PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
31-03-10, 19:15
Μην τα ξαναλέμε.
Κι εσείς λέτε ότι του Νινη ήταν πέναλτι , στην Τρίπολη δεν ήταν πέναλτι του Αστέρα , ο Σπαθας έπαιξε 50-50 και του Σαλπιγγιδη ήταν οριακή φάση.
Αλλωστε και ο Τεν Κατε πέρυσι έλεγε ότι η βαθμολογία λέει την αλήθεια. Γιατί κλαιγατε όλη τη χρόνια?

Spanos
31-03-10, 19:20
Τα ιδια ελεγαν Σαριεγκι, Χουανφραν και αλλοι για τον ΟΣΦΠ περσι :p

«Επειδή πληροφορήθηκα ότι από τη δημοσίευση συνέντευξής μου στην "Diariovasco" προκύπτει λανθασμένη μεταφορά των όσων είπα, θεωρώ σκόπιμο να διευκρινίσω πως η μοναδική σύγκριση μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού την οποία έκανα αφορούσε στη συγκομιδή τίτλων και ειδικά τα τελευταία χρόνια. Γι' αυτό άλλωστε και έδωσα σαν παράδειγμα τη σχέση μεταξύ Ρεάλ και Μπαρτσελόνα που είναι τα δύο μεγαλύτερα clubs στην Ισπανία. Οποιαδήποτε άλλη ερμηνεία της δήλωσής μου δεν ανταποκρίνεται στο νόημα αυτών που πραγματικά είπα. Το πόσο σημαντική ομάδα εξάλλου είναι ο Παναθηναϊκός φαίνεται και από το γεγονός ότι τον αναγνωρίζουν όλοι στην Ευρώπη. Ο ίδιος ο δημοσιογράφος δήλωσε εντυπωσιασμένος με τις ευρωπαϊκές μας επιτυχίες και γι' αυτό μου έκανε τη σχετική ερώτηση», αναφέρει η δήλωση του Σαριέγκι.


Μην τα ξαναλέμε.
Κι εσείς λέτε ότι του Νινη ήταν πέναλτι , στην Τρίπολη δεν ήταν πέναλτι του Αστέρα , ο Σπαθας έπαιξε 50-50 και του Σαλπιγγιδη ήταν οριακή φάση.
Αλλωστε και ο Τεν Κατε πέρυσι έλεγε ότι η βαθμολογία λέει την αλήθεια. Γιατί κλαιγατε όλη τη χρόνια?

Το οτι φέτος ασχολήθηκες με τρείς φάσεις σε ολο το πρωτάθλημα δείχνει και τη διαφορά;)

Burning Skies
31-03-10, 19:22
«Επειδή πληροφορήθηκα ότι από τη δημοσίευση συνέντευξής μου στην "Diariovasco" προκύπτει λανθασμένη μεταφορά των όσων είπα, θεωρώ σκόπιμο να διευκρινίσω πως η μοναδική σύγκριση μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού την οποία έκανα αφορούσε στη συγκομιδή τίτλων και ειδικά τα τελευταία χρόνια. Γι' αυτό άλλωστε και έδωσα σαν παράδειγμα τη σχέση μεταξύ Ρεάλ και Μπαρτσελόνα που είναι τα δύο μεγαλύτερα clubs στην Ισπανία. Οποιαδήποτε άλλη ερμηνεία της δήλωσής μου δεν ανταποκρίνεται στο νόημα αυτών που πραγματικά είπα. Το πόσο σημαντική ομάδα εξάλλου είναι ο Παναθηναϊκός φαίνεται και από το γεγονός ότι τον αναγνωρίζουν όλοι στην Ευρώπη. Ο ίδιος ο δημοσιογράφος δήλωσε εντυπωσιασμένος με τις ευρωπαϊκές μας επιτυχίες και γι' αυτό μου έκανε τη σχετική ερώτηση», αναφέρει η δήλωση του Σαριέγκι.


Ακομη καλυτερα δηλαδη:p

Ο Σαριεγκι καλυψε τα προηγουμενα χρονια και οι Τεν Κατε, Χουανφραν την περσινη χρονια :lol:

Ευχαριστω για την διορθωση.

subzer0
31-03-10, 19:43
Το οτι φέτος ασχολήθηκες με τρείς φάσεις σε ολο το πρωτάθλημα δείχνει και τη διαφορά;)

Εκτός από το οτι αυτές τις φάσεις τις αναφέρω για να δείξω οτι προσπαθείτε να πείσετε όλον τον κόσμο να δει κάτι άλλο από αυτό που είναι προφανές , είναι 3 φάσεις στις τελευταίες 5 αγωνιστικές που σφίξαν τα πράγματα.
Απλά να σου θυμίσω τις διαιτησίες που είχε ο ΠΑΟΚ τον πρώτο μήνα του πρωταθλήματος.
Ναι τότε που είχε τον Γκαγκάτση στην διοίκηση.

giwrgosth
31-03-10, 20:00
Ρε παιδιά συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά δεν αντέχω!
Εντάξει να δεχθώ ότι φταίει ο Σπάθας που χάσατε από τον Άρη και ήταν στημένος.
Πάμε παρακάτω, γιατί η ζωή δεν τελειώνει.
Αν κερδίζατε την ΑΕΚ και είσασταν 4 βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟ, ξέρετε τι ψυχολογία θα είχε στο Περιστέρι? Την ψυχολογία της ομάδας που νιώθει ότι την έχουν στριμώξει και αμφιβάλω αν θα κερδίζαμε, οπότε με νίκη σας στη Λάρισα θα είσασταν αν όχι ισόβαθμοι, στο -2 και θα περιμένατε την γκέλα μας που θα γινόταν σίγουρα, αν όχι με τον Ηρακλή, τότε με τα Γιάννενα, γιατί αυτή η ομάδα πάσχει από ψυχολογία και σε αυτά τα δύο ματς δε θα έβαζε γκολ ούτε με προεδρικό διάταγμα. Δείτε τα παιχνίδια με ΟΣΦΠ και Σταντάρ, που παρ΄ όλη την υπεροχή της δεν μπορούσε να βάλει γκολ γιατί ήταν κάτω από τεράστια ψυχολογική πίεση.
Κερδίσατε λοιπόν τους 2 εύκολους αγώνες με ΑΕΚ και Λάρισα?
Όχι. Οπότε το πρωτάθλημα δεν το χάσατε από τον Σπάθα, σε ένα παιχνίδι που το είχατε χαμένο ακόμη και αν σφύριζε ο Ζαγοράκης, αλλά από την ομάδα σας.
Και μην πείτε ότι λόγω του Σπάθα σας πήρε ο κατήφορος, γιατί αν δεν έχετε σαν ομάδα την ψυχολογία να ξεπεράσετε μια ήττα, τότε απλά δε σας αξίζει το πρωτάθλημα, είναι απλά τα πράγματα.

subzer0
31-03-10, 20:27
Για θύμισε μου για μια ακόμα φορά τι χρειάστηκε να γίνει για να κερδίσεις εσύ τα δικά σου "εύκολα" παιχνίδια όπως αυτά με τον Πανιώνιο , τον Αστέρα , τον Ατρόμητο.

