PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

NeK
18-08-03, 16:18
Του Αγιου που...ου που μας ελεγαν στο στρατο οτι θα απολυθουμε πλησιαζει!!!!

LOL LOL LOL

:D :D :D :D :D

Πότε απολύεσαι Insomniac? ΠΟΤΕ? Αχαχαχαχα... Πάρε 20Φ, τώρα πότε απολύεσαι; :D :D

Ερε γέλια αυτός ο Ε.Σ.

Απίστευτες εποχές

Insomniac
18-08-03, 16:24
Του Αγιου που...ου που μας ελεγαν στο στρατο οτι θα απολυθουμε πλησιαζει!!!!

LOL LOL LOL

:D :D :D :D :D

Πότε απολύεσαι Insomniac? ΠΟΤΕ? Αχαχαχαχα... Πάρε 20Φ, τώρα πότε απολύεσαι; :D :D

Ερε γέλια αυτός ο Ε.Σ.

Απίστευτες εποχές


Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε..... :twisted: :twisted: :twisted:

Wolverine
18-08-03, 16:49
Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε.....


Πριν 21 χρόνια και με 22 μήνες θητεία και εγώ γκρινιάζω για τους 12 που θα κάνω τον Φεβρουάριο. Α τι είναι το φ;

NeK
18-08-03, 16:51
Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε..... :twisted: :twisted: :twisted:


21 χρόνια; 22 Μήνες;

/me Βαράει προσοχή.

:lol:

Insomniac
18-08-03, 17:02
Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε..... :twisted: :twisted: :twisted:


21 χρόνια; 22 Μήνες;

/me Βαράει προσοχή.

:lol:


Ακριβως...Οχι οπως τωρα που λες Καλημερα -Καλυνηχτα !!!!!! 159 σειρα 1982Δ ΕΣΣΟ και με αναβολη 4 χρονια...Λιγος σεβασμος στους αιωνες μου παρακαλω!!!! :evil: :evil: :evil:

NeK
18-08-03, 17:36
Πω πω δεν θα μπορούσα να το αντέξω με τίποτα 22 μήνες.

Ο πατέρας μου είχε κάνει λέει 36 μήνες(!!!!!!?!?!?) και δεν τον πιστεύω, μου λέει οτι σε κάποια φάση νόμιζαν ότι γεννήθηκαν μέσα στο στρατό είχαν ξεχάσει τα πάντα.

8O 8O

UGF_GreekMind
18-08-03, 18:01
Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε.....


Πριν 21 χρόνια και με 22 μήνες θητεία και εγώ γκρινιάζω για τους 12 που θα κάνω τον Φεβρουάριο. Α τι είναι το φ;

:lol: :lol: :lol: :lol:

φ="Φιλάκια"

:lol: :lol: :lol: :lol:

SiR_DreAm
18-08-03, 23:45
Καλα, δεν είναι και μεγάλη η διαφορά σου με τους μήνες που έκανα εγω ρε Insomniac!Εγώ έκανα 21 μήνες!252ΣΕΙΡΑ-1998ΑΕΣΣΟ(Κοντοκλειρούχες είμαστε,ε; :wink: )

roiy1
18-08-03, 23:49
proedrikh froura kanenas???

yiapap
22-09-03, 12:22
Καλα, δεν είναι και μεγάλη η διαφορά σου με τους μήνες που έκανα εγω ρε Insomniac!Εγώ έκανα 21 μήνες!252ΣΕΙΡΑ-1998ΑΕΣΣΟ(Κοντοκλειρούχες είμαστε,ε; :wink: )

Ρεεεε σειρααααααά :wink:
Μηχανικό:
Ναύπλιο-->Λουτράκι (ΔΕΑ ΜΧ)-->Πολύκαστρο 33ΛΜΧ-->Αλεξανδρούπολη ΔΜΧ

(όσο για τα χρόνια αναβολής... "κρύβε χρόνια, κρύβε χρόνια..." :lol: )

xenbast_
22-09-03, 13:18
238... 95ε... αφάντου ρόδος...

PhoiNiX
22-09-03, 13:44
Μου Απομένουν 5 χρόνια ακόμα για το πολυπόθητο, αυτό που όλοι περιμένουν με αγωνία…. 8O 8O 8O 8O

ΝΑΙ, σε 5 πάω στρατό!!!!! :roll:

(λόγο αναβολής για σπουδές ) 8)

xenbast_
22-09-03, 13:49
μέχρι τότε... μόλις ορκίζεσαι θα απολύεσαι...

