PDA

Επιστροφή στο Forum : ψυχολογικη υποστηριξη ... μοιραστειτε εμπειριες...



Σελίδες : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

no_logo
16-03-08, 23:02
βάλε και τα παιδιά μέσα στην διαδικασία, μην τραβάς το λούκι μόνη σου.
Το γράφω γιατί εσείς οι μανάδες είσαστε :x σε αυτά τα θέματα :twisted:
μην κουράσω το παιδάκι μου και άλλες τέτοιες μλκιες :evil:

k_koulos
16-03-08, 23:16
ε φαντάζομαι τώρα στην δεύτερη φάση "γκαντεμίας" θα έχουν μπεί τα παιδιά στο κόλπο, αλλίως e-μανουλαμας είσαι λάθος!!

manoulamou
16-03-08, 23:51
Τα παιδια και ιδιως η κορη (επειδη μενει στο κεντρο και κοντιτερα στα νοσοκομεια)
ειναι συνεχως διπλα μας εξ αρχης μαλιστα
και μερικες φορες ξερουν περισσοτερα κι απο εμας για εμας!
Εαν δεν ειχαμε μια επι πλεον βοηθεια δεν θα τα βγαζαμε
τοσο ευκολα περα ιδιως στην καθημερινοτητα μας.
Κι απο εδω και μετα πρεπει να εχουμε οπωσδηποτε ολους κοντα μας
γιατι προβλεπεται πολυ μακροχρονια η ταλαιπωρια ...

maxcp
17-03-08, 00:02
κρατα γερά μανουλαμου :oneup:

CatMarg
17-03-08, 02:30
Αυριο θα κανω μονο το σπινθηρογραφημα οστων (καταπινεις ολιγην ραδιενεργεια) εγω
και την Τριτη ο συζυγος ξεκιναει την πρωτη χημειοθεραπεια!
Σας ευχαριστω για τις συμβουλες και την συμπαρασταση
ολους θερμα!:worthy:Καλή επιτυχία νάχετε κ εσύ κ ο σύντροφος σου.:oneup::oneup::oneup:

arrow
17-03-08, 12:21
Αυριο θα κανω μονο το σπινθηρογραφημα οστων (καταπινεις ολιγην ραδιενεργεια) εγω
και την Τριτη ο συζυγος ξεκιναει την πρωτη χημειοθεραπεια!
Σας ευχαριστω για τις συμβουλες και την συμπαρασταση
ολους θερμα!:worthy:


μην σε τρομάζει το σπινθηρογράφημα manoulamou... τόχω κάνει και είναι ανώδυνο...

... το αποτέλεσμα είναι που μας αναγκάζει να αντιμετωπίζουμε κάποιες καταστάσεις...

κράτα γερά... θ' αναμένουμε νέα σου...

να θυμάσαι ότι όλοι εμείς εδώ σου στέλλουμε μια ζεστή αγκαλιά...

aroutis
21-03-08, 16:10
Λοιπον επειδη σας αγαπω, δεν θα σας ξανα-ευχηθω Χρονια Πολλα την πρωτοχρονια και τις γιορτες σας
κι επισης εαν θελετε αριθμος λοτο, τζοκερ ζητειστε μου και γραψτε ολους τους υπολοιπους:(...
Η κακοτυχια μας βαρεσε κοκκινο:

Μετα τον ταλαιπωρο συζυγο, ηρθε η σειρα ΚΑΙ της manoulas sas να κανει χειρουργειο την μεθεπομενη Δευτερα
για μια συνηθη ρουτινιαρικη αριστερη ... μαστεκτομη!!!
Πριν ενα χρονο δεν υπηρχε τπτ απολυτως, πριν 6 μηνες επισης στην ψηλαφιση κατι εμφανες.
Εδω κι ενα μηνα τελειως τυχαια βρεθηκε ενα σκληρο ογκιδιο
και μετα μια σειρα επειγοντων εξετασεων σημερα εμαθα τα δρακουλιαρικα νεα...
Προγραμματισμος σε 2 βδομαδες το πολυ αφαιρεση ολικη λογω θεσεως.
Νομιζω πως οταν ελεγαν οι Γαλατες πως φοβουνται μην τους πεσει ο ουρανος στο κεφαλι
αναφερονταν σε παρομοιες σατανικες συγκυριες και αλληλουχιες γεγονοτων...

