PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι έγινε με τα McDonald's



Σελίδες : [1] 2 3 4

Papados
10-07-07, 13:50
Ασχετο αλλά τώρα μου ξαναήρθε. Ξέρει κανέις τι έγινε με τα McDonalds και πέρυσι - πρόπερσι κλείσανε αρκετά καταστήματα τους. Κάποια από αυτά έχουν βάλει μπροστά και ξαναφτιάχνονται

georgex
10-07-07, 13:55
Ξέρεις κάθε McDonald έχει λειτουργικα΄έξοδα και κάθε αρνητικός μήνας οικονομικά που βγαίνει είναι ένας λόγος για να κλείσει . Το πιο πιθανό είναι να υπήρχαν πολλοί αρνητικοί μήνες...
Προφανώς θα υπήρχαν και άλλοι λόγοι που δεν γνωρίζουμε... Ίσως να φοβήθηκαν τους ρεπόρτερς τους Ευγγελάτου :p

yiapap
10-07-07, 14:01
H απάντηση είναι απλή: Goodys :)

Papados
10-07-07, 14:05
H απάντηση είναι απλή: Goodys :)

Goodys ή πλάκωσε καμιά υγειονομική υπηρεσία και τους κατέβασε ρολά?

Cafeeine
10-07-07, 14:09
Οικονομικό είναι πιστεύω το θέμα. Μην ξεχνάτε οτι το μερίδιο της "μαμας" εταιρίας στα κέρδη είναι σημαντικό...

papdoux
10-07-07, 14:14
πριν καμια εβδομαδα, Κυριακη βραδυ ηταν που περασα απο το drive-in στον Αλιμο αλλα ηταν κλειστο.

AddictedToChaos
10-07-07, 14:16
Μιας που αναφέρθηκαν τα Goodys...

Απορώ πώς δεν έχουν κλείσει τόσα χρόνια τώρα αφού:

Είναι υπέρμετρα πανάκριβα για τις υπηρεσίες που προσφέρουν.

Οι ποσότητες των φαγητών τους είναι απειροελάχιστες.

Είναι βουτηγμένα στο trend.

Τώρα που συνεργάζονται και με το MAD, φέρνουν τον κάθε τυχάρπαστο τραγουδίσκο να μας πρήζει με την νέα του "δισκογραφική δουλειά" :down:

Οι περισσότεροι γνωστοί μου, "ξετρελαίνονται" με τα Goodys.

Είναι τυχεροί που δεν τους ρώτησα ποτέ να μου πουν ένα σοβαρό λόγο που τους αρέσουν.

Θα τους έφερνα σε δύσκολη θέση :mrgreen:

yiapap
10-07-07, 14:20
Είναι τυχεροί που δεν τους ρώτησα ποτέ να μου πουν ένα σοβαρό λόγο που τους αρέσουν.

Θα τους έφερνα σε δύσκολη θέση :mrgreen:
Καθόλου σε δύσκολη θέση. Η γεύση τους ήταν και είναι πολύ ανώτερη από οποιαδήποτε ξένη αλυσίδα έχω δοκιμάσει στην Ελλάδα και το εξωτερικό.
Για το κόστος συμφωνούμε ότι είναι απαράδεκτα υψηλό.
Τώρα για τα περί trendy... Τα Goodys (ορθώς) ακολουθούν την ίδια πολιτική marketing που χρησιμοποιούν και οι μεγάλες αλυσίδες στο εξωτερικό. Είναι συνταγή δοκιμασμένη και επιτυχημένη, οπότε καλά κάνουν ;)

Giorgos18
10-07-07, 14:22
Είναι υπέρμετρα πανάκριβα για τις υπηρεσίες που προσφέρουν.

Οι ποσότητες των φαγητών τους είναι απειροελάχιστες.


