PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

odd
14-03-10, 23:35
Kι εσύ άλλο ματς έβλεπες?
Για τις κάρτες μιλάμε.

Οι κάρτες έπεσαν στο 80. Μέχρι το 80 ο ΠΑΟΚ δεν έκανε σοβαρή ευκαιρία. Ο κόρακας μόνο ένα ανύπαρκτο οφσάιντ χρέωσε. Αλλά τζάμπα κουβέντα. Γενικά ο ΠΑΟΚ δεν έπαιξε καλά. Κατά περιόδους είχε κυκλοφορία αλλά μέχρι εκεί. Και παρεμπιπτόντως ήθελα να το πάρει το διπλό.

ErrOr
14-03-10, 23:35
Συγνώμη αλλά ο ΠΑΟΚ έκανε μια φάση σε όλο το ματς. Ο Σπάθας που φταίει; Για το φίλο που έλεγε ότι το δίκαιο ήταν το Χ, μάλλον έβλεπε άλλο παιχνίδι.
Είχα πει:
Δεν λέω ότι έπαιξε η ομάδα μου αλλά έτσι χαλαρά όπως έπαιζε εάν ήταν πενηνταρίσιος ο διαιτητής το ματς τουλάχιστον θα έληγε Χ.(άσε που εάν έβγαζε όπως έπρεπε παίκτες του Άρη πρώτα με κόκκινες τότε θα ήταν χαλαρά διπλό)

Γιατί εάν ήταν πενηνταρίσιος θα είχε βγει από το 1ο ημίχρονο παίκτης του Άρη.
Γιατί ο Άρης πόσες έκανε?Με δύο ζεμπεκιές του Κάμπορα έβαλε δύο γκολ και έκανε δύο φάσεις όλες και όλες.
Και γιατί θα συνεχίσει το τροπάριο αυτό...να στο πλατύνω λίγο παραπάνω για να το καταλάβεις καλύτερα.. (προκαταβολικά δεν το λέω ειρωνικά,μην παρεξηγηθείς :))
Τον Άρη τον έχεις δει πόσες φάσεις κάνει σε κάθε ματς και πόσα γκολ βάζει?
Μέσο όρο έχει 1 γκολ με καμμιά 10-15αριά ευκαιρίες κάθε φορά.
Ο ΠΑΟΚ πόσες κάνει σε κάθε ματς και πόσά γκολ βάζει?
Anyway όπως προείπα ο Σπάθας έπαιξε για τον βάζελο για να βγει πανηγυρικά πρωταθλητής.(έχει δύσκολη συνέχεια και έπρεπε να ξεφύγει σε βαθμούς)
Πάντως οι Αρειανοί να μην χαίρονται και πολύ γιατί εάν (ξαναλέω εάν) φτάσουν στον τελικό κυπέλου θα τον φάνε στην μάπα τον Σπαθάτο αλλά αυτή την φορά θα έχουν αντίπαλο τον βάζελο που πάει για νταμπλ.
Μετά την κόκκινη πήγαμε στην πράσινη παράγκα.
Έπαιρνε τα πρωταθλήματα ο ΟΣΦΠ και έβγαινε ο βάζελος τσουλου,τώρα γίνεται το αντίστροφο.
Από το 70 αυτό το έργο είναι χιλιοπαιγμένο!

Υγ: και παρεπιμπτόντως οι κάρτες όπως είχα πει ξεκίνησαν απο το 1ο λεπτό στον Γκαρσία ανευ λόγου και αιτίας!

subzer0
14-03-10, 23:40
Οι κάρτες έπεσαν στο 80. Μέχρι το 80 ο ΠΑΟΚ δεν έκανε σοβαρή ευκαιρία. Ο κόρακας μόνο ένα ανύπαρκτο οφσάιντ χρέωσε. Αλλά τζάμπα κουβέντα. Γενικά ο ΠΑΟΚ δεν έπαιξε καλά. Κατά περιόδους είχε κυκλοφορία αλλά μέχρι εκεί. Και παρεμπιπτόντως ήθελα να το πάρει το διπλό.

Νομίζω δεν καταλαβαινόμαστε.
Δεν είναι μόνο οι κόκκινες. Για όλες τις κάρτες μιλάμε (που φάγαμε , που δεν φάγανε).

Να ξανακάνω την ερώτηση που έκανα πιο πάνω :
Μπορεί ένας χριστιανός να μου πει αν έχει ξαναδεί κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό επειδή ένας παίκτης δίνει την μπάλα στον αντίπαλο?

Gordito
14-03-10, 23:41
Ο διαιτητης εφταιγε ε;

Δηλαδη δεν ηταν και οι 4 καρτες;

Επρεπε να παρει και ο Αρης, αλλα αυτο εγινε μετα το 2-0.

ΥΓ Ποσες φασεις για γκολ εκανε ο ΠΑΟΚ;

subzer0
14-03-10, 23:45
Gordito συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα.
Έμαθα στην Τρίπολη δεν έδωσε ένα πέναλτι για τον Αστέρα , ισχύει? Δεν έχω δει φάσεις.

Gordito
14-03-10, 23:47
Είχα πει:
Δεν λέω ότι έπαιξε η ομάδα μου αλλά έτσι χαλαρά όπως έπαιζε εάν ήταν πενηνταρίσιος ο διαιτητής το ματς τουλάχιστον θα έληγε Χ.(άσε που εάν έβγαζε όπως έπρεπε παίκτες του Άρη πρώτα με κόκκινες τότε θα ήταν χαλαρά διπλό)

