PDA

Επιστροφή στο Forum : Σακούλες κάτω απο τα μάτια.



KLG
17-11-07, 08:14
Ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό έχω την εντύπωση οτι γεννήθηκα κουρασμένος και αϋπνός. Έχω σακούλες κάτω απο τα μάτια μονίμως.

Έχω ρωτήσει όλο το κόσμο που ξέρω, οι περισσότεροι/ες κοιμούνται γύρω στις 7-8 ώρες και είναι οκ.

Εγώ γενικώς πειραματίζομαι με τον ύπνο,υπάρχουν περίοδοι που χτυπάω 10-12 ώρες που όλοι λένε πως είναι πάρα πολυ, και άλλες περίοδοι που είμαι γύρω στις 6-8 ώρες. Όπως και να γίνει είμαι μονίμως σακουλιασμένος και ψιλοκουρασμένος μετά της 00:00.

Τι παίζει τελικά με αυτές τις σακούλες? Βιταμίνες? Φρούτα? Κούραση? Αφυδάτωση?

Προσοχή, μη γράψετε τίποτα για κρέμες και αηδίες... δεν θέλω να με αποκληρώσει ο πατέρας μου :p

zeibekis
17-11-07, 08:21
Ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό έχω την εντύπωση οτι γεννήθηκα κουρασμένος και αϋπνός. Έχω σακούλες κάτω απο τα μάτια μονίμως.

Έχω ρωτήσει όλο το κόσμο που ξέρω, οι περισσότεροι/ες κοιμούνται γύρω στις 7-8 ώρες και είναι οκ.

Εγώ γενικώς πειραματίζομαι με τον ύπνο,υπάρχουν περίοδοι που χτυπάω 10-12 ώρες που όλοι λένε πως είναι πάρα πολυ, και άλλες περίοδοι που είμαι γύρω στις 6-8 ώρες. Όπως και να γίνει είμαι μονίμως σακουλιασμένος και ψιλοκουρασμένος μετά της 00:00.

Τι παίζει τελικά με αυτές τις σακούλες? Βιταμίνες? Φρούτα? Κούραση? Αφυδάτωση?

Προσοχή, μη γράψετε τίποτα για κρέμες και αηδίες... δεν θέλω να με αποκληρώσει ο πατέρας μου :p

Για τον ύπνο έχουν ειπωθεί πολλά. Οι πεισσοτερο μιλάνε για σύνολο ωρών και όχι πότε, δήλ
Έχει τεράστια διαφορά να κοιμηθείς 02:00 - 10:00 με το να κοιμηθείς 22:00 - 06:00. Πίστεψε με το ανθρώπινο σώμα είναι φτιαγμένο να ξεκουράζεται εκείνες τις ώρες και δεν προσαρμόζεται τόσο πολύ όσο θα θέλαμε στο ωράριο που θέλουμε εμείς

no_logo
17-11-07, 08:27
υπάρχουν άνθρωποι που έχουν σακούλες κάτω από τα μάτια και είναι φυσιολογικότατο χαρακτηριστικό τους και όχι αποτέλεσμα κούρασης ή οτιδήποτε άλλο.

Τώρα για το αίσθημα κόπωσης που αναφέρεις αν δεις ότι χρονίζει θα σου πρότεινα να κάνεις καμιά εξέταση αίματος να δεις πχ τον αιματοκρίτη/ σίδηρο σου.
Αν η διατροφή σου είναι φυσιολογική, δηλαδή με μερίδες τροφής από όλες τις ομάδες τροφίμων δεν νομίζω να πρέπει να ανησυχείς για ατονία λόγω έλλειψης βιταμινών. Για μένα ιδιαίτερο ρόλο στην ισορροπημένη διατροφή του ανθρώπου της πόλης παίζει η κατανάλωση φρούτων και σαλατών, ειδικά αυτή την ομάδα τροφίμων την ξεχνάμε κάθε μέρα που περνά όλο και περισσότερο.

