PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

tetou
04-06-07, 21:05
Αυτό ελπίζω και εγώ..;)

gallahant
07-06-07, 20:06
Ωπ δεν έχω ποστάρει εδω;

99B EΣΣΟ

Υπηρέτησα στο Ναυτικό , 27 μήνες (Κύπρος γαρ, ο ένας είναι η φυλακή:p)

Zastava στην αρχή (φοβερό όπλο!!!) , μετα G3-A3 και HK11 χρεωμένο σε μένα διότι είχα και καλά ειδικότητα πυροβολητής:p

Έχω κάνει βολες με αυτά τα τρία πιο πάνω καθώς και με τρίδυμο των 20χιλ και πυροβόλο bofors 40χιλ , ναι αυτό του β' παγκοσμίου και κάτι πυραύλους τύπου Δ (παίζει να τανε ληγμένοι) Α και με MG3 στο ΚΕΝ και Κρινώφ.(πωπω σύγχρονα όπλα!:lol:)

k_koulos
07-06-07, 20:22
Zastava στην αρχή (φοβερό όπλο!!!) ,

πως χρησιμοποιείται σαν όπλο το zastava; το γεμίζεις βενζίνη και του βάζεις τούβλο στο πενταλ [νομίζω ανήκει στο μηχανικό] :lol:

gallahant
07-06-07, 21:13
πως χρησιμοποιείται σαν όπλο το zastava; το γεμίζεις βενζίνη και του βάζεις τούβλο στο πενταλ [νομίζω ανήκει στο μηχανικό] :lol:

Πλάκα κάνεις έτσι;:p Δεν πιστεύω να μην το έχεις ακουστά.

k_koulos
07-06-07, 21:58
γιοτόμπαλο δεν ξέρω τίποτα :lol:

micar98
14-06-07, 00:19
γεια σου σειρουλα... παντως απο λημνο και γες περασα κι εγω...

Cafeeine
14-06-07, 01:41
ΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΒΥΣΜΑΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧ:p

micar98
14-06-07, 09:03
ΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΒΥΣΜΑΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧ:p

χμμμ!! :p :p

nrg_polini
10-07-07, 22:41
Μηχανικο στο Ναυπλιο τι λεει ρε παιδια; Καλα λογια εχω ακουσει...για εκει με βλεπω :p

iloxos
11-07-07, 00:04
πάρε ξύστρα...
και μην δηλώσεις ΤΕΝΞ (τα παλικάρια που σκάνε νάρκες) αν πέρνουν έφεδρους ακόμα

DaveMurray
11-07-07, 03:49
μωρέ εγω άπλος πεζηκάριος που πήγα σε μεσσολογκι, σπάρτη, καστελοριζο, υπουργείο με ειδικότητα οδηγου-διαβιβαστή πέρασα φίνα. μονο το καστελοριζο ήταν πι*****α αλλα ενταξει, όταν τελιώνεις τον στρατό αναπολεις και θες να πας ξανα.... καλη τύχη παιδιά σε όσους πάνε σύντομα :) 291, 2005 Β'ΕΣΣΟ

wi fi thief
11-07-07, 09:31
ειδικότητα οδηγου-διαβιβαστή

γεια σου συναδελφε, οδηγος διαβιβαστης και εγω...:) (σπαρτη-χαιδαρι-κομοτηνη)
Μονο που σε ριχνω 103 σειρες (188, 87 Γ ΕΣΣΟ) :cool:
Και αν και εκεινα τα χρονια ο στρατος, ητανε ...στρατός κι εγω την περασα ζαχαρη (τιγκα στις φοιτητριες και τοτε η κομοτηνη...);)

αληθεια, εκπαιδευση στις διαβιβασεις (αφου δεν περασες απο το KEΔΒ - Χαιδαρι) που εκανες??? :hmm:

vasper
11-07-07, 10:34
πάρε ξύστρα...
και μην δηλώσεις ΤΕΝΞ (τα παλικάρια που σκάνε νάρκες) αν πέρνουν έφεδρους ακόμα

Δεν πέρνουν πλέον εφέδρους. Εγώ ήμουν ΤΕΝΞ το 1993-94. Αν έπερναν τώρα θα έλεγα να πάνε με τα μπούνια. Ήταν καταπληκτικά....

@nrg_polini,
Τώρα στο Ναύπλιο είναι πολύ ωραία.