+1

Μεγαλώστε τα cheese ρεεεεεεεεεε

Νικαετός
10-07-07, 14:24
Πάντως εγώ από όλες αυτές τις αλυσίδες των junk food προτιμώ σαφώς τα goodyś.

Θα πιστέψετε επίσης πως δεν έχω φάει ΠΟΤΕ (ούτε έχω καν δοκιμάσει) φαγητό από McDonalds....?

Giorgos18
10-07-07, 14:27
Θα πιστέψετε επίσης πως δεν έχω φάει ΠΟΤΕ (ούτε έχω καν δοκιμάσει) φαγητό από McDonalds....?

Ε δεν χανεις και τιποτα.

alexandrozz
10-07-07, 14:28
Τα McDonald's που έκλεισαν, έκλεισαν γιατί δεν πήγαιναν καλά οικονομικά. Γενικά στη χώρα του σουβλακιού και τζατζικιού τι να πουν τα Mc από γεύσεις.

AddictedToChaos
10-07-07, 14:30
Καθόλου σε δύσκολη θέση. Η γεύση τους ήταν και είναι πολύ ανώτερη από οποιαδήποτε ξένη αλυσίδα έχω δοκιμάσει στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Οι πατάτες τους, είναι για κλάμματα.

Μόνο οι σαλάτες και τα hamburgers αξίζουν, αλλά με τέτοιο κόστος, προτιμώ να φάω έναν πρασσά :twisted:


Για το κόστος συμφωνούμε ότι είναι απαράδεκτα υψηλό.


Μα είναι δυνατόν, να χρειάζεται τουλάχιστον 5€ το κάθε άτομο, για να φάει κάτι απλό; :down:


Τώρα για τα περί trendy... Τα Goodys (ορθώς) ακολουθούν την ίδια πολιτική marketing που χρησιμοποιούν και οι μεγάλες αλυσίδες στο εξωτερικό. Είναι συνταγή δοκιμασμένη και επιτυχημένη, οπότε καλά κάνουν ;)

Να το 'χουν να το χαίρονται τότε το trend τους. :clap: :closed: :p

yiapap
10-07-07, 14:36
Θα πιστέψετε επίσης πως δεν έχω φάει ΠΟΤΕ (ούτε έχω καν δοκιμάσει) φαγητό από McDonalds....?
Kάνε το εξής τεστ:
Βάλε ένα Goodys και ένα MacDonalds στο φυγείο. Δοκίμασέ τα μετά από 2-3 μέρες.
Κάνε 2ο τέστ (όχι τώρα, καλύτερα τον χειμώνα)... Άφησέ τα εκτός ψυγείου για 12 ώρες. Δοκίμασέ τα.

Τα Mac, απλά δεν τρώγονται.

Akoulis
10-07-07, 14:36
Μόνο οι σαλάτες και τα hamburgers αξίζουν, αλλά με τέτοιο κόστος, προτιμώ να φάω έναν πρασσά
Αχ παλια καλη γειτονια..μεχρι και εφημεριδα μο εφερναν οι πακεταδες...
Ουτε εγω εχω φαει Mc ποτε..εδω δεν τα τρωνε οι Αμερικανοι εμεις θα τα φαμε..

pan.nl
10-07-07, 14:45
Γενικά καλό είναι να τα αποφεύγουμε όλα αυτά (άντε μια στο τόσο) αλλά στη χώρα της παχυσαρκίας τρέχουν όλοι να δοκιμάσουν ο,τιδήποτε εύγευστο και ανθυγιεινό...

Προσωπικά προτιμώ τα Goody's γιατί τα "προϊόντα" τους έχουν λιγότερο "χημική" γεύση!

No-Name
10-07-07, 14:50
Πεινάω δεν με λυπάστε κλαψ......:cry:

έχω φάει απο όλα αλλά προτιμώ burger king:respekt:

Cafeeine
10-07-07, 15:04
Εγώ τι να πω, που γούσταρα τα wendy's και τα κλεισανε....

babyboy
10-07-07, 15:11
Wendy's!!!!! Τα καλυτερα μακραν!!

