PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
05-08-10, 17:04
Κριμα πραγματικα παιδια για χθες. Βλεποντας πως χασατε την προκριση μεσα απο τα χερια σας θυμηθηκα αναλογα "ξενερωματα" που τρωγαμε εμεις κατα καιρους (ενδεικτικα ειναι με την Liverpool πριν λιγα χρονια και με την Γιουβε πριν περισσοτερα χρονια οταν ο Ελε εκανε την εξοδο του Μεσολογγιου).
Ξερω λοιπον ποσο ενοχλητικο ειναι να την πατησεις ετσι και ενω η προκριση ηταν στα χερια σου, επειδη η ομαδα σου ουσιαστικα αυτοκτονησε.
Και ξερω και ποσο ενοχλητικο ειναι να σε δουλευουν μετα απο τετοιες ηττες.

Αυτα κατα τη γνωμη μου οφειλονται καθαρα στην ψυχολογια που καποτε δεν ειχαμε ουτε εμεις και που ειναι φυσικο να μην εχει ο ΠΑΟΚ. Ειναι θεμα χρονου ομως να αλλαξει αυτο αρκει να συνεχισετε να ειστε ανταγωνιστικοι (που σας το ευχομαι).

johnson
05-08-10, 21:31
Καλά όταν μιλάτε για χρήματα και μεταγραφές, και μόνο που κάποιος παίκτης γεννιέται Ολλανδός, έχει αυτόματα μεγαλύτερη αξία από τον αντίστοιχο Έλληνα. Αν δε το γνωρίζετε, παίξτε manager και θα το καταλάβετε.

Επίσης, μην ακούω για Suarez και κουραφέξαλα γιατί πχ. και ο Τουρέ ήταν 3 φορές μεγαλύτερο ταλέντο, μεγαλύτερο και από τον πολυδιαφημισμένο Huntelaar αλλά και τον vd wiel.

Μην ακούω ότι οι Έλληνες παίκτες δεν αξίζουν γιατί όλοι ξέρουμε ότι ο Τοροσίδης και ο κάθε Τοροσίδης που δε πάει εξωτερικό, ΔΕΝ έχει μικρότερη αξία από τον κάθε Παπασταθόπουλο που παίζει στη Μίλαν και το κάθε Παπαδόπουλο που σε 2-3 χρόνια θα παίζει στη Μπάγερν.

Ίσως και εσείς να υποτιμάτε τους Έλληνες στη τελική.

George978
05-08-10, 21:42
Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά...
Πρόσεχε μόνο μη γίνει ανέκδοτο (πάλι :whistle:) ο ολυμπιακός σήμερα και που θα πας να κρυφτείς

κοντά είναι ...

johnson
05-08-10, 22:06
κοντά είναι ...

Μετά τον ΠΑΟΚ ίσως αποκλείσει και τον ΟΣΦΠ, ποτέ δε ξέρεις.

yiapap
05-08-10, 22:07
Αν δε το γνωρίζετε, παίξτε manager και θα το καταλάβετε.Το πιο αποστωμοτικό ποδοσφαιρικό επιχείρημα που έχω διαβάσει εδώ και χρόνια.
Πάσο!

(υγ. Football Manager rulez :p)

johnson
05-08-10, 22:13
Το πιο αποστωμοτικό ποδοσφαιρικό επιχείρημα που έχω διαβάσει εδώ και χρόνια.
Πάσο!

(υγ. Football Manager rulez :p)

Μα είναι γεγονός ότι η Εθνικότητα παίζει τεράστιο ρόλο στη τιμή.
Άλλες ακαδημίες (και Εθνικές) εδώ, άλλες εκεί κλπ. Το manager το εξομοιώνει πολύ σωστά.

Manager ftw αλλά θέλεις ξεχωριστή ζωή για να το χαρείς στο maximum :(

yiapap
05-08-10, 22:20
Manager ftw αλλά θέλεις ξεχωριστή ζωή για να το χαρείς στο maximum :(Είμαι στο 2027 και ντρέπομαι να πω πόσες ώρες γράφει το κοντέρ :p

johnson
05-08-10, 22:31
Είμαι στο 2027 και ντρέπομαι να πω πόσες ώρες γράφει το κοντέρ :p

Ωχ ωχ, μικρός που έπαιζα το cm01/02 σαν τρελός, κάποια στιγμή το addictiveness rating μου έγραφε: "remember, breathing is not optional" :lol:

skapetis
05-08-10, 23:12
Τέλος το ανέκδοτο μΠΑΟΚ...μου άρεσε που στο 1-0 κάποιοι είχαν ελπίδες. Οι σοβαρές ευρωπαϊκές ομάδες ενα 10λεπτο φορτσάρουιν και μας έχουν για πλάκα...όπως και έγινε. Φαινόταν απο χιλιόμετρα ότι οι παίκτες του Άγιαξ βαριόνταν να κουνθηθούν.


Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά...
Πρόσεχε μόνο μη γίνει ανέκδοτο (πάλι :whistle:) ο ολυμπιακός σήμερα και που θα πας να κρυφτείς

:rofl: α, ρε seitman, να σου πω ότι δεν το περίμενα να πέσεις μέσα, ψέματα θα είναι :rofl:

Τέλος και το ανέκδοτο ΘΡΥΝΟΣ λοιπόν σήμερα Valhalla, ελπίζω να είσαι ικανοποιημένος από την ομαδούλα σου και να σου προσφέραμε αρκετή ψυχανάλυση σ'αυτό το θρεντ για να αντιμετωπίσεις την κατάσταση ;)

άντε τώρα να κλάψατε όλοι μαζί στο θρεντ σας, αφού πλέον έχετε σοβαρότερα προβλήματα από το τί έκανε η μΠαοκάρα. :whistle:

Ελπίζω τώρα να καθήσεις και να σκεφτείς πόσο εγωπαθής και κομπλεξικός ήσουν τόσο καιρό που πόνταρες στην αποτυχία του παοκ γιατί αν μη τι άλλο, και από μικρότερη ομαδούλα αποκλειστήκατε και μπάλα απ'ότι φαίνεται δεν πρόκειται να παίξετε (και) φέτος. :twisted:

Burning Skies
05-08-10, 23:16
Sorry παιδια αλλα με το να απαντατε σε τετοια σχολια δεν διαφερετε ιδιαιτερα... ;)

johnson
05-08-10, 23:22
Sorry παιδια αλλα με το να απαντατε σε τετοια σχολια δεν διαφερετε ιδιαιτερα... ;)

Χαχα γιατί εσύ πίστευες ότι διαφέρουν; :)

skapetis
05-08-10, 23:25
Sorry παιδια αλλα με το να απαντατε σε τετοια σχολια δεν διαφερετε ιδιαιτερα... ;)

burning, δεν μπηκα στο θρεντ κανενός άλλου για να βγάλω χολή, τα απωθημένα μου και όποιοδήποτε άλλο ψυχολογικό πρόβλημα και να πρήζω άτομα άλλης ομάδας ΕΠΙ ΜΗΝΕΣ.

Γι'αυτό το παραπάνω σου σχόλειο το απορρίπτω χωρίς δεύτερη κουβέντα ώς μη σοβαρό και εκτός πραγματικότητας.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ κάποιων από εμάς εδώ μέσα με τον valhalla, ούτε εγώ βλέπω να διαφέρεις μαζί του ιδιαίτερα :evil:


Edit: από τα άτομα της ignore list μου που σπεύδουν να ποστάρουν, πρέπει να πόνεσε πολύ η Μακάμπι σήμερα :oneup:

Burning Skies
05-08-10, 23:30
burning, δεν μπηκα στο θρεντ κανενός άλλου για να βγάλω χολή, τα απωθημένα μου και όποιοδήποτε άλλο ψυχολογικό πρόβλημα και να πρήζω άτομα άλλης ομάδας ΕΠΙ ΜΗΝΕΣ.

Γι'αυτό το παραπάνω σου σχόλειο το απορρίπτω χωρίς δεύτερη κουβέντα ώς μη σοβαρό και εκτός πραγματικότητας.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ κάποιων από εμάς εδώ μέσα με τον valhalla, ούτε εγώ βλέπω να διαφέρεις μαζί του ιδιαίτερα :evil:


Edit: από τα άτομα της ignore list μου που σπεύδουν να ποστάρουν, πρέπει να πόνεσε πολύ η Μακάμπι σήμερα :oneup:

Καλα οταν καταλαβεις τι λεω τα ξαναλεμε...

skapetis
05-08-10, 23:35
Καλα οταν καταλαβεις τι λεω τα ξαναλεμε...

Και οταν καταλάβεις τι λέω εγω και σε ποιόν αναφέρομαι ονομαστικά, τα ξαναλέμε επίσης.

Burning Skies
05-08-10, 23:42
άντε τώρα να κλάψατε όλοι μαζί στο θρεντ σας,

Ναι δικιο εχεις, σε παρεξηγησα.... :hmm:

skapetis
05-08-10, 23:48
Καλα οταν καταλαβεις τι λεω τα ξαναλεμε...


