PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Rezwalker
16-03-10, 21:23
Μήπως να μετονομάσουμε αυτό το smile ( ;) ) σε Toni Calvo?


:rofl:

........Auto merged post: Rezwalker πρόσθεσε 1 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Kαλά δε ντρέπεστε να προβάλετε ανυπόγραφα κείμενα από μπλογκς που δε τα ξέρει ούτε η μάνα τους;

Όπου υπάρχει καπνός συνήθως υπάρχει και φωτιά..θα δείξει λογικά σύντομα τι ισχύει

yiapap
16-03-10, 21:54
Για αυτό που διαμαρτύρεστε εσείς για 1-2 ματς σε όλη τη σεζόν, εγώ έχω εχθρική διαιτησία στα 20 από τα 27 ματς, στα οποία μου έχουν στερηθεί 9 καταφανέστατα πέναλτι εκτός των άλλων.

Επειδή όμως δε πρόκειται να συνεννοηθούμε, σας εύχομαι ειλικρινά καλή συνέχεια. Θα τα ξαναπούμε στα πλειοφ.Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις ότι και σε αυτό το παιχνίδι δεν είχες εσύ ουδέτερη ή ευνοϊκή διαιτησία. Ο ΠΑΟΚ είχε δυσμενή διαιτησία! Κανέναν στα κέντρα δεν απασχολεί αν θα πάει ο Άρης ή η Καβάλα playoffs! Το αν θα πάρει όμως ο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα (και επομένως ένας εκ των δύο μεγάλων βγει εκτός CL) όχι μόνο απασχολεί αλλά ΚΑΙΕΙ!

Τι να δούμε βρε Δημήτρη στα playoff? Να την δω κι εγώ Πητ; Θα δούμε τον Ολυμπιακό δεύτερο να πηγαίνει στο CL. :cool:
Κι ελπίζω να κάνει ο Άρης την ανατροπή να πάρει όλους τους βαθμούς και στο τελευταίο παιχνίδι να παίζει ΠΑΟΚ-Άρης και αν κερδίσει ο Άρης να βγαίνει αυτός CL αντί του ΟΣΦΠ. Ε, ρε γλέντιααααα! 14 κίτρινες κάρτες στα πρώτα 7 λεπτά θα φάτε και μετά θα φταίει ο ΠΑΟΚ που σας έκοψε το CL!!!

Και για να μην παρεξηγηθώ. Δεν πιστεύω ότι ο ΟΣΦΠ ή ο ΠΑΟ "λαδώνει" διαιτητές ούτε ότι μίλησαν παράγοντες του ΠΑΟ στον Σπάθα το Σάββατο. Όμως οι Σπάθες ξέρουν να γίνονται διεθνείς με το σπαθί τους και την σφυρίχτρα τους. Ξέρουν και πού να κόψουν κεφάλι και πού να σφυρίξουν αλλοπρόσαλα. Και ξέρουν ότι όταν το κάνουν υπέρ των κέντρων, στη χειρότερη, κάποιοι θα τους κράξουν. Αν σφυρίξουν όμως κατά των κέντρων θα τους τη φυλάνε και πολύ σύντομα θα σφυρίζουν τον Άνω Ραχούλα - Κάτω Βλαχόβρυση:innocent:

tomic20
16-03-10, 23:58
subzero αυτο που σου ειπα και δεν λες να το καταλαβεις ειναι πως αν βρισκοσουν στη θεση του Αρη την κυριακη θα εκανες 3 φορες χειροτερα...

subzer0
17-03-10, 00:06
Υπάρχει ένα σοφό ρητό που λέει "αν η γιαγιά μου είχε ρόδες θα ήταν πατίνι".

Το χουλιγκανικό παρελθόν των οπαδών του ΠΑΟΚ το γνωρίζω.

Αυτό που δεν έχω δει ακόμα είναι η δική σου άποψη για αυτά που έγιναν την Κυριακή (επίθεση στον Χαλκιά , αποκλεισμός της αποστολής του ΠΑΟΚ για 45 λεπτά κτλ) και την σύγκριση με την φιλοξενία του Άρη στην Τούμπα στον πρώτο γύρο.

xabikos
17-03-10, 01:08
Οσο για τα φιλαράκια ολοι ξέρουν οτι οι σχέσεις Παναθηναικού - ΠΑΟΚ είναι άριστες, ο ΠΑΟΚ κρατήθηκε με τα λεφτά του Σαλπιγγίδη και κάποιους παίκτες πληρωμένους απο τον Παναθηναικό, χορηγίες Βγενόπουλου, εκατομμύρια για Μελλίση που και αυτά χορηγία ήταν στην ουσία, πέρσι Δάρλας, φέτος Μούν, τώρα περιμένουν τον Παναθηναικό να μη κρατήσει Σαλπιγγίδη και να τον στείλει πάλι πάνω. Τα υπόλοιπα είναι στάχτη στα μάτια, όπως στάχτη στα μάτια ήταν και η κίνηση του Ζαγοράκη να βγάλει τον όρο για τη συμμετοχή του Μούν, για να δείξει οτι κάτι κάνει, λες και ο Μούν θα έπαιζε ποτέ. Σκοπό έχουν να φάνε τον Ολυμπιακό και να τον ματώσουν οικονομικά τώρα που μπορούν και μετά βλέπουμε.

Συγγνώμη ρε Spanos αλλά νομίζεις ότι μιλάς σε κάποιον δεκάχρονο που πιστεύει ότι τον ταΐζουν; Από που και ως που έχουμε άριστες σχέσεις; Που ήρθατε πέρσι στο πρώτο ματς στα πλέι οφ με τον Κάκο και πήρατε το παιχνίδι όπως το πήρατε; Αν τα πιστεύετε αυτά σας λυπάμαι. Το ότι πληρώσατε κάποιους παίκτες τόσο ακριβά είναι δικό σας πρόβλημα. Ξέρεις κανέναν που χαρίζει σήμερα λεφτά; Και αν είστε τόσο large και μας κρατάτε όπως λες σας δίνουμε Μούσλι να μας δώσετε τον Σισέ! :p Κατά βάθος φίλοι μόνο με τους Ολυμπιακούς μπορείτε να γίνετε γιατί πάνω κάτω ίδια φάρα είστε. Η συμπεριφορά σας φέτος είναι ίδια με αυτούς τα τελευταία 12 χρόνια.

@sub πολύ πετυχημένο το βίντεο με την μεγάλη προσωπικότητα τον Κόκε. Δείχνει ποιος πραγματικά είναι. Αλλά ρε συ γιατί προσπαθείς να βγάλεις άκρη με τον συμπολίτη. Αυτός είναι ανώτερος και δεν μπορούμε εμείς οι μαλαματίνες να τον καταλάβουμε... :p

Rebel Scum
17-03-10, 01:38
Συγγνώμη ρε Spanos αλλά νομίζεις ότι μιλάς σε κάποιον δεκάχρονο που πιστεύει ότι τον ταΐζουν; Από που και ως που έχουμε άριστες σχέσεις; Που ήρθατε πέρσι στο πρώτο ματς στα πλέι οφ με τον Κάκο και πήρατε το παιχνίδι όπως το πήρατε; Αν τα πιστεύετε αυτά σας λυπάμαι. Το ότι πληρώσατε κάποιους παίκτες τόσο ακριβά είναι δικό σας πρόβλημα. Ξέρεις κανέναν που χαρίζει σήμερα λεφτά; Και αν είστε τόσο large και μας κρατάτε όπως λες σας δίνουμε Μούσλι να μας δώσετε τον Σισέ! :p Κατά βάθος φίλοι μόνο με τους Ολυμπιακούς μπορείτε να γίνετε γιατί πάνω κάτω ίδια φάρα είστε. Η συμπεριφορά σας φέτος είναι ίδια με αυτούς τα τελευταία 12 χρόνια.


