PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζονται παλιά περιφερειακά (όχι αιτήματα για χάρισμα ή αγορά)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149

clyde
25-09-10, 18:44
Χαριζονται 4 γνησια CD με Αμερικανικο Rock (στυλ Green Day)

Samiam - You are Freaking Me Out
Samiam - The New Red Years
Samiam - Clumsy

FACE2FACE - Reactionary
FACE2FACE - Standard and Practices

Erwdios
26-09-10, 18:03
Χαρίζεται λειτουργική οθόνη Viewsonic CRT 17 ιντσών.

Παραδίδω Νέα Σμύρνη ή Βόλο, όταν ανέβω. :)

Erwdios
29-09-10, 20:14
edit: Η viewsonic μας άφησε χρόνους.

Υπάρχει μία Philips CRT 107E και μία Hitachi Cm 615.

Και οι δύο είναι λειτουργικές και σε καλή κατάσταση.

washcloud
29-09-10, 20:26
17άρες;

Erwdios
01-10-10, 10:14
17άρες;

17άρες both :)

Merlin
01-10-10, 17:29
edit: Η viewsonic μας άφησε χρόνους.

Υπάρχει μία Philips CRT 107E και μία Hitachi Cm 615.

Και οι δύο είναι λειτουργικές και σε καλή κατάσταση.

Έχεις p.m.

DSLaManiaC
02-10-10, 18:01
Χαρίζεται κουτί Thermaltake Armor λόγω αλλαγής.
Όποιος θέλει έρχεται και το παίρνει από δω.

http://admin.xicle-moding.com/items/VA8000SWA.jpg

SadAngels
02-10-10, 18:05
Χαρίζεται κουτί Thermaltake Armor λόγω αλλαγής.
Όποιος θέλει έρχεται και το παίρνει από δω.

http://admin.xicle-moding.com/items/VA8000SWA.jpg

Το θελω εχεις πμ

DSLaManiaC
02-10-10, 18:09
Κρατήθηκε για τον SadAngels για την ώρα.

Αν δε το πάρει βλέπουμε.

artshadows
02-10-10, 18:10
δεν τολμαω καν να στειλω πμ(θα γινει χαμος!!!!)
να χαιρεσαι τον γιοκα σου και συ το thermaltake

SadAngels
02-10-10, 18:22
δεν τολμαω καν να στειλω πμ(θα γινει χαμος!!!!)
να χαιρεσαι τον γιοκα σου και συ το thermaltake

Ευχαριστω περιμενω και αλλο παιδι ειναι παλι εγκυος η γυναικα μου.:)

Θάνος
02-10-10, 19:00
Χαρίζεται κουτί Thermaltake Armor λόγω αλλαγής.
Όποιος θέλει έρχεται και το παίρνει από δω.

http://admin.xicle-moding.com/items/VA8000SWA.jpg
Τελικά έχει ανέβει πολύ το επίπεδο του συγκεκριμένου θέματος.
Συγχαρητήρια σε όλους!!!
:oneup:

DSLaManiaC
02-10-10, 19:50
Επίσης χαρίζεται μια Ethernet 10/100/1000 (http://newgr.level-one.de/levelone.php?page=prod&cat=7012&model=GNC-0105T) (τη βρήκα την ώρα που μάζευα το σπίτι).

Μου είναι εντελώς άχριστη. Αν τη θέλει κάποιος.. Λειτουργεί μια χαρά.

MessengerOfGood
03-10-10, 11:09
Επίσης χαρίζεται μια Ethernet 10/100/1000 (http://newgr.level-one.de/levelone.php?page=prod&cat=7012&model=GNC-0105T) (τη βρήκα την ώρα που μάζευα το σπίτι).

Μου είναι εντελώς άχριστη. Αν τη θέλει κάποιος.. Λειτουργεί μια χαρά.

Εγώ θα την ήθελα...

DSLaManiaC
03-10-10, 13:28
Εγώ θα την ήθελα...

Μου έστειλε κάποιος PM πριν απο σένα.. Αν τελικά δε τη πάρει δική σου.

SadAngels
03-10-10, 16:13
Το πηρα το κουτακι ολα μια χαρα ευχαριστω!:)

MessengerOfGood
03-10-10, 20:44
Μου έστειλε κάποιος PM πριν απο σένα.. Αν τελικά δε τη πάρει δική σου.

