PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6]

Νικαετός
05-12-04, 23:55
Τελικά έχει τόση σημασία αν ήταν φάουλ ή όχι ? Δεν το πιστεύω. Τέτοια φάουλ δίνονται σε αγώνες συνεχώς. Μπράβο στον Ριβάλντο που το έκανε γκολ. Γιατί το συζητάμε ρε παιδιά ? Μας έδωσε και εμάς και ο Μπασινάς έκανε πάσες στον Νικοπολίδη νομίζοντας πως ακόμα είναι στην Παιανία ...

Αφήστε το ξεχάστε το , ανούσιο παιχνίδι χάσαμε 2 ώρες βλέποντάς το και άλλες τόσες συζητώντας το ... Δεν αξίζει .

Gedo
05-12-04, 23:55
Φιλοι πελατες και πικραμενοι βαζελοι.

Εκτος απο τον Πρωταθλητη και η Goal γραφει οτι ηταν φαουλ.(αυτο για τον Coftara)
Ο Βουρακης(πρωην προεδρος συνδεσμου διαιτητων) υποστηριξε στο Alter οτι ηταν φαουλ.
Ο Χαλκιας εξεθεσε τον προπονητης δηλωνοντας οτι η διαιτησια δεν παιζει μπαλα.
Ο αρχηγος Γκουμας συν τις αλλοις ειπε οτι δεν πρεπει να αναφερουμε την διαιτησια ως δικαιολογια για την ηττα.

Ποτε θα ξυπνησετε επιτελους πελατες , ποτε θα καταλαβετε οτι με επενδυσεις
Κωτσιου, Σκατσελ, Μιτου και με προπονητες οπως Σκαζνι δεν γινονται μεγαλες ομαδες.

Αληθεια ο φοβερος τερματοφυλακας Γκαλινοβιτς που θα αντικαταστουσε επαξια τον Πρωταθλητη Ευρωπης Νικοπολιδη που ειναι? :mrgreen: :mrgreen:

Το ξερετε οτι ο Κωσταντινιδης πληρωνετε οσο τρεις συμπαικτες του συμπεριλαμβανομενου και του (Χ2 Ριβαλντο) Γκονζαλεζ?

Ποτε επιτελους θα ξυπνησετε πελατες και θα δειτε οτι η διοικηση σας, δεν ανανεωνει κανενα μεγαλο συμβολαιο και τρωει τα ιδια της τα παιδια, (Λυμπεροπουλος, Καραγκουνης, Νικοπολιδης)και βεβαια Μπασινας που ενω τον πουλαγατε το καλοκαιρι τωρα του ζητατε ανανεωση αλλα σας γυριζει την πλατη (μην
εκπλαγειτε αν φοραει ερυθρολευκα το καλοκαιρι.

Τολματε και μιλατε για διαιτησια που αν περυσι στην λεωφορο της ντροπης εδινε το πεναλτι και απεβαλε και τους 2 ο Δουρος, θα χανατε και αυτο το πρωταθλημα.

Τολματε και μιλατε για Κοκαλισταν, οταν καθε χρονο ξεκινατε με +6 βαθμους ελεω
Ο.Φ.Η ενω εμεις φτυνουμε αιμα καθε χρονο στην Κρητη

Οταν παικτες και προπονητες ανοιγουν τα ποδια για να περασετε νικηφορα (Βοκολος, Αναστασιαδης, Χαλκιας παλιοτερα) ενω με εμας δινουν τον υπερ παντων αγων.

Τολματε να αυτοχαρακτηριζεστε μεγαλη ομαδα και να παραπονιεστε για αναποδα φαουλ και αραουτ?

Ερχετε ο καιρος παλι που θα πετατε φειγ βολαν και θα ζητατε απο τον Βαρδη να παραιτηθει.

Ερχετε ο καιρος παλι που θα πηγαινετε στην Παιανια και θα χτυπατε τους παικτες
αποκαλοντας τους κοτες.

Παυλο θεε παρες την Παε. Τα ξεχασατε πελατες?

