PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά ποιο antivirus είναι αρκετά αξιόπιστο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179

Umbra
19-02-08, 02:59
Ισως να πρεπει να αλλαξει και η κατηγορία καθώς ειναι στο hardware...
Επίσης εχει ηδη δημιουργηθει ποστ για το ιδιο σχεδον θεμα..

chao
19-02-08, 05:38
Stradivarius ?

LiveTVRadio
19-02-08, 09:57
παιδια εχω karpesky και σκεφτομε να το αλλαξω σε nod32 απο οτι ακουω και διαωαζω σε μερικα pc περιοδικα ειναι λενε η κορυφη εσεις τι πιστευετε?:hmm:

Mono αν δουλευεις κάποιο λογιστικό προγραμμα και σου δημιουργει προβλημα το kaspersky, τότε βάλε nod32.

Πιστεύω οτι το nod32 ειναι πάντα κατώτερο απο το kaspersky.

xolloth
19-02-08, 10:08
δοκιμασε το avast 4,ειναι πολυ καλο.

Chris_Nik
19-02-08, 10:16
Avast και απο εμενα....:oneup:

adolf
19-02-08, 11:40
NOD 32 ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΟΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ
Μόνον που κανει Update κάθε 2η ή 3η μέρα.Και αυτό ειναι απο τα πολύ σοβαρά Ντεζαβανταζ του.:hmm:

CatMarg
19-02-08, 13:37
avast ! :oneup:


NOD 32 ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΟΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ


Μόνον που κανει Update κάθε 2η ή 3η μέρα.Και αυτό ειναι απο τα πολύ σοβαρά Ντεζαβανταζ του.:hmm:Κ εγω στο avast! εχω καταλήξει(για τον δικό μου υπολογιστή)-μικρο,οικονομικό κ update....οσο θες.:oneup:

tsomis
19-02-08, 14:09
Πληρωμενω: για μενα Kaspersky Rules (Antivirus only).:respekt:
Free: Avast.
Firewall: Netlimiter με ενσωματωμενο Firewall λογω ασυμβατοτητας
με ZoneAlarm π.χ.
Antispy: uniblue Microsoft certified...
Αυτα.

sonic
19-02-08, 18:26
Μόνον που κανει Update κάθε 2η ή 3η μέρα.Και αυτό ειναι απο τα πολύ σοβαρά Ντεζαβανταζ του.:hmm:

Εμένα μου κάνει κάθε μέρα. Μήπως το μπερδεύεις με το Avira?

savids
19-02-08, 18:38
γιατί ποιος σου είπε ότι το Avira δεν κάνει συχνά;:rolleyes:

turboirc
19-02-08, 18:42
Εγώ δεν έχω κανένα resident antivirus ....
Τα downloads τα σκαννάρω με ενα command line της mcafee και τελειώνει η ιστορία :)

sonic
19-02-08, 18:50
Και εγώ στο ντεσκτοπ δεν έχω τίποτα, στο λαπτοπ έχω. Τώρα γιατι έτσι μην ρωτάτε, έτυχε:)

therion
19-02-08, 19:12
Εγώ θα σου προτεινα Nod32 smart security.Ειχα το kaspesky και μου δημιουργουσε προβλημα στο ανοιγμα των σελιδων.Οι σελιδες σερνοντουσαν.Το nod32 ειναι μια χαρα!

katdoc
19-02-08, 21:33
avg free.Γιατι να δινεις χρηματα σε παπαριες...

tedd
20-02-08, 22:38
Εγώ θα σου προτεινα Nod32 smart security.Ειχα το kaspesky και μου δημιουργουσε προβλημα στο ανοιγμα των σελιδων.Οι σελιδες σερνοντουσαν.Το nod32 ειναι μια χαρα!

:oneup: Σωστός

Και εγώ είχα παρόμοίο προβλήμα και με το smart security σώθηκα και επιπλέον βρήκε και 2 μολυσμένα αρχεία τα οποία το Κασπερσκυ ποτε δεν έδειξε ότι υπήρχε πρόβλημα

organus
20-02-08, 22:51
Avira AntiVir !

Xguru
20-02-08, 23:07
Αν σου περισσεύουν χρήματα και θες σώνει και καλά να πάνε για antivirus πάρε το nod, αλλιώς avast/avira (ελαφρύτερο).

adolf
22-02-08, 21:36
Εμένα μου κάνει κάθε μέρα. Μήπως το μπερδεύεις με το Avira?

