PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

skapetis
10-06-10, 13:10
Εντάξει ρε sub περίμενε να δούμε τι θα γίνει για να κρίνουμε.


Τι να περιμένουμε, να δούμε το ... τίποτα; Σ'εμάς κόπηκαν οι επιχορηγήσεις πριν στεγνώσει το μελάνι ...

Για ολυμπιακο-παο δεν ακουσα τίποτα και έχουν περάσει μέρες :whistle:

yiapap
10-06-10, 13:12
Δικές τους είναι οι επιχορηγήσεις ότι θέλουν τις κάνουν.
Άλλωστε δε νομίζω να υπήρξε κανείς που να πίστεψε τις βλακώδεις αιτιάσεις που δηλώσανε!

Burning Skies
10-06-10, 13:47
Για ολυμπιακο-παο δεν ακουσα τίποτα και έχουν περάσει μέρες :whistle:

Επιχορηγει κανεις τους Αγγελοπουλους;;

Αν ναι νομιζεις οτι καιγονται ιδιαιτερα;

Παντως τους κανουνε κουνηματα για το ΣΕΦ. Αυτο δεν σου φτανει; Επειδη εγιναν τα συνηθη επεισοδια να χασεις το γηπεδο λιγο ειναι;;; Σιγουρα δεν εγινε της λαμιας, μην τρελαθουμε.

subzer0
10-06-10, 14:23
Εμένα δεν με καίει και δεν με νοιάζει καμία επιχορήγηση.
Αυτό που θέλω να δω είναι η ευαισθητοποίηση.
Ούτε κάνω καμία σύγκριση ανάμεσα στην Λαμία και στο ΣΕΦ. Και όπως είδατε έγραψε και για πριν το ΣΕΦ.
Θα περίμενα από το ΓΓΑ να ήταν ευαίσθητος ακόμα και για το διχιλιαρο της χλεπας του Διαμαντιδη , σύμφωνα με το τροπο που ξεκίνησε τα περί βίας , τις ως τώρα κινήσεις του και τον ρόλο αθλητικού δικαστή που θέλει να παίξει.
Αλλά μάλλον για ακόμα μια φορά έχουμε επιλεκτική ευαισθησία.

Rebel Scum
10-06-10, 14:55
Τι να περιμένουμε, να δούμε το ... τίποτα; Σ'εμάς κόπηκαν οι επιχορηγήσεις πριν στεγνώσει το μελάνι ...

Για ολυμπιακο-παο δεν ακουσα τίποτα και έχουν περάσει μέρες :whistle:

έχει επιχορήγηση ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ; Δεν γνωρίζω.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν διαφωνώ ότι υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση γενικά...

Αλλά ας δούμε πρώτα που καταλήγει το θέμα και μετά ας κρίνουμε (ή κατακρίνουμε).

Spanos
10-06-10, 15:10
Ρε παιδιά επειδή έχω μείνει λίγο αποκομενος από τον πολιτισμό τις 3 τελευταίες μέρες , μήπως ξέρουμε αν έχει συμβεί κάτι στο γενικό γραμματέα αθλητισμού τον κύριο Μπιτσαξή?
Φοβάμαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα με την καρδιά του γιατί δεν τον είδα και πολύ ευαισθητοποιημένο με τα όσα διαδραματίστηκαν στο ΣΕΦ και πριν από αυτό.

Ο Μπιτσαξης πήγε χτες για επιθεώρηση στο ΣΕΦ και αύριο στις 17:00 θα γίνει ευρεία σύσκεψη στη ΓΓΑ για το αν θα γίνει έξωση στο γαύρο.

Burning Skies
10-06-10, 15:18
Εμένα δεν με καίει και δεν με νοιάζει καμία επιχορήγηση.
Αυτό που θέλω να δω είναι η ευαισθητοποίηση.
Ούτε κάνω καμία σύγκριση ανάμεσα στην Λαμία και στο ΣΕΦ. Και όπως είδατε έγραψε και για πριν το ΣΕΦ.
Θα περίμενα από το ΓΓΑ να ήταν ευαίσθητος ακόμα και για το διχιλιαρο της χλεπας του Διαμαντιδη , σύμφωνα με το τροπο που ξεκίνησε τα περί βίας , τις ως τώρα κινήσεις του και τον ρόλο αθλητικού δικαστή που θέλει να παίξει.
Αλλά μάλλον για ακόμα μια φορά έχουμε επιλεκτική ευαισθησία.

Μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα. Απειλει η ΓΓΑ οτι θα κανει εξωση απο το ΣΕΦ στον ΟΣΦΠ μονο και μονο επειδη εγιναν τα συνηθη επεισοδια που γινονται σε καθε ντερμπι. Αυτο δεν σου φτανει;;;

Δεν ηταν περισσοτερο θεμιτο να ριξει ενα γερο προστιμο; (και το εννοω οταν λεω γερο)

Για ποια ευαισθητοποιηση μιλαμε;;; Εδω εχουν φαγωθει ολοι για συνηθης κλιμακας επεισοδια. Και καλα κανουν βεβαια (καιρος ητανε) αλλα οχι και να ακουω οτι δεν υπαρχει ευαισθητοποιηση.

subzer0
10-06-10, 15:30
Κατ´ αρχήν δεν μια έρχεται στο μυαλό παιχνίδι από το παρελθόν που να παίζεται για 4 ώρες και στο τέλος να μην λήγει κιόλας.
Αυτό περί συνηθισμένων επισοδείων.
Δεύτερον για αυτό και είπα πως δεν με νοιάζει το θέμα γενικά των επιχορηγήσεων , αυτό που έχω καταλάβει από τον καινούριο ΓΓΑ είναι πως επειδή θέλει να πονέσει τις ομάδες παίρνει και μέτρα που πονάνε.
Έκοψε τις επιχορηγήσεις στις ομάδες , έκοψε το ανταποδοτικό πόσο που θα έδινε στον ΠΑΟΚ ( δεν ήταν επιχορήγηση , θα διαφημιζοταν ο ΟΠΑΠ σε Τούμπα και Παλατάκι ) , στέρησε την διεκδίκηση ενός τίτλου από ΠΑΟΚ - ΑΕΚ.
Τώρα δηλαδή θα πονεσουμε τον Ολυμπιακό με ένα πολύ βαρύ πρόστιμο? Προφανώς και παρακαλανε στον Ολυμπιακό για ένα πολύ βαρύ πρόστιμο.
Για αυτό και μιλάω κι εγώ για ευαισθητοποίηση.

Burning Skies
10-06-10, 15:51
Κατ´ αρχήν δεν μια έρχεται στο μυαλό παιχνίδι από το παρελθόν που να παίζεται για 4 ώρες και στο τέλος να μην λήγει κιόλας.
Αυτό περί συνηθισμένων επισοδείων.
Δεύτερον για αυτό και είπα πως δεν με νοιάζει το θέμα γενικά των επιχορηγήσεων , αυτό που έχω καταλάβει από τον καινούριο ΓΓΑ είναι πως επειδή θέλει να πονέσει τις ομάδες παίρνει και μέτρα που πονάνε.
Έκοψε τις επιχορηγήσεις στις ομάδες , έκοψε το ανταποδοτικό πόσο που θα έδινε στον ΠΑΟΚ ( δεν ήταν επιχορήγηση , θα διαφημιζοταν ο ΟΠΑΠ σε Τούμπα και Παλατάκι ) , στέρησε την διεκδίκηση ενός τίτλου από ΠΑΟΚ - ΑΕΚ.
Τώρα δηλαδή θα πονεσουμε τον Ολυμπιακό με ένα πολύ βαρύ πρόστιμο? Προφανώς και παρακαλανε στον Ολυμπιακό για ένα πολύ βαρύ πρόστιμο.
Για αυτό και μιλάω κι εγώ για ευαισθητοποίηση.

