PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικα ηταν ντοπε...???



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7

manoulamou
13-05-08, 11:27
Θα θεωρηθω πολυ κακια, εαν πω οτι τετοιες ειδησεις
δεν με εκπλησσουν καθολου(τι ειχαμε τι χασαμε);
:twisted:

opener
13-05-08, 12:46
...
Δεν γινομαστε ρομπα ουτε με τη συλληψη των ντοπαρισμενων
ουτε με την συζητηση
αλλά με το οτι δεν μας κανει καθολου εντυπωση που δεν γινεται επιτελους κατι ριζικο!


Θα θεωρηθω πολυ κακια, εαν πω οτι τετοιες ειδησεις
δεν με εκπλησσουν καθολου(τι ειχαμε τι χασαμε);
:twisted:

:hmm: :hmm:

Linus
13-05-08, 13:37
Χρειάζεται ανανέωση σε κάποιους τομείς ο ελληνικός αθλητισμός, αρχίσανε να τους πιάνουνε όλους.

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει ρεεεεεε.. Βρείτε νέα φάρμακα ανιχνεύονται τα τωρινά!!

aroutis
13-05-08, 14:51
Ρε γαμώτο ... ΟΛΗ η ΕΛΛΑΔΑ είναι μια απάτη...
Απάτη ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ, απάτη (και άπατη) ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ, απάτη ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ, απάτη ΔΙΚΑΣΤΕΣ, απάτη ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ, απάτη ΤΑ ΠΑΝΤΑ...
Μήπως κι εμείς είμαστε μια απάτη και δε το ξέρουμε ?? (The Matrix)Την ΕΠΟ τη ξέχασες, την Super League το ίδιο... γιατί ; :rofl:

manoulamou
13-05-08, 17:19
Χρειάζεται ανανέωση σε κάποιους τομείς ο ελληνικός αθλητισμός, αρχίσανε να τους πιάνουνε όλους.

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει ρεεεεεε.. Βρείτε νέα φάρμακα ανιχνεύονται τα τωρινά!!
Μαλλον ... αναπαλαιωση χρειαζεται...:rolleyes: γιατι ολοι ξερουν πως γινονται τα υπερ-ρεκορ
και τι σημαινει επαγγελματικος πρωταθλητισμος.
Εκεινο που ξεχναμε ειναι πως δεν πρεπει να πληρωνουμε εμεις γι αυτα
(υπαρχουν εταιριες με αφθονα κεφαλαια για χορηγιες)
αντιθετα πρεπει να προωθειται απ το κρατος ο μαζικος ερασιτεχνικος αθλητισμος
γιατι η γυμναστικη ειναι πανω απ ολα υγεια!!!

Zer0c00L
13-05-08, 17:24
καλα ντοπα παντα υπαρχει απλα υπαρχει η ληγμενη (η δικη μας) και η καλη (αυτη που χρησιμοποιουν οι αλλοι)

γιατι πρωταθλητισμος = μεταλλια = ντοπα

διοτι με απλη γυμναστικη και χωρις καθε λογης υποβοηθηματα δεν κανεις παγκοσμια ρεκορ και να παιρνεις μεταλλια (χωρις να ειμαι ειδικος στο αθλημα απλα με οσα εχουν δει τα ματια μου και εχουν ακουσει τα αυτια μου)

D_J_V
13-05-08, 18:18
Πάρτε να έχετε:
----------------------
Σκάει οσονούπω νέα ντόμπ(β)α βυθού. Και τα μυαλά -αυτή την φορά- στις ...πισίνες!~~~

Αποκαλύπτουμε το όνομα: Είναι ο πρωταθλητής Ευρώπης στην κολύμβηση Γιάννης Δρυμωνάκος!!!

(press-gr.blogspot.com)

manoulamou
13-05-08, 18:26
Ε και; Το πλοιο λεγεται ακομη Αιολος/Κεντερης
ο Χειμωνετος ειναι περιζητητος γαμπρος
και η Αννα Βερουλη λυνει και δενει σε θεματα αθλητισμου(εντος ΠαΣοΚ):twisted:
Τα καλα παιδια πανε Παραδεισο
τα κακα παντου!!!

DOU
13-05-08, 23:38
To ερωτημα πλεον που πρεπει να γινει ειναι το εξης:Καποιος που να μην ειναι ντοπε υπαρχει???? Σε οποιοδηποτε αθλημα ετσι,ταχα μ δηθεν -ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ- παλι κανεις δεν θα ξερει τπτ, δεν θα εχει ακουσει τπτ..etc etc

manoulamou
14-05-08, 11:15
Εαν δεν υπηρχαν εκ γενετης πρωταθλητισμου γενναια κινητρα
με αμεσο ή εμμεσο τρανταχτο οικονομικο αποτελεσμα
κανεις δεν θα διακινδυνευε την υγεια, ισως και την ζωη του!
Ακομη και στους Ολυμπιακους των αρχαιων ημων, παντα καποιο "σπρωξιματακι"
υπηρχε καθως μετα ειχαν ισοβια προνομια ...

haHa
17-05-08, 03:53
Μεταξυ μας, οποιος ειχε καποια επαφη με τον χωρο της κολυμβησης , για τον Δρυμωνακο ακουγοταν καιρο(πριν καν σκασει η βομβα των αρσιβαριστων) οτι επαιζε να ηταν ντοπε..


