PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

antreas9
15-07-10, 08:53
Η υπόθεση "Κωσταντόπουλος πρόεδρος Παναθηναϊκού" =...
"Γελάμε για να μην κλαίμε" που είχε πει κάποτε ένας σοφός άντρας.
ακριβως ετσι! για όσους θέλουμε όμως να διώξουμε τον τζίγγερ, πανηγυρίζουμε με αυτή την αποφαση!


Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τον ρόλο του Γιαννακόπουλου , τον ρόλο του Βγενόπουλου και φυσικά τον ρόλο του Τζίγκερ.
Πολύ γρήγορα: ο σοφέρ θέλει να πουλήσει, αλλά σε τίμημα που δεν παίζει να το πάρει σε παγκοσμιο επίπεδο. Ο βγενό θελει να αγοράσει, σε χαμηλό τίμημα! ο παύλος θα ήθελε να αγοράσει,αλλά δε μπορεί, γιαυτό προσπαθεί να μπλοκάρει την αγοραπωλησία. Και οι 3 το κάνουν φυσικά για προσωπικές φιλοδοξίες !

Δεν το έχω για βλάκα τον Τζίγκερ ή ακόμα και αν δεν στροφάρει και πολύ έχει μια τεράστια οικογένεια από πίσω , όλο και καμιά συμβουλή θα του δίνει.
το παρασκήνιο λέει ότι μόνο αυτός από όλη την οικογένεια επιθυμεί να παραμείνει στον παο.


Σαν ΠΑΟΚτσής αλλά και σαν φίλαθλος , αυτό που βλέπω με πρόεδρο του Παναθηναϊκού τον Κωσταντόπουλο είναι πως ξεφύγαμε από τον διαπλεκόμενο Πατέρα και ήρθε στην θέση του ένας άφθαρτος στο θέμα του ποδοσφαίρου στην θέση του.
Και αυτό μάλλον είναι καλό.
δεν ειναι ρε συ. γιατι αντικειμενικά πιστεύω ότι ο πατέρας πέρυσι, εμπλεξε στα σκατά της διαιτησίας κλπ, αλλά δεν υπήρξαν εξόφθαλμες ή μονομερείς αδικίες. Και πέρα από τη γνώμη του καθενός για τον πατερα, πως ειναι καλό να βαζεις πρόεδρο κάποιον που δεν ξέρει τι χρωμα εχει η μπαλα, και 10 παιχτες μιας ομάδας? Ασε που...Εδώ μιλάμε για εναν αριστερό (υποτίθεται) που εμφανιζεται καργα διαπλεκόμενος με το κεφάλαιο (τζίγγερ-παυλος)!

Από την άλλη , δεν μπορώ να φανταστώ διάλογο στην Super League ανάμεσα σε Κωσταντόπουλο και Μπέο πχ. Και αυτό δεν ξέρω που θα καταλήξει.
εγω μπορώ, και γουσταρω μπεο! να τον εχει βαλει σε μια γωνία "ακού να δεις, αυτα που ηξερες,να τα ξεχασεις! εμεις δεν ειμαστε συνιστωσες, ειμαστε αντρες, και να πα να μαμηθείς! Γκεγκε?"


Αυτό που βλέπω είναι πως το ποινικό μητρώο του Παναθηναϊκού λερώνει επικίνδυνα.
Μετά τον παιδεραστή Γκοβού , συνεχίσαμε με πρόεδρο που δέρνει την γυναίκα του. :p

ξεχασες και τον σισέ, γνωστός βιαστής! :p
και τον βύντρα (ετσι, χωρίς λόγο, παντού κολλάει ενας βύντρα)!

Spanos
15-07-10, 20:38
Tελικά ο Σαλπιγγίδης σε ποιά θέση ξεκίνησε;

subzer0
15-07-10, 20:41
Τι σε απασχολεί? :hmm:

Spanos
15-07-10, 22:31
Θυμάμαι την κουβέντα που είχαμε περι Σαλπιγγίδη.

subzer0
15-07-10, 22:45
Εγώ πιστεύω πως σε απασχολεί να δεις αν θα παίζει δεξιά.

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς.
Στην εφημερίδα του ΠΑΟΚ εν ονόματι Πράσινη , διάβασα προχτές από ρεπόρτερ του ΠΑΟΚ εν ονόματι Πρασινοφρουρός , πως ο Σαπλιγγίδης θα παίζει δεξιά. Μάλιστα αυτό το συμπέρασμα βγήκε μετά από τις πάρα πολλές προπονήσεις που έχει κάνει ο Σαλπιγγίδης ως τώρα με τον ΠΑΟΚ (πρέπει να ήταν γύρω στις 3) και στις οποίες βέβαια ήταν παρών ο ρεπόρτερ αυτός.
Πάντως τις ίδιες ανησυχίες με εσένα Spanos για το ποια θέση θα παίζει ο Σαλπιγγίδης , τις έχουν και άλλοι φίλοι του Παναθηναϊκού.
Πραγματικά εκτιμάμε το ενδιαφέρον σας.

