PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
21-03-10, 23:17
Εκτός από το οτι ο Γιάχιτς έπαιζε χαριστικά από το 28 που έκανε τον Βράνκοβιτς και έριξε μια τάπα στην μπάλα , έχοντας ήδη μια κίτρινη και γλιτώνοντας την δεύτερη , όχι δεν είχαμε κάτι άλλο.

yiapap
22-03-10, 00:10
Kανας πρασινος διατητης δεν εφταιγε σημερα; :pΝταξ... Όνειρο ήταν και μετά... ξυπνήσαμε :crazy:

tommygun
22-03-10, 00:20
αποπροσανατολιστηκατε λιγακι με το γεγονος οτι καποια στιγμη σας προεκυψε ενας μεγαλος στοχος που δεν τον υπολογιζατε ποτε μεσα στη σεζον.

πρεπει να ανασυνταχτειτε αμεσως γιατι στοχος σας παντα ηταν η πρωτια στα play-off και κινδυνευετε να πατε εκει ανευροι και εν μεσω απογοητευσης.

που και παλι, η πρωτια στα play off δεν λεει τιποτα, γιατι απιθανο ειναι να περασει σε ομιλους οποιος και ναναι.
κι εμεις που σας νικησαμε σημερα, προσωπικα δεν μου λεει τιποτα αν βγουμε 2οι, αφου παλι ουεφα θα παιξουμε στο τελος.
Αλλα πιο πολυ για τον ΠΑΟΚ υπαρχει ο φοβος να χασει ηθικο αν δεν του πανε καλα τα play off και φετος.

Αλλα εχει σημασια για του χρονου και ΑΕΚ και ΠΑΟΚ να μπουν με ηθικο και να χτυπησουν το πρωταθλημα.
Ουτε παραγκα υπαρχει πια, ουτε οι αλλοι 2 ειναι αχτυπητοι.
Ο ΠΑΟ και μεταγραφες να κανει, θα εχει το CHL, και οπως αποδειχτηκε δεν υπαρχει παραγκα να τον προστατευει απο γκελες.

Νομιζω ΑΕΚ και ΠΑΟΚ εχουν ελπιδες για του χρονου.

wi fi thief
22-03-10, 00:23
εμενα δεν μου αρεσε καμμια ομαδα, θεωρω οτι ο μονοφθαλμος κερδισε τον τυφλο.

οπως εκατσε το ματς (μετα το 60) η ΑΕΚ θα μπορουσε να φυγει με 3-0, αφου το ταμπουρι και το οτι ο ΠΑΟΚ εφυγε ολος μπροστα για να ισοφαρισει, την ευνοησε.

αν δεν εχανε την απιστευτη ευκαιρια ο μουσλιμοβιτς (πρεπει να μπει στα φετινα αστεια του youtube) μπορει να λεγαμε αλλα τωρα...
σε τοσο ασχημα ματς, τα λαθη και οι λεπτομερειες μετρανε, αυτα μετρησαν και αποψε (αν και η ΑΕΚ, ανασταλτικα ητανε αλανθαστη, αλλα αυτο εμενα δεν μου φτανει, ουδεποτε αγαπησα την αναστολη, θελω πρωτοβουλια, επιθεση, ανωτεροτητα, θεαμα!)

αυτος ο κουτσιανικουλης ειναι ε-λε-ος (μαζι με τους φιογκο, παλτουτσι, μακο, λεοναρντο, λετο, κατσουρανη κλπ) ειναι παραδειγμα του τι μπορουνε να κανουνε οι φυλλαδες στην ελλαδα (ακομα και αν πουλανε ολες μαζι λιγοτερα φυλλα απο οτι οι κατοικοι του νομου 3καλων...)
φετος ποιος θα ειναι ο νεος μεσι; ο τζαβελας;

yiapap
22-03-10, 00:30
Xωρίς να θέλω να μειώσω την προσπάθεια της διοίκησης, του τεχνικού team και των ποδοσφαιριστών νομίζω ότι τελείωσε ήδη η χρονιά. Το να βγούμε δεύτεροι θα είναι αρκετά δύσκολο αφού όπως έλεγε και ένας φίλος θα πρέπει να κερδίσουμε την πιο φορμαρισμένη ομάδα (τον Άρη). Άρα ο Άρης δεύτερος, εμείς ή η ΑΕΚ τρίτοι και... α, κάτσε... μήπως ξέχασα κάποιον; :lol:

Διαφωνώ μόνο με το ότι δεν υπάρχει παράγκα και με το ότι μπορούμε να χτυπήσουμε του χρόνου ΠΑΟ-ΟΣΦΠ. Δυστυχώς το budget (όπως έχω ξαναπεί και παλαιότερα) δεν φθάνει και η δική μου εκτίμηση είναι ότι χωρίς budget και δεμένη ομάδα να έχεις και να παίζεις.... "με ψυχή" που αναφέρθηκε απλά δεν είναι αρκετό.
Στα θετικά της χρονιάς το πείσμα των παικτών και το ότι (νομίζω) ότι και φέτος δεν μπήκαμε μέσα. Αν κάνω λάθος στα οικονομικά διορθώστε με.

subzer0
22-03-10, 00:31
Εμένα μου άρεσε το παιχνίδι γιατί η μπάλα ήταν πάνω-κάτω.
Σε αυτό βοήθησε ο Κάκος (τον οποίο εγώ θεωρώ πολύ καλό διαιτητή , άσχετα τι έκανε πέρυσι στα play-off).
Στην Ελλάδα για να δεις καλό ματς και την μπάλα πάνω-κάτω πρέπει ο διαιτητής να μην σφυρίζει. Πρόσφατα είδα ένα Λεβαδειακός - Ατρόμητος που ήταν στο ίδιο στυλ και στο τέλος τα όταν έδειξε τα φάουλ ήταν σύνολο 20 , την ώρα που ο μέσος όρος σε ελληνικό αγώνα είναι 50.


....

αυτος ο κουτσιανικουλης ειναι ε-λε-ος (μαζι με τους φιογκο, παλτουτσι, μακο, λεοναρντο, λετο, κατσουρανη κλπ) ειναι παραδειγμα του τι μπορουνε να κανουνε οι φυλλαδες στην ελλαδα (ακομα και αν πουλανε ολες μαζι λιγοτερα φυλλα απο οτι οι κατοικοι του νομου 3καλων...)
φετος ποιος θα ειναι ο νεος μεσι; ο τζαβελας;

Μην μου τον θυμίζεις αυτόν.
Όσο σκέφτομαι στην αρχή του πρωταθλήματος που μάλωνα με κάποιους που λέγανε να μην παίζει ο Κονσεϊσάο και να παίζει αυτός τρελαίνομαι.
Δανεικός του χρόνου στον Αγροτικό Αστέρα να ψηθεί.

