PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26

idolent
02-03-12, 22:52
πρωτον να ξεκαθαρισω δεν εχω βυσμα και δεν θελω να ψαξω να βρω..ας με στειλουν εβρο.μια μερα μετα θελω να παω καθαρισω με την σχολη
πηγα σημερα κ αφου περιμενα 1 ωρα στο φρουραρχειο κ μου ειπαν πως ο γιατρος δεν μπορει να σε εξετασει γιατι ειναι πυρηνικος φυσικος (να ελεγα στο γιατρο δωσε μου ενα δικαιολογιτικο ),πρεπει να πας στο 401 που δινουν μονο 2+μηνες αναβολη και οχι μια μερα.μετα με εστειλαν ρουφ ,κ επειδη ειμαι απο καρδιτσα μου ειπαν να παω να ρωτησω στη στρατολογια καρδιτσα.
αφου δεν τους πλακωσα του παλιοξυστες...κατι τετοιες ωρες καταλαβαινω γιατι μας γαμανε οι ξενοι κ μας μειωνουν τους μισθους.προιοντα δεν παραγουμε,υπηρεσιες 0.προαφανω υπαρχουν και εξαιρεσεις αραχτοι ολοι με τα ποδια πανω στο τραπεζι και να βλεπουν τον κωλο της μελετη πρωι πρωι...

απλα ειναι καλυτερη δικαιολογια οτι εχασα το λεωφορειο ή να τους παω χαρτι απο τον καθηγητη οτι εδωσα μαθημα?
εχει καταταξη και την επομενη μερα

hemlock
02-03-12, 22:55
πρωτον να ξεκαθαρισω δεν εχω βυσμα και δεν θελω να ψαξω να βρω..ας με στειλουν εβρο.μια μερα μετα θελω να παω καθαρισω με την σχολη
πηγα σημερα κ αφου περιμενα 1 ωρα στο φρουραρχειο κ μου ειπαν πως ο γιατρος δεν μπορει να σε εξετασει γιατι ειναι πυρηνικος φυσικος (να ελεγα στο γιατρο δωσε μου ενα δικαιολογιτικο ),πρεπει να πας στο 401 που δινουν μονο 2+μηνες αναβολη και οχι μια μερα.μετα με εστειλαν ρουφ ,κ επειδη ειμαι απο καρδιτσα μου ειπαν να παω να ρωτησω στη στρατολογια καρδιτσα.
αφου δεν τους πλακωσα του παλιοξυστες...κατι τετοιες ωρες καταλαβαινω γιατι μας γαμανε οι ξενοι κ μας μειωνουν τους μισθους.προιοντα δεν παραγουμε,υπηρεσιες 0.προαφανω υπαρχουν και εξαιρεσεις αραχτοι ολοι με τα ποδια πανω στο τραπεζι και να βλεπουν τον κωλο της μελετη πρωι πρωι...

απλα ειναι καλυτερη δικαιολογια οτι εχασα το λεωφορειο ή να τους παω χαρτι απο τον καθηγητη οτι εδωσα μαθημα?
εχει καταταξη και την επομενη μερα
Να τους ενημερώσεις οπως και δηποτε...Ακόμα καλύτερα να πας με το χαρτι υπογεγραμένο απο την σχολή σου σε καποιο στρατολογικό γραφείο...

idolent
02-03-12, 22:58
τους το ειπα στο τηλ στη στρατολογια στην καρδιτσα και μου ειπαν αυτο γινεται μονο οταν εχει χιονια κ δεν εχει λεωφορεια και οχι αν δινεις πρωτο ή τελευταιο μαθημα στην σχολη σου..και μου το κλεισαν στην μαπα..

tsavman
03-03-12, 00:13
Να τους πάρεις ένα τηλέφωνο την μέρα της κατάταξής σου και να τους πεις ότι δεν γίνεται να πας, και ότι θα μπεις την επόμενη. Σιγά, τι θα σε κάνουν δηλαδή;

Πάρε και ένα χαρτί από τον καθηγητή και είσαι εντάξει.

odd
03-03-12, 00:50
Δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά αν πεις στο φρουραρχείο όπου παρουσιάζεσαι ότι είσαι άρρωστος (πχ έπαθες γαστρεντερίτιδα) και έχεις και κάποιο χαρτί από γιατρό (κάποιον θα βρεις) κατά πάσα περίπτωση δεν θα έχεις πρόβλημα. Πρόκειται για μια μέρα μετά και όχι για ένα μήνα μετά... Άλλοι μπορεί να γνωρίζουν καλύτερα αλλά και τίποτα να μην πεις αλλά να πας την επόμενη δεν θα σε ψάξουν καν. Το πολύ-πολύ να σε πρήξουν λίγο, αλλά αν τους πεις "ήμουν άρρωστος έχω και χαρτί" δεν θα γίνει τίποτα.

