PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26

raspoutiv
19-08-12, 11:51
Οι μηχανικάριοι του Έβρου να μην μιλάνε για τέντωμα παρακαλώ. Κάντε κανένα σκηνάκι-κατασκήνωση :p

χαχαχα
ναι αλλά είχαμε και πλωτά

για έμπα στον Έβρο, τώρα με τα πιράνχας :p
ΤΕΝΤΑ MAXIMOI ΛΕΜΕΕΕ

tsavman
19-08-12, 11:58
Έεεελα μωρέ, 10 πιρανχάκια! Μέχρι τον Νοέμβρη θα έχουν εξαφανιστεί :p

odys2008
19-08-12, 14:08
Χαχαχαχα, τα πλωτά είναι όντως μανίκι! Τα έκανα προς το τέλος της θητείας μου. Κατα τα άλλα όντως το μηχανικό είναι από τα πιο χαλαρά σώματα:oneup:

Εμείς είχαμε πολλά φυλάκια,έκλεινες άνετα μήνα πάνω στο Δέρειο!

raspoutiv
19-08-12, 14:44
Χαχαχαχα, τα πλωτά είναι όντως μανίκι! Τα έκανα προς το τέλος της θητείας μου. Κατα τα άλλα όντως το μηχανικό είναι από τα πιο χαλαρά σώματα:oneup:

όχι και σώμα ρε γμτ! είπαμε έχουμε επίπεδο, αλλά δεν είμαστε και σώμα :lol:
Όπλο είναι το μηχανικό

και φουλ μάχιμο μάλιστα. πρώτη γραμμή :dwarf



Εμείς είχαμε πολλά φυλάκια,έκλεινες άνετα μήνα πάνω στο Δέρειο!

κι εμείς είχαμε. βασικά το φυλάκιο της Γέφυρας ήταν το κύριο, και μιλάμε για πολύ μανίκι. κάθε μέρα κουβάλημα, καθάρισμα, σουλούπωμα, ξεχορτάριασμα :whip: κτλ γιατί "έρχεται κάποιος" (από ταξίαρχο μέχρι υπουργό)
μέχρι κι οπλοασκήσεις και απογευματινές είχε!
στο φυλάκιο ρε γμτ;;;!!! :rant:

τεσπα, ήταν πολύ προβλεπέ εκεί καθώς είναι πύλη από Τουρκία και όλοι οι VIPs εκεί μαζεύονται :drunk:(είχε και ωραία VIP αίθουσα υποδοχής)
κι οι μηχανικάριοι μπροστά έτσι; :2guns: πρώτοι να τινάξουμε τις γέφυρες. :gun:
αποστολή 1 σελίδα :teacherbl (στο μπλοκάκι) και φύγαμε για επιχείρηση αυτοκτονίας :wounded: όταν έρθει η ώρα

αυτό είναι το ΥΠΕΡΟΠΛΟ του ΜΧ, κι οι άλλοι ας ρουφήξουν το αυγό τους :p
ΑΜ ΕΠΟΣ, ΑΜ ΕΡΓΟΝ
αμ πως; :cool

frap
19-08-12, 15:07
Χαχαχαχα, τα πλωτά είναι όντως μανίκι! Τα έκανα προς το τέλος της θητείας μου. Κατα τα άλλα όντως το μηχανικό είναι από τα πιο χαλαρά σώματα:oneup:

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εμείς στο πάλαι ποτέ ΠΖ, τα λέγαμε ξα-πλωτά.

Panos24
19-08-12, 18:00
Καλα τραγουδατε....
Ο πιο μαχημος ημουν εγω...
ΤΥΠ, λοχος υλικου πολεμου!:p

raspoutiv
19-08-12, 20:58
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εμείς στο πάλαι ποτέ ΠΖ, τα λέγαμε ξα-πλωτά.

