PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26

raspoutiv
22-02-13, 17:47
Δεν πρόκειται να του πει κανείς τίποτα από τη στιγμή που θα δείξει ακτινογραφίες. Έχουν ευθύνη αν συμβεί κάτι και φοβούνται. Νομίζω ότι υπάρχει ένα χαρτάκι που λέει λεπτομερώς ποια πράγματα είσαι ικανός να κάνεις και ποια όχι. Δηλαδή αν μπορείς να κάνεις καθαριότητες, εστιατόρια κλπ. Είναι μια λίστα με καμιά 10ριά πράγματα. Είχαμε κόσμο που είχε απαλλαγή και από την αναφορά αν θυμάμαι καλά. Από τη στιγμή που θα βγάλεις το χαρτάκι αυτό και θα το δείξεις δεν μιλάει κανείς.

εννοείται θα χει το γιωτόχαρτο πάντα μαζί απλά δε σε καλύπτει από τα πάντα
πριν αναφέραμε εναλλακτικές που μπορεί να βρεθούν αν αρχίσεις και σπας τα νεύρα των υπολοίπων, ή λουφαδοδείχνεις


θέλω να πώ,
όταν τις περισσότερες ώρες τις ημέρας έχει το χέρι κρεμασμένο υπάρχει περίπτωση να του ζητήσουν να κάνει κάτι που δεν μπορεί και θα κάνει κακό στην υγεία του;

όχι
αν στην έξοδο όμως το ξεκρεμάει και πάει για καμάκι...

Anasazi
22-02-13, 19:42
συγνώμη για το OFF TOPIC εκ των προτέρων.

μία ερώτηση σχετικά με την "Ικανότητα" που σε κατατάσσουν στον Στρατό, τα λεγόμενα Ι1, Ι2,..,Ι5,

συγγενικό μου πρόσωπο θα παρουσιασθεί για να εκτίσει την Στρατιωτική του θητεία, το θέμα είναι ότι πριν αρκετούς μήνες είχε ένα ατύχημα και έσπασε το χέρι του πολύ άσχημα και για να μπορέσει να αποκατασταθεί του έκαναν εγχείρηση και του έβαλαν λάμες και βίδες. Τώρα δεν είναι και σε τέλεια κατάσταση αλλά είναι αρκετά καλά, δεν έχει πρόβλημα στις καθημερινές του δραστηριότητες αλλά δεν μπορεί να κάνει αθλήματα όπως πρίν.

Σε τι "Ικανότητα" λέτε να τον κατατάξουν δεδομένου ότι να κάνει πλήρη εκπαίδευση είναι μάλλον δύσκολο.

Σε εμας εναν που ειχε κανει κατι εγχειρησεις στο ποδι λογω σπασιματων κτλ τον εβγαλαν Ι4.

Lachesis
22-02-13, 19:55
Όλα σχετικά είναι. Σειρά μου με χιαστούς παρέμεινε Ι1 για να μην χάσει τα μόρια. Σημειωτέον ότι τη ζημιά την έπαθε ένα πρωί που παίζαμε μπάλα και ποτέ κανείς δε τον ενόχλησε για δήθεν λούφα κλπ.

HELL_pegaSOS
22-02-13, 20:48
εκεί που ήμουν εγώ έτσι ήταν
σε πιο λελεστρατόπεδα ήταν ευλογία

είναι πάντα θέμα του που θα πέσεις και πως θα το πλασάρεις
δυστυχώς οι μεγαλύτεροι κλάψες είναι τα φίδια κι όχι αυτοί που πραγματικά έχουν πρόβλημα

Συμφωνώ.

Και στο τέλος οι αξιωματικοί αρνούνται να πιστέψουν τους πραγματικά ασθενείς ακόμη και με αποδεικτικά ιατρού, οπότε τους φέρονται καχύποπτα
(μιας και αρκετοί έχουν το θράσος να τους λένε κατάμουτρα ότι έχουν γνωστό γιατρό...:whistle:)


Άοπλη υπηρεσία συνήθως σημαίνει θαλαμοφύλακας.
Με το πρόβλημα του χεριού δε νομίζω να τον χώσουνε εστιατόρια και λάτζες.

Χειρότερο σενάριο: Να τον στείλουν σε κανένα μεγάλο κέντρο και να του τύχει να τρίψει ταψιά την μέρα που χει κοτόπουλο.
Θα τους ξεκολλήσουν τα χέρια.

