PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Spanos
02-03-10, 22:16
To Περιστέρι πάντως με τον Ολυμπιακό βράζει, με ΠΑΟ και ΑΕΚ έχουν πάρει αποτελέσματα, οπότε δεν ισχύει πάντα αυτό που λές. Επίσης βράζουν και με Πανιώνιο, Λεβαδειακό, Τρίπολη επειδή είχε γίνει τραμπακόλι μεταξύ τους για να πέσει το Περιστέρι. Κάθε περιοχή και ομάδα έχει δική της ιστορία γι'αυτό άστο, στη Λάρισα ας πούμε υπάρχει κόντρα με τον ΠΑΟΚ γιατι είχαν νεκρό.

Burning Skies
02-03-10, 22:18
To Περιστέρι πάντως με τον Ολυμπιακό βράζει, με ΠΑΟ και ΑΕΚ έχουν πάρει αποτελέσματα, οπότε δεν ισχύει πάντα αυτό που λές. Επίσης βράζουν και με Πανιώνιο, Λεβαδειακό, Τρίπολη επειδή είχε γίνει τραμπακόλι μεταξύ τους για να πέσει το Περιστέρι. Κάθε περιοχή και ομάδα έχει δική της ιστορία γι'αυτό άστο.

Εγω μιλαω γενικα. Και ετσι ομως να το παρεις παλι off βγαινει αυτη η νοοτροπια.

ErrOr
03-03-10, 02:01
Από την στιγμή που μέχρι και οπαδοί ομάδας των Αθηνών φωνάζουν υπέρ του ΠΑΟΚ για να πάρει το πρωτάθλημα είναι περιττό να μιλάμε για το ποιος αξίζει να πάρει το φετινό πρωτάθλημα.
Βέβαια θα μου πεις "άλλος ένας ηθικός πρωταθλητής(βλ. ΑΕΚ με Ριβάλντο) στην ελληνική σουπαλιγκ".
Για μένα πάντως ο ΠΑΟΚ είναι ήδη πρωταθλητής από την στιγμή που μέσα σε 3 χρόνια κατάφερε να κοντράρει τους πολυμετοχικούς και τον θείο,να φωνάζουν αντίπαλοι οπαδοί και δη Αθηναίοι υπέρ του,να έχουν εφημερίδες των Αθηνών πρωτοσέλιδα και αφιερώματα για την καλύτερη ομάδα της φετινής λίγκας,να γίνονται αφιερώματα στον ηγέτη Πάμπλο κτλ κτλ...

Το ότι θα το πάρει ο βάζελος φέτος,δείχνει να είναι δεδομένο.(αν αναλογιστούμε και την αύξηση μετοχικού που ανακοίνωσαν ότι θα κάνουν.Δεν νομίζω να πιστεύει κανείς ότι πρόκειται να βάλουν λεφτά!Φάνηκε τον Ιανουάριο το τι θα βάλουν...-> @@)

Ο γαύρος θα βολευτεί στα κλαίει οφ που θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος με αυτό το συνονθύλευμα που λέγεται ΟΣΦΠ,με τους δανεικούς,τους σακάτηδες,τον Μπάντοβιτς(ειλικρινά τον λυπάμαι) και να προσπαθεί να καταλάβει νταηλίκι την θέση του ΤσουΛου(όπως έκανε πέρυσι ο βάζελος) με την καρδιά του Αιώνιου Πρωταθλητή και άλλες τέτοιες μπαρούφες!

Την προηγούμενη αγωνιστική φάνηκε καθαρά το έργο...
Εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες το βλέπουμε χρόνια τώρα(άλλες φορές λιγότερο και άλλες περισσότερο) και πάντα μας έλεγαν γραφικούς Μακεδονομάχους.
Δεν πειράζει...σήμερα φώναζαν οι Πανιώνιοι υπέρ μας,αύριο θα φωνάζουν άλλοι και σιγά σιγά θα μείνει στην συνείδηση του φίλαθλου κοινού ποιος είναι αυτός που πρέπει να είναι δίκαια ο αιώνιος πρωταθλητής.(δεν αργεί αυτή η ώρα)
Κάναμε ΠΑΟΚτσήδες από την τρέλα μας,τώρα θα γίνονται και από την μπαλάρα της ομαδάρας μας.


Απλά εγώ προσωπικά δεν είδα χτες σφαγή με την έννοια της λέξης.
Ναι ο Νίνης εκμαίευσε το πέναλτι και να δεχτώ ότι ο διαιτητής ίσως να μην το έδινε σε κάποια άλλη ομάδα....αλλά....μέχρι τώρα το πρωτάθλημα έχει πάει "καλά" από άποψη διαιτησίας και η δική σου ομάδα ειδικότερα δεν έχει αδικηθεί καταφανώς.
Δεύτερον ο ΠΑΟ κέρδισε με 2-0 ....ξέρω ότι θα μου πεις ότι αν δεν το είχε δώσει το ματς μπορεί να είχε πάει διαφορετικά...αλλά με μπορεί δεν γίνεται να μιλάς για σφαγή.
Τέλος προτρέχεις...το πρωτάθλημα δεν έχει τελειώσει.

ΥΓ. Αν μιλάμε για στήσιμο της διαιτησίας ο ΠΑΟ θα είχε σπρωχτεί να πάρει διπλά με ΑΕΚ και Άρη και χ με εσένα που από αγωνιστικής πλευράς τα άξιζε.
* Στον ΟΣΦΠ και στην ΑΕΚ θα το έδινε,σε καμία άλλη.
Άντε και σε κανένα ΠΑΟΚ στην Τούμπα για να δικαιολογείται το ΠΟΚ!(για να σου θυμήσω ότι είχε δώσει μούφα πέναλτι στην Τούμπα και κράζαμε τον διαιτητή και φωνάζαμε να την στείλει ο παίκτης άουτ!)
* Το αν μας έχει πάει καλά η διαιτησία φέτος άσε να το κρίνουμε εμείς! :twisted:
Με το γάντι μας έχει πάει!!(το χειρουργικό!:twisted:)
* Μούφα πέναλτι στο 20 και δεν γίνεται να μιλάμε για σφαγή,βεβαίως!
Θα έπρεπε να δώσει και καμιά 2-3 κίτρινες-κόκκινες να αφήσει τον συνεχώς οφσαιντ Σισέ να βάλει καμιά 2-3 γκολ ακόμη για να πιάσει τα 30 γκολ και να πείσει τον Ντομενέκ να τον πάρει στο ριάλιτυ που ονομάζεται Εθνική Γαλλίας.
* Χμμμ,με μένα σμπρώχτηκε(δες προηγούμενα ποστ μου) αλλά βλέπεις το φάρδος της ποιο κωλόφαρδης ομάδας ever είχε στερέψει από το ματς με την Ρόμα!:rofl:


Και να μην ξεχνάμε παίδες πως ο Καλόπουλος είναι Σαλονικιός και ΠΑΟΚτσης.
:rofl::rofl::rofl::rofl::worthy::worthy::worthy:

Rebel Scum
03-03-10, 02:28
Από την στιγμή που μέχρι και οπαδοί ομάδας των Αθηνών φωνάζουν υπέρ του ΠΑΟΚ για να πάρει το πρωτάθλημα είναι περιττό να μιλάμε για το ποιος αξίζει να πάρει το φετινό πρωτάθλημα.
Βέβαια θα μου πεις "άλλος ένας ηθικός πρωταθλητής(βλ. ΑΕΚ με Ριβάλντο) στην ελληνική σουπαλιγκ".
Για μένα πάντως ο ΠΑΟΚ είναι ήδη πρωταθλητής από την στιγμή που μέσα σε 3 χρόνια κατάφερε να κοντράρει τους πολυμετοχικούς και τον θείο,να φωνάζουν αντίπαλοι οπαδοί και δη Αθηναίοι υπέρ του,να έχουν εφημερίδες των Αθηνών πρωτοσέλιδα και αφιερώματα για την καλύτερη ομάδα της φετινής λίγκας,να γίνονται αφιερώματα στον ηγέτη Πάμπλο κτλ κτλ...

Το ότι θα το πάρει ο βάζελος φέτος,δείχνει να είναι δεδομένο.(αν αναλογιστούμε και την αύξηση μετοχικού που ανακοίνωσαν ότι θα κάνουν.Δεν νομίζω να πιστεύει κανείς ότι πρόκειται να βάλουν λεφτά!Φάνηκε τον Ιανουάριο το τι θα βάλουν...-> @@)

Ο γαύρος θα βολευτεί στα κλαίει οφ που θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος με αυτό το συνονθύλευμα που λέγεται ΟΣΦΠ,με τους δανεικούς,τους σακάτηδες,τον Μπάντοβιτς(ειλικρινά τον λυπάμαι) και να προσπαθεί να καταλάβει νταηλίκι την θέση του ΤσουΛου(όπως έκανε πέρυσι ο βάζελος) με την καρδιά του Αιώνιου Πρωταθλητή και άλλες τέτοιες μπαρούφες!

Την προηγούμενη αγωνιστική φάνηκε καθαρά το έργο...
Εμείς οι ΠΑΟΚτσήδες το βλέπουμε χρόνια τώρα(άλλες φορές λιγότερο και άλλες περισσότερο) και πάντα μας έλεγαν γραφικούς Μακεδονομάχους.
Δεν πειράζει...σήμερα φώναζαν οι Πανιώνιοι υπέρ μας,αύριο θα φωνάζουν άλλοι και σιγά σιγά θα μείνει στην συνείδηση του φίλαθλου κοινού ποιος είναι αυτός που πρέπει να είναι δίκαια ο αιώνιος πρωταθλητής.(δεν αργεί αυτή η ώρα)
Κάναμε ΠΑΟΚτσήδες από την τρέλα μας,τώρα θα γίνονται και από την μπαλάρα της ομαδάρας μας.

