PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL vs VODAFONE (.gr)



Σελίδες : 1 2 [3] 4

vassar
29-09-07, 02:54
καποια παραπανω πληροφορια εχουμε να δωσουμε ?? :p

μα εδω δεν δινει η hol 24 Mb πως θα τα δωσει η vodafone μεσω της hol ?:hmm:

Για το τέλος του χρόνου έχω ακούσει από άνθρωπο της VODAFONE ότι η ταχύτητα μπορεί να φτάσει στα 50 Mb και αργότερα στα 100 Mb. Αναμένουμε και θα δούμε, και πάντα στην ίδια τιμή.

unit345
29-09-07, 03:21
Αυτό αφορά μόνο την maximum ταχύτητα ("dsl ultra fast") ή θα υπάρξει αντίστοιχη αύξηση και στα υπόλοιπα προγράμματα;
Έκανα σήμερα αίτηση για "adsl fast" (2Μbps).
Προφανώς δεν μιλάμε για αναβάθμιση αλλά μόνο για νέoυς συνδρομητές, για όταν θα ανακοινωθούν οι νέες ταχύτητες, έτσι; Άρα να μην ελπίζω πως θα ανέβει π.χ. και η δική μου σύνδεση

player74
29-09-07, 11:03
μπα εγω νομιζω θα κανει οτι και η forthnet.
εγω ας πουμε στα 12mbps 32,50€ τα βρισκω πολλα.
τωρα αυτο για 50 και 100mbps ραδιοαρβηλα μου φενονται.
για τα σημερινα και κυριως ελληνικα δεδομενα ειναι νομιζω ανεφικτο.
και κυριως λογο προβληματων που αντιμετοπιζουν πολοι χρηστες στις γραμμες οπου αποσταση θορυβος κτλ πολλες φορες (συνηθος δηλαδη) δεν επιτρεπουν συνδεση πανω απο τα 2mbps.
εχω την εντυπωση κι οσοι εχουν επιλεξει τα 24mbps οπου υπαρχουν οτι απο αυτους ουτε το 50% δεν τα πιανει.

runner70
29-09-07, 11:56
Για το τέλος του χρόνου έχω ακούσει από άνθρωπο της VODAFONE ότι η ταχύτητα μπορεί να φτάσει στα 50 Mb και αργότερα στα 100 Mb. Αναμένουμε και θα δούμε, και πάντα στην ίδια τιμή.

ωπα κατσε... με τι τεχνολογια θα μας δινουν αυτα τα 50 και 100 ? γιατι η vodafone ουτε καν εχει δικο της δικτυο για adsl

lewton
29-09-07, 12:03
Για το τέλος του χρόνου έχω ακούσει από άνθρωπο της VODAFONE ότι η ταχύτητα μπορεί να φτάσει στα 50 Mb και αργότερα στα 100 Mb. Αναμένουμε και θα δούμε, και πάντα στην ίδια τιμή.
Τέλος 2009 εννοούσε, και αν.

MasterX
29-09-07, 15:41
50 και 100 δεν παίζουν.. πρέπει να φύγουμε από το ADSL2+ και να παμε σε άλλη τεχνολογια.. αυτός που το ειπε μάλλον δεν ήξερε ή έλεγε π@π@ριές.....
Τώρα, τα 24 εγιναν προφανώς για να έχει την γρηγορότερη (ονομαστική) σύνδεση, όπως και η Forthnet και βέβαια τοσο θα έχουν και αυτοί που έχουν ήδη συνδεθει στα 12.. Σίγουρα δεν θα τα πιάνουμε οι περισσότεροι, αφού εξαρτάται από πολλούς παράγοντες...
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή σύντομα θα βελτιώσουν και τις τιμές τους.. Αλλωστε αυτή τη στιγμή έχουν και την προσφορά με τα 3 πάγια δώρο (άρα κανείς συνδρομητής τους δεν έχει πληρώσει ακόμα)..
Να ενημερώσω επίσης ότι η προσφορα με τα 3 πάγια δώρο παρατείνεται και για αιτήσεις που θα γίνουν μέχρι 31 Οκτωμβρίου...
Πάντως με εταιρίες σαν τη VODAFONE θα αλλάξουν πολλά στο χώρο του γρήγορου Ιντερνετ, καθώς ειναι μεγάλες εταιρίες και λειτουργουν διαφορετικά και φυσικά έχουν και πολλά χρήματα για να επενδύσουν..

mondeo
29-09-07, 20:10
Να ενημερώσω επίσης ότι η προσφορα με τα 3 πάγια δώρο παρατείνεται και για αιτήσεις που θα γίνουν μέχρι 31 Οκτωβρίου...