Ice-Blade
03-03-12, 01:23
Ναι αλλα ηταν να παρουσιαστω στην αεροπορια Τριπολη για την ακριβεια, πηρα ομως αναβολη.

Βυσμα δεν εχω και ουτε χρειαστηκε να βαλω.

Ειναι σιγουρο οτι θελει να εισαι μονιμος;

Η αληθεια ειναι οτι η συγκεκριμμενη μοναδα, μου αρεσει αρκετα, οποτε εαν ειναι να μπω θα δηλωσω και μονιμος.

Μικρο τιμημα.

FEFOS αν σε κάλεσαν αεροπορία όντως χωρίς βύσμα:
1) Βγάλε φωτογραφία το χαρτί και κάνε αίτηση για ρεκόρ GUINESS κ*****ρδίας
2) Πιο πιθανό είναι να σε χτυπήσει κεραυνός εν αιθρία παρά να σου έρθει ξανά χαρτί για αεροπορία (χωρίς βύσμα εννοείται)

Greenleaf
03-03-12, 02:42
τους το ειπα στο τηλ στη στρατολογια στην καρδιτσα και μου ειπαν αυτο γινεται μονο οταν εχει χιονια κ δεν εχει λεωφορεια και οχι αν δινεις πρωτο ή τελευταιο μαθημα στην σχολη σου..και μου το κλεισαν στην μαπα..

Κοίτα στην δικιά σου περίπτωση ποντάρεις στην ελαστικότητα του διοικητή του στρατοπέδου που θα καταταγείς, παρά στους τύπους που τηρεί η στρατολογία που προφανώς ακολουθούν το γράμμα του νόμου.

Για αυτό όπως σου είπα πριν, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, γιατί αν σκάσεις μύτη σε ένα στρατόπεδο 11 η ώρα το βράδυ και πρέπει να παρουσιαστείς εκεί, δεν θα σε αφήσουν απ' έξω για πολλούς λόγους. Προσωπικά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα, σύμφωνα με την πρόσφατη εμπειρία που είχα από τον στρατό. Μπορείς φυσικά να πάρεις τηλέφωνο κατευθείαν στο στρατόπεδο, να μιλήσεις με τον διοικητή και να εξηγήσεις την περίπτωση σου, δεν νομίζω ότι έχεις κάτι να χάσεις...

FEFOS93
03-03-12, 02:48
FEFOS αν σε κάλεσαν αεροπορία όντως χωρίς βύσμα:
1) Βγάλε φωτογραφία το χαρτί και κάνε αίτηση για ρεκόρ GUINESS κ*****ρδίας
2) Πιο πιθανό είναι να σε χτυπήσει κεραυνός εν αιθρία παρά να σου έρθει ξανά χαρτί για αεροπορία (χωρίς βύσμα εννοείται)

:rofl::rofl:

Θα δειξει...
Ελπιζω μεχρι τοτε που θα διακοψω την αναβολη να στεκεται ακομα το νημα.

Οντως χωρις βυσμα με καλεσαν.
Ποτε δεν μου αρεσαν τα βυσματα.

Rebel Scum
03-03-12, 04:29
Σε κάποιες λίγες περιπτώσεις το να σε καλέσουν Αεροπορία έχει να κάνει με το που γεννήθηκες...

raspoutiv
02-06-12, 23:50
τους το ειπα στο τηλ στη στρατολογια στην καρδιτσα και μου ειπαν αυτο γινεται μονο οταν εχει χιονια κ δεν εχει λεωφορεια και οχι αν δινεις πρωτο ή τελευταιο μαθημα στην σχολη σου..και μου το κλεισαν στην μαπα..


πες μας όταν το δεις τι έγινε τελικά.
όλο και κάποιον μετά από σένα θα ενδιαφέρει αυτή η περίπτωση.