Gordito
22-03-10, 00:42
@wi fi thief

Tι εχει ο Λετο ωρε;

Μια χαρα παιχταρας ειναι. Μακαρι να ειχε αλλους 5 τετοιους το Ελληνικο Πρωταθλημα.

subzer0
22-03-10, 00:47
Πάλι βιντεάκι θα έχουμε με αυτά που είπε ο Βασιλάκος στον ΣΚΑΙ. :p :p

Spanos
22-03-10, 01:53
Καλό είναι να καταδικάσεις τις μολότοφ :down: που ρίχναν οι δικοί σου σήμερα στους παίκτες του γαύρου όπως βγαίναν από το πούλμαν και μετά να συζητήσουμε το τί γίνεται στην τούμπα.


Εννοείτε οτι καταδικάζω

Περαστικά μας btw

subzer0
22-03-10, 11:12
Προσπαθώντας με καθαρό μυαλό - όσο μπορώ - να καταλάβω τι έχει γίνει και τι φταίει συνειδητοποιώ πως το θέμα Σπάθας μας έκανε πολύ περισσότερο κακό από την ήττα σε ένα παιχνίδι.
Εκείνη ήταν μια ήττα και τίποτα άλλο. Δεν με απασχολεί που χάσαμε από τον Άρη και φαινομενικά χάσαμε το πρωτάθλημα. Και από τον Πανθρακικό να έχανα το ίδιο θα ήταν , το αποτέλεσμα ήταν πως έμεινα 5 βαθμούς πίσω. Για τον Άρη ήταν μια μεγάλη νίκη.

Αλλά ο Σπάθας κατάφερε :
- αγωνιστικά
να μας αφήσει αδίκως χωρίς 2 παίχτες μας για το χτεσινό παιχνίδι. Μόνο τον Βιερίνια να είχαμε χτες το παιχνίδι το παίρναμε εύκολα.
Διαβάζω πως η ΑΕΚ έπρεπε να βάλει 2-3 γκολ ακόμα. Χαίρω πολύ. Μέχρι το 65' η ΑΕΚ δεν είχε πατήσει στην περιοχή μας την ίδια ώρα που οι επιθετικοί μας λειτουργούσαν ως αμυντικοί και αντί να βάζουν γκολ διώχναν την μπάλα πλάγιο(2 ευκαιρίες Ίβιτς , 1 Μουσλίμοβιτς) και το γκολ που έβαλε η ΑΕΚ το είχα φάει κι εγώ κάποτε όταν έπαιζα τερματοφύλακας , Γ' τοπικό (κανείς βέβαια δεν μπορεί να κατηγορήσει τον Χαλκιά).
Στο τέλος ήταν ένα άναρχο παιχνίδι με όλον τον ΠΑΟΚ μπροστά , που ήξερε οτι έβαλε γκολ ο Ολυμπαικός και η ΑΕΚ έκανε πάρτι στην άμυνα μας. Ξανά χαίρω πολύ.

- εξωαγωνιστικά
να ασχολούμαστε όλη την εβδομάδα με τον Σπάθα και τον πατέρα του , που είχε το θράσος να κάνει και δηλώσεις.
Ψυχολογία υπό του μηδενός , εκνευρισμός στους παίχτες και στον κόσμο , καθόλου καθαρό μυαλό.
Την ίδια ώρα που οι αντίπαλοι μας δεν εμπνέουν καμία εμπιστοσύνη και είναι επιρρεπείς στην γκέλα (τα έλεγε ο wi fi thief :p) εμείς ασχολιόμασταν πάλι με το πως μας κλέβουν τίτλους και όλα αυτά.
Με το παιχνίδι κανείς δεν ασχολήθηκε λες και δεν υπάρχει ΑΕΚ ή δεν έχει κάνει κηδείες φέτος.

Αν θέλουμε να γίνουμε μεγάλη ομάδα πρέπει πρωτίστως να ξεφύγουμε από αυτήν την νοοτροπία και μετά όλα τα άλλα.

Και BTW επειδή κι εγώ είμαι στο στάδιο του να ξεφύγω από αυτήν την νοοτροπία , είδα αυτό το πρωτοσέλιδο και ως συνήθως φόρτωσα. :p
70102
http://www.sport24.gr/svc/npc/coverNew.asp?dtmDate=22/3/2010&cid=1

Τι λες ρε παιδάκι μου? Και πρωτοσέλιδο?
Δηλαδή ο Χαλκιάς έκανε ζέσταμα? Το δικό μας το λεωφορείο δεν το "υποδέχτηκαν"?

Burning Skies
22-03-10, 11:21
Κριμα ρε παιδια. Θα μπορουσατε σημερα να εισαστε πρωτοι. Και καλα η ηττα εκτος απο τον Αρη αλλα το χθεσινο ηταν αδικαιολογητο (μεγαλος αντιπαλος η Αεκ αλλα επρεπε να καθαρισει η εδρα).

yiapap
22-03-10, 13:56
Προσπαθώντας με καθαρό μυαλό - όσο μπορώ - να καταλάβω τι έχει γίνει και τι φταίει συνειδητοποιώ πως το θέμα Σπάθας μας έκανε πολύ περισσότερο κακό από την ήττα σε ένα παιχνίδι.
Εκείνη ήταν μια ήττα και τίποτα άλλο. Δεν με απασχολεί που χάσαμε από τον Άρη και φαινομενικά χάσαμε το πρωτάθλημα. Και από τον Πανθρακικό να έχανα το ίδιο θα ήταν , το αποτέλεσμα ήταν πως έμεινα 5 βαθμούς πίσω. Για τον Άρη ήταν μια μεγάλη νίκη.Δεν προσέχεις όταν γράφω, ε;
Αυτό ακριβώς έγραψα από την πρώτη στιγμή που ασχολήθηκα με το θέμα Σπάθα.

Από την άλλη, επαγγελματίες παίκτες είναι. Καταλαβαίνω ότι στο παιχνίδι με τον Άρη εκνευρίστηκαν (επαγγελματίες, ξε-επαγγελματίες άνθρωποι είναι), στο παιχνίδι με την ΑΕΚ δεν υπάρχει δικαιολογία.

Το ότι δεν έπαιζε ο Βιερίνια και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε επίθεση είναι ενδεικτικό του θέματος "πάγκος" δηλαδή... budget. Μια ομάδα που θέλει να χτυπάει δικαίως πρωτάθλημα δεν μπορεί να μην παίζει επειδή λείπει ένας ή και δύο βασικοί! Σκέψου αν χτύπα ξύλο τραυματιστεί ο Βιερίνια. Θα φταίει ο Σπάθας ή ο κακός ποδοσφαιριστής του αντιπάλου που δεν έχουμε αξιόλογο αντικαταστάτη και δεν μπορούμε να παίξουμε με άλλο σχήμα;

subzer0
22-03-10, 14:11
Δεν προσέχεις όταν γράφω, ε;
Αυτό ακριβώς έγραψα από την πρώτη στιγμή που ασχολήθηκα με το θέμα Σπάθα.

