PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
07-03-10, 19:29
Κάτσε ρε burning πως παραπαίεις ; Παίρνεις τα λεφτά τόσα χρόνια από το CL και έχεις γίνει ισόβιος πρωταθλητής...έτσι παραπαίεις;

Αν εννοείς για διεκδίκηση ευρωπαϊκού τίτλου άστο...γιατί οι ξένοι παίζουν με ακόμα περισσότερα λεφτά.

Αυτό λέω ο κακομοίρης, λεφτά λεφτά λεφτά. Θέλει και άλλα πράγματα αλλά τα λεφτά είναι το πρώτο.

Ρε rebel καταλαβαινομαστε ή οχι; Εννοω οτι αγωνιστικα εγω και εσυ παρα τα λεφτα δεν παμε μπροστα. Και αυτο οφειλεται στο οτι λειτουργουμε ασοβαρα, χωρις πλανο και οργανωση.
Προπονητης θα κατσει στην καλυτερη (και σπανια) 1-2 χρονια, μεταγραφες θα γινουν μονο για επικοινωνιακους λογους και χωρις μελετη, ολοι θα ασχολουνται μονιμως με τα επικοινωνιακα (κατι που επηρρεαζει το αγωνιστικο κομματι) κλπ κλπ
Απλα μεχρι σημερα δεν ειχαμε κανεναν που να λειτουργει σοβαρα για να μας χτυπησει οποτε το παρασκηνιο και η διαφορα ποιοτητας στο ροστερ με τους υπολοιπους (αν και οχι αντιπροσωπευτικη των χρηματων που εχουμε αποκομισει) ηταν αρκετα για να πρωταγωνιστουμε.

Αυτο λεω λοιπον - οτι αν βρεθει επιτελους καποιος σοβαρος (εστω και χωρις την οικονομικη μας ευχερεια) θεωρω οτι θα μπορεσει να πρωταγωνιστησει. Και σου προτεινω να μην το δενεις σχοινι κορδονι οτι θα αποτυχει εξαιτιας του παρασκηνιου.

Αν μαλιστα το πετυχει και μεταφερει την σοβαροτητα του και κατα την διαχειριση των εσοδων που θα του προσφερει ενας τιτλος τοτε ποιος τον πιανει...

Rebel Scum
07-03-10, 19:35
Αυτό είναι το ελληνικό ποδόσφαιρο burning...δεν μπορεί να είναι πολύ καλύτερο...για πολλούς λόγους.
Όποιος θέλει ποιότητα λάθος μαγαζία διάλεξε.

subzer0
07-03-10, 19:35
Κι εσείς μην μιλάτε και πολύ για το παρασκήνιο , γιατί όπου να ´ναι μπορεί να εμφανιστούν κάποιοι που να λένε για τον Γκαγκάτση που πήγε στον ΠΑΟΚ , για την εύνοια που είχε πέρυσι από την διαιτησία , για την εύνοια που έχει τόσα χρόνια από το κράτος.
Τα ξέρετε τώρα. :p :p

Rebel Scum
07-03-10, 19:44
Κι εσείς μην μιλάτε και πολύ για το παρασκήνιο , γιατί όπου να ´ναι μπορεί να εμφανιστούν κάποιοι που να λένε για τον Γκαγκάτση που πήγε στον ΠΑΟΚ , για την εύνοια που είχε πέρυσι από την διαιτησία , για την εύνοια που έχει τόσα χρόνια από το κράτος.
Τα ξέρετε τώρα. :p :p


Πάντως το ότι ο Ζαγορ έκανε έστω σύντομη κολεγιά με το Γκαγκάτσι εμένα μου λέει ότι είναι έξυπνος και διατεθιμένος να κινηθεί όπως χρειάζεται αντί να το παίξει αντάρτικο.

subzer0
07-03-10, 19:51
Πάντως το ότι ο Ζαγορ έκανε έστω σύντομη κολεγιά με το Γκαγκάτσι εμένα μου λέει ότι είναι έξυπνος και διατεθιμένος να κινηθεί όπως χρειάζεται αντί να το παίξει αντάρτικο.

Μα το δήλωσε και ο Ζαγοράκης.
Ο λόγος που πήρε τον Γκαγκάτση ήταν ότι δεν είχε κάποιον παράγοντα που να ξέρει τα πράγματα μέσα στα κέντρα αποφάσεων.
Άλλωστε είχαν αλλάξει τα κοζια όταν πήρε τον Γκαγκατση.
Και αυτό το πλήρωσε με τα κόντρα σφυρίγματα στην αρχή της σεζόν μέχρι που πήρε πόδι.

Burning Skies
07-03-10, 19:55
Αυτό είναι το ελληνικό ποδόσφαιρο burning...δεν μπορεί να είναι πολύ καλύτερο...για πολλούς λόγους.
Όποιος θέλει ποιότητα λάθος μαγαζία διάλεξε.

Άλλο πραγμα λεω. Δεν μιλησα για ποιοτητα αλλα για σοβαροτητα.

Και αποψη δικη μου ειναι πως οποιος ειναι τοσο πια πεσσιμιστης και διαφωνει με αυτα που γραφω κακως ασχολειται με το ποδοσφαιρο.

Rebel Scum
07-03-10, 20:41
Μα το δήλωσε και ο Ζαγοράκης.
Ο λόγος που πήρε τον Γκαγκάτση ήταν ότι δεν είχε κάποιον παράγοντα που να ξέρει τα πράγματα μέσα στα κέντρα αποφάσεων.
Άλλωστε είχαν αλλάξει τα κοζια όταν πήρε τον Γκαγκατση.
Και αυτό το πλήρωσε με τα κόντρα σφυρίγματα στην αρχή της σεζόν μέχρι που πήρε πόδι.

