PDA

Επιστροφή στο Forum : Eurovision 2005 : Eλληνικη συμμετοχη



Σελίδες : 1 [2] 3 4

coftaras
22-05-05, 01:36
Πλάκα πλάκα ετοιμαστείτε να πήξετε σε Number One για ένα χρονο .Εθνικός ύμνος θα γινει.Θα το σιχαθούμε να το ακουμε. Καλη η πρώτη θέση αλλά ΕΛΕΟΣ όχι άλλη Παπαριζου .

Περσι στα γενεθλια μου πηραμε το ευρωπαικο ,φετος στην γιορτη μου πηραμε την Eurovision .Ρε παιδια του χρόνου ποτε γινεται ο τελικος του Μουντιαλ ? :lol: :-k

Νικαετός
22-05-05, 01:38
Απλά όσοι θέλουμε ας το χαρούμε ...(καλό ήταν όσο κράτησε !!! ) . Όσοι δεν θέλουν , καληνύχτα . (Δεν είναι υποχρεωτικό να αρέσει σε όλους και ούτε είναι κακό να αρέσει σε κάποιους ) .

Νικαετός
22-05-05, 01:39
Πλάκα πλάκα ετοιμαστείτε να πήξετε σε Number One για ένα χρονο .Εθνικός ύμνος θα γινει.Θα το σιχαθούμε να το ακουμε. Καλη η πρώτη θέση αλλά ΕΛΕΟΣ όχι άλλη Παπαριζου .

Ας μας την δείχνουνε , σε άλλα τραγούδια , καλοκαίρι είναι ανάλαφρη παρουσία και αρκετά ορεκτική είναι (και χωρίς να τραγουδάει ακόμα καλύτερα !)

zouzouni
22-05-05, 01:40
To "Σήκωσέ το, το τιμημένο" που φώναζαν κάποιοι Έλληνες μέσα στο ακροατήριο το ακούγατε? :thumb_dup

Πολύ μ'αρέσει αυτό το link :clap
http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4566149.stm

nnn
22-05-05, 01:40
Ασχέτως αν μας αρέσει ή όχι ο θεσμός αυτός ένα πράγμα είναι σίγουρο,η Έλενα μετράει.
:worthy:

del_ahmettt
22-05-05, 01:54
=>Δείτε τις επόμενες μέρες τί ζήτηση θα υπάρχει στα P2P για αυτο το κομμάτι και πόσοι χρήστες θα το διαθέτουν.
=>Ετοιμαστείτε και για τουλάχιστον 30-40 remixes που θα βουϊζουν στα αυτια μας ολο το καλοκαίρι .

Δεν μου αρέσει αυτος ο θεσμός (κυρίως στον αγγλικό στιχο εχω ενσταση), αλλα δεν μπορώ να λησμονήσω ότι κατα βάθος υπάρχουν και οφέλη για την χώρα μας από αυτη την επιτυχία.

shadowmoon
22-05-05, 01:56
Συγχαρητηρια στην Ελενα.
Οσο για μας τους υπολοιπους , ας ετοιμαστουμε να πληρωσουμε το λογαριασμο για φετος , αλλα και για το πανηγυρι του χρονου.

Lazy Dog
22-05-05, 01:56
Οπως και να εχει ειναι μια επιτυχια για την Ελλαδιτσα μας.....Ενα μπραβο και απο εμενα :thumbsup1

Alexandros191
22-05-05, 01:57
ΤΑ ΔΩΣΑΜΕ ΟΛΑ!!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!ΕΛΛΑΔΑΡΑ no1 :thumb_dup:thumb_dup

del_ahmettt
22-05-05, 02:00
Alexandros191, νομίζω πρεπει στο avatar σου να αλλάξεις την κοπέλα και να βάλεις την Έλενα... :D

Gothic
22-05-05, 02:01
Ένα σοβαρό κανάλι είχε μείνει, πάει και αυτό, για ένα χρόνο θα έχουν στο repeat την techno-σούστα με την ambient λύρα. Καταραμένα ψηφιακά μέσα, τουλάχιστον αν είχαν μείνει ακόμα στις κασσέτες θα έλιωνε κάποια στιγμή... :mad:

Άντε και του χρόνου ο Νίνος ο τσολιάς με industrial ζωναράδικο. :-k

ΥΓ για όσους νομίζουν οτι θα αυξηθεί ο τουρισμός : Είμαι σίγουρος οτι όταν ο τουρίστας αγοράσει 1 μπουκαλάκι νερό σε τιμή σαμπάνιας, θα πει "χαλάλι, τουλάχιστον η Παπαρίζου κέρδισε τους Ουκρανούς Eminem". :roll:

coftaras
22-05-05, 02:02
ας ετοιμαστουμε να πληρωσουμε το λογαριασμο για φετος
Tον πληρωνουμε καθε μηνα με τον λογαριασμο της ΔΕΗ .
Τουλαχιστον ας πανε σε ενα κατι που θα διαφημηση την Ελλαδα στο εξωτερικο και δουμε κανενα ξενο εδω γιατι ο τουρισμος πηρε την κατω βολτα (ασχετο :offtopic: )

Manolis K.
22-05-05, 02:04
Άν αυτό ήταν το πρώτο, φαντάσου πώς ήταν τα υπόλοιπα ..
Το επίπεδο της Eurovision πραγματικά είναι πάρα πολύ χαμηλό, παρ'όλα αυτά μπράβο μας και στην Έλενα :-)

Νικαετός
22-05-05, 02:04
=>Δείτε τις επόμενες μέρες τί ζήτηση θα υπάρχει στα P2P για αυτο το κομμάτι και πόσοι χρήστες θα το διαθέτουν.
=>Ετοιμαστείτε και για τουλάχιστον 30-40 remixes που θα βουϊζουν στα αυτια μας ολο το καλοκαίρι .

