PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικά ποιο antivirus είναι αρκετά αξιόπιστο



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179

biggeo65
15-06-11, 12:15
Αν έχεις πληρώσει δεν χρειάζεσαι την toolbar για να έχεις το Webguard
Υπάρχει ήδη (http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/420)στο πρόγραμμα.

Το σκεπτικό της Toolbar και του webguard είναι για το δωρεάν. Αν θέλεις να έχεις ένα εξτρα χαρακτηρηστικό δωρεάν, εγκαθιστάς την toolbar, αν δεν θέλεις δεν την εγκαθιστάς.
Αλλά αυτό το έξτρα χαρακτηρηστικό π-ου δίνεται δωρεάν κάποιος χορηγός έπρεπε να το πληρώσει.
Οπότε ξαναρωτώ, το να χάσεις κάποιες χιλιάδες $$ είναι καλύτερο, ή κάποιους δωρεάν χρήστες;

Εσύ που έχεις πληρώσει, κι έχεις το Webguard γιατί να βάλεις και την toolbar;:hmm:

opener
15-06-11, 13:15
Αν έχεις πληρώσει δεν χρειάζεσαι την toolbar για να έχεις το Webguard
Υπάρχει ήδη (http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/420)στο πρόγραμμα. :
Σοβαρα; Κοιτα να δεις που δεν το γνωριζα παρ΄οτι το χρησιμοποιω εδω και 3 χρονια. :rolleyes:
Σ' ευχαριστω πολυ για την πληροφορια.... :oneup:

Το σκεπτικό της Toolbar και του webguard είναι για το δωρεάν. Αν θέλεις να έχεις ένα εξτρα χαρακτηρηστικό δωρεάν, εγκαθιστάς την toolbar, αν δεν θέλεις δεν την εγκαθιστάς.
Αλλά αυτό το έξτρα χαρακτηρηστικό π-ου δίνεται δωρεάν κάποιος χορηγός έπρεπε να το πληρώσει.
Οπότε ξαναρωτώ, το να χάσεις κάποιες χιλιάδες $$ είναι καλύτερο, ή κάποιους δωρεάν χρήστες;

Εσύ που έχεις πληρώσει, κι έχεις το Webguard γιατί να βάλεις και την toolbar;:hmm:
Εγω που εχω πληρωσει, πολυ απλα δεν θα ξαναγορασω διοτι δεν συμφωνω μ' αυτου του ειδους τις πρακτικες

Για να μην τα ξαναγραφω =

χιλιαδες που επισης εχουν πληρωσει γαι να το αγορασουν, καθως και στους εν δυναμει αγοραστες που τωρα χρησιμοποιουν το δωρεαν και μ' αυτες τις πρακτικες βλεπω να κοβουν δρομο οι περισσοτεροι (κι' απ' τις δυο κατηγοριες)....

biggeo65
15-06-11, 14:11
Να'σαι καλά :) Είδες που μαθαίνεις όσο ζείς; :) Δεν σε ρώτησε κανείς αν συμφωνε΄λις ή όχι, αλλά το δωρεάν κάποιος πρέπει να το πληρώσει.

Εσύ το βλέπεις, που ίσως βλέπεις το μέλλον. Ισως κι εγώ να συμφωνώ.
Αλλά η AVIRA κάτι άλλο θα είδε για να το εφαρμόσει. Ο χρόνος θα δείξει.

redbull790
15-06-11, 17:55
...αλλά εδώ και καιρό έχω πάει στο νέο Avast 6 IS...:hippy:

κ εγω λεω να την κανω σιγα-σιγα αν τα πραγματα γινουν οπως τα λεμε..κριμα κ το avira το ειχα σε εκτιμηση..μαλλον avast αλλα μπορει κ pca που ειχα καλες εντυπωσεις απο παλια!:hmm:

np1
15-06-11, 19:34
Αλλά η AVIRA κάτι άλλο θα είδε για να το εφαρμόσει. Ο χρόνος θα δείξει.

H Avira πιθανώς είδε αυτό που βλέπει ο κάθε πουλημένος developer freeware: Φτιάχνω κάτι τζάμπα, αν μου κάτσει και μαζέψω κόσμο, γιατί να μη βγάλω το κατιτίς μου βάζοντας σκουπίδια τα οποία ο μέσος, παντελώς άσχετος χρήστης ούτε που θα σκεφτεί να βγάλει (αν του δίνω και την επιλογή στην τελική).

