PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

The_StarGazer
17-10-06, 14:10
Μα καλα. Ολοι στο ΚΕΠΙΚ ησασταν ??

bartenderas
27-11-06, 13:45
Γεια χαρά σε όλους.
Όχι εγώ δεν ήμουν στο ΚΕΠΙΚ.
Σειρά 292. Αλλά η μοίρα με έστειλε στην Κύπρο. ΕΛ.ΔΥ.Κ.

etsouk2000
27-11-06, 16:04
-----------

etsouk2000
27-11-06, 16:06
Ως νεο μελος, επεσα τυχαια σε αυτο το thread, που δεν περιμενα να βρω σε ενα site που ασχολειται με την τεχνολογια.

Αν δεν σας προσβαλλει η γνωμη μου για την στρατιωτικη θητεια, θα ηθελα να την εκφρασω.

Ειμαι αντιθετος με την υποχρεωτικη στρατιωτικη θητεια, γιατι την θεωρω στερηση του θεμελιωδους ανθρωπινου δικαιωματος της ελευθεριας. Η υποχρεωτικη στρατιωτικη θητεια με τον εξευτελιστικο μισθο 8 ευρω το μηνα είναι στην ουσία υποχρεωτικη καταναγκαστικη αμισθη εργασια, δηλαδή σκλαβια! Η σκλαβια εχει καταργηθει εδω και αιωνες σε ολο τον πλανητη, προφανως εκτος απο την Ελλαδα.

Θεωρω επισης τον ελληνικο στρατο το πιο εξωφρενικα σαπιο κομματι της σαπιας δημοσιας διοικησης. Περα από τα ρουσφετια, βυσματα, κλπ για ευνοϊκη θητεια, το πιο εξοργιστικο ειναι οτι καποια λαμογια πολιτικοι, στρατιωτικοι και επιχειρηματιες σπαταλουν τα δισεκατομυρια των φορολογουμενων σε μιζες για αχρηστους εξοπλισμους. Οι καραμελες των πολιτικων περι "κινδυνου απο ανατολας", "κακων τουρκων που θελουν να σφαξουν τους καλους Ελληνες" ειναι παραμυθια για να συντηρειται το ιδιο κατεστημενο σε βαρος του Ελληνικου λαου.

Ο κοσμος προχωρα, τα συγχρονα δυτικα κρατη εχουν καταργησει την υποχρεωτικη στρατευση εδω και πολλα χρονια. Το ιδιο κανουν πια και ολα τα αναδυομενα κρατη της ανατολικης Ευρωπης, παρολο που ειναι πολυ πιο ασταθη πολιτικα απο την Ελλαδα. Η Ελλαδα κοιμαται ακομα τον υπνο του δικαιου. Ελπιζω οι Ελληνες πολιτες να ξυπνησουν καποια μερα συντομα και να συνειδητοποιησουν τον εμπαιγμο.

Πιστευω οτι η στρατευση θα επρεπε να ειναι εθελοντικη. Οποιος την γουσταρει ως εμπειρια ζωης, να εχει την δυνατοτητα να παει και να την βιωσει. Οποιος δεν την γουσταρει, να μπορει να συνεχιζει κανονικα την πολιτικη ζωη του. Οπως γίνεται σε ολα τα συγχρονα κρατη.

Πληροφορες για καθε θεμα στρατολογικης φυσεως που με απασχολησε βρηκα στο http://www.omhroi.gr. Κυριολοκετικά μου άνοιξε τα ματια.

Cafeeine
27-11-06, 16:39
etsouk2000, το θέμα αυτό είναι κυρίως για αναμνήσεις απο την θητεία.

Μπορείς να διαβάσεις και να προσθέσεις ότι θέλεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18554&page=42) (αν και πιστεύω οτι το θέμα έχει συζητηθεί μέχρι θανάτου. Να παρακαλέσω να μην σχολιάσεις μέχρις ότου διαβάσεις κάμποσες σελίδες, για να αποφύγουμε την επανάληψη )

etsouk2000
28-11-06, 11:33
etsouk2000, το θέμα αυτό είναι κυρίως για αναμνήσεις απο την θητεία.