- Αν μου πεις οτι "είναι μια φάση και τι έγινε" , θα σου πω πω οτι σε αντίστοιχη δική μου ίδια "μια φάση και τι έγινε" με ΑΕΚ και Λάρισα δεν μου έδωσε υπέρ μου κόκκινη κάρτα από το πρώτο ημίχρονο και κανείς από εμάς δεν στάθηκε σε αυτό.
- Αν μου πεις οτι "μετά βάλαμε 2 και 3 γκολ" θα σου πω πως οι φάσεις που σε έσπρωξαν ήταν στο 0-0.
- Αν μου πεις οτι "καλά έκαναν οι διαιτητές" τότε πολύ απλά δεν μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση.

Και πάλι όπως είπες κι εσύ η ζωή δεν τελειώνει , έχει αρχίσει από πολύ νωρίς.
Από τότε που εσύ δεν έδινες καθαρό πέναλτι στον Άρη και εμένα μου ακύρωναν γκολ στον Πανιώνιο που ούτε ο Σπάθας δεν θα το ακύρωνε.

giwrgosth
31-03-10, 20:33
Για θύμισε μου για μια ακόμα φορά τι χρειάστηκε να γίνει για να κερδίσεις εσύ τα δικά σου "εύκολα" παιχνίδια όπως αυτά με τον Πανιώνιο , τον Αστέρα , τον Ατρόμητο.
Πάμε πάλι...
Τα παιχνίδια με ΑΕΚ και Λάρισα τα έχασες από τη διαιτησία? Από όσα είδα όχι.
Κέρδισέ τα λοιπόν και μετά αν δεις πως ενώ εσύ κερδίζεις δεν μπορείς να δεις προκοπή, τότε να το συζητήσουμε.
Όσο για τα παιχνίδια που λες, η διαιτησία δε με έσπρωξε σε κανένα από αυτά. Ο ορισμός του πέναλτι με τον Ατρόμητο να μη δωθεί δηλαδή?

subzer0
31-03-10, 20:46
Πάμε πάλι.


Τα παιχνίδια με ΑΕΚ και Λάρισα τα έχασες από τη διαιτησία? Από όσα είδα όχι.

Σου είπα , κανείς από εμάς δεν στάθηκε στα 2 αυτά παιχνίδια στην διαιτησία.
Παρ'ολα αυτά , την ώρα που εσύ :
έπαιρνες με απίστευτη ευκολία ένα ανύπαρκτο πέναλτι στον Πανιώνιο , ένα πέναλτι που δεν έδωσε στον Αστέρα , και ένα γκολ offside στον Ατρόμητο και όλα αυτά στο 0-0
την ίδια ώρα με απίστευτη ευκολία δεν έβγαζε σε ΑΕΚ και Λάρισα πεντακάθαρες κόκκινες στο πρώτο ημίχρονο.



Όσο για τα παιχνίδια που λες, η διαιτησία δε με έσπρωξε σε κανένα από αυτά.


- Αν μου πεις οτι "καλά έκαναν οι διαιτητές" τότε πολύ απλά δεν μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση.




Ο ορισμός του πέναλτι με τον Ατρόμητο να μη δωθεί δηλαδή?

Και ο ορισμός του offside έγινε οριακή φάση. :rofl:

yiapap
01-04-10, 08:19
Και μην πείτε ότι λόγω του Σπάθα σας πήρε ο κατήφορος, γιατί αν δεν έχετε σαν ομάδα την ψυχολογία να ξεπεράσετε μια ήττα, τότε απλά δε σας αξίζει το πρωτάθλημα, είναι απλά τα πράγματα.Eδώ συμφωνούμε.
Από την άλλη αν δεν μας άξιζε το πρωτάθλημα, αν δεν άξιζε στην ΑΕΚ το πρωτάθλημα κάποιες άλλες χρονιές, γιατί ακόμη σφυρίζουν οι Σπάθες;
Όπως είπα και στους Αρειανούς μετά το ντέρμπυ, τέτοιες διαιτησίες κάνουν περισσότερο κακό ηθικά στις πρώτες ομάδες παρά στα αουτσάιντερ. Όπως λέει και ο Sub δεν είναι τυχαίο που ξαφνικά ο ΠΑΟΚ είχε υποστήριξη από οπαδούς (και δημοσιογράφους) φίλα προσκείμενους σε άλλες ομάδες! Δυστυχώς όλο το θέμα είναι στα €€€. Ποιός θα βγει στο CL, όχι ποιός έχει "δίκιο" και "άδικο" ποιός είναι "ηθικός" και ποιός "ανήθικος".

Ευτυχώς που το καταλάβαμε και κάνουμε τους ντεφορμέ! :rofl:

giwrgosth
01-04-10, 13:37
Σου είπα , κανείς από εμάς δεν στάθηκε στα 2 αυτά παιχνίδια στην διαιτησία.
Μα ούτε εγώ, απλά είπα πως αν δεν μπορείς να κερδίσεις αυτά τα οριακά από βαθμολογικής άποψης παιχνίδια δεν βλέπεις πρωτάθλημα, άσχετα από Σπάθες κλπ.
Ειδικά για το ματς με την ΑΕΚ σου εξήγησα πως αν το είχατε κερδίσει κρατάγατε το μισό πρωτάθλημα, γιατί με Ηρακλή και Γιάννενα ο ΠΑΟ δεν θα κέρδιζε.
Οπότε βάλε όσο σπρώξιμο θες στα προηγούμενα παιχνίδια μας, αν εσείς κερδίζατε μετά τον Άρη αυτά που έπρεπε, θα είσασταν πρωταθλητές.

subzer0
03-04-10, 15:34
Καλή Ανασταση σε όλον τον κόσμο.

Eastwood
04-04-10, 22:10
Χριστός Ανέστη! Χρόνια Πολλά και υγεία πρώτα από όλα σε όλους μας, ΠΑΟΚτσήδες και υπόλοιπους :p

Σχετικά με αυτά που γράφτηκαν στα τελευταία posts, θα συμφωνήσω στο ότι η υπόθεση "πρωτάθλημα" (στόχος που εμφανίστηκε κατά το "τρώγοντας έρχεται η όρεξη") χάθηκε μετά από την ήττα από την ΑΕΚ. Από εκεί και πέρα είμαι βέβαιος ότι ο Σάντος περισσότερο ασχολείται με το να ετοιμάσει την ομάδα για τα play-off παρά για να κυνηγήσει τη δεύτερη θέση.

