PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακός - Παναθηναικος: Το μεγάλο ντέρμπι έρχεται..



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

coftaras
28-11-04, 16:04
Σε μια εβδομάδα έρχεται το μεγαλύτερο ματς στο ελληνικό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.
Μπορούμε εδώ να εκφράσουμε τις άποψης μας για αυτό το ματς , πριν και μετά το αγώνα.
Φέτος έχουμε 3 στοιχεία που του δίνουν άλλη αίγλη :
i)Γίνετε στο νέο γήπεδο Καραϊσκάκη (ακόμα δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν φίλαθλοι του ΠΑΟ).
ii)Μετά αυτό το ματς ακολουθεί 1 κρίσιμος ευρωπαϊκός
αγώνας και για τις 2 ομάδες (Ιδιαίτερα για τον Ολυμπιακό)
iii)H παρουσία του Νικοπολιδη που παίξει για πρώτη φορά ενάντια στη ομάδα που τον ανέδειξε και έζησε σε αυτή 10 χρόνια με χαρές και λύπες.

aesir
28-11-04, 16:27
Τριφυλλάρα ολέ!!! :mrgreen:

stamiak
28-11-04, 16:39
Η ταραχή θα είναι του ΟΣΦΠ:

Εμείς ξέρουμε ότι πάμε για ΟΥΕΦΑ πλέον, ενώ εκείνοι θα έχουν το άγχος μήπως κουραστούν και χάσουν και το ντέρμπι και την πρόκριση μέσα στο Λίβερπουλ.

Ο Νικοπολιδης θα κάνει σίγουρα το λάθος, από άγχος να αποδείξει στην παλιά του ομάδα ότι κακώς τον άφησε.

Ο Μπάγεβιτς ΔΕΝ είναι προπονητής για ντέρμπι. Επειδή είναι φορτωμένος με αμφισβήτηση στο πρωτάθλημα από τις εκτός έδρας γκέλες, το μόνο που τον κρατάει σταθερό στη θέση του είναι το Τσάμπιονς Λιγκ. Θα φοβηθεί πολύ να μη το χάσει το ντέρμπι και θα παίξει άμυνα με αντεπιθέσεις. Αποκλείεται να παίξει επιθετικά ακόμη και μέσα στο "Καραϊσκάκη".

Αρκεί να μην πιεστούμε απο την ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκη.

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να το χάσουμε.

Χ 2 το βλέπω. :guitar :guitar :3d :guitar :guitar

Νικαετός
28-11-04, 16:46
Παιδιά αν και Παναθηναϊκός , πολύ χλωμό το βλέπω. Μακάρι να κερδίσουμε.

dearpru
28-11-04, 16:55
το ματς είναι ξερός άσσος.
δεν έχει τύχη ο παο στο καραισκάσκη!
ΔΕΝ είμαι Ολυμπιακός. :)

coftaras
28-11-04, 17:13
Πιστεύω ότι είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία του ΠΑΟ να νικήσει μέσα στο Καραϊσκάκη για του εξής λόγους.
α)Ο ΠΑΟ δεν έχει το άγχος να κρατήσει δυνάμεις για το ματς της Ευρώπης και ούτε το μυαλό εκεί. Θεωρώ δεδομένο ότι θα πάει στο uefa σε αντίθεση με τον ολυμπιακό που έχει 1000 λόγους να περάσει στον επόμενο γύρο
β)Επειδή τα ντέρμπι κρίνονται από τους μεγάλους παίχτες νομίζω ότι τα αστέρια του ΠΑΟ (Γκονζάλες, Παπαδόπουλος, Μπασινας ακόμα και ο Κωνσταντίνου) βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση από του ΟΣΦΠ (Ριβαλντο ,Οκάς ,Τζορτζεβιτς)
γ)Νικοπολιδης : Μπορεί να είναι επαγγελματίας αλλά δεν ξέρω με τι ψυχολογία θα μπει στο γήπεδο και θα έχει απέναντι του τους πρωιν συναθλητές του (καλά άμα έχει φιλάθλους του ΠΑΟ χειροτερεύουν τα πράγματα)

Gedo
28-11-04, 17:20
stamiak,

Η ταραχή θα είναι του ΟΣΦΠ:

Εμείς ξέρουμε ότι πάμε για ΟΥΕΦΑ πλέον, ενώ εκείνοι θα έχουν το άγχος μήπως κουραστούν και χάσουν και το ντέρμπι και την πρόκριση μέσα στο Λίβερπουλ.

