PDA

Επιστροφή στο Forum : Που θέλετε να γίνει η 5η συνάντησή μας?



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6

Yngwiedis
30-12-04, 21:58
Σε ποιόν Δήμο βρίσκεται αυτή;

Δήμος Δάφνης.

Στα δικά μου μέρη κανονίζετε να πάτε και εγώ ο %$&^% έχω μετακομίσει στην Κρήτη.
Ti ήθελα και έφυγα :(

coftaras
30-12-04, 22:01
Στα δικά μου μέρη κανονίζετε να πάτε και εγώ ο %$&^% έχω μετακομίσει στην Κρήτη.
Ti ήθελα και έφυγα


Ας προσεχες !!!! :lol: :lol:
Παντως προλαβαινεις να γυρισεις

Yngwiedis
30-12-04, 22:04
Παντως προλαβαινεις να γυρισεις

Είμαι ήδη εδώ 8 μήνες.
Χλωμό να γυρίσω τώρα πια :cry:

Νικαετός
30-12-04, 22:39
Δάφνη , κοντά στο Μετρό αν έχω καταλάβει και εγώ σωστά.

Ζουζούνι, έχεις δίκιο :oops: :oops: :oops:

ipo
31-12-04, 02:59
Μάλλον θα έρθω κι εγώ. Με ενδιαφέρει το μέρος και φυσικά η παρέα, απλά μέσα στις γιορτές το πρόγραμμα αλλάζει απότομα καμία φορά.

:guitar

shakm
01-01-05, 17:56
Και εγω μεσα 99%. Μονο να πει καποιος σε ποιο μαγαζι παμε και να ξερω και ενα ονομα γιατι δεν εχω ξαναδει κανεναν σας - μη γινει κανα μπερδεμα δηλαδη και ψαχνομαι :|

coftaras
01-01-05, 18:09
Και εγω μεσα 99%. Μονο να πει καποιος σε ποιο μαγαζι παμε και να ξερω και ενα ονομα γιατι δεν εχω ξαναδει κανεναν σας - μη γινει κανα μπερδεμα δηλαδη και ψαχνομαι

Μην σε ανησυχεί αυτό .Όταν κανονιστεί οριστικά θα επικοινωνήσουμε μεταξύ μας με pm και θα δοθούν κινητά στα μέλη που για πρώτη φορά θα έρθουν .

Cafeeine
01-01-05, 19:48
Για όσους θέλουν να έρθουν με το metro, κατεβαίνετε στον σταθμό ΔΑΦΝΗ.

Με κόκκινο έχω σημειώσει τις εξόδους και με πράσινο το μαγαζί

coftaras
01-01-05, 19:58
Λοιπον μεχρι στιγμης υπαρχει συμμετοχη απο τα εξης ατομα :
Cafeeine, coftaras, shakm, ipo, NIKOSEAGLE, matis, blend, zouzouni?
Αν ξεχναω κανενα ας το ξαναπει .
Περιμενουμε και αλλες συμμετοχες αν και βλεπω μεγαλες απουσιες μεχρι στιγμης 8)

dantouan
01-01-05, 20:41
Wan δεν μας ειπες τελικα την αποφαση σου... :roll:

Νικαετός
01-01-05, 21:12
Θα έχει και τα DVD της ανασκόπισης του ΕURO ,για όποιον έλθει LOL !!

shakm
01-01-05, 23:07
Μην σε ανησυχεί αυτό .Όταν κανονιστεί οριστικά θα επικοινωνήσουμε μεταξύ μας με pm και θα δοθούν κινητά στα μέλη που για πρώτη φορά θα έρθουν

Τότε οκ,thx :)



Θα έχει και τα DVD της ανασκόπισης του ΕURO ,για όποιον έλθει LOL !!

