PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6

ibok
30-11-04, 11:31
Αφού ειμαι Κόκκινος δλδή ΓΑΒΡΟΣ του κερατά ψήφισα για νίκη της ομάδας μου.Αλλά το ποδόσφαιρο εχει και άλλα αποτελέσματα ακόμα και αν παίζουμε στην έδρα μας.
Αρα μετά το τέλος θα πανηγυρίζουμε ή θα κλαίμε.
Και μιά και ειμαι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ " Φίλαθλος" και ΟΧΙ " ΟΠΑΔΟΣ" θέλω να δώ μπάλα και χωρίς τα μαυροφορεμένα κοράκια να βάζουν το χεράκι τους ή καλλίτερα την σφυρίχτρα τους κάπου αλλού για να σφυρίζουν.
Φιλικά.
Υ.Γ. Τελικά δεν θα πάει κανείς Παναθηναικός στο ντέρμπυ.Αυτά λέγανε σήμερα οι αθλητικές φυλλάδες.
Ελπίζοντας οι δικοί μας κάφροι να φερθούνε κόσμια.Ποτέ δεν ειναι αργά (αυτά ισχύουν και για τους Παναθηναικούς για την ρεβάνς).

Gedo
30-11-04, 11:57
coftaras,

Οριστικα χωρις φιλαθλους ο ΠΑΟ στι ντερμπι. Ελπιζω αυτη την φορα οι φιλαθλοι το Ολυμπιακου να φερθουν επιτελους μια φορα πολιτισμενα και χωρις ακροτητες.


Τελικα αυτοι οι κακοι :twisted: που πεταγαν τους security απο τις εξεδρες ενα απογευμα Νοεμβριου στην Λεωφορο Ολυμπιακοι ηταν?

Α!! ναι ηταν αυτοι οι Ολυμπιακοι που γρονθοκοπησαν και εφυγε μεσ'τα αιματα απο το γηπεδο ενας διαιτητης Ευθυμιαδης λεγοταν μου φαινεται.

Ηταν οι ιδιοι που πλακωσαν στο ξυλο τα παιδια που πηγαιναν σε κηδεια επειδη φοραγαν κιτρινομαυρα διακριτικα.

Τωρα θυμηθηκα... ηταν οι κακοι Ολυμπιακοι που μετα την Ριζουπολη και το 3-0
πηγαν στην παιανια και βαραγαν ολους τους παικτες ακομα και τον Βαζεχα την σημαια του Παναθηναικου.

Ας ελπισουμε να φερθουν κοσμια αυτα τα παλιοπαιδα για μια φορα.

George978
30-11-04, 12:06
Re: Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..


ΣΤΑ @@ ΜΟΥ!!!

moralas
30-11-04, 13:42
οντως αυτο το κοσμια δεν το καταλαβα.. ποτε δηλαδη δεν φερθηκαν κοσμια μεσα στην εδρα τους ? πειτε μου ΕΝΑ παραδειγμα να θυμηθω βρε αδερφε. αλλα μαλλον ειναι και αυτο μεσα στην προπαγανδα που σας ταιζουν οι φυλλαδες σας. οπως και εμας μας ταιζουν αλλα. τουλαχιστον μερικοι εχουν αυτογνωσια. αλλοι δυστυχως οχι.

dearpru
30-11-04, 14:29
δε μπορώ να καταλάβω γιατί φανατίζεστε τόσο πολύ!!
άλλα προβλήματα δεν έχετε και μαλώνετε για ανώνυμες εταιρίες με μπάτζετ δισεκατομμυρίων; :?

Νικαετός
30-11-04, 14:33
δε μπορώ να καταλάβω γιατί φανατίζεστε τόσο πολύ!!
άλλα προβλήματα δεν έχετε και μαλώνετε για ανώνυμες εταιρίες με μπάτζετ δισεκατομμυρίων;


Αφού έδωσες την απάντηση μόνος σου. Αν δεν υπήρχε αυτός ο φανατισμός , δεν θα είχαν μπάτζετ δις οι συγκεκριμένες ανώνυμες ...
Δυστυχώς αυτό συμβαίνει σε όλο τον πλανήτη

Το όλο θέμα δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα απλό ποστ.

Δυστυχώς όμως με την καφρίλα που επικρατεί εκατέρωθεν ...δεν βλέπω μέλλον.!

Gedo
30-11-04, 16:26
dearpru,

δε μπορώ να καταλάβω γιατί φανατίζεστε τόσο πολύ!!
άλλα προβλήματα δεν έχετε και μαλώνετε για ανώνυμες εταιρίες με μπάτζετ δισεκατομμυρίων;


Εδω μεσα εχω δει απειρα post (δεν βγαζω την ουρα μου απ'εξω) γιατι καποιους που κατεβαζουν με 38,5 αντι για 40 και 1000000 λυσεις για να κατεβαεις με 2Kb/sec παραπανω κ.τ.λ . Αλλα προβληματα δεν υπαρχουν????

Ο Ολυμπιακος και ο Παο και η Αεκ ειναι ιδεες, εμενα ο Ολυμπιακος με γεμιζει με απιστευτη χαρα και με λυπη φυσικα, αυτο καποιος δεν μπορει να το καταλαβει οπως
και εγω δεν καταλαβαινω αυτους που ολη μερα ειναι μπροστα στο pc. Συμφωνω υπαρχουν χιλιαδες αλλα πραγματα πιο σοβαρα απο το ποδοσφαιρο αλλα για τους περισσοτερους "εδω μεσα" εγω ειμαι καφρος. Ναι φανατιζομαι με τον Ολυμπιακο. Μπορει να πηγαινω καθε πρωι στο γραφειο μου με κοστουμι και γραβατα αλλα στο γηπεδο γινομαι αλλος ανθρωπος. Μπορει να εχω οικογενεια, παιδια, υπευθυνη θεση, πτυχιο, κ.τ.λ αλλα για τον πιτσιρικα, που η μονη του ασχολια ειναι να κατεβαζει τσοντες απο το διαδυκτιο, ειμαι καφρος επειδη ασχολουμε με τον ολυμπιακο, φανταζαμαι το ιδιο θα ισχυει και για τον Μιμη Ανδρουλιδακη, Σπυρο Παπαδοπυλο, Θεμο Αναστασιαδη, Πετρο Κωστοπουλο.....