Ο Νικοπολιδης θα κάνει σίγουρα το λάθος, από άγχος να αποδείξει στην παλιά του ομάδα ότι κακώς τον άφησε.

Ο Μπάγεβιτς ΔΕΝ είναι προπονητής για ντέρμπι. Επειδή είναι φορτωμένος με αμφισβήτηση στο πρωτάθλημα από τις εκτός έδρας γκέλες, το μόνο που τον κρατάει σταθερό στη θέση του είναι το Τσάμπιονς Λιγκ. Θα φοβηθεί πολύ να μη το χάσει το ντέρμπι και θα παίξει άμυνα με αντεπιθέσεις. Αποκλείεται να παίξει επιθετικά ακόμη και μέσα στο "Καραϊσκάκη".

Αρκεί να μην πιεστούμε απο την ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκη.

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να το χάσουμε.

Χωρις παρεξηγηση αλλα απο τα λεγομενα σου, μαλλον δεν το κατεχεις το αθλημα.
Ο Ολυμπιακος εχει 2 ισαξιες εντεκαδες δεν τιθετε θεμα κουρασης. Εκτος αυτου στο
Liverpool παει για 3 αποτελεσματα νικη ισοπαλια και ηττα με ενα γκολ διαφορα (εκτος απο 1-0).
Ο Νικοπολιδης δεν εχει να αποδειξει τιποτα. Ειναι πρωταθλητης ευρωπης, παιζει στην κορυφαια Ελληνικη ομαδα, και κατι αλλο που δεν ξερεις γιατι επιμενω οτι δεν εχεις μεγαλη σχεση με το αθλημα, ο Νικοπολιδης αφησε τον ΠΑΟ και οχι ο ΠΑΟ τον Νικοπολιδη, του κανατε προταση δεν την δεχτηκε γεια σας!
Τωρα οσο αναφορα τον Μπαγεβιτς, οτι δεν κανει για ντερμπι να σου θυμησω κατι τελικους κυπελλου που σας κερδιζε με 10 παικτες να σου Θυμησου κατι 4-2? και αλλα πολλα που επειδη δεν ασχολησε δεν ξερεις.

Ακου να παιξει ο Ολυμπιακος με αντεπιθεσεις μεσα στο Καραισκακη
:shock: :shock: .

Gedo
28-11-04, 17:28
coftaras,

β)Επειδή τα ντέρμπι κρίνονται από τους μεγάλους παίχτες νομίζω ότι τα αστέρια του ΠΑΟ (Γκονζάλες, Παπαδόπουλος, Μπασινας ακόμα και ο Κωνσταντίνου) βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση από του ΟΣΦΠ (Ριβαλντο ,Οκάς ,Τζορτζεβιτς)

Ο Παπαδοπουλος απο ποτε εχει να παιξει? ηταν τραυματιας (αν το εχεις παρει χαμπαρι)
Ο Κωσταντινου ειναι μεγαλος παιχτης? :shock:

Ο Τζορτζεβιτς εκανε φανταστικο παιχνιδι με την Λα Κορουνια.

Ο Τζιοβανι που ειναι δεν βλεπω να τον εβαλες στους μεγαλους παιkτες, εχεις καλυτερο?

Ο Σανμαρτεαν που ειναι ουτε αυτον βλεπω πουθενα? Κριμα τετοιος παιχταρας και να μην παιζει....

Τεσπα
Εγω 4 Δεκεμβριου θα ειμαι στην θεση μου (θυρα 20 τμημα 120 Θεση 11) οπως σε ολα τα προηγουμενα παιχνιδια του Ολυμπιακου και θα φυγω νικητης οπως σε ΟΛΑ τα προηγουμενα παιχνιδια του Ολυμπιακου

vaspiliop
28-11-04, 17:35
X 1-1

coftaras
28-11-04, 17:36
Για θύμισε μας Gedo την 2η ενδεκάδα του ΟΣΦΠ. Για πες μας τους αντικαταστατές του Σουρερ και του Ανατολακη (που βρίσκετε σε τρομερή ομολογoυμένους φόρμα)? Εκτός από τον Καστιγιο ποιος παίχτης μπορεί να παίξει επιθετικός στον Ολυμπιακό? Εδώ για σας το παιχνίδι του Λίβερπουλ είναι ορόσημο για τα τελευταία 5 χρόνια. Θύμισε μου από πότε έχει να βρεθεί σε ανάλογη θέση ο ΟΣΦΠ στο Champions Leaque και να είναι τόσο κοντά να περάσει ,ώστε να μην έχει εκεί το μυαλό του?

