PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Erwdios
04-10-10, 19:30
Για ποιό λόγο???
Για το σχόλιο επί του εξαίρετου κου Τσινιάρη???

Μήπως επειδή τον έχει ανάποδα και του έχει καρφώσει ένα στόχο πάνω του?

Μήπως λεω?

Εγώ τον αγώνα δεν τον είδα, δεν ξέρω τι έκανε ο Τσινιάρης και ο κάθε Τσινιάρης, αλλά αν πάει ένας πρεζάκουλας αύριο με καμία κυνηγετική και του φυτέψει καμία του Τσινιάρη, ενώ θα πίνει καφέ σε κάποια πλατεία, ας μας πείσει ο εκδότης της συγκεκριμένης φυλλάδας ότι δεν ήταν ηθικός αυτουργός της δολοφονίας. :mad:

Seitman
04-10-10, 19:41
Χμ...
Για πες μου φίλε μου τι ομάδα υποστηρίζεις, για να σου δείξω τα αντίστοιχα... :whistle:

Erwdios
04-10-10, 19:58
Και ποιος σου είπε ότι για τα αντίστοιχα δεν έχω μιλήσει και δεν έχω κράξει?

Είναι τώρα σοβαρός αντίλογος αυτός? Επειδή δηλαδή είναι παοκτζής ο εκδότης να τη γλυτώσει, ενώ αν το έγραφε του Άρη, να τον μπαγλαρώναν?

Μπαγλάρωμα και κλείσιμο, αλλά μετά θα είναι έγκλημα κατά της παοκτζίδικης μαγκιάς μια τέτοια κίνηση και χιλιάδες οικογένειες, μην πώ εκατομμύρια, θα χάσουν τη δουλειά τους, σύμφωνα με την ΕΣΗΕΑ.

Το ότι κάποιοι θα χάσουν την ίδια τους τη ζωή από τέτοιες επικίνδυνες προτροπές, τι να λέει, μπροστά στα μύρια των ανέργων... :rolleyes:

ysand
05-10-10, 13:43
Seitman είναι κρίμα οι δικαιολογίες σου από άνθρωπο 37 χρονών...

Όλοι όσοι φανατίζουν με τέτοιο τρόπο μέσω εφημεριδών, ραδιοφώνων και τηλεόρασης κανονικά πρέπει να τα πούν με τον εισαγγελέα, ανεξαρτήτως χρώματος.

Seitman
05-10-10, 14:19
Seitman είναι κρίμα οι δικαιολογίες σου από άνθρωπο 37 χρονών...

Όλοι όσοι φανατίζουν με τέτοιο τρόπο μέσω εφημεριδών, ραδιοφώνων και τηλεόρασης κανονικά πρέπει να τα πούν με τον εισαγγελέα, ανεξαρτήτως χρώματος.

Δεν σου επιτρέπω...
Για πες μας και εσύ από μας ήρθες. Σηκώθηκες από τον καναπέ ε? Τελείωσαν οι ευρωπαϊκοί αγώνες... :whistle:

subzer0
05-10-10, 14:24
Εγώ πάντως αύριο θα πάω να πλακώσω στο ξύλο 2-3 διαιτητές γιατί ενω με αδικησανε γίνονται διεθνείς και παίρνουν καλές βαθμολογίες στους αγώνες.
Υπαρχεί εκεί ηθική αυτουργία από αυτους που τους βάζουν καλές βαθμολογίες , απο αυτούς που τους κάνουν διεθνείς όλους αυτούς δηλαδή που υποτιμανε την νοημοσύνη του Έλληνα φιλάθλου και υποβιβαζουν το ελληνικο ποδόσφαιρο?
Θα ζητήσει ποτέ κάνει απο αυτούς ευθύνες?

Seitman
05-10-10, 15:01
Πολλά ζητάς sub...
Είπαμε, οι δύο να κερδίζουν και οι άλλοι να πάνε να... "αγαπηθούν" ;)
Paragka rules for ever!!!