Gedo
30-11-04, 16:34
Επειδη εκανα την παραθεση δεν σημαινει οτι απαντουσα σε σενα dearpru. Γενικα μιλουσα.

mavlok
30-11-04, 19:32
[...] ειμαι καφρος επειδη ασχολουμε με τον ολυμπιακο, φανταζαμαι το ιδιο θα ισχυει και για τον Μιμη Ανδρουλιδακη, Σπυρο Παπαδοπυλο, Θεμο Αναστασιαδη, Πετρο Κωστοπουλο.....

Τους τελευταιους τους ανεφερες σαν παραδειγματα αντι-καφρων...?

Πρεζες υπαρχουν πολλες, οπως ειναι γνωστο. Με τι παραμυθιαζεται ο καθενας ειναι δικο του θεμα, αλλοι εχουν τη θρησκεια, αλλοι τον τζογο, αλλοι τα ναρκωτικα... εσυ εχεις τον ολυμπιακο.

Τα πραγματα αγριευουν οταν αρχιζεις να βλεπεις το παραμυθι σου σαν πραγματικοτητα.

coftaras
30-11-04, 21:27
Τωρα θυμηθηκα... ηταν οι κακοι Ολυμπιακοι που μετα την Ριζουπολη και το 3-0
πηγαν στην παιανια και βαραγαν ολους τους παικτες ακομα και τον Βαζεχα την σημαια του Παναθηναικου.


Φαντάζομε πως ξεχνάς ότι ολόκληρο πρωτάθλημα χάθηκε από τις "πολιτισμένες" αντιδράσεις κάποιων "φιλάθλων .Ένα ματς που με αυτά που έγιναν πριν την έναρξη του αγώνα σε κανένα μέρος του ΚΟΣΜΟΥ αυτό δεν θα ξεκινούσε (και κακός ,κάκιστα συναίνεσε ΠΑΟ σε αυτό)

Νικαετός
30-11-04, 22:10
Μιμη Ανδρουλιδακη, Σπυρο Παπαδοπυλο, Θεμο Αναστασιαδη, Πετρο Κωστοπουλο.....



Αυτοί πάλι τι είναι ? Σοβαροί άνθρωποι ? Και ο ... Ανδρουλιδάκης ? Ή μήπως εννοείς τον Ανδρουλάκη ?
:shock: :shock: :shock:

lazar
30-11-04, 22:28
Όλοι λένε ότι είναι παναθηναϊκοί, αλλά βλέπω ο Ολυμπιακός είναι πρώτος στην ψηφοφορία...

Σικέ!

Τέλος πάντων, αν και δεν ασχολούμαι πολλά χρόνια πιά με τα του ποδοσφαίρου (νομίζω δεν θα το δω καν), ψήφια Παναθηναϊκ(άρα)ό, λόγω εφηβικών αναμνήσεων!

Gedo
30-11-04, 23:05
mavlok,

ους τελευταιους τους ανεφερες σαν παραδειγματα αντι-καφρων...?


τους θεωρεις καφρους? και τον Ανδρουλακη? :shock:


Πρεζες υπαρχουν πολλες, οπως ειναι γνωστο. Με τι παραμυθιαζεται ο καθενας ειναι δικο του θεμα, αλλοι εχουν τη θρησκεια, αλλοι τον τζογο, αλλοι τα ναρκωτικα... εσυ εχεις τον ολυμπιακο.

Εγω εχω τον Ολυμπιακο :shock: γιατι? επειδη συμετεχω σε μια υγειη αντιπαραθεση μεσα σε ενα forum?
Πρεζα? :shock: συγκρινεις τον Βασιλια τον σπορ με τον τζογο και τα ναρκωτικα? :shock:
Μαλλον τα παιδακια στο σχολειο δεν σε παιζαν και σου εμεινε κουσουρι.....

Με εμαθες μεσα απο 3 μου post και καταλαβες οτι παραμυθιαζομαι.... οτι ειμαι φαντασμενος....
Τελος παντων σε αφηνω στο μικροκοσμο σου.

Gothic
30-11-04, 23:18
mavlok,

ους τελευταιους τους ανεφερες σαν παραδειγματα αντι-καφρων...?


τους θεωρεις καφρους? και τον Ανδρουλακη? :shock:
Και εγώ Ολυμπιακός είμαι ρε φίλε, αλλα να μου κοτσάρεις σαν παράδειγμα αντι-κάφρων τον "πάω στον μεγαλύτερο πλειοδότη" Ανδρουλάκη και τον αχαρακτήριστο (θα χρειαστώ 10 παραγράφους) τον Κωστόπουλο, ε, χέστο.
Αυτοι έγιναν Ολυμπιακοί επειδή έχουμε τον περισσότερο κόσμο και ο ένας βλέπει ψήφους και ο άλλος αναγνώστες για τα κωλοέντυπα του.

