PDA

Επιστροφή στο Forum : Eurovision 2005 : Eλληνικη συμμετοχη



Σελίδες : [1] 2 3 4

coftaras
22-02-05, 01:15
Βασικα είμαι λάτρης της Eurovision εδώ και πολλά πολλά χρόνια.

Σήμερα ακουστήκαν τα 4 υποψηφία τραγούδια που θα μας εκπροσωπήσουν στον θεσμό αυτό το Μάιο .Πρώτη φορά δυσκολεύομαι να αποφασίσω πιο ειναι το καλύτερο για να πάει. Για οσους δεν τα άκουσαν θα κάνω μια μινι ανάλυση με βάση τις μουσικές γνώσεις που έχω

1. My number one
Μουσική: Χρήστος Δάντης
Στίχοι: Χρήστος Δάντης- Ναταλία Γερμανού

Ένα ξεχωριστό τραγούδι με συνδυασμό Κρητικής και ποντιακής λύρας και σύγχρονης μουσικής . Πολύ ελληνικό και χορευτικό .σίγουρα κάτι το διαφορετικό.

2. The light in our soul
Μουσική: Κώστας Μπίγαλης
Στίχοι: Κώστας Μπίγαλης

Ένα τραγούδι ερωτική μπαλάντα και χορευτικό ταυτόχρονα. Ένα τραγούδι που μπορει να μείνει στο χρονο και θυμίζει τα πρώτα χρόνια του Μπιγαλη όπως το «I miss you “ .

3. OK
Μουσική: Χριστόδουλος Σιγανός
Στίχοι: Χριστόδουλος Σιγανός – Valentino

Χορευτικό με έντονο χρώμα μπουζουκιού .Ωραίο τραγούδι ,κλασικό τραγούδι Eurovision.

4. Let’s get wild
Μουσική: Douglas Carr
Στίχοι: Douglas Carr

O Σουηδός Douglas Carr είναι από το μεγαλύτερα ονόματα στην χώρα του. Το τραγούδι πολύ καλό και έχει ένα ευρωπαϊκό αέρα.



Βέβαια όσοι δεν τα έχουν ακούσει δεν μπορούν να έχουν άποψη αλλά ελπίζω σύντομα να υπάρχουν στο internet και θα μπορούμε να έχουμε όλοι μας μια πολύ σαφή άποψη για αυτό.



Σε αυτό το topic μπορούμε να συζητήσουμε γενικότερα για την Eurovision ιδιαίτερα για την φετινή χρονιά.

WAntilles
22-02-05, 02:07
Γιατί δεν έβαλες και μια επιλογή δεν με ενδιαφέρει η Eurovision;

Lazy Dog
22-02-05, 02:08
Γιατί δεν έβαλες και μια επιλογή δεν με ενδιαφέρει η Eurovision;

LoooooooooooooooooooooooooL!!! :worthy: :-k

tvelocity
22-02-05, 02:09
Γιατί δεν έβαλες και μια επιλογή δεν με ενδιαφέρει η Eurovision;


Προφανώς η συμετοχή στο topic προϋποθέτει ενδιαφέρον για την γιουροβύζιον. Δεν είναι για μάς αυτά :mrgreen:

Durdyn
22-02-05, 02:28
Νομίζω ότι είμαστε η μοναδική χώρα που ασχολούμαστε τόσο πολύ με αυτόν τον... "θεσμό"
Άλλωστε και εμείς δεν ασχολούμασταν πολύ μέχρι την μόδα των μεσημεριανών εκπομπών.
Γενικά θεωρώ το επίπεδο των τραγουδιών (όχι μόνο των αηδιών που στέλνουμε εμείς, αλλά όλων των χωρών) χαμηλότατο.

WAntilles
22-02-05, 02:59
Αν και αφού φέτος δεν θα λέει τις σαχλαμάρες της εκείνη η Ταδε-κότα, μπορεί και να το δω.