αφού εσείς δεν κάνατε γέφυρες
κρουαζιέρα στον Έβρο κάνατε με τα παπάκια :cool:



Καλα τραγουδατε....
Ο πιο μαχημος ημουν εγω...
ΤΥΠ, λοχος υλικου πολεμου!:p

χαχαχα
καλά και χάρηκες όταν απολήθηκες από εκεί;
σταμάτησες να μετράς μύγες κι άρχισες να μετράς ευρώ
δεν καθόσουν στο ΤΥΠ καλύτερα :p

odys2008
19-08-12, 21:21
Εμείς στείναμε να ουμε τις γέφυρες και αυτοι κανανε βόλτες με τα παπακια περα δωθε το ποταμι:rolleyes:

Panos24
20-08-12, 00:27
χαχαχα
καλά και χάρηκες όταν απολήθηκες από εκεί;
σταμάτησες να μετράς μύγες κι άρχισες να μετράς ευρώ
δεν καθόσουν στο ΤΥΠ καλύτερα :p

Aπο οπου και αν απολυθεις χαιρεσαι, στρατος ειναι...
Ναι τωρα μετραω ευρω, αν καθομουνα στο τυπ ακομα θα ειχα μπει μεσα οικονομικα, εχει πολλα εξοδα ο στρατος(αλλα ξεχασα σε πληρωνουν αδρα, 8,62 ολοκληρα ευρω:lol::lol:)

MaFiOzOs_GR
23-09-12, 18:19
Χαιρετισμούς από ΚΕΥΠ Λαμίας! :)

tsavman
23-09-12, 21:03
Να πήξεις, νέος! :p

Seitman
24-09-12, 08:18
Μελισσούλα ο mafiozos ε;
Μια χαρά :oneup:

raspoutiv
24-09-12, 11:03
ζωάάάρα το βύσμα :p

cranky
24-09-12, 11:06
Γιατί να πήξει, το παιδί, ρε Κώστα ;

Καλή θητεία, Νίκο. :up:

tsavman
24-09-12, 11:34
Γιατί να πήξει, το παιδί, ρε Κώστα ;




Μα γιατί..είναι νέος :p
Αν δεν πήξει, δε θα παλιώσει :lol:

MaFiOzOs_GR
05-10-12, 12:24
Ευχαριστώ για τις ευχές! Μόλις ορκιστηκαμε και έπεται Σ/Κ κόλαφος! :p

Όσο για τα περί βύσματος, εμείς φάγαμε πίκρα όταν ήρθε επίσκεψη ο Αρχηγός του ΓΕΣ πριν μια βδομάδα , οι άλλοι στην Αυλώνα πήρανε 2 μέρες τιμητική μαζί με τις 4 τις ορκωμοσίας επειδή ήταν παρών σήμερα...τα βύσματα! :p

Sent from my Galaxy S using Forum Runner

raspoutiv
05-10-12, 12:56
Ευχαριστώ για τις ευχές! Μόλις ορκιστηκαμε και έπεται Σ/Κ κόλαφος! :p

Όσο για τα περί βύσματος, εμείς φάγαμε πίκρα όταν ήρθε επίσκεψη ο Αρχηγός του ΓΕΣ πριν μια βδομάδα , οι άλλοι στην Αυλώνα πήρανε 2 μέρες τιμητική μαζί με τις 4 τις ορκωμοσίας επειδή ήταν παρών σήμερα...τα βύσματα! :p

Sent from my Galaxy S using Forum Runner

τα βύσματα της Αυλώνας, μιλάω κυρίως για τους μαύρους, θα πάνε στις ΕΜΑ και θα καθαρίζουν ερπύστριες αρμάτων γεμάτες λάσπες κάθε μέρα, κι ύστερα θα κάνουν και γυμναστικούλα στη βροχή. οι καμπάνες από τους ίλαρχους θα πάνε βροχή επίσης για συμμετρία και οι επιθεωρήσεις θα είναι σχεδόν καθημερινές.
σίγουρα τους ζηλεύεις; ;)