Γιατί τέτοια προσβόλα ρε Xabiko; Με τους γάβρους ρε συ; :p

Παρότι μιλάω υποθετικά έχεις καμία αμφιβολία ότι αν ο πρόεδρός σου ήταν ο Βγενόπουλος δε θα είχες εσύ αυτό το κατιτίς από το παρασκήνιο; Ή ότι ο υπέροχος λαός του ΠΑΟΚ θα απαρνιόταν την ομάδα λόγω εύνοιας;
Το λέω αυτό για την αναφορά σου σε φάρες (δεν δίνω άφεση σε αυτόν που ευνοείται επειδή και οι άλλοι αν μπορούσαν θα το έκαναν). Μπορεί εσύ να είσαι ΠΑΟΚ, εγώ ΠΑΟ και ο άλλος Γιάννινα αλλά όλοι μαζί είμαστε Ελληνάρες;)

Αν κοιτάξεις τα μηνύματα μου στο νήμα σας το έχω πει πριν μπει ο ΠΑΟΚ στη διεκδίκηση. Βρήκατε καλή διοίκηση και καλό επιτελείο. Βρείτε και τον χρηματοδότη και αφήστε άλλους να γκρινιάζουν. Αυτή είναι η πραγματικότητα στην ελλάδα.

xabikos
17-03-10, 01:52
@Rebel μου φτάνει που το παραδέχεσαι. Εγώ παραδέχομαι ότι ο Παο έχει μακράν καλύτερους, περισσότερους και ποιοτικότερους παίχτες από την μέση και μπροστά. Αυτό όμως στο ποδόσφαιρο δεν σου εξασφαλίζει από μόνο του τίποτα. Στο ποδόσφαιρο μετράει η ομαδική δουλειά. Και σε αυτόν τον τομέα πιστεύω η ομάδα μου είναι καλύτερη. Δυστυχώς όμως δεν είχατε τα κότσια να αφήσετε τα πράγματα να εξελιχθούν μέσα στο γήπεδο. Δεν θέλατε με τίποτα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό να απειλήστε γιατί κατά βάθος ακόμη τον φοβάστε και έχετε μεγάλο κόμπλεξ απέναντί του. Γι αυτό ο Πατερούλης τα ρύθμισε τα πράγματα.
Όπως προείπα η φετινή πορεία για μας είναι προδιαγεγραμμένη. Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να μας αφήσουμε να διεκδικήσουμε την δεύτερη θέση. Πρώτο ματς στα πλέι οφ θα είναι εκτός με κανέναν Κάκο και γεια σας!

Α και κάτι άλλο για τους Παναθηναίκούς. Εγώ θα την έβριζα την διοίκηση που διάλεξε να αφήσει το Ουέφα και να κυνηγήσει μόνο το πρωτάθλημα. Το να διεκδικήσεις να παίξεις σε ένα τελικό είναι σαν να παίρνεις 30 πρωταθλήματα Ελλάδας. Μακάρι να μπορέσω να διακριθώ στην Ευρώπη και ούτε με νοιάζουν πρωταθλήματα και κύπελλα.

Rebel Scum
17-03-10, 02:09
@Rebel μου φτάνει που το παραδέχεσαι. Εγώ παραδέχομαι ότι ο Παο έχει μακράν καλύτερους, περισσότερους και ποιοτικότερους παίχτες από την μέση και μπροστά. Αυτό όμως στο ποδόσφαιρο δεν σου εξασφαλίζει από μόνο του τίποτα. Στο ποδόσφαιρο μετράει η ομαδική δουλειά. Και σε αυτόν τον τομέα πιστεύω η ομάδα μου είναι καλύτερη. Δυστυχώς όμως δεν είχατε τα κότσια να αφήσετε τα πράγματα να εξελιχθούν μέσα στο γήπεδο. Δεν θέλατε με τίποτα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό να απειλήστε γιατί κατά βάθος ακόμη τον φοβάστε και έχετε μεγάλο κόμπλεξ απέναντί του. Γι αυτό ο Πατερούλης τα ρύθμισε τα πράγματα.
Όπως προείπα η φετινή πορεία για μας είναι προδιαγεγραμμένη. Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να μας αφήσουμε να διεκδικήσουμε την δεύτερη θέση. Πρώτο ματς στα πλέι οφ θα είναι εκτός με κανέναν Κάκο και γεια σας!

Φίλε Xabiko δεν είναι δύσκολο να παραδεχτώ ότι φέτος ο ΠΑΟ αν μη τι άλλο δεν έχει πειραχτεί από τη διαιτησία, στραβός δεν είμαι. Ξαναλέω ότι δεν έχω δει κάνα βαρύ έγκλημα (ίσως στο πρώτο με Άρη) αλλά δεν κάθομαι να μετράω κάρτες, οφσάιντ και φάουλ...έτσι χάνουμε όλη τη ουσία του παιχνιδιού.

Αλλά και έγκληματα να είχαν γίνει υπέρ του ΠΑΟ πάλι θα το παραδεχόμουν...γιατί απλά εγώ δεν τα έκανα. Θα χαρώ αν πάρω τίτλο αλλά την επόμενη θα ΄χει τελειώσει. Όπως και αν το χάσω θα στεναχωρηθώ για λίγο αλλά μετά τέρμα. Δεν ζω για την ομάδα μου. Παιχνίδι είναι.

Στα δικά σας σαν συμπέρασμα βλέπω ότι με διαιτησία που να μοίραζε και τα σπόρια θα το παίζατε μέχρι τελευταίας αγωνιστικής. Και θα το έπαιρνε στο τέλος αυτός με τα λιγότερα λάθη.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι έχω καλύτερη ομάδα (παρόλη την άμυνα χωνί) αλλά δε θα πω το κλασσικό που άκουγα 13 χρόνια ότι αφού την έχω πρέπει σώνει και καλά να πάρω τον τίτλο. Εκεί στην Ελλάδα μπαίνει ο "παράγοντας"...κάνει μια αντιστάθμιση κινδύνου στα λεφτά που έχει βάλει με το παρασκήνιο.
Έξω βλέπεις η Ρεάλ των αστρονομικών ποσών θα κοιτάει από την εξέδρα ένα τελικό μέσα στο σπίτι της. Αυτό θέλω να δω κι εδώ (όχι ότι έξω είναι παρθένες, πέρυσι την Τσέλσι την έβγαλαν έξω με το έτσι θέλω, αλλά κρατάνε κάποια προσχήματα)

Και εδώ θα είμαστε να τα πούμε αλλά έχω την εντύπωση ότι ο γάβρος θα βλέπει διαιτητές και θα τρέχει στα playoff...ξέρω ότι θα πεις περί ΠΟΚ αλλά μην μένεις σε ιστορίες προ Χριστού...ο Πατερούλης και ο Mr MIG θέλουν να δουν τον γάβρο να ξεφτιλίζεται. Κάτσε και μέτρα πόσους βαθμούς του έχουν φάει φέτος.



Α και κάτι άλλο για τους Παναθηναίκούς. Εγώ θα την έβριζα την διοίκηση που διάλεξε να αφήσει το Ουέφα και να κυνηγήσει μόνο το πρωτάθλημα. Το να διεκδικήσεις να παίξεις σε ένα τελικό είναι σαν να παίρνεις 30 πρωταθλήματα Ελλάδας. Μακάρι να μπορέσω να διακριθώ στην Ευρώπη και ούτε με νοιάζουν πρωταθλήματα και κύπελλα.

Ναι αλλά εκεί είναι μεγάλο ρίσκο που κατά πάσα πιθανότητα δε θα βγεί. Ειδικά όταν έχεις 1 τίτλο σε 10+ χρόνια.

xabikos
17-03-10, 02:31
Πάλι καλά που υπάρχουν άτομα σαν και εσένα. Και για μένα είναι απλά ένα παιχνίδι. Έχουμε με πολύ σοβαρότερα πράγματα να ασχολούμαστε από το ποδόσφαιρο και τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορώ όμως με τίποτα τους τύπους που τόσα χρόνια φώναζαν για τους άλλους και τώρα που τα κάνουν οι ίδιοι δεν το παραδέχονται. Για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα πολύ πιθανόν αν ερχόταν στον ΠΑΟΚ αύριο έναν κόκαλης οι πιο πολλοί θα είχαν συμπεριφορά χειρότερη από αυτή των Ολυμπιακών. Εμένα αυτό το πράγμα δεν με αντιπροσωπεύει. Θέλω να παίζω δίκαια και αν είμαι καλύτερος ή πιο τυχερός να κερδίζω. Αν είμαι χειρότερος η ο αντίπαλος είναι πιο τυχερός να κερδίζει. Τίποτα διαφορετικό.

Όσο για τον Πατέρα και τον Βγενόπουλο εδώ είμαστε και θα τα ξαναπούμε μετά τα πλεϊ οφ. Από τώρα στο λέω πως εμείς θα τερματίσουμε πίσω και από Αεκ και Ολυμπιακό.

subzer0
17-03-10, 02:35
Και κάτι που μου ήρθε , μια και λόγω της κιτρινοπράσινης συνεργασίας των τελευταίων ημερών , θυμηθήκανε πολλοί από αυτούς , το βολικό , γαύρος του Βορρά , όπως και το οτι ανοίγουμε τα πόδια συνέχεια στον Ολυμπιακό.
Απλά να υπενθυμίσω πως :
Μπορεί να έχω να κερδίσω τόσα χρόνια τον Ολυμπιακό στην έδρα μου (παλιά όλοι θυμούνται τι γινότανε) και να ντρέπομαι για αυτό , αλλά , τα τελευταία 10 χρόνια σε όλους τους αγώνες μέσα έξω , πρωτάθλημα - κύπελλο , εγώ έχω 7 νίκες με τον Ολυμπιακό και ο ΠΑΟ 5.