2-3 δευτερολεπτα μεσα σε ενα χρονο κατω το προσωπικο σου ρεκορ δεν το ριχνεις με απλη προπονηση....

manoulamou
17-05-08, 10:49
Πως δεν ριχνεις: με ασπιρινες και βοτανα (βλεπε Μπεν Τζονσον (http://en.wikipedia.org/wiki/Ben_Johnson_(athlete)))

Καντο οπως οι Χειμωνετος, Σαμπανης, Κεντερης, Βερουλη κλπ:rolleyes:

D_J_V
17-05-08, 13:57
Μια γελοιότητα έχει κατανήσει ο αθλητισμός!!
Απο τους γελοίους σφίχτες στα γυμναστήρια έως τον πρωταθλητισμό...

GZahos
17-05-08, 22:56
Οταν ζητουμε ρεκορ περαν των δυνατοτητων των αθλητων και οταν παιζονται εκατομμυρια ευρω σε επιδοτησεις και χορηγιες, αυτα ειναι τα αποτελεσματα. Δυστυχως. Μηπως να ξαναγυρνουσαμε στα κλαδια ελιας? :lol:

manoulamou
18-05-08, 09:57
Οχι μονο δεν υπαρχει σοβαρη προνοια για πριν ή εξοντωτικη τιμωρια μετα
εμεις τους ανταμοιβουμε επιπλεον με θεσεις κλειδια
σε υπουργεια, κομματα και αθλητικους φορεις...

21century
18-05-08, 10:39
Να δούμε τι θα γινει και με την υπόθεση του Κολυμβητή Δρυμωνάκου γιατι το θέμα έχει προεκτάσεις, προβλέπεται να έχουμε και άλλες αποκαλύψεις ή παίζεται πάλι παιχνίδι όπως τον Αύγουστο του 2004?

Nozomi
18-05-08, 20:16
Μπορείτε να μου πείτε αν κάποιος από εσάς (που καταδικάζετε το ντόπινγκ) ήταν μέσα στο ΟΑΚΑ όταν οι Ελληνάρες αποδοκίμαζαν τους δρομείς με αποτέλεσμα να αργήσει ν' αρχίσει η κούρσα στα 400 γιατί δεν συμμετείχε το πουλέν τους ο Κεντέρης ?

Αν κάποιος το έκανε δεν χρειάζεται να κάνει χαρακίρι. Μόνο αυτοκριτική.

Εως που φτάνει η καφρίλα μας ως λαού ?

manoulamou
19-05-08, 11:44
Μα ο δικος μας δεν πιαστηκε ντοπε
και οι αμερικανοι ολο τη γλυτωνουν
και ...
και ....
και ........
απο δικαιολογιες για να αποδειξουμε ποσο ενδοξη παραμεινει η φυλη μας
παρ ολο που εμεις πινουμε φραπογαλα στην καφετερια...:lol:αλλο ουδεν!!!
εαν δεν ειμαστε εν αναμονη Δ/Υ, δηλαδη κακομοιρουληδες παραθυρακηδες συμβασιουχοι:twisted:

gonzo26
19-05-08, 12:06
To ερωτημα του thread ειναι λιγο κουφο. ΟΛΟΙ οσοι κανουν πρωταθλητισμο στο χωρο ντοπαρονται. Δε γινεται αλλιως. Το θεμα ειναι ποιους επιλεγουν καθε φορα να βγαζουν στην επιφανεια. Ενδεχομενως να υπαρχει και ο παραγοντας ποιοι μπορουν να "κρυβονται" καλυτερα.

manoulamou
19-05-08, 12:39
Το ζητουμενο ειναι να μην τους ανταμοιβουμε (το κρατος δλδ)
πληρωνοντας τους απ την τσεπη μας
και προπαντος να μην τους εξιδανικευουμε
ως προτυπα προς μιμηση....

DOU
21-05-08, 15:10
"Ντοπέ" ο Δρυμωνάκος
Ο Έλληνας κολυμβητής μετά το δεύτερο δείγμα βρέθηκε θετικός στην ίδια ουσία των αρσιβαρίστων

Ο Γιάννης Δρυμωνάκος είναι και επίσημα ο αθλητής της κολύμβησης που πιάστηκε «ντοπέ» στην ίδια ουσία που είχαν βρεθεί και οι αρσιβαρίστες, μετά την εξέταση του δεύτερου δείγματος.

Avαλυτικά ο δικηγόρος του Δρυμωνάκου, είπε μέσω ανακοίνωσης του:

"Ο αθλητής δηλώνει απερίφραστα και με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ότι ουδέποτε εν γνώσει του έλαβε ή διανοήθηκε να λάβει απαγορευμένες ουσίες. :whistle::hmm:

Βρίσκεται στους κολυμβητικούς στίβους από τότε που γνώρισε τον κόσμο (5,5 ετών) και αφιερώθηκε στον αθλητισμό με ιεραποστολικό ζήλο απαρνούμενος, χάριν της αθλητικής του εξέλιξης, και τις πιο απλές χαρές της ζωής που θα μπορούσε να είχε ως έφηβος και ως νεαρός άνδρας.

Η αθλητική του εξέλιξη ήταν προϊόν πολύχρονης, σκληρής προετοιμασίας, "ιδρώτα και αίματος".

Δεν θα έθετε ποτέ σε διακινδύνευση την υγεία του, τις αθλητικές του περγαμηνές και το αγωνιστικό του παρόν και μέλλον. Η ουσία που ανιχνεύθηκε, ιδιαιτέρως τοξική και θέτουσα σε άμεσο κίνδυνο την υγεία του, δεν λήφθηκε εν γνώσει.