Ναι δεν σου ερχεται διοτι στο παρελθον ουδεποτε διεκοπηκε παιχνιδι για τα ιδια ή και χειροτερα επεισοδια. Αυτο που εγινε ηταν τσιρκο για το οποιο φταινε οι διαιτητες. (διοτι ειτε αφηνεις τον αγωνα να συνεχιστει ειτε τον διακοπτεις εξ αρχης τελειως - που ειναι και το σωστο)

Λες οι Αγγελοπουλοι να γουσταρουν βαρυ προστιμο;;;; Παμε καλα;;; Αν εσυ βαζεις τοσα λεφτα και ερχονται καφροι στο γηπεδο και τα σπανε με αποτελεσμα να κινδυνευει και η επομενη season για σενα εχεις ορεξη και να πληρωσεις τα σπασμενα τους;

Και σου ξαναλαεω. Το οτι εχει γινει ολοκληρο θεμα για το αν θα φαει εξωση ο ΟΣΦΠ απο το ΣΕΦ δεν σου κανει;;;

Πες μου. Τι εχεις εσυ στο μυαλο σου μιλωντας για ευαισθητοποιηση;

Rebel Scum
10-06-10, 15:53
Διαβάζω ότι πήγε εισαγγελέας για να κάνει επί τόπου αυτοψία καθώς θεωρούν ότι τα επεισόδια ήταν υποκινούμενα (θα ρωτήσω βέβαια τώρα τι θα δει; τα σπασμένα; )

Το μόνο βέβαιο είναι ότι μόνο αν ένας εκ τω ΟΣΦΠ και ΠΑΟ την πληρώσουν ακριβά μπορεί να γίνει κάτι. Από ψηλά ξεκινάς και κατεβαίνεις...

Βέβαια οι φίλοι ΠΑΟΚτσήδες είναι και λίγο γκρινιάρηδες;)

subzer0
10-06-10, 17:30
Ναι δεν σου ερχεται διοτι στο παρελθον ουδεποτε διεκοπηκε παιχνιδι για τα ιδια ή και χειροτερα επεισοδια. Αυτο που εγινε ηταν τσιρκο για το οποιο φταινε οι διαιτητες. (διοτι ειτε αφηνεις τον αγωνα να συνεχιστει ειτε τον διακοπτεις εξ αρχης τελειως - που ειναι και το σωστο)

Λες οι Αγγελοπουλοι να γουσταρουν βαρυ προστιμο;;;; Παμε καλα;;; Αν εσυ βαζεις τοσα λεφτα και ερχονται καφροι στο γηπεδο και τα σπανε με αποτελεσμα να κινδυνευει και η επομενη season για σενα εχεις ορεξη και να πληρωσεις τα σπασμενα τους;

Και σου ξαναλαεω. Το οτι εχει γινει ολοκληρο θεμα για το αν θα φαει εξωση ο ΟΣΦΠ απο το ΣΕΦ δεν σου κανει;;;

Πες μου. Τι εχεις εσυ στο μυαλο σου μιλωντας για ευαισθητοποιηση;

Και ποτέ στο παρελθόν δεν στέρησαν από 2 ομάδες την διεκδίκηση ενός τροπαιου για επισοδεια.
Ποτέ στο παρελθόν δεν κόπηκε η επιχορήγηση σε όλες τις ομάδες επειδή σε λίγες από αυτές , οι οπαδοί τους έκαναν επισόδεια.
Το ότι ξεκίνησε το παιχνίδι ενώ δεν έπρεπε είναι πάλι μια από τα ίδια. Το ότι διακόπηκε όμως έστω και τότε που διακόπηκε είναι ένα βήμα.
Είπαμε ότι από κάπου πρέπει να αρχίσουμε.
Αν είναι να αρχίσουμε από τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ για το χάντμπολ και να τελειώσουμε εκεί δεν κάνουμε τίποτα.

Τα πρόστιμα δεν μου λένε τίποτα.
Βαρύ πρόστιμο αν φάει ο ΠΑΟΚ θα πονέσει.
Βαρύ πρόστιμο αν φάνε οι Αγγελόπουλοι δεν θα πονέσει.

Ευαισθητοποίηση δεν μιλάω μόνο για το ΣΕΦ αλλά και για όλα όσα προηγήθηκαν.
Για δηλώσεις , για τα ΜΜΕ , για τον Τεοντοσιτς και τις μπουνιες , για τον Διαμαντιδη και τις χλέπες , για τα διχιλιαρα πρόστιμα, για τα πιστόλια φωτοβολιδων στο ΟΑΚΑ.
Γιατί και αυτά δεν είναι σε ενα γενικότερο πλαίσιο βίας?

Αλλά προφανώς και δεν θέλει να κάνει κάτι τέτοιο γιατί μετά τραβάει μακριά η βαλίτσα.
Μετά δεν θα φταίνε για όλα τα κακά μόνο οι οπαδοί των ομάδων αλλά θα φταίνε κι άλλοι. Και εκείνους τους άλλους δεν ξέρω αν έχει τα κότσια να τους πειράξει.

Burning Skies
10-06-10, 17:46
Ας τους πειραξει. Ας σκισει τους Αγγελοπουλους επειδη μια φορα (εκουσια ή ακουσια) πυροδοτησαν το κλιμα. Και αυτο ενω στην μπαλα ολοι οι καφροπατερες την βγαζουν καθαρη.
Θα ειναι αυτο παρα πολυ καλο για το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος μπασκετ.

Και οταν μιλαω βαρυ προστιμο εννοω για τα οικονομικα δεδομενα του καθενος. Ας τους ριξει 1 μυριο. Νομιζεις θα γουσταρουν;;; Λες να τους αρεσει αν φανε 1 μυριο λογω των καφρων που ανατραφηκαν στο ποδοσφαιρο; Δεν θα τους πονεσει;

Μην κανεις ομως και εσυ το λαθος να συγχεεις τα επεισοδια. Στην Λαμια εγινε χαμος. Ηταν ραντεβου ανεγκεφαλων που την πληρωσε και ο απλος κοσμος της περιοχης. Ειχαμε μαχαιρωματα και τετοιες ιστοριες. Και ηξεραν ολοι τι θα γινει. Δεν νομιζω κανεις να πιστευε οτι κατεβηκαν να δουν το χαντμπολ.

subzer0
10-06-10, 20:19
Από την αρχή είπα πως δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης των γεγονότων.
Έτσι κι αλλιώς έχω βάλει μέσα στην εξίσωση και Διαμαντιδη και Τεοντοσιτς και αλλά πράγματα που σε καμία των περιπτώσεων δεν μπορούν να συγκριθούν με την Λαμία.
Γιατί για εμένα αυτή είναι η ουσία αν θέλει να κάνει κάτι ο ΓΓΑ.
Το να τιμωρησεις τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ για την Λαμία και τον Ολυμπιακό για το ΣΕΦ είναι το μόνο εύκολο. Είναι και επικοινωνιακό , αρέσει και στον ουδέτερο κόσμο και στων χαμηλών τόνων φίλαθλο.
Αλλά είναι μόνο αυτά?

Εγώ θέλω να τα κυνηγισει όλα ο καινούριος ΓΓΑ , γιατί αυτά έδειξε με τον τροπο που ξεκίνησε και με τις αρχικές του προθέσεις.

Burning Skies
10-06-10, 20:57
Εγώ θέλω να τα κυνηγισει όλα ο καινούριος ΓΓΑ , γιατί αυτά έδειξε με τον τροπο που ξεκίνησε και με τις αρχικές του προθέσεις.


Σωθηκες τοτε.

Ολοι ετσι ξεκιναν και τα αλλαζουν στην πορεια.

DOU
11-06-10, 00:52
Σύμφωνα με αποκάλυψη του www.betboss.gr η ΠΑΕ ΠΑΟΚ βρίσκεται σε προχωρημένες συζητήσεις με ΜΕΓΑΛΗ εταιρεία στοιχημάτων του εξωτερικού για χορηγία-μαμούθ...


To μονοπωλειο του οπαπ πρεπει καποια στιγμη να τελειωσει..

skapetis
11-06-10, 11:59
Επιχορηγει κανεις τους Αγγελοπουλους;;

Αν ναι νομιζεις οτι καιγονται ιδιαιτερα;

Παντως τους κανουνε κουνηματα για το ΣΕΦ. Αυτο δεν σου φτανει; Επειδη εγιναν τα συνηθη επεισοδια να χασεις το γηπεδο λιγο ειναι;;; Σιγουρα δεν εγινε της λαμιας, μην τρελαθουμε.


