PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζονται παλιά περιφερειακά (όχι αιτήματα για χάρισμα ή αγορά)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149

cuprakatos
12-10-11, 16:08
Τροφοδοτικό ρεύματος απο εκτυπωτή HP7200 και τροφοδότη χαρτιού (αυτό που έχει απο την πίσω μεριά) μου τα έδωσε ένας φίλος , επειδή έχω αυτό το πολυμηχάνημα , αλλά εγώ περιμένω πως και πως να μου χαλάσει για να πάρω καινούργιο :biggrin: :crazy::crazy: οπότε αυτά τα ανταλακτικά τα χαρίζω , νομίζω ότι κάνει για πολλά μοντέλα (το τροφοδοτικό)

Αυτό είναι το βύσμα , το output είναι +35v 1560mA

apostolispk
12-10-11, 16:35
Cuprakos απο ποια περιοχη εισαι?

cuprakatos
12-10-11, 17:58
Cuprakos απο ποια περιοχη εισαι?

Δε Βλέπεις ; :cool:

Υ.Γ : CUPRAKATOS !

gitane
12-10-11, 18:10
Ο παλιός αποκωδικοποιητής για Filmnet (όχι Nova!!) , πλήρως λειτουργικός.
Κατά προτίμηση Αθήνα, για ανταλλαγή χέρι με χέρι.

katsikaki
12-10-11, 19:01
Ο παλιός αποκωδικοποιητής για Filmnet (όχι Nova!!) , πλήρως λειτουργικός.
Κατά προτίμηση Αθήνα, για ανταλλαγή χέρι με χέρι.

φίλε αυτός ο αποκωδικοποιητής πως ακριβώς δουλεύει? δέχεται κάρτα συνδρομής Nova και δείχνει μόνο Filmnet?

gitane
13-10-11, 00:49
Δεν παίρνει κάρτα, δείχνει μόνο filmnet.
Είναι χρήσιμο μόνο σε παλιούς συνδρομητές που θέλουν backup μηχάνημα.

Πάντως έχει ήδη εκδηλώσει ενδιφέρον ένας συμφορουμίτης.

katsikaki
13-10-11, 08:38
Δεν παίρνει κάρτα, δείχνει μόνο filmnet.
Είναι χρήσιμο μόνο σε παλιούς συνδρομητές που θέλουν backup μηχάνημα.

Πάντως έχει ήδη εκδηλώσει ενδιφέρον ένας συμφορουμίτης.

συγνώμη δλδ για να καταλάβω δείχνει τσάμπα filmnet?

Seitman
13-10-11, 08:58
Όχι. Με συνδρομή. Ελέγχεται απομακρυσμένα και αν δεν πληρωθεί, "κλειδώνεται" ο αποκωδικοποιητής.

makfil
13-10-11, 11:37
Ο αποκωδικοποιητής αυτός μπορεί να χρησιμεύσει ΜΟΝΟ σε ένα συνδρομητή που του έχει χαλάσει ο κανονικός και μπορεί να βλέπει προσωρινά ΜΟΝΟ filmnet μέχρι να αποφασίσει αν θα πληρώσει το χαράτσι για να αντικαταστήσει τον κανονικό με άλλον (επισκευασμένο).

Όταν άλλαξα αποκωδικοποιητή, πριν από πολλά χρόνια, κράτησα και εκείνο του filmnet, αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ.

iakinthos
14-10-11, 20:28
Αυτό είναι το βύσμα , το output είναι +35v 1560mA
Φίλε από ότι φένεται στη φωτογραφία, πρέπει να κάνει για ένα HP Deskjet 3940, που το είχανε δώσει στην ανιψιά μου λόγω του ότι δεν είχε το τροφοδοτικό και το έχει παροπλισμένο.
Από πίσω το εικονίδιο εσοχής, γράφει +15V....+32V, οπότε αν δεν έχει ενδιαφερθεί κάποιο άλλο μέλος, θα το ήθελα