Δεν γνωρίζει, στην παρούσα τουλάχιστον στιγμή, τον αυτουργό της κακουργίας, δηλαδή αυτόν που εν αγνοία του αθλητή του έδωσε μάζί με τα νόμιμα ενισχυτικά συμπληρώματα διατροφής, την απαγορευμένη ουσία.

Ο αθλητής μετά τις τελευταίες εξελίξεις αποσύρεται από τους στίβους της κολύμβησης και επιφυλάσσεται να ασκήσει όσα δικαιώματα του παρέχει ο νόμος για να διαφυλάξει, τουλάχιστον, την τιμή και την υπόληψή του"

Ο αθλητής μέσω του δικηγόρου του ανακοίνωσε την απόσυρση του από τους κολυμβητικούς αγώνες και φυσικά τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου, ενώ δηλώνει άγνοια για λήψη απαγορευμένων ουσιών και θα ασκήσει τα νόμιμα δικαιώματά του. :whistle::hmm:

http://www.balla.gr/default.asp?pid=338&la=1&sp=10


Kαι επισημα λοιπον...

Cafeeine
21-05-08, 15:40
Για να κάνουμε και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, ποσο πιθανό είναι η απαγορευμένη ουσία να διοχευτεύθηκε σε κάποιον αθλητή χωρίς την γνώση και θέλησή του; Μου φαίνεται σαν ενα πολύ άνετο τρόπο να 'βγάλεις' απο την μέση κάποιον αντίπαλο αν έχεις την απαραίτητη πρόσβαση.

manoulamou
21-05-08, 15:56
Μερικοι μπορει οντως να την πατησουν απο ανταγωνιστες ή ... καλοθελητες
αλλά αυτοι θα ειναι ελαχιστοι στο συνολο των επαγγελματιων πρωταθλητων
ασε που δειχνει ανευθυνοτητα και εγκληματικη αγνοια
απεναντι στον ιδιο τους τον εαυτο...
Δεν μιλαμε και για τιποτε εφηβους που αγονται και φερονται
απο συγγενεις και προπονητες εεε;;;:twisted:

DOU
21-05-08, 15:58
Για να κάνουμε και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, ποσο πιθανό είναι η απαγορευμένη ουσία να διοχευτεύθηκε σε κάποιον αθλητή χωρίς την γνώση και θέλησή του; Μου φαίνεται σαν ενα πολύ άνετο τρόπο να 'βγάλεις' απο την μέση κάποιον αντίπαλο αν έχεις την απαραίτητη πρόσβαση.

Λες ας πουμε να του την ειχανε στημενη με λιγα λογια?:hmm:Ακομη και να εχει βαση κατι τετοιο αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας.

manoulamou
21-05-08, 16:01
Ναι μωρεεε, στημενη του την ειχαν
γι αυτο επεμενε και ο Εισαγγελεας να προχωρησει η υποθεση
παρ ολα τα νομικιστικα που ελεγε ο συνηγορος του,
πώς δε γινεται να επανεξεταζεται το παλιοτερο δειγμα και να διωκεται τωρα κλπ
:rolleyes:
να μου λεγατε πως το δικο μας εργαστηριο αλλοιθωριζει μονιμα ΟΚ...

shaq141a
21-05-08, 17:45
Για να κάνουμε και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, ποσο πιθανό είναι η απαγορευμένη ουσία να διοχευτεύθηκε σε κάποιον αθλητή χωρίς την γνώση και θέλησή του; Μου φαίνεται σαν ενα πολύ άνετο τρόπο να 'βγάλεις' απο την μέση κάποιον αντίπαλο αν έχεις την απαραίτητη πρόσβαση.

Απίθανο. Ποτέ μέχρι τώρα διεθνώς από όσο γνωρίζω δεν έχει αποδειχθεί αντιστοιχο περιστατικό. Επίσης πρέπει να είσαι εντελώς ηλίθιος να του ρίξεις μία ουσία που είναι πολύ δύσκολο να ανιχνευθεί και να μην του ρίξεις λίγη μεθυλοτεστοστερόνη που είναι standard ότι ανιχνεύεται.:whistle:

manoulamou
21-05-08, 18:27
πχ σαν την κοκαΐνη του Κουβανου αλτη Javier Sotomayor (http://en.wikipedia.org/wiki/Javier_Sotomayor) Sanabria??? :lol:

shaq141a
21-05-08, 18:31
πχ σαν την κοκαΐνη του Κουβανου αλτη Javier Sotomayor (http://en.wikipedia.org/wiki/Javier_Sotomayor) Sanabria??? :lol:

Πράγματι η κοκαίνη θα ήταν μια καλή λύση:). Αλλά έλα που η ναδρολόνη στην οποία βρέθηκε θετικός αργότερα είναι ενέσιμη :whistle:. Κατά λάθος όταν κοιμόταν του κάνανε ενεση.

manoulamou
21-05-08, 19:12
ΝΑΙ αλλά πρωτα του ριξαν κατι στην πορτοκαλαδα
οταν ηταν στην καφετερια...
γιατι ως γνωστον δεν εκαναν τετοια οι ... σοσιαλιστικες χωρες!:lol:
Ετσι την πατησε και ο φουκαρας ο Σαμπανης
κατι παραπεσε στον φιδε που ετρωγε για βραδινο!