- - - Updated - - -


Σε εμας εναν που ειχε κανει κατι εγχειρησεις στο ποδι λογω σπασιματων κτλ τον εβγαλαν Ι4.

Σπασίματα, χιαστοί, δισκοπάθειες συνήθως δίνουν Ι4.

PopManiac
22-02-13, 20:51
Δεν είμαι στρατιωτικός αλλά έχω αρκετούς στην οικογένεια και με εμπειρία θητείας δεν βλέπω πώς θα εμφανιστεί κανείς σε ΚΕΝ με χέρι κρεμασμένο και καρφιά και θα του δώσουν καν παραλλαγή, πόσο μάλλον κατηγορία ;)

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα τον στείλουν πίσω μέχρι να επουλωθεί πλήρως και κατόπιν θα περάσει από επιτροπή

odd
22-02-13, 22:40
Αν έχει χέρι δεμένο προφανώς θα πάει όπως ο λέει ο Ποπ.

Παρεμπιπτόντως ο ΣΤΕΠ δεν είναι το ιατρείο της μονάδας αλλά σταθμός υγείας (ή και πρώτων βοηθειών) για τους στρατιωτικούς.

MaFiOzOs_GR
13-04-13, 09:30
Πως περνάει ο καιρός ρε γμτ.... 26ΚΣ είναι πολλές;;; :yahoo: :cool:

Άντε να ξεμπερδεύουμε με αυτό το ρδελομπου...έχει και ο ΟΑΕΔ σειρά! :p

RyDeR
13-05-13, 00:07
Έρχεται και η σειρά μου ....


Θέλω να κόψω την αναβολή ώστε να προλάβω να φύγω τέλος αυγούστου - αρχές σεπτεμβρίου. Προλαβαίνω; Εμείς της Χαλκιδικής φεύγουμε με της Θεσσαλονίκης; Βασικά πως πάνε αυτά; Τι θέλει να κάνω;


Κάτι ακόμη, αν φύγω τότε σε ένα σημαντικό γάμο (9 Σεπτέμβρη) δεν παίζει να παρεβρεθώ, έτσι; :p

MaFiOzOs_GR
13-05-13, 13:52
Καταρχήν...θα πήξεις! :P

Ξέρεις σε πια στρατολογία υπάγεσαι; Αν ναι, πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα να σου πούνε σίγουρα μέχρι πότε πρέπει να κόψεις την αναβολή για να μπεις Σεπτέμβριο. Εγώ πέρσι είχα κάνει τα χαρτιά μου τέλη Μαΐου και μέσα Αυγούστου μου ήρθε το χαρτί της κατάταξης. Προλαβαίνεις άνετα δηλαδή, απλώς κάνε και ένα τηλέφωνο να σου πούνε στα σίγουρα! ;)


Εμείς της Χαλκιδικής φεύγουμε με της Θεσσαλονίκης; Βασικά πως πάνε αυτά; Τι θέλει να κάνω;

Τι εννοείς "Φέυγουν με τις Θεσσαλονίκης"; Ο καθένας παρουσιάζεται όπου του γράφει το χαρτί της κατάταξης, ανεξαρτήτου καταγωγής. Αναλόγως τι όπλο η σώμα σε βάλουν θα παρουσιαστείς και σε αντίστοιχο κέντρο (πυροβολικό στη θήβα, εφοδιασμού μεταφορών στη σπάρτη, κλπ).

Βασικά τσέκαρε και το site της στρατολογίας (http://stratologia.gr/faqs.php). Είναι υπερπλήρες και λύνει πολλές απορίες!

Τώρα για το γάμο, είσαι πολύ οριακά! Καλά και αυτοί, δευτεριάτικα πήγαν και τον έβαλαν τον γάμο;! :P
Μπορεί να είσαι τυχερός και να προλάβεις, αλλά μπορεί η κατάταξη να γίνεται εκείνες τις ημέρες. Στην περίπτωση μου είχα καταταγεί 10 σεπτεμβρίου.

jose_ee1985
19-05-13, 18:35
Ryder, αν παρουσιαστείς πάντως λίγο πριν τις 09/09, μην ζητήσεις άδεια για να πας σε γάμο, θα πάρεις ένα άκυρο πανηγυρικό και θα θεωρηθείς πολύ ψάρακας.. :p

RyDeR
22-05-13, 10:42
Επαναφέρω το θέμα μιας και τώρα βρήκα χρόνο πάλι.

