PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6

Gedo
01-12-04, 17:33
έκλεβαν κάποιες φιλιπινέζες του Σωκράτη- υπουργοί επι ΠΑΣΟΚ

Αθανατε Ελληνα :D :D

Gedo
01-12-04, 17:34
Gedo έγραψε:
Ο Ολυμπιακος πληρωσε μετα απο διακανονισμο τα 2/3.


Ας καγχάσω (όπως έλεγε και ο Σταυρίδης).


Πες μου τι οφελος εχω να σου πω οτι πληρωσαμε τα 2/3 ενω δεν ισχυει

WAntilles
01-12-04, 17:35
Και ο Παναθηναικός με τον ίδιο ακριβώς τρόπο θα το φτιάξει αν το φτιάξει.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Να μην το φτιάξει καθόλου εάν είναι να γίνει με λεφτά των φορολογουμένων.

WAntilles
01-12-04, 17:37
Gedo έγραψε:
Ο Ολυμπιακος πληρωσε μετα απο διακανονισμο τα 2/3.


Ας καγχάσω (όπως έλεγε και ο Σταυρίδης).


Πες μου τι οφελος εχω να σου πω οτι πληρωσαμε τα 2/3 ενω δεν ισχυει

Δεν είπα ή υπονόησα ότι έχεις όφελος.

Εμπάθεια έχεις.

Είναι προφανέστατη από όλα σου τα ποστ σε αυτό το thread.

vaspiliop
01-12-04, 17:37
Αν φυγει ο Κοκκαλης θα ερθει αλλος, ο Ολυμπιακος ειναι μαγαζι γωνια.

Σ αυτό έχεις απόλυτο δίκιο φιλαράκι. Ο Ολυμπιακός έχει πολύ περισσότερους οπαδούς από οποιαδήποτε ελληνική ομάδα. Το θέμα είναι όμως ο άλλος που θα έρθει να επενδύσει πραγματικά στην ομάδα και όχι να κάνει κινήσεις καθαρά προσωπικής του σκοπιμότητας με περιτύλιγμα γαύρου (όπως αυτά στο ψαράδικο :D )

Και τέτοιοι τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ακόμα

Όσο για το αθάνατε έλληνα , δε λέει τίποτα να έρθω σε προσωπική κόντρα μαζί σου επειδή όπως φαίνεται βλέπεις τα πράγματα από εντελώς διαφορετική οπτική γωνία , πιο περιορισμένη θα την χαρακτήριζα , άρα δε θα συννενοηθούμε. Επίσης , φαίνεται ότι έχεις αγοράσει το μεγαλύτερο νούμερο παρωπίδες που κυκλοφορεί στην αγορά και είσαι φανατικός αναγνώστης των πασοκικών εφημερίδων.

Επειδή όμως υπάρχει και η πραγματική πραγματικότητα και όχι μόνο αυτή που λέει το έθνος και ο πρωταθλητής, επέτρεψε μου να σου επαναλάβω ότι πολλοί υπουργοί του ΠΑΣΟΚ άφηναν τον Σωκράτη να κλέβει λεφτά του κόσμου (και δικά σου) όπως οι κοινοί κλέφτες..αλλά νόμιμα. Αν όμως ασχολείσαι με το αν ζηλεύουν οι γείτονες το αυτοκίνητό σου, μάλλον δεν υπάρχει χρόνος για να ακούσεις και καμια διαφορετική άποψη

lazar
01-12-04, 17:41
Gedo έγραψε:
Ο Ολυμπιακος πληρωσε μετα απο διακανονισμο τα 2/3.


Ας καγχάσω (όπως έλεγε και ο Σταυρίδης).


Πες μου τι οφελος εχω να σου πω οτι πληρωσαμε τα 2/3 ενω δεν ισχυει

Τι ψάχνετε να βρείτε. Πού ξέρεις εσύ ή εγώ ποιός ακριβώς πλήρωσε τι; Ακόμη και στην περίπτωση όπου λογιστικά αφαιρούνται από το ταμείο της ΠΑΕ, μπορούν να δωθούν πίσω από την άλλη πόρτα: ως ανταλλάγματα για παροχές σε εταιρεία του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ (ονόματα δεν λέμε) κλπ. Οπότε πάλι ζημιωμένο βγαίνει το Δημόσιο (συνήθως περισσότερο)

Ο μόνος τρόπος να μην γίνονται τέτοια είναι να μην ασχολέιται κανείς με το ποδόσφαιρο.

Gedo
01-12-04, 17:42
Μα καλα δεν ξερεις τι ζηταει ο Παο για να φτιαξει το γηπεδο?

Ακου λοιπον, του Ολυμπιακου του χαριστικε η εκταση του γηπεδου γιαυτο φωναζετε γιαυτο ζητατε το γουδι ΤΣΑΜΠΑ!!!. Η μονη διαφορα ειναι οτι το γηπεδο θα ανηκει και θα το εκμεταλευετε η ΠΑΕ για 49 χρονια μετα ο Ολυμπιακος παλι αστεγος.

Ειλικρινα οπως εγραψα και σε προηγουμενο post θα ηθελα να εχουν ολες οι Ελληνικες ομαδες (τουλαχιστον οι μεγαλες) γηπεδο.