Ναι δεν λέω ότι λόγω Γκαγκάτση πήρατε κάτι...απλά το κρίνω σαν δείγμα γραφής από τον Ζαγοράκη...ότι έχει καταλάβει το παιχνίδι και προσπαθεί τουλάχιστο να το παίξει.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 1 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Άλλο πραγμα λεω. Δεν μιλησα για ποιοτητα αλλα για σοβαροτητα.

Και αποψη δικη μου ειναι πως οποιος ειναι τοσο πια πεσσιμιστης και διαφωνει με αυτα που γραφω κακως ασχολειται με το ποδοσφαιρο.

Πεσιμιστής δεν είμαι ακριβώς (ίσως λίγο) απλά το θεωρώ ρεαλισμό.

Οι ελληνικές ομάδες διαχρονικά έχουν δείξει που είναι το ταβάνι τους. Μακάρι κάτι να αλλάξει αλλά δεν το βλέπω.

xabikos
08-03-10, 00:28
Προσωπικά επιμένω. Δεν θέλω κάποιον επιχειρηματία που θα επιδιώκει άλλα πράγματα μέσα από την ομάδα. Το ιδανικό θα ήταν να βρεθούν καμιά εικοσαριά Παοκτσήδες που μπορούν να βάλουν τα έξτρα 4-5 εκατομμύρια που θέλει η ομάδα για να αλλάξει οικονομικό επίπεδο. Έτσι και αλλιώς εμείς θα δίνουμε άλλα 6-7 με τα διαρκείας και ακόμη 4-5 μπορεί να πάρει η ομάδα από τηλεοπτικά και χορηγούς. Αν αυτό δεν φτάνει να πάρω ένα πρωτάθλημα που το αξίζω να μην πάρω ποτέ. Το να έρθει ένας Κόκαλης στον ΠΑΟΚ θα είναι η καταστροφή μας. Όσο μπορούμε θα την πάμε μόνοι μας την ομάδα.

Για το φετινό πρωτάθλημα αναμενόμενη η σημερινή γκέλα του Ολυμπιακού. Θα τολμήσω να προβλέψω πως την επόμενη αγωνιστική θα χάσουμε και εμείς βαθμούς στον Άρη οπότε το πρωτάθλημα θα τελειώσει και δεν θα έχει καμία σημασία το ματς ΠΑΟ-ΟΣΦΠ. Επίσης πιστεύω πως το ματς στο Χαριλάου θα είναι 0-0 και θα πάρουμε και μια κόκκινη. Ο Κούπερ είναι πολύ έξυπνος και θα πάει να κλέψει το ματς. Ξέρει πολύ καλά πως σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να στήσει την ομάδα του για να μας ρίξει τρία γκολ γιατί θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Αυτό που θα τον ενδιαφέρει κυρίως είναι να μην χάσει γιατί σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο θα υπάρχει απίστευτη γκρίνια πριν το ματς της χρονιάς για τον Άρη που είναι ο ημιτελικός του κυπέλλου. Αν γίνει καμιά στραβή και κερδίσουμε τότε όντως θα έχουμε κάποιες πιθανότητες για πρωτάθλημα.

subzer0
08-03-10, 00:39
Πριν λίγο , ένας καλλιτέχνης στον ΣΚΑΙ , αναλύοντας το πρόγραμμα του ΠΑΟ μέχρι το τέλος της σεζόν , είπε πως το παιχνίδι την τελευταία αγωνιστική του ΠΑΟ μέσα στα Γιάννενα μπορεί να μην γίνει στα Γιάννενα αν έχουν υποβιβαστεί τα Γιάννενα και να γίνει στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Έρε γέλιο που έχουν μερικοί.

Τελικά τι έγινε με το ματς Ηρακλής - Ολυμπιακός? Δεν κέρδισε ο Ηρακλής μέσα στην Τρίπολη για να χάσει σήμερα?
Ο Ηρακλής ξεκίνησε το παιχνίδι με 10 παίχτες μια και δηλώθηκε ο Κονέ να εκτίσει την τιμωρία του σήμερα?

Έρε γέλιο που έχουν μερικοί.

Rebel Scum
08-03-10, 01:54
Επίσης ο Άρης πάει σίγουρα Ευρώπη αν παίξει τελικό κυπέλλου με Παναθηναϊκό και ο ΠΑΟ είναι πρωταθλητής....

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Πριν λίγο , ένας καλλιτέχνης στον ΣΚΑΙ , αναλύοντας το πρόγραμμα του ΠΑΟ μέχρι το τέλος της σεζόν , είπε πως το παιχνίδι την τελευταία αγωνιστική του ΠΑΟ μέσα στα Γιάννενα μπορεί να μην γίνει στα Γιάννενα αν έχουν υποβιβαστεί τα Γιάννενα και να γίνει στο Ολυμπιακό Στάδιο.


Με τι σκεπτικό αμόλησε αυτό τον πύραυλο εδάφους σελήνης;

Gordito
08-03-10, 02:19
Αν εχει κριθει το Πρωταθλημα, και ο ΠΑΣ εχει πεσει ή σωθει, ΒΕΒΑΙΩΣ και να γινει στο ΟΑΚΑ.

Το ειδατε σημερα το χωραφι του ΠΑΣ;

Και πολυ λεω χωραφι, για βουστασιο μιλαμε.