ΟΚ δεν πειράζει...

jimmakosx
04-10-10, 14:07
Υπάρχει μία οθόνη crt 17'' Nokia 447f διαθέσιμη για όποιον ενδιαφέρεται!
Παραλαβή από το χώρο μου κατόπιν επικοινωνιας με pm:)

jonkyr
05-10-10, 11:09
Καλησπερα. Ακριβως διπλα μου -και μια ανασα απο την ανακυκλωση- εχω:

1) τροφοδοτικο 300W
2) DVD player Creative x6 (ετσι γραφει, ετσι λεω)
3) Plexwriter cdrw x40
4) DVD rom Sony

Επισης, σε αγνωστη λειτουργικη κατασταση (το πιθανοτερο ειναι οτι δουλευουν, αλλα θα παρει το ρισκο της "πατατας" οποιος ασχοληθει :)):

5) α. AMD Athlon 2600 (socket 462, αν υπαρχει κατι τετοιο) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα
β. ΜΒ gigabyte, GA-7vt600, πακετο με τον επεξεργαστη

Αν τυχον κανεις θελει να φτιαξει κανενα "παιδικο" πισι ή θελει να συμπληρωσει/αντικαταστησει κατι στο μηχανημα του, ας με ενημερωσει. Αν ψαξω λιγακι θα "ανακαλυψω" και καμια παλια καρτα γραφικων... Τα κομματια πανε για ανακυκλωση, αλλα αν ενδιαφερεται καποιος καλο ειναι να πιασουν τοπο.

Προϋποθεσεις: Αθηνα, συναντηση :)
Θα τα κρατησω 7-10 μερες κι επειτα τα στελνω για ανακυκλωση. Χωρο πιανουν δυστυχως...

Καλημερα. Επανερχομαι στο προ μηνος (και βαλε) θεμα μου για να κανω ανακεφαλαιωση -ειχα πολλη δουλεια, αλλα δεν εμεινε και τπτ ιδιαιτερο απο εκεινα- καθως και για να προσθεσω νεα παρτιδα.

Αυτα εφυγαν:
1) τροφοδοτικο 300W
2) DVD player Creative x6 (ετσι γραφει, ετσι λεω)
4) DVD rom Sony
5) α. AMD Athlon 2600 (socket 462, αν υπαρχει κατι τετοιο) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα
β. ΜΒ gigabyte, GA-7vt600, πακετο με τον επεξεργαστη


Εμεινε:
1) Plexwriter cdrw x40

και προσθετω:
2) CD player Asus χρώματος μαύρου Χ52
3) Κουτι λευκο, πληρως λειτουργικο (αδειο φυσικα)

καθως και (σε αγνωστη λειτουργικη κατασταση):
4) α. Pentium Dual Core (δυστυχως δεν θυμαμαι τα χαρακτηριστικα του, ειναι ενας Pentium D XXXX) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα και δευτερη για καβατζα
β. ΜΒ Asus, p5vd2-mx, που χρησιμοποιουσα με τον παραπανω επεξεργαστη (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=neVcvuSgEUZcO3rK)

Δυο λογια για το πακετο ΜΒ/CPU: για ενα διαστημα μου εκανε νερα, ξεκινουσε το πισι αλλα μετα απο λιγο εκλεινε μονος του. Δοκιμασα αλλαγη τροφοδοτικου, δεν αλλαξε κατι. Δεν ειχα αλλες μνημες για να ελεγξω την κατασταση του, αλλα μπορει να δημιουργουσαν αυτες το προβλημα. Ισως τα επαιξε η ΜΒ, ισως ο επεξεργαστης. Δεν εχω ουτε τη διαθεση, ουτε το χρονο να το ελεγξω, συνεπως οποιος το παρει θα ασχοληθει μονος του. χ Παρακαλω πολυ προσεξτε το "offtopic" κουτακι στο τελος του κειμενου μου.

Μονο OFFTOPIC δεν ειναι, αλλα επρεπε να το ξεχωρισω απο το υπολοιπο κειμενο διοτι το θεωρω ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
Οι εποχες ειναι δυσκολες και θα ημουν πολυ ευτυχισμενος αν τα μηχανηματα δεν πηγαιναν σε καποιον απο εμας που ανοιγουμε ντουλαπες και πεφτουν pc parts ή που κατεβαζουμε τονους υλικου απο τα τορεντ, αλλα σε κανενα παιδακι που τυχον οι γονεις του δεν εχουν χρηματα για υπολογιστες και μπορει να εκμεταλλευτει τα εξαρτηματα ή κατι τετοιο τελος παντων.
Επαναλαμβανω οτι α) δεν ξερω ποσο λειτουργικο ειναι το πακετο ΜΒ-CPU και β) ειναι σαφες οτι χρειαζονται κι αλλα υλικα για να γινει ενας υπολογιστης.
Για να μην απανταω σε καθε εναν ξεχωριστα, σας λεω οτι 1-2 μερες θα γεμισω με πμ και θα απαντησω σε ολους σας (εστω και λιγο αργα). Αν ομως αναμεσα σε αυτα, καποιος ζητησει για λιγο σοβαροτερο σκοπο τα εξαρτηματα, θα ρισκαρω με τον λογο του (δεν εχω αλλωστε καποιον τροπο "αξιολογησης") και θα προσπερασω τη σειρα προτεραιοτητας. Δυστυχως ή ευτυχως, ομως, αυτο θα κριθει απο εμενα :sorry: κι αν βρεθει κανεις που θα σκεφτει πονηρα, ας κοιμαται με τις τυψεις.

Ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας :)

vagos222
05-10-10, 11:25
Καλημερα. Επανερχομαι στο προ μηνος (και βαλε) θεμα μου για να κανω ανακεφαλαιωση -ειχα πολλη δουλεια, αλλα δεν εμεινε και τπτ ιδιαιτερο απο εκεινα- καθως και για να προσθεσω νεα παρτιδα.

Αυτα εφυγαν:
1) τροφοδοτικο 300W
2) DVD player Creative x6 (ετσι γραφει, ετσι λεω)
4) DVD rom Sony
5) α. AMD Athlon 2600 (socket 462, αν υπαρχει κατι τετοιο) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα
β. ΜΒ gigabyte, GA-7vt600, πακετο με τον επεξεργαστη


Εμεινε:
1) Plexwriter cdrw x40

και προσθετω:
2) CD player Asus χρώματος μαύρου Χ52
3) Κουτι λευκο, πληρως λειτουργικο (αδειο φυσικα)

καθως και (σε αγνωστη λειτουργικη κατασταση):
4) α. Pentium Dual Core (δυστυχως δεν θυμαμαι τα χαρακτηριστικα του, ειναι ενας Pentium D XXXX) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα και δευτερη για καβατζα
β. ΜΒ Asus, p5vd2-mx, που χρησιμοποιουσα με τον παραπανω επεξεργαστη (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=neVcvuSgEUZcO3rK)

Δυο λογια για το πακετο ΜΒ/CPU: για ενα διαστημα μου εκανε νερα, ξεκινουσε το πισι αλλα μετα απο λιγο εκλεινε μονος του. Δοκιμασα αλλαγη τροφοδοτικου, δεν αλλαξε κατι. Δεν ειχα αλλες μνημες για να ελεγξω την κατασταση του, αλλα μπορει να δημιουργουσαν αυτες το προβλημα. Ισως τα επαιξε η ΜΒ, ισως ο επεξεργαστης. Δεν εχω ουτε τη διαθεση, ουτε το χρονο να το ελεγξω, συνεπως οποιος το παρει θα ασχοληθει μονος του. χ Παρακαλω πολυ προσεξτε το "offtopic" κουτακι στο τελος του κειμενου μου.

Μονο OFFTOPIC δεν ειναι, αλλα επρεπε να το ξεχωρισω απο το υπολοιπο κειμενο διοτι το θεωρω ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
Οι εποχες ειναι δυσκολες και θα ημουν πολυ ευτυχισμενος αν τα μηχανηματα δεν πηγαιναν σε καποιον απο εμας που ανοιγουμε ντουλαπες και πεφτουν pc parts ή που κατεβαζουμε τονους υλικου απο τα τορεντ, αλλα σε κανενα παιδακι που τυχον οι γονεις του δεν εχουν χρηματα για υπολογιστες και μπορει να εκμεταλλευτει τα εξαρτηματα ή κατι τετοιο τελος παντων.
Επαναλαμβανω οτι α) δεν ξερω ποσο λειτουργικο ειναι το πακετο ΜΒ-CPU και β) ειναι σαφες οτι χρειαζονται κι αλλα υλικα για να γινει ενας υπολογιστης.
Για να μην απανταω σε καθε εναν ξεχωριστα, σας λεω οτι 1-2 μερες θα γεμισω με πμ και θα απαντησω σε ολους σας (εστω και λιγο αργα). Αν ομως αναμεσα σε αυτα, καποιος ζητησει για λιγο σοβαροτερο σκοπο τα εξαρτηματα, θα ρισκαρω με τον λογο του (δεν εχω αλλωστε καποιον τροπο "αξιολογησης") και θα προσπερασω τη σειρα προτεραιοτητας. Δυστυχως ή ευτυχως, ομως, αυτο θα κριθει απο εμενα :sorry: κι αν βρεθει κανεις που θα σκεφτει πονηρα, ας κοιμαται με τις τυψεις.

Ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας :)



εμένα με ενδιαφέρει το cpu .Αν είναι σειρά D για σόκετ 775 το θέλω για να αναβαθμίσω έναν μονοπύρινο p4.
Τώρα και η μιτρική πιο καινούργιο μοντέλο από την δικιά μου πρέπει να είναι για να έχει και e-sata αλλά εντάξει πιο πολύ με ενδιαφέρει ο cpu..