........Auto merged post: iakinthos πρόσθεσε 39 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Χαρίζονται τα παρακάτω και μόνο παραλαβή από Περιστέρι
Θα δωθούν σε μέλη που έχουν χαρίσει και αυτοί κάτι μέσα από αυτό το νήμα και με τη σερά που θα σταλεί πμ πρώτα και ταυτόχρονα πόστ εδώ για την αποφυγεί τυχών αμφιβολιών
1. Crypto S100 Skype usb phone σφραγισμένο
2. Arctic Cooling 5NV Silencer αθόρυβη ψύκτρα κάρτας γραφικών, λειτουργική
3. JetSpeed 520+ PSTN usb/ethernet router σε άριστη κατάσταση, με το usb και το τροφοδοτικό του
4. AverMedia AVerTV GO 007 FM Plus pci tuner card, σε άριστη κατάσταση, με το ir καλώδιο και το τηλεχειρηστήριο
5. MEDISION TV FM TUNER 7134 pci card, που έχει και μόντεμ πάνω.....υπάρχει μόνο το τηλεχειρηστήριο (δεν βρίσκω το ir καλώδιο).....βγαλμένη από ένα p4 έτοιμο σύστημα που υπήρχε, και λειτουργική όταν βγήκε
6. GlacialTech lgloo 5062 Light, ψύκτρα επεξεργαστή με 80mm fun
7. pilot MINITEL TV/SAT, τηλεχειρηστήριο γι 2 συσκευές

DeMaitre
14-10-11, 20:55
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το Skype phone και για τα δύο coolers!!!
Στέλνω και pm... ;)

Geocheats2
14-10-11, 20:57
Φίλε από ότι φένεται στη φωτογραφία, πρέπει να κάνει για ένα HP Deskjet 3940, που το είχανε δώσει στην ανιψιά μου λόγω του ότι δεν είχε το τροφοδοτικό και το έχει παροπλισμένο.
Από πίσω το εικονίδιο εσοχής, γράφει +15V....+32V, οπότε αν δεν έχει ενδιαφερθεί κάποιο άλλο μέλος, θα το ήθελα

........Auto merged post: iakinthos πρόσθεσε 39 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Χαρίζονται τα παρακάτω και μόνο παραλαβή από Περιστέρι
Θα δωθούν σε μέλη που έχουν χαρίσει και αυτοί κάτι μέσα από αυτό το νήμα και με τη σερά που θα σταλεί πμ πρώτα και ταυτόχρονα πόστ εδώ για την αποφυγεί τυχών αμφιβολιών
1. Crypto S100 Skype usb phone σφραγισμένο
2. Arctic Cooling 5NV Silencer αθόρυβη ψύκτρα κάρτας γραφικών, λειτουργική
3. JetSpeed 520+ PSTN usb/ethernet router σε άριστη κατάσταση, με το usb και το τροφοδοτικό του
4. AverMedia AVerTV GO 007 FM Plus pci tuner card, σε άριστη κατάσταση, με το ir καλώδιο και το τηλεχειρηστήριο
5. MEDISION TV FM TUNER 7134 pci card, που έχει και μόντεμ πάνω.....υπάρχει μόνο το τηλεχειρηστήριο (δεν βρίσκω το ir καλώδιο).....βγαλμένη από ένα p4 έτοιμο σύστημα που υπήρχε, και λειτουργική όταν βγήκε
6. GlacialTech lgloo 5062 Light, ψύκτρα επεξεργαστή με 80mm fun
7. pilot MINITEL TV/SAT, τηλεχειρηστήριο γι 2 συσκευές

Eνδιαφέρομαι για το 4 και το 5 αν υπάρχουν ακομα στελνω και pm

Mouse Potato
14-10-11, 21:15
Δηλώνω κι εγώ ενδιαφέρον για το τέσσερα (4) σε περίπτωση που δεν το πάρει ο GEOCHEATS2. :)

iakinthos
14-10-11, 21:20
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το Skype phone και για τα δύο coolers!!!
Στέλνω και pm... ;)
Κρατημένα για σένα

Eνδιαφέρομαι για το 4 και το 5 αν υπάρχουν ακομα στελνω και pm
Κρατημένα επίσης για σένα

Δηλώνω κι εγώ ενδιαφέρον για το τέσσερα (4) σε περίπτωση που δεν το πάρει ο GEOCHEATS2. :)
Σε περίπτωση που δε το πάρει ο φίλος, τότε δικό σου

1/2/6 Κρατημένα για DeMaitre
4/5 Κρατημένα για GEOCHEATS2

cuprakatos
15-10-11, 15:04
Το τροφοδοτικό του HP δόθηκε στο μέλος Ιakinthos , μένει ο τροφοδότης χαρτιού για hp 7200

iakinthos
15-10-11, 16:51
Το τροφοδοτικό του HP δόθηκε στο μέλος Ιakinthos , μένει ο τροφοδότης χαρτιού για hp 7200
Να είσαι καλά φίλε μου και ευχαριστώ
Κάναμε δουλίτσα