Από την άλλη, επαγγελματίες παίκτες είναι. Καταλαβαίνω ότι στο παιχνίδι με τον Άρη εκνευρίστηκαν (επαγγελματίες, ξε-επαγγελματίες άνθρωποι είναι), στο παιχνίδι με την ΑΕΚ δεν υπάρχει δικαιολογία.

Το ότι δεν έπαιζε ο Βιερίνια και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε επίθεση είναι ενδεικτικό του θέματος "πάγκος" δηλαδή... budget. Μια ομάδα που θέλει να χτυπάει δικαίως πρωτάθλημα δεν μπορεί να μην παίζει επειδή λείπει ένας ή και δύο βασικοί! Σκέψου αν χτύπα ξύλο τραυματιστεί ο Βιερίνια. Θα φταίει ο Σπάθας ή ο κακός ποδοσφαιριστής του αντιπάλου που δεν έχουμε αξιόλογο αντικαταστάτη και δεν μπορούμε να παίξουμε με άλλο σχήμα;

Να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα οτι θα επηρεαστούν. Είχα την πεποίθηση οτι όπως και στο παρελθόν μετά από στραπάτσο επανέρχονταν , έτσι θα γινόταν και τώρα.
Περίμενα πιο πολύ από τον κόσμο οτι θα κάνει καφρίλες αλλά όχι από τους παίχτες.
Τελικά έγινε το αντίθετο.
Η νευρικότητα στο παιχνίδι τους φαινόταν μέχρι σε μένα στην Αθήνα.

wi fi thief
22-03-10, 18:07
Η νευρικότητα στο παιχνίδι τους φαινόταν μέχρι σε μένα στην Αθήνα.


α, εμεινες αθηνα τελικα...
γιατι ειδα εναν που ανεβηκε με το ποδηλατο απο αθηνα θεσ/νικη (:respekt::worthy::clap:) και νομιζα μηπως ησουνα εσυ...:p
εχει πανω απο εναν ΠΑΟΚτζη στην αθηνα τελικα; :p

ρε συ, για το 3-0 ειπα οπως εκατσε το ματς μετα το 60, ειδες οτι επισημαινω οτι ο ΠΑΟΚ εχασε ευκαριες που αν μπαινανε θα λεγαμε αλλα τωρα.:cool:
οσον αφορα τις αναμενομενες γκελες, το ειχα πει εν οψει του παιχνιδιου με τον αρη (ισχυριζομουνα τοτε οτι εκεινη η νικη δεν ητανε μονοδρομος μιας και ο γαυροβαζελος θα κανει γκελα) και συνεχιζω να πιστευω οτι εκεινη η ηττα δεν ητανε τοσο σημαντικη, ενω η χθεσινη ητανε, γιατι θα το δεις οτι και ο γαυρος και ο βαζελος θα κανουνε και αλλη γκελα αλλα τωρα λογω -5 δεν προλαβαινεις (ενω αν ησουνα μειον δυο ή μειον ενα παιζοτανε κατα την αποψη μου ανετα) ;)

subzer0
22-03-10, 18:44
Άσε , ποδήλατο ούτε τότε στην Ολλανδία. :sorry: :oops: :p Τι θέλεις να πεθάνω? :p

Κατά τα άλλα , ήξερα οτι υπάρχουν πολλοί ΠΑΟΚτσήδες στην Αθήνα (κάποτε ο Σύνδεσμος των Αθηνών είχε 10000 μέλη) αλλά δεν είχα ασχοληθεί ποτέ πιο πολύ παρά μόνο οτι έβλεπα σε αγώνες εδώ κάτω.
Τα 2 τελευταία παιχνίδια όμως πηγαίνω σε ΠΑΟΚτσίδικο καφενείο για να δω τους αγώνες και πραγματικά έχω πάθει πλάκα με τον κόσμο που βλέπω.
Αλλά μάλλον αυτό φταίει και για τις 2 συνεχόμενες ήττες. Που άλλαξε στέκι. :p

Για το παιχνίδι δεν λέω για εσάς ή για τους υπόλοιπους ΑΕΚτσήδες αλλά για κάτι εφημερίδες που λένε πως η ΑΕΚ ήταν για μεγαλύτερο σκορ και 0-4 και τέτοια.
Λες και ο ΠΑΟΚ δεν υπήρχε στο γήπεδο. Η αλήθεια είναι οτι μέχρι το 60 η ΑΕΚ δεν υπήρχε στο γήπεδο (επιθετικά).
Αυτή είναι η άποψη μου χωρίς παρεξήγηση , πάντα.

wi fi thief
22-03-10, 19:02
Άσε , ποδήλατο ούτε τότε στην Ολλανδία. :sorry: :oops: :p Τι θέλεις να πεθάνω? :p



αα φιλε, εδω τα χαλαμε: γιατι δε σου αρεσει το ποδηλατο; εμενα και στην ολλανδια και στα 3καλα ειναι το κυριο μεταφορικο μου μεσο. Πολυ ανετο και αγχολυτικο, δυστυχως στην ελλαδα (ακομα και στα 3καλα που καθε σπιτι εχει 3 ποδηλατα και τα χρησιμοποιουμε συχνα) δεν σεβονται τους ποδηλατες.
εχω κανει εμαμισι μηνα φανταρος στη γειτονια σου (δεν ξερω την αθηνα αλλα νομιζω οτι το ΚΕΔΒ αν και το λενε χαιδαρι ειναι στο περιστερι, λοφο αξιωματικων αν θυμαμαι καλα λεγανε την περιοχη) και δεν νομιζω οτι η μορφολογια του εδαφους δεν ευνοει το ποδηλατο, θα μπορουσατε να το χρησιμοποιειτε, εγω αν ειχα τοτε ποδηλατο απο το στρατοπεδο θα εβγαινα παλατακι και θα επερνα εκεινον τον μεγαλο δρομο για αθηνα με το ποδηλατο καθημερινα, αριστο για τη σωματικη και ψυχικη υγεια αλλα και για την υγεια της πολης σου)
:respekt: στο ποδηλατο, ειναι ντροπη να εχεις κανει ολλανδια και να μην εχεις κυκλοφορησει με ποδηλατο, ελεος!!! :p:p