Οποιος εχει καβατζα ηρεμιστικα καλειται να μας τα παρασχει οικογενειακως!:drunk:
Ψυχραιμία, λογικά το έχεις πιάσει νωρίς, και αυτό είναι που μετρά περισσότερο από ολα..

Οπότε, ψυχραιμια, κουράγιο και όλα θα πάνε καλα!

Κονταξάκης
21-03-08, 18:03
Ύστερα από αρκετό καιρό απουσίας μου, μόλις τώρα έλαβα το μήνυμα για τα νέα προβλήματά σου Νίκη μου και το μόνο που έχω να σου πω είναι, κουράγιο και όλα θα πάνε καλά. Το γεγονός οτι το πρόλαβες στην αρχή είναι πολύ σημαντικό και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχεις καμία συνέχεια στο πρόβλημα.
Περαστικά και σε σένα και στον σύζυγό σου.

manoulamou
03-04-08, 10:09
Η πρωτη φαση του πρωτου κυκλου χημειοθεραπειας του συζυγου
πηγε πολυ καλυτερα απ ο,τι περιμεναμε, χωρις παρενεργειες σοβαρες κλπ
Για τα δικα μου, πριν και μετα την αριστερη τ/ρ/μαστεκτομη θα επανελθω με αναλυτικο μηνυμα αργοτερα.
Προς το παρον προσπαθω να αυτοεξυπηρετηθω δλδ να πλυθω και να κανω
την καθημερινη ρουτινα με ενα χερι/το δεξι και κατι ...
Ακομη και η δημιουργια posts εδω, μου ειναι αρκετα δυσκολη.:nurse:

giwrgosth
03-04-08, 10:12
Η πρωτη φαση του πρωτου κυκλου χημειοθεραπειας του συζυγου πηγε πολυ καλυτερα απ ο,τι περιμεναμε, χωρις παρενεργειες σοβαρες κλπ
Άντε μπράβο και έτσι και καλύτερα να πάει και η επόμενη :oneup:

harris
03-04-08, 10:15
Η πρωτη φαση του πρωτου κυκλου χημειοθεραπειας του συζυγου
πηγε πολυ καλυτερα απ ο,τι περιμεναμε, χωρις παρενεργειες σοβαρες κλπ

Τα καλύτερα! Με το καλό και η επόμενη :oneup:


Ακομη και η δημιουργια posts εδω, μου ειναι αρκετα δυσκολη.:nurse:


Περαστικά να είναι :)

no_logo
03-04-08, 10:21
περαστικά :oneup:

το κατάλαβα ότι έκανες εγχείρηση, είχες εξαφανιστεί

arrow
03-04-08, 10:52
Η πρωτη φαση του πρωτου κυκλου χημειοθεραπειας του συζυγου
πηγε πολυ καλυτερα απ ο,τι περιμεναμε, χωρις παρενεργειες σοβαρες κλπ
Για τα δικα μου, πριν και μετα την αριστερη τ/ρ/μαστεκτομη θα επανελθω με αναλυτικο μηνυμα αργοτερα.
Προς το παρον προσπαθω να αυτοεξυπηρετηθω δλδ να πλυθω και να κανω
την καθημερινη ρουτινα με ενα χερι/το δεξι και κατι ...
Ακομη και η δημιουργια posts εδω, μου ειναι αρκετα δυσκολη.:nurse:

αγαπητή manoulamas ειλικρινά θαυμάζω το κουράγιο και την δύναμη σου...
... συνέχισε να γράφεις γιατί αυτός ο κόσμος χρειάζεται μανούλες σαν και σένα... :respekt:

flamelab
03-04-08, 15:40
....
Για τα δικα μου, πριν και μετα την αριστερη τ/ρ/μαστεκτομη θα επανελθω με αναλυτικο μηνυμα αργοτερα.
...