Ναι δικιο εχεις, σε παρεξηγησα.... :hmm:

Τώρα που τα "ξαναλέμε", να υποθέσω ότι θεωρείς πως "κατάλαβα τι λες";

Φαντάζομαι δεν μπορείς να αρνηθείς ότι εκτός του valhalla βγάλαν χολή ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ σ'αυτό το θρεντ, και σ΄αυτούς αναφέρομαι. Δεν χρειάζεται να βαθιά σκέψη για να το καταλάβεις ότι εσύ (τη στιγμή τουλάχιστον εκείνη) δεν είσουν ούτε στην ignore list μου, ούτε μεσα σ'αυτά τα άτομα.

Τώρα αν βάζεις τον εαυτό σου μέσα σ'αυτούς, το μόνο που έχω να πω είναι ότι όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται και τελικά καταλήγει εκεί που νόμιζε ότι βρισκόταν. Welcome to The List (c)

Burning Skies
05-08-10, 23:57
Οτι να'ναι... :yawn:

Seitman
06-08-10, 09:25
Ρε παιδιά...
Ότι έγινε, έγινε. Όχι βία στα γήπεδα, έχει τοοοοοοοοοοοοοόσο χώρο απ' έξω.

Και για να διευκρινίσω κάποια πράγματα όσο αφορά τον άτομό μου.
Δεν έχω κανένα κόμπλεξ με τα χρώματα, είτε οπαδικά είτε κομματικά. Όταν σπούδαζα στην παρέα είμασταν 1 "ολυμπιακός", 1 "αεκτζής" και 1 παναθηναϊκος μαζί με εμένα. Και κάναμε παρέα γιατί κανένας δεν είχε κόμπλεξ και κόλλημα του τι ομάδα είναι κάποιος και από που είναι, καθώς επίσης έχουμε σε πάρα πολλά "άσχετα" παιχνίδια της ΑΕΛ, καθότι ήμασταν Λάρισα ;)
Αλλά εδώ βλέπω κάτι άτομα, μικρής ηλικίας (τόσο βιολογικά όσο και εγκεφαλικά) να βγάζουν απωθημένα. Μέχρι ενός σημείου δεν έδινα σημασία, αλλά κάποια στιγμή έρχεται η σταγόνα που ξεχειλίζει το βαρέλι. Δε γίνεται να δέχομαι έμμεσα προσβολές και να μην αντιδρώ.

Και αυτά τα είπα γιατί ο φίλος Burning Skies, παράθεσε κάτι που έγραψα αναφέροντας ότι δεν είμαστε καλύτεροι. Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου Burning, από τη στιγμή που προκαλούμαι δε θα πρέπει να απαντήσω? Θα μου πεις ότι θα μπορούσα να ήμουν λιγότερο προκλητικός. Ε μα αφού προσπάθησα να είμαι όσο γίνεται "ευγενικός" και κάποιοι δεν ήθελαν να καταλάβουν, τους τα είπα στη γλώσσα τους μπας και... Αλλά δυστυχώς και πάλι στου κουφού την πόρτα...

Τέλος πάντων... Κάποιοι είπαν ότι έπεσα μέσα σε ένα σχόλιο που έκανα. Από τη μία δεν το ήθελα αλλά από την άλλη κάποια άτομα, κυρίως από εδώ, με "ώθησαν" να το γράψω. Δε θα σχολιάσω το αποτέλεσμα, ούτε θα κάνω καζούρα. Γιατί απλά εδώ μέσα δεν έχω κάποιον φίλο οπαδό του ολυμπιακού να "πειράξω". Θα "πειράξω" και μάλιστα χοντρά τα άτομα που ξέρω και με ξέρουν και δε θα νομίζουν ότι βγάζω χολή και κόμπλεξ.

Και κάτι τελευταίο. Οι γιαγιά μου, έλεγε ότι βλέπουμε την καμπούρα του άλλου και την σχολιάζουμε γιατί η δική μας είναι πίσω. Ας προσπαθήσουμε λοιπόν να δούμε την δική μας καμπούρα πρώτα και μετά να ασχοληθούμε με τους άλλους.

Αυτά τα λίγα και πάντα με χριστιανική οδήγηση και μακρυά από τις ακολασίες αγαπητοί εν forum αδερφοί/αδερφές (βιολογικές, όχι τεχνητές ε)...
Ουπς... Αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο εεεεε θρεντ ήθελα να πω.
Καλημέρα μας

subzer0
06-08-10, 11:03
Οι έξι πιθανοί αντίπαλοι

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο τα γκρουπ με τους πιθανούς αντιπάλους του ΠΑΟΚ στα πλέϊ οφ του Europa League. Ο ΠΑΟΚ έχει έξι πιθανούς αντιπάλους.

