PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows XP Service Pack 3



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

zig
07-05-08, 14:43
Έχει προφανώς κίνηση τότε. Εγώ έκανα cancel 2 φορές. Την τρίτη μου το κατέβασε κανονικά αλλά πάλι έδειχνε 0% για πολύ ώρα. Απλά είδα ότι κατέβαζε από το διαγνωστικό του μόντεμ και το αφησα να ολοκληρώσει.

treli@ris
07-05-08, 14:48
Έχει προφανώς κίνηση τότε. Εγώ έκανα cancel 2 φορές. Την τρίτη μου το κατέβασε κανονικά αλλά πάλι έδειχνε 0% για πολύ ώρα. Απλά είδα ότι κατέβαζε από το διαγνωστικό του μόντεμ και το αφησα να ολοκληρώσει.

Δεν υπαρχει καθολου κινηση απο το router. Θα το ακυρωσω και θα το αφησω να κατεβει μονο του

fits79
07-05-08, 15:44
Η επίσημη σελίδα του SP3 installer για όλες τις γλώσσες.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en


Γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω την συγκεκριμένη έκδοση του sp3 greek μου βγάζει αυτό το μήνυμα(Βλ. εικόνα) ακριβώς μετά την αποσυμπίεση των αρχείων στο σκληρό δίσκο.

Μήπως παίζει ρόλο που πριν είχα εγκαταστήσει την rtm έκδοση του sp3. Δοκίμασα αφού την απεγκαταστήσω αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα βγάζει όταν ξαναδοκίμασα να εγκαταστήσω αυτήν την έκδοση του sp3.

35750

Τελικά βρήκα τι έφταιγε. Είχα αλλάξει την boot screen με το πρόγραμμα tune up utilities 2008 και επειδή είχε αλλάξει ένα σημαντικό αρχείο γι' αυτό και σταμάταγε την εγκατάσταση του sp3. Όταν το γύρισα στην μαμήσια boot screen όλα πήγαν καλά.

razorblade1100
07-05-08, 15:46
Γιατί όταν πάω να εγκαταστήσω την συγκεκριμένη έκδοση του sp3 greek μου βγάζει αυτό το μήνυμα(Βλ. εικόνα) ακριβώς μετά την αποσυμπίεση των αρχείων στο σκληρό δίσκο.

Μήπως παίζει ρόλο που πριν είχα εγκαταστήσει την rtm έκδοση του sp3. Δοκίμασα αφού την απεγκαταστήσω αλλά πάλι το ίδιο μήνυμα βγάζει όταν ξαναδοκίμασα να εγκαταστήσω αυτήν την έκδοση του sp3.

κανε 2-3 registry clean , με προγραμματα οπως το ccleaner ,
κανε επανεκινηση και πες τι γινεται. :hmm:

treli@ris
07-05-08, 15:47
Τελικα εγινε η εγκατασταση του sp3. Μολις το ξανανοιξα φορτωσε απο το 68% και δεν αργησε μετα πολυ.

joeyGR
07-05-08, 16:01
Να και απο το site της microsoft Ελληνικα Windows SP3 σε .iso μορφη

http://download.microsoft.com/download/8/c/1/8c150467-65a8-4384-9639-3b7da8d946d8/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ELL.exe

DOU
07-05-08, 16:06
Τι λεει το SP3? Σας εχει επηρεασει καθολου το pc μετα την εγκατασταση?Δλδ ειναι βαρυ τπτ και τετοια?

Simpleton
07-05-08, 16:23
Να και απο το site της microsoft Ελληνικα Windows SP3 σε .iso μορφη

http://download.microsoft.com/download/8/c/1/8c150467-65a8-4384-9639-3b7da8d946d8/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ELL.exe

Ναι, αυτό είναι .exe. Δεν είναι .iso.

emeliss
07-05-08, 16:28
Nai, auto einai .exe. Den einai .iso.

Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2017930&postcount=300)

D_J_V
07-05-08, 19:30
Λοιπόν κατέβασα το full Ελληνικό .exe και πέρασε κανονικά...
Βασικά πιο πολύ έκανε να εγκατασταθεί παρά να κατέβει!! :p

DaRk
07-05-08, 19:35
Και εγώ τώρα μόλις το έβαλα κατεβάζοντας το .exe αρχείο και όλα μια χαρά :oneup:

gkaska189
07-05-08, 21:05
Δεν διαπίστωσα κανένα απολύτως πρόβλημα, αν και καθυστερεί (2-3 δευτερόλεπτα) λίγο στην εκκίνηση.

alkaios75
07-05-08, 21:40
Δεν διαπίστωσα κανένα απολύτως πρόβλημα, αν και καθυστερεί (2-3 δευτερόλεπτα) λίγο στην εκκίνηση.
το διαπίστωσα κι εγώ αυτό.