Dim(GR)
11-07-07, 12:58
γεια σου συναδελφε, οδηγος διαβιβαστης και εγω...:) (σπαρτη-χαιδαρι-κομοτηνη)
Μονο που σε ριχνω 103 σειρες (188, 87 Γ ΕΣΣΟ) :cool:
Και αν και εκεινα τα χρονια ο στρατος, ητανε ...στρατός κι εγω την περασα ζαχαρη (τιγκα στις φοιτητριες και τοτε η κομοτηνη...);)

αληθεια, εκπαιδευση στις διαβιβασεις (αφου δεν περασες απο το KEΔΒ - Χαιδαρι) που εκανες??? :hmm:

ΚΕΔΒ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

wi fi thief
11-07-07, 13:55
ΚΕΔΒ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

:hmm: απο ποτε?

σορυ παιδια αλλα ποοοοοοοοοολυ παλιος και οπως καταλαβαινετε...:whistle:

DaveMurray
11-07-07, 19:12
αληθεια, εκπαιδευση στις διαβιβασεις (αφου δεν περασες απο το KEΔΒ - Χαιδαρι) που εκανες???

Κάτι λίγα στιν Σπάρτη μας είπαν αλλα τίποτα παραπόνα απο απλή αναφορά. Περισσότερο οδηγός ήμουν. Αν και στο υπουργείο με είχαν και οδηγό και ασυρματιστή αφου είμουν στο Τάγμα Επικοινωνιών και Πληροφορικής στο Υπουργείο. Έπερνα αναφορά απο όλα τα κέντρα, στρατία, γ σώμα, ολα τα αρχηγεία δηλαδή της χώρας :)

iloxos
12-07-07, 10:31
Διαβιβάσεις μόνο οι Δόκιμοι κάνουν κάτι και αυτοί λίγα. Επαγγελματοποιήθηκε το Όπλο

Wickerman
12-07-07, 19:26
Εγω τεθωρακισμενα Αυλώνα - Λημνο (88ΕΜΑ) - Αυλώνα και μιλάμε για ατελείωτο τρέξιμο!!!! Αμα είσαι μαύρος που λένε μαύρη είναι και η μοίρα σου. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω, ένα μόνο θα πω για να καταλάβετε, σε μια φρουρά κάποια στιγμή κατέβηκα ως: οδηγός επιφυλακής, πεζοπόρος ίλυ, σκοπός 4ο νούμερο φυσικά και λοχίας υπηρεσίας για την φρουρά γιατί εκείνη την ώρα ήταν σκοπός ο έφεδρος λοχίας και ήμουν ο παλιότερος φαντάρος της ίλυς μου. Για όσους προτρέξουν ναι σε μας οι έφεδροι λοχίες έκαναν και σκοποί και περίπολα και λούη και όχι δεν κάνω πλάκα όταν λέω ότι κατέβηκα στην φρουρά με 4 ιδιότητες!! Άλλες καταστάσεις μιλάμε...

Dim(GR)
12-07-07, 20:47
:hmm: απο ποτε?

σορυ παιδια αλλα ποοοοοοοοοολυ παλιος και οπως καταλαβαινετε...:whistle:

εχει μεταφερθει εκει μερικα χρονια τωρα. Στο χαιδαρι παραμενει ΚΕΔΒ για πσωροΥΕΑ και καραβαναδες

Dim(GR)
12-07-07, 20:49
Διαβιβάσεις μόνο οι Δόκιμοι κάνουν κάτι και αυτοί λίγα. Επαγγελματοποιήθηκε το Όπλο

χαχα τι λες ρε? οσους δοκιμους ειδα δεκσεραν που παν τα 4

iloxos
17-07-07, 18:10
χαχα τι λες ρε? οσους δοκιμους ειδα δεκσεραν που παν τα 4

Δηλαδή τί ήθελες με 4 μήνες να καταλαμβάνουν πόλεις με το racal; μια χαρά είναι η εκπαιδευση πάνω στο αντικέιμενο και λόγω της κοντινής απόστασης με το ΓΕΣ τραβάνε κατι καψωνάκια κούκλα. Άσε που είναι οι 9 στους 10 απόφοιτοι Η/Υ πάνω στο αντικείμενο με μάστερ και διδακτορικά. Άλλο οι διαβιβάσεις άλλο το πεζικό (έκανα και στα δύο και ξέρω)

notissfak
17-07-07, 22:50
DaveMurray 291 κιεγώ και ήμουν και εγώ στο καστελόριζο.πως τον έλεγαν τον δοικητή?Μαλαν... κάτι?πίκρα έτσι?