Γιατί εάν ήταν πενηνταρίσιος θα είχε βγει από το 1ο ημίχρονο παίκτης του Άρη.
Γιατί ο Άρης πόσες έκανε?Με δύο ζεμπεκιές του Κάμπορα έβαλε δύο γκολ και έκανε δύο φάσεις όλες και όλες.
Και γιατί θα συνεχίσει το τροπάριο αυτό...να στο πλατύνω λίγο παραπάνω για να το καταλάβεις καλύτερα.. (προκαταβολικά δεν το λέω ειρωνικά,μην παρεξηγηθείς :))
Τον Άρη τον έχεις δει πόσες φάσεις κάνει σε κάθε ματς και πόσα γκολ βάζει?
Μέσο όρο έχει 1 γκολ με καμμιά 10-15αριά ευκαιρίες κάθε φορά.
Ο ΠΑΟΚ πόσες κάνει σε κάθε ματς και πόσά γκολ βάζει?
Anyway όπως προείπα ο Σπάθας έπαιξε για τον βάζελο για να βγει πανηγυρικά πρωταθλητής.(έχει δύσκολη συνέχεια και έπρεπε να ξεφύγει σε βαθμούς)
Πάντως οι Αρειανοί να μην χαίρονται και πολύ γιατί εάν (ξαναλέω εάν) φτάσουν στον τελικό κυπέλου θα τον φάνε στην μάπα τον Σπαθάτο αλλά αυτή την φορά θα έχουν αντίπαλο τον βάζελο που πάει για νταμπλ.
Μετά την κόκκινη πήγαμε στην πράσινη παράγκα.
Έπαιρνε τα πρωταθλήματα ο ΟΣΦΠ και έβγαινε ο βάζελος τσουλου,τώρα γίνεται το αντίστροφο.
Από το 70 αυτό το έργο είναι χιλιοπαιγμένο!

Υγ: και παρεπιμπτόντως οι κάρτες όπως είχα πει ξεκίνησαν απο το 1ο λεπτό στον Γκαρσία ανευ λόγου και αιτίας!

Το να προσπαθεις να πνιξεις την ανικανοτητα της ομαδας σου ειναι τουλαχιστον κωμικο, στα δικα μου ματια.

Το να μιλας ομως για πρασινη παραγκα ειναι προσβλητικο.

Απο που και ως που να παρεις την ισοπαλια; Με τι ευκαιριες;

........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 1 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Gordito συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα.
Έμαθα στην Τρίπολη δεν έδωσε ένα πέναλτι για τον Αστέρα , ισχύει? Δεν έχω δει φάσεις.

Δεν το ειδα το πρωτο ημιχρονο. Στο δευτερο δεν εγινε τιποτα τετοιο.

ErrOr
14-03-10, 23:50
ΟΚ! βλέπουμε την δική σου την ικανή με την μπαλάρα που παίζει!
Στην απονομή πάντως και στον MVP της σεζόν μην ξεχάσετε και τον υιό Σπάθα.
Θα είναι κρίμα!

Eastwood
14-03-10, 23:57
Ο διαιτητης εφταιγε ε;

Δηλαδη δεν ηταν και οι 4 καρτες;

Επρεπε να παρει και ο Αρης, αλλα αυτο εγινε μετα το 2-0.

ΥΓ Ποσες φασεις για γκολ εκανε ο ΠΑΟΚ;

Αν είχαν δοθεί σωστά οι κάρτες και στην άλλην πλευρά, ο παίκτης που έκανε το 2-0 θα ήταν στα αποδυτήρια εκείνη την ώρα, και δε θα ήταν ο μόνος από την ομάδα του.

Και όταν ο διαιτητής άφησε τον ΠΑΟΚ να εκδηλώνει επιθέσεις χωρίς να δίνει φάουλ, οφσάιντ και κάρτες (κάπου στο 70κάτι, όταν δηλαδή είχε ήδη γίνει το 2-0) τότε έκανε δυο ευκαιρίες σε δύο λεπτά.

Βλέποντας το διαγραφόμενο κίνδυνο, λίγο αργότερα βγαίνει η δεύτερη (αστεία) κίτρινη στο Σνάουτσνερ και αμέσως μετά και στο Βιεϊρίνια.

Τα συμπεράσματα δικά σας.


Το να μιλας ομως για πρασινη παραγκα ειναι προσβλητικο.

Σωστά, δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε να αναφέρουμε και την αντίστοιχη κόκκινη.

Gordito
15-03-10, 00:03
Αν είχαν δοθεί σωστά οι κάρτες και στην άλλην πλευρά, ο παίκτης που έκανε το 2-0 θα ήταν στα αποδυτήρια εκείνη την ώρα, και δε θα ήταν ο μόνος από την ομάδα του.

Και όταν ο διαιτητής άφησε τον ΠΑΟΚ να εκδηλώνει επιθέσεις χωρίς να δίνει φάουλ, οφσάιντ και κάρτες (κάπου στο 70κάτι, όταν δηλαδή είχε ήδη γίνει το 2-0) τότε έκανε δυο ευκαιρίες σε δύο λεπτά.

Βλέποντας το διαγραφόμενο κίνδυνο, λίγο αργότερα βγαίνει η δεύτερη (αστεία) κίτρινη στο Σνάουτσνερ και αμέσως μετά και στο Βιεϊρίνια.

Τα συμπεράσματα δικά σας.


Μα πραγματικα ρε γαμωτο, εσας τους οπαδους σας ενδιαφερει μονο να κερδαει η ομαδα σας;

Κανενας παιχτης του Αρη δεν επρεπε να αποβληθει μεχρι το 2-0.
Και οι 4 κιτρινες που εφαγαν ο Σναουτσερ και ο Βιειρινια ηταν σωστοτατες.

Οτι αλλο δεν ειναι ορθολογικο αλλα οπαδικο.

subzer0
15-03-10, 00:05
Μα πραγματικα ρε γαμωτο, εσας τους οπαδους σας ενδιαφερει μονο να κερδαει η ομαδα σας;

Κανενας παιχτης του Αρη δεν επρεπε να αποβληθει μεχρι το 2-0.
Και οι 4 κιτρινες που εφαγαν ο Σναουτσερ και ο Βιειρινια ηταν σωστοτατες.

Οτι αλλο δεν ειναι ορθολογικο αλλα οπαδικο.

Όπως φαντάζομαι ήταν πέναλτι και του Νίνη στην Νέα Σμύρνη?
BTW άνοιξα τηλεόραση και πρεπει να ήταν πέναλτι αυτό του Αστέρα. :whistle: :whistle:

Και please όχι μαθήματα οπαδισμού , ειδικά από εσένα.
Λυπήσου μας.

DOU
15-03-10, 00:06
Κακιστος ο παοκ,ανυπαρκτος καθολη τη διαρκεια του ματς και ανημπορος να αντιδρασει,οι παικτες τα ειχαν χαμενα σε μια στιγμη λες κ τους ειπε καποιος καθειστε να χασετε,αυτη ηταν η εικονα.Δικαιη νικη ο Αρης,καλυτερος σε ολους τους τομεις,το ηθελε πιο πολυ,το κυνηγησε και πηρε ευκολα το παιχνιδι.