Αλλα εσας τι σας κοφτει;

xabikos
08-03-10, 02:33
Σαν λίγο αργά να ευαισθητοποιήθηκαν κάποιοι. Όταν φάγαμε την τεσσάρα δεν μιλούσαν για το γήπεδο αλλά για το τσίρκο την ομάδα μας. Ελπίζω να έχει ελπίδες ο Πας τελευταία αγωνιστική και να έχει βρέξει πριν το ματς να δούμε πως θα παίξει και ο Παο εκεί τελευταία αγωνιστική.

subzer0
08-03-10, 10:19
Αν εχει κριθει το Πρωταθλημα, και ο ΠΑΣ εχει πεσει ή σωθει, ΒΕΒΑΙΩΣ και να γινει στο ΟΑΚΑ.

Το ειδατε σημερα το χωραφι του ΠΑΣ;

Και πολυ λεω χωραφι, για βουστασιο μιλαμε.

Αλλα εσας τι σας κοφτει;

Εμάς μας κοφτει γιατί θελουμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα για να πάρουμε τα λεφτά του Champions Leauge , να τα δωσουμε στα Γιάννενα να φτιάξουν το γήπεδο τους και τα υπολοιπα να τα κάνουμε Μαλαματινες μια και έχουμε ανύπαρκτη διοίκηση.

Πως σου φάνηκε?

wi fi thief
08-03-10, 10:52
Εμάς μας κοφτει γιατί θελουμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα για να πάρουμε τα λεφτά του Champions Leauge , να τα δωσουμε στα Γιάννενα να φτιάξουν το γήπεδο τους και τα υπολοιπα να τα κάνουμε Μαλαματινες μια και έχουμε ανύπαρκτη διοίκηση.

Πως σου φάνηκε?


κατ' αρχην ο gordito εγραψε «αν εχει κριθει το πρωταθλημα και να εχει υποβιβαστει ο ΠΑΣ»

δευτερον: ωραια η ιδεα με τις μαλαματινες :p

@ gordito: φιλε, ελεος
εχω εγω προβλημα, οχι σαν ΑΕΚτζης ή σαν φιλαθλος αλλα σαν πρωτευον και νοημον θηλαστικο, ακομα και τα δελφινια που εχουνε ιδιο μεγεθος εγκεφαλο με εμενα θα γελουσανε με τετοιες ιδεες :p

δηλαδη αν εχουνε κριθει ολα και ειναι οντως ακαταλληλο το ζωσιμαδες η μονη εναλλακτικη ειναι το ΟΑΚΑ;
υπαρχει καποιος κανονισμος, καποιο προηγουμενο παραδειγμα, κατι τελος παντων που μπορει να στηριξει τετοια προταση;
και στα 3καλα εχει ωραιο χορταρι και στη λαρισα και στο βολο και στην αρτα και αλλου.
ελεος δηλαδη με τη μ@λακια που πεταει ο καθενας δημοσιοβλακας...
μπορει καποιος να μας πει ποιος ηλιθιος εριξε την ιδεα; (κατι διαβασα για καποιον δημοσιογραφο του skai, ονομα ξερουμε; )


εισαι σοβαρος; με ποιο σκεπτικο αλλαζουνε εδρες λογω του οτι το χορταρι δεν ειναι καλο;
το να γινει αλλαγη εδρας λογω χλοοταπητα (και μαλιστα να γινει το παιχνιδι στην εδρα του αντιπαλου) ειναι η πιο μεγαλη ηλιθιοτητα που εχω ακουσει φετος στη μπαλα, ουτε στο τζιμπουτι που εχει δυο γηπεδα δεν στεκει τετοια ιδεα...
ακομα και τιμωρια για το χειροτερο αδικημα δεν ειναι δυνατον να τιμωρησει μια ομαδα οχι μονο να μην παιξει στην εδρα της αλλα να παιξει στην εδρα του αντιπαλου και οχι σε ουδετερο


αν θελει ο βαζελος να κανει κοκκαλικη «φιεστα» ας κανει ενα φιλικο κατα προτιμηση με τον ΟΦΗ, να γιορτασουνε τα βαζελια και το πρωταθλημα και την ανοδο της θυγατρικης στην α' εθνικη

παλι καλα δηλαδη που δεν ζητησανε αφου κριθηκανε ολα και αφου το χορταρι το μαη δεν θα κανει για να βγαλει την ανυπερβλητη ποιοτητα του ο αδιαφορος σε εκεινο το παιχνιδι βαζελος, να μη γινει καν το παιχνιδι και να καταχωρηθει το ματς με 0-3 στο βαζελο.

προλαβαινετε να κανετε αρχηγο το σισε, να παρει και αυτα τα γκολ για να χτυπησει χρυσο παπουτσι...:p

subzer0
08-03-10, 11:40
Wi fi thief ξέρω τι είπε ο Gordito.
Το θέμα είναι πως αυτό που είπε ο Gordito δεν το είπε ο καλλιτέχνης του ΣΚΑΙ.
Είπε δηλαδή «αν έχει υποβιβαστεί ο ΠΑΣ» αλλά δεν είπε ταυτόχρονα «και έχει πάρει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟ».

Που σημαίνει ότι το έχουν δεδομένο , που και αυτό σημαίνει πως δεν βάζουν μυαλό με τίποτα εκεί κάτω.

Αυτά βέβαια είναι τα κλασσικά κολληματα του subzer0 οπότε μην ασχολείστε.
Μπορεί να μου βρισουν την μάνα και να μην ασχοληθώ αλλά όταν βλέπω τέτοια πράγματα τρελαίνομαι.