πάω στοίχημα πως δεν έγινε τίποτα με την καθυστέρηση

HELL_pegaSOS
04-06-12, 15:15
Αν δεν προλαβαίνεις, πήγαινε την επόμενη με το χαρτί της σχολής και μην φοβάσαι ή ψαρώνεις. Απλά ενημέρωσε τους!

Δεν θες να μπεις στο μάτι του δίκα ή του λοχαγού-διμοιρίτη σου ότι είσαι πάρταλος και ότι το παίζεις άνετος. Αν είναι αυστηρών αρχών, μπορεί αργότερα να σε θυμούνται για αυτή την πρώτη μέρα και να σε χώνουν περισσότερο από άλλους (γιατί απλά θα σε θυμούντια φυσιογνωμικά).

Πάντως στο κέντρο οι φυλακές δεν μεταβιβάζονται στην μονάδα (αν κάτι τέοιο φοβάσαι), εκτός κι αν πρόκειται για κάποια σοβαρή απειθαρχεία, που εσύ δεν θα έχεις κάνει. Μην φοβάσαι. Απλά ενημέρωσε τους. Ισως να χρειαστεί να δώσεις και παρών στο κοντινό φρουραρχείο.
Κι εκείνοι με τους πολλούς εξυπνάκηδες που βρίσκουν 500 δικαιολογίες (καλές ή χαζές) για να πρωτομπουν επόμενες μέρες και να επεκτείνουν τις άδειες τους, είναι εκ των προτέρων δύσπιστοι...

- - - Updated - - -

FEFOS93.
Εκεί που θα πας μην ανοίξεις κουβέντα για βύσματα.
Αν όντως δεν έχεις και σε καταλάβουνε οι υπόλοιποι βυσματίες, ... την πούλεψες!

:P

ΥΓ.
Υπάρχει το σοβαρό ενδεχόμενο να έπεσε τηλέφωνο από φιλικό πρόσωπο εν αγνοίαν σου. Συμβαίνει καμία φορά...

FEFOS93
04-06-12, 15:40
Αν δεν προλαβαίνεις, πήγαινε την επόμενη με το χαρτί της σχολής και μην φοβάσαι ή ψαρώνεις. Απλά ενημέρωσε τους!

Δεν θες να μπεις στο μάτι του δίκα ή του λοχαγού-διμοιρίτη σου ότι είσαι πάρταλος και ότι το παίζεις άνετος. Αν είναι αυστηρών αρχών, μπορεί αργότερα να σε θυμούνται για αυτή την πρώτη μέρα και να σε χώνουν περισσότερο από άλλους (γιατί απλά θα σε θυμούντια φυσιογνωμικά).

Πάντως στο κέντρο οι φυλακές δεν μεταβιβάζονται στην μονάδα (αν κάτι τέοιο φοβάσαι), εκτός κι αν πρόκειται για κάποια σοβαρή απειθαρχεία, που εσύ δεν θα έχεις κάνει. Μην φοβάσαι. Απλά ενημέρωσε τους. Ισως να χρειαστεί να δώσεις και παρών στο κοντινό φρουραρχείο.
Κι εκείνοι με τους πολλούς εξυπνάκηδες που βρίσκουν 500 δικαιολογίες (καλές ή χαζές) για να πρωτομπουν επόμενες μέρες και να επεκτείνουν τις άδειες τους, είναι εκ των προτέρων δύσπιστοι...

- - - Updated - - -

FEFOS93.
Εκεί που θα πας μην ανοίξεις κουβέντα για βύσματα.
Αν όντως δεν έχεις και σε καταλάβουνε οι υπόλοιποι βυσματίες, ... την πούλεψες!

:P

ΥΓ.
Υπάρχει το σοβαρό ενδεχόμενο να έπεσε τηλέφωνο από φιλικό πρόσωπο εν αγνοίαν σου. Συμβαίνει καμία φορά...

EEE;
Δεν εχει πεσει τηλεφωνημα.
Δεν μου αρεσουν τα βυσματα. Και δεν τα προτιμω.
Εγω πηγα απλα στρατολογια, δηλωσα αεροπορια και εφυγα μετα.
Ουτε πηρα τελεφωνο, ουτε εβαλα να παρουν.
Απο τη στιγμη που με πηραν αεροπορια εχει καλως.
Και να μην με επερναν παλι εχει καλως.