Δεν μου αρέσει αυτος ο θεσμός (κυρίως στον αγγλικό στιχο εχω ενσταση), αλλα δεν μπορώ να λησμονήσω ότι κατα βάθος υπάρχουν και οφέλη για την χώρα μας από αυτη την επιτυχία.

Ένα μεγάλο + είναι το ότι η Αγγλία , μια μεγάλη μουσική αγορά μας έδωσε 12 , που κατά ένα μεγάλο ποσοστό μεν οφείλεται στους Έλληνες και Κύπριους φοιτητές που σπουδάζουν στην Αγγλία , αλλά σίγουρα και σε αρκετούς Άγγλους .

(Πάντως στα πανηγύρια είμαστε πρώτοι - δείτε την ΈΛενα πάνω στην μπάρα , εεεε στο τραπέζι της συνέντευξης τύπου με την Ελληνική σημαία - είναι όλα τα λεφτά !)

ipo
22-05-05, 02:09
Συγχαρητήρια στην κυρία Έλενα Παραρίζου.

Ας ελπίσουμε ότι η υποστήριξη της Eurovision 2006, θα χρειαστεί αρκετή νέα υποδομή σε routers και οπτικές ίνες, η οποία θα μας μείνει μετά για εμπορική χρήση.

(καθένας με τον πόνο του)

chrispen
22-05-05, 02:11
όσοι είναι πιρκόχολοι ή δεν τους ενδιαφέρει το θέμα να ΜΗΝ κάνουν post παρακαλώ. Άν δεν σας ενδιαφέρει μην σχολιάζετε αρνητικά. Μπράβο στην Έλενα μας , μπράβο και στον ΕΟΤ που διαφημίστηκε και την διαφήμισε.. ;)

coftaras
22-05-05, 02:14
Μου στηλαν μυνημα στο κινητο οτι στην πατριδα της (και δικη μου) την Καρδιτσα εχουν γλεντι.Να δω το "Number One" σε καλαματιανο ρυθμο και ας πεθανω (λες?) :D :oops:

Gothic
22-05-05, 02:16
Tον πληρωνουμε καθε μηνα με τον λογαριασμο της ΔΕΗ .
Τουλαχιστον ας πανε σε ενα κατι που θα διαφημηση την Ελλαδα στο εξωτερικο και δουμε κανενα ξενο εδω γιατι ο τουρισμος πηρε την κατω βολτα (ασχετο :offtopic: )
Και ερωτώ, ο ξένος που θα αποφασίσει να σκάσει τα ωραία του λεφτάκια για να έρθει στην Ελλάδα, θα το κάνει για να έρθει στην πατρίδα που γέννησε τη νικήτρια της Εβροβίζιον (όχι, δεν εννοώ την Σουηδία κακοί άνθρωποι);
Αν είναι έτσι η Ουκρανία πρέπει να έπηξε στον τουρισμό φέτος με την πορνοστάρ ντυμένη Κόναν, έτσι; :p
Μια διαφήμιση στο CNN με τα ίδια λεφτά θα έφερνε πολύ περισσότερο κόσμο, απλά δεν θα έτρωγαν όλοι αυτοί που έχουν συνηθίσει να έχουν σταθερή πηγή εισοδήματος κάθε χρόνο.

netrinos
22-05-05, 02:25
Επιτέλους η Εurovision στην Ελλάδα!!!
Παρουσιαστές του χρόνου ο Ταμπάκης και ο Catman :)

coftaras
22-05-05, 02:26
Αν είναι έτσι η Ουκρανία πρέπει να έπηξε στον τουρισμό φέτος με την πορνοστάρ ντυμένη Κόναν, έτσι;
Υπαρχει συγκριση για τις ομορφιες που εχει η Ουκρανια και αυτες που εχει ο Ελλαδα?Δεν νομιζω.
Πιστευω οτι η διαφημηση που θα γινει επι ΕΝΑ χρονο θα κοστιση λιγοτερο (ισως κανω και λαθος) με το να αναφερετε οτι η Eurovision θα γινει στην Ελλαδα απο μια απλη διαφημηση σε ενα περιοδικο.
Βεβαια δεν πιστευω οτι θα εχουμε κοσμοσυρωη απο τουριστες για αλλους λογους που καλο θα ηταν να ανοιγαμε αλλο topic για αυτο το θεμα.

lemonidas
22-05-05, 02:31
Μπράβο στην Έλενα άλλα και στη Πασχαλίδου (που βοήθησε για το 12 από τη σουηδία).

