PDA

Επιστροφή στο Forum : Τζόκερ & τζακποτ (joker & jackpot)...



Σελίδες : 1 2 [3]

DOU
05-01-10, 00:18
Ολο κατι παππουδες κερδιζουν τα πολλα..:p:p

ΑΣΤΕΡΙ
01-07-11, 01:21
TO TZOKER ΤΖΟΚΕΡ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΘΟΤΙ ΕΝΑΣ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΜΕ ΚΑΜΕΡΕΣ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ HIGH SPEED CAMERA ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΘΕΛΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ. ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟΙ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΙ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΑΥΤΑ ή ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΧΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΔΕΛΤΙΟ/ΔΕΛΤΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΤΑ Η ΚΑΜΕΡΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ.:whistle:

DSLaManiaC
01-07-11, 01:39
:what:

manoulamou
02-07-11, 20:33
ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΟΧΙΜ!!!: http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/h035.gif

MNP-10
02-07-11, 21:08
Το τζοκερ γιατι να το στησουν? Αφου η μπανκα του ειναι σταθερη... διανεμει ενα στανταρ ποσοστο επι του τζιρου - και αν αυτη δε δωθει παει στην επομενη.

Αντιθετα, παιχνιδια οπως super 3, extra 5, κτλ δεν εχουν "ταβανι", ουτε φαινεται πουθενα η κληρωση (γινεται ηλεκτρονικα). Εκει υπαρχει καθε λογος για δολο.

psyxakias
02-07-11, 21:36
Το τζοκερ γιατι να το στησουν? Αφου η μπανκα του ειναι σταθερη... διανεμει ενα στανταρ ποσοστο επι του τζιρου - και αν αυτη δε δωθει παει στην επομενη. Χωρίς να υιοθετώ την άποψη ή μεθοδολογία που αναφέρει ο ΑΣΤΕΡΙ.... γιατί όχι; Θα μπορούσαν να στήνουν μερικές φορές τα νούμερα για να αυξηθεί η πιθανότητα jackpot, και τελικά να τα δίνουν σε δελτίο υποθετικού "παίκτη" ώστε να κερδίζει η εταιρεία ή συγκεκριμένοι υπάλληλοι / golden boys. Χωρίς αποδείξεις βέβαια, αυτά είναι απλώς υποθέσεις αλλά δεν αποκλείεται τίποτα.

MNP-10
02-07-11, 23:45
Χωρίς να υιοθετώ την άποψη ή μεθοδολογία που αναφέρει ο ΑΣΤΕΡΙ.... γιατί όχι; Θα μπορούσαν να στήνουν μερικές φορές τα νούμερα για να αυξηθεί η πιθανότητα jackpot, και τελικά να τα δίνουν σε δελτίο υποθετικού "παίκτη" ώστε να κερδίζει η εταιρεία ή συγκεκριμένοι υπάλληλοι / golden boys. Χωρίς αποδείξεις βέβαια, αυτά είναι απλώς υποθέσεις αλλά δεν αποκλείεται τίποτα.

Η εταιρεια δε μπορει να τα κερδισει γιατι φαινεται στη ροες χρηματος... δλδ θα πρεπει να δηλωσει εσοδα απο ενα "κερδισθεν δελτιο" :whistle: το οποιο εχει παιξει η ιδια (!). Πιο ευκολο ειναι να το κανουν παιζοντας + σχιζοντας το δελτιο, ωστε το ποσο να ειναι unclaimed και να επιστρεψει στην εταιρεια. Για υπαλληλους-φιλους κτλ, θεωρητικα μπορει να γινει, αλλα ειναι πολυ πιο ευκολο να γινει στα παιχνιδια ηλεκτρονικων κληρωσεων, παρα σ'αυτα που ειναι με μηχανικο τροπο.

antistac
25-08-14, 10:47
.

