PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελληνικα καψουρικα Τραγουδια



mookie
18-09-07, 15:40
Καλισπερα,

Κανω συλλογη απο ελλινικα τραγουδια, αλλα μου αρεσει ιδιαιτερα μπαλαντες(αργα) ελληνικα καψουρικα τραγουδια, ξερετε εκεινα που οταν πατε στα μπουζουκια,και μετα απο ολο το τζετζελε με τα τσιφτετελια,ζεμπεκικα,και ολα τα χωρευτικα κατα τις 4ωρα το προϊ που λεει ο τραγουδιστης τα καψουρικα και εσυ καθεσε και τα πινεις ,και γινεσε πιο λιωμα,και βλεπεις την κοπελια σου,και σου ερχετε να την ριξεις απο την θεση της....

Σας δινο μερικα για να καταλαβετε περπιου τι θελω, ειναι

σφακιανακης - Εγω τραγουδαγα
μαζωνακης - φευγω για μενα
κωστοπουλος - εδω σε θελω καρδια μου
αντυπας - δεν κοιμαμαι
Γονιδης - Ειμαι εγω που σε παιρνω τηλεφονο
κιαμος - βρες λιγο χρονο
Δαντης - Για σενανε μπωρο (οχι μαρινελλα)
Γονιδης - Μην ρωτας το γιατι
Γονιδης - Εισαι μια πληγη ακομα....


περιμενω ανυπομονα την απαντηση σας...

EDIT!!! Sorry ρε παιδια, ξεχασα να σας πω να μου πειτε τιτλους καψουρικων τραγουδιων, γιαυτο το λογω εφτιαξα το τοπικ!!!

Gordito
18-09-07, 15:47
1) To "δεν κοιμαμαι" δεν ειναι μονο για τις 4, ειναι για τις 9 για τις 10 για τις 12, για ολες τις ωρες :p

2) Δαντης; Και οχι Μαρινελλα; Γιατι ;

AddictedToChaos
18-09-07, 16:31
Κανω συλλογη απο ελλινικα τραγουδια, αλλα μου αρεσει ιδιαιτερα μπαλαντες(αργα) ελληνικα καψουρικα τραγουδια, ξερετε εκεινα που οταν πατε στα μπουζουκια,και μετα απο ολο το τζετζελε με τα τσιφτετελια,ζεμπεκικα,και ολα τα χωρευτικα κατα τις 4ωρα το προϊ που λεει ο τραγουδιστης τα καψουρικα και εσυ καθεσε και τα πινεις ,και γινεσε πιο λιωμα,και βλεπεις την κοπελια σου,και σου ερχετε να την ριξεις απο την θεση της....

...και την επόμενη ημέρα πηγαίνεις και ψηφίζεις; :hmm:

apok
18-09-07, 16:32
Ε, ρε ντέρτια καημους και.. ( άσε μην το πω ) που έχει ο κοσμος

papdoux
18-09-07, 17:01
Υπαρxει ενα που λεγεται 'Σταυραετος', νομιζω. Ειναι παλιο και εχει πολλες εκτελεσεις. Αν θυμαμαι καλα, το τραγουδι ακουγεται στην ταινια που παιζει ο Κουρκουλος με το Βογλη, τα δυο αδερφια που εχουν κτηματα στον καμπο και ο Βογλης ειναι πιο γεωκτημονας style ενω ο Κουρκουλος ειναι το παιδι που ειναι με τους αγροτες. Αν θυμαμαι καλα παιζει και η Μαιρη Χρονοπουλου (η ωραια).
Ειδικα σε μια, νομιζω οτι ειναι η πρωτη και αυτη που ακουγεται στην ταινια, αμα το ακουσεις τοτε πας για αυτοκτονια.

Αααααα! την ταινια τη λενε "Το χώμα βάφτηκε κόκκινο"

mookie
19-09-07, 01:11
1) To "δεν κοιμαμαι" δεν ειναι μονο για τις 4, ειναι για τις 9 για τις 10 για τις 12, για ολες τις ωρες :p

2) Δαντης; Και οχι Μαρινελλα; Γιατι ;

1) :drunk:
2) Δεν τρελενομαι με το ρεπερτοριο της μαρινελλας,και ειδικα το "για σενανε μπορω" μου αρεσε πολυ το στιλ που ειχε.

Ελενα
19-09-07, 08:10
Πουλόπουλος .
Ψάξε λίγο τα παλιά του τραγούδια κ θα με θυμηθείς .

@ ADSLgr.com All rights reserved.