PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζονται παλιά περιφερειακά (όχι αιτήματα για χάρισμα ή αγορά)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149

nikos1982
19-10-11, 21:44
Με ενδιαφέρει και εμένα η οθόνη, σου στέλνω pm.

Εν τω μεταξύ έχω και έναν υπολογιστή που μου είχε χαρίσει το μέλος Mr_X, τον οποίο πλέον δε χρειάζομαι, καθώς στήθηκε ένα ελαφρώς πιο δυνατό σύστημα στο πατρικό μου.
Εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4140144&postcount=2204) για λεπτομέρειες. Επίσης υπάρχει και μια 128mb SDRAM, ένα ATA CD-ROM, και μια ati x550 pci-e άγνωστης λειτουργικής κατάστασης.
Ο υπολογιστής μπορεί να δοθεί στην Καλαμάτα μέχρι την Παρασκευή και στην Αθήνα μετά, ενώ όλα τα υπόλοιπα μόνο Αθήνα.
Παρακαλώ να κάνετε ποστ εδώ για εκδήλωση ενδιαφέροντος, εκτός από το να στέλνετε πμ.

με ενδιαφερει ο cpu αν ειναι σοκετ 370 και δεν εχεις προβλημα να το σπασεις σε κομματια.

Crosswind
19-10-11, 22:28
Έστειλα πμ για τον έναν. Ευχαριστώ πολύ :)

Κρατήθηκε ο ένας για σένα :)

bendersteed
20-10-11, 00:04
με ενδιαφερει ο cpu αν ειναι σοκετ 370 και δεν εχεις προβλημα να το σπασεις σε κομματια.

Θα προτιμούσα να φύγει σαν σύστημα, καθώς είναι λειτουργικό, εκτός αν θέλει κάποιος τα υπόλοιπα. Θα σου στείλω προσεχώς.

yyy
20-10-11, 00:17
Επίσης προστίθεται προς χάρισμα με τους ίδιους όρους:

Οθόνη 17 ιντσών, TFT, LG Flatron L1953S, μέγιστη ανάλυση 1280x1024...., δεν έχει παρελκόμενα, ούτε καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος η VGA καλώδιο... Είναι λειτουργικότατη...

Με ενδιαφέρει η οθόνη, για το εργαστήριο πληροφορικής του σχολείου. Αν δεν δοθεί σε κάποιον από αυτούς που το ζήτησαν ήδη. Στέλνω και ΠΜ. Ευχαριστώ!

Elpitsini
20-10-11, 01:39
Τα πορτοκαλί γράμματα κοίτα...
Δεν θα κουλαντρίσουμε εμείς τη "διάθεση προς προσφορά" των μελών,σωστά;


ontopic,χαρίζεται laptop ημιανάπηρο,που με στοργή+προδέρμ μπορεί να συνεχίσει να υφίσταται,εγώ βαριέμαι...

Toshiba S1620CDS.specs:
466 Mhz MMX Processor

4,8 GigaByte HDD (100%)

FDD

CDROM 24× speed MultiRead

12 Inch CSTN 800×600 32-bits

Conexant DATA/FAX/Modem 56 K intern

2× AGP RAGE LT PRO 4 MB

128 Mb RAM

CSF CS4281 Soundcard

1 × USB

2× PCMCIA PC-Cardslots

PS/2, LPT1, COM1, EXT. Memory, Audio in/out

CTR, Ext. Keyboard

Perfect werkende Trackpoint

Accu 3800 mAh (bij regelmatig gebruik ca. 1~1.15 uur bedrijfduur)

Ψόφια μπαταρία,δίσκος που άλλοτε αναγνωρίζεται άλλοτε όχι (δίνω άλλον έναν αλλά αμφιβόλου λειτουργικότητας,κάνει σαν Ρώσσικο τρόλλεϋ),ζωντανό cd-rom+floppy,σχεδόν λίαν καλό πληκτρολόγιο+pad,bootάρει,μπαίνει bios,κρατάει ρυθμίσεις κλπ.

Το χρησιμοποίησα σαν υποκατάστατο workoholic φάσης,στις μαύρες μου τόλυνα και τόδενα,του πέρασα και Win2K sp4...

ΔΕΝ συνοδεύεται με charger...


Τα γνωστά,εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και παραλαβή από Πλ Αμερικής,δεν στέλνω!

Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και μόλις διάβασα την αγγελία σου και με ενδιαφέρει. Για να είμαι ειλικρινής, χρειάζομαι μερικά "δοντάκια" για τα πλήκτρα του φορητού μου που μου έχουν σπάσει και δεν έχω την δυνατότητα να αντικαταστήσω όλο το πληκτρολόγιο. :( Το χρειάζομαι κυρίως γιατί δακτυλογραφώ πολλά κείμενα, ειδικά για τη σχολή μου και δυσκολεύομαι πολύ. Νομίζω πως τα δοντάκια είναι όλα τα ίδια για τους φορητούς (Toshiba είναι και ο δικός μου). Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με. Διευκρίνισα το λόγο που τον θέλω έτσι ώστε αν κάποιος το χρειάζεται πιο πολύ, να έχει προτεραιότητα. Thank you!

makfil
20-10-11, 08:31
Χαρίζεται εκτυπωτής HP LaserJet 4L.
Λειτουργούσε κανονικά μέχρι πριν από λίγους μήνες, οπότε παροπλίστηκε επειδή τελείωσε η τελευταία cartridge- toner που είχα βάλει.
Ορισμένα κινητά πλαστικά κομμάτια του (πχ καπάκι) έχουν αποσυνδεθεί, αλλά με διάφορα τρικ είχα καταφέρει να τον έχω σε λειτουργία, μιας και είναι ένας από τους λίγους εκτυπωτές-σκυλιά με τους οποίους έχω δουλέψει.
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για εξαρτήματα για άλλον όμοιο.

Παράδοση στο χώρο μου (Φιλοθέη).
Θα τον κρατήσω μέχρι την επόμενη Παρασκευή 28.10.11 και μετά για ανακύκλωση.
Σε περίπτωση που θα υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους του ενός, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας του μηνύματος που θα καταχωρηθεί σ' αυτό το νήμα.

makfil
20-10-11, 11:30
Χαρίζεται οθόνη CRT Sony Trinitron 17" Multiscan sfII.

Είναι πλήρως λειτουργική.

Θα δoθεί σε μέλος που είτε έχει δώσει και εκείνος κάτι στο παρελθόν, ή που δεν έχει πάρει ΠΟΤΕ αντικείμενο μέχρι σήμερα από το νήμα αυτό... (θα ελεγχθεί...)

Παράδοση στο χώρο μου (Φιλοθέη) γιατί, όπως είναι λογικό, δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία αποστολής είτε στην Αττική είτε στην υπόλοιπη χώρα.

Θα την κρατήσω μέχρι την επόμενη Παρασκευή 28.10.11 και μετά θα πάει για ανακύκλωση.
Σε περίπτωση που θα υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους του ενός, θα γίνει κλήρωση μεταξύ των μελών που θα στείλουν μήνυμα σ' αυτό το νήμα (όχι πμ).

DaveMurray
20-10-11, 11:55
Η μητρική PC-AM2RS790G, chipset AMD790GX δώθηκε στον asxetos22...

Καλοδούλευτη, και εύχομαι πραγματικά να πάει εκεί που κατ ιδίαν μου πες....

Για την οθόνη μέχρι στιγμής....

1ος katsikaki -- Ημερομηνία/Ωρα Προσωπικού Μηνύματος: 19-10-11 18:18

2ος bendersteed -- Ημερομηνία/Ωρα Προσωπικού Μηνύματος: 19-10-11 18:49

3ος yyy -- Ημερομηνία/Ωρα Προσωπικού Μηνύματος: 20-10-11 00:24

δεν έχει φύγει η οθόνη...

Επίσης το panel της aerocool, δεν έχει ακόμα κάποιο ενδιαφέρον, και υπάρχει ακόμα...

Προσεχώς νέα πραγματάκια.... (παλιά και καινούρια...)

NikosGR7
20-10-11, 13:35
Χαρίζεται το panel Aerocool Gatewatch...

http://www.aerocool.us/peripheral/gatewatch/gatewatch.htm

http://www.tomshardware.com/reviews/double,1123-5.html

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, αφού στείλουν και στο νήμα εδώ την δήλωση του ενδιαφέροντος τους (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) και η παραλαβή του θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

........Auto merged post: DaveMurray πρόσθεσε 73 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης προστίθεται προς χάρισμα με τους ίδιους όρους:

Οθόνη 17 ιντσών, TFT, LG Flatron L1953S, μέγιστη ανάλυση 1280x1024...., δεν έχει παρελκόμενα, ούτε καλώδιο τροφοδοσίας ρεύματος η VGA καλώδιο... Είναι λειτουργικότατη...

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για το πάνελ. Σου στέλνω και προσωπικό μήνυμα.

asxetos22
20-10-11, 13:37
Ευχαριστώ πολύ τον DaveMurray για τη μητρική

DaveMurray
20-10-11, 13:44
Ένας φίλος ενδιαφέρεται για το πάνελ. Σου στέλνω και προσωπικό μήνυμα.

εκτός forum.... ;

NikosGR7
20-10-11, 13:54
εκτός forum.... ;

Ναι...

DaveMurray
20-10-11, 14:05
Μάλιστα...

The King
20-10-11, 14:51
Ναι...

καλά το έκανες φίλε, όταν χαρίζουμε κάτι το αναφέρουμε καθολικά , δεν το χαρίζουμε σωνει και καλά αποκλειστικότητα μέσω συγκεκριμένου forum ή μόνο μέσω internet.