Nozomi
22-05-08, 02:38
Μου κάνει εντύπωση που το τόπικ είναι ολίγον "νωθρό".
Μας ενοχλεί που τα ινδάλματά μας μας πιάστηκαν χαπακωμένα ?

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι.
ΔΕΝ με ενοχλεί που ο άλλος θέλει να τρυπηθεί για να φτιαχτεί οικονομικώς δικαίωμά του.
Το ΘΕΜΑ είναι να ΜΗΝ απολαμβανει πρόνομια απ' το κράτος, δηλαδή απ' την τσέπη μας .

Επίσης θα περίμενα όταν τους πιάνουν να μην το αρνούνται αλλά να βγαίνουν με δάκρυα στα μάτια (όπως η ΜάριονΤζόουνς) και να ζητούν ΣΥΓΓΝΩΜΗ ...

Αλλά που χάθηκε η τσίπα για να την έχει ο Δρυμωνάκος και οι αρσιβαρίστες ...

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ (ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ)

opener
22-05-08, 10:55
Πανδώρα
Ανατρέχοντας στα δημοσιεύματα της 12ης Απριλίου, διαβάζω τις δηλώσεις του πρωταθλητή της κολύμβησης Γιάννη Δρυμωνάκου, την επομένη της διάκρισής του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Μάντσεστερ (σε πισίνα 25 μ.), ενόσω στην εσωτερική επικαιρότητα κυριαρχούσε το γνωστό σκάνδαλο ντόπινγκ στην Εθνική της άρσης βαρών: «Είμαι εκνευρισμένος.Μετά από αυτό που έγινε,μας έχει πάρει όλους η μπάλα,απ΄ ό,τι φαίνεται και ακούγεται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα· και δεν πρέπει.Κατανοητή κατ΄ ένα μέρος η καχυποψία και η αμφισβήτηση,αλλά είναι άδικη.Για την κολύμβηση,αυτές οι πρόσφατες μεγάλες διακρίσεις είναι η ευκαιρία που έψαχνε τόσα χρόνια,για να έλθουν περισσότερα παιδιά στην πισίνα,να μπουν χορηγοί και να βοηθήσουν στην εξάπλωσή της.Φαίνεται όμως ότι αυτή χάνεται στη σκιά όλων όσων συμβαίνουν.Είναι κρίμα.Εχουμε κάνει μια τεράστια προσπάθεια.Εγώ είμαι από τα δεκαέξι μου χρόνια στις διακρίσεις.Εχω δουλέψει σκληρά» .

Δεν προτίθεμαι να κρίνω την εντιμότητα του ανδρός, παρά μόνον να επισημάνω την ευστροφία του. Τίποτε από αυτά που είπε τότε δεν τον εκθέτει σήμερα. Ο,τι έλεγε εξακολουθεί να ισχύει. Να συμφωνήσουμε λοιπόν μαζί του ότι δεν πρέπει να τους παίρνει όλους η μπάλα! (Μόνον εκείνους που τους πιάνουν ντοπαρισμένους...)

http://www.tovimadaily.gr/Article.aspx?d=20080522&nid=8586163

gonzo26
22-05-08, 11:04
Eμενα παλι με ενοχλει που γινομαστε κοροϊδα.
Οταν απλα κανουμε οτι ακριβως κανουν και οι αλλοι, γιατι μόνο εμεις να "απολαμβανουμε" τη ρετσινια των ντοπαρισμενων??
Αυτο που εγινε το 2004 με τη Θανου και τον Κεντερη ηταν εντελως απαραδεκτο και δεν αντιδρασαμε σωστα. Επρεπε να ζητησουμε αναλογο ελεγχο και στους αμερικανους αθλητες. Καθισαμε σαν μ...ς και γιναμε παγκοσμιο ρεζιλι, οι αποδιοπομπαιοι τραγοι ενω καποιοι αλλοι πιο ντοπε πσνηγυριζαν και μας χλευαζαν.
Ποιοι ειναι οι Αργειοι και τα τσογλανια ρε Nozomi?... Για μενα ειναι ηρωες.

manoulamou
22-05-08, 11:10
Μου κάνει εντύπωση που το τόπικ είναι ολίγον "νωθρό".
Μας ενοχλεί που τα ινδάλματά μας μας πιάστηκαν χαπακωμένα ?

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι.
ΔΕΝ με ενοχλεί που ο άλλος θέλει να τρυπηθεί για να φτιαχτεί οικονομικώς δικαίωμά του.
Το ΘΕΜΑ είναι να ΜΗΝ απολαμβανει πρόνομια απ' το κράτος, δηλαδή απ' την τσέπη μας .

Επίσης θα περίμενα όταν τους πιάνουν να μην το αρνούνται αλλά να βγαίνουν με δάκρυα στα μάτια (όπως η ΜάριονΤζόουνς) και να ζητούν ΣΥΓΓΝΩΜΗ ...

Αλλά που χάθηκε η τσίπα για να την έχει ο Δρυμωνάκος και οι αρσιβαρίστες ...

