PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26

Seitman
19-01-12, 12:22
ΣΥ Κέρκυρας (129) (http://www.thiteia.org/index.php?option=com_content&view=article&id=77:stratologika-grafeia&catid=39:misc) ;)

Νikosanagn
19-01-12, 12:27
Aχ βρε σειτμαν αχ, βρε, σειτ, μαν.

Μια μου βρίσκεις μεταφορική, μια γραφεία, στην επόμενη συνάντηση θα πώ στον Κράνκυ να σε κεράσει μια παστρουμαδόπιτα απο εμένα :p

FEFOS93
19-01-12, 12:28
Υπάρχει περίπτωση να μην έχει τέτοιο στην Κέρκυρα; :shock:

http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/stratologikes-ypiresies.asp?id=18

Eδω εισαι, μετα το 2011 τα στατολογικα γραφεια αλλαξαν σε στρατιωτικες υπηρεσιες.

Ρωτα και τι ειδους αναβολη μπορεις να παρεις.
Εγω πηρα μαθητικη και ειναι μεχρι το τελος του 2013, επισης μπορεις να την διακοψεις οποτε θες και να ειναι 1-2 μηνες πριν αρχισουν να καλουνε στο στρατο.

Με προλαβε ο Seitman

Νikosanagn
19-01-12, 12:30
http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/stratologikes-ypiresies.asp?id=18

Eδω εισαι, μετα το 2011 τα στατολογικα γραφεια αλλαξαν σε στρατιωτικες υπηρεσιες.

Ρωτα και τι ειδους αναβολη μπορεις να παρεις.
Εγω πηρα μαθητικη και ειναι μεχρι το τελος του 2013, επισης μπορεις να την διακοψεις οποτε θες και να ειναι 1-2 μηνες πριν αρχισουν να καλουνε στο στρατο.

Με προλαβε ο Seitman

Eυχαριστώ πάρα πολύ παιδιά, πωπώ είναι και δίπλα μου :oneup:

Seitman
19-01-12, 12:30
Μόνο μία; :cry:

Νikosanagn
19-01-12, 12:31
Όσες θες καρτνάση μου :p

NeuroN
20-01-12, 16:31
Αν δεν έχεις διδακτορικό για ΕΠ το ξεχνάς. Ακόμα και πολύ γερά βύσματα δεν μπαίνουν ΕΠ.

χεχε ουτε το πτυχιο δεν πήρα ακόμα.. 1 μαθημα και η διπλωματική. Πάω διαβιβάσεις δλδ?
η εκπάιδευση είναι η ίδια για ολους τους δόκιμους πχ πυροβολικου που ειμαι εγω, ανεξάρτητα απο ειδικότητα επ κλπ? και σε πιο μέρος?

Seitman
20-01-12, 16:32
Πάνω - κάτω, παντού τα ίδια είναι.

kalicatzaros
20-01-12, 16:33
χεχε ουτε το πτυχιο δεν πήρα ακόμα.. 1 μαθημα και η διπλωματική. Πάω διαβιβάσεις δλδ?
η εκπάιδευση είναι η ίδια για ολους τους δόκιμους πχ πυροβολικου που ειμαι εγω, ανεξάρτητα απο ειδικότητα επ κλπ? και σε πιο μέρος?

Κάνεις βασική εκπαίδευση και μετά πας για εκπαίδευση ανάλογα με την ειδικότητα. Αυτό βέβαια δεν είναι ο κανόνας. Εγώ είχα ειδικότητα διαβιβαστής χωρίς εκπαίδευση..

odys2008
21-01-12, 13:29
Χαιρετίσματα από το (χιονισμένο πλέον) Μέγα Δέρειο

xmperop1
21-01-12, 17:38
Χαιρετίσματα από το (χιονισμένο πλέον) Μέγα Δέρειο

Στο ψυγείο με τα κρέατα είναι πιο ζεστά απότι έξω ε?:p

odys2008
21-01-12, 19:49
Ναι... Δεν έχει πολυ χαμηλή θερμοκρασία, γύρω στους -1 αλλα φυσάει πολυ

thama
23-01-12, 10:58
Αν δεν έχεις διδακτορικό για ΕΠ το ξεχνάς. Ακόμα και πολύ γερά βύσματα δεν μπαίνουν ΕΠ.
Έχω διδακτορικό, αλλά δεν πήγα ΕΠ. Γιατί όλοι ήταν ΔΒ. Και δεν ήμουν ο μονος. Μετά από τη βασική, ήρθαν στην Καλαμάτα κι άλλοι σαν κι εμένα.