Γιατί κάνεις το λάθος να βλέπεις τις τιμωρίες με δύο μέτρα και δύο σταθμά;

Όταν ο παοκ έκανε επεισόδια στο Handball, έχασε επιχορηγήσεις και διαφημίσεις σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ (και δεν ξέρω που αλλου) και έχασε τον τελικό με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να διεκδικήσει ένα κύπελλο.

Αντίστοιχα εγώ περιμένω να κόψει ΟΛΕΣ τις επιχορηγήσεις του ολυμπιακού, όχι μόνο στο μπασκετ αλλά σε όλα τα αθλήματα -π.χ. να κόψει την μετάδοση των αγώνων ποδοασφαίρου του ολυμπιακού η ερτ και να σταματήσει να τον πληρώνει γι'αυτό-, όπως έκανε με τον παοκ. Και αν οι αγγελόπουλοι δεν έχουν επιχορηγήσεις που λες, να τους στερήσει το γήπεδο και τη δυνατότητα να διεκδικήσουν π.χ. το κύπελλο για το 2011 (αφού το φετινό πρωτάθλημα το οποίο διεκδικούσαν έχει κριθεί)

Όσο για το "δεν έγινε της λαμίας", δεν μπορώ να καταλάβω το "μέτρημα" της έκτασης των επεισοδίων που κάνεις. Δηλαδή είναι σαν να μου λες ότι ένας πολιτικός που θα "φάει" 250000€ είναι λιγότερο ένοχος από κάποιον που θα φάει 1000000€ ;)

Burning Skies
11-06-10, 12:08
Γιατί κάνεις το λάθος να βλέπεις τις τιμωρίες με δύο μέτρα και δύο σταθμά;

Όταν ο παοκ έκανε επεισόδια στο Handball, έχασε επιχορηγήσεις και διαφημίσεις σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ (και δεν ξέρω που αλλου) και έχασε τον τελικό με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να διεκδικήσει ένα κύπελλο.

Αντίστοιχα εγώ περιμένω να κόψει ΟΛΕΣ τις επιχορηγήσεις του ολυμπιακού, όχι μόνο στο μπασκετ αλλά σε όλα τα αθλήματα -π.χ. να κόψει την μετάδοση των αγώνων ποδοασφαίρου του ολυμπιακού η ερτ και να σταματήσει να τον πληρώνει γι'αυτό-, όπως έκανε με τον παοκ. Και αν οι αγγελόπουλοι δεν έχουν επιχορηγήσεις που λες, να τους στερήσει το γήπεδο και τη δυνατότητα να διεκδικήσουν π.χ. το κύπελλο για το 2011 (αφού το φετινό πρωτάθλημα το οποίο διεκδικούσαν έχει κριθεί)

Όσο για το "δεν έγινε της λαμίας", δεν μπορώ να καταλάβω το "μέτρημα" της έκτασης των επεισοδίων που κάνεις. Δηλαδή είναι σαν να μου λες ότι ένας πολιτικός που θα "φάει" 250000€ είναι λιγότερο ένοχος από κάποιον που θα φάει 1000000€ ;)

Ξαναδιαβασε τι λες γιατι πραγματικα δεν βλεπω καμια λογικη σε αυτα που γραφεις. Συνδεεις και συγκρινεις τελειως μα τελειως ασχετα πραγματα.

Οσο για το μετρημα της εκτασης που λες. Δεν μπορει να ειναι ιδια η ποινη σε καθε εγκλημα. Αυτο ειναι παραλογο απο καθε αποψη.

skapetis
11-06-10, 13:04
Ξαναδιαβασε τι λες γιατι πραγματικα δεν βλεπω καμια λογικη σε αυτα που γραφεις. Συνδεεις και συγκρινεις τελειως μα τελειως ασχετα πραγματα.


Κάνε τον κόπο να ξαναδιαβάσεις εσύ αυτό που λεω, γιατί πραγματικά δεν βλέπω τι δεν μπορείς να καταλάβεις. Να το ξαναπώ, όπως θα το έλεγα σε ένα 10χρονο:

Οι οπαδοί του πάοκ έκαναν επεισόδια στο χαντμπολ και η ομάδα έχασε την επιχορήγηση σε ποδόσφαιρό (γήπεδο τούμπας) και μπάσκετ (διαφημίσεις πυλαίας). Πιθανώς και αλλού, δεν το γνωρίζω.

Οι οπαδοί του ολυμπιακού έκαναν επεισόδια στο μπάσκετ. Θα τους κοπεί κάθε είδους κρατική επιχορήγηση (διαφημίσεις, τηλεοπτικά) στο ποδόσφαιρο;

Ναι ή όχι; Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;




Οσο για το μετρημα της εκτασης που λες. Δεν μπορει να ειναι ιδια η ποινη σε καθε εγκλημα. Αυτο ειναι παραλογο απο καθε αποψη.

Ενώ το να κάνει έγκλημα ο οπαδός μια ομάδας χαντμπολ ερασιτεχνικού τμήματος ομάδας και να τιμωρείται μια ΠΑΕ και μια ΚΑΕ είναι λογικό ε????????????? :lol:

supermario
11-06-10, 13:56
Δηλαδη ρε παιδια, καθεστε και μαλωνετε για το ποιος εκανε τις περισσοτερες/λιγοτερες ζημιες-επεισοδια;;;


Αντι να θελουμε ΟΛΟΙ μας να σταματησουν αυτα, για να μπορουμε να παμε στο γηπεδο και να παρακολουθησουμε τις ομαδες μας, χωρις ν' ανησυχουμε αν θα γυρισουμε σπιτι μας γεροί, προσπαθουμε να υπερασπιστουμε τα καφριλικια;;;;

Αισχρα τα οσα εγιναν στη Λαμια, αισχρα τα οσα εγιναν και στην Αθηνα.

Και μπραβο στην ομοσπονδια του χαντμπολ που ειχε τα @@ να αποκλεισει τις 2 ομαδες απο το final 4.
Κατι που προφανεστατα δεν εχουν, ουτε η ομοσπονδια του μπασκετ, ουτε η ομοσπονδια του ποδοσφαιρου. Ειδικα η τελευταια ειναι Γ.Χ.

Αν ειχαν υπαρξει αναλογες τιμωριες απο αυτες τις 2 ομοσπονδιες, σημερα δεν θα υπηρχαν οι καφροι στα γηπεδα.

Γιατι οι ομαδες θα ειχαν καταλαβει οτι οι καφροι ΜΟΝΟ ζημια κανουν στις ομαδες και θα τους ειχαν απομακρυνει απο τα γηπεδα αντι να τους χαιδευουν τ' αυτια.

Burning Skies
11-06-10, 15:27
Κάνε τον κόπο να ξαναδιαβάσεις εσύ αυτό που λεω, γιατί πραγματικά δεν βλέπω τι δεν μπορείς να καταλάβεις. Να το ξαναπώ, όπως θα το έλεγα σε ένα 10χρονο:

Οι οπαδοί του πάοκ έκαναν επεισόδια στο χαντμπολ και η ομάδα έχασε την επιχορήγηση σε ποδόσφαιρό (γήπεδο τούμπας) και μπάσκετ (διαφημίσεις πυλαίας). Πιθανώς και αλλού, δεν το γνωρίζω.

Οι οπαδοί του ολυμπιακού έκαναν επεισόδια στο μπάσκετ. Θα τους κοπεί κάθε είδους κρατική επιχορήγηση (διαφημίσεις, τηλεοπτικά) στο ποδόσφαιρο;

Ναι ή όχι; Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;




Ενώ το να κάνει έγκλημα ο οπαδός μια ομάδας χαντμπολ ερασιτεχνικού τμήματος ομάδας και να τιμωρείται μια ΠΑΕ και μια ΚΑΕ είναι λογικό ε????????????? :lol:

Καταρχην μαθε να μην προσβαλλεις οταν κανεις διαλογο.:down:

Απο εκει και περα για ποιους οπαδους του χαντμπολ μιλας; Δουλευομαστε;; Υπαρχουν οπαδοι του χαντμπολ; Εγω παω στοιχημα πως ουτε τους κανονες δεν ηξεραν τα εν λογω φυντανια.