Τι πρέπει να πω εγώ τώρα?

Rebel Scum
17-03-10, 02:44
Και κάτι που μου ήρθε , μια και λόγω της κιτρινοπράσινης συνεργασίας των τελευταίων ημερών , θυμηθήκανε πολλοί από αυτούς , το βολικό , γαύρος του Βορρά , όπως και το οτι ανοίγουμε τα πόδια συνέχεια στον Ολυμπιακό.
Απλά να υπενθυμίσω πως :
Μπορεί να έχω να κερδίσω τόσα χρόνια τον Ολυμπιακό στην έδρα μου (παλιά όλοι θυμούνται τι γινότανε) και να ντρέπομαι για αυτό , αλλά , τα τελευταία 10 χρόνια σε όλους τους αγώνες μέσα έξω , πρωτάθλημα - κύπελλο , εγώ έχω 7 νίκες με τον Ολυμπιακό και ο ΠΑΟ 5.

Τι πρέπει να πω εγώ τώρα?

Εγώ εδώ από όσους έχω ακούσει το γάβρος του Βορρά μου το έχουν εξηγήσει όχι βάσει αποτελεσμάτων με τον Ολυμπιακό.

Αλλά με το ότι οι ΠΑΟΚτσήδες είναι παρόμοιοι με τους Ολυμπιακούς στην αλαζονεία και ότι λένε συνέχεια για το πόσο πολύ κόσμο έχουν και πως μαμάει ο λαός τους.

Και πριν έρθει να με κυνηγήσει ο Burning δεν ασπάζομαι αυτάτα στερεότυπα :p

ΥΓ Ο ξάδερφος μου πάντως (από την πλευρά της μάνας του οριτζιναλ γκαγκαρος παρεμπιπτόντως) μoυ είχε πει ότι έγινε ΠΑΟΚτσης επειδή είναι alternative ομάδα ...ό,τι και αν σημαίνει αυτό :p

subzer0
17-03-10, 02:47
Εγώ εδώ από όσους έχω ακούσει το γάβρος του Βορρά μου το έχουν εξηγήσει όχι βάσει αποτελεσμάτων με τον Ολυμπιακό.

Αλλά με το ότι οι ΠΑΟΚτσήδες είναι παρόμοιοι με τους Ολυμπιακούς στην αλαζονεία και ότι λένε συνέχεια για το πόσο πολύ κόσμο έχουν και πως μαμάει ο λαός τους.

Και πριν έρθει να με κυνηγήσει ο Burning δεν ασπάζομαι αυτάτα στερεότυπα :p

ΥΓ Ο ξάδερφος μου πάντως (από την πλευρά της μάνας του οριτζιναλ γκαγκαρος παρεμπιπτόντως) μoυ είχε πει ότι έγινε ΠΑΟΚτσης επειδή είναι alternative ομάδα ...ό,τι και αν σημαίνει αυτό :p

Οτι ανοίγουμε τα πόδια τουλάχιστον το έχεις ακούσει.

Rebel Scum
17-03-10, 02:53
Πάλι καλά που υπάρχουν άτομα σαν και εσένα. Και για μένα είναι απλά ένα παιχνίδι. Έχουμε με πολύ σοβαρότερα πράγματα να ασχολούμαστε από το ποδόσφαιρο και τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορώ όμως με τίποτα τους τύπους που τόσα χρόνια φώναζαν για τους άλλους και τώρα που τα κάνουν οι ίδιοι δεν το παραδέχονται. Για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα πολύ πιθανόν αν ερχόταν στον ΠΑΟΚ αύριο έναν κόκαλης οι πιο πολλοί θα είχαν συμπεριφορά χειρότερη από αυτή των Ολυμπιακών. Εμένα αυτό το πράγμα δεν με αντιπροσωπεύει. Θέλω να παίζω δίκαια και αν είμαι καλύτερος ή πιο τυχερός να κερδίζω. Αν είμαι χειρότερος η ο αντίπαλος είναι πιο τυχερός να κερδίζει. Τίποτα διαφορετικό.

Φίλε αν οι περισσότεροι το έβλεπαν έτσι οι από πάνω θα ήταν και πολύ πιο χαλαροί στο παρασκήνιο...αλλά όπως βλέπεις η πλειοψηφία θέλει αίμα, και δεν εννοώ βία αλλά γενική ταπείνωση του άλλου.



Όσο για τον Πατέρα και τον Βγενόπουλο εδώ είμαστε και θα τα ξαναπούμε μετά τα πλεϊ οφ. Από τώρα στο λέω πως εμείς θα τερματίσουμε πίσω και από Αεκ και Ολυμπιακό.

Είδωμεν...πάντως πολλή καούρα για τη 2η θέση χωρίς λόγο. Δεν είδατε με ποιον πέσαμε εμείς φέτος και τι κάναμε; Με κάποιον ανάλογο θα κληρωθεί και ο φετινός 2ος...οι ελπίδες είναι πολύ λίγες για ομίλους και ουεφοευρόπουλα.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 3 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Οτι ανοίγουμε τα πόδια τουλάχιστον το έχεις ακούσει.

Εδώ πρώτη φορά...δεν ασχολούμαι τόσο με τα παρελκόμενα και το οπαδικό. Ξεχνάω και εύκολα για να είμαι ειλικρινής...

Αυτό που είχα δει τα τελευταία χρόνια ήταν πράγματι τον ΠΑΟΚ να χάνει ντέρμπι μέσα στην Τούμπα που παλιά δεν έβγαινες ζωντανός αλλά το απέδιδα στα χάλια που είχε, όχι σε άνοιγμα ποδιών.

subzer0
17-03-10, 03:02
...
Εδώ πρώτη φορά...δεν ασχολούμαι τόσο με τα παρελκόμενα και το οπαδικό. Ξεχνάω και εύκολα για να είμαι ειλικρινής...

Αυτό που είχα δει τα τελευταία χρόνια ήταν πράγματι τον ΠΑΟΚ να χάνει ντέρμπι μέσα στην Τούμπα που παλιά δεν έβγαινες ζωντανός αλλά το απέδιδα στα χάλια που είχε, όχι σε άνοιγμα ποδιών.

Εσύ καλά θυμάσαι , άλλοι ξεχνούν. :p

Στο απίθανο - πιθανό σενάριο που την επόμενη αγωνιστική χάσουμε από την ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός κερδίσει μέσα στο Παναθηναϊκό , άρα θα μας περάσει και στην βαθμολογία , θα λέω πως ο ΠΑΟ άνοιξε τα πόδια στον Ολυμπιακό , όπως κάνει πάντα , για να μην βγούμε εμείς δεύτεροι. :lol:

Rebel Scum
17-03-10, 03:11
Εσύ καλά θυμάσαι , άλλοι ξεχνούν. :p

Στο απίθανο - πιθανό σενάριο που την επόμενη αγωνιστική χάσουμε από την ΑΕΚ και ο Ολυμπιακός κερδίσει μέσα στο Παναθηναϊκό , άρα θα μας περάσει και στην βαθμολογία , θα λέω πως ο ΠΑΟ άνοιξε τα πόδια στον Ολυμπιακό , όπως κάνει πάντα , για να μην βγούμε εμείς δεύτεροι. :lol:

Κοίτα με όλα αυτά που έχουν ειπωθεί κατά καιρούς για την κάθε ομάδα (από όλους) απορώ που δεν έχουν μπει στην εξίσωση οι ελοχιμ και η κοίλη γη:lol:

Τελοσπάντων...ένα είναι σίγουρο..ποτέ δεν βαριόμαστε σε αυτή την χώρα..κουβέντα να γίνεται, ακόμα και αν λέμε και 2-3 εκατομύρια μλκιες. :p

skapetis
17-03-10, 11:22
Επειδή δε συνηθίζω να σχολιάζω αγώνες που δεν έχω δει και μόλις κατάφερα να δω το βίντεο του βικελίδης, εχω να πω ότι κατ'αρχή δεν ασπάζομαι το δίκαιο του παοκ σε όλες τις φάσεις (π.χ. το offside του Βιερίνια είναι σωστό κατά 99%). Όμως είναι προφανές ότι ο σπάθας ξεκινώντας στο 1,21 με ανύπαρκτο φάουλ το οποίο μετατρέπει σε κίτρινη στο γκαρσία που αν απασχόλησε τη μπάλα αυτό ήταν για 3'', και στη συνέχεια σφυρίζοντας κόρνερ καθαρό αουτ, είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία. Δεν χρειάζεται να δεις παρακάτω τα κλαδέματα των μεν που γίνονται κίτρινες και κόκκινες και των δε να περνάνε στο ντούκου.