ρε 'συ, δεν παρεξηγιεμαι, οπως εγραψα η ΑΕΚ ητανε καλη μονο ανασταλτικα, ρεχαγκελικη (τουλαχιστον μεχρι το 65-70) και κοιτουσε πως να κοψει και πως να αναχαιτησει τον ΠΑΟΚ που αν και φλυαρος επιτιθοταν κατα κυμματα σαν να εχει απεναντι του τον μακεδονικο νεαπολεως.
και για μενα λοιπον, που αγαπαω το επιθετικο ποδοσφαιρο πρωτοβουλιας (ακομα και αν δεν μπορω να το παιξω, θελω να το επιδιωκω και οχι να κλεινομαι και να παιζω για το αποτελεσμα, τη στιγμη μαλιστα που δεν εχει καμμια ουσιαστικη βαθμολογικη αξια) η ΑΕΚ ανυπαρκτη ητανε (σε αυτο τον τομεα)
ελεος, η ΑΕΚαρα ειμαι (κατα την αποψη μου) η μεγαλυτερη ομαδα στην ελλαδα ολων των εποχων, δεν μπορω να τη βλεπω ολη πισω απο το κεντρο, ακομα και οταν παιζει τελικο μεσα στο μπερναμπεου με το μοναχο.:cool:

subzer0
22-03-10, 19:33
Ποδήλατο και 2 πακέτα Marlboro 100's την ημέρα δεν πάει. :(

Κατά τα άλλα όλοι μας αγαπούμε το επιθετικό ποδόσφαιρο αλλά οι ομάδες μας στην κατάσταση που είναι , νομίζω πως πρωτίστως κοιτούν το αποτέλεσμα και καλά κάνουν εδώ που τα λέμε.
Και αλίμονο αν εγώ ο ΠΑΟΚτσής του Σάντος , κράξω μια ομάδα που παίζει σφιχτά.

Για αυτό και δεν λέω πως μόνο με Αγγελάρα θα παίξουμε επιθετικά. :twisted: :p

Και όπως είχα γράψει και πιο παλιά , ποτέ δεν θα ξεχάσω που στον επαναληπτικό ημιτελικό Μπαρτσελόνα - Μίλαν 0-0 το 2006 , εκεί που από το πολύ άγχος να πάνε στον τελικό οι της Μπάρτσα παίζανε όλοι πίσω στο τελευταίο ημίωρο να κρατήσουν το 0-0 , και τους έκραζε ο κόσμος τους.

Όταν έχεις δει στην ομάδα σου τον μεγαλύτερο παίχτη όλων τον εποχών των εποχών , τον Χρηστάρα τον Στόιτσκωφ ( :respekt: :worthy: ) , δεν μπορείς να βλέπεις την ομάδα σου να κάθεται πίσω.

wi fi thief
22-03-10, 19:46
δεν το επιασες ομως το υποννουμενο με το μπερναμπεου και το μοναχο...:oops: (θα την περασουμε δυσκολα τη λυον βεβαια αλλα θα παμε :cool:)

επρεπε να γραψω «σαν να παιζαμε τελικο στο αμβουργο με τη λιβερ» για να με πιασεις;:p

subzer0
22-03-10, 19:54
δεν το επιασες ομως το υποννουμενο με το μπερναμπεου και το μοναχο...:oops: (θα την περασουμε δυσκολα τη λυον βεβαια αλλα θα παμε :cool:)

επρεπε να γραψω «σαν να παιζαμε τελικο στο αμβουργο με τη λιβερ» για να με πιασεις;:p

Βρε το έπιασα αλλά προχτές με απογοήτευσε.
Με 2 γκολ στο τέλος , μου θύμισε κι εκείνον τον καταραμένο τελικό , ξέρεις με την καταραμένη ομάδα , σε μια καταραμένη μέρα (είχε πεθάνει ο παππούς μου εκείνη την μέρα).
BTW παίζει με έναν αμυντικό χαφ και αυτός είναι ο Φαν Μπόμελ. :p Φουλ επίθεση.

thane
22-03-10, 21:30
Εμένα αυτό που με στενανώρησε είναι οι δηλώσεις Γκαρσία μετά τον αγώνα για την διαιτησία. Επιτέλους, και οι ποδοσφαιριστές-προπονητές-κτλ πρέπει να καταλάβουν ότι έχουν μεγάλη ευθύνη απέναντι στην κοινωνία και να ξέρουν τι πρεπει να λένε και τι όχι. Και όχι με τις δηλώσεις τους να ενισχύουν μια ήδη αρρωστημένη κατάσταση.

Επίσης, όταν γύρισα από το γήπεδο και άνοιξα τηλεόραση :wall: για να δώ στα υπόλοιπα παιχνίδια τι έγινε, η αθλητική εκπομπή η οποία παρακολουθούσα έδειχνε για πόση ώρα τους οπαδούς του ολυμπιακού να περιμένουν τους παίχτες για να τους αποθεώσουν. ΚΑΙ ΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ 50 ΚΑΦΡΟΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙΙΙΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ;;;;; έχει σχέση με το ποδόσφαιρο αυτο το πράγμα;;;;

και να μην μιλήσω για την γενική κατάσταση στα γήπεδα. Ο κόσμος είναι διψασμένος μόνο για αίμα και κωλαράκια. Τίποτα άλλο. Από δω και πέρα δεν θα λέω "πάω γήπεδο" θα λέω "πάω αρρένα". Και όποιος πιάνεται να πετάει μπουκαλάκια, διακοπή του παιχνιδιού και μαστίγωμα στα γυμνά του οπίσθια στο κέντρο του γηπέδου.

Προφανώς δεν λέω κάτι καινούργιο αλλά τώρα τα καταλαβαίνω τώρα τα λέω.

subzer0
22-03-10, 21:52
Εμένα αυτό που με στενανώρησε είναι οι δηλώσεις Γκαρσία μετά τον αγώνα για την διαιτησία. Επιτέλους, και οι ποδοσφαιριστές-προπονητές-κτλ πρέπει να καταλάβουν ότι έχουν μεγάλη ευθύνη απέναντι στην κοινωνία και να ξέρουν τι πρεπει να λένε και τι όχι. Και όχι με τις δηλώσεις τους να ενισχύουν μια ήδη αρρωστημένη κατάσταση.
...

Κι εμένα δεν μου άρεσαν οι δηλώσεις του Γκαρσία , άσχετα αν μιλάει 2-3 φορές τον χρόνο , αλλά αυτό δείχνει , για μένα , πόσο τους είχε επηρεάσει όλη την εβδομάδα το όλο θέμα με τον Σπάθα.


...
Επίσης, όταν γύρισα από το γήπεδο και άνοιξα τηλεόραση :wall: για να δώ στα υπόλοιπα παιχνίδια τι έγινε, η αθλητική εκπομπή η οποία παρακολουθούσα έδειχνε για πόση ώρα τους οπαδούς του ολυμπιακού να περιμένουν τους παίχτες για να τους αποθεώσουν. ΚΑΙ ΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ 50 ΚΑΦΡΟΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙΙΙΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ;;;;; έχει σχέση με το ποδόσφαιρο αυτο το πράγμα;;;;
...