Για αυτό κι εγώ θέλω να έχει κριθεί το πρωτάθλημα τελευταία αγωνιστική , να το έχει κατακτήσει ο ΠΑΟΚ και να μην γίνει το ΠΑΟΚ - Εργοτέλης στην Τουμπα αλλά στο Παγκρητιο να πανε εκεί οι μισοί ΠΑΟΚτσηδες και οι άλλοι μισοί να πανε στα Γιαννενα.

Rebel Scum
08-03-10, 12:13
Αν εχει κριθει το Πρωταθλημα, και ο ΠΑΣ εχει πεσει ή σωθει, ΒΕΒΑΙΩΣ και να γινει στο ΟΑΚΑ.

Το ειδατε σημερα το χωραφι του ΠΑΣ;

Και πολυ λεω χωραφι, για βουστασιο μιλαμε.

Αλλα εσας τι σας κοφτει;

Φίλε αν αυτή η πρόταση έπεφτε από τον ΠΑΣ αφού έχει κριθεί ο τίτλος και η παραμονή και τα έσοδα πάνε στον ΠΑΣ δεν θα διαφωνούσα. Αλλά το να το αναφέρει τώρα ένας δημοσιογράφος είναι το λιγότερο άκαιρο.

Πως να μην προκληθεί ένας οπαδός σαν τον sub πχ που η ομάδα του διεκδικεί ακόμα τον τίτλο.

Αλλά και να είχε ήδη κριθεί ο τίτλος πάλι είναι ηλίθιο να λέγονται αυτά από υποτιθέμενους δημοσιογράφους.

gallahant
08-03-10, 14:00
Αν εχει κριθει το Πρωταθλημα, και ο ΠΑΣ εχει πεσει ή σωθει, ΒΕΒΑΙΩΣ και να γινει στο ΟΑΚΑ.

Το ειδατε σημερα το χωραφι του ΠΑΣ;

Και πολυ λεω χωραφι, για βουστασιο μιλαμε.

Αλλα εσας τι σας κοφτει;

Ναι και από του χρόνου όλα τα παιχνίδια του ο βάζελος θα τα παίζει εντός για να μην έχουμε τέτοια θέματα.

odd
08-03-10, 14:28
Ρε παιδιά, έχει ξανασυμβεί, αν ο πρωταθλητής έχει ήδη προκύψει και μαθηματικά και παίζει τελευταίο ματς εκτός με ομάδα που είναι αδιάφορη, τότε το ματς να γίνεται στους πρωταθλητές για λόγους φιέστας κλπ.

Βέβαια τζάμπα κουβέντα κάνουμε, ακόμα έχει δρόμο το πρωτάθλημα.

υγ. πολύ γουστάρω που ο ΟΣΦΠ είναι εκτός πρωταθλήματος. Ότι κι αν γίνει στην κορυφή, ο άλλος θα βρει πάλι τον ΟΣΦΠ στα μπαράζ και θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος.

περί ΠΑΟΚ: αν περάσει από Χαριλάου θεωρώ πως δεν θα χάσει βαθμούς πουθενά αλλού.

subzer0
08-03-10, 14:40
Odd εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτά που γράφει ο Gordito ( το συγκεκριμένο , όχι γενικά ).
Έχω πρόβλημα με αυτούς τους αθώους δημοσιογράφους και αυτά που λένε και γράφουν σε κανάλια και εφημερίδες.
Αυτούς που προεξοφλούν πρωταθλήματα και αγώνες.

Αυτά είναι τα κολληματα μου. Τι να κάνω?

DOU
08-03-10, 15:27
Eιναι θετικο που πανηγυριζουν στον ΠΑΟ για την διαφορα των 5 βαθμων απο τον οσφπ και φαινεται να μην...υπολογιζουν τον Παοκ που ειναι στους 2 βαθους διαφορα.

odd
08-03-10, 16:53
Eιναι θετικο που πανηγυριζουν στον ΠΑΟ για την διαφορα των 5 βαθμων απο τον οσφπ και φαινεται να μην...υπολογιζουν τον Παοκ που ειναι στους 2 βαθους διαφορα.

Κάνεις λάθος. Τουλάχιστο προσωπικά πανηγυρίζω το +5 από τον ΟΣΦΠ αλλά όχι το πρωτάθλημα. Το +5 από και τη τρίτη θέση του ΟΣΦΠ όμως επίτρεψέ μου να το πανηγυρίζω. Για το πρωτάθλημα ξαναείπα πως έχει χρόνο ακόμα.

Ο λόγος που πανηγυρίζω το +5 είναι ο ίδιος που πανηγυρίζει ο ΠΑΟΚτσής το +17 από τον Άρη. Και ο λόγος που θέλω να ρίξω 3 στον ΟΣΦΠ ότι και να γίνει στο πρωτάθλημα είναι ο ίδιος λόγος που ο ΠΑΟΚτσής θέλει να ρίξει 3 στον Άρη.