zaranero
17-11-07, 11:00
Υπαρχουν ανθρωποι που χρειαζονται λιγοστες ωρες υπνου...αλλοι θελουν πολλες.
Αλλοι ειναι φυσικο τους να κανουν σακκουλες στα ματια...σε αλλους δεν συμβαινει.
Ε μετα τις 12 φυσικο ειναι να νοιωθεις κουρασμενος...ειναι ωρα για νανι του οργανισμου εκτος αν δεν εισαι εργαζομενος...οποτε μπορεις να εισαι πιο free απο αυτα.
Αν δεν εχεις ενεργητικοτητα ολη μερα ειναι αλλο καπελλο και αυτο χωραει πολυ συζητηση.

dracula
17-11-07, 11:58
Τώρα για το αίσθημα κόπωσης που αναφέρεις αν δεις ότι χρονίζει θα σου πρότεινα να κάνεις καμιά εξέταση αίματος να δεις πχ τον αιματοκρίτη/ σίδηρο σου.


Όπως τα λεει ο no_logo: εξετάσεις (δες επιπλέον και σάκχαρο σου). Το πέρασα πέρυσι και ταλαιπωρήθηκα αρκετά μέχρι να το πάρω απόφαση και να πάω για εξετάσεις.

disqualified
17-11-07, 12:03
βιταμινες και σιδηρος εγγυημενο

nmavro73
17-11-07, 12:33
Και καμμία κρεμμούλα για σακούλες.Κάτι ζελέ ειδικά. Βοηθάνε.Στο φαρμακείο θα σου πει ο/η φαρμακοποιός

The_StarGazer
17-11-07, 13:29
Και καμμία κρεμμούλα για σακούλες.Κάτι ζελέ ειδικά. Βοηθάνε.Στο φαρμακείο θα σου πει ο/η φαρμακοποιός

Για banιο η κυρια παρακαλω... :p




Το σημαντικοτερο (εαν δεν υποφερεις απο αϋπνιες και δεν παιζει κατι παθολογικο) ειναι αυτο που λεει ο zeibekis. Εχει πραγματικα τεραστια διαφορα του να κοιμηθεις τις ωρες που αναφερει.

KLG
17-11-07, 17:15
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις :) Aυτο με το σίδηρο ισχύει, μικρός μου είχανε διαγνώσει σιδηροπενική αναιμία και έπαιρνα κάτι ταμπλέτες σιδήρου. Και όσες φορές κάνω εξετάσεις μου λένε είμαι στο κάτω όριο του φυσιολογικού.

Πρέπει να κάνω εξετάσεις τελικά τώρα που θα κατέβω. @ draculas, και εγώ τις αποφευγω συστηματικά, σε κάθε μου ταξίδι στην Ελλάδα είμαι όλο θα δουμε και μεθαύριο και κτλ κτλ ...



Το σημαντικοτερο (εαν δεν υποφερεις απο αϋπνιες και δεν παιζει κατι παθολογικο) ειναι αυτο που λεει ο zeibekis. Εχει πραγματικα τεραστια διαφορα του να κοιμηθεις τις ωρες που αναφερει.


Καλά όλα αυτά, αλλά ποιος κοιμάται ρε παιδιά 22:00 με 06:00? Μόνο ο θείος μου που ανοίγει βενζινάδικο στης 5.



Για μένα ιδιαίτερο ρόλο στην ισορροπημένη διατροφή του ανθρώπου της πόλης παίζει η κατανάλωση φρούτων και σαλατών, ειδικά αυτή την ομάδα τροφίμων την ξεχνάμε κάθε μέρα που περνά όλο και περισσότερο.

Καλά ναι, και εδώ το πρόβλημα είναι ακόμα μεγαλύτερο. Τα φρούτα είναι είδος πολυτελείας, απο λαχανικά είναι κάπως καλύτερα... μπρόκολο και καλαμπόκι να φάνε και οι κότες.