Πιο τίμιο είναι να το χρεώσει, αλλά αυτός που το χει γιατί είναι δωρεάν, απλά θα αρχίσει να κοιτάει κάπου άλλου, καθότι πάντα θα υπάρχουν καινούρια free ή opensource προγράμματα να πάρουν τη θέση του. Και στην τελική αν τον αναγκάσεις να πληρώσει και δε μπορεί να κάνει αλλιώς, απλά θα λάβει υπόψη του τον ανταγωνισμό στην κατηγορία των επί πληρωμή προγραμμάτων αλλά και εκεί η σύγκριση δε θα του κάτσει γιατί υπάρχουν αξιόλογα προγράμματα που ποτέ δεν έκρυψαν το ότι θέλουν να πουλήσουν, σε αντίθεση με τον και καλά δωρεάν και "ξαφνικά σου φοράω ό,τι βλακεία θέλω πάνω".

Ειδικά δε για τα προγράμματα ασφαλείας όπου ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και συνεχής, πολύ εύκολα η 1η θέση γίνεται 5η,10η και παρακάτω. Όταν μάλιστα περιμένεις από τέτοια προγράμματα να σε προστατεύσουν από σκουπίδια τη στιγμή σου τα φορτώνουν τα ίδια, δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλά περιθώρια για συζήτηση.

Αυτό που ΔΕ βλέπει η Avira, όπως επίσης και ο κάθε πουλημένος developer freeware (που αντί να βγει στα ίσια και να πει "αφού σας αρέσει τόσο το πρόγραμμά μου αγοράστε το" όπως οι υπόλοιπες εταιρίες, αρχίζει και σου βάζει σαβούρα για να βγάλει κέρδος) είναι ότι ο μέσος, παντελώς άσχετος χρήστης σπανίως ψάχνει προγράμματα μόνος του, του βρίσκουμε εμείς που ψάχνουμε λίγο παραπάνω. Όταν εγώ θα πάω σε φίλο και θα του πω να βγάλουμε το Antivir και να βάλουμε κάτι επίσης καλό, εξαιτίας του toolbar-σαβούρας, η Avira και η κάθε Avira θα χάσει και αυτούς που είχε μέχρι να μάθει να παίζει σωστά το παιχνίδι.

Καλά θα κάνει η Avira και οι λοιποί ύποπτοι (π.χ. Comodo, CDBurnerXP, Azureus, και πολλοί άλλοι) να θυμηθούν κάποια στιγμή ότι έγιναν γνωστοί όχι για τα καλά προγράμματά τους, αλλά για τα καλά, ΔΩΡΕΑΝ (και ΚΑΘΑΡΑ), προγράμματά τους, και η διαφορά, δυστυχώς γι'αυτούς, είναι σημαντική και δεν τους παίρνει.

r_line
15-06-11, 20:05
το παραθυρο που πεταει το avira free κατα διαστηματα και με προτρεπει να αγορασω το premium, απενεργοποιειται καπως;

επισης, το panda cloud antivirus free κανει καλη δουλεια; διαβασα μερικα πραγματα για τον τροπο λειτουργιας του και φαινεται αρκετα ενδιαφερον, ειναι και αξιοπιστο ομως;

vasileios13
15-06-11, 20:10
κ εγω λεω να την κανω σιγα-σιγα αν τα πραγματα γινουν οπως τα λεμε..κριμα κ το avira το ειχα σε εκτιμηση..μαλλον avast αλλα μπορει κ pca που ειχα καλες εντυπωσεις απο παλια!:hmm:

Αν θες κωδικό για Panda Cloud Antivirus Pro Edition,σου δίνω (αυθεντικό από giveaway)...:banjo:

redbull790
15-06-11, 21:00
Αν θες κωδικό για Panda Cloud Antivirus Pro Edition,σου δίνω (αυθεντικό από giveaway)...:banjo:

αμε..αν μπορεις στειλ'το μου!θα το εκτιμουσα!!!:)

........Auto merged post: redbull790 πρόσθεσε 36 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........


επισης, το panda cloud antivirus free κανει καλη δουλεια; διαβασα μερικα πραγματα για τον τροπο λειτουργιας του και φαινεται αρκετα ενδιαφερον, ειναι και αξιοπιστο ομως;

το ειχα για 1 χρονο..αρκετα καλο!εχει λιγο αργο scan αλλα κανει καλη δουλεια!δεν ειχα κολλησει κατι οσο το'χα...

vasileios13
15-06-11, 21:16
αμε..αν μπορεις στειλ'το μου!θα το εκτιμουσα!!!:)

........Auto merged post: redbull790 πρόσθεσε 36 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........