Αν τωρα δεις το τυπικο ΝΑΙ κακως κοπηκαν επιχορηγησεις στα λοιπα αθληματα.

Για μενα αλλωστε αρκει να την πληρωνει ο καθενας για το τι επιτρεπει να γινεται μεσα στο δικο του γηπεδο.

Πιστευω ομως οτι αυτο πρεπει να ξεκινησει απο το ποδοσφαιρο διοτι εκει εκτρεφονται οι καφροι απο τις διοικησεις και μετα κανουν σβουρες στο μπασκετ, στο βολλει, στο χαντμπολ και στον πινγκ πονγκ.

Γιατι κυριε να την πληρωσει ο Αγγελοπουλος (που βαζει τοσα λεφτα στο μπασκετ χωρις να παιρνει κατι πισω) ή το χαντμπολ σας οταν ο Κοκκαλης και ο Πατερας δεν την εχουν πληρωσει ποτε;
Αφου αυτοι ειναι που στηριζουν τους καφρους.

skapetis
13-06-10, 13:38
Καταρχην μαθε να μην προσβαλλεις οταν κανεις διαλογο.:down:

Κατ'αρχή μάθε να δέχεσαι απαντήσεις στο επίπεδο που μιλάς

Ξαναδιαβασε τι λες γιατι πραγματικα δεν βλεπω καμια λογικη σε αυτα που γραφεις

Αν δεν σσ'αρέσει, μην ξεκινάς τις προσβολές εσύ ο ίδιος. :down:



Απο εκει και περα για ποιους οπαδους του χαντμπολ μιλας; Δουλευομαστε;; Υπαρχουν οπαδοι του χαντμπολ; Εγω παω στοιχημα πως ουτε τους κανονες δεν ηξεραν τα εν λογω φυντανια.

είπα εγώ ότι πρόκειται για οπαδούς του χαντμπολ; μην τρελαθούμε τώρα. Είπα κατά γράμμα "Οι οπαδοί του πάοκ έκαναν επεισόδια στο χαντμπολ". Φαντάζομαι να καταλάβαίνεις τη διαφορά μ'αυτό που με βάζεις να έχω πει :down:


Αν τωρα δεις το τυπικο ΝΑΙ κακως κοπηκαν επιχορηγησεις στα λοιπα αθληματα.


Εγώ πάλι λέω ΚΑΛΩΣ κόπηκαν οι επιχορηγησεις. Αλλά αν θέλουμε να απαλαγούμε από τα κ@λοπαιδα που καταστρέφουν κάθε λογής άθλημα, θα πρέπει να ισχύσουν τα ίδια ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, και όχι για όσους δεν γουστάρουμε.



Πιστευω ομως οτι αυτο πρεπει να ξεκινησει απο το ποδοσφαιρο διοτι εκει εκτρεφονται οι καφροι απο τις διοικησεις και μετα κανουν σβουρες στο μπασκετ, στο βολλει, στο χαντμπολ και στον πινγκ πονγκ.


Σ'αυτό έχεις δίκαιο αλλά δεν είναι αυτό καθ'αυτό το ποδόσφαιρο που φταίει. Απλά εκεί συγκεντρώνονται οι αληταρίες γιατί υπάρχει περισσότερο ενδιαφέρον, περισσότερη μάζα κλπ. Από κει και μετά, όταν έχεις φαινόμενα στυλ παιανίας που οι φίλαθλοι δίνουν ραντεβού θανάτου ανεξαρτήτων αγώνα και αθλήματος, πιθανώς να καταλάβαίνεις ότι κατ'αρχή πρέπει να διωχθουν άτομα του κοινού ποινικού δικαίου με ψυχοπάθειες που βλέπουν το (όποιο) γήπεδο σαν ευκαιρία να μαχαιρωσουν ένα τυχαίο άνθρωπο και να σπάσουν ότι βρουν μπροστά τους σαν άλλοι κουκουλοφόροι.



Γιατι κυριε να την πληρωσει ο Αγγελοπουλος (που βαζει τοσα λεφτα στο μπασκετ χωρις να παιρνει κατι πισω) ή το χαντμπολ σας οταν ο Κοκκαλης και ο Πατερας δεν την εχουν πληρωσει ποτε;
Αφου αυτοι ειναι που στηριζουν τους καφρους.

Να σου πω γιατί: Γιατί αυτοί (εννοω όχι τους αγγελόπουλους αλλά τον κάθε πρόεδρο κάθε ομάδας) συντηρούν τους συνδέσμους, αυτοί τους δείνουν δωρεάν ή τζάμπα εισιτήρια, αυτοί τους επιτρέπουν την είσοδο στο γήπεδο (μην μου πεις ότι δεν τους ξέρουν ένα ένα με το όνομα τους :whistle:) και αυτοί γενικά τους "εκτρέφουν"

Θυμάσαι το Βαρδινογιάννη που τους είχε διαλύσει τη δεκαετία του 90 και το γήπεδο του παο ήταν πάντα εκκλησία; :respekt:

Burning Skies
13-06-10, 14:40
Οι Αγγελοπουλοι δεν συντηρουν κανενα συνδεσμο. Το ιδιο ακριβως φανταζομαι οτι ισχυει και για το χαντμπολ σας.

Στην ουσια λοιπον δεν καταλαβαινω που διαφωνουμε. Ας ξεκινησουν να τιμωρουν τους κουμανταδορους του ποδοσφαιρου (αντι να την πληρωνουν ασχετα αθληματα και οι πραγματικοι φιλαθλοι τους ή/και παραγοντες που πραγματικα εχουν μερακι για το αθλημα που επελεξαν) και αν γινει αυτο και δεν δουμε προκοπη (που φυσικα και θα δουμε) τοτε ας τιμωρησουν και το πινγκ πονγκ.

DOU
14-06-10, 20:36
Μπερετας επισημως.

Spanos
14-06-10, 21:18
Για να δούμε, θα κάνει παρέλαση;

subzer0
14-06-10, 21:20
Spanos please.
Οσο έχεις προπονητή τον Νομπλια , δεν κάνει να μιλάς για τις άλλες ομάδες.
Κοίτα την δουλειά σο. Και την ομαδα σου.

Spanos
14-06-10, 21:24
Spanos please.
Οσο έχεις προπονητή τον Νομπλια , δεν κάνει να μιλάς για τις άλλες ομάδες.
Κοίτα την δουλειά σο. Και την ομαδα σου.

Αχα, όλα τα καρφιά που έχω πετάξει τώρα τελευταία είχαν να κάνουν με το συγκεκριμένο θέμα "Νομπλια", για πες μου τώρα είσαι ικανοποιημένος με τον παγκοσμίως άγνωστο προπονητή που πήρατε ή μήπως δεν υπάρχουν έλληνες προπονητές καλύτεροι και ο "Νόμπλιας" έχει πολύ μεγαλύτερo βιογραφικό απο τον Βαζάκα της Ιταλίας.

subzer0
14-06-10, 21:29
Ο προπονητής που έχω μπορεί να αποδειχτεί ο χειρότερος του κόσμου , μπορεί να μην βγάλει ούτε δεκαπενταύγουστο , μπορεί να μην τον ξέρει ούτε η μάνα του ( συμφωνα βέβαια και με τον παγκόσμιου κλασσης αναλυτή Spanos ) αλλά όσο έχεις προπονητή τον Νομπλια ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΑΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.
Πως να το κάνουμε αυτή είναι η αλήθεια , ακόμα και αν υπάρχουν 500εκατ καλύτεροι προπονητές από τον Μπερετα.

Είπαμε , ασχολησου με τα δικά σου.
Αλήθεια ποιον έχετε πρόεδρο αυτήν την περίοδο?

Spanos
14-06-10, 21:50
Διάβασε για να μαθαίνεις ποιός είναι ο Νιόπλιας

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%9D%CE%B9%CF%8C%CF%80%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%82

και μετά διάβασε για τον Μπερέτα που ως παίκτης έχει παίξει μέχρι Δ' Εθνική και που κοουτσάρισε τον Αχαρναικό και την Ασπροβάλτα της Ιταλίας

http://en.wikipedia.org/wiki/Mario_Beretta

αλλα ξέχασα, σας είπαν οτι είναι φάν του Μουρίνιο:rofl:

Πρόεδρος προσωρινά είναι ο Γόντικας, εσείς ποιόν έχετε πρόεδρο ξέρεις γιατι ο Ζαγοράκης είναι μπροστινός.

subzer0
14-06-10, 22:21
Μας την είπες τώρα.
Για αυτό και επειδή μας την είπες να ασχολεισε από εδώ και πέρα μόνο με τον παγκόσμιο προπονηταρα σου τον Ζεν Μαστερ Νίκο Νόμπλια και μην ασχολησε επιτέλους με τους προπονητές των άλλων ομάδων.