άντε στρατιώτη, καλή θητεία τώρα, και σε περίπτωση πραξικοπήματος θυμήσου μας κι εμάς :)

sdikr
05-10-12, 13:07
τα βύσματα της Αυλώνας, μιλάω κυρίως για τους μαύρους, θα πάνε στις ΕΜΑ και θα καθαρίζουν ερπύστριες αρμάτων γεμάτες λάσπες κάθε μέρα, κι ύστερα θα κάνουν και γυμναστικούλα στη βροχή. οι καμπάνες από τους ίλαρχους θα πάνε βροχή επίσης για συμμετρία και οι επιθεωρήσεις θα είναι σχεδόν καθημερινές.
σίγουρα τους ζηλεύεις; ;)

άντε στρατιώτη, καλή θητεία τώρα, και σε περίπτωση πραξικοπήματος θυμήσου μας κι εμάς :)

Εγώ πάντως σαν μαύρος τα θυμάμαι εντελώς διαφορετικά. (εντάξει λάσπη και γράσο είχε) αλλά καμπάνες κλπ δεν άκουσα

Seitman
05-10-12, 13:24
Μάλλον από το γράσο στα αυτιά :p

raspoutiv
05-10-12, 13:32
μάλλον έπεσες σε καλό διοικητή - άκρως περίεργο για ΤΘ

η 12η ΕΜΑ πάντως είχε καθημερινά 2-3 άτομα τιμωρημένα, έτσι για να μένουν οι κω σφιχτοί

Seitman
05-10-12, 13:38
Όταν ήμουν Ξάνθη, ο υπόδικας της ΤΑΞΥΠ ήταν "μαύρος". Καλός άνθρωπος, αλλά ολίγον σφίχτερμαν.

Δε λέω για την 25 ΕΜΑ που είχαμε απέναντι... Τα Φ τα Κ πετούσαν στον αέρα :lol: Θυμάμαι μια μέρα είχα πεταχτεί στην ΕΜΑ για μια δουλειά και ξαφνικά ακούω κάτι άναρθρες κραυγές από πίσω μου κάτι σαν "περπατάς ρε ψάρι; θα σε σκίσω, θα σε κάνω, θα θα θα". Γυρνάω και βλέπω έναν καημένο ΕΠΥ με ύψος μέχρι τη μέση μου να έρχεται ορμώμενος προς το μέρος μου. Αλλά μόλις πλησίασε και είδε καλύτερα τα διακριτικά μου, έφυγε τρέχοντας :lol:

tsavman
05-10-12, 13:41
Στο Πετροχώρι αυτά ε; Ξέρω :lol:

sdikr
05-10-12, 13:47
Μάλλον από το γράσο στα αυτιά :p

LOL μόνο στα αυτιά, μπάνιο είχα κάνει (αερογρασαδόρος, έσκασε γιακ)


μάλλον έπεσες σε καλό διοικητή - άκρως περίεργο για ΤΘ

η 12η ΕΜΑ πάντως είχε καθημερινά 2-3 άτομα τιμωρημένα, έτσι για να μένουν οι κω σφιχτοί


Τι να πω κάτι τέτοιο δεν είδα, βέβαια είχα και σύστημα να μην εμφανίζομαι πολύ (πάω για μπαταρίες :p )

gio5aMG
20-11-12, 20:53
Ξάνθη ακούω, Πετροχώρι ακούω, Βανιάνο δεν κατηφόρησε κανένας; Εκεί ήταν η ζωάρα...

morrison100
21-11-12, 16:23
Δ΄ΕΑΝ!!! ολα τα λεφτα, Καρωτη!!! Τα Φ - κ -ΣΕΚ και οι καμπανες επεφταν σαν το χιονι, συνεχεια...οι επιθεωρησεις καθε 2 μερες μεχρι και λουκανικα ανοιγαμε στην μεσημεριανη αναφορά...αστα να πανε...

thiseas.GP
22-02-13, 14:29
συγνώμη για το OFF TOPIC εκ των προτέρων.