Αλήθεια τον Θωμαΐδη τον θυμάται κανένας? Ναι, ναι, είναι αυτός ο "γραφικός" δημοσιογράφος που έλεγε χρόοοοοοοοοοοοονια για τις παράγκες. Τον έφαγε και αυτόν η παράγκα

ysand
05-10-10, 15:33
Δεν σου επιτρέπω...
Για πες μας και εσύ από μας ήρθες. Σηκώθηκες από τον καναπέ ε? Τελείωσαν οι ευρωπαϊκοί αγώνες... :whistle:

Δε μου επιτρέπεις ε;
Καλώς. To σταματάω εδώ γιατί βλέπω ήδη το αδιέξοδο.

Οπαδός του συμπολίτη σου είμαι btw.

subzer0
05-10-10, 19:23
Ζαγοράκη ξυπνά.
8.1 ο ΤσινιΑΡΗΣ. Αριστος ο ΤσινιΑΡΗΣ Ζαγοράκη.
Κάνουν καριέρα οι διαιτητές στην πλάτη του ΠΑΟΚ.
Όποιος δεν δώσει πέναλτι παίρνει άριστα και μετά πάει για διεθνής.

Όσο εσύ θα κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου , κάτι ασανσέρ (που έχουν κανει το ιστορικό , να βγάλουν ανακοινώση για την διαιτησία , σε αγώνα που ο αντίπαλος τους τελείωσε το ματς με 8 παίχτες) κατι κολλητοί και τσιρακια του Πατέρα , θα σε αποκαλούν ομάδα του Γκαγκάτση.
Που επι Γκαγκάτση είχες να κερδίσεις 3 χρόνια πέναλτι.
Που είχες βγει ένατος.
Που είχες μείνει εκτός Ευρώπης λόγω φακέλου.

Όσο συνεχίζεις να κοιμάσαι θα είσαι εσύ ο ευνοημενος. Ναι σε εκείνο το ματς με τον Πανιωνιο πριν 2 χρόνια. Και θα στο τρίβουν στην μούρη αυτο για χρόνια.

agrelaphon
06-10-10, 16:33
Πολλά ζητάς sub...
Είπαμε, οι δύο να κερδίζουν και οι άλλοι να πάνε να... "αγαπηθούν" ;)
Paragka rules for ever!!!

Αλήθεια τον Θωμαΐδη τον θυμάται κανένας? Ναι, ναι, είναι αυτός ο "γραφικός" δημοσιογράφος που έλεγε χρόοοοοοοοοοοοονια για τις παράγκες. Τον έφαγε και αυτόν η παράγκα

Tρελό Αρειανάκι ο Θωμαϊδης και γερό σαγόνι :oneup:

Rebel Scum
06-10-10, 16:35
Χωρίς να μου πέφτει και πολύς λόγος θεωρώ λάθος να επικεντρώνεστε αυτή τη στιγμή στη διαιτησία....

Βλέπω να βγαίνουν δηλώσεις οργανωμένων σε ένα πολύ άσχημο ύφος για τον Ζαγοράκη και γενικά μια γκρίνια που μόνο καλό δεν σας κάνει.

subzer0
06-10-10, 16:49
Χωρίς να μου πέφτει και πολύς λόγος θεωρώ λάθος να επικεντρώνεστε αυτή τη στιγμή στη διαιτησία....

Βλέπω να βγαίνουν δηλώσεις οργανωμένων σε ένα πολύ άσχημο ύφος για τον Ζαγοράκη και γενικά μια γκρίνια που μόνο καλό δεν σας κάνει.

Μάλλον μονο εγώ ασχολούμαι με την διαιτησία που άλλωστε έχω και κόλλημα.
Αυτο όμως δεν σημαίνει πως δεν τρέχει τίποτα.
Ή καλύτερα αυτό έχουν καταλάβει κάποιοι και τον έχουν πάει κούρσα τον ΠΑΟΚ , παίζοντας παιχνίδια στην πλατη του.
Και μέσα σε αυτα που του καταλογίζουν οι σύνδεσμοι στον Ζαγορακη ειναι και αυτο.
Πάντως όπως και να έχει το θέμα είτε ασχολεισε είτε όχι , ειναι υπόπτο και προκλητικό ένας διαιτητής που σφυρίζει ένα λάθος πέναλτι να πηγαινει σπίτι του και άλλοι για ακριβώς τον ίδιο λογο να παίρνουν άριστα και να γίνονται διεθνείς.