DSLaManiaC
20-10-11, 14:56
καλά το έκανες φίλε, όταν χαρίζουμε κάτι το αναφέρουμε καθολικά , δεν το χαρίζουμε σωνει και καλά αποκλειστικότητα μέσω συγκεκριμένου forum ή μόνο μέσω internet.

Όταν χαρίζεις κάτι θες να πεις.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να το δώσει όπου αυτός θέλει.

The King
20-10-11, 15:05
Όταν χαρίζεις κάτι θες να πεις.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να το δώσει όπου αυτός θέλει.

θέλω να πω ακριβώς ό,τι ανέφερα, δεν μπορώ να καταλάω τη νύξη σου εφόσον λέμε το ίδιο.

DJman
20-10-11, 16:29
Χαρίζεται εκτυπωτής HP LaserJet 4L.
Λειτουργούσε κανονικά μέχρι πριν από λίγους μήνες, οπότε παροπλίστηκε επειδή τελείωσε η τελευταία cartridge- toner που είχα βάλει.
Ορισμένα κινητά πλαστικά κομμάτια του (πχ καπάκι) έχουν αποσυνδεθεί, αλλά με διάφορα τρικ είχα καταφέρει να τον έχω σε λειτουργία, μιας και είναι ένας από τους λίγους εκτυπωτές-σκυλιά με τους οποίους έχω δουλέψει.
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για εξαρτήματα για άλλον όμοιο.

Παράδοση στο χώρο μου (Φιλοθέη).
Θα τον κρατήσω μέχρι την επόμενη Παρασκευή 28.10.11 και μετά για ανακύκλωση.
Σε περίπτωση που θα υπάρξει ενδιαφέρον από περισσότερους του ενός, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας του μηνύματος που θα καταχωρηθεί σ' αυτό το νήμα.

Εκδηλωνω ενδιαφερον.Στελνω και ΠΜ

secjournalist
20-10-11, 18:08
Να ευχαριστήσω άλλη μια φορά και δημόσια τον χρήστη Crosswind για τον δίσκο :)

JethroTull
20-10-11, 18:09
Χαρίζονται 4 δίσκοι IDE 20GB 3,5". Τους έκανα basic test και δεν παρουσίασαν πρόβλημα. Παραλαβή από Τούμπα ή Πολίχνη (Θεσ/νίκη). Ένας δίσκος ανά ενδιαφερόμενο εκτός αν πρόκειται για σχολείο.

+1 για μένα παρακαλώ :)

apostolispk
20-10-11, 18:30
+1 για μένα παρακαλώ

marios1957
20-10-11, 19:11
Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και μόλις διάβασα την αγγελία σου και με ενδιαφέρει. Για να είμαι ειλικρινής, χρειάζομαι μερικά "δοντάκια" για τα πλήκτρα του φορητού μου που μου έχουν σπάσει και δεν έχω την δυνατότητα να αντικαταστήσω όλο το πληκτρολόγιο. :( Το χρειάζομαι κυρίως γιατί δακτυλογραφώ πολλά κείμενα, ειδικά για τη σχολή μου και δυσκολεύομαι πολύ. Νομίζω πως τα δοντάκια είναι όλα τα ίδια για τους φορητούς (Toshiba είναι και ο δικός μου). Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με. Διευκρίνισα το λόγο που τον θέλω έτσι ώστε αν κάποιος το χρειάζεται πιο πολύ, να έχει προτεραιότητα. Thank you!Δεν ταιριάζουν όλα τα πλήκτρα σε όλα τα πληκτρολόγια.

Φέρε το laptop σου Πλ Αμερικής και άμα βρεθούν πλήκτρα που να ταιριάζουν,θα τα αλλάξουμε επί τόπου,μισό δεφτερόλεπτο δουλειά είναι.

Crosswind
20-10-11, 22:27
Να ευχαριστήσω άλλη μια φορά και δημόσια τον χρήστη Crosswind για τον δίσκο :)

Παρακαλώ. Καλοδούλευτος :)

........Auto merged post: Crosswind πρόσθεσε 0 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........


+1 για μένα παρακαλώ :)

Έχει κρατηθεί ένας για τον Jethro :)

........Auto merged post: Crosswind πρόσθεσε 0 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........


+1 για μένα παρακαλώ

Και ένας για τον enormous :)

DJman
21-10-11, 14:36
Εκδηλωνω ενδιαφερον.Στελνω και ΠΜ

Ακυρο το ενδιαφερον γιατι δεν κανει για το δικο μου μηχανημα

Ευχαριστω

DSLaManiaC
21-10-11, 16:59
θέλω να πω ακριβώς ό,τι ανέφερα, δεν μπορώ να καταλάω τη νύξη σου εφόσον λέμε το ίδιο.