Ασ μην μπουμε σε τετοια αντιπαραθεση τι να πουμε για τα οργια που εχουν γινει επι Βενιζελου, Λιανη και τωρα με Ορφανο για τα καρντασια :wink: πανω. Πυλαια.....
Αληθεια τοσα δις που δοθηκαν για την ανακατασκευη της Τουμπας που πηγαν?
Δεν ρωταω εγω οι ιδιοι η Παοκτζηδες ρωτανε

Gedo
01-12-04, 17:46
lazar,

τι ψάχνετε να βρείτε. Πού ξέρεις εσύ ή εγώ ποιός ακριβώς πλήρωσε τι

Εγω προσωπικα τιποτα, κουβεντα κανουμε, την οποια εγω τουλαχιστον την απολαμβανω.
Τωρα αν καποιος το θιγετε , εγω ξηγηθηκα απο την αρχη ,σε τετοιες συζητησεις μπορει να πω και μια κουβεντα παραπανω και να εκνευριστω και να ποροθω αλλα ΟΚ και ταβλι οταν παιζω και χανω παλι τσαντιζομαι και εκνευριζομαι

blackjim
01-12-04, 17:47
ρε Gedo, αντε να απολαυσεις τις τουαλετες του καραιταβλι.


WAntilles, το περι Αρθρο 44 δε το κρινω γιατι ειναι νομος και αν μπορεσαν και το χρησιμοποιησαν οι ΑΕΚ και ΑΡΗΣ μαγκια τους. Δε φταινε αυτοι , οι νομοι ειναι ετσι. Αλλα αυτα του "θειου" ειναι ΜΕΓΑ εγκληματα, τι να πουμε δλδ? Για την Intralot και το παμε στοιχημα?? Για την κομπινα που εστησε στην Ρωσια?? Ο μεγαλυτερος κλεφτης EVER!!
Αφου ομως υπαρχουν τοσοι ΒΛΑΚΕΣ που τον υποστηριζουν και τον εχουν για θεο τους τι να πει κανεις?
Δεν εχω προβλημα με τον ολυμπιακο , εχω ΜΕΓΑ προβλημα με τον θρηνο του "θειου".

mar1nos
01-12-04, 17:48
Δεν με νοιαζει παιδια τι θα κανουμε ευρωπη ή αν θα παρουμε το πρωταθλημα φετος! Αλλα φετος στο Καραϊσκακη ουτε << Χ >> σε Ελλαδα και Ευρωπη :twisted:

WAntilles
01-12-04, 17:49
Ασ μην μπουμε σε τετοια αντιπαραθεση τι να πουμε για τα οργια που εχουν γινει επι Βενιζελου, Λιανη και τωρα με Ορφανο για τα καρντασια :wink: πανω. Πυλαια...

Ποιά αντιπαράθεση;

Συμφωνούμε αμφότεροι στο παρακάτω:

Δεν πρέπει να χαρίζεται, άμεσα ή έμμεσα, σε ΠΑΕ/ΚΑΕ ούτε ένα ευρωλεπτό των φορολογουμένων.

Όσες δε ενέργειες τέτοιες έχουν γίνει στο παρελθόν είναι απαράδεκτες.

Συμφωνούμε σε αυτό;

Εάν ναι, τότε δεν βρισκόμαστε σε αντιπαράθεση.

Gedo
01-12-04, 17:49
ΕΕΕ μαυρογιαννε στου ΟΦΗ το γηπεδο εχετε τουαλετες? :mrgreen: :mrgreen:

Gedo
01-12-04, 17:50
ΕΕΕ μαυρογιαννε

Διορθωση μαυρομητσε

Gedo
01-12-04, 17:52
Συμφωνούμε αμφότεροι στο παρακάτω:

Δεν πρέπει να χαρίζεται, άμεσα ή έμμεσα, σε ΠΑΕ/ΚΑΕ ούτε ένα ευρωλεπτό των φορολογουμένων.

Όσες δε ενέργειες τέτοιες έχουν γίνει στο παρελθόν είναι απαράδεκτες.



Ναι αλλα καμια κυβερνηση δεν θα αναλαβει το πολιτικο κοστος που θα εχει αν δεν βοηθησει μια μεγαλε ΠΑΕ.

blackjim
01-12-04, 17:52
ΕΕΕ μαυρογιαννε στου ΟΦΗ το γηπεδο εχετε τουαλετες? :mrgreen: :mrgreen:

Δεν ειμαι απο το Ηρακλειο ρε , ρωτα πριν πεις την εξυπναδα σου. Απλα σπουδαζω εδω.
Δε ξερω τι κανουν στου ΟΦΗ και δε με νοιαζει ( καλυτερα ομως θα ηθελα να δω αν εχεις τα @@ να ρθεις να το πεις με τετοιο υφακι, αυτο εδω κατω... )
Το αν ειναι ωραιες οι τουαλετες εσενα σε ενδιαφερει οπως ειπες πριν , εμενα καθολου...

Gedo
01-12-04, 17:57
καλυτερα ομως θα ηθελα να δω αν εχεις τα @@ να ρθεις να το πεις με τετοιο υφακι, αυτο εδω κατω... )

Ασε μικρε, και λογω δουλειας και πολλους φιλους Ηρακλειωτες εχω και καθε διμηνο ειμαι κατω.