Μπορείς να δεις και την χιουμοριστική πλευρά του θέματος.
Αυτοί που πήγαν να πανηγυρίσουν είναι αυτοί που μας κράζαν όταν πήγαμε στο αεροδρόμιο μετά το διπλό στο Καραϊσκάκι. :p

skapetis
22-03-10, 22:11
Kανας πρασινος διατητης δεν εφταιγε σημερα; :p

Το γεγονός ότι δεν υπάρχει κανένα ουσιαστικό παράπονο για τη διαιτησία μέσα σε 10άδες μηνύματα μετά τον αγώνα το πρόσεξες; Και επιπλέον, μήπως περνάει από το μυαλό σου ότι διαμαρτυρόμαστε μόνο όταν υπάρχει λόγος και όχι κάθε φορά που χάνουμε;

Καλός ο οπαδισμός αλλά όταν τον παρατραβάς γίνεσαι απλά γραφικός. :clap:

xabikos
23-03-10, 01:31
Η ομάδα ήταν αρκετά καλή στο παιχνίδι με την Αεκ. Το μόνο που έλειπε ήταν το γκολ. Όταν είδα βέβαια αυτό που έχασε ο μουσλίμοβιτς δεν το πίστευα. Εκεί θέλει μεγάλη προσπάθεια να ακουμπήσεις την μπάλα και να μην την βάλεις γκολ.
Βέβαια αξίζουν συγχαρητήρια στην Αεκ που αν και έπαιξε χειρότερα κατάφερε και κέρδισε. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Το κακό είναι ότι έχει δημιουργήσει μεγάλη παράδοση που πρέπει να σπάσει οπωσδήποτε στα πλέι οφ.

Για να πω όμως το παράπονό μου υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι απαγορεύεται ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ να φάει κόκκινη; Αυτό που έκανε ο Γιάχιτς ήταν ίδια φάση με αυτή του Βιτόλο στο Καυτατζόγλειο. Εμείς είπαμε σωστή η κόκκινη στον Βιτόλο. Τι έπρεπε να κάνει δηλαδή ο Γιάχιτς για να πάρει την κόκκινη. Μέχρι και ο Μπάγεβιτς τον πήρε χαμπάρι και τον έβγαλε. Δεύτερη συνεχόμενη φορά το λάθος κατά του ΠΑΟΚ. Μετά ο Κάκος μας έδωσε κάποια αστεία φάουλ έξω από την περιοχή αλλά αυτά δεν τα γουστάρω. Να σφυρίζει ότι βλέπει.

Επίσης μετά τα χθεσινά όλοι πλέον καταλάβαμε γιατί έγινε ότι έγινε την προηγούμενη αγωνιστική και γιατί αν και το ματς ήταν στο 2-0 φάγαμε τις δυο κόκκινες. Ο Παο έχει τόσο μεγάλο κόμπλεξ με τον Ολυμπιακό που αν είχε δυο αγωνιστικές παραπάνω θα το έχανε το πρωτάθλημα. Και για να θυμηθούμε τι έχει κάνει ο Παο στα ντέρμπι και παίρνει πρωτάθλημα; 2 νίκες όλες και όλες; Αυτά γιατί υπάρχει η καραμέλα και καλά χωρίς να κερδίσεις ντέρμπι θέλεις πρωτάθλημα;
Και το λέω από τώρα να ετοιμάζονται ο Ατρόμητος και ο Ηρακλής για χειρουργεία γιατί το πρωτάθλημα το παίρνει πανάξια ο Παο!:rofl::rofl:

Υ.Γ. Και να τονίσω ότι και εμένα δεν μου άρεσαν οι δηλώσεις του Γκαρσία και γενικότερα των παικτών του ΠΑΟΚ. Ότι και να έχει συμβεί δεν πρέπει οι παίκτες να μιλάνε έτσι. Υπάρχει διοίκηση που είναι αρμόδια γι αυτά τα θέματα. Αυτοί παίρνουν αρκετά λεφτά για να παίζουν όσο καλύτερα μπορούν.

Gordito
23-03-10, 02:10
Το γεγονός ότι δεν υπάρχει κανένα ουσιαστικό παράπονο για τη διαιτησία μέσα σε 10άδες μηνύματα μετά τον αγώνα το πρόσεξες; Και επιπλέον, μήπως περνάει από το μυαλό σου ότι διαμαρτυρόμαστε μόνο όταν υπάρχει λόγος και όχι κάθε φορά που χάνουμε;

Καλός ο οπαδισμός αλλά όταν τον παρατραβάς γίνεσαι απλά γραφικός. :clap:

Eνω να αναφερεις μετα την ηττα απο την ΑΕΚ τον Σπαθα και να βρισκεις εκει δικαιολογια, δεν ειναι οπαδισμος ε; :rolleyes:

skapetis
24-03-10, 14:24
Eνω να αναφερεις μετα την ηττα απο την ΑΕΚ τον Σπαθα και να βρισκεις εκει δικαιολογια, δεν ειναι οπαδισμος ε; :rolleyes:

Να κατηγορήσεις αυτούς που το κάνουν. Όχι εμένα. Από κι και πέρα σε ρωτάω: Από τα τόσα μέλη της λίστας που γράφουν, πόσους είδες να αποδίδουν τη νέα ήττα στη διαιτησία, ώστε να δικαιολογηθεί το οπαδίστικο και γραφικό σου σχόλιο;

subzer0
26-03-10, 12:33
Δεν ξέρω αν τα μάθατε.
Και για την οικονομική κρίση οι ΠΑΟΚτσηδες φταίνε.
Λέω εγώ τώρα.

Rebel Scum
26-03-10, 15:21
Δεν ξέρω αν τα μάθατε.
Και για την οικονομική κρίση οι ΠΑΟΚτσηδες φταίνε.
Λέω εγώ τώρα.