DaveMurray
18-07-07, 02:44
σειρούλα notissfak μακάρι να θυμόμουν. Έχω φροντίσει να διαγράψω αυτήν την εποχή των 12 μηνών... Τώρα έχει αρχίσει ο άλλος αγώνας... Της ζωής... Απο παιδιά γίναμε άντρες με υποχρεώσεις πια...

notissfak
18-07-07, 08:33
σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο...και φρόντισε η πατρίδα...(λέμε και κανένα αστείο) να μας δώσει μια εμπειρία ακόμα.Το Καστελόριζο...

DaveMurray
18-07-07, 16:19
πολύ μεγάλη εμπιρεία, τι να σου πω.... με 2 ώρες ύπνο κάθε μέρα; Δεν πειράζει, χαλάλι για την πατρίδα. Ας μην κοιμόμουν και καθόλου... :)

stavpal
18-08-07, 19:00
guys μόλις γύρισα σπίτι (πρώτη άδεια)! (μετά την ορκομωσία). Τρίτη απόγευμα φεύγω πάλι. Ευτυχώς το σπίτι είναι εντάξει (ΠΑΛΙΑ Πεντέλη), αλλά πήρα μια τρομάρα όταν μου τα πε ο father προχθές στο κινητό. Στο Μεσολόγγι είναι οκ, λίγο έως πολύ τρέξιμο αυτές τις 2 εβδομάδες. Βέβαια το φαγητό είναι σκ@τ@ (πατάτες, πατάτες, πατάτες για γαρνίρισμα και παγωτό πατάτας, όπως και τα κρέατα, τα μακαρόνια και οι φακές είναι χάλια). Μας έχουν ζαλίσει τα @@ στις αναφορές, αλλά τι να κάνεις...

Θα μου πεις πήξιμο δεν έχεις δει ακόμα...

261 και σήμερα λολ

DOU
18-08-07, 20:16
Πως ειναι οι πρωτες μερες στο φανταριλικι? Δυσκολα?:hmm: Ισχυουν ολα αυτα που λενε
για φαγητο οτι ναναι και οτι σου συμπεριφερονται καπως... etc etc?

stavpal
18-08-07, 23:25
Τις πρώτες δυο τρεις μέρες είναι δύσκολα, από φαγητό έχει μπόλικο αλλά είναι @@ όπως είπα. Από συμπεριφορά οκ σχετικά αν εξαιρέσεις τις αναφορές που στεκόμασταν συχνά 1 ώρα + επειδή κάποιοι μλκες δεν έλεγαν να ησυχάσουν και να μπουν σε σωστές τριάδες

wi fi thief
18-08-07, 23:35
Τις πρώτες δυο τρεις μέρες είναι δύσκολα, από φαγητό έχει μπόλικο αλλά είναι @@ όπως είπα. Από συμπεριφορά οκ σχετικά αν εξαιρέσεις τις αναφορές που στεκόμασταν συχνά 1 ώρα + επειδή κάποιοι μλκες δεν έλεγαν να ησυχάσουν και να μπουν σε σωστές τριάδες

αυτα ειναι : εμεις τρωγαμε φυλακα ακομα και στα λυκοπουλα οταν ημαστε, κι ετουτοι εδω περνανε ζωη και κοτα :twisted:
Ρε μακαρι στην εποχη μου να κρατουσε η αναφορα μια ωρα...:
τουλαχιστον, ειναι καλυτερα να εισαι ημιιιιιιιι-ανά'ς παρα να τρεχεις ανελεητα...:p

Νικαετός
18-08-07, 23:48
Οι σημερινοί Ρωμαίοι, είναι χαλασμένοι (πώς έλεγε ο Οβελίξ?)

Πάντως εμάς το '82 οι Αξιωματικοί μας μίλαγαν στον πληθυντικό και το λέω σοβαρά. (Π.Ν. ΝΣ/ΔΤ),μόνο ο @ούστης ο οπλονόμος μας έτρεχε...

k_koulos
19-08-07, 01:59
μεσολόγγι καλά είναι, και εξόδους θα έχετε μέσα στις φοιτήτριες όταν αρχίσετε, μια χαρά σας βρίσκω, αντε καλές μεταθέσεις!