Δεν μπερδεύω απολύτως τίποτα.Το βλέπω σε μηχάνημα φίλου μου & μάλιστα το εχουμε συζητήσει.
Ασε που οπως εχω ξαναγράψει το Κασπερσκυ ειναι το μοναδικό που δίνει updates και τα Σαββατοκύριακα & τις αργίες.

........Auto merged post: adolf added 2 Minutes and 56 Seconds later........


:oneup: Σωστός

Και εγώ είχα παρόμοίο προβλήμα και με το smart security σώθηκα και επιπλέον βρήκε και 2 μολυσμένα αρχεία τα οποία το Κασπερσκυ ποτε δεν έδειξε ότι υπήρχε πρόβλημα

Το εχεις υπ'οψη σου πως το NOD32 φημίζεται για τα πολλά FalsePositives?????
Και τουτο δεν το λεω εγώ αλλά αν διαβασεις σε ειδικά ΦΟΡΟΥΜ θα με θυμηθεις.

xolloth
22-02-08, 21:39
οτι βολευει τον καθενα.
νομιζω οτι τα free εχουν βελτιωθει πολυ,οποτε δεν υπαρχει λογοs να πληρωνει καποιοs προστασια για το pc.

adolf
22-02-08, 21:42
Αν ετσι πιστευεις τότε εμένα μου περισσεύει.Προτιμώ να πληρώνω ΜΟΝΟΝ για λειτουργικά και antivirus.

xolloth
22-02-08, 21:49
για τα λειτουργικα δεν εχω αντιρρηση,αλλωστε αυτηs τηs φιλοσοφιαs ειμαι και γω.
επειδη ομωs εχω δοκιμασει κατα καιρουs οτι anti κυκλοφορει,κατεληξα οτι ενα καλο free κανει την ιδια δουλεια με ενα που δεν ειναι free.
αυτη ειναι η γνωμη μου,εσυ εχειs την δικη σου.

Xguru
22-02-08, 21:58
Εγώ ξέρω ότι άμα κατεβάζετε κάθε μέρα cracks και γενικά η χρήση δεν είναι συνετή, δεν πρόκεται να σας γλιτώσει κανένα antivirus. Κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος ιός που δε θα μπορεί να τον καθαρίσει.
Αν κάνετε συνετή χρήση, νομίζω ότι ένα free κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

hemlock
22-02-08, 22:00
Εγώ ξέρω ότι άμα κατεβάζετε κάθε μέρα cracks και γενικά η χρήση δεν είναι συνετή, δεν πρόκεται να σας γλιτώσει κανένα antivirus. Κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος ιός που δε θα μπορεί να τον καθαρίσει.
Αν κάνετε συνετή χρήση, νομίζω ότι ένα free κάνει μια χαρά τη δουλειά του.
Συνετη χρηση με το πειρατικο λογισμικο (οσοι το κανουν δηλαδη)?
Τουλαχιστον ας κρατησουν ενα backup τα κρισιμα αρχεια τους...Και αυτο συμβουλη ειναι...;)

savids
22-02-08, 22:01
+1 στην χρήση ενός free.

oι καιροί άλλαξαν...έχουν βελτιωθεί πολύ. Εγώ έχω το Avira Antivir από το 2005. Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Πάντα με συνετή χρήση βέβαια.

xolloth
22-02-08, 22:01
συμφωνω μαζι σου.

manoulamou
23-02-08, 10:01
Πολλοι λενε: Free (http://www.techsupportalert.com/best_46_free_utilities.htm) για προσωπικη χρηση και μη πολυτιμα αρχεια και
πληρωμενο για επαγγελματιες και ευαισθητα δεδομενα.
Πιστευω πως εαν δεν προσεχεις που μπαινεις και τι κατεβαζεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=55050), ειναι καθαρα θεμα χρονου
να κολλησεις κατι (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33815) ασχετως ποσο συχνα ανανεωνεται το προστατευτικο σου φραγμα!!!
Υπαρχουν οι οδηγοι (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=33814) του forum (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14350) και οι πατεντες (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1674402&postcount=209)...;)