Καλή θητεία στους νέους φαντάρους που τις μέρες αυτές ξεκινούν να μπαίνουν.

Μια συμβουλή προς "νιούφιδες": Ο Στρατός είναι μια μικρογραφία του Ελληνικού Δημοσίου: "Φέεεετττταααααα......"

NeuroN
23-01-12, 19:39
ρε σεις το κινητο περνάει?
εδω στη λίστα του Ματσάκη (http://www.netmode.ntua.gr/~gkoutep/myarmy/) λέει το κρατάς πάνω σου
ο αδερφός μου λέει οτι τους ψάχνανε, βέβαια μπήκε το 2001

tiffany
23-01-12, 19:48
Το κινητό είναι ανάλογα τα κέφια. Άλλος αξιωματικός έδινε εντολή και τα μαζεύανε και άλλος έκανε την πάπια. Και στη μονάδα τα ίδια.

Το καλύτερο για νεοσύλλεκτος είναι αυτά των 30€. Το πρώτο ΣΚ έχεις επισκεπτήριο. Θα σου φέρουν τότε το καλό. Κατ' εμέ άστο όσο αργότερα γίνεται. Στα κέντρα υπάρχει πολύ σαπίλα. Μη βρεθείς χωρίς κινητό και με καμπάνα.

xmperop1
23-01-12, 21:54
Το κινητό είναι ανάλογα τα κέφια. Άλλος αξιωματικός έδινε εντολή και τα μαζεύανε και άλλος έκανε την πάπια. Και στη μονάδα τα ίδια.

Το καλύτερο για νεοσύλλεκτος είναι αυτά των 30€. Το πρώτο ΣΚ έχεις επισκεπτήριο. Θα σου φέρουν τότε το καλό. Κατ' εμέ άστο όσο αργότερα γίνεται. Στα κέντρα υπάρχει πολύ σαπίλα. Μη βρεθείς χωρίς κινητό και με καμπάνα.

:oneup:
Και βέβαια ένα φτηνιάρικο και χωρίς κάμερα "επιτρέπεται και από τον Ελληνικό Στρατό" ( για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο ) τουλάχιστον μέχρι την ορκομοσία και χωρίς να το πολυδιαφημίζεις.
Στό τάγμα θα γνωρίσεις όλα τα νέα μοντέλα.:p

NeuroN
24-01-12, 10:44
αν στο πάρουν, στο επιστρέφουν όταν φύγεις απ το κέντρο?

tsavman
24-01-12, 12:18
αν στο πάρουν, στο επιστρέφουν όταν φύγεις απ το κέντρο?

Εννοείται.

Απλά στο κέντρο καλύτερα να πάρεις κανένα παλιό, χωρίς κάμερα και χαμηλής αξίας ώστε να αποφύγεις καμπάνες αλλά και άγχος μήπως στο "φάνε".

Μετά στη μονάδα κουβάλα και laptop, δε σου λέει κανείς τίποτα :crazy:

pat122
24-01-12, 13:21
Εννοείται.

Απλά στο κέντρο καλύτερα να πάρεις κανένα παλιό, χωρίς κάμερα και χαμηλής αξίας ώστε να αποφύγεις καμπάνες αλλά και άγχος μήπως στο "φάνε".

Μετά στη μονάδα κουβάλα και laptop, δε σου λέει κανείς τίποτα :crazy:

ισχύει αλλά αν είσαι στα ρίζια έβρου, τότε θα φας τις καμπάνες σου

tsavman
24-01-12, 13:45
ισχύει αλλά αν είσαι στα ρίζια έβρου, τότε θα φας τις καμπάνες σου


Συνήθως στις μονάδες είναι πολύ πιο χαλαροί με το θέμα.
Δε σε ψάχνουν κ όλας, όπως όταν μπαίνεις στο κέντρο.

thama
25-01-12, 02:36
Τα πάντα είναι θέμα διοικητή και στρατοπεδάρχη.
Αν ο διοικητής του στρατοπέδου είναι Τξχος, που θέλει να ανέβει, ούτε USB flash θα μπορείς να περάσεις. Και γενικά στον Έβρο, είναι λίγο πιο τυπικοί σε αυτά.