Μπορείς να διαβάσεις και να προσθέσεις ότι θέλεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18554&page=42) (αν και πιστεύω οτι το θέμα έχει συζητηθεί μέχρι θανάτου. Να παρακαλέσω να μην σχολιάσεις μέχρις ότου διαβάσεις κάμποσες σελίδες, για να αποφύγουμε την επανάληψη )

Nαι sorry, ειδα το πιο σχετικο thread αφου ειχα γραψει την αποψη μου εδω.

giraios
08-01-07, 22:15
292 και εγω. Στην τελευταία μετάθεση πέρασα και εγώ απο το ΚΕΠΙΚ. Καλά ήταν μόνο τηλέφωνα σήκωνα. Ύπνος και DVD και LAPTOP!!!!

theo82
10-01-07, 16:59
289 και εγω ,πευκο,μαλεμε,ασπροπυργο,πευκο,ασπροπυργο.
ο τολμων νικα.

nikitaras8
19-03-07, 21:41
298 Α ΕΣΣΟ... Διανύω τον 2ο μου μήνα μόλις... Ξερω ξερω ΨΑΡΙ!!! :p Παρουσιαστηκα Κορινθο και σε 1 εβδομαδα ακριβως με στελνουν στην Κω στο 543 Ταγμα Μάχης... Αν υπαρχει κανεις που να περασε απο εκει σχετικα προσφατα (1-3 χρονια πριν) και να μου δωσει καποιες πληροφοριες του στυλ ειναι ή οχι μαυρο στρατοπεδο, βρισκεται στην πόλη της Κω ή στην ακρη του πουθενα και διαφορα αλλα τετοια, θα του ημουν υποχρεος!

Ευχαριστω πολυ!

PGiannikos
19-03-07, 21:56
Σειρά 267 (2000Δ ΕΣΣΟ).
Πυροβολικό.
Θήβα, Αλεξ/πολη, Αθήνα (ΓΥΣ)
Τα καλύτερα τα πέρασα στην Αλεξ/πολη (ειδικότητα Τοπογράφος Μηχανικός - γυρίσαμε όλον τον Έβρο) και τα χειρότερα πηξίματα τα έφαγα στην Αθήνα (18 φάνταροι για 16 υπηρείες - βγάλτε μόνοι σας πότε παίρναμε έξοδο).
Πάντως καλά περάσαμε, πλάκα είχε, κι αν με ξανακαλέσουν θα ξαναπάω... Και θα γελάω με τους γαλονάδες που θα προσπαθούν να με επαναστρατιωτικοποιήσουν...:lol:

Cafeeine
19-03-07, 22:01
nikitaras, αντε και καλός πολίτης!

Και εγώ Κω υπηρέτησα, αν και ακριβώς 10 χρόνια πριν απο σένα. Το 543 δεν θυμάμαι που είναι αλλά δεν είναι το πιο κοντινό στην πόλη, νομίζω οτι είναι κοντά στο κέντρο του νησιού.

nikitaras8
22-03-07, 20:27
Σε ευχαριστώ πολύ Cafeeine! Βρήκα λίγο χρόνο στην απογευματινή μου έξοδο και βρήκα λίγα στοιχεία... Ειναι στη μεση του νησιου, 25 χλμ απο την πολη της Κω. Δυστυχως πληροφοριες που συνελεξα ειναι ψιλομαυρο στρατοπεδο... 10-1 παει (και η 1 με υπηρεσιακο!!!) Ομως ειναι και το στρατοπεδο που προχθες αυτοκτονησε το παλικαρακι... Ισως αυτο συμβαλει στο να αυξησουν τα ατομα! Λεμε τωρα... Φυσικα χιλιες φορες να μην αυτοκτονουσε κι ασ λιγοστευαν και τα ατομα! Δεν το συζηταμε! Τριτη φευγω για εκει με ειδικοτητα Διαβιβαστης πεζικου. Αμα βρω χρονο απο εκει θα σας πω εντυπωσεις.

