PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

yiapap
23-07-10, 13:01
Βλέποντας τις μεταγραφές ΠΑΟ/ΟΣΦΠ πάντως θυμίζω αυτά που έγραφα μερικές σελίδες πριν για το τι θα δούμε στη μεταγραφική περίοδο.

Θυμίζω ότι τότε μου λέγατε για τα μεγάλα οικονομικά προβλήματα ΠΑΟ/ΟΣΦΠ.

Άλλη φορά να ακούτε το θείο Yiapap. Μπάλα μπορεί να μην παρακολουθεί μετά μανίας αλλά μια εμπειρία από το πως δουλεύουν οι παράγκες (και οι μεγαλοκαρχαρίες) την έχει :p

wi fi thief
23-07-10, 16:29
Άλλη φορά να ακούτε το θείο Yiapap. Μπάλα μπορεί να μην παρακολουθεί μετά μανίας αλλά μια εμπειρία από το πως δουλεύουν οι παράγκες (και οι μεγαλοκαρχαρίες) την έχει

εσεις οι θειοι, κατι ξερετε απο καρχαριες :p

πιστευω για καλο σας εκατσε η αλλαγη με τον δερμιτζακη, βεβαια μαλακια που δεν τον επελεξε ο θοδωρης απο την πρωτη ωρα και αυτα πληρωνονται.

αγωνιστικα, πιστευω οχι τοσο πολυ, προλαβε και εγινε η αλλαγη ελπιζω, οικονομικα ομως κατι θα κοστισε...:p

μεταγραφικα, ο ΠΑΟΚ προσεθεσε στο πολυ καλο του συνολο εναν απο τους καλυτερους παικτες (και φανατικο οπαδο του) το σαλπι, νομιζω οτι θα πατε καλυτερα απο περυσι αν δεν επαναλαβετε τα λαθη της περσινης χρονιας (που απογοητευτηκατε στην αρχη απο την ευρωπη και χασατε εδαφος) επειδη (αν και απευχομαι) μια αποτυχια στην ευρωπη ισως επαναληφθει φετος, ευχομαι να εχετε διδαχθει απο την περσινη χρονια και να μην την ξαναπατησετε και σας επηρεασει τοσο οσο περυσι στην αρχη του πρωταθληματος :cool:

yiapap
24-07-10, 04:34
εσεις οι θειοι, κατι ξερετε απο καρχαριες :p

πιστευω για καλο σας εκατσε η αλλαγη με τον δερμιτζακη, βεβαια μαλακια που δεν τον επελεξε ο θοδωρης απο την πρωτη ωρα και αυτα πληρωνονται.

αγωνιστικα, πιστευω οχι τοσο πολυ, προλαβε και εγινε η αλλαγη ελπιζω, οικονομικα ομως κατι θα κοστισε...:p

μεταγραφικα, ο ΠΑΟΚ προσεθεσε στο πολυ καλο του συνολο εναν απο τους καλυτερους παικτες (και φανατικο οπαδο του) το σαλπι, νομιζω οτι θα πατε καλυτερα απο περυσι αν δεν επαναλαβετε τα λαθη της περσινης χρονιας (που απογοητευτηκατε στην αρχη απο την ευρωπη και χασατε εδαφος) επειδη (αν και απευχομαι) μια αποτυχια στην ευρωπη ισως επαναληφθει φετος, ευχομαι να εχετε διδαχθει απο την περσινη χρονια και να μην την ξαναπατησετε και σας επηρεασει τοσο οσο περυσι στην αρχη του πρωταθληματος :cool:Ρε μήπως είσαι κρυφοπαοκτσής;; :p
Ο Ιταλός πήρε ΧΧΧΧ€ για να κάνει διακοπές στην Ελλάδα. Ήρθε, έκανε μπάνια, ήπιε σφηνάκια, πήρα κάτι (λίγα ελπίζω) χρήματα... Έφερε άθλια αποτελέσματα για άθλιες εμφανίσεις και μετά...
...


...
<τσουπ>
...
Να σου η λύση!
Ένα μήνα πρίν όλοι θα πέφταν να τον φάνε,,, Σήμερα όμως;
Αχχχχ Απορώ... Απορώ; Γιατί δεν έβαλε τον Αναστασιάδη βοηθό! Μια εικονίτσα ο ένας, μια εικονίτσα ο άλλος! Ε, που θα πάει! Δεν θα νικήσουμε τον Άγιαξ; Με την βοήθεια των "εικονιτσών";

Rebel Scum
24-07-10, 05:57
Γνώμη μου είναι ότι η διοίκηση του ΠΑΟΚ κάνει ό,τι είναι δυνατό με βάση τον διαθέσιμο προϋπολογισμό.

Ναι μεν η απομάκρυνση ενός προπονητή τόσο σύντομα δείχνει το λιγότερο μια αποτυχημένη επιλογή αλλά από την άλλη αν πραγματικά είδαν τόσα προβλήματα ίσως να είναι καλύτερα τώρα, πριν φτάσει εθνική εορτή και ο ΠΑΟΚ έχει μείνει εκτός στόχων.