Η διαιτησια του σπαθα δεν επηρεασε/αλοιωσε το αποτελεσμα,χαρακτηριστικο ειναι οτι σε ενα ραδιο μετα το τελος του αγωνα εκαναν λογο για εξαιρετικη διαιτησια του σπαθα και αλλο ραδιο ταυτοχρονα εκανε λογο για τη σφαγη του αιωνα,να μην φυγει ζωντατος ο σπαθας κλπ.

Το μεγαλυτερο λαθος ειναι να εστιασει ο παοκτζης στον σπαθα και να περασει στο ντουκου η πολυ ασχημη εμφανιση της ομαδας.

Gordito
15-03-10, 00:07
Όπως φαντάζομαι ήταν πέναλτι και του Νίνη στην Νέα Σμύρνη?
BTW άνοιξα τηλεόραση και πρεπει να ήταν πέναλτι αυτό του Αστέρα. :whistle: :whistle:

Και please όχι μαθήματα οπαδισμού , ειδικά από εσένα.
Λυπήσου μας.

Απαντα ο DOU για μενα:


Κακιστος ο παοκ,ανυπαρκτος καθολη τη διαρκεια του ματς και ανημπορος να αντιδρασει,οι παικτες τα ειχαν χαμενα σε μια στιγμη λες κ τους ειπε καποιος καθειστε να χασετε,αυτη ηταν η εικονα.Δικαιη νικη ο Αρης,καλυτερος σε ολους τους τομεις,το ηθελε πιο πολυ,το κυνηγησε και πηρε ευκολα το παιχνιδι.

Η διαιτησια του σπαθα δεν επηρεασε/αλοιωσε το αποτελεσμα,χαρακτηριστικο ειναι οτι σε ενα ραδιο μετα το τελος του αγωνα εκαναν λογο για εξαιρετικη διαιτησια του σπαθα και αλλο ραδιο ταυτοχρονα εκανε λογο για τη σφαγη του αιωνα,να μην φυγει ζωντατος ο σπαθας κλπ.

Το μεγαλυτερο λαθος ειναι να εστιασει ο παοκτζης στον σπαθα και να περασει στο ντουκου η πολυ ασχημη εμφανιση της ομαδας.

wi fi thief
15-03-10, 00:08
επαιξε πιο καλα ο αρης και το πηρε δικαια :cool:
δυσκολη η συνεχεια για τον ΠΑΟΚ αλλα συνεχιζει να ειναι μεσα ;)

subzer0
15-03-10, 00:16
Καλά ρε ούτε ένας να μην έχει ξαναδεί κίτρινη στο πρώτο λεπτό?
Μόνο ο Σπάθας?

ErrOr
15-03-10, 00:26
Ακριβώς sub...και όπως το είχες πει για το πέναλτι του Αστέρα,το είχα ξεχάσει!(βλέπεις μας έχει γίνει φυσιολογικό)
Αν σε ενδιέφερε το καλό ποδόσφαιρο Gordito και δεν σε ενδιαφέρουν τα οπαδικά γυαλιά,θα έπρεπε να είχατε διώξει με τις κλωτσιές τον Καραβούτα,τον άξιο συνεχιστή Νινηβούτα και τα τσεκούρια Βύντρα κ Σαριέγκι.

Υγ: Κακώς θα ασχοληθώ αλλά έτσι για το γαμώτο όπως είπες....
Η 1η κίτρινη του Βιερίνια στην αεροκλωτσιά διωξίματος μπάλας στον Κάλβο είναι σωστή?
Η δεύτερη πάλι στον Βιερίνια που διώχνει πρώτα την μπάλα είναι και αυτή σωστή?
Η δεύτερη στον Σνάουτσερ και αυτή σωστή?
Κανένας παίκτης του Άρη δεν έπρεπε να βγει???? χα χα χα χα
Άντε πάνε στο νήμα σου ή στου Άρη να τα λέτε αυτά να χαίρεστε.

DOU μάλλον σου ξεφεύγουν μερικά πράγματα....
Δακρυγόνα και σπάσιμο του λεωφορείου.
Πέσιμο στο ζέσταμα από οπαδούς-σεκιουριτάδες στον προπονητή τερματοφυλάκων,στους 2 τερματοφύλακες σου.
Κάρτα στο 0,30" στον Γκαρσία και καπάκι δεν δίνει κάρτες σε φάουλ-καρατιές στον Βιερίνια.
Αν νομίζεις ότι ένας μέτριος-κακός ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να πάρει το ματς αυτό με 50ρίσια διαιτησία,τότε κάνεις μεγάλο λάθος.
Εάν έβγαζε όπως έπρεπε τις κάρτες και στους δύο,τότε θα έπαιζε ο Άρης με 9 και το αποτέλεσμα θα ήταν πολύ διαφορετικό.

Πάντως δεν τα έχω με τον Άρη,αυτοί έκαναν αυτά που νόμιζαν ότι έπρεπε να κάνουν για να κερδίσουν και "καλώς" τα έπραξαν.
Τα έχω με την δική μου ομάδα-διοίκηση που δεν φρόντισε αυτόν τον πρασινοδιαιτητή άξιο συνεχιστή της παράγκας να τον βγάλει εκτός πινάκων και να απαιτήσει 2 εισαγγελείς στην μεταφορά της ομάδας και εντός του γηπέδου.

Υγ: Συν της άλλης τα όσα έγιναν εκτός και εντός γηπέδου πριν και μετά το ματς απο τα ραδιόφωνα της Θεσ/νικης τα άκουσες καθόλου?

Eastwood
15-03-10, 00:26
Μα πραγματικα ρε γαμωτο, εσας τους οπαδους σας ενδιαφερει μονο να κερδαει η ομαδα σας;

Μας ενδιαφέρει να κερδίζουμε ή να χάνουμε με βάση την παρουσία και την απόδοση των ομάδων μέσα στο γήπεδο. Όχι έξω από αυτό.


Η διαιτησια του σπαθα δεν επηρεασε/αλοιωσε το αποτελεσμα

:rofl: Καλό, γελάσαμε και σήμερα.