μία ερώτηση σχετικά με την "Ικανότητα" που σε κατατάσσουν στον Στρατό, τα λεγόμενα Ι1, Ι2,..,Ι5,

συγγενικό μου πρόσωπο θα παρουσιασθεί για να εκτίσει την Στρατιωτική του θητεία, το θέμα είναι ότι πριν αρκετούς μήνες είχε ένα ατύχημα και έσπασε το χέρι του πολύ άσχημα και για να μπορέσει να αποκατασταθεί του έκαναν εγχείρηση και του έβαλαν λάμες και βίδες. Τώρα δεν είναι και σε τέλεια κατάσταση αλλά είναι αρκετά καλά, δεν έχει πρόβλημα στις καθημερινές του δραστηριότητες αλλά δεν μπορεί να κάνει αθλήματα όπως πρίν.

Σε τι "Ικανότητα" λέτε να τον κατατάξουν δεδομένου ότι να κάνει πλήρη εκπαίδευση είναι μάλλον δύσκολο.

Burning Skies
22-02-13, 14:31
Δες ενδεικτικα εδω...:

http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/swmatikiikanotita.pdf

raspoutiv
22-02-13, 15:11
συγνώμη για το OFF TOPIC εκ των προτέρων.

μία ερώτηση σχετικά με την "Ικανότητα" που σε κατατάσσουν στον Στρατό, τα λεγόμενα Ι1, Ι2,..,Ι5,

συγγενικό μου πρόσωπο θα παρουσιασθεί για να εκτίσει την Στρατιωτική του θητεία, το θέμα είναι ότι πριν αρκετούς μήνες είχε ένα ατύχημα και έσπασε το χέρι του πολύ άσχημα και για να μπορέσει να αποκατασταθεί του έκαναν εγχείρηση και του έβαλαν λάμες και βίδες. Τώρα δεν είναι και σε τέλεια κατάσταση αλλά είναι αρκετά καλά, δεν έχει πρόβλημα στις καθημερινές του δραστηριότητες αλλά δεν μπορεί να κάνει αθλήματα όπως πρίν.

Σε τι "Ικανότητα" λέτε να τον κατατάξουν δεδομένου ότι να κάνει πλήρη εκπαίδευση είναι μάλλον δύσκολο.

I4 θα πάει ή Ι3 άοπλο
αν το ζητήσει ή δεν το αναφέρει μπορεί να πάει και Ι3 ένοπλο ή και παραπάνω
απλά θα το βρει μπροστά του όπως άλλοι

hemlock
22-02-13, 15:18
I4 θα πάει ή Ι3 άοπλο
αν το ζητήσει ή δεν το αναφέρει μπορεί να πάει και Ι3 ένοπλο ή και παραπάνω
απλά θα το βρει μπροστά του όπως άλλοι
Τέτοια τράυματα χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής μπορούν να σου αφήνουν πολλά κουσούρια απο μόνα τους,πόσο μάλλον αν είσαι δίπλα σε γιωτόμπαλούς...Εγώ θα κυνήγαγα αναβολή.

DSLaManiaC
22-02-13, 15:18
απλά θα το βρει μπροστά του όπως άλλοι

Για κάντο πιο 50ρακια αυτό.

raspoutiv
22-02-13, 16:08
Τέτοια τράυματα χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής μπορούν να σου αφήνουν πολλά κουσούρια απο μόνα τους,πόσο μάλλον αν είσαι δίπλα σε γιωτόμπαλούς...Εγώ θα κυνήγαγα αναβολή.

τι να την κάνει την αναβολή; θα γλυτώσει τη στράτευση; ούτε μπορεί να περιμένει 10 χρόνια μέχρι να ξεπεράσει κάπως καλύτερα το πρόβλημά του
να πάει κανονικά και εφόσον πραγματικά δε μπορεί, να είναι άοπλος

- - - Updated - - -


Για κάντο πιο 50ρακια αυτό.