το ειχα για 1 χρονο..αρκετα καλο!εχει λιγο αργο scan αλλα κανει καλη δουλεια!δεν ειχα κολλησει κατι οσο το'χα...

PM.......................:hippy:

redbull790
15-06-11, 21:29
PM.......................:hippy:

Vasileios13 απλα :respekt: -->:worthy:-->:oneup:-->:eguitar-->:)

r_line
15-06-11, 22:46
το ειχα για 1 χρονο..αρκετα καλο!εχει λιγο αργο scan αλλα κανει καλη δουλεια!δεν ειχα κολλησει κατι οσο το'χα...

το εβαλα να δω πως ειναι. το interface του ειναι πολυ "παιχνιδιαρικο" και ομορφο νομιζω, κατεβασα ομως ενα keylogger, το οποιο ημουν σιγουρος πως θα βρει για να δω πως ειναι η ολη διαδικασια. κανοντας ελεγχο οντως το βρηκε, ομως με πορτοκαλι γραμματα μου εγραφε "δεν εξουδετερωθηκαν", ενω οταν τελειωσε ο ελεγχος εγραψε οτι ολοκληρωθηκε χωρις σφαλματα.:what:
δε μπορει να το σβησει; επισης, δεν υπαρχει επιλογη ωστε να επιλεγω εγω τι ενεργεια θελω να κανει οταν βρισκει κατι;

manoulamou
15-06-11, 22:56
το παραθυρο που πεταει το avira free κατα διαστηματα και με προτρεπει να αγορασω το premium, απενεργοποιειται καπως;

http://tipsfor.us/2009/03/18/avira-antivir-updates-to-version-9-make-it-more-usable/
http://www.wikihow.com/Remove-the-Popup-Ads-in-Avira-Antivir

Best Free Antivirus Software (http://www.techsupportalert.com/best-free-anti-virus-software.htm)

Panda Cloud Antivirus is Panda's successful attempt to jump on the free antivirus bandwagon. With a simple interface and completely automated features with automatic updating and removal of malware, it is an excellent choice for average users. The detection level is generally very high, but detection of zero day threats is slightly lower. PAC has a behavioural blocker and web protection, which will certainly increase your security, however I will only compare the AV component as you can simply use one of the other free AV's with a separate behavioural blocker (for further details see our Security Wizard).

redbull790
15-06-11, 23:35
το εβαλα να δω πως ειναι. το interface του ειναι πολυ "παιχνιδιαρικο" και ομορφο νομιζω, κατεβασα ομως ενα keylogger, το οποιο ημουν σιγουρος πως θα βρει για να δω πως ειναι η ολη διαδικασια. κανοντας ελεγχο οντως το βρηκε, ομως με πορτοκαλι γραμματα μου εγραφε "δεν εξουδετερωθηκαν", ενω οταν τελειωσε ο ελεγχος εγραψε οτι ολοκληρωθηκε χωρις σφαλματα.:what:
δε μπορει να το σβησει; επισης, δεν υπαρχει επιλογη ωστε να επιλεγω εγω τι ενεργεια θελω να κανει οταν βρισκει κατι;

το αρχειο ειναι σε καραντινα..ψαξτο μεσα απ το interface του pca και εκει κανεις ο,τι ενεργεια θες...

vasileios13
15-06-11, 23:48
Vasileios13 απλα :respekt: -->:worthy:-->:oneup:-->:eguitar-->:)

:rocker

r_line
15-06-11, 23:51
το αρχειο ειναι σε καραντινα..ψαξτο μεσα απ το interface του pca και εκει κανεις ο,τι ενεργεια θες...

εψαξα παντου νομιζω, δεν ειναι και πολυπλοκο, mse θυμιζει. μηπως μπορεις να με βοηθησεις που βρισκεται η επιλογη ενεργειας, σε περιπτωση που μου χει ξεφυγει;

redbull790
16-06-11, 00:00
εψαξα παντου νομιζω, δεν ειναι και πολυπλοκο, mse θυμιζει. μηπως μπορεις να με βοηθησεις που βρισκεται η επιλογη ενεργειας, σε περιπτωση που μου χει ξεφυγει;

recycle bin-->don't block it or delete it //αναλογα με το τι θες να κανεις το αρχειο..

bathan
16-06-11, 01:10
http://tipsfor.us/2009/03/18/avira-antivir-updates-to-version-9-make-it-more-usable/
http://www.wikihow.com/Remove-the-Popup-Ads-in-Avira-Antivir

:oneup:

opener
20-06-11, 20:15
Για οποιον ενδιαφερεται, δωρεαν για 6 μηνες το Panda Antivirus Pro 2012.
http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/antivirus/

Panda Antivirus Pro 2012 is a security pack with powerful antivirus engine and also includes a firewall, a fully virtualized Panda Safe Browser (Sandboxing) and more features that are generally available in security suite or total security suites.
So with Panda Antivirus Pro you can have extra layer of protection to your PC, not just by limiting to malware protection.