Μα το θεό φίλε να δω τι θα πεις αν πάρετε τον τίτλο.....ότι παρόλη την στημένη διαιτησία τα 40 κιλά ατσάλινα @@ του Γκαρσία απλά ήταν ασήκωτα; Άστο να τελειώσει και μετά λες ό,τι θες.

Όσο για την μπαλάρα που παίζετε κόψε λίγο...ομάδα του Σάντος και μπαλάρα;
Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ παίζει την πιο καλή μπάλα στην Σουπρολιγκ αλλά όχι και μπαλάρα.



* Στον ΟΣΦΠ και στην ΑΕΚ θα το έδινε,σε καμία άλλη.
Άντε και σε κανένα ΠΑΟΚ στην Τούμπα για να δικαιολογείται το ΠΟΚ!(για να σου θυμήσω ότι είχε δώσει μούφα πέναλτι στην Τούμπα και κράζαμε τον διαιτητή και φωνάζαμε να την στείλει ο παίκτης άουτ!)
* Το αν μας έχει πάει καλά η διαιτησία φέτος άσε να το κρίνουμε εμείς! :twisted:
Με το γάντι μας έχει πάει!!(το χειρουργικό!:twisted:)
* Μούφα πέναλτι στο 20 και δεν γίνεται να μιλάμε για σφαγή,βεβαίως!
Θα έπρεπε να δώσει και καμιά 2-3 κίτρινες-κόκκινες να αφήσει τον συνεχώς οφσαιντ Σισέ να βάλει καμιά 2-3 γκολ ακόμη για να πιάσει τα 30 γκολ και να πείσει τον Ντομενέκ να τον πάρει στο ριάλιτυ που ονομάζεται Εθνική Γαλλίας.
* Χμμμ,με μένα σμπρώχτηκε(δες προηγούμενα ποστ μου) αλλά βλέπεις το φάρδος της ποιο κωλόφαρδης ομάδας ever είχε στερέψει από το ματς με την Ρόμα!:rofl:


*Αν εννοείς σε αγώνα εναντίον ΠΑΟ ΟΣΦΠ και ΑΕΚ ναι δύσκολα δίνονται τέτοια πεναλτι. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν είναι...εφαρμοζεται ο νόμος του μεγάλου εκεί.
Εντάξει δεν χρειάζεται να δικαιολογείσαι για ένα μούφα πεναλτι στην τούμπα...ένα ίσον κανένα, συγχωρεμένος.
*ΟΚ πάσο. Οπότε και εγώ για την ομάδα μου αναφέρω τον ένα αγώνα που θυμάμαι να είδα εύνοια και αυτός είναι με τον Άρη στη Αθήνα.
*Σφαγή με ένα πέναλτι σε ένα ολοκληρο πρωτάθλημα; Πέρα του ότι δεν είναι ακριβώς μούφα πες και τίποτα άλλο για να γίνει σφαγή....με εντυπώσεις δεν γίνεται.
*Μάλιστα γίναμε και κωλόφαρδοι τώρα....για να δικαιολογήσεις το ότι κέρδισες στην Τούμπα παρότι δεν έπαιξες καλύτερα (ή αλλιώς έπαιξες χειρότερα)...σορρυ φίλε αλλά έτσι χάνεις το δίκιο σου για τις εύνοιες κτλ...εγώ δεν απέδωσα την ήττα με τον ΠΑΟΚ(ή τις ισοπαλίες με Άρη και ΑΕΚ) σε ατυχία, μπάλα είναι και γυρίζει.

ΥΓ. Είπα ότι δεν θα μιλήσω πάλι για διαιτησία αλλά κάτι με τρώει...συγχωρήστε την κωλοτούμπα.

odd
03-03-10, 02:48
Error χαλάρωσε λίγο με τη μπαλάρα της ομαδάρας σου, γιατί στη Τούμπα καρδιοχτύπησες μέχρι να το λήξει ο διαιτητής. Το χουμε πει τόσες μα τόσες φορές, ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερη ομάδα αλλά δεν έχει καλύτερους παίχτες. Και αυτό είναι το καλό στο ποδόσφαιρο. Αυτόματα κάποιος δεν γίνεται πρωταθλητής ούτε αν έχει μόνο καλύτερη ομάδα, ούτε αν έχει μόνο καλύτερους παίχτες. Οπότε το ποιος θα το πάρει θα περιμένουμε να το δούμε και ελπίζω χωρίς φαλτσοσφυρίγματα από "μέταλλο".

yiapap
03-03-10, 10:35
Δεν νομιζω οτι απαντησες σε αυτο που λεω:
Νοιαζεται ο μη ΠΟΚιτης για το ποιος βγαινει πρωτος ή απλα τον ενδιαφερει οτι τον σφαζουνε;
Μπορεί να μην νοιάζεται μετά τον αγώνα της δικής του , νοιάζεται όμως όταν σφάζουν άλλες ομάδες. Και τα πυρά τα τραβάει περισσότερο αυτός που παίρνει τον τίτλο πριν καν την 1η αγωνιστική. Αυτός την τελευταία περίοδο (πως λέμε "Περίοδος των Παγετώνων") είναι ο ΟΣΦΠ. Άρα φυσιολογικό είναι να τραβάει περισσότερα πυρά από τον ΠΑΟ.
Και για να σου το αποδείξω ανάφερα το παράδειγμα της ΑΕΚ. Παρά το ότι είναι από τις πιό ευνοημένες ομάδες διαιτητικά κανείς δεν ασχολείται μαζί της, επειδή δεν μπορεί να μετουσιώσει την εύνοια σε οτιδήποτε.

Και για να σου τη σπάσω περισσότερο, εγώ πιστεύω ότι το πέναλτι του Νίνη ήταν πέναλτυ :p
(βέβαια πιστεύω ότι αν ο Νίνης δεν ήταν ΠΟΚτσης όχι πέναλτι δεν θα σφύριζαν αλλά θα έτρωγε και κίτρινη κάρτα για το θέαμα που πρόσφερε πέφτοντας καλύτερα από τον Elias στο Platoon)

@odd
Εδώ και χρόνια πρωτάθλημα παίρνει όποιος έχει την παράγκα. Ούτε η καλύτερη ομάδα, ούτε οι καλύτεροι παίκτες. Απλά καμιά φορά τυχαία συμπίπτει η παράγκα να είναι η καλύτερη ομάδα ή να έχει τους καλύτερους παίκτες. Να θυμήσω πόσα πρωταθλήματα έπαιρνε χαλλλαρά ο ΟΣΦΠ, πήγαινε στο CL και εκεί έπαιρνε... *γκχ-γκχ*;

Burning Skies
03-03-10, 11:25
Μπορεί να μην νοιάζεται μετά τον αγώνα της δικής του , νοιάζεται όμως όταν σφάζουν άλλες ομάδες. Και τα πυρά τα τραβάει περισσότερο αυτός που παίρνει τον τίτλο πριν καν την 1η αγωνιστική. Αυτός την τελευταία περίοδο (πως λέμε "Περίοδος των Παγετώνων") είναι ο ΟΣΦΠ. Άρα φυσιολογικό είναι να τραβάει περισσότερα πυρά από τον ΠΑΟ.
Και για να σου το αποδείξω ανάφερα το παράδειγμα της ΑΕΚ. Παρά το ότι είναι από τις πιό ευνοημένες ομάδες διαιτητικά κανείς δεν ασχολείται μαζί της, επειδή δεν μπορεί να μετουσιώσει την εύνοια σε οτιδήποτε.

Και για να σου τη σπάσω περισσότερο, εγώ πιστεύω ότι το πέναλτι του Νίνη ήταν πέναλτυ :p
(βέβαια πιστεύω ότι αν ο Νίνης δεν ήταν ΠΟΚτσης όχι πέναλτι δεν θα σφύριζαν αλλά θα έτρωγε και κίτρινη κάρτα για το θέαμα που πρόσφερε πέφτοντας καλύτερα από τον Elias στο Platoon)


Καθολου βρε δεν μου την σπας. Απλα θεωρω οτι δεν αναφερομαστε στο ιδιο πραγμα. Και στο ειπα και πριν. Αυτο που λες το εχω πει και εγω (και επεμενα μαλιστα) πριν λιγο καιρο. Λογικοτατο ειναι να ασχολουνται περισσοτεροι με τον πρωτο. Βεβαια οι περισσοτεροι εξ αυτων που ασχολουνται ανηκουν στους συνδιεκδικητες του τιτλου οι οποιοι αλλωστε τυγχανει να εχουν και τον περισσοτερο κοσμο καθως και τον ελεγχο των ΜΜΕ.

Εγω ομως αλλο ειπα. Δεν αναφερθηκα στο ποιος τραβαει τα πυρα αλλα στο τι πιστευει ο μεσος Ελληνας οπαδος για το ΠΟΚ. Και σε αυτο με επαληθευσες σε ενα βαθμο μιλοντας για την Αεκ.