Που το είδες αυτό;
Στο site στη σελίδα της προσφοράς δεν λέει τίποτα τέτοιο.Λέει λήξη στις 30/9.
By the way κι εγώ αυτό το πακέτο έβαλα τώρα που το Καφενείο (Vivodi) αποχωρεί από την Πάτρα.Λεπτομέρειες γιά το πως κατάφερα γιά άλλη μιά φορά να ξεφύγω από τα δίχτυα του πΟΤΕ αύριο.

ATG
29-09-07, 21:06
Η προσφορα συνεχιζει μεχρι τελος Οκτωβριου.
Αν παρεις κινητο και adsl εχεις παραπανω επιδοτηση στη συσκευη του κινητου.
Απο Δευτερα κανεις συνδεση κινητου μονο με την ταυτοτητα.
Οι ταχυτητες ειναι 6 sharred llu sta 18ε, 24 sharred στα 21,3 και 32,5 full στα 24.
Αν εχεις κινητο, full και σταθερο, εχεις εκπτωση 15 ευρώ στο full. (σταθερο και full στα 30).

Tem
29-09-07, 21:52
Η προσφορα συνεχιζει μεχρι τελος Οκτωβριου.
Αν παρεις κινητο και adsl εχεις παραπανω επιδοτηση στη συσκευη του κινητου.
Απο Δευτερα κανεις συνδεση κινητου μονο με την ταυτοτητα.
Οι ταχυτητες ειναι 6 sharred llu sta 18ε, 24 sharred στα 21,3 και 32,5 full στα 24.
Αν εχεις κινητο, full και σταθερο, εχεις εκπτωση 15 ευρώ στο full. (σταθερο και full στα 30).
24 shared με 21 € είναι εντυπωσιακά λιγότερο απο τα 45 € περίπου που ζητάει η HOL για 20 Mbps.
Ισχύουν τα παραπάνω ?

MasterX
29-09-07, 22:18
ναι ισχύουν... νομίζω δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα, η πληροφόρηση έρχεται εσωτερικά από την VODAFONE...

έχω την εντύπωση ότι το κινητο, full και σταθερο που βγαίνει με έκπτωση στα 30 πρέπει να καταλήγει στα 32.38 γιατίσ το σταθερό μπαίνει και ο φόρος κινητής 2.38 ...

Tem
29-09-07, 22:48
ναι ισχύουν... νομίζω δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα, η πληροφόρηση έρχεται εσωτερικά από την VODAFONE...

έχω την εντύπωση ότι το κινητο, full και σταθερο που βγαίνει με έκπτωση στα 30 πρέπει να καταλήγει στα 32.38 γιατίσ το σταθερό μπαίνει και ο φόρος κινητής 2.38 ...
έχεις δηλαδή και εσύ την πληροφόρηση για 24Mbps sharedLLU. Πότε θα ανακοινωθεί επίσημα ?

smyrosnik
29-09-07, 23:11
Mέχρι τέλη Δεκεμβρίου θα έχει γίνει 24MBps και θα αναβαθμίσουν και όλους τους πελάτες τους.
(Εκ των έσω που λέτε..:whistle:)

modified
29-09-07, 23:45
Συνοψίζοντας, γι'αυτές τις νέες τιμές, τι περιλαμβάνει το κάθε πακέτο από πλευράς τηλεφωνίας;

unit345
30-09-07, 02:12
Mέχρι τέλη Δεκεμβρίου θα έχει γίνει 24MBps και θα αναβαθμίσουν και όλους τους πελάτες τους.
(Εκ των έσω που λέτε..:whistle:)