Το έχω ξαναπεί σε συζητήσεις στο νήμα αυτό αλλά θεωρώ ότι παρόλες τις προσπάθειες των Ζαγοράκη/Βρύζα αν δεν βρεθεί κάποιος να βάλει καλά λεφτά στον ΠΑΟΚ δεν δύναται να είναι ανταγωνιστικός μακροπρόθεσμα.
Και δεν μιλάω για το παρασκήνιο (που και αυτό μπαίνει στην εξίσωση) αλλά για το πρώτο και κύριο συστατικό της επιτυχίας...καλούς παίκτες.
Αν δεν έρθει ο χρηματοδότης ο ΠΑΟΚ (και η κάθε ομάδα) θα αρκεστεί σε καλές προσπάθειες όπως η περσινή.

wi fi thief
24-07-10, 10:48
κρυφο... οχι γιαννη

φανερα απο μικρο παιδι συμπαθω τον ΠΑΟΚ, ο πατερας μου και οι περισσοτεροι κολλητοι μου ειναι ΠΑΟΚτζηδες, ΜΟΝΟ οταν παιζει με τον κιτρινο δικεφαλο ποδοσφαιρο δεν τον υποστηριζω.

μου αρεσει παρα πολυ η νοοτροπια πολλων οπαδων του οι οποιοι, οπως κι εγω, δεν επελεξαν την ομαδα που ευκολα θα επαιρνε -ή μαλλον θα αγοραζε κυριολεκτικα- πρωτιες για να ειναι ετσι περηφανοι -με τα λεφτα καποιου θειουλη- στο σχολειο και στα καφενεια...

ητανε πολυ πιο ευκολο την περιοδο που ειμασταν κι εμεις πιτσιρικαδες, αν θελαμε μια ομαδα που να μας δινει ικανοποιηση μεσω τιτλων και πρωτοσελιδων, να επιλεγαμε γαυροβαζελο...

βεβαια, στεναχωριεμαι που πολλοι ΠΑΟΚτζηδες (και αλλοι μη γαυροβαζελοι) βαζουνε και την ΑΕΚ στον ΠΟΚ αλλα ισως δεν εχουνε μεγαλο αδικο, αφου και πολλοι ΑΕΚτζηδες το κανουνε...

να φανταστεις, το ωραιοτερο πραγμα που ακουσα για την ομαδα μου τα τελευταια 35 χρονια που καταλαβαινω τον εαυτο μου ειναι το


«Αν εσείς πιστεύετε πως οι ΑΕΚτζήδες γίνονται επειδή η ομάδα κατακτά πρωταθλήματα, κάνετε λάθος. Η ΑΕΚ δεν έχει οπαδούς επειδή κερδίζει πρωταθλήματα. Εγώ δεν έγινα ΑΕΚ όταν η ομάδα ήταν πρωταθλήτρια. Αν κάποιος θέλει να γίνει μία ομάδα επειδή θέλει να κερδίζει, ας γίνει Ολυμπιακός. Εμείς θέλουμε να φτιάξουμε μία ομάδα που θα παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Φυσικά και θέλουμε να παίρνουμε πρωτάθλημα, αλλά πρώτος στόχος είναι να έχουμε την καλύτερη ομάδα. Παρασκηνιακά πάντως δεν είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε τίποτα».

http://www.e-erevna.gr/story.aspx?ID=32144.0000

(απαντηση σε ερωτηση για το οτι η ΑΕΚ εχει χρονια να παρει κουπα και χανει ετσι πιτσιρικαδα/πελατεια που επιλεγει γαυρο ή βαζελο...)

πιστευω οτι και οι περισσοτεροι ΠΑΟΚτζηδες το ασπαζονται, εγω αυτοι που ξερω οντως, δυστυχως δεν μπορω να πω το ιδιο και για τους ΑΕΚτζηδες...

δυστυχως για μενα και για την ΑΕΚαρα μου, ο ανθρωπος που το ειπε (οντας ενα απο τα μεγαλυτερα ειδωλα της και εκεινη τη στιγμη προεδρος της ομαδας) φαγωθηκε απο τους ιδιους τους οπαδους τους ή τουλαχιστον την πλειοψηφια τους (που δεν μπορεσαν να αντεξουνε -προφανως- το χλευασμο των «αντιπαλων» για τα περι δηθεν σμικρυνσης αλλα και επειδη ακριβως επελεξαν ομαδα που θα κερδαει πασει θυσια και με ολους τους τροπους απλα εκαναν λαθος στο χρωμα και εγιναν κιτρινοι «γαυροι»...) καθαιρεθηκε και απο τη θεση του και απο τις καρδιες τους και οχι μονο αλλα ακομα χλευαζεται και λασπολογειται για αυτη και αλλες παρομοιες εξωβαλκανικες δηλωσεις...

ξερω οτι και στον ΠΑΟΚ ισως υπαρχουνε ατομα που θα λιθοβολουσαν το ειδωλο τους αν δηλωνε δημοσια και επισημα κατι τετοιο, αλλα πιστευω οτι ειναι λιγοι.