Rebel Scum
06-10-10, 17:10
Μάλλον μονο εγώ ασχολούμαι με την διαιτησία που άλλωστε έχω και κόλλημα.
Αυτο όμως δεν σημαίνει πως δεν τρέχει τίποτα.
Ή καλύτερα αυτό έχουν καταλάβει κάποιοι και τον έχουν πάει κούρσα τον ΠΑΟΚ , παίζοντας παιχνίδια στην πλατη του.
Και μέσα σε αυτα που του καταλογίζουν οι σύνδεσμοι στον Ζαγορακη ειναι και αυτο.
Πάντως όπως και να έχει το θέμα είτε ασχολεισε είτε όχι , ειναι υπόπτο και προκλητικό ένας διαιτητής που σφυρίζει ένα λάθος πέναλτι να πηγαινει σπίτι του και άλλοι για ακριβώς τον ίδιο λογο να παίρνουν άριστα και να γίνονται διεθνείς.

Το ότι η διαιτησία είναι ύποπτη είναι δεδομένο. Το να έχει γίνει συγκεκριμένα βέβαια ο ΠΑΟΚ στόχος δεν το ξέρω. Τόσο νωρίς λίγο απίθανο το βλέπω....βέβαια πολλά σενάρια μπορείς να σκεφτείς αλλά παραμένουν σενάρια.

Τώρα γιατί και πως βαθμολογούνται οι διαιτητές τι να πω...αν πχ πάρεις τα δυο αποτελέσματα που αναφέρεις (Άρης - ΠΑΟ και ΠΑΟΚ - Άρης) τι συμπέρασμα να βγάλεις; Ότι ο Άρης σκούπισε τον Διαλούκα επειδή τον αδίκησε και επιβράβευσε τον Τσινιάρη που τον ευνόησε; Στήσιμο του Άρεως δηλαδή; Ή τα βρήκε με όποιον ελέγχει την κατάσταση (Πατέρας , Μαρινάκης διαλιέχτε) και ζήτησε αποκατάσταση της πρώτης αδικίας και σε βάρος του ΠΑΟΚ (με ένα σμπάρο 2 τρυγόνια :p)

Εγώ παρατηρώ ότι άρχισε πάλι η γκρίνια στον ΠΑΟΚ από τους οργανωμένους και αν συνεχιστεί αυτό βλέπω τον Ζαγοράκη να καταλήγει σαν τον Ντέμη. Το αν έχουν δίκιο σε αυτά που λένε δεν το ξέρω ...αλλά η κριτική είναι εύκολη. Εναλλακτική έχουν;

xabikos
06-10-10, 20:57
Δυστυχώς τα πράγματα για την ομάδα δεν πηγαίνουν καλά. Το γιατί δεν πηγαίνουν καλά είναι ένα μεγάλο θέμα που όλοι μας έχουμε τις απόψεις μας. Σαφώς και όλοι κάνουμε λάθη και μέσα σε αυτούς είναι και ο Ζαγοράκης. Με τίποτα όμως δεν μπορώ να συμφωνήσω με τις ανακοινώσεις των συνδέσμων. Γιατί και αυτοί ξεχνάν πως ο ΠΑΟΚ είναι ο λαός του και όχι οι σύνδεσμοι του. Και αν θέλουν τα παιδιά των συνδέσμων να ασκούν κριτική ας μας πουν γιατί εδώ και τόσα χρόνια δεν έχουν καταφέρει να περιφρουρήσουν σωστά το γήπεδο και ειδικά στην 4 να μπαίνουν κάθε φορά τόσοι τσαμπατζήδες.
Είναι δύσκολη στιγμή για την ομάδα αλλά είμαστε μαθημένοι νομίζω. Τώρα πρέπει να σταθούμε όλοι δίπλα στον σύλλογο και στο επόμενο εντός έδρας ματς να γεμίσουμε το γήπεδο. Και αν θέλουν οι σύνδεσμοι ας μην έρθουν. Έτσι και αλλιώς για μένα πιο πολύ κακό κάνουν παρά καλό. Θα έρθει στο γήπεδο ένα κομμάτι που έχει φύγει εξαιτίας αυτών των ανθρώπων. Στο γήπεδο πάμε γιατί αγαπάμε την ομάδα μας και την στηρίζουμε και στα εύκολα και στα δύσκολα. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνεται ότι γουστάρουμε εμείς.