Και πριν προλάβει να μιλήσει κανένας βάζελος, εσείς έχετε τον Κωστέτσο, μουχαχα :twisted: :P

Νικαετός
30-11-04, 23:32
Και πριν προλάβει να μιλήσει κανένας βάζελος, εσείς έχετε τον Κωστέτσο, μουχαχα


Και την μισή κυβέρνηση (φανερά) , σκόπιμα το αποσιωπάς αυτό ?
Ή μήπως το έχουμε μόνο για άλλοθι ,όποτε μας βολεύει? (τριάρες κλπ) :mrgreen: :mrgreen:

mavlok
30-11-04, 23:58
Πρεζα? :shock: συγκρινεις τον Βασιλια τον σπορ με τον τζογο και τα ναρκωτικα? :shock:
Μαλλον τα παιδακια στο σχολειο δεν σε παιζαν και σου εμεινε κουσουρι.....

Με εμαθες μεσα απο 3 μου post και καταλαβες οτι παραμυθιαζομαι.... οτι ειμαι φαντασμενος....
Τελος παντων σε αφηνω στο μικροκοσμο σου.


Πρωτα απο ολα δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο επιθετικος. Και μαλιστα μεσω internet... Το να ζω σε μικροκοσμους ειναι ενα απο τα πραγματα που παντα προσπαθω να αποφευγω στη ζωη μου.

Μονος σου ειπες οτι "ναι, με τον ολυμπιακο γινομαι φανατικος". Το "πρεζα" δεν το ειπα με διαθεση να σε προσβαλω, ολοι τις εχουμε, αν διαβαζες προσεκτικοτερα θα καταλαβαινες τι εννοουσα.

...

Αλλα παλι, ισως και οχι.

blackjim
01-12-04, 00:09
Η συζητηση για το πιο μεγαλο ντερμπυ στην Ελλαδα σαν να ειναι πολυ κυριλλε.
Γι'αυτο να πω και γω την αποψη μου σε επιπεδο αναλογο του ντερμπυ

-- ΠΑΝΑΘΑ ΓΕΡΑ
και γ*** τα μ****α --

( γιατι ετσι καφροι που ειμαστε στην ελλαδα και τα πιο λογικα και σωστα επιχειρηματα να καταθετουμε, παλι θα μαλωνουμε και θα βριζομαστε... Αφου ειμαστε οπαδοι , τι να κανουμε?? )
:twisted: :twisted: :twisted: 8) 8) :twisted: :twisted: :twisted:

Gedo
01-12-04, 00:11
Εγω απλα ηθελα να εξηγησω οτι επειδη εχω διαρκειας επειδη παθιαζομαι για την ομαδα μου, ουτε καφρος ειμαι ουτε πρεζακι ουτε αλητης, 15 χρονια πηγαινω στο γηπεδο πολλες φορες και εκτος εδρας ,ειδικα λεωφορο, ουτε μια φορα δεν εχω μπλεξει σε φασαριες ουτε μια φορα. Και αυτο που λεω παντα σε αυτους που δεν πανε γηπεδο λογω επεισοδιων ειναι το εξης: αν δεν θες να μπλεξεις δεν μπλεκεις παει και τελειωσε. Ουτε οσοι παμε ειμαστε πρεζακια που βριζουμε ντυνομαστε σαν λετσοι. Υπαρχουν και αυτοι δεν λεω(ειδικα στα εκτος εδρας) δεν ειναι ολοι ετσι. Δεν ξερω αν καποιος απο εσας εχει ερθει στο καινουργιο μας γηπεδο αλλα αν εχει ερθει θα με καταλαβει. Το συναισθημα ειναι μοναδικο καθε παιχνιδι ειναι γιορτη. Στο ματς με τον Παοκ εβλεπα μαμαδες με μικρα κοριτσακια, μπαμπαδες με τα παιδακια τους ντυμενα στα ερυθρολευκα πραγματικα μια αληθινη γιορτη.
Οχι οτι στα αλλα ειναι διαφορετικα απλα το ανεφερα ως παραδειγμα γιατι σε τετοια παιχνιδια ειθιστε να γινοντε φασαριες και καφριλικια εκατερωθεν. Με το καινουργιο γηπεδο εχουν αλλαξει πολλα, φιλοι μου βαζελες προφανως δεν θελετε να το δειτε δεν πειραζει. Αν θα φτιαξετε και σεις γηπεδο (αληθεια σας το ευχομαι, ολες οι ομαδες πρεπει να εχουν τετοια γηπεδα) ισως να καταλαβετε τι λεω.

Gedo
01-12-04, 00:16
mavlok,


Πρωτα απο ολα δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο επιθετικος. Και μαλιστα μεσω internet... Το να ζω σε μικροκοσμους ειναι ενα απο τα πραγματα που παντα προσπαθω να αποφευγω στη ζωη μου.

Μονος σου ειπες οτι "ναι, με τον ολυμπιακο γινομαι φανατικος". Το "πρεζα" δεν το ειπα με διαθεση να σε προσβαλω, ολοι τις εχουμε, αν διαβαζες προσεκτικοτερα θα καταλαβαινες τι εννοουσα.

...

Αλλα παλι, ισως και οχι.

Δεν θελω να προσβαλω κανεναν, δεν ειναι ευκολο να καταλαβεις με πιο τροπο γραφονται καποια πραγματα δεν σε εχω απεναντι, διαβαζω ενα κειμενο και το ερμηνευω αναλογα. Αν το καταλαβα λαθος και σε προσβαλα σου ζητω συγνωμη.

WAntilles
01-12-04, 00:35
Γιατί ασχολείστε με εγχώρια καφροπαιχνίδια;

Το πολύ το γέλιο θα πέσει την ερχόμενη βδομάδα εάν κερδίσει η Μονακό και η Λίβερπουλ.