DaveMurray
19-08-07, 09:32
όντως και εγώ μεσσολόγκι παρουσιάστηκα και πέρασα καλά. Ακόμα ο φουρνάρης που έχετε μέσα στο στρατόπεδο είναι ένας εύσωμος υπαξιωματικός; Ακόμα εικόνες και αναμνήσεις μου έρχονται απο το μεσσολόγκι. Παιδιά πάντος όσοι είσαστε εκεί και δεν έχετε κοπέλα, η έχετε και δεν αντέχετε, γκούχου γκούχου να πάτε Αγρίνιο, μισή ώρα είναι, εκεί θα βρείτε ότι χρειάζεστε :p

wi fi thief
19-08-07, 09:41
Παιδιά πάντος όσοι είσαστε εκεί και δεν έχετε κοπέλα, η έχετε και δεν αντέχετε, γκούχου γκούχου να πάτε Αγρίνιο, μισή ώρα είναι, εκεί θα βρείτε ότι χρειάζεστε :p
:lol:

γιατι στο αγρινιο?
στο μεσολογγι δεν εχει τουαλετες, τσοντοπεριοδικα και γαντια χειρουργικης?
Τι αλλο χρειαζεται κανεις (εκτος απο μπολικη φαντασια) αν δεν εχει γκομενα?:hmm:
:p:p

συμβουλη προς do it yourself-ers : μετραμε 99 φορες και αλλαζουμε χερι...
δοκιμαστε το!!!
(μιλαει η πειρα...!!!:whistle::whistle:)

:rofl:

DaveMurray
19-08-07, 09:47
δεν λέω για αυτά, για σπίτια λέω χοχοχο :p

XTCgr
20-08-07, 13:28
συμβουλη προς do it yourself-ers : μετραμε 99 φορες και αλλαζουμε χερι...
δοκιμαστε το!!!
(μιλαει η πειρα...!!!:whistle::whistle:)

:rofl:



:lol::lol::lol:
χαχαχχαα
έλιωσα!

wi fi thief
20-08-07, 13:48
που να δεις "λιωσιμο" αν θα το δοκιμασεις κιολας...!!! :superman::2guns:

:shifty:

ζητησα να ανεβασω σχετικο how-to στα "κοινωνικα, επιστημη και αθλητισμος" αλλα με εκοψαν λογω του οτι οι εικονες ητανε καπως ...κουνημενες και θολες :oops:
:paint:

Lazy Dog
20-08-07, 14:07
Το 129ΠΥ(ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΤΤΙΚΗΣ) μήπως γνωρίζει κανείς που είναι. Είναι αυτό επί της Βουλιαγμένης;

A_gamer
20-08-07, 23:30
@wi fi thief: :worthy::worthy::worthy::respekt:

aroutis
21-08-07, 08:54
Το 129ΠΥ(ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΤΤΙΚΗΣ) μήπως γνωρίζει κανείς που είναι. Είναι αυτό επί της Βουλιαγμένης;

Εννοειται..:twisted:

iloxos
21-08-07, 09:28
Εννοειται..:twisted:


Eτοιμάζεται για κλείσιμο.

Υπηρεσίες είναι (τη παρούσα χρονική στιγμή) 1 μέσα 6-7 έξω (δεν πατάνε καθόλου στη μονάδα)

Αυτά για κάτι λαλάκες σα και μένα που κάτσαμε 45+ χωρίς έξοδο και βγήκαμε με υπηρεσιακό για κούρεμα:mad:

Νικαετός
21-08-07, 09:39
Κάποιος είναι πολύ ...τσάτσος ??? :whistle::whistle:

iloxos
21-08-07, 09:55
Κάποιος είναι πολύ ...τσάτσος ??? :whistle::whistle:

Με εντολή δοικητή δεν πατάνε μέσα...