Όποιο παλικάρι δεν μπορεί να τα δει αυτά ζει σε εικονική πραγματικότητα.

Spanos
17-03-10, 18:47
Στο ποδόσφαιρο μετράει η ομαδική δουλειά. Και σε αυτόν τον τομέα πιστεύω η ομάδα μου είναι καλύτερη. Δυστυχώς όμως δεν είχατε τα κότσια να αφήσετε τα πράγματα να εξελιχθούν μέσα στο γήπεδο. Δεν θέλατε με τίποτα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό να απειλήστε γιατί κατά βάθος ακόμη τον φοβάστε και έχετε μεγάλο κόμπλεξ απέναντί του. Γι αυτό ο Πατερούλης τα ρύθμισε τα πράγματα.


Δηλαδή εμείς θα κάναμε γκέλα και εσείς θα περνάγατε άνετα με Άρη - ΑΕΚ - Λάρισα - Καβάλα...

Έχετε αποσυντονιστεί τελείως απο τοτε που αρχίσατε να λέτε για πρωτάθλημα και ξεχάσατε το πολύ δύσκολο πρόγραμμα που έχει η ομάδα σας, απο τον ενθουσιασμό σας φτάσατε στο σημείο να περιμένετε να χάσει βαθμούς ο Παναθηναικός απο την Τρίπολη που έφαγε 4 απο τον Ηρακλή και γκόλ στο πρώτο λεπτό απο τον Ολυμπιακό και ξεχάσατε το παιχνίδι με τον Άρη. Ο Παναθηναικός δεν έχει κανένα λόγο να σφάξει τον ΠΑΟΚ γιατί είναι πρώτος στη βαθμολογία και ο ΠΑΟΚ έχει πολύ δύσκολους αγώνες, επίσης δεν έχει κανένα συμφέρον να βγάλει τον Ολυμπιακό δεύτερο.

yiapap
17-03-10, 21:28
Δηλαδή εμείς θα κάναμε γκέλα και εσείς θα περνάγατε άνετα με Άρη - ΑΕΚ - Λάρισα - Καβάλα...

Έχετε αποσυντονιστεί τελείως απο τοτε που αρχίσατε να λέτε για πρωτάθλημα και ξεχάσατε το πολύ δύσκολο πρόγραμμα που έχει η ομάδα σας, απο τον ενθουσιασμό σας φτάσατε στο σημείο να περιμένετε να χάσει βαθμούς ο Παναθηναικός απο την Τρίπολη που έφαγε 4 απο τον Ηρακλή και γκόλ στο πρώτο λεπτό απο τον Ολυμπιακό και ξεχάσατε το παιχνίδι με τον Άρη. Ο Παναθηναικός δεν έχει κανένα λόγο να σφάξει τον ΠΑΟΚ γιατί είναι πρώτος στη βαθμολογία και ο ΠΑΟΚ έχει πολύ δύσκολους αγώνες, επίσης δεν έχει κανένα συμφέρον να βγάλει τον Ολυμπιακό δεύτερο.Kαι είδαμε πόσο εύκολα νικήσατε τον Αστέρα! :hmm:
Για τα υπόλοιπα εγώ έγραψα... Δεν χρειάζεται να κάνει κάτι ο επίσημος ή παρασκηνιακός ΠΑΟ. Υπάρχουν τόσο άθλιοι διαιτητές που το κάνουν μόνοι τους περιμένοντας την "ανταμοιβή" αύριο-μεθαύριο ή χθες (βλέπε "έγινα διεθνής, ενώ είμαι ρεντίκολο").

Ο ΠΑΟ έχει συμφέρον να ΜΗΝ βγει ο ΟΣΦΠ 2ος. Αλλά δεν είστε μόνοι σας στην παράγκα. Υπάρχουν και άλλοι που περιμένουν "να γίνουν διεθνείς" όταν με χρόνια, με καιρούς πάλι ερυθρόλευκα θα'ναι!

Κάπου διάβασα ότι ο Σπάθας δεν θα ξανασφυρίξει αγώνα μέχρι το τέλος της σαιζόν! Γμτ! Και πως τον περίμενα να σφυρίξει ΠΑΟ- Άρης! :whistle:
Τώρα με όλα αυτά που ακούστηκαν μπορεί μέχρι και να παίξει (με φοβερή προσπάθεια και αυτοσυγκράτηση) ίσα με 65-35%, ακόμη και αν σφυρίξει! :whistle::whistle:

Spanos
17-03-10, 21:49
παράγκα

http://media2.feed.gr/filesystem/images/20090607/engine/2009060700768_3343305_type11487.jpg

http://media2.feed.gr/filesystem/images/20080702/engine/goalnews_LARGE_t_1041_1259752_type11621.jpg

subzer0
17-03-10, 21:55
Μακάρι η αλαζονεία των Παναθηναϊκών να τιμωρηθεί σύντομα.
Ήδη μέσα σε έναν χρόνο κατάφεραν ότι οι άλλοι κατάφεραν μετά από πολλά χρόνια.
Το χειρότερο είναι πως δεν παραδέχονται ούτε τα προφανεστατα.

Εμείς το παλέψαμε όσο μπορούσαμε.

Rebel Scum
17-03-10, 22:04
Εντάξει ρε sub επειδή αυτή τη φορά σε πονάει πιο άμεσα σαν διεκδικητή μην τα ισοπεδώνεις ούλα...(γνώμη μου) είχαμε την προστασία σε ένα βαθμό αλλά όχι και τα αίσχη που έγιναν κατά καιρούς επί παράγκας. Επειδή εκείνη την εποχή δεν ήσουν μέσα στο παιχνίδι δεν σε πόναγε τόσο...αλλά όχι και κατάφερε ο ΠΑΟ μέσα σε μια χρονιά τόσα...προσβάλλεις τον Κόκκαλη!;)

@Spanos ρε ομοϊδεάτη μην γινόμαστε βασιλικότεροι του βασιλέως....οκ και ο ΠΑΟΚ έχει βρωμίσει τα χεράκια του αλλά μην ζητάμε από αυτούς κάτι που εμείς δεν κάνουμε...σε σχέση με εμάς είναι πολύ πιο κάτω στην εύνοια (για ΟΣΦΠ δεν συγκρίνω, αυτοί τα τελευταία χρόνια παίζουν σε άλλη κατηγορία;))

Spanos
17-03-10, 22:26
@Spanos ρε ομοϊδεάτη μην γινόμαστε βασιλικότεροι του βασιλέως....οκ και ο ΠΑΟΚ έχει βρωμίσει τα χεράκια του αλλά μην ζητάμε από αυτούς κάτι που εμείς δεν κάνουμε...σε σχέση με εμάς είναι πολύ πιο κάτω στην εύνοια (για ΟΣΦΠ δεν συγκρίνω, αυτοί τα τελευταία χρόνια παίζουν σε άλλη κατηγορία;))

Δε διαφωνώ, άλλωστε αυτό συμβαίνει σε πολλές χώρες του κόσμου με τις μεγάλες ομάδες και δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο. Η διαιτησία του σκωτσέζου Τομσον στον αγώνα ΠΑΟ - Σταντάρ ήταν χαρακτηριστικό παράδειγμα, αυτο δηλαδή τι σημαίνει οτι ο ΠΑΟ έχει κάνει παράγκα στην ευρώπη, φυσικά και οχι, απλά πήραμε τα σφυρίγματα επειδή έχουμε όνομα.

albatross
17-03-10, 22:47
Το ότι φτάσατε πάντως να εξισώσετε παράγκα δεκαετίας και βάλε, με πραγματικά διαιτητικά όργια κατά καιρούς, με μια χρονιά που 4 αγωνιστικές πριν το τέλος διεκδικείτε πρωτάθλημα είναι κάπως...
Δέχομαι ότι σας αδίκησε ο Σπάθας, και δέχομαι ότι δεν ήταν τυχαίο. Εξάλλου σε αυτά τα ματς περιμένεις να δεις ποιος ελέγχει το παρασκήνιο.
Έτσι είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα δυστυχώς. Είναι πολλά τα λεφτά ΠΑΟΚ.
Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω την απογοήτευση σας, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Μπίζνα και τίποτα άλλο.

yiapap
17-03-10, 22:56
Το ότι φτάσατε πάντως να εξισώσετε παράγκα δεκαετίας και βάλε, με πραγματικά διαιτητικά όργια κατά καιρούς, με μια χρονιά που 4 αγωνιστικές πριν το τέλος διεκδικείτε πρωτάθλημα είναι κάπως...Δεκτόν.
Ερώτηση:
Τι συνέβει νομίζεις (και νομίζετε και οι λοιποί) στην ερυθρόλευκη παράγκα και έφτασε να φέρνει Χ με τα Γιάννενα και να μην της σφυρίζουν ούτε ένα (ανύπαρκτο εννοείται) πέναλτυ;

Μπορεί π.χ. κάποιος πιό ειδικός να μας πει τα πέναλτυ (καλή ώρα) που πήρε ο ΟΣΦΠ τα τελευταία χρόνια και αυτά που πήρε φέτος; Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε αυτό το στατιστικό σε σύγκριση με τα γκόλ που πέβαλε και ακόμα-ακόμα με τα σουτ εντός περιοχής.

