PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6

Gedo
04-12-04, 22:51
Μπραβο Μπραβο παρε τωρα το Κυλεπο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

και ξερεις αντε γεια :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gedo
04-12-04, 22:54
Έχει επεξεργασθεί απο τον/την blizard στις Σαβ Δεκ 04 2004 21:53, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

blizard
04-12-04, 22:55
Που θα πάει, θα σας πετύχουμε ξανά στην λεωφόρο που δεν θα έχετε βοήθεια από κανέναν... η στο κύπελο ή και σε κανένα Uefa οπότε θα επανέλθετε στα ίσια σας.

ΥΓ
Καλά, με τα πάντα σκάς στο γέλιο ρε φίλε... κέρδισες κανα λαχείο σήμερα ? τόσο πολύ ρε??

nos1
04-12-04, 22:56
Βαζελάκια,αυτός ο ξεδοντιάρης,στραβοκάνης και δεν ξέρω εγώ τι άλλο λέγατε για τον Ριβάλντο,σας ξεφτίλισε και μη μιλάτε καθόλου.
Το μήνυμα νομίζω ήταν σαφές.Ανοίξαμε (γήπεδο καραϊσκάκη) και σας περιμέναμε!!!
Αντε γεια τωρα καλοι μας πελατες.Τα λεμε και παλι του χρονου. 8) :) http://tcwozere.co.uk/smileys/carton.gif

blizard
04-12-04, 23:02
Βαζελάκια,αυτός ο ξεδοντιάρης,στραβοκάνης και δεν ξέρω εγώ τι άλλο λέγατε για τον Ριβάλντο,σας ξεφτίλισε και μη μιλάτε καθόλου.
Καλός, αλλά ο Τσιαρτας 3 φορές καλύτερα από τον Rivaldo θα έπαιζε αν τον είχατε.
Και μην ξεχνάς να δίνεις τα εύσημα σε όλους όσους τα αξίζουν...και στον παίκτη που κέρδισε το φουλ, αλλά και σε αυτόν που το σφύριξε.

Gedo
04-12-04, 23:03
Αληθεια εσεις που γραφετε για τον Νικοπολιδη οτι θα εχει αγχος θα κανει λαθος και οτι αλλη μαμακια κατεβαζε το κεφαλακι σας, τι εγινε? Παλι δικιο ειχατε :mrgreen: blizard,

η σε κανένα Uefa


Εγω πελατη μου θα παιζω champions league :mrgreen: :mrgreen:

ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ :guitar :guitar

stamiak
04-12-04, 23:19
Τι να το κάνεις το Champion Leage που κάθε χρόνο τελειώνεις 4ος επειδή δεν υπάρχει 5ος;

Τόσο πολύ σε ενδιαφέρει να προπονείτε τις Ευρωπαϊκές Ομάδες;

Άλλωστε τόσα χρόνια μάθατε να χαίρεστε για νίκες που όλοι οι άλλοι θα ντρέπονταν για αυτές. Τώρα θα αλλάξετε; Ίσα ίσα που έχετε ξεχάσει τι σημαίνει να κερδίζεις με την αξία σου. Είτε με τον διαιτητή, είτε με το κλίμα βίας και την ατιμωρησία.

Η 8η θέση :!: που είχε τερματήσει η ομαδάρα σας το '88 σας έκανε να καταλάβετε πως με τίμιο τρόπο θα κάνετε άλλα 10 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα...
Τέτοια παρωπίδα δεν έχει ξαναεμφανιστεί σε τόσο μεγάλο αριθμό φιλάθλων.

Gedo
04-12-04, 23:28
Τι να το κάνεις το Champion Leage που κάθε χρόνο τελειώνεις 4ος επειδή δεν υπάρχει 5ος;

Τόσο πολύ σε ενδιαφέρει να προπονείτε τις Ευρωπαϊκές Ομάδες;

Άλλωστε τόσα χρόνια μάθατε να χαίρεστε για νίκες που όλοι οι άλλοι θα ντρέπονταν για αυτές. Τώρα θα αλλάξετε; Ίσα ίσα που έχετε ξεχάσει τι σημαίνει να κερδίζεις με την αξία σου. Είτε με τον διαιτητή, είτε με το κλίμα βίας και την ατιμωρησία.

Η 8η θέση Exclamation που είχε τερματήσει η ομαδάρα σας το '88 σας έκανε να καταλάβετε πως με τίμιο τρόπο θα κάνετε άλλα 10 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα...
Τέτοια παρωπίδα δεν έχει ξαναεμφανιστεί σε τόσο μεγάλο αριθμό φιλάθλων.



Βγαλτα αγορι μου απο μεσα σου βγαλτα ρε πελατη πονας σε καταλαβενω ,
παντα καποιος πρεπει να φταιει σε καταλαβενω,
τη μια γυριζετε στο 71 τωρα γυρισες στο 88

Εγω αν γυρισω κανα δυο ωριτσες πισω θα σε στεναχωρησω και σε λυπαμαι
αληθεια σε λυπαμαι

ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ :guitar :guitar

Νικαετός
04-12-04, 23:42
Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα ποστ , αλλά θέλω να γράψω δύο λόγια για το ντέρμπυ. Ο Παναθηναϊκός μου φάνηκε πολύ ΄"λίγος" και φλύαρος . Επιθετικά τελείως ακίνδυνος για να μην πω εκνευριστικά ανίκανος ,να δημιουργήσει και κυρίως να αξιοποιήσει ευκαιρίες. Άκουσα κάτι παράπονα για διαιτησία κλπ., καμμία σχέση ! Αυτά είναι άλλοθι για μικρά παιδάκια. Και λοιπόν τι έγινε αν ο διαιτητής έδωσε ένα αμφισβητούμενο φάουλ ? Την τεράστια τρύπα στο τείχος ο διαιτητής την έκανε?

Φίλοι συμβάζελοι (!!!) λυπάμαι που το λέω, αλλά ο Παναθηναϊκός πληρώνει (και θα πληρώνει για όλη την χρονιά φέτος ) τις μ@λ@κίες της διοίκησης. Ο Ολυμπιακός ,χωρίς να παίξει μπάλα κέρδισε ΔΙΚΑΙΑ ,μια ανύπαρκτη επιθετικά ομάδα.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους γάβρους ,αλλά δεν είναι η συγκεκριμένη νίκη για πανηγύρια μιας και εγώ ήδη έχω κερδίσει 3 στοιχήματα από οπαδούς τους ,που χάριζαν και 2 γκολ :mrgreen: :mrgreen:

stamiak
05-12-04, 00:35
Όταν κερδίζεις με ένα φάουλ και όλα τα κανάλια κράζουν τη διαιτησία και την ημιβάρβαρη συμπεριφορά, τότε δεν τρέχει τίποτε. Για να τρέχει κάτι πρέπει να νικήσεις δίκαια παίζοντας μπάλα...

