PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά ποιο antivirus είναι αρκετά αξιόπιστο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179

xolloth
03-03-08, 22:06
οντωs το avg 8 pro ειναι παναλαφρο.
τοβαλα χθεs και ουτε που το καταλαβαινειs,ασε που γλυτωνειs και το antispyware.
εαν αποδειχθει και αποτελεσματικο,θα το κρατησω.

adolf
03-03-08, 22:16
τις αποσυρσεις τις εκανε επειδη τις χακεψανε και δεν κονομαγε.

Oχι δεν ειναι αυτός ο λόγος.Αλλωστε σε καθε νεώτερη εκδοση πάλι θα δουλευει το κλειδί ή το serial number της προηγούμενης.
Για να ΜΗΝ δουλεψει θα πρέπει το "Κλειδί" να εχει γίνει "BlackListed"
O λόγος που προχωράει σε συνεχείς αναβαθμίσεις ( Τα ονομάζει συνήθως Critical Fix ) ειναι είτε για διορθώσεις ειτε για χίλιους δυό αλλους λόγους.
Εδώ μπορεί κανεις να δεί : http://www.kaspersky.com/technews
ή εδώ http://www.kaspersky.com/technews?id=203038719

gkimonas
03-03-08, 22:27
nod32 και ξερό ψωμί.

Πανάλαφρο, αξιόπιστο παρεμετοποιήσιμο και χωρίς του ηλίθιους αυτοματισμούς και μηχανισμούς του στυλ Norton(Oh my God!!!):rofl::rofl:

trelllosgiadesimo939
03-03-08, 23:30
οπως ειπα και πιο πριν (και το ξαναεπαναλαμβανω) εγω χρησιμοποιω το kaspersky το internet security. απλα επειδη ειχα προβλημα καποιο χρονικο διαστημα προβληματα με καποιο ιο αρχισα να δοκιμαζω ολα τα προγραμματα για scan-clean-virous. δεν καταφερα να τον βγαλω και εβαλα security για να μην την ξαναπατησω. για virus δεν εχω να προσθεσω κατι... η μονη απορια μου πλεον ειναι για το Mcfee. δεν το εχω δει ποτε και δεν εχω ακουσει τιποτα για αυτο. αν το εχει χρησιμοποιησει καποιος περιμενω την αποψη του.
(για το θεμα με τον ιο εκανα format... δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο και ημουν σε τραγικη κατασταση!!)

Υ.Γ.: οσο για το nod32 που ανεφερε ο φιλος μου θελω να σε ρωτησω αν ειχες το free ή το original.

chrismasgr
04-03-08, 18:30
Έχω ένα πρόβλημμα. Έχω το kaspersky internet security original και μου μπλοκάρει ότι κατεβάζω από rapidshare μέσω free download manager .Από αλλού κατεβαίνει κανονικά.Εάν απενεργοποιήσω το kaspersky τότε δεν υπάρχει πρόβλημμα. Ξέρετε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να μην μπλοκάρει;.

dpa2006
04-03-08, 22:51
Έχω ένα πρόβλημμα. Έχω το kaspersky internet security original και μου μπλοκάρει ότι κατεβάζω από rapidshare μέσω free download manager .Από αλλού κατεβαίνει κανονικά.Εάν απενεργοποιήσω το kaspersky τότε δεν υπάρχει πρόβλημμα. Ξέρετε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να μην μπλοκάρει;.

για δες λιγο εδω:
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=51785
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=28755

adolf
04-03-08, 23:17
Έχω ένα πρόβλημμα. Έχω το kaspersky internet security original και μου μπλοκάρει ότι κατεβάζω από rapidshare μέσω free download manager .Από αλλού κατεβαίνει κανονικά.Εάν απενεργοποιήσω το kaspersky τότε δεν υπάρχει πρόβλημμα. Ξέρετε τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να μην μπλοκάρει;.

1. Βάλε την τελευταία εκδοση δλδη την 7.0.1.325
2. Το Free Download Manager δεν το χρησημοποιώ ( χρησιμοπιώ FlashGet v.1.8 ) αλλά αφου του δώσω πρόσβαση στο ΝΕΤ το βάζω στα Trusted applications.
Δοκίμασε το και πες μας.
Επίσης μην εχεις το Firewall στο High + στο Stealth.Βάλτο Τraining Mode χωρίς το stealth.
Y.Γ. Αν εχεις XP πες μου τι εχεις ενεργοποιημένο ( Mεσα στο Proactive Defence).

chrismasgr
05-03-08, 18:02
Πρώτα πρώτα να σας ευχαριστήσω για την άμεση απάντηση σας.