Χαρίζονται τα παρακάτω και μόνο παραλαβή από Περιστέρι
Θα δωθούν σε μέλη που έχουν χαρίσει και αυτοί κάτι μέσα από αυτό το νήμα και με τη σερά που θα σταλεί πμ πρώτα και ταυτόχρονα πόστ εδώ για την αποφυγεί τυχών αμφιβολιών
1. Crypto S100 Skype usb phone σφραγισμένο DeMaitre
2. Arctic Cooling 5NV Silencer αθόρυβη ψύκτρα κάρτας γραφικών, λειτουργική DeMaitre
3. JetSpeed 520+ PSTN adsl usb/ethernet router σε άριστη κατάσταση, με το usb και το τροφοδοτικό του
4. AverMedia AVerTV GO 007 FM Plus pci tuner card, σε άριστη κατάσταση, με το ir καλώδιο και το τηλεχειρηστήριο GEOCHEATS2
5. MEDISION TV FM TUNER 7134 pci card, που έχει και μόντεμ πάνω.....υπάρχει μόνο το τηλεχειρηστήριο (δεν βρίσκω το ir καλώδιο).....βγαλμένη από ένα p4 έτοιμο σύστημα που υπήρχε, και λειτουργική όταν βγήκε GEOCHEATS2
6. GlacialTech lgloo 5062 Light, ψύκτρα επεξεργαστή με 80mm fun DeMaitre
7. pilot MINITEL TV/SAT, τηλεχειρηστήριο γι 2 συσκευές
Να ευχαριστήσω το Δημητρή και το Γιώργο για τη γρήγορη ανταπόκριση
Παιδιά χάρηκα για τη γνωριμία και καλοδούλευτα τα πραγματάκια

Τα 3 και 7 υπάρχουν ακόμα και να συμπληρώσω επίσης:
8. JAGA DVB-T 1100 MPEG2 επίγειος ψηφιακός αποκωδικοποιητής με το τηλεχειρηστήριο
9. Baudtec TW263R4-A2 PSTN adsl wifi router με το τροφοδοτικό του
10. LifeView LV5H Black Deluxe USB computer TV tuner μαζί με τη DVB-T power antenna indoor/outdoor Mouse Potato

Τα πράγματα που έχουν μείνει και χαρίζονται, θα δίνεται μόνο 1 κομμάτι ανά μέλος, οπότε βάλτε προτεραιότητα στη προτιμησής σας

Mouse Potato
15-10-11, 16:54
Αφού έφυγε το (4) δηλώνω ενδιαφέρον για το (10). :)

manisb
15-10-11, 17:49
ενδιαφερομαι για το 9 φιλαρακι...

iakinthos
15-10-11, 17:56
Αφού έφυγε το (4) δηλώνω ενδιαφέρον για το (10). :)
Γρήγορος σε ανταπόκριση ο Γιώργος, καθώτι και συνδημότης
Καλοδούλευτο και χάρηκα για τη γνωριμία

ενδιαφερομαι για το 9 φιλαρακι...
Φίλε όπως έχω διευκρινίση στην αγγελία τα πράγματα δίνονται σε μέλη που έχουν χαρίσει κάτι, με τη σειρά τους σε αυτό το νήμα

Mouse Potato
15-10-11, 17:59
Ευχαριστώ για το TV Tuner Στέφανε. Χάρηκα για την γνωριμία... :)

Geocheats2
15-10-11, 18:14
Επίσης ευχαριστώ για τα πράγματα Στέφανε

Εξαιρετικός

ευχαριστώ και για την ιδέα με το fritz ;)

manisb
15-10-11, 18:26
Γρήγορος σε ανταπόκριση ο Γιώργος, καθώτι και συνδημότης
Καλοδούλευτο και χάρηκα για τη γνωριμία

Φίλε όπως έχω διευκρινίση στην αγγελία τα πράγματα δίνονται σε μέλη που έχουν χαρίσει κάτι, με τη σειρά τους σε αυτό το νήμα

ΟΚ ξεχαστηκα νασαι καλα!!!