odys2008
25-01-12, 17:56
Μπα μην το λες, εδω λαπτοπ περνάμε άνετα στον εβρο ;)

NeuroN
25-01-12, 20:50
ερωτηξης
βρακια κλπ να παρω για 2 μήνες στο κέντρο ή μπορεις να τα πλύνεις καπου?
α και κάλτσες μαύρες δικές μ να πάρω για μέσα?

xmperop1
25-01-12, 21:04
ερωτηξης
βρακια κλπ να παρω για 2 μήνες στο κέντρο ή μπορεις να τα πλύνεις καπου?
α και κάλτσες μαύρες δικές μ να πάρω για μέσα?

Την πρώτη κυριακή συνήθως έχει επισκεπτήριο και μπορείς να δώσεις και να πάρεις.
Στις 21 μέρες είναι η ορκομωσία οπότε θα πάρεις την άδεια και φροντίζεις τα υπόλοιπα.
Κάλτσες αφού δεν φαίνονται μέσα στις αρβύλες δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εχεις πολύ διάβασμα:p

http://www.ellinikos-stratos.com/forum/

http://www.thiteia.org/

button
25-01-12, 21:20
Εννοείται.

Απλά στο κέντρο καλύτερα να πάρεις κανένα παλιό, χωρίς κάμερα και χαμηλής αξίας ώστε να αποφύγεις καμπάνες αλλά και άγχος μήπως στο "φάνε".

Μετά στη μονάδα κουβάλα και laptop, δε σου λέει κανείς τίποτα :crazy:

Αναι.... ωραια θα βαλω και τα 2 λαπτοπ και το PC θα κανω ιντερνετ καφε :rofl::rofl::rofl:

NeuroN
25-01-12, 21:25
ειμαι μακρια ξάνθη - θήβα οπότε δεν υπολογίζω σε επισκεπτήρια
η άδεια πόσο είναι?

tsavman
25-01-12, 21:36
H πρώτη άδεια (ορκωμωσίας) είναι συνήθως 3 μέρες.

frap
25-01-12, 22:01
Στο κέντρο έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο. Μπορείς να έχεις ένα μικρό Tide σκόνη μαζί σου και να πλύνεις σε ένα νιπτήρα ότι χρειαστείς.

Επίσης, οι δικοί σου μπορούν να σου στείλουν δέμα έως 2 κιλά δωρέαν μέσω ΕΛΤΑ στο στρατόπεδο. Το ίδιο κι εσύ, τα δίνεις στον στρατιώτη ταχυδρόμο και οι δικοί σου το παραλαμβάνουν από τα ΕΛΤΑ. Μπορείς έτσι να στείλεις τα άπλυτα και να λάβεις καθαρά. Αντίθετα με ότι πιστεύουν αρκετοί, τα στρατιωτικά ταχυδρομεία είναι αξιόπιστα :)

Κάλτσες καλύτερες από τις πράσινες μάλλινες του στρατού δε θα βρεις. Αν είναι να πάρεις και δικές σου, βρες μάλλινες σε φαιοπράσινο χρώμα, κυκλοφορούν.

Στο κέντρο εκπαίδευσης δε χρειάζεται να προκαλεί κανείς. Μην φοράτε τίποτε που δεν έχει χορηγηθεί ή δεν μοιάζει τα στρατιωτικά είδη που σας χορηγήθηκαν και αφήστε τα κινητά στο σπίτι για λίγο. Πιο πολύ μπελάς θα σας είναι. Αποτοξινωθείτε λίγο. Εξάλλου, υπάρχουν και καρτοτηλέφωνα. Να θυμάστε πως όσο λιγότερο ξεχωρίζετε από το σύνολο, τόσο λιγότερο θα ασχολούνται μαζί σας.