Θα έχουμε επανάληψη της εποποιοίας. :mrgreen:

JohnGR
01-12-04, 00:37
:lol:

coftaras
01-12-04, 00:43
Καταπληκτικό WAntilles . :lol:
Πάντως δεν θα σε χάλαγε ένα ανάλογο (φοβερά, τρομερά δύσκολο) αποτέλεσμα το Σάββατο :D (αν και εγώ συμβιβάζομε έστω και με 0-1) :D

blackjim
01-12-04, 00:51
WAntilles, κατι αναλογο θα το απολαυσω ΟΣΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ... ( και πιστευω πολλες χιλιαδες ακομη ). 8)

WAntilles
01-12-04, 00:52
Καταπληκτικό WAntilles . :lol:
Πάντως δεν θα σε χάλαγε ένα ανάλογο (φοβερά, τρομερά δύσκολο) αποτέλεσμα το Σάββατο :D (αν και εγώ συμβιβάζομε έστω και με 0-1) :D

Προτιμώ να χάσουμε το Σάββατο, και την επόμενη Τετάρτη, να κερδίσουμε την Αϊντχόβεν, και ταυτόχρονα να χάσει βαθμούς η Άρσεναλ στο Λονδίνο.

ΥΓ: Το τιμολόγιο με τις προσφορές δεν το ξέρατε; :mrgreen:

Είναι παλιό.

Μου το είχαν στείλει πέρσι λίγες μέρες μετά το φιάσκο.

Α και φυσικά το παλιό καλό:

Ποιό είναι το κινητό του Μπάγεβιτς;

515151 :mrgreen:

Πάντως το 5-1 με τη Ρόζενμποργκ το έχω φτιάξει DVD. :mrgreen:

Gedo
01-12-04, 01:08
Ρε τζενται με το 1-4 DVD εχεις φτιαξει η να σου στειλω ενα?

Πελατακο το ξερω πονας πολυ που εγω θα παιζω champions league και συ με καμια ελεκτροπουτερε παλι αλλα δεν πειραζει. Ε αφου προτιμας να χασεις το Σαββατο μπορει και να στην κανουν την χαρη.

Καληνυχτα may the force be with you


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dantouan
01-12-04, 01:11
Αν και Παναθηναικος, με την ομαδα που εχουμε αυτη την στιγμη δεν μας βλεπω για κατι καλυτερο απο μια soft ηττα.... :(

Tasans
01-12-04, 01:13
Ξυπνήσανε οι γαύροι με το Καραισκάκη και θυμήθηκαν το champions leage.

dantouan
01-12-04, 01:27
Ξυπνήσανε οι γαύροι με το Καραισκάκη και θυμήθηκαν το champions leage.


Ε οπως και να το κανουμε το γηπεδο μαμαει... :evil:

blackjim
01-12-04, 01:35
Ξυπνήσανε οι γαύροι με το Καραισκάκη και θυμήθηκαν το champions leage.


Ε οπως και να το κανουμε το γηπεδο μαμαει... :evil:

σιγα το γηπεδο ρε. Επειδη ζεις στην Ελλαδα το λες αυτο. Γηπεδο καλυτερο απο το καραιταβλι εχει πχ, η Wigan και ενα σωρο αγγλικες ομαδς ,η Wolfsburg και καμια 15αρια ακομη γερμανικες , η Sampdoria και ποσες Ιταλικες , πορτογαλικες κτλ κτλ. Οχι απλα ισαξια αλλα και καλυτερα.
Σιγα το γηπεδο , μη τρελαθουμε κιολας.
Σιγουρα μπροστα στα υπολοιπα αθλια ελληνικα γηπεδα ( και οχι σταδια με τους στιβους κτλ ) μοιαζει το φοβερο και τρομερο. Αλλα λιγο δορυφορικη TV να ανοιξεις θα δεις οτι στην ευρωπη κατι τετοια γηπεδακια τα φτιαχνουν για πλακα. Δυστυχως στους τυφλους κυριαρχει ο μονοφθαλμος...

----
ΥΓ, μιλαμε για πολυ off topic :P :P :lol:

kostthem
01-12-04, 01:44
Είμαι γαύρος και φέτος έχω πάει σχεδόν σε όλους τους εντός έδρας αγώνες, εξαίρεση το ματς με την Μονακό γιατί δεν μπόρεσα να βρω εισιτήριο. Αγαπάω την ομάδα μου αλλά δεν είμαι πορωμένος. Το ότι υπάρχει ένα γήπεδο και μια ΠΑΕ η οποία με σέβεται σαν φίλαθλο αλλά και σαν πελάτη με έκανε φέτος να ξαναρχίσω να πηγαίνω στο γήπεδο. Πρέπει να δείτε τι γίνεται στα μαγαζιά του γηπέδου 2 ώρες πριν την έναρξη ενός αγώνα. Και μιλάμε και για οικογένειες.

Να είστε σίγουροι πως η συμπεριφορά του κόσμου μέσα στο γήπεδο θα είναι κόσμια. Δυναμική μεν - και έτσι πρέπει - αλλά χωρίς το παραμικρό επεισόδιο. Σε αυτό το γήπεδο η νοοτροπία του κόσμου έχει αλλάξει πολύ. Και μόνο να δείτε πόσες γυναίκες πάνε στο Καραϊσκάκη... αν και για αυτό "ευθύνεται" πιο πολύ η Εθνική μας ομάδα.

Ως γαύρος λοιπόν αλλά πάνω απ'όλα ως φίλαθλος πιστεύω πως δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ των δύο ομάδων από πλευράς δυναμικότητας. Πιστεύω πως θα κερδίσουμε λόγω καλύτερης φόρμας αλλά και λόγω του "ναού" βέβαια.

Όμως, μιλάμε πάντα για ποδόσφαιρο και μάλιστα για ένα κλασσικό ντέρμπυ αιωνίων. Πολλές φορές σε αυτούς τους αγώνες δεν παίζει ρόλο ούτε η φόρμα, ούτε η ψυχολογία. Πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα μέρας.