Και όλα αυτά με υπάρχουσα "αντίχηση" της παράγκας στους διαιτητές που δεν θέλουν να χαλάσουν τον (πρώην) βασιλιά!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλαξε φέτος και "ξαφνικά" σταμάτησε το ερυθρόλευκο όργιο. Ακούω κρίσεις :p

albatross
17-03-10, 23:00
Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλαξε φέτος και "ξαφνικά" σταμάτησε το ερυθρόλευκο όργιο. Ακούω κρίσεις :p

Μας τελείωσε η Lady Gaga. :p

Πέρσι τα 2 γκολ offside του γαύρου με τον ΠΑΣ θα ήταν "οριακά" λάθη... το σκόρ 4-2 και η καρδιά του Πρωταθλητή στα εξώφυλλα.

wi fi thief
17-03-10, 23:04
Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλαξε φέτος και "ξαφνικά" σταμάτησε το ερυθρόλευκο όργιο. Ακούω κρίσεις
δεν υπηρξε ποτε ερυθρολευκο διαιτητικο οργιο...:nono::rtfm::closed::lock::rant:
ασε την καραμελα, μη δικαιολογεις ετσι τις αδυναμιες της ομαδας σου (που ειναι και αυτη μεσα στο τσουβαλι) και επενδυσε (οχι μονο στο ποδοσφαιρο αλλα και σε εργολαβιες καθε ειδους) για να ευνοουνε κι εσενα :p
ξυπνησατε φτωχαδακια και ζητατε και τα ρεστα...:p

Spanos
17-03-10, 23:18
Δεκτόν.
Ερώτηση:
Τι συνέβει νομίζεις (και νομίζετε και οι λοιποί) στην ερυθρόλευκη παράγκα και έφτασε να φέρνει Χ με τα Γιάννενα και να μην της σφυρίζουν ούτε ένα (ανύπαρκτο εννοείται) πέναλτυ;

Μπορεί π.χ. κάποιος πιό ειδικός να μας πει τα πέναλτυ (καλή ώρα) που πήρε ο ΟΣΦΠ τα τελευταία χρόνια και αυτά που πήρε φέτος; Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε αυτό το στατιστικό σε σύγκριση με τα γκόλ που πέβαλε και ακόμα-ακόμα με τα σουτ εντός περιοχής.

Και όλα αυτά με υπάρχουσα "αντίχηση" της παράγκας στους διαιτητές που δεν θέλουν να χαλάσουν τον (πρώην) βασιλιά!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλαξε φέτος και "ξαφνικά" σταμάτησε το ερυθρόλευκο όργιο. Ακούω κρίσεις :p

Που είδες οτι σταμάτησε; Η πιο ευνοημένη ομάδα είναι πάλι, το καταφανέστατο πέναλτι που δεν έδωσε στον Ατρόμητο είναι το πιο πρόσφατο έγκλημα και τα στατιστικά δεν περιλαμβάνουν τα πέναλτι που δε δόθηκαν υπερ του αντιπάλου. Φέτος βέβαια δεν υπάρχει Γκαγκάτσης ως πρόεδρος της ΕΠΟ, ο Παναθηναικός έχει διοίκηση ενώ φωνάζει και ο ΠΑΟΚ, τόσα χρόνια ο Κοκκαλης έπαιζε μονος του.

Burning Skies
17-03-10, 23:40
Έβρεξε και βγήκαν οι κοχλιοί;

xabikos
18-03-10, 01:41
Δηλαδή εμείς θα κάναμε γκέλα και εσείς θα περνάγατε άνετα με Άρη - ΑΕΚ - Λάρισα - Καβάλα...

Έχετε αποσυντονιστεί τελείως απο τοτε που αρχίσατε να λέτε για πρωτάθλημα και ξεχάσατε το πολύ δύσκολο πρόγραμμα που έχει η ομάδα σας, απο τον ενθουσιασμό σας φτάσατε στο σημείο να περιμένετε να χάσει βαθμούς ο Παναθηναικός απο την Τρίπολη που έφαγε 4 απο τον Ηρακλή και γκόλ στο πρώτο λεπτό απο τον Ολυμπιακό και ξεχάσατε το παιχνίδι με τον Άρη. Ο Παναθηναικός δεν έχει κανένα λόγο να σφάξει τον ΠΑΟΚ γιατί είναι πρώτος στη βαθμολογία και ο ΠΑΟΚ έχει πολύ δύσκολους αγώνες, επίσης δεν έχει κανένα συμφέρον να βγάλει τον Ολυμπιακό δεύτερο.

Δεν το ξέρεις τι θα γινόταν; Εσύ δηλαδή βλέπεις την ομάδα σου τόσο ανώτερη και ότι θα πάρει όλα τα παιχνίδια άνετα ε; Αφού και οι ίδιοι ξέρετε ότι δεν έχετε τόσο σταθερή ομάδα που να την εμπιστεύεστε. Και ειδικά όπως είπα τρέμετε στην ιδέα ότι θα παίζατε στο ματς με τον Ολυμπιακό το πρωτάθλημα. Γι αυτό έγινε ότι έγινε. Όσο για τον αγώνα στην Τρίπολη καλύτερα να μην το σχολιάσω. Έπρεπε η φάση που ζητάνε πέναλτι του Αστέρα να ήταν με τον Νίνη να έβλεπα αν το έδινε αλλά Πανιώνιο.
Όπως και να έχει, είτε το παραδέχεστε είτε όχι και το φετινό πρωτάθλημα δεν παίχτηκε μόνο μέσα στα γήπεδα. Δεν με νοιάζει αν τις άλλες χρονιές ήταν 70-30 και φέτος 60-40 αλλά το συμπέρασμα είναι ότι πάλι βοηθηθήκατε την κρίσιμη στιγμή. Και αυτό δεν αλλάζει είτε το παραδέχεστε είτε όχι. Και είμαι σίγουρος ότι μέσα σας το ξέρετε απλά φοβάστε να το παραδεχτείτε!;)

........Auto merged post: xabikos πρόσθεσε 4 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κακώς μπαίνει η διοίκηση στην λούπα των ανακοινώσεων. Μέχρι τώρα μας είχαν συνηθίσει αλλιώς. Δεν χρειάζεται να ασχολούμαστε καν με ανθρώπους σαν τον Σπάθα. Το καλύτερο που έχει να κάνει ο Ζαγοράκης είναι να κάνει τις κινήσεις που πρέπει για να έχουμε δίκαιη αντιμετώπιση ήσυχα και χωρίς να το μαθαίνει κανείς. ;)

Spanos
18-03-10, 02:07
Δεν το ξέρεις τι θα γινόταν; Εσύ δηλαδή βλέπεις την ομάδα σου τόσο ανώτερη και ότι θα πάρει όλα τα παιχνίδια άνετα ε; Αφού και οι ίδιοι ξέρετε ότι δεν έχετε τόσο σταθερή ομάδα που να την εμπιστεύεστε. Και ειδικά όπως είπα τρέμετε στην ιδέα ότι θα παίζατε στο ματς με τον Ολυμπιακό το πρωτάθλημα. Γι αυτό έγινε ότι έγινε. Όσο για τον αγώνα στην Τρίπολη καλύτερα να μην το σχολιάσω. Έπρεπε η φάση που ζητάνε πέναλτι του Αστέρα να ήταν με τον Νίνη να έβλεπα αν το έδινε αλλά Πανιώνιο.
Όπως και να έχει, είτε το παραδέχεστε είτε όχι και το φετινό πρωτάθλημα δεν παίχτηκε μόνο μέσα στα γήπεδα. Δεν με νοιάζει αν τις άλλες χρονιές ήταν 70-30 και φέτος 60-40 αλλά το συμπέρασμα είναι ότι πάλι βοηθηθήκατε την κρίσιμη στιγμή. Και αυτό δεν αλλάζει είτε το παραδέχεστε είτε όχι. Και είμαι σίγουρος ότι μέσα σας το ξέρετε απλά φοβάστε να το παραδεχτείτε!;)