NeuroN
25-01-12, 22:38
Επίσης, οι δικοί σου μπορούν να σου στείλουν δέμα έως 2 κιλά δωρέαν μέσω ΕΛΤΑ στο στρατόπεδο. Το ίδιο κι εσύ, τα δίνεις στον στρατιώτη ταχυδρόμο και οι δικοί σου το παραλαμβάνουν από τα ΕΛΤΑ. Μπορείς έτσι να στείλεις τα άπλυτα και να λάβεις καθαρά. Αντίθετα με ότι πιστεύουν αρκετοί, τα στρατιωτικά ταχυδρομεία είναι αξιόπιστα :)


καλο αυτό :oneup: να φανταστώ πως οτι σου στέλνουν ελέγχεται ετσι?
ωραια θα πλύνω στο χερι αν χρειαστει για να μην κουβαλάω πολλα πραματα μαζι μ.

hemlock
25-01-12, 22:53
καλο αυτό :oneup: να φανταστώ πως οτι σου στέλνουν ελέγχεται ετσι?
ωραια θα πλύνω στο χερι αν χρειαστει για να μην κουβαλάω πολλα πραματα μαζι μ.
Δυο κιλα ρουχα δεν ειναι και τιποτα σε ποσοτητα (4-5 μπλουζες,αλλα τοσα σωβρακα)...Καλυτερα να μαθεις να τα πλενεις στην οποιαδηποτε μοναδα...;)
Η δικη μου συμβουλη: Μακρια απο οσους ασχολουνται με φουντες.Θα σου κανουν μεγαλη ζημια με ποινες...Οπως επισης και με πολλυ πιτσιρικαδες (aka 18-19-20 max)...Ειναι οι πλεον απροσαρμοστοι και (θα το δεις) εξαιτιας τους παιζει να τρωτε ολοι χωσιματα χωρις λογο-ειχα δυο τετοια καλοπαιδα που και ειχαν φυγει 2 φορες απο την μοναδα (μανδραπηδες κοινος) και εκαναν παντα μισες δουλειες (πχ να τους εχουν πει την προηγουμενη μερα της εξοδου τους να βαψουν κατι σπιτακια που ειχαμε στην μοναδα και αντι να τα βαψουν ολοκληρα τα αφησαν για την επομενη μερα να τα κανουν απο το σπιτι τους).

frap
26-01-12, 10:29
καλο αυτό :oneup: να φανταστώ πως οτι σου στέλνουν ελέγχεται ετσι?
Θεωρητικά ναι.
Πρακτικά... εξαρτάται. Εμένα τουλάχιστον δε μου ανοίξανε τίποτε.
Ο έλεγχος είναι να σου ζητήσει οι Διοικητής ή Αξιωματικός Υπηρεσίας να το ανοίξεις μπροστά του.


ωραια θα πλύνω στο χερι αν χρειαστει για να μην κουβαλάω πολλα πραματα μαζι μ.Αν δεν έχεις σχετική εμπειρία, να παρακολουθήσεις ταχύρυθμα σεμινάρια οικοκυρικής από τη μαμά, μη χαλάσεις τίποτε :D


Δυο κιλα ρουχα δεν ειναι και τιποτα σε ποσοτητα (4-5 μπλουζες,αλλα τοσα σωβρακα)...Καλυτερα να μαθεις να τα πλενεις στην οποιαδηποτε μοναδα...
Δύο κιλά δεν είναι πολλά, όμως δεν υπάρχει ιδιαίτερος περιορισμός στο πόσα πακέτα των 2 κιλών μπορούν να σου στείλουνε :whistle: Βέβαια καλύτερα να μάθει κανείς να πλένει στη μονάδα γιατί προκύπτουν και απρόβλεπτες καταστάσεις.

Να συμπληρώσω πως σε πόλεις με αρκετούς φοιτητές πχ Ηράκλειο (ΣΕΑΠ-ΣΕΑΠ !!!), Αλεξανδρούπολη, ίσως και αλλού, υπάρχουν "πλυντηριάδικα" όπου τους πας τα άπλυτα και σε 3-4 ώρες στα έχουν πλυμένα στεγνωμένα και μοσχομυριστά με αρκετά οικονομικό αντίτιμο. Έτσι συγκεντρώνεις τα ρούχα σου (4-5 κιλά ας πούμε) και μπορείς ακόμη και σε μία έξοδο να τα δώσεις βγαίνοντας και να τα πάρεις καθώς μπαίνεις το βράδυ! Απλά να θυμάσαι πως άσπρα και χρωματιστά δεν μπαίνουν μαζί πλυντήριο :p

aekara50
29-01-12, 18:53
εγω ημουν 222 σειρα πεζοναυτης !!!

raspoutiv
03-02-12, 04:19
κανείς με 3G στο γερμανικό δεν υπάρχει σήμερα; :p

εεε ρε και είναι μες στα χιόνια η 12η...