Διαβασα πριν μερες σε εφημεριδα οτι αρκετοι ιδιοκτητες καταστηματων McDonalds διαμαρτυρονταν για την πολιτικη της αντιπροσωπειας στην Ελλαδα, και ελεγαν οτι η εταιρια προσπαθει να 'τους φαει' τις επιχειρησεις, δεν θυμαμαι και πολλα.

Το θεμα ειναι οτι υπαρχει σοβαρη διαμαχη αναμεσα στην εταιρια που εχει τα δικαιωματα στην Ελλαδα με τους ιδιοκτητες των καταστηματων...

yiapap
10-07-07, 15:13
Όχι ρε παιδιά και καλύτερα τα Wendy's!
(αν και ομολογώ ότι έχω πολλά χρόνια να φάω, δε μου είχαν κάνει καμμιά εντύπωση σε σχέση με Goody's)

ΥΓ. Πεινάωωωωωω :)

manoulamou
10-07-07, 15:24
Μωρε ΖΗΤΩΣΑΝ σουβλακι, βρωμικα και πρασογυρος! Ξερεις τι πινεις!!!:whistle:
Fast Food Nation (http://www.imdb.com/title/tt0460792/) δεν ευκολο αλλα προσπαθουμε...:crazy:
Και μια απαντηση απο αυτους που θελουν να απολαμβανουν αργα (http://www.efzin.net/slowfood/) το φαγητο τους...

lou.nick
10-07-07, 15:24
Τα goodys είναι σαφώς ανώτερα. Από τιμές είναι τσιμπημένες. Καλό burger κάνει ένα μαγαζί στην γούναρη όπως κατεβαίνεις αριστερά απέναντι από το κρεοπωλείο, το οποίο είναι το καλύτερο που έχω φάει. Καλό πλαστικό είναι και του corner για τις δύσκολες ώρες (μετά τις 3 το βράδυ). Και όπως πάντα καλύβια rulez.

BlindG
10-07-07, 15:31
Tα McDonald's είναι μια πανούκλα την οποία έπρεπε να έχουμε ξεφορτωθεί εδώ και καιρό.
Δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα.
Ούτε φαγητό, ούτε γεύση ούτε τίποτα.
Το φαΐ τους είναι μόνο για την Bibibo και τον John John και σε γενικές γραμμές τα προτιμούν οι άσχετοι από γεύση (λέγε με ΗΠΑνός (*)) ή κάτι πιτσιρίκια που δικαιολογούνται γιατί δεν ξέρουν καλύτερα.

(*)Και εδώ που τα λέμε, ΗΠΑνοί: ΤΙ ΣΚ@#$*(#@ ξέρουν αυτοί οι άνθρωποι από κουζίνα ??? Από γεύση??? ΤΙΠΟΤΑ !!!
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
Η pizza για την οποία φημίζεται η Νιου Γιόρκ είναι Ιταλικής προέλευσης και ΤΟ ΜΟΝΟ μα ΤΟ ΜΟΝΟ που αξίζει να φάει κανείς εκεί, είναι το ΜΕΞΙΚΑΝΙΚΟ φαΐ (ακόμα και τα Taco Hell λένε :redface: άμα είσαι εξαρτημένο :sorry: ) το οποίο ΠΑΛΙ δεν είναι δικό τους...
Κατά τα άλλα, οι άνθρωποι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ
Και πάμε εμείς σαν τα βόδια πίσω από μια αλυσίδα ΗΠΑνική που δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ.
ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΒΡΩΜΟ MCDONALDS KAI OI ΑΗΔΙΕΣ BARBOΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥN !!!:angryr: :angryr: :angryr: :angryr: :angryr: :angryr: :angryr: :angryr: :angryr:

....:hmm: παίζει κανάλλο θέμα να πάω.... :hmm:

Cosmonaut
10-07-07, 15:45
Αχχχχ... Wendys :sorry:

Bacon Mushroom Melt :worthy:

Απλώς τα Goodys είναι πλέον τα μόνα που έχουν μείνει και έχουν ένα καλό επίπεδο.
Πάντως προσωπικά προτιμώ KFC από Goodys

iloxos
10-07-07, 15:52
Μιας που αναφέρθηκαν τα Goodys...