Η ομάδα μου φυσικά και είναι ανώτερη απο Ατρόμητο - Τρίπολη - Γιάννενα - Ολυμπιακό, μα τι ερώτηση είναι αυτή. Εσύ δηλαδή περίμενες ο Παναθηναικός να δυσκολευτεί με την Τρίπολη και τον Ατρόμητο ενώ εσύ θα πέρναγες εύκολα με Άρη- ΑΕΚ-Λαρισα-Καβάλα; O Παναθηναικός συμμετέχει σε τρείς διοργανώσεις, έχει δώσει πολύ περισσότερα απο εσάς και είναι φυσιολογικό να έχει σκαμπανεβάσματα αφου συνήθως γίνονται πολλές αλλαγές όπως με τη Λιέγη που δε ξεκίνησαν πέντε βασικοί, άσε που τροφοδοτεί και την εθνική και οι ανάσες βασικών είναι ακόμα λιγότερες. Εσείς μια φορά παίξατε Σαββάτο - Τριτή και φάγατε 4 στα Γιάννενα...


Αφου είναι έτσι όπως τα λές γιατί ο Παναθηναικός να φοβάται το ματς με τον Ολυμπιακό, αφου ελέγχει το παρασκήνιο του κάνει ένα χειρουργείο και τελειώνει και γιατι να περιμένουν το παιχνίδι Άρης - ΠΑΟΚ που το πιο πιθανό αποτέλεσμα είναι ο άσσος ή ισοπαλία για να σας κόψουν βαθμούς, τόσα παιχνίδια έχει το πρωτάθλημα άσε που εκτός απο τον Άρη είπαμε έχεις την ΑΕΚ που οι παίκτες της παίζουν τα ντέρμπι, τη Λάρισα που πάντα είναι ντέρμπι και λόγω προιστορίας και γιατί θέλουν να σωθούν και την δύσκολη Καβάλα.

Επίσης έχεις επιλεκτική μνήμη, στον πρώτο γύρο δε μας έδωσε δυο πέναλτι με τον Αστέρα, ένα στο Βύντρα και ένα στον Νίνη, κάναμε γκέλα αντί να έχουμε τώρα δυο βαθμούς παραπάνω ενώ στο συγκεκριμένο παιχνίδι χαρίζει κόκκινη σε αγκωνιά στο πρώτο μισάωρο και αφού ο διαιτητής ήταν πιασμένος γιατι δε την έδωσε και περίμενε το '76 για να δείξει κόκκινη ή περίμενε να πνίξει το πέναλτι. Τα ίδια βέβαια γίνανε και στο ΠΑΟΚ - Αρης, που και αυτά ξαφνικα τα ξεχάσατε και θυμόσαστε μονο τα δικά τους, δυο εύκολα πέναλτι, χαρισμένες κάρτες, τα είπανε οι αρειανοί και με μια μικρή ερεύνα στο google τα βρίσκει όποιος θέλει για τον Καλόπουλο....

Η καραμέλα της διαιτησίας είναι το πιο εύκολο πράγμα για να καλύψεις και να δικαιολογήσεις τις δικές σου αδυναμίες και το οτι ο ΠΑΟΚ δε μπήκε ποτέ στο παιχνίδι. Ο Παναθηναικός θα πάρει σφυρίγματα γιατί είναι μεγάλη ομάδα και αυτό έπρεπε να το περιμένεις, παντού συμβαίνει αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο

ErrOr
18-03-10, 02:11
Εντάξει ρε sub επειδή αυτή τη φορά σε πονάει πιο άμεσα σαν διεκδικητή μην τα ισοπεδώνεις ούλα...(γνώμη μου) είχαμε την προστασία σε ένα βαθμό αλλά όχι και τα αίσχη που έγιναν κατά καιρούς επί παράγκας. Επειδή εκείνη την εποχή δεν ήσουν μέσα στο παιχνίδι δεν σε πόναγε τόσο...αλλά όχι και κατάφερε ο ΠΑΟ μέσα σε μια χρονιά τόσα...προσβάλλεις τον Κόκκαλη!;)

@Spanos ρε ομοϊδεάτη μην γινόμαστε βασιλικότεροι του βασιλέως....οκ και ο ΠΑΟΚ έχει βρωμίσει τα χεράκια του αλλά μην ζητάμε από αυτούς κάτι που εμείς δεν κάνουμε...σε σχέση με εμάς είναι πολύ πιο κάτω στην εύνοια (για ΟΣΦΠ δεν συγκρίνω, αυτοί τα τελευταία χρόνια παίζουν σε άλλη κατηγορία;))

Και παλιότερα διεκδικητές ήμασταν αλλά πέφτανε χειρουργεία άνευ αναισθητικού.
Όχι μόνο για το πρωτάθλημα αλλά και για τις εξόδους στο Τσουλου.(βλ. επί παράγκας έπαιζε το πρωτάθλημα για γαύρο και το τσουλου για βάζελο.Αποδεδειγμένα σε ματς με ΟΦΗ φάγαμε ΤΙΣ κάρτες για να τιμωρηθούν παίκτες μας να μην παίζουν μετά με βάζελο κτλ...Googlισέτο με τις κασέτες Τριανταφυλλόπουλου)
Και τότε πόναγε ποιο πολύ γιατί είχα καλύτερες ομάδες-μονάδες!
Δεν υπήρχε και Ζαγοράκης-Ποικιλίδης να κρατάνε όσο μπορούν τα χαλινάρια και γινόταν της ανωμαλίας.
Το ότι υπάρχει μία διαιτητική βελτίωση,ΥΠΑΡΧΕΙ!
Το αποτέλεσμα όμως????ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!
Γιατί τα ίδια και χειρότερα περιμένω στα play offs για τους παλαίμαχους με την ψυχή του πρωταθλητή που πάνε να κάνουν το νέο ξεκίνημα!
Όπως έγινε και πέρυσι με τον βάζελο!(Αντί να φάει ο Σιμάο κάρτα,τρώει κόκκινη ο Γκαρσία! και Άντε γεια καλή ζωή!)
Το εάν έχει βρωμίσει τα χεράκια του ο ΠΑΟΚ θέλουμε αποδεδειγμένα να μας πεις,στο τάδε ματς!
Μην ακούσω για το πέναλτι με τον Πανιώνιο!ΕΛΕΟΣ!
Ένα πέναλτι έγινε σημαία όλη την χρονιά....ΕΛΕΟΣ!
Μέχρι και οι Πανιώνιοι φωνάζαν για πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ!
Το να μας βάζεις στο ίδιο καζάνι με το ΠΟΚ αν μη τι άλλο είναι άστοχο!(για να μην πω τίποτα άλλο...)


Το ότι φτάσατε πάντως να εξισώσετε παράγκα δεκαετίας και βάλε, με πραγματικά διαιτητικά όργια κατά καιρούς, με μια χρονιά που 4 αγωνιστικές πριν το τέλος διεκδικείτε πρωτάθλημα είναι κάπως...
Δέχομαι ότι σας αδίκησε ο Σπάθας, και δέχομαι ότι δεν ήταν τυχαίο. Εξάλλου σε αυτά τα ματς περιμένεις να δεις ποιος ελέγχει το παρασκήνιο.
Έτσι είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα δυστυχώς. Είναι πολλά τα λεφτά ΠΑΟΚ.
Από εκεί και πέρα καταλαβαίνω την απογοήτευση σας, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Μπίζνα και τίποτα άλλο.
Πριν την παράγκα του θρύλου,είχαμε την παράγκα του βάζελου...!(και τώρα πάμε για την νέα Δυναστεία του πολυμετοχικού!)
Μην ξεχνιόμαστε!
Δεν είναι μόνο το ποδόσφαιρο έτσι στην Ελλάδα,γενικότερα είναι έτσι τα πράγματα στην Ελλάδα.
Γι αυτό σε λίγο καιρό αυτά που θα βλέπεις να γίνονται στην Ελλάδα(βλ. Δεκεμβριανά) θα έχουν πλήρη εξήγηση!
Η Δράση προκαλεί ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ!
Μια,Δυο,Τρεις,Τέσσερις,Πέντε,Έξι,Επτά,Οκτώ....ΚΑΜΠΟΥΜ!