Από εκεί και πέρα , ο Σαλπιγγίδης θα παίζει σε όποια θέση τον χρειάζεται ο ΠΑΟΚ.
Δεξιά έπαιζε και παλαιότερα στον ΠΑΟΚ , ειδικά τότε που έκανε παπάδες μαζί με τον Μίετσελ.

Rebel Scum
16-07-10, 00:41
Πάντως στο φιλικό δεξιά έπαιξε.

Λογικά εκεί θα παίζει περισσότερο αφού ο Μουσλίμοβιτς μόνο φορ μπορεί να παίξει και το βλέπω απίθανο να παίξει με 2 επιθετικούς ο ΠΑΟΚ (ποιος παίζει με 2 πλέον; )

DOU
16-07-10, 13:30
Αγιαξ παιδακια.:p


Τον Άγιαξ θα αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ… Πρώτος αγώνας στις 27 ή 28 Ιουλίου στο Άμστερνταμ, ρεβάνς στην Τούμπα στις 3 ή 4 Αυγούστου.

Spanos
16-07-10, 13:36
Δύσκολο αλλα περνάει, ο Άγιαξ δεν είναι αυτός που ήταν κάποτε και ο ΠΑΟΚ θα έχει πολύ λαό στην Ολλανδία για συμπαράσταση.

subzer0
16-07-10, 15:08
Άσχημη παράδοση με Ολλανδούς , αλλά δεν μασάμε. :cool:
Δεν υπάρχει Άγιαξ. :p

TermInuS
16-07-10, 17:54
Στην εφημερίδα του ΠΑΟΚ εν ονόματι Πράσινη , διάβασα...
Κ άλλος Τζιγγερικός. :p

Καλή τύχη με τον Αίαντα.Θα τη χρειαστείτε.:(

subzer0
16-07-10, 19:42
Κ άλλος Τζιγγερικός. :p

Όλοι οι μη Παναθηναϊκοί είμαστε Τζιγγερικοί. :p


Καλή τύχη με τον Αίαντα.Θα τη χρειαστείτε.:(

Σ' αυτούς ευχήσου καλή τύχη. :cool: :p

yiapap
16-07-10, 23:22
Χμ...
Απίστευτα δύσκολη αποστολή.
ΑΚΡΙΒΩΣ ότι χρειαζόμαστε!

Valhalla
17-07-10, 02:09
Τέλος το Ανέκδοτο μΠΑΟΚ στο ΤΣ.Λ.:hello

Όσους λένε ότι δεν υπάρχει ο Άγιαξ....κρίμα μωρέ απλά έχασε το Πρωτάθλημα Ολλανδίας στο τσάκ και είναι 100 γκόλ σε όλο το πρωτάθλημα με 4άρες απο δω και απο κει.

subzer0
17-07-10, 09:59
Μας είχες λείψει.
Προφανώς ήσουν απασχολημένος με τα προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-κριματικά της ομάδας στο στο UEFA.
Καλή επιτυχία.

Α και όπως μας έλεγες , δεν είναι ΤΣ.Λ. , είναι προκριματικά ΤΣ.Λ.
Άλλα έλεγες πριν από καιρό , μην το χαλάς τώρα.

Και όταν χάνεις το πρωτάθλημα στην Ολλανδία από κάποια Τβέντε (όχι στο τσακ , όλη την χρονιά πίσω ήταν) είναι τεράστια αποτυχία , ειδικότερα αν έχεις πόσα χρόνια να το πάρεις.

johnson
17-07-10, 10:16
Μα δεν είπε κάτι διαφορετικό τώρα.

Τέλος το "ανέκδοτο" ΠΑΟΚ στο ΤΣ. Λ. (ο ΠΑΟΚ να μπει ΤΣ.Λ).
Δε σημαίνει ότι είναι ήδη στο ΤΣ. Λ..

btw όλοι ξέραμε ότι θα χρειαστεί θαύμα για να μπείτε στους ομίλους.
Και δεν εννοώ τους αγώνες με τον Ajax, αλλά τους επόμενους (εάν περάσετε).

Καλή επιτυχία όπως και να έχει.

subzer0
17-07-10, 10:25
Ευτυχώς από ανέκδοτα έχουμε χορτάσει.