Ομολόγα!! Εσείς δεν αμολήσατε αυτό το σκαθάρι που τρώει τα φοινικόδεντρα;

ΥΓ. Από έγκυρες πηγές πληροφορήθηκα ότι έχει πολλά φοινίκια ο Σπάθας στην αυλή του :p

yiapap
26-03-10, 15:59
Ομολόγα!! Εσείς δεν αμολήσατε αυτό το σκαθάρι που τρώει τα φοινικόδεντρα;

ΥΓ. Από έγκυρες πηγές πληροφορήθηκα ότι έχει πολλά φοινίκια ο Σπάθας στην αυλή του :pΓια την κιτρινόμαυρη σκόνη όμως δεν φταίμε εμείς. Σε άλλο συμπολίτη να ψάξετε! :rtfm:

subzer0
26-03-10, 16:38
Ομολόγα!! Εσείς δεν αμολήσατε αυτό το σκαθάρι που τρώει τα φοινικόδεντρα;

ΥΓ. Από έγκυρες πηγές πληροφορήθηκα ότι έχει πολλά φοινίκια ο Σπάθας στην αυλή του :p

:rofl: :rofl:
Και που είσαι ακόμα.
Ήμουνα χτες σε έναν γάμο και έμαθα πολλά αλλά δεν μπορώ να πω παραπάνω πράγματα γιατί θα εκθέσω την ομάδα μου.

Για ένα όμως θα κάνω αναφορά.


Προφυλακίστηκε ο Ακιέλ


Ο νομικός εκπρόσωπος του Φατίχ Ακιέλ δήλωσε ότι ο Τούρκος διεθνής αμυντικός προφυλακίστηκε. Στον Ακιέλ ως γνωστόν έχουν απαγγελθεί κατηγορίες για «στήσιμο» ποδοσφαιρικών αγώνων.

Ο δικηγόρος του Φατίχ Ακιέλ ανέφερε πως προφυλακίστηκε ο Τούρκος διεθνής αμυντικός, στον οποίο απαγγέλθηκαν κατηγορίες σχετικά με «στήσιμο» αγώνων. Ο Ακιέλ, ο οποίος ήταν μέλος της Εθνικής Τουρκίας που κατέκτησε την τρίτη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2002, είναι ένας από τα 46 άτομα, τα οποία συνελήφθησαν, στο πλαίσιο έρευνας για «στημένους» αγώνες, και στα οποία συμπεριλαμβάνονται ποδοσφαιριστές από τη μεγάλη κατηγορία της χώρας. Ο δικηγόρος του Ακιέλ δήλωσε ότι στον πελάτη του απαγγέλθηκαν κατηγορίες για απάτη και συμμετοχή σε συμμορία.

Οι τουρκικές αρχές ανέκριναν τα 46 άτομα και σήμερα κάποιοι απ' αυτούς αφέθησαν ελεύθεροι, ωστόσο, όπως μετέδωσε το πρακτορείο ειδήσεων «Ανατολή», οι εισαγγελείς ζήτησαν από τουρκικό δικαστήριο να απαγγείλει κατηγορίες και σε δεύτερο άνδρα. Μεταξύ αυτών που αφέθησαν ελεύθεροι συμπεριλαμβάνεται ο παλαίμαχος διεθνής και νυν βοηθός προπονητή της (ομάδας Α' κατηγορίας) Μπουγιουκσεχίρ, Αρίφ Ερντέμ, και τον επιθετικό της ομάδας, Τανέρ Γκιουλερί.

http://www.gazzetta.gr/football/europe/item/75685-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%BF-%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%AD%CE%BB

Το αναφέρω γιατί ο πρώην παίχτης του ΠΑΟΚ είναι και ο μοναδικός αθλητής που έχω πάρει αυτόγραφο.
Που πάω και πέφτω. :p

Rebel Scum
26-03-10, 18:12
Για την κιτρινόμαυρη σκόνη όμως δεν φταίμε εμείς. Σε άλλο συμπολίτη να ψάξετε! :rtfm:

Εγώ για αυτό υποστηρίζω πράσινη ομάδα ...είμαι οικολόγος :p

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 7 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........


:rofl: :rofl:
Και που είσαι ακόμα.
Ήμουνα χτες σε έναν γάμο και έμαθα πολλά αλλά δεν μπορώ να πω παραπάνω πράγματα γιατί θα εκθέσω την ομάδα μου.


Αλλά να ξέρεις δε θα περάσει αυτό το αίσχος...ξέρεις υπάρχει και δενδροκηπουρός στην πιάτσα ;):p

subzer0
28-03-10, 22:58
Καλό σύστημα αυτό που εφαρμόζουμε τις τελευταίες αγωνιστικές.
Κάνουμε τους ντεφορμέ και έτσι δεν θα μας βάλουν διαιτητές τύπου Κάκος στα play-off όπως πέρυσι.

Άντε καλό Πάσχα να έχουμε.

yiapap
29-03-10, 11:13
Καλό σύστημα αυτό που εφαρμόζουμε τις τελευταίες αγωνιστικές.
Κάνουμε τους ντεφορμέ και έτσι δεν θα μας βάλουν διαιτητές τύπου Κάκος στα play-off όπως πέρυσι.

Άντε καλό Πάσχα να έχουμε.:rofl::rofl::rofl::respekt:

xabikos
31-03-10, 01:29
Μικρά
Κυρίως ο ΠΑΟ πήρε πολλά σπόρια. Γλίτωσε ένα πέναλτι με τον Αρη στο ΟΑΚΑ, πήρε δύο πέναλτι (ένα στη Νέα Σμύρνη κι ένα στο Περιστέρι) στα οποία φάνηκε η καλή θέληση των διαιτητών, τον έσπρωξαν δίνοντάς του κουκούτσια κι όχι καθοριστικά σφυρίγματα στην Καβάλα (Παππάς), στην Ξάνθη (Κάκκος), στο Καυτανζόγλειο (Σπάθας), στην Τρίπολη (Τριτσώνης).

Η καλή αντιμετώπισή του φάνηκε κυρίως σε σύγκριση με όσα είχαν γίνει ακόμα και πέρυσι. Πέρυσι, π.χ., στα δύο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό δεν πήρε ούτε σφύριγμα: φέτος δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα –ίσα ίσα που στο ΟΑΚΑ με τον Ολυμπιακό ο Δαλούκας τον έσπρωξε. Πέρυσι με την ΑΕΚ σε δύο ματς έγιναν σημεία και τέρατα: στο πρώτο τού σφυρίχτηκε εναντίον ένα πέναλτι που δεν είδε κανείς, στο δεύτερο ο Βασάρας τού αρνήθηκε δύο πέναλτι. Φέτος και στα δύο ματς με την ΑΕΚ οι διαιτητές δεν τόλμησαν να τον δυσαρεστήσουν: στο ντέρμπι του δεύτερου γύρου τρεις αμυντικοί του γλίτωσαν την αποβολή.

Είχε κι ένα – δυο εναντίον του σφυρίγματα: σε ένα πρωτάθλημα θα συμβεί. Π.χ. δεν του δόθηκε ένα πέναλτι με τον Αστέρα στο ΟΑΚΑ κι ένα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Αρη. Αλλά και σε αυτά τα ματς ας μην ξεχνάμε ότι ο μεν Αμπάρκιολης είχε αφήσει τον Αστέρα με δέκα παίκτες, ο δε Σπάθας χάρισε μια κόκκινη στον Χριστοδουλόπουλο που θα την έδινε κι ο πατέρας του. Ο Γιάννης, όχι ο Νικόλας.