για δες λιγο εδω:
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=51785
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=28755[/quote]

Dpa2006 θα τα κοιτάξω σε λίγο.

[quote=adolf;1859074]1. Βάλε την τελευταία εκδοση δλδη την 7.0.1.325
2. Το Free Download Manager δεν το χρησημοποιώ ( χρησιμοπιώ FlashGet v.1.8 ) αλλά αφου του δώσω πρόσβαση στο ΝΕΤ το βάζω στα Trusted applications.
Δοκίμασε το και πες μας.
Επίσης μην εχεις το Firewall στο High + στο Stealth.Βάλτο Τraining Mode χωρίς το stealth.
Y.Γ. Αν εχεις XP πες μου τι εχεις ενεργοποιημένο ( Mεσα στο Proactive Defence).

Adolf έχω windows vista. Trusted applications το έχω κάνει. Το firewall το έχω από την αρχή στο low .Stealth kai training mode πως μπαίνει ; Το pc μου είναι σε δίκτυο 2 pc και 1 laptop.

chrismasgr
05-03-08, 21:09
Dpa2006 τα links που μου έδωσες αναφέρονται στο kis6. Το έχω βάλει στο training mode.Αλλά τίποτα.

dpa2006
05-03-08, 23:35
Dpa2006 τα links που μου έδωσες αναφέρονται στο kis6. Το έχω βάλει στο training mode.Αλλά τίποτα.

:hmm:Περίεργο.
σου παρουσιαστηκε προσφατα με τις συγκεκριμενες εκδοσεις Kaspersky και download manager?δοκιμασε να βαλεις τις πιο προσφατες εκδοσεις antivirus και download manager.
δοκιμασες καποιον άλλο?π.χ. τον ενσωματωμένο του firefox?ή τον DownThemAll ή/και το Flashget με firefox?
δυστυχως χρειαζεται δοκιμες.πιθανόν να υπαρχει κατι στη γνωσιακη βάση της kaspersky.:hmm:
δοκιμασε και πες μας.:)

LeGendGR
05-03-08, 23:44
εγω μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα στο norton security 2007 και βρηκα τον υπνο μου!!!ειναι το πιο βαρη απο ολα αλλα δεν μου βγαζει ποτε προβληματα και βεβαια δεν σε μαυριζει ποτε;)

adolf
06-03-08, 01:37
Πρώτα πρώτα να σας ευχαριστήσω για την άμεση απάντηση σας.




για δες λιγο εδω:
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=51785
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=28755

Dpa2006 θα τα κοιτάξω σε λίγο.



Adolf έχω windows vista. Trusted applications το έχω κάνει. Το firewall το έχω από την αρχή στο low .Stealth kai training mode πως μπαίνει ; Το pc μου είναι σε δίκτυο 2 pc και 1 laptop.
Με ρωτάς πως μπαίνει σε STEALTH & TRAINING MODE . Λοιπον οπως εισαι στο Firewall πατάς configure και ανεβοκατεβαζεις την μπάρα (χειροκινητα) απο Allow all εως Βlock all, με ενδιάμεσα βεβαια το Low.Training,High.
To Stealth το βρίσκεις αν πατήσεις settings και πας στο zones.Εκει μπορείς να παίξεις με τις συνδέσεις ( για τα VISTA μιλάω ) οπου υπάρχουν διάφορα μεσα οπως π.χ. ΙΝΤEL wireless , Teredo Tunneling Pseudo Interface,ethernet controller,& DEFAULT Settings for all other connections .Eκει σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις το "Stealth" αλλά και οσες απο τις ρυθμίσεις που θα βρεις να τις αλλάξεις απο LOCAL-INTERNET & TRUSTED αφού πρώτα πατήσεις το EDIT.
Για το πρόβλημμά σου ΔΕΝ παιζει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο αν εχεις δίκτυο.
Ισως να υπάρχει πρόβλημμα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς ή να εχεις κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις.