Το διάβασα λάθος :p

DaveMurray
21-10-11, 17:45
καλά το έκανες φίλε, όταν χαρίζουμε κάτι το αναφέρουμε καθολικά , δεν το χαρίζουμε σωνει και καλά αποκλειστικότητα μέσω συγκεκριμένου forum ή μόνο μέσω internet.

Το πρόβλημα είναι ότι με τελειώς off εκτός forum, δεν μπορώ/ρουμε να γνωρίζουμε... Εδώ, μπορείς να χρησιμοποιήσεις σωστά την αναζήτηση, για να δεις αν κάποιος πήρε κάτι, πότε το πήρε, τι πήρε, πόσες φορές πήρε...

Με τελείως άγνωστους πως μπορείς να εξακριβώσεις ότι αυτό που θα δώσεις δεν οδεύει προς κανένα "μαγαζάκι" η προς κάποιον "επαγγελματία" άλλων forums/κοινοτήτων....;

Δεν είμαι κακός, ούτε θέλω να το "παίζω κακός", ούτε θέλω να κάνω τον περίεργο...

Το πρόβλημα είναι ότι τα μάτια μας, και εδώ στο forum μας, και γενικώς, έχουν δει πολλά.... Και το θέμα είναι ότι ενδιαφέρομαι πολύ, μα πολύ να πηγαίνουν τα πράγματα που δίνουμε (όχι μόνο εγώ, εγώ είμαι ο τελευταίος...) σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη... Όπως έγραψα και πιο πάνω, αυτό θα έπρεπε να νιώθουμε όλοι, ειδικά σε τόσο άσχημους, απάνθρωπους, δύσκολους καιρούς. Προσφορά, ζήτηση, ανταλλαγή... Όχι στυγνή πώληση, όταν μπορούμε να δώσουμε κάτι, όταν έχουμε οικονομικές αντοχές ακόμα... *και μερικοί έχουμε ακόμα, πχ όταν αγοράζουμε μια άλλη κάρτα γραφικών πιο νέα, και όταν βγει ξανά νέα, πάλι, κτλ κτλ. Άρα έχουμε οικονομική αντοχή... Για αυτά που μένουν πίσω γιατί να μην προσφερθούν σε ανθρώπους που δεν έχουν την αντοχή αυτή; Όλοι θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα στην γνώση αλλά και την ψυχαγωγία

Με τα τόσα που έχουν δει τα μάτια μας εδω μέσα, ε φοβάμαι προσωπικά και για αυτό φαίνομαι/γίνομαι "κακός"... Δεν είμαι όμως...

The King
21-10-11, 18:43
Το πρόβλημα είναι ότι με τελειώς off εκτός forum, δεν μπορώ/ρουμε να γνωρίζουμε... Εδώ, μπορείς να χρησιμοποιήσεις σωστά την αναζήτηση, για να δεις αν κάποιος πήρε κάτι, πότε το πήρε, τι πήρε, πόσες φορές πήρε...

Με τελείως άγνωστους πως μπορείς να εξακριβώσεις ότι αυτό που θα δώσεις δεν οδεύει προς κανένα "μαγαζάκι" η προς κάποιον "επαγγελματία" άλλων forums/κοινοτήτων....;

Δεν είμαι κακός, ούτε θέλω να το "παίζω κακός", ούτε θέλω να κάνω τον περίεργο...

Το πρόβλημα είναι ότι τα μάτια μας, και εδώ στο forum μας, και γενικώς, έχουν δει πολλά.... Και το θέμα είναι ότι ενδιαφέρομαι πολύ, μα πολύ να πηγαίνουν τα πράγματα που δίνουμε (όχι μόνο εγώ, εγώ είμαι ο τελευταίος...) σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη... Όπως έγραψα και πιο πάνω, αυτό θα έπρεπε να νιώθουμε όλοι, ειδικά σε τόσο άσχημους, απάνθρωπους, δύσκολους καιρούς. Προσφορά, ζήτηση, ανταλλαγή... Όχι στυγνή πώληση, όταν μπορούμε να δώσουμε κάτι, όταν έχουμε οικονομικές αντοχές ακόμα... *και μερικοί έχουμε ακόμα, πχ όταν αγοράζουμε μια άλλη κάρτα γραφικών πιο νέα, και όταν βγει ξανά νέα, πάλι, κτλ κτλ. Άρα έχουμε οικονομική αντοχή... Για αυτά που μένουν πίσω γιατί να μην προσφερθούν σε ανθρώπους που δεν έχουν την αντοχή αυτή; Όλοι θα έπρεπε να έχουν δικαίωμα στην γνώση αλλά και την ψυχαγωγία

Με τα τόσα που έχουν δει τα μάτια μας εδω μέσα, ε φοβάμαι προσωπικά και για αυτό φαίνομαι/γίνομαι "κακός"... Δεν είμαι όμως...

