PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL vs VODAFONE (.gr)



Σελίδες : 1 2 3 [4]

SirAggelos
02-10-07, 15:08
Εσυ φιλε μου πηρες γραμμη απο τη Hol ΑΡΥΣ για αυτο σε ενεργοποιησαν τοσο γρηγορα.Μακαρι να τους ενεργοποιουσαν ολους τοσο γρηγορα οσο εσενα!

unit345
02-10-07, 15:31
Είναι case sensitive, αν δεν το έχεις δοκιμάσει, πρέπει να γράψεις τον κωδικό με κεφαλαία.

Με κεφαλαία τον είχα γράψει..όπως στο χαρτάκι
Πήρα τηλέφωνο στο 13830 και είπανε πώς θα με πάρουνε πίσω. Για να δούμε.

jimarass
03-10-07, 00:37
Με κεφαλαία τον είχα γράψει..όπως στο χαρτάκι
Πήρα τηλέφωνο στο 13830 και είπανε πώς θα με πάρουνε πίσω. Για να δούμε.
Μάλλον πρόβλημα του site. Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν επιλέγεις user name και password?Δοκίμασε να τα αλλάξεις...

Nekromayhem
05-10-07, 16:17
Πλέον με τους παρόχους να δίνουν σιγά σιγά όλοι 24/1 το μόνο που με απσχολεί είναι η κατάσταση του δικτύου και η εξυπηρέτηση πελατών. Μετά την φρίκαλέα εμπειρία του 2 play της ΗΟL και αναμένοντας την επιστροφή στον ΟΤΕ με βλέπω να διαλέγω Vodafone shared LLU. Ετσι θα έχω
* Σιγουριά ότι δεν θα μου ξανακοπέι η γραμμή ( ΟΤΕ )
* Πολύ καλές ταχύτητες ( λόγω δικτύου HOL )
* Το καλύτερο customer service στην Ελλάδα ( Vodafone )

:)

SirAggelos
09-10-07, 11:16
Καλημερα,
σχετικα με το προβλημα που ειχε ο φιλος παραπανω οτι δηλαδη δεν του δεχεται τα στοιχεια στο site της vodafone στο κατασταση αιτηματος adsl εμενα μπαινει αλλα γραφει οτι δεν εχει κατατεθει αιτημα ενεργοποιησης.Τηλεφωνησα στη vodafone και μου ειπαν οτι η αιτηση προχωρα κανονικα και οτι ισως εχει προβλημα το site και το συγκεκριμενο link.Δεν τους πολυ πιστεψα γιατι στο 134 του ΟΤΕ δεν εχουν λαβει καμια αιτηση ενεργοποιησης.:down: :down:Αρχισαν τα ψεματα.....:down:

player74
13-10-07, 18:41
Καλημερα,
σχετικα με το προβλημα που ειχε ο φιλος παραπανω οτι δηλαδη δεν του δεχεται τα στοιχεια στο site της vodafone στο κατασταση αιτηματος adsl εμενα μπαινει αλλα γραφει οτι δεν εχει κατατεθει αιτημα ενεργοποιησης.Τηλεφωνησα στη vodafone και μου ειπαν οτι η αιτηση προχωρα κανονικα και οτι ισως εχει προβλημα το site και το συγκεκριμενο link.Δεν τους πολυ πιστεψα γιατι στο 134 του ΟΤΕ δεν εχουν λαβει καμια αιτηση ενεργοποιησης.:down: :down:Αρχισαν τα ψεματα.....:down:

στο 134 δεν βλεπουν αιτηματα που αφορουν shared και full llu. δεινουν μονο πληροφοριες που αφορα αιτηματα adsl σε ΑΡΥΣ.