ελπιζω να με πιανεις, δεν ειναι η πρωτη (αλλα ουτε και η τελευταια) φορα που γραφω κατι αναλογο και στο νημα σας και παραδεχομαι το ποσο αγαπω και ζηλευω τον ΠΑΟΚ και τη νοοτροπια των οπαδων του (τουλαχιστον οπως την αντιλαμβανομαι εγω και ελπιζω να μην κανω λαθος) :cool:

yiapap
24-07-10, 16:12
Χωρίς να θέλω να σου πάω κόντρα, για τον ΠΑΟΚ δεν είναι τόσο "αγνά" τα κίνητρα. Μην ξεχνάς ότι εδώ είναι Σαλλονίκη. Δεν επιλέγεις να γίνεις ΟΣΦΠ/ΠΑΟ! Αυτό το σενάριο δεν παίζει αν γεννηθείς εδώ ;)

Rebel Scum
24-07-10, 17:05
@ wifi με την ίδια ρομαντική λογική όσοι υποστηρίζουν μικρές ομάδες είναι 1000 φορές πιο αξιέπαινοι και αισθηματικοί. Η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ μπορεί να μην παίρνουν τους τίτλους του γαυροβάζελου όπως λες αλλά κάτι έχουν να περιμένουν, ένα πρωτάθλημα, ένα κύπελλο, μια καλή ευρωπαϊκή εμφάνιση. Οι οπαδοί των άλλων ομάδων τι περιμένουν; Την παραμονή στην κατηγορία ή την έξοδο στην Ευρώπη μια φορά στα 10 χρόνια;

Επιπλέον το έχω ξαναπεί και θα το φωνάζω....όλοι σχεδόν επιλέγουμε ομάδες σε ηλικία που όλες αυτές ανώτερες ιδέες περί φανέλας και ιστορίας είναι αδύνατο να γίνουν αντιληπτές.

Οπότε ναι μεν η ΑΕΚ ή ο ΠΑΟΚ ή ο Άρης βγάζουν μεν ένα ρομαντισμό που δεν υπάρχει στον ΠΑΟ και τον ΟΣΦΠ αλλά λίγο μέτρο στο πόσο υπέροχοι και διαφορετικοί είστε ;)

wi fi thief
24-07-10, 17:21
@ wifi με την ίδια ρομαντική λογική όσοι υποστηρίζουν μικρές ομάδες είναι 1000 φορές πιο αξιέπαινοι και αισθηματικοί

φυσικα και ειναι! μονο που εγω μιλησα στο νημα του ΠΑΟΚ σαν ΑΕΚτζης

αν εγραφα στο νημα πχ του πανιωνιου, του ηρακλη ή του ΑΟ 3καλα, θα εδινα κι εκει αναλογα (και περισσοτερα) :respekt:

και φυσικα δεν μιλησα για ολους τους ΠΑΟΚτζηδες ουτε για τους πολλους ΑΕΚτζηδες αλλα για την δικη μου αισθηση που πηγαζει απο τις δικες μου εκτιμησεις και τροπο σκεψης και τον δικο μου περιγυρο και εμπειριες :cool:

τα υπολοιπα ειναι αποψεις σου, εγω εχω τις δικες μου, τις ανελυσα οσο καλυτερα μπορουσα στο προηγουμενο σεντονι (και μαλιστα με παραθεση που λεει πολλα για τη νοοτροπια μου και τα γουστα μου) και τις εχω αναλυσει πολλες φορες με αφορμη το χαρακτηρισμο «γαυρος» που αποδιδω στους τιτλομανεις, εχω κανει απειρες κουβεντες, δεν θα το ξανακανω σημερα γιατι εχει ζεστη και βαριεμαι :p

το μετρο που χρησιμοποιω για το ποσο διαφορετικοι και υπεροχοι ειμαστε (οι ΠΑΟΚτζηδες πολυ περισσοτερο, οι ΑΕΚτζηδες λιγοτερο) απο τους γαυροβαζελους (απο τους γαυρους περισσοτερο, απο τους βαζελους λιγοτερο), ειναι απολυτα δικο μου -υποκειμενικοτατο- θεμα, και δεν προκεται να το αυξομειωσω επειδη διαφωνεις, ευχαριστω για την συμβουλη παντως ;)

Rebel Scum
24-07-10, 17:26
φυσικα και ειναι! μονο που εγω μιλησα στο νημα του ΠΑΟΚ σαν ΑΕΚτζης και φυσικα δεν μιλησα για ολους τους ΠΑΟΚτζηδες ουτε για τους πολλους ΑΕΚτζηδες αλλα για την δικη μου αισθηση που πηγαζει απο τις δικες μου εκτιμησεις και τροπο σκεψης και τον δικο μου περιγυρο

αν εγραφα στο νημα του πανιωνιου, θα εδινα κι εκει αναλογα (και ισως περισσοτερα) :respekt:

τα υπολοιπα ειναι αποψεις σου, εγω εχω τις δικες μου, τις ανελυσα παραπανω και αν διαφωνεις δικαιωμα σου

το μετρο που χρησιμοποιω για το ποσο διαφορετικοι ειμαστε καποιοι ειναι απολυα δικο μου θεμα, ευχαριστω για την συμβουλη παντως ;)

Και εγώ την άποψη μου καταθέτω δεν διεκδικώ κάποιο αλάθητο. Δεν προσπαθησα να σε πατρονάρω σε καμία περίπτωση.