Κάτι μου μυρίζει εδώ.
Σχετικά συνεχόμενα και με πολύ μεγάλα ποσά (11Μ Ευρώ πριν από λίγο καιρό, 5,3Μ Ευρώ σήμερα). :cool:
Μήπως μαζεύουν χρήματα;

Τι λέτε;

Απατεώνες και μασονικά κόλπα τσιμπάνε το χρήμα του κοσμάκη. Τζόκερ ένα [τυχερό παιχνίδι] για υπό-αναπάντητους που τους πιστεύουν..:lol: πως με 50 cent θα πάρουν 3-4-5 εκατομμύρια.. :lol::lol::lol:

giwrgosth
25-08-14, 11:01
...πως με 50 cent θα πάρουν 3-4-5 εκατομμύρια.. :lol::lol::lol:
Εντάξει, υπερβολές! Αυτά δε γίνονται!
Εγώ για να κερδίσω 2 εκ έδωσα 10 ευρώ!!!

tzelen
25-08-14, 17:38
Παράθεση μετά από 9 χρόνια!

Ρισπέκτ.

thama
25-08-14, 19:26
Παράθεση μετά από 9 χρόνια!

Ρισπέκτ.

Υπερβολές....
8 χρόνια, 11 μήνες και 20 κάτι μέρες είναι μόνο :P


Αν ξανανοίξουμε όμως τη συζήτηση, έχουμε άλλα δεδομένα πλέον σήμερα... ;)

vspyr
11-02-17, 22:14
1 σύστημα που ξεκίνησα να παίζω πρόσφατα, για όσους διαθέτουν 10 ευρώ για κάθε κλήρωση.

45 αριθμοί και 20 τζόκερ!!!

9 5άδες, προσέχοντας να παίξουμε όλους τους αριθμούς από 1 φορά, με 2 τζόκερ σε κάθε 5άδα (1-2 στην 1η, 3-4 στη 2η κοκ) + 1 ακόμη στήλη για να βάλουμε και τα 2 τελευταία τζόκερ (19-20).

Τα ίδια σε κάθε κλήρωση

kerkiss
12-02-17, 12:09
Το μόνο σύστημα που δουλεύει στα σίγουρα είναι η κωλοφαρδεία .........ή το να παίξεις όλους τους συνδυασμούς :p

dimitris.taxideytis
12-02-17, 13:18
3 ευρω παιζω, οχι παραπανω.....
Εαν απο κωλοφαρδια μου κατσει κατι, εχει καλως.... Απλα παιζω παντα τον ιδιο αριθμο τζοκερ...

tarantules9
12-02-17, 22:45
Πίστευε και μη ερεύνα... :smoke:

manoulamou
13-02-17, 01:23
Really???
Επαψα να παιζω οποιοδηποτε ειτε παιχνιδι ειτε λαχειο, ουτε καν το κρατικο χρονια τωρα...
Πεταμενα λεφτα, ακομη και οσοι κερδισαν παρα πολλα
στατιστικα προκοπη δεν ειδαν!
:twisted:

giwrgosth
13-02-17, 10:27
Πίστευε και μη ερεύνα... :smoke:
Εγώ που πιστεύω έχω κάνει τάμα πως αν το κερδίσω κάθε χρόνο την ίδια μέρα θα ανάβω ένα κεράκι στον Άγιο Μαυρίκιο.
Λες να μου κάτσει? :hmm:

dimitris.taxideytis
13-02-17, 14:53
Really???
Επαψα να παιζω οποιοδηποτε ειτε παιχνιδι ειτε λαχειο, ουτε καν το κρατικο χρονια τωρα...
Πεταμενα λεφτα, ακομη και οσοι κερδισαν παρα πολλα
στατιστικα προκοπη δεν ειδαν!
:twisted:

Πριν απο 6-7 χρονια, ειμασταν παρεα απο τη δουλεια σε ταβερνακι,για το καλο του χρονου.Ηρθαν 2 λαχειοπωλες δεν πηρα τιποτα.
Ψιλο(χοντρο)μεθυσμενος γυρναω σπιτι και σταματαω στο πρακτορειο που ειναι κοντα στο σπιτι μου.
Πηγα να παρω το λεγομενο Κρατικο(πρωτοχρονιατικο), απο το μεθυσι πηρα Λαικο, λεω δεν πειραζει κρατα το κι αυτο....
Κερδισα 15 χιλιαρικα ....
Απλα κωλοφαρδια ειναι....
Σημασια εχει να παιζεις τοσα, ωστε να μη σε ενοχλει....