:cry: Και εσύ έκανες εγχείριση :cry:

Αδειασε το φόρουμ :(

D_J_V
06-04-08, 20:39
Εύχομαι περαστικά και ευλογία Θεού!!!

psyxakias
12-04-08, 17:43
αγαπητή manoulamas ειλικρινά θαυμάζω το κουράγιο και την δύναμη σου...
... συνέχισε να γράφεις γιατί αυτός ο κόσμος χρειάζεται μανούλες σαν και σένα... :respekt:Αυτό ειλικρινά, ξαναπές το... :respekt::respekt::respekt:

Ελπίζω να είσαι καλύτερα Νίκη :oneup:

manoulamou
12-04-08, 21:19
Λεω να γραψω οσο πιο συνοπτικα γινεται οσα μεσολαβησαν
λιγο μετα την διαγνωση του καρκινου στον αριστερο μαστο μεχρι και σημερα...
Μπηκα για χειρουργειο 24 Μαρτη.
Περναω καρδιολογο και μου λεει κατι περιεργα για αρρυθμιες στο ηλεκτρο/καρδιογραφημα, κανει ενα σωρο ερωτησεις,
ουσιαστικα μηπως εχω στεφανιαια ή υπερταση σιωπηλη και μετρωντας την πιεση τη βρισκει 15/10!
Ομως πριν περιμενα 15΄στον προθαλαμο ορθια και με ειχε πεθανει η ισχιαλγια μου...
Μετα μπαινει καμια στιγμη στο θαλαμο η αναισθησιολογος ρωταει τα γνωστα:
ηλικια, βαρος, αλλες εγχειρησεις, αλλεργιες και φαρμακα. Της λεω παιρνω αβονεξ γιατι εχω σκληρυνσηκαταπλακας.
"ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ." Υστεριαστηκε, κοντεψε να λιποθυμισει και "ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΥΤΑ 1 ΩΡΑ ΠΡΙΝ". Εννοειται πως ο μαστολογος ηταν εξ αρχης ενημερωμενος και στον φακελλο εισαγωγης αναφερονταν ολα αυτα...
ΩΧ λεω τσαμπα ηρθα, αντε να δουμε ποτε θα με ξαναπρογραμματισουν!
Τελικα δεν αλλαξε κατι, προχωρησε η εγχειρηση κανονικα, 2 ωρες και μου εκαναν
αριστερη ριζικη τροποποιημενη μαστεκτομη μαζι με πληρη καθαρισμο λεμφαδενων μασχαλης.
Εμεινα μεσα 2 μερες για παρακολουθηση, ημουν μ ενα σωληνα παροχετευσης για μια εβδομαδα
και την περασμενη Δευτερα βγηκε η οριστικη βιοψια, θα κανω χημειοθεραπειες και ακτινοβολιες.
Ευτυχως οι αξονικες ανω κοιλιας και ηπατος ηταν "καθαρες" οπως και το παλιοτερο
σπινθηρογραφημα οστων και η ακτινογραφια θωρακος!
Υποφερω φοβερα, εχει αχρηστευτει προσωρινα το αριστερο μου χερι, με χιλια ζορια πλενομαι και
μ εχει φαει η αγωνια καθως οι υγιεις και δυνατες φλεβες μου ειναι ελαχιστες, με βλεπω με πεταλουδα στο ποδι...
Επι πλεον ο συζυγος συνεχιζει τον δικο του Γολγοθα με τη δευτερη φαση της χημειοθεραπειας.
Απο Μαη μηνα θα μπαινοβγαινουμε παρεΐτσα καθως θα μας παρακολουθει η ιδια γιατρος...
2 σε 1 νοικοκυρεμενα:Λοτο και τζοκερ μαζι μας κληρωσαν φετος!!!:rolleyes:
Να προσεχετε την υγεια σας και να κανετε τακτικα τσεκ απς, ακομη κι αν αισθανεστε ταυροι!
Γιατι κι εμεις δεν πινουμε, δεν καπνιζουμε, διαιτομαστε οσο το δυνατον πιο υγιεινα και βιολογικα,
αλλά ιδιως εμενα μ εφαγε η κληρονομικη προδιαθεση απ ο,τι φαινεται,
περαν του μονιμου αγχους και του εν γενει μολυσμενου περιβαλλοντος...

flamelab
12-04-08, 21:31
Manoulamou ,τι να πω , έχω στεναχωρηθεί άσχημα απο αυτά που σου συμβαίνουν :(

Tι κουραγιο πια , ηρωίδα είσαι :worthy:

Παράδειγμα προς μίμησιν :respekt:

Την καλύτερη τύχη να έχεις εφεξης , να φύγει όλο το κακό που συσσωρεύτηκε .