αν πάει ένοπλος και με τέτοιο πρόβλημα, απλά θα του συμπεριφέρονται σα να ναι Ι1 - ανάλογα τη μονάδα πάντα
αυτό θα επιδεινώσει την υγεία του
υπάρχουν και κάτι φιλότιμοι που την πατάνε έτσι

yiapap
22-02-13, 16:56
τι να την κάνει την αναβολή; θα γλυτώσει τη στράτευση; ούτε μπορεί να περιμένει 10 χρόνια μέχρι να ξεπεράσει κάπως καλύτερα το πρόβλημά του
να πάει κανονικά και εφόσον πραγματικά δε μπορεί, να είναι άοπλοςΆοπλος=Αγγαρειομάχος. Δε νομίζω ότι αυτό θα βοηθήσει το χέρι του.

Συμφωνώ πάντως ότι πρέπει οπωσδήποτε να το αναφέρει με κάθε ευκαρία (π.χ. σε κάθε νέο διοικητή).

raspoutiv
22-02-13, 17:03
Άοπλος=Αγγαρειομάχος. Δε νομίζω ότι αυτό θα βοηθήσει το χέρι του.

εκεί που ήμουν εγώ έτσι ήταν
σε πιο λελεστρατόπεδα ήταν ευλογία

είναι πάντα θέμα του που θα πέσεις και πως θα το πλασάρεις
δυστυχώς οι μεγαλύτεροι κλάψες είναι τα φίδια κι όχι αυτοί που πραγματικά έχουν πρόβλημα

thiseas.GP
22-02-13, 17:11
πως είναι το θέμα το πως θα το παρουσιάσει;
αν έχει τις ακτινογραφίες μαζί του, που φαίνονται οι λάμες και τα μπουλόνια υπάρχει περίπτωση να του πούνε ότι είναι καλά;
ακόμα και για αγγαρείες να τον έχουν άμα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το χέρι του τι θα του κάνουν;
πχ αν του πούνε σήκωσε αυτό το κιβώτιο και αυτός πει "δεν μπορώ" τι θα του πούνε;

hemlock
22-02-13, 17:15
πως είναι το θέμα το πως θα το παρουσιάσει;
αν έχει τις ακτινογραφίες μαζί του, που φαίνονται οι λάμες και τα μπουλόνια υπάρχει περίπτωση να του πούνε ότι είναι καλά;
ακόμα και για αγγαρείες να τον έχουν άμα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το χέρι του τι θα του κάνουν;
πχ αν του πούνε σήκωσε αυτό το κιβώτιο και αυτός πει "δεν μπορώ" τι θα του πούνε;
Θα σου πώ το εξής που συνέβει σε κολήτο...Κωφός εκ γενετής απο το ένα αυτί του και του έδωσαν αναβολή 3 φορές, μπας και του φτιάξει η ακοή...Μακρυά απο τους γιωτόμπαλους.;)

thiseas.GP
22-02-13, 17:18
Θα σου πώ το εξής που συνέβει σε κολήτο...Κωφός εκ γενετής απο το ένα αυτί του και του έδωσαν αναβολή 3 φορές, μπας και του φτιάξει η ακοή...Μακρυά απο τους γιωτόμπαλους.;)

ίσως έτσι να είναι η διαδικασία αλλά δεν σημαίνει ότι το υποχρέωσαν να υπηρετήσει σαν Ι1,
θα μου πεις το παιδί έχασε τον χρόνο του στο μπες-βγες. αυτό είναι θεματάκι

odys2008
22-02-13, 17:21
Δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσουν να κάνει βολή, άρα δεν θα χρεωθεί όπλο οπότε Ι3 άοπλο ή Ι4. Δεν παίζει καμία σημασία, πρακτικά είναι το ίδιο. Νομίζω όμως το κανονικό είναι Ι3 άοπλο.