Και επειδη μας γ@μ@ς και την κουβεντα με το κολλημα που εχεις με τον θειο και τισ ηλιθιες θεωριες σου , εγω τουλαχιστον με σενα δεν ξανασχολουμαι

WAntilles
01-12-04, 17:59
Συμφωνούμε αμφότεροι στο παρακάτω:

Δεν πρέπει να χαρίζεται, άμεσα ή έμμεσα, σε ΠΑΕ/ΚΑΕ ούτε ένα ευρωλεπτό των φορολογουμένων.

Όσες δε ενέργειες τέτοιες έχουν γίνει στο παρελθόν είναι απαράδεκτες.



Ναι αλλα καμια κυβερνηση δεν θα αναλαβει το πολιτικο κοστος που θα εχει αν δεν βοηθησει μια μεγαλε ΠΑΕ.

Ναι αλλά αυτό δεν το καθιστά σωστό φυσικά.

Επιπλέον, ήδη χαρίζονται εδώ και χρόνια πολλά λεφτά σε όλες τις ΠΑΕ/ΚΑΕ.

Γιατί είναι υποχρεωμένοι οι έλληνες φορολογούμενοι να πληρώνουν καί για την αστυνόμευση των χώρων καί για την καταστροφή περιουσιών (δημοσίου και ιδιωτικών) που προξενούν τα εκτρεφόμενα στα βουστάσια όλων των πλευρών ζώα κάθε Κυριακή;

Οφείλουν οι ΠΑΕ/ΚΑΕ να πληρώνουν αυτές τα έξοδα φύλαξης και αστυνόμευσης. Και φυσικά και τις ζημιές.

blackjim
01-12-04, 18:04
Γιατί είναι υποχρεωμένοι οι έλληνες φορολογούμενοι να πληρώνουν καί για την αστυνόμευση των χώρων καί για την καταστροφή περιουσιών (δημοσίου και ιδιωτικών) που προξενούν τα εκτρεφόμενα στα βουστάσια όλων των πλευρών ζώα κάθε Κυριακή;

Οφείλουν οι ΠΑΕ/ΚΑΕ να πληρώνουν αυτές τα έξοδα φύλαξης και αστυνόμευσης. Και φυσικά και τις ζημιές.

Συμφωνω απολυτα ,αλλωστε αυτο γινεται και στο εξωτερικο χρονια τωρα...

Gedo
01-12-04, 18:05
WAntilles,

Γιατί είναι υποχρεωμένοι οι έλληνες φορολογούμενοι να πληρώνουν καί για την αστυνόμευση των χώρων καί για την καταστροφή περιουσιών (δημοσίου και ιδιωτικών) που προξενούν τα εκτρεφόμενα στα βουστάσια όλων των πλευρών ζώα κάθε Κυριακή;


Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.
Τον τελευταιο καιρο ομως οι μεγαλες ΠΑΕ (ολυμπιακος, Παο, Αεκ ) εχουν αναθεσει την
φυλαξη του χωρου εντος γηπεδου σε security. Aκουγα χθες οτι περιπου 2/3 λιγοτεροι αστυνομικοι απασχολουντε στα γηπεδο φετος απο τι περυσι

Gedo
01-12-04, 18:09
Μακαρι να ειμουν μικρος blackjim :wink:

WAntilles
01-12-04, 18:13
Συμφωνω απολυτα ,αλλωστε αυτο γινεται και στο εξωτερικο χρονια τωρα...


Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.

The guardians of peace and justice... :shock: :mrgreen: :D

Λοιπόν, για να κλείσει από τη μεριά μου το θέμα του "ντέρμπι", όπως έχω πει πολλάκις, δεν με απασχολεί όποιος και να κερδίσει, με όσα τσουβάλια και να κερδίσει.

Εκεί που έχω λίγο έγνοια, είναι να χάσει η Άρσεναλ βαθμό στο Λονδίνο και φυσικά να κερδίσει ο Παναθηναϊκός την Αϊντχόβεν.

blizard
01-12-04, 18:26
Ο Βαζελος εχει περισσοτερες νικες απο τον Ολυμπιακο
:shock: :shock: τα τελευταια χρονια? Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα μιλαμε για ποδοσφαιρο και οχι για μπασκετ.
Τα τελευταία 4 χρόνια που θυμάμαι έχει περισσότερες νίκες ο Παο, και άμα κερδίσει φέτος σίγουρα δημιουργείτε πελατειακό "κλίμα" ...
(κάπου μετράει και η περσινή πορεία, και το μπάσκετ για αυτό το κλίμα, οπότε όπως είπα έχει πολλά να χάσει ο Θρύλος αν χάσει)

WAntilles
01-12-04, 18:34
Ηρεμείστε βρε παιδιά.

Ένα εγχώριο καφροπαιχνίδι είναι.

Προς τί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

Εμένα, εάν ήμουν Ολυμπιακός, θα με ενδιέφερε πρωτίστως να κάνει επιτέλους ύστερα από μία 10ετία σχεδόν, την 1η του εκτός έδρας νίκη στο Champions League.

Gedo
01-12-04, 18:37
blizard, τωρα αν σου απαντησω θα αρχισουν παλι να με λενε καφρο και τα σχετικα.
Επειδη φανταζομαι για πολλους δεν δεν ειμαι αξιοπιστος (σεβαστη η γνωμη τους) και εχω παρωπιδες απο τον φανατισμο , ας απαντησει καποιος παναθηναικος καλυτερα.