Απλά οπαδικά πράγματα.

subzer0
09-03-10, 01:23
Μια και πλησιάζει το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης σε λίγες μέρες


Μπαλής: «Ο Αρειανός ζει και αναπνέει για αυτό το ντέρμπι»


Ο Ντίνος Μπαλής μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» για το ντέρμπι του Άρη με τον ΠΑΟΚ. Μεταξύ των άλλων ο βετεράνος άσος των «κιτρίνων» τόνισε: «Για το παιχνίδι της Καβάλας αξίζει να σημειωθεί ότι σε ένα ακατάλληλο γήπεδο δύο τεχνικές ομάδες δεν μπορούσαν να παίξουν αυτό που ήθελαν. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Η Καβάλα άλλωστε είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος. Πρέπει ο κύριος Κούπερ από εδώ και πέρα να κοιτάξει τα επόμενα παιχνίδια που είναι κρίσιμα για την ομάδα. Με τον ΠΑΟΚ είναι ένα παιχνίδι ντέρμπι. Ο ΠΑΟΚ είναι μια πειθαρχημένη ομάδα και χρειάζεται σεβασμό. Ο Αρειανός ζει και αναπνέει για αυτό το παιχνίδι και ο αγώνας είναι ο τελικός των τελικών. Εύχομαι να μην γίνουν έκτροπα και να δούμε ένα καλό παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ είναι δύσκολη ομάδα και δεν μπορείς να την κερδίσεις εύκολα, αλλά πιστεύω ότι οι παίκτες του Άρη θα τα δώσουν όλα για τη νίκη. Ο κόσμος θέλει τη νίκη γιατί ο ΠΑΟΚ είναι ο μεγάλος του αντίπαλος. Θα είναι η μεγαλύτερη ήττα της ιστορίας του αν χάσει αυτό το παιχνίδι ο Άρης. Έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα του Άρη και αυτό το παιχνίδι είναι στοίχημα για όλους στον Άρη. Στα ντέρμπι δεν υπάρχουν συστήματα και συνταγές, όποιος το θέλει πιο πολύ το παιχνίδι, θα το κερδίσει. Είναι ένα ματς «ζωής και θανάτου». Θέλει δύναμη και τσαμπουκά σε αθλητικά πλαίσια. Αν ο Άρης πάει στο τελικό με τον Παναθηναϊκό και έχει πάρει το πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός και να χάσει το κύπελλο, θα βγει Ευρώπη ο Άρης.

Θα προτιμούσα να κερδίσει ο Άρης τον ΠΑΟΚ από το να πάρει το κύπελλο. Η ομάδα δεν έχει καλή φυσική κατάσταση, αλλά τον κύριο Κούπερ θα τον κρίνω από του χρόνου. Με Κούπερ προπονητή τα επόμενα χρόνια ο Άρης θα πρωταγωνιστήσει. Μακάρι να τον αφήσουν να δουλέψει όπως ο ίδιος γνωρίζει. Επίσης θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στον Ηρακλή που κέρδισε τον Ολυμπιακό και διέψευσε τα όσα ακούγονταν στην Αθήνα».

http://www.metropolisradio.gr/balis-%C2%ABo-arianos-zi-ke-anapnei-gia-afto-to-ntermpi%C2%BB

Έτσι , να έχουμε να συζητάμε.
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Gordito
09-03-10, 01:36
Αν ηταν αντιστροφα τα πραγματα, οι ΠΑΟΚτζηδες θα ελεγαν διαφορετικα πραγματα, ε; :rolleyes:

subzer0
09-03-10, 01:39
Φαντάζομαι κάνεις πλάκα.
Εκτός και αν δεν παρακολουθείς το νήμα αυτό , που το παρακολουθείς γιατί εμφανίζεσαι μερικές φορές και μας ψυχαγωγείς.
Ή αν θεωρείς αυτά που λέει λογικά από μια ομάδα που είναι 40 χρόνια άτιτλη.

Sakoulas
09-03-10, 07:42
Απο τις τραγικοτερες δηλωσεις που εχω διαβασει. Και μαλιστα προερχομενη απο πρωην επαγγελματια ποδοσφαιριστη.
Υστερα φωναζουμε πως και γιατι οι "κατω" μας θεωρουν μιζερους. Αφου βγαζουμε τα ματια μας μονοι μας.
Αν ηταν θεμα καζου να το δεχτω. Αλλα ο τυπος απ'οτι φαινεται μιλαει σοβαροτατα.
Μπραβο στον Μπαλη...:down:

ΥΓ. Στην τελευταια προταση του που αναφερεται σ'εμας, δεν τον βλεπω να καυτηριαζει και αυτα που ακουγονταν εδω πανω...

blade_
09-03-10, 08:00
Κοπιαστε τη κυριακη...

........Auto merged post: blade_ πρόσθεσε 4 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Φαντάζομαι κάνεις πλάκα.
Εκτός και αν δεν παρακολουθείς το νήμα αυτό , που το παρακολουθείς γιατί εμφανίζεσαι μερικές φορές και μας ψυχαγωγείς.
Ή αν θεωρείς αυτά που λέει λογικά από μια ομάδα που είναι 40 χρόνια άτιτλη.



το παιζουν κ ανωτεροι τωρα κ νομιζουν οτι θα παρουν πρωταθληματακι

χαχαχα

ας γελασω ΓΥΦΤΙΚΑ ;)

παρτε κ ενα βιντεακι..να δειτε πως καταντησε η ομαδα να εχει ιδια νοοτροπια με τους "οπαδους" της...

και να ειναι κ περηφανη κιολας...χαχαχα

http://www.youtube.com/watch?v=nlz35VsNB1w

θαυμαστε τους

Seitman
09-03-10, 11:34
blade φίλε μου,
Δε πας να σβήσεις κάνα κεράκι στη βούλα του πέναλτι??? :whistle:

bianconero
09-03-10, 14:37
Ελπίζω να έχει ελπίδες ο Πας τελευταία αγωνιστική και να έχει βρέξει πριν το ματς να δούμε πως θα παίξει και ο Παο εκεί τελευταία αγωνιστική.