Κανείς ποτέ δεν είπε οτι θα είναι εύκολο.
Άλλο αυτό όμως και άλλο οι διάφοροι με τις μαντικές ικανότητες , που προβλέπουν από τον Μάιο τι θα γίνει.

johnson
17-07-10, 10:40
Ευτυχώς από ανέκδοτα έχουμε χορτάσει.

Κανείς ποτέ δεν είπε οτι θα είναι εύκολο.
Άλλο αυτό όμως και άλλο οι διάφοροι με τις μαντικές ικανότητες , που προβλέπουν από τον Μάιο τι θα γίνει.

Ντάξει τη πλάκα του σου κάνει σχεδόν εκ του ασφαλούς για αυτό που λέει (εκτός αν γίνει το θαύμα που λέμε)... όπως εσύ λες για τα προ-προ-προκριματικά πχ. (τα οποία btw δίνουν βαθμούς στην Ελλάδα)

Άλλωστε εάν επικρατήσει η λογική, και οι 2 ομάδες θα βρίσκονται στους ομίλους της ίδιας διοργάνωσης σε λίγο καιρό. Και τότε δε θα μετράει το πως έφτασε η κάθε μία εκεί, αλλά το τι πορεία θα κάνει στη συνέχεια ;)

Valhalla
17-07-10, 15:06
Στον Ajax παίζει και αυτός ο άσχετος ο Suarez που έχει πετύχει μόνο 50 γκόλ στα τελευταία 49 παιχνίδια ε; Ε ρε γλέντια :p

subzer0
17-07-10, 15:09
Μες στην τρελή χαρά είσαι , ε?

odd
17-07-10, 19:49
Μακάρι να περάσει ο ΠΑΟΚ για να πονέσουν λίγο παραπάνω τα γαβράκια, που άρχισαν τα ευρωπαϊκά λίγο μετά το Μουντιάλ.

subzer0
17-07-10, 20:40
Μα δεν πονάνε αυτοί , για πλάκα τα γράφουν αυτά.

opener
17-07-10, 23:44
"Έφυγε" ο Γιάννης Στέφας
http://www.sport24.gr/html/ent/762/ent.375762.asp

RIP :(

subzer0
18-07-10, 14:22
"Έφυγε" ο Γιάννης Στέφας
http://www.sport24.gr/html/ent/762/ent.375762.asp

RIP :(

Rest In Peace

Valhalla
18-07-10, 21:20
3-1 απο την ομαδάρα την Οφενμπαχ...ευτυχώς που πετάτε σαν ομάδα και ο Αγιαξ είναι χάλια...

subzer0
18-07-10, 22:22
3-1 απο την ομαδάρα την Οφενμπαχ...ευτυχώς που πετάτε σαν ομάδα και ο Αγιαξ είναι χάλια...

Αν και μάλλον αυτός είναι ο στόχος σου , να σε ενημερώσω πως αρχίζεις και κουράζεις. :down: :down: :down:

Παρόλα αυτά μπορείς να συνεχίσεις τα παραληρήματα σου , που άλλωστε είναι μέσα στο χιούμορ και γίνονται για πλάκα και όχι γιατί ακόμα δεν έχεις χωνέψει τι έγινε στην ποδοσφαιρική χρονιά που μας πέρασε.

Αν και δεν σε βλέπω να κρατάς καμιά πισινή... :whistle: :whistle: :whistle:

Burning Skies
19-07-10, 12:47
Ρε Valhalla εισαι πραγματικα offside. Βγαζεις χολη απροκλητα και δεν το καταλαβαινω αυτο. Οτι βλεπω απο καποιους και με οδηγησαν στο να παψω να συμμετεχω σε συγκεκριμενα νηματα το κανεις και εσυ.

Δεν καταλαβαινω τι ζορι τραβας με τον ΠΑΟΚ.

skapetis
19-07-10, 13:39
Υπάρχει και το κουμπάκι με το ignore list.

Πραγματικά ανεκτίμητο. Τους αφήνεις να βράζουν στο ζουμί τους γιατί δεν μπαίνεις στη διαδιακασία να τους απαντήσεις -τους κάβεις ουσιαστικά την τροφή και γλυτώνεις και τους υπόλοιπους.

hammer21
19-07-10, 17:27
Σωστος;) το εχω εφαρμοσει κατα καιρους αλλα η αληθεια ειναι οτι πλεον κρατιεμαι και απλα γελαω...

Valhalla
19-07-10, 18:15
Ρε Valhalla εισαι πραγματικα offside. Βγαζεις χολη απροκλητα και δεν το καταλαβαινω αυτο. Οτι βλεπω απο καποιους και με οδηγησαν στο να παψω να συμμετεχω σε συγκεκριμενα νηματα το κανεις και εσυ.

Δεν καταλαβαινω τι ζορι τραβας με τον ΠΑΟΚ.