NIKOSEAGLE,

Το μόνο πρόβλημα για μένα ήταν η ατολμία του σκάζνι να μπει με παπαδόπουλο τη στιγμή που ο σκάτσελ είχε πτωτική πορεία.

Όμως διαφωνώ σε κάτι. Κοίτα πόσο απέχει η νίκη από την ήττα... Ένα φάουλ σε καλή θέση. Έτσι είχε ξελασπώσει ο μπέκαμ και τη μάντσεστερ, και την εθνική Αγγλίας με την εθνική μας. Το δίνει λοιπόν λάθος και να το γκολ από το πουθενά.

Επίσης αν δεν σφύριζε το ανύπαρκτο οφσάιτ με τον σκάτσελ που έφευγε ολομόναχος με τον τερματοφύλακα γιατί να μην πω ότι διαμόρφωσε το αποτέλεσμα; πόσες φάσεις τρανταχτές πιστεύαμε ότι θα γίνουν στο ντέρμπι; Η μία αυτη που έγινε κόπηκε από τον επόπτη και πάει...

Και δεν μιλάμε για ερμηνεία του νόμου όπως π.χ. γιατί δεν αφήνει το πλεονέκτημα. Μιλάμε για λάθος.

gmk7
05-12-04, 00:35
κλαψτε βαζελακια!!! :twisted: θελατε και νικη μεσα στο ναο τρομαρα σας....καλα ειστε και με το 1-0
τωρα να περιμενετε μηπως σας δωσει καμια χαρα η liverpool γιατι με τα δικα σας @@ δεν κανετε τιποτα!!παντα πελατες....και ναι ο κασναφερης σας αδικησε,αντι να σας δειξει 4 κοκκινες καρτες σας εδωσε μονο 1 με το βρωμικο παιχνιδι των ξυλοκοπων σας...(κυργιακος,κων/νου.. και σια)
αντε γεια!!!

:lol:

Νικαετός
05-12-04, 01:15
Είσασταν τυχεροί που παίζατε με εμάς σήμερα !! Με οποιαδήποτε άλλη σοβαρή ομάδα θα είχατε φάει 2 σίγουρα gmk7. Αν τώρα εσύ φοράς κόκκινες παρωπίδες και δεν βλέπεις πέρα από την μύτη σου δικό σου πρόβλημα.

Καλή τύχη στο Λίβερπουλ. :twisted: :twisted:

Α και επειδή βγάζεις γλώσσα , περίμενε τη λεωφόρο πρώτα και μετά να μιλάς.

Stamiak , το παιχνίδι τελείωσε 1-0 ,οπότε έχεις δίκιο να σκέφτεσαι με τον τρόπο αυτό. Όμως όταν έχεις έναν τέτοιο αντίπαλο ,ουσιαστικά με το μυαλό στο Λίβερπουλ δεν πρέπει να κάνεις μία ευκαιρία και να περιμένεις να βάλεις και γκολ . Έστω και άφηνε ο επόπτης τη φάση ,πιστεύεις εσύ πως θα έβαζε γκολ ? Εγώ πιστεύω πως και 6 ημίχρονα να παίζαμε ,με τον τρόπο αυτό δεν πρόκειται να βάζαμε γκολ . Δεν μας φταίει ο διαιτητής ή ο επόπτης , που ναι μεν έκαναν λάθη ,αλλά αυτά σε καμμία περίπτωση δεν ήταν σκόπιμα ,ούτε ήταν όλα ΄σε βάρος μας .

Όπως είχα γράψει και πριν το ντέρμπυ , αυτός ο Παναθηναϊκός δεν μου αρέσει,ή τουλάχιστον ο τρόπος που παίζει δεν μου αρέσει.

Όσο για τον¨"ναό" που γράφει ο φίλος gmk7 , είδαμε τους "επιστήμονες" και πάλι σε πλήρη δράση (μπουκάλια , αναπτήρες ,κροτίδες κλπ), είμαι πολύ περίεργος να δω πόσες αγωνιστικές θα φάει ο Ολυμπιακός τιμωρία και αν οι κάμερες εντόπισαν τα "διαμάντια" μέλη ή αν αυτά εκτελούσαν "διατεταγμένη υπηρεσία".

Anyway αρκετά ασχολήθηκα με το "ντέρμπυ", αύριο θα μαζέψω τα στοιχήματα από τους υπεραισιόδοξους γάβρους και θα πιω στην υγειά τους και να είσαι σίγουρος gmk7 πως άλλοι θα κλαίνε τα ευρουλάκια τους και όχι εγώ.

(Α και κάτι για τις κόκκινες ,που γράφεις ...μπορεί να μην έδωσε 10 κόκκινες- ίσως έπρεπε να αποβάλλει και τον Χαλκιά επειδή αγριοκοίταξε τον Τζιοβάνι (αλήθεια που ήταν ο ...παιχταράς σήμερα ?) - αλλά ήξερε πολύ καλά ποιον έπρεπε να αποβάλλει) !

enwsitis21
05-12-04, 01:28
Πρωτάθλημα θα πάρουμε....όλους θα σας τρελλάνουμε.....

Αν και οι δύο είσαστε ικανοποιημένοι με τη μπάλα που παίξατε, κρίμα για τα γήπεδά σας και τα λεφτά σας.

blizard
05-12-04, 01:47
....και ναι ο κασναφερης σας αδικησε,αντι να σας δειξει 4 κοκκινες καρτες σας εδωσε μονο 1 με το βρωμικο παιχνιδι των ξυλοκοπων σας...(κυργιακος,κων/νου.. και σια)
αντε γεια!!!
Το ποδόσφαιρο είναι αντρικό σπόρ , αν δεν σου αρέσουν οι επαφές δες βόλεϊ ή τίποτα άλλο.
Παράπονο δεν πρέπει να έχεις γιατί με κάθε άγγιγμα φάουλ σας έδιναν, και βάλατε και το γκόλ έτσι.
(βρώμικο θεωρείτε μόνο αυτό που έκανε ο Γεωργάτος στον Παπαδόπουλο, οι παίκτες σαν τον Jo - Castigio και 2-3 άλλους που είχατε κατά καιρούς)

Το σημαντικό πάντως είναι πως φάνηκε ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει ομάδα με μέλλον σε σχέση με εμάς, και αποκλείεται να αντέξει στα δύσκολα που έρχονται όσο βοήθεια και να πάρει.
(Γενικά είσαστε άτυχοι, γιατί όταν είχατε παιχταράδες σε νέα ηλικία και εξελίξιμους, διώξατε τον Προπονητή.
Τώρα που ήρθε πίσω οι περισσότεροι είναι στα τελειώματα ή αποτελούν ήδη βάρος.)

terper
05-12-04, 02:01
ο Ολυμπιακός ότι δεν έχει ομάδα σε σχέση με εμάς

Συγχαρητήρια σε όποιον είδε αυτό από τον αγώνα...
Πρέπει να βλέπει χροοοοοοόνια μακριά!