Tiven
07-05-08, 21:42
Δεν διαπίστωσα κανένα απολύτως πρόβλημα, αν και καθυστερεί (2-3 δευτερόλεπτα) λίγο στην εκκίνηση.

Πάντα μου το κάνει αυτό , και στο sp2 :hmm:

prodromosfan
07-05-08, 22:23
ο οδηγος ενσωματωσης sp3 στο δισκακι εγκαταστασης θα ανανεωθει καθολου?
μουφαινεται τον ειχε κανει ο wan για το sp2

kujo79
07-05-08, 22:26
Όντως καθυστερεί λίγο στην αρχή, αλλά σε μένα έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του explorer. Δεν φαινεται να υπάρχει κάποια άλλη διαφορά.

homo_digital
08-05-08, 00:40
Μου φαίνεται πως η microsoft μας σπρώχνει προς τα vista....

Gordito
08-05-08, 00:48
To εβαλα και εγω απο το WU.
Δεν παρατηρησα καμια διαφορα, το συστημα ειναι ταχυτατο οπως πριν.

giorgosk21
08-05-08, 01:42
Δεν παρατηρησα καμια διαφορα, το συστημα ειναι ταχυτατο οπως πριν.

Μια απ'τα ίδια κι εγώ...Όλα λειτουργούν άψογα,κανένα πρόβλημα.

Μια ερώτηση μόνο:παρατήρησα ότι στην Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων δεν φαίνονται πια τα updates που έκανα install τόσον καιρό(είτε τα critical είτε τα hotfixes),παρά μόνον τα updates που αφορούν τον Internet Explorer 7.Εννοείται ότι υπάρχουν κανονικά εγκατεστημένα(προφανώς επειδή τα updates αυτά είναι "κομμάτια" του SP3) ή παίζει τίποτα περίεργο;

cranky
08-05-08, 02:48
Και σε μένα, καμμιά ορατή διαφορά προς το παρόν.

razorblade1100
08-05-08, 10:15
προφανώς επειδή τα updates αυτά είναι "κομμάτια" του SP3
εδωσες την απαντηση στην ερωτηση σου, το sp3 αντικατεστησε απλα τα περισσοτερα απο αυτα τα hotfixes.

Simpleton
08-05-08, 10:25
Μου φαίνεται πως η microsoft μας σπρώχνει προς τα vista....

Πώς; Με το SP3; Αν ήταν, δεν θα είχε βγει καν.

Απ' ό,τι φαίνεται μέχρι στιγμής, τα Vista θα ακολουθήσουν κι αυτά την "λαμπρή" πορεία των Millennium...

jotz
08-05-08, 11:15
Κι εγώ μια απ' τα ίδια. Εγκατέστησα το SP αλλά καμιά ουσιαστική αλλαγή μέχρι τώρα.

opener
08-05-08, 11:41
Όντως καθυστερεί λίγο στην αρχή, αλλά σε μένα έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του explorer. Δεν φαινεται να υπάρχει κάποια άλλη διαφορά.

Και εγω μεχρις στιγμης, τα ιδια παρατηρησα σε 2 υπολογιστες που το εγκατεστησα.

euri
08-05-08, 12:55
Μετά από τόσα χρόνια που υπάρχουν τα Windows XP δε βλέπω λόγο και τρόπο για κάποια ουσιαστική αύξηση των επιδόσεων, μιας και ό,τι ήταν να γίνει έχει ήδη υλοποιηθεί με τα προηγούμενα service packs. Το SP3 ενσωματώνει όλες τις ενημερώσεις από το SP2 και μετά, και επίσης καθιστά το λειτουργικό "συμβατό" με κάποια χαρακτηριστικά που εμφανίζονται σε "νέες" πλατφόρμες (Server 2008).

Προσωπικά δεν περιμένω κάποια αύξηση επιδόσεων.

DOU
08-05-08, 13:09
Όντως καθυστερεί λίγο στην αρχή, αλλά σε μένα έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του explorer. Δεν φαινεται να υπάρχει κάποια άλλη διαφορά.