GusHAF
22-02-05, 03:20
Το επίπεδο είναι χαμηλότατο πράγματι παρόλο που κατα καιρούς έχουν ακουστεί και καλές συνθέσεις. Δεν μπόρεσα να ακούσω κανένα απο τα κομμάτια που είναι υποψήφια για την Ελλάδα όμως άκουσα τα τελευταία 30 sec του σουηδού συνθέτη. Το έχουμε πιάσει καλά φέτος. Σουηδή τραγουδίστρια, σουηδό συνθέτη, σουηδή παρουσιάστρια.....χμμμ τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να ελέγξω αν κλείδωσα τις πόρτες του Saab μου....:P

Durdyn
22-02-05, 03:23
Oι ABBA ζουν, αυτοί μας οδηγούν !

GusHAF
22-02-05, 03:48
Yeaaaaaaaah gimme gimme !!!!! Καλά είναι :) Ξέρεις έχουμε και ένα καλό πλεονέκτημα.........αν δεν πάμε καλά τότε θα ρίξουμε το φταίξιμο στους σουηδούς και όλη την σκανδιναβία! (Phew έχουμε και έτοιμη δικαιολογία φέτος) :P

coftaras
22-02-05, 09:12
Νομίζω ότι είμαστε η μοναδική χώρα που ασχολούμαστε τόσο πολύ με αυτόν τον... "θεσμό"

Tεραστιο λαθος.Θεωρεις τυχαιο που τον τελικο τον βλεπουν 120.000.000 σε ολη την ευρωπη?Περσι τον τελικο τον ειδαν στην Ελλαδα περισσοτεροι απο 3.000.000 κοσμος.Δεν λεω οτι ολοι αυτοι ασχολουνται με αυτον αλλα το 1% να ασχοληται ειναι αρκετος κοσμος.


έχουμε πιάσει καλά φέτος. Σουηδή τραγουδίστρια, σουηδό συνθέτη, σουηδή παρουσιάστρια
Κατσε πρωτα να παει ο Σουδος κα βλεπουμε.Παντως και ετσι ειναι ενας εξυπνος τροπος για να παρεις ψηφους απο τις Βοριες χωρες.

The_StarGazer
22-02-05, 09:38
Και απο που βγηκαν αυτα τα νουμερα που λες ρε γειτονακι ??? Σαμπως σε εχουν ρωτησει ποτε ?? Σαμπως εχουν ρωτησει ποτε οποιονδηποτε ??? Anyway....

Εγω ψηφιζω WAntillies ...
Αλλωστε μονο 2 κομματια μου εχουν μεινει απο Eurovision που αξιζαν (οταν εβλεπα).
1988 - Johny Logan - Hold Me Now - Ιρλανδια
1992 - Toto Cutugno - Insieme - Ιταλια.

Αντε και με το 12 απο Κυπρο :PPPP

no_logo
22-02-05, 09:50
αδιαφορώ εντελώς για τον θεσμό των ευρωβυζιόν, δεν με απασχολεί ούτε ποιος θα βγει πρώτος ούτε ποιος θα βγει τελευταίος. Δεν με απασχολεί ούτε η κατάταξη του ελληνικού τραγουδιού. Έχουμε γίνει πλέον μία χώρα που ζει και περηφανεύεται για αηδίες, euro, μπάλα, ανεκδιήγητα τραγούδια σε ανεκδιήγητους διαγωνισμούς