Και δε το φέρνεις αλήθεια :D , έχασα και την ανασκόπιση γμτ... μαζί με τα cd με τους πανηγυρισμούς και τα παιχνίδια με αγγλο speaker που έχω εδώ, να ολοκληρώσουμε τη συλλογή :wink:

WAntilles
01-01-05, 23:24
Wan δεν μας ειπες τελικα την αποφαση σου... :roll:

Θα παρευρεθώ στη συνάντηση της Τετάρτης.

pelasgian
02-01-05, 00:29
Και εγώ μέσα παίδες για τη Τετάρτη.
Wan άνοιγε και κάνα κουνιστό που και που (ακόμα και όταν είσαι σπίτι.)

coftaras
02-01-05, 00:59
α)προβλέπω νέο ρεκόρ συμμετοχών .με τον WAntilles, pelasgian, πιθανότατα και τον Προφέσσορας_Χάος, μέχρι στιγμής ήμαστε 10 άτομα .
Ακόμα οι απουσίες είναι αρκετές έτσι πχdantouan? :wink:

β)pelasgian ακόμα κάνεις διαιτα? εγώ πάντως όχι γι'αυτο προβλέπω άγρια μάσα

profitis
02-01-05, 01:32
Επειδή βαριέμαι να διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες :mrgreen: για πείτε μου τα βασικά για την συνάντηση:Που,ποτε, τι θα περιλαμβάνει το πρόγραμμα και τα σχετικα ...

Νικαετός
02-01-05, 01:33
β)pelasgian ακόμα κάνεις διαιτα? εγώ πάντως όχι γι'αυτο προβλέπω άγρια μάσα


Ωχ , Ωχ ,αφού με δίαιτα την περασμένη φορά ο Πελασγός ,έφαγε όλα τα ψητά (μαζί με τη σούβλα :twisted: :twisted: )καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει αν δεν είναι σε δίαιτα LOL ...

mavlok
02-01-05, 01:39
mav the man is in too. 8)

Μονο πειτε που και ποτε, οριστικα, σε καποια στιγμη.

coftaras
02-01-05, 01:40
Ωχ , Ωχ ,αφού με δίαιτα την περασμένη φορά ο Πελασγός ,έφαγε όλα τα ψητά (μαζί με τη σούβλα )καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει αν δεν είναι σε δίαιτα LOL ...

Ή θα πρέπει να έρθουμε χορτάτοι ή να ζητούμε από το μαγαζί από την προηγούμενη )να προμηθευτεί μεγάλες ποσότητες σε πρώτες ύλες (κρέας ,πατάτες κα) :lol: :lol:

coftaras
02-01-05, 01:49
Επειδή βαριέμαι να διαβάζω τις προηγούμενες σελίδες για πείτε μου τα βασικά για την συνάντηση:Που,ποτε, τι θα περιλαμβάνει το πρόγραμμα και τα σχετικα ...

Συνάντηση Τετάρτη 5/1/2005 (ώρα δεν έχει οριστεί ακόμα) στην λαδόκολλα στην Πλατεία Καλογήρων στην Δάφνη (Χάρτης στην προηγούμενη σελίδα)

pelasgian
02-01-05, 05:58
Και να έρθουν και οι γυναίκες του Φόρουμ αυτή τη φορά. Να έχουμε και καμιά να πειράζουμε :mrgreen: Μη φέρετε τις γυναίκες/φίλες σας, για να μπορούμε να είμαστε αναίσθητοι χωρίς τύψεις.

dantouan
02-01-05, 06:30
Μη φέρετε τις γυναίκες/φίλες σας, για να μπορούμε να είμαστε αναίσθητοι χωρίς τύψεις.