Ange1face
30-10-07, 09:26
αλήθεια όμως.. στα adsl της Voda θα υπάρχουν υποκλοπές ή αυτές περιορίζονται μόνο στη κινητή;





:worthy:

..............................................................Νο comment:closed::closed::closed:

dimitris1967
31-10-07, 12:50
* Πολύ καλές ταχύτητες ( λόγω δικτύου HOL )
* Το καλύτερο customer service στην Ελλάδα ( Vodafone )

:)

Αφου σας καλημερισω,να πω οτι για το c/s της vodafone δεν θα το ελεγα,τουλαχιστον οσον αφορα το τεχνικο τους τμημα..και εξηγουμαι:
Τις τελευταιες ημερες αντιμετωπιζω προβλημα με την adsl συνδεση που εχω(shared ).To δικτυο της Hol "κρεμαει" συνεχεια,και οταν περνω στο c/s με περνανε(εδω και επτα ημερες) στο tech ..οπου απλα μετα απο τεσσερα λεπτα αναμονης,η γραμμη κλεινει.Φυσικα,κανενας δεν ξερει τι συμβαινει,οι τεχνικαραδες,ψιλομασανε κατι ψιλα οτι το fritz δεν εχει το τελευταιο firmware,αλλα περαν τουτου ουδεν.Ακομα περιμενω τηλεφωνο τους ,να τους πω το προβλημα(δικο τους,της hol ,δεν ξερω)..
Αυτο απανταει και στις ταχυτητες της HOL.
Φυσικα,οταν εχω συνδεση:p..ολα τρεχουν καλα....
Να΄στε καλα και παλι,θα τα λεμε συχνα,καθότι,αν και παλαιος web surfer,μαλλον νεος στα πολυ νεα πραγματα:)
Δημητρης

nikgr
31-10-07, 23:53
στο 134 δεν βλεπουν αιτηματα που αφορουν shared και full llu. δεινουν μονο πληροφοριες που αφορα αιτηματα adsl σε ΑΡΥΣ.

Λάθος κάνεις. Μια χαρά τα βλέπουν τα αιτήματα, αν φυσικά έχουν υποβληθεί... :whistle:

Tem
01-11-07, 00:16
πάντως η Vodafone προωθεί κατα κανόνα σύντομα τα σχετικά αιτήματα.

nikgr
01-11-07, 00:20
Eμένα πάντως το κλοσούσε το αίτημα 2βδομάδες Τem μέχρι να το στείλει στον ΟΤΕ.
Εκτος αν εννοείς "σύντομα" την επώαση κάτω απο 1μήνα...

Ange1face
01-11-07, 10:08
Θα σας πω την δικιά σου ιστορία για την σύνδεση
1- Κάνω αίτηση στην Vodafone
2- Την επόμενη μέρα η HOL μεταβιβάζει την αίτηση μου στον ΟΤΕ(έτσι έλεγε στην κατάσταση αιτήματος)
3- Την επόμενη μέρα έχω συνδεθεί ενώ στην κατάσταση αιτήματος δεν έλεγε τίποτα.
4- Η Vodafone με ενημερώνει ότι συνδέθηκα έπειτα από άλλες 3 μέρες.
Ήταν αρκετά γρήγοροι νομίζω απλώς αν περίμενα να με ειδοποιήσουν θα έχανα 3 μέρες. Η καθυστέρηση είναι στην ειδοποίηση.
Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιες περιοχές ετοιμάζει ιδιόκτητο δίκτυο η ΗΟL-Vodafone και σε πόσο καιρό θα είναι έτοιμο γιατί συνδέομαι μέσω δίκτυο του ΟΤΕ και είναι κρίμα εμείς να συνδεόμαστε με 768 και άλλοι με τα ίδια 18€ να έχουν ταχύτητες 6Mbps. Έψαξα στην σελίδα τους και δεν λέει τίποτα για την ανάπτυξη του δικτύου τους.

Μπαίνεις σε πιλοτικό στάδιο.. Είναι διαδικασία του ΟΤΕ αυτή παραδίδει το κύκλωμα και έχει 3 μέρες ο πάροχος να απαντήσει αν είναι εντάξει ή αν όχι να δηλώσει βλάβη

@ ADSLgr.com All rights reserved.