:lol:

Καμία από τις δύο ομάδες δεν έπαιξε τη φοβερή μπάλα.

Ο Κυργιάκος απέδειξε και πάλι ότι ξέρει τα μυστικά του αθλήματος (του μποξ)

Ο Καστίγιο απέδειξε και πάλι ότι δεν μεγάλωσε στο κατηχητικό.
(Δεν με χαλάνε και πολύ τα 2 πιο πάνω. Μην το κάνουμε και εκκλησίασμα το γήπεδο:d)
Καμία από τις 2 ομάδες δεν ευνοήθηκε από την διαιτησία.

Λάθη έγιναν από τη διαιτησία. Από εκείνα που μόνο εκούσια χαρακτηρίζονται.

Η νίκη ήταν εν μέρει θέμα τύχης, υπό την έννοια ότι καμία ομάδα δεν υπερείχε ξεκάθαρα στο συγκεκριμένο ματς. Όμως κρίνοντας από τον τρόπο ανάπτυξης (στον συγκεκριμένο αγώνα) και των 2 θεωρώ ότι το πλέον αναμενόμενο ήταν νίκη του ΟΣΦΠ και όχι του ΠΑΟ.

Οι 2 βραζιλιάνοι του Ολυμπιακού δεν έπιασαν καμιά φοβερή απόδοση, αλλά έκαναν δυο τρία μαγικά από εκείνα για τα οποία μου αρέσει να βλέπω ποδόσφαιρο.

Σε επίπεδο έμψυχου υλικού και σε τρόπο λειτουργίας, παρωπίδες έχει όποιος - φέτος τουλάχιστον - θεωρεί ότι ο ΠΑΟ έχει καλύτερη ομάδα από εμάς...

Από εδώ και πέρα ας περάσουμε στον επόμενο γύρο του CL, και ας τα καταφέρει και ο ΠΑΟ (η τύχη αρκετές φορές στο παρελθόν του έχει χαμογελάσει , γιατί όχι και τώρα αφού δεν παίζει εναντίον μας), γιατί είναι η καλύτερη στιγμή να μας βοηθήσει ο θεούλης να αλλάξουμε την εικόνα μας (δύσκολο βέβαια) στην Ευρώπη ως Έλληνες.

KyR-X
05-12-04, 02:02
Ελα, οτι είναι μέχρι τις προεδρικές είναι, μετά hasta la vista baby! ;)
Θα κοπούν οι κόλοι που φουσκώνανε για μια 12ετία. Οτι ανεβαίνει κατεβαίνει, κι ο "θρύλος" εχει βαρύ κάρμα μάγκες. χεχ

blizard
05-12-04, 02:11
Λάθη έγιναν από τη διαιτησία. Από εκείνα που μόνο εκούσια χαρακτηρίζονται.
Εγώ τα θεωρώ λογικά, αφού άνθρωπος είναι και φυσικό να φοβάται για την σωματική του ακεραιότητα από κανένα τρελό, αν παίξει 50-50 στο Ντέρμπι του Καραϊσκάκη.
Πάντως τα "λάθη" και ο τρόπος που σφύριζε επηρέασαν το αποτέλεσμα.

Εγώ είδα ότι ο Θρύλος ήταν κατώτερος του Παο, με παίκτες και ομάδα που δεν έχουν σοβαρά περιθώρια βελτίωσης, οπότε βλέπω το μέλλον δικό μας.

terper
05-12-04, 02:20
Λάθη έγιναν από τη διαιτησία. Από εκείνα που μόνο εκούσια χαρακτηρίζονται.
Εγώ τα θεωρώ λογικά, αφού άνθρωπος είναι και φυσικό να φοβάται για την σωματική του ακεραιότητα από κανένα τρελό, αν παίξει 50-50 στο Ντέρμπι του Καραϊσκάκη.
Πάντως τα "λάθη" και ο τρόπος που σφύριζε επηρέασαν το αποτέλεσμα.

Εγώ είδα ότι ο Θρύλος ήταν κατώτερος του Παο, με παίκτες και ομάδα που δεν έχουν σοβαρά περιθώρια βελτίωσης, οπότε από εδώ και μπρος περιμένω το μέλλον να πρασινίζει.

Θεωρώ ότι ΔΕΝ επηρέασαν το αποτέλεσμα τα όποια λάθη γιατί ήταν άμφω...

Προφανώς θεωρώ απίσης ότι το μέλλον θα είναι κόκκινο

Τέλος θεωρώ αυτονόητο ότι δεν υπάρχει λόγος να συμφωνήσουμε... :D

Και να μας επαναλάβω - έστω και αν κινδυνεύω να με κράζουν οι λοιποί Ολυμπιακοί - καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες στην Ευρώπη.
Εντός των συνόρων είμαι φανατικά αντιπαναθηναικός
εκτός αυτών όμως υποστηρίζω όποιον μας εκπροσωπεί.

coftaras
05-12-04, 02:31
Αντικειμενικά σήμερα ο ΚΑΚΙΣΤΟΣ ΠΑΟ έχασε από τον ΚΑΚΟ Ολυμπιακό
Ο Σκασνι ίσως φοβήθηκε περισσότερο το παιχνίδι απ'οτι έπρεπε.
Σε ένα ματς που οι ευκαιρίες είναι μετρημένες ένα λάθος του διαιτητή και του επόπτη μπορεί να το κρίνει ολόκληρο. Έτσι πιστεύω ότι η διαιτησία έπαιξε και αυτή το ρόλο της .
Ελπίζω
α)η απουσία το Γκονζάλες να μην επηρεάσει τον ΠΑΟ στα επόμενα παιχνίδια
β)Θέλω να δω αν οι υποσχέσεις για μείωση της βίας στα γήπεδα εφαρμόζοντας σκληρές ποινές να ισχύσει και με αυτά που έγιναν σήμερα με τα δυναμητακια (όχι με ένα απλό χρηματικό πρόστιμο). :evil:

blizard
05-12-04, 02:44
Θεωρώ ότι ΔΕΝ επηρέασαν το αποτέλεσμα τα όποια λάθη γιατί ήταν άμφω...
Οχι ρε φίλε... αν ήταν 50-50 η διαιτησία θα κινδύνευε σοβαρά ο άνθρωπος.
Αναπτήρας(μάλλον) χτύπησε τον Χαλκά στον κεφάλι, φωτοβολίδα έσκασε ανάμεσα στα πόδια του Μινχ, είχαν περάσει εκατοντάδες χωρίς έλεγχο, το γήπεδο δεν παρέχει και την μεγαλύτερη προστασία ,ο Θρύλος έχει μεγάλη παράδοση με τους κάφρους, οπότε δεν θέλει και πολύ να μπει ο καθένας στο νόημα.