Χαχχαχαχαχ....καλο.... :mrgreen:

matis
02-01-05, 17:15
Τελικα να ερθω χορτατος?θελεται να πουμε 9?η πιο νωρις?περιμενω να μου πειται πως θα γνωριστουμαι γιατι δεν ξερω κανενα σας.ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

WAntilles
02-01-05, 17:28
Πάπια θα έρθεις ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε καμμιά συνάντηση;

Εάν δεν έρθει ο Πάπιας, δεν θα έρθω ούτε εγώ. :mrgreen:

AsGoodAsItGets
02-01-05, 17:58
Αμα ερθει ο παπιας θα προσπαθησω να ερθω ακομα κι εγω που κανω διαιτα (χεχεχε). :mrgreen:

sante30
02-01-05, 18:23
Μη φέρετε τις γυναίκες/φίλες σας, για να μπορούμε να είμαστε αναίσθητοι χωρίς τύψεις.

μμμμμμμμ...Άσχημες διαθέσεις βλέπω... :roll: :roll: :roll:
Καλού κακού ας έχετε φάει... :roll:

Νικαετός
02-01-05, 20:03
Πάπια έλα γιατι τον Γκονζίλα θα τον φάει η ...σκόνη !! :cry: :cry:

Θα φροντίσουμε για εσένα να έχει σπαγγέτι.

ipo
03-01-05, 01:11
Προτείνω να συναντηθούμε νωρίς (στις 20:30) ώστε να είμαστε όλοι μαζί στο μαγαζί πριν τις 21:00. Το λέω αυτό διότι, σε αντίθεση με τον "Καλαμπόκα", στο μέρος που θα πάμε οι περισσότεροι θα μετακινηθούμε με το μετρό (είναι δίπλα και κυρίως δεν έχει θέσεις για παρκάρισμα). Οπότε καλό είναι να έχουμε προλάβει να τα πούμε μέχρι τις 23:30 και να έχουμε φάει, ώστε να γυρίσουμε με το ίδιο μέσο μεταφοράς.

Το παραπάνω είναι προσωπική άποψη. Αν με συμμερίζεται κάποιος ας το πει παρακαλώ.

Μέχρι ποια ώρα λειτουργεί το μετρό;

pelasgian
03-01-05, 01:34
Αμα ερθει ο παπιας θα προσπαθησω να ερθω ακομα κι εγω που κανω διαιτα (χεχεχε). :mrgreen:

Όταν έρχομαι, ΟΛΟΙ κάνουν διαίτα :mrgreen:

Παίδες, ο IPO έχει δίκιο. Αν πάμε με μετρό, μετά όσοι είναι σχετικά κοντά πάνε σπίτι με ένα Ταξάκι (την άλλη φορά με τον Blend μας βγήκε 5 ευρώ.) Αυτοί που μένουν Κάτω Κηφισιά, πώς θα πάνε σπίτια τους χωρίς αμάξι αν το πάμε αργά; Θα πληρώσουν 20 ευρώ ταξί διπλόταρίφα; Γιατί να μη βρεθούμε κατά τις 7-8, ώστε κάτα τις 11-11:30 να το σφυρίζουμε για τους ... απόμακρους τύπους.

Ακόμα και αυτοί που συνήθως φέρνουν αμάξι, θα μπορούν να πιούν σαν άνθρωποι, και να μη πηγαίνουν από τα στενά! (Και να έχουν ήσυχη τη περιβαλοντολογική τους συνείδηση ότι δεν ... αμόλησαν 2 κιλά αέρια (CO2 ντε!).

Άσχετο: έβλεπα το Hoffmann στο DVD (Sellers - Cusack), τι γέλιο είναι αυτό ρε παιδιά! Στο καπάκι είδα το Mouse that roars (πάλι Sellers). Δε σας λέω τίποτα (πέρα από το ότι έκανε και τη βασίλισσα!)

ΟΡΕΚΤΙΚΟΤΑΤΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ :mrgreen:

Νικαετός
03-01-05, 01:50
Σύμφωνα με την Αττικό Μετρό , ο τελευταίος συρμός φεύγει από Δάφνη στις 12.03 προς το κέντρο. (Και από εκεί πλατεία Αττικής κλπ ).