Εμείς, ως γνωστόν, θα είμαστε εκεί να υποστηρίξουμε την ομάδα και ελπίζουμε σε καλά αποτελέσματα.

dimfarma
05-04-10, 20:34
Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη, σε όλους τους φιλάθλους με υγεία.

subzer0
09-04-10, 14:30
Μετά και τα χτεσινά γεγονότα με τον αθλητικό δικαστή γελάει ακόμα πιο πολύ όλη η Ελλάδα.
Δεν μιλάω φυσικά για τις δικαιολογίες των δικηγόρων των ομάδων που τις έχουμε συνηθίσει πλέον , άλλωστε και η ομάδα μου ζωγράφισε χτες.

Άσκηση κριτικής το "ρε, είσαι μα...ς"!

Κατηγορούμενος ήταν και ο Θοδωρής Ζαγοράκης (που απουσίαζε), ο οποίος βάσει κατηγορητηρίου είχε επιτεθεί φραστικά στον Ηλία Σπάθα και του είχε πει: "ρε, είσαι μα....ς. Μας γα....ς".

Τα όσα ειπώθηκαν από τον δικηγόρο του ΠΑΟΚ και του προέδρου της ΠΑΕ, Αχιλλέα Μαυρομμάτη, είναι απολύτως αντιπροσωπευτικά των όσων λέγονται κάθε φορά ενώπιον του αθλητικού δικαστή...

"Ο κ. Ζαγοράκης εξέφρασε απλώς την αγανάκτηση του συζητώντας με τον διαιτητή. Από τη φράση που του αποδίδεται, έχει εξαλειφθεί ένα ερωτηματικό. Δεν του το είπε έτσι όπως αναφέρει το κατηγορητήριο. Τον ρώτησε: "ρε, είσαι μα....ς;". Άρα πρόκειται για μια απλή άσκηση κριτικής και υπάρχει και δεδικασμένο γι' αυτό. Ήταν άκομψος ο τρόπος, αλλά όχι αδικαιολόγητος".
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/268995.html
Άκου εκεί. Υπάρχει και δεδικασμένο στο παρελθόν. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Μιλάω για το Άρης - ΠΑΟΚ πρόστιμο στον Άρη 20000€ και για το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ πρόστιμο στον ΠΑΟΚ 22000€. :lol: :rofl:
Μιλάω για απόφαση που πάρθηκε για ένα παιχνίδι ( το ΠΑΟ - Ολυμπιακός ) 17 μέρες μετά την διεξαγωγή του , όταν στο Γιάννενα - Άρης και Καβάλα - Ολυμπιακός η απόφαση ( που ήταν και τότε μια αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών ) πάρθηκε μετά από 4 μέρες. Αν είναι έτσι ρε παιδιά τότε και τις τιμωρίες τις έδρας να τις κάνουμε όπως τις κίτρινες κάρτες. Να διαλέγεις εσύ σε ποιο παιχνίδι από τα επόμενα 4 θέλεις να παίξεις χωρίς κόσμο.

Την άποψη μου για την αθλητική δικαιοσύνη την έχω εκφράσει πολλές φορές από εδώ μέσα και όταν με ευνοεί και το αντίθετο.

Μετά από αυτά , να μην έχουν παράπονα κάποιοι που τους έκοψαν τις επιχορηγήσεις από τον ΟΠΑΠ.
Και κάποιοι άλλοι , τώρα που άλλαξαν τα κόζια και κάνουν αυτοί κουμάντο και μας υπόσχονταν ένα καλύτερο ποδόσφαιρο , μην δυσφορούν όταν λέμε οτι είναι ένα και το αυτό με την προηγούμενη κατάσταση.

ΥΓ. Πλέον είμαι υπερήφανος που έχω στην ομάδα μου ίσως την μοναδική περίπτωση αθλητή που έχει τιμωρηθεί όπως του αρμόζει και μάλιστα 2 φορές ( Πάμπλο Γκαρσία , 5 αγωνιστικές για την μπουνιά στον Ντιόγκο και άλλες 4 για το σκηνικό με τον Σιμάο ).

Spanos
09-04-10, 18:23
Βρέθηκαν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ που ξυλοκόπησαν 17χρονο! (http://www.sport-fm.gr/article/224698)

Μετά από έρευνες 20 ημερών, η αστυνομία της Θεσσαλονίκης βρήκε τους υπαίτιους του άγριου ξυλοδαρμού οπαδού του Άρη στις 19 Μαρτίου. Πρόκειται για δύο οπαδούς του ΠΑΟΚ, 20 και 22 ετών, οι οποίοι ξυλοκόπησαν τον 17άχρονο(!) έξω από ίντερνετ καφέ στη Σταυρούπολη, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα «agelioforos».

Οι δύο νεαροί ομολόγησαν την πράξη τους και παραδέχτηκαν πως ήταν οπαδικές οι διαφορές τους με το θύμα, το οποίο είχε καταγγείλει τους οπαδούς του ΠΑΟΚ εξ αρχής και η αστυνομία τους αναζητούσε.

Ο 17χρονος βρισκόταν στις 23:15 της 19ης Μαρτίου σε Ίντερνετ καφέ και οι δύο οπαδοί του ΠΑΟΚ μπήκαν μέσα, τον έσυραν με τη βία στο δρόμο, όπου άρχισαν να τον χτυπούν άγρια με τη βοήθεια, μάλιστα, και ενός τρίτου ατόμου το οποίο ακόμα καταζητείται. Ο 17χρονος τραυματίστηκε σοβαρά, με αποτέλεσμα να κινδυνεύσει να χάσει το μάτι του!

MaFiOzOs_GR
10-04-10, 00:46
Έχεις δει πολλούς σε αυτό το thread να επικροτούν τέτοιες συμπεριφορές; :hmm:

Ζώα και καμένοι τυφλοί οπαδοί που γυρεύουν μπελάδες πάντα θα υπάρχουν σε όλες τις ομάδες.

Καλά κάναν και τους πιάσανε μπας και βάλουνε μυαλό (μάλλον απίθανο). ;)

Burning Skies
10-04-10, 01:00
Έχεις δει πολλούς σε αυτό το thread να επικροτούν τέτοιες συμπεριφορές; :hmm:


Ενας καθρεπτης αρκει για να παρει την απαντηση του.;)

skapetis
11-04-10, 11:16
Βρέθηκαν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ που ξυλοκόπησαν 17χρονο! (http://www.sport-fm.gr/article/224698)

Μετά από έρευνες 20 ημερών, η αστυνομία της Θεσσαλονίκης βρήκε τους υπαίτιους του άγριου ξυλοδαρμού οπαδού του Άρη στις 19 Μαρτίου. Πρόκειται για δύο οπαδούς του ΠΑΟΚ, 20 και 22 ετών, οι οποίοι ξυλοκόπησαν τον 17άχρονο(!) έξω από ίντερνετ καφέ στη Σταυρούπολη, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα «agelioforos».

Οι δύο νεαροί ομολόγησαν την πράξη τους και παραδέχτηκαν πως ήταν οπαδικές οι διαφορές τους με το θύμα, το οποίο είχε καταγγείλει τους οπαδούς του ΠΑΟΚ εξ αρχής και η αστυνομία τους αναζητούσε.