Compatible with Windows 7 (32-bit and 64-bit), Windows Vista (32-bit and 64-bit) and Windows XP (32-bit)
Λεπτομερειες εδω =
http://www.techno360.in/panda-antivirus-pro-2012-free-license/
https://www.facebook.com/PandaUSA

edit:
Το εγκατεστησα σ' εναν υπολογιστη (εβγαλα το BullGuard Antivirus 10).
Δεν ξερω τι εγινε λαθος, αλλα με την recommended εγκατασταση δεν εγκατασταθηκε μαζι και το firewall παρα μοναχα το antivirus το οποιο (firewall) και δεν μπορουσα μετα να το ενεργοποιησω μεσα απο το GUI.

Δεν το 'ψαξα και πολυ, εκανα απεγκατασταση - εκ νεου εγκατασταση, επιλεγοντας αυτη την φορα την τριτη επιλογη=> "custom installation" οπου και τικαρησα την επιλογη "firewall", ολα ενταξει.

Προσωπικα δεν μου αρεσει αυτη η νεα μοδα (βλεπε Symantec) του καταμαυρου-gothic GUI που επιλεγει και η Panda.

vasileios13
21-06-11, 01:26
Panda Cloud Antivirus 1.5.0 (http://www.cloudantivirus.com/en/)

New features

* Scanning speeds have been improved dramatically.
* CPU consumption has been reduced thanks to improvements in the BackgroundScan.
* New graphical installer.
* Ability to close the banner.
* New advanced configuration options for exclusions of files by extension, Potentially Unwanted Programs and more.
* Activity monitor shows scanned files and last virus detected.
* Report now includes entries for Collective Intelligence cache synchronizations.

Bug fixes

* Fixed error when trying to open Panda Cloud Antivirus right after install.
* Fixed problems registering with Windows Security Center.
* Fixed access violation in PSUNSuspects.dll when opening console.
* Fixed protected Lost&Found directory privileges which prevented restoration of files.
* Fixed Error Code 11 when trying to undo an exclusion for a file which has been deleted from the drive.
* Fixed Error Code 11 when trying to insert into the Recycle Bin a file which was also excluded from the scan.
* Fixed error which prevented opening the GUI and showing the traybar icon.

redbull790
21-06-11, 15:59
Panda Cloud Antivirus 1.5.0 (http://www.cloudantivirus.com/en/)

New features

* Scanning speeds have been improved dramatically.
* CPU consumption has been reduced thanks to improvements in the BackgroundScan.
* New graphical installer.
* Ability to close the banner.
* New advanced configuration options for exclusions of files by extension, Potentially Unwanted Programs and more.
* Activity monitor shows scanned files and last virus detected.
* Report now includes entries for Collective Intelligence cache synchronizations.

Bug fixes

* Fixed error when trying to open Panda Cloud Antivirus right after install.
* Fixed problems registering with Windows Security Center.
* Fixed access violation in PSUNSuspects.dll when opening console.
* Fixed protected Lost&Found directory privileges which prevented restoration of files.
* Fixed Error Code 11 when trying to undo an exclusion for a file which has been deleted from the drive.
* Fixed Error Code 11 when trying to insert into the Recycle Bin a file which was also excluded from the scan.
* Fixed error which prevented opening the GUI and showing the traybar icon.

ωραιος!!!:eguitar

r_line
21-06-11, 17:33
Panda Cloud Antivirus 1.5.0 (http://www.cloudantivirus.com/en/)

μονο το free εγινε 1.5.0 ή και το pro?θα ενημερωθει μονο του ή πρεπει να κατεβασω εγω την 1.5?
ευχαριστω.

opener
21-06-11, 18:11
μονο το free εγινε 1.5.0 ή και το pro?θα ενημερωθει μονο του ή πρεπει να κατεβασω εγω την 1.5?
ευχαριστω.
Λογικα και τα δυο.
Καποια στιγμη θα ενημερωθει απο μονο του. Αμα βιαζεσαι, καν' το εσυ απο μονος σου (κατεβασε την 1.5).

edit:
Η 1.5, χθες κυκλοφορησε, απο το blog του Panda =

Panda Cloud Antivirus 1.5
June 20th, 2011

We are happy to announce the availability of Panda Cloud Antivirus version 1.5. If you are reading this after seeing a “Panda Cloud Antivirus has upgraded automatically!” message on your Desktop traybar, then you already have this latest version installed and running. If you don’t have version 1.5 installed yet don’t worry. As we are releasing the automatic and transparent upgrade little by little in a few days your copy of Panda Cloud Antivirus will upgrade itself automatically.