Και φάουλ αβέρτα έδινε στον θρύλο από όπου και το γκόλ, ενώ δεν τόλμησε να αφήσει το offside που σήκωσε ο κακόμοιρος ο επόπτης, παρότι φαινόταν ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν ο παίκτης της φάσης .

terper
05-12-04, 02:46
Και φάουλ αβέρτα έδινε στον θρύλο από όπου και το γκόλ, ενώ δεν τόλμησε να αφήσει το offside που σήκωσε ο κακόμοιρος ο επόπτης, παρότι φαινόταν ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ήταν ο παίκτης της φάσης .

Δες ξανά τον αγώνα...
Πρόσεξε τα στατιστικά...

terper
05-12-04, 02:54
Κάφροι ΔΥΣΤΥΧΩΣ υπάρχουν όλων των χρωμάτων και δεν είναι παράδοση του Ολυμπιακού αλλά σχεδόν όλων των ομάδων.

Αν και δεν θα ήθελα τα γήπεδα να γίνουν εκκλησίες εντούτοις θα συμφωνήσω ότι οι κάφροι ( ναι οι ίδιοι οι κάφροι όχι μόνο οι ομάδες τους) πρέπει να βρεθεί τρόπος να τιμωρούνται και μάλιστα αυστηρά.

Χάρηκα πάρα πολύ που άκουσα ότι η ΑΕΚ απαγορεύει την είσοδο σε οπαδούς που διεπιστωμένα προέβησαν σε καφροπραξίες (συγχωρέστε μου την λεξιπλασία).

Για τα επεισόδια δεν φταίνε τα γήπεδα, δεν φταίνε οι εκάστοτε security ή οι αστυνομικοί κάθε αγώνα, αλλά αυτοί που - δεν καταννοώ γιατί - διστάζουν να εφαρμόσουν τις αυστηρές ποινές που προβλέπονται αλλά δεν επιβάλλονται...

blizard
05-12-04, 03:00
Δες ξανά τον αγώνα...
Πρόσεξε τα στατιστικά...
Τι ακριβώς να δω στον αγώνα? το offside φαινόταν από την αρχή ότι δεν ήταν, και ότι ο επόπτης σήκωσε τον παίκτη που δεν επηρέαζε την φάση για να μην παρεξηγήσουν τίποτα κάφροι από πίσω και του έρθει σωλήνας στο κεφάλι μετά το γκόλ.
Ήταν στο χέρι του διαιτητή να το αφήσει αν ήθελε και τόλμαγε.

Και τα στατιστικά τι ακριβώς λένε δηλαδή?
Αν δεν έχει διπλάσια φάουλ εναντίον μας θα είναι επειδή οι παίκτες μας έχουν μάθει να μην πιέζουν τον Ribo-Jo και κανα δυο άλλους, αφού κάθε πέσιμο ή άγγιγμα έξω από την περιοχή δίνεται φάουλ και απλά θα γινότανε καθυστέρηση που δεν θέλαμε.

apolos
05-12-04, 03:12
Πρέπει να βγει επιτέλους ένα Ελληνο-ελληνικό λεξικό μετάφρασης από τα Οπαδικά στα απλά Ελληνικά.

Λανθασμένο οφσάιντ: δυστοκία,αδυναμία στο σκοράρισμα,ανικανότητα να βάλω γκολ-π.χ.Κάναμε πολλές ευκαιρίες για γκολ αλλά ο επόπτης υπέδειξε λανυθασμένο οφσάιντ.
Ανύπαρκτο φάουλ: Φτου,το φάγαμε από στημένη φάση-π.χ.Παίξαμε καλά αμυντικά αλλά ο διαιτητής σφύριξε ανύπαρκτο φάουλ.

Α ρε, δε θα ανέβουν οι μαυραετοί ξανά στην άλφα; Θα σας δείξουμε όλους, θα δείτε τι θα πάθετε! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

terper
05-12-04, 03:16
Δες ξανά τον αγώνα...
Πρόσεξε τα στατιστικά...
Τι ακριβώς να δω στον αγώνα? το offside φαινόταν από την αρχή ότι δεν ήταν, και ότι ο επόπτης σήκωσε τον παίκτη που δεν επηρέαζε την φάση για να μην παρεξηγήσουν τίποτα κάφροι από πίσω και του έρθει σωλήνας στο κεφάλι μετά το γκόλ.
Ήταν στο χέρι του διαιτητή να το αφήσει αν ήθελε.

Και τα στατιστικά τι ακριβώς λένε δηλαδή?
Αν δεν έχει διπλάσια φάουλ εναντίον μας θα είναι επειδή οι παίκτες μας έχουν μάθει να μην πιέζουν τον Ribo-Jo και κανα δυο άλλους, αφού κάθε πέσιμο ή άγγιγμα έξω από την περιοχή δίνεται φάουλ και απλά θα γινότανε καθυστέρηση που δεν θέλαμε.

Αν μπορέσεις να τον δεις λίγο ψύχραιμα θα καταλάβεις γιατί το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Στα στατιστικά δεν χρειάζεται να δεις κάτι συγκεκριμένο... δες τα όλα!

Αλλά αρκετά το κουράσαμε. Θα με συγχωρέσεις αλλά μάλλον δεν θα απαντήσω περεταίρω σε αυτό το Thread. Όχι γαιτί απαξιώ απέναντι σε οποονδήποτε από τους συνομιλητές. Απλά δεν θεωρώ ότι αξίζει περισσότερη ταλαιπωρία το πληκτρολόγιο μου για έναν αγώνα ποδοσφαίρου. Τσ παιχνίδια έχω μάθει να κρατάνε 90 λεπτά και μερικές στιγμές καζούρας (που δέχομαι η κάνω αναλόγως αποτελέσματος). Όταν γίνονται μια ανούσια προσπάθεια να πείσει ο ένας τον άλλο για κάτι που εξ ορισμού είναι διαφορετικό για τον καθένα χάνει την αξία του και για εμένα γίνεται γραφικό. Πριν γίνω γραφικός λοιπόν.. καληνύχτα


ΥΣΓ: Προφανώς δεν είμαι φανατικός οπαδός, βλέπω και παίζω για διασκέδαση ποδόσφαιρο, όμως δεν κρίνω ή πολύ περισσότερο κατακρίνω αυτούς που φανατίζονται. Είναι μια πολύ καλή εστία διοχέτευσης ενεργειας και απαλλαγής από το άγχος όσο μένει φυσικά σε κόσμια πλαίσια... Αυτό για όσους -καλώς- δεν μπορούν να το δούν τόσο ψύχραιμα και εν δυνάμει θίγονται από τα γραφόμενα μου

Πάντα Φιλικά
Δημήτρης

gmk7
05-12-04, 03:25
Με οποιαδήποτε άλλη σοβαρή ομάδα θα είχατε φάει 2 σίγουρα

σε 9 ματς εχουμε 9 νικες και να σου θυμισω οτι οι 3 γιναν στο cl χωρις να φαμε goal... :!:
προσκυνηστε το δαφνοστεφανομενο στο ναο :evil:



Α και επειδή βγάζεις γλώσσα , περίμενε τη λεωφόρο πρώτα και μετά να μιλάς.

