PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Psychaos
08-05-07, 03:25
Οποιος παει στην 24η εμα καλα ξεμπερδεματα , ελπιζω να εχουν αλλαξει τα σκηνικα αλλα δεν νομιζω . Σας λεει τιποτα το 60 μερες συνεχομενα υπηρεσια και καθε 3 μηνες απο 7 μερες αδεια χωρις ουτε 1 μερα τιμιτικη?? Πολυ γελιο ! Ας πουμε και το καλυτερο οτι μερικες μερες ειχα σκοπια μετα αγγαρεια και μετα καψημιτζης χωρις να υπολογιζουμε τις πρωινες ωρες στον ορχο { αν θυμαμε καλα ετσι λεγοταν } και οταν μιλαμε για το σωμα που υπηρετησα ειχε πολλη δουλεια . Μιλαμε για το 1999 εως το 2000 που η θητεια ηταν 18 μηνες. Το οπλο ειναι ενα τα τεθωρακισμενα! :wall:

Lord_British
08-05-07, 03:37
Καλά εσύ πρέπει να είσαι όχι απλώς βύσμα, πολύπριζο, ή υποσταθμός, αλλά μεγαλόπολη.

Σιγα το βυσμα.

Εχω φιλο που υπηρετει πολεμικο ναυτικο στην Αγ. Παρασκευη :p :p

Και σκεψου οτι το σπιτι του ειναι Χαλανδρι. :lol: :lol: :respekt:

batraxos1978
08-05-07, 04:27
617ΕΤΠ και τα μυαλλα στα καγκελα!!!Αθανατη Χεληδονα!!!

Το ΣΕΠ (Σωμα Ερευνας Πληροφορικης) μια χαρα ειναι (κατα 99%),εκανα ενα 2μηνο αποσπασμενος.Μονο παρακαλα να εχει κοσμο η μοναδα σου....αλλιως.

287λελε!!!(η 2004Β ΕΣΣΟ)

Sunset_Boulevard
08-05-07, 10:59
617ΕΤΠ και τα μυαλλα στα καγκελα!!!Αθανατη Χεληδονα!!!

Το ΣΕΠ (Σωμα Ερευνας Πληροφορικης) μια χαρα ειναι (κατα 99%),εκανα ενα 2μηνο αποσπασμενος.Μονο παρακαλα να εχει κοσμο η μοναδα σου....αλλιως.

287λελε!!!(η 2004Β ΕΣΣΟ)


Η Χελιδόνα έκλεισε πριν 10 μήνες.

jdm
08-05-07, 11:13
το πιο πιθανον να σε ξεχασουνε απο τις εφεδρειες ή αλλιως εισαι πολυ σημαντικος για το στρατευμα και δε σε καλουν οπου πανε και οι αλλοι αλλα οπου διαταχτεις να πας
αυτο δεν σημαινει οτι το χρωμα δεν μπορει να αλλαξει σ'εμενα ηρθαν 2 ασπρα 3 ή 4 πρασινα και τωρα ξανα ασπρο

Αββυσος η Ψυχη Των καραβαναδοΝτακων :hmm:



Α.Η.Σ. Αγιου Δημητριου Να λες 1570 Mw


το οτι δεν τα στελνω πισω μετραει?:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

αν και καποια στιγμη με παιρνει η αστυνομια τηλ να παω να τα συμπληρωσω εκει... αλλα μου εχει ερθει ενα ( ουτε ξερω που το εχω βαλει) και δεν με εχουν παρει... παει με ξεχασαν !!!

batraxos1978
08-05-07, 20:38
Η Χελιδόνα έκλεισε πριν 10 μήνες.

Το τογμα ναι,πηγε στην Πλατη (εκει ειμουν οταν γινοταν η μεταφορα).Ειμουν στην ΠΑΠ Χεληδονας εγω (και λιγο καιρο στο Φραγμα)!!!

megahead13
08-05-07, 21:02
Σιγα το βυσμα.

