PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραγούδια Διαφημίσεων



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5

kubiak
24-09-05, 16:18
.

Σε παλιά διαφήμιση μάλλον ζυμαρικών όπου συμμετείχε και ένα ελικόπτερο υπήρχε ένα μουσικό κομμάτι που μου μοιάζει Ελληνικό. Ποιο είναι;

Τώρα βέβαια πολύ που βοηθάνε αυτά που είπα αλλά που ξέρει ποτέ κανείς...

XTCgr
24-09-05, 17:15
.

Σε παλιά διαφήμιση μάλλον ζυμαρικών όπου συμμετείχε και ένα ελικόπτερο υπήρχε ένα μουσικό κομμάτι που μου μοιάζει Ελληνικό. Ποιο είναι;

Τώρα βέβαια πολύ που βοηθάνε αυτά που είπα αλλά που ξέρει ποτέ κανείς...


και προσγειωνόταν κοντά σε έναν ανεμόμυλο και έδειχνε μια παρέα παιδιών? ;) το κομμάτι κατά 99% είναι του jean michel jarre αλλά πρέπει να ακούσω κομμάτια του για να θυμηθώ και τον τίτλο του μουσικού κομματιού (και όχι τραγουδιού μιας και δεν είχε στίχους)

kubiak
24-09-05, 23:22
και προσγειωνόταν κοντά σε έναν ανεμόμυλο και έδειχνε μια παρέα παιδιών? ;) το κομμάτι κατά 99% είναι του jean michel jarre αλλά πρέπει να ακούσω κομμάτια του για να θυμηθώ και τον τίτλο του μουσικού κομματιού (και όχι τραγουδιού μιας και δεν είχε στίχους)

Σε αυτή αναφέρομαι!
Λες να είναι του JMJ;
Δύσκολο μου φαίνεται, το στυλ μου μοιάζει Έλληνα συνθέτη...

Rama
31-10-05, 19:34
Έχει βρει κανείς την διαφήμηση με την ατάκα "που 'ναι η γυάλα? ΟΕΟ ..." ?

tzanerman
31-10-05, 21:59
Σε αυτή αναφέρομαι!
Λες να είναι του JMJ;
Δύσκολο μου φαίνεται, το στυλ μου μοιάζει Έλληνα συνθέτη... Αν δεν ειναι του Ζαν Μισελ Ζαρ, πρεπει να ειναι Παπαθανασιου... Και νομιζω οτι πρεπει να ειναι του δευτερου, αλλα δεν ξερω απο πιο δισκο του...

Εγω ψαχνω το τραγουδι απο διαφημιση ποτου... Η διαφημιση ειναι "γυρισμενη" σε ενα free-fall μπαρ, με τους θαμωνες να πινουν σε ελλειψη βαρυτητας...

BeholderX
01-11-05, 06:47
Πληροφοριακά, το κομμάτι στη διαφήμιση της Sony Bravia TV είναι το
Jose Gonzalez - Heartbeats

Oxymoron
01-11-05, 11:17
Εγω ψαχνω το τραγουδι απο διαφημιση ποτου... Η διαφημιση ειναι "γυρισμενη" σε ενα free-fall μπαρ, με τους θαμωνες να πινουν σε ελλειψη βαρυτητας...
4 Hero - Les Fleurs

zouzouni
01-11-05, 19:41
Επί τη ευκαιρία.....ποιό είναι το κομμάτι στη διαφήμιση της Vodafone με τις πεταλούδες που ζουν μια μέρα? :oops:

kubiak
01-11-05, 20:42
Επί τη ευκαιρία.....ποιό είναι το κομμάτι στη διαφήμιση της Vodafone με τις πεταλούδες που ζουν μια μέρα? :oops:Μάλλον K-OS - The Love Song...

kvargiam
01-11-05, 21:33
Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως λέγεται το καταπληκτικό μουσικό θέμα της διαφήμισης της VODAFONE "NOW" ? (εκεί που δείχνει τις δυο πεταλουδιτσες που ζουν μοναχα μια μερα να παιζουν...)

kubiak
02-11-05, 00:13
.

kvargiam,
μάλλον αυτό που έγραψα είναι...