Τώρα που συνεργάζονται και με το MAD, φέρνουν τον κάθε τυχάρπαστο τραγουδίσκο να μας πρήζει με την νέα του "δισκογραφική δουλειά" :down:
Θα τους έφερνα σε δύσκολη θέση :mrgreen:

Οχι άλλο ΝΙΝΟ... ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!!! :wall::wall::wall::banned:


όλα είναι πανάκριβα και πεινάς. οι μερίδες μικραίνουν χρόνο με το χρόνο. το club έχει γίνει τυροπιτάκι. άσε που η γεύση σε όλα είναι πλαστική
το junkfood που προτιμώ = πίτα και πάλι πίτα με ότι θες μέσα (+αραβική, κυπριακή κτλ)
παλιό αγαπημένο απο εξωτερικό αλλά πανάκριβο το subways και τα doner απο τους μπανιάνους

yiapap
10-07-07, 15:53
Αχχχχ... Wendys :sorry:

Bacon Mushroom Melt :worthy:

Απλώς τα Goodys είναι πλέον τα μόνα που έχουν μείνει και έχουν ένα καλό επίπεδο.
Πάντως προσωπικά προτιμώ KFC από GoodysKαι μένα μου άρεζαν τα KFC μέχρι που είδα το γουρουνοκοτόπουλα χωρίς πούπουλα από τα οποία έτρωγα :stunned:

Και μιας και μιλάμε για Junk Food... αν δεν είδατε το Super size me (http://www.imdb.com/title/tt0390521/)... μην το χάσετε!

ksipsi
10-07-07, 15:54
Παντως τα Goody's απο οταν τα αγόρασε η (νομιζω πως αυτη ειναι) ΔΕΛΤΑ εχουν χαλασει πολυ. Αφου περνας απο εξω πια και μυριζουν (βρομανε καλλιτερα) σχεδον οπως και τα McDonalds και δεν ειναι μονο αυτο. Ακομα και η γευση σε πολλα φαγητα εχει αλλαξει προς το χειροτερο αφου πλεον χρησιμοποιουν αλλης μαρκας και ποιοτητας υλικα.
Κλασσικη ελληνικη τακτικη να βγει απο την μυγα ξυγκι για να παρουμε μια ακομα βιλαρα σε <<αποχαρακτηρισμενη>> δασικη εκταση...

wintech2003
10-07-07, 15:56
Kαι μένα μου άρεζαν τα KFC μέχρι που είδα το γουρουνοκοτόπουλα χωρίς πούπουλα από τα οποία έτρωγα :stunned:

Και μιας και μιλάμε για Junk Food... αν δεν είδατε το Super size me (http://www.imdb.com/title/tt0390521/)... μην το χάσετε!

Για δείξε και εδώ τίποτα γιατι και εμενα μ'αρεσουν τα KFC :p

yiapap
10-07-07, 15:57
Για δείξε και εδώ τίποτα γιατι και εμενα μ'αρεσουν τα KFC :pΤο έψαξα... αλλά δεν το βρήκα... Έτσι θυμήθηκα το Super size me (που έχει καιρό που το είδα)

ubick
10-07-07, 15:59
Τα Goody's συγκριτικά με τα MCDonalds είναι υγιεινή διατροφή με βιολογικά προϊόντα. Πιο «πλαστικοποιημένο» μπιφτέκι από τα Mac δεν υπάρχει.