Εγω το μονο που θα πω ειναι οτι πριν το τελικο αν θυμαμαι καλα στα τελευταια 13 παιχνιδια δεν ειχατε νικη. Αν θες πολυ να μαθεις, μπορω να ψαξω λιγο και να σου παραθεσω στοιχεια, αλλα επαναλαμβανω ας σου απαντησει καποιος αλλος

Gedo
01-12-04, 18:38
Εμένα, εάν ήμουν Ολυμπιακός, θα με ενδιέφερε πρωτίστως να κάνει επιτέλους ύστερα από μία 10ετία σχεδόν, την 1η του εκτός έδρας νίκη στο Champions League.



Οπως και να το κανουμε ρε Wantilles σε ενα τετοιο παιχνιδι ξεχνας και ευρωπες και πορειες και ολα

gordonas
01-12-04, 18:45
Φιλε Gedo κανεις λάθος. Είχατε χάσει με 3-2 στην Λεωφόρο την προηγούμενη χρονιά, είχα όπως επίσης με 2-0 στο ΟΑΚΑ αν θυμάμαι καλά (κεφαλιά Ολιβάρεζ) επι Κυράστα.

Αυτα τα θυμάμαι σίγουρα καθώς είμουν και στα δύο μέσα...

Gedo
01-12-04, 18:47
Μαζι με τον τελικο ειναι τρεις ηττες.

Απο το 1998 ειναι και οι μοναδικες.

WAntilles
01-12-04, 18:50
Εμένα, εάν ήμουν Ολυμπιακός, θα με ενδιέφερε πρωτίστως να κάνει επιτέλους ύστερα από μία 10ετία σχεδόν, την 1η του εκτός έδρας νίκη στο Champions League.



Οπως και να το κανουμε ρε Wantilles σε ενα τετοιο παιχνιδι ξεχνας και ευρωπες και πορειες και ολα

Ε εδώ διαφέρουμε, φίλε Gedo.

gordonas
01-12-04, 19:06
Και εσεις κάποτε είσασταν της καρπαζιάς και της 4αρας. Τωρα όμως οι δύο ομάδες δεν έχουν τέτοιες διαφορές. Όλα τα αποτελέσματα παίζουν. Η τύχη είναι πολύ σημαντική. Όποιος έχει παιξει ποδόσφαιρο το ξέρει. Οι οπαδοί στην εξέδρα δεν επηρεάζουν τόσο πολύ όσο στο παρελθόν. Αυτα είναι ονειρώξεις των γαύρων. Οτι είναι ο 13ος παιχτης και άλλες τέτοιες βλακείες. Οταν το επίπεδο ειναι χαμηλό τι περιμένεις...

Το 3-0 της Ριζούπολης είναι παιχνίδι της πλάκας και αν μιλάμε για χουντογουέμπλει (αν ειναι δυνατον, τι κομπλεξισμος ειναι αυτός) τότε τι πρέπει να πούμε για εκείνο το παιχνίδι?

Η ζωή δεν ξεκίνησε απο το '96 και μετα αν θέλουμε να μιλάμε για το παρελθόν...

Και κάτι άλλο. Τρείς και μοναδικές δεν πολυκολλάει...

Gedo
01-12-04, 19:17
Βαρεθηκα. Για το χουντογουεμπλει ο κοσμος το χει τουμπανο και σεις κρυφο καμαρι.
Σε πληροφορω οτι παιζει ΠΟΛΥ σημαντικο ρολο η εδρα και ο κοσμος. Ονειρωξεις των γαυρων??? Η μοναδικη φορα που ο Ολυμπιακος πηρε νικη στην Ευρωπη χωρις να παιξει μπαλα ηταν φετος με την Μονακο στο Ναο. Αληθεια αφου δεν παιζει ρολο η εδρα ποσους βαθμους εχουμε χασει φετος στην εδρα μας σε Ελλαδα και Ευρωπη?
Το 3-0 της ριζουπολης ειναι παιχνιδι της πλακας?????
Αγορι μου ειχατε να παρετε 6 χρονια πρωταθλημα και ερχοσασταν για 3 ΤΡΙΑ αποτεσματα, ουτε ενα ουτε δυο, ΤΡΙΑ αποτελεσματα και χασατε με τα χερια κατω σαν κοτες.
Εσεις οι ιδιοι κραζατε μετα.

Τι σχεση εχει το παιχνιδι τις ριζουπολης με τον τελικο του 71 με την εβερτον?

Ε αφου δεν σου πολυκολαει ψαξε λιγο μπορει να ανακαλυψεισ κατι.

Θα σου πω μερικα αποτελεσματα και βρες εσυ τον νικητη.

2-0
3-2
4-3
1-4
Θες και αλλα?

kostthem
01-12-04, 19:24
Stop στην παραπληροφόρηση.

Το Καραϊσκάκη φτιάχτηκε με ιδιωτική επένδυση εξ'ολοκλήρου. Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια. Η έκταση δεν ανήκει στον Ολυμπιακό ενώ η αντίστοιχη στην Λ.Αλεξάνδρας ανήκει στον Παναθηναϊκό χωρίς να την έχει πληρώσει ποτέ. Πολλά πολλά χρόνια πριν το είχε χειριστεί καλύτερα με τους τίτλους ιδιοκτησίας ο ΠΑΟ.

Το θέμα είναι πως ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να την αγοράσει την έκταση. Δεν πωλείται.