τώρα είδα το offtopic..Οπότε άκυρο..γιατί φτωχό παιδάκι δεν είμαι απλά έχω ένα παλιό pc-ακι και αν θυμάμαι καλά δέχεται μέχρι D cpu.. Αλλά έχεις δίκιο ας το πάρει κάποιος άλλος που το χρειάζεται περισσότερο.

α!και μιας που ποστάρα που πόσταρα...να ρωτήσω τους mod του forum γιατί ο Adslmaniac έγινε banned???Επειδή είδα τι έχει ''παίξει'' 2 μέρες τώρα δεν νομίζω ότι έκανε κάτι...Αποψή μου πάντα και εντελώς φιλικά...Sorry για το Offtopic..

jonkyr
05-10-10, 11:33
εμένα με ενδιαφέρει το cpu .Αν είναι σειρά D για σόκετ 775 το θέλω για να αναβαθμίσω έναν μονοπύρινο p4.
Τώρα και η μιτρική πιο καινούργιο μοντέλο από την δικιά μου πρέπει να είναι για να έχει και e-sata αλλά εντάξει πιο πολύ με ενδιαφέρει ο cpu..

τώρα είδα το offtopic..Οπότε άκυρο..γιατί φτωχό παιδάκι δεν είμαι απλά έχω ένα παλιό pc-ακι και αν θυμάμαι καλά δέχεται μέχρι D cpu.. Αλλά έχεις δίκιο ας το πάρει κάποιος άλλος που το χρειάζεται περισσότερο.

Ωπα, δεν ειπα να μην ενδιαφερθεις :) Στειλε ενα πμ (σε χρεωνω ηδη πρωτο στη σειρα), διοτι δεν σημαινει οτι θα υπαρξει απαραιτητα "φτωχο παιδακι" για να το παρει. Ειπα "ΑΝ...", δεν ειναι ορος.

Και ναι, ειναι Pentium D και νομιζω (99%) οτι ειναι 775.

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ: Αθηνα-συναντηση

Loukianos
05-10-10, 12:47
4) α. Pentium Dual Core (δυστυχως δεν θυμαμαι τα χαρακτηριστικα του, ειναι ενας Pentium D XXXX) μαζι με την ψυκτρα του φυσικα και δευτερη για καβατζα
β. ΜΒ Asus, p5vd2-mx, που χρησιμοποιουσα με τον παραπανω επεξεργαστη (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=neVcvuSgEUZcO3rK)

Καλημέρα
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το πακέτο αν υπάρχει ακόμα.
Αν και ούτε κι εγώ είμαι "φτωχό παιδί"
...Φτωχό γερόντι μπορεί...:)

skel
05-10-10, 13:15
3) Κουτι λευκο, πληρως λειτουργικο (αδειο φυσικα)


έχεις καμία φωτογραφία για το κουτί?

jonkyr
05-10-10, 15:08
έχεις καμία φωτογραφία για το κουτιού ?

Οχι, σορι. Αλλα οοοοοταν παω σπιτι και (ελπιζω να) το θυμηθω, μπορω να βγαλω μια.

washcloud
05-10-10, 15:32
...παιδιά, όποιος θέλει να ομορφύνει τις μέρες κανενός μη ευκατάστατου πιτσιρικά, το καλύτερο που έχει να κάνει, είναι νομίζω να ψάξει λίγο στη γειτονιά του, και θα τον βρει (...να ζεσταθούν κι έτσι κι οι σχέσεις των γειτόνων). Το να το ποστάρει εδώ την παραπάνω επιθυμία, είναι νομίζω το λιγότερο άκυρο : σου στέλνω (λέμε τώρα, ε :ρ) εγώ άμα είναι έναν πιτσιρικά να πουλήσει παραμύθι/τσιμπάω το χαρντγουέρι/γειά σας. Έτσι δεν είναι; Εγώ τουλάχιστον δε θα καλυπτόμουν, αν ήταν τις δωρεές μου να τις κάνω με τέτοια κριτήρια. Θέλω να πω, "τα χθεσινά", ήταν ΚΑΙ από τις 2 πλευρές άκυρα - και παρατραβηγμένα (είχα γράψει και κάτι όπου τα αποσαφήνιζα περισσότερο ολ' αυτά, αλλά δεν πρόλαβα να το ποστάρω) και καλύτερα να ξεχαστούν.
Γι' αυτό προτείνω να συνεχίσετε να χαρίζετε και να διεκδικείτε με τον ίδιο τρόπο που κάνατε μέχρι τώρα, χωρίς να γεμίζει ο κόσμος "τύψεις" και γκρίνιες. Αν θέλει ο πας δωρητής, ας είναι λίγο πιο "προσεκτικός" - αλλά και πάλι όταν πρόκειται για αγνώστους μεταξύ αγνώστων, είναι κουλό. Το πολύ, κατόπιν εορτής, να υπάρχει "δακτυλοδείξιμο" - αλλά και πάλι δεν χρειάζονται κουδούνια και συναισθηματικές εξάρσεις. Το να υποδεικνύει κανείς πως απλά υπέπεσε στην αντίληψή του το τάδε γεγονός, νομίζω αρκεί για να βγάζουν όλοι συμπεράσματα.
Έγραψα αυτόκλητα τα παραπάνω όχι για να ξαναξεκινήσει κουβέντα, παρακαλώ όχι (άλλωστε έγινε ξεκάθαρο από τη διαχείριση πως δεν επιθυμεί συνέχειά της) -κι ελπίζω να μου συγχωρεθεί κατ' εξαίρεση η κατάχρηση του χώρου- αλλά γιατί πραγματικά νομίζω πως θα έπρεπε να είχαν ειπωθεί χθες.