Αλλά, αν θέλεις φυσικά, ένα σχόλιο για αυτό που αναφέρω για την ηλικία στην οποία επιλέγουμε ομάδα.

wi fi thief
24-07-10, 17:43
Αλλά, αν θέλεις φυσικά, ένα σχόλιο για αυτό που αναφέρω για την ηλικία στην οποία επιλέγουμε ομάδα.

εγω οταν ημουνα πιτσιρικος ολοι επελεγαν ομαδα κατα σειρα: ειτε για λογους οικογενειακους, ειτε εντοπιοτητας, ειτε δημοφιλιας/πλειοψηφιας, ειτε για τους τιτλους, το καζο στο σχολειο και στις αλανες, τα λεφτα κιασ τις ηχηρες μεταγραφες και ονοματα

και σημερα, αν βγαλεις τους δυο πρωτους λογους που ειναι απολυτα κατανοητοι και διαχρονικοι, οι υπολοιποι ισχυουν ακομα περισσοτερο...;)

ειναι πολυ πιο ευκολο για ενα παιδακι πχ απο την καρδιτσα που δεν το πιεζουνε οι συγγενεις του να γινει χ ομαδα, να γινει γαυρος ή βαζελος απ' οτι ΑΕΚτζης, ΠΑΟΚτζης, αρειανος κλπ.

δεν ξερω αν με καταλαβαινεις αλλα οι ΠΑΟΚτζηδες με καταλαβαινουνε, γι' αυτο το γραφω εδω ;)

υγ: ξαναδιαβασε λιγο το προγουμενο ποστ μου, γιατι εκανα καποιες μικροδιορθωσεις και προσθηκες :oops:

αν και δεν αλλαζουνε το νοημα, ισως σε κανουν να κατανοησεις καλυτερα το τι θελω να πω :cool:

δεν πιστευω οτι με πατροναρεις ρε rebel, απολαμβανω τις κουβεντες μαζι σου γι' αυτο τις κανω αλλωστε, απλα θελω να τονισω οτι το μετρο σε τετοια απολυτως μη μετρησιμα θεματα δεν μπορει ποτε να ειναι αντικειμενικο, εχει να κανει με παρα πολλες προσωπικες παραμετρους και αυτο ειναι το καλο της υποθεσης αλλωστε, με πιανεις;

Rebel Scum
24-07-10, 18:18
εγω οταν ημουνα πιτσιρικος ολοι επελεγαν ομαδα κατα σειρα: ειτε για λογους οικογενειακους, ειτε εντοπιοτητας, ειτε δημοφιλιας/πλειοψηφιας, ειτε για τους τιτλους, το καζο στο σχολειο και στις αλανες, τα λεφτα κιασ τις ηχηρες μεταγραφες και ονοματα

και σημερα, αν βγαλεις τους δυο πρωτους λογους που ειναι απολυτα κατανοητοι και διαχρονικοι, οι υπολοιποι ισχυουν ακομα περισσοτερο...;)

ειναι πολυ πιο ευκολο για ενα παιδακι πχ απο την καρδιτσα που δεν το πιεζουνε οι συγγενεις του να γινει χ ομαδα, να γινει γαυρος ή βαζελος απ' οτι ΑΕΚτζης, ΠΑΟΚτζης, αρειανος κλπ.

δεν ξερω αν με καταλαβαινεις αλλα οι ΠΑΟΚτζηδες με καταλαβαινουνε, γι' αυτο το γραφω εδω ;)

υγ: ξαναδιαβασε λιγο το προγουμενο ποστ μου, γιατι εκανα καποιες μικροδιορθωσεις και προσθηκες :oops:

αν και δεν αλλαζουνε το νοημα, ισως σε κανουν να κατανοησεις καλυτερα το τι θελω να πω :cool:

δεν πιστευω οτι με πατροναρεις ρε rebel, απολαμβανω τις κουβεντες μαζι σου γι' αυτο τις κανω αλλωστε, απλα θελω να τονισω οτι το μετρο σε τετοια απολυτως μη μετρησιμα θεματα δεν μπορει ποτε να ειναι αντικειμενικο, εχει να κανει με παρα πολλες προσωπικες παραμετρους και αυτο ειναι το καλο της υποθεσης αλλωστε, με πιανεις;

Ναι τώρα γίνεσαι πιο αντιληπτός :p

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτά που λες. Απλά προσπαθώ να εξηγήσω αυτό που εγώ πιστεύω. Ότι ουσιαστικά οι διαφορές μεταξύ των οπαδών της κάθε ομάδας είναι λίγες όσο αφορά στο γιατί υποστηρίζουν την εκάστοτε ομάδα.
Οι αρχές τις οποίες προσδίδουμε στην κάθε ομάδα έρχονται εκ των υστέρων και ουσιαστικά είναι θεωρώ μια αποτύπωση των προσωπικών μας αξιών και πεποιθήσεων πάνω στην ομάδα που "έτυχε" να γίνουμε σε μια ηλικία μικρή.