BTW ειλικρινά δεν ήξερα ποιος είναι προπονητής στον ΠΑΟ μετά την φυγή του Πιλαβιου , sorry Βασιλακοπουλου , sorry Πατέρα.

skapetis
15-06-10, 10:07
Μας την είπες τώρα.
Για αυτό και επειδή μας την είπες να ασχολεισε από εδώ και πέρα μόνο με τον παγκόσμιο προπονηταρα σου τον Ζεν Μαστερ Νίκο Νόμπλια και μην ασχολησε επιτέλους με τους προπονητές των άλλων ομάδων.

BTW ειλικρινά δεν ήξερα ποιος είναι προπονητής στον ΠΑΟ μετά την φυγή του Πιλαβιου , sorry Βασιλακοπουλου , sorry Πατέρα.


Μην τον ζορίζεις πολύ τον σπανο με το θέμα νόπλια που φέτος έμεινε γιατί κέρδισε τους ψόφιους του πειραιά. Αν κάνει οτι συνέρχεται ο γάυρος και παρει τα μεταξύ τους νέρμπι το 2010-2011 θα τον βγάζει ο ίδιος πανάχρηστο και θα τον βρίζει όλη μέρα.

Βεβαια με τη μικρή μνήμη που έχει, θα ξεχάσει τι λέει τώρα. Όπως ξέχασε κάτι αχυράνθρωπους προέδρους του ΠΑΟ (Φιλιππίδης, Σπανουδάκης, Αντωνιαδης, Μήτσου) και του φταίει τώρα ο Ζαγοράκης ;)


Για τον Μπερέτα ρε σπανός τι ζόρι τραβάς; Πρέπει να βγει πρώτος σκόρερ σε μουντιάλ ένας πρώην παίκτης για να γίνει σουπερ προπονητής; Κάτσε να τον δούμε το μάστορα και να κρίνουμε απο το αποτέλεσμα. Εσύ τι ζόρι τραβάς αν είναι παν άχρηστος και αποκλειστεί ο ΠΑΟΚ από CL και πάει χάλια στο πρωτάθλημα; Το μισθό θα σου κόψουν; :p

Spanos
15-06-10, 23:33
Για τον Μπερέτα ρε σπανός τι ζόρι τραβάς; Πρέπει να βγει πρώτος σκόρερ σε μουντιάλ ένας πρώην παίκτης για να γίνει σουπερ προπονητής; Κάτσε να τον δούμε το μάστορα και να κρίνουμε απο το αποτέλεσμα. Εσύ τι ζόρι τραβάς αν είναι παν άχρηστος και αποκλειστεί ο ΠΑΟΚ από CL και πάει χάλια στο πρωτάθλημα; Το μισθό θα σου κόψουν; :p

Έχουμε μια κόντρα στο συγκεκριμένο θέμα απ' όταν ήταν προπονητής ο καρπουζάς:p

skapetis
16-06-10, 13:11
Έχουμε μια κόντρα στο συγκεκριμένο θέμα απ' όταν ήταν προπονητής ο καρπουζάς:p

ο ποιός; :what::shock:

:p

subzer0
16-06-10, 18:10
Συμφωνία με Δημήτρη Σαλπιγγίδη

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον διεθνή επιθετικό Δημήτρη Σαλπιγγίδη για την υπογραφή συμβολαίων για τα επόμενα 4 χρόνια.

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMCCode=1002&CMRCode=154VVP89L


Δήλωση Δημήτρη Σαλπιγγίδη

"Από σήμερα είμαι ξανά ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ. Είναι μια απόφαση που πήρα απολύτως συνειδητά, αφού σκέφτηκα όλες τις παραμέτρους αυτής μου της επιστροφής.
Ξεκινάει για μένα και πάλι το κεφάλαιο ΠΑΟΚ, που είναι μια τεράστια προσωπική πρόκληση. Θα ήθελα πραγματικά να ευχαριστήσω τον κ. Θόδωρο Ζαγοράκη και τους συνεργατες του που άνοιξαν ξανά για μένα την πόρτα του ΠΑΟΚ και μου έδειξαν εμπιστοσύνη, να συμμετάσχω σ΄ένα ήδη πολύ επιτυχημένο πλάνο που φέρνει σταθερά την ομάδα στην κορυφή. Η δυναμική του ΠΑΟΚ, όπως ειδικά έχει διαμορφωθεί την τελευταία διετία, είναι πλέον ιδιαίτερα έντονη σε όλους τους αντιπάλους, κάτι που μπορώ να επιβεβαιώσω ότι αισθάνθηκα όσες φορές αγωνίστηκα εναντίον του, είτε εντός, είτε εκτός έδρας.
Θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ που μου έδειχναν την αγάπη τους όλα αυτά τα χρόνια που έλειπα από την ομάδα. Ξέρω ότι υπάρχουν φίλαθλοι, δεν έχει σημασία αν είναι πολλοί ή λίγοι, που έχουν πικραθεί από τη μεταγραφή μου στον Παναθηναϊκό. Ξέρω ότι έκανα λάθη, ίσως όχι στο βαθμό που μου καταλογίστηκαν, αλλά όποιος σε ηλικία 25 ετών και ιδιαίτερα με τόσο μεγάλη ψυχολογική πίεση πάνω του, δεν έκανε λάθη, ας μου ρίξει την πρώτη πέτρα.
Ξέρω ότι κάποιοι θα προτιμούσαν ν' ακούσουν από μένα μια «συγγνώμη», λέξη που θεωρώ πολύ εύκολη να την πει κανείς, αλλά εξαιρετικά αδύναμη μπροστά στις ίδιες τις πράξεις. Δεν θέλω να μου χαριστεί τίποτα και θα με έκανε χαρούμενο ο κόσμος να με κρίνει από την παρουσία μου μέσα στο γήπεδο και από την αγωνιστική προσφορά μου στην ομάδα.
Κάποιοι με είπαν τρελό που στην καλύτερή μου ποδοσφαιρικά ηλικία άφησα τις προσφορές που είχα για να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ. Κι όμως είμαι σίγουρος ότι πήρα την καλύτερη δυνατή απόφαση για την καριέρα μου. Έχω φιλοδοξίες και μεγάλη διάθεση να προσφέρω στην ομάδα. Η σεζόν που ξεκινάει κρύβει μέσα της πολλές μεγάλες προκλήσεις και μπορούμε να τα καταφέρουμε αν είμαστε ενωμένοι".

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMCCode=1002&CMRCode=1550010IO

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που ο Σαλπιγγιδης επέστρεψε στον ΠΑΟΚ , για τον πολύ απλό λόγο πως δεν έχουμε παρόμοιο παίχτη.
Όλα τα αλλά ανήκουν στο παρελθόν και ότι έγινε , έγινε. Φυσικά και γίνανε λάθη από όλες τις πλευρές αλλά και οι εποχές τότε όπως και τώρα είναι πολύ περίεργες και δύσκολες και δεν χρειάζεται κι πολύ ψάξιμο το θέμα.
Ας κοιτάξουμε το μέλλον και το συμφέρον της ομάδας. Άλλωστε όπως λένε όλοι , κατι ξέρουν ο Ζαγοράκης με τον Βρύζα αρκεί να μην γυρίσει ο Σαλπιγγιδης , να φύγει ο Σαντος , να μην φύγει ο Γκαρσια κτλ.