HILL.K
05-10-10, 15:39
συνεχίζουν να χαρίζονται τα παρακάτω...μισό βήμα πριν την ανακύκλωση!

- cd rom IDE white
- πληκτρολόγιο ps2 white

όλα λειτουργικά! :)

jonkyr
05-10-10, 17:55
...παιδιά, όποιος θέλει... Θέλω να πω, "τα χθεσινά", ήταν ΚΑΙ από τις 2 πλευρές άκυρα - και παρατραβηγμένα... ...όχι για να ξαναξεκινήσει κουβέντα, παρακαλώ όχι (άλλωστε έγινε ξεκάθαρο από τη διαχείριση πως δεν επιθυμεί συνέχειά της)...

Θα το πω με απλα ελληνικα: Δεν εχω ιδεα για τι πραγμα μιλας :shock: Προφανως εννοεις εμενα και αυτο που εγραψα πιο πανω, αλλα δεν καταλαβαινω τι εκανα.

Αν για οποιονδηποτε λογο παραβιασα καποιον κανονα του φορουμ, ζητω εκ των προτερων συγγνωμη. Αν για οποιονδηποτε λογο οι διαχειριστες θεωρουν οτι το ποστ που εκανα ειναι λαθος, παρακαλω αμεσα να διαγραψουν τα παντα (ΕΚΤΟΣ απο το οτι χαριζω ολα οσα ανεφερα). Αν εχω κανει κατι διαφορετικο απο τα δυο παραπανω, παρακαλω ενημερωστε με (αν θελετε) :what:

jimmakosx
05-10-10, 18:01
Μην ανησυχείς, εδώ αναφέρεται (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=433224)

jonkyr
05-10-10, 18:45
Μην ανησυχείς, εδώ αναφέρεται (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=433224)

Χμ, το διαβασα. Επεσα στην κεντα φαινεται, τελικα μερικες φορες οι συμπτωσεις ειναι μυστηριες (αναφερομαι στη μερα που συνεβη το περιστατικο του συνδεσμου). Τελος παντων, φοβηθηκα μηπως εκανα καποιο λαθος. Ηδη εχω αρκετα πμ, θα τα πουμε οταν ερθει η ωρα.

Ισχυει οτι εγραψα πριν: αν καποιος διαχειριστης θεωρει οτι εχω κανει λαθος καπου, απλα διορθωνει/σβηνει τα "περιττα".

clyde
05-10-10, 19:00
Χαριζεται ποντικι Mircrosoft με συνδεση PS2.
Επισης αλλο ενα με συνδεση serial.

hou99dini
05-10-10, 19:10
Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το πληκτρολόγιο που χαρίζει ο HILL.K. Όχι στην ανακύκλωση! Ρυπαίνουν πολύ το περιβάλλον ακόμη και έτσι. Να περιμένω p.m.?

aircop
06-10-10, 03:52
Επειδή τα άτομα που είχαν ενδιαφερθεί δεν ξαναεπικοινώνησαν, τα παρακάτω διατίθενται εκ νέου:
1).Χαρίζεται κουτί Η/Υ λευκό με floppy και μητρική την MSI 865PE Neo2-p με 478 socket. Είναι σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση, αν κάποιος έχει την διάθεση να ασχοληθεί.
2).Χαρίζεται crt οθόνη 15'' και ταλαιπωρημένο κουτί με Pentium3 slot1 650ΜΗz σε μία Intel μητρική με 256 (2x128) MB Sdram.