ΚΩ ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ!!! :D

Cafeeine
22-03-07, 21:32
Λοιπόν, πιο πολύ πρόσβαση θα έχεις σε Καρδάμαινα για εξόδους αν θυμάμαι καλά (είναι πιο κοντά) εύχομαι να περάσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται!

Reef
22-03-07, 21:59
10 -1 μια χαρα ειναι εμεις Νευροκοπι ειχαμε 27-1 βγαζαμε 1 εξοδουχο τη μερα εως κανενα

WAntilles
23-03-07, 00:10
Σε ευχαριστώ πολύ Cafeeine! Βρήκα λίγο χρόνο στην απογευματινή μου έξοδο και βρήκα λίγα στοιχεία... Ειναι στη μεση του νησιου, 25 χλμ απο την πολη της Κω. Δυστυχως πληροφοριες που συνελεξα ειναι ψιλομαυρο στρατοπεδο... 10-1 παει (και η 1 με υπηρεσιακο!!!) Ομως ειναι και το στρατοπεδο που προχθες αυτοκτονησε το παλικαρακι... Ισως αυτο συμβαλει στο να αυξησουν τα ατομα! Λεμε τωρα... Φυσικα χιλιες φορες να μην αυτοκτονουσε κι ασ λιγοστευαν και τα ατομα! Δεν το συζηταμε! Τριτη φευγω για εκει με ειδικοτητα Διαβιβαστης πεζικου. Αμα βρω χρονο απο εκει θα σας πω εντυπωσεις.

ΚΩ ΣΟΥ 'ΡΧΟΜΑΙ!!! :D

543; Ωχ-ωχ, άν θυμάμαι καλά αυτό είναι Πυροβολικό (και είναι σχεδόν ακριβώς δίπλα στον Μαρινόπουλο). Εκτός κι αν είναι το άλλο των Μαυροσκούφηδων (οπότε ακόμα χειρότερα).

Λοιπόν στο νησί:

- έχει μία φανταστική ψησταριά στη Ζια, πάνω στην πλαγιά, με θέα αλά Θήρα (και κάτι ψητά)

- έχει μία πολύ καλή κρεπερί στην πόλη

Επίσης στην πόλη ξέρω και άλλα 3-4 πολύ καλά μέρη να σου πω για φαγητό (1 ψησταριά, 1 σουβλάκι, 1 θαλασσινά) αλλά πάνε 5 χρόνια πλέον και δεν τα θυμάμαι.

Αν έχεις διαθέσιμο κάποιο παλιό μικρό αυτοκίνητο (που δεν θα λείψει από άλλους), με την πρώτη ευκαιρία κατέβασέ το κάτω στο νησί.

Θα βοηθήσει πολύ στις εξόδους.

PGiannikos
23-03-07, 04:32
Και πολλές μεθυσμένες αγγλίδες το καλοκαίρι, αν δεν κάνω λάθος... ;) :rolleyes:

nikitaras8
24-03-07, 18:25
543; Ωχ-ωχ, άν θυμάμαι καλά αυτό είναι Πυροβολικό (και είναι σχεδόν ακριβώς δίπλα στον Μαρινόπουλο). Εκτός κι αν είναι το άλλο των Μαυροσκούφηδων (οπότε ακόμα χειρότερα).

Λοιπόν στο νησί:

- έχει μία φανταστική ψησταριά στη Ζια, πάνω στην πλαγιά, με θέα αλά Θήρα (και κάτι ψητά)

- έχει μία πολύ καλή κρεπερί στην πόλη

Επίσης στην πόλη ξέρω και άλλα 3-4 πολύ καλά μέρη να σου πω για φαγητό (1 ψησταριά, 1 σουβλάκι, 1 θαλασσινά) αλλά πάνε 5 χρόνια πλέον και δεν τα θυμάμαι.