Και καμμία κρεμμούλα για σακούλες.Κάτι ζελέ ειδικά. Βοηθάνε.Στο φαρμακείο θα σου πει ο/η φαρμακοποιός

Φτου φτου μακριά απο μας τέτοια πράγματα... τείχο τείχο :p

etsouk2000
17-11-07, 17:22
Προσοχή, μη γράψετε τίποτα για κρέμες και αηδίες... δεν θέλω να με αποκληρώσει ο πατέρας μου





Και καμμία κρεμμούλα για σακούλες.Κάτι ζελέ ειδικά. Βοηθάνε.Στο φαρμακείο θα σου πει ο/η φαρμακοποιός
Φτου φτου μακριά απο μας τέτοια πράγματα... τείχο τείχο :p

Σωστα, ολα τα προϊοντα ανδρικης περιποιησης προσωπου που βλεπουμε να κατακλυζουν με διαφημισεις περιοδικα και τηλεορασεις απευθυνονται αποκλειστικα σε αποκληρους γιους που "οδηγουνε απο την ... αντιθετη μερια του δρομου" :shock::stunned: (οπως στην Αγγλια πχ :lol:)
Ζητω η προοδευτικοτητα των νεων και τα ανοιχτα μυαλα!!

Gordito
17-11-07, 17:39
Απο προσωπικη εμπειρια:

Παιζει μεγαλο ρολο η διατροφη και η αθληση. Οταν ημουν μικροτερος (στα 18) ετρωγα καλα και εκανα οτι αθλημα μπορεις να φανταστεις. Κοιμομουν 5-6 ωρες και ημουν στον πλανητη happy.

Τωρα καπνιζω, εχω κοιλια, πινω και κανα αλκοολι, τρωω πολυ απεξω και αθλουμαι μονο οταν χαλασει το ασανσερ.

Κοιμαμαι τις ιδες ωρες αλλα ειμαι ενα κινουμενο ζομπι.

D_J_V
17-11-07, 18:10
Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει και το ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ...
πχ αν ροχαλίζεις ή έχεις άπνοια, δηλαδή σταματάει η αναπνοή σου για λιγο όταν κοιμάσει, τότε ο ύπνος κουράζει αντι να ξεκουράζει ... θέλει κοίταγμα σε ειδικό κέντρο και πιθανή επέμβαση...
επίσης η διατροφή, το ποτό και η άθληση είναι σημαντικοί παράγοντες!
Τα ίδια τραβάω κι εγώ που τρώω σαβούρα, πίνω κάτι παραπάνω και δεν αθλούμαι...
επίσης έχω μικρό πρόβλημα ροχαλίσματος και συνήθως ξυπνάω με το ζόρι...
γενικά όσο περνάνε τα χρόνια, ο οργανισμός πέφτει ...
περαστικά μας!!

nnn
17-11-07, 18:13
Πολλοί άνθρωποι εχουν λεπτότερο δέρμα στην περιοχή των ματιών με αποτέλεσμα να φαίνονται άμεσα οι συνέπειες της κούρασης/κακού/λίγου ύπνου.
Υπάρχουν κάποια καλλυντικά προιόντα που κάνουν δουλειά.

Το ξέρω από ιδία πείρα.

megahead13
17-11-07, 18:21
Είδες τι παθαίνει κανείς όταν θέλει να γίνει γιατρός...? :whistle: :p

Πέρα από την πλάκα, ότι ανέφερε πρώτος, πρώτος ο no_logo: Σίδηρο! Κι αφού λες ότι είχες μικρός πρόβλημα, παίζει πολύ αυτό. Τα ίδια τραβάει και η κοπέλα μου, παρ' ότι τα τελευταία χρόνια οι εξετάσεις δείχνουν ότι είναι εντάξει από αυτό το θέμα (πάντα όμως στο κάτω όριο του φυσιολογικού). Βρε μπας και ν' αρχίσετε ν' ακούτε heavy metal...? :hmm: (μπρρρ, κρυώσαμε μεγάλε :down:).