ουπς τώρα είδα ότι ειχε 1 σελίδα απαντήσεων! :oops:

για μένα εννοείται να μην κανει καμία χαζομάρα και πάει Ι1. Στην ελαφρια τακτική σχεδία, οι βάρκες που σηκώναμε σε απότομη όχθη ποταμού με άμμο ήταν πάνω από 1 τόνο. Αν πχ ήταν το παιδί εκεί και ήταν Ι1 μια χαρά θα κουβαλούσε. Στην μονάδα μου θα ήταν ΚΨΜ ;)

yiapap
22-02-13, 17:26
πχ αν του πούνε σήκωσε αυτό το κιβώτιο και αυτός πει "δεν μπορώ" τι θα του πούνε;"OK, πήγαινε ΞΑΝΑ να καθαρίσεις τις τουαλέτες"

odys2008
22-02-13, 17:27
Εκεί θα μάθει την καθαριότητα που κάνεις στον στρατό:

θα καθαρίζει με τα μάτια :whistle:

raspoutiv
22-02-13, 17:28
πως είναι το θέμα το πως θα το παρουσιάσει;
αν έχει τις ακτινογραφίες μαζί του, που φαίνονται οι λάμες και τα μπουλόνια υπάρχει περίπτωση να του πούνε ότι είναι καλά;
ακόμα και για αγγαρείες να τον έχουν άμα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το χέρι του τι θα του κάνουν;
πχ αν του πούνε σήκωσε αυτό το κιβώτιο και αυτός πει "δεν μπορώ" τι θα του πούνε;

το 1ο βήμα είναι να πει το πρόβλημά του στο γιατρό με την είσοδο στο κέντρο
μετά το τι θα γίνει στη μονάδα του, εξαρτάται από τις συνθήκες εκεί

πάντα μπορούν να βρουν κάτι να σε χώσουν
κι αν δε σηκώσει κιβώτια, μπορεί να κόβει χόρτα με το αριστερό χέρι
μπορεί να πηγαίνει για ότι χρειαστεί ή να κάνει λάντζες που δεν του καταπονούν το χεράκι τόσο αλλά λιώνουν τα ποδαράκια
ή "πήγαινε τώρα κι αν πάθεις κάτι έλα να σε πάμε ΣΤΕΠ"

πολλά ωραία μπορεί να γίνουν αν υπάρχει διάθεση
μπορεί και τίποτα φυσικά ;)

thiseas.GP
22-02-13, 17:29
"OK, πήγαινε ΞΑΝΑ να καθαρίσεις τις τουαλέτες"

δηλ. θα τον τιμωρούν συστηματικά επειδή έχει μια μορφή αναπηρίας;

- - - Updated - - -

τι ειναι το ΣΤΕΠ;;

raspoutiv
22-02-13, 17:30
Εκεί θα μάθει την καθαριότητα που κάνεις στον στρατό:

θα καθαρίζει με τα μάτια :whistle:

ε, και πολύ θέλει να αρχίσουν τα Κ και τα Φ για ψίλου πήδημα;
ή οι έξοδοι μόνο όταν έχει απογευματινή; (δλδ 3-4ώρες)

thiseas.GP
22-02-13, 17:32
μια στιγμή, εδώ μιλάμε για ανάπηρο άτομο δεν μιλάμε για λουφατζή,

raspoutiv
22-02-13, 17:34
δηλ. θα τον τιμωρούν συστηματικά επειδή έχει μια μορφή αναπηρίας;

- - - Updated - - -

τι ειναι το ΣΤΕΠ;;

νόμιζα πως έχεις καθαρίσει με αυτά παλιότερα και γι αυτό ρωτάς
λοιπόν συστηματική τιμωρία λόγω αναπηρίας δε θα έχει αν δεν πέσει σε μ****ς και δε βοηθήσει κι αυτός με τον τρόπο του. το τι πρέπει να κάνει θα το μυριστεί μόνος του αφού κόψει την κατάσταση