Σχετικα με το πεναλτι του Νινη το ιδιο πιστευω και εγω. Οτι μπορει να σφυριχτει αλλα ειναι απο αυτα που ΜΟΝΟ το ΠΟΚ τα παιρνει. Απλα σταθηκα στο οτι ο Νινης κατα την γνωμη μου βουτηξε. Και τετοιο ακριβως ηταν και το πεναλτι του Νταρμπισαιρ νωριτερα με τον Ατρομητο. Επομενως ή θα πρεπει να σφυριζονται ολα τα πεναλτι αυτου του τυπου (που δεν θα το ηθελα διοτι καταστρεφεται το παιχνιδι και δινονται κινητρα στους παιχτες να βουτανε) ή να μην σφυριζεται κανενα. Και δεν στεκομαι βεβαια στο οτι ετυχε που δεν σφυριχτηκε του Νταρμπι (πολυ που χ@στηκα) αλλα οτι κατα κανονα σφυριζονται αυτα μονο υπερ μας. Και οταν κατι το παιρνεις μονο εσυ δικαιουνται ολοι να σου την λενε.

Εν κατακλειδι φιλε yiapapι θεωρω οτι δεν συννενοουμαστε :p
Αναφερεσαι σε πραγματα που συμφωνουμε (κατι που μαλλον δεν βλεπεις) αλλα ειναι ασχετα με αυτο που θελω να πω.

wi fi thief
03-03-10, 11:33
Και για να σου το αποδείξω ανάφερα το παράδειγμα της ΑΕΚ. Παρά το ότι είναι από τις πιό ευνοημένες ομάδες διαιτητικά κανείς δεν ασχολείται μαζί της

αν μιλας για περυσι, εχεις δικιο οτι η ΑΕΚ πηρε παρα πολλα σφυριγματα :down:

αν μιλας για φετος, ελεος απλα

παρακολουθεις τους φετινους αγωνες της ΑΕΚ ή το εγραψες για περυσι;;;

yiapap
03-03-10, 11:54
αν μιλας για περυσι, εχεις δικιο οτι η ΑΕΚ πηρε παρα πολλα σφυριγματα :down:

αν μιλας για φετος, ελεος απλα

παρακολουθεις τους φετινους αγωνες της ΑΕΚ ή το εγραψες για περυσι;;;Δεν το έγραψα για κάποια συγκεκριμένη χρονιά.
Όσο για το "απλά έλεος" συγκρίνεις τα σφυρίγματα στη φετινή ΑΕΚ με αυτά π.χ. του Άρη;

odd
03-03-10, 14:32
@odd
Εδώ και χρόνια πρωτάθλημα παίρνει όποιος έχει την παράγκα. Ούτε η καλύτερη ομάδα, ούτε οι καλύτεροι παίκτες. Απλά καμιά φορά τυχαία συμπίπτει η παράγκα να είναι η καλύτερη ομάδα ή να έχει τους καλύτερους παίκτες. Να θυμήσω πόσα πρωταθλήματα έπαιρνε χαλλλαρά ο ΟΣΦΠ, πήγαινε στο CL και εκεί έπαιρνε... *γκχ-γκχ*;

Μίλησα για το τι συμβαίνει γενικά στο ποδόσφαιρο χωρίς να παρεμβαίνει το "μέταλλο" και η "καρδιά". Για τα άλλα καλύπτομαι πλήρως.

Rebel Scum
03-03-10, 14:40
Δεν το έγραψα για κάποια συγκεκριμένη χρονιά.
Όσο για το "απλά έλεος" συγκρίνεις τα σφυρίγματα στη φετινή ΑΕΚ με αυτά π.χ. του Άρη;

Πραγματικά πάντως τον Άρη τον έχουν περάσει φάλαγγα φέτος....

yiapap
03-03-10, 14:58
Πραγματικά πάντως τον Άρη τον έχουν περάσει φάλαγγα φέτος....
Έχουμε γίνει μεγάλη_καρδιά - πολυσυλλεκτικό νήμα πάντως... Μπράβο μας :cool:

Rebel Scum
03-03-10, 15:04
Έχουμε γίνει μεγάλη_καρδιά - πολυσυλλεκτικό νήμα πάντως... Μπράβο μας :cool:

Δεν το κατάλαβα:oops:

yiapap
03-03-10, 15:07
Ε, μα λέμε καλά λόγια για την ΑΕΚ, για τον Άρη... Παραδεχόμαστε ότι ο ΟΣΦΠ/ΠΑΟ έχει καλούς παίκτες... Ποστάρουν φίλαθλοι όλων των ομάδων... Πολυσυλλεκτικό λλλλέμεεεε!!!! :lol:

Rebel Scum
03-03-10, 15:10
Ε, μα λέμε καλά λόγια για την ΑΕΚ, για τον Άρη... Παραδεχόμαστε ότι ο ΟΣΦΠ/ΠΑΟ έχει καλούς παίκτες... Ποστάρουν φίλαθλοι όλων των ομάδων... Πολυσυλλεκτικό λλλλέμεεεε!!!! :lol:

Α ναι βέβαια μιλάμε για επίπεδο :p Σαν να είμαστε σε σωκρατικό διάλογο ένα πράγμα

Εμένανε πάντως μου αρέσει ....ακόμα και όταν διαφωνούμε ή ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του είναι θετικό το ότι γίνεται συζήτηση :)

wi fi thief
03-03-10, 15:12
Δεν το έγραψα για κάποια συγκεκριμένη χρονιά.
Όσο για το "απλά έλεος" συγκρίνεις τα σφυρίγματα στη φετινή ΑΕΚ με αυτά π.χ. του Άρη;

εγω μιλαω για τη φετινη χρονια διαιτητικα της ΑΕΚ οπου οχι μονο δεν ευνοειται αλλα σφαζεται ανελεητα (κατι αντιστοιχο συνεβαινε με το βαζελο περυσι).

οσον αφορα τα παιχνιδια αρη-ΑΕΚ φετος (τα μεταξυ τους) η ΑΕΚ ειναι σαφως αδικημενη (το γκολ του αρη στο χαριλαου ητανε οφ-σαιντ).

απο εκει και περα δεν υποστηριξα οτι η ΑΕΚ ειναι λιγοτερο ή περισσοτερο ευνοημενη απο τον αρη ή αλλους (εκτος ΠΟΚ).

οπως επισημανα και πριν, περυσι η ΑΕΚ ευνοηθηκε εξωφθαλμα απο τη διαιτησια (πραγμα το οποιο εχω επισημανει πολλες φορες και προσωπικα ντρεπομαι οταν συμβαινει και στεναχωριεμαι που υπαρχει και κοσμος που την εντασει ακομα στο ΠΟΚ)


αν θελεις να σου πω αν γενικοτερα η ΑΕΚ ειναι ευνοημενη (σαν ομαδα του ΠΟΚ) σε σχεση με ομαδες της περιφερειας η αισθηση μου ειναι οτι πραγματι ειναι, δυστυχως (οχι σκανδαλωδως, αλλα μαλλον παιρνει περισσοτερα σφυριγματα απο τη λεβαδεια και τον αρη και ντρεπομαι γι' αυτο)

γενικα για την ΑΕΚ εχω τη γνωμη οτι δεν ευνοειται ή διωκεται ιδιαιτερα απο τα κορακια
πριν δυο χρονια που πηραμε πρωταθλημα δεν μπορω να πω οτι σπρωχτηκαμε (χωρις αυτο να σημαινει οτι μας εσφαξαν)
οπως ακριβως φετος και ο ΠΑΟΚ που ουτε κανεις μπορει να πει οτι σπρωχνεται συστηματικα ουτε οτι τον σφαζουνε

ευνοια ή σφαξιμο ομως ειναι και η συμπεριφορα των διαιτητων οχι ευθεως προς εσενα αλλα προς τους ανταγωνιστες σου οπου και η ΑΕΚ οταν πηρε το πρωταθλημα ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ και ο ΠΑΟΚ φετος σφαζονται με την εννοια οτι οι αμεσοι αντιπαλοι τους (και ειδικα ο διορισμενος που σπρωχνεται και αμεσως και εμμεσως αναισχυντα και απροκαλυπτα εδω και τουλαχιστον 15 χρονια) παιρνουν πετσινα και ευνοουνται ;)

η αισθηση που εχω ειναι οτι χωρις να γινουν οργια (εξαιρεση περυσι) η ΑΕΚ ειναι ελαφρως πιο ευνοουμενη γενικως απο τη διαιτησια απ' οτι ο ΠΑΟΚ και φυσικα οι υπολοιποι «επαρχιωτες» (ξαναλεω: δυστυχως... τουλαχιστον αυτη η ευνοια δεν εκλεψε τιτλους απο αλλους για να τους δωσει στην ΑΕΚ)

ο σπρωγμενος απο τη διαιτησια (και οχι μονο) ειναι ο γαυρος, γι' αυτο ειναι και τοσο μισητος απο τον περισσοτερο κοσμο :down::down::down::evil::evil::evil:

αν και φετος υπαρχουν σφυριγματα υπερ του βαζελου (ή για να το θεσω καλυτερα: δε σφαζεται στο γονατο ο βαζελος, οπως περυσι που τον πετσοκοψανε εν ψυχρω, οπως κανουν φετος στην ΑΕΚ) θελει πολλα ψωμια ακομα να φτασει τον «πεστε κατω», το διορισμενο, τον κλεφταρα, τον διαπλεκομενο αρχινταβαντζη και δικαιως μισητο γαυρο :down::evil::down:

Burning Skies
03-03-10, 15:18
Α ναι βέβαια μιλάμε για επίπεδο :p Σαν να είμαστε σε σωκρατικό διάλογο ένα πράγμα


Για τον θειο λες;:p


Εμένανε πάντως μου αρέσει ....ακόμα και όταν διαφωνούμε ή ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του είναι θετικό το ότι γίνεται συζήτηση :)

Πραγματι. Σπανιο φαινομενο στα οπαδικα.