Εγώ πάλι έχω άλλο πρόβλημα με την κούραση. Τα τελευταία 6 χρόνια φοράω αποκλειστικά ημίσκληρους φακούς επαφής, λόγω κερατόκωνου (ή κερατοειδόκωνου), και δυστυχώς είναι η μοναδική λύση (η επόμενη είναι μεταμόσχευση κερατοειδούς...). Μετά από πολλές ώρες χρήσης τα μάτια μου βαραίνουν πάρα πολύ, με συνέπεια να αισθάνομαι κουρασμένος... Αρκετές φορές χρειάζομαι 1-2 ώρες μεσημεριανού ύπνου, να κλείσω τα μάτια μου, να ξεκουραστούν. Φυσικά, αυτό τις περισσότερες φορές δεν είναι εφικτό...

KLG
17-11-07, 18:53
Ζητω η προοδευτικοτητα των νεων και τα ανοιχτα μυαλα!!


Ζήτω!

Ένα αστείο κάναμε και το πήρες κατάκαρδα...

manoulamou
17-11-07, 19:18
Τον περασμενο ... αιωνα οταν ημουν γυρω στα 16, ειχα μονιμα μαυρους κυκλους
κατω απ τα ματια και επειδη φοβομουν μην κανω σακκουλες ολο το εψαχνα.
Ο παθολογος μου ειχε πει "συνηθως εαν δεν εχεις προβλημα σωστου υπνου,
οχι μονο απο την πλευρα ωρων, τοτε πρεπει να κανεις εξετασεις ξεκινωντας απ το συκωτι"...
Το πιο πληρες αρθρο για υγεια βρηκα αυτο (http://www.sciencenews.gr/why/detail_why.asp?offset=20&why_id=20) και για ομορφια
(και σε αντρες (http://www.menshealth.gr/grooming.face.6.6433.html) γιατι οχι;) ηταν αυτο εδω (http://www.preventionmag.gr/default.php?pid=6&art_id=1085&supercat_id=3&nologin=1)...
Συμβουλη απο την "καμενη" σε θεματα υγειας manoula sas: στην παραμικρη υποψια
προβληματος καντε ολες τις εξετασεις που απαιτουνται και αμεσως!

The_StarGazer
17-11-07, 20:43
Καλά όλα αυτά, αλλά ποιος κοιμάται ρε παιδιά 22:00 με 06:00? Μόνο ο θείος μου που ανοίγει βενζινάδικο στης 5.

ΟΚ δεν λεμε και να πεσεις και στις 22:00 , αλλα το πολυ μεχρι τις 00:30 , 01:00 εως 08:00 ειναι μια χαρα.

nmavro73
17-11-07, 21:32
Οταν νιώθεις κομμάτια τις καθημερινές κοιμάσαι. Και δέκα να είναι.

manoulamou
17-11-07, 21:36
Μπααα μην το λες, καμια φορα λογω συσσωρευμενου αγχους
μπορει να μην κοιμηθεις και καθολου...
Ομιλω εκ πειρας, αμα σου πεσουν μαζεμενα δεν κλεινεις ματι!

zeibekis
17-11-07, 21:37
ΟΚ δεν λεμε και να πεσεις και στις 22:00 , αλλα το πολυ μεχρι τις 00:30 , 01:00 εως 08:00 ειναι μια χαρα.

