PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows XP Service Pack 3



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

magnuslupus
09-05-08, 11:36
καθαρισες registry μετα την εγκατασταση?
ειναι αυθεντικα τα office?

δεν καθαρισα registry :nono:

razorblade1100
09-05-08, 11:38
δεν καθαρισα registry
:p
e τοτε καθαρισε registry με καποιο προγραμμα οπως το ccleaner 2-3 φορες,
και κανε reboot. και πες τι γινεται. :hmm:

magnuslupus
09-05-08, 11:40
:p
e τοτε καθαρισε registry με καποιο προγραμμα οπως το ccleaner 2-3 φορες,
και κανε reboot. και πες τι γινεται. :hmm:

δοκιμαζω και σου λεω. Αλλα μαλλον αυτο πρεπει να ειναι δεν μπορω να μπω ουτε στο run:hmm:

μου βγαζει error

χαχαχαχαχ ουτε στο ccleaner μπορω ελεος. θα δοκιμασω να το ξαναπερασω

Ουπς αρχιζουν και σοβαρευουν τα πραγματα. Δεν μπορω να κανω install. Παω στο add remove programms και δεν μπορω να μπω, μου βγαζει παλι αυτο το error

razorblade1100
09-05-08, 11:45
δοκιμαζω και σου λεω. Αλλα μαλλον αυτο πρεπει να ειναι δεν μπορω να μπω ουτε στο run

μου βγαζει error

χαχαχαχαχ ουτε στο ccleaner μπορω ελεος. θα δοκιμασω να το ξαναπερασω

κατι τετοιο μου ειχε συμβει καποτε με ιο ,
ελεγξε γρηγορα με καποιο αντιικο (opos to nod32)
και με κανα antispyware οπως spyware doctor, spybot search and destroy.
πατα ctrl+alt+delete και δες ποιες διαδικασιες τρεχουν αυτην την στιγμη
και τερματισε οποιες ειναι περιεργες.

magnuslupus
09-05-08, 11:52
σκαναρει ηδη το zone alarm. Για να δουμε περιεργο. Δεν τρεχει κανενα προγραμμα. Οταν λεμε

κανενα κανενα :hmm:

razorblade1100
09-05-08, 11:58
σκαναρει ηδη το zone alarm. Για να δουμε περιεργο. Δεν τρεχει κανενα προγραμμα. Οταν λεμε

κανενα κανενα
αποκλειεται, κοιταξες στην καρτελα διεργασιες του task manager???

magnuslupus
09-05-08, 12:03
αποκλειεται, κοιταξες στην καρτελα διεργασιες του task manager???

οταν λεω οτι δεν τρεχει κανενα προγραμμα οχι στο task manager εννοω δεν μπορω να ανοιξω

κανενα προγραμμα :p παντου μου βγαζει error

razorblade1100
09-05-08, 12:06
οταν λεω οτι δεν τρεχει κανενα προγραμμα οχι στο task manager εννοω δεν μπορω να ανοιξω
κανενα προγραμμα παντου μου βγαζει error
αααα:p
πες τι διεργασιες σου δειχνει ο τασκ μανατζερ?
αν δεις πουθενα κανα autorun κοψτο κατευθειαν.

opener
09-05-08, 13:42
δεν καθαρισα registry :nono:

@ razorblade1100,
Παρατηρησε το Edit:

treli@ris
09-05-08, 13:47
To sp3 μπορει να μπει στα XP Fundamentals?? ή δεν θα το δεχτει. Θελω να το κατεβασω σαν .exe και οχι απο WU

magnuslupus
09-05-08, 15:39
κατι τετοιο μου ειχε συμβει καποτε με ιο ,
ελεγξε γρηγορα με καποιο αντιικο (opos to nod32)
και με κανα antispyware οπως spyware doctor, spybot search and destroy.
πατα ctrl+alt+delete και δες ποιες διαδικασιες τρεχουν αυτην την στιγμη
και τερματισε οποιες ειναι περιεργες.