Κρυφτητε παλι πελατες πισω απο ολα αυτα , σας βοηθανε και ολα τα πρασινα Μ.Μ.Ε
διαβαστε τα πρωτοσελιδα των πρασινων φυλλαδων , δειτε τις αθλητικες ειδησεις του ΜΕGA και του STAR, δεν φταιει ο προπονητης με την ομαδα και το συστημα που κατεβηκε να παιξει (3-6-1 εξω ο Παπαδοπουλος) δεν φταει ο μεγαλος παικτης που φερατε Γκονζαλεζ που για ακομα μια φορα δεν πηρε την ομαδα στις πλατες του, δεν φταιει ο Μπασινας που ηταν σκια του εαυτου του (πληρωνετε αυτα που κανατε επι Ζαετς) δεν φταιει Σκατσελ που ηταν τραγικος (οτι πληρωνεις παιρνεις) δεν φταει που δεν εχετε ουτε εναν παικτη ηγετη να κουβαλησει την ομαδα στις πλατες του, δεν φταει ο Κωσταντινου που παιζει παντα βασικος χρυσοπληρωνετε και δεν προσφερει ποτε.
Φταιει ενα φαουλ που δινετε και δεν δινετε. Αληθεια αν δεν ειχε γινει γκολ θα διαμαρτυροσασταν? η μηπως πιστευετε οτι δεν θα βαζαμε αλλο γκολ αν δεν γινοταν
γκολ το φαουλ?

Κρυφτητε λοιπον πισω απο το δαχτυλο σας , ο στρουθοκαμηλισμος ειναι κατι που σας χαρακτηριζε παντα.

Παραμυθιαστειτε με πορειες που κανατε πριν 30 χρονια και οταν το Μαιο πανηγυριζουμε αλλο ενα πρωταθλημα, εσεις ξερετε... Κοκκαλης , Καζναφερης, τραμπουκισμοι, επεισοδια.

Υ.Γ Αληθεια αυτος ο Καζναφερης αν δεν επερνε πισω το πεναλτι που σφυριξε περυσι
με την Αεκ και περναμε τον βαθμο της ισοπαλιας θα το χαναμε το πρωταθλημα μετα το 2-2 στην Λεωφορο?

Υ.Γ 2 Αραγε εμαθε τη σημαινει η λεξη ηττα ο Γκονζαλεζ γιατι σε συναντηση με οργανωμενους υποστηριζε οτι δεν υπηρχε αυτη η λεξη στο λεξικο του και εκανε και
διαφορους θεατρινισμους(πεταγε τραπεζια...)

ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ :guitar :guitar

coftaras
06-12-04, 00:06
Εκτος απο τον Πρωταθλητη και η Goal γραφει οτι ηταν φαουλ.(αυτο για τον Coftara)


Καλα Gedo ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν διαβασες το Γκολ σημερα.
Το εχω μπροστα μου και γραφει στην σελ 23 με μεγαλα γραμματα
"Δεν ήταν φαουλ..."
"Δεν υπηρξε παραβαση απο τον Γ.Γκουμα στη φαση απο την οποια προηλθε το γκολ του Ολυμπιακου "
Φυσικα μετα γραφει το γιατι.
Αυτο γιατι δεν μαρεσει να υπαρχει παραπληροφορηση.

Gedo
06-12-04, 00:09
Πελατακο coftara διαβασε το αρθρο του Ανδρεα Δηματου στη 4 η 2 σελιδα αν θυμαμαι καλα και μετα γραψε αλλο ενα post για να επανορθωσεις.

dreamer
06-12-04, 00:16
Τωρα περι πελατων κουβεντιαζουμε και μ...κιζομαστε εδω περα
Συν τοις αλλοις συνεχιζουμε μια ανουσια κουβεντα και δεν βγαζουμε ακρη
Νικησατε με γεια σας με χαρα σας

coftaras
06-12-04, 00:19
Τολματε και μιλατε για διαιτησια που αν περυσι στην λεωφορο της ντροπης εδινε το πεναλτι και απεβαλε και τους 2 ο Δουρος, θα χανατε και αυτο το πρωταθλημα.