Μου είπαν οι υπόλοιποι από το χωριό να παω στο παλιό 424 για τα χαρτιά. Μπήκα βρήκα τα τηλέφωνα από τα στρατολογικά γραφεία στην Θεσσαλονίκη αλλά κανείς δεν σηκώνει κανένα τηλέφωνο. Πως να ξέρω πότε να παω κλπ;

odys2008
22-05-13, 18:58
Κάθε μέρα μέχρι τις 13:00 σίγουρα πρέπει να είναι

RyDeR
23-05-13, 00:39
Κάθε μέρα μέχρι τις 13:00 σίγουρα πρέπει να είναι

Ευχαριστώ... :oneup:

nikos salonika
23-05-13, 00:59
θελω ξανα θητεια.... οκ οχι ολοκληρη αλλα 1 μηνα τον ξανα εκανα χαλαρααααααααααααααα

HELL_pegaSOS
23-05-13, 01:31
θελω ξανα θητεια.... οκ οχι ολοκληρη αλλα 1 μηνα τον ξανα εκανα χαλαρααααααααααααααα

:lol: :clap:


Epic Trolling ...

Seitman
23-05-13, 09:23
Εγώ έκανα άνετα πάντως ξανά και τους 23 :p

eqvus
23-05-13, 10:27
:lol: :clap:


Epic Trolling ...

Τι trolling ρε παλίκαρε :)
Με το άγχος που υπάρχει έξω, χαλαρά θα ξαναπαρουσιαζόμουν και γω!
και στην πινέζα πάω ..... :lol:

- - - Updated - - -


Εγώ έκανα άνετα πάντως ξανά και τους 23 :p

εεεε, από τον τρίτο τέταρτο μήνα και μετά, είμαι οκ.

kalicatzaros
23-05-13, 10:51
Επαναφέρω το θέμα μιας και τώρα βρήκα χρόνο πάλι.

Μου είπαν οι υπόλοιποι από το χωριό να παω στο παλιό 424 για τα χαρτιά. Μπήκα βρήκα τα τηλέφωνα από τα στρατολογικά γραφεία στην Θεσσαλονίκη αλλά κανείς δεν σηκώνει κανένα τηλέφωνο. Πως να ξέρω πότε να παω κλπ;

Βασικά πλέον μπορείς να κόψεις την αναβολή και από οποιοδήποτε ΚΕΠ.

HELL_pegaSOS
23-05-13, 20:08
Κι από τον Ερμή?

loun3ytunes
24-05-13, 21:30
πηγα κεπ και περασα περιοδευον και δηλωσα για αλεξιπτωτιστης !ξερει κανεις τι δοκιμασιες εχει για να περασεις ?

odys2008
24-05-13, 21:36
Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, πριν 7 μήνες που είχα πάει στρατό , τους είχαν κόψει. Αν σε αυτούς τους 7 μήνες τους επαναφέρανε, που το βρίσκω χλωμό, σε διαλέγουν στο κέντρο εκπαίδευσης. Μπορεί να πας και απευθείας σε κέντρο εκπαιδευσης ειδικών δυνάμεων

HELL_pegaSOS
25-05-13, 00:28
κόψανε τους αλεξιπτωτιστές?

Μόνη λογική απάντηση βρίσκω στο ότι θέλουν να γλιτώσουν τα χρήματα για τις πτώσεις.
(ένας φαντάρος μπορούσε να ξεπεράσει το χιλάρικο ανάλογα με τον αριθμό πτώσεων)

Πάντως τα αλεξίπτωτα παιχνιδάκι δεν είναι.
Ακόμη κι αν τα κάνεις όλα σωστά, υπάρχει πάντα μία πιθανότητα να σου κάτσει απότομος στραβός άνεμος ή βλάκας διπλανός, να μπλεχτείτε στον αέρα και να πας/τε άκλαφτος/τοι.

loun3ytunes
25-05-13, 02:37
ευχαριστω για την συμπαρασταση :) πλακιζω -.-

RyDeR
30-05-13, 11:28
Πληροφοριακά, πήγα στο στρατολογικό και μου ζήτησαν βεβαίωση σπουδών που δεν είχα και μαζί με αυτό μου είπαν οτι μπορούσα να κόψω την αναβολή στο ΚΕΠ ώστε μην ξανακατεβαίνω Θεσσαλονίκη.