Αν ψάξεις λίγο περισσότερο θα μάθεις και άλλα πράγματα. Καθε όργανο έχει την δική του ώρα που κάνει αναδόμηση με συνέπεια να νιώθεις ξεκούραστος και με οτι αυτό συνεπάγεται. (καλύτερη συγκέντρωση, ευεξία, υγεία, λιγότερος εκνευρισμός κτλ)

KLG
18-11-07, 00:48
Τον περασμενο ... αιωνα οταν ημουν γυρω στα 16, ειχα μονιμα μαυρους κυκλους
κατω απ τα ματια και επειδη φοβομουν μην κανω σακκουλες ολο το εψαχνα.
Ο παθολογος μου ειχε πει "συνηθως εαν δεν εχεις προβλημα σωστου υπνου,
οχι μονο απο την πλευρα ωρων, τοτε πρεπει να κανεις εξετασεις ξεκινωντας απ το συκωτι"...


Ωχ ωχ ωχ... αυτό το συκώτι...

megahead13
18-11-07, 01:26
Είδες τι παθαίνει κανείς όταν θέλει να γίνει γιατρός...? :whistle: :p

Ωχ ωχ ωχ... αυτό το συκώτι...
Για να συμπληρώσω το προηγούμενο: Είδες τι παθαίνει κανείς όταν προσπαθεί να γίνει γιατρός σε βορειοευρωπαϊκές χώρες...? :whistle: :p

KLG
18-11-07, 01:49
Για να συμπληρώσω το προηγούμενο: Είδες τι παθαίνει κανείς όταν προσπαθεί να γίνει γιατρός σε βορειοευρωπαϊκές χώρες...? :whistle: :p

Θα δούμε πως θα καταλήξεις και εσυ, εκει πάνω που βρέθηκες :lol: :p

megahead13
18-11-07, 02:02
Θα δούμε πως θα καταλήξεις και εσυ, εκει πάνω που βρέθηκες :lol: :p
Έτσι, έτσι!!! :up: "Μια ακόμα McEwans στον κύριο!" :beer Άιντε στην υγειά μας! :drunk:

CatMarg
18-11-07, 02:13
Μήπως πίνεις λίγο παραπάνω?Κοιμάσαι λιγότερο?Κουράζεις περισσότερο τα μάτια σου με κομπιούτερ η τηλεόραση?Μήπως είναι όλα μαζί?

etsouk2000
18-11-07, 02:52
Ζήτω!

Ένα αστείο κάναμε και το πήρες κατάκαρδα...

Oχι ενα αστειο. Δυο αστεια. Δυο φορες το ειπες. Δεν το πηρα κατακαρδα, η καρδια μου δεν ασχολειται με τετοια. Παντως ειμαι σιγουρος οτι τελικα την κρεμουλα σου θα την δοκιμασεις, εστω κι αν το κανεις κρυφα να μην σε δουν, εστω κι αν στο καταστημα ισχυριστεις στην πωλητρια οτι δεν ειναι για σενα, ειναι για ... δωρο...:lol:

Lord_British
18-11-07, 03:21
Παρε εντατικα βιταμινες C , B , Ε και σιδηρο με φολικο οξυ για διαστημα 3 εβδομαδων.

Αν δεν δεις βελτιωση κανε εξετασεις αιματος.

Για δοσολογιες στειλε μου pm αν θες.

Φιλικα

babality
18-11-07, 04:05
τα παμε...:p

MNP-10
18-11-07, 04:08
Επισης σημαντικος παραγοντας ειναι και ο ηλιος.. Σε λογικες δοσεις (εκθεσης του δερματος προς τον ηλιο) ειναι απαραιτητος για τη καλη λειτουργια του σωματος. Οταν κανεις τη νυχτα μερα, υπαρχει ενα θεμα.

megahead13
18-11-07, 04:17
Επισης σημαντικος παραγοντας ειναι και ο ηλιος..
Δεν αντέχω να μην την πω (την κρυάδα μου και πάλι :lol:): Ποιος ήλιος εδώ πάνω;;; :hmm:

MNP-10
18-11-07, 05:04
Οχι - καλα το λες. Προσεξε να δεις τι γινεται. Επειδη ο ανθρωπος ειναι προσαρμοστικο ον, θα δεις οτι οι βορειοι λαοι παραγουν πολυ λιγη μελανινη (που εξουδετερωνει τον ηλιο) ενω οι μαυροι της αφρικης βγαζουν απειρη. Για να παρει ενας μαυρος της Αφρικης την ημερησια δοση βιταμινης D που συνθετει το δερμα απ'τον Ηλιο, μπορει να απαιτειται να κατσει ωωωωρες στον ηλιο. Απ'την αλλη ενας ασπρος του Βορρα επειδη εχει προσαρμοστει (down the ages) στο λιγοτερο ηλιο, μπορει να παρει ακομα και απο κει που ειναι αμα τον δει καποια λιγα λεπτα της μερας.

Αν παρεις τωρα εναν Ελληνα και τον πας στο βροχονησι => Προβλημα. Γιατι ο Ελληνας εχει που εχει υψηλοτερη μελανινη για να προστατευεται απ'τον excess ηλιο, του δινεις και λιγο ηλιο επομενως που να συνθεσει D.

megahead13
18-11-07, 05:24
Βρε εγώ έκανα ένα ειρωνικό σχόλιο κι εσύ το πήρες στα σοβαρά... :) Θα ήθελα να γράψω κι άλλη μια μπούρδα, αλλά συγκρατήθηκα. Πολλές κρυάδες μαζεμένες σ' ένα thread, θ' αρχίζατε να :sneer: :p Μου φαίνεται έχω αρχίσει να επηρεάζομαι από το λεγόμενο φλεγματικό χιούμορ των Βρετανών :hmm: :haha

MNP-10
18-11-07, 05:55
Βρε εγώ έκανα ένα ειρωνικό σχόλιο κι εσύ το πήρες στα σοβαρά...


Βασικα με ετρωγε να το γραψω απο πριν, αλλα αφου μου εδωσες πατημα με την πλακα - το εγραψα regardless. Δε παρεξηγησα τον τονο.. ;)

KLG
18-11-07, 06:03
Μήπως πίνεις λίγο παραπάνω?Κοιμάσαι λιγότερο?Κουράζεις περισσότερο τα μάτια σου με κομπιούτερ η τηλεόραση?Μήπως είναι όλα μαζί?

Όλα μαζί επι εφτά φορές... :p και μόνο εφτά επειδή είμαι γεναιόδωρος :p



Επισης σημαντικος παραγοντας ειναι και ο ηλιος.. Σε λογικες δοσεις (εκθεσης του δερματος προς τον ηλιο) ειναι απαραιτητος για τη καλη λειτουργια του σωματος. Οταν κανεις τη νυχτα μερα, υπαρχει ενα θεμα.

χαχαχα ποιος τον έχασε τον ήλιο για να τον βρούμε εμείς... ΑΑααααχ τι μου θύμισες τώρα, δεν θα ήταν και πριν απο καμιά 10αριά μέρες που τον είδα τελευταία φορά :p Πάντως την απάντηση σου θα την μελετήσω μεθαύριο που θα είμαι και νηφάλιος, τελικά λες όλα μου τα προβλήματα να οφείλονται στη μελανίνη ? :p



τα παμε...

indeed ;)



Oχι ενα αστειο. Δυο αστεια. Δυο φορες το ειπες. Δεν το πηρα κατακαρδα, η καρδια μου δεν ασχολειται με τετοια. Παντως ειμαι σιγουρος οτι τελικα την κρεμουλα σου θα την δοκιμασεις, εστω κι αν το κανεις κρυφα να μην σε δουν, εστω κι αν στο καταστημα ισχυριστεις στην πωλητρια οτι δεν ειναι για σενα, ειναι για ... δωρο...