morfeas-dsl-
28-11-04, 17:59
Καταρχας ευχομαι να μη γινουν επεισοδια.
Καταδευτερον πιστευω οτι μαλλον για νικη του ολυμπιακου παει. Οπως ειπαν παραπανω ο ολυμπιακος εχει δυο ισες ενδεκαδες και δεν εχει προβλημα κουρασης.

Αν προσεξες τα περισσοτερα γκολ μας τα εχουν βαλει αμυντικοι οποτε..οι επιθετικοι μας περισσευουν αλλα για να σου λυσω την απορια οταν κανει αλλαγη τον οκκα, βαζει ή τον γεωργιαδη ή τον καστιγιο.

Τερματοφυλακα βαζουμε και τον γιαννου, δεν χρειαζεται να φορτωσουμε τιποτα στον νικοπολιδη αν δεν ειναι σε σωστη ψυχολογικη κατασταση

UnFaiR
28-11-04, 18:00
Σέβομαι τον Παναθηναϊκό, αλλά δύσκολα να νικήσει μέσα στο Καραϊσκάκη,
αν χάσει ο Ολυμπιακός μέσα στο Καραϊσκάκη ο Μπάγεβιτς πρέπει να δηλώσει παραίτηση! γιατί είναι το πρώτο ντέρμπι στο ανακαινισμένο στάδιο του Θρύλου.
...αλλά και πάλι είναι ντέρμπι 8)

anfil
28-11-04, 18:02
φωτια στο καραισκακι ΠΑΟ ολε

Gedo
28-11-04, 18:17
coftaras,

Για θύμισε μας Gedo την 2η ενδεκάδα του ΟΣΦΠ. Για πες μας τους αντικαταστατές του Σουρερ και του Ανατολακη (που βρίσκετε σε τρομερή ομολογoυμένους φόρμα)? Εκτός από τον Καστιγιο ποιος παίχτης μπορεί να παίξει επιθετικός στον Ολυμπιακό? Εδώ για σας το παιχνίδι του Λίβερπουλ είναι ορόσημο για τα τελευταία 5 χρόνια. Θύμισε μου από πότε έχει να βρεθεί σε ανάλογη θέση ο ΟΣΦΠ στο Champions Leaque και να είναι τόσο κοντά να περάσει ,ώστε να μην έχει εκεί το μυαλό του?


Βλεπω τωρα την ομαδα μου και την χαιρομαι. 1-0
Χωρις παρεξηγηση και παλι δεν σε ξερω δεν με ξερεις, δεν θα μπω σε διαλογο
με καποιον που δεν το κατεχει, χωρις παρεξηγηση.
Εκτος αυτου το θεωρω ανουσιο στο ADSLgr.com να λεμε για το ντερμπι.

Ειναι σαν παρει καποιος τον Τσουκαλα τηλ. και να του λεει οτι δεν κατεβαζει το
μουλαρι και τι ρυθμισεις να κανει :mrgreen:
παντα φιλικα.
Γιωργος

Υ.Γ
Συνηθως χανω την ψυχραιμια μου σε τετοιες συζητησεις, γι'αυτο ξαναλεω οτι δεν εχω να τιποτα προσωπικο με κανεναν, ο καθενας μπορει να λεει οτι πιστευει και αυτο κανω και εγω.

steliosMp
28-11-04, 18:22
Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι θα γίνει στο ντέρμπι!Αν και οργανομένος οπαδός του ΠΑΟ το βλέπω πολύ δύσκολο να κερδίσουμε!Ελπίζω να πάρουμε τα 1,300 εισιτήρια και να δώσουμε το παρόν στο Καραισκάκι.

stamiak
28-11-04, 18:23
"Gedo"

Μ΄αρέσει που τσιμπάς, γιατί αλλιώς τι νόημα θα είχε τέτοια κουβέντα χωρίς αντιπαραθέσεις;

...4-2 είχατε χάσει από τον ΠΑΟΚ, αυτό εννοείς; :mrgreen:

Πάντως ο Μπάγεβιτς, από το 2000 που πήγε στον ΠΑΟΚ και μετά στην ΑΕΚ, έχασε πολλά ντέρμπι και με εσάς και με εμάς, εντός και εκτός έδρας παίζοντας φοβισμένα.