Εχω φιλο που υπηρετει πολεμικο ναυτικο στην Αγ. Παρασκευη :p :p

Και σκεψου οτι το σπιτι του ειναι Χαλανδρι. :lol: :lol: :respekt:
Ωχ, ωχ! Κάτι μου λέει αυτό. Να σου πω, το Νοέμβρη παρουσιάστηκε;;;

Νικαετός
08-05-07, 21:08
Ωρέ μην μιλάτε όσοι δεν ξέρετε... :p

Ξέρετε τι είναι το Ναυτικό στην Αγία Παρασκευή (ΣΔΑΜ), τους έχουν βάλει να σκάβουν το βουνό για να βρουν θάλασσα υπόγεια και να φτιάξουν ...αντιπυρηνικό ναύσταθμο :rofl: Και οι ναυτίνες με μαστίγια και μπότες να σε μαστιγώνουν αλύπητα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι τράβηξα 10 μήνες εκεί μέσα :whistle:

hemlock
08-05-07, 21:09
να μιλησω για Κλαθμωνος mod?

Νικαετός
08-05-07, 21:12
να μιλησω για Κλαθμωνος mod?

A..από εκεί δεν πέρασα, δεν έχω...εμπειρίες . ;)

jdm
09-05-07, 00:41
Ωρέ μην μιλάτε όσοι δεν ξέρετε... :p

Ξέρετε τι είναι το Ναυτικό στην Αγία Παρασκευή (ΣΔΑΜ), τους έχουν βάλει να σκάβουν το βουνό για να βρουν θάλασσα υπόγεια και να φτιάξουν ...αντιπυρηνικό ναύσταθμο :rofl: Και οι ναυτίνες με μαστίγια και μπότες να σε μαστιγώνουν αλύπητα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι τράβηξα 10 μήνες εκεί μέσα :whistle:

ναυτινες, μαστιγια, φοραγαν μαυρα κολητα δερματινα ..... πωπωπω τι θα τραβηξες... δεν με φωναζες και μενα!!!!!

micar98
26-05-07, 18:12
295 Λελέ - 2006 Β Εσσο. Πήγα μεγάλος το ξέρω αλλά τι να κανουμε, σπούδαζα ο καψερός.

Παρουσιάστηκα Λαμία ΚΕΥΠ, μετάθεση και μεταταξη στο Πυροβολικό 88 ΜΕΑ/ΑΠ (Αντιαεροπορικό Πυροβολικό στους Αγγαριώνες) και μετά 2ο Επιτελικό στο ΓΕΣ.

Πήρα τις εξής ειδικότητες:

1. Αρχηγός στοιχείου αντιαεροπορικού πυροβολικού

2. Διαβιβαστής

3. Γραφέας

4. Οπλίτης Πληροφοριών.

micar98
26-05-07, 18:13
Ήρθε η ώρα και για εμένα να τιμίσω την πατρίδα.

ΣΥΠ (ΚΕΥΠ Λαμίας) παρουσιάζομαι στις 7 Μαίου τελικά.

Τι λέει το ΣΥΠ;;; Έχω ακούσει καλά λόγια.


ΥΓ. Να πάρω sleeping bag από την πρώτη μέρα;;

Μια χαρά ψαρά εκει παρουσιάστηκα κι εγώ. Κοιτα να μείνεις υλικού πολέμου μην σε πετάξουν πουθενά αλλού..

micar98
26-05-07, 18:15
εκεινο το Γα****νο το πεδιο βολης στα εξαμηλια το ανεβοκατεβηκα απειρες φορες τις πιο πολλες τρεχωντας
και ποσες φορες σερνομενος να περναω πανω απο τα αγκαθια και τα κοτρωνια
Αλλα ειχαμε πετυχει σε Υπερπατριωτη διοικητη Αρε κουφαλα Κουτσ****α σου το χρωσταω ακομα μετα απο 13 χροννια εγω φταιω τοτε που ησουνα εδω περα να σου την στησω σε μια γωνια και να σε κανω ασηκωτο

(οπως καταλαβατε τους αγαπαω πολυ τους καραβαναδες και τους Ντακους):evil:

μαζί σου

micar98
26-05-07, 18:18
Απλώς, δεν γουστάρω με το στανιό να με τοποθετήσουν στην Κύπρο.