Αυτο παρατηρησα κ εγω,σαν να εχει βλετιωθει η ταχυτητα του explorer.

alkaios75
08-05-08, 13:36
εχθές μου καθυστερούσε 2-3 δευτερόλεπτα στο ξεκίνημα, σήμερα όλα οκ.

δεν παρατήρησα καμία αλλαγή μέχρι τώρα.

Jazzer
08-05-08, 13:41
Προσωπικά θεωρώ το sp 3 περισσότερο σαν "διευκόλυνση" για μελλοντικές εγκαταστάσεις - format αφού ενσωματώνει τα updates από το sp 2 μέχρι σήμερα, παρά σαν πακέτο ουσιαστικών βελτιώσεων του λειτουργικού.;)

Meraklis
08-05-08, 13:42
Αυτο παρατηρησα κ εγω,σαν να εχει βλετιωθει η ταχυτητα του explorer.

Kι εγώ!

opener
08-05-08, 14:44
Παρατηρησα οτι, στο Add/Remove programs, το Windows XP Service Pack 3 εχει εικονιδιο του Windows Media Player αντι του συνηθισμενου εικονιδιου των Windows Update.
:hmm:

........Auto merged post: opel5 added 40 Minutes and 11 Seconds later........


Μετά από τόσα χρόνια που υπάρχουν τα Windows XP δε βλέπω λόγο και τρόπο για κάποια ουσιαστική αύξηση των επιδόσεων, μιας και ό,τι ήταν να γίνει έχει ήδη υλοποιηθεί με τα προηγούμενα service packs. Το SP3 ενσωματώνει όλες τις ενημερώσεις από το SP2 και μετά, και επίσης καθιστά το λειτουργικό "συμβατό" με κάποια χαρακτηριστικά που εμφανίζονται σε "νέες" πλατφόρμες (Server 2008).

Προσωπικά δεν περιμένω κάποια αύξηση επιδόσεων.

Και ομως, εδω γινεται αναφορα για αυξηση των επιδοσεων, βεβαια τωρα θα υπαρξουν πολυ περισσοτερα τεστ και θα δουμε τελικα τι ισχυει=

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1775789&postcount=67

manicx
08-05-08, 15:50
Σήμερα έγινε slipstreamed κι εγκαταστάθηκε στο κατεβαστήρι...

hellenicsun
08-05-08, 16:49
Αυτή τη στιγμή κατεβαίνει μέσω WU σε XP SP2 ENG

29gk
08-05-08, 17:41
Γρηγορη εγκατασταση, κανενα προβλημα καμια ορατη διαφορα. Μονο που δεν επαιζε το vista inspirat και αναγκαστηκα να το ξαναπερασω. Εγκατασταση μονο σε ενα pc με xp pro sp2 ( ελληνικα ).

apostol70
08-05-08, 18:11
Μια ερώτηση, σε "original" windows ,πάινει το Sp3;

fits79
08-05-08, 19:50
Εννοείτε ότι το παίρνει ρε φίλε.
Είναι δυνατόν να μην το δέχεται σε αυθεντικά windows!!! Σε πειρατικά δεν το δέχεται "και καλά..."

tourli
08-05-08, 21:05
Κατεβάστε το Service Pack 3 από τα παρακάτω links που μας έδωσε ο φίλος 21century



*Download: Windows XP SP3 Αγγλική έκδοση (316mb): http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/svpk/2008/04/windowsxp-kb936929-sp3-x86-enu_c81472f7eeea2eca421e116cd4c03e2300ebfde4.exe

*Download: Windows XP SP3 Ελληνική έκδοση (309mb):
http://download.microsoft.com/download/8/c/1/8c150467-65a8-4384-9639-3b7da8d946d8/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ELL.exe

Η από την επίσημη ιστοσελίδα του SP3 Installer για όλες τις γλώσσες. Επιλέγετε γλώσσα και κάνετε το αντίστοιχο download.
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en)

Είναι τα επίσημα service pack της Microsoft.
Και είναι προτιμότερο να κατεβάσουμε και να χρησιμοποιήσουμε τα συγκεκριμένα αρχεία γιατί είναι τα full installer και έτσι αποφεύγουμε την online εγκατάσταση του Windows Update που και αργή είναι αλλά και διάφορα προβλήματα αντιμετωπίζουμε.
Το αρχείο κατεβαίνει χωρίς προβλήματα και γρήγορα ανάλογα φυσικά με την σύνδεση που έχουμε.
Προσοχή, επιλέξτε το αντίστοιχο αρχείο με την γλώσσα που έχουν τα Windows που τρέχετε.
Κάνουν για όλες τις κατηγορίες Windows που έχουμε εγκατεστημένα, Home, Pro, original και μη.

Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου από την εγκατάσταση και να δώσω κάποιες οδηγίες για την σωστή διαδικασία εγκατάστασης γι αυτούς που δεν γνωρίζουν πολλά.
Κατ΄αρχάς από την στιγμή που βγαίνει ένα service pack είναι καλό αν και πιστεύω απαραίτητο να το εγκαταστήσουμε στο PC μας. Εξάλλου για να βγάλει μια εταιρία κάποιο service pack υπάρχει σοβαρός λόγος και γι αυτό θα πρέπει να εγκατασταθεί.
Μην περιμένετε σημαντική βελτίωση σε απόδοση και ταχύτητες, ίσως κάποια μικρή βελτίωση σε κάποιες περιπτώσεις σε ταχύτητα και στο άνοιγμα και κλείσιμο του PC.
Ούτως ή άλλως δεν είναι και αυτός ο σκοπός ενός service pack αλλά κυρίως για να κλείσει κάποια κενά ασφαλείας, να κάνει καλύτερη και πιο σταθερή τη λειτουργία του συστήματος και να να έχει καλή συμβατότητα με νέο hardware και software και καινούργιους drivers.

Αφού κατεβάσουμε το ανάλογο αρχείο στον υπολογιστή μας, είναι καλό να κάνουμε πρώτα κάποια πράγματα όπως να κάνουμε μια εκκαθάριση του δίσκου για να διαγράψουμε περιττά αρχεία και να αδειάσουμε και τον κάδο ανακύκλωσης, να κάνουμε έναν έλεγχο του δίσκου μας check disk και να ελέγξουμε αν ο δίσκος μας χρειάζεται ανασυγκρότηση.
Αφού όλα είναι ΟΚ κλείνουμε φυσικά όλα τα προγράμματα, αρχεία κλπ, απενεργοποιούμε Firewall και Antivirus και ξεκινάμε την εγκατάσταση κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο που κατεβάσαμε. Ακολουθούμε τις οδηγίες και περιμένουμε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση η οποία διαρκεί περίπου 30 λεπτά. Ο χρόνος εγκατάστασης μπορεί να διαφέρει ανάλογα με το σύστημα και το τι έχουμε εγκατεστημένο αλλά ο μέσος όρος είναι τα 30 λεπτά.

Αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση πρέπει να γίνει η απαραίτητη επανεκκίνηση, η οποία την πρώτη φορά καθυστερεί γιατί τα Windows κάνουν ρυθμίσεις στο σύστημα. Αφού ανοίξει ο υπολογιστής μας εφόσον έχουμε εγκατεστημένο κάποιο Firewall πιθανόν να μας ζητήσει να αποδεχτούμε κάποιες προσβάσεις από διεργασίες του λειτουργικού και προγράμματα.
Αφού κάνουμε ένα γρήγορο έλεγχο ότι όλα λειτουργούν κανονικά, θα πρέπει να κάνουμε ανασυγκρότηση του δίσκου γιατί συνήθως μετά από τέτοια εγκατάσταση δημιουργείται κατακερματισμός στον σκληρό δίσκο.
Αφού τελειώσει και η ανασυγκρότηση δίσκου, κάνουμε ακόμη μια επανεκκίνηση και όλα εντάξει.

Εγώ έκανα την εγκατάσταση σε ένα PC 3 χρόνων με αρχικό λειτουργικό Windows XP Pro SP1, στο οποίο έγινε εγκατάσταση καπάκι από πάνω το Service Pack 2, και τώρα καπάκι από πάνω το Service Pack 3 και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, όλα έγιναν ΟΚ.

Και μια τελευταία συμβουλή. Πριν εγκαταστήσετε το SP3 θα ήταν καλό να έχετε πρώτα εγκαταστήσει τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών σας, ειδικότερα αν πρόκειται για καλές και ακριβές κάρτες, κυρίως ΑΤΙ αλλά και Νvidia, Geforce.