Εγώ το μόνο που έχω να πω , είναι αυτό που βλέπω σαν ΠΑΟΚτσης που ζω στην Αθήνα.
Οι φίλοι Παναθηναϊκοί δεν μπορούν να χωνεψουν πως ένας παίχτης φεύγει από αυτούς για να παει σε άλλη ομάδα και μάλιστα με πολύ λιγότερα λεφτά. Ακόμα και πριν λίγες μέρες και ακριβώς για τον λόγο πως δεν μπορούσαν να το χωνεψουν , πίστευαν πως ο Σαλπιγγιδης σκέφτεται πρώτα το εξωτερικό. Ενώ ο κόσμος το είχε τούμπανο και όλοι ξέρανε πως έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ μήνες πριν , αυτοί πίστευαν πως ο Σάλπι θα παει στο εξωτερικό ή μπορεί και να έμενε στον Παναθηναϊκό.
Δείτε και αυτό το άρθρο από ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού , με ημερομηνία 1/5/2010 για να καταλάβετε.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/271740.html
Όλα τα αλλά που λένε πλέον , πως δεν κανει σαν παίχτης , πως είναι πισογυρισμα στην καριέρα του , εγώ τα ακούω βερεσε.
Η ουσία είναι πως ενώ όλος ο κόσμος ήξερε πως ο Σαλπιγγιδης έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ , οι φίλοι Παναθηναϊκοί δεν μπορούσαν να το χωνεψουν και πίστευαν πως θα παει στο εξωτερικό ή θα μείνει στον ΠΑΟ.
Έχουν μάθει αλλιώς τόσα χρόνια , δεν τους κατηγορώ.

Rebel Scum
16-06-10, 19:02
Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος που ο Σαλπιγγιδης επέστρεψε στον ΠΑΟΚ , για τον πολύ απλό λόγο πως δεν έχουμε παρόμοιο παίχτη.
Όλα τα αλλά ανήκουν στο παρελθόν και ότι έγινε , έγινε. Φυσικά και γίνανε λάθη από όλες τις πλευρές αλλά και οι εποχές τότε όπως και τώρα είναι πολύ περίεργες και δύσκολες και δεν χρειάζεται κι πολύ ψάξιμο το θέμα.
Ας κοιτάξουμε το μέλλον και το συμφέρον της ομάδας. Άλλωστε όπως λένε όλοι , κατι ξέρουν ο Ζαγοράκης με τον Βρύζα αρκεί να μην γυρίσει ο Σαλπιγγιδης , να φύγει ο Σαντος , να μην φύγει ο Γκαρσια κτλ.

Όλα τα λεφτά εκεί είναι....καλός ο συναισθηματισμός αλλά αν κάποια στιγμή πρέπει να βλέπουμε την ψυχρή πραγματικότητα ...και αυτή είναι ότι ο Σαλπι θα βοηθήσει τον ΠΑΟΚ.



Εγώ το μόνο που έχω να πω , είναι αυτό που βλέπω σαν ΠΑΟΚτσης που ζω στην Αθήνα.
Οι φίλοι Παναθηναϊκοί δεν μπορούν να χωνεψουν πως ένας παίχτης φεύγει από αυτούς για να παει σε άλλη ομάδα και μάλιστα με πολύ λιγότερα λεφτά. Ακόμα και πριν λίγες μέρες και ακριβώς για τον λόγο πως δεν μπορούσαν να το χωνεψουν , πίστευαν πως ο Σαλπιγγιδης σκέφτεται πρώτα το εξωτερικό. Ενώ ο κόσμος το είχε τούμπανο και όλοι ξέρανε πως έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ μήνες πριν , αυτοί πίστευαν πως ο Σάλπι θα παει στο εξωτερικό ή μπορεί και να έμενε στον Παναθηναϊκό.
Δείτε και αυτό το άρθρο από ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού , με ημερομηνία 1/5/2010 για να καταλάβετε.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/271740.html
Όλα τα αλλά που λένε πλέον , πως δεν κανει σαν παίχτης , πως είναι πισογυρισμα στην καριέρα του , εγώ τα ακούω βερεσε.
Η ουσία είναι πως ενώ όλος ο κόσμος ήξερε πως ο Σαλπιγγιδης έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ , οι φίλοι Παναθηναϊκοί δεν μπορούσαν να το χωνεψουν και πίστευαν πως θα παει στο εξωτερικό ή θα μείνει στον ΠΑΟ.
Έχουν μάθει αλλιώς τόσα χρόνια , δεν τους κατηγορώ.

Δεν νομίζω πως πίστευε κανείς Παναθηναϊκός ότι θα μείνει ο Σαλπι...μύριζε το πράγμα κάνα εξάμηνο τώρα.

Προσωπικά δεν με πείραζε η φυγή του γιατί στην θέση που τον βάζαμε είναι απλά φιλότιμος ενώ στην θέση που μπορεί να δείξει περισσότερα έχουμε τον Σισέ.

Τώρα βέβαια και με τα διοικητικά δεδομένα να έχουν αλλάξει θεωρώ πως θα μας λείψει ο κοντός :p

Spanos
16-06-10, 21:06
Οι φίλοι Παναθηναϊκοί δεν μπορούν να χωνεψουν πως ένας παίχτης φεύγει από αυτούς για να παει σε άλλη ομάδα και μάλιστα με πολύ λιγότερα λεφτά. Ακόμα και πριν λίγες μέρες και ακριβώς για τον λόγο πως δεν μπορούσαν να το χωνεψουν , πίστευαν πως ο Σαλπιγγιδης σκέφτεται πρώτα το εξωτερικό. Ενώ ο κόσμος το είχε τούμπανο και όλοι ξέρανε πως έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ μήνες πριν , αυτοί πίστευαν πως ο Σάλπι θα παει στο εξωτερικό ή μπορεί και να έμενε στον Παναθηναϊκό.
Δείτε και αυτό το άρθρο από ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού , με ημερομηνία 1/5/2010 για να καταλάβετε.
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/271740.html (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/271740.html%C2%A0)


Πρώτη φορά τα ακούτω αυτά, ολοι οι Παναθηναικοί λέγανε εδω και μήνες οτι έχει κλείσει στον ΠΑΟΚ και να πάει στο καλό γιατι ποτέ δεν είπε ψέμματα, δε πούλησε ψευτοπαδισμό και ήταν πάντα επαγγελματίας και φιλότιμος.

Το θέμα είναι όμως άλλο γιατι μπορεί εσύ να το βλέπεις οπαδικά και κόντρα Αθήνας - Σαλονίκης αλλα το θέμα είναι οτι ο Σαλπιγγίδης με το προφίλ του καλού παιδιού και πολύ διπλωματικά κονόμησε 4 Χ 800.000 = 3.200.000€ απο τον Παναθηναικό συν τα διάφορα πρίμ και τώρα υπέγραψε με 4 Χ 700.000 = 2.800.000€, δηλαδή συνολικά θα βγάλει 6.000.000€ και σε ρωτάω... Γιατί να πάει στο εξωτερικό ή γιατι να παραμείνει στην Αθήνα και να μην είναι στην πόλη του, στους φίλους του, στην οικογένεια του με αυτά τα λεφτά, μ@λ@κ@ς είναι, ολοι το ίδιο θα κάναμε, μπάλα παίζει, το χαβαλέ του κάνει, δε σκάβει, φίρμα, αγαπητός, βασιλιάς. Που να πάει στη Γερμανία, στα κρύα, να μη τον ξέρει η μάνα του ή να κάτσει στον ΠΑΟ και να είναι 6η φίρμα πίσω απο Σισε, Λέτο, Σίβλα, Καγκουράνη; Το ποσό που λένε οτι πρόσφεραν οι άλλοι δε το μάθαμε ποτέ αλλα και τα 700.000 δεν είναι και λίγα. ΓΙα να βρούν τα λεφτά οι Ζαγοράκης - Βρύζας και να βολέψουν το φίλο τους, δίωξανε Σάντος, διώξανε Κονσεισάο, άντε ξυπνάτε, για τον Σαλπιγγίδη υπήρχαν τα 700.000 για τους άλλους όμως τα οικονομικά ήταν σφιχτά και δεν υπήρχε σάλιο, μια παρέα κολλητών που κονομάνε είναι όπως γίνεται σε όλες τις ομάδες.

subzer0
16-06-10, 23:42
Η αποθέωση του ότι να ναι.
Spanos η αιώνια εγγύηση για κάτι τέτοιο.