ΣΤΕΠ = Σταθμός Επανεκτησίμων (αν θυμάμαι καλά τον όρο από φίλο Υγειονομικάριο) όλοι νομίζαμε πως είναι Σταθμός Έκτακτων Περιστατικών αλλά δεν ήταν αυτό κατά τον ανωτέρο ειδικό. κανείς δεν ξέρει τι σημαίνει πάντως. απλά το λένε έτσι και είναι το ιατρείο

yiapap
22-02-13, 17:37
μια στιγμή, εδώ μιλάμε για ανάπηρο άτομο δεν μιλάμε για λουφατζή,Θα μπορούσα να το εκλογικεύσω λέγοντας σου, "ναι αλλά βγάζουν κόμπλεξ" ή "ναι αλλά 99 στα 100 περιστατικά είναι λουφατζήδες".
Το μόνο που θα σου πω είναι:
"Εκεί που τελειώνει η λογική αρχίζει ο στρατός"

Γενικά η συμβουλή μου είναι να λέει πάντα το πρόβλημά του, να μην δέχεται μαλακίες αλλά αυτά να τα κάνει χωρίς ούτε τσαμπουκάδες ούτε κλαψίματα. Είναι δύσκολη η ισορροπία φυσικά.

raspoutiv
22-02-13, 17:38
Είναι δύσκολη η ισορροπία φυσικά.

ακριβώς
πιο πολύ PR είναι εκεί μέσα καθώς δεν υπάρχει καν το πρόσχημα της δικαιοσύνης
ότι πει ο ανώτερος


μια στιγμή, εδώ μιλάμε για ανάπηρο άτομο δεν μιλάμε για λουφατζή,

αυτό το ξέρεις εσύ κι αυτός. όχι οι άλλοι όλοι, ούτε τους πολυκαίει βασικά. δικό του πρόβλημα είναι

αλλά μη σκας γι αυτό. το πιο πιθανό, αν είναι και λίγο ξύπνιος, είναι να μην έχει κανένα πρόβλημα και να περάσει η θητεία άνετα

thiseas.GP
22-02-13, 17:41
την περισσότερη ώρα της ημέρας έχει το χέρι του κρεμασμένο από το λαιμό και έτσι θα παρουσιασθεί.
τι ΡR να κάνει με κρεμασμένο το χέρι.

raspoutiv
22-02-13, 17:44
την περισσότερη ώρα της ημέρας έχει το χέρι του κρεμασμένο από το λαιμό και έτσι θα παρουσιασθεί.
τι ΡR να κάνει με κρεμασμένο το χέρι.

PR εννοώ δημόσιες σχέσεις. αν τα έχει καλά με τους κατέχοντες καίρια πόστα, θα πάνε όλα ζάχαρη
απλά κάθε σειρά λίγο πολύ έχει τους βολεμένους, έχει και τους αγγαρειομάχους σε κάθε μονάδα
ας κανονίσει την πορεία του, κι όχι υπερβολές

- - - Updated - - -

καλύτερα yiapapi να μεταφέρεις τα μηνύματα αυτά στο κατάλληλο νήμα

Beelzebub
22-02-13, 17:45
Δεν πρόκειται να του πει κανείς τίποτα από τη στιγμή που θα δείξει ακτινογραφίες. Έχουν ευθύνη αν συμβεί κάτι και φοβούνται. Νομίζω ότι υπάρχει ένα χαρτάκι που λέει λεπτομερώς ποια πράγματα είσαι ικανός να κάνεις και ποια όχι. Δηλαδή αν μπορείς να κάνεις καθαριότητες, εστιατόρια κλπ. Είναι μια λίστα με καμιά 10ριά πράγματα. Είχαμε κόσμο που είχε απαλλαγή και από την αναφορά αν θυμάμαι καλά. Από τη στιγμή που θα βγάλεις το χαρτάκι αυτό και θα το δείξεις δεν μιλάει κανείς.

thiseas.GP
22-02-13, 17:46
θέλω να πώ,
όταν τις περισσότερες ώρες τις ημέρας έχει το χέρι κρεμασμένο υπάρχει περίπτωση να του ζητήσουν να κάνει κάτι που δεν μπορεί και θα κάνει κακό στην υγεία του;

@ ADSLgr.com All rights reserved.