[άσχετο] γιατί να μην υπάρχουν αρνητικά ποστ? Δεν κατάλαβα? Λέει ο τίτλος του θέματος "Μόνο συγχαρητήρια για τη γιουροβίζιον"? Το γεγονός οτι κάποιος σχολιάζει αρνητικά δεν σημαίνει οτι δεν ενδιαφέρεται. Άλλωστε το "Μπράβο" είναι το ίδιο δυνατό επιχείρημα με το "Όχι ρε γμτ πάλι θα πληρώνουμε"
[/ασχετο]

Πάντως αγχωθήκαμε λίγο στην αρχή ε?

apostolos_as
22-05-05, 02:38
Μπράβο στην Έλενα και στους συνεργάτες της για την επιτυχία τους.:clap:thumb_dup:clap

(Α, ναι. Έλεος με τη μιζέρια κάποιων εδώ μέσα!:banned:)

del_ahmettt
22-05-05, 02:40
Τό ότι θα γραφτεί η λέξη "Ελλάδα" ("Greece") - σε σχεη με κάτι καλο - πολύ περισσότερες φορές από οτι συνήθως σε στήλες εφημερίδων και περιοδικών, σε sites του Ιντερνετ, ή θα ακουστεί από ΤV και radios ανα τον Κόσμο, είναι για μένα το μεγαλύτερο κέρδος.
Διοτι κάτι τέτοιο θυμίζει ότι υπάρχει αυτη η χώρα με τα ωραία της.
Απο κει και πέρα το αν θα αξιοποιηθεί ο συνειρμός (Εurovision > Paparizou >Greece>?), που φυσιολογικά θα δημιουργείται για κάποιο καιρό, προς ουσιατικό οφελος της χώρας (λχ ώθηση τουρισμου), είναι ένα ερώτημα.

Gothic
22-05-05, 02:47
Υπαρχει συγκριση για τις ομορφιες που εχει η Ουκρανια και αυτες που εχει ο Ελλαδα?Δεν νομιζω.
Εγώ το ξέρω. Εσύ το ξέρεις. Ο ξένος που έχει αποφασίσει να έρθει το ξέρει. Ο ξένος που είδε Εβροβίζιον δεν το ξέρει και μάλλον δεν θα το μάθει επειδή η λυράρισσα Ιλέν κατέκτησε την κορυφή της Κιτσοβίζιον. Σαν "διαγωνισμός" δεν λέει τίποτα, απλά δες την αντίδραση σου πρίν λίγες ώρες ή την αντίδραση του κόσμου κάθε φορά που οι άξιοι αντιπρόσωποι μας δεν επέστρεφαν με την πολυδιαφημισμένη πρώτη θέση. "Ντροπή, ένα χάλι είναι, να μην ξαναπάμε!"
Η μόνη του αξία βρίσκεται στο να μαζεύονται φίλοι και να κράζετε όλοι παρέα το κάθε σούργελο απο κάθε γωνία της Ευρώπης. Σαν τουριστική ατραξιόν όμως, μπα...

Πιστευω οτι η διαφημηση που θα γινει επι ΕΝΑ χρονο θα κοστιση λιγοτερο (ισως κανω και λαθος) με το να αναφερετε οτι η Eurovision θα γινει στην Ελλαδα απο μια απλη διαφημηση σε ενα περιοδικο.
Επι ένα χρόνο θα μας τα κάνουν τσουρέκια ΕΔΩ, κάτι Στάρ και κάτι Τατιάνες. Στον υπόλοιπο κόσμο θα έχει ξεχαστεί σε δύο εβδομάδες. Το πολύ. Μια διαφήμιση που προβάλει τις ομορφιές τις Ελλάδας (και όχι μόνο τα πισινά της ταλεντάρας μας) σε κάποιο μεγάλο κανάλι του εξωτερικού θα είχε πιο πολύ νόημα.

Βεβαια δεν πιστευω οτι θα εχουμε κοσμοσυρωη απο τουριστες για αλλους λογους που καλο θα ηταν να ανοιγαμε αλλο topic για αυτο το θεμα.
Α, μπράβο... Εσωτερική κατανάλωση καθαρά. Όταν έχουμε κατακόρυφη πτώση τουρισμού παρ'όλο που έχουμε τέτοια τοπία, αρχαία, κλίμα, μπλα μπλα μπλα, για τι πράγμα να συζητάμε τώρα. Έκανε ο Σαβραμόπουλος το κομμάτι του, θα χαρεί και ο κόσμος κανα δυο μέρες, θα χαρούν τα κατινάδικα κανα δυο μήνες, θα χαρώ και εγώ που δεν πατάω σε ελληνάδικα για να τρώω στη μάπα τα 79 ρεμύξια που θα βγούν, θα χαρεί και η ΕΡΤ που θα δικαιολογεί τις αρλούμπες για άλλα 50 χρόνια και θα φάνε άλλοι τόσοι τα 10πλάσια του χρόνου.

Νικαετός
22-05-05, 02:57
Μπράβο στην Έλενα άλλα και στη Πασχαλίδου (που βοήθησε για το 12 από τη σουηδία).

[άσχετο] γιατί να μην υπάρχουν αρνητικά ποστ? Δεν κατάλαβα? Λέει ο τίτλος του θέματος "Μόνο συγχαρητήρια για τη γιουροβίζιον"? Το γεγονός οτι κάποιος σχολιάζει αρνητικά δεν σημαίνει οτι δεν ενδιαφέρεται. Άλλωστε το "Μπράβο" είναι το ίδιο δυνατό επιχείρημα με το "Όχι ρε γμτ πάλι θα πληρώνουμε"
[/ασχετο]

Πάντως αγχωθήκαμε λίγο στην αρχή ε?