DeMaitre
15-10-11, 19:21
Να είσαι καλά φίλε μου και ευχαριστώ
Κάναμε δουλίτσα

Να ευχαριστήσω το Δημητρή και το Γιώργο για τη γρήγορη ανταπόκριση
Παιδιά χάρηκα για τη γνωριμία και καλοδούλευτα τα πραγματάκια

Τα 3 και 7 υπάρχουν ακόμα και να συμπληρώσω επίσης:
8. JAGA DVB-T 1100 MPEG2 επίγειος ψηφιακός αποκωδικοποιητής με το τηλεχειρηστήριο
9. Baudtec TW263R4-A2 PSTN adsl wifi router με το τροφοδοτικό του
10. LifeView LV5H Black Deluxe USB computer TV tuner μαζί με τη DVB-T power antenna indoor/outdoor Mouse Potato

Τα πράγματα που έχουν μείνει και χαρίζονται, θα δίνεται μόνο 1 κομμάτι ανά μέλος, οπότε βάλτε προτεραιότητα στη προτιμησής σας

Εμείς πρέπει να σ' ευχαριστούμε φίλε μου, που μας εξυπηρετείς με αυτά που χαρίζεις! ;)

Tsin
16-10-11, 15:11
Χαρίζεται οθόνη 17" CRT Hitachi CM615-ET.

Λειτουργεί κανονικά, αλλά λόγω όγκου/βάρους παραλαβή μόνο από περιοχή Χανίων Κρήτης.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, και με PM οι λεπτομέρειες.

Έχει μπει και σε άλλο forum. Οπότε, όποιος προλάβει...

almounia
16-10-11, 20:08
Χαρίζεται οθόνη 17" CRT Hitachi CM615-ET.

Λειτουργεί κανονικά, αλλά λόγω όγκου/βάρους παραλαβή μόνο από περιοχή Χανίων Κρήτης.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ, και με PM οι λεπτομέρειες.

Έχει μπει και σε άλλο forum. Οπότε, όποιος προλάβει...

Χανιά εδώ. :) Ίσως να με ενδιαφέρει, :hmm: τι υποδοχές έχει η οθόνη από πίσω της;;
Ευχαριστώ

katsikaki
17-10-11, 10:30
Να είσαι καλά φίλε μου και ευχαριστώ
Κάναμε δουλίτσα

Να ευχαριστήσω το Δημητρή και το Γιώργο για τη γρήγορη ανταπόκριση
Παιδιά χάρηκα για τη γνωριμία και καλοδούλευτα τα πραγματάκια

Τα 3 και 7 υπάρχουν ακόμα και να συμπληρώσω επίσης:
8. JAGA DVB-T 1100 MPEG2 επίγειος ψηφιακός αποκωδικοποιητής με το τηλεχειρηστήριο
9. Baudtec TW263R4-A2 PSTN adsl wifi router με το τροφοδοτικό του
10. LifeView LV5H Black Deluxe USB computer TV tuner μαζί με τη DVB-T power antenna indoor/outdoor Mouse Potato

Τα πράγματα που έχουν μείνει και χαρίζονται, θα δίνεται μόνο 1 κομμάτι ανά μέλος, οπότε βάλτε προτεραιότητα στη προτιμησής σας

έστειλα και pm αλλά δηλώνω και εδώ το ενδιαφέρον μου για το 9

CrazyScientist
17-10-11, 13:48
Υπάρχει το 8 (JAGA) ;

Αν ναι ενδιαφέρομαι!

iakinthos
17-10-11, 15:00
έστειλα και pm αλλά δηλώνω και εδώ το ενδιαφέρον μου για το 9
Κρατημένο το 9 για σένα

Υπάρχει το 8 (JAGA) ;

Αν ναι ενδιαφέρομαι!
Φίλε τα πράγματα δίνονται μόνο σε μέλη που έχουν χαρίσει κάτι μέσα από αυτό το νήμα

Tsin
17-10-11, 18:38
Χανιά εδώ. :) Ίσως να με ενδιαφέρει, :hmm: τι υποδοχές έχει η οθόνη από πίσω της;;
Ευχαριστώ

CRT είναι... Οπότε έχει μόνο VGA είσοδο

CrazyScientist
17-10-11, 19:07
Κρατημένο το 9 για σένα

Φίλε τα πράγματα δίνονται μόνο σε μέλη που έχουν χαρίσει κάτι μέσα από αυτό το νήμα