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 2 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Βιαστηκα να μιλησω.
Καποιοι βλεπω οτι μαλλον χαλιουνται που γινεται συζητηση...:down:

jded
03-03-10, 17:39
τον «πεστε κατω»Πάλι μπερδεύτηκες........ Το "πέστε κάτω" είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα μικρής ομάδας που τυγχάνει να υποστηρίζεις. Μάλλον σε έχει πειράξει αρκετά αυτό το περιστατικό. Είσαι στο στάδιο της άρνησης ακόμα.

Τα υπόλοιπα που γράφεις καλύτερα να τα αφήσω ασχολίαστα. Παραλήρημα...

wi fi thief
03-03-10, 18:38
Πάλι μπερδεύτηκες........ Το "πέστε κάτω" είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα μικρής ομάδας που τυγχάνει να υποστηρίζεις. Μάλλον σε έχει πειράξει αρκετά αυτό το περιστατικό. Είσαι στο στάδιο της άρνησης ακόμα.
γραφω για τους βουτηχτες του γαυρου ;)

ποιο περιστατικο με εχει πειραξει; :hmm:

οταν βουτανε οι δικοι μου για να παρουνε πεναλτυ φυσικα με πειραζει...
οπως γραφω και παραπανω, οταν με ευνοουν ντρεπομαι και τσαντιζομαι
εγω (προσωπικα) δεν πανηγυριζω τιτλους ουτε με παραγκες ουτε με βουτιες ουτε με ενστασεις

δεν συνεχιζω την γαυροκουβεντα εδω μεσα
εχω γραψει τοσα χρονια αρκετα και στο γαυρονημα και αλλου, ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝΕ, σορυ στους ΠΑΟΚτζηδες για το «παραληρημα» :oops:
αλλα οσον αφορα τον γαυρο, i cant help it
νομιζω οτι οι περισσοτεροι ξερουμε ποια ομαδα ειναι μακραν η πιο μισητη στην ελλαδα και κυριως το γιατι

subzer0
04-03-10, 02:25
Εμένα προσωπικά και οι 2 τους μου είναι ακριβώς το ίδιο. Όταν με σφάζουν δεν με νοιάζει ποιος μου βάζει το μαχαίρι πιο βαθιά ούτε επειδή κάποιος με σφάζει τώρα , να ξεχάσω ότι ο άλλος με έσφαζε παλαιότερα ( το πρώτο πρόσωπο δεν έχει να κάνει με μένα φυσικά :p ούτε αποκλειστικά με τον ΠΑΟΚ αλλά με τον ενίοτε σφαγμένο ).

Και το σφάξιμο δεν σημαίνει σώνει και καλά διαιτητικό σφάξιμο αλλά γενικότερο.
Όταν δηλαδή την δύναμη που έχουν τόσα χρόνια αυτοί , τόσο μεμονωμένα όσο πολύ περισσότερα μέσα από τα αρμόδια όργανα , την χρησιμοποιούν μόνο για πάρτι τους και για παρασκηνιακούς λόγους τότε αυτό , ναι , είναι καταστροφή για τους υπόλοιπους.

Δεν έχω δει την παραμικρή βελτίωση στο θέμα ποδόσφαιρο τόσα χρόνια , που να προέρχεται από πρωτοβουλία των εκάστοτε διοικούντων.
Απεναντίας κάθε χρόνο ακούω για τις ίδιες αλλαγές.

Την άποψη μου την έχω γράψει πολλές φορές.
Οι 2 τους θέλουν όλους τους από κάτω τους είτε σε κατάσταση διάλυσης είτε ομήρους σε καταστάσεις , για να μπορούν οι τους να εκμεταλλεύονται.

Burning Skies
04-03-10, 04:12
Πες τα ρε sub. :oneup:

Το εχω πει απειρες φορες οτι η υπερμετρη προκαταληψη καταλυει την λογικη και στην ουσια συντηρει το οποιο προβλημα.
Διοτι πχ.2-3 προκατειλημμενοι (και μονιμως εριστικοι) αρκουν για να αποτρεψουν καμια 30 μετριοπαθεις (σπερνοντας εριδες) απο το να δουν με συμπνοια ενα προβλημα.

yiapap
04-03-10, 11:15
Mετά την πουλσυλλεκτικότητα έχουμε γαύρους που "τους αρέσει να τ' ακούνε" !!!
Που οδεύουμε ωρέ;;;;; Ήρθαν τα πάνω κάτω! Λέτε τελικά να το πάρουμε το πρωτάθλημα; Λέτε να είναι εγγύc πράγματι ο καιρόc; :nurse:

Burning Skies
04-03-10, 11:29
Mετά την πουλσυλλεκτικότητα έχουμε γαύρους που "τους αρέσει να τ' ακούνε" !!!
Που οδεύουμε ωρέ;;;;; Ήρθαν τα πάνω κάτω! Λέτε τελικά να το πάρουμε το πρωτάθλημα; Λέτε να είναι εγγύc πράγματι ο καιρόc; :nurse:

Ποτέ φίλε δεν με ενοχλούσε να τα ακούω. Και δεν με ενοχλούσε διότι αφενός ούτε στραβός είμαι και αφετέρου θεωρώ ότι αυτή η κατάσταση κάνει τεράστια ζημιά και στους ευνοημένους (εφόσον βέβαια πέρα από οπαδοί θέλουν να βλέπουν και μπάλα).

Αυτό όμως που δεν δέχομαι σε καμια περιπτωση είναι να το ακούω από άτομα που τα χώνουν απλά και μόνο για να δικαιολογήσουν ή να αποκρύψουν τα δικά τους εγκλήματα. Άτομα δηλαδή που στην ουσία δεν τους ενδιαφέρει να αλλάξει κάτι (ή απλά δεν τους κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη) αλλά απλώς επιδιώκουν να φορτώσουν και την δική τους καμπούρα αλλού (εστω και με την λογικη οτι ο αλλος ειναι -και καλα- χειροτερος απο αυτους).

Το ιδιο ισχυει και για παρα πολλα αλλα θεματα (πχ. χουλιγκανισμος) ενω δεν περιοριζεται στα οπαδικα αφου εκφραζει την γενικη σαπιλα της νοοτροπιας του Νεοελληνα.

yiapap
04-03-10, 12:05
Ναι βρε, πλάκα κάνω.
Συμφωνώ απόλυτα ότι η παράγκα των 13 πρωταθλημάτων κάνει κακό και στον ΟΣΦΠ.

Burning Skies
04-03-10, 12:08
Ναι βρε, πλάκα κάνω.
Συμφωνώ απόλυτα ότι η παράγκα των 13 πρωταθλημάτων κάνει κακό και στον ΟΣΦΠ.

Δεν τσιμπαω. :p

Rebel Scum
04-03-10, 12:14
Δεν ανοίγουμε και ένα poll που είναι και της μοδός για το ποιος είναι ο πιο μισητός ;

Αλλά να έχει πολλαπλές επιλογές υπό μορφή σχολιών ...όπως "τα λεφτά του CL να σας τα φάνε οι γιατροί κερατάδες" :p

Burning Skies
04-03-10, 12:24
Δεν ανοίγουμε και ένα poll που είναι και της μοδός για το ποιος είναι ο πιο μισητός ;


Ποιο το νοημα; Το 80-90% των μελών του forum που θα συμμετάσχουν είναι οπαδοί του ΠΟΚ. Από αυτούς Αεκτζήδες - Βάζελοι θα ψηφίσουν ΟΣΦΠ (διότι διεκδικούν πρωταθλημα) ενώ οι γαύροι ΠΑΟ. Αναλόγως το πόσοι είναι οι μεν και οι δε, θα βγάλεις ένα αποτέλεσμα που δεν θα έχει καμία βάση (όπως και οι αντίστοιχες δημοσκοπήσεις των πολιτικών threads που έβγαζαν κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ).

wi fi thief
04-03-10, 12:31
Δεν ανοίγουμε και ένα poll που είναι και της μοδός για το ποιος είναι ο πιο μισητός ;

Αλλά να έχει πολλαπλές επιλογές υπό μορφή σχολιών ...όπως "τα λεφτά του CL να σας τα φάνε οι γιατροί κερατάδες" :p

δε νομιζω οτι χρειαζεται γκαλοπ: ολοι ξερουνε ποιες ειναι οι πιο μισητες ομαδες στην ελλαδα (τις κανω πολλες γιατι ειναι καλυτερα ενας παρανομα παρκαρισμενος να ξερει οτι και αλλοι παρκαρουνε οπου τους κ@υλωσει, αισθανεται καλυτερα μεσα στη γενικη παρανομια ρε αδερφε, πως να το κανουμε...:p) απλα καποιοι διαφωνουν στο γιατι

αν ανοιξει παντως τετοιο poll εγω θα ψηφισω δαγκωτο γαυρο και καρδιτσα (αυτο ελειπε να ψηφισω την ΑΕΛ ή τας σερρας, αυτα θα τα ψηφισουνε οι βολιωτες και οι δραμινοι :p) και το σχολιο μου θα ειναι: «τα λεφτα να τα δωσεις μιζες για να παρεις και αλλες δουλειες απο το δημοσιο» γιατι οπως ειμαστε οικονομικα ακομα και μαυρο χρημα να μπει, καλα θα ειναι
ενω εσυ με τους γιατρους συμβαλεις στην διαπλοκη στα νοσοκομεια (εκτος αν το γραφεις επειδη ο θανασακης γιαννακοπουλος πουλαει φαρμακα οποτε παλι πισω θα τα παρει... :p)

Rebel Scum
04-03-10, 13:06
ενω εσυ με τους γιατρους συμβαλεις στην διαπλοκη στα νοσοκομεια (εκτος αν το γραφεις επειδη ο θανασακης γιαννακοπουλος πουλαει φαρμακα οποτε παλι πισω θα τα παρει... :p)

Απλά :lol::lol::lol:

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 7 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ποιο το νοημα; Το 80-90% των μελών του forum που θα συμμετάσχουν είναι οπαδοί του ΠΟΚ. Από αυτούς Αεκτζήδες - Βάζελοι θα ψηφίσουν ΟΣΦΠ (διότι διεκδικούν πρωταθλημα) ενώ οι γαύροι ΠΑΟ. Αναλόγως το πόσοι είναι οι μεν και οι δε, θα βγάλεις ένα αποτέλεσμα που δεν θα έχει καμία βάση (όπως και οι αντίστοιχες δημοσκοπήσεις των πολιτικών threads που έβγαζαν κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ).