Αν έχεις διαθέσιμο κάποιο παλιό μικρό αυτοκίνητο (που δεν θα λείψει από άλλους), με την πρώτη ευκαιρία κατέβασέ το κάτω στο νησί.

Θα βοηθήσει πολύ στις εξόδους.


Το 543 ειναι πεζικό... Οπότε χαλαρά πράγματα σε συνδιασμο και με την ειδικοτητα του διαβιβαστη ακομα καλυτερα... Οσο για ψησταριεσ και μπαρακια αυτα σιγουρα θα τα τιμησω δεοντοσ στις ελευθερες ωρες μου!!! :D

spanaks
03-04-07, 21:37
Κομοτηνή σου'ρχομαι... (21η ΤΘΤ...)

megahead13
19-04-07, 22:17
ΣΕΙΣΜΟΣ!!!ΣΕΙΣΜΟΣ!!! ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΜΟΣ!!!!!

Τέλος η Κύπρος!!! Άντε απολελέ και τρελελέ σε λίγες μέρες!!!!! :clap:

AddictedToChaos
19-04-07, 22:42
Τι είναι αυτό με την Κύπρο ρε παιδιά τον τελευταίο καιρό;

Με το ζόρι σε τοποθετούν εκεί; Να τους πάρει και να τους σηκώσει :twisted:

Reef
20-04-07, 10:13
Κυπρο φιλε ειναι πολυ καλη φαση, εχεις απιστευτα πιο πολλες αδειες, πολυ μεγαλυτερη πληροτητα (ie λιγοτερες υπηρεσιες) σχεδον κανονικο μισθο και επισης οταν παιρνεις αδεια φτανεις Αθηνα πολυ πιο γρηγορα απο οπουδηποτε με το Αεροπλανο, ενω απο Κομοτηνη πχ θες καμια 10 αρια ωρες

AddictedToChaos
20-04-07, 10:42
Αν εμένα όμως, δεν μ'ενδιαφέρουν όλα αυτά που λες Reef, τι μπορώ να κάνω; :hmm: :p

Reef
20-04-07, 10:56
ναι αλλα γιατι να μη θες να πας? ειναι μεγαλη χαζομαρα, εγω μετανιωνα που δεν εβαλα βυσμα για ΕΛΔΥΚ

AddictedToChaos
20-04-07, 11:10
Για αρκετούς λόγους, αλλά κυρίως λόγω απόστασης και αποκλειστικής πρόσβασης μέσω αεροπλάνου :whistle:

nickaraxnos
20-04-07, 11:18
Αν εμένα όμως, δεν μ'ενδιαφέρουν όλα αυτά που λες Reef, τι μπορώ να κάνω; :hmm: :p

Αν στο κέντρο σου συμπληρωθούν οι αιτήσεις που χρειάζονται, δε θα σε πάρουν. Συνήθως υπάρχουν εθελοντές. Όπως και για τους δόκιμους. Αν δεις οτι δεν υπάρχουν εθελοντές, προσπάθησε να βγεις κάποιο Ι για να μην πας ;)

AddictedToChaos
20-04-07, 11:26
Αν στο κέντρο σου συμπληρωθούν οι αιτήσεις που χρειάζονται, δε θα σε πάρουν. Συνήθως υπάρχουν εθελοντές. Όπως και για τους δόκιμους. Αν δεις οτι δεν υπάρχουν εθελοντές, προσπάθησε να βγεις κάποιο Ι για να μην πας ;)

Δεν θέλω να αποφύγω τη θητεία μου, γιατί θέλω να πάω για πρακτικούς λόγους κυρίως :hmm:

Απλώς, δεν γουστάρω με το στανιό να με τοποθετήσουν στην Κύπρο.

Μ'ένα φίλο μου που το 'χαμε συζητήσει, μου είπε πως αν βρω τρεις σοβαρούς λόγους που δεν θέλω να πάω, με απαλλάσσουν.