Gothic
22-09-03, 13:58
Σε 5 χρόνια θα κάνεις απόβαση με τους Jedi στον Άρη. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(245 - 96ΣΤ)

xenbast_
22-09-03, 14:05
:D :lol: starship troopers

ibok
22-09-03, 15:30
Πω πω δεν θα μπορούσα να το αντέξω με τίποτα 22 μήνες.

Ο πατέρας μου είχε κάνει λέει 36 μήνες(!!!!!!?!?!?) και δεν τον πιστεύω, μου λέει οτι σε κάποια φάση νόμιζαν ότι γεννήθηκαν μέσα στο στρατό είχαν ξεχάσει τα πάντα.

8O 8O
Ειχα κάνει κάτι ψιλά λιγότερους μήνες απο τον πατέρα σου δηλαδή αν θυμάμαι καλά 26???? Πω Πω Πω.
Και τώρα κάνετε 12 μηνάκια και δεν τα μπορείτε!!!! Αλλά θα μου πείς και 1 μήνα να κάνεις αχρηστος είναι.Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα.
Πάντως δεν θα ήθελα ούτε 1 μέρα να πάω ξανά. Τελείως άχρηστος καιρός ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΧΑΜΕΝΟΣ.(ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ-ΑΛΛΟΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΑΤΑ ) Μα καλά πλάκα μου κάνουν??? :evil:

hippie
22-09-03, 15:35
..Πάντως δεν θα ήθελα ούτε 1 μέρα να πάω ξανά. Τελείως άχρηστος καιρός ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΧΑΜΕΝΟΣ.(ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ-ΑΛΛΟΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΑΤΑ ) Μα καλά πλάκα μου κάνουν??? :evil:


απολυτα σωστος.... 8)

(προφανως οι αλλοι διαθετουν αρκετο χιουμορ... :D :lol: :D )

(232 / 94Ε) :twisted:

yiapap
22-09-03, 15:50
(προφανως οι αλλοι διαθετουν αρκετο χιουμορ... :D :lol: :D )
(232 / 94Ε) :twisted:

Μπα... Απλά η υπόλοιπη ζωή τους ήταν/είναι χειρότερη από το στρατό!

firegarden
04-10-03, 13:21
(προφανως οι αλλοι διαθετουν αρκετο χιουμορ... :D :lol: :D )
(232 / 94Ε) :twisted:

Μπα... Απλά η υπόλοιπη ζωή τους ήταν/είναι χειρότερη από το στρατό!

H akoma pio apla mporei na htan bysmata kai na perasan araxtoi...

wizardsl
04-10-03, 13:39
Εγώ και αναβολή έχω λόγω σπουδών ως το 2008 και μειωμένη θητεία.. :mrgreen:

alatasst
04-10-03, 17:12
Εγώ και αναβολή έχω λόγω σπουδών ως το 2008 και μειωμένη θητεία.. :mrgreen:

Και 'γω κάπου τότε θα πάω. Και έτσι όπως το υπολόγισα θα είμαστε 301 σειρά. 8)

MakisCE
05-10-03, 02:48
Πριν 21 χρόνια και με 22 μήνες θητεία και εγώ γκρινιάζω για τους 12 που θα κάνω τον Φεβρουάριο. Α τι είναι το φ;

31-12-2003 τέλος αναβολής και πας Φεβρουάριο;
Έχω την εντύπωση ότι πας Μάϊο..
Ξέρει κανείς;

UGF_GreekMind
05-10-03, 11:07
Οι σειρές "φεύγουν" κάθε μονό μήνα (6 το χρόνο). Όταν κόβεις ή τελειώνει η αναβολή σου κάνεις τα χαρτιά σου και παρουσιάζεσαι με την επόμενη σειρά (σου έρχετε χαρτί).

MakisCE
05-10-03, 16:28
Σύμφωνα με το http://www.stratologia.gr/ER_KATATAXI.HTM
για το στρατό ξηράς πας με τη Β' σειρά (Μαΐου)

Δεν ισχύει ο πίνακας στη σελίδα αυτή; (ρωτάω γιατί με αφορά άμεσα :? )

orion
06-10-03, 03:58
oi seires alaksane apo perisi.. to fevrouario..
iparxoun 4 sires to xrono pleon..
ana trimino..

cu

UGF_GreekMind
06-10-03, 08:20
Σώπατε ρε παιδιά... πότε έγινε αυτό ; Υποθέτω ότι τώρα πολεμάνε και με λέιζερ... έτσι ; Πάει το G3 ;

MakisCE
06-10-03, 18:43
oi seires alaksane apo perisi.. to fevrouario..
iparxoun 4 sires to xrono pleon..
ana trimino..