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ (ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ)

Εικαζω πως δεν διαβασες ολα τα μηνυματα του thread εξαρχης;:hmm:
Παντως -τουλαχιστον τα δικα μου- δεν λενε και τιποτε αλλο απ αυτα που επισημαινες
οσο για νωθροτητα εεε δεν θα παιξουμε και μπουνιες με
οσους νοιωθουν εθνικα υπερηφανοι με τετοιους πρωταθλητες
και ντροπιασμενοι μονον επειδη (και εαν) τους "τσιμπησουν" οι διεθνεις ελεγχοι
κακο της κεφαλης τους!!!
Ευχαριστουμε δεν θα μασησουμε ... φωναζουμε για τα λιγα ευρω στα παγια του ΟΤΕ
και εδω που παιζονται δις τα κανουμε γαργαρα εν ονοματι του εθνους!!!:twisted:

lewton
22-05-08, 11:23
Eμενα παλι με ενοχλει που γινομαστε κοροϊδα.
Οταν απλα κανουμε οτι ακριβως κανουν και οι αλλοι, γιατι μόνο εμεις να "απολαμβανουμε" τη ρετσινια των ντοπαρισμενων??
Αυτο που εγινε το 2004 με τη Θανου και τον Κεντερη ηταν εντελως απαραδεκτο και δεν αντιδρασαμε σωστα. Επρεπε να ζητησουμε αναλογο ελεγχο και στους αμερικανους αθλητες. Καθισαμε σαν μ...ς και γιναμε παγκοσμιο ρεζιλι, οι αποδιοπομπαιοι τραγοι ενω καποιοι αλλοι πιο ντοπε πσνηγυριζαν και μας χλευαζαν.
Ποιοι ειναι οι Αργειοι και τα τσογλανια ρε Nozomi?... Για μενα ειναι ηρωες.

Αυτό θα πει Έλλην.
Οι άλλοι είστε (είμαστε) προδότες. :p

gonzo26
22-05-08, 11:29
Προδοτες οχι βεβαια, λιγο αφελεις μόνο...

manoulamou
22-05-08, 11:38
Αφελεις ειναι οσοι αισθανονται εθνικα υπερηφανοι και πανηγυριζουν
ξεροντας το τιμημα και το αντιτιμο αυτων των δηθεν θριαμβων!
Προτιμω το NOBEL ειρηνης που πηρε ο Ζερεφος (http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_21/05/2008_233650)...
:respekt:

gonzo26
22-05-08, 11:40
Οταν ετσι εχει επικρατησει παγκοσμιως τι θες να γινει? Προτεινε να καταργηθουν οι Αγωνες.

Οταν αλλοι καταξιωνονται, απολαμβανουν προβολη και δοξα και σαν ατομα και σαν χωρα διαχρονικα, ενω αλλοι συλλαμβανονται επιλεκτικα ντοπε και στιγματιζονται σαν ατομα και σαν χωρα, αυτο το θεωρεις δικαιο και σωστο?

lewton
22-05-08, 11:44
Οταν ετσι εχει επικρατησει παγκοσμιως τι θες να γινει? Προτεινε να καταργηθουν οι Αγωνες.

Οταν αλλοι καταξιωνονται, απολαμβανουν προβολη και δοξα και σαν ατομα και σαν χωρα διαχρονικα, ενω αλλοι συλλαμβανονται επιλεκτικα ντοπε και στιγματιζονται σαν ατομα και σαν χωρα, αυτο το θεωρεις δικαιο και σωστο?
Ειλικρινά ελπίζω από στιγμή σε στιγμή να γράψεις ότι μας κάνεις πλάκα και να μας την πεις που ψαρώσαμε.

gonzo26
22-05-08, 11:48
Ειλικρινά ελπίζω από στιγμή σε στιγμή να γράψεις ότι μας κάνεις πλάκα και να μας την πεις που ψαρώσαμε.

??
Συγνωμη, που την ειδες τη πλακα? Λεω κατι περιεργο ή κατι που ακους πρωτη φορα?
Μηπως αμφιβαλλεις οτι ολοι οι πρωταθλητες ειναι ντοπαρισμενοι?
Συμφωνεις να την πληρωνουν επιλεκτικα μόνο καποιοι και οι υπολοιποι να απολαμβανουν παγκοσμια αναγνωριση και θαυμασμο?

lewton
22-05-08, 11:53
??
Συγνωμη, που την ειδες τη πλακα? Λεω κατι περιεργο ή κατι που ακους πρωτη φορα?
Μηπως αμφιβαλλεις οτι ολοι οι πρωταθλητες ειναι ντοπαρισμενοι?
Συμφωνεις να την πληρωνουν επιλεκτικα μόνο καποιοι και οι υπολοιποι να απολαμβανουν παγκοσμια αναγνωριση και θαυμασμο?
Όλοι σχεδόν είναι ντοπαρισμένοι.
Η διαφορά είναι ότι στους Ολυμπιακούς του 2004 όλοι οι αθλητές είχαν μπει στο Ολυμπιακό Χωριό όταν έπρεπε (άρα για να μην τους πιάνουν τα μηχανήματα είχαν σταματήσει την ντόπα κάμποσες μέρες πριν), ενώ ο Κεντέρης και η Θάνουν ήθελαν να μπουν στο Ολυμπιακό Χωριό μια μέρα πριν τους αγώνες τους (για να έχουν πάρει την ντόπα πιο πρόσφατα από τους αντιπάλους τους).
Μετά όμως τάξανε στον Τζέκο ότι αν πάει ο Κεντέρης για την τελετή έναρξης δε θα τον εξετάσουν, και αυτός το έχαψε με τα γνωστά αποτελέσματα.