Οπότε πήρα βεβαίωση σπουδών, και μέχρι τις 30 Ιούνη είχα διορία να κόψω την αναβολή για να φύγω Σεπτέμβριο. Την έκοψα προχθές. :)

MaFiOzOs_GR
30-05-13, 19:16
Άντε με το καλό ρε RyDeR! :oneup:

Στο site της στρατολογίας έχει ένα εργαλείο (http://stratologia.gr/userForm.php?mode=katataxi) που άμα βάλεις το ΑΣΜ σου θα λέει το κέντρο που είναι να παρουσιαστείς πριν να σε καλέσουν από την Αστυνομία για να πάρεις το χαρτί της κατάταξης. Μέσα Αυγούστου λοιπόν περιμένουμε να μας πεις που θα παρουσιαστείς για να πέσει και το σχετικό πικάρισμα! :p

Asmodeus
30-05-13, 20:16
44 κι σημερα παιδες!!! Αντε να τελειωνουμε οσοι ειμαστε 323 !!!

Panos24
30-05-13, 22:31
44 κι σημερα παιδες!!! Αντε να τελειωνουμε οσοι ειμαστε 323 !!!

Πολλες ειναι ακομα:p

nikos salonika
30-05-13, 23:04
44 κι σημερα παιδες!!! Αντε να τελειωνουμε οσοι ειμαστε 323 !!!

στο δασος περπατω και ακουω πεγκυ ζηνα λετε να απολυομαι σε ενα μηνα :D :D:D παλιο και αγαπημενο :D αντε καλος πολιτης

HELL_pegaSOS
31-05-13, 01:11
στο δασος περπατω και ακουω πεγκυ ζηνα λετε να απολυομαι σε ενα μηνα :D :D:D παλιο και αγαπημενο :D αντε καλος πολιτης

Στο δάσος περπατώ κι ακούω αδιάκοπα Νταλάρα
Λέτε λίγο πριν απολυθώ, να φάω εικοσάρα?

Για όσους ακούν Νταλάρα η εικοσάρα και λίγη είναι! :lol:

frap
31-05-13, 09:53
Περπατώ και βλέπω χιόνια,
λες να έρχονται τα αλφόνια;

.... αααχχχ, ο καθένας τραγουδά τον πόνο του :)

Seitman
31-05-13, 10:02
Αυτοί οι άλφα, άλλη περίπτωση.
Ήμασταν 74 άτομα στη σειρά. Σαν "άλφα" είχαμε 54 "βήτα" επάνω στο κεφάλι μας. Όταν γίναμε εμείς "βήτα" μας έστειλαν 24 :crazy:

Περπατώ στο δάσος και βλέπω φίδια. Λέτε να απολύομαι;;;

:censored: :p

Και αν θυμάμαι καλά, οι δικοί μας άλφα, πρέπει να ήταν οι βήτα του γιαπάπη. :lol:

frap
31-05-13, 10:19
135 δική μου σειρά, 205 μπαμπάδες, ~300 παιδιά (μας ήρθαν κάπου 200 Κύπριοι άλφα).
Οι μπαμπάδες μας είχαν μαντρωμένους σαν πρόβατα μέχρι να φύγουν σκηνάκια (μετά γίναμε φίλοι ;) ) και τα παιδιά δε μπορούσαμε να τα συμαζέψουμε με τίποτε !!! Φρίκη :)

Seitman
31-05-13, 10:25
:rofl:
3 γιους είχατε εσείς και οι δικοί μας είχαν 3 μπαμπάδες.
Να υποθέσω ότι ήσουν ΣΕΑΠ ε; Εμείς οι μοντέρνοι του ΜΧ ήμασταν λίγο καλύτερα.

HELL_pegaSOS
31-05-13, 12:03
Τι στο καλό είναι/ήταν τα αλφόνια?
Σε ποιον κλάδο του Ε.Σ. αναφέρεται?