Αστειεύομαι φυσικά....ακόμα και έγκυρη να ήταν μια τέτοια δημοσκόπηση δεν θα είχε κανένα νόημα.

TermInuS
06-03-10, 15:20
Ο ΠΑΟΚ που ακριβώς παίζει μπαλάρα?
Μήπως παίζει σε κάνα άλλο πρωτάθλημα?
3 ομάδες παίζουν στρωτή και ωραία μπάλα στο πρωτάθλημα και καμιά δεν είναι κοντά στην κορυφή.

subzer0
06-03-10, 15:47
Μίλησε κανείς για μπαλάρα , εκτός από τον αγώνα με την Ξάνθη? :what:
Άλλο το μπαλάρα και άλλο αυτό που λέμε εμείς για πλάνο στο παιχνίδι μας και σταθερότητα σε όλους τους αγώνες.
Όπως επίσης και το ότι ο αντίπαλος για να κάνει ευκαιρία σε εμάς πρέπει να κάνει αίτηση.

BTW είμαι στον δρόμο για Τούμπα αυτήν την στιγμή.
Λογικά θα είναι φανταστικά να έχεις 25000 κόσμο με τον υποβιβασμένο Πανθρακικό.

xabikos
06-03-10, 23:28
Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας. Στον δεύτερο γύρο έχουμε 9 νίκες και μια ισοπαλία. Φυσικά αν είχε αυτά τα αποτελέσματα μια ομάδα από τις άλλες δυο θα έφταναν για να πάρει πρωτάθλημα. ;)

Για το σημερινό παιχνίδι τα είπε όλα ο Σάντος (http://www.metrosport.gr/santos-kratame-mono-tous-tris-vathmous-2). Δεν χρειάζεται να γράψουμε κάτι άλλο.

Όσο για τα αίσχη που έγιναν μετά το παιχνίδι είναι μέγα λάθος. Δεν χρειάζεται να δυναμιτίσουμε το κλίμα πριν τον αγώνα. Ένα σημαντικό παιχνίδι είναι και τίποτα παραπάνω.

Υ.Γ. Τι κρύο ήταν αυτό σήμερα;;;;

subzer0
07-03-10, 02:38
Δεν χρειάζεται , πιστεύω , να τα κάνουμε τόσο τραγικά τα πράγματα. Απλά ο ΠΑΟΚ σήμερα δεν φορτσαρε σχεδόν καθόλου.
Πχ δεν είδα τον Λίνο να κάνει κούρσες από αριστερά όπως έκανε σε προηγούμενα παιχνίδια με εξαίρεση το γκολ που πέτυχε. Προφανώς , για μένα , καθώς δεν υπάρχει περιθώριο ξεκούρασης του , είχε τέτοια εντολή. Ο Σνάουτσερ έκανε πολλές περισσότερες κούρσες από δεξιά.
Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα παίρνεις ακριβώς όπως το κερδισες σήμερα. Χωρίς πολλά πολλά και με συντήρηση δυνάμεων.
Άλλωστε 3 βάλαμε. Δεν έχουμε βάλει πολλές φορές 3 γκολ φέτος. 3η φορά είναι η δεύτερη συνεχόμενη.

Και μια και το έφερε η μοίρα και κερδίσαμε τον Πανθρακικό , υπάρχει και ένα group στο facebook , για όσων η ομάδα τους έχει κερδίσει την ομάδα της Κομοτηνής.
http://www.facebook.com/group.php?gid=292483628890
Οποίος θέλει μπορεί να γραφτεί.
Μοναδική προϋπόθεση επαναλαμβάνω , είναι , η ομάδα που υποστηρίζει να έχει κερδίσει τον Πανθρακικό.

Rebel Scum
07-03-10, 02:55
Δεν χρειάζεται , πιστεύω , να τα κάνουμε τόσο τραγικά τα πράγματα. Απλά ο ΠΑΟΚ σήμερα δεν φορτσαρε σχεδόν καθόλου.
Πχ δεν είδα τον Λίνο να κάνει κούρσες από αριστερά όπως έκανε σε προηγούμενα παιχνίδια με εξαίρεση το γκολ που πέτυχε. Προφανώς , για μένα , καθώς δεν υπάρχει περιθώριο ξεκούρασης του , είχε τέτοια εντολή. Ο Σνάουτσερ έκανε πολλές περισσότερες κούρσες από δεξιά.
Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα παίρνεις ακριβώς όπως το κερδισες σήμερα. Χωρίς πολλά πολλά και με συντήρηση δυνάμεων.
Άλλωστε 3 βάλαμε. Δεν έχουμε βάλει πολλές φορές 3 γκολ φέτος. 3η φορά είναι η δεύτερη συνεχόμενη.

Και μια και το έφερε η μοίρα και κερδίσαμε τον Πανθρακικό , υπάρχει και ένα group στο facebook , για όσων η ομάδα τους έχει κερδίσει την ομάδα της Κομοτηνής.
http://www.facebook.com/group.php?gid=292483628890
Οποίος θέλει μπορεί να γραφτεί.
Μοναδική προϋπόθεση επαναλαμβάνω , είναι , η ομάδα που υποστηρίζει να έχει κερδίσει τον Πανθρακικό.

Συμφωνώ ότι είναι αστείο να μιλάς για κακή απόδοση όταν έχεις βάλει 3 γκολ με τις μηχανές στο ρελαντί...και μάλιστα όταν την επόμενη αγωνιστική παίζεις αγώνα που μπορεί να κρίνει τον τίτλο.

Πάντως ο ΠΑΟΚ πραγματικά έχει φτιάξει μια ομάδα που μπορεί να αποκαλείται μεγάλη φέτος. Αν βρεθεί χρήμα με αυτή τη διοίκηση ο ΠΑΟΚ μπορεί να σταθεροποιηθεί στο επίπεδο αυτό που μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους αλλά του αξίζει.

ΥΓ. Απλά respect για το γκρουπ :p Παίζει λίγο με τον πόνο του Πανθρακικού βέβαια αλλά έχει γέλιο

yiapap
07-03-10, 12:15
Αν βρεθεί χρήμα με αυτή τη διοίκησηΔυστυχώς εδώ είναι Ελλάδα. Κανείς δεν θα βάλει χρήμα αν δεν ικανοποιήσει προσωπικές (ή επαγγελματικές) φιλοδοξίες. Και για να ικανοποιήσει τις φιλοδοξίες πρέπει να φαίνεται στο γυαλί και να κουμαντάρει/χρησιμοποιεί τον κόσμο του (όποιου) ΠΑΟΚ.
Άρα δεν είμαι αισιόδοξος ότι μπορεί να βρεθεί "χρηματοδότης του παρασκηνίου" που να αφήσει στην παρούσα διοικηση το ελεύθερο να συνεχίσει το πολύ επιτυχημάενο έργο της. :(

xabikos
07-03-10, 12:44
Εγώ δεν θέλω να έρθει κάποιος μεγαλομέτοχος που να θέλει να κάνει κουμάντο. Προτιμώ να μείνει η ομάδα έτσι πως είναι και να την πληρώνουμε εμείς οι οπαδοί της. Έτσι δεν θα εξαρτόμαστε από κανέναν. Ακόμη και αν αυτό δεν φτάνει στη χώρα μας να πάρουμε πρωτάθλημα δεν με νοιάζει. Θα είμαι σίγουρος όμως πως με αυτή την διοίκηση δεν θα φτάσει η ομάδα σε σημεία ξεφτίλας που είχε φτάσει τα τελευταία χρόνια πριν την διοίκηση Ζαγοράκη. Επίσης όλοι ξέρουν πλέον πως μόνο η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που μοιάζει περισσότερο Ευρωπαϊκή μιας και έχει ξεκάθαρες και σωστές ποδοσφαιρικές επιλογές και πλάνο που το τηρεί πιστά!

Burning Skies
07-03-10, 13:37
Δεν χρειαζεστε απαραιτητα χρηματοδοτες. Η ομαδα σας παρολο που δεν ειχε στρωσει απο την αρχη της season και αντιμετωπιζε το ΠΟΚ (με οτι αυτο συνεπαγεται) καταφερε να πρωταγωνιστει μεχρι σημερα (και οχι τυχαια).
Φετος επειδη παιζεται ντερμπι το πρωταθλημα κατα πασα πιθανοτητα θα την πληρωσετε απο το παρασκηνιο.

Του χρονου ομως (αν οχι φετος) εχετε καθε ευκαιρια να αφησετε το ΠΟΚ πισω σας σε αποσταση ασφαλειας. Διοτι το ΠΟΚ μπορει να εχει την ευνοια και τα λεφτα, αλλα του λειπει η σοβαροτητα, το πλανο και οι επενδυσεις. Ο ενας κοιταει απλα να φαει τον αλλον και δεν χτιζει ομαδα για το μελλον. Επομενως υπαρχει ανοιχτο εδαφος για τον ΜΗ ΠΟΚΙΤΗ που θα φτιαξει ομαδα να μας βαλει τα γυαλια.