Όπως εσύ λες ότι η ΑΕΚ σου γεμίζει επειδή έχει παίξει ωραία μπάλα, δεν είναι τόσο βρώμικη όσο ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ κτλ με τον ίδιο τρόπο μπορεί να σου πει κάποιος οπαδός του ΟΣΦΠ ότι δεν τον αντιπροσωπεύει η παράγκα αλλά οι ρίζες του ΟΣΦΠ στην φτώχεια του λιμανιού και των ανθρώπων του μεροκάματου.
Αυτά δεν λένε κάτι για τις ομάδες αλλά για τον καθένα μας προσωπικά.

Εγώ πχ λέω ότι μου αρέσουν οι γενικά χαμηλοί τόνοι που πρεσβευει ο ΠΑΟ σαν αστική ομάδα. Αλλά αυτό δεν το ήξερα όταν έγινα ΠΑΟ στα 5-6 χρόνια μου για λόγους που πλέον δεν θυμάμαι.

subzer0
25-07-10, 17:47
Το καραβάνι μας ξεκινάει εντός ολίγου για Άμστερνταμ.
Αντε καλό μας ταξίδι και με την νίκη.
Ευκαρια να ξαναπάω στο μουσείο του Βαν Γκογκ. :whistle:

See ya.

MaFiOzOs_GR
25-07-10, 19:50
θα ανέβεις και συ με την εκδρομή στο άμστερνταμ;;; :respekt:

Ζηλέυω... :worthy:

Άιντε μωρή ΠΑΟΚΑΡΑ πάμε και όπου μας βγάλει, because PAOK you are. :cool:

xabikos
27-07-10, 21:43
Συνέβησαν πάρα πολλά στην ομάδα και δυστυχώς όχι θετικά. Όπως είχα γράψει και την τελευταία φορά η έλλειψη χρημάτων μας στοιχίζει πάρα πολύ μιας και στην ουσία εκτός του Σαλπιγγίδη δεν ενισχυθήκαμε καθόλου πράγμα που έπρεπε να γίνει. Επίσης έγινε μεγάλος λάθος στο θέμα του προπονητή. Μέχρι στιγμής δεν μας είχε συνηθίσει αυτή η διοίκηση σε τέτοιου είδους κινήσεις. Γνώμη μου είναι πως από την αρχή αφού ήθελαν τον Δερμιτζάκη έπρεπε και να τον πάρουν άσχετα τι θα έλεγε ο κόσμος. Έτσι και αλλιώς αυτοί χρεώθηκαν και το λάθος με τον Μπερέτα. Όπως και να έχει ότι έγινε έγινε και όλοι κρίνονται για τις πράξεις τους.
Μπροστά μας έχουμε μια ιστορική πρόκληση. Είναι μια πολύ δύσκολη υπόθεση οι αγώνες με τον Άγιαξ. Η ομάδα σαφώς και δεν είναι στην καλύτερη φάση αλλά και ο αντίπαλος δεν είναι και αυτός στα καλύτερά του. Φυσικά όταν μιλάμε για παιχνίδια Ch L τότε και γι αυτούς είναι τα πιο σημαντικά της χρονιάς μιας και αν μείνουν από έξω αυτόματα χάνουν και πολλά λεφτά και έναν σημαντικό στόχο. Για μας μια ενδεχόμενη πρόκριση αυτόματα θα λύσει πολλά προβλήματα μιας και θα εξασφαλιστούν κάποια χρήματα και η ομάδα θα πάει χωρίς άγχος στον επόμενο γύρο μιας και θα έχει εξασφαλίσει τους ομίλους του Europa League.
Προσωπικά είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος πως μπορεί να βγει κάτι καλό αρκεί να παίξουμε σαν ΠΑΟΚ και να τα δώσουμε όλα. Σαφώς και ο αντίπαλος είναι το φαβορί μιας και υπερτερεί και ατομικά και σε ταλέντο αλλά στο ποδόσφαιρο παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.
Καλή επιτυχία αύριο στην καψούρα μας και ελπίζω την άλλη τετάρτη στην Τούμπα να πανηγυρίζουμε!

dimfarma
28-07-10, 08:15
Δεν πειράζει ας κάνουμε μια αξιοπρεπείς εμφάνιση και στα δύο παιχνίδια, ξεκινώντας από σήμερα.http://www.paok24.com/dbimg/news/1300_front.jpg

wi fi thief
28-07-10, 14:51
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΟΚ! :clap:
μαγκες, εχω καλο προαισθημα :oneup:

ααα ρε τυχερακια sub ξερω σε ποιο μουσειο εισαι τωρα :twisted:

IoStefo1
28-07-10, 15:08
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΟΚ! :clap:
μαγκες, εχω καλο προαισθημα :oneup:

ααα ρε τυχερακια sub ξερω σε ποιο μουσειο εισαι τωρα :twisted:

Λες να είναι σ`αυτό;:twisted:

http://www.panoramio.com/photo/7399943

wi fi thief
28-07-10, 15:25
οοχι, εννουσα το σπιτι της αννας φρανκ ή το de hortus (http://www.hortus-botanicus.nl/) :lol:

σε αυτο που λες τι να κανει; αφου τα αξιοθεατα ειναι πισω απο τον αη νικολα σε βιτρινες :twisted:

μπορει να παει στο γνωστο ιντερνετ καφε και να μας πει ο ιδιος που ειναι και τι κανει...:p

hammer21
28-07-10, 21:55
Λιγο εκπροθεσμα, αλλα καλη επιτυχια σημερα.Η λουζερια που δερνει τον Αιαντα στους προκριματικους των τελευταιων χρονων πρεπει να σας δινει δυναμη.:oneup:

Spanos
28-07-10, 23:20
Mπράβο ρε Χαλκιά το πνιξες το κουνέλι :down:

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 78 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

Αυτά είναι :worthy:

hammer21
28-07-10, 23:26
Ελα μωρη ΠΑΟΚΑΡΑ....εχω τρελα μες το μυαλο σε λεω:D:D

tommygun
28-07-10, 23:46
μπραβο στους ακρως τρελλους και ασπρόμαυρους :D

NiKapa
28-07-10, 23:49
..στο aek365 λες κι επαιζε η Αεκ!
Αντε να δουμε :oneup:

hammer21
28-07-10, 23:51
Με λιγη σοβαροτητα το εχετε.Αν και φαινεται πως ησασταν και λιγο τυχεροι σημερα(οτι καταλαβα απο την περιγραφη στο ραδιο δεν εχω νοβα, μπορει να λεω π1πες).Στην Τουμπα θα μπουν σαν χεσμενοι, ειναι σιγουρο.Κοιτα να δεις που θα γινει μαγκας ο Παυλακης:p

DOU
29-07-10, 00:04
Τυχερο αποτελεσμα σε μια κακη βραδια απο αγωνιστικης αποψης για τον παοκ,αλλα δεν εχει και πολυ σημασια,ο παοκ γιαυτο πηγε ,για το αποτελεσμα κ το πηρε.Ωραιο τελειωμα ο ιβιτς.:oneup:

Ο αγιαξ ειχε καποιες καλες ευκαιριες τις οποιες δεν τις εκμεταλευτηκε,ειχε την κατοχη της μπαλας,προηγηθηκε απο τραγικο λαθος της αμυνας του παοκ,αλλα γενικως δεν επεισε οτι ειναι η μεγαλη ομαδα που θα πρεπει να φοβηθει ο παοκ,η που εχει τους παικταραδες,με εξαιρεση τον σουαρες που ηταν παντα επικινδυνος κ 1-2 αλλους δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο.

Τωρα στην κολασμενη τουμπα οι ολλανδοι σιγουρα θα δυσκολευτουν ,γιατι πλεον αυτοι κυνηγανε και χρειαζονται το γκολ,ο παοκ ακομα κ με ισοπαλια βολευεται.

wi fi thief
29-07-10, 00:05
σταθηκε και τυχερος μιας και ο αγιαξ ητανε καλυτερος (ειδικα στο α') αλλα εστι παιρνονται αποτελεσματα σε αυτα τα ματς
στο β' βελτιωθηκε πολυ και εβαλε και ωραια γκολαρα.
μου αρεσε πολυ που δεν επεσε η ψυχολογια του στο β και τελικα τα καταφερε
μεγαλο αποτελεσμα, σημαντικο το γκολ ακομα και αν εχανε 2-1, τωρα το 1-1 ειναι ιδανικο.
το χρειαζοτανε πολυ αυτο το αποτελεσμα ο ΠΑΟΚ ειδικα αυτη την περιοδο
μπραβο μαγκες :clap: μπραβο ΠΑΟΚ :oneup:
αααα ρε τυχερε sub επεσες πανω στη περιπτωση και θα το θυμασαι αυτο τα ταξιδι με τον καλυτερο τροπο :cool:

ΥΓ προς ΑΕΚτζηδες: μπερδεψαμε τα χρωματα παλι; :p ΣΩΣΤΟΙ :oneup:

kadronarxis
29-07-10, 00:34
Μεγάλη ομάδα.
Φοβερό γκολ ο Ίβιτς με τέλεια πάσα από Σάλπι.

Πάμε όλοι μαζί:
Είσαι μια ουσία, ουσία μαγική
είσαι ένα βότανο μοναδικό στη γη
όπου και να παίζεις,θα σ'ακολουθώ
....

μπράβο στα παιδιά που πήγαν στο γήπεδο.
Είδα Κύμινα,Κολινδρό,Αιδηψός και άλλα πολλά.

άντε γεράααααααααα!!!

Burning Skies
29-07-10, 00:39
Τωρα εμαθα το αποτελεσμα.
Μπραβο ρε παιδια. Μακαρι να κουνησετε το σεντονι! :oneup:

Spanos
29-07-10, 00:48
Με λιγη σοβαροτητα το εχετε.Αν και φαινεται πως ησασταν και λιγο τυχεροι σημερα(οτι καταλαβα απο την περιγραφη στο ραδιο δεν εχω νοβα, μπορει να λεω π1πες).Στην Τουμπα θα μπουν σαν χεσμενοι, ειναι σιγουρο.Κοιτα να δεις που θα γινει μαγκας ο Παυλακης:p

Τυχεροί αλλα στο τέλος μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου, audaces fortuna jucat γιατι δε μπορεί να είναι ολοι μια ζωή τυχεροί και ο γαύρος άτυχος, πρέπει να το έχεις.