Όλους; Πολυ καλά νέα..(έκανα την Παρασκευή αίτηση για 2 Mbps οπότε σύμφωνα με τις φήμες αυτές θα πάω στα 6)

Tem
30-09-07, 07:57
Με βλέπω λοιπόν για Vodafone. Μου κάνει πάντως εντύπωση η απόκλιση τιμών σε σχέση με την HOL :hmm:

runner70
30-09-07, 08:28
Μου κάνει πάντως εντύπωση η απόκλιση τιμών σε σχέση με την HOL :hmm:


και εμενα την ιδια εντυπωση μου κανει :hmm:.Αν γινουν τελικα αυτα, θα πρεπει λογικα να κανει κατι αντιστοιχο η Ηol και στα πακετα της.Αλλιως θα φυγουν ολοι απο hol για να πανε στη vodafone που θα παιρνουν ιντερνετ απο την hol :rofl:

Tem
30-09-07, 08:52
οπότε δεν θα γλυτώσουμε ποτέ από την HOL :p

Tem
30-09-07, 15:31
Νεότερα λοιπόν , μετά απο επικοινωνία με HOL
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=134550
και η HOL ανακοινώνει απο αύριο νέα πακέτα μέχρι 24 Mbps :)

runner70
30-09-07, 16:46
Νεότερα λοιπόν , μετά απο επικοινωνία με HOL
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=134550
και η HOL ανακοινώνει απο αύριο νέα πακέτα μέχρι 24 Mbps :)

αρα και στην vodafone θα ισχυουν τελικα τα περι 24Mbps :oneup:

Tem
30-09-07, 16:54
αρα και στην vodafone θα ισχυουν τελικα τα περι 24Mbps :oneup:
έτσι ακριβώς. Οπότε το δίλημμα επιλογής μεταξύ των δύο δεν υφίσταται πλέον.
Μόνο η ονομασία διαφοροποιείται. Το παρεχόμενο προϊόν είναι το ίδιο.

lyk
30-09-07, 22:43
έτσι ακριβώς. Οπότε το δίλημμα επιλογής μεταξύ των δύο δεν υφίσταται πλέον.
Μόνο η ονομασία διαφοροποιείται. Το παρεχόμενο προϊόν είναι το ίδιο.

... με την vodafone να δίνει και 3 πάγια δώρο. :oneup:

Tem
01-10-07, 00:14
... με την vodafone να δίνει και 3 πάγια δώρο. :oneup:
θα εξακολουθήσει να τα δίνει ?

ariadgr
01-10-07, 00:17
θα εξακολουθήσει να τα δίνει ?

Ναι, για αιτήσεις μέχρι τέλος Οκτωβρίου, σύμφωνα με τη διαφήμισή της στις Κυριακάτικες εφημερίδες.

nikgr
01-10-07, 01:00
Ξέρει κανείς τί ισχύει για το full LLU της Voda όσον αφορά την τηλεφωνία στα adsl full LLU πακέτα ?
Η τηλεφωνία είναι μέσω HOL ή μέσω κινητής τηλεφωνίας?

Έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?
Εγώ έκανα αίτηση για shared LLU γιατί τη φοβάμαι λίγο την ποιότητα τους στην τηλεφωνία... Δεν ξέρω αν έκανα καλα...

modified
01-10-07, 03:41
Σύμφωνα με το site τους, αν το διαβάζω καλά, η τηλεφωνία είναι μέσω κινητής. Το καλώδιο δηλαδή είναι μόνο για το ADSL. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

nm96027
01-10-07, 08:06
Ξέρει κανείς τί ισχύει για το full LLU της Voda όσον αφορά την τηλεφωνία στα adsl full LLU πακέτα ?
Η τηλεφωνία είναι μέσω HOL ή μέσω κινητής τηλεφωνίας?

Έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις?
Εγώ έκανα αίτηση για shared LLU γιατί τη φοβάμαι λίγο την ποιότητα τους στην τηλεφωνία... Δεν ξέρω αν έκανα καλα...

modified δεν κανεις λαθος.