μα φιλε μου αυτο θα περιμενω, περισσοτερες νικες εχουμε κανει εκει μεσα απ'οτι εσεις... :lol: κοιτα και λιγο την ιστορια σου

παντως NIKOSEAGLE σε παραδεχομαι για τα συγχαρητηρια και τη δικαιη αναγνωριση της νικης :)

George978
05-12-04, 03:48
αποστηματα του ποδοσφαιρου εισαστε σε βαθια μεσανυχτα, ητανε το πιο βαρετο ματς που θυμαμαι το τελευταιο 12μηνο . Αισχος αισχος αηδια. Πια νικη ρε τι ειναι αυτα που λετε? εχετε δει μπαλα ποτε σας? πολωμενοι ασχετοι :evil:

blizard
05-12-04, 04:18
Προφανώς δεν είμαι φανατικός οπαδός, βλέπω και παίζω για διασκέδαση ποδόσφαιρο
Δυστυχώς υπάρχουν 3 είδη φιλάθλων στο ποδόσφαιρο, και τα 2 δεν το βοηθάνε όταν πάσχει.
Οι πολύ φανατικοί που βλέπουν μόνο την μια μεριά,οι "επιφανειακοί" που δεν μπορούν να το ψάξουν και οι σωστοί με γνώσεις που μπορούν να καταλάβουν τι γίνεται και τι παίζεται.
Και δυστυχώς οι σωστοί που μπορούνε να δούνε τα πραγματικά αίσχη όταν γίνονται και να αντιδράσουνε για την εξυγίανση του ποδοσφαίρου έχουν σιχαθεί τόσα χρόνια και δεν ασχολούνται, με αποτέλεσμα να μην αλλάζει τίποτα.

Ας ελπίσουμε με το euro 2004, ο πολύς κόσμος που έχει αρχίσει να βλέπει πάλι ποδόσφαιρο, θα ενδιαφερθεί και θα πιέσει ώστε να μην ξανα-έχουμε αυτά που μας έχουν συνηθίσει τόσα χρόνια.
Πρέπει να χτυπήσουμε τους φανατικούς , αλλά η αδιαφορία όταν βλέπουμε κάτι άσχημο δεν βοηθάει το άθλημα.

ΥΓ
Μην επικεντρωνόμαστε μόνο στο θέαμα ή στην νίκη της ομάδας μας, γιατί η καρδιά του κάθε αθλήματος είναι η αξιοπιστία του και ο ισότιμος ανταγωνισμός.

moralas
05-12-04, 07:13
blizard, εσυ να υποθεσω οτι εισαι σωστος ? :lol:
το ματς ή θα εληγε 1-0 , με τα λαθη που εκανε ο διαιτητης εις βαρος και των δυο ομαδων, ή αν ο διατητης δεν εκανε λαθη , θα εληγε 2-1 αφου σας εκοψε κανονικο offside, και μας εκοψε κανονικοτατη αντεπιθεση. οπως και να εχει , ο παναθηναικος ηρθε με τη γνωστη του ψυχολογια να παιξει για να κρατησει το μηδεν , με μολις ΕΝΑΝ επιθετικο!! η τακτικη του αλλαξε λιγο , και θα εξηγησω τι εννοω. μαλλον οι παικτες γνωριζαν οτι δε θα νικησουν με τιποτα, οποτε κατεφυγαν στο κλοτσιδι και μαλλον χαλασαν το παιχνιδι του ολυμπιακου, αφου ειναι λιγο σπασιμο νευρων να σε κλοτσανε με το παραμικρο. η τακτικη λοιπον αυτη απεδωσε καρπους , αφου επεσε και η αποδοση του ολυμπιακου (ειδικα μετα το goal), και δεν εφαγε περισσοτερα goal ο παναθηναικος. αυτα φιλτατοι. κατα τα αλλα το παιχνιδι ηταν χαλια, και οποιος νομιζει οτι ο παναθηναικος επαιξε κλυτερη μπαλα ειναι "σωστος" , οπως λεει και ο αντικειμενικος blizard. :roll:

chrispen
05-12-04, 08:10
το παιχνίδι ήταν κάκιστο αγωνιστικά με τους παίκτες του ΠΑΟ να δείχνουν περισσότερο διάθεση να παίξουν ξύλο για να σταματάνε το παιχνίδι και να εκνευρίζουν τους αντιπάλους παρά οτιδήποτε άλλο. Σε αυτό βοήθησε το κωλόπαιδο ο Καστίγιο ακόμα μια φορά με την προκλητική συμπεριφορά του , ο οποίος συνέχισε να παίζει όταν υπήρχε τραυματισμένος παίκτης στο γήπεδο. Άλλο τόσο βέβαια θα έπρεπε να έχουν αποβληθεί τα κωλόπαιδα Κυριάκος - Γκονζάλεζ για τα δολοφονικά τάκλιν τους ,(ευτυχώς αν και κα8υστερημένα έφυγε ο γκονζάλεζ).
Ο διαιτητής ήταν τραγικός , το ένα ημίχρονο έδειξε οτι θα αφήσει το παιχνίδι να κυλήσει και στο άλλο έδινε τα πάντα. Η φάση με το οφσάιντ κακός δεν δώθηκε στον ΠΑΟ αλλα επίσης κακώς δεν συνεχίστηκε η αντεπίθεση 3 με έναν στην κόκκινη γκονζάλεζ , και επιτρέψτε μου να διαφωνήσω οτι ήταν τζαρτζάρισμα απλό η φάση του Κυριάκου με τον Τζιοβάννι όταν ο τελευταίος του περνάει την μπάλα και προσπαθεί αν περάσει αλλα ο Κυργιάκος τον τραβάει. Το φάουλ απο το οποίο προήλθε το γκόλ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ , αφου ο Γκούμας πάει με τα 2 πόδια ΚΑΙ βρίσκει τον παίχτη στα πόδια και τέλος κατα την γνώμη μου ο Ολυμπιακός ήταν μια κλάση ανώτερος απο τον ΠΑΟ που πήγαινε καταστρεπτικά να παίξει ποδόσφαιρο και όχι δημιουργικά. Οι ευκαιρίες υπήρξαν και απο τις 2 πλευρές ισάριθμες με τον Ολυμπιακό να ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος.Τέλος νομίζω οτι άξιζε την νίκη και όχι ισοπαλία αφου δεν απείλησε ουσιαστικά ο ΠΑΟ.