gonzo26
22-05-08, 12:02
Που διαφωνουμε λοιπον? Που ειδες πλακα?:hmm:

lewton
22-05-08, 12:06
Που διαφωνουμε λοιπον? Που ειδες πλακα?:hmm:
Στο ότι πιστεύεις ότι οι Αμερικάνοι δεν πέρασαν έλεγχο το 2004 ίσως;

giwrgosth
22-05-08, 12:08
Όλοι σχεδόν είναι ντοπαρισμένοι.
Η διαφορά είναι ότι στους Ολυμπιακούς του 2004 όλοι οι αθλητές είχαν μπει στο Ολυμπιακό Χωριό όταν έπρεπε ...
Να διαφωνήσω? Η διαφορά είναι στο γεγονός ότι οι Αμερικάνοι κλπ έχουν δικά τους εργαστήρια που τα σκευάσματα είναι λίγο μπροστά από τους ελέγχους της WADA και οι δικοί μας ψωνίζουν από την Κίνα.
Οπότε είναι λογικό από τη μια τα κινέζικα να τα ξέρουν όλοι και να τα αναγνωρίζουν εύκολα και από την άλλη να στέλνουν τη WADA στα πρόβατα που φεύγουν από το μαντρί οι φαρμακευτικές που είναι λίγο πιο μπροστά από τους ελέγχους, έτσι σα να σου λένε ή ψωνίζεις από εμάς και σε καλύπτουμε, ή από την Κίνα και θα σε τρέχουμε.

gonzo26
22-05-08, 12:15
Στο ότι πιστεύεις ότι οι Αμερικάνοι δεν πέρασαν έλεγχο το 2004 ίσως;
Τωρα στις διαδικαστικες λεπτομερειες θα κολλησουμε? Την ουσια τη ξερεις.
Θελανε να στιγματισουν εμας.
Οπως ειπες, μας ξεγελασαν κιολας.

ΥΓ. "Οι Αμερικανοι δεν περασαν ελεγχο"?!
Αυτο ειναι το τυπικο, αυτο που δειχνουν προς τα εξω. Αυτοι οι ελεγχοι ειιναι για τα ματια τιου κοσμου. Αν θελουν πιανουν οποιονδηποτε οποτεδηποτε. Θα μπορουσαν να ειχαν πιασει τη Θανου και τον Κεντερη πολυ νωριτερα απ το 2004. Θελησαν να τους πιασουν τις παραμονες του 2004 αφενος για να μας στερησουν τα σιγουρα μεταλλια και να τα καρπωθουν αλλοι και αφετερου για να μας ξεφτιλησουν παγκοσμιως οπως και εγινε. Ακομα και πολλοι δικοι μας το φαγαν το παραμυθι. Τα ιδεωδη του αθλητισμου που αμαυρωσαν καποιοι Αργειοι κλπ κλπ...

lewton
22-05-08, 12:23
Τωρα στις διαδικαστικες λεπτομερειες θα κολλησουμε? Την ουσια τη ξερεις.
Θελανε να στιγματισουν εμας.
Οπως ειπες, μας ξεγελασαν κιολας.

ΥΓ. "Οι Αμερικανοι δεν περασαν ελεγχο"?!
Αυτο ειναι το τυπικο, αυτο που δειχνουν προς τα εξω. Αυτοι οι ελεγχοι ειιναι για τα ματια τιου κοσμου. Αν θελουν πιανουν οποιονδηποτε οποτεδηποτε. Θα μπορουσαν να ειχαν πιασει τη Θανου και τον Κεντερη πολυ νωριτερα απ το 2004. Θελησαν να τους πιασουν τις παραμονες του 2004 αφενος για να μας στερησουν τα σιγουρα μεταλλια και να τα καρπωθουν αλλοι και αφετερου για να μας ξεφτιλησουν παγκοσμιως οπως και εγινε. Ακομα και πολλοι δικοι μας το φαγαν το παραμυθι. Τα ιδεωδη του αθλητισμου που αμαυρωσαν καποιοι Αργειοι κλπ κλπ...
Α όχι, εμένα δε με στιγμάτισε κανένας.
Δεν ξέρω εσύ πώς το αισθάνεσαι, αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κανένα στίγμα πάνω μου για δυο αθλητές και έναν προπονητή που έφτασαν στα υπέρτατα όρια της γελοιότητας για να μην τους ελέγξουν.

gonzo26
22-05-08, 12:26
Α όχι, εμένα δε με στιγμάτισε κανένας.
Δεν ξέρω εσύ πώς το αισθάνεσαι, αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κανένα στίγμα πάνω μου για δυο αθλητές και έναν προπονητή που έφτασαν στα υπέρτατα όρια της γελοιότητας για να μην τους ελέγξουν.

Πολυ καλα κανεις και ουτε εγω βεβαια.
Αντιθετα ειπα οτι θεωρω ηρωες τους ολυμπιονικες μας.

Αλλα για τον υπολοιπο κοσμο αυτο που περναει ειναι το στιγμα του ξεφτιλισμενου-ντοπαρισμενου ελληνα αθλητη.

Nozomi
22-05-08, 12:29
@manoulamou
Δεν αναφέρομαι σε σένα που είσαι η εξαίρεση.
Όμως όταν βλέπω τον χαμό που γίνεται σε άλλα τόπικ μου προξενεί εντύπωση ότι λίγοι γράφουν εδώ.
Σαν να θέλουν να το απωθήσουν αυτό το θέμα γιατί πονάει.