Και οταν αυτο συμβει παλικαρια θα ερθει και το χρημα της Ευρωπης στα ταμεια σας. Το οποιο χρημα αν συνεχισετε να δουλευετε με σοβαροτητα και πλανο, θεωρω οτι φτανει και περισσευει για να ενισχυσετε την ομαδα σας χωρις να εχετε κανεναν χρηματοδοτη αναγκη.

DOU
07-03-10, 13:43
Ο Παοκ βρισκεται σε ενα κομβικο σημειο,κυριως οικονομικα,βασικος στοχος πρεπει να ειναι το τσαμπιονς λιγκ και η εισοδος στους ομιλους,εαν αυτο ερθει με την κατακτηση του πρωταθληματος θα ειναι το ιδανικοτερο φυσικα,εαν δεν γινει τοτε η δευτερη θεση ειναι μονοδρομος.

Στην προσφατη ΑΜΚ δεν συγκεντρωθηκαν πολλα χρηματα,κατι που σημαινει οτι ο κοσμος προσπαθει αλλα δεν φτανει αυτο απο μονο του.Τα χρεη παραμενουν μονιμος βραχνας και ειδικα τωρα με την κριση ουτε για αστειο για ρυθμισεις δεν θα συζηταει το κρατος.

Rebel Scum
07-03-10, 13:48
Δυστυχώς εδώ είναι Ελλάδα. Κανείς δεν θα βάλει χρήμα αν δεν ικανοποιήσει προσωπικές (ή επαγγελματικές) φιλοδοξίες. Και για να ικανοποιήσει τις φιλοδοξίες πρέπει να φαίνεται στο γυαλί και να κουμαντάρει/χρησιμοποιεί τον κόσμο του (όποιου) ΠΑΟΚ.
Άρα δεν είμαι αισιόδοξος ότι μπορεί να βρεθεί "χρηματοδότης του παρασκηνίου" που να αφήσει στην παρούσα διοικηση το ελεύθερο να συνεχίσει το πολύ επιτυχημάενο έργο της. :(

Δεν έχεις άδικο...αλλά μπορεί να βρεθεί κάνα ανάλογος ΠΑΟΚτσης σαν τους Γιαννακόπουλους...

Και όχι μόνο για τον ΠΑΟΚ....ίσως στο μέλλον ηρεμήσουμε λίγο εμείς πρώτα, το δούμε σαν παιχνίδι και μετά οι περίεργοι που διοικούν ίσως καταλάβουν ότι δεν θα κάνουν δουλειές με το κράτος μέσω των ομάδων.


Εγώ δεν θέλω να έρθει κάποιος μεγαλομέτοχος που να θέλει να κάνει κουμάντο. Προτιμώ να μείνει η ομάδα έτσι πως είναι και να την πληρώνουμε εμείς οι οπαδοί της. Έτσι δεν θα εξαρτόμαστε από κανέναν. Ακόμη και αν αυτό δεν φτάνει στη χώρα μας να πάρουμε πρωτάθλημα δεν με νοιάζει. Θα είμαι σίγουρος όμως πως με αυτή την διοίκηση δεν θα φτάσει η ομάδα σε σημεία ξεφτίλας που είχε φτάσει τα τελευταία χρόνια πριν την διοίκηση Ζαγοράκη. Επίσης όλοι ξέρουν πλέον πως μόνο η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που μοιάζει περισσότερο Ευρωπαϊκή μιας και έχει ξεκάθαρες και σωστές ποδοσφαιρικές επιλογές και πλάνο που το τηρεί πιστά!

Σίγουρα ο ΠΑΟΚ σου βγάζει μια υγεία και μια οργάνωση σπάνια στην Ελλάδα και την ξεφτ'ιλα του παρελθόντος δε θα την ζησεις με αυτούς...αλλά πρώτον ακόμα έχεις χρέη που σε περιορίζουν...και δεύτερον αν δεν πάρεις κάποιους τίτλους θα έρθει η φθορά νομοτελειακά. Δεν γίνεται να προσπαθείς και να μην παίρνεις τίποτα, γιατί να προσπαθείς δηλαδή;

Burning Skies
07-03-10, 13:57
Τα χρεη παραμενουν μονιμος βραχνας και ειδικα τωρα με την κριση ουτε για αστειο για ρυθμισεις δεν θα συζηταει το κρατος.

Διαφωνώ σ'αυτό. Τώρα είναι που δεν αγγίζει κανείς τον ΠΑΟΚ μήπως και πάρουν κανένα ευρώ. Αλλιώς δεν πρόκειται να πάρουν τίποτα.

subzer0
07-03-10, 14:31
Βασικά όλοι έχετε δίκιο.
Για αυτό κι εγώ είμαι μπερδεμένος και δεν ξέρω τι χρειάζεται ο ΠΑΟΚ σε διοικητικό επίπεδο.
Οι εποχές είναι δύσκολες για στήριξη από τον κόσμο και αυτό φάνηκε και στην τελευταία ΑΜΚ.
Τα χρέη υπάρχουν και πιθανώς να αποτρέπουν κάποιον μεγαλοεπενδυτή από το να μπει και να επενδύσει στον ΠΑΟΚ.
Θέμα χάρισης των χρεών δεν υπάρχει και ούτε που την θέλουν οι φίλοι του ΠΑΟΚ.
Θέμα ρύθμισης του στυλ δίνεις τόσα κάθε μήνα όμως μπορεί να γίνει.
Οσο δεν γίνεται , χάνει και ο ΠΑΟΚ αλλά και το κράτος και απλά διαιωνίζεται μια κατάσταση.
Το ότι ο ΠΑΟΚ βρίσκεται 2 συνεχόμενες χρονιές στις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας και ειδικότερα φέτος διεκδικεί στα ίσα το πρωτάθλημα , είναι καλό. Ρωτήστε κάποιον σαν εμένα που βλέπει τον ΠΑΟΚ έτσι για 2 συνεχόμενες χρονιές να σας πει πως αισθάνεται. Δεν είμαστε ένα πυροτέχνημα που εμφανίστηκε μια χρόνια και μετά έσκασε. Είναι μεγάλο πράγμα αυτό μετά από τόσα χρόνια αποτυχιών.
Το ότι την ίδια στιγμή που συζητείται να μπει ο Λαυρεντιάδης στον Ολυμπιακό με 50 εκατομμύρια και στον ΠΑΟ θα κάνουν αύξηση μετοχικού κεφαλαίου με 15-20 εκατομμύρια ο ΠΑΟΚ έβγαλε από την ΑΜΚ 600 χιλιαρικα και χτυπάει στα ίσα τον τίτλο είναι ένα μεγάλο πράγμα.

Μετά όμως τι?
Για πόσο θα μπορεί ο κόσμος να στηρίζει αυτήν την προσπάθεια που γίνεται σε τέτοιους καιρούς?
Γιατί να μην πάρεις με κακό μάτι έναν λεφτά που θα ερθει αν ο ΠΑΟΚ κατακτήσει κάποιον από τους στόχους του φέτος? Στην Ελλάδα ζούμε και άλλωστε οι ΠΑΟΚτσηδες έχουν χορτάσει τόσα χρόνια από μεγαλοσωτήρες.

hammer21
07-03-10, 15:29
Respect το γκρουπακι:

Γιατι οι Αρειανοι δεν πινουν πορτοκαλαδα?Γιατι εχει Πανθρακικο.:rofl::rofl::rofl:

yiapap
07-03-10, 15:30
Δεν έχεις άδικο...αλλά μπορεί να βρεθεί κάνα ανάλογος ΠΑΟΚτσης σαν τους Γιαννακόπουλους...

Και όχι μόνο για τον ΠΑΟΚ....ίσως στο μέλλον ηρεμήσουμε λίγο εμείς πρώτα, το δούμε σαν παιχνίδι και μετά οι περίεργοι που διοικούν ίσως καταλάβουν ότι δεν θα κάνουν δουλειές με το κράτος μέσω των ομάδων.Kαι οι Γιαννακόπουλοι και οι Βαρδινογιάννηδες, που κανείς ποτέ δεν αμφισβητεί ότι συμμετέχουν ΚΑΙ γιατί αγαπούν τον ΠΑΟ, δεν βάζουν τόσα χρήματα απλά και μόνο από την αγάπη τους για την ομάδα.
Τα επιχειρηματικά τους συμφέροντα προωθούν και μάλιστα παρασκηνιακά.
Αντίθετα οι Ζαγοράκηδες το κάνουν ως επάγγελμα χωρίς το παρασκήνιο (δηλαδή δεν χρειάζονται τον ΠΑΟΚ για να προωθήσουν συμφωνίες με το Δημόσιο). Γι αυτό και το κάνουν καλύτερα.
Το πρόβλημα είναι ότι οι Ζαγοράκηδες και η Θεσσαλονίκη δεν μπορούν να ανταγωνιστούν το παρασκήνιο του Αθηναϊκού παρακράτους (μα ποιός είμαι, ο Μίνος; :crazy:).

Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν ξέρω τελικά τι είναι καλύτερο. Να έρθει ένας διαπλεκόμενος λεφτάς ή να συνεχίσει να παλεύει ο ΠΑΟΚ (και ο κάθε ΠΑΟΚ επαναλαμβάνω) με τα θεριά σε αυτό το άθλιο σύστημα;

Rebel Scum
07-03-10, 15:48
Kαι οι Γιαννακόπουλοι και οι Βαρδινογιάννηδες, που κανείς ποτέ δεν αμφισβητεί ότι συμμετέχουν ΚΑΙ γιατί αγαπούν τον ΠΑΟ, δεν βάζουν τόσα χρήματα απλά και μόνο από την αγάπη τους για την ομάδα.
Τα επιχειρηματικά τους συμφέροντα προωθούν και μάλιστα παρασκηνιακά.
Αντίθετα οι Ζαγοράκηδες το κάνουν ως επάγγελμα χωρίς το παρασκήνιο (δηλαδή δεν χρειάζονται τον ΠΑΟΚ για να προωθήσουν συμφωνίες με το Δημόσιο). Γι αυτό και το κάνουν καλύτερα.
Το πρόβλημα είναι ότι οι Ζαγοράκηδες και η Θεσσαλονίκη δεν μπορούν να ανταγωνιστούν το παρασκήνιο του Αθηναϊκού παρακράτους (μα ποιός είμαι, ο Μίνος; :crazy:).

Κοίτα τους αντιβιωτικούς τους βάζω σε αλλη μοίρα γιατί δεν μπλέκουν τον ΠΑΟ με τις δουλειές τους. Απλά χώνουν λεφτά, κάνουν καλή δουλειά οργανωτικά, προστατεύουν και το παρασκήνιο και όταν ο ΠΑΟ κερδίζει περυσι τη ευρωλιγκα τα κάνουν π**τανα με τη διοργανώτρια αρχή επειδή θεώρησαν οτι πηγαν να τους του πάρουν.

Δε λέω ότι ο Καβούριας ή ο Κρόκους δεν "αγαπούν" την ομάδα τους...απλά τα συμφέροντα τους είναι πολύ πιο ψηλά στην λίστα τους.

Αυτό δεν ισχύει για τους κοντούς, είναι απλά άρρωστοι και πίστεψε με τέτοιους θες στην ομάδα σου.

ΥΓ. Πίστεψε με δεν είναι γεωγραφικό το θέμα...σίγουρα στας Αθήνας είναι πιο κοντά τα κέντρα αποφάσεων αλλά δεν ζούμε στην εποχή του τηλέγραφου... ο λεφτάς παίρνει το τζετ από τον Λονδίνο, σε 4 ώρες είναι Αθήνα να τα χώσει την ΚΕΔ για μισή ωρίτσα και μετά το απογευματάκι ανεβαίνει τούμπα να δει τον ομάδα του;) Κόσμο θέλει ο λεφτάς και εσείς και ο Άρης τον έχετε.



Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν ξέρω τελικά τι είναι καλύτερο. Να έρθει ένας διαπλεκόμενος λεφτάς ή να συνεχίσει να παλεύει ο ΠΑΟΚ (και ο κάθε ΠΑΟΚ επαναλαμβάνω) με τα θεριά σε αυτό το άθλιο σύστημα;

Το ξέρεις ότι η πρώτη επιλογή είναι η σωστή, ώρα να το αποδεχτείς κιόλας ;):p

Burning Skies
07-03-10, 16:13
και όταν ο ΠΑΟ κερδίζει περυσι τη ευρωλιγκα τα κάνουν π**τανα με τη διοργανώτρια αρχή επειδή θεώρησαν οτι πηγαν να τους του πάρουν.


Και οταν απειλουνται με (μικρο) προστιμο ανακαλουν και ζητουν συγγνωμη κανοντας κ@λοτουμπα. :p

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 4 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Το ξέρεις ότι η πρώτη επιλογή είναι η σωστή, ώρα να το αποδεχτείς κιόλας ;):p

Διαφωνω. Δεν χρειαζεται διαπλεκομενος λεφτας. Απλα ενας σοβαρος επιχειρηματιας μεσου βεληνεκους που θα στηριξει την ομαδα οταν πρεπει. Ουτε να χωνει τα τρελα χρηματα χρειαζεται, ουτε να γινει διαπλεκομενος. Αρκει να στηριξει το πλανο τον παραγοντων που υπαρχουν ηδη και να διαχειριστει σωστα τα οποια εσοδα απο επιτυχιες προς οφελος της ομαδας.

Οι διαπλεκομενοι λεφταδες δυσκολα θα αποδειχθουν και σωστοι διαχειριστες μιας ομαδας.
Μαλλον θα την εκμεταλλευτουν και θα χαλασουν οτι καλο παει να χτιστει.

Rebel Scum
07-03-10, 16:51
Και οταν απειλουνται με (μικρο) προστιμο ανακαλουν και ζητουν συγγνωμη κανοντας κ@λοτουμπα. :p

Ακριβώς....που αποδεικνύει ότι οι τύποι δεν είναι το κλασσικό λαμόγιο...πολλές φορές κάνουν χοντρά λάθη επειδή είναι οπαδοί. Και δεν είναι το πρόστιμο αλλά κάποια πράγματα που είδαν στην διαιτησία φέτος και φοβήθηκαν;)





Διαφωνω. Δεν χρειαζεται διαπλεκομενος λεφτας. Απλα ενας σοβαρος επιχειρηματιας μεσου βεληνεκους που θα στηριξει την ομαδα οταν πρεπει. Ουτε να χωνει τα τρελα χρηματα χρειαζεται, ουτε να γινει διαπλεκομενος. Αρκει να στηριξει το πλανο τον παραγοντων που υπαρχουν ηδη και να διαχειριστει σωστα τα οποια εσοδα απο επιτυχιες προς οφελος της ομαδας.

Οι διαπλεκομενοι λεφταδες δυσκολα θα αποδειχθουν και σωστοι διαχειριστες μιας ομαδας.
Μαλλον θα την εκμεταλλευτουν και θα χαλασουν οτι καλο παει να χτιστει.

Ούτε εγώ θέλω διαπλεκόμενο λεφτά....αλλά είμαι ρεαλιστής και ξέρω που ζω...ακόμα και ο σοβαρός που θέλει να επενδύσει θα αναγκαστεί να ασχοληθεί με το παρασκήνιο για να μην έχουν οι ασόβαροι πλεονέκτημα ενάντια στην ομάδα του.

Αν ο κάθε σοβαρός (αλλά μπατίρης) Ζαγοράκης κάνει μεν δουλειά αλλά λόγω παρασκηνίου δεν παίρνει αυτά που του αξίζουν (που πλέον μεταφράζονται σε ζεστό χρήμα, όχι μόνο σε χαρά τίτλου), πόσο ακόμα νομίζετε θα αντέχει σαν άνθρωπος να ασχολείται; Πόσο ακόμα θα μπορεί να κρατάει τους καλούς παίκτες που βρήκε ο άξυπνος Βρύζας;

Burning Skies
07-03-10, 17:08
Ούτε εγώ θέλω διαπλεκόμενο λεφτά....αλλά είμαι ρεαλιστής και ξέρω που ζω...ακόμα και ο σοβαρός που θέλει να επενδύσει θα αναγκαστεί να ασχοληθεί με το παρασκήνιο για να μην έχουν οι ασόβαροι πλεονέκτημα ενάντια στην ομάδα του.

Αν ο κάθε σοβαρός (αλλά μπατίρης) Ζαγοράκης κάνει μεν δουλειά αλλά λόγω παρασκηνίου δεν παίρνει αυτά που του αξίζουν (που πλέον μεταφράζονται σε ζεστό χρήμα, όχι μόνο σε χαρά τίτλου), πόσο ακόμα νομίζετε θα αντέχει σαν άνθρωπος να ασχολείται; Πόσο ακόμα θα μπορεί να κρατάει τους καλούς παίκτες που βρήκε ο άξυπνος Βρύζας;

Ασε βρε Rebel. Τα εχετε ολα δεμενα σχοινι κορδονι χωρις να εχετε παραστασεις για να τα δικαιολογησετε. Διοτι οι παραστασεις σας ειναι απο κοκορομαχιες ασοβαρων.
Ποιος ρε φιλε καθισε να φτιαξει ομαδα με διαρκεια και οραμα (χωρις να ειναι διαπλεκομενος) και τον εφαγε το παρασκηνιο;
ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ.
Ολοι λειτουργουσαν με λαθος νοοτροπια ή/και ασχοληθηκαν και με το παρασκηνιο.

Το παρασκηνιο ΝΑΙ μπορει να επιρρεασει σε ενα βαθμο, δεν μπορει ομως να φαει καποιον που υπερεχει αισθητα απο τους υπολοιπους (ή τουλαχιστον δεν μπορει να τον τρωει συνεχεια). Αυτο τουλαχιστον πιστευω εγω.

Ο Παοκ φετος εφτασε σε ενα σημειο να μπορεις να τον πεις σοβαρη και σταθερη ομαδα. Τα προηγουμενα χρονια ακομη δουλευοταν και ηταν ιδιαιτερα ασταθης ενω του ελειπε και η αυτοπεποιθηση. Και παλι ομως -ακομη και φετος- δεν ηταν ετοιμος απο την αρχη της χρονιας ενω εχει απειρα περιθωρια βελτιωσης.
Γιατι λοιπον να ξενερωσει ο Ζαγορακης αν χαθει φετος το πρωταθλημα; Αφου οπως ειμαστε ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ, (με τον τροπο που λειτουργουμε και με την νοοτροπια που εχουμε) δεν ειναι καθολου απιθανο να μας πατησει ο ΠΑΟ, αν οχι φετος, σε 1-2 χρονια.
Και δεν θεωρω οτι το οποιο παρασκηνιο θα ειναι τοτε ικανο να μας βοηθησει.
Πιστευεις οτι δεν το βλεπει αυτο ο Ζαγορακης; Εγω πιστευω οτι αν δεν το εβλεπε θα ειχε ηδη φυγει απο τον ΠΑΟΚ.