Να διατυπώσω λίγο διαφορετικά την άποψη των αρνητικών ποστ και γιατί δεν πρέπει να γίνονται ,τουλάχιστον απόψε : Γιατί συμμετέχουμε σε αυτόν τον διαγωνισμό σχεδόν από την αρχή και κάθε χρόνο πληρώνουμε για την συμμετοχή μας αυτή , φέτος που κέρδισε η Έλενα (γιατί η έλενα κέρδισε και οι δημιουργοί του τραγουδιού και κανένας άλλος) , γιατί τόση μιζέρια ?

Ξέρετε πόσο εύκολα μπορώ να γίνω πικρόχολος αν το θέλω ? Τι θα δείξω απόψε ? Πως είμαι πολιτικοποιημένος , σε μία συζήτηση για την eurovision ? Όχι , φυσικά όχι και πάλι όχι ...Ας μην ξεχνάμε και δεν το λέω για κακό ότι περυσι τέτοιο καιρό ένας όλόκληρος λαός ξεσηκώθηκε για τις γάμπες και τα σώβρακα του ζαγοράκη (Και εγώ μαζί ) , ε,. προτιμώ τις γάμπες και τον π@π@ της Έλενας , πως να το κάνουμε .

ipo
22-05-05, 03:02
Δεν θα βάλει κανείς στις ειδήσεις του ADSLgr το αποψινό γεγονός;

:guitar


Καληνύχτα.

coftaras
22-05-05, 03:03
Πεστα Νικο ...Πεστα.Καλη η πλακα αλλα οχι αλλη μιζερια .
Ποσες φορες εχει χαρεί ο Ελληνας?Ελαχιστες.Μια με το ευρωπαικο στο μπασκετ ,μια περσι με το ευρωπαικο στο ποδοσφαιρο και μια φετος με το ευρωπαικο στο τραγουδι.(αντε και κανα δυο φορες ακομα)

kostthem
22-05-05, 03:09
Ακόμα και να μην γουστάρει κάποιος τον διαγωνισμό (και εγώ .. δεν τρελαίνομαι), σίγουρα δεν χαλιέται με την νίκη μας. Αφήστε που θα τους τρελάνουμε τους Ευρωπαίους. Πέρσι στείλαμε εναν πολύ ωραίο άντρα και φέτος μια πάρα πολύ ωραία γυναίκα!

WAntilles
22-05-05, 03:11
Θα σιχαθούμε να βλέπουμε και να ακούμε Παπαρίζου και το χαζο-τραγούδι της - περισσότερο απ' όσο το έχουμε ήδη σιχαθεί.

Το καλό όμως είναι ότι γλυτώσαμε μια για πάντα από τη μούμια. :mrgreen:

ipo
22-05-05, 03:15
Χαίρομαι που επανήλθε το yoda. Τώρα κοίταζα τα έτοιμα avatar που σου δίνονται στο ADSLgr και είχε μία καλή φωτογραφία, με το yoda να ξεπροβάλει από το σκοτάδι. Ίσως πρέπει να τη δεις:
http://www.adslgr.com/forum/images/avatars/movie_star_wars_yoda.gif

Τι εννοείς λέγοντας "μούμια";

asikamin
22-05-05, 03:23
Το καλό όμως είναι ότι γλυτώσαμε μια για πάντα από τη μούμια. :mrgreen:

και φορτωθήκαμε το βούρλο από τις Σουηδίες.

?Γιατί σ'άυτή τη Γιδοβίζιον όλοι κρατούσαν κι'από μια μαγκούρα,στο νούμερο τους?
Πολύ "μαγκούρα" ρε παιδιά,το δοξάρι μας έκανε τη διαφορά!

Άντε και του χρόνου στην Αθήνα με ντουέτο Τάκη Μπινιάρη-Τζων Τίκη,στίχοι-μουσική ότινάναι & σε χορογραφία Φωκά Ευαγγελινού...

apostolos_as
22-05-05, 03:32
Κάτι που είπε ο Β. Παπακωνσταντίνου(ο τραγουδιστής ντε): "Μέχρι τώρα δεν άντεχα τους σοβαροφανείς. Τώρα πλέον δεν αντέχω και τους σοβαρούς".

Ε ρε προβληματισμούς που δημιουργούν τα κωλομέρια της Έλενας!!!
Άλλοι βλέπαν γιουροβίζιον και θαυμάζαν τις ωραίες υπάρξεις, και άλλοι ανησυχούσαν για τον τουρισμό, την οικονομία και την πείνα του τρίτου κόσμου.