Όσον αφορά τα χρόνια 1996 μέχρι 1999 που τον διώξατε, ήταν η δύσκολη εποχή που ο ΟΣΦΠ κέρδιζε απο τα αποδυτήρια τους αγώνες. Αυτή την περίοδο μόνο ο ΟΣΦΠ την υπολογίζει, καμμιά άλλη ομάδα. Το ότι κέρδιζε τότε τα ντέρμπι είναι υπό συζήτηση με τις διαιτησιες που γίνονταν.

Τουλάχιστο, την εποχή που όλοι έλεγαν ότι κουμάντο κάνει ο Βαρδινογιάννης, πήρε πρωτάθλημα και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ μέχρι και η ΛΑΡΙΣΑ.

Ο Δούρος τελικά πήρε τηλέφωνο τον Αλέφαντο; :mrgreen:

-=EDIT=-
Προσωπικά δεν παρεξηγιέμαι. Τώρα αν αρχίζουν οι βρισιές, μάλλον θα αποχωρήσω. μεγάλωσα πια... :)

coftaras
28-11-04, 18:28
Λιγη πλακιτσα Gedo δεν βλαπτει. :D :D

steliosMp
28-11-04, 18:33
Ελπίζω να μην σύμβουν τα γνωστά απο πλευρά ΟΣΦΠ(βλέπε 2002 στο 3-0).Οσοι ήμασταν εκει δεν θα τα ξεχάσουμε ποτε!Τετοια ασυλία σε πληρωμένους(οι γνωστοί υπάλληλοι του Σωκράτη) ΚΑΦΡΟΥΣ δεν έχει ξαναγίνει στα χρονικά!!!!

Gedo
28-11-04, 18:35
Αν δεις το 2 γκολ Ολυμπιακου με τον Ιωνικο θα καταλαβεις σε τι κατασταση ειναι η ομαδα μου ΜΑΓΕΙΑ!!!!!.

Θα σε παρακαλουσα να μην αρχισουμε για διαιτησιες κ.τ.λ
Δεν θα βγει ακρη. Στον τελικο που σε κερδισα με 10 παικτες η διαιτησια εφταιγε?
Το 1-4 στην λεωφορο η διαιτησια εφταιγε?
Το 3-0 στην Ριζουπολη παλι με διαιτησια?

Το θεωρω εντελως ανουσιο και εξευτελιστικο να βριστεις με καποιον μεσα σε ενα Forum για οτιδηποτε.

Τσιμπαω αυτο ειναι αληθεια :oops:

steliosMp
28-11-04, 18:38
Το 3-0 στην Ριζουπολη παλι με διαιτησια?

Ξερείς πολυ καλέ φιλε Gedo τι έγινε σε αυτό το παιχνίδι!!Το είδαμε όλοι!

steliosMp
28-11-04, 18:49
Καλά τα εχει ανοίξει τα ποδαράκια η ΙΩΝΙΚΑΡΑ!

Gedo
28-11-04, 18:49
Πηγαινω στην Λεωφορο απο το 2000 (0-0) δεν ειχε δωσει πεναλτι ο Βασσαρας στον Αλβες, και στο 1-4 και στο 1-1 και στο 3-2 και ειχα παει. Δεν νομιζω οτι μας υποδεχοσασταν καλυτερα. Ο τοτε προεδρος σας ο Αγγελος της λεωφορου ,απο τι θυμαμαι
κοτες σας αποκαλεσε και δεν σταθηκε καθολου στα οσα ειχαν προηγηθει του ματς.

Μια ζωη δικαιολογιες, διαιτησια, επεισοδια , Κοκκαλης παραγκα ,η ξεχασες τα κατορθωματα του Κυργιακου περυσι αν εδινε αποβολη και πεναλτι και εχανες και το περσινο πρωταθλημα τι θα ελεγες? Να σου πω εγω" ο Δουρος το εδωσε γιατι διοικει η παραγκα και π@π@ριες", αφηστε λοιπον τισ δικαιολογιες και κοιταξτε να φτιαξετε ομαδα της προκοπης(με γκαλινοβιτς, μιτου, κωτσιο , σκατσελ δεν πας πουθενα).