μη μασάτε ρε. ηθικόόόν...

frap
03-02-12, 10:11
Αλεξανδρούπουλη είσαι;
Πάλι καλά... Φαντάσου τι θα γίνεται παραπάνω...

raspoutiv
03-02-12, 13:38
όχι και είμαι... ήμουν

και δυστυχώς όχι Αλεξανδρούπολη αλλά στον κατάμαυρο Δορίσκο.

όσο κι αν είναι όλα θέμα διοικητή, εκεί η μονάδα θα ναι πάντα μαύρη σαν καλιακούδα
(όχι απάλευτη όμως)

........Auto merged post: raspoutiv πρόσθεσε 0 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και μια φιλική στους νέους

αφήστε τα G3 και πιάστε τα 3G

κι ο πόλεμος ηλεκτρονική μορφή έχει

bill2003
03-02-12, 16:14
και δυστυχώς όχι Αλεξανδρούπολη αλλά στον κατάμαυρο Δορίσκο.
όσο κι αν είναι όλα θέμα διοικητή, εκεί η μονάδα θα ναι πάντα μαύρη σαν καλιακούδα
(όχι απάλευτη όμως)


+1
"Καλύτερα Βαγδάτη,
παρά στη 12η"

FEFOS93
17-02-12, 11:26
Παιδια καλημερα, εχει κανεις πληροφοριες για το ΚΕΦΣΚΥ (Κεντρο Εκπαιδευσης Φρουρων - Σκυλων), το οποιο υπαγεται στην πολεμικη αεροπορια.

Τι χρειαζεται για να σε παρουν εκει;

Αυτο που μου αρεσε πολυ ειναι οτι εκπαιδευσε μαζι με ενα σκυλο και οτι στην ουσια εισαι ανιχνευτης.


Το μονο που καταφερα να βρω ειναι αυτες οι πληροφοριες απο το site της αεροποριας.

http://www.haf.gr/el/structure/units/dae/units/kefsky.asp

Εχουν και ωραιο moto

(Οταν τύχει να έρθεις αντιμέτωπος με τον εχθρό σου
επιβάλλεται να τον εξοντώσεις με οποιοδήποτε μέσο)

bill2003
17-02-12, 11:32
Ξεκινώντας από το ότι είναι Αεροπορία, σίγουρα θες βύσμα... Επίσης, λόγω της φύσης της μονάδας, κάτι μου λέει ότι η συγκεκριμένη εκπαίδευση απευθύνεται σε μόνιμους μόνο!

Δε νομίζω να έχει νόημα να εκπαιδευτεί ένας στρατιώτης μαζί με ένα σκύλο, αφού σε μερικούς μήνες θα απολυθεί ;)

FEFOS93
17-02-12, 11:47
Ξεκινώντας από το ότι είναι Αεροπορία, σίγουρα θες βύσμα... Επίσης, λόγω της φύσης της μονάδας, κάτι μου λέει ότι η συγκεκριμένη εκπαίδευση απευθύνεται σε μόνιμους μόνο!

Δε νομίζω να έχει νόημα να εκπαιδευτεί ένας στρατιώτης μαζί με ένα σκύλο, αφού σε μερικούς μήνες θα απολυθεί ;)

Ναι αλλα ηταν να παρουσιαστω στην αεροπορια Τριπολη για την ακριβεια, πηρα ομως αναβολη.

Βυσμα δεν εχω και ουτε χρειαστηκε να βαλω.

Ειναι σιγουρο οτι θελει να εισαι μονιμος;

Η αληθεια ειναι οτι η συγκεκριμμενη μοναδα, μου αρεσει αρκετα, οποτε εαν ειναι να μπω θα δηλωσω και μονιμος.

Μικρο τιμημα.

bill2003
17-02-12, 13:44
Ναι αλλα ηταν να παρουσιαστω στην αεροπορια Τριπολη για την ακριβεια, πηρα ομως αναβολη.
Βυσμα δεν εχω και ουτε χρειαστηκε να βαλω.