Και ποιός σου είπε δεν θα χαρίσω; :P

Τέλος πάντων όπως και να έχει σε ευχαριστώ.

almounia
17-10-11, 20:11
CRT είναι... Οπότε έχει μόνο VGA είσοδο

ΟΚ. Προς το παρόν, εκδηλώνω μικρό ενδιαφέρον, αλλά θέλω να είμαι σωστός και αλληλέγκυος με άλλα άτομα που πιθανώς να ενδιαφέρονται και να την χρειάζονται πιο πολύ, οπότε άστο λίγο να δούμε μήπως την ζητήσει κάποιο μέλος που να την έχει ανάγκη πιο πολύ. Ευχαριστώ πάντως.

DaveMurray
18-10-11, 05:03
Χαρίζεται η μητρική PC-AM2RS790G (http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=2&gid=5&sgid=341&pid=240&psn=&lid=1&leg=0), με chipset AMD790GX και δέχεται DDR2 μνήμες.

Είναι πλήρως λειτουργική. Δεν υπάρχει io shield η οποιοδήποτε άλλο παρελκόμενο.

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, και η παραλαβή της θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

almounia
18-10-11, 17:05
editedit

DaveMurray
18-10-11, 22:09
Χαρίζεται η μητρική PC-AM2RS790G (http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=2&gid=5&sgid=341&pid=240&psn=&lid=1&leg=0), με chipset AMD790GX και δέχεται DDR2 μνήμες.

Είναι πλήρως λειτουργική. Δεν υπάρχει io shield η οποιοδήποτε άλλο παρελκόμενο.

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, και η παραλαβή της θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

Υπάρχει ακόμα για όποιον ενδιαφέρεται...

Επίσης, όσοι έχετε εκδηλώσει ενδιαφέρον, αλλά και όσοι θα εκδηλώσετε το ενδιαφέρον σας, να γράψετε σας παρακαλώ πρώτα στο νήμα, να ξέρουμε ΟΛΟΙ ποιός ζήτησε τι, και πότε... Όχι μόνο προσωπικό μήνυμα... Δεν είναι δίκαιο...

NikosGR7
18-10-11, 23:02
Χαρίζεται η μητρική PC-AM2RS790G, με chipset AMD790GX και δέχεται DDR2 μνήμες.

Είναι πλήρως λειτουργική. Δεν υπάρχει io shield η οποιοδήποτε άλλο παρελκόμενο.

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, και η παραλαβή της θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

Φίλε θα με ενδιέφερε η συγκεκριμένη μητρική.

DaveMurray
18-10-11, 23:12
3ος στην σειρά :) Θα σε ενημερώσω σχετικά με pm, αν δεν την πάρουν οι άλλοι 2... :)

marios1957
19-10-11, 09:23
Βλέπω καταστρατήγηση των κανόνων από σένα που τους θέσπισες.

Δικαίωμά σου είναι,εσύ είσαι που χαρίζεις (όχι,δεν ενδιαφέρομαι...),αλλά άμα λες ανάρτηση ενδιαφέροντος σε κοινή θέα (όχι p.m. δηλαδή) και στην πρώτη εκδήλωση ενδιαφέροντος του λες ότι είναι τρίτος,ε τότε κάτι λάθος υπάρχει.....

asxetos22
19-10-11, 10:52
Βλέπω καταστρατήγηση των κανόνων από σένα που τους θέσπισες.

Δικαίωμά σου είναι,εσύ είσαι που χαρίζεις (όχι,δεν ενδιαφέρομαι...),αλλά άμα λες ανάρτηση ενδιαφέροντος σε κοινή θέα (όχι p.m. δηλαδή) και στην πρώτη εκδήλωση ενδιαφέροντος του λες ότι είναι τρίτος,ε τότε κάτι λάθος υπάρχει.....

sorry, αλλά εγώ βλέπω στο αρχικό του μήνυμα (και αυτό είχα προσέξει από την αρχή) "ανάλογα με την ώρα που θα φτάσουν τα μηνύματα στο λογαριασμό μου", άρα pm.

DaveMurray
19-10-11, 11:02
Βλέπω καταστρατήγηση των κανόνων από σένα που τους θέσπισες.