Επιλεκτική μνήμη. Πολύ νωρίτερα θα έπρεπε να είχε φάει κόκκινη ο Γεωργατος για μαρκάρισμα στον Παπαδόπουλο(παραλίγο να του κόψει το ποδόσφαιρο)



δεν φταει ο μεγαλος παικτης που φερατε Γκονζαλεζ που για ακομα μια φορα δεν πηρε την ομαδα στις πλατες του


Τον τελικο μου φαινετε τον ξεχασες γρηγορα εκει που ο Εκι εκανε οτι ηθελε τους "παιχταραδες" του ολυμπιακου



Ερχετε ο καιρος παλι που θα πηγαινετε στην Παιανια και θα χτυπατε τους παικτες
αποκαλοντας τους κοτες.


Οι κορνεδες και τα σπασμένα αυτοκίνητα στου Ρεντη πιστεύεις ότι δεν θα ξαναγυρίσουν αν κάτι δεν πάει καλά φέτος στην Ευρώπη και στην Ελλάδα ?

coftaras
06-12-04, 00:27
Πελατακο coftara διαβασε το αρθρο του Ανδρεα Δηματου στη 4 η 2 σελιδα αν θυμαμαι καλα και μετα γραψε αλλο ενα post για να επανορθωσεις.

α)Εσυ αναφερθηκες στον Βαρουχα και οχι εγω.
β)Η αποψη του Δηματου ειναι σεβαστη. Ωστοσο ειναι γνωμη δημοσιογραφου και τιποτα παραπανω.

Gedo
06-12-04, 00:28
Τελικα δεν μου ειπες τιποτα για το Goal, αναγραφοταν η οχι οτι το φαουλ ηταν καθαρο σε αρθρο της, οχι τιποτε αλλο αλλα επειδη δεν σου αρεσει η παραπληροφορηση.

coftaras
06-12-04, 00:33
Αν θεωρεις Gedo την γνωμη ενος δημοσιογραφου (απο του εκατονταδες που υπαρχουν) πιο σωστη (επειδη ετσι σε συμφερει) σε σχεση με εναν καθηγητη διαιτησιας εγω παω πασο και σταματαω το θεμα εδω.

Gedo
06-12-04, 00:33
Δηλαδη ρε coftara, τα αλλα που εγραφε με μεγαλα γραμματα τη ηταν? δεν ηταν αποψη δημοσιογραφου?

Ακου κατι και τον Μανολιουδακη που κανει το ρεπορταζ του ΠΑΟ στο Γκολ το γνωριζω πολυ καλα,
Αλλα και τον Νικολα Βασιλαρα που κανει το ρεπορταζ του Παναθηναικου στο sportime, ειδικα με τον Νικολα εχω μεγαλωσει μαζι ειναι κολλητος.

Οσο φανατισμενος ειμαι εγω αλλο τοσο και αυτος.
Το ιδιο φαουλ αν γινοταν αναποδα πιστευεις οτι θα εγραφε τιποτα ο εκαστοτε ρεπορτερ του ΠΑΟ η το DERBY η η Αθλητικη Ηχω?

Gedo
06-12-04, 00:35
α)Εσυ αναφερθηκες στον Βαρουχα και οχι εγω.


Ειπα εγω πουθενα για Βαρουχα?????
Ρε coftara θα μας τρελλανεις?

coftaras
06-12-04, 00:36
Δηλαδη ρε coftara, τα αλλα που εγραφε με μεγαλα γραμματα τη ηταν? δεν ηταν αποψη δημοσιογραφου?

Ποια αλλα μεγαλα γραμματα εννοεις?Δεν καταλαβαινω? :? :?

Gedo
06-12-04, 00:37
Καλα Gedo ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν διαβασες το Γκολ σημερα.
Το εχω μπροστα μου και γραφει στην σελ 23 με μεγαλα γραμματα
"Δεν ήταν φαουλ..."


Αυτα τα μεγαλα γραμματα

coftaras
06-12-04, 00:39
συγνωμη λαθος Gedo για τον Βουρακη αλλα διαβαζοντας την εφημεριδα μονο αυτο βρηκα για την διαιτησια του αγωνα που εκανε Μπαμ στο ματι . :shock:

kostthem
06-12-04, 00:41
O mister "άντε γειά" ήταν μέσα και στον αγώνα με τους Ισπανούς. Ήμουν δίπλα.