Να σημειωθεί πως η 100% ιδιωτική επένδυση χρησιμοποιήθηκε και για τις ανάγκες των Ολυμπιακών Αγώνων.


Από κει και πέρα, ο Κόκκαλης πάνω απ'ολα είναι επιχειρηματίας και σίγουρα θα βγάλει πολλά λεφτά από αυτή την ιστορία.

Ας βρεθούν λοιπόν και άλλοι επενδυτές να αναβαθμίσουν την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος με τέτοια γήπεδα (δεν νομίζω να υποστηρίζει κανείς πως το νέο γήπεδο υποβαθμίζει την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος; )και μαγκιά τους.

Gedo
01-12-04, 19:25
Λοιπον τυγχανει ο κολλητος μου να ειναι ρεπορτερ του παναθηναικου :evil:
Σε μια απο τις πρωτες σε κυκλοφορια αθλητικες εφημεριδες σε λιγο θα σου πω ολα τα αποτελεσματα μεταξυ μας :D

Οχι τιποτα αλλο να μας φυγει και η κ@υλ@ :twisted:

Gedo
01-12-04, 19:28
Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια

Οχι μονο και το γηπεδο μετα απο 49 χρονια θα ειναι υπο αλλη ιδιοκτησια και διαχειρηση. Ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε...

enwsitis21
01-12-04, 19:28
Ας νικήσει ο καλύτερος.
Εγώ ένα έχω να πώ:
Και ντάμπα ντούμπα, και ντάμπα ντούμπα, θα φέρουμε και το διπλό μέσα στη Τούμπα.....

enwsitis21
01-12-04, 19:37
Stop στην παραπληροφόρηση.

Το Καραϊσκάκη φτιάχτηκε με ιδιωτική επένδυση εξ'ολοκλήρου. Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια. Η έκταση δεν ανήκει στον Ολυμπιακό ενώ η αντίστοιχη στην Λ.Αλεξάνδρας ανήκει στον Παναθηναϊκό χωρίς να την έχει πληρώσει ποτέ. Πολλά πολλά χρόνια πριν το είχε χειριστεί καλύτερα με τους τίτλους ιδιοκτησίας ο ΠΑΟ.

Το θέμα είναι πως ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να την αγοράσει την έκταση. Δεν πωλείται.

Να σημειωθεί πως η 100% ιδιωτική επένδυση χρησιμοποιήθηκε και για τις ανάγκες των Ολυμπιακών Αγώνων.


Από κει και πέρα, ο Κόκκαλης πάνω απ'ολα είναι επιχειρηματίας και σίγουρα θα βγάλει πολλά λεφτά από αυτή την ιστορία.

Ας βρεθούν λοιπόν και άλλοι επενδυτές να αναβαθμίσουν την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος με τέτοια γήπεδα (δεν νομίζω να υποστηρίζει κανείς πως το νέο γήπεδο υποβαθμίζει την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος; )και μαγκιά τους.

Σε κάποια εφημερίδα διάβασα, δέν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά, ότι ο Κόκκαλης απέλυσε 1600 άτομα από την Intracom, και ότι είναι στα μαχαίρια με τον Καραμανλή.Απειλεί μάλιστα ότι θα βάλει λουκέτο στην Intracom έτσι και δέν πάρει κανένα χοντρό πακέτο, μα αυτό δέν είναι απειλή, αλλά ευχή.
ΟΥΣΤ!!!!

gmk7
01-12-04, 19:37
παιδια ενα κλασικο derby ειναι,και οσο καλη ομαδα να εχει ο ενας με τον αλλον η σε οτι κατασταση και να ειναι,δε γινεται να ξερουμε τι μπορει να ερθει....εχουν δει πολλα τα ματια μας.εγω σαν ολυμπιακος θελω να κερδισει η ομαδα μου και ειναι πολυ πιθανο να γινει γιατι το καραισκακη γινεται κολαστηριο και οι παιχτες των αλλων ομαδων το ξερουν καλα αυτο....
Gedo,δε χρειαζεται να ερχεσαι σε αντιπαραθεση με τους αλλους αφου βλεπεις οτι ειναι 10 και συ μονος...αστους να λενε οτι θελουν,εδω θα μαστε και μετα το ματσακι να συζητησουμε...
και κατι για καποια σχολια περι προιστοριας για τα τελευταια 4 ή 3 ή 0,1 χρονια,η προιστορια δημιουργειται απο το πρωτο ματς που εχουν παιξει 2 ομαδες στην αρχη της ιστοριας τους και οχι οποτε συμφερει το καθενα και ο ολυμπιακος ειναι μακραν η ομαδα που εχει τις περισσοτερες νικες απ'ολες τις ελληνικες ομαδες στα μεταξυ τους ματς,διπλασιες και πανω....
καλη επιτυχια στο θρυλο

Bayern7
01-12-04, 19:49
Stop στην παραπληροφόρηση.

Σε κάποια εφημερίδα διάβασα, δέν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά, ότι ο Κόκκαλης απέλυσε 1600 άτομα από την Intracom, και ότι είναι στα μαχαίρια με τον Καραμανλή.Απειλεί μάλιστα ότι θα βάλει λουκέτο στην Intracom έτσι και δέν πάρει κανένα χοντρό πακέτο, μα αυτό δέν είναι απειλή, αλλά ευχή.
ΟΥΣΤ!!!!