Για να ξέρεις , αυτό είναι δοκιμασία . Είμαι σίγουρος ότι όλα θα πανε καλά και μετά θα βγείτε και οι δύο πιο δυνατοί .

Ελπίζω να μην έχουν στεναχωρηθεί πολύ και τα παιδιά σου :oops:

no_logo
12-04-08, 21:43
Δευτερα βγηκε η οριστικη βιοψια,

θυμάσαι μήπως τι τύπος είναι ο καρκίνος;


θα κανω χημειοθεραπειες και ακτινοβολιες.

αυτές είναι οι στάνταρ ενέργειες μετά από εγχείρηση τέτοιου είδους
προληπτικές ενέργειες κατα βάση



Ευτυχως οι αξονικες ανω κοιλιας και ηπατος ηταν "καθαρες" οπως και το παλιοτερο
σπινθηρογραφημα οστων και η ακτινογραφια θωρακος!

ο καρκίνος του στήθους ακολουθεί την διαδρομή στήθος-> πνεύμονας-> οστά


Υποφερω φοβερα, εχει αχρηστευτει προσωρινα το αριστερο μου χερι, με χιλια ζορια πλενομαι και

βάστα
το θέμα είναι να υπάρχει θετικό τέλος στην ταλαιπωρία :oneup:
και θετικό θα είναι, το πρόλαβες στην αρχή


μ εχει φαει η αγωνια καθως οι υγιεις και δυνατες φλεβες μου ειναι ελαχιστες, με βλεπω με πεταλουδα στο ποδι...

μην φοβάσαι, οι αρμόδιοι γιατροί έχουν αντιμετωπίσει χειρότερες περιπτώσεις απο εσένα

manoulamou
12-04-08, 22:06
Μεσα στην αναμπουμπουλα και πριν παρω στα χερια μου ολοκληρη την βιοψια
που ηταν σε 2 συνεχομενα fax
εκανα τις αξονικες και τα ντοκουμεντα πριν τα διαβασω
κατεληξαν στην "χημειοθεραπευτρια". Θα παρω αντιγραφα και θα δω λεπτομερειες...
Παντως εχουν πειραχτει πανω απο 4 λεμφαδενες, γι αυτο κριθηκαν απαραιτητες και οι ακτινοβολιες...
Ξερω πως το αριστερο χερι καποια στιγμη θα επανελθει σχεδον πληρως!
Προς το παρον η μιση περιοχη περιξ της χειρουργημενης ειναι σχεδον αναισθητη
και η αλλη μιση αν την ακουμπησω ηλεκτριζεται...:nurse:

arrow
12-04-08, 23:23
ευτυχώς δλδ που σε ρώτησαν πριν σε βάλουν χειρουργείο... έπρεπε να μάθουν τις λεπτομέρειες νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή... :vava:

... δεν σε φτάνουν τα άλλα όλα παρουσίασες και υπέρταση... :scared:... μάλλον όμως ωφείλεται στην αναστάτωση κι ελπίζω να το παρακολουθούν μαζί με όλα τα άλλα... καλό είναι όμως να τους το θυμίζεις που και που να το ελέγχουν άφού φαίνεται να ξεχνουν να ρωτήσουν πιο βασικά πράματα... :mad:

harris
12-04-08, 23:29
Α ρε manoulamas... η ζωή δεν στα έφερε βολικά....... :(

Πιστεύω όμως ότι μπορείτε να το παλέψετε και τελικά να νικήσετε :oneup:

Hengeo
12-04-08, 23:59
αγαπητή manoulamas ειλικρινά θαυμάζω το κουράγιο και την δύναμη σου...
... συνέχισε να γράφεις γιατί αυτός ο κόσμος χρειάζεται μανούλες σαν και σένα... :respekt:

Συμφωνώ και επαυξάνω. Μάκάρι να είχαν όλοι την δύναμη σου manoulamou, ειλικρινά. Νοερά είμαστε όλοι μαζί σου!