Durdyn
22-02-05, 14:10
Για το πόσο σημαντικός είναι ο θεσμός δες τις καριέρες όλων αυτών που κερδίζουν και το πόσο καλά πάνε τα τραγούδια τους.
Μόνο λόγω εκκεντρικότητας κάνουν ψιλο-επιτυχία κάποιοι (π.χ. η Ισραηλινή τρανσέξουαλ και η Τουρκάλα που δεν θυμάμαι το όνομά της) και μετά τους ξεχνάνε όλοι. (εννοείται ότι έρχονται για καμιά αρπαχτή στην Ελλάδα)
Δεν μου λέει προσωπικά κάτι εμένα το πόσο πουλάει κανείς (η μουσική που ακούω δεν έχει σχέση με αυτά), αλλά ο διαγωνισμός αυτός έχει αποκλειστικά τέτοιον στόχο και δεν τον πετυχαίνει ποτέ. Αυτό νομίζω λέει πολλά για το επίπεδό του.
Το ότι πέρσι το είδαν τόσοι στην Ελλάδα επιβεβαιώνει αυτό που λέω.
Όλη μέρα το παίζουν στην τηλεόραση τα σαβουροκάναλα και είναι απόλυτα λόγικο τα πρόβατα να καταλήγουν να το δουν. Πες μου πριν βγουν τα μεσημεριανά κατινιάσματα πόσοι το έβλεπαν.
Αυτό το 120 εκατομμύρια δεν ξέρω από πού προκύπτει.

WAntilles
22-02-05, 14:16
Αλλωστε μονο 2 κομματια μου εχουν μεινει απο Eurovision που αξιζαν (οταν εβλεπα).
1988 - Johny Logan - Hold Me Now - Ιρλανδια
1992 - Toto Cutugno - Insieme - Ιταλια.

Και το Wonderful Life είχε παρουσιαστεί εκεί νομίζω.

mavlok
22-02-05, 14:25
Αν και αφού φέτος δεν θα λέει τις σαχλαμάρες της εκείνη η Ταδε-κότα, μπορεί και να το δω.

Well said. Προσωπικα και η ερμηνευτρια δεν μου καθεται καλα για καποιο λογο (δεν ξερω αν ειναι το στυλακι ή κατι αλλο).
Whatever.


*** ΡΑΚίΤΖΟΣ r00lz! ***
(Χωρις πλακα...)

theos_larissa
22-02-05, 14:29
αδιαφορώ εντελώς για τον θεσμό των ευρωβυζιόν, δεν με απασχολεί ούτε ποιος θα βγει πρώτος ούτε ποιος θα βγει τελευταίος. Δεν με απασχολεί ούτε η κατάταξη του ελληνικού τραγουδιού. Έχουμε γίνει πλέον μία χώρα που ζει και περηφανεύεται για αηδίες, euro, μπάλα, ανεκδιήγητα τραγούδια σε ανεκδιήγητους διαγωνισμούς

και τι σ'ενδιαφερει δηλ εσενα ? το ποιος παπας πηρε τα λεφτα ή το ποιος πολιτικος ειναι μεγαλυτερος μ@@@@ς????εεΕ??????αν δεν ειχαμε και τετοιες χαρες (βλ. μπαλα ΕURO, EUROVISION), η εθνικη μας υπερηφανεια (με των πολιτικων τις μ@@@@@ιες) θα ειχε πεσει στο ναδιρ. καταλαβες πανεξυπνε????

mavlok
22-02-05, 14:34
και τι σ'ενδιαφερει δηλ εσενα ? το ποιος παπας πηρε τα λεφτα ή το ποιος πολιτικος ειναι μεγαλυτερος μ@@@@ς????εεΕ??????αν δεν ειχαμε και τετοιες χαρες (βλ. μπαλα ΕURO, EUROVISION), η εθνικη μας υπερηφανεια (με των πολιτικων τις μ@@@@@ιες) θα ειχε πεσει στο ναδιρ

Φιλε μου, αν οντως καταντησαμε ωστε τα μονα που εχουμε να υπερηφανευομαστε να ειναι η μπαλα και η eurovision... ειμαστε για κλαματα...

παντως...