Στον φίλαθλο σήμερα το λέει αυτό. Δεν τους απέλυσε, απλά είναι στα μαχαίρια με τον Καραμανλη και "απειλεί" με μείωση μετοχικού κεφαλαίου και συνεπώς μειώσεις στο προσωπικό.
Βέβαια όλα αυτά είναι off topic και δεν έχουν καμία σχέση με το derby.
Και για την ιστορία, πηγαίντε στο παρακάτω url έχει όλα τα αποτελέσματα αποτελέσματα των αγώνων ΘΡΥΛΟΥ-παθηναικού από τον Ιούνη του 1930 μέχρι σήμερα. http://www.footballderbies.com/results/index.php?id=75

Match Statistics

110
Matches

39
Olympiakos Piraeus

41
Draws

30
Panathinaikos

Κυριάκο κυριάακο μοντεεεεεεελο.... :lol:

kostthem
01-12-04, 19:53
Stop στην παραπληροφόρηση.

Το Καραϊσκάκη φτιάχτηκε με ιδιωτική επένδυση εξ'ολοκλήρου. Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια. Η έκταση δεν ανήκει στον Ολυμπιακό ενώ η αντίστοιχη στην Λ.Αλεξάνδρας ανήκει στον Παναθηναϊκό χωρίς να την έχει πληρώσει ποτέ. Πολλά πολλά χρόνια πριν το είχε χειριστεί καλύτερα με τους τίτλους ιδιοκτησίας ο ΠΑΟ.

Το θέμα είναι πως ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να την αγοράσει την έκταση. Δεν πωλείται.

Να σημειωθεί πως η 100% ιδιωτική επένδυση χρησιμοποιήθηκε και για τις ανάγκες των Ολυμπιακών Αγώνων.


Από κει και πέρα, ο Κόκκαλης πάνω απ'ολα είναι επιχειρηματίας και σίγουρα θα βγάλει πολλά λεφτά από αυτή την ιστορία.

Ας βρεθούν λοιπόν και άλλοι επενδυτές να αναβαθμίσουν την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος με τέτοια γήπεδα (δεν νομίζω να υποστηρίζει κανείς πως το νέο γήπεδο υποβαθμίζει την ποιότητα του Ελληνικού Πρωταθλήματος; )και μαγκιά τους.

Σε κάποια εφημερίδα διάβασα, δέν θυμάμαι ακριβώς σε ποιά, ότι ο Κόκκαλης απέλυσε 1600 άτομα από την Intracom, και ότι είναι στα μαχαίρια με τον Καραμανλή.Απειλεί μάλιστα ότι θα βάλει λουκέτο στην Intracom έτσι και δέν πάρει κανένα χοντρό πακέτο, μα αυτό δέν είναι απειλή, αλλά ευχή.
ΟΥΣΤ!!!!


Αν έγινε κάτι τέτοιο (εκτός και αν είναι δημοσίευμα του Φίλαθλου) τότε σίγουρα δεν είναι σωστό από μεριάς Κόκκαλη. Η αλήθεια να λέγεται.

Edit: Μετά το είδα ότι είναι από τον Φίλαθλο. Το φαντάστηκα όμως.

zouzouni
01-12-04, 19:57
Bayern7, Τους απέλυσε, γιατί την εταιρεία την πούλησε σε Αμερικάνικη! Κι αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι, από συγγενικό μου πρόσωπο πρώτου βαθμού, ο οποίος ανήκει σ'αυτούς του 1600 που απέλυσαν, ξεκίνησαν την περασμένη εβδομάδα οι απολύσεις (έδωσαν σε κάποιους που ήταν αρκετά χρόνια τη δυνατότητα εθελουσίας εξόδου, με το ανάλογο χρηματικό bonus).

blizard
01-12-04, 19:59
Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια. Η έκταση δεν ανήκει στον Ολυμπιακό ενώ η αντίστοιχη στην Λ.Αλεξάνδρας ανήκει στον Παναθηναϊκό
Αυτή η παραχώρηση όμως έχει ένα "κόστος"...
Αν εγώ πχ παραχωρήσω ένα μικρό οικόπεδο στο κέντρο του Πειραιά για 50 χρόνια σε κάποιον, είναι σαν να χάνω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσό που θα έπαιρνα για ενοίκιο αν το έκανα Παρκινγκ.
Ενώ αντίθετα αν χαρίσω μια ίδια έκταση αλλά μικρής αξίας (όπως το γήπεδο του ΠΑΟ όταν χτίστηκε) ουσιαστικά δεν χάνω τίποτα.
(πάντα μιλάμε για την εποχή όπου έγινε η δωρεά – παραχώρηση … αν πάρει αξία πχ αύριο η περιοχή του Πάο ή του Θρύλου, δεν ζητάει τα ρέστα το κράτος)

blizard
01-12-04, 20:07
Λοιπον τυγχανει ο κολλητος μου να ειναι ρεπορτερ του παναθηναικου :evil:
Σε μια απο τις πρωτες σε κυκλοφορια αθλητικες εφημεριδες σε λιγο θα σου πω ολα τα αποτελεσματα μεταξυ μας :D

Οχι τιποτα αλλο να μας φυγει και η κ@υλ@ :twisted:
Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορώ να βρώ τίποτα στο ιντερνετ.
Το πιο καλό ήταν στην betandwin.com !!!, στα στατιστικά, αλλά μόνο από το 2000 και μετά.