manoulamou
13-04-08, 11:33
ευτυχώς δλδ που σε ρώτησαν πριν σε βάλουν χειρουργείο... έπρεπε να μάθουν τις λεπτομέρειες νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή... :vava:

... δεν σε φτάνουν τα άλλα όλα παρουσίασες και υπέρταση... :scared:... μάλλον όμως ωφείλεται στην αναστάτωση κι ελπίζω να το παρακολουθούν μαζί με όλα τα άλλα... καλό είναι όμως να τους το θυμίζεις που και που να το ελέγχουν άφού φαίνεται να ξεχνουν να ρωτήσουν πιο βασικά πράματα... :mad:

Παντα πριν μπεις για καποια εγχειρηση σου κανουν γενικες και ειδκες εξετασεις αιματος
ηλεκτροκαρδιογραφημα, ακτινογραφια θωρακος, σου ζητανε ενα βασικο ιστορικο και
σε βλεπει καρδιολογος και αναισθησιολογος... Στοιχειωδη και βασικα!
Αλλα ευτυχως δεν εχω υπερταση αποδειξη πως επι του χειρουργειο ειχα ηδη 13/9
και μετα συνεχως 12/8 ή 11/8...:rolleyes:

conpap
13-04-08, 22:14
Αλλα ευτυχως δεν εχω υπερταση αποδειξη πως επι του χειρουργειο ειχα ηδη 13/9
και μετα συνεχως 12/8 ή 11/8...:rolleyes:

Δεν υπάρχει πρόβλημα υπέρτασης ... απλά ήσουν αγχωμένη και ο άνθρωπος δεν είνια μηχανή
Υπομονές πολλές και χαμόγελα που δόξα τω Θεώ βλέπω να τα έχεις :)
Εξ άλλου αφου είναι να περάσω το λούκυ έτσι και αλλοιώς γιατί να μην το περάσω χαμογελώντας;
Άμα είμαι down δεν κερδίζω και τίποτε .. μάλλον χειροτερεύω τα πράγματα
Η ψυχή είναι δυνατότερη απ όλες τις δυσκολίες της ζωής..
Χαμόγελο χαρά και δύναμη .. παίξε τα χαρτιά ανάποδα:)

arrow
14-04-08, 16:29
επιτέλους και κάτι θετικό μέσα σ' όλο αυτό τον κικεώνα ...

θα συμφωνήσω με τον conpap...

χαμογέλα... η ζωή είναι μια τρέλλα... με τα καλά της τα στραβά και τα ανάποδα της!

φιλούθκια :)

harris
15-04-08, 00:36
Παντα πριν μπεις για καποια εγχειρηση σου κανουν γενικες και ειδκες εξετασεις αιματος
ηλεκτροκαρδιογραφημα, ακτινογραφια θωρακος, σου ζητανε ενα βασικο ιστορικο και
σε βλεπει καρδιολογος και αναισθησιολογος... Στοιχειωδη και βασικα!

Πριν από περίπου 8 χρόνια και κάτι, η γυναίκα μου παρουσίασε πέτρα στην χολή... εκτός της πολύ μικρής ηλικίας τότε (28 χρονών), δεν υπήρχε κάτι ιδιαίτερο σ'αυτό! Μια απλή λαπαροσκοπική επέμβαση και όλα καλά :)

Επειδή όμως η γυναίκα μου έχει χρόνιο άσθμα, η αναισθησιολόγος παρήγγειλε να γίνει σπυρομέτρηση για να ελεγθεί ότι τα πνευμόνια θα μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στην επέμβαση και κυρίως στην αναισθησία!... Εμείς φυσικά δεν γνωρίζαμε ότι η αναισθησιολόγος έκανε κάτι τέτοιο αφού έγινε μέσω της διαδικασίας του νοσοκομείου!

Το επόμενο πρωι έρχεται, η γυναίκα μου μπαίνει στο χειρουργείο, και μιάμιση ώρα μετά βγαίνει μία έξαλλη αναισθησιολόγος, και με την δικαιολογία ότι η γυναίκα μου είναι παχύσαρκη μετά τις εγκυμοσύνες, ουρλιάζει να την αναγκάσω να χάσει βάρος γιατί κόντεψε να της μείνει στο χειρουργικό κρεββάτι!