Επειδή είχα ένα ατύχημα με την μηχανή, έχω το χέρι στον γύψο οπότε παραλαβή μόνο από το σπίτι μου στο Περιστέρι. Για περαιτέρω συνεννόηση πμ.

washcloud
06-10-10, 04:41
Θα το πω με απλα ελληνικα: Δεν εχω ιδεα για τι πραγμα μιλας :shock: Προφανως εννοεις εμενα και αυτο που εγραψα πιο πανω, αλλα δεν καταλαβαινω τι εκανα.

Αν για οποιονδηποτε λογο παραβιασα καποιον κανονα του φορουμ, ζητω εκ των προτερων συγγνωμη. Αν για οποιονδηποτε λογο οι διαχειριστες θεωρουν οτι το ποστ που εκανα ειναι λαθος, παρακαλω αμεσα να διαγραψουν τα παντα (ΕΚΤΟΣ απο το οτι χαριζω ολα οσα ανεφερα). Αν εχω κανει κατι διαφορετικο απο τα δυο παραπανω, παρακαλω ενημερωστε με (αν θελετε) :what:
...αλήθεια είναι πως και στο λινκ που υπέδειξε ο jimmakosx αναφερόμουν, αλλά και ότι πήρα αφορμή από το δικό σου ποστ -χωρίς εννοείται να έχω να σου προσάψω κάτι "κακό", από πού κι ως πού άλλωστε- το οποίο νόμισα έγινε έχοντας ήδη (εσύ) λάβει γνώση για το χθεσινό "πατιρντί"....Κι επειδή δε μου άρεσε η ιδέα, όπως έγραψα, της "αποσταθεροποίησης" της τάδε μέχρι τώρα "ομαλής" ροής του θρεντ, ως ενίοτε ευεργετηθέντας (το "φοβόμουν" πως από 'δω και πέρα θα άλλαζε η στάση των ενίοτε δωρητών - "αδικαιολόγητα" κατά κύριο λόγο όμως), είπα να γράψω τις σκέψεις μου, που ίσως και να εκφράζουν κάποιους.
Δεν σου στέλνω pm με την εξήγηση, για να μη μείνει κοινά η εντύπωση ότι "δεν σου απάντησα", αλλά το γράφω με σημείωση "offtopic" (...άντε να δούμε πότε θα την ακόυσω :ρ). Αν θέλεις όποια άλλη διευκρίνηση, το συνεχίζουμε πιεμικώς - αν και δε βλέπω να χρειάζεται κάποιο pm, λύθηκε νομίζω η μίνι αυτή "παρεξήγηση", και σκάω :)

("σόρι" -απευθυνόμενος "στο θρεντ"- που δεν ποστάρω και με την ευκαιρία κάτι για χάρισμα, αλλά ό,τι θα μπορούσα να χαρίσω, είναι είτε τόσο παλιό και τρισάθλιο, είτε καμμιά 14άρα CRT που χλωμό να βρει αποδέκτη από εδώ μέσα, εδώ στου διαόλου τη μάνα που βρίσκομαι)

dimitrisp1977
06-10-10, 09:49
Αποσυρω το ενδιαφερον μου για τα πραγματα του HILL.K υπερ του hou99dini

HILL.K
06-10-10, 10:27
@ hou99dini

@ dimitrisp1977

εχετε πμ!

Regent
06-10-10, 11:12
1).Χαρίζεται κουτί Η/Υ λευκό με floppy και μητρική την MSI 865PE Neo2-p με 478 socket. Είναι σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση, αν κάποιος έχει την διάθεση να ασχοληθεί.

Ενδιαφέρομαι για τα πράγματα που δίνεις. Θα στείλω και pm. Έχω υλικό για να ελέγξω αν είναι λειτουργικά.

DJman
06-10-10, 16:45
Θα με ενδιεφερε το κουτι με την MSI 865PE Neo2-p σε περιπτωση ομως που το εχει καποιος ομως μεγαλη αναγκη εννοειτε να το παρει
Απλα επειδη δεν ξερει ο aircop την κατασταση του θα ηθελα να του κανω μερικα πειραματα

Merlin
06-10-10, 18:51
Επειδή τα άτομα που είχαν ενδιαφερθεί δεν ξαναεπικοινώνησαν, τα παρακάτω διατίθενται εκ νέου:
1).Χαρίζεται κουτί Η/Υ λευκό με floppy και μητρική την MSI 865PE Neo2-p με 478 socket. Είναι σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση, αν κάποιος έχει την διάθεση να ασχοληθεί.
2).Χαρίζεται crt οθόνη 15'' και ταλαιπωρημένο κουτί με Pentium3 slot1 650ΜΗz σε μία Intel μητρική με 256 (2x128) MB Sdram.