Και στην τελικη τι ειναι πιο ευκολο; Να δεσετε εσεις την γελοια αμυνα σας ή να αποκτησουμε εμεις ξανα στοιχειωδη επιθετικη αναπτυξη (που αμφοτερα θελουμε δεν θελουμε -και οση ευνοια και να υπαρχει- θα μας στοιχισουν και στο μελλον πολλα παιχνιδια) ή να δεσει ακομη καλυτερα και να ενισχυθει ορθολογικα ο φετινος ΠΑΟΚ;
Και αναλογισου το παραπανω ερωτημα με γνωμονα παντα τα μυαλα που κουβαλανε οι διοικησεις μας.

Rebel Scum
07-03-10, 18:48
Ασε βρε Rebel. Τα εχετε ολα δεμενα σχοινι κορδονι χωρις να εχετε παραστασεις για να τα δικαιολογησετε. Διοτι οι παραστασεις σας ειναι απο κοκορομαχιες ασοβαρων.
Ποιος ρε φιλε καθισε να φτιαξει ομαδα με διαρκεια και οραμα (χωρις να ειναι διαπλεκομενος) και τον εφαγε το παρασκηνιο;
ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ.
Ολοι λειτουργουσαν με λαθος νοοτροπια ή/και ασχοληθηκαν και με το παρασκηνιο.

Το παρασκηνιο ΝΑΙ μπορει να επιρρεασει σε ενα βαθμο, δεν μπορει ομως να φαει καποιον που υπερεχει αισθητα απο τους υπολοιπους (ή τουλαχιστον δεν μπορει να τον τρωει συνεχεια). Αυτο τουλαχιστον πιστευω εγω.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το σχοινί κορδόνι και ποιοι είμαστε εμείς που δεν έχουμε παραστάσεις...πες γιατί εσύ προφανώς έχεις.

Κανένα σοβαρό δεν έφαγε το παρασκήνιο έχεις δίκιο...οπότε το συμπέρασμα είναι είτε ότι δεν υπάρχει παρασκήνιο ή ότι κανείς σοβαρός δεν ασχοληθηκε με το ποδόσφαιρο. Διάλεξε.

Για το bold .....Τα θες και τα λες; Πόσες φορές είναι μια ομάδα τόσο καλύτερη από τις υπόλοιπες για να αγνοεί το παρασκήνιο; Λίγος ρεαλισμός δεν βλάπτει.








Ο Παοκ φετος εφτασε σε ενα σημειο να μπορεις να τον πεις σοβαρη και σταθερη ομαδα. Τα προηγουμενα χρονια ακομη δουλευοταν και ηταν ιδιαιτερα ασταθης ενω του ελειπε και η αυτοπεποιθηση. Και παλι ομως -ακομη και φετος- δεν ηταν ετοιμος απο την αρχη της χρονιας ενω εχει απειρα περιθωρια βελτιωσης.
Γιατι λοιπον να ξενερωσει ο Ζαγορακης αν χαθει φετος το πρωταθλημα; Αφου οπως ειμαστε ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ, (με τον τροπο που λειτουργουμε και με την νοοτροπια που εχουμε) δεν ειναι καθολου απιθανο να μας πατησει ο ΠΑΟ, αν οχι φετος, σε 1-2 χρονια.
Και δεν θεωρω οτι το οποιο παρασκηνιο θα ειναι τοτε ικανο να μας βοηθησει.
Πιστευεις οτι δεν το βλεπει αυτο ο Ζαγορακης; Εγω πιστευω οτι αν δεν το εβλεπε θα ειχε ηδη φυγει απο τον ΠΑΟΚ.

Και στην τελικη τι ειναι πιο ευκολο; Να δεσετε εσεις την γελοια αμυνα σας ή να αποκτησουμε εμεις ξανα στοιχειωδη επιθετικη αναπτυξη (που αμφοτερα θελουμε δεν θελουμε -και οση ευνοια και να υπαρχει- θα μας στοιχισουν και στο μελλον πολλα παιχνιδια) ή να δεσει ακομη καλυτερα και να ενισχυθει ορθολογικα ο φετινος ΠΑΟΚ;
Και αναλογισου το παραπανω ερωτημα με γνωμονα παντα τα μυαλα που κουβαλανε οι διοικησεις μας.

Ότι πεις...αν του φάνε φέτος τα 20 μύρια του CL του Ζαγοράκη πλαγίως και του το ξανακάνουν 1-2 φορές αυτός θα συνεχίσει να ασχολείται.

Όσο για το ποια ομάδα έχει περισσότερες δυνατότητες βελτίωσεις, το είπα και θα το ξαναπώ, αυτή που θα έχει τα λεφτά!
Και όσοι μου φέρνουν για παράδειγμα τον φετινό ΠΑΟΚ συγγνώμη αλλά γελάω. Αν δεν βρεθεί χρήμα να υποστηρίξει αυτή την προσπάθεια πάλι αργά ή γρήγορα θα πάει χαμένη.

Το χρήμα είναι προαπαιτούμενο για να γίνεις κάποιος και να μείνεις εκεί.

Burning Skies
07-03-10, 19:11
Δεν το καταλαβαίνω αυτό το σχοινί κορδόνι και ποιοι είμαστε εμείς που δεν έχουμε παραστάσεις...πες γιατί εσύ προφανώς έχεις.

Κανένα σοβαρό δεν έφαγε το παρασκήνιο έχεις δίκιο...οπότε το συμπέρασμα είναι είτε ότι δεν υπάρχει παρασκήνιο ή ότι κανείς σοβαρός δεν ασχοληθηκε με το ποδόσφαιρο. Διάλεξε.

Για το bold .....Τα θες και τα λες; Πόσες φορές είναι μια ομάδα τόσο καλύτερη από τις υπόλοιπες για να αγνοεί το παρασκήνιο; Λίγος ρεαλισμός δεν βλάπτει.

Οχι ουτε εγω εχω παραστασεις. οποτε δεν μπορω να μιλαω για κατι με βεβαιοτητα και ακριβως αυτο σου καταλογιζω. Ας δουμε πρωτα μια ομαδα σοβαρη, σταθερη και με οραμα. Και αν δεν καταφερει να πετυχει κατι τοτε τα ξαναλεμε. Ως τωρα παντως κανεις δεν καθισε να φτιαξει οτι εφτιαξε ως τωρα ο ΠΑΟΚ. Αντε να το εκανε και ο Εργοτελης (που επισης εχει σταθεροποιηθει στην Α' εθνικη εξ αιτιας αυτου) του οποιου εργοτελη ομως του λειπει ακομη η σταθεροτητα που οδηγει στον πρωταθλητισμο. Επισης δεν εχει σε καμια περιπτωση την υποστηριξη απο την εξεδρα που εχει ο ΠΑΟΚ (κατι που μετρα πολυ).

Οσο για το bold επιμενω οτι απεναντι σε μας που λειτουργουμε τελειως αρπα κολα ο οποιοσδηποτε σοβαρος αν λειτουργησει με συστημα (κατι που οχ. δειχνει να κανει ο ΠΑΟΚ) μπορει να κανει την διαφορα.
Το παρασκηνιο τετοιες νοοτροπιες αλλωστε το συντηρουνε.


Ότι πεις...αν του φάνε φέτος τα 20 μύρια του CL του Ζαγοράκη πλαγίως και του το ξανακάνουν 1-2 φορές αυτός θα συνεχίσει να ασχολείται.

Όσο για το ποια ομάδα έχει περισσότερες δυνατότητες βελτίωσεις, το είπα και θα το ξαναπώ, αυτή που θα έχει τα λεφτά!
Και όσοι μου φέρνουν για παράδειγμα τον φετινό ΠΑΟΚ συγγνώμη αλλά γελάω. Αν δεν βρεθεί χρήμα να υποστηρίξει αυτή την προσπάθεια πάλι αργά ή γρήγορα θα πάει χαμένη.

Το χρήμα είναι προαπαιτούμενο για να γίνεις κάποιος και να μείνεις εκεί.

Τι εννοεις να του φανε; Γιατι περιμενε φετος ο ΠΑΟΚ να παρει πρωταθλημα; Ξεκινησε μουδιασμενος και κατεληξε outsider που χτυπα τιτλο. Το να τον φανε πανω στο νημα δεν νομιζω να ειναι λογος να τα παρατησει. Και ναι αν το ξανακανουν 1-2 φορες (αν συνεχισει βελτιωμενος) ειναι λογικο να ερθει η απογοητευση. Δεν νομιζω ομως να τα καταφερουν. Αν ο ΠΑΟΚ συνεχισει σε αυτο το δρομο πιστευω οτι θα τα καταφερει.

Για τα υπολοιπα κανεις ενα θεμελιωδες λαθος. Πεισσοτερες δυνατοτητες εχει αυτη η ομαδα που ειναι ΟΜΑΔΑ.
Και τα λεφτα ειδαμε τι εφεραν στις δικες μας στο αγωνιστικο επιπεδο. Εδω και τοσα χρονια τα τσακωνουμε (και εσεις και εμεις) απο τις Ευρωπες και αγωνιστικα συνεχιζουμε να παραπαιουμε.
Τα λεφτα δεν ειναι λοιπον προαπαιτουμενο αλλα απλα ενας παραγοντας.

Rebel Scum
07-03-10, 19:16
Κάτσε ρε burning πως παραπαίεις ; Παίρνεις τα λεφτά τόσα χρόνια από το CL και έχεις γίνει ισόβιος πρωταθλητής...έτσι παραπαίεις;

Αν εννοείς για διεκδίκηση ευρωπαϊκού τίτλου άστο...γιατί οι ξένοι παίζουν με ακόμα περισσότερα λεφτά.

Αυτό λέω ο κακομοίρης, λεφτά λεφτά λεφτά. Θέλει και άλλα πράγματα αλλά τα λεφτά είναι το πρώτο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.