Χολή το να πικάρεις τον αντίπαλο που έχασε 3-1 απο την ομάδα Γ ερασιτεχνικής Γερμανίας; Δεν τραβάω συγκεκριμένο ζόρι με τον ΜΠΑΟΚ, απλά πικάρω οποιαδήποτε ομάδα αν μου δωθεί η ευκαιρία. Ακριβώς όπως το έκανα με τον Κωνσταντόπουλο του Βάζελου. Ακριβώς όπως θα κάνουν και σε μας όταν τους δοθεί η ευκαιρία.

Εντάξει τώρα...αν είναι να χάσουμε την ανεκτιμητη και πολύτιμη παρουσία σου απο τα διάφορα αθλητικά νήματα, την επόμενη φορά να μας δώσεις μια λίστα με αποδεκτές για σενα συμπεριφορές να τις ακολουθήσουμε ευλαβικά.:rofl:

Burning Skies
19-07-10, 18:30
Χολή το να πικάρεις τον αντίπαλο που έχασε 3-1 απο την ομάδα Γ ερασιτεχνικής Γερμανίας; Δεν τραβάω συγκεκριμένο ζόρι με τον ΜΠΑΟΚ, απλά πικάρω οποιαδήποτε ομάδα αν μου δωθεί η ευκαιρία. Ακριβώς όπως το έκανα με τον Κωνσταντόπουλο του Βάζελου. Ακριβώς όπως θα κάνουν και σε μας όταν τους δοθεί η ευκαιρία.

Εντάξει τώρα...αν είναι να χάσουμε την ανεκτιμητη και πολύτιμη παρουσία σου απο τα διάφορα αθλητικά νήματα, την επόμενη φορά να μας δώσεις μια λίστα με αποδεκτές για σενα συμπεριφορές να τις ακολουθήσουμε ευλαβικά.:rofl:

Δεν ξεχωριζεις καταστασεις, εκει ειναι το θεμα.

Και εκτος απο αυτο ειρωνευεσαι και σε προσωπικο επιπεδο.

Τι να σου πω... Συνεχισε ετσι... (αλλωστε εσυ εισαι που εκτιθεσαι)

Valhalla
19-07-10, 19:02
Δεν ξεχωριζεις καταστασεις, εκει ειναι το θεμα.

Και εκτος απο αυτο ειρωνευεσαι και σε προσωπικο επιπεδο.

Τι να σου πω... Συνεχισε ετσι... (αλλωστε εσυ εισαι που εκτιθεσαι)

Το ποστ σου που εγώ έκανα quote και απάντησα, ούτε είχε σχέση με το θέμα του νήματος...ούτε βέβαια με τον Άγιαξ και την Οφενμπαχ...ήταν αποκλειστικά προσωπική επιθεση σε μένα...και με κριτικάρεις που σε ειρωνεύομαι; Έλεος...

Burning Skies
19-07-10, 19:12
Το ποστ σου που εγώ έκανα quote και απάντησα, ούτε είχε σχέση με το θέμα του νήματος...ούτε βέβαια με τον Άγιαξ και την Οφενμπαχ...ήταν αποκλειστικά προσωπική επιθεση σε μένα...και με κριτικάρεις που σε ειρωνεύομαι; Έλεος...

Αλλο κριτικη (και μαλιστα σε κοσμιο υφος), αλλο προσωπικη επιθεση. Εγω εκανα κριτικη, εσυ προσωπικη επιθεση (με ειρωνεια).

Σου ειπα ομως οτι δυσκολευεσαι να ξεχωρισεις καταστασεις και προφανως αδυνατεις να δεχθεις και την κριτικη.

Στο "ελεος" συμφωνω παντως...

Valhalla
19-07-10, 19:24
Εγω εκανα κριτικη, εσυ προσωπικη επιθεση (με ειρωνεια).

Εσύ ξεκίνησες την εντελώς off-topic συζήτηση και με ειρωνεύτικες λέγοντας ότι "μπλα μπλα μπλα...σε έχουν οδηγήσει ατομα σαν κι εμενα να αποφεύγεις τα thread".

Αν αυτό δεν είναι ειρωνεία τί είναι.

Κατα τ'άλλα εγώ ούτε επιτέθηκα σε κανέναν Παοκτζή, ούτε σε σένα. Εγώ μίλησα για συγκεκριμένους αγώνες.

Burning Skies
19-07-10, 19:29
Εσύ ξεκίνησες την εντελώς off-topic συζήτηση και με ειρωνεύτικες λέγοντας ότι "μπλα μπλα μπλα...σε έχουν οδηγήσει ατομα σαν κι εμενα να αποφεύγεις τα thread".