Παντως οταν ειχα ρωτησει στρατολογια μου ειχαν πει οτι απο αεροπορια θα ερχοταν παλι το χαρτι.

Btw σονυ και καλα πρεπει να εχει πεσει τηλεφωνημα;

HELL_pegaSOS
04-06-12, 20:41
Εγώ πάντος είχα περάσει Τεχνικό.
Ζωάρα μου λέγαν όλοι και είχα ένα συνομήλικο που χε υπολογιστή μπροστά του σε γραφείο κι έκανε κυκλώματα για την σχολή.
Τούφα!

Τελικά κατέληψα σε ΜΧ ΠΖ στην άκρη Θεού. Πιο μακρυά δε γινόταν...
Καλύτερα να πήγαινα ειδικές δυνάμεις. Σοβαρά το λέω.
Εκεί τουλάχιστον θα είχε ΠΟΛΥ καλύτερο φαγητό(εξαιρετικής σημασίας για μένα), ΠΟΛΥ καλύτερες καιρικές συνθήκες και ΕΛΑΧΙΣΤΑ περισσότερο τρέξιμο αλλα με καλύτερο εξοπλισμό. Είχαμε ξεσκιστεί να κάνουμε εκπαίδευση στην βροχή και το χιόνι με τρύπια αδιάβροχα και σκοπέτα ντυμένοι με ισοθερμικά+τον ιμαστισμό όλου του λουκάνικου+μπέρτα+εξάρτηση+αδιάβροχο πάνω από όλα τα προηγούμενα.......!

Εφιάλτης:
Ετσι κι ήθελες να πας να αποθέσεις στην τουαλέτα πριν τελειώσει η σκοπιά και αν δεν ήταν κατούρημα σε περιόδους μεγάλης χινόπτωσης. Επρεπε να περιμένεις την καθυστερημένη ενίοτε αλλαγή σου και την αλλαγή όλων των σκοπών, παράδοση μπέρτας στον ΑΥΔΜ, μετά παράδοση οπλισμού και αφού πήγαινες να πάρεις τα μωρομάντηλα κατέληγες πανευτυχής αν μετά το βγάλσιμο όλων αυτών των ρούχων τελικά ξαλάφρωνες καθαρός στην όποια μη βουλωμένη τουαλέτα έβρισκες.
Ααααααααααααααααααααααααααααααααχχχχχχχχχ.... λύτρωση!


ΥΓ.
Κατα κανόνα προλάβαινες γιατί ούτε και το σκ@τό ήθελε να βγει έξω στο κρύο...
:rofl:

Panos24
04-06-12, 21:05
49 ΚΣ....
Αντε να τελειωνουμε.....

tsavman
05-06-12, 12:33
Hell_pegaSOS μία από τα ίδια.

Κατάταξη υγειονομικό λόγω πτυχίου, κέντρο και ένας μήνας εκπαίδευση μετά μια χαρά και από εκεί και πέρα οι υπόλοιποι 10 σαν "μαύρος", πεζικάριος, ό,τι μπορείς να φανταστείς. 1000ώρες στα χαρτιά σκοπιά (στην πράξη περισσότερες) στο 5μηνο της πρώτης μονάδας, με -5 έως -20 όλο το χειμώνα, φαγητό που δεν τρώγαν ούτε τα σκυλιά, αποσπάσεις σε φυλάκια απροειδοποίητα (μάζεμα από τη σκοπιά, ούτε χρόνος για να ετοιμάσεις τα πράγματά σου) για 2 εβδομάδες, έξοδοι μία στις 20 ημέρες (αν δεν είχε άσκηση-εκπαίδευση-ποινή). Και αυτά στην "καλή" μου μετάθεση, στην κοντινή.
Επόμενη μετάθεση Θράκη, σε υπερδραστήριο στρατόπεδο, 65 ημέρες σκηνάκια σύνολο στο 5μηνο αυτό. Η υπηρεσία βέβαια καλύτερα πήγαινε αλλά οι καμπάνες και τα τυπικά δε σε αφήναν σε ηρεμία.

Και όλα αυτά ενώ ήμουν υγειονομικό. Καμία σχέση δηλαδή, εκτός από τις επιδείξεις ΚΑΡ.ΠΑ που κάναμε μερικές φορές στις άλλες μονάδες, κατά τα άλλα σκοπάνθρωπος, αγγαρειομάχος, παιδί για όλες τις δουλειές κλπ.