Simply Burgers. Ακριβά -τιμές εστιατορίου, όχι φαστφουντάδικου- αλλά τα καλύτερα.

mich83
10-07-07, 16:00
Πεινάω δεν με λυπάστε κλαψ......:cry:

έχω φάει απο όλα αλλά προτιμώ burger king:respekt:


+3271367826378926278 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΥΡΓΚΕΡΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ :|

ΚΙΝG XXL + Triple Whopper τα σπάνε! Και οι πατάτες τους δε πιάνονται.. :worthy:

Gordito
10-07-07, 16:01
Απορω γιατι δεν εχει κλεισει ακομα το θεμα, αφου δεν εχει τιποτα να προσφερει.

BlindG
10-07-07, 16:05
Αχχχχ... Wendys :sorry:

Bacon Mushroom Melt :worthy:

:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:




Kαι μένα μου άρεζαν τα KFC μέχρι που είδα το γουρουνοκοτόπουλα χωρίς πούπουλα από τα οποία έτρωγα :stunned:

Παλι καλά.... :nono:


Και μιας και μιλάμε για Junk Food... αν δεν είδατε το Super size me (http://www.imdb.com/title/tt0390521/)... μην το χάσετε!

Εξαιρετική ταινία! :up:
ΣΙΓΟΥΡΑ οι τζανκφουντάδες πρέπει να την δείτε :)

sdikr
10-07-07, 16:06
+3271367826378926278 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΥΡΓΚΕΡΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ :|

ΚΙΝG XXL + Triple Whopper τα σπάνε! Και οι πατάτες τους δε πιάνονται.. :worthy:

Εγω προτιμώ τα Αυστραλέζικα, και τα king, αλλά ακόμα και τα mac εκεί δεν έχουν καμία σχέση με Ελλάδα και Αγγλία (και στην γέυση και στο μέγεθος)

Dimis
10-07-07, 16:06
Τα Goody's είναι ΟΙΚΤΡΑ και πανακριβα...
Εχουν ΕλληνοΑλβανοποιήσει τον ορο burger και το εχουν κάνει κάτι άλλο...
Με αποτέλεσμα για να φάς ενα ΣΟΒΑΡΟ και ΚΑΛΟ burger να πρέπει να τα σκάσεις σε Friday's και Jackson's σε δεκαπλάσιες τιμές!!
Τρομερό burger και σε αρκετά λογικές τιμές (5-6 ευρώ δλδ οχι πιο κάτω...) έχει μόνο μια μικρή αλυσίδα delivery που μου ξεφεύγει το όνομα τώρα...
Τα Wendy's ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΑ και με διαφορά πανω απ'ολα...
Προφανώς ο Νίκας τότε τα πήρε απο την McDonald's για να την κάνει και να προχωρήσουν οι σαβουράδες!!
Burger King επίσης ΠΕΤΣΕΣ σα τα Goody's είναι σε αγγλική έκδοση...

mich83
10-07-07, 16:07
:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:





Παλι καλά.... :nono:



Εξαιρετική ταινία! :up:
ΣΙΓΟΥΡΑ οι τζανκφουντάδες πρέπει να την δείτε :)



Eγώ την είδα και στο καπάκι πήγα για μπιγκ μακ :| Ωραία και σωστά όσα έλεγε αλλά παρέλασαν τόσα μπουργκερς μπροστά μου που δεν άντεξα :p

tsouf
10-07-07, 16:07
Mc ποτε..εδω δεν τα τρωνε οι Αμερικανοι εμεις θα τα φαμε..

Από που το συμπεραίνεις αυτό? Προσωπικά, έχω δει το αντίθετο.