Η τηλεφωνία ειναι GSM και ο χαλκος του σπιτιου χρησιμοποιείται μόνο για ADSL.
Αν δεν εχεις προβληματα με το σήμα στην περιοχη σου η ποιότητα της τηλεφωνίας ειναι πολυ καλη (τουλαχιστον αυτο ξερω απο την εμπειρία ενος φίλου που εβαλε το πακέτο).

Tem
01-10-07, 10:03
http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040400&vars=0000000000
ηδη η Vodafone ενημέρωσε τη σελίδα της :oneup:

mondeo
01-10-07, 13:25
modified δεν κανεις λαθος.

Η τηλεφωνία ειναι GSM και ο χαλκος του σπιτιου χρησιμοποιείται μόνο για ADSL.
Αν δεν εχεις προβληματα με το σήμα στην περιοχη σου η ποιότητα της τηλεφωνίας ειναι πολυ καλη (τουλαχιστον αυτο ξερω απο την εμπειρία ενος φίλου που εβαλε το πακέτο).

Κι εγώ το έβαλα και είμαι ικανοποιημένος.Έχει όμως 2 μυστικά.Να προτιμήσεις το Voice Box της Ericsson από της Sagem και να το τοποθετήσεις τουλάχιστον 3 μέτρα μακριά από ηλεκτρονικές συσκευές και κυρίως βάσεις ασυρμάτων τηλεφώνων επειδή παρεμβάλλει όταν μιλάς.Εγώ βρήκα σαν καλλίτερη λύση να το βάλω στο κλιμακοστάσιο.(δεν μένω σε πολυκατοικία και έχω αυτή την ευχέρεια)

nm96027
01-10-07, 13:33
Κι εγώ το έβαλα και είμαι ικανοποιημένος.Έχει όμως 2 μυστικά.Να προτιμήσεις το Voice Box της Ericsson από της Sagem και να το τοποθετήσεις τουλάχιστον 3 μέτρα μακριά από ηλεκτρονικές συσκευές και κυρίως βάσεις ασυρμάτων τηλεφώνων επειδή παρεμβάλλει όταν μιλάς.Εγώ βρήκα σαν καλλίτερη λύση να το βάλω στο κλιμακοστάσιο.(δεν μένω σε πολυκατοικία και έχω αυτή την ευχέρεια)

Χρησιμες οι πληροφορίες σου!
Αν δεν κανω λαθος ειναι αδυνατη η dialup κληση, ετσι δεν ειναι?

mondeo
01-10-07, 13:37
Dial-up γίνεται μόνο όταν έχεις πΟΤΕ.Όταν στο ζεύγος καλωδίων έρχεται μόνο το Adsl,δεν γίνεται.

nm96027
01-10-07, 13:40
Dial-up γίνεται μόνο όταν έχεις πΟΤΕ.Όταν στο ζεύγος καλωδίων έρχεται μόνο το Adsl,δεν γίνεται.

Το φανταζόμουν. Ακομα και να επετρεπε κλησεις dial=up απο το GSM, ο συγχρονισμος δεν θα ξεπερνουσε τα 9600.
Τhanx!

nassospr
01-10-07, 13:57
Κι εγώ το έβαλα και είμαι ικανοποιημένος.Έχει όμως 2 μυστικά.Να προτιμήσεις το Voice Box της Ericsson από της Sagem και να το τοποθετήσεις τουλάχιστον 3 μέτρα μακριά από ηλεκτρονικές συσκευές και κυρίως βάσεις ασυρμάτων τηλεφώνων επειδή παρεμβάλλει όταν μιλάς.Εγώ βρήκα σαν καλλίτερη λύση να το βάλω στο κλιμακοστάσιο.(δεν μένω σε πολυκατοικία και έχω αυτή την ευχέρεια)

Για ποιο λόγο το Ericsson από το Sagem ? Αν εξαιρέσουμε την αυτονομία του πρώτου ποιά είναι τα μειονεκτήματα του Sagem ? Το έχεις δοκιμάσει και αυτό ?