Και για να εξηγούμαι: Με πενηνταρίσια διατησία δε θα είχα πρόβλημα να χάσω το παιχνίδι. Στο κάτω-κάτω δεν μπορείς να μη χάνεις συνέχεια στο πρωτάθλημα (από τις 28 Νοεμβρίου 2009 για την ακρίβεια). Αλλά εξοργίζομαι όταν βλέπω διαιτητικά ρεσιτάλ όπως το σημερινό.

Τις συμβουλές οπαδικής συμπεριφοράς τις επιστρέφω στους εκάστοτε αποστολείς.

Gordito
15-03-10, 00:28
Ωπ, τι εγινε ρε πριν το ματς;

Εβλεπα κατι σεκιουριταδες να τα βαζουν με εναν φροντιστη του ΠΑΟΚ και με τον Χαλκια :p

Τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω, σε λιγο θα μου πεις οτι και το πεναλτυ ηταν μουφα.

Spanos
15-03-10, 00:30
Συγνώμη ρε παιδιά αλλα στον πρώτο γύρο κανείς δε θυμάται τι είχε γίνει; Πάλι τα ίδια με τις κλωτσιές και τις κάρτες με τη διαφορά οτι τις χάριζε στη μεριά του ΠΑΟΚ, δόθηκαν και δυο πέναλτι που δεν ήταν. Αφού ετσι το κάνετε εκει πάνω πρώτα έρχονται του Άρη, τρώνε τις κλωτσιές και τις καρεκλιές τους, φεύγουν με σχισμένες κάλτσες και μετά πηγαίνετε εσείς και γίνονται τα ίδια απο την αλλη πλευρά....

ErrOr
15-03-10, 00:33
Ξαναλέμε δεν τα έχουμε με τον Άρη.....


Υγ: Όλως τυχαίως πάντως Αρειανό ακόμα δεν είδαμε στο νήμα....
πως γίνεται και βγαίνουν Παναθηναικοί ε?
Γιατί άραγε!


Δεν μίλησε κανένας για το καθαρό πέναλτι.

Spanos
15-03-10, 00:36
Ποιοι Παναθηναικοί βρε error, ένας βγήκε και εγω βγήκα αφού γράψατε Σπάθας με πράσινο καμμια δεκαριπά φορές....

Rebel Scum
15-03-10, 00:36
Ξαναλέμε δεν τα έχουμε με τον Άρη.....


Υγ: Όλως τυχαίως πάντως Αρειανό ακόμα δεν είδαμε στο νήμα....
πως γίνεται και βγαίνουν Παναθηναικοί ε?
Γιατί άραγε!


Δεν μίλησε κανένας για το καθαρό πέναλτι.

Γιατί ρε Error μιλάτε για πράσινη παράγκα, ποιος περιμένεις να σου απαντήσει;

Χωρίς να μπαίνω στην ουσιά του τι έγινε στα ματς (δεν ξέρω, δεν είδα).

subzer0
15-03-10, 00:36
Συγνώμη ρε παιδιά αλλα στον πρώτο γύρο κανείς δε θυμάται τι είχε γίνει; Πάλι τα ίδια με τις κλωτσιές και τις κάρτες που χάριζε απο τη μεριά του ΠΑΟΚ και δυο πέναλτι που δεν ήταν. Αφού ετσι το κάνετε εκει πάνω πρώτα έρχονται του Άρη, τρώνε τις κλωτσιές και τις καρεκλιές τους, φεύγουν με σχισμένες κάλτσες και μετά πηγαίνετε εσείς και γίνονται τα ίδια απο την αλλη πλευρά....

Ρε Spanos πλάκα μας κάνεις?
Τι είχε γίνει στον πρώτο γύρο?
Δακρυγόνα? Ντου στον τερματοφύλακα?
Είχαμε ένα πανό για τον Λαμπριάκο , αυτοί σήμερα είχαν 2.
Μέχρι και την συχωρεμένη την μάνα του Γκαρσία βρίζανε.
Αυτά που λες για την διαιτησία στον πρώτο γύρο ούτε Αρειανοί δεν τα λένε.

Spanos
15-03-10, 00:40
Ρε Spanos πλάκα μας κάνεις?
Τι είχε γίνει στον πρώτο γύρο?
Δακρυγόνα? Ντου στον τερματοφύλακα?
Είχαμε ένα πανό για τον Λαμπριάκο , αυτοί σήμερα είχαν 2.
Μέχρι και την συχωρεμένη την μάνα του Γκαρσία βρίζανε.
Αυτά που λες για την διαιτησία στον πρώτο γύρο ούτε Αρειανοί δεν τα λένε.

Εμάς τι μας νοιάζουν ολα αυτα

Οσο για το τι έλεγαν οι αρειανοί μη με βάλεις τώρα και ψάχνω τις φωτο με τις σκισμένες κάλτσες και τα πέναλτι

Valhalla
15-03-10, 00:40
lol....ο σπάθας έχει δώσει συνολικά 4 κόκκινες σε παίκτες του ΠΑΟΚ...

subzer0
15-03-10, 00:43
Εμάς τι μας νοιάζουν ολα αυτα

Οσο για το τι έλεγαν οι αρειανοί μη με βάλεις τώρα και ψάχνω τις φωτο με τις σκισμένες κάλτσες και τα πέναλτι

Ποιοι είστε οι εσείς?
Ψάξτα καλά , όλα όμως , όχι επιλεκτικά.

Η ουσία είναι πως ο Σπάθας δούλεψε για μια ακόμα φορά φέτος (τρίτη) για τον Παναθηναϊκό.
Είτε το θέλεις είτε όχι.

ErrOr
15-03-10, 00:45
Ζαγοράκης σε παίκτες: "Συγνώμη που δεν σας προστάτεψα"

Μετά το τέλος της αναμέτρησης στο Κλεάνθης Βικελίδης ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ πήγε στα αποδυτήρια της ομάδας του και αφού ζήτησε συγνώμη που δεν τους προστάτεψε όπως είπε, και φυσικά εννοούσε, για τα όσα παρατράγουδα έγιναν πριν και κατά την διάρκεια του αγώνα, στην συνέχεια τους έστειλε το μήνυμα για την συνέχεια.