Παρ'ολα αυτά, πέρασα καλά, γνώρισα τους πιο πρόσφατους φίλους μου :oneup:

HELL_pegaSOS
06-06-12, 03:17
ΤουΦού ήμουν.
Ζωάρα το τριεθνές!
Πηγαίναμε φυλάκια που δεν βγαιναμε παρά μόνο 1 στις 4-5 και νιώθαμε ότι ήταν παράδεισος από τονα έχουμε έξοδο 1 στις 2 στο αεικίνητο αγγαρο-τάγμα!
Χάλια μαύρα εδικά στην αρχή γιατί όταν οι άλλοι πηγαίναν στα άλλα στρατόπεδα για μετεκπαίδευση (βαρεα όπλα κλπ) εμείς κάναμε με λειψανδρία επιπλέον σκοπέτα. Μέχρι να ρθουν κάποιοι κομμένοι τσολιάδες ή ειδικοδυναμίτες να αναστενάξουμε λίγο.

Αν θυμάμαι καλά 18 μέρες σερί ήταν η εμπλοκή με ολιγόωρες άδειες ανά κάποιιες μέρες. Γιατί? Για να πάμε να φάμε στο 1 μοναδικό σουβλατζίδικο και να επιλέξουμε σε πιο από τα 2 νετ καφέ θα κάτσουμε να ανανεώσουμε το προφίλ μας στο FB...
Tragic...!

Οταν όμως ήρθε η μετάθεση...
Πραγματικά έπεσα από τα σύννεφα.
Δεν πήγα "Πολεμικό Μουσείο" όπως κάποιοι άλλοι υψηλής τάσης να ξύνω τα .... αλλά ήμουν αρκεταααά τυχερός σε σχέση με άλλους.
"Σκοπιά Εγνατία" σου λέει κάτι? :p


ΥΓ.
Είχα δει παιδιά του υγειονομικού με προσόντα: απλούς απόφοιτους τεχνικού λυκείου, ούτε καν Ενιαίου.
Τι να πεις... Πρώτα εξυπηρετούν τα βύσματα και μετά ανεμιστήρας...

Panos24
24-06-12, 19:33
29 και νυχτωσε :biggrin:

hemlock
24-06-12, 19:45
29 και νυχτωσε :biggrin:
Δεν έιμαι σίγουρος οτι επέλεξες την καλύτερη ΕΣΣΟ για να μπείς...:hmm:
Είχα μπεί Β ΕΣΣΟ κάποτε.:p

tsavman
24-06-12, 19:57
Την καλύτερη εποχή απολύεται :oneup:

hemlock
24-06-12, 20:39
Την καλύτερη εποχή απολύεται :oneup:
Ααααααααα....Απόλυση είναι το "νύχτωσε"? Αργκό ΠΖ είναι ε...:cool:

Panos24
24-06-12, 21:13
Ααααααααα....Απόλυση είναι το "νύχτωσε"? Αργκό ΠΖ είναι ε...:cool:

Δεν μπαινω τωρα ρε , σε 29 μερες απολυομαι εννοω:p

Καθαρο υπηρετησιμο μενει 2 εβδομαδες ακομη, το υπολοιπο αδεια, παραλιες ετοιμαστειτε η 317 Δ1 Εσσο ερχεται:biggrin:

tsavman
25-06-12, 00:01
304 ΛΕΛΕ ρε ψάρακες :p

2008Γ' ΕΣΣΟ (Αύγουστος), 1 χρόνος και μία ημέρα

gatoulas
25-06-12, 07:27
Φτάσαμε και σε τελικές F1 τώρα;

tsavman
25-06-12, 10:19
Τα μοντέλα του 12 έχουν υψηλότερες τελικές :p

shadow_1986
25-06-12, 19:55
316 Λελέ

Γ2 2011 απολύομαι την τετάρτη.