2004-05-08 Olympiakos Panathinaikos 1 : 3 Cup 2004
2004-04-18 Panathinaikos Olympiakos 2 : 2 National A 2004
2003-11-22 Olympiakos Panathinaikos 1 : 1 National A 2003
2003-05-11 Olympiakos Panathinaikos 3 : 0 National A 2003
2003-01-12 Panathinaikos Olympiakos 3 : 2 National A 2003
2002-03-24 Panathinaikos Olympiakos 1 : 1 National A 2002
2001-12-01 Olympiakos Panathinaikos 2 : 2 National A 2001
2001-03-04 Olympiakos Panathinaikos 1 : 0 National A 2001
2000-11-12 Panathinaikos Olympiakos 0 : 0 National A 2000
Είμαστε ίδια σε νίκες εδώ, αλλά αν βάλουμε την πιθανή φετινή, το μπάσκετ, την ερχόμενη ίσως στην λεωφόρο και το πρωτάθλημα πέρσυ , καταλαβαίνουμε ότι το κλίμα μπορεί να αντιστραφεί και οι γαύροι να γίνουν ΠΕΛΑΤΕΣ του Παο εκεί που νόμιζαν το αντίθετο.
Αρα ,μαζί με όλα τα άλλα ,έχει πολλά να χάσει ο θρύλος με ήττα, και λογικά θα φοβάται περισσότερο μην χάσει από όσο θα θέλει την νίκη το Σάββατο.

mar1nos
01-12-04, 20:07
παιδια το ντερμπι ειναι το πρωτο παιχνιδι ελληνικου πρωταθληματος που θα μεταδοθει ζωντανα απο eurosports!!!

blizard
01-12-04, 20:23
παιδια το ντερμπι ειναι το πρωτο παιχνιδι ελληνικου πρωταθληματος που θα μεταδοθει ζωντανα απο eurosports!!!
!!!! EYRO 2004 !!!!! :)

mar1nos
01-12-04, 20:28
ελληνικου πρωταθληματος!!! :twisted:

Bayern7
01-12-04, 20:32
Είμαστε ίδια σε νίκες εδώ, αλλά αν βάλουμε την πιθανή φετινή, το μπάσκετ, την ερχόμενη ίσως στην λεωφόρο και το πρωτάθλημα πέρσυ , καταλαβαίνουμε ότι το κλίμα μπορεί να αντιστραφεί και οι γαύροι να γίνουν ΠΕΛΑΤΕΣ του Παο εκεί που νόμιζαν το αντίθετο.
Αρα ,μαζί με όλα τα άλλα ,έχει πολλά να χάσει ο θρύλος με ήττα, και λογικά θα φοβάται περισσότερο μην χάσει από όσο θα θέλει την νίκη το Σάββατο.

Ωραίο site βρήκες. Πήγαινε σε αυτό που έδωσα πιο πάνω που έχει περισσότερους αγώνες. Στο δικό σου αναφέρει το περσινό τελικό κυπέλλου αλλά ς του θαυματος δεν έχει κανένα άλλο αγώνα κυπέλλου από το 2000 και μετά.
Και για του λόγου το αληθές ρίξε ένα βλέφαρο στα παρακάτω.

08 May 2004
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
Greek Cup-Final 3 - 1

18 April 2004
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
First Division 2 - 2

22 November 2003
Olympiakos Piraeus - Panathinaikos
First Division 1 - 1

11 May 2003
Olympiakos Piraeus - Panathinaikos
First Division 3 - 0

12 January 2003
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
First Division 3 - 2

24 March 2002
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
First Division 1 - 1

01 December 2001
Olympiakos Piraeus - Panathinaikos
First Division 2 - 2

21 March 2001
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
Greek Cup 1 - 4

04 March 2001
Olympiakos Piraeus - Panathinaikos
First Division 1 - 0

07 February 2001
Olympiakos Piraeus - Panathinaikos
Greek Cup 1 - 1

12 November 2000
Panathinaikos - Olympiakos Piraeus
First Division 0 - 0

Aυτά είναι από τη περίοδο 2000-2001 μέχρι και πέρυσι, την χρονική περίοδο που διάλεξες να παραθέσεις εσύ. Αν τα βάλουμε κάτω έχουμε:
Νίκες ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: 3
Νίκες Παθηναικού: 2
Ισοπαλίες: 6
Για πρωτάθλημα και κύπελλο μαζί. Μου άρεσε που παρέθεσες μόνο τον περσινό τελικό και τους άλλους αγώνες κυπέλλου τους πέρασες στο ντούκου.