Pelasgian , πήρα και εγώ τη σειρά με τον Πήτερ Σέλερς και ετοιμάζομαι αύριο να δω κανα - δύο .
By the way όμως την κορυφαία (το ποντίκι που βρυχάται - Dr Strangelove), γιατί δεν την επανακυκλοφόρησαν ? :cry: :cry:

dantouan
03-01-05, 02:58
Αμα ερθει ο παπιας θα προσπαθησω να ερθω ακομα κι εγω που κανω διαιτα (χεχεχε).


Παιδια για να μην τσακωνεστε ο φιλος Παπιας ειναι vegeterian... :3d

pelasgian
03-01-05, 03:05
Άμα κάποιος τη κάνει 11:15-11:30 προφταίνει να πάει Κηφισιά. Αν πούμε ότι καθόμαστε 3 ώρες εκεί, αυτό το κάνει 8:15-8:30. Ε, δε λέμε στις 8; Βοηθάει όσους ξυπνάνε πρωί την άλλη μέρα;

Την άλλη φορά να το κάνουμε σταθμό Αμπελοκήπων. Είναι στο κέντρο και θα βοηθάει όλους να έρθουν/φύγουν εύκολα με όλα τα μέσα. Όλα τα λεωφορεία περνάνε από Αλεξάνδρας, είναι σε σημείο με πολλά ταξί, περνάει μετρό, λίγο παρακάτω περνάει το υπεραστικό για Πειραιά, τρόλεϋ κοκ. Ξέρω δε μία πολύ καλή και καθαρή ταβέρνα στη πλατεία επί της Πανόρμου, έχει και καφέ, μπαρ, μπυραρίες κλπ.

dantouan
03-01-05, 03:18
Ε, δε λέμε στις 8; Βοηθάει όσους ξυπνάνε πρωί την άλλη μέρα;


Μα την αλλη μερα ειναι αργια φιλε pelasgian... :?

sante30
03-01-05, 03:19
Στην ταβέρνα εννοεί θα είναι ο ίδιος... :twisted:
Εμάς μας στέλνει σε cafe , μπαράκια και μπυραρίες... :roll: :roll: :roll:
Το φαγητό ... όλο δικό του... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pelasgian
03-01-05, 12:41
Ε, δε λέμε στις 8; Βοηθάει όσους ξυπνάνε πρωί την άλλη μέρα;


Μα την αλλη μερα ειναι αργια φιλε pelasgian... :?

Και άμα είναι αριστερός ψάλτης ο άλλος; (Να, σαν το WAntilles που εθελοντικά μοιράζει το πρόσφορο.)

pelasgian
03-01-05, 12:43
Αμα ερθει ο παπιας θα προσπαθησω να ερθω ακομα κι εγω που κανω διαιτα (χεχεχε).


Παιδια για να μην τσακωνεστε ο φιλος Παπιας ειναι vegeterian... :3d

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΙΝΑΙ VEGETARIAN;
Ε, θα του δώσουμε ... αρνί τότε! :mrgreen:

(κρίμα ρε πάπια και φαινόσουνα ... εντάξει τύπος. :mrgreen: )

ipo
03-01-05, 13:03
Λοιπόν τι λέτε για τις 20:00 (οκτώ) την Τετάρτη 5/1/2005 μέσα στην ταβέρνα (ώστε να μην κρυώνουμε έξω);

Πληροφορίες για το μέρος (μαζί με τον χρήσιμο χάρτη που παρέθεσε ο Cafeeine) μπορείτε να δείτε στη σελίδα:
http://www.adslgr.com/forum/thread11168-0-asc-150.html

Μέχρι στιγμής νομίζω ότι είμαστε οι ακόλουθοι:

1) Pelasgian
2) Coftaras
3) ipo
4) WAntilles
5) shakm
6) Kafeeine
7) matis
8) blend (ποιος άλλος;! :-))
9) NIKOSEAGLE
10) sante30
11) mavlok
12) zouzouni (θα μας πει σίγουρα την Τρίτη)

και ίσως οι: Προφέσσορας_Χάος, mastermind (θέλει προσωπική ειδοποίηση), LewnDoS, dantouan.