kostthem
05-12-04, 12:52
Πρώτα από όλα ο Ολυμπιακός δεν μου πολυάρεσε χθες. Μην ακούω όμως για διαιτησία και για άδικη νίκη. Είναι πολύ μικρός όποιος το λέει. Ναι, δεν ήταν οφ σάιντ στην φάση του τέλους του πρώτου ημιχρόνου. Όμως μας έκοψε και εμάς ένα σίγουρο γκόλ μη αφήνοντας πλεονέκτημα ενώ βγαίναμε 3 εναντίον ενός. Δεν μπορούσε να αφήσει την φάση και μετά να δείξει την κάρτα; Επίσης, έγινε φάουλ στην φάση του γκολ. Με τα δύο πόδια έγινε το τάκλιν. Επίσης, σε όλο τον αγώνα με τα σφυρίγματά του ο διαιτητής μας έσπασε τα νεύρα! Η μήπως δεν έπρεπε να είχε φάει κόκκινη από το πρώτο ημίχρονο ο Κυργιάκος ;

Θέλετε να μετρήσουμε ευκαιρίες; 4-2. Γιατί λοιπόν είναι άδικο το σκορ;

Και κάτι άλλο. Η συμεριφορά του κόσμου ήταν πολύ καλή. Ελάχιστες εξαιρέσεις υπήρξαν και πιστέψτε με, ο κόσμος τις αποδοκίμασε. Η ατμόσφαιρα ήταν Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Η!

Δεν χρειάζονται λοιπόν δικαιολογίες. Ενώ ο Ολυμπιακός δεν μου άρεσε ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ λίγος. Σαν να μην τον πολυέννοιαζε.

kostthem
05-12-04, 12:53
Ρε συ chrispen, δεν είχα δει το post σου. Μα ακριβώς ίδια τα είδαμε όλα ; :mrgreen:

chrispen
05-12-04, 13:05
kostthem προφανώς ταυτίζονται οι απόψεις μας όπως και με πολύ ακόμα κόσμο εκτός απο τους φανατικους εκατέρωθεν. Χαίρομαι που το forum έχει και λογικά άτομα (και δεν εννοω εσένα και εμένα μόνο) και όχι μόνο εμπαθείς που μηδενίζουν και τις 2 ομάδες. Άντε να δούμε το Αεκάκι σήμερα :mrgreen:

blizard
05-12-04, 17:53
Πρώτα από όλα ο Ολυμπιακός δεν μου πολυάρεσε χθες. Μην ακούω όμως για διαιτησία και για άδικη νίκη.
Εγώ πάντως δεν είπα για στημένη διαιτησία σαν αυτές που είχαμε για τόσα χρόνια... είπα ότι δεν έπαιξε 50-50 (λογικά λόγω έδρας) και ότι τα μικρά "λάθη" έτυχε να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.
Πχ, λόγω έδρας ο επόπτης ήταν «αναγκασμένος» να σηκώσει την σημαία σε παίκτη εκτός φάσης , και ο διαιτητής λόγω έδρας ήταν υποχρεωμένος να δεχτεί αυτή την υπόδειξη .
Το ίδιο και με το faoul που μπήκε το γκόλ , λόγω σημείου και έδρας ο διαιτητής ήταν «υποχρεωμένος» να δώσει κάτι που δεν θα έδινε αλλιώς.
Απλά έτυχε αυτά να επηρεάσουν το αποτέλεσμα.



Όμως μας έκοψε και εμάς ένα σίγουρο γκόλ μη αφήνοντας πλεονέκτημα ενώ βγαίναμε 3 εναντίον ενός.
Το λες και μονός σου... "ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΚΟΛ", οπότε δέχεσαι ότι και το δικό μας ήταν 2 φορές πιο σίγουρο.
Επίσης, το δικό σας ήταν στο τέλος ,και όπως είδαμε σφύριξε ΑΜΕΣΩΣ ο διαιτητής για να δώσει την κάρτα, και ζήταγε συγνώμη μετά γιατί ΔΕΝ είχε δει την συνέχεια της φάσης.
Και εδώ βλέπουμε την βιασύνη του διαιτητή να δώσει άμεσα οτιδήποτε φαίνεται υπέρ του Ολυμπιακού, χωρίς χρόνο να σκεφτούνε αν επηρεάζει την φάση ο παίκτης που είναι offide πχ, ούτε καν να δουν την συνέχεια της φάσης.


Επίσης, σε όλο τον αγώνα με τα σφυρίγματά του ο διαιτητής μας έσπασε τα νεύρα! Η μήπως δεν έπρεπε να είχε φάει κόκκινη από το πρώτο ημίχρονο ο Κυργιάκος ;
Τι σας έσπασε τα νεύρα? όλο φαουλ σας σφύραγε και κάνατε τις καθυστερήσεις που θέλατε για να αντέξετε στην πίεση.
Ο Κυριάκος κίτρινη έπρεπε να φάει (αν και καλά του έκανε του καλόπαιδου) και κόκκινη καθαρά ήταν του Ανατολάκη, και για φυλακή η εγκληματική ενέργεια στον Κωσταντίνου.
(αλλά εντάξει, δεν μπορούσε να τα δώσει εκεί μέσα, το καταλαβαίνω από ανθρώπινη πλευρά)



Θέλετε να μετρήσουμε ευκαιρίες; 4-2. Γιατί λοιπόν είναι άδικο το σκορ;
4-2 υπέρ μας έτσι? και παρότι πιέζαμε ασφυκτικά αφήνοντας την άμυνα ανοιχτή στο τέλος.



Και κάτι άλλο. Η συμεριφορά του κόσμου ήταν πολύ καλή. Ελάχιστες εξαιρέσεις υπήρξαν και πιστέψτε με, ο κόσμος τις αποδοκίμασε. Η ατμόσφαιρα ήταν Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Η!

Οταν δεν υπάρχουν σοβαρά τραυματίες πρέπει να την λέμε Φανταστική , έτσι ?
Το αντικείμενο στο κεφάλι παίκτη, και η φωτοβολίδα στα πόδια άλλου θα ήταν αιτία διακοπής του αγώνα εκτός Ελληνικού πρωταθλήματος.
(και φαντάσου να χάνατε, ή να έκανε κανένα λάθος υπέρ μας ο διαιτητής !!! )



Δεν χρειάζονται λοιπόν δικαιολογίες. Ενώ ο Ολυμπιακός δεν μου άρεσε ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ λίγος. Σαν να μην τον πολυέννοιαζε.
Ισως... αλλά είδα στο γήπεδο τον παναθηναϊκό να είναι πολύ καλύτερος σαν ομάδα, και φυσικά έχει τεράστια περιθώρια βελτίωσης, ενώ ο Ολυμπιακός ήταν χειρότερος , και η βελτίωση δεν βλέπω από που μπορεί να έρθει.

moralas
05-12-04, 19:08
ναιιιιιιιιιιιι ναιιιιιιιιιιιιιιι δικιο εεχεις blizard! ειναι που δεν εισαι φανατικος και εισαι σωστος..... :lol:

blizard
05-12-04, 19:34
Από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν είμαι σωστός?
Το ότι μιλάω υπέρ της μιας μεριάς συγκριτικά,και δεν είμαι στο 50-50 δεν είναι απόδειξη φανατισμού, γιατί αν τα γεγονότα πραγματικά είναι έτσι... τότε είμαι απλά αντικειμενικός.

