PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραγούδια Διαφημίσεων



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

alfisti
05-04-06, 20:20
thnx a lot Maria!!:oneup:

CRAZY SCIENTIST
06-04-06, 12:37
Το κομμάτι στη διαφήμιση ΒΕΚΟ, ξέρει κανείς πώς λέγεται;

Link
20-04-06, 04:00
ρε παιδια ακουσα πριν λιγες μερες στον Radio Dee Jay ενα rock-pop κομματι το οποιο στο ρεφρεν ελεγε "something is wrong,what's going on".Εχει ιδεα κανεις ποιο μπορει να ειναι??Ευχαριστω

alfisti
03-05-06, 01:36
Golf GTI: Devil In Me - 22-20s
αυτο που μπορώ να το βρώ;;:hmm:

kubiak
11-05-06, 17:36
Αυτές τις ημέρες προβάλλεται ένα trailer της εκπομπής του Κραουνάκη στη ΝΕΤ με τον ήχο (και τη συμμετοχή) ενός συγκροτήματος hip-hop/rap.

Μπορεί κάποιος να μου πει το συγκρότημα και αν είναι δυνατόν τον τίτλο του κομματιού που ακούγεται;

Link
15-06-06, 17:57
ρε παιδια ακουσα πριν λιγες μερες στον Radio Dee Jay ενα rock-pop κομματι το οποιο στο ρεφρεν ελεγε "something is wrong,what's going on".Εχει ιδεα κανεις ποιο μπορει να ειναι??Ευχαριστω
Σε οτι αφορα αυτο το τραγουδι γνωριζει κανεις κατι?Ξεχασα να αναφερω οτι το τραγουδαει αντρας.Και ειναι ετσι light rock-pop τραγουδακι

kubiak
15-06-06, 18:17
§

To θέμα της διαφήμισης της Bravia της Sony το γνωρίζει κανείς (αρχικά πολύχρωμα μπαλάκια κατρακυλούσαν σε ένα δρόμο, ενώ τώρα μία μπάλα αλλάζει χρώματα)...

§

value_
16-06-06, 01:42
§

To θέμα της διαφήμισης της Bravia της Sony το γνωρίζει κανείς (αρχικά πολύχρωμα μπαλάκια κατρακυλούσαν σε ένα δρόμο, ενώ τώρα μία μπάλα αλλάζει χρώματα)...

§

Jose Gonzalez - Heartbeats

kubiak
16-06-06, 10:41
Jose Gonzalez - Heartbeats
Ευχαριστώ!

CRAZY SCIENTIST
13-07-06, 15:40
Το κομμάτι στη διαφήμιση Kinder Joy, ξέρει κανείς πώς λέγεται;

CyberWalker
14-07-06, 06:34
Παιδιά, αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και εδώ (http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=106812). Είναι sticky όπως βλέπετε και πιστεύω θα σας βοηθήσει. :)

CRAZY SCIENTIST
16-07-06, 06:45
Τα κομμάτια στις τελευταίες διαφημίσεις Kinder Joy, Frulite και Suzuki Swift, ξέρει κανείς ποιά είναι;

Nantia
19-07-06, 02:17
το τραγουδακι που παιζει στη διαφημιση της cosmoΚΑΡΤΑ που λεει: music makes me feel alive lalala... Γνωριζετε τιτλο?

MariaTs.
19-07-06, 03:34
το τραγουδακι που παιζει στη διαφημιση της cosmoΚΑΡΤΑ που λεει: music makes me feel alive lalala... Γνωριζετε τιτλο?