Δεν χρειάζεται φίλε xabiko να έχει βρέξει ή να έχει χιονίσει. Οι παίκτες των Ιωαννίνων έχουν μάθει πλέον να παίζουν σ' αυτό το βούρκο, οπότε οι υπεύθυνοι της ομάδας/γηπέδου πριν από κάθε αγώνα βρέχουν το χόρτο (να το πει ο Θεός).
Είμαι πάντως σίγουρος, ότι ακόμη και αν έχουν πέσει στη Β', κάτι θα θέλουν να πάρουν από το τελευταίο παιχνίδι, σαν εκδίκηση για τα του κυπέλου (πιστεύω ότι θα περάσει φυσικά στον τελικό ο παο), άσχετα αν χάσουν στο τέλος με μεγάλη διαφορά γκολ.


Eιναι θετικο που πανηγυριζουν στον ΠΑΟ για την διαφορα των 5 βαθμων απο τον οσφπ και φαινεται να μην...υπολογιζουν τον Παοκ που ειναι στους 2 βαθους διαφορα.

Είναι σίγουρο ότι δεν υπολογίζουν τον ΠΑΟΚ. Στα χθεσινά δελτία ειδήσεων (Star & Mega) η αναφορά τους στα αθλητικά ήταν ότι η διαφορά του πρωτοπόρου παο αυξήθηκε στους +5 από τον οσφπ. Ούτε αναφορά για το ότι παρέμεινε στο +2 από τον άλλο διεκδηκητή του τίτλου. Έτσι για το μαμώτο.
Ας είναι... Μακάρι να περάσουμε από το Χαριλάου. Αυτοί όλο και κάπου θα σκαλώσουν (αστέρα, οσφπ, πας). Αν και κάτι ακούω ότι οι παίκτες του αστέρα είναι απλήρωτοι :(

Gordito
09-03-10, 17:58
Εμάς μας κοφτει γιατί θελουμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα για να πάρουμε τα λεφτά του Champions Leauge , να τα δωσουμε στα Γιάννενα να φτιάξουν το γήπεδο τους και τα υπολοιπα να τα κάνουμε Μαλαματινες μια και έχουμε ανύπαρκτη διοίκηση.

Πως σου φάνηκε?


Ναι και από του χρόνου όλα τα παιχνίδια του ο βάζελος θα τα παίζει εντός για να μην έχουμε τέτοια θέματα.

Σας απαντα ο παρακατω:


Ρε παιδιά, έχει ξανασυμβεί, αν ο πρωταθλητής έχει ήδη προκύψει και μαθηματικά και παίζει τελευταίο ματς εκτός με ομάδα που είναι αδιάφορη, τότε το ματς να γίνεται στους πρωταθλητές για λόγους φιέστας κλπ.




Δεν υπαρχει κανενας λογος, αν εχει κριθει το Πρωταθλημα, να μην γινει αγωνας στο καταμεστο ΟΑΚΑ και να γινει αγωνας στο αχουρι των Ιωαννινων.

Και αυτους τους συμφερει, θα κονομησουν κανα φραγκο.

Τωρα βεβαια εσυ εχεις κολησει επειδη δεν ειπε συγκεκριμενα οτι πρεπει να εχει κριθει το Πρωταθλημα, λες και δεν εννοειται.

........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 5 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Εν τω μεταξυ, προσπαθειτε, αδικως, να δημιουργησετε κλιμα.

Μια χαρα ωρε υπολογιζει ο Νιοπλιας τον ΠΑΟΚ, εσεις κοιτατε τα δελτια για να καταλαβετε τι γινεται;

ΥΓ Εσεις δλδ εχετε ευκολο προγραμμα;

Με Αρη στο Χαριλαου, με Αεκ-Καβαλα μεσα, και Λαρισα εξω;

Κατι μου λεει οτι με Αρη-Αεκ θα ξεχασετε και εσεις ΠΡωταθλημα.

Οψομεθα.

wi fi thief
09-03-10, 19:24
Ρε παιδιά, έχει ξανασυμβεί, αν ο πρωταθλητής έχει ήδη προκύψει και μαθηματικά και παίζει τελευταίο ματς εκτός με ομάδα που είναι αδιάφορη, τότε το ματς να γίνεται στους πρωταθλητές για λόγους φιέστας κλπ

δεν καταλαβα αυτο.
εγω νομισα οτι θα επικαλεστει ο βαζελος ακαταλληλοτητα του γηπεδου για να αλλαξει η εδρα (γι' αυτο μιλησα για ουδετερο γηπεδο στην αναγκη)

αλλα και να αλλαξει η εδρα για φιεστα παλι δεν μου αρεσει
να κανει ενα φιλικο με τον αγιαξ ξερω γω, τι διαολο, sold out θα ειναι (λεμε τωρα, στην τουμπα θα γινει η φιεστα φετος ειπαμε) :cool:

DOU
09-03-10, 23:35
69574 :p:p:p

Υπογλωσσια..:lol::lol:

Seitman
09-03-10, 23:57
Αφού δε θα πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα, δε μας λέει τουλάχιστον τα νούμερα του ΛΟΤΤΟ???? :whistle:

yiapap
10-03-10, 14:04
Αφού ο ΠΑΟΚ δεν θα πάρει πρωτάθλημα, μεταξύ ποιών θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική; ΠΑΟ- ΟΣΦΠ;
Αμαν ρε Πιτ! Βοήθα μας λίγο να μην χρειαστούμε τα υπογλώσσια!