και ο πίνακας στη σελίδα που παράθεσα, 4 σειρές λέει ότι υπάρχουν.
Όμως παίζει ρόλο πότε "δημιουργείται λόγος κατάταξης", δηλ. τέλος αναβολής, κλπ.
Παραθέτω τον πίνακα παρακάτω:

Ημερομηνίες δημιουργίας λόγων κατάταξης (Στρατό Ξηράς) -- Εκπαιδευτική σειρά (ΕΣΣΟ)
Από 15 Αυγούστου έως 15 Νοεμβρίου -- Με την Α' σειρά (Φεβρουαρίου)
Από 16 Νοεμβρίου έως 15 Φεβρουαρίου -- Με τη Β' σειρά (Μαΐου)
Από 16 Φεβρουαρίου έως 15 Μαΐου -- Με τη Γ' σειρά (Αυγούστου)
Από 16 Μαΐου έως 14 Αυγούστου -- Με τη Δ' σειρά (Νοεμβρίου)

ΔΕΝ ισχύουν αυτά;
Εμένα δηλαδή που λήγει η αναβόλα στις 31/12/2003, πότε πάω; Φεβ ή Μάϊο;

UGF_GreekMind
06-10-03, 18:56
Αν ήταν με το παλιό σύστημα θα έφευγες Φεβρουάριο. Αλλά τώρα με τα νέα δεν έχω ιδέα...

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στο στρατολογικό σου γραφείο ; Είναι αρκετά εξυπηρετικοί οι άνθρωποι. Ρώτα και τι "χαρτούρα" θα χρειαστείς (για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή).

ibok
07-10-03, 15:20
Σώπατε ρε παιδιά... πότε έγινε αυτό ; Υποθέτω ότι τώρα πολεμάνε και με λέιζερ... έτσι ; Πάει το G3 ;
Άσε καλλίτερα εμείς οι μεγάλοι εχουμε χάσει πολλά επεισόδια. :cry:

xenbast_
07-10-03, 15:38
κανείς να υπηρέτησε αφάντου, ρόδο; την εποχή που υπάρχαν ακόμα τα γ3;;; :P

UGF_GreekMind
08-10-03, 07:38
Όχι, αλλά έχω πάει εκεί για διακοπές (την εποχή που υπήρχαν ακόμα τα Μ1 !!!)... μετράει αυτό ;

xenbast_
08-10-03, 09:09
δεν έχω παράπονο, το καλοκαιράκι εκεί ήταν σαν διακοπές, τ' αφάντου είναι δίπλα από το φαλιράκι...

εν τω μεταξύ αυτά τα αίσχη γίνονται από χρόνια εκεί απλά τώρα τα βγάλαν στα κανάλια...

yiapap
08-10-03, 09:12
εν τω μεταξύ αυτά τα αίσχη γίνονται από χρόνια εκεί απλά τώρα τα βγάλαν στα κανάλια...

ΑΙΣΧΗ;;;; ΠΟΙΑ ΑΙΣΧΗ;;;;
Τόσο πολύ κατινιάσαμε βρε;;; Γιατί θυμάμαι τα παλιά χρόνια (αλήθεια λέω αγάπη μου, πολύ παλιά, πριν σε γνωρίσω), ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΙΣΧΗ ψάχναμε όταν βγαίναμε έξω... Ή κάνω λάθος;

(πώς το λέγαμε εκείνο: "Που είναι αυτά τα μαγαζιά που ρίχνουν κάτι στο ποτό σου να πάμε να πιούμε ένα μπουκαλάκι;")

ΥΓ. Τι ώραιο πράμα το Μ1... Με έκανε πάντα να αισθάνομαι σαν ήρωας του έπους του '40 8)

xenbast_
08-10-03, 09:35
ρε συ γιαπαπ τι μου θύμισες τώρα!