Gedo
06-12-04, 00:41
Φιλε coftara, παω να κανω ενα μπανακι να φτιαξω και ενα χαμομηλι (η φωνη μου δεν λεει να ανοιξει απο χθες στο γηπεδο :twisted: ) και να την πεσω με περιμενει δυσκολη εβδομαδα και απο δουλεια και απο Ολυμπιακο.

Καληνυχτα

coftaras
06-12-04, 00:42
Καλα Gedo ή δεν ξερεις να διαβαζεις ή δεν διαβασες το Γκολ σημερα.
Το εχω μπροστα μου και γραφει στην σελ 23 με μεγαλα γραμματα
"Δεν ήταν φαουλ..."


Αυτα τα μεγαλα γραμματα

Αυτη ηταν η γνωμη του Βαρουχα .Δεν καταλαβαινω .Αφου γραφει πιο κατω "Σχολιαζει ο Π Βαρουχας"

McAli
06-12-04, 00:58
Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..


ήρθε;...Εγώ πάντως ακόμα το περιμένω

dantouan
06-12-04, 03:06
Αχ αυτο το τειχος.... :cry:

coda
07-12-04, 10:23
3) ΗΤΑΝ φάουλ, όσο ήταν γκολάρα το αποτέλεσμα. Ξεκολλάτε


Εισαι ο μονος που το λεει αυτο (αντε και ο "Πρωταθλητης")


Ξαναδιάβασε τους κανονισμούς.


Α)Εχω παιξει σε ομαδα και ξερω καλα τους κανονισμους.
Β)Ολοι οι καθηγητες διαιτησιας λενε οτι ΔΕΝ ηταν ΦΑΟΥΛ .πες μου τωρα οτι ξερεις περισσοτερα απο αυτους.


Θα το θέσω όπως το έθεσε ο Γερμανάκος: "όλη η φασαρία γίνεται επειδή μπήκε γκολ". Για τη φάση, την ίδια εξήγηση με αυτόν θα σου έδινα (συν το γεγονός πως υπήρχαν τραβήγματα πριν -τα οποία _by_the_book_ φέρνουν και κάρτα).


Ο πρόεδρος της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας της ΕΠΟ, Μάκης Γερμανάκος, σχολίασε, με δηλώσεις του στον ραδιοφωνικό σταθμό Champions 89,2, κάποιες από τις αποφάσεις του Γιώργου Κασναφέρη, ο οποίος διηύθυνε το ντέρμπι του περασμένου Σαββάτου ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό. Ο κ. Γερμανάκος εστίασε σε δύο περιπτώσεις, στο φάουλ που καταλογίστηκε εις βάρος του Γιάννη Γκούμα και από το οποίο προήλθε το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, καθώς και στη μη τήρηση του πλεονεκτήματος υπέρ του Ολυμπιακού στη φάση της αποβολής του Εζεκίελ Γκονζάλες.

«Στη φάση του φάουλ όλη η συζήτηση γίνεται επειδή μπήκε γκολ. Ο
παίκτης έπεσε με δυσανάλογη δύναμη πάνω στον επιτιθέμενο; Μαρκάρισε δηλαδή; Μαρκάρισε. Η μπάλα άλλαξε πορεία; Όχι. Εμεινε στα πόδια του και, αφού ανετράπη, τότε έφυγε η μπάλα. Συνεπώς υπάρχει φάουλ» ήταν η εκτίμηση του αρχιδιαιτητή, ενώ για τη δεύτερη φάση εκτίμησε: «Στη δεύτερη περίπτωση δεν συγχωρείται ο διαιτητής σε καμία περίπτωση. Ο κανονισμός λέει ότι ο διαιτητής είναι υποχρεωμένος να εφαρμόσει το πλεονέκτημα και, αφού εξελιχθεί η φάση, μπορεί να γυρίσει μετά και να ελέγξει τον παίκτη για την κάρτα. Ο κύριος Κασναφέρης θα παρουσιαστεί στην Επιτροπή να συζητήσουμε όλα τα τεχνικά θέματα που έχουμε εμείς και η επιτροπή μετά θα πάρει τις αποφάσεις της».


Ναι, ναι, ξέρω, θα αρχίσει τώρα η παραφιλολογία "ο Γερμανάκος...". Αμάν!

@ ADSLgr.com All rights reserved.