This keyword of this release is improved performance. In addition new features suggested by the user community have been added as well.
.....

http://blog.cloudantivirus.com/2011/06/20/panda-cloud-antivirus-1-5/
;)

vasileios13
21-06-11, 19:12
ωραιος!!!:eguitar

Όταν το βάλεις,πες εντυπώσεις................:hippy:

........Auto merged post: vasileios13 πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........


μονο το free εγινε 1.5.0 ή και το pro?θα ενημερωθει μονο του ή πρεπει να κατεβασω εγω την 1.5?
ευχαριστω.

Ναι,βάλ'το...γιατί αργεί να κάνει update από μόνο του........:banjo:

r_line
21-06-11, 19:34
opener και Βασιλη, σας ευχαριστω για την απαντηση!:)

opener
21-06-11, 20:22
opener και Βασιλη, σας ευχαριστω για την απαντηση!:)
:oneup:

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4198866&postcount=4018
;)

Thanasis159
21-06-11, 20:44
Πολύ τραγικό αυτό με το Avira... :down:

Είχα το premium για περίπου 2 χρόνια και τώρα χρησιμοποιώ το free, καθώς με καλύπτει κι έτσι πιστεύω. Παρόλα αυτά, το Webguard το είχα βγάλει από παλιά καθώς θεωρούσα ότι καθυστερούσε λίγο το φόρτωμα των σελίδων...

Όσον αφορά την free έκδοση, δεν μου έχει βγάλει κάποια ειδοποίηση για εγκατάσταση της Ask Toolbar... Ίσως ισχύει μόνο για νέες εγκαταστάσεις.

opener
21-06-11, 21:03
Πολύ τραγικό αυτό με το Avira... :down:

Είχα το premium για περίπου 2 χρόνια και τώρα χρησιμοποιώ το free, καθώς με καλύπτει κι έτσι πιστεύω. Παρόλα αυτά, το Webguard το είχα βγάλει από παλιά καθώς θεωρούσα ότι καθυστερούσε λίγο το φόρτωμα των σελίδων...

Όσον αφορά την free έκδοση, δεν μου έχει βγάλει κάποια ειδοποίηση για εγκατάσταση της Ask Toolbar... Ίσως ισχύει μόνο για νέες εγκαταστάσεις.

Ισχυει για ολες (παλιες και νεες εγκαταστασεις).
Απλως η Ask Toolbar θα ελθει πακετο με το με το Service Pack 2.
Η δικη μου γνωμη για το Webguard: Μειονεκτημα η οποια καθυστερηση (ελαχιστη κατ' εμε) που το εξαργυρωνει η μεγιστη (παλι κατ' εμε) προστασια που σου προσφερει..

Το καλυτερο σχολιο παντως εκ μερους οσων (κοροιδων) πληρωναν για το Ρremium (μεταξυ αυτων ειμαι και εγω με συνδρομη εως 01/2014) ειναι αυτο εδω (καθως και η απαντηση) =
Post # 7 & # 8


So as a paying customer of Avira premium, what exactly am I paying for ?

So both free and paid users get the webguard, the proactive does not work on 64 bit, the mailguard does not scan my mail because it uses SSL, the rescue disc can be downloaded by anyone
So why don't i just use the free version, disable the toolbar and delete uniblue registry booster.
I am begining to think someone has not thought this out properly
-------------------------
marfabilis Moderator

Hi mick349,

This is a good question.
I think that something will be changed in the final version, 'cause what I've posted here, is that any user could test in SP2 Beta. So, I haven't posted nothing secret here.
I'm also waiting for a feedback from Avira. There are still some questions to be answered, otherwise, it really sounds like Avira "Free" Premium for 64-bit users.

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&postID=1088117#post1088117

andm
21-06-11, 21:58
Εγώ τώρα χρησιμοποιώ avast.Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Thanasis159
21-06-11, 22:07
Ισχυει για ολες (παλιες και νεες εγκαταστασεις).
Απλως η Ask Toolbar θα ελθει πακετο με το με το Service Pack 2.