Δικαίωμά σου είναι,εσύ είσαι που χαρίζεις (όχι,δεν ενδιαφέρομαι...),αλλά άμα λες ανάρτηση ενδιαφέροντος σε κοινή θέα (όχι p.m. δηλαδή) και στην πρώτη εκδήλωση ενδιαφέροντος του λες ότι είναι τρίτος,ε τότε κάτι λάθος υπάρχει.....



Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα


Επίσης, όσοι έχετε εκδηλώσει ενδιαφέρον, αλλά και όσοι θα εκδηλώσετε το ενδιαφέρον σας, να γράψετε σας παρακαλώ πρώτα στο νήμα, να ξέρουμε ΟΛΟΙ ποιός ζήτησε τι, και πότε... Όχι μόνο προσωπικό μήνυμα... Δεν είναι δίκαιο..

Ελπίζω τώρα να το έπιασες φίλε...

Υπάρχουν πολλοί επαγγελματίες εδώ μέσα, και θέλω να υπάρχει ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ, ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ, και γνώση για όλους, ώστε αν ξανα χαρίσει κάποιος με παρόμοιους όρους, που οι όροι μπαίνουν για την αποφυγή των επαγγελματιών, όπου παίρνουν πράγματα συνέχεια, η τα πουλάνε ξεδιάντροπα μετά στο ίδιο φόρουμ η άλλα αλλού, να υπάρχει η δυνατότητα να ξέρουμε όλοι ποιος πήρε, τι πήρε, πότε το πήρε. Δεν καταστρατήγησα κανέναν όρο που εγώ έβαλα, ίσα ίσα ενδυνάμωσα.... Είπα, περιμένω προσωπικό σας μήνυμα, και μετά πρόσθεσα, να γράψουν και εδώ για το ενδιαφέρον τους, ώστε να γίνει ποιό δίκαιο για να γνωρίζουν όλοι πότε ζήτησαν αυτό που ήθελαν, τι ζήτησαν, και σε συνάρτηση με το αποτέλεσμα που θα έγραφα, θα ξέραν όλοι ποιός πήρε τι, ώστε με παρόμοιους όρους κάποιος να βοηθηθεί. Θα περίμενα να υπάρχει ένας σεβασμός, ειδικά με ψιλοκαινούρια πράγματα, που θα μπορούσαν να πωληθούν αντί να χαριστούν...

Επίσης, για την ιστορία αλλά και προς γνώσην και δικαιοσύνη...

1ος: asxetos22 Ώρα/Ημερομηνία Προσωπικού Μηνύματος: 18-10-11 09:15

2ος: DeMaitre Ώρα/Ημερομηνία Προσωπικού Μηνύματος: 18-10-11 22:40

3ος: NikosGR7 Ώρα/Ημερομηνία Προσωπικού Μηνύματος: Δεν υπάρχει, δήλωσε συμμετοχή public, και τον έβαλα στην σειρά, μιας και δεν έχει ΠΟΤΕ πάρει τπτ από το συγκεκριμένο νήμα...

marios1957
19-10-11, 11:31
Τα πορτοκαλί γράμματα κοίτα...
Δεν θα κουλαντρίσουμε εμείς τη "διάθεση προς προσφορά" των μελών,σωστά;


ontopic,χαρίζεται laptop ημιανάπηρο,που με στοργή+προδέρμ μπορεί να συνεχίσει να υφίσταται,εγώ βαριέμαι...

Toshiba S1620CDS.specs:
466 Mhz MMX Processor

4,8 GigaByte HDD (100%)

FDD

CDROM 24× speed MultiRead

12 Inch CSTN 800×600 32-bits

Conexant DATA/FAX/Modem 56 K intern

2× AGP RAGE LT PRO 4 MB

128 Mb RAM

CSF CS4281 Soundcard

1 × USB

2× PCMCIA PC-Cardslots

PS/2, LPT1, COM1, EXT. Memory, Audio in/out

CTR, Ext. Keyboard

Perfect werkende Trackpoint

Accu 3800 mAh (bij regelmatig gebruik ca. 1~1.15 uur bedrijfduur)

Ψόφια μπαταρία,δίσκος που άλλοτε αναγνωρίζεται άλλοτε όχι (δίνω άλλον έναν αλλά αμφιβόλου λειτουργικότητας,κάνει σαν Ρώσσικο τρόλλεϋ),ζωντανό cd-rom+floppy,σχεδόν λίαν καλό πληκτρολόγιο+pad,bootάρει,μπαίνει bios,κρατάει ρυθμίσεις κλπ.