By the wayQ Chcik fil A rulezzzzz :rofl::clap:

supacoopa
10-07-07, 16:47
Για πραγματικά burger, καλη μπαλα παιζει και το Pin-Up στο Μικρολιμανο...

yiapap
10-07-07, 17:05
Δε μιλάμε για πραγματικά burger!
Για junk food μιλάμε!
:lol:

Νικαετός
10-07-07, 17:17
Λοιπόν κορίτσια (και αγόρια), τελείως άσχετο με το θέμα μας (ως συνήθως). 1978 - 1981 Γιάννενα. Όλοι πήγαιναν για μπουγάτσα με τυρί, αλλά ο Αθηναίος (εγώ δηλαδή - τρομάρα μου) είχα ανακαλύψει πίσω από την νομαρχία ένα φαστφουντάδικο με ένα χαμπεργκερ....κόλαση. Ο τύπος ελληνοκαναδός, είχε ανακαλύψει στο κάναντα μια σως (ποιος ξέρει τι θα είχε μέσα) για την οποία είχε πάρει και κάνει κορνίζα και εγώ δεν ξέρω πόσα βραβεία όξω. Στην αρχή τρώγαμε 5-6 άτομα εκεί. Έως ότου να φύγω από την πόλη (1981-82) γινόταν Ο ΠΑΝΙΚΟΣ. Μετά ιδέα δεν έχω τι έγινε. Αν όμως τρώγατε μια φορά από εκεί...όλα τα άλλα θα σας φαίνονταν απλά...οδοντόκρεμες.

Akoulis
10-07-07, 17:39
Από που το συμπεραίνεις αυτό? Προσωπικά, έχω δει το αντίθετο.
Απο προσωπικη εμπειρια και μιας και περσυ το καλοκαιρι την εβγαλα εκει με Αμερικανους
Τα τακο μπελ που ανεφερε ενας φιλος πραγματι ειναι "σχετικα" καλα.
Τα Goody's μονο βιολογικα προιοντα δεν εχουν και οποιος ενδιαφερεται να παμε μια βολτα να τους δειξω ποσο βιολογικα ειναι τα μαρουλακια,οι ντοματες και τα αγγουρια.
Και κατι τελευταιο.εγω αμερικανο δεν ειδα ουτε για ιχνος σε ολες αυτες τις μεγαλες αλυσιδες εκει.δεν τρωνε σε αυτα.τελος.μονο τουριστες.αυτοι πηγαινουν σε αλλα εστιατορια τις εκαστοτε περιοχης που τα ξερουν και θεωρουνται καλα.;)

DOU
10-07-07, 17:48
Το πιο σπαστικο απο ολα στα Goody's για μενα κ γενικα mcdonald κλπ. αλλα κυριως Goodys ειναι οτι ντε και καλα πρεπει να περνεις αυτα που θελουν αυτοι κ οχι οτι σ αρεσει, πχ. πας εσυ κ λες "1 club και 1 χαμπεργκερ παρακαλω," και χωρις εσυ να αναφερεις τπτ σου λενε " κοκα κολα θα πιετε?", η λες " 1 club και 1 πατατες," και χωρις να πεις τπτ, σου απαντανε " μηπως θελετε το star club?" που εννοειται ειναι πολυ πιο ακριβο κ χωρις να προσφερει τπτ ιδιαιτερο απο το κλασσικο club.:down::mad:

Με λιγα λογια ειναι πολυ εκνευριστικο να προσπαθουν να σε πεισουν να παρεις/παραγγειλεις πραγματα που δεν θελεις η δεν τους ανεφερες. Εαν χρειαζομαι εγω αναψυκτικο θα το παραγγειλω μονος μου..:down::mad:

Ασε που τα μπιφτεκια τους μονο μπιφτεκια δεν θυμιζουν, ενα πολτοποιημενο μειγμα που ποιος ξερει τι βαζουν μεσα..

yiapap
10-07-07, 17:53
@DOU...
Για το super size me είσαι... κατευθείαν! :)

Hik
10-07-07, 18:46
Τρομερό burger και σε αρκετά λογικές τιμές (5-6 ευρώ δλδ οχι πιο κάτω...) έχει μόνο μια μικρή αλυσίδα delivery που μου ξεφεύγει το όνομα τώρα...