Ο 17χρονος βρισκόταν στις 23:15 της 19ης Μαρτίου σε Ίντερνετ καφέ και οι δύο οπαδοί του ΠΑΟΚ μπήκαν μέσα, τον έσυραν με τη βία στο δρόμο, όπου άρχισαν να τον χτυπούν άγρια με τη βοήθεια, μάλιστα, και ενός τρίτου ατόμου το οποίο ακόμα καταζητείται. Ο 17χρονος τραυματίστηκε σοβαρά, με αποτέλεσμα να κινδυνεύσει να χάσει το μάτι του!

Τους δικούς σου που πέταξαν την κροτίδα και κόπηκαν τα δάχτυλα της κοπέλας (κατά τον δικηγόρο του ΠΑΟ βέβαια βγήκε μόνο το .... νύχι της :whistle::down::evil::nono::mad:) θα τους βρουν άραγε;;;;;;; :whistle::whistle::whistle:

Απορώ γιατί επιμένεις να μας την λες τη στιγμή που οι "φίλοι" σου κάνουν χειρότερα από τους δικούς μας. Δεν τους δείραμε εμείς ρε φίλε, όπως δεν πέσαμε να σε φάμε γιατί δεν πέταξες εσύ την κροτίδα. Έλεος πια. :mad:

Burning Skies
11-04-10, 11:34
Skapetis εδω απευθυνεσαι σε ατομο που οχι μονο συντασσεται με την ΠΑΕ ΠΑΟ και την απαραδεκτη σταση της προς τον σοβαρο τραυματισμο της κοπελας (και ολα αυτα για να γλιτωσει ποινη μιας αγωνιστικης!!!) αλλα τα βαζει επιπροσθετα και με την πλευρα της κοπελας (κατι που ουτε η ΠΑΕ ΠΑΟ τολμησε να κανει).

Τι ψαχνεις λοιπον;

DOU
11-04-10, 16:22
84 χρονια παοκ βρε,που ειστε ρε παοκια???:p

subzer0
11-04-10, 16:34
84 χρονια παοκ βρε,που ειστε ρε παοκια???:p

Από αύριο ντε. :p

antreas9
12-04-10, 13:32
καλορίζικος ο πετρο-γκολ!

(bookmark this message please)!

subzer0
12-04-10, 14:21
καλορίζικος ο πετρο-γκολ!

(bookmark this message please)!

Approach to sign ή part-exchange? :p

Rebel Scum
12-04-10, 14:52
καλορίζικος ο πετρο-γκολ!

(bookmark this message please)!

Αν ισχύει είναι καλό για το παληκάρι...με τον Γάλλο και του χρόνου λογικά θα σκουπίζει τον πάγκο και είναι κρίμα για δείχνει εξελίξιμος.

Αλλά ερώτηση : Εμείς ρεζέρβα ποιον; :p

Rezwalker
12-04-10, 16:50
καλορίζικος ο πετρο-γκολ!

(bookmark this message please)!

Εχασα κανα επεισοδιο εδω? Ελπιζω να καταλαβα λαθος και να μην αφορα τον Πετροπουλο :scared:
αν παρουμε εστω ακομα εναν απο τον βαζελο ειτε με μεταγραφη ειτε σαν δανεικο δεν θα το αντεξω αυτο το ρεζιλικι να μας κολλανε ταμπελες μετα..θα πρεπει να ασχοληθουμε με αλλο αθλημα μετα.
αυτο το αλησβερισι πρεπει να σταματησει χτες!:down:
Εξαιρειται βεβαια το παοκι ο Σαλπι :shifty:

Rebel Scum
12-04-10, 16:55
Εχασα κανα επεισοδιο εδω? Ελπιζω να καταλαβα λαθος και να μην αφορα τον Πετροπουλο :scared:
αν παρουμε εστω ακομα εναν απο τον βαζελο ειτε με μεταγραφη ειτε σαν δανεικο δεν θα το αντεξω αυτο το ρεζιλικι να μας κολλανε ταμπελες μετα..θα πρεπει να ασχοληθουμε με αλλο αθλημα μετα.
αυτο το αλησβερισι πρεπει να σταματησει χτες!:down:
Εξαιρειται βεβαια το παοκι ο Σαλπι :shifty:

Δεν θεωρείς όμως ότι κάποια στιγμή αυτό το αρρωστημένο παιχνίδι με τα υποκαταστήματα κτλ πρέπει να σταματήσει;

Να απογορευτούν οι μεταγραφές μεταξύ ελληνικών ομάδων για να μην υπάρχουν υπόνοιες στην τελική.

subzer0
12-04-10, 17:06
Αν ισχύει είναι καλό για το παληκάρι...με τον Γάλλο και του χρόνου λογικά θα σκουπίζει τον πάγκο και είναι κρίμα για δείχνει εξελίξιμος.

Αλλά ερώτηση : Εμείς ρεζέρβα ποιον; :p

Δεν ξέρω τελικά αν ισχύσει αυτό που γράφει ο Ανδρέας , δηλαδή αν έρθει στον ΠΑΟΚ , αλλά σαν παίχτης εμένα μου αρέσει πολύ , σε αντίθεση με τον Μουν , που ούτε να τον βλέπω δεν ήθελα και δεν θέλω ακόμα και που κάποιοι πέρυσι μας λέγανε πόσο παιχταράς είναι και οτι δεν έχουμε τέτοιον στον ΠΑΟΚ.
Γουστάρω τα ψηλά , δυνατά φορ περιοχής.
Τα αγγλικά φορ δηλαδή , γιατί το ποδόσφαιρο για μένα είναι σέντρα , κεφαλιά και γκολ. Πάντα αυτό ήταν το ποδόσφαιρο , μέχρι που ήρθε ο Βενγκέρ στο νησί και μας το χάλασε. :p

Κατά τα άλλα χτες μια ακόμα νίκη , κωλόφαρδη όπως και όλη την χρονιά , με γκολ στο τέλος (στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου) όπως και όλη την χρονιά , που ο αντίπαλος μας έκανε άπειρες ευκαιρίες όπως όλη την χρονιά και με μια δικιά μας ομάδα όπως όλη την χρονιά , και τα σχετικά τα ξέρετε τώρα.
Βέβαια , βλέπω είμαστε και δεύτεροι στα δοκάρια στο πρωτάθλημα αλλά και αυτό μάλλον στα κωλόφαρδα είναι. Ήταν για άουτ η μπάλα και πήγαινε στο δοκάρι.

Η βαθμολογία των play-off βλέπω να καταλήγει σε 4-3-2-0 και έχουμε δρόμο μπροστά μας.
Ευτυχώς ο τραυματισμός του Βιερίνια δεν είναι σοβαρός.

Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα.
Άντε και 10000 κόσμου στα Γιάννενα , μια και η φιέστα δεν έγινε χτες γιατί ήταν τιμωρημένη η έδρα του Παναθηναϊκού.
Άλλωστε είναι αδιάφορα τα Γιάννενα , μετά από την πεναλτάρα που έδωσε χτες στον Εργοτέλη.