"Συγνώμη που δεν σας προστάτεψα ως πρόεδρος. Εγώ όμως δεν είμαι παράγοντας και δεν έχω συνηθίσει σε τέτοιες καταστάσεις. Αν έκανα μια ομάδα, εγώ ο Βρύζας ο Κονσεϊσάο και ο Ποικιλίδης θα σας κέρδιζα σήμερα με αυτόν τον διαιτήτη. Μην το δείτε ως δικαιολογία. Συνεχίστε έτι για να μην γκρεμίσουμε ότι έχουμε χτίσει μέχρι τώρα με πολύ μεγάλη προσπάθεια".

Φερνάντο Σάντος (προπονητής ΠΑΟΚ): "Ήταν ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε πάρα πολύ νωρίς από κίτρινη κάρτα στα 30'' και η ομάδα μου δέχθηκε μία νευρικότητα. Ο Άρης από την πλευρά του εκμεταλλεύτηκε ότι δεν ήμασταν ήρεμοι και πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων πετυχαίνοντας κι ένα γκολ. Εμείς προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε έχοντας κάποιες δυσκολίες. Σε ένα παιχνίδι πολύ μπερδεμένο δεχόμενοι πολλές κίτρινες κάρτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να ηρεμήσουμε τους ποδοσφαιριστές μας και να σκεφτούνε μόνο το παιχνίδι και στο τι έπρεπε να κάνουνε. Μπήκαμε καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο και εκεί που μπορούσαμε να κάνουμε κάτι δεχθήκαμε ένα πολύ καλό γκολ από τον Κάμπορα όπου φέρουμε και εμείς κάποια ευθύνη. Το παιχνίδι όμως στη συνέχεια πέρασε στην ιστορία γιατί ήρθανε και οι αποβολές και δεν μπορούσαμε πλέον να κάνουμε κάτι».

Για την εμφάνιση της ομάδας του σημείωσε: "Η ομάδα ουσιαστικά μπήκε άσχημα στον αγωνιστικό χώρο και ποτέ δεν μπόρεσε να γίνει πιεστική και να έχει την κατοχή της μπάλας και την κυκλοφορία της κι αυτό γιατί όταν είχαμε την μπάλα την χάναμε πάρα πολύ εύκολα".

Για την κίτρινη κάρτα στον Πάμπλο Γκαρσία στο ξεκίνημα του παιχνιδιού είπε: "Δεν έχω δει ποτέ στα 30'' να βγαίνει κίτρινη κάρτα επειδή ένας παίκτης δίνει την μπάλα στον αντίπαλο. Για ποιο λόγο; Και δύο κόκκινες κάρτες χωρίς καμία στον Άρη; Δεν πρόκειται να κρυφτώ πίσω από την διαιτησία αλλά υπάρχουν και πράγματα που δεν έχουνε καμία λογική.

Υπήρχε μία διαφορά όσον αφορά το κριτήριο μεταξύ των δύο ομάδων. Είμαι πολλά χρόνια στο ποδόσφαιρο και ξέρω να το αναγνωρίζω, ενώ δώσαμε συγχαρητήρια στον Άρη που μας μπλόκαρε πολύ καλά".
Μάντης είμαι ρε γαμώτο!
Ότι ακριβώς έλεγα.
Και αν μη τι άλλο Ζαγοράκης και Σάντος έχουν δείξει όλα αυτά τα χρόνια ότι δεν στέκονται στην διαιτησία.
Τώρα και αυτοί τα λένε για να αποφύγουν την κριτική?
Δεν νομίζω.Το έχουν αποδείξει αν μη τι άλλο.

Υγ: Μόλις τώρα το έμαθα....με Σπάθα διαιτητή σε 4 ματς έχω 4 αποβολές!
Και αυτό τυχαίο???

Eastwood
15-03-10, 00:46
@Gordito: Αν το πέναλτυ ήταν μούφα θα το λέγαμε από την αρχή, μη στενοχωριέσαι, δε θα περιμέναμε εσένα να μας το υπενθυμίσεις. Το πέναλτυ ήταν καθαρό και ούτε ο ίδιος ο Κοντρέρας το αμφισβήτησε.

Η κριτική και η οργή μας επικεντρώνεται στην οφθαλμοφανέστατα μονόπλευρη εφαρμογή των πειθαρχικών μέτρων από το διαιτητή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Και για να το καταλάβουν όλοι: Όταν ο διαιτητής δίνει σε παίκτη σου κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό χωρίς προφανή λόγο και όταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι κλωτσιές αντιπάλων στους παίκτες σου δε τιμωρούνται όπως οι "αντίστοιχης αξίας" κλωτσιές των παικτών σου στους αντιπάλους, τότε μπορείς να μιλάς για επιρροή του διαιτητή στην αγωνιστική συμπεριφορά των παικτών της ομάδας σου.

Εν συντομία: Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν αυτός που περιμέναμε σήμερα. Ήταν κατώτερος των αναμενομένων και σε άρρηκτο συνδυασμό με αυτά που γράφω παραπάνω δεν κατάφερε να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα.

subzer0
15-03-10, 00:56
Πάω στοίχημα πως θα πάρει και καλό βαθμό ο καλός μας κύριος Σπάθας. :rofl: :rofl:

DOU
15-03-10, 00:59
:rofl: Καλό, γελάσαμε και σήμερα.


Οσο προσπαθειτε να βρειτε αλοθι για την ηττα και την κακη εμφανιση του παοκ στη διαιτησια και στο προσωπο του σπαθα τοσο θα χανετε το δικιο σας.

Eastwood
15-03-10, 00:59
@subzer0: Εννοείται. Οι καλές υπηρεσίες πάντα ανταμείβονται.

Gordito
15-03-10, 01:02
Μαλιστα.

Σουτ εκανε ο ΠΑΟΚ ή τελειωσε το ματς ασουτος;

θυμηθηκα ενα του Βιειρινια :respekt:

subzer0
15-03-10, 01:03
@DOU

Μα ρε συ DOU τελείωσε το παιχνίδι δώσαμε και συγχαρητήρια στον Άρη.
Δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό.