πάντως η Κύπρος είναι πολύ καλύτερη μετάθεση από κάτι μαύρες σε Έβρο, Λήμνο και άλλες εξωτικές τοποθεσίες να το ξέρεις αυτό. Όσοι πήγαν Κύπρο πέρασαν πολύ καλά απλά τους έφυγαν πολλά λεφτά.

micar98
26-05-07, 18:23
ναι αλλα γιατι να μη θες να πας? ειναι μεγαλη χαζομαρα, εγω μετανιωνα που δεν εβαλα βυσμα για ΕΛΔΥΚ

κι εγω το μετάνιωσα. καλύτερα Κύπρος παρά μαύρα νησιά ή εβρος. Χιλιες φορές καλύτερα

Alex_13
28-05-07, 18:46
Νομίζεις ;)

micar98
28-05-07, 22:32
Νομίζεις ;)

Μπα...

21century
30-05-07, 10:35
Παιδιά δεν λεμε και τις σειρες μας μηπως βρουμε ο ενας τον αλλον? Πλακα θα εχει και αν ειναι να συνατηθουμε...

pantakos
30-05-07, 13:31
Λοιπόν! :)

Σειρά Β' 2004 (Μάρτιος) Πολεμική Αεροπορία

1. Τρίπολη (http://www.haf.gr/el/structure/units/dae/units/124PBE.asp) (Κλασσικά, 3η μοίρα - προτελευταία διμοιρία)
2. ΑΑ Ρόδου (http://www.haf.gr/el/structure/units/day/units/keda-r.asp) (για 2.4 μήνες)
3. 128 ΣΕΤΗ (Καβούρι) για τους επόμενους μήνες!

Απόλυση 9 Μαρτίου 2005

Ειδικότητα: ΤΗΦΝ (ακα Τηλεφωνητής) :)

:respekt:

mach
30-05-07, 13:53
Ωραία ιδέα. Έχουμε και λέμε:

Σειρά Γ' 2005 στην τιμημένη Π.Α (έλα ρε pantako)
Τρίπολη --> Λάρισα (ΔΑΚ) --> Αυλίδα (204ΜΓΑΠ) --> Πεντάγωνο :oops:

Ειδικότητα ΧΕΓΚ (καυσιμίτης), απόλυση 1η Αυγούστου '06.

iloxos
30-05-07, 15:49
Αετός και πεζικό 284 - 03Γ. Επιστροφή απο Αγγλία και ξενέρα

9ο ΣΠ για ένα μήνα (βαρεμάρα μέχρι αηδείας, 47 απόφοιτοι λυκείου στους 735!!!, 17 απο ΤΕΙ/ΑΕΙ > όλοι ΥΕΑ.)
ΣΑΚΕΔΒ για 4 μήνες (τρελά καψώνια, 94 υπηρεσίες στους 90, φουλ εκπαίδευση και 8 μόλις εξόδους = τρέλα, φρίκη, σπασμένα γόνατα και -14 κιλά)
Μ/Κ ΤΕ στην Ρόδο για 13 μήνες (μαυρίλα το πρωί αλλά φαλιράκι, ορφανίδου και παλιά πόλη το βράδυ +μπάνια 8 μήνες σχεδον = επαναφορά στον κόσμο).
Πολλοί φίλοι και πολλές αναμνήσεις.
Ξαναπήγαινα ΔΕΑ στη Ρόδο πατητός (τρελά μωρα....;))

micar98
30-05-07, 18:07
2006 B ΕΣΣΟ (295)