3-0 ο Ολυμπιακος και χαμενο πεναλτι. :3d

steliosMp
28-11-04, 19:01
Εχετέ φτιάξει μια ομάδα της προκοπής εδώ και 8 χρόνια,εχετε περάσει 1 φορά στους 8 του Champ. League στην ιστορία σας,τώρα πατε να περάσετε στους 16 και νομίζετε οτι είστε η γαμ...δες της ευρώπης!!!
Αυτά που έχουμε περάσει εμείς εδώ και 30 και χρόνια(δεν χρειάζετε να τα αναφέρω γιατι θα βάλεις τα κλάματα)ούτε που τα έχεις φανταστεί!!!Το ξέρεις οτι είναι ΑΛΗΘΕΙΑ και δεν χρειάζετε να μου απαντήσεις...
Περίμενε πρώτα να φτάσει η ομάδα σου στο ιδιο επίπεδο.Παντως η αλήθεια είναι οτι βρίσκεστε σε καλό δρόμο!!!

Gedo
28-11-04, 19:08
Οι πορειες ειναι για τους συνταξιουχους και τους συνδικαλιστες , ποιος θυμαται ποιες ομαδες ηταν στους 4 το 2001 η στους 8 το 2002. Μονο τους φιναλιστ θυμομαστε αν οχι μονο τον τροπαιουχο.
Ο πρωτος ειναι πρωτος και ο δευτερος τιποτα.
Καλυτερα πρωτος στο χωριο παρα ογδοος στην πολη.


30 χρονια??? :shock:
εννοεις και το χουντογουεμπλει?
Ε ας γινει καμια χουντα με κανα γαβρο πανω να παμε και εμεις.

Ας σταματησουμε εδω γιατι θα γινουμε γραφικοι σε λιγο surferstelio :wink:

steliosMp
28-11-04, 19:23
χουντογουεμπλει?
Εγώ έχω την φωτο στην 13 στον αγώνα με τον Ερυθρο Αστέρα 3-0 που κρατούσαν το μεγάλο πλακάτ ( ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ).Μάλλον δεν το έβλεπαν σαν κι εσένα οι Ολυμπιακοι της εποχής.Τώρα η 2η μεγαλύτερη στιγμή του Ελληνικου ποδοσφαίρου (Την πρώτη δεν θα την ξεχάσουμε ΠΟΤΕ! ΕURO 04) εχει την δικαιολογία
χουντογουεμπλει,γιατι κάπως πρέπει να το χωνέψετε!
Δεν γινόμαστε γραφικοι γιατι εχουμε επίπεδο φίλε! :wink:

Gedo
28-11-04, 19:27
Εχω μια φιλη Ελενη την λενε που τα εχει με εναν Στελιο απ'οτι ξερω κανει surf, το καλοκαιρι ολο σχοινια πηγαιναν μηπως εισαι εσυ? Αν και μου φαινεται οτι εχει παει φανταρος τωρα. :?:

steliosMp
28-11-04, 19:29
ΟΧΙ!Εγώ προσπάθησα να κάνω serf 5-6 φορές και έχω τραγικές αναμνήσεις...ΑΣΤΑ!!

anfil
28-11-04, 19:54
o Μαγος ΚΟΚΚΑΛΗΣ με τους φουσκοτους του παιζει?

stamiak
28-11-04, 20:08
χουντογουεμπλει


Επίσης είχαμε και υπόσχεση για πριμ από τον πρόεδρο του ΟΣΦΠ σε περίπτωση που το πέρναμε...

Άλλα χρόνια... :)

Το "Κότες" του Φιλιππίδη είναι ανεπιβεβαίωτο ρεπορτάζ και σαν τέτοιο είχε βγει στα ραδιόφωνα τότε.



Ομάδα της προκοπής


Ο Τζόρτζεβιτς δήλωσε πέρσι (πριν φάτε την 7άρα από την Γιούβε):

"Αν πάμε στους 8 θεωρώ ότι είναι επιτυχία" :)

Άρα Ο ΠΑΟ σύμφωνα με τον Τζόρτζεβιτς σας είναι επιτυχημένος αφού έχει:

1970-71 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
1984-85 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ στους «4»
1987-88 ΟΥΕΦΑ στους «8»
1991-92 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ στους «8»
1995-96 ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ στους «4»
2001-02 ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ στους «8»
2002-03 ΟΥΕΦΑ στους «8»

Για πέρασμα από ομίλους και φάση των "16" δεν αναφέρω γιατί θα γεμίσει το post!