Τσατσιλίκι; Απλώς δεν βλέπω μα καλό μάτι να είναι παλικάρια 6 μήνες στη καβύλη και άλλοι να μην κάνουνε θητεία καθόλου στα ιδρύματα ΠΑ/ΠΝ

hadderakk
21-08-07, 10:02
Μοδιστρα κι εγω.
Κληθεις 93, στρατευθεις Γ99 (σειρα 2-5-κατι [;]). 20 μηνες θητεια + 4 ποινη λογω καθυστερημενης αναβολης και την εξαγορασα το ζωον... Δεν καθομουν να με ταιζουν κι αλλο...
Τριπολη-μαγεια>Ελευσινα-σφαγεια (λογω ειδικοτητας:down: ), σκοπαουα/αγγαρεια κι αγιος ο Θεος.
Που να μην ειχα και το medi-βυσμα δηλαδης... :respekt:


Υπηρεσίες είναι (τη παρούσα χρονική στιγμή) 1 μέσα 6-7 έξω (δεν πατάνε καθόλου στη μονάδα)
Αυτά για κάτι λαλάκες σα και μένα που κάτσαμε 45+ χωρίς έξοδο και βγήκαμε με υπηρεσιακό για κούρεμα:mad:

:worthy: 1 μεσα, 6 εξω !!! Ονειρο-παραδεισος-οι παρθενες με το ρυζι λειπουν...
Με βυσμα και με πηγαινε 1-1 στην καλυτερη...

καλο βγηκε το κουρεμα;
[Εμας μας κουρευε ο υπασπιστης του Δικα μεχρι να ερθει κουρεας ...:rofl:]

iloxos
21-08-07, 10:11
καλο βγηκε το κουρεμα;
[Εμας μας κουρευε ο υπασπιστης του Δικα μεχρι να ερθει κουρεας ...:rofl:]


:rofl: αρχιλοχίας κουρέας στο ΠΖ; ούτε κατα διάνοια...:lol:

ή σκίστης θα ήταν (απο ΣΜΥ) ή θα κοιμόταν συνέχεια λόγω 20ετίας (ΕΜΘ)[ένα βήμα πρίν το όνειρο =>απόλυτο ύπνος = ΔΔ ή Δε Δουλεύω]

Άσε φίλε είχε ένα κομμωτήριο στο Χαϊδάρι με ένα δίμετρο ξανθό...Με εφ'όπλου λόγχη είμασταν...
Χαλάλι τα 18Ε... (λίγο πιο φτηνό απο το Athens δίπλα :rofl:)

Νικαετός
21-08-07, 10:15
Με εντολή δοικητή δεν πατάνε μέσα...

Τσατσιλίκι; Απλώς δεν βλέπω μα καλό μάτι να είναι παλικάρια 6 μήνες στη καβύλη και άλλοι να μην κάνουνε θητεία καθόλου στα ιδρύματα ΠΑ/ΠΝ

Τίποτα δεν είναι δίκαιο σε αυτή τη ζωή ;) Θυμάμαι εγώ είχα ζητήσει από γνωστό, να πάω σε πλοίο που δεν κάνει "ξιφίες" (= 40 μέρες άπλυτος -τότε- περιπολίες στο Αιγαίο) και βρέθηκα χωρίς να ξέρω πως και γιατί στον Ναυσταθμο Σαλαμίνας)

Και ενώ το οχτάρι έλεγε πως δεν ήξερε τίποτα και πως δεν είχε ιδέα, μετά έμαθα πως ο διοικητής είχε ζητήσει ένα μαθηματικό και ένα φυσικό, για να κάνουν ιδιαίτερα στον γιο του... μια ολόκληρη σχολική χρονιά ο έτερος καππαδόκης δεν πάτησε μέσα στη μονάδα, αυτό ζήτησε αυτό πήρε...εγώ δεν ζήτησα κάτι και αρκέστηκα στην προσφορά του διοικητή...τις μέρες που είχα μάθημα με τον πιτσιρικά, δεν πήγαινα στην μονάδα...

Για την ιστορία: Ο διοικητής έγινε μεν υποναύαρχος,αλλά εν τω μεταξύ ο υποδιοικητής τον κάρφωσε στο υπουργείο, οπότε αποστρατεύτηκε μετά πολλών επαίνων. :whistle:

Jazzer
21-08-07, 10:51
Χαχαχα πολύ καλό αυτό με τα τσάμπα μαθήματα φίλε Νίκο ! Η φτήνια και η τσιγκουνιά που μπορεί να φτάσει ένα γαλονά εε ?:rofl:
Και δεν αρκούνταν μόνο σε δωρεάν "υπέρ πατρίδος" μαθήματα στα παιδιά τους, μέχρι και τα Ι.Χ. αυτοκίνητά τους σε μονάδα του Πεζικού στο Νευροκόπι Δράμας, έχω δει όταν υπηρετούσα εκεί, να καθαρίζουν μερικά παιδιά για να παίρνουν μερικές μερούλες άδεια παραπάνω.
Το λες και δεν σε πιστεύουν όσοι το ακούν !:p

iloxos
21-08-07, 10:55
Τις επισκευές σπίτια τους απο υδραυλικούς κτλ;