Kοίτα σύντροφε :rolleyes: :p :p :p , είμαι 100% σίγουρος οτι το θέμα είναι αρκετά σημαντικό για να μην μπορεί να μασκαρευτεί με καλλυντικά, άμα ήταν ακμή θα πήγαινα να βάλω την κρεμούλα μου, αλλά επειδή είμαι σίγουρος οτι έχει σχέση με τον τρόπο ζωής μου, που δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί, το ψάχνω λίγο παραπάνω ;)

KLG
18-11-07, 06:06
Έτσι, έτσι!!! :up: "Μια ακόμα McEwans στον κύριο!" :beer Άιντε στην υγειά μας! :drunk:

Γουστάρεις νέε έτσι?

Λοιπόν άσε τις μπύρες, είναι για τους νέοπες και τους Κινέζους. Πιάσε τα τζίνια ή τα ουίσκια μιας και είσαι κοντά στη πηγή...

etsouk2000
18-11-07, 07:03
Kοίτα σύντροφε :rolleyes: :p :p :p , είμαι 100% σίγουρος οτι το θέμα είναι αρκετά σημαντικό για να μην μπορεί να μασκαρευτεί με καλλυντικά, άμα ήταν ακμή θα πήγαινα να βάλω την κρεμούλα μου, αλλά επειδή είμαι σίγουρος οτι έχει σχέση με τον τρόπο ζωής μου, που δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί, το ψάχνω λίγο παραπάνω ;)

Α, δηλαδη στην ακμη οι κρεμες επιτρεπονται; Σε αλλες περιπτωσεις ομως οχι;
Ενταξει... Άλλα ειπες αρχικα σχετικα με τις κρεμες και τωρα τα γυριζεις... Δεν βαριεσαι... Το μηνυμα το ελαβες παντως, ειμαι σιγουρος.
Ως προς την ουσια της ερωτησης, ο υπνος ειναι το πιο σημαντικο θεμα. Επισης οι κρεμες δεν δρουν μονο μασκαρευτικα, δεν ειναι μονο makeup που καλυπτει το προβλημα. Δρουν και καταπραϋντικα ή ακομα και θεραπευτικα ως προς το προβλημα.

megahead13
18-11-07, 15:57
Γουστάρεις νέε έτσι?

Λοιπόν άσε τις μπύρες, είναι για τους νέοπες και τους Κινέζους. Πιάσε τα τζίνια ή τα ουίσκια μιας και είσαι κοντά στη πηγή...
Άσε τους νέους, τους νέοπες και τους ψάρακες... Αυτοί καλά την έχουν! Είναι κι ο μήνας τους που παρουσιάζονται :p

Τώρα, όσον αφορά τα ουίσκια, αν σου πω ότι ποτέ δεν τα πολυσυμπάθησα...; Μόνο αν δε βρίσκεται κάτι άλλο και πάντα με κοκακολίτσα. Αν και υπάρχουν κάτι καπνιστά εδώ πάνω, που απ' ότι μαθαίνω μ@μ@νε...! Τέσπα... :p Για ακόμη μια φορά το σκίσαμε στο offtopic :oops: :haha

petannouda
21-11-07, 15:19
Εχε στο νου σου να μην τρως πολλα αλμυρα που προκαλουν κατακράτηση υγρων στον οργανισμο, ιδιαιτερα το βραδυ γιατι τοτε ξυπνας με πρησμενα ματια...σακκουλες..οι οποιες μπορει να ναι κ απο κουραση 'η ελλειψη υπνου.

Οκ δε σου λεω για κρεμες παντως βοηθανε!!!;) Οπως και οι φετες αγγουρι πανω στα ματια για λιγο που ξεκουραζουν...

αυτα κ περαστικα!!!:)

KLG
21-11-07, 17:16
Εχε στο νου σου να μην τρως πολλα αλμυρα που προκαλουν κατακράτηση υγρων στον οργανισμο, ιδιαιτερα το βραδυ γιατι τοτε ξυπνας με πρησμενα ματια...σακκουλες..οι οποιες μπορει να ναι κ απο κουραση 'η ελλειψη υπνου.