adolf
23-02-08, 10:42
Φίλοι,προσωπικά ΔΕΝ κάνω "συνετή" χρήση οπερ σημαίνει πως σερφάρω σε πάσης φύσης "Απαγορευμένες σελίδες" και η ΣΟΥΙΤΑ που χρησιμοποιώ με κάνει να αισθάνομαι αρκετά σίγουρος.Αλλωστε ΑΝ κάτι περάσει το ζιππάρω με encryption και το στέλνω στο newvirus@kaspersky.com & σύντομα εχω πάρει update & εγώ αλλά και ΟΛΟΙ οσοι χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο αντιβιωτικό το "ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΦΑΡΜΑΚΟ"
Αυτα εν συντομία.
Και για να μην τρελλαθούμε τελείως τι ειναι τούτο πάλι ???? Δλδή πως ακόμα και τα ΦΡΗ εχουν προοδευσει τόσο που να συγκρίνονται με τα ΚΙS ή KAV ή F-Secure ή NOD32(αρκει αυτό να ειναι εννημερωμένο γιατί οπως προείπα αργεί στις εννημερώσεις του )??????
Aν τα ΦΡΗ εχουν προοδευσει φανταστείτε την πρόοδο των ΑΛΛΩΝ.
Υ.Γ. Δεν μου αρέσουν οι "ΚΛΕΙΣΤΕΣ" πόρτες δλδή εδώ δεν πάω για να μην τσιμπήσω καναν ιό.Τις ανοίγω και βουρ στον πατσά.( Απλά συνήθως το επικίνδυνο βρίσκεται και δαυτο μεσα σε .zip οπότε εκει προσέχεις ) Τα πλέον επικινδυνα ερχονται μεσω Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου για να επιτύχει αυτός που το εφτιαξε να χτυπήσει περισσότερους υπολογιστές + βεβαια τις Τεράστιες τρύπες των Windows ειδικά αν αυτά δεν ειναι ΠΛΗΡΩΣ εννημερωμένα.
Ελπίζω να με καταλάβατε.
Την καλημέρα μου.

xolloth
23-02-08, 10:50
κανενα antivirus δεν σου δινει απολυτη ασφαλεια,ειτε ειναι free ειτε το πληρωνειs.
εαν υπηρχε 100% προστασια απο καποιο anti ,τοτε ολοι το ιδιο θα βαζαμε και θαχαμε λυσει το προβλημα τηs προστασιαs των pc.
εαν δεν προφυλασσειs ο ιδιοs το pc σου,αργα η γρηγορα θα την παθειs.

adolf
23-02-08, 11:05
Φίλοι,προσωπικά ΔΕΝ κάνω "συνετή" χρήση οπερ σημαίνει πως σερφάρω σε πάσης φύσης "Απαγορευμένες σελίδες" και η ΣΟΥΙΤΑ που χρησιμοποιώ με κάνει να αισθάνομαι αρκετά σίγουρος.Αλλωστε ΑΝ κάτι περάσει το ζιππάρω με encryption και το στέλνω στο newvirus@kaspersky.com & σύντομα εχω πάρει update & εγώ αλλά και ΟΛΟΙ οσοι χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο αντιβιωτικό το "ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΦΑΡΜΑΚΟ"
Αυτα εν συντομία.
Και για να μην τρελλαθούμε τελείως τι ειναι τούτο πάλι ???? Δλδή πως ακόμα και τα ΦΡΗ εχουν προοδευσει τόσο που να συγκρίνονται με τα ΚΙS ή KAV ή F-Secure ή NOD32(αρκει αυτό να ειναι εννημερωμένο γιατί οπως προείπα αργεί στις εννημερώσεις του )??????
Aν τα ΦΡΗ εχουν προοδευσει φανταστείτε την πρόοδο των ΑΛΛΩΝ.
Υ.Γ. Δεν μου αρέσουν οι "ΚΛΕΙΣΤΕΣ" πόρτες δλδή εδώ δεν πάω για να μην τσιμπήσω καναν ιό.Τις ανοίγω και βουρ στον πατσά.( Απλά συνήθως το επικίνδυνο βρίσκεται και δαυτο μεσα σε .zip οπότε εκει προσέχεις ) Τα πλέον επικινδυνα ερχονται μεσω Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου για να επιτύχει αυτός που το εφτιαξε να χτυπήσει περισσότερους υπολογιστές + βεβαια τις Τεράστιες τρύπες των Windows ειδικά αν αυτά δεν ειναι ΠΛΗΡΩΣ εννημερωμένα.
Ελπίζω να με καταλάβατε.
Την καλημέρα μου.
Υ.Γ. Πείτε μου ποιό antivirus απο την αρχή του χρόνου εχει βγάλει 3 καινούργιες εκδόσεις;;;;;;
Eκτός του Κασπερσκυ;;;;;;; Ξεκίνησε με το 7.0.0.125 μετά στο 7.0.1.321 & μετά 7.0.1.321 ΗotFix b& τελος στο 7.0.1.325 ;;;;;;;;;;;
Για τις οποίες βεβαίως ΔΕΝ πληρώνεις εφ'όσον δεν εχουν λήξει οι 365 μέρες που ισχύουν απο την ενεργοποίηση του.

savids
23-02-08, 11:12
ε και ; με τις εκδόσεις πάει ή με τα updates ; το θέμα είναι να είναι αποτελεσματικό. Πρωτίστως πρέπει να προσέχεις ΕΣΥ ο ίδιος.