Στο εν λόγω άρθρο τα λέει πολύ καλά
http://www.gazzetta.gr/bloggers/kolkas/item/74328-%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CE%B4%CE%AD%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CF%82
Έτσι ακριβώς είναι το κλίμα εδώ πέρα.....και μία από τα ίδια και στην ελληνική κοινωνία.
ΏΡΑ ΜΗΔΕΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ!
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ,θα συμπληρώσω με την σειρά μου!
Ξέρεις τι λένε?
Με τον σταυρό στο χέρι δεν γίνεται δουλειά...βαρεθήκαμε!
Φράγκα δεν παίζουν για να εξισώσουμε την κατάσταση παρασκηνιακά(για 50-50 μιλάμε),όσο και να προσπαθώ να κάνω καλή ομάδα πάντα κάτι θα γίνεται, οπότε αρχίζει το μυαλό να ψάχνει αλλού....σε περίεργες καταστάσεις!

Υγ: Την Κυριακή το βράδυ έγιναν φοβερά επεισόδια και αυτό λόγω ενός διαιτητή και της ατιμωρησίας που υπάρχει γενικότερα.
Γιατί δεν πείραξε τόσο η ήττα,όσο ο τρόπος και το αποτέλεσμα αυτού!
Όταν έγινε ότι έγινε και ξέρεις ότι δεν πρόκειται να τιμωρήσουν ούτε τον διαιτητή,ούτε και τον αστυνομικό διευθυντή και πάλι θα βγούνε λάδι σε τρελαίνει!
Βαδίζουμε σε περίεργες και επικίνδυνες εποχές!
Επεισόδια θα γινόταν όπως και να έχει,αλλά όχι στην έκταση που έγιναν.


δεν υπηρξε ποτε ερυθρολευκο διαιτητικο οργιο...:nono::rtfm::closed::lock::rant:
ασε την καραμελα, μη δικαιολογεις ετσι τις αδυναμιες της ομαδας σου (που ειναι και αυτη μεσα στο τσουβαλι) και επενδυσε (οχι μονο στο ποδοσφαιρο αλλα και σε εργολαβιες καθε ειδους) για να ευνοουνε κι εσενα :p
ξυπνησατε φτωχαδακια και ζητατε και τα ρεστα...:p
Κάτι μου θυμίζει...από κάπου παλιότερα το έχεις κάνει copy/paste!
Πάντως είμαι 1000000% σίγουρος ότι το έχει γράψει γαύρος!!! :rofl::rofl::rofl:
Τώρα το ίδιο τροπάριο θα λένε και οι βάζελοι! :rofl::rofl::rofl:

xabikos
18-03-10, 02:16
Η καραμέλα της διαιτησίας είναι το πιο εύκολο πράγμα για να καλύψεις και να δικαιολογήσεις τις δικές σου αδυναμίες και το οτι ο ΠΑΟΚ δε μπήκε ποτέ στο παιχνίδι. Ο Παναθηναικός θα πάρει σφυρίγματα γιατί είναι μεγάλη ομάδα και αυτό έπρεπε να το περιμένεις, παντού συμβαίνει αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο

Ρε συ Spanos είσαι σίγουρα Παο; Γιατί τα ίδια ακριβώς γράφανε οι Ολυμπιακοί τόσα χρόνια και είμαι σίγουρος ότι εκνευριζόσουν όταν στα έλεγαν αυτά! Μετά αν λέω ότι είστε ίδιοι μην παρεξηγήστε.

Όσο για το θέμα των φάσεων μια μία άστο καλύτερα να μην το πιάσουμε ποιος έχει αδικηθεί και πόσο και πόσους βαθμούς έχασε ο καθένας. Η σε πόσους αγώνες είχε εν μέρη κόντρα διαιτησία και κέρδισε.

Από μένα δεν πρόκειται να συνεχίσω άλλο μαζί σου. Θα σου δώσω συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα γιατί το πήρες όπως το έχανες τόσα χρόνια! ;)

Rebel Scum
18-03-10, 02:25
Και παλιότερα διεκδικητές ήμασταν αλλά πέφτανε χειρουργεία άνευ αναισθητικού.
Όχι μόνο για το πρωτάθλημα αλλά και για τις εξόδους στο Τσουλου.(βλ. επί παράγκας έπαιζε το πρωτάθλημα για γαύρο και το τσουλου για βάζελο.Αποδεδειγμένα σε ματς με ΟΦΗ φάγαμε ΤΙΣ κάρτες για να τιμωρηθούν παίκτες μας να μην παίζουν μετά με βάζελο κτλ...Googlισέτο με τις κασέτες Τριανταφυλλόπουλου)
Και τότε πόναγε ποιο πολύ γιατί είχα καλύτερες ομάδες-μονάδες!
Δεν υπήρχε και Ζαγοράκης-Ποικιλίδης να κρατάνε όσο μπορούν τα χαλινάρια και γινόταν της ανωμαλίας.
Το ότι υπάρχει μία διαιτητική βελτίωση,ΥΠΑΡΧΕΙ!
Το αποτέλεσμα όμως????ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!
Γιατί τα ίδια και χειρότερα περιμένω στα play offs για τους παλαίμαχους με την ψυχή του πρωταθλητή που πάνε να κάνουν το νέο ξεκίνημα!
Όπως έγινε και πέρυσι με τον βάζελο!(Αντί να φάει ο Σιμάο κάρτα,τρώει κόκκινη ο Γκαρσία! και Άντε γεια καλή ζωή!)
Το εάν έχει βρωμίσει τα χεράκια του ο ΠΑΟΚ θέλουμε αποδεδειγμένα να μας πεις,στο τάδε ματς!
Μην ακούσω για το πέναλτι με τον Πανιώνιο!ΕΛΕΟΣ!
Ένα πέναλτι έγινε σημαία όλη την χρονιά....ΕΛΕΟΣ!
Μέχρι και οι Πανιώνιοι φωνάζαν για πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ!
Το να μας βάζεις στο ίδιο καζάνι με το ΠΟΚ αν μη τι άλλο είναι άστοχο!(για να μην πω τίποτα άλλο...)


Εγώ δε θυμάμαι καμιά χρονιά τα τελευταία 15 χρόνια (που έχω κάποιες παραστάσεις) να πηγαίνει για πρωτάθλημα...αυτό που λες για έξοδο στο CL δεν το θυμάμαι καθόλου οπότε πάσο.
ΟΚ δεν ξέρω το ματς που βρωμίσατε τα χεράκια σας...εσείς είστε οι πεντακάθαροι και άμεμπτοι και όλοι οι υπόλοιποι είναι οι βελζεβούληδες.

Και στο τελευταίο που λες , μάλλον δεν κατάλαβες το μήνυμα μου. Δεν σας έβαλα στην ίδια κατηγορία με το ΠΟΚ. Αυτό εξηγούσα στον Spano. Το ότι μπορεί ο ΠΑΟΚ να είναι πιο ευνοημένος από τον Πανιώνιο πχ δεν είναι για εμένα συμψηφισμός αν εγώ αδικήσω τον ΠΑΟΚ.

ΥΓ Πάντως ρε μάγκες(γενικά όχι τους ΠΑΟΚτσηδες μόνο) σας παραδέχομαι που θυμάστε την τάδε κάρτα στο δείνα παιχνίδι πέρυσι πρόπερσι και πριν 5 χρόνια...αν δεν κρατάτε σημειώσεις για να ανατρέχετε σε περιπτώσεις οπαδικής κόντρας και τα θυμάστε απ' έξω απλά μπράβο!

blade_
18-03-10, 05:24
Μας τελείωσε η Lady Gaga. :p

Πέρσι τα 2 γκολ offside του γαύρου με τον ΠΑΣ θα ήταν "οριακά" λάθη... το σκόρ 4-2 και η καρδιά του Πρωταθλητή στα εξώφυλλα.