Eμενα παλι με ενοχλει που γινομαστε κοροϊδα.
Οταν απλα κανουμε οτι ακριβως κανουν και οι αλλοι, γιατι μόνο εμεις να "απολαμβανουμε" τη ρετσινια των ντοπαρισμενων??
Αυτο που εγινε το 2004 με τη Θανου και τον Κεντερη ηταν εντελως απαραδεκτο και δεν αντιδρασαμε σωστα. Επρεπε να ζητησουμε αναλογο ελεγχο και στους αμερικανους αθλητες. Καθισαμε σαν μ...ς και γιναμε παγκοσμιο ρεζιλι, οι αποδιοπομπαιοι τραγοι ενω καποιοι αλλοι πιο ντοπε πσνηγυριζαν και μας χλευαζαν.
Ποιοι ειναι οι Αργειοι και τα τσογλανια ρε Nozomi?... Για μενα ειναι ηρωες.

Που την απολαμβάνουν ? Στις ΗΠΑ για τις οποίες μιλάς η Τζόουνς πήγε φυλακή.
Κοίτα δεν την καταλαβαίνω την λογική σου, και δυστυχώς την έχουν αρκετοί.
Υπάρχουν φίλοι μου που απολαμβάνουν βάθρα και εθνικούς ύμνους και ας υποστηρίζονται αυτά τα "επιτεύγματα" από φαρμακοβιομηχανία.
Και για να σε προλάβω, το 2004 βγήκα στον δρόμο για την Εθνική ποδοσφάιρου.
Επίσης ζω στο εξωτερικό και δακρύζω όταν ακούω τον εθνικό ύμνο στην ξενιτιά.
Αλλά απ' την άλλη δεν ανέχομαι fake εθνικές επιτυχίες και "φαρμακωμένα" μετάλλια.
Αν τους θεωρείς ήρωες δικαίωμά σου.
Και ΝΑΙ θεωρώ ΘΡΑΣΟΣ να μιλάει ο κ. Δρυμωνάκος για ντοπαρίσματα στην άρση βαρών και να πιάνεται χαπακωμένος.
Θεωρώ ότι ξεπερνά κάθε όριο αυτό το θράσος.

Όπως επίσης το "ατύχημα" των Κεντέρη και Θάνου που χρησιμοποιήθηκε ο κρατικός μηχανισμός (ΚΑΤ) για να καλυφθούν οι βρωμιές τους.
Θεωρώ ότι κάτι τέτοια όπως και το κρυφτούλι που έπαιζαν επί μακρόν με την WANDA με τις γελοίες δικαιολογίες που έβρισκαν (ποιός θυμάται το Κουβεϊτ και την Κόρινθο ?) ΘΙΓΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΕΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΛΑΟΥ ...

Zer0c00L
22-05-08, 12:35
για μενα ισχυει το παρακατω
πρωταθλητισμος => συμπληρωματα διατροφης (ντοπα νομιμη η παρανομη) => μεταλλια
απλα εμεις ως λαος ειμαστε ατυχοι γιατι παιρνουν ληγμενα και τους πιανουν οι αλλες χωρες εχουν πιο συγχρονα μεσα ντοπας και δεν ανιχνευονται οι αθλητες τους.

γιατι σου φαινεται περιεργο που μιλησε ο αθλητης για σκευωρια αφου σε αυτη την χωρα κανεις δεν αναλαμβανει τις ευθυνες του γιατι να το κανει αυτος η καποιοι αλλοι.

αν ειμασταν στην ΙΑΠΩΝΙΑ οι μισοι θα ειχαμε πεθανει απο ΧΑΡΑΚΙΡΙ για λογους τιμης και αξιοπρεπειας.

και εγω πονεσα και δακρυσα με το EURO 2004 οπως και πιστευω οτι και στο 2008 παλι θα το σηκωσουμε.

manoulamou
22-05-08, 12:36
ΕΕΕ οχι και ηρωες οσοι καταφεραν να μην πιαστουν,
ειτε στην Ελλαδα ειτε διεθνως καμια εξαιρεση δεν κανουμε!
Αυτοι ειναι οιωνει πελατες μανατζερς/προπονητων τυπου Τζέκου....:down:
Δεν μας αφορουν οι νικες και οι αγωνες τετοιου ειδους THATS ALL!
Οσο για να καταργηθουν προβλημα τους...
Προσωπικα δεν μ ενδιαφερει το θεμα περαν των λαθος προτυπων
που περνανε στα παιδια μου πως και καλα: αμα δεν πιαστεις εισαι μαγκας
που τα παιρνεις και τι εγινε δηλαδη, αυτοι που τους τσιμπανε ειναι λαμακες!
Ειδικα δε το τροπαριο περι επιλεκτικων ελεγχων στους Αμερικανους κοκ
οι ΗΠΑ τι ειχαν τι εχασαν και να βρουν καποιους ντοπε, υπαρχουν αλλοι τοσοι
απο πισω που περιμενουν να κονομησουν απ τις εταιριες που θα διαφημισουν...

