PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζώα και ζωάκια



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7]

shaq141a
02-11-07, 17:30
Μιας και σιχένομαι όποιους έχουν άγρια ζώα σε κλουβιά όποιος θέλει να δει τι περνάνε τα άγρια ζώα που προορίζονται για να γίνουν γουναρικό δείτε εδώ

http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed=_med

manoulamou
02-11-07, 19:14
Αυτο ειναι που λενε Αειφορος Αναπτυξη!:wall:

Patentman
02-11-07, 19:26
Παντως αμα χαριζεται κανενα μποξερ -κατα προτιμηση τριων μηνων, με ασπρο περιλαιμιο, παπουτσακια και κουτελο (ασπρο εννοω), το παιρνω!

Ασχετο ε;

ΥΓ. εννοειται καφε και οχι τιγρε.

manoulamou
02-11-07, 19:37
Απο εμενα μονο γατακια εχετε λαμβανειν παντως
ολες τις εποχες του χρονου!!!
http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1300888&postcount=534

Hengeo
05-11-07, 15:31
Τι να λέμε, εδώ θυμάμαι μία φορά, οδηγούσε η μητέρα μου στην παραλιακή και της σπάσανε μέρα μεσημέρι το τζάμι (εν κινήση!), για να της πάρουν την τσάντα. Ε, παραλιακή, μέρα μεσημέρι, δεν σταμάτησε ούτε ένα αμάξι να δει αν χρειάζεται βοήθεια, ΟΥΤΕ ΕΝΑ! Το μόνο θετικό είναι πως δεν τα κατάφεραν να της πάρουν τίποτα τελικά..

Πάντως δεν ξέρω, αν αυτή η (ο θεός να την κάνει) κυρία έκανε αυτά τα πράγματα μπροστά μου, μπορεί και να θόλωνα. Γενικά πάντως, αν χρησιμοποιήσεις βία, πέφτεις στο ίδιο επίπεδο. Κατά τα άλλα, με κάλυψε ο Νικαετός, άλλο είναι να σκοτώνεις-βιαιοπραγείς για λόγους επιβίωσης (τροφή, αυτοάμυνα), και άλλο για πλάκα, επειδή σου τη βάρεσε, για να φοράς τη γούνα κλπ.. Το θέμα είναι να σεβαστείς τη φύση, για να σε σεβαστεί και αυτή..

guzel
11-11-07, 21:52
η "συγχρονη" ελλαδα:down:


http://rapidshare.com/files/54931246/katantia_____1_.avi.html

flamelab
11-11-07, 22:12
μια σταλίτσα ήταν .... τα πήρες τουλάχιστον να τα δώσεις σε καμιά φιλοζωική ;;
Η μάνα τους ήταν η χτυπημένη ; Δεν φαινόταν καθαρά τι είχε γίνει ...

guzel
11-11-07, 23:03
δεν ειναι δικο μου το βιντεο. το βρηκα και το εβαλα εδω για να δουμε τι γινεται..το ενα γατακι το πηρε τα αλλα ψοφησαν..

το ποστ:

"Τα λόγια του γάτου προς τους ''ανθρώπους"