Μην πορώνεστε λοιπόν, μέχρι και ονόματα παικτών διάβασα (ο τάδε είναι παικταράς κλπ.) Εντάξει και εμένα μου αρέσουν τα πειράγματα αλλά όχι η πόρωση.

Ας δούμε λοιπόν έναν ωραίο αγώνα, η ατμόσφαιρα είναι εγγυημένη - εύχομαι και στις άλλες ομάδες να αποκτήσουν αντίστοιχο γήπεδο - και ας νικήσει ο καλύτερος.


P.S. Κάποιος είπε πως οι οπαδοί του ΟΣΦΠ είναι πορωμένοι και δεν μπορούν να μιλήσουν σωστά. Παντού υπάρχουν πορωμένοι αλλά και πιο ήπιοι. Το ποδόσφαιρο είναι ένας καθρέφτης ενός μέρους της κοινωνίας. Με τα καλά του και τα στραβά του.

Να έχουμε ένα καλό αγώνα!

dantouan
01-12-04, 02:12
Σιγουρα μπροστα στα υπολοιπα αθλια ελληνικα γηπεδα ( και οχι σταδια με τους στιβους κτλ ) μοιαζει το φοβερο και τρομερο.



Προφανως με αυτα το συγκρινω...... :evil:

Gothic
01-12-04, 03:12
@NIKOSEAGLE: Λες να με νοιάζει ή να ζηλεύω που έχετε τη μισή κυβέρνηση; Και άλλοθι δεν χρειαζόμαστε για τίποτα, όταν εμείς φάγαμε τριάρα είπαμε οτι χάσαμε δίκαια, όταν εσείς φάγατε τριάρα κοπανάγατε τους παίχτες σας, τους τραγουδάγατε "κότες, φταίχτες, διοίκηση και παίχτες", διώχνατε προέδρους και προπονητές και μετά κλαιγόσασταν οτι έφταιγε η βία στη Ριζούπολη και τα φάγατε άδικα.
Α, με τους κοριούς στη Λεωφόρο έμαθε κανείς τι έγινε τελικά; Βρε για δες πως ξεχνάτε εύκολα :mrgreen:

@Όσους χαίρονται με το 7-0: Χαρείτε, καλά που παίξαμε με τη Γιουβέντους και για λίγο νιώσατε και εσείς χαρά, έστω και με τα φρύδια άλλων... Ιταλοί γίνατε, Ισπανοί γίνατε, Ισραηλίτες γίνατε, την άλλη εβδομάδα θα είστε Αγγλογάλλοι, στο τέλος θα ξεχάσετε πως λέγεται αυτή η ομάδα με τα πράσινα που υποστηρίζετε και σε ποια χώρα παίζει. Αλλα τι σας νοιάζει, με την Ψωροκώσταινα θα ασχολείστε εσεις οι Ευρωπαίοι; Είδα ποσο ξυνό σας ήρθε το περσυνό πρωτάθλημα... :P :P :P

Α, με την ευκαιρία. Το τιμολόγιο δεν έχει βέβαια την γκλαμουρια της Γιουβέντους, γράφει Ολυμπιακός πάνω, αλλα καλό είναι και αυτό...

redlemon.gr
01-12-04, 03:16
Ενδιαφέρον το ντέρμπυ.. να δούμε ποιός θα είναι δεύτερος φέτος LOL.

...γιατί πρώτος θα τελειώσει ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ.....

ΜΟΝΟ ΑΕΚ....

:-)

Συγγνώμη αν σας πίκρανα αλλά η χρονιά ανήκει στα outsiders.

blizard
01-12-04, 04:18
Εγώ βλέπω τον Ολυμπιακό να έχει να χάσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ από αυτό το ντέρμπι, αν τυχών το χάσει....
Καταρχήν μένει πολύ πίσω στο πρωτάθλημα ,θα κουραστούν τρομερά οι παίκτες και θα πάνε με άσχημη ψυχολογία στην Αγγλία, όπου αν αποκλειστούνε εκεί αλλάζει όλο το κλίμα.
θα δημιουργηθεί θέμα "πελατείας" αφού ήδη ο Παο έχει περισσότερες νίκες τα τελευταία χρόνια, θέμα με τον Μπάγεβιτς, με τους star του θρύλου, θα αλωθεί το Καραϊσκάκη , φαντάσου να γίνουν και τίποτα επεισόδια ή φάει και κανά χαζό γκόλ ο Νικοπολίδης !!! και τόσα άλλα...

Αντίθετα ο Πάο δεν έχει πολλά να χάσει, πάει για 2 αποτελέσματα, οι παίκτες του έχουν δείξει ότι δεν έχουν πρόβλημα με τον Ολυμπιακό όπως πριν 2 χρόνια, και ενώ θα θέλουν την ευκαιρία τους να κλείσουν το σπίτι του αντιπάλου θα είναι πολύ χαρούμενοι με το Χ...

Αν μπορούσε να γίνει μια "συμφωνία", νομίζω λογικά θα βόλευε και τους 2 ένα χαλαρό Χ... αλλά επειδή η λογική είναι τσακωμένη με το ποδόσφαιρο, δεν έχω ιδέα τι θα γίνει.

coda
01-12-04, 04:35
Γηπεδο καλυτερο απο το καραιταβλι εχει πχ, η Wigan και ενα σωρο αγγλικες ομαδς ,η Wolfsburg και καμια 15αρια ακομη γερμανικες , η Sampdoria και ποσες Ιταλικες , πορτογαλικες κτλ κτλ. Οχι απλα ισαξια αλλα και καλυτερα.