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 67 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Όσο ξαναδιαβαζω αυτά που γράφεις , πραγματικά απορώ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΣΑΝ SPANOS ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ. ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ?
ΓΙΑ ΤΣΕΚΑΡΕ ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΚΑΡΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.

Spanos
17-06-10, 00:15
Όσο ξαναδιαβαζω αυτά που γράφεις , πραγματικά απορώ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΣΑΝ SPANOS ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ. ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ?
ΓΙΑ ΤΣΕΚΑΡΕ ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΚΑΡΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.

Όταν μας λές οτι ο ένας ποδοσφαιριστής πήγε σε μια ομάδα γιατί είναι αγνός οπαδός της κλπ δεν έχω να σου πώ κάτι άλλο και θα στο αποδείξω με απλά μαθηματικά

Η πρόταση του ΠΑΟ σύμφωνα με τις φήμες ήταν

2 χρόνια Χ 1.000.000€ =2.000.000€

Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ με

4 χρόνια Χ 700.000 = 2.800.000€

2.800.000€ > 2.000.000€

"άφησα τις προσφορές που είχα για να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ" :rolleyes:

subzer0
17-06-10, 00:39
Ας το Spanos , μην το κουράζεις.
Άφησε εμάς να «κοιμόμαστε» και μείνε εσύ ξυπνιος , ακριβώς όπως είσαι τώρα.
Οι ξυπνιοι είναι αυτοί που νομίζουνε πως ο Σαλπιγγιδης θα παει στο εξωτερικό.

Rebel Scum
17-06-10, 02:24
Όταν μας λές οτι ο ένας ποδοσφαιριστής πήγε σε μια ομάδα γιατί είναι αγνός οπαδός της κλπ δεν έχω να σου πώ κάτι άλλο και θα στο αποδείξω με απλά μαθηματικά

Η πρόταση του ΠΑΟ σύμφωνα με τις φήμες ήταν

2 χρόνια Χ 1.000.000€ =2.000.000€

Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ με

4 χρόνια Χ 700.000 = 2.800.000€

2.800.000€ > 2.000.000€

"άφησα τις προσφορές που είχα για να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ" :rolleyes:

Παρότι δε με ενδιαφέρει καθόλου αν ένας παίκτης πάει σε μια ομάδα λόγω του οικονομικού (εγώ πάντως δε θα δεχόμουν συνεταίρους στην τσέπη μου) στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω ότι ο κοντός έβαλε τα (επιπλέον) χρήματα σε δεύτερη μοίρα.
Το 1 εκατομμύριο όπως είπες είναι φήμη μόνο ...αλλά ακόμα και έτσι να είναι πιστεύεις δηλαδή ότι δε θα έβρισκε μετά για τα επόμενα 2 χρόνια 400.000(εδώ παίρνει ο Γιόσου 250); Πέρα του ότι με παραμονή στον ΠΑΟ θα έπαιζαν πολύ πιο πιθανά πριμ τίτλων ή ευρωπαϊκής πορείας.

Eastwood
17-06-10, 02:24
ΓΙα να βρούν τα λεφτά οι Ζαγοράκης - Βρύζας και να βολέψουν το φίλο τους, δίωξανε Σάντος, διώξανε Κονσεισάο, άντε ξυπνάτε, για τον Σαλπιγγίδη υπήρχαν τα 700.000 για τους άλλους όμως τα οικονομικά ήταν σφιχτά και δεν υπήρχε σάλιο, μια παρέα κολλητών που κονομάνε είναι όπως γίνεται σε όλες τις ομάδες.

Τα data packets που μετέφεραν για πρώτη φορά αυτές τις γραμμές κοίτονται λιπόθυμα από τα γέλια σε κάποιο buffer στο διαδίκτυο.

Τί άλλο θα διαβάσουν τα ματάκια μας...

Spanos
17-06-10, 03:06
Παρότι δε με ενδιαφέρει καθόλου αν ένας παίκτης πάει σε μια ομάδα λόγω του οικονομικού (εγώ πάντως δε θα δεχόμουν συνεταίρους στην τσέπη μου) στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω ότι ο κοντός έβαλε τα (επιπλέον) χρήματα σε δεύτερη μοίρα.
Το 1 εκατομμύριο όπως είπες είναι φήμη μόνο ...αλλά ακόμα και έτσι να είναι πιστεύεις δηλαδή ότι δε θα έβρισκε μετά για τα επόμενα 2 χρόνια 400.000(εδώ παίρνει ο Γιόσου 250); Πέρα του ότι με παραμονή στον ΠΑΟ θα έπαιζαν πολύ πιο πιθανά πριμ τίτλων ή ευρωπαϊκής πορείας.


Tα μεικτά είναι 1.000.000, η αρχική πρόταση ήταν 600.000 και η τελική 900.000 σύν τα μπόνους. Το τετρατετές πάντα προσφέρει μεγαλύτερη σιγουριά στους ποδοσφαιριστές γιατι στο διετές μπορεί να σου προκύψει κάποιος τραυματισμός και ξαφνικά να βρεθείς σε μικρομεσαία ομάδα με λίγα λεφτά, όμως πές οτι έβρισκε και τα επόμενα δυο χρόνια συμβόλαιο για πες μου μετά πως θα κυκλοφορούσε στη Θεσσαλονίκη; Θα πήγαινε στον ΠΑΟΚ στα 31 για να λένε οτι πάει για τα ένσημα, θα συνέχιζε στον Παναθηναικό με συμβόλαιο τύπου Σαριέγκι που του είπαν απο 500.000 --> 210.000 καθαρά, θα πήγαινε στην ΑΕΚ, στον Άρη, σε κάθε περίπτωση θα έμενε με το "Κοντέ Προδοτη" και δε θα μπορούσε να κυκλοφορήσει στην πόλη που γουστάρει, πράγμα που ειναι ανυπόφορο για όλους όσους έχουν μεγαλώσει σε κάποια πόλη/περιοχή και τη γουστάρουν. Ο άνθρωπος είναι τοπικιστής και οχι άδικα, μια χαρά πόλη η Θεσσαλονίκη και συνδύασε μια πολύ καλή προσφορά με την επιστροφή του και με το σβήσιμο της στάμπας του προδότη.

Rebel Scum
17-06-10, 03:15
Τέλοσπάντων κακώς μπαίνουμε καν στην διαδικασία για τα κίνητρα του...δικαίωμα του είναι να πάει όπου θέλει για περισσότερα ή λιγότερα χρήματα, για την ομάδα που γουστάρει ή την πόλη που γεννήθηκε.

Το θέμα είναι ότι μέσα στο γήπεδο δίνει πάντα αυτό που έχει και είναι από τους λίγους επαγγελματίες Έλληνες ποδοσφαιριστές και αυτό προσωπικά το εκτιμώ.

Να δούμε με ποιον θα τον αντικαταστήσουν είναι το θέμα για εμάς

subzer0
17-06-10, 09:38
Spanos μας κάνεις αναλύσεις κόντρα αναλύσεις για τα οικονομικά και τα συμβόλαια του Σαλπιγγίδη για να μας αποδείξεις πως ο Σάλπι δεν εφτυσε τον ΠΑΟ αλλά είναι ταληροφονιάς?

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως ο Σαλπιγγιδης ήρθε σε μια ομάδα που πέρυσι έχασε έναν τίτλο ( το κύπελλο ) επειδή οι παίχτες του κάνανε λευκή απεργία γιατί ήταν απλήρωτοι.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως αν τα οικονομικά του ΠΑΟΚ στραβωσουν παρά πολύ θα είναι ο τελευταίος που θα πάρει τα λεφτά του και βέβαια μετά τα προηγούμενα δεν θα μπορεί ούτε καν να διεκδικήσει τα λεφτά του.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως έμεινε για τεράστιο χρονικό διάστημα χωρίς συμβόλαιο διακινδυνευοντας το μέλλον του. Αν έφευγε ο Ζαγορακης και ο Σαλπι τραυματιζόταν σοβαρά , τι συμβόλαιο θα είχε τώρα?

Είναι εξαιρετικά αστείο να μας λες για τα λαμόγια τον Ζαγοράκη και τον Βρυζα , όταν όλος ο ποδοσφαιρικός κόσμος παραδέχεται την δουλειά που εχουν κάνει , συνεπώς και η άποψη σου περισσεύει.