Την ρωτώ αν θυμόταν ότι έχει άσθμα, μου απαντά ότι το θυμάται, διέταξε την σπυρομέτρηση, αλλά δεν έγινε ποτέ λόγω απεργεία των υπαλλήλων, και της απαντώ αν είναι παντελώς ηλίθια που έβαλε στο χειρουργείο ασθματικό ασθενή χωρίς να είναι σίγουρη για την πνευμονική της κατάσταση! :rtfm:

Κάπου εκεί γίναμε μπίλιες φυσικά... Ευτυχώς ήταν μπροστά η μητέρα της γυναίκας μου και με συγκράτησε, αλλιώς θα σας έγραφα από τον Κορυδαλλό ακόμα και σήμερα :evil:

Και την όλη ιστορία την είπα γιατί είπες manoulamas:


Στοιχειωδη και βασικα!

Kαι πραγματικά απορώ αν υπάρχουν! :down:

manoulamou
15-04-08, 08:30
Οταν δεν υπαρχει επαρκες νοσηλευτικο προσωπικο, πεπειραμενοι γιατροι
και γιγαντωνεται ο ιδιωτικος τομεας σε βαρος των δημοσιων νοσοκομειων
τετοιες ιστοριες καθημερινης τρελας να αναδεικνυονται συνεχως...
Παρεμπιπτοντως η δικη μας αναισθησιολογος ειχε δικιο να τρελαθει
γιατι παρ ολο που η δικη μου κατασταση λογω της Σ/Κ/Π παραμενει σταθερη εδω και 9 χρονια
μετα την εγχειρηση επαθα μια νεα ωση/μικρη επιδεινωση
καθως ενα μερος του δεξιου μηρου ειναι πλεον δυσλειτουργικο και μυρμηγκιαζει συνεχως!

babality
15-04-08, 09:49
Οταν λες πλεον εννοεις μη αναστρεψιμο? Πως εγινε αυτο? Τεσπα δλδ δημιουργηθηκε επιπλοκη ας πουμε που χτυπησε και σουκουπου? Δεν καταλαβαινω ρε π..τη μ:hmm:
Καλη συνεχεια και το νου σας...Μακρια απο τη μιζερια:up:hearts::iloveyou:

manoulamou
15-04-08, 10:16
Για το μη αναστρεψιμο δεν ξερω, αλλά σιγουρα παρουσιαστηκε μετα
μαλλον απο το μετεγχειρητικο σοκ!
Οπως και να χει ολα του γαμου δυσκολα κλπ:rolleyes:
Δεν προκειται να παρω κι αλλα φαρμακα στην παρουσα φαση
μεχρι να συνελθω και να ξαναβρω λιγο τους ρυθμους μου.
Παμε για χημειοθεραπεια και συγκεντρωνω ολη την υπομονη και τις δυναμεις μου γι αυτην.
Γραψτε κανενα ανεκδοτο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=10033) με μπλακ χιουμορ, γιατι αυτο μας ανυψωνει το ηθικο...:lol:

giwrgosth
15-04-08, 10:19
Γραψτε κανενα ανεκδοτο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=10033) με μπλακ χιουμορ, γιατι αυτο μας ανυψωνει το ηθικο...:lol:
Αχ βρε μανούλα μας, τελικά εσύ μας ανυψώνεις το ηθικό αντί να στο ανυψώσουμε εμείς :oneup:

babality
15-04-08, 10:24
Αχ βρε μανούλα μας, τελικά εσύ μας ανυψώνεις το ηθικό αντί να στο ανυψώσουμε εμείς :oneup:
ε ναι δε το χεις καταλαβει τοσο καιρο? εμεις ανυψωνομαστε...ψυχολογικος νομος...Νομιζω...
παρολα αυτα....μιζερια απεταξαμιν αμηηηηννν:oneup:

iloxos
15-04-08, 10:34
Περαστικά και απο μένα. Σου εύχομαι καλή ανάρωση!!!