Λαμία (ΚΕΥΠ)---> Λήμνος (88 ΜΕΑ/ΑΠ):sorry: ---> 2ο Επιτελικό ΓΕΣ

Απόλυση 8/5/07

KLG
30-05-07, 19:44
Αετός και πεζικό 284 - 03Γ. Επιστροφή απο Αγγλία και ξενέρα

9ο ΣΠ για ένα μήνα (βαρεμάρα μέχρι αηδείας, 47 απόφοιτοι λυκείου στους 735!!!, 17 απο ΤΕΙ/ΑΕΙ > όλοι ΥΕΑ.)
ΣΑΚΕΔΒ για 4 μήνες (τρελά καψώνια, 94 υπηρεσίες στους 90, φουλ εκπαίδευση και 8 μόλις εξόδους = τρέλα, φρίκη, σπασμένα γόνατα και -14 κιλά)
Μ/Κ ΤΕ στην Ρόδο για 13 μήνες (μαυρίλα το πρωί αλλά φαλιράκι, ορφανίδου και παλιά πόλη το βράδυ +μπάνια 8 μήνες σχεδον = επαναφορά στον κόσμο).
Πολλοί φίλοι και πολλές αναμνήσεις.
Ξαναπήγαινα ΔΕΑ στη Ρόδο πατητός (τρελά μωρα....;))

ΣΑΚΕΔΒ Χαϊδάρι? Ημουν 285 νεοσύλλεκτος και λυπόμουν τις σειρούλες τους που σαν ΥΕΑ 'Β τους αλλάζατε τα φώτα. Το τι γέλιο ρίχναμε με τα χάλια σας στην κουζίνα δεν περιγράφεται.
ΥΕΑ Κακομοίρης Κακομοίρογλου ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ?

Ήσασταν τα γιουσουφάκια των ανθυπολοχαγών που βγάζανε τα απωθημένα της ΣΣΕ πάνω σας, μετά κάνατε γιουσουφάκια σας τους ΥΕΑ Α, και αυτοί οι ανθυποκακόμοιροι θέλανε να επιβληθούν σε εμάς :lol:

Ήταν η χαρά της ζωής μας, όλοι θέλανε να πάνε μαγειρία ΥΕΑ, απίστευτο φαϊ (μέχρι και φακές έτρωγα απο αυτόν τον μάγειρα) ξεκούραση, αλλό να πλένεις πιατα για 60 άτομα και άλλο δίσκους για 600. Και φυσικά καυγάδες με τον αστειάτορα (εστιάτορας) ΥΕΑ.

Stelios
30-05-07, 19:53
Λοιπόν! :)

Σειρά Β' 2004 (Μάρτιος) Πολεμική Αεροπορία

1. Τρίπολη (http://www.haf.gr/el/structure/units/dae/units/124PBE.asp) (Κλασσικά, 3η μοίρα - προτελευταία διμοιρία)
2. ΑΑ Ρόδου (http://www.haf.gr/el/structure/units/day/units/keda-r.asp)(για 2.4 μήνες)
3. 128 ΣΕΤΗ (Καβούρι) για τους επόμενους μήνες!

Απόλυση 9 Μαρτίου 2005

Ειδικότητα: ΤΗΦΝ (ακα Τηλεφωνητής) :)

:respekt:

Κατι μου θυμιζεις εσυ .... Ειμαι Γ'2004 και ημουν εκπαιδευομενος στο Καβουρι απο τον Ιουλιο του 04 εως το Σεπτεμβρη . Μετα Ταναγρα εως το Φεβρουαριο του 05 και τελος στο Τ/Η του ΓΕΑ μεχρι τα μεσα Μαιου οπου πεσαν οι αδειες .

Στο καβουρι τηλεφωνητης ησουν την περιοδο που σου εγραψα ???

iloxos
30-05-07, 21:56
ΣΑΚΕΔΒ Χαϊδάρι? Ημουν 285 νεοσύλλεκτος και λυπόμουν τις σειρούλες τους που σαν ΥΕΑ 'Β τους αλλάζατε τα φώτα. Το τι γέλιο ρίχναμε με τα χάλια σας στην κουζίνα δεν περιγράφεται.
ΥΕΑ Κακομοίρης Κακομοίρογλου ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ?

Ήσασταν τα γιουσουφάκια των ανθυπολοχαγών που βγάζανε τα απωθημένα της ΣΣΕ πάνω σας, μετά κάνατε γιουσουφάκια σας τους ΥΕΑ Α, και αυτοί οι ανθυποκακόμοιροι θέλανε να επιβληθούν σε εμάς :lol:

Ήταν η χαρά της ζωής μας, όλοι θέλανε να πάνε μαγειρία ΥΕΑ, απίστευτο φαϊ (μέχρι και φακές έτρωγα απο αυτόν τον μάγειρα) ξεκούραση, αλλό να πλένεις πιατα για 60 άτομα και άλλο δίσκους για 600. Και φυσικά καυγάδες με τον αστειάτορα (εστιάτορας) ΥΕΑ.


