PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE εξυπηρετηση !!!



teo_L20
26-04-05, 16:53
Χθες πήρα το 134 και ρώτησα αν έχω υποδομη adsl στην περιοχή μου!

-για σας(τηλεφωνητρια)
-θα ήθελα να ρωτησω για τη υποδομη adsl στην περιοχη μου!
-που μένετε?
-νεαπολη κοζανής

μου το κλείνει! :evil:

ξαναπέρνω! τα ίδια! :evil:

μετα το παίζω -κουφος- :-k :oops: για μια γραμμη που τους ζητούσα!μόλις λέω πριοχη μου το κλείνει!


ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

10 φορες πηρα τηλεφωνο!


ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ:0 ΜΕ ΤΟΝΟ!

yiapap
26-04-05, 17:17
Χθες πήρα το 134 και ρώτησα αν έχω υποδομη adsl στην περιοχή μου!

-για σας(τηλεφωνητρια)
-θα ήθελα να ρωτησω για τη υποδομη adsl στην περιοχη μου!
-που μένετε?
-νεαπολη κοζανής

μου το κλείνει! :evil:
Τι εννοείς σου το κλείνει;;; Στα μούτρα;;;
Κράτα τη θέση (υποχρεούνται να τη λένε μόλις σηκώσουν το ακουστικό) και κάνε καταγγελία. Αν την ηχογραφήσεις κιόλας τη συνομιλία ακόμη καλύτερα (οφείλεις να προειδοποιήσεις πρώτα!).
Αν δηλαδή ο διάλογος γίνει:

-καλημέρα θέση 25
-εεε καλημέρα θέση 25. Θα ήθελα να ρωτησω για τη υποδομη adsl στην περιοχη μου!
-που μένετε
-θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ηχογραφώ αυτή τη συνομιλία. Μένω Νεάπολη Κοζάνης

για να δούμε αν θα σου το κλείσουν... :twisted:

dimismc101
26-04-05, 17:46
Τεο ακου μην του αφήσεις να ανασανουν καθολου το 134 σε αλλες πόλεις και κυριως στην ΑΘΗΝΑ δουλευει κανονικα την επομενη φορα παρε τα στοιχεία της θεσης που σε "εξυπηρετησε" και εαν χρειαστει καταγγιελε την συμπεριφορά του συγκεκριμένου φοιτιτή (για αυτοι δουλευουν στο 134) αμεσσα. Οσο αφήνουμε τον ΟΤΕ να λειτουργει έτσι τόσο θα πληρωνουμε για αχρηστους και αχρηστες υπηρεσίες.

Ειναι καιρός πια να τους δειξουμε οτι γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας.... φτανει πια :evil:

teo_L20
26-04-05, 17:57
Τι εννοείς σου το κλείνει;;; Στα μούτρα;;;
Κράτα τη θέση (υποχρεούνται να τη λένε μόλις σηκώσουν το ακουστικό) και κάνε καταγγελία. Αν την ηχογραφήσεις κιόλας τη συνομιλία ακόμη καλύτερα (οφείλεις να προειδοποιήσεις πρώτα!).
Αν δηλαδή ο διάλογος γίνει:

-καλημέρα θέση 25
-εεε καλημέρα θέση 25. Θα ήθελα να ρωτησω για τη υποδομη adsl στην περιοχη μου!
-που μένετε
-θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ηχογραφώ αυτή τη συνομιλία. Μένω Νεάπολη Κοζάνης

για να δούμε αν θα σου το κλείσουν... :twisted:


σωστο αυτο θα το κανω κανα δυο-τρεις φορες να δουμε τη θα πούνε! :thumbsup1 :thumbsup1

thanks!! ;) ;) :D

teo_L20
26-04-05, 18:00
Τεο ακου μην του αφήσεις να ανασανουν καθολου το 134 σε αλλες πόλεις και κυριως στην ΑΘΗΝΑ δουλευει κανονικα την επομενη φορα παρε τα στοιχεία της θεσης που σε "εξυπηρετησε" και εαν χρειαστει καταγγιελε την συμπεριφορά του συγκεκριμένου φοιτιτή (για αυτοι δουλευουν στο 134) αμεσσα. Οσο αφήνουμε τον ΟΤΕ να λειτουργει έτσι τόσο θα πληρωνουμε για αχρηστους και αχρηστες υπηρεσίες.