Υ.Γ. Σωστά και δίκαια χαίρονται οι φίλοι του Άρη μιας και πέτυχαν μια νίκη μετά από τόσα χρόνια. Το μόνο που εύχομαι είναι να έχουμε και εμείς μια ανάλογη πενηνταρήσια διαιτησία στον αγώνα του δεύτερου γύρου.

subzer0
07-10-10, 16:53
Θέλω να αγιασω και δεν με αφήνει ο διάολος.


Το σκάνδαλο και ο ΠΑΟΚ

Όπως ήταν αναμενόμενο, αφού… στην Ελλάδα ζούμε, το ΑΣΕΑΔ μείωσε το πρόστιμο και την ποινή των εννιά αγωνιστικών με την οποία είχε τιμωρηθεί η ΚΑΕ Ολυμπιακός για τα επεισόδια στον τελευταίο τελικό του περσινού πρωταθλήματος μπάσκετ με τον Παναθηναϊκό. Για τον ΑΣ ΠΑΟΚ, δεν είχε ίδιες ευαισθησίες...

Εκείνος ο αγώνας δεν τελείωσε ποτέ, το άθλημα δυσφημίστηκε και ο Ολυμπιακός τιμωρήθηκε από τον αθλητικό δικαστή του ΕΣΑΚΕ με ποινή εννιά αγωνιστικών χωρίς θεατές και πρόστιμο 111.000 ευρώ. Όπως αποφάσισε το ΑΣΕΑΔ, η ποινή των Πειραιωτών μετατρέπεται σε έξι αγώνες χωρίς θεατές και πρόστιμο 61.000 ευρώ.

Πριν λίγους μήνες, στο άκουσμα της απόφασης του αθλητικού δικαστή του ΕΣΑΚΕ, οι ιδιοκτήτες του Ολυμπιακού, αδελφοί Αγγελόπουλοι είχαν αφήσει να διαρρεύσει ότι θα αποχωρήσουν από την ΚΑΕ αν ισχύει η ποινή των εννιά αγωνιστικών.

Το σκάνδαλο έγκειται στο ότι πριν λίγους μήνες το ίδιο δικαιοδοτικό όργανο (ΑΣΕΑΔ) διατήρησε την ποινή των δέκα αγωνιστικών χωρίς θεατές και του προστίμου των 100.000 ευρώ στα ερασιτεχνικά σωματεία του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ για τα επεισόδια στη Λαμία, στο περιθώριο του φάιναλ φορ του Κυπέλλου Ελλάδος στο χάντμπολ. Για εκείνα τα επεισόδια είχαν συλληφθεί και δικαστεί οπαδοί των δύο ομάδων.

Φαίνεται ότι για ένα ερασιτεχνικό σωματείο είναι πιο εύκολο να πληρώσει ένα εξοντωτικό πρόστιμο σε σχέση με μία ανώνυμη καλαθοσφαιρική εταιρία. Επίσης φαίνεται ότι το χάντμπολ, με το οποίο ως φίλαθλοι ασχολούνται μερικές χιλιάδες Έλληνες, είναι πιο προσιτό πεδίο πειραματισμού και αυστηρότητας από την πλευρά της Πολιτείας, έναντι του λαοφιλούς μπάσκετ και φυσικά του σωματείου του Ολυμπιακού. Κατά τ’ άλλα η πολιτική κατά της βίας παραμένει αμείλικτη…

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=2898

Spanos
08-10-10, 00:01
Θέλω να αγιασω και δεν με αφήνει ο διάολος.