Seitman
10-03-10, 14:40
Εκτός και αν εννοεί τον άρη... Ε ρε γλέντιαααααααααααααααααααααα :rolleyes:

subzer0
12-03-10, 11:58
Το αγαπημένο πράσινο παιδί ο κύριος Σπάθας την Κυριακή στο Αρης - ΠΑΟΚ.
Πρέπει να έχουν αγχωθεί πολυυυυυυυυυυ εκεί κάτω.

Seitman
12-03-10, 12:47
Ε μετά από το χθεσινό κάζο, άρχισαν να την ψάχνουν ;)

dimfarma
12-03-10, 13:27
Προσωπικά για εμένα να μην ασχοληθούμε καθόλου με τον διαιτητή μόνο με την ομάδα μας μες στο γήπεδο, και μετά το ματς βλέπουμε τον άρχοντα του αγώνα(Σπάθα) πως θα σφυρίξει και σε ποιων θα ευνοήσει.

Seitman
12-03-10, 15:26
Προσωπικά για εμένα να μην ασχοληθούμε καθόλου με τον διαιτητή μόνο με την ομάδα μας μες στο γήπεδο, και μετά το ματς βλέπουμε τον άρχοντα του αγώνα(Σπάθα) πως θα σφυρίξει και σε ποιων θα ευνοήσει.
+1 :oneup::oneup::oneup::oneup:

xabikos
12-03-10, 23:18
Ίσως το πιο σημαντικό ματς φέτος μέχρι το επόμενο. Είναι πολύ δύσκολο ματς και όπως έγραψα και παλιότερα θα χάσουμε σίγουρα βαθμούς. Ειδικά μετά και τον ορισμό του διαιτητή. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα μας σφάξει αλλά θα κάνει τα πάντα για να φέρει το παιχνίδι στο χ. Επίσης πιστεύω ότι θα λήξει το ματς 0-0 και θα φάμε κόκκινη (λέω Μούσλι).
Το μόνο ευχάριστο που ακούω είναι ότι στον Άρη όλοι λένε για νίκη και αυτό μπορεί να τους φορτώσει με άγχος και να τους αποσυντονίσει. Βέβαια το καλό είναι πως αν παίξουν και οι δυο ομάδες το μάξιμουμ που μπορούν τότε έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες για νίκη. Αυτά και ελπίζω να γίνει ένα καλό παιχνίδι.

wi fi thief
13-03-10, 00:10
και ο βαζελος μπορει να χασει βαθμους και ο γαυρος απο τον αναστο
ο ΠΑΟΚ ειναι μεσα μεχρι τελος ανεξαρτητα αυριανου αποτελεσματος
ειπαμε η πιο σταθερη ομαδα ειναι ο ΠΑΟΚ και αν φοβαστε τον ΠΑΟΚ για «γκελες» τι να πουνε οι αλλοι; ;)

εγω πιστευω οτι θα δουμε καλη μπαλα :cool:

subzer0
13-03-10, 18:42
Όταν μιλάμε για αποβολή αύριο , λέμε να μην μείνουμε με 9 παίχτες έτσι?
Όσοι παίζουν με τον Άρη , δεν ξεκινάνε με 10? Γιατί σίγουρα τελειώνουν το παιχνίδι με 10 , οπότε φαντάζομαι θα ξεκινάνε και έτσι.

Κατά τα άλλα όπως και λέει και ο Xabikos αν παίξουν η ομάδες στο μέγιστο των δυνατοτήτων τους είμαστε πιο κοντά στην νίκη.
Αυτά που λένε αυτοί περί μπαλάρας που παίζουν και τέτοια νόστιμα , ούτε οι ίδιοι τους δεν τα πιστεύουν.

Πάντως περιμένω να γίνουν και διάφορα αύριο και με το δίκιο τους μετά την "Ριζούπολη" του πρώτου γύρου.
Ήδη κάτι έχει πάρει το αυτί μου.
Το θέμα είναι αν θέλουν να κάνουν και κανά ντου στο λεωφορείο της αποστολής του ΠΑΟΚ , να πετύχουν και το σωστό. 50-50 είναι οι πιθανότητες.

wi fi thief
13-03-10, 21:59
και ο βαζελος μπορει να χασει βαθμους και ο γαυρος απο τον αναστο

αυριο θα το ξανακανω quote :p

TearDrop
13-03-10, 22:06
Κάτι μου λέει οτι αύριο το βράδυ στις 9 θα τους χαιρετάμε όλους απο την πρώτη θέση.

Αν θα είμαστε μόνοι μας ή με συγκάτοικο, θα δείξει...

treli@ris
14-03-10, 21:32
Νικολακηηηηη, καλα περνας μεχρι στιγμης :twisted:

subzer0
14-03-10, 22:30
Συγχαρητήρια στον Άρη ήταν πολύ καλύτερος από εμάς και κέρδισε δίκαια.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ σε αντίθεση με αυτούς στον πρώτο γύρο.

Εμείς ήμασταν χάλια και πολύ κατώτεροι των περιστάσεων για ένα τέτοιο κρίσιμο παιχνίδι.

Πάντως με τον Σπάθα γελάει όλη η Ελλάδα. Την έκανε καλά την δουλειά του.



Νικολακηηηηη, καλα περνας μεχρι στιγμης :twisted:

Καλά μωρέ , εδώ στον αγώνα. :p

ErrOr
14-03-10, 22:33
Τι να πεις... no comment
Όπως δεν είδε τις πιστολιές στην εκκλησία του Καραισκάκη


Αυτά που είχαν γίνει στο EURO 2004 θα είναι ένα τίποτα μπροστά σε κάτι τέτοιο.