Υπήρχαν τέτοιοι βαθμοί?
Μήπως αναφέρεστε στις Α' ΕΣΣΟ?
:hmm:

Seitman
31-05-13, 12:15
Οι άλφα & βήτα είναι το στάδιο πριν τους ΔΕΑ (ΥΕΑ(Α) & ΥΕΑ(Β))
Όταν πηγαίνεις στη σχολή για ΔΕΑ τους 2 πρώτους μήνες είσαι με την προηγούμενη σειρά, τους βήτα. Μόλις ονομαστούν ΔΕΑ και φύγουν από τη σχολή, τη θέση τους παίρνουν οι άλφα και έρχεται το νέο αίμα κ.ο.κ.

frap
31-05-13, 12:26
Να υποθέσω ότι ήσουν ΣΕΑΠ ε; Εμείς οι μοντέρνοι του ΜΧ ήμασταν λίγο καλύτερα.
Υποθέτεις σωστά :)

alekan
31-05-13, 12:33
Στο δάσος περπατώ και βλέπω ένα πλυντήριο
Λες να'χει μέσα το απολυτήριο;

megahead13
01-06-13, 00:31
Μου είπανε πως στην ΕΛΔΥΚ θα είναι μία μία
αλλα δέν υπολόγισα τον επιλοχία

Κι ακουω κι ακουω τουρμπινες
και δε καταλαβα πως περασαν οι μηνες
βαλε μαμα κιμα στα μακαρονια
και στρωσε τα καλυτερα σεντονια
βαλε βεζινη στ 'αυτοκινητο σου
γιατι επαναπατριζεται ο γιος σου!
ΣΕΙΣΜΟΣ ΣΕΙΣΜΟΣ ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΜΟΣ!

http://www.onalert.gr/stories/Stratiotikh_poihsh_sketo_poihma_

:p

HELL_pegaSOS
01-06-13, 17:21
Η νύχτα είναι σκοτεινή
και η σκοπιά πιο κρύα
κι αντί για το κορμάκι σου
χαϊδεύω το G3

Είναι κρίμα και άδικο να είμαι εγώ φαντάρος και την δική μου γκόμενα να την πηδάει άλλος

Σου στέλνω τριαντάφυλλα
απ'του στρατού τον κήπο,
για να μετράς αγάπη μου,
τις μέρες που θα λείπω.

Εσύ στο μπαλκονάκι σου
και εγώ υπηρεσία.
Εσύ το κάνεις μ'άλλονε
και εγώ με τον Λοχία




χαχαχαχα .. :lol:

FuS
05-06-13, 19:14
(στο περίπου)
Μου είπανε πως στην ΕΛΔΥΚ θα είναι μία-μία,
αλλα δεν υπολόγισα τον γαμοσείρι τον επιλοχία.

Σε γνωρίζω απ'τις τουρμπίνες
που'χεις κατω απ'τα φτερα,
σε γνωρίζω απο τους κύκλους
που 'χεις πίσω στην ουρα.

Απ' τη Λάρνακα θα φύγω
ξαφνικά ενα πρωι,
και δεν θα ξαναγυρίσω στο μπουρδέλο το νησί.

-Να σου πάρω ένα κρανάκι;
-Τι να κάνω τον ραλίστα;
-Να σου πάρω ένα σκοινάκι;
-τι να κάνω τον τουρίστα;
-να σου πάρω ένα Fn;
-τι να τα κάνω το Fn; Απολελε ολε
το παο και το mg3 απολελε ολε
παρτα εσυ ποντικαρα απολελε ολε
και κάνε αέρα στα βουνα απολελε ολε

Δεν ξάναπάω Αη Γιάννη απολελε ολε
αλλο σκοπέτο δεν με πιάνει απολελε ολε
δεν ξάναπάω καμπαρε απολελε ολε
miami,roxy,elysse (αχ... :oops: ) Απολελε ολε
δεν ξαναπάω στο caprice απολελε ολε
θα πάρω δυο κιλα χασις απολελε ολε
και μεσ'την Λυδρας θα τα πιώ απολελε ολε
και θα επαναπατριστω.
:lol:

Άντε γαμήσου Καπνέ!
(αυτό το λέω εγώ :p)

Άνετα πάντως ξαναπήγαινα :oneup::p

NeuroN
11-06-13, 16:33
Σκέφτηκα πως θα μπορούσα να περιγράψω με δυο λέξεις τον στρατό σε ενα φίλο που θα μπει τον Σεπτέμβρη και αναπόφευκτα θα αντιμετωπίσει το άγχος της άγνοιας. Και μου ήρθε με τη μια..
κατασκήνωση με υποχρεώσεις
Ο στρατός έχει ΟΛΑ τα χαρακτηριστικά της κατασκήνωσης + κάποιους περιορισμούς και υποχρεώσεις, αφου κάποιες στιγμές στη θητεία σου πρέπει να πας οπου σε πάνε και να "κάνεις" οτι σου πούνε.
simply the truth πιιιιστόνεα!! :p