καλα τα λες ρε φίλε, και καλά κάνεις που μοίραζεσαι τις σκέψεις σου αλλα εμενα τι με έβαλες σε αντιπαράθεση; πόσο μάλλον για quote που έκανα στον NikosGR7 που χάριζε κάτι και του επιβεβαίωσα ότι καλά έκανα άμα το έβαλε και σε άλλα forums ή όπου αλλού αγαπούσε επειδή φάνηκε σαν να τον"ανέκρινες" αν το έδωσε σε άλλο forum.

Εκτός αν έφτασες σε σημείο να είσαι καχύποπτος και με όσους χαρίζουν.

odys2008
21-10-11, 18:46
Ο davemurray είναι καχύποπτος γιατί στο παρελθόν έχουν γίνει τέτοια περιστατικά που περιγράφει στο forum. Χαρίστηκε κουτί συγκεκριμένα που βγήκε προς πώληση σε άλλο φορουμ

The King
21-10-11, 18:49
Ο davemurray είναι καχύποπτος γιατί στο παρελθόν έχουν γίνει τέτοια περιστατικά που περιγράφει στο forum. Χαρίστηκε κουτί συγκεκριμένα που βγήκε προς πώληση σε άλλο φορουμ


Ε και τι έγινε.. αλλού ήθελε να το χαρίσει ο ένας κι αλλού να το πουλήσει ο άλλος, κουμάντο θα κάνουμε στον καθένα που και πως θα τα χρησιμοποιεί μετά στο κάθε forum ; Επίσης ποιός βάζει τον κάθε ένα να "ενδιαφέρεται" για το γενικό καλό όπως ανέφερε ο Dave; Σιγά μη βάζουμε να μας υπογράψει αυτός που λαμβάνει το αντικείμενο που χαρίζουμε. Εγώ έχω χαρίσει από εδώ μεσα 2-3 πράγματα και θα ξαναχαρίσω μόλις έχω κάτι που να αξίζει και ό,τι θέλει ας το κάνει αυτός που θα το πάρει, σιγά μην τον παρακολουθώ..

Άμα θέλει κάποιος επίσης το χαρίζει και σε άτομα που δεν έχουν ανάγκη και δεν τα χρειάζονται και το αντίστροφο. Σε πρωτόκολλο θα τον βάλουμε τον χαριστή/δωρητή;

Seitman
21-10-11, 18:52
Αυτό που λες όμως δεν είναι ηθικό. Να πουλάς κάτι που σου έχουν χαρίσει με σκοπό να αποκομίσεις κέρδος.

DaveMurray
21-10-11, 18:58
εγώ χάριζα The King, εγώ χάριζα, όχι ο NikosGR7. O NikosGR7 εκδήλωσε το ενδιαφέρον του για λογαριασμό φίλου του εκτός φόρουμ για το panel της aerocool... Έχεις μισά καταλάβει, και άλλα παρεξηγήσει...

Επίσης, δεν χαρίζω σε άτομα που δεν έχουν ανάγκη, ούτε σε άτομα που το κάνουν επαγγελμα... Δεν με ενδιαφέρει να χαρίζω σε αυτή την κατηγορία. Με ενδιαφέρει η προσφορά σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη... Αν εσύ θέλεις να δίνεις πράγματα σε ανθρώπους που δεν έχουν ανάγκη είναι δικαίωμα σου...

Όταν χαρίζουμε κάτι, είναι δώρο... Τα δώρα λέει ο λαός, δεν τα πουλάμε.... Είναι προσβολή, να πουλιέται ένα αντικείμενο όταν το έχεις χαρίσει/δωρίσει...

Anyway, θα μας δείρουν οι υπευθύνοι και με το δίκιο τους..... :)

The King
21-10-11, 19:03
Αυτό που λες όμως δεν είναι ηθικό. Να πουλάς κάτι που σου έχουν χαρίσει με σκοπό να αποκομίσεις κέρδος.

Γίνεσαι ισοπεδωτικός. Για να το πουλήσει κάποιος κάτι μεταχειρισμένο και να μπει σε αυτή τη διαδικασία σημαίνει ότι το είχε ανάγκη, οπότε σε καλή του μεριά του ανθρώπου σε εποχές που ζούμε. Εγώ αυτά που χαρίζω ή θα χαρίσω θα είμαι διπλά ικανοποιημένος αν καταφέρει κάποιος να βγάλει 10-20 ευρώ εφόσον τα χρειάζεται. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν θα του το χαρίσω σα "δώρο επετείου γάμου".

Γνώμη μου φυσικά , και όχι, δεν έχω φθάσει σε σημείο να πουλήσω κάτι που έχω πάρει από εδω. Αντιθέτως τα χάρισα σε βιβλιοθήκη.