*** ΡΑΚίΤΖΟΣ 4 evah *** :p

theos_larissa
22-02-05, 14:35
οι τεχνες φερνουν κοντα τους λαους. δεν εχετε καταλαβει μερικοι οτι ολα γινονται για τα λεφτα για αρχη, Marketing (καλα κανουν) κ για να γνωρισουμε αλλους λαους οπως κ να ερθουμε πιο κοντα. ειναι αυτονοητο οτι ο θεσμος δεν εχει σκοπο να τονισει την "ποιοτητα" των τραγουδιων αφου δεν αξιζουν ποιοτικα.

theos_larissa
22-02-05, 14:45
Φιλε μου, αν οντως καταντησαμε ωστε τα μονα που εχουμε να υπερηφανευομαστε να ειναι η μπαλα και η eurovision... ειμαστε για κλαματα...
παντως...
*** ΡΑΚίΤΖΟΣ 4 evah *** :p

Απλα φιλε μου, στην εποχη που ζεις "η εποχη των media" κ της μοστρας δεν υπαρχουν ηρωες , ηρωισμοι κ τα συναφη για να αναδειχτουν καποιοι.ξεφευγω περι του τοπικ κ δεν θελω. η Ελλαδα κ αν θελεις πιστεψε με εγινε γνωστη απο τους Ολυμπιακους Αγωνες, το ΕURO κ την EUROVISION. ημουν εξωτερικο κ πολλοι λαοι με ρωτουσανε (απο Ασια) που ειναι στον χαρτη η Ελλαδα?οι αμερικανοι επισης τωρα μας δειχνουν ενα μικρο ποσοστο εκτιμησης αν κ δεν το πιστευω αυτο που λεω. Οσο για τον Ρακιτζη που πετας συνεχεια στις υπογραφες σου δεν φανηκε γενικα την δεκαετια μας γιατι ηταν "καθαρος" οπως λεει κ ο ιδιος. Για μενα δεν ξερει απο marketing κ δημοσιες σχεσεις κ μας εκανε ρεζιλι στην Eurovision. Οχι λογω τραγουδιου( ειπαμε: τα περισσοτερα ειναι χαλια ποιοτικα, μην πω ολα) αλλα γιατι δεν ειχε σωστη πολιτικη κ εξυπνο μυαλο. που πας ρε Καραμητρο????
φιλικα παντα ετσι,
Θοδωρης

supermario
22-02-05, 15:42
οι τεχνες φερνουν κοντα τους λαους.


:?:
:(
Τεχνες;;; Τι σχεση εχουν οι τεχνες με την γιουροβιζιον;;; Ελεος πια!!! Τα εχετε ισοπεδωσει ολα

no_logo
22-02-05, 17:26
και τι σ'ενδιαφερει δηλ εσενα ? το ποιος παπας πηρε τα λεφτα ή το ποιος πολιτικος ειναι μεγαλυτερος μ@@@@ς????εεΕ??????αν δεν ειχαμε και τετοιες χαρες (βλ. μπαλα ΕURO, EUROVISION), η εθνικη μας υπερηφανεια (με των πολιτικων τις μ@@@@@ιες) θα ειχε πεσει στο ναδιρ. καταλαβες πανεξυπνε????

το στυλ γραφής σου με τους χαρακτηρισμούς που κάνεις δείχνει πάντως πως είσαι μίζερος.
Αν οι χαρές σου και η υπερηφάνεια σου πηγάζουν από τετοια γεγονότα και μόνο, σε λυπάμαι.


οι τεχνες φερνουν κοντα τους λαους. δεν εχετε καταλαβει μερικοι οτι ολα γινονται για τα λεφτα για αρχη, Marketing (καλα κανουν) κ για να γνωρισουμε αλλους λαους οπως κ να ερθουμε πιο κοντα. ειναι αυτονοητο οτι ο θεσμος δεν εχει σκοπο να τονισει την "ποιοτητα" των τραγουδιων αφου δεν αξιζουν ποιοτικα.