Rebel Scum
12-04-10, 17:34
Δεν ξέρω τελικά αν ισχύσει αυτό που γράφει ο Ανδρέας , δηλαδή αν έρθει στον ΠΑΟΚ , αλλά σαν παίχτης εμένα μου αρέσει πολύ , σε αντίθεση με τον Μουν , που ούτε να τον βλέπω δεν ήθελα και δεν θέλω ακόμα και που κάποιοι πέρυσι μας λέγανε πόσο παιχταράς είναι και οτι δεν έχουμε τέτοιον στον ΠΑΟΚ.
Γουστάρω τα ψηλά , δυνατά φορ περιοχής.
Τα αγγλικά φορ δηλαδή , γιατί το ποδόσφαιρο για μένα είναι σέντρα , κεφαλιά και γκολ. Πάντα αυτό ήταν το ποδόσφαιρο , μέχρι που ήρθε ο Βενγκέρ στο νησί και μας το χάλασε. :p


Κι όμως το παιδί έχει δείξει και δείγματα μπάλας. Να τον δούμε αλλά πιστεύω ότι μπορεί να κάνει καλή καριέρα.

Ο φρου φρου ο Γάλλος φίλε βοήθησε το αγγλικό πρωτάθλημα σαν προϊόν κατά πολύ. Κράτησαν τη δύναμη και το τρέξιμο και επιτέλους προσγείωσαν λίγο και την μπάλα.

xabikos
12-04-10, 20:39
Η ομάδα ήταν πολύ μέτρια χθες για να μην πω τίποτα άλλο. Με τέτοια απόδοση δεν έχουμε καμία τύχη στα πλέι οφ. Ελπίζω να αλλάξουν νοοτροπία και να παίξουν πολύ πιο δυνατά. Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ότι βλέπω δείγματα αγωνιστικής απειθαρχίας. Δηλαδή κάποιοι παίχτες παίζουν για τον εαυτό τους και όχι για την ομάδα.
Όπως και να έχει η πορεία στα πλέι οφ θα είναι το βασικό κριτήριο για την παραμονή ή όχι του Σάντος. Προσωπικά θέλω να μείνει άλλα δυο χρόνια και να πάρουμε καλύτερους παίχτες για να δούμε τι μπορεί να κάνει.

Συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα στον ΠΑΟ. Πολλά συγχαρητήρια και στον πρόεδρό του που είπε (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/269345.html) πως πήραν ένα από τα πιο καθαρά πρωταθλήματα. Βέβαια ένα πράγμα που είναι τρεις φορές βρώμικο είναι καθαρότερο από ένα πράγμα που είναι πέντε φορές βρώμικο. Αλλά η ουσία είναι ότι παραμένει βρώμικο... ;)

subzer0
12-04-10, 23:55
Κι όμως το παιδί έχει δείξει και δείγματα μπάλας. Να τον δούμε αλλά πιστεύω ότι μπορεί να κάνει καλή καριέρα.


Μα σου είπα εμένα μου αρέσει ο Πετρόπουλος. Τον Μουν δεν τον αντέχω. :p
Και όσο αυτά που θα λένε κάποιοι για τα πάρε-δώσε απλά να θυμίσω πως πριν κάποια χρόνια , όταν αγόρασε ο Ολυμπιακός από τον ΠΑΟΚ τον Βενετίδη , την περίοδο που είχε φύγει ο Γεωργάτος και αγόρασε το καλύτερο ελληνικό αριστερό μπακ της εποχής και τότε κάποιοι λέγανε οτι ο Ολυμπιακός είχε δώσει παραπάνω λεφτά από την αξία του παίχτη και έσωσε τον ΠΑΟΚ. Οτι λένε τώρα οι "άλλοι".
Καλοθελητές θα υπάρχουν πάντα. Δεν με απασχολούν και πολύ αλλά με κουράζουν.



Ο φρου φρου ο Γάλλος φίλε βοήθησε το αγγλικό πρωτάθλημα σαν προϊόν κατά πολύ. Κράτησαν τη δύναμη και το τρέξιμο και επιτέλους προσγείωσαν λίγο και την μπάλα.

Μπορείς να μου βρεις έναν τέτοιον σέντερ φορ (http://www.youtube.com/watch?v=Z0yh9PtWFzg&feature=fvst).
Αυτοί ήταν παίχτες , παλαιάς κοπής.
Αυτά τα κάθετα ποδόσφαιρα και οι ντρίμπλες εμένα δεν μου αρέσουν. :p
Για μένα πάντα το ποδόσφαιρο ήταν σέντρα-κεφαλιά-γκολ.

Rebel Scum
13-04-10, 00:05
Μα σου είπα εμένα μου αρέσει ο Πετρόπουλος. Τον Μουν δεν τον αντέχω. :p
Και όσο αυτά που θα λένε κάποιοι για τα πάρε-δώσε απλά να θυμίσω πως πριν κάποια χρόνια , όταν αγόρασε ο Ολυμπιακός από τον ΠΑΟΚ τον Βενετίδη , την περίοδο που είχε φύγει ο Γεωργάτος και αγόρασε το καλύτερο ελληνικό αριστερό μπακ της εποχής και τότε κάποιοι λέγανε οτι ο Ολυμπιακός είχε δώσει παραπάνω λεφτά από την αξία του παίχτη και έσωσε τον ΠΑΟΚ. Οτι λένε τώρα οι "άλλοι".
Καλοθελητές θα υπάρχουν πάντα. Δεν με απασχολούν και πολύ αλλά με κουράζουν.

Καλά τον Μουν τον αφήνω ασχολίαστο....μέτριος παίκτης...και μάλιστα μετά το ατύχημα στην Ν.Αφρική πέρυσι (που σκότωσε μια γυναίκα νομίζω) και κάτι να ήξερε η ψυχολογία του διαλύθηκε. Δεν θυμάμαι αγορασμένο τον έχετε; Αν ναι περαστικά .........ή μάλλον καλά να πάθετε γιατί "Μελίσσης - Δεν Ξεχνώ" :p

Στο θέμα των μεταγραφών παικτών το θεμα είναι ότι η βρώμα του ποδοσφαίρου και της κοινωνίας δηλητηριάζει το μυαλό μας.
Δε λέω υπόγειες διαδρομές και συζητήσεις υπάρχουν....αλλά μερικοί νομίζουν ότι και οι κλ@νιες των παικτών είναι ελεγχόμενες.




Μπορείς να μου βρεις έναν τέτοιον σέντερ φορ (http://www.youtube.com/watch?v=Z0yh9PtWFzg&feature=fvst).
Αυτοί ήταν παίχτες , παλαιάς κοπής.
Αυτά τα κάθετα ποδόσφαιρα και οι ντρίμπλες εμένα δεν μου αρέσουν. :p
Για μένα πάντα το ποδόσφαιρο ήταν σέντρα-κεφαλιά-γκολ.