Καλό το Κασπέρσκι αλλά το θεωρώ πολύ βαρύ και εφόσον κάνω 3 χρόνια τώρα καλά την δουλειά με το Avira για ποιό λόγο να πετάω τα λεφτά μου; Ούτως ή άλλως τα ευαίσθητα δεδομένα μου τα έχω στον backupοδισκο. :p

adolf
23-02-08, 11:47
Αντε πάλι "Η γνωστή & ΜΗ εξαιρεταία "Μάχη" περί της προστασίας απο τα διάφορα αντιικά προγράμματα"
Φιλοι αν εσεις ΑΥΤΟ καταλάβατε απο οσα εγραψα 2 πράγματα μπορεί να σημαίνει.Δλδή ή εγώ ΔΕΝ εχω την δυνατότητα μεσω του γραπτού λόγου να δώσω να καταλάβουν συνάνθρωποί μου τι θέλω να πώ ή το αντίθετο.
Και για να το τελειώνω: Φίλε Savids αυτό κατάλαβες εσύ απο τα τελευταία που εγραψα;;;;
Kατ΄αρχήν ΔΕΝ εθιξα το αν ειναι βαρύ ή ΟΧΙ.
Και σίγουρα ειναι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ θεμα ρυθμίσεων του Kaspersky Internet Security μιά και αυτό χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια.Οπως επίσης ΔΕΝ μπορείς να εχεις την απαίτηση απο 1 τετοιο πρόγραμμα που ψάχνει απο 40 μεριές το PC σου να το κάνει με μνήμη 512 μόνον.
Επίσης αν ενεργοποιήσεις ΟΛΑ οσα σου δίνει τότε θα πρέπει να γνωρίζεις κάποια πράγματα ετσι ώστε να ξερεις με ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ειδικά στο Proactive Defence & Registry Guard που θα πεις ALLOW & που DENY.
Δηλαδή αν τα ενεργοποιήσεις ΟΛΑ τα "ΟΠΛΑ" που σου προσφέρονται δεν θα πρέπει να εισαι πρωτάρης σε θεματα Registry και ΟΧΙ Μονον.
Εχω δει φίλο μου να το παρατάει (παρόλο που στήνει καθε μερα μηχανήματα) διότι θεώρησε σπαστικό το να λεει ALLOW ή DENY για 10 αντε 15 μέρες ( Και αυτό ειναι τεράστιο χρονικό διάστημμα).
Δεν εχω κατι αλλο να γράψω προς το παρόν.

vavis
23-02-08, 16:34
Υ.Γ. Πείτε μου ποιό antivirus απο την αρχή του χρόνου εχει βγάλει 3 καινούργιες εκδόσεις;;;;;;
Eκτός του Κασπερσκυ;;;;;;; Ξεκίνησε με το 7.0.0.125 μετά στο 7.0.1.321 & μετά 7.0.1.321 ΗotFix b& τελος στο 7.0.1.325 ;;;;;;;;;;;
Για τις οποίες βεβαίως ΔΕΝ πληρώνεις εφ'όσον δεν εχουν λήξει οι 365 μέρες που ισχύουν απο την ενεργοποίηση του.

Δηλ. βρε Αδόλφε, η kaspersky μεσα σε ενα χρονο εχει κανει τρεις αποσύρσεις..?:hmm:

και ειναι καλο αυτο? :hmm:
Υ.Σ.: τις δυο απο αυτες τις εκανε γιατι απετυχε στα τεστ του V.B. ( Ιουνιος 07 & Δεκεμβριος 07). ;)

για δες στο συνημμενο..

athi
24-02-08, 00:46
NOD 32 ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ !!!

xolloth
24-02-08, 09:50
βαλτε οτι γουσταρετε και αν δεν σαs κανει το αλλαζετε.
ποικιλια μεγαλη.