που τις είδες τις τέχνες ρε κακομοίρη;;; Μα σοβαρά τώρα πιστευεις πως γνωρισε κανείς την ελλάδα από το SAGAPO του ρακιντζη για παράδειγμα; :lol: :lol: :lol:

coftaras
22-02-05, 17:55
Και απο που βγηκαν αυτα τα νουμερα που λες ρε γειτονακι ??? Σαμπως σε εχουν ρωτησει ποτε ?? Σαμπως εχουν ρωτησει ποτε οποιονδηποτε ??? Anyway....
Με βαση την τηλεθεαση που ειχε καθε χωρα αθροιστικα.


1988 - Johny Logan - Hold Me Now - Ιρλανδια
Για μενα το ΚΑΛΥΤΕΡΟ τραγουδι που ακουσαμε στην Eurovision

@theos larisa
Συμφωνω σχεδον σε ολα με σενα


Για το πόσο σημαντικός είναι ο θεσμός δες τις καριέρες όλων αυτών που κερδίζουν και το πόσο καλά πάνε τα τραγούδια τους.
Μόνο λόγω εκκεντρικότητας κάνουν ψιλο-επιτυχία κάποιοι (π.χ. η Ισραηλινή τρανσέξουαλ και η Τουρκάλα που δεν θυμάμαι το όνομά της) και μετά τους ξεχνάνε όλοι. (εννοείται ότι έρχονται για καμιά αρπαχτή στην Ελλάδα)
Γιαυτο η Selin Dion ,οι ΑΒΒΑ ο Jony Logan κα ,και στην Ελληνικη σκηνη η Αννα Βιση ,Μαρινελλα ,Καιτη Γαρμπη ,Σοφια Βοσου κα πηραν τα πανω τους και εγιναν γνωστη και κανανε μεγαλη καρριερα.

coftaras
22-02-05, 21:10
Εξελιξη τις τελευταιας στιγμης.Το τραγουδι του Κ.Μπιγαλη αποσύρθηκε απο τον διαγωνισμο διοτι ειχε βγει σε cd ,κατι που ειναι εναντια στους ορους του διαγωνισμου.Κριμα γιατι συμφωνα με ψηφοφοριες σε διαφορα side ηταν πρωτο και μαλιστα με μεγαλη διαφορα
http://eurovision.ert.gr/

mavlok
22-02-05, 21:18
Οντως κριμα, γιατι αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα της ελληνικης σκηνης, ο B Galis (ετσι εκανε το ντεμπουτο το αν δεν κανω λαθος) μου ειναι αρκετα συμπαθης σαν μουσικος.

coftaras
22-02-05, 21:24
Οντως κριμα, γιατι αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα της ελληνικης σκηνης, ο B Galis (ετσι εκανε το ντεμπουτο το αν δεν κανω λαθος) μου ειναι αρκετα συμπαθης σαν μουσικος.

Nικο εχεις απολυτο δικιο.Το "B Galis" ηταν το πρωτο ξενογλωσσο cd του Κ. Μπιγαλη και το τραγουδι που ειχε ξεχωρισει ηταν το "I miss you" που για αρκετες εβδομαδες ηταν μεσα στα 20 πρωτα στα chart's στης USA .

octap
22-02-05, 21:37
Εχω σιχαθεί αυτό το πράγμα που λέγεται Eurovision.
Οι σκανδιναβοί ψηφίζουν τους Σκανδιναβούς
Εμείς ψηφίζουμε τους Κυπριους (and reverse)
κ.α.

Κανενα νόημα ρε παιδιά

Το γέλιο έχουν αυτοι που έχουνε φτιάξει fun club για την eurovision. Πολύ μυαλό κουβαλάνε και αυτοί...

Alexandros191
22-02-05, 22:20
Εχω σιχαθεί αυτό το πράγμα που λέγεται Eurovision.
Οι σκανδιναβοί ψηφίζουν τους Σκανδιναβούς
Εμείς ψηφίζουμε τους Κυπριους (and reverse)
κ.α.