Αν και Cosmote, άλλο η Cosmoκαρτα κι άλλο το What's up! Για το What's Up, το ζητούμενό σου: La La Mac - Sid. ;)

Nantia
19-07-06, 20:35
:oops: heh δεν τα εχω καλα με τα καρτοκινητα, διοτι οι εταιρειες εχουν βγαλει πολλα παρακλαδια.
Σ' ευχαριστω πολυ :respekt:

goku
25-07-06, 16:57
το τραγούδι λέγεται I'm Gonna Be(500 Miles) και το συγκρότημα που το τραγουδάει The Proclaimers. Μπορείς να το κατεβάσεις από το emule. εγώ από κεί το κατέβασα

apok
25-07-06, 17:00
Παίδες δεν ειναι τραγουδι διαφημίσεων αλλά δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο νήμα

Ξέρει κανείς πώς λέγεται μια ροκ διασκευή του Daddy Cool ??
Φχαριστώ σας

goku
25-07-06, 17:02
Ξέρει κανείς το τραγούδι της διαφήμισης της Amit Motion Θετική Ενέργεια με αυτόν από το MAD;

Garry
25-07-06, 17:04
Bρε apok έχουμε υπόμνημα για τις αναζητήσεις τραγουδιών.Μάλλον επειδή ο τίτλος του όμως δεν είναι ξεκάθαρος πολλοί δεν το γνωρίζουν.(ΕvilHawk θα μπορούσε να διορθωθεί το υπόμνημα "Ψάχνω ένα περσινό hit" ίσως?)

tommy_kap
25-07-06, 17:23
Ξέρει κανείς το τραγούδι της διαφήμισης της Citroen c2 dj?
Ευχαριστώ!

wishbone
25-07-06, 17:41
Παίδες δεν ειναι τραγουδι διαφημίσεων αλλά δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο νήμα

Ξέρει κανείς πώς λέγεται μια ροκ διασκευή του Daddy Cool ??
Φχαριστώ σας

Placebo-daddy cool?

apok
26-07-06, 10:40
Placebo-daddy cool?

XXmmm... δεν το βρίσκει το ψαχτήρι μου:(

Άκυρο... το βρήκα.. θενξξξξξ

goku
26-07-06, 11:46
Μήπως ξερει κανένας ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται στις καινουριες διαφημήσεις τις Τραπεζας Πειραιώς ??
The Proclaimers - I'm Gonna Be (500 Miles)

goku
26-07-06, 11:52
Ξέρει κανείς το τραγούδι από τη διαφήμιση της Amita Motion Θετική ενέργεια, με αυτόν από το mad; επίσης από τη διαφήμιση του becel pro active;

tommy_kap
26-07-06, 16:48
Ξέρει κανείς το τραγούδι της διαφήμισης της Citroen c2 dj?
Ευχαριστώ!

spyronis
30-07-06, 22:05
Λοιπόν λίγο δύσκολο αυτό που θα ζητήσω.
Εγώ νομίζω ότι ήταν από διαφήμιση campari, ο φίλος μου από διαφήμιση martini, περιεχόμενο διαφήμισης δεν θυμόμαστε καθόλου. Εποχή είναι 1995? 1996? ίσως κάπου εκεί.

Μόνο ότι είναι τραγούδι σε κλασσική κιθάρα γρήγορα εκτελεσμένο και νομίζω το είχε πάρει το αυτί μου σε μια εισαγωγή τραγουδιού της Βανδή. Ο Φοίβος πάλι πρωτοτύπησε απ' ότι φαίνεται.
Καμία βοήθεια για το τραγούδι??

Gedo
30-07-06, 22:42
Λοιπόν λίγο δύσκολο αυτό που θα ζητήσω.
Εγώ νομίζω ότι ήταν από διαφήμιση campari, ο φίλος μου από διαφήμιση martini, περιεχόμενο διαφήμισης δεν θυμόμαστε καθόλου. Εποχή είναι 1995? 1996? ίσως κάπου εκεί.

Μόνο ότι είναι τραγούδι σε κλασσική κιθάρα γρήγορα εκτελεσμένο και νομίζω το είχε πάρει το αυτί μου σε μια εισαγωγή τραγουδιού της Βανδή. Ο Φοίβος πάλι πρωτοτύπησε απ' ότι φαίνεται.
Καμία βοήθεια για το τραγούδι??

CAMPARI " FANTASY" , ειναι ενα μουσικο θεμα απο παλιοτερη
διαφημιση, δεν ξερω αν εννοεις αυτο.