........Auto merged post: The King πρόσθεσε 4 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγώ χάριζα The King, εγώ χάριζα, όχι ο NikosGR7. O NikosGR7 εκδήλωσε το ενδιαφέρον του για λογαριασμό φίλου του εκτός φόρουμ για το panel της aerocool... Έχεις μισά καταλάβει, και άλλα παρεξηγήσει... Anyway, θα μας δείρουν... :)

Αμαν καλά λες γμω το feedreader μου και τη σειρά που τα βλέπω, αλλά και πάλι ρε παιδί μου ήσουν καχύποπτος! :hmm:

washcloud
21-10-11, 23:05
Για να το πουλήσει κάποιος κάτι μεταχειρισμένο και να μπει σε αυτή τη διαδικασία σημαίνει ότι το είχε ανάγκη, οπότε σε καλή του μεριά του ανθρώπου σε εποχές που ζούμε

...και πού να ήξερες τί ακριβώς έγινε με 'κεινο το κουτί που αναφέρθηκε...

Τα μισά διαβάζεις τώρα. Τα καχύποπτα μισά.

The King
22-10-11, 05:25
...και πού να ήξερες τί ακριβώς έγινε με 'κεινο το κουτί που αναφέρθηκε...

Τα μισά διαβάζεις τώρα. Τα καχύποπτα μισά.

και τα άλλα μισά ποιά είναι; αν και δε με αφορούν, το γενικοποίησα δηλώνοντας ότι τουλάχιστον εμένα δε με ενοχλεί να πουλήσει αυτό που του χάρισα κάποιος εφόσον το έχει ανάγκη και μένω εκεί.

washcloud
22-10-11, 06:37
Σε γενικές γραμμές, το είχε βγάλει για πούλημα/ανταλλαγή σε άλλα 2 φόρουμ, γιατί δεν του χώραγε στο γραφείο (ήταν από 'κεινα τα τεράστια). Όπως επίσης είχε πει, ήταν ένας τάδε κόπος/μια τάδε απόσταση γι' αυτόν να πάει να το παραλάβει, συν ότι το είχε κάνει ζητώντας τ' αμάξι του πεθερού του, στο οποίο κι έβαλε βενζίνη (ένα 20άρι, έστω κι αν έκαψε πολύ λιγότερα, αλλά δε υπήρχε περίπτωση φυσικά να ζητήσει...ρέστα απ' τον πεθερό). Με λίγα λόγια, το είχε πληρώσει εν μέρει. Αλλά επειδή δεν ήταν καμμιά κάρτα δικτύου (αντιθέτως ήταν μάλιστα ένα ωραιότατο κουτί), έκανε..."συμπάθειες", όπως καταλαβαίνεις. Κι όταν εντοπίστηκε από ιαβερικά μάτια, έφαγε το κράξιμο της αρκούδας από κάθε πικραμένο που καν δεν ήξερε λεπτομέρειες, αλλά έμπαινε κι έλεγε τα δικά του.
Ήταν που ήταν κι αυτός άγαρμπος και δεν είπε να πει εδώ "παιδιά, το και το" (και κυρίως σε αυτόν που του το χάρισε) πριν κάνει κίνηση, δε θέλει και πολύ ο κόσμος να πέσει να σε φάει, κι έδεσε το γλυκό.

marios1957
22-10-11, 09:40
Σε γενικές γραμμές, το είχε βγάλει για πούλημα/ανταλλαγή σε άλλα 2 φόρουμ, γιατί δεν του χώραγε στο γραφείο (ήταν από 'κεινα τα τεράστια). Όπως επίσης είχε πει, ήταν ένας τάδε κόπος/μια τάδε απόσταση γι' αυτόν να πάει να το παραλάβει, συν ότι το είχε κάνει ζητώντας τ' αμάξι του πεθερού του, στο οποίο κι έβαλε βενζίνη (ένα 20άρι, έστω κι αν έκαψε πολύ λιγότερα, αλλά δε υπήρχε περίπτωση φυσικά να ζητήσει...ρέστα απ' τον πεθερό). Με λίγα λόγια, το είχε πληρώσει εν μέρει. Αλλά επειδή δεν ήταν καμμιά κάρτα δικτύου (αντιθέτως ήταν μάλιστα ένα ωραιότατο κουτί), έκανε..."συμπάθειες", όπως καταλαβαίνεις. Κι όταν εντοπίστηκε από ιαβερικά μάτια, έφαγε το κράξιμο της αρκούδας από κάθε πικραμένο που καν δεν ήξερε λεπτομέρειες, αλλά έμπαινε κι έλεγε τα δικά του.
Ήταν που ήταν κι αυτός άγαρμπος και δεν είπε να πει εδώ "παιδιά, το και το" (και κυρίως σε αυτόν που του το χάρισε) πριν κάνει κίνηση, δε θέλει και πολύ ο κόσμος να πέσει να σε φάει, κι έδεσε το γλυκό.Ναι,ιδίως άμα γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το ποιόν του "πανηγυρτζή" που αναφέρεις...