Κάτι θα σκεφτώ αν είναι. Thanks :p

nickaraxnos
20-04-07, 11:29
Δεν κατάλαβες. Δε σου είπα να βγεις Ι5. Απλά στην Κύπρο πάνε μόνο η Ι1. Μπορείς να βγείς Ι2 ή Ι3 ένοπλο (αν θες το όπλο) που δεν έχει κάποια διαφορά με το Ι1. Σοβαροί λόγοι στο στρατό δεν υπάρχουν. Μόνο οι ανάγκες της "πατρίδας"

AddictedToChaos
20-04-07, 11:31
Δεν κατάλαβες. Δε σου είπα να βγεις Ι5. Απλά στην Κύπρο πάνε μόνο η Ι1. Μπορείς να βγείς Ι2 ή Ι3 ένοπλο (αν θες το όπλο) που δεν έχει κάποια διαφορά με το Ι1. Σοβαροί λόγοι στο στρατό δεν υπάρχουν. Μόνο οι ανάγκες της "πατρίδας"

Χμμ. Είμαι άκρως υγιής και το σώμα μου είναι φυσιολογικό.

Επομένως, δύσκολα να αποφύγω το I1 :(

hemlock
20-04-07, 11:35
Χμμ. Είμαι άκρως υγιής και το σώμα μου είναι φυσιολογικό.

Επομένως, δύσκολα να αποφύγω το I1 :(
Αχμμμμ.......... Η μπυροκοιλια δεν θεωρηται Ι2:hmm::p

nickaraxnos
20-04-07, 11:38
Χμμ. Είμαι άκρως υγιής και το σώμα μου είναι φυσιολογικό.

Επομένως, δύσκολα να αποφύγω το I1 :(

:lol: :lol: :lol: Ψάρι :p :)

Υπάρχουν πολλοί τρόποι. Πχ θα σου κάνουν εξετάσεις στα αυτιά. Κάνε οτι δεν ακούς πολύ καλά και θα σε στείλουν στο νοσοκομείο. Κάνε και εκεί οτι δεν ακούς όλα τα μπιπ και τελείωσες. Εναλλακτικά βάλε βύσμα ένα γιατρό. Εναλλακτικά πες στο γιατρό οτι δε θες να πας Κύπρο γιατί έχεις ένα πολύ σοβαρό λόγο (πες μια μπούρδα) και παρακάλεσέ τον να σε βγάλει Ι2.
Αλλα μην αγχώνεσαι. Όπως σου είπα θα υπάρχουν άλλοι που θα θέλουν να πάνε.
Επίσης αν θες μια πληροφορία - συμβουλή. Πιο πολύ να φυλάγεσαι απο τους άλλους στρατιώτες παρά απο τους αξιωματικούς. :) Άντε καλή υπομονή :(

mach
20-04-07, 11:47
Ι2 βγαίνεις και με ελάχιστη μυωπία, το πιο εύκολο πράγμα... Στις εξετάσεις, κάνε ότι δεν διαβάζεις κάτω από τη μεσαία σειρά των γραμμάτων και είσαι τζετ. Πάει η Κύπρος.
(Εγώ εχω αρκετούτσικη μυωπία, εντωμεταξύ ο στρατιωτικός οφθαλμίατρος που μας εξέταζε έτυχε να είναι γείτονας και έβαλε τα γέλια όταν με είδε να κυκλοφορώ χωρίς γυαλιά και φακούς... Όποτε έκανα βολή, θέριζα τα δέντρα πίσω απο τους στόχους... Μ'αρέσει που μου εμπιστευόταν και όπλο να φυλάω το πεντάγωνο ενώ δεν βλέπω τη τύφλα μου. :rofl:)

AddictedToChaos
20-04-07, 12:00
Αχμμμμ.......... Η μπυροκοιλια δεν θεωρηται Ι2:hmm::p

Όση είχα, την εξαφάνισα λόγω δίαιτας :p


:lol: :lol: :lol: Ψάρι :p :)

Άσε μας ρε :p


Υπάρχουν πολλοί τρόποι. Πχ θα σου κάνουν εξετάσεις στα αυτιά. Κάνε οτι δεν ακούς πολύ καλά και θα σε στείλουν στο νοσοκομείο. Κάνε και εκεί οτι δεν ακούς όλα τα μπιπ και τελείωσες.