αυτές τις χάλια εποχές που βγαίναμε στο φαλιράκι δυό-δυό έτσι ώστε αν μας χούφτωνε σαβούρα αγγλίδα, χουφτώναμε κι εμείς τον κολλητό μας, μας περνάγανε για π@υστ@κι@ (απόλυτα φυσιολογικό στο μυαλό της αγγλίδας γκόμενας) και μας αφήναν στην ησυχία μας. Αν όμως μέτραγε η αγγλίδα...η παραλία ήταν μόλις 100μ....

από την πολύ κοπάνα είχα χριστεί καγκελάριος!!!!!

υ.γ. έχεις δίκιο...το αίσχη έπρεπε να το έχω σε εισαγωγικά...

ibok
08-10-03, 11:28
Εχω απολυθει εδω και ......21 χρονια φιλε μου.Προσφατως δηλαδη!!!!Και χωρις Φ αλλα με 22 μηνες θητεια τοτε.....


Πριν 21 χρόνια και με 22 μήνες θητεία και εγώ γκρινιάζω για τους 12 που θα κάνω τον Φεβρουάριο. Α τι είναι το φ;

:lol: :lol: :lol: :lol:

φ="Φιλάκια"

:lol: :lol: :lol: :lol:
Το φ ειναι τα φιλάκια απο τον διοικητή σου ή από κάποιον ηλίθιο μονιμά που σε λάτρεψε και θέλει να σε κρατήσει πάσει θυσία στον Στρατό δηλαδή ΦΥΛΑΚΗ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ 3+1 ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΛΑΜΑΚΙΑΣ(ΑΝΘΥΠΑΣ) ΠΑΡΕ 10 Φ με αποτέλεσμα να απολύεσαι αντι σε 3 μέρες σε 13,και πάει λέγοντας με τις κουφ....ες τους μονιμάδες. :twisted: :twisted:

MakisCE
08-10-03, 14:09
και ο πίνακας στη σελίδα που παράθεσα, 4 σειρές λέει ότι υπάρχουν.
Όμως παίζει ρόλο πότε "δημιουργείται λόγος κατάταξης", δηλ. τέλος αναβολής, κλπ.
Παραθέτω τον πίνακα παρακάτω:

Ημερομηνίες δημιουργίας λόγων κατάταξης (Στρατό Ξηράς) -- Εκπαιδευτική σειρά (ΕΣΣΟ)
Από 15 Αυγούστου έως 15 Νοεμβρίου -- Με την Α' σειρά (Φεβρουαρίου)
Από 16 Νοεμβρίου έως 15 Φεβρουαρίου -- Με τη Β' σειρά (Μαΐου)
Από 16 Φεβρουαρίου έως 15 Μαΐου -- Με τη Γ' σειρά (Αυγούστου)
Από 16 Μαΐου έως 14 Αυγούστου -- Με τη Δ' σειρά (Νοεμβρίου)

ΔΕΝ ισχύουν αυτά;
Εμένα δηλαδή που λήγει η αναβόλα στις 31/12/2003, πότε πάω; Φεβ ή Μάϊο;

Πήρα τηλ τη στρατολογία, και ο πίνακας ισχύει κανονικά.
Για όσους λήγει η αναβολή 31/12/2003, πάνε το 3ο 10ήμερο του Μαϊου (στρ.Ξηράς)

Το λέω και για τον φίλο στην αρχή του thread που έχει την εντύπωση πως πάει Φεβρουάριο.

Wolverine
08-10-03, 15:46
Πήρα τηλ τη στρατολογία, και ο πίνακας ισχύει κανονικά.
Για όσους λήγει η αναβολή 31/12/2003, πάνε το 3ο 10ήμερο του Μαϊου (στρ.Ξηράς)

Το λέω και για τον φίλο στην αρχή του thread που έχει την εντύπωση πως πάει Φεβρουάριο.

Αν σπάσεις την αναβολή μέχρι τις 15 Νοεμβρίου τότε παρουσιάζεσαι τέλος Φεβρουαρίου. Αυτό θα κάνω εγώ πάντως γιατί με βολεύει καλύτερα.

NeK
08-10-03, 17:33
Αφάντου! Εδώ μεγάλε, ΠΒ 153!

2000-2001 εσυ; :D

sooup
08-10-03, 17:55
Νομιζω οτι ο Ανθυπας λεγεται "Τυποπιτακιας" :lol: :lol:

UGF_GreekMind
08-10-03, 18:36
Ξέρετε γιατί οι ανθυπαστιστές έχουν για διακριτικό τους το "τριγωνάκι" ;

Συμβολίζει το Δ από το ΔΕΝ. Που βγαίνει από το...