Η UEFA αποφάσισε και χώρισε τις ομάδες ανά γκρουπ. Ο ΠΑΟΚ είναι στο τελευταίο, άρα θα μάθει αργά μετά τις 15:00 τον αντίπαλό του.

Αυτός θα είναι οριστικά, ένας εκ των: Βιγιαρεάλ, ΦενέρΜπαχτσέ, Μάντσεστερ Σίτυ, Οντένσε, Δυναμό Ζάγκρεμπ, Λοκομοτίβ Μόσχας.

Η κλήρωση ξεκινάει στις 14:30 και το PAOK24 θα έχει live ενημέρωση. Θα ακολουθήσει ρεπορτάζ για την ομάδα που θα βρει απέναντί του ο ΠΑΟΚ 19 και 26 Αυγούστου.
http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=1490


Ένταξη. Δεν έχει ολλανδική μέσα. :cool:
Περνάμε. :p

Burning Skies
06-08-10, 11:09
Και αυτά τα είπα γιατί ο φίλος Burning Skies, παράθεσε κάτι που έγραψα αναφέροντας ότι δεν είμαστε καλύτεροι. Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου Burning, από τη στιγμή που προκαλούμαι δε θα πρέπει να απαντήσω? Θα μου πεις ότι θα μπορούσα να ήμουν λιγότερο προκλητικός. Ε μα αφού προσπάθησα να είμαι όσο γίνεται "ευγενικός" και κάποιοι δεν ήθελαν να καταλάβουν, τους τα είπα στη γλώσσα τους μπας και... Αλλά δυστυχώς και πάλι στου κουφού την πόρτα...


Σαφως και να απαντησεις φιλε μου. Και δεν ενοχλησε το δικο σου σχολιο. Ημουν σαφης τι ηταν απαραδεκτο.

Χαιρομαι παντως που υπαρχουν και ατομα που μπαινουν στην διαδικασια να κανουν διαλογο για να λυσουν τις οποιες παρεξηγησεις.

Seitman
06-08-10, 12:05
Ένταξη. Δεν έχει ολλανδική μέσα. :cool:
Περνάμε. :p

Κρύβε λόγια... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

subzer0
06-08-10, 12:09
Κρύβε λόγια... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Σαν να βλέπω μπροστά μου τον Μπέλαμι της Μάντσεστερ Σίτι , να βάζει γκολ στην Τούμπα και να μας κάνει τα δικά του. :rofl: :rofl:

dimfarma
06-08-10, 12:30
Σαν να βλέπω μπροστά μου τον Μπέλαμι της Μάντσεστερ Σίτι , να βάζει γκολ στην Τούμπα και να μας κάνει τα δικά του. :rofl: :rofl:

Σε 2 ώρες θα το μάθουμε πια ομάδα/ομάδες θα παίξουν ο ΠΑΟΚ,ο ΑΡΗΣ, η ΑΕΚ.
Και ο Ολυμπιακός :)

Seitman
06-08-10, 12:35
Σαφως και να απαντησεις φιλε μου. Και δεν ενοχλησε το δικο σου σχολιο. Ημουν σαφης τι ηταν απαραδεκτο.

Χαιρομαι παντως που υπαρχουν και ατομα που μπαινουν στην διαδικασια να κανουν διαλογο για να λυσουν τις οποιες παρεξηγησεις.

Μα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Όπως θα κατάλαβες δεν έχω καμία όρεξη να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις και flame wars. Αυτό που θέλω είναι να γίνεται ένας υγιείς διάλογος, χωρίς κατινιές.

MaFiOzOs_GR
06-08-10, 13:58
Αυτά τα λίγα και πάντα με χριστιανική οδήγηση και μακρυά από τις ακολασίες αγαπητοί εν forum αδερφοί/αδερφές (βιολογικές, όχι τεχνητές ε)...
Ουπς... Αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο εεεεε θρεντ ήθελα να πω.
Καλημέρα μας

Αν μίτοι άλλο (ελπίζω να μην το σκότωσα... :p) ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα με βαθύ χριστιανικό αίσθημα...

Ρωτήστε και τον παπά Χρήστο (http://sport24.gr/football/omades/Paok/o_pathr_xrhstos_sto_associated_press.451451.html)! :respekt:

Άντε και καλή μας τύχη σήμερα μπας και σώσουμε την παρτίδα...