Δεν γουστάρω ματσακωνιές :p


Εναλλακτικά βάλε βύσμα ένα γιατρό.

Έχω 2 γιατρούς στην οικογένεια, κάτι θα μπορούσα να κάνω, αλλά δεν γουστάρω ματσακωνιές, again :p


Εναλλακτικά πες στο γιατρό οτι δε θες να πας Κύπρο γιατί έχεις ένα πολύ σοβαρό λόγο (πες μια μπούρδα) και παρακάλεσέ τον να σε βγάλει Ι2.

Κάτι τέτοιο θα "παιχτεί"


Αλλα μην αγχώνεσαι. Όπως σου είπα θα υπάρχουν άλλοι που θα θέλουν να πάνε.

Καλά δεν τραβάω και ζόρι, συζήτηση κάνουμε.


Επίσης αν θες μια πληροφορία - συμβουλή. Πιο πολύ να φυλάγεσαι απο τους άλλους στρατιώτες παρά απο τους αξιωματικούς. :) Άντε καλή υπομονή :(

"Τοίχο, τοίχο, μη σε πετύχω" που λένε; :lol:


Ι2 βγαίνεις και με ελάχιστη μυωπία, το πιο εύκολο πράγμα... Στις εξετάσεις, κάνε ότι δεν διαβάζεις κάτω από τη μεσαία σειρά των γραμμάτων και είσαι τζετ. Πάει η Κύπρος.

Αs above, δεν θέλω να το παίξω δήθεν μύωπας, βαρήκοος, κλπ.


(Εγώ εχω αρκετούτσικη μυωπία, εντωμεταξύ ο στρατιωτικός οφθαλμίατρος που μας εξέταζε έτυχε να είναι γείτονας και έβαλε τα γέλια όταν με είδε να κυκλοφορώ χωρίς γυαλιά και φακούς... Όποτε έκανα βολή, θέριζα τα δέντρα πίσω απο τους στόχους... Μ'αρέσει που μου εμπιστευόταν και όπλο να φυλάω το πεντάγωνο ενώ δεν βλέπω τη τύφλα μου. :rofl:)

:lol:

Οπότε, θα κάτσω να σκεφτώ καμιά μπούρδα ως δικαιολογία και βλέπουμε.

mach
20-04-07, 12:13
:lol:

Οπότε, θα κάτσω να σκεφτώ καμιά μπούρδα ως δικαιολογία και βλέπουμε.

Φοβάμαι ότι θα μπλέξεις έτσι. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
Σκέψου ότι οι λίστες με τους φαντάρους που πάνε ΕΛΔΥΚ καταρτίζονται στο πεντάγωνο για κεντρικό έλεγχο και όχι σε κάθε μονάδα ξεχωριστά. Συνεπώς δεν θα έχεις άμεση επαφή με κάποιον υπέυθυνο για να τους πεις το παράπονό σου, η αρμοδιότητα του κάθε στρατοπέδου φτάνει μέχρι την αποστολή της λίστας των εθελοντών. Εάν δεν φτάσουν, αρχίζει... παιδομάζωμα.

Reef
20-04-07, 12:30
Για αρκετούς λόγους, αλλά κυρίως λόγω απόστασης και αποκλειστικής πρόσβασης μέσω αεροπλάνου :whistle:

ξεχνας οτι οπουδηποτε στην ελλαδα και να παρεις μεταθεση εκτος αν εισαι πολυ βυσμα 4 ωρες με αμαξι/τρενο θα της θες

mxa055
26-04-07, 14:30
Εγώ ακόμα περιμένω το χαρτί της παρουσίασης... πιο πολύ περιμένω αυτό από ότι ο κολλητός μου το χαρτί της απόλυσης :P Έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά και αυτοί με αφήνουν και κρέμομαι.
Ήταν να πάω Αύγουστο και το τσακάλι έκανα αίτηση για Μαϊο και τώρα δεν ξέρω καν τι γίνεται... στο ρουφ λένε τα στείλαμε όλα, στο ΑΤ της περιοχής μου λένε έχει κάνα μήνα να έρθει χαρτί.
Το βλέπω να με ρίχνουν στα χειρότερα όντας από τους τελευταίους :hmm:

Sunset_Boulevard
26-04-07, 15:09
Πολύκαστρο 525 τάγμα πεζικού...έχει γραφτεί και βιβλίο για το συγκεκριμένο τάγμα..ήτανε μαύρο χωρίς να έχει ούτε έναν τέθωρα μέσα χαχαχαχα..

Ακόμα θυμάμαι τα 15-30 μέσα 1 έξω.:down:

katafitos
26-04-07, 21:45
Παιδια κανεις απο 650 ΠΑΥΠ Ξανθη? :cool:

Reef
26-04-07, 21:56
εγω ξανθη ημουνα Σταυρουπολη (πριν γινει κεντρο) δεν θυμαμαι το ταγμα νομιζω 557 ΤΠ

katafitos
26-04-07, 22:29
Πρεπει να ησουν απο την αλλη πλευρα.
Εγω ημουν απεναντι απο το Πετροχωρι
Μπορουσες να αναγνωρισεις ανετα το Πετροχωρι απο μακρια
Υπηρχε μονιμα μια μαυριλα απο πανω :p

Reef τι σειρα ησουν?
Εγω 274
Ειχαμε τους Διαβιβαστες που ηταν στο Σωμα
και παιζαμε Υλικοπολεμοι vs Διαβιβαστες στο Medal of Honour
Τους ειχαμε τεντωσει! :p

nickaraxnos
26-04-07, 22:37
Έχω 2 γιατρούς στην οικογένεια, κάτι θα μπορούσα να κάνω, αλλά δεν γουστάρω ματσακωνιές, again :p

"Τοίχο, τοίχο, μη σε πετύχω" που λένε; :lol:

Οπότε, θα κάτσω να σκεφτώ καμιά μπούρδα ως δικαιολογία και βλέπουμε.

1) Τίμιο αλλά θα δεις (εκτός και αν είσαι πολύ τυχερός) οτι ο στρατός λειτουργεί με τέτοιο τρόπο που σε αναγκάζει να βάλεις βύσμα.
2) Όχι εννοώ οτι είναι πολύ χειρότεροι στη συμπεριφορά. Υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά οι περισσότεροι είναι άστα να πάνε.
3) Διάλεξες το χειρότερο :p

ermis333
26-04-07, 22:57
Ήρθε η ώρα και για εμένα να τιμίσω την πατρίδα.

ΣΥΠ (ΚΕΥΠ Λαμίας) παρουσιάζομαι στις 7 Μαίου τελικά.

Τι λέει το ΣΥΠ;;; Έχω ακούσει καλά λόγια.


ΥΓ. Να πάρω sleeping bag από την πρώτη μέρα;;

XTCgr
27-04-07, 00:16
Υλικού πολέμου είναι ρέκλα...στη Λαμία είχε λίγο τέντωμα (έτσι είπε φίλος που μπήκε Φεβρουάριο)

katafitos
27-04-07, 00:31
Ε οχι και sleeping bag απο την πρωτη μερα
Ειπαμε...
Στη αρχη σε σχεση με αλλα κεντρα η Λαμια ειναι πουδρα
Εισαι τυχερος και δεν θα προλαβεις καμια Παρελαση γιατι θα ειχες τεντωθει πανω-κατω πανω-κατω στο Βημα
Οι Οδηγοι θα το παιζουν Λεουρες αλλα αυτοι θα τρωνε τις καμπανες
Θα γελασεις με την ψυχη σου με τους Προβλεπε Υποψηφιους Δοκιμους