Ειναι καιρός πια να τους δειξουμε οτι γνωρίζουμε τα δικαιώματα μας.... φτανει πια :evil:

θα γίνει κι αυτο dimismc101!!μην ανησυχης! :twisted: :twisted:

teo_L20
26-04-05, 21:31
να ενημερώσω οτι η ηχογράφηση συνομιλιών χωρις την συγκστάβαση και των 2 μερών αποτελεί πονικό αδίκημα.Αυτό που θα πρέπει να κάνεις έιναι να ζητήσεις τον επόπτη την επόμενη φορά που θα πάρεις τηλέφωνο και να δηλώσεις την ώρα και την θέση που σου απάντησε.Δυστύχως υπάρχουν και πολλά φρούτα εκεί μέσα.Προφαν΄ως μίλησες με το κέντρο 134 Θεσσαλονίκης.Όταν μας (παλίος ΟΤΕνζτης ον) κάνανε εκπαιδευσή δεν μας έλεγε κανεις πως να βρίσκουμε διαθεσιμότητα μας το αφήνανε να το ανακαλύψουμε μόνοι μας.Τέλος πάντων αυτή είναι απαράδεκτη συμπεριφορά.Αν και δεν νομίζω οτι πήρες 10 φορες και πέτυχες και τις 10 τον ιδιο, ιιδια, 30 ατομα είναι εκει μέσα όλοι δεν μπόρει είναι αγενείς.Φυσικά υπάρχει περίπτωση να πέτυχες σε εκπαιδευόμενο τότε ατύχησες και απλά πρόκειται για παρεξήγηση. γιάτι όπως είπα όλοι δεν είναι ούτε το ίδιο ευστροφοί ούτε το ίδιο έξυπνοι.Τώρα που το θύμαμε και μένα μου τύχανε τέτοια ατυχη γεγονότα τις πρώτες μέρες που δούλευα εκεί όπως να κλείσω συνδρομήτη κατα λάθος ή να μην με ακούει και τέτοια..Αν σου έτυχε κάτι τέτοιο κερδίζεις το βραβείο του γκαντέμη.Οι περίσσοτεροι μαθανε πως να κοιτάνε ην διαθεσιμότητα τις τελευταίες μέρες της συμβασής μας επομένως go figure

ReDeeMeR δεν πήρα 10 φορες αλλά 4 και οι 4 το ίδιπ! :thumbdown :thumbdown


ξαναπηρα το απόγευμα και όταν έθεσα και είπα για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους (στον προίσταμενο πρέπει να είπα!)μου ζήτησαν ταπεινα συγγνώμη! :thumbsup1

οσο για την υποδομη ΔΕΝ ΕΧΩ! ADSL!

THANKS ALL FOR ALL :D :D

nnn
26-04-05, 22:43
οσο για την υποδομη ΔΕΝ ΕΧΩ! ADSL!

Μάλλον για αυτό στο έκλειναν :mrgreen:

Έπεσες στην περίπτωση με τα τηλεφωνήματα φαίνεται.