Simpleton
08-05-08, 21:45
(...)
Αφού κατεβάσουμε το ανάλογο αρχείο στον υπολογιστή μας, είναι καλό να κάνουμε πρώτα κάποια πράγματα όπως να κάνουμε μια εκκαθάριση του δίσκου για να διαγράψουμε περιττά αρχεία και να αδειάσουμε και τον κάδο ανακύκλωσης, να κάνουμε έναν έλεγχο του δίσκου μας check disk και να ελέγξουμε αν ο δίσκος μας χρειάζεται ανασυγκρότηση.
Αφού όλα είναι ΟΚ κλείνουμε φυσικά όλα τα προγράμματα, αρχεία κλπ, απενεργοποιούμε Firewall και Antivirus και ξεκινάμε την εγκατάσταση κάνοντας διπλό κλικ στο αρχείο που κατεβάσαμε.
(...)


Προσωπικά δεν θα έκανα ανασυγκρότηση πριν, αλλά μετά την εγκατάσταση.

Και, αν δεν είχα router αλλά ήμουν απευθείας συνδεδεμένος στο διαδίκτυο (π.χ. με USB modem), σίγουρα δεν θα έκλεινα το τείχος προστασίας μου. Και τώρα που τα λέμε, δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να το κλείσω κατά την εγκατάσταση του SP.

arkara
08-05-08, 22:22
έχει δεί κανείς καμία διαφορά?

razorblade1100
08-05-08, 23:08
έχει δεί κανείς καμία διαφορά?
εγω οπως προανεφερα μονο κατα την ανασυγκροτηση και την μεταφορα αρχειων απο δισκο σε δισκο βλεπω μια μικρη αυξημενη ταχυτητα (μικρη ομως δεν κανει μπαμ, απλα πριν αρκετο καιρο ειχα χρονομετρησει μια μεταφορα ενος αρχειου 500 MB απλα για να εχω μετρο συγκρισης) και τωρα ξαναχρονομετρησα και ειχε μειωθει κατα περιπου 9-10 % αλλα βεβια μπορει να εκανα και κατι αλλο απο τοτε οποτε δεν ειναι σαφες δειγμα. :p

joeyGR
08-05-08, 23:43
καλο θα ηταν να τα περασετε σε καθαρο PC (μετα απο format καλυτερα, ωστε να μην δημιουργησετε προβληματα στον υπολογιστη σας.)

φιλε manicx απο τοτε που εδειξε τα 4 δαχτυλα ο RIBO ολο 4 τρωμε...:(

nnn
08-05-08, 23:46
καλο θα ηταν να τα περασετε σε καθαρο PC (μετα απο format καλυτερα, ωστε να μην δημιουργησετε προβληματα στον υπολογιστη σας.)

φιλε manicx απο τοτε που εδειξε τα 4 δαχτυλα ο RIBO ολο 4 τρωμε...:(
Από πότε σε κάθε Service pack κάνετε format ? :hmm:

euri
09-05-08, 00:07
Από πότε σε κάθε Service pack κάνετε format ? :hmm:

Ναι, όντως, είχα δει και σε παλαιότερο ποστ αντίστοιχη άποψη. Δηλαδή στα Windows NT 4 που είχαν βγει 6 service packs τι θα έπρεπε να κάναμε; Και στους σέρβερς το ίδιο; :crazy:

cranky
09-05-08, 01:11
Από πότε σε κάθε Service pack κάνετε format ? :hmm:
35938 Είναι όπως οταν νηστεύουμε πρίν κοινωνήσουμε. 35936 35937

DOU
09-05-08, 01:11
χεχ, γενικα εχει επικρατησει μια φορματ-μανια, δλδ με το παραμικρο καποιοι θελουν να κανουν φορματ, κ ας μην υπαρχει καποιος σοβαρος λογος:p:hmm: Μια χαρα το sp3 μεχρι στιγμης, κανενα προβλημα δεν αντιμετωπισα.:)

haHa
09-05-08, 01:18
Είναι όπως οταν νηστεύουμε πρίν κοινωνήσουμε.

lol :rofl::respekt:

tourli
09-05-08, 04:37
Προσωπικά δεν θα έκανα ανασυγκρότηση πριν, αλλά μετά την εγκατάσταση.

Και, αν δεν είχα router αλλά ήμουν απευθείας συνδεδεμένος στο διαδίκτυο (π.χ. με USB modem), σίγουρα δεν θα έκλεινα το τείχος προστασίας μου. Και τώρα που τα λέμε, δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να το κλείσω κατά την εγκατάσταση του SP.