Για Ν.Π. υπάρχει το http://www.burgeringhouse.com/.

Cafeeine
10-07-07, 19:51
Προσυπογράφω το τελευταίο...to Burgering House εχει κάτι θηρία....

anon
10-07-07, 19:58
Πάντως η πρόσφατή μου εμπείρία σε Παρίσι έδειξε ότι τα ΜacDonalds έχουν κατακυριεύσει την πόλη του φωτός, σε σχέση πχ το 93 όταν πρωτοπήγα, και ήταν κυριολεκτικά μετρημένα στο ένα χέρι. Τότε είχε στο Παρίσι την αλυσίδα Quick, σαν τα δικά μας Goodys, πιο ακριβά και κάπως καλύτερα. Πάνε αυτά. Υπάρχουν βέβαια, αλλά όχι όπως τότε. Τα MacDonalds έχουν κυριεύσει και δεν ειναι τυχαίο άλλωστε, γιατί με 26 ευρώ τρώγαμε τέσσερα άτομα και χορταίναμε, σκάγαμε..... Εντάξει απο ποιότητα, σκατά, αλλά ήταν για λίγες μέρες ούτως ή άλλως. Είχαν στο Παρίσι όμως και πιο μεγάλη ποικιλία (για να πώ την αλήθεια, δεν έχω πάει εδώ τουλάχιστον πρόσφατα και δεν ξέρω τι έχει το μενού τους εδώ), και ειδικά το MacOriental ήταν πολύ καλό και εύγεστο (για τέτοιας ποιότητας μαγαζί). Εχει και δωρεάν WiFi :wink:

Tεσπα, αυτό που είχα διαβάσει κάπου, είναι ότι η MacDonalds, ουσιαστικά παίζει στην οικονομία του real estate, με τα πόστα που πιάνει. Απλά στην Ελλάδα δεν έχει κάνει ακόμη επιδρομή, ίσως κυνηγάει περισσότερο άλλες ενδιαφέρουσες αγορές, γιαυτό και παίζουν ακόμη τα Goodys. Θα μπορούσε να τα αγοράσει εν μια νυκτί, και τα Goodys να γίνουν MacDonalds, ή να ανοίξει μαγαζιά, και με τις καλύτερες τιμές, σιγά-σιγά να φάει την αγορά (όπως έγινε στο Παρίσι).

manoulamou
10-07-07, 20:04
Ας ελπισουμε να μην κανει επιδρομη και
στα αρτι δημιουργηθεντα βοσκοτοπια/χωραφια στην Παρνηθα:p
οπως εκανε στις περιοχες του Αμαζονιου !!!
http://www.greenpeace.org/international/news/McVictory-200706

nmavro73
10-07-07, 20:17
Να προσθέσω πάντως ότι από τότε που έκοψα οριστικά τα Goody's εχασα 3-4 κιλά

alexandrozz
11-07-07, 03:26
Θα μπορούσε να τα αγοράσει εν μια νυκτί, και τα Goodys να γίνουν MacDonalds, ή να ανοίξει μαγαζιά, και με τις καλύτερες τιμές, σιγά-σιγά να φάει την αγορά (όπως έγινε στο Παρίσι).

Ο όμιλος που ανήκουν τα Goodys είναι πολύ μεγάλος για να ανεχτεί να αγοραστεί. Όπως και να έχει ανάμεσα σε Goodys και MacDonalds εγώ ψηφίζω σουβλάκι, με 7 ευρώ πέρνεις 2 με γύρο,πατάτες και αναψυκτικό ΟΧΙ νερομένο, +1 χόρταση, +1 για τιμή και +1 για γεύση.

nikosl
11-07-07, 04:03
καμιά συνταγή για goodys burger υπάρχει??

@ ADSLgr.com All rights reserved.