sdikr
25-06-12, 20:38
Πάντως δεν λέω, καλά είχα περάσει πρόσφατα είδα εναν εφιάλτη οτι και καλά χαθήκανε τα χαρτιά μου και με ξαναπήρανε φαντάρο!! Μιλάμε ξύπνησα σε μια περίεργη κατάσταση του στυλ να λέω, πω πω αργήσα για να μπώ στην μονάδα :p

tiffany
25-06-12, 21:09
Πάντως δεν λέω, καλά είχα περάσει πρόσφατα είδα εναν εφιάλτη οτι και καλά χαθήκανε τα χαρτιά μου και με ξαναπήρανε φαντάρο!! Μιλάμε ξύπνησα σε μια περίεργη κατάσταση του στυλ να λέω, πω πω αργήσα για να μπώ στην μονάδα :p

Με την υπάρχουσα κατάσταση ξαναπήγαινα φαντάρος. Ειδικά στη δεύτερη μετάθεση. ΚΕΠΒ Π.Δ. γραφέας. Ακόμη πονάει ο κώλος μου από το καθισιό και τα νύχια μου από το ξύσιμο. :p

hemlock
25-06-12, 21:17
Με την υπάρχουσα κατάσταση ξαναπήγαινα φαντάρος. Ειδικά στη δεύτερη μετάθεση. ΚΕΠΒ Π.Δ. γραφέας. Ακόμη πονάει ο κώλος μου από το καθισιό και τα νύχια μου από το ξύσιμο. :p
Εγώ θα γυρνούσα στην ΝΒΝΕ μετά τον Σεπτέμβρη...:twisted:

HELL_pegaSOS
01-07-12, 04:22
Κι εγω θα γούστρα διακοπές στα Γιάννενα.

Panos24
15-07-12, 13:34
8 και σημερα...!
Απολυομαι στραβαδια το κορμι μου θελει χαδια:p

cranky
15-07-12, 13:38
8 και σημερα...!
Απολυομαι στραβαδια το κορμι μου θελει χαδια το μυαλό μου χάνει λάδια :p
Fixed. http://www.thelab.gr/images/smilies/bleh.gif

Panos24
15-07-12, 13:40
Fixed. http://www.thelab.gr/images/smilies/bleh.gif

χαχαχα καλο!

pat122
18-07-12, 13:33
τελικά έγινε 12 μηνο? αυτοι που ήταν να υπηρετήσουν 8μηνο τώρα τι θα γίνει?

MaFiOzOs_GR
18-07-12, 15:02
Δεν έχει βγει κάτι επίσημο ακόμη, μόνο φήμες. Και γω για 8μηνο είμαι.

raspoutiv
18-07-12, 16:32
δε θέλω να σας αγχώσω αλλά θα υπάρχει αναδρομική ισχύς για όσους είναι ήδη μέσα αλλά και για τις σειρές από 315 και μετά οι οποίες θα έχουν συμπλήρωση θητείας σύμφωνα με το άρθρο 8668-12.β/2010

pawned by 314. ψαράδες

MaFiOzOs_GR
18-07-12, 16:36
Άρα είναι επίσημο; Link;; :hmm:

raspoutiv
18-07-12, 16:39
αγαπητέ ψαρά, καλά που δε σε πήρανε χαμπάρι τίποτα ΕπΟπαροι να σε τσακίσουν στο χωσέ

δε μπορεί να δρα αναδρομικά κάτι τέτοιο
εφόσον αποφασίσουν να αυτοκτονήσουν πολιτικά, μπορεί να αναφέρουν "συμπλήρωση θητείας". εφόσον κιόλας ακούγεται λογικό!!!

έτσι μας βρίσκουν μπόσικους και μας τη φόρεσαν κι οι ΔΝΤδες

sdikr
18-07-12, 16:42
αγαπητέ ψαρά, καλά που δε σε πήρανε χαμπάρι τίποτα ΕπΟπαροι να σε τσακίσουν στο χωσέ

δε μπορεί να δρα αναδρομικά κάτι τέτοιο
εφόσον αποφασίσουν να αυτοκτονήσουν πολιτικά, μπορεί να αναφέρουν "συμπλήρωση θητείας". εφόσον κιόλας ακούγεται λογικό!!!

έτσι μας βρίσκουν μπόσικους και μας τη φόρεσαν κι οι ΔΝΤδες

Αγαπητέ όταν δεν υπάρχει λογική δεν υπάρχει λογική!!
Μακάρι αλλά με αυτούς που έχουμε μπλέξει τίποτα δεν είναι σίγουρο

MaFiOzOs_GR
18-07-12, 16:46
αγαπητέ ψαρά, καλά που δε σε πήρανε χαμπάρι τίποτα ΕπΟπαροι να σε τσακίσουν στο χωσέ

δε μπορεί να δρα αναδρομικά κάτι τέτοιο
εφόσον αποφασίσουν να αυτοκτονήσουν πολιτικά, μπορεί να αναφέρουν "συμπλήρωση θητείας". εφόσον κιόλας ακούγεται λογικό!!!