Σου ήρθε να παρουσιαστείς Αεροπορία χωρίς να το έχεις κυνηγήσει! Αρκετά τυχερός λοιπόν :)



Ειναι σιγουρο οτι θελει να εισαι μονιμος;
Η αληθεια ειναι οτι η συγκεκριμμενη μοναδα, μου αρεσει αρκετα, οποτε εαν ειναι να μπω θα δηλωσω και μονιμος.


Σίγουρο δεν είναι, μία εκτίμηση κάνω... Επίσης, και να θες, δε μπορείς να δηλώσεις απλά μόνιμος ;)
Για να πας μόνιμος στις Ένοπλες Δυνάμεις αυτό γίνεται είτε μπαίνοντας σε κάποια στρατιωτική σχολή μέσω των Πανελληνίων είτε συμμετέχοντας σε κάποιον διαγωνισμό του Υπουργείου που αφορά ΕΠΟΠ (δεν ξέρω πότε και αν θα ξαναβγεί).

Πάντως για το αν μπορείς να υπηρετήσεις τη θητεία σου εκεί και πως μπορεί να γίνει αυτό, δε χάνεις τίποτα να επικοινωνήσεις με τη Διοίκηση Αεροπορικής Εκπαίδευσης (210-2460811)
http://www.haf.gr/el/structure/units/dae/contact.asp

Banditgr
17-02-12, 15:29
Όπως σου είπε και ο bill για το θέμα της μονιμότητας, δεν μπορείς απλά να δηλώσεις μόνιμος και να σε κρατήσουν. Στην καλύτερη περίπτωση να πας για ΕΕΦΟΠ (http://www.ellinikos-stratos.com/arthra/eefop.asp) (οι παλιοί ΟΒΑ με άλλο όνομα ουσιαστικά και ελάχιστα αυστηρότερες προϋποθέσεις) αλλά αυτό έχει ημερομηνία λήξης. Επίσης είναι πραγματικά περίεργο που πας Αεροπορία χωρίς βύσμα :whistle: Να πας να παίξεις και ένα Λόττο, καλού κακού :p

Vtester
17-02-12, 16:14
εφόσον πήρες αναβολή όμως δεν είναι και σίγουρο ότι θα σε ξανακαλέσουν αεροπορία

FEFOS93
17-02-12, 21:48
εφόσον πήρες αναβολή όμως δεν είναι και σίγουρο ότι θα σε ξανακαλέσουν αεροπορία

Nαι αυτο το ξερω.
Αν και απο το στρατολογικο γραφειο ο Διοικητης μου ειπε οτι τι χαρτι που θα ξαναστειλουν θα ειναι παλι απο Αεροπορια.

Vtester
17-02-12, 22:29
Μακάρι αλλά σου είπε παπάντζες

wizi
17-02-12, 23:19
κατα 90% δεν θα σε ξανακαλέσουν στην Πολεμική Αεροπορία

KallitexnisPro
29-02-12, 21:19
Αλεξανδρούπουλη είσαι;
Πάλι καλά... Φαντάσου τι θα γίνεται παραπάνω...

Ε ναι, -18oC Ορεστιάδα, και περίπολο 02:00 - 04:00, καλά ήταν!:cool:

frap
29-02-12, 23:55
Η σταφίδα έφευγε με τους τόνους, εεε; :D

idolent
02-03-12, 21:27
Παιδια αν παρουσιαστω στις 10 το βραδυ επειδη 5-8 το απογευμα γραφω μαθημα στη σχολη,μπορει καποιος να μου πει τι θα γινει?
στην στρατολογια δεν μου αλλαζουν την ημερομηνια ενω τους επριξα τα ουμπαλα....

ευχαριστω

tsavman
02-03-12, 21:49
Μπες την επόμενη μωρέ, να είσαι και άνετος! Απλά πάρε ένα τηλέφωνο στο κέντρο που παρουσιάζεσαι εκείνη την ημέρα και πες τους να μη σε περιμένουν

Greenleaf
02-03-12, 22:10
Αν και την επόμενη ημέρα έχει κατάταξη τότε μπες την επόμενη όπως λέει ο tsavman, δεν θα έχουν πρόβλημα, λογικά πάντα. Πάρε και ένα χαρτί από τη σχολή ότι έδωσες εκείνη την μέρα μάθημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.