.

apxwv
10-12-05, 00:37
τωρα ειδα αυτο το θεμα. το τραγουδι απο την vodafone με τις πεταλουδες ειναι το k-os - the love song.

το που ειναι η γυαλα το εχω αν θελετε το ανεβαζω

apok
13-12-05, 15:31
Απο τη διαφήμιση του Johny Walker??
Κανείς??

apxwv
13-12-05, 16:45
μηππως λες για το Johny Walker τη διαφημηση με τον πινακα? να ναι το τραγουδι λεγεται Natalie Merchant - Which side are you on

apok
13-12-05, 17:03
apxwv ακριβώς αυτό με τον πίνακα:)

Dust
10-01-06, 04:32
παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας. Ψαχνω 3 τραγουδια απο 3 διαφημισεις.
1)Διαφημιση Νιssan Almera(κλασσικη διαφημιση που δειχνει να προχωραει το Almera σε εναν δρομο και στο τελος γραφει "Shift_your mood).Eχω καταφερει να ακουσω οτι λεει "if I could fly"σε καποια φαση.Γνωριζει κανεις τον τιτλο του τραγουδιου?

2)Διαφημιση Citroen Xite(αυτη που οι πρωταγωνιστες ειναι μεσα σε ενα σπιτι και αναποδογυριζει ο καναπες και αλλαζει.Μετα εξω απο το σπιτι αναποδογυριζει και αλλαζει το ιδιο το σπιτι ενω το ιδιο γινεται και με το αμαξι.Ξερει κανεις?

3)Τελος ψαχνω για το τραγουδι τoυ spot της Sprite "Freedom from Thirst"οπου καποια παλικαρια παιζουνε μπασκετ και ενω το πατωμα φαινεται κανονικο,αρχιζουν και κανουν βουτιες μεσα του και ολο το γηπεδο μοιαζει με πισινα.Μπορει κανεις να μου δωσει μια "χειρα βοηθειας"?

Διορθωση:Το 2) το βρηκα και για οποιον ενδιαφερεται ειναι το Welcome to my Life των Simple Plan

Dust
13-01-06, 04:08
Ρε παιδια κανενας δεν μπορει να με βοηθησει?? :cry:

razkal
13-01-06, 12:06
ξερει κανεις το τραγουδι στη διαφημιση του alpha radio (clap your hands...)?

MariaTs.
15-01-06, 02:41
ξερει κανεις το τραγουδι στη διαφημιση του alpha radio (clap your hands...)?

Clap your Hands Say Yeah - Clap your Hands!

MariaTs.
15-01-06, 02:44
Απο τη διαφήμιση του Johny Walker??
Κανείς??




μηππως λες για το Johny Walker τη διαφημηση με τον πινακα? να ναι το τραγουδι λεγεται Natalie Merchant - Which side are you on

Το σωστό είναι:
Which Side Are You On - A Bomb feat. Rachel Kelly :thumbsup1

studioa2
21-01-06, 16:26
Δείτε αυτό το λινκ . Περιέχει πληροφορίες (αλλά και αναζητήσεις) για πάρα πολλές διαφημίσεις)

http://fos.saxtus.gr/

studioa2

Dust
21-01-06, 18:54
ενδιαφερον site.Μηπως ξερεις και κανενα αλλο?

Kthulhu
21-01-06, 23:33
Παιδιά, ξέρει κανείς ποιό είναι το τραγούδι που παίζει στη νέα διαφήμιση της 3bit, αυτής με τα παιδιά στο αυτοκίνητο?

studioa2
22-01-06, 11:43
ενδιαφερον site.Μηπως ξερεις και κανενα αλλο?

Δώσε στο Google να κάνει search ¨τραγούδια διαφημίσεων¨ και θα σου βγάλει αρκετα σάιτ.
by the way, ξέρει κανεις για την τελευταία διαφήμιση του Jose Cuervo.? ΑΥτόο που μια τυπισσα πειράζει τα μαλιά κάποιου. Ακούγεται ισπανόφωνο η κουβανέζικο...

studioa2

MariaTs.
23-01-06, 02:04
Παιδιά, ξέρει κανείς ποιό είναι το τραγούδι που παίζει στη νέα διαφήμιση της 3bit, αυτής με τα παιδιά στο αυτοκίνητο?