Όπως πάντα δεν αλλάζει τίποτα στο ποδόσφαιρο της Ελλάδας.

xabikos
15-03-10, 01:09
Όπως και οι άλλοι συνοπαδοί μου θα δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του Άρη μιας και σήμερα έπαιξαν καλύτερα και κέρδισαν δίκαια. Εμείς δεν παρουσιάσαμε κανένα από τα στοιχεία που μας οδήγησαν μέχρι εδώ πέρα. Οι παίκτες του Άρη κέρδισαν όλες τις μονομαχίες και όπου χρειάστηκε βάρεσαν και στον ψαχνό. Το περίεργο, και ίσως αυτό που δεν περιμέναμε, ήταν ότι το ματς πήγε στην δύναμη και το χάσαμε που θεωρητικά είχαμε πλεονέκτημα.
Από ότι ακούω υπήρχε άψογη φιλοξενία σε όλη την διοίκηση αλλά και τους παίκτες του ΠΑΟΚ πριν το ματς και πολύ φοβάμαι ότι θα την ανταποδώσουμε στο ματς στα πλέι οφ. Δεν θέλω να φανώ απαισιόδοξος αλλά μετά το σημερινό ματς θα ανοίξει μια μάχη πολύ άσχημη. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Υ.Γ. Συγχαρητήρια και στον ΠΑΟ για τον φετινό τίτλο. Πανάξιος πρωταθλητής όπως τόσα χρόνια ο Ολυμπιακός.

subzer0
15-03-10, 01:14
Ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Καμία ανακοίνωση κατά της διαιτησίας δεν έχει μεγαλύτερη δύναμη από την εικόνα του ίδιου του διαιτητή που με υπερβάλλοντα ζήλο προσπαθεί να διαμορφώσει το αποτέλεσμα ενός από τα κρισιμότερα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Ήθελε ο Σπάθας να κρυφτεί και η χαρά δεν τον άφησε για πάνω από ενάμιση λεπτό!

Καθάρισε, λοιπόν, το τοπίο. Από τον "ενοχλητικό" ΠΑΟΚ, που έγινε έρμαιο ενός παιδιού. Πιόνι στα σχέδια άλλων έγινε και ο αντίπαλος, ο οποίος αν ποτέ βρεθεί σε θέση να διεκδικεί πρωταθλήματα ίσως βρεθεί και σε αντίστοιχη θέση.

Μόνοι μας εναντίον όλων θα συνεχίσουμε να πολλαπλασιάζουμε τους φιλάθλους έτσι, αφού δεν μας αφήνετε να το κάνουμε με τίτλους.

Ένοχοι είναι όλοι όσοι αφήνουν τύπους σαν τον Σπάθα να συνεχίζουν την παράδοση. Και θύματα όλοι όσοι είδαν στο πρόσωπο του ΠΑΟΚ την ελπίδα για επανάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και δεν ήταν μόνο δικοί μας φίλαθλοι αυτοί...

ΥΓ. Δυστυχώς για σας στη διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν πολύ και ξέρουν καλά το ποδόσφαιρο.

ΠΑΕ ΠΑΟΚ

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=14TFAN9SE&extLang=

@Xabikos
Μάντεψε γιατί χάσαμε το ματς στην δύναμη.
Μα γιατί ο Γκαρσία είδε κάρτα στο πρώτο λεπτό χωρίς λόγο την ίδια ώρα που οι αντίπαλοι του δεν παίρνανε ούτε παρατήρηση.

ErrOr
15-03-10, 01:26
Το περίεργο, και ίσως αυτό που δεν περιμέναμε, ήταν ότι το ματς πήγε στην δύναμη και το χάσαμε που θεωρητικά είχαμε πλεονέκτημα.
Έλα μου ντε!
Που το περίεργο?
Όταν τρως σε κάθε φάουλ κίτρινη και για τους άλλους δεν δίνει ούτε φάουλ τότε τι περιμένεις?
Έπρεπε να κερδίσει ο Άρης και κέρδισε.
Έτσι απλά.

TermInuS
15-03-10, 01:29
Ναι έτσι γουστάρω να δουλεύουν όλοι για μας.
Σπάθας Κάκος Ντάκος Τριτσώνης και δεν ξέρω εγώ ποίος άλλος.
Και χωρίς μεταγραφή Γκαγκάτση ε?
Του χρόνου παίρνουμε και Γκαγκάτση και τελειώνουμε με +20 από τον δεύτερο.

subzer0
15-03-10, 01:30
Μην μπερδεύεσαι.
Δεν είναι Σπάθας.
Είναι ΣΠΑ-ΝΑ-ΘΑΣ.

TermInuS
15-03-10, 01:33
Δεν διαφωνώ φίλε.

DOU
15-03-10, 01:43
Μα ρε συ DOU τελείωσε το παιχνίδι δώσαμε και συγχαρητήρια στον Άρη.
Δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό.

Όπως πάντα δεν αλλάζει τίποτα στο ποδόσφαιρο της Ελλάδας.

Aυτο που εισπρατω ειναι οτι πιστευτε πως λογω της διαιτησιας ο παοκ δεν πηρε αποτελεσμα σημερα, αγωνιστικα ο παοκ πηρε αυτο που αξιζε και δεν μπορουσε να παρει κατι παραπανω γιατι δεν ηταν απλα κακος,ηταν ανυπαρκτος.

Εδω ειναι που διαφωνω,δεν εχασε ο παοκ επειδη ηταν κακη η διαιτησια εις βαρος του,εχασε επειδη ηταν κακος ο ιδιος αγωνιστικα.

subzer0
15-03-10, 01:48
Aυτο που εισπρατω ειναι οτι πιστευτε πως λογω της διαιτησιας ο παοκ δεν πηρε αποτελεσμα σημερα, αγωνιστικα ο παοκ πηρε αυτο που αξιζε και δεν μπορουσε να παρει κατι παραπανω γιατι δεν ηταν απλα κακος,ηταν ανυπαρκτος.

Εδω ειναι που διαφωνω,δεν εχασε ο παοκ επειδη ηταν κακη η διαιτησια εις βαρος του,εχασε επειδη ηταν κακος ο ιδιος αγωνιστικα.