Η Λαμια ειναι ακομη καλυτερα οταν περνας ΛΥΒ :twisted:
Τους γραφεις ολους κανονικα. :p

nickaraxnos
27-04-07, 08:28
7 Μαίου τι να το κάνεις το sleeping bag; Γενικώς υλικό πολέμου, θα περάσεις καλά σε όλη τη θητεία σου. Πάντα με μια επιφύλαξη γιατί στο στρατό ποτέ δε ξέρεις :p Επίσης καλό είναι να μην ρωτάς άλλους για το αν είναι καλή μια συγκεκριμένη μονάδα γιατί 1) ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά 2) εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες αν μια μονάδα είναι για τούφες και αυτά μεταβάλλονται σχτεικά εύκολα και γρήγορα :)

mxa055
30-04-07, 12:37
10 Μάη πάρουσιάζομαι Κόρινθο τελικά... έρευνα πληροφορικής

jefferson
06-05-07, 03:39
10 Μάη πάρουσιάζομαι Κόρινθο τελικά... έρευνα πληροφορικής

εκεινο το Γα****νο το πεδιο βολης στα εξαμηλια το ανεβοκατεβηκα απειρες φορες τις πιο πολλες τρεχωντας
και ποσες φορες σερνομενος να περναω πανω απο τα αγκαθια και τα κοτρωνια
Αλλα ειχαμε πετυχει σε Υπερπατριωτη διοικητη Αρε κουφαλα Κουτσ****α σου το χρωσταω ακομα μετα απο 13 χροννια εγω φταιω τοτε που ησουνα εδω περα να σου την στησω σε μια γωνια και να σε κανω ασηκωτο

(οπως καταλαβατε τους αγαπαω πολυ τους καραβαναδες και τους Ντακους):evil:

WAntilles
06-05-07, 15:20
10 Μάη πάρουσιάζομαι Κόρινθο τελικά... έρευνα πληροφορικής

Καλά εσύ πρέπει να είσαι όχι απλώς βύσμα, πολύπριζο, ή υποσταθμός, αλλά μεγαλόπολη.

XTCgr
06-05-07, 17:32
Καλά εσύ πρέπει να είσαι όχι απλώς βύσμα, πολύπριζο, ή υποσταθμός, αλλά μεγαλόπολη.

:rofl: :oneup:

jdm
06-05-07, 20:19
οποιος παει στην 156 Α/Κ στην αλεξανδρουπολη στο M113 της πυροβολαρχία διοικήσεως εχω ξεχαση μια φωτογραφικη μηχανη θελω της φωτο που εχει μεσα !!! απολυθηκα το 2000 :whistle:

κατι αλλο το χαρτι που σου στελνουν μετα αν ειναι ασπρο τι γινεται?

jefferson
08-05-07, 02:54
οποιος παει στην 156 Α/Κ στην αλεξανδρουπολη στο M113 της πυροβολαρχία διοικήσεως εχω ξεχαση μια φωτογραφικη μηχανη θελω της φωτο που εχει μεσα !!! απολυθηκα το 2000 :whistle:

κατι αλλο το χαρτι που σου στελνουν μετα αν ειναι ασπρο τι γινεται?

το πιο πιθανον να σε ξεχασουνε απο τις εφεδρειες ή αλλιως εισαι πολυ σημαντικος για το στρατευμα και δε σε καλουν οπου πανε και οι αλλοι αλλα οπου διαταχτεις να πας
αυτο δεν σημαινει οτι το χρωμα δεν μπορει να αλλαξει σ'εμενα ηρθαν 2 ασπρα 3 ή 4 πρασινα και τωρα ξανα ασπρο

Αββυσος η Ψυχη Των καραβαναδοΝτακων :hmm:


Παράθεση: Αρχικό μήνυμα από mxa055
10 Μάη πάρουσιάζομαι Κόρινθο τελικά... έρευνα πληροφορικής
Καλά εσύ πρέπει να είσαι όχι απλώς βύσμα, πολύπριζο, ή υποσταθμός, αλλά μεγαλόπολη.

Α.Η.Σ. Αγιου Δημητριου Να λες 1570 Mw

@ ADSLgr.com All rights reserved.