Επειδή έχω πάει σε κάποια από τα παραπάνω γήπεδα, συμπεραίνω πως μάλλον δεν έχεις πάει εσύ.

blizard
01-12-04, 04:42
Στο Καραισκάκη έχεις πάει ?
Αντικειμενικά είναι ένα καινούργιο μεσαίας χωρητικότητας γήπεδο, σχετικά λιτό αλλά με όλα τα απαραίτητα για σύγχρονο γήπεδο.
Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά είναι καινούργιο και φυσικά δεν συγκρίνεται με τα αρχαία που έχουμε εδώ.

Η μεγάλη δουλειά είναι ο γύρο χώρος, που το κάνει να φαίνεται σαν να είναι στο κέντρο της πόλης, και θα φέρει πολλά φράγκα σε όποιον εκμεταλλευτεί την νέα εμπορικότητα της περιοχή.

coda
01-12-04, 05:12
Στο Καραισκάκη έχεις πάει ?
Αντικειμενικά είναι ένα καινούργιο μεσαίας χωρητικότητας γήπεδο, σχετικά λιτό αλλά με όλα τα απαραίτητα για σύγχρονο γήπεδο.
Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά είναι καινούργιο και φυσικά δεν συγκρίνεται με τα αρχαία που έχουμε εδώ.

Η μεγάλη δουλειά είναι ο γύρο χώρος, που το κάνει να φαίνεται σαν να είναι στο κέντρο της πόλης, και θα φέρει πολλά φράγκα σε όποιον εκμεταλλευτεί την νέα εμπορικότητα της περιοχή.

Ναι, γι' αυτό και μου έκανε εντύπωση το σχόλιο του blackjim. Δεν είπε κανείς πως είναι το τελειότερο στολίδι της παγκόσμιας αρχιτεκτονικής, όμως είναι _ακριβώς_αυτό_που_χρειάζεται_ μια ομάδα όπως ο Ολυμπιακός, από πολλές απόψεις (μέγεθος, πρόσβαση, υποδομές) και φτιάχτηκε μέσα σε _πάρα_πολύ_λίγο_ χρονικό διάστημα. Είναι απείρως καλύτερο (ουσιαστικά, όχι πουλώντας δήθεν φιγουράντζα) από πολλά από τα γήπεδα που ανέφερε ο blackjim. Το λέω γιατί έχω δει αρκετά από αυτά. Το Καραϊσκάκη δεν είναι μόνο αυτό που φαίνεται στην τηλεόραση και δεν θα μείνει αυτό που είναι τώρα. Υπάρχει σχέδιο.

Gothic
01-12-04, 10:32
θα δημιουργηθεί θέμα "πελατείας" αφού ήδη ο Παο έχει περισσότερες νίκες τα τελευταία χρόνια,
:shock: Τα τελευταία 0.6 χρόνια; :lol: :lol: :wink:

Gedo
01-12-04, 10:41
blizard,

Εγώ βλέπω τον Ολυμπιακό να έχει να χάσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ από αυτό το ντέρμπι, αν τυχών το χάσει....
Καταρχήν μένει πολύ πίσω στο πρωτάθλημα ,θα κουραστούν τρομερά οι παίκτες και θα πάνε με άσχημη ψυχολογία στην Αγγλία, όπου αν αποκλειστούνε εκεί αλλάζει όλο το κλίμα.
θα δημιουργηθεί θέμα "πελατείας" αφού ήδη ο Παο έχει περισσότερες νίκες τα τελευταία χρόνια, θέμα με τον Μπάγεβιτς, με τους star του θρύλου, θα αλωθεί το Καραϊσκάκη , φαντάσου να γίνουν και τίποτα επεισόδια ή φάει και κανά χαζό γκόλ ο Νικοπολίδης !!! και τόσα άλλα...


Καλα εσυ δεν πρεπει να εχεις καμια σχεση με το αθλημα, δεν μπορω να καταλαβω γιατι ανθρωποι που δεν εχουν ιδεα περνουν μερος σε τετοιες συζζητησεις και εκτιθονται. Ο Βαζελος εχει περισσοτερες νικες απο τον Ολυμπιακο
:shock: :shock: τα τελευταια χρονια? Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα μιλαμε για ποδοσφαιρο και οχι για μπασκετ.

Οσο αναφορα το γηπεδο καταλαβαινω την πικρα σου, και μενα με ζηλευουν οι γειτονες για το αμαξι αλλα παρηγοριουντε γιατι στην Ιταλια και Γερμανια κυκλοφορουν πολυ καλυτερα.....


Ακου περισσοτερες νικες ο Παο
Ακου το γηπεδο της Sampdoria καλυτερο :shock:

blackjim
01-12-04, 16:00
τσου ρε Gedo, που θα μας βγαλεις ολους ασχετους... Ποιος εισαι ρε μεγαλε??

Οσο για το γηπεδο , κατ'αρχην δεν υπαρχει περιπτωση να ζηλευω που ο μεγαλυτερος απατεωνας στην Ελλαδα ( ο θειος ) εφτιαξε ( ολοι ξερουν πως ) αυτο το γηπεδακι. Αφου δεν ειμαι κατοικος Αθηνων δεν υπαρχει περιπτωση να παω στο καινουργιο γηπεδο του ΠΑΟ. Αρα και λιγο με νοιαζει.
Για την Sampdoria παραδειγμα εφερνα αλλα προφανως οσοι ειναι εξαρτημενοι δεν μπορουν να δουνε καθαρα.
Αν εχω παει σε ολα τα γηπεδα της Ευρωπης?? Οχι φυσικα. Ποιος ειμαι δλδ... Αλλα ευτυχως εχω δει ενα σωρο ματς σε δορυφορικα καναλια ( Canal+, TPS , Premiere, κτλ κτλ ) που βλεπεις πολυ καλα πως φτιαχνονται τα γηπεδα. Δλδ το γηπεδο της Sampdoria ειναι λιγο μπροστα στο καραιταβλι, ε???
http://media.sampdoria.it/pics/1595_info2.gif
38879 seats
Νταξει , οταν οι αλλοι εφτιαχναν γηπεδα εδω ουτε το γκαζον δεν ξεραμε να ποτιζουμε ( οχι οτι τωρα μαθαμε ).
Τι να πω δλδ?? Τι εχει η Schalke?!! ( που η ΠΑΝΑΘΑ της εριξε 2 μπαλακια μεσα-εξω? )
Τι εχει η Gladbach??!!
http://www.stadion-im-borussia-park.de/images/news/luftbild_park_klein.jpg