Πάντως το έφαγα το "κακό" παιδί....
http://www.sport24.gr/html/ent/062/ent.345062.asp
Αν δεν παίξει ο Κάκος ο επόμενος που παίζει είναι ο Σπάθας!
Δαλούκα δεν το βλέπω να βάζουν,εάν βάλουν το ματς γέρνει με πάρα πολλές πιθανότητες στον άσσο.
Με Σπάθα γέρνει στο διπλό...(ξεκινάει με κάρτα σε Γκαρσία,Σορλέν και μετά κάνε τον κομπάρσο)
Εάν τυχόν παίξει κανένα άκυρο στυλ Παμπονιρίδη κτλ... εκεί πάμε για ένα μεγαλοπρεπέστατο Χ με πολλά σφυρίγματα και να μας σπάει τα νεύρα.

Αυτά είχα γράψει πριν το ματς με τον Παναθηναικό.
Μιας και έπαιξε ο Δαλούκας τότε,το ματς είχε κάτσει στον ΑΣΣΟ!
Τώρα με τον Άρη είχαμε τον κυρ Σπάθα και μιας και ο Άρης δεν είναι του βεληνεκούς του Παναθηναικού,ο εν λόγω κύριος "ξεβρακώθηκε" κανονικά.
Δεν λέω ότι έπαιξε η ομάδα μου αλλά έτσι χαλαρά όπως έπαιζε εάν ήταν πενηνταρίσιος ο διαιτητής το ματς τουλάχιστον θα έληγε Χ.(άσε που εάν έβγαζε όπως έπρεπε παίκτες του Άρη πρώτα με κόκκινες τότε θα ήταν χαλαρά διπλό)
Όταν ξύπνησε η ομάδα έβγαλε 2 κόκκινες και το καθάρισε το κοράκι.
Περίμενα να μας παίξει κόντρα,αλλά όχι και έτσι!
Βέβαια δεν σφύριξε για τον Άρη έτσι,αλλά για τον Παναθηναικό μιας και ο ΠΑΟΚ ενοχλεί και υπήρχε περίπτωση να χαθεί το πρωτάθλημα και να υπάρξει πρόβλημα.(το έχουμε δει πάμπολλες φορές το έργο)
Τα ξέρω τα ξέρω,θα βγείτε οι μεν και οι δε και θα αρχίσετε τα έλα ρε μπαοκτσή που ήθελες και πρωτάθλημα.... κτλ κτλ...
Κλασσικό το έργο!

Δυστυχώς σήμερα δεν τράβηξε η ομάδα(τώρα τελευταία έχει κάποια σκαμπανεβάσματα),γιατί εάν τραβούσε ακόμα και με αυτόν τον άθλιο διαιτητή το ματς θα το πέρναμε πανηγυρικά.



Υγ: Φαντάσου τι έχουμε να δούμε πάλι στα play offs αυτή την φορά με τον έταιρο ΟΣΦΠ!
Θα γελάσει-κλάψει το παρδαλό κατσίκι.

subzer0
14-03-10, 23:08
Μπορεί ένας χριστιανός να μου πει αν έχει ξαναδεί κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό επειδή ένας παίκτης δίνει την μπάλα στον αντίπαλο?

odd
14-03-10, 23:18
Συγνώμη αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε μια φάση σε όλο το ματς. Ο Σπάθας που φταίει; Για το φίλο που έλεγε ότι το δίκαιο ήταν το Χ, μάλλον έβλεπε άλλο παιχνίδι.

subzer0
14-03-10, 23:21
Συγνώμη αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε μια φάση σε όλο το ματς. Ο Σπάθας που φταίει; Για το φίλο που έλεγε ότι το δίκαιο ήταν το Χ, μάλλον έβλεπε άλλο παιχνίδι.

Kι εσύ άλλο ματς έβλεπες?
Για τις κάρτες μιλάμε.

Eastwood
14-03-10, 23:32
Όταν αρχίζεις και γίνεσαι επικίνδυνος, αυτοί θα επιστρατεύουν τέτοια μέσα.

Και όταν δεν είσαι αγωνιστικά και σε καλή μέρα να τα ξεπεράσεις, τότε η ήττα είναι αναπόφευκτη.

Παλιότερα, μας λέγαν γραφικούς. Ευτυχώς στις μέρες μας, με τη ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη, μπορεί ο καθένας νοήμων ποδοσφαιρόφιλος να καταλάβει τι γίνεται.

Οι καημένοι οι συμπολίτες δεν έχουν καταλάβει ότι σήμερα ήταν ευκαιριακό πιόνι και χαίρονται λες και πήραν το champions league.

Και sub, no offense, αλλά όταν γράφεις ότι ο αντίπαλος ήταν πολύ καλύτερος γράφεις τη μισή αλήθεια. Η άλλη μισή είναι ότι εσένα ο εντεταλμένος διατητής, μη τιμωρώντας τους αντιπάλους όπως τιμωρούσε εσένα, δε σε άφησε να προσπαθήσεις να πιάσεις όση απόδοση μπορούσες σήμερα.

Δεν πειράζει, εμείς κοιτάμε μπροστά και περιμένουμε τον επόμενο αντίπαλο με κάπως ελλιπή ενδεκάδα. Είναι άλλο ένα side-effect της απόδοσης του εντεταλμένου διατητή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.