Asmodeus
11-06-13, 16:58
Σκέφτηκα πως θα μπορούσα να περιγράψω με δυο λέξεις τον στρατό σε ενα φίλο που θα μπει τον Σεπτέμβρη και αναπόφευκτα θα αντιμετωπίσει το άγχος της άγνοιας. Και μου ήρθε με τη μια..
κατασκήνωση με υποχρεώσεις
Ο στρατός έχει ΟΛΑ τα χαρακτηριστικά της κατασκήνωσης + κάποιους περιορισμούς και υποχρεώσεις, αφου κάποιες στιγμές στη θητεία σου πρέπει να πας οπου σε πάνε και να "κάνεις" οτι σου πούνε.
simply the truth πιιιιστόνεα!! :p

Εγω θα το χαρακτηριζα κατα 90% ως "χασιμο χρονου" με τη μορφη που εχει σημερα. (Φανταρος 18 κ.σ. για αδεια απολυσης)

NeuroN
12-06-13, 14:10
ε χασιμο χρόνου το ξέρεις οτι είναι και απο πριν μπεις

Panos24
13-06-13, 16:46
Ημουν απο τους ανθρωπους που δεν ηθελα με τιποτα να μπω, ακουγα στρατο και εβγαζα καπνους απο τα αυτια:p

Σημερα, σχεδον ενα χρονο μετα την απολυση μου(απολυθηκα περισυ τον Ιουλιου) ανετα ξαναπηγαινα για καμια 2 βδομαδουλες και να γινοταν να ξανασμιξουμε ολη η παλιοπαρεα μαζι, εστω και για λιγες ημερες:tooth

Ποιος θα το πιστευε οτι ενας με μυαλα σαν τα δικα μου θα ηθελε να ξαναζησει το στρατο ξανα για λιγες ημερες, ουτε εγω δεν με πιστευω:tooth

HELL_pegaSOS
13-06-13, 17:03
Κάποιος υπαξιωματικός στην κατάμαυρη παραμεθοριακή μονάδα μου λέγανε ότι τώρα σας φαίνεται αγγούρι εδώ μέσα αλλά όταν θα βγείτε έξω στην αγορά εργασίας, φτιάξετε οικογένεια και τρέχεται και δεν φτάνετε από τα αγχη και τις υποχρεώσεις, θα σας φαίνεται διακοπές εδώ πέρα σε σχέση με αυτό που επικρατεί εκεί έξω.
Κι είχε μεγάλο δίκιο, ειδικά σε όσους δεν έχουν μεταναστεύσει και τα έχουν με κάποια κοπέλα και ζορίζονται να τα βγάλουν πέρα, πόσο μάλλον να παντρευτούν και να α=ανοίξουν κι οικογένεια...

Εκεί φτάσαμε.
Να λέμε τι καλά ξέγνοιαστα που ήταν ο στρατός. :rolleyes::down:


Σημαντικό: Πήγα τα πρώτα χρόνια κρίσης και μνημονίου κι όχι στην εποχή των παχιών αγελάδων, πριν το 2006 ας πούμε...

value_
13-06-13, 18:01
Δηλαδή σας έχει λείψει η ποδαρίλα η κλ@νίλα η βαρβατίλα, η συναναστροφή με τους απιθανότερους που μπορείτε να συναντήσετε σ'αυτή τη χώρα(καλά υπάρχουν και ωραίοι τύποι)?

Οκ!

Εμένα πάντως καθόλου!!!

Να ρωτήσω κάτι: υπάρχουν ακόμη κοριοί σε ορισμένα στρατόπεδα?

Panos24
13-06-13, 18:20
Δηλαδή σας έχει λείψει η ποδαρίλα η κλ@νίλα η βαρβατίλα, η συναναστροφή με τους απιθανότερους που μπορείτε να συναντήσετε σ'αυτή τη χώρα(καλά υπάρχουν και ωραίοι τύποι)?



Προσωπικα μου εχουν λειψει πολλα απο τα ατομα που γνωρισα εκει μεσα.
Ναι αντιμετωπισα αρκετες δυσκολιες και ζορια εκει μεσα, στρατος ειναι αλλωστε!