Το χρησιμοποίησα σαν υποκατάστατο workoholic φάσης,στις μαύρες μου τόλυνα και τόδενα,του πέρασα και Win2K sp4...

ΔΕΝ συνοδεύεται με charger...


Τα γνωστά,εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και παραλαβή από Πλ Αμερικής,δεν στέλνω!

DaveMurray
19-10-11, 12:00
Τα πορτοκαλί γράμματα κοίτα...
Δεν θα κουλαντρίσουμε εμείς τη "διάθεση προς προσφορά" των μελών,σωστά;

Τα βλέπω τα... "πορτοκαλί" και μου φαίνονται απολύτως κατανοητά και δίκαια. Που είναι το point σου... ;

Επίσης σόρρυ, αλλά δεν κατάλαβα εξαρχής την λέξη "κουλαντρίζω", δεν είμαι από επαρχία, και δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω περίεργες ιδιωματικές λέξεις... :) Με μια αναζήτηση είδα όμως: κουλαντρίζω: κάνω κουμάντο

---

Εσυ και εγώ, ναι το μόνο σίγουρο, δεν θα το κάνουμε αυτό. Μπορούμε όμως να προστατέψουμε τα πράγματα όπου χαρίζουμε, δωρεάν, από επαγγελματίες, και οι όροι που μερικοί βάζουμε είναι προς αποφυγήν αυτών των να μην τους χαρακτηρίσω, επαγγελματίων... :) Η για να φτάσει το προς χάρισμα προς μέλος το οποίο είτε δεν έχει πάρει, είτε το έχει μεγαλύτερη ανάγκη...

Σήμερα, την δύσκολη εποχή που ζούμε, θα περίμενε κανείς, να ενδυναμωθεί η αφιλοκερδής προσφορά ανάμεσα στους πολίτες. Να δίνουμε περισσότερες φορές αναμεταξύ μας πράγματα τα οποία, είναι πολύ παλιά η απλώς παλιά η πάλιωσαν για εμάς, αλλά και ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, που δεν χρειάζονται σώνει και καλά να πωληθούν αλλά να προσφερθούν σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη...

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο... Και σταματώ εδώ...

DaveMurray
19-10-11, 17:04
Χαρίζεται το panel Aerocool Gatewatch...

http://www.aerocool.us/peripheral/gatewatch/gatewatch.htm

http://www.tomshardware.com/reviews/double,1123-5.html

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, αφού στείλουν και στο νήμα εδώ την δήλωση του ενδιαφέροντος τους (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) και η παραλαβή του θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 73 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης προστίθεται προς χάρισμα με τους ίδιους όρους:

Οθόνη 17 ιντσών, TFT, LG Flatron L1953S, μέγιστη ανάλυση 1280x1024...., δεν έχει παρελκόμενα, ούτε καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος η VGA καλώδιο... Είναι λειτουργικότατη...

yyy
19-10-11, 17:06
Σήμερα, την δύσκολη εποχή που ζούμε, θα περίμενε κανείς, να ενδυναμωθεί η αφιλοκερδής προσφορά ανάμεσα στους πολίτες. Να δίνουμε περισσότερες φορές αναμεταξύ μας πράγματα τα οποία, είναι πολύ παλιά η απλώς παλιά η πάλιωσαν για εμάς, αλλά και ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, που δεν χρειάζονται σώνει και καλά να πωληθούν αλλά να προσφερθούν σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη...


:respekt: :oneup:
Ευτυχώς υπάρχουν πολλοί ακόμα με την ίδια διάθεση προσφοράς!
Ξέρω από πρώτο χέρι! ;)

katsikaki
19-10-11, 17:16
Χαρίζεται το panel Aerocool Gatewatch...

http://www.aerocool.us/peripheral/gatewatch/gatewatch.htm

http://www.tomshardware.com/reviews/double,1123-5.html

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, αφού στείλουν και στο νήμα εδώ την δήλωση του ενδιαφέροντος τους (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) και η παραλαβή του θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 73 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης προστίθεται προς χάρισμα με τους ίδιους όρους:

Οθόνη 17 ιντσών, TFT, LG Flatron L1953S, μέγιστη ανάλυση 1280x1024...., δεν έχει παρελκόμενα, ούτε καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος η VGA καλώδιο... Είναι λειτουργικότατη...