Για σου παπά, παπά.......

subzer0
06-08-10, 15:04
Φενερμπαχτσέ. :cool:
Τσιρίλο πάνω σε Γκουίθα και θα γίνει χαμός... :p

Rebel Scum
06-08-10, 15:05
Να δεις πως θα κάνει ο παπάς τώρα που θα πάτε στην Τουρκιά!!:p

Δεν είναι και ότι καλύτερο η κλήρωση...απέφυγε μεν ο ΠΑΟΚ ομάδες που θα ήταν αποκλεισμένος από σήμερα αλλά υπήρχαν και άλλες πιο εύκολες.

subzer0
06-08-10, 15:18
Για μένα το χειρότερο με αυτήν την κλήρωση δεν είναι η ομάδα της Φενέρ αλλά οτι ήδη αρχίσανε τα εθνικιστικά παραληρήματα , πράγμα το οποίο απεχθάνομαι.

Καθαρά αγωνιστικά η Φενερ το τελευταίο διάστημα πάει από σφαλιάρα σε σφαλιάρα.
Έχασε πρωτάθλημα και ΤΣ.Λ. στην έδρα της από πολύ μικρότερες σε αξία ομάδες και πλέον μετά και τον αποκλεισμό της από την επόμενη φάση του ΤΣ.Λ. , έχει και οικονομικό πρόβλημα.
Αυτό βέβαια μπορεί να μην είναι και τόσο καλό για εμάς.
Επίσης η Φενέρ και παιχταράδες έχει και εμπειρία από τέτοιες διοργανώσεις.

Και τέλος το γεγονός πως στην προηγούμενη φάση αποκλείστηκε από μια ομάδα σαν την Γιουνγκ Μπόις , που είναι πολύ μικρότερης δυναμικότητας , ελπίζω να αποτρέψει τους γνωστούς μας εδώ στο φόρουμ , από το να την ανακηρύξουν νικήτρια από τώρα στις μεταξύ μας αναμετρήσεις. :whistle: :whistle:

skapetis
06-08-10, 18:55
Να δεις πως θα κάνει ο παπάς τώρα που θα πάτε στην Τουρκιά!!:p

Δεν είναι και ότι καλύτερο η κλήρωση...απέφυγε μεν ο ΠΑΟΚ ομάδες που θα ήταν αποκλεισμένος από σήμερα αλλά υπήρχαν και άλλες πιο εύκολες.


Καποτε ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από την μέρα της κλήρωσης απο την Αρσεναλ αλλά φαίνεται ότι κάποιος ξέχασε να το πει στο Ζήση Βρύζα και την υπόλοιπη ομάδα ... :whistle:


Και τέλος το γεγονός πως στην προηγούμενη φάση αποκλείστηκε από μια ομάδα σαν την Γιουνγκ Μπόις , που είναι πολύ μικρότερης δυναμικότητας , ελπίζω να αποτρέψει τους γνωστούς μας εδώ στο φόρουμ , από το να την ανακηρύξουν νικήτρια από τώρα στις μεταξύ μας αναμετρήσεις. :whistle: :whistle:

Καλά, περίμενε λίγο ... :twisted:

johnson
06-08-10, 19:48
Καποτε ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από την μέρα της κλήρωσης απο την Αρσεναλ αλλά φαίνεται ότι κάποιος ξέχασε να το πει στο Ζήση Βρύζα και την υπόλοιπη ομάδα ... :whistle:
Καλά, περίμενε λίγο ... :twisted:

Αυτό γίνεται με όλες τις ομάδες. Κάποια στιγμή κάνουν την έκπληξη, κάποια στιγμή αποτυγχάνουν να κάνουν το αυτονόητο.

Τι ακριβώς περιμένετε να ακούσετε; Είσαστε το αουτσάιντερ και αν περάσετε θα είναι έκπληξη.

kadronarxis
06-08-10, 20:23
Φοβερή κλήρωση.
Η μητέρα όλων των μαχών.
Περιμέναμε χρόνια τέτοιο μάτς.
Το μάτς είναι ζωής ή θανάτου.


Ο Π.Α.Ο.Κ θα τιμήσει το όνομά του για άλλη μια φορά.

Rezwalker
06-08-10, 22:40
Τι ακριβώς περιμένετε να ακούσετε; Είσαστε το αουτσάιντερ και αν περάσετε θα είναι έκπληξη.

Η Γιουνγκ Μποις που απεκλεισε την Φενερ πριν λιγες μερες ειναι καλυτερη ομαδα απο τον ΠΑΟΚ? :hmm:

IoStefo1
06-08-10, 22:55
Φοβερή κλήρωση.
Η μητέρα όλων των μαχών.
Περιμέναμε χρόνια τέτοιο μάτς.
Το μάτς είναι ζωής ή θανάτου.


Ο Π.Α.Ο.Κ θα τιμήσει το όνομά του για άλλη μια φορά.