,,θα ηθελα να σας πω την ιστορια μου,σε καποιους θα φανει συγκινητικη και σε αλλους αδιαφορη,ισως και καποιοι να γελασουν κιολας,//ειμαι ο γατος που διχνει το ενα βιντεο στο ξεκινημα του.καθομουν μονος,αρρωστος και πεινασμενος σε μια πετρα και δεν μπορουσα καλα καλα να κρατησω ορθιο το κεφαλι μου απο την αδυναμια.διπλα μου γυρνουσαν τα αδερφια μου.ερειπια απο την ασιτια,ενα προς ενα εγκατελειπαν την μαχη για την ζωη..εγω ομως ηθελα να ζησω και δεν το εβαζα κατω.τριγυρνουσα για πανω απο 25 μερες,για να βρω λιγο νερο,λιγο φαγητο,ενα καταφυγιο..αλλες φορες στην προσπαθεια μου αυτη,ερχομουν αντιμετωπος με αλλες μεγαλυτερες γατες,που για να εξασφαλισουν την τροφη τους με χτυπουσαν .ελυωνα μερα με την μερα,σερνομουν σχεδον τυφλος απο την ασθενεια μου,αλλα επρεπε να ζησω ..απο τα τριγυρω σπιτια πολλοι εβλεπαν την καταντια μας,αλλα κανεις δεν εκανε κατι..ακομα και τα αποφαγια τους δεν μπα<ιναν στον κοπο να μας δωσουν.ΓΙΑΤΙ?/τι σας εχουμε κανει,τι κακο προκαλουμε στους ανθρωπους και καποιοι μας θεωρουν παρασιτα..μας χτυπατε,μας διωχνετε,μας σκοτωνετε η αδιαφορειτε..καποιοι λετε οτι σας βρωμιζουμε και δημιουργουμε προβληματα.εσεις το λετε αυτο πουμολυνετε καθε τι ομορφο υπαρχει γυρω σας-θαλασσες-βουνα..καιτε δαση ,σκορπατε την καταστροφη..αδιαφορειτε για τις συνεπειες ολων αυτων βεβαια.ναι μονο που η φυση που εσεις δεν σεβεστε ανηκει σε ολους μας οχι μονο σε εσας//αλλοι παλι μας κατηγορουν για αγριοτητα και επιθεσεις,εμεις απλα προστατευομαστε απο τις δικες σας κτηνωδιες..αν γνωριζαμε την αγαπη θα αλλαζαμε,οπως και εγω που υπηρξα αγριμι μεχρι την στιγμη που καποιος με κρατησε με αγαπη και με φροντισε--εσεις ολοι που μας κατηγορειτε βλεπετε τι γινεται γυρω σας?/χτυπιεστε-σκοτωνεστε-κανετε πολεμους.. μας κατηγορειτε απλα γιατιΥΠΑΡΧΟΥΜΕ..ομως δεν βοηθατε ολοι για να μειωθει οαριθμος μας με στειρωσεις,ουτε σε εμας αρεσει να γεννιομαστε και να πεθαινουμε στον δρομο και να βρισκομαστε σε διαρκη αγωνα για την επιβιωση..καντε κατι..βοηθειστε μας,οσο μπορει ο καθενας σας με οποιο τροπο νομιζετε,,η εστω αφηστε μας να ζησουμε με αξιοπρεπεια διχως κακοποιησεις καο φονους,,δεν ειμαστε απο ξυλο--ποναμε--πειναμεᾱισθανομαστε--υποφερουμε..ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ..μη το ξεχνατε-//με τα χρηματα που δινουν καποιοι για να μας ξεκανουν με τον χειροτερο και αισχρο τροπο τις ΄΄φολες΄΄θα μπορουσαν να γινονται στειρωσεις που ειναι ενας πολυ αποτελεσματικος τροπος μειωσης των αδεσποτων..κι ομως καποιοι συνεχιζουν να μας εκτελουν με τα φαρμακια τους,,πως μπορειτε να μας το κανετε αυτο?/απλα και μονο γιατι δεν σας ευχαριστει η παρουσια μας μας καταδικαζετε σε αργο και βασανιστικο θανατο?/δεν μας αξιζει τετοιο φρικτο τελος..σε κανεναν δεν αξιζει..ποια ενστικτα σας οδηγουν σε αυτην την πραξη?/μηπως απλα καποιοι ικανοποιειτε την αναγκη σας για επιβεβαιωση της ''ανωτεροτητας΄΄σας" απεναντι σε ανυμπορα πλασματα?/ποιος σας δινει ομως αυτο το δικαιωμα/?η πιστευετε οτι εχετε δικαωμα να αλλαξετε καθετι που απλα δεν σας αρεσει γυρω σας..παρεμβαση στη φυση σας λεει κατι...οι συνεπειες της ομως ηδη αρχισαν να φαινονται..σε αντιθεση με εμας η φυση εχει την δυναμη να παρει την εκδικηση της..κι ομως μπορουμε να συμβιωσουμε αρμονικα σε αυτον τον πλανητη,αν φυσικα εξακολουθει να υπαρχει μετα απο λιγα χρονια εξαιτιας των δικων σαςε παρεμβασεων..δειτε το λοιπον,δεν ειμαστε εμεις αυτοι που σας μολυνουμε και σας πειραζουμε..εσεις μολυνετε και κατασρεφετε τα παντα γυρω σας-την ιδια σας την ζωη-την ζωη ολων μας"

guzel
13-11-07, 11:48
http://www.youtube.com/watch?v=2MgZtnKpO48

DOU
31-07-08, 02:07
41554

Προσοχη! Δαγκωνει...:p:lol:

21century
31-07-08, 10:30
Δεν είναι τυχαίο παιδιά ότι η ισσοροπία του οικοσυτήματος και του περιβάλλοντος εξαρτάται απο το ζωικό βασίλειο και γνωρίζουμε ότι αρκετά είδη εξαφανίζονται. Δυστυχώς το άρθρο που ειχα αναφέρει στο φόρουμ ότι 'ο άνθρωπος παραμένει το μεγαλύτερο θηρίο στον πλανήτη παραμένει επίκαιρο όσο ποτέ άλλοτε'.

manoulamou
31-07-08, 10:58
Λαθος κουταβακια ;;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.