Παλιοτερα που επαιζα συστημα, κοντεψα να παθω καρδιακο βλεποντας την κληρωση. Ειχαν βγει 4 απο τα νουμερα μου.
Πλεον παιζω 3 ευρω και τα βλεπω την επομενη μερα.... Απλα για το ..αμωτο...Για να μπορω να λεω οτι δοκιμαζω την τυχη μου.

africa
13-02-17, 20:49
21χρονη εκατομμυριούχος δηλώνει: «Θα μηνύσω τη λοταρία. Η νίκη μου, μου κατέστρεψε τη ζωή» (http://www.huffingtonpost.gr/2017/02/13/eidiseis-diethnes-21xroni-ekatommuriouxos-dhlwnei-tha-mhnusw-th-lotaria-h-nikh-moy-mou-katestrepse-th-zwi_n_14708360.html?1486965629&utm_source=Contra&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos4)

dimitris.taxideytis
13-02-17, 20:57
21χρονη εκατομμυριούχος δηλώνει: «Θα μηνύσω τη λοταρία. Η νίκη μου, μου κατέστρεψε τη ζωή» (http://www.huffingtonpost.gr/2017/02/13/eidiseis-diethnes-21xroni-ekatommuriouxos-dhlwnei-tha-mhnusw-th-lotaria-h-nikh-moy-mou-katestrepse-th-zwi_n_14708360.html?1486965629&utm_source=Contra&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos4)

Μαλλον εχει αρχισει να ξεμενει απο χρηματα και ψαχνει για αποζημιωση...

kerkiss
14-02-17, 15:15
Εγώ που πιστεύω έχω κάνει τάμα πως αν το κερδίσω κάθε χρόνο την ίδια μέρα θα ανάβω ένα κεράκι στον Άγιο Μαυρίκιο.
Λες να μου κάτσει? :hmm:

Ποιο πολλές πιθανότητες έχεις να σου κάτσει ο άγιος Μαυρίκιος παρά το τζόκερ :p

Artemius
14-02-17, 15:57
Ποιο πολλές πιθανότητες έχεις να σου κάτσει ο άγιος Μαυρίκιος παρά το τζόκερ :p

όντως,πιο πολλές πιθανότητες έχεις να κερδίσεις ένα παρολί στο Στοίχημα με τυχαία επιλεγμένες ομάδες,απότι το Τζοκέρ.

από την άλλη, οι πιθανότητες και η Στατιστική εν γένει, σε παιχνίδια σαν το Τζόκερ, είναι "να χαμε να λέγαμε" σε προσωπικό επίπεδο,μιας και το θέμα είναι πρακτικώς νομοτελειακό: αν δεν παίξεις,ε τότε οι πιθανότητες είναι απόλυτα 0. :p

δηλαδή σαν την "γάτα του Σροντινγκερ", ποτέ δεν ξέρεις, αλλά με το να σκέφτεσαι τις πιθανότητες, ε είναι σαν να μη βάζεις καν την γάτα μέσα. :lol:

DOU
16-02-17, 20:29
Για να το διακομοδησουμε λιγο,τα πραγματα με το ονομα τους.:p


https://www.youtube.com/watch?v=4IXoIBn68IE

Οποιος φυσικα πιστευει οτι θα γινει εκατομμυριουχος και ολα θα ειναι ροδινα.:whistle:




21χρονη εκατομμυριούχος δηλώνει: «Θα μηνύσω τη λοταρία. Η νίκη μου, μου κατέστρεψε τη ζωή»

Ο λόγος για τη Τζέιν Παρκς, η οποία όταν ήταν 17 χρόνων κέρδισε 1 εκατομμύριο στερλίνες (1,17 εκατ. ευρώ) και σήμερα, στα 21 της, δηλώνει ότι δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στο άγχος του γεγονότος ότι είναι πλούσια, σύμφωνα με την Daily Mirror.