Από απόσπασμα του Καρπετόπουλου εδώ (http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=7354&autid=4&sn=13). Για να μπαίνουν μερικά πράγματα στην θέση τους. Και πείτε μου εσείς τι διαφέρει από τα προηγούμενα χρόνια; Μόνο ο πρωταγωνιστής!

antreas9
31-03-10, 15:53
Από απόσπασμα του Καρπετόπουλου εδώ (http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=7354&autid=4&sn=13). Για να μπαίνουν μερικά πράγματα στην θέση τους. Και πείτε μου εσείς τι διαφέρει από τα προηγούμενα χρόνια; Μόνο ο πρωταγωνιστής!

για να μην αφήνουμε να διαστρεβλώνονται γεγονότα από δημοσιογράφους που αρθρογραφούν στο περιοδικο του οσφπ...
Ευνοηθηκαμε στο πεναλτυ με τον αρη, ηταν 5καθαρο.
Αδικηθηκαμε ΑΠΙΣΤΕΥΤα με την τρίπολη, με 2 5καθαρα πεναλτυ να μην δίνονται.
Τα πεναλτυ σε πανιώνιο και περιστερι ΕΙΝΑΙ...Αν πέρυσι ΔΕΝ τα επαιρνα λόγω κακής διάθεσης των διαιτητών, δε σημαίνει ότι ευνοηθηκα απο αυτα!
Οσο για το δαλούκα, εξαιρώντας ότι δεν εδωσε μια κοκκινη στο γαβρααμ στο 20, εκανε μια καλή διαιτησία για ντερμπυ, η οποία με ευνόησε στο 80, που δεν εδωσε κοκκινη στο σιμάο, ενώ εχει ήδη χαρίσει κάποιες κίτρινες στον αντίπαλο! Και στο πρηγ.παιχνίδι, χαρίζεται κόκκινη στον κηπουρό, για να παίξει εναντίον μας...
Ακόμα, στο 1ο παιχνίδι, ο σισέ φεύγει ΜΟΝΟΣ του, απο κανονική θέση, το οφσάιντ που δίνει ο επόπτης, είναι η φάση του 1-0.....
Με την αεκ, μας χαριστηκαν 9 αποβολές και 3 ντισκαλιφιέ (τι λέει το στόμα του θεε μου!!)!!!
Και μιλάμε για μια χρονιά, που εχω παίξει το καλύτερο ποδόσφαιρο, και ούτε καν οι γάβροι δεν γράφουν για εύνοια του παο, πλην του αστείου πρωταθλητή...
Ξαφνικά, για ανεξιχνίαστους από την επιστήμη λόγους, πιστεύει ο παοκ ότι το πρωτάθλημα του το στέρησε η διαιτησία (Ενώ φέτος, αν δεν ανήκει στους ευνοημένους, που ανήκει, είναι σίγουρα στο 50-50), με μια ομάδα που δε μπορεί να σκοράρει παρά μόνοαπο θαυμα!

NiKapa
31-03-10, 15:58
Ο Καρπετ δεν μας λεει ποσα πέναλτυ πηρε στα πλ.οφ η ομάδα του πέρισυ..
Μην τους διαβάζετε..η έστω μην τους δίνετε βάση..την μια τα λένε έτσι την άλλη αλλιώς..μπίζνες κάνουν..
Έχουμε μάτια και βλέπουμε..

yiapap
31-03-10, 16:14
Και μιλάμε για μια χρονιά, που εχω παίξει το καλύτερο ποδόσφαιρο, και ούτε καν οι γάβροι δεν γράφουν για εύνοια του παο, πλην του αστείου πρωταθλητή...
Ξαφνικά, για ανεξιχνίαστους από την επιστήμη λόγους, πιστεύει ο παοκ ότι το πρωτάθλημα του το στέρησε η διαιτησία (Ενώ φέτος, αν δεν ανήκει στους ευνοημένους, που ανήκει, είναι σίγουρα στο 50-50), με μια ομάδα που δε μπορεί να σκοράρει παρά μόνοαπο θαυμα!Για το πρώτο, ο ΠΑΟ έπαιξε κατά διαστήματα το καλύτερο ποδόσφαιρο. Στα υπόλοιπα έψαχνε ποιός παίζει άμυνα. Αντίστοιχα διαστήματα είχε και ο ΟΣΦΠ και ο ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ δεν πιστεύει ότι το πρωτάθλημα του το στέρησε η διαιτησία. Πιστεύει ότι πάνω που είχε μια ελπίδα να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, πάνω που περνούσε μια περίοδο πολύ καλής φόρμας και εξαιρετικών αποτελεσμάτων... έπεσε πάνω στη δαμόκλειο Σπάθα. Το τι θα έκανε αν περνούσε νικηφόρα από το Χαριλάου ανήκει στη σφαίρα της Ε.Φ. και δεν αξίζει να το συζητάμε.

subzer0
31-03-10, 16:23
Όταν υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν πως το πέναλτι του ΠΑΟ στον Πανιώνιο ΗΤΑΝ , το offside γκολ του Σαλπιγγιδη ήταν δύσκολη φάση ( γελάει ο κόσμος , οι παίχτες ήταν σταθεροί , που να ήταν και εν κινήσει ) και ότι ο ΠΑΟΚ είναι πάλι ευνοημενος θα υπάρχουν κάποιοι δυσμοιροι σαν εμάς που δεν θα συνενοηθουν ποτέ με αυτούς.
Οπότε τζάμπα η συζήτηση για το πιο πεντακάθαρο πρωτάθλημα.
Καλά λέει ο xabikos.
Ποια η διάφορα των μεν από τους δε τώρα που αλλαξανε τα πράγματα.
Ότι λέγανε εκείνοι τότε λένε αυτοί τώρα.

NiKapa
31-03-10, 16:33
Να ζητήσω συγνωμη κατ'αρχην γι αυτά που θα πω ..,αλλά..
Μια φορά φτάσατε στο σχεδόν και ..τσούπ σπαθας..
Η Αεκ 'εχει πάει εκεί τοοόσες φορές ,με το ίδιο αποτέλεσμα ..κανείς Δεν συγκινηθηκε..
Τώωωρα το καταλαβάτε..
Πολύ αργά..
Το ίδιο σας κάνει..

subzer0
31-03-10, 16:35
Nimik μην τα λες σε εμάς αυτά.
Στους άλλους πεστα.
Η ουσία είναι μια.

NiKapa
31-03-10, 16:37
Nimik μην τα λες σε εμάς αυτά.
Στους άλλους πεστα.
Η ουσία είναι μια.