Readiness
31-07-06, 08:50
Λοιπόν λίγο δύσκολο αυτό που θα ζητήσω.
Εγώ νομίζω ότι ήταν από διαφήμιση campari, ο φίλος μου από διαφήμιση martini, περιεχόμενο διαφήμισης δεν θυμόμαστε καθόλου. Εποχή είναι 1995? 1996? ίσως κάπου εκεί.

Μόνο ότι είναι τραγούδι σε κλασσική κιθάρα γρήγορα εκτελεσμένο και νομίζω το είχε πάρει το αυτί μου σε μια εισαγωγή τραγουδιού της Βανδή. Ο Φοίβος πάλι πρωτοτύπησε απ' ότι φαίνεται.
Καμία βοήθεια για το τραγούδι??

Jam & Spoon - Right In The Night

spyronis
31-07-06, 12:38
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Νομίζω με κάλυψε ο Readiness.

delidim
01-08-06, 21:15
Aπό την διαφήμηση του dissarono originale πριν 4-5 χρόνια θυμάται κανείς το μουσικό θέμα?
πλοκή 1, μελαχρινή γυναίκα ,χορέυτρια μάλον, προπονείται ,ώσπου έρχεται ένας τύπος και χορεύουν παθιασμένα τανγκό
πλοκή 2,γυναίκα ζωγράφος κοιτάζει με απορία και έκσταση τον πίνακα που μόλις ζωγράφισε και τραβά την τελευταια πινελιά.Ο πίνακας είχε αφηρημένο θέμα...
Το μουσικό θέμα και στα 2 σενάρια το ίδιο.

MariaTs.
02-08-06, 19:39
Aπό την διαφήμηση του dissarono originale πριν 4-5 χρόνια θυμάται κανείς το μουσικό θέμα?
πλοκή 1, μελαχρινή γυναίκα ,χορέυτρια μάλον, προπονείται ,ώσπου έρχεται ένας τύπος και χορεύουν παθιασμένα τανγκό
πλοκή 2,γυναίκα ζωγράφος κοιτάζει με απορία και έκσταση τον πίνακα που μόλις ζωγράφισε και τραβά την τελευταια πινελιά.Ο πίνακας είχε αφηρημένο θέμα...
Το μουσικό θέμα και στα 2 σενάρια το ίδιο.

Aν σου πω ότι την συγκεκριμένη μουσική την ψάχνω κι εγώ για χρόνια; Αλλά τίποτε! Υποψιάζομαι ότι γράφτηκε μόνο και μόνο για τα σποτς όπως έχει γίνει και με το Jose Cuervo! :sorry:

Tripakis
04-08-06, 02:31
sorry gia ta greeklish , grafo apo allo pc , to blues tragoudi apo to milko dark chocolate poia nou ine?epsaksa sxedon olous tous blues men alla den brika kati.....

MariaTs.
05-08-06, 03:14
Αναζητείτε καιρό το συγκεκριμένο! Απ'την πρώτη στιγμή που πέχτηκε η διαφήμιση στην τηλεόραση μάλιστα! :(

Gordito
05-08-06, 03:18
να ρωτησω κατι σχετικο-ασχετο. Η κοπελα που παιζει στην διαφημιση του ΙΟΛΗ ειναι Ελληνιδα??? Την ξερουμε?? Και αν δεν καταλαβατε..........
ΔΕΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ......:lol:

routerjoc
07-08-06, 12:29
Clap your Hands Say Yeah - Clap your Hands!