Ααααα... Δεν φτάνει που σε τάιζα με βρίζεις και απο πάνω (ήμουν εστιάτορας το τελευταίο μήνα - γόνατα γιοκ)!!!!! Προσωπικά δεν τσακώθηκα με κανένα στρ και φύλαγα και φαγητο κρυφά για τα παιδιά.

Αυτά τα χάλια φίλε μου κάνανε πολύ καιρό για να φύγουν απο μέσα μας...

Τον Ανθλγο τον πέτυχα στις ασκήσεις ψαρά - εγώ δκτης λόχου, και τον έτρεχα μαζί με τους ψαροδεα που είχα. Τρελάθηκε ο άνθρωπος χαχαχα!!!

KLG
30-05-07, 22:08
Ααααα... Δεν φτάνει που σε τάιζα με βρίζεις και απο πάνω (ήμουν εστιάτορας το τελευταίο μήνα - γόνατα γιοκ)!!!!! Προσωπικά δεν τσακώθηκα με κανένα στρ και φύλαγα και φαγητο κρυφά για τα παιδιά.

Αυτά τα χάλια φίλε μου κάνανε πολύ καιρό για να φύγουν απο μέσα μας...


Είμαι ένα αχάριστο παλιόσκυλο, όλοι το ξέρουν αυτό :p

Eντάξει και να μην μου έδινες εσυ (κάποιος πήγε να με εμποδίσει μια φορά) το έπαιρνα μόνος μου. Είπαμε δεν παίρνεις το κόκκαλο απο το παλιόσκυλο :p Mια φορά ο Ταξ. είχε κάτι άλλους Ταξ καλεσμένους και ειπανε στον μάγειρα των ΥΕΑ να κάνει κάτι νηστίσιμο επειδή ήταν Τετάρτη. Με πήρε βοηθό επειδή ήμουν ο μόνος που έπλενα τα χέρια μου :lol: απο κάθε πιάτο που έφτιαχνε έτρωγα το περίσευμα, μέχρι και ταραμοσαλάτα για τον θάλαμο πήρα :lol: :lol:

Σίγα μην περίμενα απο σένα να με ταϊσεις :p

Διονύσης
31-05-07, 00:09
Εφ.Ανθ.ΠΖ εκπαιδευτής όλμων 4,2'' 159 (1999 β') ΕΣΣΟ
1μ Κόρινθο
5μ ΣΕΑΠ-ΒΟΠ
4μ 542ΜΧΤΠ Τσαϊρι Ρόδος
13μ ΤΕ Άνω Καλαμώνα (4ο Γραφείο, Λόχοι Διοικ+ΛΥΤ)

Αξέχαστη Κρήτη, αξέχαστη Ρόδος.
Ονειρικά βράδια Ορφανίδου (Colorado), Φαληράκι, Καλλιθέα, Βορειοευρωπαίες, Λιβανέζες κτλ κτλ....
Το πιο ριψοκίνδυνο που έκανα...πήγα Λίβανο χωρίς άδεια για έξοδο από χώρα, και επέστρεψα μια μέρα πριν αρχίσουν τους βομβαρδισμούς οι Ισραηλινοί στη Βηρυττό (ακόμα και τότε τους είχαν στην μπούκα του κανονιού....). Κι όλα αυτά για κάτι γκόμενες...
Το μόνο που μετάνοιωσα ήταν που δεν ήθελα -αρχικά- να κάνω ούτε στρατό ούτε Δόκιμος. Ευτυχώς δεν τα κατάφερα (αν και προσπάθησα!).

peter pan
31-05-07, 00:51
74Α ΕΣΣΟ 108 σειρα
ΚΕΠΒ Θηβα
131ΜΠΠ Ξανθη Δραμα
Και για οσους παραπονιουνται 28 μηνες και παραλιγο 30 με Φ. 2 μερες

rcs
31-05-07, 00:55
@pantakos Το βήμα ακούει φροντίδα?