dvm
15-04-08, 11:18
[βλακ χιούμορ]
Μετά τις ακτινοβολίες θα μπορείς να ανάβεις τον υπολογιστή μόνο με το άγγιμα;
Μην κάθεσαι κοντά στην οθόνη, θα την μαγνητίζεις.
[/βλακ χιούμορ]

Ελπίζω να σου έφτιαξαν λίγο την διάθεση, και καλό κουράγιο, μην μασάτε.

manoulamou
15-04-08, 11:20
Λες να φορτιζεται αυτοματα και το κινητο;
Για λαμπατερ θα με θελει ο αντρας μου μετα;
:rofl:

dvm
15-04-08, 11:30
Πλάκα πλάκα ποιός θα ακτινοβολεί περισσότερο μετά; Εσύ ή το κινητό σου;

harris
15-04-08, 11:46
Λες να φορτιζεται αυτοματα και το κινητο;
Για λαμπατερ θα με θελει ο αντρας μου μετα;
:rofl:

Λάμπεις, manoulamas, λάμπεις :rofl::rofl::rofl::p

manoulamou
15-04-08, 12:32
Λάμπεις, mounalamas, λάμπεις :rofl::rofl::rofl::p
Τετοια να γραφετε και να μ ανεβαζετε ...
το κατα Στεφανοπουλον πρωην προεδρο αν-ηθικον (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1138027&postcount=20)...:rolleyes:

harris
15-04-08, 12:36
Τετοια να γραφετε και να μ ανεβαζετε ...
το κατα Στεφανοπουλον πρωην προεδρο αν-ηθικον (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1138027&postcount=20)...:rolleyes:

Αν είναι δυνατόν! Τι έγραψα!! :wall: :rofl:

CatMarg
15-04-08, 12:45
Σου εύχομαι τα καλύτερα κ σιδερένια απο δω κ πέρα.Τι αλλο να πω.....φοβερή περιπέτεια για σένα κ τον αντρα σου.Περαστικά κ πάντα καλά να είστε,σας το εύχομαι απο καρδιάς.Ειλικρινά,σε θαυμάζω!

giannhs1984
15-04-08, 12:49
εγω προτεινω να σε συνδεοσυμε με την δεη για να πουλας τσαμπα ρευμα:rofl:
οχι τιποτα αλλο αλλα θα εχουμε και παραδειγμα για το ποσο ασφαλης ειναι η πυρηνικη ενεργεια..μεχρι να σε νευριασει ο αντρας σου διοτι μετα μαλλον μας βλεπω καπνιστους:rofl:)

καλη δυναμη και απο εμενα μανουλαμας και ελπιζω τα καλυτερα

manoulamou
06-05-08, 18:48
Πηγαμε σημερα για την dublex ... "συζυγικη" χημειοθεραπεια:
Ο αντρας μου :oneup: τελειωσε πιο νωρις με λιγοτερους ορούς και πολυ περισσοτερα φαρμακα
για συνεχιση της αγωγης του κατ οικον.
ΕΓΩ :scared: αστα να παν! Eιχα μια εντονη αντιδραση στα προθυρα του αλλεργικου σοκ
στις αρχες του τεταρτου απο τους εξη ορούς: ξαφνικη δυσπνοια, βηχας, εντονη δυσφορια, αισθηση πως
"ανεβαινε ολο το αιμα στο κεφαλι μου", η γιατρος κατι παραπανω ηξερε και ηταν συνεχως διπλα μου.
Εκλεισαν επι τοπου το φαρμακο, εβαλαν οξυγονο για 20 λεπτα
(ακομη και τωρα εχω μια σχετικη δυσπνοια) και μετα αλλοι 2 οροί και στο σπιτι μας...
Παρεα μου 3 γυναικες: η κόρη, η αδελφη μου και μια ξαδελφη του Δημητρη
που ανεβοκατεβαιναν οροφους για να μας προσεχουν!:rolleyes:
Περισσοτερες λεπτομερειες πολυ αργοτερα, μην σας χαλασω και το βραδι,
να παρω καποια ελαχιστα φαρμακα για δυο-τρεις μερες και να συνελθω πληρως...

dvm
06-05-08, 18:50
Κουράγιο, μην μασάς.