και μην ξεχνάμε:
2001-02 στο ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ φτάσαμε στους «8» μέσα από 2 ΟΜΙΛΟΥΣ!!! Την πρώτη φορά με την Άρσεναλ από κάτω μας ως πρώτοι και συνολικά δώσαμε 16 παιχνίδια! το οποίο καμμιά άλλη Ελληνική ομάδα δεν κατάφερε ποτέ.

Βρε παιδιά, η Άρσεναλ, πόσες φορές έχει πάει στους "4"; :P

Νικαετός
28-11-04, 20:38
Δεν χρειάζεται να τσακώνεστε. Ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη είναι από τα σύντομα ανέκδοτα..(πώς λέμε Ελβετός καπετάνιος...) Αυτό είναι δεδομένο. Τώρα αν παίξει καλύτερα στο Καραϊσκάκη και νικήσει μπράβο του. Αν πάλι κερδίσουμε εμείς και πάλι μπράβο μας.

Πού βλέπετε το πρόβλημα? Ας γίνει με το καλό το παιχνίδι και μετά τα λέμε και δουλεύουμε οι μεν τους δε.

Τοονα αρχίζει συζήτηση για το ποιος έχει καλύτερη ομάδα , αν είναι καλός παίχτης ο Τζιοβάνι ή ο Κωνσταντίνου ή όχι , δεν το καταλαβαίνω αφού και οι δύο κατά την γνώμη μου είναι "παλτά" σε σχέση με τις προσδοκίες που είχαν οι φίλαθλοι από αυτούς. Εκτός αν θεωρείται μεγάλος παίκτης αυτός που σκοράρει με Ιωνικούς και Κουκουβάουνες και στους κρίσιμους ευρωπαϊκούς αγώνες ,είναι παρατηρητής.

Όσο για το χουντογουέμπλεϋ ,που ανέφερε κάποιος πορωμένος΄"φίλαθλος" θα του συνιστούσα να βρει και να δει τον αγώνα Έβερτον - ΠΑΟ 1-1 ,για να καταλάβει πως πήγε ο ΠΑΟ στο Γουέμπλεϋ . Εγώ πάντως παιδί τότε πανηγύριζα με τους Ολυμπιακούς στην Ομόνοια την πρόκριση του Παναθηναϊκού στον τελικό.


Προσωπικά ,ακόμα και αν κερδίσουμε στο ντέρμπυ και το Σάββατο και στον δεύτερο γύρο (που ξαναλέω το βλέπω πολύ χλωμό), θα θεωρώ τη φετεινή χρονιά αποτυχία ,για τον Παναθηναϊκό. (Η καλή πορεία στο ΟΥΕΦΑ ,αν τελικά πάμε εκεί δεν φτάνει να καλύψει τις φετεινές εμφανίσεις στο CL).

Μπορεί να ακούγονται περίεργα αυτά που γράφω ,ακόμα και στους φίλους του Παναθηναϊκού, αλλά είμαι πολύ απαιτητικός από την ομάδα μου και δεν με απασχολεί το τσίρκο που λέγεται ελληνικό πρωτάθλημα,ούτε είναι σκοπός μου να κερδίζουμε τον Ολυμπιακό ή την ΑΕΚ για να νοιώθω καλά.

Εύχομαι να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος . (Αν είμαστε εμείς οι καλύτεροι ακόμα πιο όμορφα).

WAntilles
28-11-04, 21:23
1984-85 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ στους «4»

Τότε έγινα Παναθηναϊκός γιατί κατάλαβα ότι η μεγάλη ομάδα φαίνεται στο Champions League (τότε Πρωταθλητριών).

Τα υπόλοιπα εγχώρια καφρο-τεκταινόμενα είναι για ομάδες γειτονιάς που δεν μπορούν να σταυρώσουν νίκη εκτός έδρας στο Champions League.


2001-02 ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ στους «8»

...

και μην ξεχνάμε:
2001-02 στο ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ φτάσαμε στους «8» μέσα από 2 ΟΜΙΛΟΥΣ!!! Την πρώτη φορά με την Άρσεναλ από κάτω μας ως πρώτοι και συνολικά δώσαμε 16 παιχνίδια! το οποίο καμμιά άλλη Ελληνική ομάδα δεν κατάφερε ποτέ.