Επειδή είχα ένα ατύχημα με την μηχανή, έχω το χέρι στον γύψο οπότε παραλαβή μόνο από το σπίτι μου στο Περιστέρι. Για περαιτέρω συνεννόηση πμ.

Έχεις pm για την οθόνη.

DeMaitre
06-10-10, 19:25
Παίδες, έχω για χάρισμα τα εξής:


Έγχρωμη τηλεόραση JVC, μοντέλο AV-21JT5EU, 21 ιντσών, με μικρό επισκευάσιμο πρόβλημα (κατά τη λειτουργία της η οθόνη γίνεται πράσινη και χρειάζεται επανεκκίνηση για να επανέλθει). Μου είπαν ότι χρειάζεται μια "ψυχρή κόλληση" και θα παίζει "καμπάνα"(!), αλλά δεν υπάρχει ούτε χρήμα, ούτε και χρόνος να πάει για επισκευή.




Οθόνη CRT Philips, μοντέλο 105ΜΒ (http://www.retrevo.com/s/Philips-105MB-Monitors-review-manual/id/23240dj381/t/1-2/), 15 ιντσών, με ενσωματωμένα ηχεία, θύρα USB, εισόδους audio in, mic in και έξοδο ακουστικών, πλήρως λειτουργική.

Ένεκα της οικονομικής κρίσης, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ το/α άτομο/α που θα τα πάρει/ουν να αναλάβει/ουν αφιλοκερδώς (εφόσον έχουν την αντίστοιχη γνώση και τον απαραίτητο εξοπλισμό):
α) τον έλεγχο της χαλασμένης μητρικής του υπολογιστή μου και -σε περίπτωση που επισκευάζεται- την αντίστοιχη εργασία, καθώς και
β) την επισκευή ενός ραδιοφωνικού δέκτη USB που χρειάζεται μια κόλληση με κολλητήρι!

Useful info:
- Τις κουμούτσες τις παραλαμβάνετε από Καλλιθέα.
- Για την εξυπηρέτηση με μητρική-USB radio, συνεννόηση με pm.

Καλή εβδομάδα! :oneup:


Η τηλεόραση δόθηκε στον συμφορουμίτη CM80 (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=38822) που δραστηριοποιείται και σε άλλο φόρουμ.
Το ποστάρω όμως κι εδώ, γιατί ανέλαβε παράλληλα να επισκευάσει το USB radio και να ελέγξει και τη μητρική του υπολογιστή μου ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ, προσφέροντάς μου μια σημαντική βοήθεια από το υστέρημα του χρόνου του και χωρίς κόστος για εμένα. :respekt:

Φίλε Χρήστο σ' ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι καλοδούλευτη η νέα σου TV! :cool:

Για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται, απομένει για χάρισμα:

Οθόνη CRT Philips, μοντέλο 105ΜΒ (http://www.retrevo.com/s/Philips-105MB-Monitors-review-manual/id/23240dj381/t/1-2/), 15 ιντσών, με ενσωματωμένα ηχεία, θύρα USB, εισόδους audio in, mic in και έξοδο ακουστικών, πλήρως λειτουργική.

Για λίγο ακόμα κοντά σας! Μετά μάλλον θα τη φάει η ανακύκλωση... :(

anaksagoras
07-10-10, 04:01
ενα μεγαλο μπραβο στους καλοθελητες του φορουμ!μπραβο στον χρηστο για την εξυπηρετηση του! :)

jimmakosx
07-10-10, 11:20
Υπάρχει μία οθόνη crt 17'' Nokia 447f διαθέσιμη για όποιον ενδιαφέρεται!
Παραλαβή από το χώρο μου κατόπιν επικοινωνιας με pm:)

Παιδιά υπάρχει ακόμα. Είναι κρίμα να τη φάει η ανακύκλωση!:(

spirosta
07-10-10, 11:38
Λοιπόν έχουμε δύο πράγματα.

1)Εκτυπωτής Canon IP3000. Είναι ο εκτυπωτής με τις οδηγίες του και με το plate που παίρνει τα cd για εκτύπωση. Έχει εκτυπώσει άπειρα πράγματα και αναγέμιζα τα μελάνια με αποτέλεσμα η κεφαλή να είναι ψιλομπουκωμένη. Συνήθως με έναν καθαρισμό στρώνει αλλά αν αργήσεις να εκτυπώσεις τα παιζει και φτου απ'την αρχή. Όλα τα μελάνια είναι μισογεμάτα και το ένα χρώμα να είναι καινούργιο χωρίς να το έχω γεμίσει ποτέ. Δίνεται αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί ή αν θέλει άλλα ανταλλακτικά.