Οκ δε σου λεω για κρεμες παντως βοηθανε!!!;) Οπως και οι φετες αγγουρι πανω στα ματια για λιγο που ξεκουραζουν...

αυτα κ περαστικα!!!:)

Φχαριστώ...

Αφυδάτωση ε? καλά τότε δεν υπαρχει θεραπεία, κάθε 2 πρωινά αφυδατωμένος ξυπνάω :p

petannouda
21-11-07, 17:28
Oχι, αλλο αφυδατωση αλλο κατακρατηση υγρων! η δευτερη προκαλει πρηξιματα η πρωτη...ρυτιδες!;)

ομως τωρα που το λες θα κανει καλο να πινεις πολλα νερα! ;) να αποτοξινωθει ο οργανισμος ετσι! ("και πινω, πινω, πινω νερα...και ολο φουσκώνωωω..." που λεγε κ ο Μαλουχος στην "Αλικη στο ναυτικό"! χαχ!)

manoulamou
22-11-07, 12:44
Oχι, αλλο αφυδατωση αλλο κατακρατηση υγρων! η δευτερη προκαλει πρηξιματα η πρωτη...ρυτιδες!;)

ομως τωρα που το λες θα κανει καλο να πινεις πολλα νερα! ;) να αποτοξινωθει ο οργανισμος ετσι!
("και πινω, πινω, πινω νερα...και ολο φουσκώνωωω..."
που λεγε κ ο Μαλουχος στην "Αλικη στο ναυτικό"! χαχ!)

Να σαι καλα που μας το θυμισες:rofl:..........

petannouda
23-11-07, 16:19
χαχχααχχχ! Εννοια σου και μετα απο τις 6.5232 φορες που το χουμε δει στην tv θα το παρω σημερα σε dvd με το τηλεοπτικο περιοδικο δώρο!!! Γιουπιιι!!!:rofl:

pts
23-11-07, 16:43
Παντρέψου να μαζεύεσαι σπίτι από τις 20:00 και θα σου περάσουν όλα (θα σε πιάσουν άλλα βέβαια άλλα δεν έχει σημασία).

Να προσθέσω και το ζάχαρο. Εχω ακούσει ότι συμπτώματα κόπωσης μπορεί να οφείλονται και σε αυτό.

petannouda
23-11-07, 17:17
Παναγια μου τι του πε του ανθρώπου!!!!:p

manoulamou
23-11-07, 17:27
Εαν προσθεσεις και τις στατιστικες περι απιστιας
αντε να κοιμηθει μετα ησυχος...***:p









ενας δεσμευμενος ... συναισθηματικα:rolleyes:

CatMarg
24-11-07, 04:58
Μην τον πεθάνουμε βρε τον άνθρωπο με λίγο άσωτη ζωή που κάνει....νέος είναι,αντέχει...:p:

KLG
24-11-07, 06:01
Μην τον πεθάνουμε βρε τον άνθρωπο με λίγο άσωτη ζωή που κάνει....νέος είναι,αντέχει...:p:

Αντέχω αντέχω... :wounded: :medic:


Παναγια μου τι του πε του ανθρώπου!!!!
To ζαχαρο ή η παντρειά? Για την παντρεία απαξιώ (immunity... ποιά θα με πάρει? :p) για το ζαχαρο το έχω ψάξει το θέμα ;) Η κόπωση είναι τεμπελιά :p

l_satsok
01-12-07, 18:41
λιγο αργα η απαντηση μου αλλα ημουν 6 μερες στο νοσοκομειο.
ειχα περιεργα συμπτωματα που μοιαζουν με τα παραπανω,μεχρι και αρρυθμιες,αλλα δε μου βρισκουν απολυτως τιποτα.
απο 40 εξετασεις περασα.
εν τω μεταξυ ομως αυτες τις μερες εκοψα το pc και το ξενυχτι και σας πληροφορω οτι τωρα ειμαι μια χαρα.

κοφτε τα λοιπον πριν σας κοψουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.