ΡΕ ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΡΕΕΕ!!!!

opimis
22-05-05, 04:05
Για μας, που φάγαμε την πίκρα του κυπέλλου, μια χαρά μας έκατσε κι Παπαρίζου!:p
Συγχαρητήρια στη Παπαρίζου:thumbsup1 και στον Καστίγιο, που έχασε δυο (αν θυμάμαι καλά και δεν είναι περισσότερες) κλασικές ευκαιρίες και δεν χάσαμε 5-0!!!:-k

princess
22-05-05, 04:24
καθε ελληνικη επιτυχια ειναι επιτυχια και τη γλενταμε γιατι ειμαστε ελληνες και φαινομαστε (και τρωγομαστε και καλα κανουμε... εθνικο χαρακτηριστικο ειναι κι αυτο).
Ασχετα αν μου αρεσει η οχι η ιστορια με τη eurovision, ασχετα αν μου αρεσε η οχι το τραγουδι, ασχετα αν το ψηφισαν οι απανταχου ελληνες φοιτητες και ξενιτεμενοι, το θεμα ειναι οτι το πηραμε, για κακη τυχη της μποκοτα οταν την φυγανε απο την παρουσιαση -θα χει φαει τα νυχια της ως τη ριζα η ερμη- κι ισως καλυτερα φετος παρα περυσι (τον καναμε το ντορο μας περυσι να χαμε καικατι για φετος). Και γιατι παρακαλω δεν ηταν καλη η παπαριζα; οι μεταλλαγμενοι stratovarious με drug queen/φλωρινιωτης look που πηγε η Νορβηγια ηταν καλυτεροι; Οι Τουρκοι που αφου τους πηραμε τους αμανεδες κινηθηκαν ανατολικοτερα και κοντεψανε να γινουν Ινδοι ηταν καλυτεροι; Να μηνπω για τους αγγλους που ανακαλυψαν το τσιφτετελοειδες (απο την λαικη τους παραδοση να υποθεσω).
Μωρε μπραβο μας ... Και στο κατω κατω σε ενα διαγωνισμο που βασιλευει το μπουτι ειχαμε το καλυτερο, που ειναι το κακο δηλαδη;

Ducklord
22-05-05, 04:35
Παίδες, σόρυ αν ακούγομαι κακός, μα είμαι από τα άτομα που σιχαίνονται τα σκυλάδικα και τα ελληνικά σαχλοπόπ κομματάκια. Και αυτό ήταν το κομμάτι της Έλενας: ένα σαχλοπόπ σκυλάδικο. Ακόμη δεν το πιστεύω πως νίκησε ένα κομμάτι που ασελγεί στη νοημοσύνη των ακροατών του, που δείχνει πως οι γνώσεις των δημιουργών του επί της Αγγλικής περιορίζονται στις λέξεις "You" και "One", τις οποίες και προσπαθούν να συνδυάζουν συνεχώς. Και κερδίσαμε. Κερδίσαμε με ένα κομμάτι που δεν έβγαζε νόημα...

Τι να πω...

Την "ταλεντάρα την Παπαρίζου", θυμηθείτε πως μόνο εμείς τη θαυμάζαμε - στη χώρα της (διότι, αν το θυμάστε, μετανάστης ήταν η κοπέλα), ήταν μία άσημη τραγουδίστρια που έπαιζε με το φίλο της σε μπουάτ και μπαράκια - νομίζω είχε βγάλει και σιντιά (όχι κάτι σπουδαίο, έχουν βγάλει και 2 φίλοι μου). Είχε δει, όμως, πως δεν έβγαινε και πολύ φράγκο. Μετά, την έμαθε η Ελλάδα και έγινε το έλα-να-δεις. Αφού είδε φράγκα ήρθε προς εδώ, ξέχεσε το φίλο της (τον οποίο θεωρούσα σημαντικότερο εκ των δύο τμημάτων των Antique - για αυτό, όμως, ο λαός μας λέει πως "τρίχα από σκουφί δέρνει καράβι") και έγινε η νέα "Εθνική μας στάρ".
Σαν μία άλλη, παλαιότερη "Εθνική μας στάρ", που ήξερε μόνο να τινάζει το μαλλί μπροστά στην κάμερα και να μιλά με νάζι όταν κοιτούσε το γκόμενο, όταν ήταν στο σχολείο, όταν της είχαν σφάξει τον αδελφό ή όταν την έδερναν ομαδικά οι ναζί στα χαρακώματα. Αυτό, ο μίζερος λαός μας, το έλεγε "ερμηνεία". Και την Καρέζη την είχε για τα μπάζα.

Καλό είναι να γιορτάζουμε που κερδίσαμε σε μία σαχλαμάρα, δεν βλάπτει. Καλό είναι, όμως, να ξέρουμε πως πρόκειται για μία σαχλαμάρα, και να ετοιμαζόμαστε για μία σοβαρή νίκη, σε ένα σοβαρό τομέα. Θέλετε στο τραγούδι; Στο τραγούδι. Να δούμε να πωλούνται χιλιάδες, εκατομμύρια σιντιά ελλήνων καλιτεχνών στο εξωτερικό, και να επεκτείνεται η γλώσσα μας σε όλο τον πλανήτη. Θα γίνει; Τσού... Να δούμε, τότε, ταινίες μας, λαμπρές ταινίες με ταλέντα, να εξάγονται και να κυριεύουν το Χόλιγουντ. Θα γίνει; Τσού. Επιστήμες, τότε; Να δούμε έλληνες να πετυχαίνουν μα να ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ έλληνες, και όχι να μεταναστεύουν για να δουν μια άσπρη μέρα; Μπάαα...

Τουλάχιστον, έχουμε την Παπαρίζου. Σαν το ανέκδοτο... "Αφού 'δεν', δε πας για ψάρεμα"...

gadgetakias
22-05-05, 07:57
Δεν κρίνω το επίπεδο του τραγουδιού, πάντως ήταν στο σωστό ύφος για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό..