ΑΑΑ ναι και το κυριωτερο δεν γουσταρω να πληρωνω εγω για τους αγωνες
και για τους δηθεν εξυπνους που πρωτα κονομανε απ τις εταιριες και
μετα βρισκουν θεσουλα στο Δημοσιο
ας τους προσλαβουν αυτοι που τους προβαλλουν!!!
Εαν θελουν ας τα καταφερουν με δικα τους εξοδα...:twisted:

gonzo26
22-05-08, 12:38
Που την απολαμβάνουν ? Στις ΗΠΑ για τις οποίες μιλάς η Τζόουνς πήγε φυλακή.
Κοίτα δεν την καταλαβαίνω την λογική σου, και δυστυχώς την έχουν αρκετοί.
Υπάρχουν φίλοι μου που απολαμβάνουν βάθρα και εθνικούς ύμνους και ας υποστηρίζονται αυτά τα "επιτεύγματα" από φαρμακοβιομηχανία.
Και για να σε προλάβω, το 2004 βγήκα στον δρόμο για την Εθνική ποδοσφάιρου.
Επίσης ζω στο εξωτερικό και δακρύζω όταν ακούω τον εθνικό ύμνο στην ξενιτιά.
Αλλά απ' την άλλη δεν ανέχομαι fake εθνικές επιτυχίες και "φαρμακωμένα" μετάλλια.
Αν τους θεωρείς ήρωες δικαίωμά σου.
Και ΝΑΙ θεωρώ ΘΡΑΣΟΣ να μιλάει ο κ. Δρυμωνάκος για ντοπαρίσματα στην άρση βαρών και να πιάνεται χαπακωμένος.
Θεωρώ ότι ξεπερνά κάθε όριο αυτό το θράσος.

Όπως επίσης το "ατύχημα" των Κεντέρη και Θάνου που χρησιμοποιήθηκε ο κρατικός μηχανισμός (ΚΑΤ) για να καλυφθούν οι βρωμιές τους.
Θεωρώ ότι κάτι τέτοια όπως και το κρυφτούλι που έπαιζαν επί μακρόν με την WANDA με τις γελοίες δικαιολογίες που έβρισκαν (ποιός θυμάται το Κουβεϊτ και την Κόρινθο ?) ΘΙΓΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΕΝΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΛΑΟΥ ...
Πολυ καλο το οτι η Τζοουνς πηγε φυλακη (ειναι σοβαρη χωρα οι ΗΠΑ, οχι σα κι εμας) και οντως αστειο το σκηνοθετικο ατυχημα που σκαρωσε η πολιτεια για τους 2, αλλα το λαθος σου ειναι οτι εξαντλεις το θεμα σαν υποθεση μόνο καποιων συγκεκριμενων ΠΡΟΣΩΠΩΝ. Δεν ειναι θεμα προσωπων, τα προσωπα θα μπορουσα να ειναι οποιαδηποτε, ερχονται και παρερχονται. Ο Δρυμωνακος και ο καθε Δρυμωνακος απλα κανουν τη δουλέια τους και λενε αυτα που τους λενε να πουν. Ειναι οι τελευταιοι τροχοι της αμαξας και ειναι παραλογο να τα βαζουμε με αυτους.
Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου...γνωριζεις οτι ολοι οι πρωταθλητες του στιβου ντοπαρονται, ωστοσο εσυ ξεσπας το μενος σου μονο στους δικους μας, οι οποιοι επιλεκτικα πιαστηκαν. Αδικεις και τον εαυτο σου και την χωρα σου.

ΕΕΕ οχι και ηρωες οσοι καταφεραν να μην πιαστουν,
ειτε στην Ελλαδα ειτε διεθνως καμια εξαιρεση δεν κανουμε!
Αυτοι ειναι οιωνει πελατες μανατζερς/προπονητων τυπου Τζέκου....:down:
Δεν μας αφορουν οι νικες και οι αγωνες τετοιου ειδους THATS ALL!
Οσο για να καταργηθουν προβλημα τους...
Προσωπικα δεν μ ενδιαφερει το θεμα περαν των λαθος προτυπων
που περνανε στα παιδια μου πως και καλα: αμα δεν πιαστεις εισαι μαγκας
που τα παιρνεις και τι εγινε δηλαδη, αυτοι που τους τσιμπανε ειναι λαμακες!
Ειδικα δε το τροπαριο περι επιλεκτικων ελεγχων στους Αμερικανους κοκ
οι ΗΠΑ τι ειχαν τι εχασαν και να βρουν καποιους ντοπε, υπαρχουν αλλοι τοσοι
απο πισω που περιμενουν να κονομησουν απ τις εταιριες που θα διαφημισουν...
ΑΑΑ ναι και το κυριωτερο δεν γουσταρω να πληρωνω εγω για τους αγωνες
και για τους δηθεν εξυπνους που πρωτα κονομανε απ τις εταιριες και
μετα βρισκουν θεσουλα στο Δημοσιο
ας τους προσλαβουν αυτοι που τους προβαλλουν!!!
Εαν θελουν ας τα καταφερουν με δικα τους εξοδα...:twisted:
Δεν ειπα οτι "ηρωες ειναι οσοι καταφεραν να μην πιαστουν", προφανως δεν καταλαβες.
Συμφωνω οτι δεν πρεπει να κανουμε καμμια εξαιρεση, αρα προτεινεις να καταργηθουν οι Αγωνες...Μαζι σου. Και στα υπολοιπα που ειπες συμφωνω.
Απ τη στιγμη ομως που υπαρχουν οι Αγωνες και οι διακρισεις προσφερουν παγκοσμια καταξιωση και δοξα διαχρονικα για τη καθε χωρα, ειμαστε υποχρεωμενοι να αγωνιζομαστε με τα ιδια πυγμαχικα γαντια και οχι να μας πιανουν κοροϊδα. Εγω δεν δεχομαι να γινομαι χλευη των ξενων επειδη καποιοι αλητες θελησαν να μας ξεφτιλισουν χωρις να κοιταξουν πρωτα τη καμπουρα τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.