lyk
01-10-07, 14:09
Πλεονέκτημα είναι και η εξωτερική κεραία του ericsson. Επίσης εχω ακούσει για πολλά προβληματικά sagem, ενώ για ericsson δεν εχω ακούσει κάτι...

christos28
01-10-07, 16:05
Για Θεσσαλονίκη πάντως τίποτα ακόμα. Στο σάιτ τους όταν έβαζα το τηλέφωνό μου για να δω αν έχω διαθεσιμότητα μου έβγαζε από 30/09 και μετά ενώ από σήμερα βγάζει:

Ιδιόκτητο δίκτυο - Χωρίς Πάγιο ΟΤΕ (Full LLU)
Διαθεσιμότητα Ταχύτητα aDSL
PSTN Μη Διαθέσιμο Δε γνωρίζουμε ημερομηνία διαθεσιμότητας
Δικτυο Vodafone - Πάγιο OTE (Shared LLU)
PSTN Μη Διαθέσιμο Δε γνωρίζουμε ημερομηνία διαθεσιμότητας
ISDN Μη Διαθέσιμο Δε γνωρίζουμε ημερομηνία διαθεσιμότητας
Δίκτυο OTE (ARYS)
PSTN Διαθέσιμο 768Kbps, 1Mbit
ISDN Διαθέσιμο 768Kbps, 1Mbit


Απίστευτο!!

MasterX
01-10-07, 16:35
Πλεονέκτημα είναι και η εξωτερική κεραία του ericsson. Επίσης εχω ακούσει για πολλά προβληματικά sagem, ενώ για ericsson δεν εχω ακούσει κάτι...

Όντως πολλά Sagem δημιουργουν προβλήματα..
Ειναι πολυ καλύτερο το Ericsson, προτιμήστε το, αν και εκει άκουσα για ένα προβληματάκι σχετικά με την αναγνώριση κλήσης, σε μικρό ποσοστό συκσευών..

Η αναβάθμιση στα 24Mbps των ήδη συνδρομητών θα γίνει εντός 2 εβδομάδων....

chrismasgr
01-10-07, 18:29
Όντως πολλά Sagem δημιουργουν προβλήματα..
Ειναι πολυ καλύτερο το Ericsson, προτιμήστε το, αν και εκει άκουσα για ένα προβληματάκι σχετικά με την αναγνώριση κλήσης, σε μικρό ποσοστό συκσευών..

Η αναβάθμιση στα 24Mbps των ήδη συνδρομητών θα γίνει εντός 2 εβδομάδων....

It's too late . Δυστιχώς το αγόρασα το sagem αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι και άσχημο.Για μένα το μόνο μειονέκτημα είναι η μπαταρία.

SirAggelos
01-10-07, 19:31
γεια σας εκανα αιτηση στη vodafone Την προηγουμενη βδομαδα για adsl(μεριζομενηςπροσβασης στο δικτυο της hol 12/1(τωρα γινεται 24/1) και βαζω στο site την κατασταση αιτηματος και γραφει οτι "Σύμφωνα με τα στοιχεία μας, δεν έχει καταχωρηθεί αίτημα για ενεργοποίηση κυκλώματος για τον χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ"
τωρα αυτο σημαινει οτι η αιτηση μου δεν εχει σταλει στον ΟΤΕ καθολου η οτι απλα δεν εχει ενεργοποιηθει.Αν οντως συμβαινει το δευτεροι το ξερω χαιρω πολυ δεν χρειαζοτανε να μπω στο site να μου πει οτι δεν εχω ADSL ΑΚΟΜΑ :p:p
τελος μπορω να μαθω αν η αιτηση εχει παει στον Οτε? και αν ναι πως?
Ευχαριστω

runner70
01-10-07, 19:51
γεια σας εκανα αιτηση στη vodafone Την προηγουμενη βδομαδα για adsl(μεριζομενηςπροσβασης στο δικτυο της hol 12/1(τωρα γινεται 24/1) και βαζω στο site την κατασταση αιτηματος και γραφει οτι "Σύμφωνα με τα στοιχεία μας, δεν έχει καταχωρηθεί αίτημα για ενεργοποίηση κυκλώματος για τον χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ"
τωρα αυτο σημαινει οτι η αιτηση μου δεν εχει σταλει στον ΟΤΕ καθολου η οτι απλα δεν εχει ενεργοποιηθει.Αν οντως συμβαινει το δευτεροι το ξερω χαιρω πολυ δεν χρειαζοτανε να μπω στο site να μου πει οτι δεν εχω ADSL ΑΚΟΜΑ :p:p
τελος μπορω να μαθω αν η αιτηση εχει παει στον Οτε? και αν ναι πως?
Ευχαριστω