Αυτά που κατά την γνώμη μου αποδείχτηκαν ήταν δύο πράγματα:

1. Η καλή προετοιμασία, και οι συντονισμένες ενέργειες (promo tour, ΕΡΤ, Υπουργείο τουρισμού, ενημέρωση πρεσβιών και άριστες δημόσιες σχέσεις) φέρνει τα σωστά αποτελέσματα. Την παρουσία της Παπαρίζου επί σκηνής αν την κρίνουμε μεμωνομένα στα 3 λεπτά που εμφανίτηκε θα έλεγα ότι ήταν αγέρωχη, αγέλαστη, το φόρεμα με το "μαύρισμά" της ήταν ένα χρώμα (άτονο) ενώ οι χορευτές επίσης εκτελούσαν σαν ρομποτάκια χωρίς καμία χάρη κτλ. Αυτά όμως τελικά ήταν σε δέυτερη μοίρα από η backstage στήριξη και ο μηχανισμός από πίσω είχε κάνει εξαιρετική δουλειά.

2. Η Μπόκοτα ήταν "γρουσούζα" και τώρα θα βράζει στο ζουμί της που άπό την πρώτη χρονιά που την "σούταραν" πήραμε την νίκη. Βράσε στο ζουμί σου δρακουμέλ..

zaranero
22-05-05, 08:34
Εγω δεν νομιζω οτι το τραγουδι μας ηταν και τοσο για τα μπαζα οσο το παρουσιαζεται.Αλλωστε απο τα εκατονταδες εμπορικα κομματια που ακουμε καθε χρονο απο την παγκοσμια σκηνη ποσα ειναι αυτα που βαζουμε στα αγαπημενα μας?
Οχι δεν θα το εβαζα στα αγαπημενα μου αλλα δεν ειναι και πατατα και ακογεται ευχαριστα.

mavlok
22-05-05, 08:50
ΡΑΚΙΤΖΟΣ ownz j00

dhmk
22-05-05, 09:38
Το κάθε τι στον τομέα του. Το τραγουδάκι της Παπαρίζου δεν είναι "μεγάλη τέχνη" αλλά κάνει κέφι μαζί και με την παρουσία της τραγουδίστριας που είναι πολύ ελκυστική. Αυτό θέλει ο κόσμος που παρακολουθεί την Eurovision. Να κάνει λίγο κέφι. Λοιπόν, ας μην "λυπούμαστε" που μερικές φορές κάνουμε το σωστό πράγμα τη κατάλληλη στιγμή και επιτέλους καταλαβαίνουμε τον παλμό του κόσμου γύρο μας και τον εκμεταλλευόμαστε με επιτυχία. Ας επιτρέψουμε στους εαυτούς μας τις μικρές νίκες μήπως δημιουργηθεί και η σωστή διάθεση - να γλυκαθούμε - για να πάρουν σειρά και οι μεγαλύτερες. Ολα από κάπου αρχίζουν! Από κάπου πρέπει να μάθει κανείς να νικά αντί να είναι αιωνίως ο καρμίρης που δεν αναγνωρίζουν οι άλλοι τις κρυφές, από ότι φαίνεται, χαρές του και όλο κλαίγεται. Προσφέραμε λίγη χαρά σε πολύ κόσμο στην Ευρώπη, το καταφέραμε, ας το απολαύσουν οι άλλοι και ας το χαρούμε και εμείς.

tzanerman
22-05-05, 11:04
Δεν λεω οτι με χαλασε η νικη της παπαριζου, αλλα ξερετε κατι; Ολο το καλοκαιρι θα το φαμε στη μαπα το ναμπερ ουαν...
Την μπασιστρια απο τις Βανιλα Νιντζα (τρελαθηκα στο γελιο οταν ακουσα το ονομα) την ειδατε; 19 ετων η πιτσιρικα...

Τζανερμαν

tzanerman
22-05-05, 11:06
Ή την επιστροφη στο '80 γκλαμ ροκ της Νορβηγιας; Ο φετινος διαγωνισμος με εκανε και γελασα πολυ...

Τζανερμαν

kubiak
22-05-05, 12:25
Ας μην προτρέχουμε...
Τουλάχιστον θα δούμε σε ένα χρόνο ποιο το όποιο όφελος και τι λογαριασμός θα έρθει...

Όσο για τη μιζέρια...