Κανενα νόημα ρε παιδιά...
Συμφωνώ απολύτως!έχει στηθεί μια παράσταση με "απρόβλεπτες" εξελιλίξεις... :thumbdown

giwrgosth
22-02-05, 22:56
Παντως και ετσι ειναι ενας εξυπνος τροπος για να παρεις ψηφους απο τις Βοριες χωρες.
Σωστά, αλλά άντε και τους πήρες, τι έγινε?
Άντε και βγήκες πρώτος, τι θα αλλάξει στην ελληνική μουσική σκηνή? Το πολύ πολύ να βγει και κανένας νέος Φοίβος να βγάζει και αυτός άλλους 2-3 δίσκους τη μέρα με ανύπαρκτους (φωνητικά) τραγουδιστές και τίποτα άλλο!
Θα ήμουν υπέρ του θεσμού εάν η κάθε χώρα είχε εκπροσώπηση με τη δική της μουσική, έστω και κάτι σαν το μάθημα σολφέζ, που ναι μεν μπορεί να ήταν απαράδεκτο, αλλά τουλάχιστον αν το άκουγε κάποιος καταλάβαινε ότι ήταν ελληνικό.
Κακά τα ψέματα, αυτός ο θεσμός είναι ένα πανηγύρι και τίποτα άλλο, δεν παρουσιάζει τη μουσική ή τους μουσικούς μιας χώρας, αλλά ευκαιριακά αμερικανοειδή τραγούδια και αν είχα εγώ την επιλογή του τραγουδιού θα έστελνα Πανούση ή Τερλέγκα...

coftaras
22-02-05, 23:15
Σωστά, αλλά άντε και τους πήρες, τι έγινε?
Άντε και βγήκες πρώτος, τι θα αλλάξει στην ελληνική μουσική σκηνή
Πρώτον γίνετε η επόμενη διοργάνωση στην Αθήνα ,στην Ελλάδα. Τι σημαίνει αυτό? Πολύ απλά διαφήμιση της Ελλάδας -ιδιαίτερα στο τομεα του τουρισμού-.Σπαταλάμε κάθε χρονο για διαφήμιση του τουρισμού μας σε τηλεόραση και αλλά έντυπα στο εξωτερικό εκατομμύρια ευρώ και έχοντας πάρει αυτήν την διοργάνωση στην Ελλάδα τέλη Μαΐου που γίνετε κανείς τι ίδιο με ελάχιστα χρήματα με Πολύ περισσότερο κόσμο ταυτόχρονα.
Όσο αφορά την μουσική ...απολύτως τίποτα.

mavlok
22-02-05, 23:44
αν είχα εγώ την επιλογή του τραγουδιού θα έστελνα Πανούση ή Τερλέγκα...

Κατα προτιμηση "Κι εγω σ'αγαπω..."

wolfy
23-02-05, 01:24
Σωστά, αλλά άντε και τους πήρες, τι έγινε?
Άντε και βγήκες πρώτος, τι θα αλλάξει στην ελληνική μουσική σκηνή? Το πολύ πολύ να βγει και κανένας νέος Φοίβος να βγάζει και αυτός άλλους 2-3 δίσκους τη μέρα με ανύπαρκτους (φωνητικά) τραγουδιστές και τίποτα άλλο!
Θα ήμουν υπέρ του θεσμού εάν η κάθε χώρα είχε εκπροσώπηση με τη δική της μουσική, έστω και κάτι σαν το μάθημα σολφέζ, που ναι μεν μπορεί να ήταν απαράδεκτο, αλλά τουλάχιστον αν το άκουγε κάποιος καταλάβαινε ότι ήταν ελληνικό.
Κακά τα ψέματα, αυτός ο θεσμός είναι ένα πανηγύρι και τίποτα άλλο, δεν παρουσιάζει τη μουσική ή τους μουσικούς μιας χώρας, αλλά ευκαιριακά αμερικανοειδή τραγούδια και αν είχα εγώ την επιλογή του τραγουδιού θα έστελνα Πανούση ή Τερλέγκα...