Οποίος πχ έχει δει 50-50 σε αυτόν τον αγώνα, ή έχει δει 50-50 τα τελευταία 8 χρόνια στον τρόπο που φέρονται οι διαιτητές στον Ολυμπιακό και στην Χαλκηδόνα πχ, δεν τους κάνει αντικειμενικούς... μάλλον το αντίθετο.

coda
05-12-04, 20:31
Σύντομα:

1) Μέτρια διαιτησία, δεν έφταιγε για όλες τις αποφάσεις, σπαστικό για τους θεατές το σταμάτα-ξεκίνα των φάσεων, δυστυχώς όμως θα ήταν χειρότερα τα πράγματα αν τα άφηνε. Οι εξυπνάκηδες να πάνε να κάνουν εκείνοι τους διαιτητές και μετά τα λέμε.
2) Κούλα, πολύ κωλόπαιδο ο Κυργιάκος. Το πέναλτι το ξεχάσατε όλοι; Και μην πει κανένας "δεν δίνονται τέτοιες φάσεις", απλά ήξερε πως θα τον έβρισκαν σε κανένα χαντάκι αν το έδινε.
3) ΗΤΑΝ φάουλ, όσο ήταν γκολάρα το αποτέλεσμα. Ξεκολλάτε.
4) ΗΤΑΝ μ4λακία το επίμαχο οφσάιντ (δεν φταίει ο διαιτητής).
5) ΗΤΑΝ μ4λακία που κόπηκε με κάρτα η τελευταία φάση, όμως έγινε για τον ίδιο λόγο με το 2 (στο χαντάκι -θυμάστε το ανέκδοτο;)
6) ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ Μ4ΛΑΚΙΑ που έσπασαν τα νεύρα κάποιων παιδιών του ΠΑΟ με κροτίδες, μπουκάλια και λοιπά όμορφα. Τα ίδια βέβαια γίνονται και στην αντίθετη περίπτωση (μυρίζομαι και χειρότερα αυτή τη χρονιά).
7) ΔΕΝ ΗΤΑΝ καλύτερος ο ΠΑΟ.
8) ΗΤΑΝ ΒΛΑΚΑΣ ο Σκάζνι. Ήμαρτον, αφού έβλεπε πως εξελίσσεται το παιχνίδι, έπρεπε να περάσει κανένα αερόστατο με πανώ "αλλαγή";

Για εμένα το σκορ είναι 3-1 (φάουλ, πέναλτι, τελευταία αντεπίθεση - λάθος οφσάιντ), ίσως και 3-2 (από τη φάση με το κόρνερ).

Είναι πάντως ενδιαφέρον να βλέπεις οπαδούς του ΠΑΟ να μιλάνε για διαιτησία. Καλύτερα ασχοληθείτε με τους 2-3 που κατέστρεψαν μια καλή ομάδα, όσο είναι καιρός.

coda
05-12-04, 20:39
Ο Κυριάκος κίτρινη έπρεπε να φάει

Ο Κυργιάκος πρέπει να φάει αποκλεισμό από τα γήπεδα, για την υπόλοιπη ζωή του, όπως και ο Καστίγιο ένα μάτσο μπούφλες, μήπως βάλει μυαλό. Καλά ο δεύτερος που είναι μικρός, ο πρώτος που είναι ολόκληρος γάιδαρος, έχεις αντιληφθεί ΠΟΣΟ άχρηστος και βρώμικος παίκτης είναι; Το χειρότερο είναι πως κάνει αυτά που κάνει με ΠΟΛΥ γερες πλάτες. Θυμάσαι πέρσι τη δικαιολογία στον αθλητικό δικαστή για την "αγκωνιά"; Σε παρακαλώ!

coftaras
05-12-04, 20:41
3) ΗΤΑΝ φάουλ, όσο ήταν γκολάρα το αποτέλεσμα. Ξεκολλάτε


Εισαι ο μονος που το λεει αυτο (αντε και ο "Πρωταθλητης")

kostthem
05-12-04, 20:45
Αγαπητέ blizard, μήπως είδες άλλο αγώνα;
Καμμία σχέση όλα αυτά που λες. Μην είσαι πορωμένος. Εδώ οι ίδιοι οι βάζελοι παραδέχονται τις βλακείες του προπονητή σας αλλά και την ηττοπάθεια που σας διέκρινε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κάνατε καμμία ευκαιρία.

Με την σειρά μου και εγώ παραδέχομαι πως ο Θρύλος χθες ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς πολύ μέτριος.

Όσο για το κέρμα κτλ ήταν το ντέρμπι με τα λιγότερα αντίστοιχα περιστατικά μέχρι σήμερα. Και ο κόσμος τα αποδοκίμαζε! Ήμουν εκεί!
Φυσικά τέτοια φαινόμενα πρέπει να εξαφανιστούν.

Σχόλιο για την ατμόσφαιρα δεν έκανες.
Για πες....

Νικαετός
05-12-04, 21:25
Να πω δύο ακόμα πράγματα μιας και βλέπω πως η κουβέντα συνεχίζεται.

Α. Συγχαρητήρια στον Βασίλη Τσιάρτα ,που στην παρθενική του εμφάνιση με την νέα του ομάδα ,σκόραρε και λύτρωσε την Κολονία από ήττα. (άσχετο ,αλλά ήθελα να το γράψω)

Β. Σας έχω πει (δεν σημαίνει βέβαια πως πρέπει να το ακολουθήσετε και κατά γράμμα :mrgreen: :mrgreen: ), ότι καλό είναι να μην έχουμε παρωπίδες οποιουδήποτε χρώματος. Ο Ολυμπιακός χθες ,ως ομάδα ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ έως ανύπαρκτος ,αλλά αυτό κάνει ακόμα χειρότερη την εμφάνιση του Παναθηναϊκού που εκτός από τα προηγούμενα (του Ολυμπιακού) ήταν και ΑΝΙΚΑΝΟΣ να σκοράρει. Τελεία.

Δεκτή η καζούρα από τους φίλους Ολυμπιακούς , αλλά από αυτό μέχρι να πανηγυρίζουνε για την εμφάνισή τους υπάρχει πολύ μεγάλη απόσταση.