Αν αυτό δεν είναι ειρωνεία τί είναι.

Κατα τ'άλλα εγώ ούτε επιτέθηκα σε κανέναν Παοκτζή, ούτε σε σένα. Εγώ μίλησα για συγκεκριμένους αγώνες.

Απλα κατεκρινα συμπεριφορες που ΣΤΗΛΙΤΕΥΑΜΕ οταν τις εξασκουσαν καποιοι στο κοκκινο νημα.
Σε συμπεριφορες αναφερομουν που υιοθετουνται απο καποιους. Οπως και να εχει αν αυτο εσυ το βλεπεις ειρωνεια (που σαφως και ΔΕΝ ειναι) δεν μπορω να κανω κατι.
Και πολυ ασχοληθηκα με την παρτι σου κατι που μου απεδειξες με την αντιδραση σου...

Καλο βραδυ...

Spanos
19-07-10, 19:52
τσκ τσκ τι 'ναι αυτοί οι γαύροι ναούμε

TermInuS
19-07-10, 20:00
Πέσ'τα ρε σπανέ να ουμ μ αυτούς του περίεργους.
Ο Valhalla είναι παιδί του Σωκράτη και ο BS του Μαρινάκι για αυτό βρίζονται.
Πάλι καλά που εμείς στην ομάδα μας δεν έχουμε τέτοια.Φτου φτου φτου.

Burning Skies
19-07-10, 21:58
Πέσ'τα ρε σπανέ να ουμ μ αυτούς του περίεργους.
Ο Valhalla είναι παιδί του Σωκράτη και ο BS του Μαρινάκι για αυτό βρίζονται.
Πάλι καλά που εμείς στην ομάδα μας δεν έχουμε τέτοια.Φτου φτου φτου.

Εγω ειμαι παιδι ΜΟΝΟ του πατερα μου (και οχι του Πατερα). :p

Οι Κοκκαληδες και οι Μαρινακηδες οφειλουν να υπηρετουν την ομαδα (απο την οποια κερδιζουν πολλα) και απο μενα κρινονται με βαση αυτο (οπως και για το αν ξεπερνουν τα ορια).

Και για τον Valhalla δεν εχω την εικονα του "αυλικου" των προεδρων. Για αλλο πραγμα τον εκρινα (και δεν τον εβρισα φυσικα).

Spanos
22-07-10, 13:43
Για να δούμε, θα κάνει παρέλαση;

Τελικά ήμουν υπερβολικά αισιόδοξος για το Βαζάκα της Ιταλίας

Gordito
22-07-10, 14:03
Ελεος.
Ουτε καν επισημο παιχνιδι;

subzer0
22-07-10, 16:43
Ξεφεύγω από τις παραπάνω γραφικότητες , από κάποιους που νομίζοντας πως έχουν για προπονητή τον Μουρίνιο και πιο πριν τον Φαν Χάαλ , κράζουν τους προπονητές των άλλων ομάδων , όπως επίσης δεν σχολιάζω και τους χρησμούς που δίνονται κατ' εξακολούθηση και μετά οι παντογνώστες περηφανεύονται για τις μαντικές τους ικανότητες.

Για μένα η διοίκηση είναι φάουλ από τότε που τελείωσε το πρωτάθλημα.
Φάουλ σε όλους τους τομείς.
Από τον προπονητή και τον μεταγραφικό σχεδιασμό , μέχρι τα οικονομικά και το επικοινωνιακό κομμάτι.
Και συνεχίζει να μου αποδεικνύει πως έχει θολούρα , όταν ακόμα και τώρα διαβάζω πως ο Κοντρέρας πωλείται.
Το ποιος ήταν και είναι ο Μπερέτα σίγουρα δεν τον ξέρει εγώ ή ο Spanos και ο κάθε Spanos. Τον ξέρει καλύτερα αυτός που τον διάλεξε (Βρύζας) και αυτός που τον διάλεξε είναι και αυτός που εισηγήθηκε την απομάκρυνση του.
Αυτό που είδα εγώ στα φιλικά από τον Μπερέτα όμως είναι
- πως η δύναμη μας τα προηγούμενα χρόνια σε επίθεση και άμυνα , τα στημένα , που δείχνουν και τι δουλειά έχει γίνει , ήταν το μεγάλος μείον.
- έβλεπα τον Μπαλάφα στόπερ και δεξί μπακ , τον Φιλομένο αριστερό χαφ , τον Φωτάκη δεξί χαφ και διάφορες άλλες αλχημείες ακόμα και στο τελευταίο φιλικό πριν το ματς με τον Αγιαξ.
- έβλεπα την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος πέρυσι , με τους ίδιους παίχτες να είναι αλλού για αλλού.
- έβλεπα πως χωρίς Ίβιτς , Λίνο , Βιερίνια , δεν υπήρχε κανέναν σχέδιο ανάπτυξης.
- και την ίδια ώρα που ο Άγιαξ δεν ήξερε ποιον έχει προπονητή , δεν ήξερε αν τα αστέρια του θα παίξουν εναντίον του ΠΑΟΚ λόγω μεταγραφής , ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να αλλάξει τρίτη πάσα.
Ακόμα κι έτσι όμως είναι αστείο να ακούω πως όταν επιλέχτηκε ο Μπερέτα του έγιναν συστάσεις για να ακολουθήσει το πλάνο του Σάντος χωρίς πολλές αλλαγές. Ποιον πήραν για προπονητή , εμένα? Δεν περίμεναν οτι θα προσπαθήσει να φέρει τα δικά του πράγματα στην ομάδα?