1) Γιατί όταν κάνουμε εγκαταστάσεις "βαριών" προγραμμάτων και ειδικά προγραμμάτων που έχουν άμεση σχέση με το λειτουργικό είναι καλό να είναι ο δίσκος μας σε καλή κατάσταση.

2) Για το Firewall, γιατί αν σου μπλοκάρει κάποιο αρχείο κατά την διάρκεια της εγκατάστασης θα σου "τινάξει στον αέρα" όλη την εγκατάσταση και μετά θα ψάχνεσαι.
Εξάλλου τι θα γίνει ή τι θα πάθεις αν κλείσεις το Firewall για 30 λεπτά, από την στιγμή που εγκαθιστάς ένα επίσημο και αυθεντικό λογισμικό. Στο κάτω κάτω αν φοβάσαι τόσο πολύ μήπως στην πέσουν οι χάκερς κάνε αποσύνδεση από το Internet κατά την διάρκεια της εγκατάστασης.

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρειάζεται το format. Γενικα εχει επικρατησει μια φορματ-μανια, δλδ με το παραμικρό κάποιοι θέλουν να κάνουν φορματ, όπως είπε και ο φίλος ο DOU.
Εγώ και τα δύο service pack και το 2 και το 3 καπάκι από πάνω τα έβαλα και μια χαρά λειτουργεί ο υπολογιστής μου.

Tiven
09-05-08, 04:41
1) Γιατί όταν κάνουμε εγκαταστάσεις "βαριών" προγραμμάτων και ειδικά προγραμμάτων που έχουν άμεση σχέση με το λειτουργικό είναι καλό να είναι ο δίσκος μας σε καλή κατάσταση.

2) Για το Firewall, γιατί αν σου μπλοκάρει κάποιο αρχείο κατά την διάρκεια της εγκατάστασης θα σου "τινάξει στον αέρα" όλη την εγκατάσταση και μετά θα ψάχνεσαι.
Εξάλλου τι θα γίνει ή τι θα πάθεις αν κλείσεις το Firewall για 30 λεπτά, από την στιγμή που εγκαθιστάς ένα επίσημο και αυθεντικό λογισμικό. Στο κάτω κάτω αν φοβάσαι τόσο πολύ μήπως στην πέσουν οι χάκερς κάνε αποσύνδεση από το Internet κατά την διάρκεια της εγκατάστασης.

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρειάζεται το format. Γενικα εχει επικρατησει μια φορματ-μανια, δλδ με το παραμικρό κάποιοι θέλουν να κάνουν φορματ, όπως είπε και ο φίλος ο DOU.
Εγώ και τα δύο service pack και το 2 και το 3 καπάκι από πάνω τα έβαλα και μια χαρά λειτουργεί ο υπολογιστής μου.

Ξέρω άνθρωπο που κάνει format κάθε 1 μήνα...

Μην το ψάχνεις , δεν πάνε καλά :rofl:

zig
09-05-08, 09:23
:p Άφησα και το avast να τρέχει κατα την διάρκεια της εγκατάστασης και το comodo firewall (εννοείται χωρίς το Defense+). Εκτός απο μια ερώτηση από το firewall αν θέλει να επιτρέψω ένα αρχείο της microsoft να εχει πρόσβαση στο ιντερνετ (που φυσικά επέτρεψα) δεν είχαν καμιά επίδραση πάνω στην εγκατάσταση του SP3. Πάντως σωστά λέει ο φίλος ότι καλό ειναι να τα απενεργοποιούμε πριν την εγκατάσταση. Απλά επειδή ήμουν συνδεμένος στο νετ και βαριόμουν να κάνω αποσυνδεση τα άφησα.

magnuslupus
09-05-08, 11:31
Μολις περασα το SP3 και δεν μου δουλευουν τα office 2003 pro edition, μου βγαζει error και

γραφει "windows cannot access the specified device, path or file . You may not have the

appropriate permission to access the item " :hmm:

Το ιδιο βγαζει και οταν παω να κανω τα office install απο το CD. :(

razorblade1100
09-05-08, 11:34
Μολις περασα το SP3 και δεν μου δουλευουν τα office 2003 pro edition, μου βγαζει error και
γραφει "windows cannot access the specified device, path or file . You may not have the
appropriate permission to access the item "
Το ιδιο βγαζει και οταν παω να κανω τα office install απο το CD.
καθαρισες registry μετα την εγκατασταση?
ειναι αυθεντικα τα office?

@ ADSLgr.com All rights reserved.