και μενα με ζηλευουν οι γειτονες για το αμαξι αλλα παρηγοριουντε γιατι στην Ιταλια και Γερμανια κυκλοφορουν πολυ καλυτερα.....
Καλα , με αυτο το παραδειγμα με εστειλες :shock: :shock: :lol: Με γεια το Lada πρεπει να σου πω τοτε...

Δε θελω να συνεχισω το θεμα με το γηπεδακι ( ειναι και off topic ) ,αλλα αν ακουω τετοιες εξυπναδες δε μπορω να κανω και αλλιως...

coda
01-12-04, 16:58
Οσο για το γηπεδο , κατ'αρχην δεν υπαρχει περιπτωση να ζηλευω που ο μεγαλυτερος απατεωνας στην Ελλαδα ( ο θειος ) εφτιαξε ( ολοι ξερουν πως ) αυτο το γηπεδακι. Αφου δεν ειμαι κατοικος Αθηνων δεν υπαρχει περιπτωση να παω στο καινουργιο γηπεδο του ΠΑΟ. Αρα και λιγο με νοιαζει.
Για την Sampdoria παραδειγμα εφερνα αλλα προφανως οσοι ειναι εξαρτημενοι δεν μπορουν να δουνε καθαρα.
Αν εχω παει σε ολα τα γηπεδα της Ευρωπης?? Οχι φυσικα. Ποιος ειμαι δλδ... Αλλα ευτυχως εχω δει ενα σωρο ματς σε δορυφορικα καναλια ( Canal+, TPS , Premiere, κτλ κτλ ) που βλεπεις πολυ καλα πως φτιαχνονται τα γηπεδα. Δλδ το γηπεδο της Sampdoria ειναι λιγο μπροστα στο καραιταβλι, ε???


Μάλιστα. Το πρόβλημά σου, είναι πως εσύ δεν μπορείς να δεις καθαρά. Σου λένε οι "εξαρτημένοι" πως είναι τουλάχιστον το ίδιο καλό με ένα μέσο ευρωπαϊκό γήπεδο Α' κατηγορίας (και από ζωντανή εμπειρία -σαν τα γιαούρτια ένα πράγμα, καλύτερο από αρκετά από αυτά), ενώ εσύ μας λες τα απωθημένα σου για τον Κόκκαλη και πως "στα δορυφορικά κανάλια, βλέπεις πολύ καλά πως φτιάχνονται τα γήπεδα".

Έλλειψη αντικειμενικότητας και μεγαλοϊδεατισμός λέγεται. Σύμπτωμα οξείας βαζελίτιδας. Προτείνεται η δημιουργία της Βαζοκομ, για να αγοράζεις μόντεμ με το τριφυλλάκι, μήπως αισθανθείς καλύτερα.

[ε, σε πειράζω! :)]

blackjim
01-12-04, 17:08
coda, δεν εχω προβλημα με τα πειραγματα ( οπως βλεπεις ριχνω μπηχτες αβερτα :lol: ). Αλλα δημιουργουνται λανθασμενες εντυπωσεις και δε μ'αρεσει.

Δλδ μου λες οτι πρεπει να παω σωνει και καλα σε ενα γηπεδο, αλλιως απο την τηλεοραση δε μπορω να κρινω ( εστω στο περιπου ) ποιο ειναι καλυτερο. Νo comment...

Δλδ αν βλεπεις ξενα ματς δε μπορεις να ξεχωρισεις την BMW απο το Lada?

To ξερω πως ειμαι καπως υπερβολικος για τον "θειο". Τον σιχαινομαι αυτον τον ανθρωπο. Αλλα προσπαθω να παραθετω επιχειρηματα ( με λεπτομερειες οπως βλεπεις ) για αυτα που λεω.
Δε μου ειπες τελικα , το καραιταβλι σου φαινεται εστω ισαξιο με τα γηπεδα που δειχνω??( προσεξε οτι ειναι μια απο τις μικρες της γερμανιας και μια μικρομεσαια της Ιταλιας. ) Αν ναι παω πασσο... 8)

Gedo
01-12-04, 17:12
Μα που τι καταλαβες οτι εχω lada? :shock:

Μενω αναυδος....

Αντε αγορι μου να πιεις καμια τσικουδια και να πεις και καμια μαντιναδα
και ασε τον θειο και το Καραισκακη

WAntilles
01-12-04, 17:13
Προσωπικά αναρωτιέμαι με πόσο αποικιοκρατικούς όρους, και με πόσα δις των φορολογουμένων, θα χτίστηκε δήθεν από την ΠΑΕ Ολυμπιακός αυτό το στάδιο.

Διότι μην ξεχνάμε ότι υπάρχει προηγούμενο.

Σε τιμές 1992 (φανταστείτε πόσα είναι σήμερα), έχουν χαριστεί χρέη σε αυτή την ΠΑΕ ύψους 12 δις δραχμών.