ιος ηταν τελικα:twisted: το ονομα αυτου worm.win32.Bymer.d

Ευχαριστω για την βοηθεια:)

razorblade1100
09-05-08, 16:03
ιος ηταν τελικα το ονομα αυτου worm.win32.Bymer.d

Ευχαριστω για την βοηθεια
τιποτα :)

opener
09-05-08, 23:10
Παρατηρησα οτι, στο Add/Remove programs, το Windows XP Service Pack 3 εχει εικονιδιο του Windows Media Player αντι του συνηθισμενου εικονιδιου των Windows Update.:hmm:
......


Στο παραπανω που γραφω, αν θελετε, ας μου πειτε τι εικονιδιο εχει σε εσας.
Ευχαριστω

DOU
09-05-08, 23:25
Στο παραπανω που γραφω, αν θελετε, ας μου πειτε τι εικονιδιο εχει σε εσας.


36034

Εμενα εχει αυτο το εικονιδιο στο Add/remove.;)

Tiven
09-05-08, 23:51
Στο παραπανω που γραφω, αν θελετε, ας μου πειτε τι εικονιδιο εχει σε εσας.
Ευχαριστω

Μην ανησυχείς για αυτό , εμένα πολλές φορές βγάζει σε μερικά προγράμματα εικονίδια από άλλα προγράμματα.

opener
09-05-08, 23:55
36034

Εμενα εχει αυτο το εικονιδιο στο Add/remove.;)

Σε ευχαριστω για την απαντηση.



Το δικο μου

karakou
10-05-08, 01:38
Κ εμένα αυτό που έχει ο DOU βγάζει- αυτό που έχει σε σένα opel5 είναι ασήμαντο bug, μου είχε τύχει κ μένα κάποτε.

euri
10-05-08, 01:56
Είναι multimedia-oriented service pack :rolleyes:

Master_Maker
10-05-08, 02:08
Παιδια να ρωτησω κατι το Sp3 το βρηκα μεσω MSDN της Microsoft ειναι το final release i beta?????
εχει βγει το sp3 final???? και αν ναι ποθ το κατεβαζω???

Simpleton
10-05-08, 02:10
Παιδια να ρωτησω κατι το Sp3 το βρηκα μεσω MSDN της Microsoft ειναι το final release i beta?????
εχει βγει το sp3 final???? και αν ναι ποθ το κατεβαζω???

Αν το χρειάζεσαι μόνο για έναν υπολογιστή, γρήγορα και εύκολα μέσω Windows update. Αλλιώς κατεβάζεις όλο το πακέτο, περίπου 300 MB:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4&displaylang=en

tsigarid
10-05-08, 02:48
Στα τελευταία 50 μηνύματα πόσες φορές έχει απαντηθεί άραγε η ίδια ερώτηση; :down:

opener
10-05-08, 07:28
@ Tiven, karakou:
Σας ευχαριστω.

@ euri:
Υποκλινομαι!!

edit:

Εχετε υπ'οψιν και αυτο =


WinXP SP3 Means You Are Locked Into IE7

This week, Redmond notified the world that updating to WinXP SP3 means they won't be able to downgrade from IE7 to the older IE6 without uninstalling SP3 itself.

This juicy bit of technical news appeared in a blog written by the IE dev team. It states: "If you choose to install XP SP3, Internet Explorer 7 will remain on your system after the install is complete,... Your preferences will be retained. However, you will no longer be able to uninstall IE7. If you go to Control Panel, Add/Remove Programs, the Remove option will be grayed out." Here is the blog posting:
http://www.wservernews.com/HW3VA8/080512-IE-and-XP-SP3

http://forum.zonelabs.org/zonelabs/board/message?board.id=Off-Topic&message.id=18524



.....
Internet Explorer 7 Users

If you are currently running IE7 on XPSP2, Windows Update will offer you XPSP3 as a high priority update. If you choose to install XPSP3, Internet Explorer 7 will remain on your system after the install is complete. Your preferences will be retained. However, you will no longer be able to uninstall IE7. If you go to Control Panel->Add/Remove Programs, the Remove option will be grayed out.