Και τώρα τρέχουμε.
Πριν αρχίσουμε να τρέχουμε πάντως ήδη βλέπω κι άλλες γραφικότητες του στυλ ,
- η ελληνική νοοτροπία του Ζαγοράκη (όταν κρατούσε τον Σάντος , την ώρα που δεν τον ήθελε κανένας στον ΠΑΟΚ είχε αγγλική νοοτροπία)
- η ομάδα έκανε χαλαρή προετοιμασία (οι μισοί δημοσιογράφοι) , η ομάδα είναι πιασμένη από την σκληρή προετοιμασία (οι άλλοι μισοί)
- οι δημοσιογράφοι του ΠΑΟΚ που πλέον κράζουν τον Σάντος , τον Κονσεισάο , μας έλεγαν για τον διάδοχο του Σάντος σε τακτική και τρόπο σκέψης Μπερέτα , δεν θέλουν τον Αναστασιάδη (κάποιοι από αυτούς).

Και όλοι μαζί έχουμε μια καλή δικαιολογία για το υπόλοιπο της χρονιάς.


Επειδή όμως ετοιμάζω βαλίτσες για Άμστερνταμ και δεν θα αφήσω τίποτα να με πάρει από κάτω , πάρτε να έχετε.

Απίστευτο ποστ οπαδού του ΠΑΟΚ στο φόρουμ του Άγιαξ...

Hallo my dutch friends.. I am writing you from Greece.. to be honest we dont have many chances against you but because PAOK you are, never knows what is going to happen.. so let me tell u some useful infos about our team.. Kostas Chalkias is the best goalkeeper in Greece even though Otto Rechagel chose Little Bunny aka Tzorvas to play in mundial. The only negative about him is that in one of ten matches he can do a mistake that costs our team..
Concerning the defence, as I heard Contreras aka Pinezas will not play in the first match.. So, the central defenders will be Sexy Bruno, who's married with this cheek (in greece we call her kavla - the blondie on this video http://www.youtube.com/watch?v=JM_eLL9cDSA). The other central defender will be either my patriotaki Stelaras Malezas or Zuela aka the Animal because of his size.. Both of them arent as good as Pinezas is but noone knows.. On the right side will play either our new signing Bougiournti (from tunysia) or Sznaucner aka the polish ditch.. On the left side our best player is injured and he will be subtituted be Savini, who played only 2 good matches in the last year..
Concerning the midfielders, Pablo Garcia aka deer hunter ( we call him with that nick cause in summer travels back to uruguay and hunts deers with his friend) and Vitolo aka double lung will play for sure.. if your players want to live and after the match, tell them not to get close to Pablo because he isnt joking. On the right side, will play Dimitris Salpiggidis aka boustaras who sold us for the money and became an hijo de puta Panathinaikos and on the left side Vieirinha, aka porky.. As an AMC will play the serbian emo, aka Ivic who is slower than his own shadow.
The center for will be Zlatan (alani gama to limani) Muslimovic who has many nicknames, such as Bosnian Torghelle, Bouzoukovios, Road Openers etc. He is capable to score a very diffucult goal but he is also capable to lose a very easy one. If the previous night of the game, dont go to greek bouzoukia, maybe he will be a slight threat to your defence.
Last but not least, we changed our coach.. Fernando Santos aka karpouzopsaras/watermelonfisherman knew the team as the back of his hand.. Our new coach, Mario Beretta, needs some time to know the team so here we have a disadvantage..

i hope i helped you

http://www.ajaxfans.net/forum/viewtopic.php?p=159385#p159385
:rofl: :rofl: :rofl:

Και δήλωση Πάμπλο Γκαρσία σε συνέντευξη.