chrismasgr
06-03-08, 18:56
Χθες πάντως κατάφερα και κατέβαζε τμηματικά. Σήμερα πάντως ξαναμουλάρωσε.Πάντως έχω ενημερώσει και την kaspersky για το πρόβλημμα και προσπαθεί να μου βρει λύση.Adolf το έβαλα training mode.Πρέπει σε κάθε ρύθμιση του kaspersky να του κάνω restart ή στο pc;

adolf
07-03-08, 15:21
Χθες πάντως κατάφερα και κατέβαζε τμηματικά. Σήμερα πάντως ξαναμουλάρωσε.Πάντως έχω ενημερώσει και την kaspersky για το πρόβλημμα και προσπαθεί να μου βρει λύση.Adolf το έβαλα training mode.Πρέπει σε κάθε ρύθμιση του kaspersky να του κάνω restart ή στο pc;

Aν διαβάσεις στο ΦΟΡΟΥΜ της Κασπερσκυ λένε πως ΝΑΙ.Προσωπικά ποτέ δεν εκανα επανεκκίνηση για να πιάσουν οι αλλαγές που εκανα.
Σορρυ αν χάνομαι αλλά εδώ που μένω μας εχουν παλαβώσει στις διακοπές της ΔΕΗ.Πάντως οποτεδήποτε χρειαστείς κάτι και το ξερω ειμαι στην διάθεσή σου.

chrismasgr
07-03-08, 18:24
Να είστε καλά ρε παιδιά. Τώρα θα ξαναπροσπαθήσω να κατεβάσω κάτι από rapidshare να δω.Και όχι τίποτα άλλο αγόρασα την άδεια για 2 χρόνια.

nzvion
08-03-08, 01:04
Nομιζω απο εμπειρια και οχι τεχνικες γνωσεις οτι το kaspersky ειναι το καλυτερο!

chrismasgr
08-03-08, 11:18
Λοιπόν μάλλον το έλυσα το πρόβλημμα μου εντελώς τυχαία.Αλλά θέλω την γνώμη σας αν είναι σωστή ρύθμιση. Από settings - threat and exclusions - trusted zones έβαλα το free download manager trusted applications και στο edit κλικάρισα do not scan opened files και do not scan network traffic. Το τελευταίο ήταν το πρόβλημμα.

dpa2006
08-03-08, 16:17
Λοιπόν μάλλον το έλυσα το πρόβλημμα μου εντελώς τυχαία.Αλλά θέλω την γνώμη σας αν είναι σωστή ρύθμιση. Από settings - threat and exclusions - trusted zones έβαλα το free download manager trusted applications και στο edit κλικάρισα do not scan opened files και do not scan network traffic. Το τελευταίο ήταν το πρόβλημμα.

ναι νομιζω πως αυτο ηταν το προβλημα σου τελικα.απο την στιγμη που ανηκει στη λιστα με τις εμπιστες εφαρμογες δεν νομιζω να σου ξαναβγάλει προβλημα.

chrismasgr
08-03-08, 16:28
Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι έστειλα e-mail για βοήθεια στην kaspersky μπυ στείλανε δύο φορές απάντηση για να κάνω κάποια πράγματα τους έδωσα αποτελεέσματα και κάποια στιγμή με γράψανε κανονικά.Υποτίθεται ότι αυτοί ξέρουν το kaspersky καλλίτερα από μένα και έπρεπε να το βρουν.Δηλαδή αν δεν το έβρισκα κατα τύχη θα έχανα 85 ευρώ ;

adolf
09-03-08, 12:27
Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι έστειλα e-mail για βοήθεια στην kaspersky μπυ στείλανε δύο φορές απάντηση για να κάνω κάποια πράγματα τους έδωσα αποτελεέσματα και κάποια στιγμή με γράψανε κανονικά.Υποτίθεται ότι αυτοί ξέρουν το kaspersky καλλίτερα από μένα και έπρεπε να το βρουν.Δηλαδή αν δεν το έβρισκα κατα τύχη θα έχανα 85 ευρώ ;

Εκτός του οτι ο φίλος dpa2006 σου απάντησε ΣΩΣΤΑ,εχω να σου πω πως πολλές φορές ειναι καλλίτερα να απευθυνθεις στο kaspersky Foroum παρά να στείλεις μειλ στην ΚΑΣΠΕΡΣΚΥ διότι αυτοί παραλαμβάνουν μερικές χιλιάδες μειλ σαν το δικό σου οπότε γίνεται χαμός.
Επίσης σου προτείνω να περνάς 1 ώρα την μερα ή τελος πάντων όποτε μπορεις διαβάζοντας στο Φορουμ τους τα διάφορα προβλήμματα που αντιμετωπίζουν άλλοι.
Και να εισαι σίγουρος πως θα μάθεις πολλά.
Καλη σου μέρα.