Και η Α.Ε.Κτζηδες στο πλευρό σας, γιατί το Κ;) έχει σημασία για μας.

johnson
06-08-10, 23:06
Η Γιουνγκ Μποις που απεκλεισε την Φενερ πριν λιγες μερες ειναι καλυτερη ομαδα απο τον ΠΑΟΚ? :hmm:

Όχι, αλλά έκανε την έκπληξη.
Εκτός αν υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι τα "νέα αγόρια" είναι καλύτερη ομάδα από τη φενέρ, που δε νομίζω :p

yiapap
06-08-10, 23:38
Ενώ γενικά είμαι πράος τύπος και δεν θέλω να ξύνω πληγές... Αλλά...
Ρε σεις... Η Μακάμπι Τελ Αβίβ... Έχει και ποδοσφαιρική ομάδα; :rofl:

Και με αυτή την εύθημη νότα...
Μια χαρά είναι η κλήρωση.
Η FB είναι σαφώς ανώτερη του ΠΑΟΚ αλλά όχι εκτός των κυβικών του. Ο δικός μου φόβος ήταν να παίξουμε με κάποια από τις υπερομάδες (Manchester City) ή με καμιά... Μακάμπι.
Πιστεύω ότι ο παρόν ΠΑΟΚ αν κάνει κάτι θα το κάνει με μια ομάδα της δυναμικής της FB!

Τα υπόλοιπα περί εθνικισμών είναι στη σφαίρα της φαντασίας-της προβοκάτσιας και θα ήθελα να μην τα αναπαραγάγουμε. Τελεία.

johnson
07-08-10, 01:27
Ενώ γενικά είμαι πράος τύπος και δεν θέλω να ξύνω πληγές... Αλλά...
Ρε σεις... Η Μακάμπι Τελ Αβίβ... Έχει και ποδοσφαιρική ομάδα; :rofl:



Μα εσείς έπρεπε να το ξέρετε καλύτερα αυτό.

Maccabi faced Greek club PAOK Thessaloniki on the 3rd round. Maccabi won in Greece 2:1, after that got a technical win because PAOK played inleegal player (match awarded 3:0) and at home Maccabi finish the job with a 1:0 victory that sent them to the UEFA Champions League for their first time in history.

Μιλάμε πάντα για την ίδια maccabi (tel aviv), 6 χρόνια πριν. Ούτε εγώ ήθελα να ξύνω πληγές αλλά... μιλάμε για την ίδια ομάδα. :twisted:

Seitman
07-08-10, 06:16
Ενώ γενικά είμαι πράος τύπος και δεν θέλω να ξύνω πληγές... Αλλά...
Ρε σεις... Η Μακάμπι Τελ Αβίβ... Έχει και ποδοσφαιρική ομάδα; :rofl:

Και με αυτή την εύθημη νότα...
Μια χαρά είναι η κλήρωση.
Η FB είναι σαφώς ανώτερη του ΠΑΟΚ αλλά όχι εκτός των κυβικών του. Ο δικός μου φόβος ήταν να παίξουμε με κάποια από τις υπερομάδες (Manchester City) ή με καμιά... Μακάμπι.
Πιστεύω ότι ο παρόν ΠΑΟΚ αν κάνει κάτι θα το κάνει με μια ομάδα της δυναμικής της FB!

Τα υπόλοιπα περί εθνικισμών είναι στη σφαίρα της φαντασίας-της προβοκάτσιας και θα ήθελα να μην τα αναπαραγάγουμε. Τελεία.

Μην ανησυχείς φίλε μου...
Την έχουμε τη Φενέρ. Το λέει και το Football Manager :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::whistle:
Για την Μακάμπι όμως δε βρήκα τίποτα εκεί. Τυχαίο??? Δε νομίζω:whistle:

Rebel Scum
07-08-10, 12:26
Καποτε ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από την μέρα της κλήρωσης απο την Αρσεναλ αλλά φαίνεται ότι κάποιος ξέχασε να το πει στο Ζήση Βρύζα και την υπόλοιπη ομάδα ... :whistle:

Ναι ρε Skarpeti αλλά αυτά συμβαίνουν μια φορά στο τόσο....και η Ελλάδα πήρε euro αλλά δε λέμε ότι την έχει την Ισπανία πχ.

sakis_the_fraud
07-08-10, 15:11
Παιδια τζαμπα ασχολειστε με ολα τα αλλα τα γατακια. Μην τους δινετε αξια. Αγνοηστε τους.

Στα δικα μας τωρα, κατι πρεπει να γινει εκει πισω...

Ο Cirillo πρεπει να φαει παγκο, αλλα πρεπει να δουμε σε τι κατασταση ειναι ο Μαλεζας και αυτος ο Ζουελα που πηγαμε και πηραμε. Λετε να παιξουν στο φιλικο με την Παρτιζαν;

Θα ηθελα επισης να δω μπροστα την τριπλετα των τελευταιων λεπτων στο ματς με τον αγιαξ, αριστερα βιερινια, δεξια σαλπι και κορυφη μουσλιμοβιτς ή φιλομενο.