Συμφωνώ απολύτως σε όλα. Εκτός από, το να έλεγες στο Πανούση να συμμετάσχει. Θα σε πλάκωνε στο ξύλο!!! Σιγά μην πήγαινε! ;) (Αν και τα τελευταία χρόνια έγινε πιο εμπορικός)

Durdyn
23-02-05, 02:27
Γιαυτο η Selin Dion ,οι ΑΒΒΑ ο Jony Logan κα ,και στην Ελληνικη σκηνη η Αννα Βιση ,Μαρινελλα ,Καιτη Γαρμπη ,Σοφια Βοσου κα πηραν τα πανω τους και εγιναν γνωστη και κανανε μεγαλη καρριερα.

Μάλιστα...
Αν μετά από τόσα χρόνια που γίνεται έχουν κάνει σουξέ η Celin Dion και οι Abba και ο διαγωνισμός θεωρείται επιτυχημένος τι να πω... 2 σχήματα στα 500 δεν νομίζω ότι λέει κάτι.
Τα ελληνικά παραδείγματα είναι αφελές να αναφέρονται γιατί μιλάμε για διεθνή διαγωνισμό και κανείς από αυτούς δεν έχει κάνει κάτι στο εξωτερικό.

Όσο για την διαφήμιση της Ελλάδας και του τουρισμού μέσω ενός τραγουδιού το βρίσκω εξίσου αφελές.
Εκτός αν η Ρουσλανοχώρα κατακλύστηκε από χιλιάδες τουρίστες που ήθελαν να δουν πού έκανε τα πρώτα της βήματα (και πηδήματα) η μεγάλη αοιδός.

teacake
23-02-05, 02:28
Το δίδυμο Παπαρίζου - Πασχαλίδου σκίζει όμως (εμφανισιακά εννοείται). Πολύ καλύτερο για τα γούστα μου από το περσινό Ρουβάς - Μπόκοτα. Αν και οι χορεύτριες του Σάκη λέγανε πολύ ;-)

coftaras
03-03-05, 01:26
Ρε παιδια τι τραγουδαρα ηταν αυτη της Ολλανδιας και την φωναρα ηταν αυτη .Που πας ρε Παπαριζου να τα βαλεις ?

Νικαετός
03-03-05, 02:12
Δεν ξέρω τι έλεγε το τραγούδι της Ολλανδίας ,πιθανόν να είναι πολύ καλύτερο από το δικό μας ...εγώ πάντως την ώρα που έβαλα την ΝΕΤ ,είδα ένα πράγμα (και μόνο) τον ...ποπό της Παπαρίζου :worthy: :worthy:

ermis333
03-03-05, 02:21
Ρε παιδια τι τραγουδαρα ηταν αυτη της Ολλανδιας και την φωναρα ηταν αυτη .Που πας ρε Παπαριζου να τα βαλεις ?



Οι μπαλάντες τα τελευταία χρόνια παίρνουν από τη 2η θέση και κάτω....ο κόσμος προτιμάει τα χορευτικά-ξεσηκωτικά-ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ τραγούδια.

Το τραγούδι της Μάλτας ήταν πιο ωραίο από το Ολλανδικό αλλά και τα 2 ήταν τυπικές Αμερικανούρες.

Πιστεύω ότι το τραγούδι που ψηφίστηκε για να μας εκπροσωπήσει θα είναι μέσα στην πρώτη 5αδα με αρκετές πιθανότητες για μια πολύ καλύτερη θέση...γιατί όχι και την 1η...

Αν Βέβαια παρέμενε το τραγούδι του Μπίγαλη θα είχαμε περισσότερες πιθανότητες για την πρώτη θέση.