Mάλιστα, όσο εξωφρενικό κι αν ακούγεται, η κοπέλα υποστηρίζει ότι δεν θα έπρεπε να επιτρέπεται σε κανένα άτομο που βρίσκεται στη δική της ηλικία να κερδίζει.

Πέραν όμως από την δυσαρέσκεια που εκφράζει για την απροσδόκητη νίκη, που όπως λέει έκανε τη ζωή της δέκα φορές χειρότερη, η Τζέιν Παρκς, είπε ότι σκέφτεται ακόμη και να μηνύσει τη λοταρία επειδή κέρδισε το τζακ ποτ!

«Νόμιζα ότι θα ήμουν δέκα φορές καλύτερα, αλλά είμαι δέκα φορές χειρότερα. Μακάρι να μην είχα καθόλου χρήματα τις περισσότερες ημέρες. Λέω στον εαυτό μου: "η ζωή μου θα ήταν τόσο πολύ ευκολότερη αν δεν είχα κερδίσει"» αναφέρει χαρακτηριστικά η νεαρή.

«Οι άνθρωποι με κοιτούν και σκέφτονται "μακάρι να είχα τον τρόπο ζωής της, μακάρι να είχα τα λεφτά της", αλλά δεν αντιλαμβάνονται το άγχος που νιώθω».

«Έχω υλικά πράγματα, αλλά εκτός από αυτό η ζωή μου είναι άδεια. Ποιος είναι ο σκοπός μου στη ζωή;» διερωτάται η νεαρή εκατομμυριούχος που εξομολογείται πως δίνει «μάχη» για να βρει έναν σύντροφο που δεν θα την θέλει μόνο για τα λεφτά της!

http://www.huffingtonpost.gr/2017/02/13/eidiseis-diethnes-21xroni-ekatommuriouxos-dhlwnei-tha-mhnusw-th-lotaria-h-nikh-moy-mou-katestrepse-th-zwi_n_14708360.html

stratus
17-02-17, 18:48
Για να το διακομοδησουμε λιγο,τα πραγματα με το ονομα τους.:p


https://www.youtube.com/watch?v=4IXoIBn68IE

Οποιος φυσικα πιστευει οτι θα γινει εκατομμυριουχος και ολα θα ειναι ροδινα.:whistle:
Μπορει να τα δωσει σε μενα αν θελει :p
Μια λυση ειναι τα επιστρεψει τα χρηματα.Ημαρτον πια με τις βλακειες.Αφου τα κερδισε και τωρα το παιζει υπερανω χρηματων

kerkiss
18-02-17, 13:09
Εγώ έπιασα το τζόκερ όχι την πέμπτη αλλά την παρασκευή.
Αλλαγή δίσκου ταχυτήτων = μείον 350ευρώ

Κι'αν σου κάτσει ;
Μου έκατσε .....στον λαιμό που να το πάρει :evil:

manoulamou
19-02-17, 12:35
Δεν εχουμε αναγκη τα ΠΟΛΛΑ χρηματα, εξ αλλου "ανεμομαζωματα - διαβολοσκορπισματα"...
Ας αξιοποιησουμε με τον καλυτερο τροπο το χρονο και τις προσωπικες μας δυνατοτητες, αντι να περιμενουμε να μας πεσουν εξ ουρανου - λεμε τωρα - μερικες χιλιαδες ή εκατομμυρια. Πεταμενα λεφτα και τζογος ανευ λογικης.
Φυσικα περι ορεξεως και επιλογων μπουγατσα κολοκυθι! :rolleyes:
Εαν θελουμε ετσι για το γουρι ή την πλακα μας περιστασιακα, ας παιζουμε κανενα λαχειακι, αμα θελει η τυχη να σε βρει - σε βρισκει και με λιγα και με την μια.

Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας
19-02-17, 13:53
Εγώ έπιασα το τζόκερ όχι την πέμπτη αλλά την παρασκευή.
Αλλαγή δίσκου ταχυτήτων = μείον 350ευρώ

Κι'αν σου κάτσει ;
Μου έκατσε .....στον λαιμό που να το πάρει :evil:
Λιτό βίο είπαμε κύριος, εσύ όχι μόνο έχεις αυτοκίνητο αλλά το κινείς κιόλας;
Μήπως βάζεις και βενζίνη;;;

kerkiss
19-02-17, 15:23
Λιτό βίο είπαμε κύριος, εσύ όχι μόνο έχεις αυτοκίνητο αλλά το κινείς κιόλας;
Μήπως βάζεις και βενζίνη;;;

Βενζίνη όχι....με Κοκό Σανέλ Νο 5 δουλεύει ...σαν την Μαίρυλιν ένα πράγμα

Τώρα μια απορία για το τζόκερ
Είδα πως κερδήθηκε στην Κύπρο (δεν ήξερα καν ότι παίζανε και αυτοί)
Τι γίνεται στην περίπτωση αυτή σε σχέση με τα κάπιταλ κοντρόλς ;
Τα εισπράττει σε λογαριασμό στην Κύπρο και τα ξεσκίζει όπως και όποτε θέλει ή μπαίνουν σε λογαριασμό στην Ελλάδα και σηκώνει μόνο 840ευρώ το 15νθήμερο ;

sdikr
19-02-17, 15:33
Βενζίνη όχι....με Κοκό Σανέλ Νο 5 δουλεύει ...σαν την Μαίρυλιν ένα πράγμα

Τώρα μια απορία για το τζόκερ
Είδα πως κερδήθηκε στην Κύπρο (δεν ήξερα καν ότι παίζανε και αυτοί)
Τι γίνεται στην περίπτωση αυτή σε σχέση με τα κάπιταλ κοντρόλς ;
Τα εισπράττει σε λογαριασμό στην Κύπρο και τα ξεσκίζει όπως και όποτε θέλει ή μπαίνουν σε λογαριασμό στην Ελλάδα και σηκώνει μόνο 840ευρώ το 15νθήμερο ;

Μιλάμε για την φρίκη!!!! να έχεις 14 μυρία και να μπορείς να βγάλεις μόνο 840 ανα 15 μέρες!!

nyannaco
19-02-17, 16:46
Μιλάμε για την φρίκη!!!! να έχεις 14 μυρία και να μπορείς να βγάλεις μόνο 840 ανα 15 μέρες!!
Ευτυχως, αδερφε, τη γλυτωσαμε :lol:

Artemius
20-02-17, 01:47
Λιτό βίο είπαμε κύριος, εσύ όχι μόνο έχεις αυτοκίνητο αλλά το κινείς κιόλας;
Μήπως βάζεις και βενζίνη;;;

Άμα βάζει και μπεντζινα, τότε σίγουρα φοροδιαφευγει! Πόθεν έσχες μαρη κουφαλα kerkis? :hit: :p

- - - Updated - - -


Μιλάμε για την φρίκη!!!! να έχεις 14 μυρία και να μπορείς να βγάλεις μόνο 840 ανα 15 μέρες!!

Από την άλλη πάλι, χτίζεις ένα αφορολόγητο ω χο χο μούρλια! :lol: Προσλαμβανεις και κάποιον να κουβαλάει την τσάντα με τις κάρτες και είσαι τζετ! :rofl:

kerkiss
20-02-17, 10:19
Μιλάμε για την φρίκη!!!! να έχεις 14 μυρία και να μπορείς να βγάλεις μόνο 840 ανα 15 μέρες!!
Το μαρτύριο του Ταντάλου :p


Ευτυχως, αδερφε, τη γλυτωσαμε :lol:
:rofl::rofl::worthy:


Άμα βάζει και μπεντζινα, τότε σίγουρα φοροδιαφευγει! Πόθεν έσχες μαρη κουφαλα kerkis? :hit: :p
Εχω 9 κότες και μου κάνουν χρυσά αυγά .....τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει ο Ριχάρδος :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.