πραγματικά αν μπορούσες να μου δώσεις το VGA Monitor θα έδινες μεγάλη χαρά σε ένα παιδάκι από φτωχή οικογένεια που του είχα δώσει ένα παλιό pc με CRT για να παίζει Mame

DaveMurray
19-10-11, 17:25
Διάβασες το κείμενο; Ζητά και προσωπικό μήνυμα... :)

katsikaki
19-10-11, 17:29
Διάβασες το κείμενο; Ζητά και προσωπικό μήνυμα... :)

και φυσικά το διάβασα αλλά χτύπησε το τηλέφωνο και μέχρι να το κλείσω.... :p

bendersteed
19-10-11, 18:46
Οθόνη 17 ιντσών, TFT, LG Flatron L1953S, μέγιστη ανάλυση 1280x1024...., δεν έχει παρελκόμενα, ούτε καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος η VGA καλώδιο... Είναι λειτουργικότατη...

Με ενδιαφέρει και εμένα η οθόνη, σου στέλνω pm.

Εν τω μεταξύ έχω και έναν υπολογιστή που μου είχε χαρίσει το μέλος Mr_X, τον οποίο πλέον δε χρειάζομαι, καθώς στήθηκε ένα ελαφρώς πιο δυνατό σύστημα στο πατρικό μου.
Εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4140144&postcount=2204) για λεπτομέρειες. Επίσης υπάρχει και μια 128mb SDRAM, ένα ATA CD-ROM, και μια ati x550 pci-e άγνωστης λειτουργικής κατάστασης.
Ο υπολογιστής μπορεί να δοθεί στην Καλαμάτα μέχρι την Παρασκευή και στην Αθήνα μετά, ενώ όλα τα υπόλοιπα μόνο Αθήνα.
Παρακαλώ να κάνετε ποστ εδώ για εκδήλωση ενδιαφέροντος, εκτός από το να στέλνετε πμ.

katsikaki
19-10-11, 19:57
Με ενδιαφέρει και εμένα η οθόνη, σου στέλνω pm.

Εν τω μεταξύ έχω και έναν υπολογιστή που μου είχε χαρίσει το μέλος Mr_X, τον οποίο πλέον δε χρειάζομαι, καθώς στήθηκε ένα ελαφρώς πιο δυνατό σύστημα στο πατρικό μου.
Εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4140144&postcount=2204) για λεπτομέρειες. Επίσης υπάρχει και μια 128mb SDRAM, ένα ATA CD-ROM, και μια ati x550 pci-e άγνωστης λειτουργικής κατάστασης.
Ο υπολογιστής μπορεί να δοθεί στην Καλαμάτα μέχρι την Παρασκευή και στην Αθήνα μετά, ενώ όλα τα υπόλοιπα μόνο Αθήνα.
Παρακαλώ να κάνετε ποστ εδώ για εκδήλωση ενδιαφέροντος, εκτός από το να στέλνετε πμ.

ενδιαφέρομαι εγώ για Αθήνα. θα είμαι στην πόλη από την Τρίτη μέχρι την Παρασκευή πρωί και μετά γυρίζω Σπάρτη. το pc θα πάει πακετάκι με την οθόνη που ζήτησα από πάνω στο άτομο που ανέφερα και θα χαρίσω με την σειρά μου τα παλιά.
μόλις πάω Αθήνα θα κάνω post και με μερικά άλλα πράγματα που έχω και εγώ για να δώσω αλλά όποιος ενδιαφερθεί θα έχει το περιθώριο μέχρι Πέμπτη βράδυ.

Crosswind
19-10-11, 20:14
Χαρίζονται 4 δίσκοι IDE 20GB 3,5". Τους έκανα basic test και δεν παρουσίασαν πρόβλημα. Παραλαβή από Τούμπα ή Πολίχνη (Θεσ/νίκη). Ένας δίσκος ανά ενδιαφερόμενο εκτός αν πρόκειται για σχολείο.

secjournalist
19-10-11, 20:47
Χαρίζονται 4 δίσκοι IDE 20GB 3,5". Τους έκανα basic test και δεν παρουσίασαν πρόβλημα. Παραλαβή από Τούμπα ή Πολίχνη (Θεσ/νίκη). Ένας δίσκος ανά ενδιαφερόμενο εκτός αν πρόκειται για σχολείο.

Έστειλα πμ για τον έναν. Ευχαριστώ πολύ :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.