ΥΓ. Σχεδόν με κοίμησε το Ολλανδικό τραγούδι.:thumbdown

princess
03-03-05, 02:27
Τα αλλα δεν τα ακουσα, ακουσα μονο αυτο που επιλεξαμε... Αν το χορεψουνε και σαν κανονικο πυρριχειο εχουμε καμποσες ελπιδες (αντε του χρονου πεντοζαλη!)

lukasbayern
06-03-05, 11:54
Καλά ρε παιδιά με τι ασχολείστε; Χώρα που έβγαλε Θοδωράκη Λοίζο Χατζιδάκι Καζαντζίδη και Μπιθικώτση :respekt: να ασχολείται με αυτούς τους άτεχνους; ΕΛΕΟΣ!!! :whip: :thumbdown :mad:

coftaras
22-05-05, 00:33
Kαλα απορω γιατι παμε στην Eurovision .Στημενα τα πραγματα.Αντικειμενικα το Ελληνικο τραγουδι ηταν μακραν μεσα στα 3 πρωτα.Προτεινω να σταματησουμε να πηγαινουμε σε αυτο τον διαγωνισμο.Δεν εχει νοημα.ΠΟΤΕ δεν προκειται να βγουμε πρωτοι.Δεν ειναι πίκρα αλλα δυστυχως ειναι αληθεια. :evil: :cry:

kadronarxis
22-05-05, 00:42
Μάγκές όλα θα κριθούν στο φώτο φίνις.

Ή πρώτοι ή δεύτεροι θα βγούμε.

ΆΝΤΕ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

GoofyX
22-05-05, 00:59
Παιδιά, βλέπω να την παίρνουμε (τη Eurovision ;)). 181 μέχρι στιγμής! :smile:

kadronarxis
22-05-05, 01:00
ΝΑ τον ακούτε τον καδρονάρχη.

Πρώτοι, ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

Μπράβο στην παπαρίζου και στη χώρα μας.

Άντε γερά ρε αδέρφια!!!

coftaras
22-05-05, 01:09
Βιάστηκα νομιζω.Λογικα ειμαστε "Number One" . Ελα βρε Ελεναρα.Παμε να το παρουμε. :respekt: :respekt: :thumb_dup :thumb_dup

GoofyX
22-05-05, 01:14
Παιδιά, την πήραμε, τελείωσε!!!!!!!!!! :D:D:D

coftaras
22-05-05, 01:14
Και μαθηματικα ειμαστε ΠΡΩΤΗ.Μετα το ευρωπαϊκο στο ποδοσφαιρο παιρνουμε και την Eurovision .Aντε και το Μουντιαλ

del_ahmettt
22-05-05, 01:21
Συγχαρητήρια ! :clap

Εγώ δεν ξέρω από Eurovision αλλα δεν μπορώ να καταλάβω ότι απ' τη στιγμή που ειχε αναπτυχθεί διαφορα 40 και πλεον βαθμών, τί περιμέναμε τις 3 τελευταιες χώρες και η παρουσιαστρια εδειχνε συγκρατημένη. Καλά απλα μαθηματικά δεν ξερουν? :what:

asikamin
22-05-05, 01:27
Γιδοβιζιον 2005 Συγχαρητηρια Παπαρι-ζου

GoofyX
22-05-05, 01:29
Συγχαρητήρια στην Ελενίτσα μας (το καλύτερο δώρο για τη γιορτή της!). Μου φάνηκε λίγο αγχωμένη στη σκηνή, αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου ;) Πάντως δύσκολη χορογραφία και να τραγουδάς ταυτόχρονα θέλει δύναμη. Άντε μπράβο!!!! :D :D :D

Lord_British
22-05-05, 01:30
Και εγω που νομιζα οτι εδω και ενα μηνα μονο στην Ελλαδα παραριζουμε.Τελικα ειναι γενικο το φαινομενο...

giokas
22-05-05, 01:30
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.η Εκδικηση Του Σακη Ρουβα

@ ADSLgr.com All rights reserved.