Έχουμε κάποιο ETA για το SP2;

IoStefo1
21-06-11, 22:18
Εγώ τώρα χρησιμοποιώ avast.Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Το avast AIS 6 το χρησιμοποίησα έξι μήνες και έμεινα πολύ ευχαριστημένος,τώρα μπήκα στην περιέργεια και δοκιμάζω το Kaspersky 2012 έχει ωραίο λουκ και είναι πολύ ελαφρύ σαν να μην υπάρχει.

opener
21-06-11, 23:43
Έχουμε κάποιο ETA για το SP2;
Εως τωρα, απο πλευρας Avira υπαρχει μονο ενα ξερο "soon, very soon".

edit:
Επισης=

Wednesday, June 8th 2011, 5:13pm

Hi,
Avira AntiVir 10 Service Pack 2 is currently in betatest. Just apply as a betatester to test it.

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&postID=1085182#post1085182

Wednesday, June 15th 2011
Arthur Huptas Avira GmbH Administrator
....
As an example, we have recently established a partnership with ask.com, to develop the Avira SearchFree Toolbar. The toolbar will be available for our “Free” users as part of service pack 2 this summer, if opted by the user to install they will receive additional web security features previously only available to our paying customers.

We depend on your feedback in order to develop security products of the highest quality. For that reason, your input is always encouraged and greatly appreciated. We urge any user who suspects abuse or mistreatment to contact us without delay.
http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&threadID=131982

redbull790
22-06-11, 05:17
1 εβδομαδα με panda cloud κ απο χθες σε 1.5.0 ..ο,τι πρεπει για το λαπτοπ..εχει αλλαξει το interface και το scan εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο!η toolbar(με yahoo search) ειναι αρκετα χρησιμη γιατι σε αποτρεπει να μπεις σε μυστηριωδη site...;)

φιλε opener θα μεινεις σε avira premium ή σκεφτεσαι να πας σε κατι αλλο???

opener
22-06-11, 07:00
1 εβδομαδα με panda cloud κ απο χθες σε 1.5.0 ..ο,τι πρεπει για το λαπτοπ..εχει αλλαξει το interface και το scan εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο!η toolbar(με yahoo search) ειναι αρκετα χρησιμη γιατι σε αποτρεπει να μπεις σε μυστηριωδη site...;)

φιλε opener θα μεινεις σε avira premium ή σκεφτεσαι να πας σε κατι αλλο???
Στον βασικο υπολογιστη, για την ωρα ναι.
Σε αλλους δυο εχω (και τσεκαρω) τα
1) F-Secure Internet Security 2011
http://www.f-secure.com/en/web/home_global/protection/internet-security/overview
2) Panda Antivirus Pro 2012

Το εγκατεστησα σ' εναν υπολογιστη (εβγαλα το BullGuard Antivirus 10).
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4198866&postcount=4018

Ακομη εχω καβατζα (ολα νομιμα, απο προσφορες) γι' αργοτερα 3 αδειες του BullGuard Internet Security 10
http://www.bullguard.com/why/bullguard-internet-security.aspx
καθως και απο 2 των Emsisoft Anti-Malware 5.1 & Mamutu
http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/
http://www.emsisoft.com/en/software/mamutu/
και 2 του Cloud Antivirus - PRO Edition
https://shop.pandasecurity.com/cgi-bin/pp?twds=cloud&ID=A12CAESD1&track=102324&ml=EN
:p

biggeo65
22-06-11, 12:17
1 εβδομαδα με panda cloud κ απο χθες σε 1.5.0 ..ο,τι πρεπει για το λαπτοπ..εχει αλλαξει το interface και το scan εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο!η toolbar(με yahoo search) ειναι αρκετα χρησιμη γιατι σε αποτρεπει να μπεις σε μυστηριωδη site...;)


Δηλαδή το PANDA CLOUD με την Υαhoo! Toolbar νομιμοποιείται, και το AVIRA FREE, με την ΑSK είναι απαράδεκτο; Δεν μπορώ να καταλάβω τις διαφορές.

MichaelSE
22-06-11, 13:06
Δεν είναι η Yahoo Toolbar. Είναι η Panda security toolbar (για searches σε σχέση με το security κάποιων sites).

redbull790
22-06-11, 13:23
Δηλαδή το PANDA CLOUD με την Υαhoo! Toolbar νομιμοποιείται, και το AVIRA FREE, με την ΑSK είναι απαράδεκτο; Δεν μπορώ να καταλάβω τις διαφορές.