Αν πάμε τώρα να μετρήσουμε από την περίοδο 96-97 μέχρι σήμερα, έχουμε και λέμε:
Νίκες Ολυμπιακού: 9
Νίκες Παθηναικού: 3
Ισοπαλίες: 8

Οπότε το ποιος είναι πελάτης και ποιος όχι άστο...

kostthem
01-12-04, 20:33
Αυτό που παραχωρήθηκε είναι η έκταση για 49 χρόνια. Η έκταση δεν ανήκει στον Ολυμπιακό ενώ η αντίστοιχη στην Λ.Αλεξάνδρας ανήκει στον Παναθηναϊκό
Αυτή η παραχώρηση όμως έχει ένα "κόστος"...
Αν εγώ πχ παραχωρήσω ένα μικρό οικόπεδο στο κέντρο του Πειραιά για 50 χρόνια σε κάποιον, είναι σαν να χάνω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσό που θα έπαιρνα για ενοίκιο αν το έκανα Παρκινγκ.
Ενώ αντίθετα αν χαρίσω μια ίδια έκταση αλλά μικρής αξίας (όπως το γήπεδο του ΠΑΟ όταν χτίστηκε) ουσιαστικά δεν χάνω τίποτα.
(πάντα μιλάμε για την εποχή όπου έγινε η δωρεά – παραχώρηση … αν πάρει αξία πχ αύριο η περιοχή του Πάο ή του Θρύλου, δεν ζητάει τα ρέστα το κράτος)


Για να αίμαι ειλικρινής, δεν γνωρίζω ποιες ήταν οι αξίες τως δύο εκτάσεων τότε.
Πρέπει να παραδεχτείς όμως πως η έκταση στο Φάληρο ιστορικά πλέον ανήκει στον Ολυμπιακό. Υπήρχε ποτέ πιθανότητα να δινόταν για εκμετάλλευση αλλού; Ξεσηκωμός θα γινότανε!

Νικαετός
01-12-04, 20:40
παιδια το ντερμπι ειναι το πρωτο παιχνιδι ελληνικου πρωταθληματος που θα μεταδοθει ζωντανα απο eurosports!!!


Είναι σίγουρο ? Εγώ άκουσα πως θα το δείξει κονσέρβα , Κυριακή απόγευμα.

Για να τελειώνουμε με το θέμα του γηπέδου . Μπράβο στον Ολυμπιακό που παίζει σε ένα πολύ καλό γήπεδο. Δεν με απασχολεί πως έγινε. ΑΥτό αφορά την ΠΑΕ , όχι τις φανέλες . Μακάρι να γίνουν πολλά τέτοια γήπεδα και να απομακρυνθεί η καφρίλα από αυτά, για να αρχίσουμε να ξαναπηγαίνουμε και εμείς, με τα παιδιά μας.

Το Σάββατο ειλικρινά , αν και δεν θα μπορώ να βγω στη γειτονιά αν χάσουμε , ας νικήσει ο καλύτερος. (Μακάρι ,όπως ξαναείπα να είμαστε εμείς) .

WAn , ειδικά για το θέμα του γηπέδου , διαφωνώ μαζί σου. Συμφωνώ απόλυτα για τα χρέη , αλλά μην ξεχνάς πως το γήπεδο πέρα από την γλάστρα (ΠΑΕ) εξυπηρετεί και τον βασιλικό (κόσμο). Επομένως ας φτιάξουμε γήπεδα , να αναβαθμίσουμε το προϊόν ελληνικό πρωτάθλημα (φυσικά όχι μόνο με τα γήπεδα) και μετά ας βγουν όλοι να πουν , "τέρμα τα ...δίφραγκα" στις ΠΑΕ , κόψτε το λαιμό σας , αλλοιώς κλείστε τα μαγαζιά ,όπως συμβαίνει σε όλες τις εταιρείες.

Νικαετός
01-12-04, 20:49
Πρέπει να παραδεχτείς όμως πως η έκταση στο Φάληρο ιστορικά πλέον ανήκει στον Ολυμπιακό. Υπήρχε ποτέ πιθανότητα να δινόταν για εκμετάλλευση αλλού; Ξεσηκωμός θα γινότανε!


Είστε σίγουροι ? Νομίζω πως ανήκει στον Εθνικό Πειραιώς. (Υπάρχει ακόμα αυτή η ομάδα ? )

blizard
01-12-04, 20:51
Ωραίο site βρήκες. Πήγαινε σε αυτό που έδωσα πιο πάνω που έχει περισσότερους αγώνες.
Δεν το είχα δεί, και έχεις δίκιο για τα site... είχαν ξεχάσει το 4-1 εκεί που κοίταξα εγώ.



Οπότε το ποιος είναι πελάτης και ποιος όχι άστο...
Είχατε μεγάλο προβάδισμα στα πρώτα χρόνια του Κόκαλη,που τότε ήμασταν πελάτες κανονικά.
Αλλά τα 3 τελευταία χρόνια προηγούμαστε, και αν κερδίσουμε το Σάββατο θα μεγαλώσει η διαφορά σε 2 παραπάνω νίκες, με τον αγώνα στην λεωφόρο και το πρωτάθλημα να έρχονται... βάλε λίγο και το μπάσκετ ή το περσυνό ντάμπλ σε όλα τα αθλήματα....
ΔΕΝ θέλει και πολύ να αλλάξει το κλίμα, και από εκεί που μας λέγατε πελάτες να σας λέμε εμείς!!!

Γιαυτό θα συμφωνείς νομίζω ότι η ήττα στο αγώνα του Σαββάτου είναι υπερβολικά άσχημο αποτέλεσμα για τον γαύρο και θα την τρέμει, χωρίς να μετράμε και όλα τα υπόλοιπα αρνητικά που είπα σε άλλο post.

mar1nos
01-12-04, 20:54
ρε παιδια μα εχετε πρηξει με το μπασκετ που οποτε σας εχουμε πετυχει στην ευρωπη... ποιος ειναι πελατης!!! :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.