Υ.Γ. Εχω ακουσει για μια φημη οτι ο Παοκ κοιταει τον Ιβανσιτς, εχει ακουσει κανενας αλλος κατι ή ειναι ραδιο αρβυλα;

skapetis
07-08-10, 18:56
Ναι ρε Skarpeti αλλά αυτά συμβαίνουν μια φορά στο τόσο....και η Ελλάδα πήρε euro αλλά δε λέμε ότι την έχει την Ισπανία πχ.

κατ'αρχη μάθε να διαβάζεις σωστά ένα όνομα. Δεν είναι πιο δύσκολο από να κερδίσεις π.χ. μια Μακάμπι. :p

από κει και μετά, μια και η ομάδα σου δεν έχει αποκλείσει ποτέ ομάδα επιπέδου arsenal αλλά αντιθέτως τρωει 5αρες και 7αρες, ας το κάνει πρώτα και μετά μιλάμε για το τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει ο παοκ ;)

NiKapa
07-08-10, 19:02
..κι ο Αθηναικος παρ'ολιγο να αποκλεισει την Μαντσ. Γιουναιτεντ εκεινης της εποχης ε και ?
Ελεος δηλ ..α κι ο Rebel ειναι βαζελος κι ακρως μετριοπαθης ..

subzer0
07-08-10, 20:00
Παραλίγο?
What is this παραλίγο?

NiKapa
07-08-10, 20:10
Ναι δεν θυμαμαι καλα γι αυτο ..θυμαμαι την ισοπαλια ..:rolleyes:

subzer0
07-08-10, 20:44
Δεν με κατάλαβες.
Και ο ΠΑΟΚ παραλίγο να αποκλείσει την Μπαγιερν , την Μπενφίκα , τον Άγιαξ κτλ.
Το παραλίγο δεν λέει τίποτ απολύτως.
Ακόμα κι έτσι ομως το παραδειγμα του Αθηναϊκού , του ΠΑΟΚ με την Άρσεναλ και πολύ περισσοτερο της εθνικης Ελλάδος που πήρε το Euro , μας δείχνει πως δεν πρέπει να αναδεικνύουμε το νικητή από την ώρα της κλήρωσης. Μα την κλήρωση δεν αποκλείστηκε και δεν πέρασε ποτέ κανένας.

Rebel Scum
07-08-10, 22:46
κατ'αρχη μάθε να διαβάζεις σωστά ένα όνομα. Δεν είναι πιο δύσκολο από να κερδίσεις π.χ. μια Μακάμπι. :p

από κει και μετά, μια και η ομάδα σου δεν έχει αποκλείσει ποτέ ομάδα επιπέδου arsenal αλλά αντιθέτως τρωει 5αρες και 7αρες, ας το κάνει πρώτα και μετά μιλάμε για το τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει ο παοκ ;)

sorry για το όνομα αλλά αρπάζεσαι χωρίς λόγο.

Αυτό που είπα δεν πρέπει να το εκλαμβάνεις σαν προσπάθεια υποτίμησης του ΠΑΟΚ. Και η ομάδα μου (ο ΠΑΟ για να μην μπερδευόμαστε) αν έπεφτε με Λίβερπουλ ή Γιουβέντους θα της έδινα λίγες πιθανότητες πρόκρισης.

Δεν λέω ότι ο ΠΑΟΚ θα ήταν αποκλεισμένος 100% αλλά στο στοίχημα τα λεφτά μου εκεί θα τα έβαζα αν το έβλεπα ψυχρά; Εσύ δηλαδή που θα τα έβαζες;

Τέλος διάβασε λίγο τα μηνύματα μου στο νήμα...και θα διαπιστώσεις αν έχω βγάλει ποτέ χολή για τον ΠΑΟΚ.

skapetis
07-08-10, 23:47
sorry για το όνομα αλλά αρπάζεσαι χωρίς λόγο.

Αυτό που είπα δεν πρέπει να το εκλαμβάνεις σαν προσπάθεια υποτίμησης του ΠΑΟΚ. Και η ομάδα μου (ο ΠΑΟ για να μην μπερδευόμαστε) αν έπεφτε με Λίβερπουλ ή Γιουβέντους θα της έδινα λίγες πιθανότητες πρόκρισης.