Τωρα, 1 χρονο μετα την απολυση μου, μου ερχονται στο μυαλο, μονο οι "γλυκες" και ωραιες καταστασεις που εζησα εκει μεσα
Εσυ δηλαδη δεν σου εμεινε τιποτε χαρουμενο απο εκει μεσα?:hmm:
Αν οχι μου φαινεται λιγο παραξενο καθως ολοι οι φιλοι και γνωστοι μου αναπωλουνε καποιες φορες ευχαριστα τον στρατο!
Μεχρι και εγω να φανταστεις, που ακουγα στρατο και εβγαζα μπιμπικια:p

Προσωπικα ειμαι παρα πολυ χαρουμενος για πολλα απο τα ατομα που γνωρισα "εκει μεσα"!
Ανετα θα εκανα παρεα εδω εξω, με πολλα παιδια απο εκει!

HELL_pegaSOS
13-06-13, 18:21
Δηλαδή σας έχει λείψει η ποδαρίλα η κλ@νίλα η βαρβατίλα, η συναναστροφή με τους απιθανότερους που μπορείτε να συναντήσετε σ'αυτή τη χώρα(καλά υπάρχουν και ωραίοι τύποι)?

Οκ!

Εμένα πάντως καθόλου!!!

Να ρωτήσω κάτι: υπάρχουν ακόμη κοριοί σε ορισμένα στρατόπεδα?


Ναι, όταν είχα πάει πριν 3 χρόνια στην μονάδα μου όλοι ήταν καπνιστοί γιατί είχαν κάψει τα κρεβάτια κι είχαν καπνίσει-τινάξει όλα τα στρώματα σεντόνια.
Είχα πραγματικά τρομάξει με το αλαλούμ που συνέβαινε, πρώτη μέρα στο στρατόπεδο...

Μετά έμαθα ότι και στο φυλάκιο είχαν δαγκώσει κοριό κάποιον και μάλιστα έτυχε να δω έναν ζωντανό όπως και τα σημάδια που άφησε στο θύμα του.


Οσο αναφορά την ποδαρίλα και την ιδρωτίλα είναι θέμα απλησιάς των υπολοίπων και λοχαγού. Για τις αναθυμιάσεις ποδαρίλας και την αποφυγή κοριών, κανονικά τα άρβυλα μένουν έξω από τον κοιτώνα.
Από την άλλη αν έχεις μπίχλες στον λόγο και μάλιστα που κοιμούνται σε διπλανό κρεβάτι την έκατσες. Διαταγή για λούσιμο και πλύσιμο καλτσών δεν έχω ακούσει. Η κλανίλα είναι κι αυτή ενοχλητική αλλά περισσότερο στα φυλάκια που έχουν μικρούς κοιτώνες και δεν αερίζονται το ίδιο καλά.
Η άλλη ενόχληση είναι οι κρεατάκηδες που ροχαλίζουν σαν τρακτέρ... Ούτε για αυτούς υπάρχουν μεθόδοι προφύλαξης πλην in ear mp3 players.

tsavman
13-06-13, 18:30
^^
Για τα παραπάνω, τα δύο πιο χρήσιμα αντικείμενα στη δική μου θητεία, ωτοασπίδες (σιλικόνης, όχι αυτές των βολών :p) και κωλόχαρτο πατημένο στην πλαϊνή τσέπη της παραλλαγής ΠΑΝΤΟΥ.

value_
13-06-13, 18:37
Ναι, όταν είχα πάει πριν 3 χρόνια στην μονάδα μου όλοι ήταν καπνιστοί γιατί είχαν κάψει τα κρεβάτια κι είχαν καπνίσει-τινάξει όλα τα στρώματα σεντόνια

Χαχαχα δεν έχεις δεί τίποτα, σε ένα κέντρο (δεν θα αναφέρω ποιό) ξυπνούσαμε στο θάλαμο σχεδόν όλοι "γαζωμένοι"

Οσο γιά φίλους, ναι πράγματι κάνεις και στο στρατό καλούς φίλους.

- - - Updated - - -

Και θυμήθηκα και το χειρότερο να είσαι "νούμερο" 4-6 και να πρέπει να είσαι στην πρωινή αναφορά μεσα στο απόλυτο κρύο, πίκρα λέμε!

@ ADSLgr.com All rights reserved.