Και για να σε πάω στο κορυφαίο: Στρατιώτης τσαμπίκος με ξενοδοχεία στο νησί έκανε δωρεές έπιπλα για τα σπίτια ορισμένων και τον είδαμε όταν ήρθε και όταν απολύθηκε:closed:

Νικαετός
21-08-07, 11:13
Τις επισκευές σπίτια τους απο υδραυλικούς κτλ;

Και για να σε πάω στο κορυφαίο: Στρατιώτης τσαμπίκος με ξενοδοχεία στο νησί έκανε δωρεές έπιπλα για τα σπίτια ορισμένων και τον είδαμε όταν ήρθε και όταν απολύθηκε:closed:

Ο λόγος που αποστρατεύτηκε ο δικός μου ήταν,επειδή πήρε (τζάμπα)έπιπλα για το εξοχικό του από ναύτη με πατέρα επιπλοποιό...όχι για τα μαθήματα μόνο. Βλέπετε ο υποδιοικητής του είχε φτιάξει ΧΟΝΤΡΟ φάκελλο.

Το θέμα όμως παιδιά δεν είναι εκεί. Όλα ξεκινούν από το πόσο άχρηστη είναι η θητεία (26 μήνες τότε). Όταν σε μονάδα που χρειάζεται 5 στρατεύσιμους για να λειτουργήσει (είχε γύρω στους 250 πολίτες υπαλλήλους) είμασταν 200 άτομα, τι θα μας έκαναν? Απλά είμασταν ορντινάτζες των αξιωματικών αλλά ΚΑΙ των πολιτών υπαλλήλων. Κανονικά θα έπρεπε μετά τους 2 μήνες βασική εκπαίδευση (στο βήμα και στο επ' ώμου) να μας στείλουν στο διάολο και όχι να μας κρατούν ΧΩΡΙΣ κανένα λόγο...Αλλά είπαμε αυτό είναι άλλη συζήτηση και δεν αλλάζει το γεγονός πως πέρασα όμορφα (στα πλαίσια της προσπάθειας για λούφα),αλλά και έζησα καταστάσεις που (ίσως) στην πολιτική μου ζωή δεν θα ζούσα,με παρηγορεί για τους 26 "κλεμμένους" μήνες της ζωής μου. ;)

iloxos
21-08-07, 11:25
Το θέμα όμως παιδιά δεν είναι εκεί. Όλα ξεκινούν από το πόσο άχρηστη είναι η θητεία (26 μήνες τότε). Όταν σε μονάδα που χρειάζεται 5 στρατεύσιμους για να λειτουργήσει (είχε γύρω στους 250 πολίτες υπαλλήλους) είμασταν 200 άτομα, τι θα μας έκαναν? Απλά είμασταν ορντινάτζες των αξιωματικών αλλά ΚΑΙ των πολιτών υπαλλήλων. Κανονικά θα έπρεπε μετά τους 2 μήνες βασική εκπαίδευση (στο βήμα και στο επ' ώμου) να μας στείλουν στο διάολο και όχι να μας κρατούν ΧΩΡΙΣ κανένα λόγο...)


Σκέψου οτι υπάρχουν μονάδες 700 ατόμων με δύναμη 100- στο πεζικό...(5 μονιμοι αξκοι + 3-4 δόκιμοι, καμιά 60αριά επυ-εποπμ και οι λοιποί φαντάροι).
Στην τουρκία μονάδα των 700 έχει δυναμη 800+ ώστε ακόμα και τα σκ να είναι 100%...
Και μερικοί ακόμα κλαίνε για την ανάγκη στρατεύσιμων στο ΠΝ/ΠΑ και θητεία στους 3 μήνες μάξιμουμ.:whistle:

Lazy Dog
21-08-07, 14:33
Κάποιος είναι πολύ ...τσάτσος ??? :whistle::whistle:Παρουσιάζομαι εκεί την Δευτέρα...

Αλλά λόγω υγείας(κοίλη στον σπόνδυλο και σκολίωση) θα πάρω την αναβολή. Δυο μερούλες θα κάτσω:whistle::whistle::whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.