το panda cloud σου δινει επιλογη για το αν θες το yahoo search εν αντιθεσει με το avira το οποιο σου φορτωνει υποχρεωτικα την ask.com

MichaelSE
22-06-11, 13:25
το panda cloud σου δινει επιλογη για το αν θες το yahoo search εν αντιθεσει με το avira το οποιο σου φορτωνει υποχρεωτικα την ask.com

Άλλο το yahoo search και άλλη η panda security toolbar.
http://www.raymond.cc/forum/spyware-viruses/20982-panda-cloud-antivirus-users-beware.html

redbull790
22-06-11, 13:30
Στον βασικο υπολογιστη, για την ωρα ναι.
Σε αλλους δυο εχω (και τσεκαρω) τα
1) F-Secure Internet Security 2011
http://www.f-secure.com/en/web/home_global/protection/internet-security/overview
2) Panda Antivirus Pro 2012


Ακομη εχω καβατζα (ολα νομιμα, απο προσφορες) γι' αργοτερα 3 αδειες του BullGuard Internet Security 10
http://www.bullguard.com/why/bullguard-internet-security.aspx
καθως και απο 2 των Emsisoft Anti-Malware 5.1 & Mamutu
http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/
http://www.emsisoft.com/en/software/mamutu/
και 2 του Cloud Antivirus - PRO Edition
https://shop.pandasecurity.com/cgi-bin/pp?twds=cloud&ID=A12CAESD1&track=102324&ml=EN
:p

εχεις πολυ υλικο δηλαδη..τελεια!:oneup: σκεφτεσαι να τo αφησεις το premium??
για πες εντυπωσεις απο panda pro & f-secure...

........Auto merged post: redbull790 πρόσθεσε 2 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Άλλο το yahoo search και άλλη η panda security toolbar.
http://www.raymond.cc/forum/spyware-viruses/20982-panda-cloud-antivirus-users-beware.html

δεν καταλαβαινω τι εννοεις..ειναι ασφαλο search μεσω του yahoo το οποιο υπαρχει στο toolbar..αυτο λεω...........αυτο που δειχνεις ειναι πολυ παλιο..εχει αλλαξει η toolbar του pca...........

MichaelSE
22-06-11, 13:37
δεν καταλαβαινω τι εννοεις..ειναι ασφαλο search μεσω του yahoo το οποιο υπαρχει στο toolbar..αυτο λεω...........αυτο που δειχνεις ειναι πολυ παλιο..εχει αλλαξει η toolbar του pca...........

Sorry τότε, αν έχει αλλάξει. Δεν έχω δει την τελευταία έκδοση.

Σε αυτήν την έκδοση δηλαδή πώς είναι; Ποια toolbar χρησιμοποιείται; Κατήργησαν τη δικιά τους και δίνουν τη yahoo toolbar;

redbull790
22-06-11, 13:50
it's ok...η αλλαγη εχει γινει εδω κ 1+ χρονο..εχει κρατησει καποια χαρακτηριστικα απο παλια(online-scan,toolbar cleaner κτλ)..απλα για αναζητηση εχει το yahoo search...

biggeo65
22-06-11, 13:53
Δεν είναι η Yahoo Toolbar. Είναι η Panda security toolbar (για searches σε σχέση με το security κάποιων sites).

Εγώ δεν το ξέρω το προϊόν ,ο RedBull το ανέφερε που το χρησημοποιεί ,οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει. Πάντως αν είναι η Yahoo toolbar, δεν βλέπω τι διαφορά έχει από το AVIRA.

Και το AVIRA δεν την φορτώνει υποχρεωτικά. Την φορτώνεις αν θες να έχεις ΔΩΡΕΑΝ WebGuard.
Αλλοοιώς δεν την φορτώνεις κι έχεις το AVIRA FREE, όπως το είχες μέχρι σήμερα.

MichaelSE
22-06-11, 13:59
it's ok...η αλλαγη εχει γινει εδω κ 1+ χρονο..εχει κρατησει καποια χαρακτηριστικα απο παλια(online-scan,toolbar cleaner κτλ)..απλα για αναζητηση εχει το yahoo search...

Συγγνώμη ξανά αν δεν καταλαβαίνω κάτι, αλλά και στην έκδοση που σου έδειξα εγώ το yahoo search είχε για αναζήτηση. Εγώ ρωτάω αν έχει αλλάξει η panda security toolbar, όχι η επιλογή του yahoo search.

........Auto merged post: MichaelSE πρόσθεσε 1 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγώ δεν το ξέρω το προϊόν ,ο RedBull το ανέφερε που το χρησημοποιεί ,οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει. Πάντως αν είναι η Yahoo toolbar, δεν βλέπω τι διαφορά έχει από το AVIRA.