Dragostea Din Dei - O-Zone

MariaTs.
23-01-06, 02:13
Δείτε αυτό το λινκ . Περιέχει πληροφορίες (αλλά και αναζητήσεις) για πάρα πολλές διαφημίσεις)

http://fos.saxtus.gr/

studioa2

Δυστυχώς δεν είναι και η καλύτερη ενημερωμένη σελίδα με τέτοιου είδους αναζήτησεις! :( Ότι πιο πρόσφατο υπάρχει είναι από διαφημίσεις του 2004! :oops:

mickymouse
31-01-06, 00:55
Το σωστό είναι:
Which Side Are You On - A Bomb feat. Rachel Kelly :thumbsup1

Το σωστο ειναι αυτο που αναφερθηκε πρωτο. Natalie Merchant- Which side are you on. Απο τον δισκο The House Carpenter's Daughter (2003)

MariaTs.
01-02-06, 15:53
Το σωστο ειναι αυτο που αναφερθηκε πρωτο. Natalie Merchant- Which side are you on. Απο τον δισκο The House Carpenter's Daughter (2003)

Είναι γνωστό ότι το άσμα το έχει ερμηνεύσει η Merchant αλλά για τους σκοπούς της διαφημιστικής καμπάνιας του Johnnie Walker έχει ερμηνευτεί απ'τους A Bomb feat. Rachel Kelly. Άκουσε την ερμηνεία της Natalie και αυτή στην διαφήμιση και θα διαπιστώσεις την διαφορά! :oneup:

mickymouse
01-02-06, 16:29
Το έχω ακουσει και έχω και το αλμπουμ. Βεβαια στη διαφημηση παιζει μονο το ρεφρεν και ειναι ακριβως το ιδιο. Δεν εχω καταλαβει διαφορα.Τι να σου πω ισως να κανω και λαθος σε οτι αφορα την διαφημιση

sofojohn
01-02-06, 16:47
Δεν είναι η Natalie, είναι πολύ διαφορετική η χροιά της.

Cafeeine
01-02-06, 17:06
Και εγώ συμφωνώ, είναι διαφορετικο κομματι. Στην αρχή πίστεψα οτι είχε γινει απλά διαφορετική μίξη, αλλά για να επιμένει η Μαρία κάτι θα ξέρει.

tzanerman
01-02-06, 18:53
Απο τη διαφήμιση του Johny Walker??
Κανείς??


μηππως λες για το Johny Walker τη διαφημηση με τον πινακα? να ναι το τραγουδι λεγεται Natalie Merchant - Which side are you on

Η συγκεκριμενη εκτελεση ΔΕΝ ειναι απο το αλμπουμ Carpenter's Daughter, με τραγουδιστρια την Natalie Merchant. Ειναι οντως απο τους A Bomb feat. Rachel Kelly.

Οριστε και οι στιχοι:

come all you good workers
good news to you I₼ll tell
of how the good old union
has come in here to dwell

which side are you on boys?
which side are you on?

my daddy was a miner
he₼s now in the air and sun
he₼ll be with you fellow workers
until the battle₼s won

which side are you on boys?
which side are you on?

they say in Harlan County
there are no neutrals there
you₼ll either be a union man
or a thug for J. H. Claire

which side are you on boys?
which side are you on?

oh workers can you stand it?
oh tell me how you can
will you be a lousy scab
or will you be a man?

which side are you on boys?
which side are you on?

don₼t scab for the bosses
don₼t listen to their lies
poor folks ain₼t got a chance
unless they organize

which side are you on boys?
which side are you on?