Εσύ για δε μας αφήνεις να αγιάσουμε;:p

Πόσες φορές έπρεπε να είχε πέσει ο ΠΑΟΚ Α2 και πόσες φορές πήρε πιστοποιητικό με το ζόρι; Το Περιστέρι μια φορά χρώσταγε και έπεσε στην Α2 χωρίς δεύτερη κουβέντα...

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν είναι και αυτός μέρος ενός συστήματος που ευνοεί τις λεγόμενες μεγάλες ομάδες με τον Α ή Β τρόπο, αν θές λοιπόν να μιλάς θα πρέπει να είσαι καθαρός απέναντι σε ολα και μετά να μιλήσεις. Φυσικά δε λέω οτι ο ΠΑΟΚ έχει κάνει τα ίδια με Παναθηναικό - Ολυμπιακό αλλα και αυτός έχει κάνει κάτι ψιλά για να μπορούν να φωνάζουν αυτοί που είναι απο κάτω του.

subzer0
08-10-10, 08:17
Ρε Spanos πλάκα μας κανείς?

Λοιπόν άκου αφού τα λες ετσι περί συστηματων και τέτοια.
Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ το σύστημα.
Δεν ειναι μέρος τους συστήματος.
Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει τα χειρότερα αίσχη του κόσμου.
Ένταξη τώρα? Ικανοποιήθηκες?

Το ελπίζω.

Όποτε πες μας τώρα την άποψη σου για το συγκεκριμένο θέμα , την αλλαγή της απόφασης απο το ΑΣΕΑΔ που δεν την άλλαξε στους άλλους 2 και ασε την παρελθοντολογια γιατί δεν οδηγεί πουθενά εκτός και αν θέλεις να καταλήξουμε στο Γουέμπλει.
Κοινώς φρέσκα κουλούρια.

Που θα μας πεις πως δεν δικαιουμαστε και να μιλάμε επειδή εσείς είστε 1000 φορές λαμόγια κι εμείς 1

skapetis
08-10-10, 11:32
Πόσες φορές έπρεπε να είχε πέσει ο ΠΑΟΚ Α2 και πόσες φορές πήρε πιστοποιητικό με το ζόρι; Το Περιστέρι μια φορά χρώσταγε και έπεσε στην Α2 χωρίς δεύτερη κουβέντα...



Κάτι δωροδοκίες επί εποχής Βαρδινογιαννη τις θυμάσαι;; :whistle:

Που καταδικαστήκατε απο δικαστήρια αλλά δεν πέσατε ούτε στη Β' Εθνική; ;)

Δεν σε παίρνει, μην γράφεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Έχει καταντήσει γραφική η ιστορία, διαπλεκόμενοι οπαδοί του ΠΟΚ να διαμαρτύρονται εδώ μέσα για ... λαμογιές του ΠΑΟΚ :worthy: Έλεος :down:

Spanos
08-10-10, 23:45
Ρε Spanos πλάκα μας κανείς?

Λοιπόν άκου αφού τα λες ετσι περί συστηματων και τέτοια.
Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ το σύστημα.
Δεν ειναι μέρος τους συστήματος.
Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει τα χειρότερα αίσχη του κόσμου.
Ένταξη τώρα? Ικανοποιήθηκες?

Το ελπίζω.

Όποτε πες μας τώρα την άποψη σου για το συγκεκριμένο θέμα , την αλλαγή της απόφασης απο το ΑΣΕΑΔ που δεν την άλλαξε στους άλλους 2 και ασε την παρελθοντολογια γιατί δεν οδηγεί πουθενά εκτός και αν θέλεις να καταλήξουμε στο Γουέμπλει.
Κοινώς φρέσκα κουλούρια.