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...
γιατί με πρήξανε τόσα χρόνια σαν αρχιλοχία...
...και γιατί ξεκουράζομαι μέχρι να γίνω ανθυπολοχαγός και μου χρεώσουν καμιά διμοιρία "νταγλαράδες" φαντάρους και τρέχω και δεν φτάνω.

Πιστεύω ότι θα έπρεπε να κάνουν ένα στρατόπεδο όλοι οι ανθύπες και να μένουν μόνοι τους μέσα. Ε ρε γλέντιααααα......

Dreamkid
09-10-03, 02:01
Ξέρετε γιατί οι ανθυπαστιστές έχουν για διακριτικό τους το "τριγωνάκι" ;

Συμβολίζει το Δ από το ΔΕΝ. Που βγαίνει από το...

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...

2 δέλτα, από ένα στον κάθε ώμο που σημαίνει " Δεν Δουλεύω " :lol:
Έτσι, γιά να θυμούντε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι ...

89 Δ΄ ΕΣΣΟ /Π.Ν.

xenbast_
09-10-03, 09:18
Αφάντου! Εδώ μεγάλε, ΠΒ 153!

2000-2001 εσυ; :D

μεγάλε!!! 541 τε... 1995-1997...

τότε το 541 ήταν κατάμαυρο... δε μου λες βρε εμπάιρ είχες ακούσει καμιά ιστορία για τον υποδιοικητή του 541 Καζαντζίδη Θεμιστοκλή; (κακό χρόνο να'χει) ;;;

nevian
09-10-03, 12:35
'Ασχετο... Καλέσανε κανέναν από εσάς για την 'ΤΑΜΣ ΓΟΡΓΩ 2003' ή πάλυ κερδίζω το Oscar γκαντεμιας? Δεν φτάνει ότι έκανα 18μηνο πρέπει να πεταχτώ και για ένα 4ημερο τωρα παρέα με τη... ΓΟΡΓΩ... φτου...

nevian
10-10-03, 14:54
Ψάχνωντας λίγο στο net για 'φανταρίστικα' sites μήπως και δεν είμαι ο μόνος για τη ΓΟΡΓΩ και βρήκα αυτό που φάνηκε ιδιαίτερα ενδιαφέρον:

http://www.greekarmy.net/portal.php

Δεν έχω κάποια σχέση με αυτό το site ούτε θέλω να κάνω αμεση/εμεση διαφήμηση απλά το βρήκα ενδιαφέρον.

ibok
12-10-03, 11:06
εν τω μεταξύ αυτά τα αίσχη γίνονται από χρόνια εκεί απλά τώρα τα βγάλαν στα κανάλια...

ΑΙΣΧΗ;;;; ΠΟΙΑ ΑΙΣΧΗ;;;;
Τόσο πολύ κατινιάσαμε βρε;;; Γιατί θυμάμαι τα παλιά χρόνια (αλήθεια λέω αγάπη μου, πολύ παλιά, πριν σε γνωρίσω), ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΙΣΧΗ ψάχναμε όταν βγαίναμε έξω... Ή κάνω λάθος;

(πώς το λέγαμε εκείνο: "Που είναι αυτά τα μαγαζιά που ρίχνουν κάτι στο ποτό σου να πάμε να πιούμε ένα μπουκαλάκι;")

ΥΓ. Τι ώραιο πράμα το Μ1... Με έκανε πάντα να αισθάνομαι σαν ήρωας του έπους του '40 8)
Ναι μωρέ αυτά τα M1 που τα περισσότερα βαράγανε στο γάμο του καραγκιόζι.Εκανες τις ρυθμίσεις στα κλικ και στα συναφή και η σφαίρα γύριζε να χτυπήσει αυτόν που κράταγε το Μ1.Μιλάμε για ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ.Εκρυβε και Laser αν το κραταγες σωστά.'Οσο για τα πιό πάνω ρε yiapap μου θύμισες φοβερές καταστάσεις.THANKZ πολλά και μόνον για αυτά.