lazaridism
09-03-08, 12:41
εγω παντως με το NOD32 σωθηκα.Προσωπικα πιστευω οτι ειναι λιγο καλυτερο απο Kaspersky.Ισως και να κανω λαθοςσ βεβαια.

chrismasgr
09-03-08, 13:35
Adolf μπορεί να έχεις δίκιο αλλά δεν είμαι και πολύ καλός γνώστης των Αγγλικών. Πάντως θεωρώ το kaspersky πολύ καλό antivirus και γιαυτό το προτίμησα (αν και ήθελα να πάρω το απλό τελικά πήρα την σουϊτα).

glxalex
09-03-08, 14:40
παντως δυο φιλαρακια μου και εγω βαλαμε nod και μας κατεστρεψε το pc!
ΜΑΚΡΙΑ απο αυτο το πραγμα!

Umbra
09-03-08, 15:30
παντως δυο φιλαρακια μου και εγω βαλαμε nod και μας κατεστρεψε το pc!
ΜΑΚΡΙΑ απο αυτο το πραγμα!

Τι εννοεις????

Γιατι το χρησιμοποιω 3 χρονια τωρα οπως και σχεδον ολοι οι γνωστοι μου και ειμαι τελειως ικανοποιημενος....

Αθορυβο,αποδοτικο, ελαφρυ...οτι δλδ χρειαζομαι...

sonic
09-03-08, 15:37
παντως δυο φιλαρακια μου και εγω βαλαμε nod και μας κατεστρεψε το pc!
ΜΑΚΡΙΑ απο αυτο το πραγμα!

Μήπως είχατε κανένα Norton πιο πριν και δεν το βγάλατε καλά; Μήπως βάλατε καμιά έκδοση από

τον "θείο"; Ή, τέλος, μήπως ο υπολογιστής ήταν σε κακή κατάσταση έτσι και αλλιώς και η

εγκατάσταση απλά αποτελείωσε την registry.

glxalex
09-03-08, 15:48
λοιπον το εβαλα σε windows vista!μολις ειχα φορμαρει λογω ενος προβληματος με το wu!
εβαλα το sp1 και το nod32!ε μετα απο 1 μηνα εκανε restart ο explorer.exe μολις πηγαινα να ανοιξω καποιο παραθυρο!διαβασα οτι μπορει να ναι το nod,το sp1 και αλλα!

ο φιλος μου μολις εβαλε nod ενω ειχε net δεν μπορουσε να ανοιξει καμια σελιδα απο ff και ie
δεν μπορουσε να κανει download απο torrent κ.α!
εκανε format περασε το avg και σωθηκε απο τι μου λεει!

συμπτωση,οντως προβληματικο,δεν ξερω!ακομα παλευω να σωσω το pc μου απο format αλλα μαλλον δεν
γινεται!

sonic
09-03-08, 15:57
vista + sp1 να ένα καλός λόγος προβλήματος

Στον άλλο φίλο σου έβαλες την σουίτα; Μπορεί να ήταν οι ρυθμίσεις του firewall ξέρεις. Επίσης, δεν μας είπες αν

ήταν από τον "θείο".

glxalex
09-03-08, 16:00
εβαλα το smart security!ηταν απο φιλο οπου το ειχε αγορασει και δεν το ηθελε!
το κοιταξα το firewall αλλα παλι τπτ!το απενεργοποιησα και αυτο και των windows αλλα και παλι τπτ!

sonic
09-03-08, 16:03
Άρα λοιπόν μιλάμε για το firewall και όχι για το AV κομμάτι, το οποίο δεν έχω χρησιμοποιήσει και δεν έχω άποψη.

Δοκίμασες το απλό AV;

glxalex
09-03-08, 16:06
το εκανα απεγκατασταση εβαλα το kaspersky trial αλλα και παλι τπτ!
την ειχε κανει την ζημια του!

τωρα προσπαθω να βρω τροπο να βγαλω το sp1 αλλα δεν μπορω!
μολις ανοιγει καποιο παραθυρο κανει restart ο explorer!

sonic
09-03-08, 16:10
Το sp1 πρέπει να το βάλεις όταν βγει κανονικά, τώρα δεν ξέρεις αν οι εταιρίες έχουν κάνει τα σχετικά update για

να δουλέψουν τα προγράμματα. Τα ίδια είχαν γίνει με το sp1 των ΧΡ.