CatMarg
24-02-08, 14:49
βαλτε οτι γουσταρετε και αν δεν σαs κανει το αλλαζετε.
ποικιλια μεγαλη.Το καλύτερο!!!!!:rofl::rofl::rofl::rofl:

Fuzzy
24-02-08, 18:02
NOD 32.:oneup:

adolf
26-02-08, 12:36
Δηλ. βρε Αδόλφε, η kaspersky μεσα σε ενα χρονο εχει κανει τρεις αποσύρσεις..?:hmm:

και ειναι καλο αυτο? :hmm:
Υ.Σ.: τις δυο απο αυτες τις εκανε γιατι απετυχε στα τεστ του V.B. ( Ιουνιος 07 & Δεκεμβριος 07). ;)

για δες στο συνημμενο..
Aδόλφος αλλά καμμιά σχέση με τον ετερο Αδόλφο τον Καγκελλάριο.:down:
Για αυτά που γράφεις περί αποσύρσεων ΘΑ πρέπει να μας τα πεις και σε εμάς διότι η εκδοση 8 απλά ΔΕΝ ηταν ετοιμη να βγει στις αρχες του 2008.
Και αυτά δεν ειναι κρυφά.Αρκει να γίνεις Beta tester και θα τα μάθεις ΟΛΑ.( Ασε που μπορεις να τα διαβάσεις στο κομμάτι Kaspersky Lab Forum>Beta Testing> KIS>KAV 8.0 beta ( ΕΔΩ :http://forum.kaspersky.com/index.php?showforum=16 )
Δεν ειναι σωστό να λέμε τετοια πράγματα χωρίς "Χειροπιαστές" αποδείξεις.
Τα Φορουμ ειναι ανοιχτά σε ολους.
ΔΕΝ μπηκα στον κόπο ομολογώ να διαβάσω το συνημμένο που παραθετεις (αλλά θα το κάνω οπωσδήποτε).
Αν παρακολουθούσες καθημερινά το κομμάτι του Κασπερσκυ Φορουμ ΒΕΤΑ TESTING δλδή αυτό που εδωσα πιό πάνω ισως μαθαινες κάποια πράγματα- ΕΚΤΟΣ & Αν δουλευεις στην Κασπερσκυ και το κρατάς "Κρυφό" Θα δεις πως τωρα μονον αναφέρει το KIS/KAV 8 BETA πριν λιγο καιρό εγραφε ΠΟΛΛΑ για την τελευταία εκδοση που κυκλοφορεί τωρα την 7.0.1.325 & οχι μόνον.Τελος πάντων αν εχεις πληροφορίες εκ των "ΕΣΩ" γράφτες .
Τελειώνοντας θα ήθελα απλά να πώ πως ακόμα και αν "Απέτυχε" η 8 να βγει αρχες 2008 οπως κάνουν ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ οι εταιρείες,Εμένα μου λέει προσωπικά πως "ΣΕΒΟΝΤΑΙ" τους πελάτες τους.
Την ΘΕΡΜΗ μου καλημέρα.
Υ.Γ. Και μην ξεχάσω το σημαντικώτερο.ΟΛΑ ΑΥΤΑ που λανσάρησε Η Κασπερσκυ τα πήραν ΟΛΕΣ οι Ανταγωνίστριες εταιρίες.
Υ.Γ. 2 Δοκίμασα να διαβάσω την ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ με τίποτα οπως και να το κανω CUT & PASTE κάπου αλλού.Αρα δεν μπορώ με καμμιά δύναμη να το διαβάσω.
ΤΑ Γράμματα ειναι ιδιαίτερα μικρά.Αν εχεις το λινκ στείλτο μου εστω σε Π.Μήνυμα.

vavis
26-02-08, 14:55
Για αυτά που γράφεις περί αποσύρσεων ΘΑ πρέπει να μας τα πεις και σε εμάς διότι η εκδοση 8 απλά ΔΕΝ ηταν ετοιμη να βγει στις αρχες του 2008.
Και αυτά δεν ειναι κρυφά.Αρκει να γίνεις Beta tester και θα τα μάθεις ΟΛΑ.( Ασε που μπορεις να τα διαβάσεις στο κομμάτι Kaspersky Lab Forum>Beta Testing> KIS>KAV 8.0 beta ( ΕΔΩ :http://forum.kaspersky.com/index.php?showforum=16 )
Δεν ειναι σωστό να λέμε τετοια πράγματα χωρίς "Χειροπιαστές" αποδείξεις.
Τα Φορουμ ειναι ανοιχτά σε ολους.
Υ.Γ. 2 Δοκίμασα να διαβάσω την ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ με τίποτα οπως και να το κανω CUT & PASTE κάπου αλλού.Αρα δεν μπορώ με καμμιά δύναμη να το διαβάσω.
ΤΑ Γράμματα ειναι ιδιαίτερα μικρά.Αν εχεις το λινκ στείλτο μου εστω σε Π.Μήνυμα.