shadowmoon
22-05-05, 12:47
Οσον αφορα τα αρνητικα σχολια που γινονται , πιστευω πως εδω περα , αν θελουμε να ειμαστε ειλικρινεις , θα πρεπει να αναφερονται ολα ,θετικα , αρνητικα και ουδετερα σχολια.
Την περυσινη ολυμπιαδα την πληρωνουμε 5 φορες πανω απο οσο ηταν σχεδιασμενο.
Το show και τις φιεστες που θα γινουν του χρονου , ειναι ακομα αγνωστο ποσο θα τις χρεωθουμε.
Και μη μου πειτε πως ετσι βοηθαμε την Ελλαδα.
Η Ελλαδα πλεον ειναι αυτο που εχουν δημιουργησει οι image makers , οι πουλημενοι πολιτικοι , τα αφεντικα των media , τα στελεχη των διαφημιστικων ,τα μεγαλα "μυαλα" του εγχωριου μαρκετιγκ και εν κατακλειδι ολοι οσοι εχουν ριχθει σε ενα λυσσαλεο κυνηγι του κερδους.
Αυτους πληρωνουμε μεχρι τωρα και αυτους θα πληρωσουμε και του χρονου.
Τα μπουτακια της παπαριζου ειναι το δολωμα και το ναρκωτικο μας.
Κανενα απο τα καθημερινα προβληματα μας ουσιαστικα δεν λυνεται και εμεις θαυμαζουμε και κανουμε κριτικη αν το μεταλλαγμενο συγκροτημα των νορβηγων εξωγηινων, ηταν η οχι καλο , αν τα μαυρισμενα μπουτακια της παπαριζου κουνιοντουσαν ρυθμικα στο ρυθμο της επισης μεταλλαγμενης κρητικης-ποντιακης λυρας.
Θα με πειτε μιζερο , αλλα και ο καισαρας παλαιοτερα εδινε αρτο και θεαματα με λιονταρια στους δουλους του για να ξεχνανε τη σκλαβια τους.Δυστυχως εμεις παιρνουμε μονο τα θεαματα.
Ολα αυτα πεφτουνε λιγο "βαρια" και δεν βοηθανε στην πεψη.
Οποιος θελει απλως τα προσπερναει.

theorrion
22-05-05, 12:51
Είναι αξιοσημείωτο πάντως ότι τα ΟΛΑ τα λοιπά κανάλια (πλην ΕΡΤ) έκαναν πλήρως γαργάρα το όλο θέμα. Αν ήταν να γίνονταν τίποτα επεισόδια ή να έπιαναν κανένα γιο πολιτικού με ναρκωτικά, θα είχαν βγάλει δεκαπέντε έκτακτα. Τα συμφέροντα βασιλεύουν παντού, έιναι γνωστό. Εμένα με ενδιαφέρει ότι η ελληνική σημαία προβλήθηκε πάλι και του χρόνου η χώρα θα προβληθεί ακόμα περισσότερο σε καιρούς δύσκολους όπως οι σημερινοί.

HaRRy
22-05-05, 12:55
To Πήραμε ξανά το Ευρωπαϊκόοοοοοοοοοοοο
Ωραία τα μπουτάκια της Ελένας (όπως την λέγαν όλοι) και είχαμε ΠΟΛΥ καλή σκηνική και ηχητική παρουσίαση
Εμένα μου άρεσε ΠΟΛΥ της Ρουμανίας πάντως...
ΑΝΤΕ σε μία μέρα σήκωσα 2 κούπες...
Με βλέπω την Τετάρτη με δισκοπάθειαααααααα

apostolos_as
22-05-05, 13:16
Άντε γεια!

Νικαετός
22-05-05, 15:05
Εξακολουθώ να διαφωνώ - οριζόντια και κάθετα και όπως αλλιώς θέλετε πείτε το με αυτούς που βλέπουν το όλο θέμα σοβαρα και προσπαθούν να εκφράσουν πολιτικές απόψεις στο θέμα.

Κϋριοι , η eurovision είναι πανηγυράκι δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει. Σε αυτό το πανηγυράκι , εφόσον συμμετέχεις θα πας με τους όρους του και όχι με τους δικούς σου . Η Ιταλία δεν συμφωνεί , δεν συμμετέχει ...τόσο απλά . Εμείς , καλώς ή κακώς συμφωνούμε (αυτοί που ΕΣΕΙΣ ψηφίσατε συμφωνούν) , άρα συμμετέχουμε . Τέλος το θέμα συμμετοχής.

Κάποιοι έχουν φαγωθεί με το θέμα κόστος έξοδα κλπ. Οκ , ας συμφωνήσω και εγώ μαζί τους . Δίνουμε πολλά χρήματα (που δεν έχουμε) για το πανηγυράκι . Να ρωτήσω όμως : Μόνο εκεί δίνουμε ? Γιατί δεν σας βλέπω να φωνάζετε για την ανεργία ? Για την παδεία ? Για τα τόσα άλλα στραβά στην χώρα μας ? H eurovision ξεχείλισε το ποτήρι ? Φέτος ειδικά ??????? Μη χ@σω . Συγγνώμη φίλοι που θα σας στενοχωρήσω , αλλά αυτό λέγεται υποκρισία . Και ξέρετε γιατί είναι υποκρισία ????? Γιατί (πολλές και άπειρες βρισιές ) δεν ψήφισα εγώ κανέναν από αυτούς που γουστάρουν το πανηγυράκι , καταλάβαμε ?

Δυστυχώς ενώ έχουμε καταπιεί κυριολεκτικά την κάμηλο .... την συνέχεια την ξέρετε !

Εγώ ΓΟΥΣΤΑΡΩ την επιτυχία της Έλενας , Ελένας , όπως και αν την φώναζαν δεν με νοιάζει , και ξέρετε γιατί ? Γιατί η ιστορία της σαχλοτραγουδίστριας με τα μπουτάκια όπως την ανέφεραν εδώ αρκετοί και μεταξύ αυτών και ο αγαπητός Πάπιας , είναι προς τιμή της και όχι κατακριτέα .