- Πολλές φορές έχει γραφτεί τελευταία στο Διαδίκτυο για ενδιαφέρον της Νασιονάλ του Μοντεβιδέο για την απόκτησή σου. Υπάρχει κάτι που γνωρίζεις εσύ προσωπικά;

"Μου έχουν μεταφέρει διάφορα, αλλά έχω προσπαθήσει να διαβάζω και στο Internet, αλλά η σύνδεση που έχουμε στο ξενοδοχείο είναι πιο αργή από... εμένα και δεν κατάφερα να δω πολλά".
http://www.exedrasports.gr/football/superleague/article/?aid=70370&cid=24

:rofl: :rofl: :rofl:

Όχι θα κάτσω να σκάσω. :p
Άγγελος for president... :cool:

DOU
22-07-10, 19:36
Ερασιτεχνισμος δειχνει το ολο θεμα μπερετα στον Παοκ,και να πεις οτι ηταν βιαστικη επιλογη ,οχι,ειχαν χρονο στον Παοκ να ψαξουν κ να βρουν τον αντικαταστατη του σαντος,ειχαν καταληξει στον δερμιτζακη αλλα προφανως φοβηθηκαν την αντιδραση του κοσμου γιατι ουτε ειχε καμια μεγαλη εμπειρια ο δερμιτζακης ουτε ηταν το ονομα που θα κανει γκελ στο κοσμο του παοκ.

Και αν οντως δεν εγινε καλη προετοιμασια οπως λενε τοτε αυτο μπορει να κοστισει ακομα κ μια ολοκληρη χρονια,τα ειδατε στην ΑΕΚ πως σερνοταν η ομαδα στα 2/3 του πρωταθληματος απο την κακη προετοιμασια που ειχε γινει κ τον κακο προγραμματισμο στις μεταγραφες.


Απο οτι ειπανε στον Αγιαξ μενει τελικα ο γιολ που τον ειχαν τελειωμενο για να φυγει,εχουν κ αυτοι τα προβληματα τους.

Spanos
22-07-10, 19:56
Ξεφεύγω από τις παραπάνω γραφικότητες , από κάποιους που νομίζοντας πως έχουν για προπονητή τον Μουρίνιο και πιο πριν τον Φαν Χάαλ , κράζουν τους προπονητές των άλλων ομάδων , όπως επίσης δεν σχολιάζω και τους χρησμούς που δίνονται κατ' εξακολούθηση και μετά οι παντογνώστες περηφανεύονται για τις μαντικές τους ικανότητες.

Το ποιος ήταν και είναι ο Μπερέτα σίγουρα δεν τον ξέρει εγώ ή ο Spanos και ο κάθε Spanos. Τον ξέρει καλύτερα αυτός που τον διάλεξε (Βρύζας) και αυτός που τον διάλεξε είναι και αυτός που εισηγήθηκε την απομάκρυνση του.


Δε θέλει μαντικές ικανότητες ούτε χρειάζεται να είσαι ο Βρύζας για να προδιαγράψεις το μέλλον κάποιου προπονητή που έχει παίξει μπάλα μέχρι Δ' εθνική με σύντομη καριέρα και μετά ήταν προπονητής σε ομάδες χαμηλών κατηγοριών. Πιστέυω οτι κάτι άλλο παίχτηκε και αποκτήθηκε με πιο μεγάλη πιθανότητα να πέρασαν στον κόσμο το οτι είναι ιταλός, που απο μόνο του αυτό δε λέει τίποτα για να φύγει μετά και να έρθει ο Δερμιτζάκης ή κάποιος άλλος ως αναγκαστική λυση, αφού πρώτα έχουν φύγει τα διαρκείας.

NiKapa
22-07-10, 20:04
Καπου διαβασα οτι ο Βρυζας δεν ηθελε να φυγει ο Μπερετας αλλα ο Ζαγορ διαφωνουσε κλπ..

subzer0
22-07-10, 21:07
...
κάποιου προπονητή που έχει παίξει μπάλα μέχρι Δ' εθνική με σύντομη καριέρα
...

Αστειότατο επιχείρημα για προπονητή το οτι δεν έχει παίξει "πολύ" μπάλα.


...
και μετά ήταν προπονητής σε ομάδες χαμηλών κατηγοριών.

Με την Πάρμα βγήκε Ευρώπη.
Έχει δουλέψει στην Serie A. Αν έχουν πάρει τόσο πολύ τα μυαλά μας αέρα εδώ στην Ελλάδα , που λέμε για έναν προπονητή που έχει δουλέψει - έστω και λίγο - στην Serie A , οτι δεν κάνει για Ελλάδα πριν κιόλας τον δούμε , τότε πάω πάσο.
Αλλά από την στιγμή που θεοποιήθηκε προπονητής που είχε δουλέψει σε μικρές ομάδες τις Ολλανδίας , σαν βοηθός σε Μπαρτσελόνα - Τσέλσι και στον Άγιαξ με παταγώδη αποτυχία , το να μειώνουμε προπονητή που έχει δουλέψει στην Ιταλία χωρίς να τον δούμε , είναι για να γελάμε.