Ronin
29-07-10, 01:23
Μπράβο ρε Παοκάρα!! :oneup: :respekt:

subzer0
29-07-10, 02:01
Παρα πολύ τυχεροί στο πρώτο ημίχρονο , αρκετά καλοί στο δεύτερο.
Περισσότερες αναλύσεις από αύριο.
FORZA ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!!!!!!

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 6 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

broadcasting from Amsterdam.
Είμαι ο subzer0 και είμαι καλά. :p

Rebel Scum
29-07-10, 02:05
Τα συχαρίκια μου !!

Με μια καλή εμφάνιση στο δεύτερο παιχνίδι περνάει.

yiapap
29-07-10, 02:06
broadcasting from Amsterdam.
Είμαι ο subzer0 και είμαι καλά. :pΠρίν φύγεις... φάε ένα κεΐκάκι... και για μας :p!!!

Rebel Scum
29-07-10, 02:11
χορτοφαγικά; :p

Unreal
29-07-10, 10:09
Πάντως ακόμα και αν περάσουμε τον Άγιαξ, έχουμε ακόμα ένα προκριματικό γύρο πριν τους ομίλους, σωστά?

johnson
29-07-10, 10:25
Πάντως ακόμα και αν περάσουμε τον Άγιαξ, έχουμε ακόμα ένα προκριματικό γύρο πριν τους ομίλους, σωστά?

Σωστά, αλλά θα σιγουρέψετε τη θέση στους ομίλους του Europa. :oneup:

wi fi thief
29-07-10, 11:06
broadcasting from Amsterdam.
Είμαι ο subzer0 και είμαι καλά. :p

εισαι ωραιος :cool:

DOU
29-07-10, 12:09
Ο χαλκιας ειπανε 6 εβδομαδες εξω,να τονισουμε εδω περα οτι και οι 2 τερματοφυλακες του παοκ χτες ειχανε προβλημα στις εξοδους κ στο να πιασουν την μπαλα,δεν θυμαμαι ποσες φορες τους εφυγε μεσα απο τα χερια αλλα ηταν πολλα τα λαθη ασχετα αν δεν κοστισαν τελικα.

skapetis
29-07-10, 14:17
Τι έγινε ρε μάγκες, πού είναι η ingore list μου;;; Ούτε ένας να πει συγχαρητήρια;;; :rofl:

Κουράγιο παλληκάρια, είναι και το ματς της τούμπας, μπορεί να κάνουμε εκεί καμιά γκέλα και να χαρείτε τελικά. Προς το παρόν απολαύστε τον (πικρό) καφέ που σας κέρασε χθες η ΠΑΟΚάρα.

:respekt: σε κάποια παλληκάρια (spanos, burning, rebel κλπ) που πανηγύρισαν το αποτέλεσμα μαζί μας!

Δικέφαλε τρελαίνομαι!!!!!!!!

johnson
29-07-10, 14:35
Χαλαρώστε μάγκες.

Χθες είχατε τη τύχη με το μέρος σας και λογικά στη τούμπα θα προκριθείτε γιατί αποκλείεται να παίξετε ξανά τόσο χάλια.
Το χ που πήρατε δε το αξίζατε, αλλά μαγκιά σας.
Επίσης, αυτός o busaiddi πρέπει να είναι καλύτερος και από τον Μέλμπεργκ (στο βόλλευ).
Πάλι καλά να λέτε που δεν έδωσε τίποτα.

Seitman
29-07-10, 15:34
Χαλαρώστε μάγκες.

Χθες είχατε τη τύχη με το μέρος σας και λογικά στη τούμπα θα προκριθείτε γιατί αποκλείεται να παίξετε ξανά τόσο χάλια.
Το χ που πήρατε δε το αξίζατε, αλλά μαγκιά σας.
Επίσης, αυτός o busaiddi πρέπει να είναι καλύτερος και από τον Μέλμπεργκ (στο βόλλευ).
Πάλι καλά να λέτε που δεν έδωσε τίποτα.

Ορίστε??? Εξ ιδίων τα αλλότρια κρίνετε κύριε???

johnson
29-07-10, 15:44
Ορίστε??? Εξ ιδίων τα αλλότρια κρίνετε κύριε???

Τι υποτίθεται ότι πρέπει να απαντήσω τώρα;
Το έψαξα (http://www.google.gr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%CE%95%CE%BE+%CE%B9%CE%B4%CE%AF%CF%89%CE%BD+%CF%84%CE%B1+%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CF%8C%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1) πάντως.