This behavior is by design and here is why. When we install IE7 on Windows XP SP2, we backup the existing IE6 files in an uninstall directory. Those IE6 files are the ones that shipped on XPSP2 plus all the security updates youʼve installed while using IE6. Windows XP SP3 contains a newer version of the Internet Explorer 6 files. If you have XPSP3 on your system and uninstall IE7, your system would revert to the backed up (older) version of the IE6 files rather than the newer XPSP3 version. You would end up in a mixed file state in Windows where most files would be the upgraded XPSP3, except for the IE6 files restored when uninstalling IE7. This state is not supported and is very bug prone. To ensure a reliable user experience, we prevent this broken state by disabling the ability to uninstall Internet Explorer 7.

If you must uninstall IE7 after you have upgraded to XPSP3, then you have to first uninstall XPSP3, and then uninstall IE7. After this series of uninstalls, you will be reverted back to a XPSP2, and a stable version of IE6, so feel free to upgrade to XPSP3 again.

If you install IE7 after you install XPSP3, then you will be able to uninstall IE7 at any point and be reverted to the newer IE6 version that ships in XPSP3. The restriction on uninstalling only applies to when you install a Windows Service Pack release on top of a standalone IE release.

Keeping this in mind, you might want to uninstall IE7, upgrade to XPSP3 and then install IE7 again so you can uninstall IE7 in the future if need be.....

http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/05/05/ie-and-xpsp3.aspx

tedd
10-05-08, 08:02
Σε εμένα το εικονίδιο είναι απο ένα παλιο προγραμματακι που έχω το Service Control Xp, μμμ τουλάχιστον κάπως ταιριάζουν τα ονοματά τους.:p

jomi
10-05-08, 10:04
Πρβλημα. Γιατί σε μένα όταν πάει να τελειώσει η εγκατάσταση και γράφει ενημερώσει κλειδιών μετα μου βγάζει " sp3 δεν επιτρεπεται η πρόσβαση" και κλίνει την εγκατάσταση?

cranky
10-05-08, 11:10
Μήπως το μπλοκάρει το antispyware ;

bobby_f
10-05-08, 15:35
" sp3 δεν επιτρεπεται η πρόσβαση" και κλίνει την εγκατάσταση?

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα, η λύση είναι εδώ: http://blog.malwareteks.com/correct-access-denied-error-while-installing-windows-xp-sp3-release-candidate-2/

Προσοχή: έχω win xp αγγλικά, δεν το'χω πολυψάξει για τα ελληνικά, δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά.

21century
10-05-08, 20:17
Σε μένα στο φορητό μόνο με core duo ενώ πριν την εγκατάσταση μπούταρε άμεσα με 3 γραμμές απο τις μπάρες εκκίνησης στα Windows, τώρα ο χρόνος αυξήθηκε σημαντικά χωρίς να έχω κάνει κάποια αλλαγή, απο τις Υπηρεσίες απενεργοποίησα και το Κέντρο Ασφάλειας αλλά το ίδιο. Υποτίθται ότι ειναι ταχύτερα. Κατα τα άλλα στο σερφάρισμα τα ίδια..

Simpleton
10-05-08, 20:21
Υποτίθεται. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Απλά περιέχει όλες τις ενημερώσεις που βγήκαν μετά το SP2. Αν θυμάμαι καλά, από τότε δεν βγήκε τίποτα συνταρακτικό που να βελτιώνει τις επιδόσεις του συστήματος.

Μετά την εγκατάσταση του SP3 έκανες μια ανασυγκρότηση;

opener
10-05-08, 22:22
Παρατηρησα οτι, στο Add/Remove programs, το Windows XP Service Pack 3 εχει εικονιδιο του Windows Media Player αντι του συνηθισμενου εικονιδιου των Windows Update.
:hmm:
.......