Που θα μας πεις πως δεν δικαιουμαστε και να μιλάμε επειδή εσείς είστε 1000 φορές λαμόγια κι εμείς 1

H κανονική τιμωρία που έπρεπε να επιβληθεί στον Ολυμπιακό είναι -2 βαθμοί για τη διακοπή του αγώνα και διάβασε καλύτερα τι έγραψα παραπάνω.


Κάτι δωροδοκίες επί εποχής Βαρδινογιαννη τις θυμάσαι;; :whistle:

Που καταδικαστήκατε απο δικαστήρια αλλά δεν πέσατε ούτε στη Β' Εθνική; ;)

Δεν σε παίρνει, μην γράφεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια. Έχει καταντήσει γραφική η ιστορία, διαπλεκόμενοι οπαδοί του ΠΟΚ να διαμαρτύρονται εδώ μέσα για ... λαμογιές του ΠΑΟΚ :worthy: Έλεος :down:

Είπα εγω οτι δε τις θυμάμαι;

subzer0
08-10-10, 23:53
H κανονική τιμωρία που έπρεπε να επιβληθεί στον Ολυμπιακό είναι -2 βαθμοί για τη διακοπή του αγώνα και διάβασε καλύτερα τι έγραψα παραπάνω.


Επειδή εγώ δεν είμαι δικαστής για να ξέρω ποια πρέπει να είναι η κανονική τιμωρία και επειδή διάβασα τι έγραψες παραπάνω , μου επιτρέπεις να μιλάω για σκάνδαλο , όταν στον έναν ή όποια ποινή από χ πήγε σε χ μείον πολλά και σε μένα η όποια ποινή (που ούτε εκεί είμαι δικαστής για να ξέρω ποια πραγματικά μπορεί να είναι και η αφαίρεση ενός πιθανού τίτλου μου φαίνεται υπερβολικότατη) έμεινε εκεί που ήταν?

skapetis
10-10-10, 00:02
Είπα εγω οτι δε τις θυμάμαι;

Kαι γιατί λοιπόν είσαι εδώ να μας λές ότι έπρεπε να έχουμε πέσει στην Α2;

Γιατί δεν πας στο θρεντ σας να πεις ότι επρέπει να είχατε πέσει στη Β, Γ, Δ εθνική; ;)

Δεν είναι θέμα παοκ. Πάνω κάτω, όλοι οι αθλητικοί σύλλογοι, μικροί ή μεγάλοι, την έχουν γλυτώσει από ποινές που θα έπρεπε να έχουν φάει, αν από πίσω υπήρχε π.χ. ένα κλείσιμο δρόμου, σιδηροδρομικής γραμμής ή είχαν κανένα ντόπιο υπουργό.

Μην μας λες όμως τρεις και λίγο ότι ο παοκ είναι μερος του συστήματος και μας εξισώνεις με το (πάλαι ποτέ) ΠΟΚ γιατί αυτά που έχετε γλυτώσει εσείς είναι πολύ χειρότερα (θα θυμάσαι ίσως πόσα χρωστούσε ο οσφπ επί κοσκωτά-σαλιαρέλη και πόσες σκανδαλώδεις οικονομικές ρυθμίσεις έχουν γίνει)

DOU
10-10-10, 17:32
Παραιτηθηκε ο βιολιδης για λογους αξιοπρεπειας οπως ειπε και για καποιες φημες που ακουγοταν γυρω απο το ονομα του.Αυριο θα δωσει συνεντευξη για να εξηγησει τι κ πως.Λιγο περιεργο γιατι αυτη η παραιτηση ηρθε στο ξαφνικο.

subzer0
13-10-10, 21:37
Ο Παναθηναϊκός λέει φοβάται για αλλοίωση του πρωταθλήματος (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/292533.html) αν δεν έχουμε παρόμοιες ποινές στο μέλλον.
:rofl: :rofl:

Άχου τον καημένο , τον αδικημένο.