Εντάξει γούστα είναι αυτά...η αλήθεια είναι πάντως ότι σπάνια βαριέσαι αγγλικό παιχνίδι...ακόμα και άμπαλοι να είναι ο θεατής κάτι θα δει.

ΥΓ Όσο για τον παίκτη που ψάχνεις.... κάτι τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=CC5pmjNmQJ4) σου κάνει; :p:lol:

subzer0
13-04-10, 00:34
Καλά τον Μουν τον αφήνω ασχολίαστο....μέτριος παίκτης...

Που να δεις την λέγανε πέρυσι - πριν έρθει στον ΠΑΟΚ - οι Παναθηναϊκοί.
Παιχταράς και βάλε.


Δεν θυμάμαι αγορασμένο τον έχετε; Αν ναι περαστικά .........ή μάλλον καλά να πάθετε γιατί "Μελίσσης - Δεν Ξεχνώ" :p


Δανεικός. Κουφάλες , φτιάχνεστε πάλι. Επιστρέφει. :p



Στο θέμα των μεταγραφών παικτών το θεμα είναι ότι η βρώμα του ποδοσφαίρου και της κοινωνίας δηλητηριάζει το μυαλό μας.
Δε λέω υπόγειες διαδρομές και συζητήσεις υπάρχουν....αλλά μερικοί νομίζουν ότι και οι κλ@νιες των παικτών είναι ελεγχόμενες.


+1 :oneup:
Το θέμα των μεταγραφών είναι μεγάλο.
Πχ. Η Μπαρτσελόνα πήρε το καλοκαίρι τον Τσιγκρίνσκι από την Διναμό Κιέβου με 25 εκατομμύρια ευρώ.
Δεν ξέρω αν είναι αυτή η αξία του , που μάλλον δεν είναι , αλλά στην Μπαρτσελόνα τόσα ζητάς.
Αν τον ζητούσε η Λιον πχ , πιστεύω πως θα ζητούσε λιγότερα.

Και όσο για το θέμα Μουν , όταν τον πήρε ο ΠΑΟΚ , τελευταία μέρα των μεταγραφών , δεν είχε δεξιό μπακ.
Την ώρα που οι άλλοι έβλεπαν κολλητιλίκια και συνωμοσίες ο ΠΑΟΚ έβλεπε πως θα καλύψει το κενό που είχε , άσχετα αν δεν του βγήκε.



Εντάξει γούστα είναι αυτά...η αλήθεια είναι πάντως ότι σπάνια βαριέσαι αγγλικό παιχνίδι...ακόμα και άμπαλοι να είναι ο θεατής κάτι θα δει.


Και όχι μόνο.
Έχω δει Έβερτον - Λίβερπουλ πριν λίγα χρόνια , παιχνίδι που έχει στάνταρ μια κόκκινη μ.ο. και ο διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο είχε σφυρίξει 3 φάουλ. Πως να μην δεις παιχνίδι πάνω-κάτω έτσι?



ΥΓ Όσο για τον παίκτη που ψάχνεις.... κάτι τέτοιο (http://www.youtube.com/watch?v=CC5pmjNmQJ4) σου κάνει; :p:lol:

Δεν πτοούμαι. :lol:

Rebel Scum
13-04-10, 02:24
Που να δεις την λέγανε πέρυσι - πριν έρθει στον ΠΑΟΚ - οι Παναθηναϊκοί.
Παιχταράς και βάλε.

Δανεικός. Κουφάλες , φτιάχνεστε πάλι. Επιστρέφει. :p

Ε αν δεν παινέψεις το σπίτι σου ....

Τι δε θα τον κρατήσετε; Δώστε του λίγο χρόνο, είναι τεράστιο ταλέντο....και ο Καντέ μαζί σε διπλή συσκευασία που συμφέρει...θα βγάλει μάτια όπως είχε ειπωθεί.




+1 :oneup:
Το θέμα των μεταγραφών είναι μεγάλο.
Πχ. Η Μπαρτσελόνα πήρε το καλοκαίρι τον Τσιγκρίνσκι από την Διναμό Κιέβου με 25 εκατομμύρια ευρώ.
Δεν ξέρω αν είναι αυτή η αξία του , που μάλλον δεν είναι , αλλά στην Μπαρτσελόνα τόσα ζητάς.
Αν τον ζητούσε η Λιον πχ , πιστεύω πως θα ζητούσε λιγότερα.

Και όσο για το θέμα Μουν , όταν τον πήρε ο ΠΑΟΚ , τελευταία μέρα των μεταγραφών , δεν είχε δεξιό μπακ.
Την ώρα που οι άλλοι έβλεπαν κολλητιλίκια και συνωμοσίες ο ΠΑΟΚ έβλεπε πως θα καλύψει το κενό που είχε , άσχετα αν δεν του βγήκε.

Κάπως έτσι είναι.....συνομωσία παντού και πάντα.




Και όχι μόνο.
Έχω δει Έβερτον - Λίβερπουλ πριν λίγα χρόνια , παιχνίδι που έχει στάνταρ μια κόκκινη μ.ο. και ο διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο είχε σφυρίξει 3 φάουλ. Πως να μην δεις παιχνίδι πάνω-κάτω έτσι?


Ναι βέβαια, παίζει τεράστιο ρόλο στον ρυθμό το ότι οι διαιτητές εκεί δεν σφυρίζουν.

ΝΑ έβλεπα τον γκούνη στο αγγλικό και μετά κόβω το ποδόσφαιρο :lol::lol:

antreas9
13-04-10, 09:11
Ο αντώνης είναι αρρωστος παναθηναικός, και ανεβαίνει ως δανεικός, γιατί θέλει συμμετοχές στα πόδια του!
Καταλαβε ότι με τον σισέ μπροστά του δε θα βρει ποτέ ρυθμό!
Υπάρχει ενα ενδεχόμενο, να γίνει κίνηση για τον βιερίνια, και προταθούν λεφτά και πετρό, αλλά όχι στα επίπεδα που ζητάει ο παοκ βεβαια (4μυρια κλπ).
ο πετρό, προτιμάει παοκ απο αεκ, γιατί εκεί θα έχει εγγυημένο χρόνο συμμετοχής (στην αεκ με μπλανκο και τζιμπούρ, δεν θα ειναι τοσο ευκολο).
αυτα!