@stelios Τανάγρα τηλεφωνητής? Ήμουν στο COC......

@mach ίδια σειρά και σίγουρα θα θυμάσαι και τον Γιώργο Βαλ......?

XTCgr
31-05-07, 01:23
293 - 2005 Δ ΕΣΣΟ

523 ΚΕΝ Κοζάνη - Μαυροδένδρι
526 Μ/Κ ΤΠ Αλεξανδρούπολη
535 ΤΠ αποσπασμένος σε φυλάκιο στο ποτάμι
561 Μ/Κ ΤΠ ( ΛΥΒ ) Φέρρες
567 ΤΠ Πετρίτσι Σερρών

Stelios
31-05-07, 02:44
@stelios Τανάγρα τηλεφωνητής? Ήμουν στο COC......

Οχι δεν ημουν τηλεφωνητης στην Ταναγρα. Ημουν στο γραφειο υπηρεσιων και στο γραφειο αξιολογησης ιπταμενων.
Τηλεφωνητης ,ομως , τοτε στην ταναγρα ηταν ο Ζερβας (ενα παιδι με γυαλια) και συχναζα αρκετα συχνα εκει ... μιας και επαιζε με το playstation ! :whistle:

dimitris_
31-05-07, 10:08
2006 B' ΕΣΣΟ. Διαβιβάσεις.
Πάτρα - Καλαμάτα - Σάμμο.

mach
31-05-07, 10:17
@mach ίδια σειρά και σίγουρα θα θυμάσαι και τον Γιώργο Βαλ......?

Εννοείται, ξεχνιούνται τα βύσματα;; :lol:

pantakos
31-05-07, 10:21
Κατι μου θυμιζεις εσυ .... Ειμαι Γ'2004 και ημουν εκπαιδευομενος στο Καβουρι απο τον Ιουλιο του 04 εως το Σεπτεμβρη . Μετα Ταναγρα εως το Φεβρουαριο του 05 και τελος στο Τ/Η του ΓΕΑ μεχρι τα μεσα Μαιου οπου πεσαν οι αδειες .

Στο καβουρι τηλεφωνητης ησουν την περιοδο που σου εγραψα ???

Ναι, είμουνα τηλεφωνητής στο Καβούρι εκείνη την περίοδο (και μέχρι που απολύθηκα απο το Καβούρι). Όνομα και τα σχετικά μπορώ να στα πώ σε πμ :oneup:

Ωραία περάσαμε στο Καβούρι! Ξαναπήγαινα! :oneup::oneup::oneup:

:respekt:

papdoux
31-05-07, 10:31
- 1993 ΣΤ (σειρα πεζικου 227 αν θυμαμαι καλα), Αεροπορια Τριπολη
- Μ.Ε.Τ.Α. (συνεχιζω στην Τριπολη),
- Ελευσινα με αμεση αποσπαση στο ΚΕΒΟΠ (Χαϊδαρι) για Μ.Λ.Α.Τ.
- Απολυση απο Ελευσινα

Κανενας απο ΜΛΑΤ; απο αρχες 1994 εως Αυγουστο 1995;
Η Τριπολη υπαρχει ακομα; γιατι στο δικο μου χαρτη την εχω σβησει τελειως :lol::lol:

wi fi thief
31-05-07, 11:58
188 σειρα (1987 Γ' ΕΣΣΟ)
Κλαση '89
Προυσιαστηκα στην σπαρτη (ΚΕΕΜ) βασικη εκπαιδευση οδηγος.
Αποσπαση μετα απο 1,5 μηνα στο χαιδαρι (ΚΕΔΒ) για εκπαιδευση σαν διαβιβαστης (αφου με κοψανε - λογω φασαριων - απο τα ΥΕΑ και τα ΛΥΒ).
Απο εκει το φθινοπωρο του '87 κομοτηνη (4ο ΤΕΦ στρατοπαιδο παπαχατζη στον σιδ. σταθμο)
απολυθηκα μετα απο 15 μηνες : 12 θητεια ως ΥΠΕΚ και 3 μηνες φυλάκα (μου εσβησαν και 2 μηνες...:oops:)
Τους τελευταιους 3 μηνες ως ο παλιοτερος του στρατοπαιδου πηρα προαγωγη στον δυσκολοτερο βαθμο (τοτε) που μπορουσε κανεις να παρει : υποδεκανεας (ΕΜ)
Βαρατε ολοι στον παλιο ρεεεεεε!!!! :p