Εντυπωσιακό ευχαριστώ :oneup::oneup::oneup: μόλις έσωσες το image ενός ανθρώπου που έχει ακούσει κοντά 20.000 albums δεν μπορούσα να το βρώ με τίποτε αυτό το κομμάτι:rofl::rofl:

και πάλι :respekt:

anodizer
08-08-06, 14:39
Εντυπωσιακό ευχαριστώ :oneup::oneup::oneup: μόλις έσωσες το image ενός ανθρώπου που έχει ακούσει κοντά 20.000 albums δεν μπορούσα να το βρώ με τίποτε αυτό το κομμάτι:rofl::rofl:

και πάλι :respekt:

Καλά αυτό σχεδόν δεν είναι τραγούδι, έπαιζε και σε διαφήμιση; Πολύ μέτριος δίσκος πάντως, κρίμα.

routerjoc
10-08-06, 21:01
Έχει κάτι που μου αρέσει το συγκεκριμένο κομματί (κάτι προς το χαρούμενο αστείο). Ήταν στην διαφήμιση για την τηλεόραση του ραδιόφωνου του ΣΚΑΙ άν θυμάμαι καλά. Μια και φυσικά άκουσα και εγώ όλο το δίσκο δεν μπορώ να πώ ότι με εντυπωσιάσαν ιδιαίτερα κάποια άλλα κομμάτια εκτός απο το πρώτο ομώνυμο.

kourampies
15-08-06, 19:33
Aπό την διαφήμηση του dissarono originale πριν 4-5 χρόνια θυμάται κανείς το μουσικό θέμα?
πλοκή 1, μελαχρινή γυναίκα ,χορέυτρια μάλον, προπονείται ,ώσπου έρχεται ένας τύπος και χορεύουν παθιασμένα τανγκό
πλοκή 2,γυναίκα ζωγράφος κοιτάζει με απορία και έκσταση τον πίνακα που μόλις ζωγράφισε και τραβά την τελευταια πινελιά.Ο πίνακας είχε αφηρημένο θέμα...
Το μουσικό θέμα και στα 2 σενάρια το ίδιο.

Nova - All this love

alfisti
24-08-06, 14:25
η μουσική του Fiat Punto η καινούργια;;

Νικαετός
24-08-06, 14:50
Παιδιά η μουσική από τη διαφήμιση του Avensis ?? (Αυτή που χαράζει η ...χαριτωμένη το αυτοκίνητο )

astratos
27-09-06, 20:13
δεν ειναι απο διαφημιση, αλλα το ειναι το παλιο σημα της ΕΡΤ για καληνυχτα. Το παιζει ο ΕΡΑ Sport και ειναι σε διασκευη πολυ rock. ποιο ειναι ή που μπορουμε να το βρουμε?

The_StarGazer
27-09-06, 20:20
η μουσική του Fiat Punto η καινούργια;;


Εαν λες για το Grande Punto τοτε ειναι των Simple Minds - Don't You Forget About Me (απο τα τελη των 80's)

jdm
17-12-06, 21:14
ξερει κανενας ποιο κομματι ειναι αυτο που εχει η διαφημηση της cosmote?

papdoux
17-12-06, 22:08
ξερει κανενας ποιο κομματι ειναι αυτο που εχει η διαφημηση της cosmote?

Fedde Le Grande - Put Your Hands Up For Detroit

pareto v.
17-12-06, 22:08
Αν εννοείς του what's up είναι
Put your hands up for Detroit- Febbe la grand
Για τον dj δεν είμαι σίγουρος αν το γράφω σωστά

jdm
18-12-06, 01:37
Σας ευχαριστω!!!!!!:oneup:

jdm
18-12-06, 08:30
μια και σας βρηκα και κατι αλλο... το προηγουμενο τραγουδι του what's up?

pareto v.
20-12-06, 02:23
Μπορεί να μου πει κάποιος το τραγούδι από μία παλιά διαφήμιση του bacardi.Αν θυμάμαι καλά
το πρόμο της διαφήμισης ήταν passion vibes και έπαιζε ένα latin κομμάτι ενώ μια μελαχρινή γυναικάρα χορεύει μέσα σε ένα κλαμπ.

RyDeR
20-12-06, 20:24
μια και σας βρηκα και κατι αλλο... το προηγουμενο τραγουδι του what's up?
Sid - La La Mac ;)

jdm
22-12-06, 02:03
THAnk's !!!!!!!!!!!!!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.