Λοιπον πεδες εγω πηγα και ρωτισα υπολογισται γυρω στα 10ε το ατομο.τραπεζια δεν κανει κρατιση απλα κανα μισαωρο πιο μπροστα να του το πουμε για να ετοιμασειτα τραπεζια.κανονιζουμαι ωρα???

Ποιος θα κλείσει το τραπέζι 30' νωρίτερα;

Ας βάλει κάποιος παρακαλώ τα περί συνάντησης στις ειδήσεις του καναλιού ώστε να το δούνε και άλλοι.

Νικαετός
03-01-05, 13:46
οκ , 8 !

coftaras
03-01-05, 15:31
Μεσα για 8 .


Ποιος θα κλείσει το τραπέζι 30' νωρίτερα;

Νομιζω οτι ο Cafeeine μενει εκει κοντα .Αν δεν του ηταν κοπος ας κανει την παληκαρια και ας κλειση το τραπεζι . :oops:

zouzouni
03-01-05, 15:58
Και να έρθουν και οι γυναίκες του Φόρουμ αυτή τη φορά. Να έχουμε και καμιά να πειράζουμε :mrgreen: Μη φέρετε τις γυναίκες/φίλες σας, για να μπορούμε να είμαστε αναίσθητοι χωρίς τύψεις.

:shock:
Βρε Πελασγέ?
Δηλαδή είτε ήμουν παρούσα είτε όχι τις προηγούμενες φορές ένα κι το αυτό? :evil:
Ααααα.....2 πιθανότητες υπάρχουν.......είτε δεν είμαι "πείραγμα-material" :roll: :lol: .......είτε το γλύτωσα επειδή είχες αφοσιωθεί με τόση προσήλωση στα κοψίδια! :twisted: :lol:

pelasgian
03-01-05, 16:21
Α. σε πείραζα με το να μη σε πειράζω! :mrgreen:
Εγώ πειράζω μόνο αυτές ... που δεν το θέλουν! :mrgreen:

Παίδες, τι μου είπε η γιαγιά μου (98!) σήμερα.
Της λέω θα πάω στη ταβέρνα «λαδόκολα»
Ποια :!: :?: :!: :?: ταβέρνα «λαγόκωλα» :!: :?: :mrgreen: :lol: :guitar

Ρε παίδες! δε φαντάζομαι να μην έρθει ο EvilHawk!
Επίσης που είναι οι κ.κ.:
Lazar
Slammer
Aesir
Princess
dhmk

Ρε σεις, ντροπή! Τόσες φορές σας λέμε να έρθετε!
Αν δεν έρθετε, θα αρχίσουμε να διαδίδουμε φήμες ότι ...
(πείτε κάτι, γιατί δε μου έρχεται, κόλλησα.)

DUCKLORD αν δεν έρθεις και αυτή τη φορά, την άλλη φορά θα ΣΕ κάνουμε το τραπέζι σε κινέζικο. Beijing Duck θα είναι το πιάτο (πάπια πεκινουά!)

coftaras
03-01-05, 16:23
Να πιθανολογήσω το 2ο ή θα φάω ξύλο από τον Πελασγό. :lol:
Εγώ πάντως ίσα ίσα που πρόλαβα να τσιμπήσω κάτι την τελευταία φορά που πηγαμε για κοψιδια . :lol:

ipo
03-01-05, 16:46
Α. σε πείραζα με το να μη σε πειράζω! :mrgreen:
Εγώ πειράζω μόνο αυτές ... που δεν το θέλουν! :mrgreen:
Πληρωμένη απάντηση!