Seitman
29-07-10, 16:08
Το είχα φανταστεί ότι δεν θα ήξερες πως να απαντήσεις. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά :oneup:
Ας το εκφράσω αλλιώς: Στο σπίτι του κρεμασμένου, δε μιλάνε για σχοινί

johnson
29-07-10, 16:12
Το είχα φανταστεί ότι δεν θα ήξερες πως να απαντήσεις. Δεν πειράζει. Καλή καρδιά :oneup:

Και τώρα απλά το σιγούρεψες υποθέτω. :whistle:
Anyway, πάντα καλή καρδιά :oneup:


Ας το εκφράσω αλλιώς: Στο σπίτι του κρεμασμένου, δε μιλάνε για σχοινί
Όρισε τον κρεμασμένο, το σχοινί και αυτούς που (δε) μιλάνε για αυτό. Και επίσης γιατί δε θα έπρεπε να μιλάνε τελικά (εάν μιλάνε).

Δυσκολεύομαι να φανταστώ τους ρόλους αυτούς, όταν μιλάμε για ευρωπαϊκό αγώνα.

Seitman
29-07-10, 16:21
Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου φίλε μου και ούτε θέλω να ξεκινήσω flame war. Κουβέντα κάνουμε.
Απλά φίλε μου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να υπάρχει φθόνος σε κάτι που έχει καταφέρει κάποιος άλλος.
Να συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν το αξίζαμε το Χ. Το πήραμε όμως και δε μας το έδωσαν εξωαγωνιστικοί παράγοντες ;)
Να συμφωνήσω ότι ο Μέλμπεργκ είναι καλύτερος στο βόλεϋ από τον πως_τον_λένε...

Αλλά...
Στο Champion's Leauge παίζει ο πως_τον_λένε και ο Μέλμπεργκ παίζει βόλεϋ

johnson
29-07-10, 16:35
Αλλά...
Στο Champion's Leauge παίζει ο πως_τον_λένε και ο Μέλμπεργκ παίζει βόλεϋ

Ποιο Champions League ρε παιδιά ήμαρτον... όλος ο κόσμος ξέρει ότι η μπάλα επιπέδου Champions League (αλλά και οι ομάδες που το απαρτίζουν) παίζεται από τους ομίλους και έπειτα. Και δε μιλάω για Ελλάδα. Όλοι θεωρούν ως ματς CL τα ματς των ομίλων και έπειτα.

Seitman
29-07-10, 16:46
Α γειά σου!!!

Είπες τη λέξη κλειδί: "Θεωρούν" ;)
Και ως γνωστόν, άλλο η θεωρία και ΑΛΛΟ η πράξη. Διότι η πράξη λέει "Προκριματικά για τους ομίλους του Champion's League"

Και η "ομαδάρα" του Μέλμπεργκ παίζει στην Αλβανία... Δεν είμαι ρατσιστής αλλά όπως και να έχουν τα πράγματα, άλλο η ποδοσφαιρική Αλβανία και άλλο η Ολλανδία.

........Auto merged post: seitman πρόσθεσε 4 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να σου και πω κάτι άλλο????

Δε με χάλασε που ο Μέλμπεργκ (νομίζει ότι) παίζει ποδόσφαιρο και όχι βόλεϋ. Μου έκανε δώρο δύο "τεμάχια" :oneup:

johnson
29-07-10, 17:09
Δηλαδή συγγνώμη.

α) Από τη πλευρά των φιλάθλων.
Κάθε χρόνο που προσπαθείτε να βγείτε Champions League, όλο το νταβαντούρι γίνεται για να φτάσετε έως τα προκριματικά του;
Προφανώς και όχι.

β) Από τη πλευρά όλου του υπόλοιπου κόσμου
Με μια πορεία πχ. έως τα playoff, δε θα σας θυμάται κανείς ως μια ομάδα που συμμετείχε στο CL το 2010. Δε θα σας σχολιάσει κανείς. Δε θα υπάρξετε αντιμέτωποι με κάποιο θηρίο. Δε θα αποκτήσετε τίποτα από τα πολλά οφέλη (χρήματα, προβολή, αναγνωρισιμότητα, διεκδίκηση αποτελέσματος απέναντι σε top ομάδες στυλ barca/real/chelsea/inter και μάχες που ίσως γράψουν ιστορία)


Εσείς παρακολουθήσατε τη ματσάρα "Tre Fiori - Rudar" ;
Μήπως και η ομαδάρα η SHERIFF πέρσι ήταν στο Champions League ;

Μα ελάτε τώρα, ποιον κοροιδεύουμε;

Champions League (αυτό που θέλουμε και εννοούμε όλοι), είναι οι όμιλοι και έπειτα.
Όλα τα άλλα πιο πριν είναι π1π3ς. Και είναι μαλακία που συμμετέχουμε σε αυτά. Μαλακία, όχι επίτευγμα.

End of Story. Μη πείτε πουθενά παραέξω ότι παίζετε στο Champions League και γελάει ο κόσμος.
Παίζεται για το Champions League. Όλος ο κόσμος, δυστυχώς ή ευτυχώς, έτσι το αντιλαμβάνεται παντού.

Valhalla
29-07-10, 17:24
Εγώ το χάρηκα πάντως που πήγατε ισοπαία...γιατί τώρα που έχετε και ελπίδες θα φατε ακόμα μεγαλύτερη πίκρα. :rofl:

Rebel Scum
29-07-10, 17:26
Όχι πάλι ρε παιδιά το αν τα προκριματικά του CL είναι CL ή όχι :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.