Α ρε Τάσο,μισά τα ρίχνεις στο τραπέζι.:nono:

DSLaManiaC
22-10-11, 11:46
Ας συγκρατηθω πρωι πρωι..
Κι εν πάση περιπτωσει γιατί απλά δε μ αφήνετε να το ξεχάσω και πρέπει να παω με νευρα για δουλειά ? :p

washcloud
22-10-11, 16:27
Ναι,ιδίως άμα γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το ποιόν του "πανηγυρτζή" που αναφέρεις...

Α ρε Τάσο,μισά τα ρίχνεις στο τραπέζι.:nono:
Όχι δε γνωρίζω το "ποιόν" κάποιου. Κι αναρωτιέμαι αν αναφέρεσαι στον λήπτη του κουτιού ή όχι...

Το θέμα όμως δεν είναι αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα για κανέναν, αλλά τουλάχιστον το τί εξελίχθηκε μέσα σ' ένα θρεντ, πριν εκφράσει γνώμη. Και ποιόν οποιουδήποτε ΔΕΝ είχε "αποκαλυφθεί" στο παρόν. Γι' αυτό και δε νομίζω να "ρίχνω μόνο τα μισά".

marios1957
22-10-11, 18:51
Καλά...

metalmike
22-10-11, 21:16
Χαριζονται τα εξης:

Siemens Speedstream 4200

Comtrend CT-5611T

Silvercrest Webcam

92386

Παραλαβη απο Ανω Πετραλωνα - Θησειο

:)

DaveMurray
23-10-11, 02:15
Kοίτα να δείς που μερικοί "γνωρίζονται" και όλας....:whistle:

Νέα: Η οθόνη έχει κρατηθεί, και υπάρχουν 3,4 στην σειρά, δεν θυμάμαι ακριβώς, θα ποστάρω ξανά για να πω πόσοι και ποιοί περιμένουν.

Για το panel, περιμένουν επίσης 2... και επίσης με νέο post θα δούμε πόσοι ακριβώς και ποιοί περιμένουν...

Επίσης....

Προστίθεται ένα κουτί, πρέπει να είναι coolermaster αν δεν απατώμαι, ψιλοκαινούριο μοντέλο, midi tower... Θα το δώ καλύτερα, και θα σας πω λεπτομέρειες.... Δίδεται όπως και τα άλλα με τους ίδιους όρους.

Δλδ....:

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, αφού στείλουν και στο νήμα εδώ την δήλωση του ενδιαφέροντος τους (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) και η παραλαβή του θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

HILL.K
23-10-11, 03:00
Kοίτα να δείς που μερικοί "γνωρίζονται" και όλας....:whistle:

Νέα: Η οθόνη έχει κρατηθεί, και υπάρχουν 3,4 στην σειρά, δεν θυμάμαι ακριβώς, θα ποστάρω ξανά για να πω πόσοι και ποιοί περιμένουν.

Για το panel, περιμένουν επίσης 2... και επίσης με νέο post θα δούμε πόσοι ακριβώς και ποιοί περιμένουν...

Επίσης....

Προστίθεται ένα κουτί, πρέπει να είναι coolermaster αν δεν απατώμαι, ψιλοκαινούριο μοντέλο, midi tower... Θα το δώ καλύτερα, και θα σας πω λεπτομέρειες.... Δίδεται όπως και τα άλλα με τους ίδιους όρους.

Δλδ....:

Θα δωθεί σε ανθρώπους που είτε έχουν δώσει και εκείνοι κάτι στο παρελθόν, η σε άνθρωπους που δεν έχουν ΠΟΤΕ πάρει τπτ μέχρι στιγμής από το συγκεγκριμένο νήμα εδώ... (θα ελεγχθεί...)

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας ανάλογα με την ώρα που έχουν φτάσει τα μηνύματα των ενδιαφερομένων στα εισερχόμενα μηνύματα του λογαριασμού μου εδώ, αφού στείλουν και στο νήμα εδώ την δήλωση του ενδιαφέροντος τους (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ) και η παραλαβή του θα γίνει από την οικία μου... Δυστυχώς δεν αποστέλεται σε επαρχία η κάπου στην αθήνα με η χωρίς έξοδα παραλήπτη...

Επιφυλάσομαι ότι θα επιστρέψω σύντομα με νέα πραγματάκια προς χάρισμα ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ...

εχεις πμ για το κουτι!

yyy
23-10-11, 16:06
Kοίτα να δείς που μερικοί "γνωρίζονται" και όλας....:whistle:

Προστίθεται ένα κουτί, πρέπει να είναι coolermaster αν δεν απατώμαι, ψιλοκαινούριο μοντέλο, midi tower... Θα το δώ καλύτερα, και θα σας πω λεπτομέρειες.... Δίδεται όπως και τα άλλα με τους ίδιους όρους.