katafitos
31-05-07, 14:34
υποδεκανεας (ΕΜ)
Βαρτε ολοι στον παλιο ρεεεεεε!!!! :p
ρουφ ρουφ :p

KLG
31-05-07, 15:53
Τους τελευταιους 3 μηνες ως ο παλιοτερος του στρατοπαιδου πηρα προαγωγη στον δυσκολοτερο βαθμο (τοτε) που μπορουσε κανεις να παρει : υποδεκανεας (ΕΜ)
Βαρτε ολοι στον παλιο ρεεεεεε!!!! :p

Nαι ρε, αντε προσκυνάτε το τσατσόσημο...

Ουστ!

:p :p

(Kάτσε να βάλουμε κανα 2 :p ακόμα μην παρεξηγηθεί)

:p :p

BlindG
31-05-07, 16:07
Α, μάιστα.
Για να ξέρω ποιούς θα δώσω πρώτους στον Υποκαλωσηρθάτηγο αν κάτι δεν πάει καλά :up:
Σας ευχαριστώ, θύματα :up:

(ως γνωστόν, ο φαντάρος δεν την πληρώνει σχεδόν ποτέ όταν εκτελεί διαταγές:-k -> την πληρώνει όταν τις κάνει @#$$#@ βέβαια :-k )

Stelios
31-05-07, 17:13
Ναι, είμουνα τηλεφωνητής στο Καβούρι εκείνη την περίοδο (και μέχρι που απολύθηκα απο το Καβούρι). Όνομα και τα σχετικά μπορώ να στα πώ σε πμ :oneup:

Ωραία περάσαμε στο Καβούρι! Ξαναπήγαινα! :oneup::oneup::oneup:

:respekt:
Μια χαρα ηταν ... Απιστευτες διακοπες !

Και να σου πω .... Ησουν/εισαι ακομη στο τμημα Φυσικης του Πανεπιστημιου Αθηνων ??? :D

wi fi thief
31-05-07, 18:48
"Θεος μπορει να γινεις, Υποδεκανεας δεν γινεσαι" (κλασσικο στρατιωτικο αποφθεγμα)

οχι και τσατσος ρε γράσσα!!!! :p:p
Μιλαω για 5 μηνες φυλάκα (3 υπηρετησα!!!) :sorry:
Μου δωσανε μιση σαρδελίτσα για να μην φυλαω σκοπιες και καθαριζω δισκους σαν φυλακοβιος (αφου τους απειλησα οτι θα την κανω λουης απο την μαντρα....)
Τελικα με τα πολλα μου εσβησαν και δυο μηνακια γιατι θα λιποτακτουσα στο τελος!!!

Εφ-Νι και Μι-Ενα εχετε δει ποτε ρε γκάβακες με τα τζε-τρια σας??? :p
Σειρα τον Λεονάιντας ειχα ρε ποντικαραδες και α-σι-μι τον υπιατρο (τοτε) Ασκληπιο!!! :lol:
Ο.Κ. μπορει να επινα καθε πρωι καφε στου διοικητη (Δρουγας rulezzzz :respekt:) και να με βαλανε Α2 αλλα ολα αυτα αξιοκρατικα!!! :p:what:
Ακους εκει τσατσος!!!:whistle:

:twisted::sneer:

katafitos
31-05-07, 18:56
Εφ-Νι και Μι-Ενα εχετε δει ποτε ρε γκάβακες με τα τζε-τρια σας??? :p