Spanos
13-04-10, 18:16
Πιστέυω οτι είναι νωρίς για τέτοια σενάρια επειδή πολλά θα κριθούν στο Δ.Σ. μετά τον τελικό, αν θα παραμείνει ο Νιόπλιας, ο Αντωνίου, ποιές θα είναι οι εισηγήσεις, αν θα ακολούθησουμε το ίδιο σύστημα ανάπτυξης και του χρόνου, που θα φτάσει ο προυπολογισμός. Η γνώμη μου είναι οτι με μόλις ένα σέντερ φορ πίσω απο τον Σισέ, αν φύγει ο Σαλπιγγίδης και τόσα πολλά παιχνίδια που θα έχουμε του χρόνου είναι εξαιρετικα δύσκολο να φύγει ο Πετρόπουλος.

antreas9
13-04-10, 22:11
σπανε, αυτα που λέω, είναι πληροφορίες από τον ίδιο τον αντώνη, όχι σενάρια...

subzer0
16-04-10, 21:37
Επέκταση συμβολαίου του Alves Maciel Lino

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι συμφώνησε με τον Βραζιλιάνο αμυντικό Alves Maciel Lino την επέκταση του συμβολαίου του ως το καλοκαίρι του 2012

Μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Lino δήλωσε στο www.paokfc.gr :

"Είμαι πολύ χαρούμενος που η σχέση μου με τον ΠΑΟΚ θα συνεχιστεί. Ήταν κάτι που ήθελα πολύ, καθώς τον 1,5 χρόνο που βρίσκομαι εδώ, διαπίστωσα ότι ο ΠΑΟΚ είναι ένα σύλλογος με πολύ μεγάλη δυναμική, που καλύπτει τις φιλοδοξίες μου. Θα συνεχίσω να δουλεύω για να κατακτήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα στη διάρκεια της παραμονής μου.

Ελπίζω η αρχή να γίνει από τα φετινά play off και να καταφέρουμε, ότι δεν κάναμε πέρυσι. Ευχαριστώ τη διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την πρόταση που μου έκαναν να ανανεώσουμε τη συνεργασία μας. Θα ήθελα να ευχαριστήσω και όλο τον κόσμο του ΠΑΟΚ για την αγάπη που έδειξε από την αρχή σε μένα και την οικογένειά μου".

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=1503G9VE0&extLang=

Παιχταρά μου.
Ευτυχώς ανανέωσε. Που να βρεις αριστερό μπακ της προκοπής αυτόν τον καιρό και είναι ο τέταρτος και τελευταίος στην σειρά από αυτούς που έληγαν τα συμβόλαια τους και ανανέωσαν. Χαλκιάς , Γκαρσία , Ίβιτς και τώρα Λίνο.

Θα είσαι η τρίτη φανέλα με όνομα που θα αγοράσω (μετά του Sergio και του Pablo). :p

DOU
17-04-10, 12:56
Πολυς ντορος τελευταια για το αν θα μεινει η οχι ο σαντος.

subzer0
17-04-10, 18:04
Πολυς ντορος τελευταια για το αν θα μεινει η οχι ο σαντος.

Εγώ είχα την εντύπωση πως θα φύγει αλλά μετά τις τελευταίες ανανεώσεις και με την βάση οτι έχει ζητήσει 3 ποιοτικούς παίχτες για του χρόνου , που σημαίνει 2 μια και ο ένας είναι ο Σαλπιγγίδης , τότε πιστεύω πως μπορεί να μείνει.

Και κάτι για το Fun Section.


Ο Παναθηναϊκός είναι από το λίγες χρονιές που δεν έχει παράπονα από τη διαιτησία.
"Το έχω ξαναπεί ότι η διαιτησία φέτος ήταν 50-50 κάτι που δεν άρεσε στον μεγάλο μας αντίπαλο. Είδαμε όλοι φέτος ένα ισόνομο πρωτάθλημα, χωρίς να ευνοείται ή, να αδικείται η μια ή, η άλλη ομάδα. Αυτό έγινε γιατί καθαρίσαμε το παρασκήνιο. Δεν πήγαινε άλλο. Κάποιοι άνθρωποι πήγαν στα σπίτια τους και καθάρισε το ποδόσφαιρο. Το φετινό πρωτάθλημα, όπως είδατε όλοι σας κρίθηκε μια αγωνιστική πριν από το τέλος, σε αντιθέση με άλλες σεζόν που γνωρίζαμε τον πρωταθλητή από τον χειμώνα".

http://www.sport24.gr/html/ent/965/ent.355965.asp

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Rebel Scum
17-04-10, 21:48
Τι δηλαδή δεν πιστεύεις ότι καθάρισε το παρασκήνιο του Ολυμπιακού χωρίς να το χρησιμποποιήσει προς όφελος του ΠΑΟ, έστω και λίγο;:lol:

Σε παρακαλώ είσαι εγκάθετος.

Μη παρεξηγηθώ δεν ασπάζομαι ότι πήραμε κλεμμένο πρωτάθλημα, αλλά όπως και να έχει το κατιτίς μας το έιχαμε.

MaFiOzOs_GR
19-04-10, 15:12
Βγήκε το πρόγραμμα των play-off.

http://www.sport24.gr/html/ent/390/ent.356390.asp


1η αγωνιστική 28/4
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
Άρης-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική 2/5
ΠΑΟΚ-Άρης
Ολυμπιακός-ΑΕΚ

3η αγωνιστική 5/5
ΑΕΚ-Άρης
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

4η αγωνιστική 9/5
Άρης-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

5η αγωνιστική 12/5
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Άρης

6η αγωνιστική 16/5
Άρης-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός


Να υπενθυμίσω και την βαθμολογία:

Ολυμπιακός 4
ΠΑΟΚ 3
ΑΕΚ 1
Άρης 0


Φτοοουυ και ήλπιζα να μην παίζαμε 2/5 εντός έδρας για να βόλευε...πως θα ανέβω τώρα; :wall:
Αν παίξουμε όπως χθες πάντως εγώ προσωπικά έχω ελπίδες! :cool:

subzer0
19-04-10, 19:55
Ο θρίαμβος της νέας τάξης παραγμάτων , του πεντακαθαρου πρωταθλήματος , της κάθαρσης που έχει γίνει φέτος συνεχίζεται.

Ο Πάμπλο Γκαρσία κλήθηκε από τον αθλητικό δικαστή για δηλώσεις που είχε κάνει έναν μήνα πριν , μετά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και είχε αναφερθεί τότε στον Σπαθα και στον Κάκο.

Μετά τις καθυστερημένες κλήσεις σε απολογία ομάδων (για να προλάβουμε την φιέστα) , το φιάσκο των προστίμων (ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 22000€ πρόστιμο ενώ Άρης - ΠΑΟΚ 20000€) , τώρα έχουμε και αυτή την προκλητική κλήση σε απολογία του Γκαρσια , έναν μήνα μετά το συμβάν και ακριβώς πριν την έναρξη των playoff.

Αλήθεια ποιοι ενοχληθηκαν από εκείνες τις δηλώσεις?
Μήπως αυτοί που θριαμβολογούν για το 50-50 του φετινού πρωταθλήματος?
Αυτοί που πανηγυρίζουν ότι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί παρά πολύ?
Μήπως ενοχληθηκαν όλοι εκείνοι που μαχονταν να μας αποδείξουν ότι η διαιτησία του Σπαθα στο Αρης - ΠΑΟΚ ήταν μια χαρά , όταν ο διαιτητής Σπαθας τιμωρήθηκε υποδειγματικά για εκείνη την διαιτησία του.