μη ξεχνας κ τα δυο γκολακια εναντια στον Αρη..καρα οφσαιντ βεβαια...:down:

tomic20
18-03-10, 11:34
http://i40.tinypic.com/2aak7j7.jpg

subzero οταν σου λεω εγω, οτι οι παοκτσηδες δεν εχετε δικαιωμα να μιλατε για τραμπουκους, να με ακους...

thane
19-03-10, 12:23
ΥΓ Ο ξάδερφος μου πάντως (από την πλευρά της μάνας του οριτζιναλ γκαγκαρος παρεμπιπτόντως) μoυ είχε πει ότι έγινε ΠΑΟΚτσης επειδή είναι alternative ομάδα ...ό,τι και αν σημαίνει αυτό :p


ΠΑΟΚ: Η Νέα Μεγάλη Εναλλακτική Ομάδα

Κάτι σαν το alter ένα πράμα :crazy:

edit: ο αντίστοιχος χατζηνικολάου ποιός (θα) είναι;

yiapap
19-03-10, 13:12
edit: ο αντίστοιχος χατζηνικολάου ποιός (θα) είναι;
Χμμ... Γλυκομίλητος, φιλικός, με συμπαθητικό πρόσωπο.
Ο Pablo! :crazy::crazy::crazy:

wi fi thief
19-03-10, 14:19
ο παμπλο θα ειναι ο τραγκας :cool:

:respekt: σε ολους τους alternative
(και φυσικα οχι στο αλτερ, το μεγαλυτερο σκουπιδοκαναλο πανεθνικης εμβελειας στην ευρωπη)

Rebel Scum
19-03-10, 16:10
Την παλεύετε ρε ; :p

Από το alternative πήγαμε στο alter και τον Real News;

Alternative Rock εννοούσε ο άνθρωπος :p

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 1 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Χμμ... Γλυκομίλητος, φιλικός, με συμπαθητικό πρόσωπο.
Ο Pablo! :crazy::crazy::crazy:

:lol::lol:
Να πετύχεις τον Πάμπλο σε σκοτεινό στενό χωρίς να ξέρεις ποιος είναι...το πρώτο που σο έρχεται στο μυαλό είναι "πόσο πάει το γραμμάριο" :p

subzer0
20-03-10, 16:25
Πάντως μετά τον Yiapap και ο Σάντος χτες στην συνέντευξη τύπου (http://www.sport24.gr/html/ent/562/ent.350562.asp) μίλησε για την διαιτησία και για οτι έγινε στο Χαριλάου.

Το πιο πιθανό είναι σε άλλους να μην λέει κάτι αυτό , σε μένα όμως λέει πολλά.

Spanos
20-03-10, 16:42
M'αρεσε που είπε οτι δεν έχει ξαναδεί κάτι τέτοιο και οτι θύμιζε ταινία τρόμου, όταν έπεφταν οι πλαστικές καρέκλες στον Νίνη, οι μαλαματίνες και οι δυναμίτες ήταν μάλλον σε άλλο γήπεδο...

subzer0
20-03-10, 17:12
Αυτά που είπε είναι αυτά.

Να μπαίνουμε στο γήπεδο και να πρέπει να είμαστε καλυμμένοι. Να μπαίνουμε για ζέσταμα και οι σεκιούριτι να είναι περισσότεροι στον αγωνιστικό χώρο από τους παίκτες μας. Άνθρωπος της ομάδας να παίρνει το μικρόφωνο και να φωνάζει «κοιτάξτε τους είναι φοβισμένοι».

Εγώ αυτά στην Τούμπα δεν τα θυμάμαι.

Μην κάνεις κι εσύ σαν τους Αρειανούς (γιατί άραγε το κάνεις ? ) που ακόμα δεν μας έχουν πει τι έγινε με τον Χαλκιά , με την αποστολή , κτλ , εκτός από το οτι προκαλέσαμε.

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 25 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης να σου θυμίσω πως στον Ηρακλής - Άρης φέτος και για την επίθεση στον Σηφάκη , οι Αρειανοί λέγανε πως δεν έπρεπε να ξεκινήσει καθόλου το ματς , βγήκε ανακοίνωση από τον ΠΣΑΠ , βραβεία κτλ.
Τώρα για τον Χαλκιά τι λένε? Οτι προκάλεσε? :crazy:
Ούτε σε ανέκδοτο.

Spanos
20-03-10, 19:18
Έλα βρε subzer0, τόσες καφρίλες έχουν γίνει εις βάρος φιλοξενούμενων ομάδων επι ημερών του, βγήκε ο Σάντος και είπε


Αυτά δεν τα έχω δει πουθενά

για όσα συνέβησαν στο Χαριλάου...

Έχουν πιάσει το νόημα και πουλάνε παραμύθι και μάλιστα χοντρό στον κόσμο του ΠΑΟΚ.

O ίδιος πριν δυο ημέρες σε συνέντευξη στο Εθνοσπόρ είπε οτι ο ΠΑΟΚ θέλει τρείς παίκτες μεγάλης ποιότητας για να ανεβάσει το επίπεδο του και να γίνει ισάξιος διεκδικητής του τίτλου. Το διάβασα και θυμήθηκα τα "τρείς Πιζάρο" και "τρείς Σισέ" που λέμε εμείς στον Παναθηναικό, μετά βγαίνει και λέει πρίν το παιχνίδι με την ΑΕΚ για τη διαιτησία και οτι θα πάρουμε πρωτάθλημα αν μας αφήσουν...

Το μεταγραφικό μπάτζετ θα κρίνει την παραμονή του Σάντος (http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.contra.gr%2FSoccer%2FHellas%2FSuperleague%2FPAOK%2F266846.html&rct=j&q=%CE%A4%CE%BF+%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8C+%CE%BC%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B6%CE%B5%C F%84+%CE%B8%CE%B1+%CE%BA%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CE%B9+%CF%84%CE%B7%CE%BD+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE% AE+%CF%84%CE%BF%CF%85+%CE%A3%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82+CONTRA&ei=B_SkS9aAM5DY-QaoqczCBg&usg=AFQjCNFKAq77RbaEtrpF_10R7Qrbu9dkWw)

subzer0
20-03-10, 19:53
Αυτό είναι που μου την δίνει Spanos.

Δεν έκανα τίποτα ο Σπάθας στο Χαριλάου. Και να έκανε , εσείς οι ΠΑΟΚτσήδες δεν δικαιούστε να μιλάτε. Γιατί είχατε τον Γκαγκάτση (που δεν τον έχουνε πλέον και οταν τον είχαμε δεν είδαμε και προκοπή) , γιατί είστε ευνοημένοι (αλλά ακόμα δεν ξέρουμε που) , γιατί μπλα μπλα μπλα μπλα.

Δεν έγινε τίποτα στο Χαριλάου. Ούτε ντου στον Χαλκιά , ούτε η αποστολή έτρωγε πέτρες για 45 λεπτά έξω από το Χαριλάου. Και να έγιναν ο Χαλκιάς προκάλεσε , όπως και ο Ζαγοράκης και έτσι κι αλλιώς δεν δικαιούστε να μιλάτε γιατί παλιά γίνονταν στην Τούμπα τα ίδια ( που ποτέ δεν έχω δει φροντιστή και σεκιουριτά της ομάδας να την πέφτει σε παίχτες , ούτε αποκλεισμένη αποστολή) και ξανά μπλα , μπλα , μπλα .

Και όλοι αυτοί που μας λιθοβολούν είναι οι αναμάρτητοι.
Χαχαχαχα.
Γελάω δυνατά.

Spanos
20-03-10, 20:01
Άλλο είπα, φυσικά και γίνανε καφρίλες στο Χαριλάου και η διατησία του Σπάθα ήταν κακή.

subzer0
21-03-10, 15:53
Να έχουμε έναν καλό αγώνα σήμερα παίδες. :oneup:

DOU
21-03-10, 17:35
Και καλη διαιτησια απο τον φαλακροκορακα να εχουμε.:p

skapetis
21-03-10, 22:09
M'αρεσε που είπε οτι δεν έχει ξαναδεί κάτι τέτοιο και οτι θύμιζε ταινία τρόμου, όταν έπεφταν οι πλαστικές καρέκλες στον Νίνη, οι μαλαματίνες και οι δυναμίτες ήταν μάλλον σε άλλο γήπεδο...

Καλό είναι να καταδικάσεις τις μολότοφ :down: που ρίχναν οι δικοί σου σήμερα στους παίκτες του γαύρου όπως βγαίναν από το πούλμαν και μετά να συζητήσουμε το τί γίνεται στην τούμπα.

edit: τώρα είδα τα αποτελέσματα των 2 ντέρμπι. Βγάλαμε μόνοι μας τα μάτια μας με την αεκ που ήρθε από το πουθενά. Θα ήμασταν μέσα στο πρωτάθλημα, 2 βαθμούς πίσω από τον παο και με την ψυχολογία υπερ μας. κρίμα :(

subzer0
21-03-10, 22:20
Ανοίξαμε και σας περιμένουμε.
Χαρίζει το κατάστημα.

Κρίμα γιατί εκτός από την επιστροφή στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος , χαλάμε και την καλή εικόνα που είχαμε φτιάξει ως τώρα.

Gordito
21-03-10, 23:14
Kανας πρασινος διατητης δεν εφταιγε σημερα; :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.