Κι αυτά που βλέπουμε να μην τα πούμε?
Δεν είναι περίεργο που τώρα τις τελευταίες αγωνιστικές όλοι οι καλοί διαιτητές την έχουν κάνει με ελαφριά πηδηματάκια και γίνεται χαμός στην πλειοψηφία των παιχνιδιών?
Πόσο τυχαίο είναι που όλοι ξέραμε από πριν οτι διαιτητής θα είναι ο Σπάθας και ξέραμε και τι διαιτησία θα μας βρει?

Dimitris_80
15-03-10, 02:26
Κάτι μου λέει οτι αύριο το βράδυ στις 9 θα τους χαιρετάμε όλους απο την πρώτη θέση.

Αν θα είμαστε μόνοι μας ή με συγκάτοικο, θα δείξει...
:hmm:

Δεν λέω ότι έπαιξε η ομάδα μου αλλά έτσι χαλαρά όπως έπαιζε εάν ήταν πενηνταρίσιος ο διαιτητής το ματς τουλάχιστον θα έληγε Χ.(άσε που εάν έβγαζε όπως έπρεπε παίκτες του Άρη πρώτα με κόκκινες τότε θα ήταν χαλαρά διπλό)
Όταν ξύπνησε η ομάδα έβγαλε 2 κόκκινες και το καθάρισε το κοράκι.
Περίμενα να μας παίξει κόντρα,αλλά όχι και έτσι!
Βέβαια δεν σφύριξε για τον Άρη έτσι,αλλά για τον Παναθηναικό μιας και ο ΠΑΟΚ ενοχλεί και υπήρχε περίπτωση να χαθεί το πρωτάθλημα και να υπάρξει πρόβλημα.(το έχουμε δει πάμπολλες φορές το έργο)
Tελικές προσπάθειες 14-4 (οι 3 μετά το 75 και αφού είχαν κριθεί όλα).
Σουτ εντός περιοχής: 7-0.

Καληνύχτα σας.

Μπορεί ένας χριστιανός να μου πει αν έχει ξαναδεί κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό επειδή ένας παίκτης δίνει την μπάλα στον αντίπαλο?
Θύμισέ μου κανόνα στον ΚΑΠ που αναφέρει ότι στα πρώτα λεπτά απαγορεύονται οι κίτρινες γιατί μου διαφεύγει. Ο παίκτης κρατάει την μπάλα στα χέρια και καθυστερεί την εκτέλεση του φάουλ.

Μετά από πάααααααρα πολύ καιρό μπήκα στο τόπικ σας, αλλά σταμάτησα το διαβασμα στην πρώτη κιόλας σελίδα μετά το τέλος του αγώνα.

Πολύ ανώτερη η ομάδα μου, το σκορ με αδικεί, ας όψεται όμως η φιλανθρωπία των παικτών μας που κρατούσαν δυνάμεις για την Τετάρτη και κάνανε φερ πλέι μετά το 2-0.

Καλή συνέχεια στο κλαψο-τόπικ σας.

subzer0
15-03-10, 02:31
Κατ' αρχήν δεν μας έλειψες , μην φοβάσαι.
Άλλωστε ήσουν εξαφανισμένος και από το δικός σας το τόπικ. Γιατί άραγε?

Δεύτερον πρώτος εγώ έδωσα συγχαρητήρια στην ομάδα σας , κάτι που εσείς δεν κάνατε στον πρώτο γύρο. ;)

Και μια και το έφερε και η κουβέντα συγχαρητήρια και για την είσοδο σας στην πεντάδα , όπως και για την - και μαθηματικά πλέον - σωτηρία σας. ;)

Rezwalker
15-03-10, 02:34
3 λάθη σε βάρος του ΠΑΟΚ είδε ο παρατηρητής (http://dikisports.blogspot.com/2010/03/3.html)


ΟΜΩΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΠΑΘΑ

Πολύ καλό βαθμό βάζει στον Ηλία Σπάθα, ο παρατηρητής διαιτησίας του αγώνα Αρη-ΠΑΟΚ, Γιώργος Μπίκας.

Αντιρρήσεις έχει μόνο για τον πειθαρχικό έλεγχο του Πειραιώτη ρέφερι, θεωρώντας ότι θα μπορούσε να αποβάλει και δύο παίκτες του Αρη (Κάμπορα-Γκαρσία).

Ένα λάθος καταλογίζει και στον βοηθό διαιτητή Τρύφωνα, ο οποίος υπέδειξε σε θέση οφ-σάϊντ τον Μουσλίμοβιτς.

Αλλα κατα τα αλλα καλο βαθμο :lol:

Στα παραπανω προσθεστε την αποψη του παλαιου διαιτητη Βασιλακη απο τον ΣΚΑΙ ο οποιος ειπε οτι ο Βιερινια βρηκε μπαλα, και οτι η αποβολη ηταν αυστηροτατη.

xabikos
15-03-10, 02:34
Εδω ειναι που διαφωνω,δεν εχασε ο παοκ επειδη ηταν κακη η διαιτησια εις βαρος του,εχασε επειδη ηταν κακος ο ιδιος αγωνιστικα.

Κανείς από εμάς δεν είπε ότι φταίει ο Σπάθας που χάσαμε. Το πιο πιθανό είναι ότι θα χάναμε ακόμη και 50-50 να έπαιζε ο διαιτητής μιας και ο Άρης έπαιζε πιο δυνατά. Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο Σπάθας εφάρμοζε δυο μέτρα και δυο σταθμά για τις κάρτες. Ειδικά ένα χτύπημα του Κάλβο στον αστράγαλο του Ίβιτς ήταν δολοφονικό.
Όπως και να έχει εμείς συνεχίζουμε. Υπάρχει ο σοβαρός στόχος να κερδίσουμε τα υπόλοιπα τέσσερα ματς για να μπούμε με όσο το δυνατόν πιο πολλούς βαθμούς στα πλέι οφ. Αν και φοβάμαι ότι το πρώτο ματς θα είναι στο Καραϊσκάκη με διαιτητή τον Σπάθα! :p

Εύχομαι ειλικρινά στον Άρη να περάσει στον τελικό με τον ΠΑΟ και να έχει τον Σπάθα διαιτητή!

DOU
15-03-10, 02:39
Και για να μην ξεχνιωμαστε...:p:p


Πητ Παπαδάκος : «Αγωνιστικά μπορεί να το πάρει ο ΠΑΟΚ αλλά....»