Το εγγραφο ειναι σε word απο οτι φανταζομαι βλεπεις...:whistle:
μπορεις λοιπον να αλλαξεις το μεγεθος του απο την ¨προβολη, ζοομ¨ και να το διαβασεις..

τωρα, για αποθηκευση, αρκει να κανεις κλικ στο εικονιδιο με την δισκετα..!
οσο για ¨χειροπιαστες¨ αποδειξεις, νομιζω οτι θα τις βρηκες τωρα. !
μπορεις επισης να εγγραφεις δωρεαν μελος στο V.B. και να βρεις εκει μεσα οσες αποδειξεις τραβαει η ψυχη σου ;)
το Virus Bulletin (http://www.virusbtn.com/vb100/about/index.xml), ειναι το ¨βραβειο¨ που επικαλουνται με περηφανεια, οποιες εταιρειες περασουν τα τεστ του!!!
και για να το τελειωνουμε..
δεν διαφωνω πουθενα οτι η Kaspersky ειναι απο τις καλυτερες εταιρειες αντιvirus...
δεν αντιδικω με κανεναν εδω μεσα...
δεν ειρωνευομαι κανεναν επισης εδω μεσα...( οσο ασχετογλυκουλης και να ειναι )
δεν παραβλεπω επισης οτι ετσι ειναι... αν ετσι νομιζεις οτι ειναι...
και πανω απ΄ολα, γηράσκω αεί διδασκόμενος .!:cool:
Υ.Γ. : την καλημερα μου και απο εμενα..( σκετη )

GZahos
26-02-08, 23:44
Απο οτι *ακουω*, το καλυτερο πρεπει να ειναι το NOD32. Εγω παλι χρησιμοποιω το Avira PE και δεν ειμαι απογοητευμενος. Απλα, λιγο προσοχη χρεαζεται ειδικα με τα διαφορα "κλειδια-generators". ;)

adolf
27-02-08, 12:00
Το εγγραφο ειναι σε word απο οτι φανταζομαι βλεπεις...:whistle:
μπορεις λοιπον να αλλαξεις το μεγεθος του απο την ¨προβολη, ζοομ¨ και να το διαβασεις..

τωρα, για αποθηκευση, αρκει να κανεις κλικ στο εικονιδιο με την δισκετα..!
οσο για ¨χειροπιαστες¨ αποδειξεις, νομιζω οτι θα τις βρηκες τωρα. !
μπορεις επισης να εγγραφεις δωρεαν μελος στο V.B. και να βρεις εκει μεσα οσες αποδειξεις τραβαει η ψυχη σου ;)
το Virus Bulletin (http://www.virusbtn.com/vb100/about/index.xml), ειναι το ¨βραβειο¨ που επικαλουνται με περηφανεια, οποιες εταιρειες περασουν τα τεστ του!!!
και για να το τελειωνουμε..
δεν διαφωνω πουθενα οτι η Kaspersky ειναι απο τις καλυτερες εταιρειες αντιvirus...
δεν αντιδικω με κανεναν εδω μεσα...
δεν ειρωνευομαι κανεναν επισης εδω μεσα...( οσο ασχετογλυκουλης και να ειναι )
δεν παραβλεπω επισης οτι ετσι ειναι... αν ετσι νομιζεις οτι ειναι...
και πανω απ΄ολα, γηράσκω αεί διδασκόμενος .!:cool:
Υ.Γ. : την καλημερα μου και απο εμενα..( σκετη )

