PDA

Επιστροφή στο Forum : GMAIL σε OUTLOOK



capricorn
12-04-08, 16:42
Καλησπέρα παίδες!

ενώ έχω κάνει κανονικα τις ρυθμίσεις και στο λογαριασμό
μου στο gmail αλλά και σtο outlook2003 προκειμένου να λαμβάνω τα mail μου απο το outlook
υπάρχει το εξής πρόβλημα:

απο το outlook Μπορώ να στείλω mail αλλά δεν μπορώ να λάβω!

επισης όταν κάνω "έλεγχο λογαριασμό ρυθμίσεων" στο outllook μου δείχνει όλα οκ!

καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

29gk
12-04-08, 17:29
To outlook2003 λαμβανει κανονικα email απο τον λογαριασμο σου στο gmail. Το πιθανοτερο ειναι πως καποια ρυθμιση δεν εχει γινει σωστα. Κοιτα στον διακομιστη εισερχομενων POP3 να εχεις τσεκαρει την ρυθμιση και να εχεις δωσει 995.

orck
12-04-08, 17:40
σε outlook express θελει να εχεις ενεργοποιημενο το SSL σε εξεργομενα και εισερχομενα

Minas1000
12-04-08, 18:34
Πρεπει να ενεργοποιησεις και το pop μεσα απο το account σου στο gmail.
Loggin στο gmail>πανω δεξια settings>forwarding and pop/imap>enable pop for all email>save changes.
Εκει εχει και οδηγο για το σεταρισμα του outlook.

capricorn
12-04-08, 20:55
To outlook2003 λαμβανει κανονικα email απο τον λογαριασμο σου στο gmail. Το πιθανοτερο ειναι πως καποια ρυθμιση δεν εχει γινει σωστα. Κοιτα στον διακομιστη εισερχομενων POP3 να εχεις τσεκαρει την ρυθμιση και να εχεις δωσει 995.

αυτό οκ!


σε outlook express θελει να εχεις ενεργοποιημενο το SSL σε εξεργομενα και εισερχομενα

και αυτό οκ


Loggin στο gmail>πανω δεξια settings>forwarding and pop/imap>enable pop for all email>save changes.

αποθηκεύω τις ρυθμίσεις αυτές και μετά όταν ξαναμπαίνω στην σελίδα με τις ρυθμίσεις για να δω αν όλα καλά ΔΕΝ μου έχει τσεκαρισμένες τισ επιλογές που έκανα!
?

........Auto merged post: capricorn added 9 Minutes and 31 Seconds later........

τελικά τα κατάφερα!
απλά στη ρύθμιση του outlook Που ζητά το όνομα μου απλά άλλαξα απο ελληνικά σε αγγλικά

λογαριασμός yahoo.com "τρέχει" σε outlook έτσι?

@ ADSLgr.com All rights reserved.