Είναι πολύ περίεργο να μην έχεις ακούσει πως οι φίλοι του Παναθηναϊκού , όλο αυτό το διάστημα που ο Σαλπιγγιδης υποτίθεται πως διαπραγματεύεται την μεταγραφή , δεν πίστευαν πως ο Σαλπι θα παει στο εξωτερικό. Από το μυαλό μου το βγάζω ή δεν έχω φίλους Παναθηναϊκούς?

Μπορείς πολύ απλά να μας πεις πως ούτε εσύ έχεις χωνεψει ακόμα πως ο Σαλπιγγιδης άφησε τον ΠΑΟ για τον ΠΑΟΚ.
Μπορείς πολύ απλά να παραδεχτεις πως ο Σαλπι εφτυσε τον ΠΑΟ. Έλα πες το , δεν είναι κακό.
Όταν όμως έχεις μάθει τόσα χρόνια να ψωνιζεις τζάμπα από τους διαλυμενους , σου κακοφαινονται σκηνικά όπως αυτό , που οι δούλοι σηκώνουν κεφάλι.

ΥΓ. Η κόρη του Πρέλεβιτς βγήκε Σταρ Ελλάς. :cool:
Το κράτος της Θεσσαλονίκης ζει και βασιλεύει. :p

Spanos
17-06-10, 20:20
Tα περί φτύσίματος εσύ τα φαντάζεσε γιατι τρώς προπαγάνδα, τα λεφτά ο Σαλπιγγίδης θα τα πάρει όπως το πήρε και την προηγούμενη φορά, το πολύ-πολύ να κάνετε καμμιά συναυλία για να τα μαζέψετε, πρώτη φορά θα είναι; Η SportDay που διάβασα σήμερα έγραφε για 800.000, μάλλον εννοούν μεικτά, που δεν είναι καθόλου άσχημα λεφτά.

Το φτύσιμο θα έλεγα οτι υπάρχει αν έκανε ο ΠΑΟ καμμιά σούπερ προσφορά και ο Σαλπιγγίδης την απέρριπτε, βασικά ο Σαλπιγγίδης περίμενε συμβόλαιο ανάλογο με αυτό του Κατσουράνη όμως τα λεφτά δεν πλησίασαν καν. Αντίθετα έφαγε το πρώτο ξενέρωμα όταν ο Αντωνίου του πρότεινε μόλις 600.000 και τελικά ανέβασαν την προσφορά στα 900.000 μόλις κατάλαβαν οτι τέτοια προσφορά είναι εξευτελιστική. Προσωπικά εκεί πιστεύω οτι έφαγε το ξενέρωμα, όταν του είπε ο Αντωνίου για 600.000 πήρε την απόφαση να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ και όταν ο Παναθηναικός επανήλθε ήταν ήδη αργά.

Είπαμε να είμαστε φανατικοί αλλα οχι και μη βλέπουμε πέρα απο τη μύτη μας αλλα θα με θυμηθείς όταν σας καρκινιάσει, όπως καρκίνιασε και εμάς με τις συρτές σέντρες πάνω στους αμυντικούς και πολλές κλασσικές χαμένες ευκαιρίες με χαρακτηριστική αυτή με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, φιλότιμος είναι, επαγγελματίας είναι, καλό παιδί είναι για γαμπρός, σούπερ παίκτης δεν είναι και για σέντερ φορ κοντός.

Rezwalker
17-06-10, 20:41
και για σέντερ φορ κοντός.

Και ο Ντεμης Νικολαιδης κοντος ηταν αλλα τον ειδες..
Νομιζω (και πιθανολογω οχι μονο εγω) οτι χαλαρα ειναι ο κορυφαιος Ελληνας επιθετικος τα τελευταια 20 χρονια..

Rebel Scum
17-06-10, 21:00
Και ο Ντεμης Νικολαιδης κοντος ηταν αλλα τον ειδες..
Νομιζω (και πιθανολογω οχι μονο εγω) οτι χαλαρα ειναι ο κορυφαιος Ελληνας επιθετικος τα τελευταια 20 χρονια..

Όχι και 20 ρε Rez...πιάνει μέσα και Σαραβάκο και Ντέμη αυτή η περίοδος...

Αν ο Ντέμης είχε τον επαγγελματισμό του Σάλπι θα ήταν τεράστιο φορ.

Spanos
17-06-10, 21:12
Αν ο Ντέμης είχε τον επαγγελματισμό του Σάλπι θα ήταν τεράστιο φορ.

Αν ο Ντέμης είχε τον επαγγελματισμό του Σάλπι και αν ο Σάλπι είχε την "τρελλα" του Ντέμη θα είχαμε Νικολαγγίδη:p

Rebel Scum
17-06-10, 21:32
Αν ο Ντέμης είχε τον επαγγελματισμό του Σάλπι και αν ο Σάλπι είχε την "τρελλα" του Ντέμη θα είχαμε Νικολαγγίδη:p

Σαν τον Καγκουράνη ένα πράγμα :p

Διαβάζω ότι με την ανακοίνωση της μεταγραφής του αυξήθηκε κατά 50% η ζήτηση για διαρκείας...ενθαρρυντικό το ότι οι κολλημένοι είναι μειοψηφία.

subzer0
17-06-10, 21:38
@Spanos
Εδω είσαι.
ψυχολογικη υποστηριξη ... μοιραστειτε εμπειριες... (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=149237)

Μπορεί να βρεις κόσμο να σε βοηθήσει να χωνεψεις το φτυσιμο που σου έριξε ο Σάλπι.
Μετά τα αχωνευτα 5 μυρρια για τον Χριστοδουλοπουλο και τα 2 για τον Μελίσση.
Όλα τα αλλά είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε.

Όπως είπες κι εσύ ο Σαλπιγγιδης είναι κοντός. Ότι έλεγε ο Αλέφαντος δηλαδή πριν κάτι χρόνια.

Πάντως βλέπω πως ούτε οι εφημερίδες ασχολήθηκαν με την μεγαλύτερη μεταγραφή που έχει γίνει ως τώρα. Αντί να το έχουν εξώφυλλο ασχολούνται με κάτι απίθανα τύπου Καλατζε.
Ούτε αυτοί το έχουν χωνεψει ακόμα?
Που ξέρεις , μπορεί ακόμα και τώρα να παει στο εξωτερικό ο Σαλπιγγιδης.

Spanos
17-06-10, 22:57
Όπως είπες κι εσύ ο Σαλπιγγιδης είναι κοντός. Ότι έλεγε ο Αλέφαντος δηλαδή πριν κάτι χρόνια.

Πάντως βλέπω πως ούτε οι εφημερίδες ασχολήθηκαν με την μεγαλύτερη μεταγραφή που έχει γίνει ως τώρα. Αντί να το έχουν εξώφυλλο ασχολούνται με κάτι απίθανα τύπου Καλατζε.
Ούτε αυτοί το έχουν χωνεψει ακόμα?
Που ξέρεις , μπορεί ακόμα και τώρα να παει στο εξωτερικό ο Σαλπιγγιδης.

Κάνεις λάθος εσείς ήσασταν αυτοί που λέγατε οτι είναι κοντός, προδότης και φιλοχρήματος και οχι ο Αλέφαντος. Εσείς γεμίσατε τη Θεσσαλονίκη με φειγ-βολάν, βγάλατε πανό στην Τούμπα και ξαφνικά κάνατε κολωτούμπα και ο Σαλπιγγίδης είναι ο αγαπητός που έφτυσε τον ΠΑΟ και αυτοί που τον βρίζουν ταχαμ' είναι μια μικρή μειοψηφία κάφρων. Ξεχάσατε τα "πεσίματα" που έτρωγε σε κάθε επίσκεψη, οπως τα ξέχασε και αυτός για τα 3.000.000 που θα πάρει. Ξεχάσατε το ΣΣΣΣΣΣΣ, τη συναυλία, τα λεφτά που σας πήρε, το αεροδρόμιο, το πέναλτι (εσείς τα λέγατε οχι εγω)

Εξωτερικό; Που σε μικρομεσαία της Γερμανίας;

@ ADSLgr.com All rights reserved.