Περα απο τις απαντησεις που ελαβα στην ερωτηση μου
και για οσους μπορει να εχουν το ιδιο προβλημα,βρηκα την παρακατω παρομοια περιπτωση=


An installed hotfix is indicated by a Windows Media Player icon in the Add or Remove Programs item of Control Panel
SYMPTOMS
If you use the Add or Remove Programs item in Control Panel to view a list of currently installed programs, some of the hotfixes may be indicated by a Microsoft Windows Media Player icon.
This issue may occur with hotfixes that are downloaded and installed from the Microsoft Windows Update Web site.
Note: This issue occurs only on the Spanish language versions of the operating systems that are listed in the "Applies to" section.
CAUSE
This issue occurs because an anomaly in the algorithm that is used to assign icons does not assign the correct icon to indicate a Windows hotfix.
STATUS
Microsoft has confirmed that this is a bug in the Microsoft products that are listed in the "Applies to" section.
MORE INFORMATION
This issue does not affect the functionality of the installed programs. This issue affects only the appearance of the icon. The user does not have to take any action.
APPLIES TO
• Microsoft Windows XP Professional
• Microsoft Windows XP Professional SP1
• Microsoft Windows XP Home Edition
http://support.microsoft.com/kb/841860

hellenicsun
10-05-08, 22:25
Μετά την εγκατάσταση του Service Pack 3, καμία αισθητή διαφορά. Κανένα πρόβλημα ή δυσλειτουργία επίσης.

glazarou
10-05-08, 22:42
Μετά την εγκατάσταση του Service Pack 3 κανενα πρόβλημα ή δυσλειτουργία επισης αλλα βλεπω αισθητη διαφορα σε σχεση με πριν ειδικα οσο αναφορα την αποκριση των εντολων...

oidarvt
10-05-08, 22:45
κατεβαζετε το nlite.
κανετε ενσωματωση του sp3 ελληνικο, μεσα σε cdrom xp sp2 oem pro , και στο τελος φτιαχνετε
τελικο cdrom με ενσωματωμενο το sp3.

Κανετε format Και κάνετε εγκατασταση κανονικα . Ισχυουν οι κωδικοι που ειχατε απο service pack 2.

Προσοχη: κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του adslgr προτεινεται να μπει μονο σε original xp πανω

vaggospat13
11-05-08, 01:43
σε οσους εμφανιζει στην εγκατασταση το μηνυμα, η προσβαση δεν επιτρεπεται, μπειτε σε safe mode ως administrator και εγκαταστηστε το sp3 απο κει.

gogos888
11-05-08, 13:40
Για όσους παίζουν games αξίζει να μπει, υπάρχει αύξηση επιδόσεων ή το ίδιο με πριν;

joeyGR
11-05-08, 14:25
gogos888 δεν νομιζω φιλε. Δεν εχουνε καμια ουδετερη διαφορα με τα SP2 απλα εχουν διορθωμενα bugs.

21century
11-05-08, 19:42
Ανασυγκρότηση έχω κάνει τουλάχιστον 2 φορές αλλά πάλι αργεί στην εκκίνηση και μάλιστα πρώτα μπούταρε με 3 μπάρες και έμπαινε κανονικά στο σύστημα, δεν έχουν ενεργοποιηθεί άλλες υπηρεσίες και σκέψου ότι εχω στο start up το Avast. Πάντως σε εντολές ειναι μια χαρά, ένα κόλλημα του ΙΕ τελικά λύθηκε από μόνο του λόγω επεξεργασίας σε ιστοσελίδα. Προβλέπω ότι θα βγάλουν update...

petran78
11-05-08, 20:20
και μενα μου εβγαλε το μύνημα Access Denied. Ευτυχως η επαναφορα ηταν ομαλη.Οπότε πίσω στο SP2. Ισως ειναι καλυτερα ετσι.

Μακρυα απο Service Packs που γινονται μονο και μονο για λογους πιεσης λογω Vista και δείχνουν τόση βιασύνη και προχειρότητα

Εδώ καλά καλά μπερδεύανε την τελική έκδοση με τις προηγουμενες beta, μεσα στην ιδια τη Microsoft.