έτσι μας βρίσκουν μπόσικους και μας τη φόρεσαν κι οι ΔΝΤδες

Με ψάρωσες κατά 50%, γιαυτό και ζήτησα link! :p

Κατά τα άλλα με κάλυψε ο sdikr.

raspoutiv
18-07-12, 16:47
η αλήθεια είναι πως εκεί που σταματάει η λογική, αρχίζει ο στρατός

εδώ όμως είναι θέμα πολιτικής. κι αυτή φέρεται και άγεται πέραν των συμφερόντων, και από το πολιτικό κόστος
δε θα έλυνε το πρόβλημα της λειψανδρίας (που ούτως ή άλλως δεν οφείλεται στη χαμηλή θητεία κυρίως, αλλά στην κακοδιαχείριση των ανθρώπινων πόρων) μια συμπληρωματική θητεία. ασχολίαστο αφήνω το ότι έχεις χαρτί στα χέρια σου που προβλέπει μόνο επιστράτευση κι όχι νέα θητεία

πάντως είμαι περήφανος που εφηύρα μια τέτοια ωραία τρολιά :twisted:
με γύρισε στην εποχή της θητείας, που οι φιδιές δίναν και παίρναν


γμτ. κάπου έπρεπε να αναφέρω και την πρόβλεψη του Πατέρα Παΐσιου για αυτό :p:lol:

odys2008
18-07-12, 16:50
Απολύομαι ψαρούκλες τα μαλιά μου κάνω μπούκλες :p 317 Δ2 2011 ΕΣΣΟ :cool:

Panos24
21-07-12, 12:13
2 και σημερα!
Δεν ειναι μυγες...Ειναι λιγες!!:p

Panos24
24-07-12, 20:51
Kαλος ΠΟΛΙΤΗΣ μου ευχομαι!!!

Αντε γειαααααααααααα!

odys2008
24-07-12, 21:00
Καλός πολίτης! Και σε εμάς η Δ1 λελέ

Και επίσημα σειρά απολύσεως για 28 ΚΣ εμείς η Δ2

hemlock
24-07-12, 21:00
Καλά μέχρι να φύγει η μυρωδιά απο πάνω σου και το γαϊδουρινό βλέμμα (να μην γράψω για το σκεπτικό) έχεις ακόμα κάποιους μήνες...:p
Καλά μπάνια...

odys2008
18-08-12, 23:59
2 Κ.Σ.





Απολύομαι ο παλιός χ@*# πλέον καθιστός :twisted:

raspoutiv
19-08-12, 00:19
2 Κ.Σ.





Απολύομαι ο παλιός χ@*# πλέον καθιστός :twisted:

η μισή Ελλάδα απολύεται απ'τις δουλειές της αλλά δεν κάνει κι έτσι :p

από ποια μονάδα απολύεσαι νέε;

odys2008
19-08-12, 00:30
Χαχαχαχαχα ενταξει απλα επειδη θα ξαναμπω αυριο στο στρατοπεδο ειπα να το γράψω. Εδω και καιρό έχω αδεια απολυσεως.

50 ΛΜΧ Κουφόβουνο Έβρου ήμουν

raspoutiv
19-08-12, 00:44
Χαχαχαχαχα ενταξει απλα επειδη θα ξαναμπω αυριο στο στρατοπεδο ειπα να το γράψω. Εδω και καιρό έχω αδεια απολυσεως.

50 ΛΜΧ Κουφόβουνο Έβρου ήμουν

ζωάρα το Κουφόβουνο - για Έβρο δλδ :p

έλα ρε νέε, καλός πολίτης

31ΛΜΧ - Δορίσκο ήμουν εγώ
νοτιότερα αλλά τέντωμα

tsavman
19-08-12, 11:49
Οι μηχανικάριοι του Έβρου να μην μιλάνε για τέντωμα παρακαλώ. Κάντε κανένα σκηνάκι-κατασκήνωση :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.