Spanos
13-10-10, 21:53
Ο Παναθηναϊκός λέει φοβάται για αλλοίωση του πρωταθλήματος (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/292533.html) αν δεν έχουμε παρόμοιες ποινές στο μέλλον.
:rofl: :rofl:

Άχου τον καημένο , τον αδικημένο.


Είμαι σίγουρος οτι αν έπεφτε η ποινή θα μίλαγες για παρασκήνιο που αδικεί τον ΠΑΟΚ, για Πατέρα, ΠΟΚ κλπ.

Τώρα που ο Παναθηναικός λέει το εξής απλό, η απόφαση θα κριθεί μελλοντικά και αν είναι μια νέα αρχή για αυστηρές ποινές σε θέματα βίας τότε όλα καλα, πάλι φωνάζεις....

Τελικά δε πιάνεσε με τίποτα :whistle:

subzer0
13-10-10, 21:56
Είμαι σίγουρος οτι αν έπεφτε η ποινή θα μίλαγες για παρασκήνιο που αδικεί τον ΠΑΟΚ, για Πατέρα, ΠΟΚ κλπ.

Τώρα που ο Παναθηναικός λέει το εξής απλό, η απόφαση θα κριθεί μελλοντικά και αν είναι μια νέα αρχή για αυστηρές ποινές σε θέματα βίας τότε όλα καλα, πάλι φωνάζεις....

Τελικά δε πιάνεσε με τίποτα :whistle:

Όχι με παρεξήγησες. Πραγματικά συγκινούμαι πάρα πολύ όταν συμβαίνουν τέτοιες αδικίες.

Μα αλλοίωση πρωταθλήματος?

Και να το λέει αυτό ο Παναθηναϊκός?

Πραγματικά δεν πιάνεστε με τίποτα.

Spanos
13-10-10, 22:21
Να σου πω την αλήθεια, πιστέυω οτι επειδή μας τιμωρήσανε πρέπει να πάρουμε κάτι πίσω, οπότε βάλανε το Τριτσώνη για να σας σφάξει.

subzer0
13-10-10, 22:28
Να σου πω την αλήθεια, πιστέυω οτι επειδή μας τιμωρήσανε πρέπει να πάρουμε κάτι πίσω, οπότε βάλανε το Τριτσώνη για να σας σφάξει.

Μα είναι ήδη διεθνής.
Μάλλον θα θέλει να εξασφαλίσει την θέση του στους πίνακες...

Seitman
14-10-10, 08:04
Να σου πω την αλήθεια, πιστέυω οτι επειδή μας τιμωρήσανε πρέπει να πάρουμε κάτι πίσω, οπότε βάλανε το Τριτσώνη για να σας σφάξει.


Ωραίος... Αυτό μου άρεσε... :D:D:D

subzer0
14-10-10, 20:29
Όχι στην ποινικοποίηση των κορνέδων. :cool: :p

Spanos
14-10-10, 20:32
Επικυρώθηκε η ισονομία, lol

subzer0
14-10-10, 20:33
Άμα την πέσω στον δρόμο ή στο αεροδρόμιο σε παίχτη της ομάδας μου που θεωρώ πως σέρνεται , θα τιμωρηθεί η ομάδα μου? :lol:

Spanos
14-10-10, 20:41
Άμα την πέσω στον δρόμο ή στο αεροδρόμιο σε παίχτη της ομάδας μου που θεωρώ πως σέρνεται , θα τιμωρηθεί η ομάδα μου? :lol:

Kαλά εσείς δεν κάνατε αυτό, ντού στα αποδυτήρια κάνατε και αν βρίσκατε κάναν αντίπαλο μπροστά θα έτρωγε τσάκισμα, μη αρχίσουμε τώρα τις αστείες δικαιολογίες που ακούγαμε σε άλλες περιπτώσεις.

subzer0
14-10-10, 20:45
Kαλά εσείς δεν κάνατε αυτό, ντού στα αποδυτήρια κάνατε και αν βρίσκατε κάναν αντίπαλο μπροστά θα έτρωγε τσάκισμα, μη αρχίσουμε τώρα τις αστείες δικαιολογίες που ακούγαμε σε άλλες περιπτώσεις.