2)Ηχεία 4.1 Creative Soundworks FPS1500. Τα πίσω έχουν μακρύτερο καλώδιο αλλά δεν θυμάμαι πόσο μακρύτερο. Επίσης σημαντικό. Ο ρυθμιστής εχει χαλάσει κανα δυο φορές. Τώρα για το on-off έχει διακόπτη και μερικές φορές αν πάς να ρυθμίσεις την ένταση παθαίνουν φρίκη και ξαφνικά για κλάσματα δευτερολέπτου γυρνάνε στο τέρμα.

Προσοχή! Παραλαβή από περιοχή Καλλιθέα Αθήνας μόνο. Το πρώτο pm που έχω παίρνει ότι θέλει.
Ευχαριστώ.

........Auto merged post: spirosta πρόσθεσε 7 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τα ηχεία έκλεισαν!

SadAngels
07-10-10, 11:45
2 τροφοδοτικα 20 pin 300 η 350 watt δεν θυμαμαι ακριβως.

Μονο για καποιον απο Αθηνα για να μπορει να ερθει Περιστερι Χρυσουπολη να τα παρει.

Ο πρωτος που θα μου στειλει pm ηρθε και τα πηρε.

HILL.K
07-10-10, 11:58
Παιδιά υπάρχει ακόμα. Είναι κρίμα να τη φάει η ανακύκλωση!:(

Mην τη πετάξεις, ισως να τη χρειαστω εγω για κάτι πιτσιρίκια που ισως να κάηκε η δική τους αλλά πρέπει να το τσεκαρω πρώτα! Σε ποια περιοχή εισαι?

jimmakosx
07-10-10, 12:06
Mην τη πετάξεις, ισως να τη χρειαστω εγω για κάτι πιτσιρίκια που ισως να κάηκε η δική τους αλλά πρέπει να το τσεκαρω πρώτα! Σε ποια περιοχή εισαι?

Έχεις pm;)

anaksagoras
07-10-10, 14:45
spirosta εχεις πμ για τα ηχεια ;)

SadAngels
07-10-10, 18:58
2 τροφοδοτικα 20 pin 300 η 350 watt δεν θυμαμαι ακριβως.

Μονο για καποιον απο Αθηνα για να μπορει να ερθει Περιστερι Χρυσουπολη να τα παρει.

Ο πρωτος που θα μου στειλει pm ηρθε και τα πηρε.


Εχουν κρατηθει για τον Merlin

Debaser
08-10-10, 07:34
spirosta έχεις πμ για τον IP3000

HILL.K
08-10-10, 22:59
πληκτρολόγιο και cdrom χαρίστηκαν στο μέλος hou99dini, ελπίζω να φανούν χρήσιμα!

Debaser
08-10-10, 23:33
Να ευχαριστήσω το φίλο Σπύρο. Εύκολα συνεννοήσιμος και άμεσα συνεργάσιμος. Σπύρο, ο εκτυπωτής φαίνεται να μην έχει τίποτα. Ένας καθαρισμός και λειτουργεί κανονικά, τόσο σε Α4 όσο και σε CD. Με έφτιαξες!


Λοιπόν έχουμε δύο πράγματα.

1)Εκτυπωτής Canon IP3000. Είναι ο εκτυπωτής με τις οδηγίες του και με το plate που παίρνει τα cd για εκτύπωση. Έχει εκτυπώσει άπειρα πράγματα και αναγέμιζα τα μελάνια με αποτέλεσμα η κεφαλή να είναι ψιλομπουκωμένη. Συνήθως με έναν καθαρισμό στρώνει αλλά αν αργήσεις να εκτυπώσεις τα παιζει και φτου απ'την αρχή. Όλα τα μελάνια είναι μισογεμάτα και το ένα χρώμα να είναι καινούργιο χωρίς να το έχω γεμίσει ποτέ. Δίνεται αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί ή αν θέλει άλλα ανταλλακτικά.

2)Ηχεία 4.1 Creative Soundworks FPS1500. Τα πίσω έχουν μακρύτερο καλώδιο αλλά δεν θυμάμαι πόσο μακρύτερο. Επίσης σημαντικό. Ο ρυθμιστής εχει χαλάσει κανα δυο φορές. Τώρα για το on-off έχει διακόπτη και μερικές φορές αν πάς να ρυθμίσεις την ένταση παθαίνουν φρίκη και ξαφνικά για κλάσματα δευτερολέπτου γυρνάνε στο τέρμα.

Προσοχή! Παραλαβή από περιοχή Καλλιθέα Αθήνας μόνο. Το πρώτο pm που έχω παίρνει ότι θέλει.
Ευχαριστώ.

........Auto merged post: spirosta πρόσθεσε 7 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τα ηχεία έκλεισαν!

@ ADSLgr.com All rights reserved.