yiapap
12-10-03, 12:01
Ναι μωρέ αυτά τα M1 που τα περισσότερα βαράγανε στο γάμο του καραγκιόζι.Εκανες τις ρυθμίσεις στα κλικ και στα συναφή και η σφαίρα γύριζε να χτυπήσει αυτόν που κράταγε το Μ1.Μιλάμε για ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ.
Πάντως τα M1 που είχαμε εμείς ήταν ιδιαίτερα ευθύβολα... Σε σχέση πάντα με τα απίστευτα G3 που άσχετα με τα κλικ... έπρεπε να δεις που βαράς για να κάνεις τις ρυθμίσες manually!!! (π.χ. "Ένα είδον"... σημαδεύεις το στόχο Νο.3, ανεβάζεις στα 600m και... Ω! πετυχαίνεις τον "1" στο κέντρο :lol: )
Ιστορία Νο.1:
Με κάνανε (αλήθεια λέω) ΔΕΑ. Μετά από το κέντρο και το εφιαλτικό Λουτράκι πήγα κι εγώ στη μονάδα μου. Στην πρώτη μετάθεση των στρατιωτών έρχεται στη μονάδα μου τύπος ("γκάου"- α,ρε τι θυμήθηκα!) που ήμασταν μαζί στο κέντρο. Κανα-δυο μήνες μετά πάμε για βολή.
Ο τύπος εννοείται είναι πλέον πάλιουρας... Όπως κι εγώ γιατί με κάνουν αξιωματικό βολής. Πάμε λοιπόν στο πεδίο, ξαπλώνουν και αρχίζουν να βαράνε... Προσέχω τον "δικό μου"... Ενώ βαράει... στο στόχο δε βλέπω τίποτε... ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ... Κοιτάζω παραδίπλα όταν ακούω το μπαμ του... ΒΡΕ ΤΙΠΟΤΕ!!! Τον κοιτάω καλύτερα...
Ο τύπος έκανε το εξής:
Είχε το κεφάλι του ΠΑΝΩ από το κοντάκι και η γνωστή ευθεία σκόπευσης (Line of sight) απλά ΔΕΝ παιρνούσε από το κυκλάκι στο επιδιοσκόπιο παρά μόνο από την ακίδα πριν το φλογοκρύπτη!!!
Ο "πάλιουρας" που σε λίγο απολυόταν... κυνηγούσε μπεκάτσες (στην κυριολεξία)

Ιστορία Νο.2
Γιδοβοσκός από το Καρπήσι ("Καρπενιήsh" γι αυτόν sh=ΠΑΧΥ σ). Κάποια στιγμή που μιλάμε τον βλέπω να αγχώνεται και να λέει: "Κυρ-Λουχαγιέ, έχsh έν ζούμπερου"... "Έχω ένα ΤΙ;"... "Έν ΖΟΥΜΠΕΡΟΥ"... "Τι μου λες ρε συ" (προσπαθώ να θυμηθώ αν έχω κάτι περίεργο στο πρόσωπό μου- βρωμιά... σπυράκι... γρατζουνιά... κάτι...)
Σηκώνει το χέρι του και διώχνει ένα μπάμπουρα από το χιτώνιό μου...
"Να κυρ-Λουχαγιέ... εν ΖΟΥΜΠΕΡΟΥ"

Α, ρε Σαρτζετάκη... Τα έλεγες για τον πλούτο της Ελληνικής γλώσσας αλλά ήμασταν πολύ μικροί τότε για να τα αναγνωρίσουμε!!!

Αυτά.. κανείς άλλος με φοβερές ιστορίες;

ibok
12-10-03, 15:30
Yiapap ασε με εμένα ακόμα γελάω με αυτά που έγραψες!!!!! :lol: :lol: :lol:

sooup
12-10-03, 15:56
To φοβερο σε αυτη την υποθεση ειναι οι 19 εφιαλτικοι μηνες μου....:evil: :evil:
Εντελως χαμενος χρονος .:( :(
Οπως ειπα και σε ενα φιλο το μονο που σου μενει ειναι οτι γνωριζεις ατομα που ποτε δεν φανταζοσουν οτι υπηρχαν. :? :?

Dreamkid
12-10-03, 23:47
Οπως ειπα και σε ενα φιλο το μονο που σου μενει ειναι οτι γνωριζεις ατομα που ποτε δεν φανταζοσουν οτι υπηρχαν.


Megali koubenta eipes file mou twra... 8)

UGF_GreekMind
14-10-03, 03:04
Στο "ΑΛΦΑ" δεν έχει "διατάξτε" παλιοπόντικα yiapap ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.