...
αφού πρώτα έχουν φύγει τα διαρκείας.
Ειλικρινά τώρα , πιστεύεις πως ο κόσμος του ΠΑΟΚ θέλει ένα όνομα , ένα μπαμ για να αγοράσει διαρκείας?



Καπου διαβασα οτι ο Βρυζας δεν ηθελε να φυγει ο Μπερετας αλλα ο Ζαγορ διαφωνουσε κλπ..
Το ρεπορτάζ λέει πως ο Βρύζας εισηγήθηκε στον Ζαγοράκη την απομάκρυνση του.

tommygun
22-07-10, 22:54
oπως και να χει, αλλιως ηταν τα δεδομενα στο τελος της περασμενης σεζον για τον ΠΑΟΚ και δυστυχως δεν αξιοποιησε καθολου τη δυναμικη που ειχε.

Να δουμε πως θα παει το πραγμα. Αν τυχον χαθει αυτη η χρονια θα ειναι εγκλημα.
μιλαω για το πρωταθλημα, που κανονικα ο ΠΑΟΚ πρεπει να το διεκδικησει απο την αρχη μεχρι το τελος, ασχετα αν το παρει ή οχι.

τα προκριματικα του CHL ειναι σα να παιζεις τζοκερ. Αν σου κατσει σου αλλαζει τη ζωη, αλλα αν δε σου κατσει, δεν πρεπει να μεινεις εκει και να σκας γιατι μετα την πατησες.

Valhalla
22-07-10, 23:39
Για άλλη μια φορά ο μΠαοκ αποδείγχθηκε κατώτερος των περιστάσεων στο ΤΣ.Λ. Την πρώτη φορά δεν ήξεραν πως να δηλώσουν παίκτες....τώρα έδιωξαν τον προπονητή με το καλημέρα...ενώ είχαν την σίγουρη λύση Σάντος ο οποίος αν μη τι άλλο ήταν πετυχημένος.

subzer0
22-07-10, 23:43
:rofl: :rofl: :rofl:
Τελικά αρχίζει και μ' αρέσει η καζούρα σου.
Έτσι δεν λέγεται αυτό που κάνεις τώρα ή μήπως μπερδεύομαι?

Spanos
22-07-10, 23:57
Με την Πάρμα βγήκε Ευρώπη.


Ψάξτο καλύτερα γείτονα, με την Πάρμα βγήκε Ευρώπη λόγω Καλτσιόπολι, κάπου προς το τέλος τερμάτισε και ευνοήθηκε απο τιμωρίες και μηδενισμούς.

Valhalla
23-07-10, 00:04
:rofl: :rofl: :rofl:
Τελικά αρχίζει και μ' αρέσει η καζούρα σου.
Έτσι δεν λέγεται αυτό που κάνεις τώρα ή μήπως μπερδεύομαι?

Που να δείς τι έχει να γίνει με τον Άγιαξ. Πραγματικά μόνο ο μΠαοκ ενώ έκανε μια τόσο καλή χρονιά, αντί να δείξει τουλάχιστον τη στοιχειώδη σοβαρότητα και να χτυπήσει όσο μπορεί το παιχνίδι με τον Άγιαξ κάνει όσο πιό αντιεπαγγελματικές κινήσεις μπορούσε.

subzer0
23-07-10, 00:18
Ψάξτο καλύτερα γείτονα, με την Πάρμα βγήκε Ευρώπη λόγω Καλτσιόπολι, κάπου προς το τέλος τερμάτισε και ευνοήθηκε απο τιμωρίες και μηδενισμούς.
Sorry , ξέχασα πως το πρωτάθλημα Ελλάδας το 2007–08 το πήρε η ΑΕΚ και το χρεώθηκε ο Κωστένογλου.


Που να δείς τι έχει να γίνει με τον Άγιαξ. Πραγματικά μόνο ο μΠαοκ ενώ έκανε μια τόσο καλή χρονιά, αντί να δείξει τουλάχιστον τη στοιχειώδη σοβαρότητα και να χτυπήσει όσο μπορεί το παιχνίδι με τον Άγιαξ κάνει όσο πιό αντιεπαγγελματικές κινήσεις μπορούσε.

Είσαι συγκινητικός. :clap: :clap: :rofl: :rofl:
Τέτοια συμπαράσταση πραγματικά δεν την περίμενα. :lol:
Τι κάνατε σήμερα με αυτούς που παίζατε?

@ ADSLgr.com All rights reserved.