Και φυσικά τα πλήρωσαν από την τσέπη τους οι φορολογούμενοι.

Gedo
01-12-04, 17:18
Ασε ρε τζενται που μας χαρισαν και μας τους φορους.

Δηλαδη στην Αεκ και στον Αρη που τους χαρισαν το 95% τι πρεπει να κανουμε.

Ο Ολυμπιακος πληρωσε μετα απο διακανονισμο τα 2/3.

Αληθεια το προπονητικο κεντρο στου Ρεντη και αυτο με επιχορηγηση?

Οσο για το ποιος ριχνει λεφτα στην ομαδα αστο καλυτερα ρε skywalker

Οταν φερναμε Τζιοβανι Ζαχοβιτς, Καραπιαλη ,Βενετιδη, εσεις ανανεωνατε το συμβολαιο του Βαζεχα

WAntilles
01-12-04, 17:24
Ασε ρε τζενται που μας χαρισαν και μας τους φορους.

Δεν είχε τεράστιο χρέος η ΠΑΕ αμέσως μετά τον Κοσκωτά;

Αυτό ποιός νομίζεις το πλήρωσε;

Ο Έλληνας φορολογούμενος (και το πληρώνει ακόμα).


Δηλαδη στην Αεκ και στον Αρη που τους χαρισαν το 95% τι πρεπει να κανουμε.

Το ίδιο απαράδεκτο.

Σε καμμία ΠΑΕ ή ΚΑΕ δεν πρέπει να χαρίζεται ούτε ευρωλεπτό.

Επιχειρήσεις είναι όλες και τίποτα παραπάνω.


Ο Ολυμπιακος πληρωσε μετα απο διακανονισμο τα 2/3.

Ας καγχάσω (όπως έλεγε και ο Σταυρίδης).

coda
01-12-04, 17:25
Δλδ μου λες οτι πρεπει να παω σωνει και καλα σε ενα γηπεδο, αλλιως απο την τηλεοραση δε μπορω να κρινω ( εστω στο περιπου ) ποιο ειναι καλυτερο. Νo comment...

Ναι. Εσωτερικές εγκαταστάσεις, ποιότητα καθισμάτων, τουαλέτες, πρόσβαση κ.τ.λ. Το Καραϊσκάκη, είναι πολύ καλύτερο από αυτό που "φαίνεται". Σε σχέση με τα γήπεδα που έχεις αναφέρει, είναι της ίδιας "κλάσης", απλά δεν γεμίζει το μάτι σε όσους έχουν πράσινα μάτια (ε, τι διάολο, ας κυβερνοπλακωθούμε λιγουλάκι, αφού δεν θα έρθετε για φιλοξενία!). :lol:

ΕΡΜΗΣ
01-12-04, 17:27
Παιδιά είναι απλά τα πράγματα.

Υποθέτουμε ότι ο Ολυμπιακός πάει για Ευρώπη(αφού του λείπει μια διάκριση μετά από αυτή που πήγε στους 8 ) και δεν μπει για τη νίκη αλλά πάει για παιχνίδι τσούκου τσούκου και αν κάτσει έκατσε. Φαντάζεστε τι θα γίνει απο 33.500 ολυμπιακούς εκει μέσα;; Το να παίξει και να μην του βγει δεν θα ακούσει και πολλά σχολιανά( ο Ντούσαν) αλλά αν κατέβει και κοροιδεύει θα φύγει την άλλη μέρα :twisted:

vaspiliop
01-12-04, 17:29
Καταρχήν δεν είμαι ούτε βάζελος ούτε γαύρος.

Οταν λες φέρνατε/σας χάρισαν/να κάνουμε , ποιους ακριβώς εννοείς?

Μόλις τελειώσει το πρωτάθλημα και το πάρει πάλι ο Παναθηναικός ελπίζω να χρησιμοποιείς ακόμα α' πληθυντικό και να μη λες ο ***** ο Κόκκαλης :P

Λες ο Κόκκαλης να έβαλε λεφτά από την τσέπη του για να έχεις εσύ και "εσείς" γήπεδο και για όλους τους άλλους λόγους που ήθελε το Καραισκάκη? Ούτε ενα λεπτό δεν έχει βάλει από τα λεφτά του. Όλο το γήπεδο έχει φτιαχτεί με χρήματα του κόσμου τα οποία έκλεβαν κάποιες φιλιπινέζες του Σωκράτη- υπουργοί επι ΠΑΣΟΚ. Και ο Παναθηναικός με τον ίδιο ακριβώς τρόπο θα το φτιάξει αν το φτιάξει.

Δε τον κατηγορώ ούτε αυτόν ούτε το Βαρδινογιάννη, ποιος δε θα έκανε τα ίδια στη θέση τους? Σιγά μην έκαναν ρε παιδιά επενδύσεις στις ΠΑΕ , που είναι από τις πιο ζημιογόνες εταιρείες και ειδικά στην Ελλάδα.

Gedo
01-12-04, 17:31
Τι καθεσαι και ασχολησε ρε Coda και της Ρεαλ το γηπεδο να φτιαχναμαι , απο το κομπλεξ και ζηλια παλι θα τυφλονοντουσαν και θα λεγαν τα δικα τους, δε κοιτανε που δεν μπορουν να κερδισουν τον Αρη εκτος βγαλανε γλωσσα για το Σαββατο, ο αλλος απο την Τηλεοραση εβγαλε το πορισμα για το Γηπεδο :shock: . Τον Κοκκαλη ολοι τον βριζουν και ολοι τον θελουν για Προεδρο. Προσωπικα εμενα δεν μου καιγεται καρφακι. Αν φυγει ο Κοκκαλης θα ερθει αλλος, ο Ολυμπιακος ειναι μαγαζι γωνια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.