Τα εχουμε πει πολλακις..
το αυγο τωρα το ανακαλυψες...?
Μονο τωρα σε πειραξε ομως..
Εμεις ειμαστε Αεκακια γι αυτο..εσεις φαντασου..

Spanos
31-03-10, 16:39
το offside γκολ του Σαλπιγγιδη ήταν δύσκολη φάση ( γελάει ο κόσμος , οι παίχτες ήταν σταθεροί , που να ήταν και εν κινήσει )


Xάρισε και μια κόκκινη στον Ολιβέιρα (δεύτερη κίτρινη) για γονατία στον Σισέ, την οποία ολοι ξεχάσανε.:whistle:

subzer0
31-03-10, 16:44
Nimik μα κι εμείς τα λέμε.
Τώρα τα λέμε παραπάνω γιατί το αυγό μπήκε στον δικό μας τον κ**ο.
Εχουμε ακούσει κι εμείς ιστορίες από του πατεράδες μας για την δεκαετία του 70.
Αλλά τι άλλο να κανείς?

yiapap
31-03-10, 18:13
Να ζητήσω συγνωμη κατ'αρχην γι αυτά που θα πω ..,αλλά..
Μια φορά φτάσατε στο σχεδόν και ..τσούπ σπαθας..
Η Αεκ 'εχει πάει εκεί τοοόσες φορές ,με το ίδιο αποτέλεσμα ..κανείς Δεν συγκινηθηκε..
Τώωωρα το καταλαβάτε..
Πολύ αργά..
Το ίδιο σας κάνει..Tόσες φορές συγκινήθηκαν οι ΑΕΚτζήδες, τώρα συγκινηθήκαμε εμείς.
Που το περίεργο; :p
Εδώ τόσα χρόνια έβγαινε ο ΟΣΦΠ άνετα πρωταθλητής και με το που πατούσε σε Ευρωπαϊκό γήπεδο δεν προλάβαινε να μετρήσει ήττες. Τουλάχιστον ο ΠΑΟ το πάλευε.

Εμένα δεν με χαλάει που το πρωτάθλημα θα το πάρει ο ΠΑΟ. Προσωπικά πιστεύω ότι σε ένα μέτριο πρωτάθλημα (που κατάφερε να χτυπήσει ακόμη και ο ΠΑΟΚ έστω και λίγο) ήταν η λιγότερο κακή ομάδα.
Περιμένω όμως με αγωνία τα playoffs για να δω πώς ο ΟΣΦΠ θα βγει δεύτερος, ειδικά έτσι όπως παίζει τελευταία! :twisted:

Burning Skies
31-03-10, 18:21
Εδώ τόσα χρόνια έβγαινε ο ΟΣΦΠ άνετα πρωταθλητής και με το που πατούσε σε Ευρωπαϊκό γήπεδο δεν προλάβαινε να μετρήσει ήττες. Τουλάχιστον ο ΠΑΟ το πάλευε.


Αμαν ποια με την καραμελα (ακουω-ακουω αλλα σε αυτο δεν αντεχω και θα σταθω):p
Τα τελευταια χρονια ο ΟΣΦΠ ειναι καλυτερος απο τον ΠΑΟ στας ευρωπας. Και αυτο ξεκινησε οταν καταλαβε και αυτος οτι πρεπει να παιζει κατα βαση τσουκου-τσουκου μπολ για να παιρνει αποτελεσματα.

Δηλαδη πρεπει ντε και καλα να μαυρισετε τον ΟΣΦΠ για να μετριασετε τις διαφωνιες σας; :p

Gordito
31-03-10, 18:23
Δεν περιμενα τιποτα αλλο.

3 συνεχομενες ηττες και ακομα για τον Σπαθα λετε και την διατησια.

Για ενα οριακο offside, που εξειχε μονο το σωμα.
Σε αγωνα που επρεπε να τους εχει αποβληθει παιχτης απο το 55'.

Για τις αλλες τις αστειοτητες περι ιδιας παραγκας με αλλο χρωμα.
Αν δεν μπορειτε να ειστε σοβαροι, να ειστε τουλαχιστον σοβαροφανεις. Ετσι για το γαμωτο.

Να δειτε τι φασεις εχει παρει ο Γαυρος ολα αυτα τα χρονια και πως εχει αδικηθει ο Παναθηναικος.

Εχουν ωρε παλληκαρια καμια σχεση με φετος;

Αλλα τι λεω τωρα;

Μιλαω σε ανθρωπους που πιστευουν οτι τους εσφαξε ο διατητης, με μηδεν σουτ προς την εστια, και ευνοησε εμας, που ο Ατρομητος εκανε ενα σοβαρο σουτ σε ολο τον αγωνα.

Ευγε!!

subzer0
31-03-10, 18:39
Όταν λέω εγώ πως δεν μπορείς να συνενοηθείς με Παναθηναϊκό σε θέματα διαιτησίας...
Οριστε , οριακή φάση όταν οι παίχτες είναι ακινητοι και ο Ατρόμητος έπρεπε να παίζει με 10 από το 55 αλλά το γκολ offside μπήκε στο 30.
Τι άλλο να πεις.
Αντε να πεις ότι και του Νινη με τον Πανιώνιο είναι πεναλταρα.
Γελάει ο κόσμος.
Πως να μην εξισωνεις καταστάσεις για πριν και μετά όταν ακούς τέτοια πράγματα?

Gordito
31-03-10, 18:45
Δε θα κατσω να ασχοληθω με μεμψιμοιρους.

Αν εσενα σε απασχολει ενα οριακο offside για να δικαιολογησεις την πικρα σου, thats fine by me.

subzer0
31-03-10, 18:52
Εγώ νομίζω πως το μεγαλύτερο άγχος σας είναι να μας αποδείξετε πως ήταν ένα πεντακάθαρο πρωτάθλημα που η διαιτησία δεν έπαιξε κανέναν ρόλο.
Δυστυχώς για εσάς ο κόσμος βλέπει.
Και αυτός ο κόσμος δεν είναι μόνο ΠΑΟΚτσηδες.

Spanos
31-03-10, 19:10
Κάνενα άγχος, οι περισσότεροι απο Ζαιρί μέχρι Τζαβέλα δηλωνουν οτι ο Παναθηναικός ήταν καλύτερος και δίκαια το πήρε.

Burning Skies
31-03-10, 19:15
Κάνενα άγχος, οι περισσότεροι απο Ζαιρί μέχρι Τζαβέλα δηλωνουν οτι ο Παναθηναικός ήταν καλύτερος και δίκαια το πήρε.

Τα ιδια ελεγαν Σαριεγκι, Χουανφραν και αλλοι για τον ΟΣΦΠ περσι :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.