Στην εκπομπή του 107,4 «Illuminati» φιλοξενήθηκε σήμερα ο γνωστός αστρολόγος Πητ Παπαδάκος και είχε μια απολαυστική κουβέντα με τους συντελεστές της εκπομπής.
Αντικείμενο της κουβέντας αρχικά, ήταν η πορεία του ΠΑΟΚ και οι πιθανότητες του να κερδίσει το πρωτάθλημα, με τον Πιτ Παπαδάκο να τονίζει :

«Αν θυμάστε μια άλλη φορά που είχαμε μιλήσει, σας είχα πει ότι θα νοιώθουν την ανάσα του ΠΑΟΚ μέχρι το τέλος και το έλεγα αυτό όταν ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω 10 βαθμούς. Βέβαια οι Βγενόπουλοι και οι Πατέρες θέλουν πολύ το πρωτάθλημα αλλά πιστεύω ότι θα παιχθεί μέχρι το τέλος και θα έχουμε πολλές συγκινήσεις. Ο ΠΑΟΚ θα είναι κοντά αλλά δεν βλέπω να τον αφήνουν να πάρει τελικά το πρωτάθλημα, θα έχει αγωνία μέχρι τελευταία στιγμή, τελευταίο λεπτό»

Συνεχίζοντας, είπε επίσης :
«Είχα πει ότι ο Παναθηναϊκός θα κάνει κοιλιά τον Φεβρουάριο και βγήκε, έτσι πλησίασε ο ΠΑΟΚ και πήρε φωτιά το πρωτάθλημα. Οι αγώνες της Ευρώπης έπαιξαν τον ρόλο τους σίγουρα»

Ερωτηθείς για το ντέρμπι της Κυριακής με τον Άρη, ο Πίτ Παπαδάκος ανέφερε τα εξής :
«Ο Άρης θέλει να βγει στην Ευρώπη ενώ ο ΠΑΟΚ θέλει να πάρει το πρωτάθλημα, νομίζω όμως ότι στο ντέρμπι δεν θα υπερισχύσει το ποδόσφαιρο αλλά άλλα πράγματα. Ο Παναθηναϊκός θέλει πολύ το πρωτάθλημα και όσους Παναθηναϊκούς συναντώ μου λένε ότι αν δεν το πάρουν θα την ψωνίσουν. Στο ντέρμπι αστρολογικά ευνοούνται και οι 2 ομάδες αλλά όπως ξέρετε καμιά φορά το παρασκήνιο κερδίζει τα άστρα. Για μένα υπερισχύει το Χ αστρολογικά αλλά υπάρχει πολύ μίσος από Αθήνα και δεν θέλουν να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα»

Συνεχίζοντας ανέφερε επίσης :
«Παρ’ όλα αυτά πιστεύω ότι το πρωτάθλημα θα παιχθεί μέχρι το τέλος. Αγωνιστικά ο ΠΑΟΚ μπορεί να το πάρει αλλά παρασκηνιακά δεν θα τον αφήσουν, ελπίζω πάντως στο τέλος να με διαψεύσει. Έτσι στο παιχνίδι με τον Άρη είμαι πιο πολύ στο 1Χ, και ο Άρης άλλωστε έχει μεγάλο ενδιαφέρον, θέλει να βγει Ευρώπη, θέλει να πάει στα play-off ενώ και η ΑΕΚ θα κυνηγήσει το Χ μέσα στην Τούμπα»

Ο Πιτ Παπαδάκος δήλωσε φίλος του ΠΑΟΚ όταν βρίσκεται στην Θες/νίκη και είπε επίσης :
«Είναι πολύ δυνατός ο ΠΑΟΚ και το έχει πιστέψει ότι μπορεί να πάρει πρωτάθλημα, δυστυχώς όμως βλέπω από εδώ και πέρα να έχουμε πολλές απαράδεκτες διαιτησίες, το φοβάμαι πολύ αυτό. Αν χάσει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα, θα το χάσει παρασκηνιακά, έχουμε βάλει πολλά εκατομμύρια στην Αθήνα ενώ έχουν και τύχη, δεν είδατε στην Ρόμα; έκανε 2 ευκαιρίες ο Παναθηναϊκός και έβαλε 3 γκολ»

blade_
15-03-10, 02:54
χαιρετω τους πρωταθλητες

subzer0
15-03-10, 03:05
Για να μην το κουράζουμε το θέμα με την διαιτησία.

Το αν θα σε σφάξει ένας διαιτητής δεν έχει να κάνει μόνο με το αν θα σου δώσει ή όχι ένα πέναλτι , μια κόκκινη , μια κίτρινη.
Ούτε είναι συμψηφισμοί του στυλ δεν έδωσε ένα πέναλτι στον έναν στο 30 αλλά δεν έδωσε και στον άλλον στο 60 άρα είμαστε πάτσι.

Υπάρχουν και πιο επιστημονικοί τρόποι.
Αν θα σε βάζει μέσα στην εστία σου με ανύπαρκτα φάουλ (ας είναι και στο κέντρο) , αν σφυρίζει με το παραμικρό , αν θα σου βγάζει εσένα κάρτες με το παραμικρό και στον άλλον όχι , ακόμα και με το στυλ του.

Το οτι βγάζει κάρτα στον Γκαρσία στο πρώτο λεπτό ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ βρωμάει μέχρι την Παιανία.

Αυτές τις 3 διαιτησίες καρμπόν τις έχει κάνει ο Σπαναθας και μέσα στον Παναθηναϊκό και μέσα στον Ηρακλή.


χαιρετω τους πρωταθλητες

Έλα ρε παιδί που είσαι και σε περιμέναμε?
Εντάξει οι στόχοι σου για φέτος?
Τι λέει εκεί στο -14?

blade_
15-03-10, 03:11
οκ σου χω καλυτερο..

γεια σας ανυπαρκτοι

εδω θα μαστε στα po να τα ξαναπουμε

subzer0
15-03-10, 03:12
Γεια σου ρε υπαρκτέ.

Eastwood
15-03-10, 10:00
@blade_: Αμάν, τα'κανα πάνω μου.

Σήκωσε λίγο το κεφάλι σου να δεις που βρισκόμαστε και μετά ενεργοποίησε το περιεχόμενό του.

@ ADSLgr.com All rights reserved.