Γ. Επί του πιεστηρίου ...

Πως νοιώθετε ,εκεί στη ..φυσική σας θέση ?
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=585421&lngDtrID=246

moralas
05-12-04, 22:06
μα τι λετε ? ο blizard δεν ειναι αντικειμενικος ? σαφεστατα και ειναι , αφου ο παο και μονο ο παο επρεπε να νικησει.. αφου επαιξε πολυ καλυτερα απο τον ανυπαρκτο ολυμπιακο, τον οποιο ευνοησε απολυτα η διαιτησια που παλι κερδισε με υπουλο τροπο.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ!
ελεος... :evil:

Bayern7
05-12-04, 22:13
Tι έγινε ρε παιδιά. Γιατί τόση φασαρία;
Το ματσάκι τελείωσε όπως έπρεπε να τελειώσει, 1-0 και άντε γεια. Το σημαντικό είναι την Τετάρτη.
Όσο για την μπάλα που έιδαμε ένα έχω να πω: ΠΟΙΑ ΜΠΑΛΑ?
Εκτός από 3 ενέργειεσ του συνταξιούχου (είχε ξεχάσει να κολλήσει μερικά ένσημα λαγοί), ο αγώνας ήταν απόλυτα φάβα... Πάμε γι άλλα.

ΟΕΟΕΟΕ ΣΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΕ! :twisted: :guitar:

dreamer
05-12-04, 22:17
Εκτός από 3 ενέργειεσ του συνταξιούχου (είχε ξεχάσει να κολλήσει μερικά ένσημα λαγοί), ο αγώνας ήταν απόλυτα φάβα... Πάμε γι άλλα.


Πολυ ακριβα μαλλον πληρωνετε τα ενσημα εσεις
πεστε μας τωρα πως του κανετε και χαρη..........

coda
05-12-04, 22:21
3) ΗΤΑΝ φάουλ, όσο ήταν γκολάρα το αποτέλεσμα. Ξεκολλάτε


Εισαι ο μονος που το λεει αυτο (αντε και ο "Πρωταθλητης")


Ξαναδιάβασε τους κανονισμούς.

anfil
05-12-04, 22:21
Σχόλιο για την ατμόσφαιρα δεν έκανες.
Για πες....
αυτός ο τραμπούκος ο ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ με ποια ιδιότητα έκανε βόλτες στον αγωνιστικό χώρο? στα παιχνίδια του champions league γιατί δε κάνει το ίδιο?
μονο εδω στο ΚΟΚΚΑΛΙΣΤΑΝ μαγκες.

moralas
05-12-04, 22:29
anfil, ελριγη ςελφξκγνσλφκξωβςσλ σλφωβλσξφωλσωβδβφ ωβ κξφγ :mrgreen: :| :idea: :roll: :evil: :oops: :P :? :o :D 8) :3d :guitar

chrispen
05-12-04, 23:07
Σχόλιο για την ατμόσφαιρα δεν έκανες.
Για πες....
αυτός ο τραμπούκος ο ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ με ποια ιδιότητα έκανε βόλτες στον αγωνιστικό χώρο? στα παιχνίδια του champions league γιατί δε κάνει το ίδιο?
μονο εδω στο ΚΟΚΚΑΛΙΣΤΑΝ μαγκες.
τα πράσινα μάτια σου δεν σε αφήνουν να δεις πως ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ μπήκε μέσα για να προστατέψει τους παίκτες του παναθηναικού απο τα κέρματα και τους αναπτήρες. (Φυσικά και την ομάδα μας να μην τιμωρηθεί) . Ρε παιδιά μήπως ξεχάσατε το ποτήρι με τον καφέ που έφαγε στην μάπα ο Μαυρογεννίδης πέρισυ ?

blizard
05-12-04, 23:10
ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΕ μπήκε μέσα για να προστατέψει τους παίκτες του παναθηναικού απο τα κέρματα και τους αναπτήρες. (Φυσικά και την ομάδα μας να μην τιμωρηθεί)
Τουλάχιστον εσύ παραδέχεσαι ότι η ατμόσφαιρα δεν ήταν τέλεια, και έπρεπε να παρθούν αυτά τα μέτρα λόγω κινδύνου τιμωρίας.
(και όταν μιλάμε για κίνδυνο τιμωρίας στο Ελληνικό πρωτάθλημα, είναι σαν να λέμε 5 αγωνιστικές χωρίς φιλάθλους στο ευρωπαϊκό)


μα τι λετε ? ο blizard δεν ειναι αντικειμενικος ? σαφεστατα και ειναι , αφου ο παο και μονο ο παο επρεπε να νικησει.. αφου επαιξε πολυ καλυτερα απο τον ανυπαρκτο ολυμπιακο, τον οποιο ευνοησε απολυτα η διαιτησια που παλι κερδισε με υπουλο τροπο.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ!
ελεος... :evil:
Δεν είπα αυτά τα πράγματα εγώ, εξήγησα απλά γιατί δεν ήταν 50-50 η διαιτησία και πως η ατμόσφαιρα ήταν πολύ μακριά από το "καλή".
(το ότι σας πιέζαμε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και εσείς καθυστερούσατε νομίζω ήταν φανερό)

Aν θες να αμφισβητήσεις την αντικειμενικότητά μου κάντο με επιχειρήματα και όχι με κραυγές, γιατί ξέρω ότι είναι δύσκολο πεδίο και δεν αποκλείετε να τα βλέπω στραβά.
Αν εσύ βλέπεις ότι τα τελευταία χρόνια όλα ήταν 50-50, προς όλες τις ομάδες, ή ότι στο χθεσινό αγώνα δεν σφύριζε καθόλου έδρα ο διαιτητής πεστο.

Αυτά τα πράγματα πρέπει να συζήτιουνται και να προσπαθούμε όλοι για το σωστό.
Μην ξεχνάμε ότι οι έξυπνοι επιχειρηματίες πάντα έχουν στο μυαλό τους πως θα κλέψουν για να βοηθήσουν την επιχείρηση τους, και αν το ανεχόμαστε ή σιγοντάρει ο καθένας από την μεριά του δεν θα αλλάξουν φυσικά τακτική ούτε στο ποδόσφαιρο.

coftaras
05-12-04, 23:46
3) ΗΤΑΝ φάουλ, όσο ήταν γκολάρα το αποτέλεσμα. Ξεκολλάτε


Εισαι ο μονος που το λεει αυτο (αντε και ο "Πρωταθλητης")


Ξαναδιάβασε τους κανονισμούς.


Α)Εχω παιξει σε ομαδα και ξερω καλα τους κανονισμους.
Β)Ολοι οι καθηγητες διαιτησιας λενε οτι ΔΕΝ ηταν ΦΑΟΥΛ .πες μου τωρα οτι ξερεις περισσοτερα απο αυτους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.