αυτο σημαινει οτι δεν εχει σταλει ακομα στον οτε.Οταν θα γινει θα το γραψουν καπως ετσι:
"Υποβλήθηκε αίτηση παροχής. Η HOL υπέβαλλε στον ΟΤΕ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας στις ΗΗ/ΜΜ/ΕΕ"
Οταν γραψουν αυτο παρε μετα απο μερικες μερες το 134 του οτε για να δεις αν οντως το εχουν στειλει και ποτε ;)

nikgr
01-10-07, 19:59
Mπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη Voda SirAggelos.
Το site της Voda μάλλον δε γράφει αξιόπιστες πληροφορίες.
Πού ακριβώς είναι αυτή η "κατάσταση αιτήματος" γιατί δεν το βλέπω?

runner70
01-10-07, 20:05
Πού ακριβώς είναι αυτή η "κατάσταση αιτήματος" γιατί δεν το βλέπω?

Λυσεις για το σπιτι -->Προσθετες Υπηρεσιες --> Κατασταση αιτηματος ADSL

SirAggelos
01-10-07, 22:59
Ευχαριστω για την βοηθεια κυριοι, :respekt:
να ρωτησω κατι ειναι φυσιολογικο σχεδον μια βδομαδα η αιτηση να παραμενει στη HOL.Γιατι δεν την πρωωθουν παντως απ οτι ξερω οατν φτασει στον Οτε πρεπει σε 13 εργασιμες να παραδωθει.
Θα παρακολουθω το site και θα τους τηλεφωνησω καποια στιγμη
Καληνυχτα

nikgr
01-10-07, 23:42
Thanks runner70 !

SirAggelos απ' όσο ξέρω η HOL αργοπορεί γενικά στις αιτήσεις...
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση διαβάζοντας το thread της ΗOL είναι ότι πρέπει να κάνεις νέα αίτηση για να σε πάνε στα 24...
Ξέρει κανείς αν ισχύει το ίδιο και στη Voda?

To πρωί που ρώτησα στη Voda μου είπαν ότι θα πάνε όλοι στις νέες ταχύτητες. Ελπίζω να είναι έγκυρο...

unit345
02-10-07, 00:15
Λυσεις για το σπιτι -->Προσθετες Υπηρεσιες --> Κατασταση αιτηματος ADSL

Τι "όνομα χρήστη" και κωδικός είναι αυτά που ζητάει;

nikgr
02-10-07, 00:44
unit345 θα πρέπει να κάνεις "ενεργοποίηση" πρώτα, βάζοντας στο site τον σειριακό αριθμό και το pin που σου δώσανε.

Επίσης μου είπαν ότι αυτοί που έκαναν αίτηση για τα 12mbit shared LLU (που ήταν στην τιμή των 30euro μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα) θα πάνε κι αυτοί (όπως και οι 8αρηδες) στα 24mbit και μάλιστα με μείωση τιμής στα 21,30.

Οι μειώσεις περνάνε κατευθείαν και στους παλιούς συνδρομητές μου είπε.
Πολύ θετική κίνηση και ένα bravo στη Voda που δε ζητάει προπληρωμένους μήνες όπως η HOL.

jimarass
02-10-07, 00:49
bravo voda!!!!Άντε να δούμε και τους άλλους....

Tem
02-10-07, 00:57
unit345 θα πρέπει να κάνεις "ενεργοποίηση" πρώτα, βάζοντας στο site τον σειριακό αριθμό και το pin που σου δώσανε.