Επειδή βλεπω πως ξεκινάς ιδιαίτερα επιθετικά σε πληροφορώ πως γνωρίζω τι "ΕΣΤΙ" Virus Bulletin και το διαβάζω συχνά.
Πάμε παρακάτω ,Δεν εχω εγκατεστημένο το OFFICE αρα και το Word.
Ειχα μιά παλαιότερη εκδοση και τώρα θα βάλω μια πρόσφατη.
Τωρα για τα ,οπως εγραψες : δεν ειρωνευομαι κανεναν επισης εδω μεσα...( οσο ασχετογλυκουλης και να ειναι )
Aν αναφέρεσαι σε εμένα το αφήνω να πέσει κάτω και ΔΕΝ το συνεχίζω.
Απο εμένα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ουτε σκετη ουτε καμμιάς αλλης μορφής Καλη-μερα,νυχτα,απογευμα και πάει λεγοντας.
Και επιτελους μαθετε να μην ειρωνεύεστε τον οποιονήποτε με το γνωστο "Υφάκι" 100 καρδιναλλίων.
Α και "Ευχαριστώ" για το "μάθημα"
ΤΕΛΟΣ.
Υ.Γ. Υποπτεύομαι το στυλ της απάντησης που θα ερθει απο μεριάς σου διότι στα τόσα χρόνια εχω μάθει να ξεχωρίζω κάποιες "Συμπεριφορές".

DOU
28-02-08, 15:40
Ποιο free antivirus προτεινετε? Εκτος του avast γιατι δεν μου αρεσει. Κατεβασα το bitdefender free edition v10,ε υπεθεσα κι εγω οτι θα ειναι free,δινω το e-mail μου γιατι μονο ετσι μπορεις να το κατεβασεις(για να στειλουν το download link), παω να το εγκαταστησω και τι λεει" This is a pre-register version, the license key expires 9/05/2008, if you want another key you can buy the product etc etc", μετα παω να το εγκαταστησω και μου βγαζει να δημιουργησω ενα account σε αυτους για να παρω ενα password/username γιατι αλλιως δεν θα μπορω να κανω updates etc etc., ε εκει μου την εσπασε και το σουταρα.:down:

Και λεω, καλα ρε "μπιπ" εσιες free δεν λετε οτι ειναι?Trial ειναι και τα παρουσιαζουν σαν free.. Η το αλλο το Antivir free, free σου λεει αλλα καθε φορα που ανοιγεις το pc σου πεταει το τεραστιο παραθυρο και σου υπενθυμιζει οτι πρεπει να το αγορασεις...:down:

Μαλλον για AVG free edition σκεφτομαι...αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλο.

LiveTVRadio
28-02-08, 15:43
Δηλ. βρε Αδόλφε, η kaspersky μεσα σε ενα χρονο εχει κανει τρεις αποσύρσεις..?:hmm:

και ειναι καλο αυτο? :hmm:
Υ.Σ.: τις δυο απο αυτες τις εκανε γιατι απετυχε στα τεστ του V.B. ( Ιουνιος 07 & Δεκεμβριος 07). ;)

για δες στο συνημμενο..

τις αποσυρσεις τις εκανε επειδη τις χακεψανε και δεν κονομαγε.

manoulamou
28-02-08, 17:31
Ποιο free antivirus προτεινετε? Εκτος του avast γιατι δεν μου αρεσει. Κατεβασα το bitdefender free edition v10,..........:down:Και λεω, καλα ρε "μπιπ" εσιες free δεν λετε οτι ειναι?Trial ειναι και τα παρουσιαζουν σαν free.. Η το αλλο το Antivir free, free σου λεει αλλα καθε φορα που ανοιγεις το pc σου πεταει το τεραστιο παραθυρο και σου υπενθυμιζει οτι πρεπει να το αγορασεις...:down:Μαλλον για AVG free edition σκεφτομαι...αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλο.

Καθενας συνηθως προτεινει αυτο που εχει τωρα, ακομη
κι αν δεν εχει δοκιμασει άλλα ωστε να εχει μετρο συγκρισης.
Για τους περισσοτερους προεχει η οικονομια στους πορους συστηματος
και για πολλους ποσο συχνα ανανεωνεται....
Το καλυτερο free antivirus ειναι η σωστη χρηση του pc + internet.
Αμα μπαινεις όπου λάχει και κατεβαζεις ο,τι γουσταρεις ανεξελεγκτα τοτε
κανενα προγραμμα προστασιας δεν σε σωζει!!!
Περαν των επι πληρωμη KIS και NOD32 απο τα δωρεαν προτιμειστε κατι
μεταξυ AntiVir, Αvast, και AVG (http://www.techsupportalert.com/best_46_free_utilities.htm#2) μια δοκιμη θα σας πεισει...

xolloth
02-03-08, 18:40
εγω τα εχω δοκιμασει ολα,σημερα κατεβασα το νεο avg8 pro ,το εγκατεστησα και θα το κρατησω ενα διαστημα να δω τι καπνο φουμαρει.
το καλο με αυτο ειναι οτι ειναι σαν σουιτα ,αλλα πολυ ελαφρυ και δεν χρειαζεται να βαλειs και antispyware.
για να δουμε τι ρολο παιζει.