teo_L20
27-04-05, 16:42
δλδ αν το κλείσεις εκείνη τη στιγμή θεωρείται ότι έχεις ασκήσει το δικαίωμα σου και αντιδράς στη καταγραφή των προσωπικών δεδομένων σου.Λίγο off topic αλλά πιστεύω ότι είναι άξιο λόγου.Δεν είμαι παρανοικος αλλα δεν νομίζω ότι σε κανέναν να τον άρεσει να του καταγράφουν την κάθε του κίνηση είτε όταν δουλεύει είτε στην προσωπική του ζωή..Υποσημείωση οι υπάλληλοι του 134 όταν υπογράφουνε τη σύμβαση εργασίας τους συμφωνούν για την μαγνητοφώνηση των συνομιλιών τους από τον ΟΤΕ και μόνο!!!.Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση έχουν δικαίωμα να το δηλώσουν στον προιστάμενο τους.Και φυσικά δεν μιλάω για την απλή καταγραφή συνομιλιών, απλα δεν έχεις δικαίωμα να κινηθείς νομίκα μέσο καποιάς κασέτας και μόνο. Το πόλυ πόλυ να αντιμετωπίσεις μήνυση.Είναι πόλυ θολό ακόμη το τοπίο τουλάχιστον στην ελληνική δικαιοσύνη


παιδια το θέμα έληξε!! :mad: :mad: ;) ;)

:D :D

gadgetakias
27-04-05, 17:07
To 134 είναι από τα πράγματα στο ΟΤΕ που δουλεύουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
Θεωρώ το συμβάν ατυχές και τοπικής εμβέλειας.

Μπορεί να έχει ο ΟΤΕ πολλά κακά, αλλά το frontend του όπως το 134 δουλεύει σωστά.
Ετσι για να μην τα παίρνουμε όλα αμπάριζα..

teo_L20
27-04-05, 17:29
παιδια με πήραν πρίν λίγο απο το 134 και μου είπαν οτι θα εγκατασταθεί κύκλωμα εδώ (adsl)στις 14/05/05 κι από 18/05/05 θα έχω επιτέλους adsl!

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ:
το έκαναν επειδή το ζητησαν αλλα δύο ατομα! απο τν περιοχή μου! :D :D


Γ Ι Ο Υ Π Ι ! ! !

ΘΑ ΕΧΩ ADSL! :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumbsup1 :thumbsup1 :lol: :lol:


TEO_L20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wolfy
27-04-05, 18:18
Καλά μην χαίρεσαι τόσο πολύ... Στο 134 μπορεί να λένε ότι θέλουν ως συνήθως! Πχ ενώ η γραμμή κάποιου χρήστη μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί στο 134 μπορεί να μην το ξέρουν και να του λένε δεν έχει ενεργοποιηθεί τελείως...

Και όσον αφορά το αν θα πρέπει να ηχογραφούνε δεν το ξέρω αλλά αυτό που ξέρω είναι πως όλες οι μεγάλες εταιρίες αυτό κάνουν. Πχ η Τελλάς μέχρι πρότινος όταν τηλεφωνούσες σου πέταγαν το μήνυμα ότι το τηλ. "καταγράφεται για την καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη" Ήμαρτον..

alfa156
27-04-05, 18:28
Χθες πήρα το 134 και ρώτησα αν έχω υποδομη adsl στην περιοχή μου!

-για σας(τηλεφωνητρια)
-θα ήθελα να ρωτησω για τη υποδομη adsl στην περιοχη μου!
-που μένετε?
-νεαπολη κοζανής


για ποιόν?:haha:haha

dimismc101
27-04-05, 19:28
Παντως θα σε συμβούλευα να μην επαναπαυτείς και να τους ξαναενοχλήσεις κατα τις 13/5 διοτι πολλά γίνονται μεχρι τότε ... Μην το αφήσεις ετσι να παει μονο του διοτι δεν προκειται να παει.

teo_L20
27-04-05, 22:10
για ποιόν?:haha:haha


τι εννοείς? :scared: :scared:

alfa156
27-04-05, 23:07
τι εννοείς? :scared: :scared:

προφανώς εννοείς "Γειά σας" και όχι "για σας".

teo_L20
28-04-05, 08:33
προφανώς εννοείς "Γειά σας" και όχι "για σας".

sorry,καταλαβα :roll:

yiapap
28-04-05, 10:08
Τα περί ηχογράφησης έγιναν Split εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=253684)

teo_L20
28-04-05, 15:42
οκ yiapap

@ ADSLgr.com All rights reserved.