Άρα, στον φίλο σου με τα Βιστα φταίει το sp1, ενώ στην δεύτερη περίπτωση οι ρυθμίσεις του firewall. Δεν βλέπω

πρόβλημα με το Νod ως antivirus.

glxalex
09-03-08, 16:11
ως antivirus ειναι καλο!αλλα το firewall του τον εκαψε!

sonic
09-03-08, 16:14
παντως δυο φιλαρακια μου και εγω βαλαμε nod και μας κατεστρεψε το pc!
ΜΑΚΡΙΑ απο αυτο το πραγμα!

Άρα η παραπάνω δήλωση είναι λάθος, καθώς στην πρώτη περίπτωση φταίει το λειτουργικό και

στην δεύτερη οι ρυθμίσεις.

glxalex
09-03-08, 16:21
δεν ειναι καθολου λαθος!ποιες ρυθμισεις φταινε?
κατσε να τα παρουμε απο την αρχη!

εγω εχω vista ultimate με sp1.
ο φιλος μου vista basic χωρις sp1.

εμενα χαλασε ο explorer.exe.
του φιλου μου το internet.

conflict λενε καποιες πηγες στο internet με αλλα προγραμματα μπορει να το προκαλεσει αυτο!
τωρα με το avg γιατι δεν κανει τπτ τετοιο?

sonic
09-03-08, 16:30
Στην πρώτη περίπτωση έχεις sp1, που δεν ξέρεις ακριβώς τι αλλάζει στο σύστημα για πεις οτι φταίει το πρόγραμμα, δεν έχει κυκλοφορήσει κανονικά το sp1 για ανανεωθεί το πρόγραμμα, οπότε πως το ισχυρίζεσαι αυτό;

Να βγει πρώτα από το WU, να το εγκαταστήσεις, να σου κάνει πρόβλημα, να το ξανασυζητήσουμε.

Στην δεύτερη περίπτωση το firewall μπλόκαρε την κίνηση, αυτό είναι ρυθμίσεις ή και conflict.

Σε καμία από τις δυο περιπτώσεις δεν είναι σωστό να τα ρίχνεις στο πρόγραμμα, και επιπλέον να μην το
προτείνεις λέγοντας ότι "κατέστρεψε" το pc.

Αν έλεγες ότι "έβαλα την σουίτα αλλά δεν μου δούλεψε σωστά" θα ήταν πιο σωστό.

glxalex
09-03-08, 16:37
αφου λες οτι μπλοκαρε το firewall τις κινησεις γιατι οταν το απενεργοποιησα, μου εκανε παλι τα ιδια?
γιατι οταν το εκανα uninstall με το revo uninstaller,καθαρισα την reg,το program files,τα temps
εκανε τα ιδια παλι?γιατι πριν το κανω install δεν εκανε τπτ!

γιατι με το που εκανε loading το nod σε εμενα και ανοιξα ενα παραθυρο επεσε το συμπαν?
συμπτωση?οχι δεν φταει το nod...

τελικα τι φταει το nod η το sp1?γιατι δεν την εκανε απο την αρχη την ζημια το sp1?
ισως να ειναι κακη εκδοση το smart security και οχι το antivirus!

sonic
09-03-08, 16:45
Αν έλεγες ότι "έβαλα την σουίτα αλλά δεν μου δούλεψε σωστά" θα ήταν πιο σωστό.

Αυτό ακριβώς λέω.

Επίσης, δεν έχω χρησιμοποιήσει την σουίτα, και καμία σουίτα γενικώς, και δεν
μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι παραπλανητικό να λες "κατέστρεψε το pc".

glxalex
09-03-08, 16:49
το λεω ετσι για να μην το βαλει καποιος και εχει τα ιδια με εμενα!
δεν αξιζει!τσαμπα ταλαιπωρια!
γιατι και στις δυο περιπτωσεις κατεστρεψε τα pc!εγω δεν μπορω να κανω τπτ αυτη την στιγμη!
και ο φιλος μου δεν μπορουσε να μπει στο net με τπτ!

οποτε τωρα που καναμε αυτο τον διαλογο θα καταλαβουνε οι φιλοι μας περι τινος προκειται!

Umbra
09-03-08, 16:52
Αυτό ακριβώς λέω.