Ναι το το ειδα και σας λυπηθηκα :lol:
G3-Α4 παρακαλω :cool: Το Α3 ειναι για τους ψαραδες :p
Αμα δεν εχεις ριξει με ΗΚ-11 δεν εχεις κανει τιποτα :p
καθως και με το πιστολι του Δοικα :cool:

wi fi thief
31-05-07, 19:08
εχω κανει βολες με ολα τα οπλα του ελληνικου στρατου (μας εβγαζαν αγγαρεια τις κυριακες στην βολη των εθνοφυλακων για να μαζευουμε καλυκες...) και μας αφηναν να ριχνουμε για να τελειωσουνε τα πυρομαχικα.
Το ητα καπα 11 ειναι σαν το νεροπιστολο μπροστα στο φαλλοου.
Την πλαστικουρα των αλφα τρι και αλφα τεσσερα θα την συγκρινεις με το εφ-νι???
Αμα δεν εχεις ριξει με τομσον...
Αμα δεν εχεις κανει χαιδαρι την εποχη που στο ΚΕΔΒ οι τουαλετες δεν ειχανε πορτες (κανενας παλιος ρεεεε να με καταλαβει...) :whistle:

Μαγκες πλακιτσα κανουμε γιατι παρα τις φυλάκες τα περασα ζαχαρη...;)
Βαζαμε τον σπεκτρουμ στην τηλεοραση στο ΚΨΜ και αισθανομασταν σαν να υπηρετουσαμε στη ΝΑΣΑ... :p

XTCgr
31-05-07, 20:12
Εφ-Νι και Μι-Ενα εχετε δει ποτε ρε γκάβακες με τα τζε-τρια σας??? :p

Και όχι μόνο! :rofl:

micar98
01-06-07, 19:31
[B][I] και να με βαλανε Α2 αλλα ολα αυτα αξιοκρατικα!!! :p:what:
Ακους εκει τσατσος!!!:whistle:

:twisted::sneer:

α2 ε;; μακριά από εμάς...:p

καλό το α2 αλλά σαν το 2ο επιτελικό που ημουν εγώ καμία σχέση. η απόλυτη χαρά του τσ....

:p:p

tetou
04-06-07, 17:31
Εγώ μέχρι τώρα έχω κλάψει για ένα φίλο μου που πήγε αεροπορία το 2005,
και για τον ξαδερφό μου που είναι στο ναυτικό και μόλις την παρασκευή επέστρεψε.
Μαμά πατριδάά..μην μου πάρεις και άλλους :cry::cry::cry:

micar98
04-06-07, 19:04
Εγώ μέχρι τώρα έχω κλάψει για ένα φίλο μου που πήγε αεροπορία το 2005,
και για τον ξαδερφό μου που είναι στο ναυτικό και μόλις την παρασκευή επέστρεψε.
Μαμά πατριδάά..μην μου πάρεις και άλλους :cry::cry::cry:

σε σκληρα όπλα υπηρέτησαν και οι δυο. πίστεψε με καλύτερα περνάνε εκεί από ότι στην πολιτική ζωή. Καμία σχέση με τον Στρατό Ξηράς, όπου είναι αυτό που λέει, Στρατός δηλαδή...

Πάντως για να μην νομίζεις ότι είμαι μανιακός με τον στρατό διάβασε το αντίστοιχο κειμενάκι στο blog μου (katidenpaeikala.blogspot.com)

tetou
04-06-07, 19:30
όχι, εντάξει, δεν νόμισα κάτι τέτοιο..
έχεις ένα δίκιο όσο αφορά την αεροπορία και το ναυτικό, αλλά δεν πάυει να είναι μακρυά και να σου λείπουν..

micar98
04-06-07, 20:43
όχι, εντάξει, δεν νόμισα κάτι τέτοιο..
έχεις ένα δίκιο όσο αφορά την αεροπορία και το ναυτικό, αλλά δεν πάυει να είναι μακρυά και να σου λείπουν..

σαφώς, δεν παυει να ειναι κατι που σε αποκοβει από πολλά. ελπίζω πάντως να μην έχεις να στείλεις κανεναν αλλον προς υπηρεσίαν της μαμας πατρίδας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.