Και μάλιστα:

- κατεβαίναμε πάντα να παίξουμε επιθετικά και να πάρουμε το παιχνίδι -> χαρακτηριστικό μεγάλης ομάδας (όχι όπως με τον ΟΦΗ της Ολλανδίας τη Χωραφέιν που κατέβαινε γνωστή ομάδα γειτονιάς με έναν επιθετικό και μόλις πατούσαν το πόδι τους στο γήπεδο έτρεμαν τα γόνατά τους από τον φόβο)

- κερδίζαμε με άνεση Αρσενάλες, Αμβούργα, Σάλκες, μέσα-έξω, χωρίς πάντοτε να παίζουμε καλά -> χαρακτηριστικό μεγάλης ομάδας

- στο Λονδίνο με την Άρσεναλ, ο διαιτητής σφύριξε το πέναλτι ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΣΤΑΓΜΟ -> χαρακτηριστικό ομάδας ΜΕ ΚΥΡΟΣ (όχι σαν μια ομάδα γειτονιάς που δεν της σφύριζαν χέρια του Ρουμπέρτου Κάρλος στο Μπερναμπέου)

Τα υπόλοιπα όπως είπα είναι εγχώρια καφρο-τεκταινόμενα για ομάδες γειτονιάς που δεν μπορούν να σταυρώσουν νίκη εκτός έδρας στο Champions League.

ΥΓ: Για 1η φορά συμφώνησα με τον Stamiak. :shock:

dreamer
28-11-04, 21:51
Αν και ΠΑΝΑΘΑ λιγακι χλωμο το βλεπω και εγω να κερδισει εκει μεσα,90% θα παιξουμε χωρις φιλαθλους απο οτι φαινεται,αλλα ποτε δεν ξερεις....

coftaras
28-11-04, 21:56
Παντος αν το παιχνιδι Αρη -Παο ληξη 0-0 αλλαξει η ψυχολογια για το ντερμπι υπερ του Ολυμπιακου.

stamiak
28-11-04, 22:02
WAntilles,

Για όλα υπάρχει πρώτη φορά.. :)


************************************
Πάντως 5 λεπτα πριν λήξει ΑΡΗΣ-ΠΑΟ, μου 'χουν σπάσει τα νεύρα. Έχει περάσει η μπάλα 50 φορές δίπλα από το δοκάρι.

Αντε μανώλη, θυμίσου τα περσινά... :?



... :? Τι έγινε ρε παιδιά;

coftaras
28-11-04, 22:11
Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας. Υμαρτον . 5 λεπτα δεν μπορουν να κρατησουν 1 αποτελεσμα.

Νικαετός
28-11-04, 22:15
Πάλι δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε το σκορ . Σας είπα πως τα πράγματα είναι θα χλωμά στο Καραϊσκάκη.

coftaras
28-11-04, 22:16
Καποιος πρεπει να τους βαλει χερι σε ολους τους παιχτες - προπονητες - παραγοντες στον Παο .Δεν αντεχω να βλεπω να μην μπορουν να κρατησουν 1 σκορ 5 λεπτα. Το ντερμπι τωρα θα πρεπει ο Παο να το παρει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ .Για τους φιλαθλους του και μονο για αυτους. :( :( :evil:

Gedo
28-11-04, 22:25
Συγχαρητιρια για την μεγαλειωδη εμφανιση και την "Νικη" στος Κλεανθης Βικελιδης
ελατε και στο Καραισκακη να παιξετε ετσι και το διπλο το εχετε για πλακα.

Αντε και καλες πορειες αναλογες του 71 :mrgreen: :mrgreen:


ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ
στο λαγονησι γηπεδο Παναθηναικε :guitar :guitar

stamiak
28-11-04, 22:28
Α ρε φιλανθρωπία...

Δώσαμε βαθμούς στην Κέρκυρα και στον Άρη ενώ όλοι οι άλλοι τους έχουν γεμίσει γκολ...

Οι 2 βαθμοί διαφορά που είχαμε με τον ΟΣΦΠ ήταν πολύ σημαντικοί ακριβώς για να μην έχουμε το άγχος...

Να πάρει η ευχή, ισοφάριση στο 91...