Συμφωνώ και γι' αυτό επιμένω στην παραπάνω ερώτηση. Έχει σημασία.

opener
22-06-11, 13:59
σκεφτεσαι να τo αφησεις το premium??
για πες εντυπωσεις απο panda pro & f-secure.
1) Σου απαντησα και προηγουμενως => Οχι για την ωρα.
2) Το δευτερο ειναι πολυ καλο, για το πρωτο να περιμενεις :p , οπως εγραψα ηδη, μολις προχθες το εγκατεστησα.


Sorry τότε, αν έχει αλλάξει. Δεν έχω δει την τελευταία έκδοση.

Σε αυτήν την έκδοση δηλαδή πώς είναι; Ποια toolbar χρησιμοποιείται; Κατήργησαν τη δικιά τους και δίνουν τη yahoo toolbar;


it's ok...η αλλαγη εχει γινει εδω κ 1+ χρονο..εχει κρατησει καποια χαρακτηριστικα απο παλια(online-scan,toolbar cleaner κτλ)..απλα για αναζητηση εχει το yahoo search...

redbull, οπως την δειχνει εδω δεν ειναι; =
http://free.pandasecurity.com/

redbull790
22-06-11, 14:01
φιλε michaelse αυτο που μου εδειξες εσυ ειχε το yahoo search ξεχωριστα απο τον browser k οχι στο panda toolbar..εχει αλλαξει οχι αισθητα ομως.......

........Auto merged post: redbull790 πρόσθεσε 0 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


1) Απαντησα και προηγουμενως στον redbull790 = Οχι για την ωρα.
2) Το δευτερο ειναι πολυ καλο, για το πρωτο να περιμενεις :p , οπως εγραψα ηδη, μολις προχθες το εγκατεστησα.





redbull, οπως την δειχνει εδω δεν ειναι; =
http://free.pandasecurity.com/

ακριβως........:oneup:

MichaelSE
22-06-11, 14:03
Ok, αν είναι αυτή που λέτε, τότε συνεχίζει να υπάρχει η panda security toolbar, και απλά χρησιμοποιεί τη yahoo ως search engine και φιλτράρει τα αποτελέσματα.

Σε αυτό δεν υπάρχει κάτι μεμπτό, κατά την άποψή μου. Κάποια search engine θα χρησιμοποιούσε (δεν φανταζόμουν ότι θα έφτιαχναν δικιά τους). Και το firefox by default χρησιμοποιεί google.

biggeo65
22-06-11, 14:04
Άρα ποια η διαφορά από το AVIRA; Ξεφτίλα και το PANDA CLOUD; Aν είναι έτσι και το AVIRA κάποια search bar θα χρησημοποίούσε,

opener
22-06-11, 14:09
Για να μη γραφω ξανα τα ιδια και τα ιδια, απλως παραθετω το τι εγραψε ο redbull790 μολις 11 μηνυματα πιο πισω=

το panda cloud σου δινει επιλογη για το αν θες το yahoo search εν αντιθεσει με το avira το οποιο σου φορτωνει υποχρεωτικα την ask.com
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4201866&postcount=4036

MichaelSE
22-06-11, 14:10
Γενικώς εγώ ποτέ δεν το είχα σε υπόληψη το Panda και συνεχίζω να προτιμάω Avira. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Η διαφορά είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω. Ότι η toolbar είναι δικιά τους αλλά χρησιμοποιούν τη yahoo ως search engine, ενώ το avira ενσωματώνει την ask.com toolbar.

redbull790
22-06-11, 14:23
εχει φτιαξει μια αξιοπρεπη toolbar η panda...η ask.com δε με πειθει k πανω απ ολα δεν την εμπιστευομαι...προτιμαω yahoo,google..
το avira ειναι πολυ καλο antivirus..k με το pca που ειχα παλι περυσι δεν αντιμετωπισα προβληματα..ειναι κ αυτο αρκετα καλο!

vasileios13
22-06-11, 14:33
Δηλαδή το PANDA CLOUD με την Υαhoo! Toolbar νομιμοποιείται, και το AVIRA FREE, με την ΑSK είναι απαράδεκτο; Δεν μπορώ να καταλάβω τις διαφορές.

Ψάξου λίγο περισσότερο και θα καταλάβεις...........:jedi:

........Auto merged post: vasileios13 πρόσθεσε 0 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Για να μη γραφω ξανα τα ιδια και τα ιδια, απλως παραθετω το τι εγραψε ο redbull790 μολις 11 μηνυματα πιο πισω=

+1...................:hippy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.