tiffany
02-03-08, 20:10
Εδώ και ένα μήνα που φόρμαρα τα παράθυρα έχω βάλει το Microsoft Live OneCare. Κανένα πρόβλημα. Μου βρήκε μόνο 10 περιπτώσεις. Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα πουθενα στο σερφάρισμα η όπου αλλου απαιτειτε δίκτυο. Μπαίνω και σε ένα σωρό ύποπτα σάιτ αλλά τίποτα. Ίσως να είμαι τυχερός. Πάντως πρόσφατα η softpedia δημοσίευσε ένα άρθρο με συγκριτικό αντιβιωτικών.

xolloth
02-03-08, 20:21
αυτο μια φορα το ειχα δοκιμασει πριν κανα χρονο αλλα εκανε μια αιωνιοτητα να σκαναρει το pc και το βγαλα αμεσωs.

tedd
02-03-08, 21:54
Εδώ και ένα μήνα που φόρμαρα τα παράθυρα έχω βάλει το Microsoft Live OneCare. Κανένα πρόβλημα. Μου βρήκε μόνο 10 περιπτώσεις. Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα πουθενα στο σερφάρισμα η όπου αλλου απαιτειτε δίκτυο. Μπαίνω και σε ένα σωρό ύποπτα σάιτ αλλά τίποτα. Ίσως να είμαι τυχερός. Πάντως πρόσφατα η softpedia δημοσίευσε ένα άρθρο με συγκριτικό αντιβιωτικών.

Επειδη δεν σου βρήκε κατι δεν σημαινει οτι δεν έχεις τσιμπήσει και κάτι .

Το συγκεκριμένο δεν το γνωριζω αλλά άλλα προγράμματα της ειναι σκετα βαρίδια για το υπολογιστη, θύμαμαι το antispyware που είχε βγάλει και τον γονάτιζε τον υπολογιστη άσε που έιχα μαρτύρησει να το επεγκαταστήσω και έπισης "χτύπουσε" στα άλλα αντιστοιχα προγράμματα που είχα, σου λέει: είμαι η Μ$ πώς τολμας να εισαι δίπλα μου, τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω.

manoulamou
03-03-08, 11:13
Επειδη δεν σου βρήκε κατι δεν σημαινει οτι δεν έχεις τσιμπήσει και κάτι .
+1 :oneup: ετσι ακριβως ... μπορει να ειναι γεματο το pc εισβολεις κι εσυ να ζεις μεσα στην ευδαιμονια της αγνοιας!


είμαι η Μ$ πώς τολμας να εισαι δίπλα μου, τώρα αν άλλαξε κάτι δεν ξέρω.

Καλο σαν ατακα...:lol: ομως αυτο το κανουν τα περισσοτερα αντιϊκα:
κλωτσανε αμα εχουν παρεα ... δεν ειναι ιδιον της M$!

Submariner
03-03-08, 21:55
Xρησιμοποιώ στο pc που έχω στο Φαρμακείο το NOD32 και στο σπίτι στο laptop το Kaspersky.
Ποτέ δεν αντιμετώπισα προβλήματα αλλά το σερφάρισμα είναι πολύ προσεκτικό.

trelllosgiadesimo939
03-03-08, 22:01
κοιταχτε για anti-virus εγω προσωπικα εμπιστευωμαι μονο 2:
1)kaspersky anti-virus (ειναι με πληρωμη αλλα με καταλληλο ψαξιμο κατι θα βρεις και για αυτο)
2)ισως να εβαζα το avg pro ή και το free (ειναι πολυ καλο και δεν "τρωει" σχεδον καθολου ram)

οσο για τα υπολοιπα (που τα εχω δοκιμασει) ειναι πολυ βαρια...
αυτα που εχω δοκιμασει ειναι τα εξης:
1)avast (δεν με ικανοποιησε ουτε στο ελαχιστο)
2)zonealarm (μονο το security εχω δοκιμασει αλλα ειναι βαρυ) --> απλα τελειο
3)nod32 (ειναι υπεβολικα βαρυ για τον υπολογιστη μου)

τα υπολοιπα με εχουν αφησει σχεδον αδιαφορο.
αν εχετε να προτεινε κατι αναμενω απαντηση. :D


Υ.Γ. ο υπολογιστης μου ειναι στα 2,4Ghz celeron 1.5ram

@ ADSLgr.com All rights reserved.