Τελικά αυτή είναι όντως μια νέα τάξη παραγμάτων στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
ΠΟΛΛΆΚΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ.

thane
19-04-10, 21:26
...Αλήθεια ποιοι ενοχληθηκαν από εκείνες τις δηλώσεις?...


Eγώ ενοχλήθηκα.
Αυτά τα θέματα δεν θα έπρεπε να τα τιμωρεί ο αθλητικός δικαστής αλλά εμείς οι φίλαθλοι.

Αλλά το παραξενο είναι η τιμωρία και όχι το ποιόν των δηλώσεων του ποδοσφαιριστή Πάμπλο Γκαρσία, ε;

subzer0
19-04-10, 22:19
Κι εμένα με ενόχλησαν οι δηλώσεις του.
Όπως επίσης με ενοχλεί και η ατιμωρησία γενικότερα στο ποδόσφαιρο γιατί γεννάει πολλά πράγματα. Περίμενα ότι θα τον καλούσε ο αθλητικός δικαστής στην ώρα που έπρεπε.
Όταν τον καλεί όμως έναν μήνα μετά είναι τουλάχιστον προκλητικό.

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο όμως είναι οι θριαμβολογιες για ένα πρωτάθλημα που έχει γίνει πλέον καθαρό.

Τα ίδια πράγματα βλέπαμε και στο παρελθόν.
Κανείς όμως τότε δεν πανηγύριζε πως έφερε την κάθαρση.

xabikos
19-04-10, 23:52
Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά το μήνυμα εστάλη και πάλι εν όψη πλέι οφ. Το θέμα με τον Γκαρσία είναι τελείως άκυρο. Αλλά ξέρω φταίμε εμείς οι γραφικοί Παοκτσήδες μακεδονομάχοι, που νομίζουμε ότι όλοι τα έχουν βάλει μαζί μας. Άλλωστε είναι τόσα πολλά τα παραδείγματα που έχουν κληθεί παίχτες σε απολογία μετά από τόσο καιρό και πριν από τα πιο κρίσιμα ματς. Τι να πει κανείς; Δυστυχώς αν δεν έρθει και στις υπόλοιπες ομάδες ένας κόκκαλης ή ένας πατέρας δεν πρόκειται να δούμε χαρά. Και δεν εννοώ για τα λεφτά που βάζουν.

Τώρα για τα αγωνιστικά, αν έχει νόημα να συζητάμε, το πρόγραμμα έκατσε έτσι όπως ήθελα. Αν έχουμε καλή απόδοση και λίγη τύχη μπορούμε να πάρουμε και τα τρία πρώτα ματς και να γίνουμε το μεγάλο φαβορί. Αν κερδίσουμε την Αεκ επιτέλους, τότε όλα θα αλλάξουν. Αν δεν κερδίσουμε και ξεκινήσει με νίκη ο Ολυμπιακός τότε τα πράγματα είναι καταδικασμένα. Όπως και να έχει όλοι οι Παοκτσήδες περιμένουμε να αποδείξουν οι παίκτες μέσα στο γήπεδο όλα αυτά που λένε αυτές τις μέρες. Βέβαια για να γίνει αυτό πρέπει να έχουμε και καλές διαιτησίες και γενικά να μην έχουμε παρατράγουδα.

Για το χθεσινό ματς δεν θα αναφερθώ. Ο Εργοτέλης σκεφτόταν ήδη τις παραλίες της κρήτης. Ήταν μια καλή προπόνηση.

xabikos
26-04-10, 23:28
Πλέον έμειναν δυο μέρες για το πρώτο παιχνίδι στα πλέι οφ. Είμαι αισιόδοξος για το πως θα εμφανιστεί η ομάδα μιας και μοιάζουμε να είμαστε αυτοί που έχουμε τα λιγότερα προβλήματα και την μεγαλύτερη συγκέντρωση. Το πιο κρίσιμο ματς είναι το πρώτο. Αν καταφέρουμε να κερδίσουμε τότε θα ανεβεί πολύ και ψυχολογικά η ομάδα.
Κάποια στιγμή θα κερδίσουμε και την Αεκ και ελπίζω να είναι τώρα. Λίγη τύχη να έχουμε τώρα και σε καμία περίπτωση να μην φοβηθούμε το ματς.
Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πρόκειται για αποτυχία αν δεν πάρουμε την πρώτη θέση στα πλέι οφ. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Ας βγούμε πρώτοι και ας αποκλειστούμε στα προκριματικά για το CH L. Το βασικό είναι να πετύχουμε τον στόχο που έχουμε τώρα!

Eastwood
27-04-10, 09:29
Δε χρειάζεται άγχος και πίεση προς την ομάδα, μεγάλα παιδιά είναι και ξέρουν τί πρέπει να κάνουν. Αν θα τα καταφέρουν θα φανεί σε λίγες μέρες.

Σχετικά με το παιχνίδι της Τετάρτης με την ΑΕΚ εγώ θα είμαι ικανοποιημένος ακόμα και με ισοπαλία. Είμαι της γνώμης ότι είναι σημαντικό να πάρουμε και τα τρία εντός έδρας παιχνίδια που έχουμε και να κοιτάξουμε να μη χάσουμε εκτός. Καμμιά από τις υπόλοιπες ομάδες δε μου δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να κερδίσει παραπάνω από τρία παιχνίδια οπότε πρέπει να δείξουμε σταθερότητα στην απόδοση και κυρίως αποτελεσματικότητα στο τελείωμα των φάσεων.

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με το δεξί αύριο. Το παιχνίδι θα αρχίσει στις 16:45 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον ΣΚΑΪ.

subzer0
28-04-10, 18:47
Παίδες ήμουνα κομμάτια και ξύπνησα γύρω στο 50'. Έχασα κάτι? :p

Αυτό που έβλεπα πάντως μετά το 50' ήταν κάτι κουρασμένα παλικάρια και από τις 2 ομάδες.

treli@ris
28-04-10, 19:27
Παίδες ήμουνα κομμάτια και ξύπνησα γύρω στο 50'. Έχασα κάτι? :p

Αυτό που έβλεπα πάντως μετά το 50' ήταν κάτι κουρασμένα παλικάρια και από τις 2 ομάδες.

Οτι θα εβλεπες δηλαδη και αν εμενες ξυπνιος :p

Rebel Scum
28-04-10, 19:30
Παίδες ήμουνα κομμάτια και ξύπνησα γύρω στο 50'. Έχασα κάτι? :p

Αυτό που έβλεπα πάντως μετά το 50' ήταν κάτι κουρασμένα παλικάρια και από τις 2 ομάδες.

Τι να δεις...για λύπηση ήταν, ειδικά η ΑΕΚ. Ούτε σε ερασιτεχνικό δεν βλέπεις τέτοιο πράγμα.

Τα playoff είναι μια μπούρδα και μισή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.