Δεν λέω ότι ο ΠΑΟΚ θα ήταν αποκλεισμένος 100% αλλά στο στοίχημα τα λεφτά μου εκεί θα τα έβαζα αν το έβλεπα ψυχρά; Εσύ δηλαδή που θα τα έβαζες;

Τέλος διάβασε λίγο τα μηνύματα μου στο νήμα...και θα διαπιστώσεις αν έχω βγάλει ποτέ χολή για τον ΠΑΟΚ.


αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει κανένα προδιαγεγραμμενο αποτέλεσμα. Εσύ ο ίδιος τα γύρισες τώρα από το 'απο τώρα αποκλεισμένος' σε 'θα εδινα λίγες πιθανότητες πρόκρισης'. και ναι, το αρχικό το εξέλαβα σαν προσπάθεια υποτίμησης του παοκ. Ούτε για στοιχήματα μίλησες ούτε για κάτι άλλο. Είπες "θα ήταν απο τώρα αποκλεισμένος".

Δεν ξέρω τι ηττοπάθειες κουβαλάει ο καθένας και η ομαδα του. ο παοκ εχει αποκλειστεί από ομάδες επιπέδου <0 αλλά έχει κάνει καί κάποιες εμφανίσεις στην ευρώπη που θα άξιζε το σεβασμό όλων. το γενικότερο κλιμα υποτίμησης τον τελευταίο καιρό (είστε στο CL - δεν είστ στο CL) μας έχει κουράσει λίγο :evil:

:closed:

Rebel Scum
07-08-10, 23:51
αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει κανένα προδιαγεγραμμενο αποτέλεσμα. Εσύ ο ίδιος τα γύρισες τώρα από το 'απο τώρα αποκλεισμένος' σε 'θα εδινα λίγες πιθανότητες πρόκρισης'. και ναι, το αρχικό το εξέλαβα σαν προσπάθεια υποτίμησης του παοκ. Ούτε για στοιχήματα μίλησες ούτε για κάτι άλλο. Είπες "θα ήταν απο τώρα αποκλεισμένος".

Δεν ξέρω τι ηττοπάθειες κουβαλάει ο καθένας και η ομαδα του. ο παοκ εχει αποκλειστεί από ομάδες επιπέδου <0 αλλά έχει κάνει καί κάποιες εμφανίσεις στην ευρώπη που θα άξιζε το σεβασμό όλων. το γενικότερο κλιμα υποτίμησης τον τελευταίο καιρό (είστε στο CL - δεν είστ στο CL) μας έχει κουράσει λίγο :evil:

:closed:

Το "από τώρα αποκλεισμένος" το χρησιμοποίησα ως σχήμα λόγου (υπερβολή) για το πόσο δύσκολο θα ήταν για τον ΠΑΟΚ να περάσει μια ομάδα σαν την Λίβερπουλ πχ. Προφανώς και κανείς δεν είναι αποκλεισμένος από την κλήρωση.


Τώρα αν θες κάθε σχόλιο που κάνω στο νήμα να είναι για να κολακέψω τον ΠΑΟΚ και το λαό του, συγγνώμη αλλά δεν το κάνω ούτε για την ίδια μου την ομάδα.

Spanos
08-08-10, 00:40
Δεν λέω ότι ο ΠΑΟΚ θα ήταν αποκλεισμένος 100% αλλά στο στοίχημα τα λεφτά μου εκεί θα τα έβαζα αν το έβλεπα ψυχρά; Εσύ δηλαδή που θα τα έβαζες;



Στο ποσοστό βάζεις τα λεφτά σου, αν δεις δηλαδή οτι ένα αποτελέλεσμα δίνει λεφτά και υπάρχουν πιθανότητες το παίζεις. Ο ΠΑΟΚ είναι καλή περίπτωση να πάρεις λεφτά. Το να παίξεις 20 ευρώ και να πάρεις 24 με 1,20 δε λέει.

Rebel Scum
08-08-10, 00:45
Στο ποσοστό βάζεις τα λεφτά σου, αν δεις δηλαδή οτι ένα αποτελέλεσμα δίνει λεφτά και υπάρχουν πιθανότητες το παίζεις. Ο ΠΑΟΚ είναι καλή περίπτωση να πάρεις λεφτά. Το να παίξεις 20 ευρώ και να πάρεις 24 με 1,20 δε λέει.

ωραία να το επαναδιατυπώσω και αυτό για να μην παρεξηγούμεθα...θα έβαζα εκεί τα λεφτά μου για να έχω τις λιγότερες πιθανότητες να τα χάσω.

johnson
08-08-10, 03:55
Έχει (?) πλάκα πάντως πως αρπάζονται με το παραμικρό κάποιοι ΠΑΟΚτζήδες για κάτι το οποίο είναι προφανές. Αντικειμενικότητα με το σταγονόμετρο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.