Η 'μαυροκέφαλη¨κάτι σαν το μαυροτσούκαλη , ή σαν το "γύφτος" το δικό μας , που μεγάλωσε αντιμετωπίζοντας μια "ρατσιστική" κοινωνία ,(όχι στον δικό μας βαθμό βέβαια , αλλά ρατσιστική , όπως της Σουηδίας , κατάφερε την χώρα στην οποία μεγάλωσε να τις δώσει 12 άρι και να μην ψηφίσει την γειτόνισσα όπως κατά παράδοση κάνει ... Κάτι αντίστοιχο με το να δώσουμε εμείς το 12 στην Αλβανίδα και όχι στην Κύπρο ... τώρα θα μου πείτε ίσως "και τί έγινε" , και όμως ξέρετε ότι "έγινε¨. Στα προηγούμενα ποστ , έγραψα πως ότι κατάφερε η σαχλοτραγουδίστρια το κατάφερε μόνη της και εμείς είμαστε αμέτοχοι . Εγώ χαίρομαι για πάρτυ της όχι για την Ελλάδα ... η νίκη ήταν της σαχλοτραγουδίστριας και όχι των ελλήνων (εννοείται βέβαια και των δημιουργών του σαχλοτράγουδου) και όχι του ΕΟΤ .... Δεν θα χαιρόμουν το ίδιο αν το βραβείο κέρδιζε ο Νότης με μια "ζεμπεκιά" , γιατί οι "σοβαροί" καλλιτέχνες δεν ασχολούνται με το "πανηγυράκι" αλλά μόνο με τον τραπεζικό τους λογαριασμό .

Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά νοιώθω πως περισσεύει η υποκρισία .

Και για όσους δεν κατάλαβαν : Δεν υποστηρίζω τον θεσμό αλλά την Έλενα .Σε αυτούς που διαφωνούν θα απαντήσω "Σε όσους αρέσουμε , για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε" Τέλος .

lemonidas
22-05-05, 15:09
Να διατυπώσω λίγο διαφορετικά την άποψη των αρνητικών ποστ και γιατί δεν πρέπει να γίνονται ,τουλάχιστον απόψε : Γιατί συμμετέχουμε σε αυτόν τον διαγωνισμό σχεδόν από την αρχή και κάθε χρόνο πληρώνουμε για την συμμετοχή μας αυτή , φέτος που κέρδισε η Έλενα (γιατί η έλενα κέρδισε και οι δημιουργοί του τραγουδιού και κανένας άλλος) , γιατί τόση μιζέρια ?

Ξέρετε πόσο εύκολα μπορώ να γίνω πικρόχολος αν το θέλω ? Τι θα δείξω απόψε ? Πως είμαι πολιτικοποιημένος , σε μία συζήτηση για την eurovision ? Όχι , φυσικά όχι και πάλι όχι ...Ας μην ξεχνάμε και δεν το λέω για κακό ότι περυσι τέτοιο καιρό ένας όλόκληρος λαός ξεσηκώθηκε για τις γάμπες και τα σώβρακα του ζαγοράκη (Και εγώ μαζί ) , ε,. προτιμώ τις γάμπες και τον π@π@ της Έλενας , πως να το κάνουμε .

Ok ακόμα και αν το δεχτώ έτσι όπως το διατυπώνεις (που το δέχομαι δεν είναι και τόσο τραγικό) δεν μπορώ να δεχτώ το ύφος άλλου μέλους που απαγόρευσε τα αρνητικά σχόλια.

Όπως και να έχει αμπελοφιλοσοφώ. Δεν μου αρέσει η γιουροβΥζιον, ούτε τα περισσότερα τραγούδια. Αλλά χαίρομαι που νίκησε η παπαρίζου.

Άντε και του χρόνου να στείλουμε τον ΝΤαλάρα :D

sotiriskakos
22-05-05, 15:16
To γνωστό σκηνικό μετά από κάθε επιτυχία-αποτυχία της χώρας μας: ο πάνσοφος/πανεπιστήμονας Έλληνας θα βγει να πει τη μαλακία του, δε βαστιέται.Δε μπορεί, θα πεθάνει άμα δεν την πει.Άμα δε δείξει ότι αυτός τα ξέρει όλα και οι άλλοι πεταλώνουνε τζιτζίκια.

ipo
22-05-05, 15:44
To γνωστό σκηνικό μετά από κάθε επιτυχία-αποτυχία της χώρας μας: ο πάνσοφος/πανεπιστήμονας Έλληνας θα βγει να πει τη μαλακία του, δε βαστιέται.Δε μπορεί, θα πεθάνει άμα δεν την πει.Άμα δε δείξει ότι αυτός τα ξέρει όλα και οι άλλοι πεταλώνουνε τζιτζίκια.Και φυσικά μετά θα βρεθεί εκείνος που θα του την πει και θα τον χαρακτηρίσει xxxx-Έλληνα.

Προσωπικά πιστεύω ότι σε ένα forum πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις, είτε είναι θετικές, είτε αρνητικές και να αποφεύγονται σχόλια που θα κάνουν κάποιον να αισθανθεί άσχημα που εξέφρασε την άποψή του.

Έχεις κανείς υπόψη του κανένα link με το χτεσινό live video με την Παπαρίζου; Στα p2p προς το παρόν σέρνεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.