Αλλωστε δεν εχει και τιποτα σπουδαιο και προγράμματα που να απαιτουν SP3 δε νομιζω να υπαρξουν, μιας και ολοι στρέφονται στα Vista.

Gordito
11-05-08, 20:23
Ολο θεωριες συνομοσιας ειστε.

Εγω το ενσωματωσα με το nlite και το εγκατσεστησα χτες σε φιλο.

Ολα αριστα.

panoc
11-05-08, 20:25
Ολα αριστα.


εγω το περασα στο laptop και σε 2 vm, μια χαρα χωρις κανενα προβλημα, ισα ισα που ειδικα το laptop φορτωνει λιγο πιο γρηγορα.

Takis_Kal
11-05-08, 20:59
Εμενα δουλεουν ολα τελεια

opener
11-05-08, 21:24
Και εδω ο οδηγος (Slipstreaming Windows XP with Service Pack 3 (SP3) για οσους τον χρειαζονται=

http://www.winsupersite.com/showcase/xpsp3_slipstream.asp

joeyGR
11-05-08, 22:19
καλη δουλεια opel5, ευχαριστω πολυ :oneup:

ntakland
12-05-08, 05:37
Παιδια παντως εγω μολις τα εγκατεστησα. Κανενα προβλημα! Ειδα διαφορα στον χρονο φορτωσης των Windows παντως. Μια χαρα. Σταματηστε επιτελους τα παραπονα για την Microsoft. Εξαλλου ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχετε προβλημα με το SP3 επειδη δεν εχετε αυθεντικα Windows Xp :rtfm:

Simpleton
12-05-08, 13:06
Παιδια παντως εγω μολις τα εγκατεστησα. Κανενα προβλημα! Ειδα διαφορα στον χρονο φορτωσης των Windows παντως. Μια χαρα. Σταματηστε επιτελους τα παραπονα για την Microsoft. Εξαλλου ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι εχετε προβλημα με το SP3 επειδη δεν εχετε αυθεντικα Windows Xp :rtfm:

Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα...Δούλεψε χωρίς προβλήματα στο δικό, στο δικό μου και σε αρκετών άλλων τα συστήματα. Αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι οι υπόλοιποι έχουν "μαϊμούδες". Μπορεί να έχουν περίεργο υλικό με προβληματικούς οδηγούς, περίεργο λογισμικό κλπ.

cranky
12-05-08, 13:16
Ξέρω αρκετούς με "μαϊμούδες" που πήραν μιά χαρά το SP3.

Xguru
12-05-08, 23:08
To ότι βγήκε το sp3 σημαίνει ότι θα διατεθούν προς πώληση από την Microsoft τα windows xp με ενσωματωμένο sp3;

adolf
12-05-08, 23:11
Ξέρω αρκετούς με "μαϊμούδες" που πήραν μιά χαρά το SP3.

Μα αν "κατέβαζαν" χωρίς καμμιά δυσκολία και τα προ του SP3 τα MS Updates τότε που το περίεργο;;;;;;:whistle:

opener
13-05-08, 00:02
To ότι βγήκε το sp3 σημαίνει ότι θα διατεθούν προς πώληση από την Microsoft τα windows xp με ενσωματωμένο sp3;

http://tech.yahoo.com/blog/null/25252

tsigarid
13-05-08, 00:18
Δεν απαντάει αυτή την ερώτηση το λινκ...

opener
13-05-08, 00:25
Δεν απαντάει αυτή την ερώτηση το λινκ...

Will Windows XP really no longer be on sale after June 30? Sorry for the double negative, but no. All this means is that Microsoft will stop selling the OS. Finding a computer with XP preinstalled will likely be very difficult, as well.

What about this exception for Windows XP Home Edition I hear about? Doesn't apply to you. Microsoft will continue to sell XP to makers of ultra-cheap laptops like the Asus Eee PC until 2010 because they just can't run Vista. But it is not going to make XP Home Edition available as installable software to end-users.

@ ADSLgr.com All rights reserved.