MariaTs.
02-02-06, 02:43
Ρίξτε μια ματιά κι εδώ για να βεβαιωθείτε: http://www.leapmusic.com/our-work-detail.asp?ID=47

tzanerman
02-02-06, 10:21
Μια που ζεσταθηκαμε τωρα, για να ξανακανω μια δικια μου ερωτηση: το τραγουδι της διαφημισης "freefall bar", οπου οι συνδαιτημονες ενος μπαρ πινουν ποτο (Μπειλις; ) σε συνθηκες ελλειψης βαρυτητας;

mickymouse
02-02-06, 15:21
Ρίξτε μια ματιά κι εδώ για να βεβαιωθείτε: http://www.leapmusic.com/our-work-detail.asp?ID=47

Οκ απλα μου φαινοταν ιδιο.Ειχα να βαλω και καιρο το cd να παιξει....Ενα μυαλο ειναι αυτο

MariaTs.
02-02-06, 23:17
Μια που ζεσταθηκαμε τωρα, για να ξανακανω μια δικια μου ερωτηση: το τραγουδι της διαφημισης "freefall bar", οπου οι συνδαιτημονες ενος μπαρ πινουν ποτο (Μπειλις; ) σε συνθηκες ελλειψης βαρυτητας;

Που την θυμήθηκες; Τέλος πάντων...
4 Hero - Les Fleurs ;)

Oxymoron
03-02-06, 03:02
Μια που ζεσταθηκαμε τωρα, για να ξανακανω μια δικια μου ερωτηση: το τραγουδι της διαφημισης "freefall bar", οπου οι συνδαιτημονες ενος μπαρ πινουν ποτο (Μπειλις; ) σε συνθηκες ελλειψης βαρυτητας;

ααααααααχ tzanerman με πληγώνεις, σου έχω απαντήσει σ'αυτό 1/11/2005 :p

Μήπως ξέρουμε τίποτα για το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Lacta?

MariaTs.
03-02-06, 13:21
Μήπως ξέρουμε τίποτα για το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Lacta?

Που να την φανταζόταν τέτοια ζήτηση με το τραγούδι του ο Κορκολής! :)
Εμείς Θεός - Ανδριάννα Μπάμπαλη

tzanerman
03-02-06, 19:31
ααααααααχ tzanerman με πληγώνεις, σου έχω απαντήσει σ'αυτό 1/11/2005 :p

Μήπως ξέρουμε τίποτα για το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Lacta?

Συγγνωμη... :redface::redface::redface:

SouthDog
07-03-06, 22:01
Το τραγούδι στην τελευταία διαφήμιση του citoen C4 με τον Sebastian Loeb και τα ζώα?

astratos
07-03-06, 22:08
τραγουδι στην τελευταια διαφημιση του johnny walker , με τους πινακες ζωγραφικης?

zouzouni
07-03-06, 23:40
τραγουδι στην τελευταια διαφημιση του johnny walker , με τους πινακες ζωγραφικης?


http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=416396&postcount=64

MariaTs.
08-03-06, 04:37
τραγουδι στην τελευταια διαφημιση του johnny walker , με τους πινακες ζωγραφικης?

Which Side Are You On - A Bomb feat. Rachel Kelly

Readiness
18-03-06, 05:10
.

Σε παλιά διαφήμιση μάλλον ζυμαρικών όπου συμμετείχε και ένα ελικόπτερο υπήρχε ένα μουσικό κομμάτι που μου μοιάζει Ελληνικό. Ποιο είναι;

Τώρα βέβαια πολύ που βοηθάνε αυτά που είπα αλλά που ξέρει ποτέ κανείς...

Αν και καθυστερημένα:
Vangelis - La Danse du Feu

Μήπως ξέρει κανένας το κομμάτι που παίζει στους τίτλους του "Αρετή και Τόλμη" στη ΝΕΤ;

nxenos
25-03-06, 15:33
ξερετε ρε παιιδια πιο κομματι ειναι αυτο που ακουγεται στην διαφημηση της ursus??

astratos
25-03-06, 21:43
το τραγουδι στην διαφημιση της ΕΒΓΑ?

MariaTs.
27-03-06, 13:21
το τραγουδι στην διαφημιση της ΕΒΓΑ?

I Breathe - Vacuum

alfisti
01-04-06, 15:05
το τραγούδι της διαφήμισης του Chivas Regal ;

Tormendor
01-04-06, 23:47
Το τραγούδι στο 11 888???:p

MariaTs.
04-04-06, 18:17
το τραγούδι της διαφήμισης του Chivas Regal ;

Mermaid Song - Sarah Khider

@ ADSLgr.com All rights reserved.