Gedo
28-11-04, 22:29
WAntilles,

στο Λονδίνο με την Άρσεναλ, ο διαιτητής σφύριξε το πέναλτι ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΣΤΑΓΜΟ -> χαρακτηριστικό ομάδας ΜΕ ΚΥΡΟΣ (όχι σαν μια ομάδα γειτονιάς που δεν της σφύριζαν χέρια του Ρουμπέρτου Κάρλος στο Μπερναμπέου)


επειδη σε κοβω και σενα μεγαλο φιλαθλο του καφενειου και του καναπε, στο Ντελε Αλπι το 99 δεν εδωσε πεναλτι στο 90+ στον Ολυμπιακο? και καναμε το 2-1 με τον Νινιαδη?

Αλλα οτι θυμαστε χαιρεστε....

Αφηστε καλυτερα τα ποδοσφαιρικα και ασχοληθειτε με κανα e-mule και κανα modem

coftaras
28-11-04, 22:30
Πρόσεχε Gedo γιατί το πληγωμένο θηρίο είναι πιο επικίνδυνο .

profitis
28-11-04, 22:40
Δοξά το θεό που έχω γίνει Παναθηναικος.Πιο τυφλωμένους οπαδους απο αυτους του Ολυμπιακου δεν έχω ξαναδει.


Σας κάνει ο Σωκρατης οτι θέλει...

Gedo
28-11-04, 22:40
Οτι και να λεμε κοντος ψαλμος αλληλουια.....

Αλλα απορω με τετοιες πορειες που εχετε κανει τι σας νοιαζει ενα ματς με μια ομαδα
"γειτονιας" :twisted:

JohnGR
28-11-04, 22:45
http://www.microsoft.com/china/security/images/img-lock.gif

moralas
28-11-04, 22:53
Πρόσεχε Gedo γιατί το πληγωμένο θηρίο είναι πιο επικίνδυνο .

το θηριο πιο ειναι ?? :lol:

coftaras
28-11-04, 22:55
Gedo Ολυμπιακος χωρις Παναθηναικο δεν κανει και το αντιστροφο ,γιαυτο καλα που υπαρχουν αυτα τα παιχνιδια για να υπαρχει μια αντιπαραθεση (σε ηρεμα πλαισια) και να μπορει να γινετε ο σχετικος χαβαλες.

coftaras
28-11-04, 22:58
Πρόσεχε Gedo γιατί το πληγωμένο θηρίο είναι πιο επικίνδυνο .

το θηριο πιο ειναι ?? :lol:

Χρειαζετε απαντηση .Μα φυσικα η Παναθα η οποια εινα πληγωμενη μετα απο το αποτελεσμα με τον Αρη.

Gedo
28-11-04, 23:27
Δεν νομιζω οτι ηταν και τρομερη γκελα με τον Αρη.
Ο Ολυμπιακος εκει μεσα κερδισε με 1-0 δυσκολα (ηταν βεβαια πρωτη αγωνιστικη)
Εχουμε χασει βαθμους σε Ξανθη, Χαλκηδονα, ΑΕΚ (θεωρητικα επρεπε να την κερδισουμε)
ενω εσεις εχετε χασει σε Κερκυρα ισοπαλια με Αιγαλεω κ.τ.λ

Δεν νομιζω οτι φετος το πρωταθλημα θα κριθει στα ντερμπι.
Θα παιξει μεγαλο ρολο ποσο θα συνεχισουμε στην Ευρωπη και εμεις και εσεις.

Αν συνεχισουμε sto champions league πολυ πιθανον να δωσουμε μονο 2 αγωνες ενω ο ΠΑΟ στο UEFA ισως να προχωρησει περισσοτερο λογω δυναμικοτητας των ομαδων.
Αυτο πιστευω θα τον παει πισω στο πρωταθλημα.

moralas
29-11-04, 07:47
Πρόσεχε Gedo γιατί το πληγωμένο θηρίο είναι πιο επικίνδυνο .

το θηριο πιο ειναι ?? :lol:

Χρειαζετε απαντηση .Μα φυσικα η Παναθα η οποια εινα πληγωμενη μετα απο το αποτελεσμα με τον Αρη.


:lol: :lol: :lol:

coftaras
29-11-04, 23:39
Οριστικα χωρις φιλαθλους ο ΠΑΟ στι ντερμπι. Ελπιζω αυτη την φορα οι φιλαθλοι το Ολυμπιακου να φερθουν επιτελους μια φορα πολιτισμενα και χωρις ακροτητες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.