atheos71
06-05-08, 19:05
Aν χρειαστείτε κάποια βοήθεια,αν και βλέπω αρκετά συγγενικά πρόσωπα να συμπαραστέκονται,μη διστάσεις
να το πεις.Ας είναι η ελάχιστη και πιο ασήμαντη ....

pancon
06-05-08, 21:35
Κουράγιο manoulamas, και οπότε θες να γελάσεις αυθόρμητα να ρίχνεις μια ματιά στο κείμενο που έκανες quote στο post #288 (το αυθεντικό παρεποιήθη δυστυχώς)!! Και με το "λάμπεις" μαζί είναι priceless! :lol:

(Η πλάκα είναι ότι για μερικά δευτερόλεπτα στην αρχή το διάβαζα κανονικά και δεν μπορούσα να καταλάβω τι συνέβη - κάποτε κυκλοφορούσε και ένα καλό (περιέργως) chain letter που έκανε πάνω κάτω το ίδιο, έβαζε το χρήστη να διαβάσει κάποιες κοινές λέξεις που ενδιαμέσως ήταν αναγραμματισμένες για να ανακαλύψει με έκπληξη (ο χρήστης) ότι μπορούσε να το κάνει πολύ εύκολα. Άσχετο βέβαια όλο αυτό. :p)

opener
06-05-08, 22:29
.... κάποτε κυκλοφορούσε και ένα καλό (περιέργως) chain letter που έκανε πάνω κάτω το ίδιο, έβαζε το χρήστη να διαβάσει κάποιες κοινές λέξεις που ενδιαμέσως ήταν αναγραμματισμένες για να ανακαλύψει με έκπληξη (ο χρήστης) ότι μπορούσε να το κάνει πολύ εύκολα. Άσχετο βέβαια όλο αυτό. :p)

Δες εδω =

pancon
06-05-08, 22:31
Ναιαιαιαι αυτό είναι, ευχαριστώ. :oneup:

k_koulos
06-05-08, 23:06
:oneup: ολα θα πάνε καλά, :)

manoulamou
07-05-08, 08:56
Το γελιο μακραινει τη ζωη!!! Ιδιως το black humor:death: που αξιοποιω
μη γραφοντας εδω τα ευρηματα των ψηφιακων απεικονισεων:lol:...
μαγνητικη οσφυϊκης χωρας, υπερηχος ηπατος/χολης, σπινθηρογραφημα οστων, αξονικη πνευμονων και ανω κοιλιας,
για να μην αναφερθω στις δισελιδες βιοψιες ταχεια και αναλυτικη, σε ΟΛΑ κατι μου βρηκαν
ΟΧΙ δωρητρια οργανων ΟΥΤΕ σωματος δεν με βλεπω να καταληγω!!!:crazy:

Κατα τ αλλα χτες περαν των ορών 6 - 7 --δεν θυμαμαι,εχασα το μετρημα-- στο νοσοκομειο
κατεβασα κατ οικον μεχρι τωρα γυρω στα 15 διαφορετικα χαπακια,
επισης θα ριξω κατι ενεσεις για ν ανεβουν τα λευκα σε δυο βδομαδες
κι εχει ο θεος των ΧΟ, εμεις οι καλοι ανθρωποι δεν εχουμε.:nurse:

no_logo
07-05-08, 10:17
aυτή είναι η στάνταρ διαδικασία που αναφέρεις, το ζήτημα είναι μέσα από την ταλαιπωρία να βγεις νικήτρια.
Μου κάνει εντύπωση για την αλλεργία που ανάερες παραπάνω, κανονικά πριν ξεκινήσουν τους ορούς δεν σου έδωσαν πάλι με ορό αντισταμινικά φάρμακα; Μια τέτοια μαλακία είχε κάνει ο γιατρός στο Υγεία στον πατέρα μου, θεώρησε ότι δεν χρειάζονται -ενώ του τα είχε συνταγογραφήσει το ταμείο- και δεν του τα έκανε. Το αποτέλεσμα ήταν να πάθει αλλεργικό σοκ και να τρέχουμε σε ένα σύντομο τούρ στα νοσοκομεία.
Κουράγιο, να τρέφεσαι σωστά, από εδώ και πέρα να προσέχεις τις ιώσεις γιατί είσαι σε ανοσοκαταστολή

@ ADSLgr.com All rights reserved.