Επίσης μου είπαν ότι αυτοί που έκαναν αίτηση για τα 12mbit shared LLU (που ήταν στην τιμή των 30euro μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα) θα πάνε κι αυτοί (όπως και οι 8αρηδες) στα 24mbit και μάλιστα με μείωση τιμής στα 21,30.

Οι μειώσεις περνάνε κατευθείαν και στους παλιούς συνδρομητές μου είπε.
Πολύ θετική κίνηση και ένα bravo στη Voda που δε ζητάει προπληρωμένους μήνες όπως η HOL.
και δίνει και 3 μήνες δώρο πάγιο

unit345
02-10-07, 02:53
unit345 θα πρέπει να κάνεις "ενεργοποίηση" πρώτα, βάζοντας στο site τον σειριακό αριθμό και το pin που σου δώσανε.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μετά από ψάξιμο το χαρτάκι με τον σειριακό αριθμό και το pin και τα έβαλα..αλλά μου βγάζει μήνυμα failed! :mad: Το έκανα αρκετές φορές και πρόσεξα πολύ να μην κάνω λάθος. Τίποτα :nono: Ελπίζω να είναι προσωρινό πρόβλημα του site (εννοείται πώς αυτή η "ενεργοποίηση" δεν επηρεάζει την πορεία της γραμμής υποθέτω)

runner70
02-10-07, 09:16
Βρήκα μετά από ψάξιμο το χαρτάκι με τον σειριακό αριθμό και το pin και τα έβαλα..αλλά μου βγάζει μήνυμα failed! :mad: Το έκανα αρκετές φορές και πρόσεξα πολύ να μην κάνω λάθος. Τίποτα :nono: Ελπίζω να είναι προσωρινό πρόβλημα του site (εννοείται πώς αυτή η "ενεργοποίηση" δεν επηρεάζει την πορεία της γραμμής υποθέτω)

μου το εκανε και εμενα οταν πηγα να το ενεργοποιησω πατωντας μαλιστα σιγα σιγα τα πληκτρα μηπως και κανω κανενα λαθος.Μετα απο καποιες προσπαθειες τον δεχτηκε τον αριθμο.

ibari
02-10-07, 10:19
Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μετά από ψάξιμο το χαρτάκι με τον σειριακό αριθμό και το pin και τα έβαλα..αλλά μου βγάζει μήνυμα failed! :mad: Το έκανα αρκετές φορές και πρόσεξα πολύ να μην κάνω λάθος. Τίποτα :nono: Ελπίζω να είναι προσωρινό πρόβλημα του site (εννοείται πώς αυτή η "ενεργοποίηση" δεν επηρεάζει την πορεία της γραμμής υποθέτω)

Είναι case sensitive, αν δεν το έχεις δοκιμάσει, πρέπει να γράψεις τον κωδικό με κεφαλαία.

sstef
02-10-07, 11:08
Θα σας πω την δικιά σου ιστορία για την σύνδεση
1- Κάνω αίτηση στην Vodafone
2- Την επόμενη μέρα η HOL μεταβιβάζει την αίτηση μου στον ΟΤΕ(έτσι έλεγε στην κατάσταση αιτήματος)
3- Την επόμενη μέρα έχω συνδεθεί ενώ στην κατάσταση αιτήματος δεν έλεγε τίποτα.
4- Η Vodafone με ενημερώνει ότι συνδέθηκα έπειτα από άλλες 3 μέρες.
Ήταν αρκετά γρήγοροι νομίζω απλώς αν περίμενα να με ειδοποιήσουν θα έχανα 3 μέρες. Η καθυστέρηση είναι στην ειδοποίηση.
Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιες περιοχές ετοιμάζει ιδιόκτητο δίκτυο η ΗΟL-Vodafone και σε πόσο καιρό θα είναι έτοιμο γιατί συνδέομαι μέσω δίκτυο του ΟΤΕ και είναι κρίμα εμείς να συνδεόμαστε με 768 και άλλοι με τα ίδια 18€ να έχουν ταχύτητες 6Mbps. Έψαξα στην σελίδα τους και δεν λέει τίποτα για την ανάπτυξη του δικτύου τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.