WAntilles
03-01-05, 17:02
Oxymoron
Princess

Slammer
Ducklord

Θά 'ρθετε καμμιά φορά επιτέλους σε συνάντηση, ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΗ; :mrgreen:

Cafeeine
03-01-05, 17:12
Ανετα να κάνω το κλείσιμο. Μενω περίπου 30 cm απο το μαγαζι ( στον χάρτη πάντα :P )

Ducklord
03-01-05, 20:19
Μπάσταρδοι, με καταπιέζετε πάνω που όλα πάνε μια χαρά... Δύο καλώδια μένουν μόν....
Εργκ...

:shock: :oops: :twisted: :twisted:

Σοβαρά τώρα, οφείλω μία προσωπική επικοινωνία σε κάποιους σχετικά με το γιατί σας έχω γράψει, γιατί "σας γράφω" και γιατί, πιθανότατα, θα σας... ξαναγράψω την Τετάρτη. Δυστυχώς. Κάποιοι εδώ το φαντάζονται ήδη. Το μόνο που μπορώ να αναφέρω είναι πως "εκείνο το εργασιακό που έλεγα μου έκατσε". Το αποτέλεσμα οδηγεί σε 12ωρα και 16ωρα. Με άλλα λόγια, "τρέχω".
Τέλος, το γνωρίζουν ήδη μερικοί μα ας το πώ και δημόσια να χαλαρώσουν μερικοί και να σταματήσει, επιτέλους, το ζουζούνι να μου "την πέφτει" γιατί με έχει πρήξει στα ΠΜ (μη βαράς ντε, ένα ψέμα είπα να ζηλέψει η δικιά μου - αν ποτέ περάσει από εδώ!):
Αρραβωνιάστηκα

Ή, μάλλον, "στο περίπου". Δεν έπαιξαν βέρες, μα μία απλή ανταλλαγή δώρων. Μέχρι να γίνει αυτό, έτρεχα. Για μια αναβάθμιση του πισί, έτρεχα. Για να φτιάξω το δεύτερο πισί, έτρεχα. Εργασιακά, έτρεχα (και δεν έσωνα). Και, όσον αφορά το εργασιακό, ακόμη τρέχω.
Ειλικρινά, σόρυ παίδες. Άλλωστε, πρέπει ΚΑΙ να κλέψω μία τεράστια, μεταλλαγμένη σαύρα από τον Νίκο, ΚΑΙ να δώσω στον Wan να φάει ένα φωτόσπαθο για τις μέχρι τώρα διαφωνίες μας. Στην πρώτη ευκαιρία θα έρθω...

...και τότε θα δείτε! Δύο καλώδια είναι αυτά, ΔΥΟ!

ΚΑ-ΜΠΟΥΜ

Φιλικά
Ρόουστεν Ντάκεν

WAntilles
03-01-05, 20:50
...ΚΑΙ να δώσω στον Wan να φάει ένα φωτόσπαθο για τις μέχρι τώρα διαφωνίες μας.

Όπως ο Ρόμπαξ έτρωγε το καπέλο του. :mrgreen:

Συγχαρητήρια για τον αρραβώνα.

Πώς το έκανες;

Καθιστός σε μια καρέκλα, κούνησες το χέρι σαν τον Picard -> Engage :mrgreen: ;

Νικαετός
03-01-05, 21:07
Σιδεροκέφαλος Πάπια !! (Συγχαρητήρια) .

morfeas-dsl-
03-01-05, 21:12
Τι ευχονται? Καλα θα πω απλα συγχαρητηρια!

Αν με το καλο την παντρευτεις την κοπελα να μας πεις αν ισχυει αυτο που λενε πως ο αρραβωνας ειναι γλυκος ,ο γαμος κολαση!

dantouan
03-01-05, 21:19
Να ζησετε brother... :guitar :guitar :guitar

@ ADSLgr.com All rights reserved.