Δηλώνω και γω το ενδιαφέρον μου. Για το εργαστήριο του σχολείου το θέλω κι αυτό.
Σκοπεύω να βάλω τη μητρική+επεξεργαστή που πήρα από τον akis1009, σε άλλη αγγελία.
Έστειλα και ΠΜ :)

bendersteed
23-10-11, 16:13
Εν τω μεταξύ έχω και έναν υπολογιστή που μου είχε χαρίσει το μέλος Mr_X, τον οποίο πλέον δε χρειάζομαι, καθώς στήθηκε ένα ελαφρώς πιο δυνατό σύστημα στο πατρικό μου.
Εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4140144&postcount=2204) για λεπτομέρειες. Επίσης υπάρχει και μια 128mb SDRAM, ένα ATA CD-ROM, και μια ati x550 pci-e άγνωστης λειτουργικής κατάστασης.
Ο υπολογιστής μπορεί να δοθεί στην Καλαμάτα μέχρι την Παρασκευή και στην Αθήνα μετά, ενώ όλα τα υπόλοιπα μόνο Αθήνα.
Παρακαλώ να κάνετε ποστ εδώ για εκδήλωση ενδιαφέροντος, εκτός από το να στέλνετε πμ.

Λοιπόν επειδή ανέβηκα τελικά αυθημερόν στη Αθήνα και σήμερα είμαι πάλι Καλαμάτα δεν προχώρησα τις αγγελίες.
Θα είμαι στην Καλαμάτα μέχρι τις 30-10 μετά στην Αθήνα.

Μνήμη SD-RAM 128mb- έχει προταιρεότητα ο DeMaitre.
Υπολογιστής P3- έχει εκφράσει ενδιαφέρον το μέλος katsikakis.
VGA Ati x550.

trelomhxmhx
23-10-11, 21:47
Χαριζονται τα εξης:

Siemens Speedstream 4200

Comtrend CT-5611T

Silvercrest Webcam

http://img98.imageshack.us/img98/2109/xarisma.jpg

Παραλαβη απο Ανω Πετραλωνα - Θησειο

:)

με ενδιαφέρει η καμερούλα αν κάνει για win7 αλλιώς να παέι σε άλλον

metalmike
23-10-11, 23:12
Η καμερουλα εχει κρατηθει για καποιον που ενδιαφερθηκε πιο νωρις, αν δεν την παρει εισαι ο επομενος :) Δουλευει με generic driver που βρισκουν αυτοματα τα windows 7 αν δεν κανω λαθος.

metalmike
24-10-11, 12:54
Χαριζονται τα εξης:

Siemens Speedstream 4200

Comtrend CT-5611T

Silvercrest Webcam

92386

Παραλαβη απο Ανω Πετραλωνα - Θησειο

:)


Εφυγαν ολα :oneup:

JethroTull
24-10-11, 19:53
Χαρίζονται 4 δίσκοι IDE 20GB 3,5". Τους έκανα basic test και δεν παρουσίασαν πρόβλημα. Παραλαβή από Τούμπα ή Πολίχνη (Θεσ/νίκη). Ένας δίσκος ανά ενδιαφερόμενο εκτός αν πρόκειται για σχολείο.

Το παρέλαβα και εγώ. thanks.

Δουλεύει μια χαρά και παρά την ηλικία του έχει health 100% στο hard disk sentinel.
power on hours: 1539 days :worthy:

runner70
25-10-11, 13:04
Χαριζεται 1) Οθονη 17" CRT Nec MultiSync 75F πληρως λειτουργικη

2) Μαυρο Μελανι για εκτυπωτες work 29 καινουριο στη συσκευασια του. Το εχω αγορασει εδω και καιρο αλλα χαλασε ο εκτυπωτης και δεν το δοκιμασα.

http://www.plaisio.gr/Consumables/Ink-Toner/Inkjet-Cartridges/atWork-29-Black-40Ml-903140.htm

3) Ενας φιλος παραπανω εψαχνε επεξεργαστη για socket 370 και καπου εχω εναν celeron 700 MHz με την ψυχτρα του. Αν ενδιαφερεται ακομα να ψαξω να τον βρω.

ΥΓ. Η οθόνη παραλαβη απο το σπιτι μου λογω ογκου. Ειμαι ενα 20λεπτο με τα ποδια απο Συνταγμα.

teochatzi
25-10-11, 16:01
Crosswind εχει μεινει κανενας σκληρος ή τους εδωσες και τους τεσσερις?
Ευχαριστω πολυ

asxetos22
25-10-11, 20:14
Χαρίζετε print server HP jetdirect 175x, είναι αυτός εδώ (http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF05a/18972-18972-236253-34214-64302-28830.html) και εδώ (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.402901)

Μόνο από το σπίτι μου (ταύρος, αθήνα), δεν στέλνω.
Δε θα δοθεί σε "έμπορο", διατηρώ το δικαίωμα να το δώσω όπου επιθυμώ.

Ισχύουν οι όροι προηγούμενων χρηστών όπου θα δοθεί σε άτομα που επίσης δίνουν

Παρακαλώ με πμ

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.