Επίσης, δεν έχω χρησιμοποιήσει την σουίτα, και καμία σουίτα γενικώς, και δεν
μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι είναι παραπλανητικό να λες "κατέστρεψε το pc".


+1....

Και εδω νομίζω οτι μιλαμε μονο για ΑV....

Οχι σουιτες...firewall κλπ...

φιλικά παντα...

glxalex
09-03-08, 17:09
μα και η σουιτα εχει antivirus!
οποτε μπορουμε να μιλαμε!

sonic
09-03-08, 17:16
Η σουίτα έχει παραπάνω από ένα πρόγραμμα, μεταξύ των οποίων ένα είναι και το AV. Δεν είναι AV μόνο.

Και ακόμα και αν μιλάμε για σουίτες, στην περίπτωση σου δεν λειτούργησε το firewall σωστά και δεν
εγκαταστάθηκε σωστά. Άρα ως AV είναι οκ, όπως παραδέχεσαι ο ίδιος.

Και για να μην παρεξηγούμε, μαζί σου είμαι, αλλά διαφωνώ με το λεκτικό που τα βάζει όλα στο ίδιο καζάνι. Δεν
βοηθάς κάποιον βγάζοντας ένα προϊόν άχρηστο ή/και επικίνδυνο χωρίς εξηγείς γιατι.

Αν έλεγες "δεν συνιστώ την σουίτα" ή "μην το βάλετε αν έχετε vista sp1" θα ήταν πιο σωστό.

chrismasgr
09-03-08, 18:33
Θα συμφωνήσω μαζί σου sonic .Είχα την σουϊτα free για 3 μήνες και μου κολλήσανε όλα όσο είχα όμως μόνο τον av nod32 ήταν άψογο.Θα έλεγα ότι κάποια στιγμή με έσωσε και από format. Αλλά το firewall ήταν για τα μπάζα.Και επειδή έψαχνα για σοϋιτα κατέληξα στο saspersky souite.

glxalex
09-03-08, 21:33
οκ ειναι λαθος το λεκτικο αλλα μου εσπασε τα νευρα γιατι μου χαλασε ολοκληρο το λειτουργικο!
να πω οτι ειχα εναν εξωτερικο να περασω τα πραγματα μου εκει παει στο καλο,αλλα ελα ομως
που δεν εχω,και δεν ξερω τι να κανω!

σαν antivir δεν το εχω δοκιμασει γιατι θελω μια σουιτα!δεν θελω δυο και τρια προγραμματα να μου ανοιγουν
συγχρονως!(vista).

τωρα ομως την πατησα και κατι πρεπει να κανω!
ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω το sp1 μεσω command ή να δω ακριβως ποια εδοση εχω??

chrismasgr
09-03-08, 22:42
Για δες από την προσθεση - αφαίρεση προγραμμάτων.

glxalex
09-03-08, 23:00
αμα γινοτανε καλα θα ηταν!

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1845491&postcount=499

opener
10-03-08, 09:18
Το sp1 πρέπει να το βάλεις όταν βγει κανονικά, τώρα δεν ξέρεις αν οι εταιρίες έχουν κάνει τα σχετικά update για

να δουλέψουν τα προγράμματα. Τα ίδια είχαν γίνει με το sp1 των ΧΡ.

Άρα, στον φίλο σου με τα Βιστα φταίει το sp1, ενώ στην δεύτερη περίπτωση οι ρυθμίσεις του firewall. Δεν βλέπω

πρόβλημα με το Νod ως antivirus.


http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1829929&postcount=377

glxalex
10-03-08, 12:13
καλα αυτα που λες αλλα εγινε η ζημια!
μηπως ξερει καποιος να μου πει που και πως θα βρω αλλον explorer.exe για τα vista??

savids
10-03-08, 12:25
ειστε offtopic.......

sonic
10-03-08, 14:29
μας αρέσουν τα offtopic και τα flame:p

DOU
11-03-08, 16:32
Χρησιμοποιει κανεις το avast pro? Γιατι οταν προσπαθω να μπρω στο adslgr και σε αλλα sites οπως στο gmail ενω βαζω σωστα κωδικους κλπ μου τα μπλοκαρει και δεν μ'αφηνει να συνθεδω? Πρεπει να απενεργοποιησω καποια ρυθμιση? Μηπως ο συνδυασμος avast και zonealarm δημιουργει προβλημα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.