Εντάξει το αλλάζω.
Άμα την πέσω στον δρόμο ή στο αεροδρόμιο σε παίχτη της ομάδας μου που θεωρώ πως σέρνεται και έρθει και η αστυνομία , θα τιμωρηθεί η ομάδα μου?

Seitman
14-10-10, 20:51
Η αστυνομία που κολλάει???? :whistle:

:hmm:

Spanos
14-10-10, 20:54
Εντάξει το αλλάζω.
Άμα την πέσω στον δρόμο ή στο αεροδρόμιο σε παίχτη της ομάδας μου που θεωρώ πως σέρνεται και έρθει και η αστυνομία , θα τιμωρηθεί η ομάδα μου?

Αν περιλαμβάνει εκσφενδόνιση λίθων και κροτίδων, εκτεταμένη ρίψη δακρυγόνων και χρήση χειροβομβίδων κρότου-λάμψης, επίθεση προς δύο αστυνομικές διμοιρίες των ΜΑΤ ρίπτοντας εναντίον τους κροτίδες, λίθους, γυάλινα μπουκάλια και διάφορα άλλα σκληρά και επικίνδυνα (για πρόκληση σωματικών κακώσεων) αντικείμενα, γιατι να μη τιμωρηθείς;

Δηλαδή αυτοί που έδειραν τον Μπάγεβιτς δεν έπρεπε να τιμωρηθούν γιατί ήταν της δικιάς τους ομάδας;

Seitman
14-10-10, 20:56
Έλα ρε συ... Αυτό του Μπάγιεβιτς δεν ήταν ξύλο...
Τι να πει και ο καημένος ο Μπάκας...

subzer0
14-10-10, 20:59
Αν περιλαμβάνει εκσφενδόνιση λίθων και κροτίδων, εκτεταμένη ρίψη δακρυγόνων και χρήση χειροβομβίδων κρότου-λάμψης, επίθεση προς δύο αστυνομικές διμοιρίες των ΜΑΤ ρίπτοντας εναντίον τους κροτίδες, λίθους, γυάλινα μπουκάλια και διάφορα άλλα σκληρά και επικίνδυνα (για πρόκληση σωματικών κακώσεων) αντικείμενα, γιατι να μη τιμωρηθείς;

Δηλαδή αυτοί που έδειραν τον Μπάγεβιτς δεν έπρεπε να τιμωρηθούν γιατί ήταν της δικιάς τους ομάδας;

Άρα στην ουσία η αστυνομία θα "αποφασίζει" πότε θα τιμωρείτε μια ομάδα και πότε όχι με οτι συνεπάγεται αυτό?
Γιατί ας πούμε δεν κληθήκαμε σε απολογία για το αγώνα με τον Βόλο που - σύμφωνα με το ρεπορτάζ - έφαγε πέτρα το αμάξι του Σαλπιγγίδη?

Spanos
14-10-10, 21:03
Έλα ρε συ... Αυτό του Μπάγιεβιτς δεν ήταν ξύλο...
Τι να πει και ο καημένος ο Μπάκας...

Τι να πεί και ο Μπλιώνας που είναι 3 μέτρα κάτω απο τη γή...

Seitman
14-10-10, 21:09
Εντάξει... Το χόντρυνες.
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω αυτό που έγινε στη Λάρισα.

Spanos
14-10-10, 21:17
Άρα στην ουσία η αστυνομία θα "αποφασίζει" πότε θα τιμωρείτε μια ομάδα και πότε όχι με οτι συνεπάγεται αυτό?
Γιατί ας πούμε δεν κληθήκαμε σε απολογία για το αγώνα με τον Βόλο που - σύμφωνα με το ρεπορτάζ - έφαγε πέτρα το αμάξι του Σαλπιγγίδη?

Έτσι φαίνεται και δεν είναι μονο αυτό, όταν τα επεισόδια δεν είναι στον περιβάλοντα χώρο η επιτροπή δεν έχει καμμία αρμοδιότητα (Σέρρες), όταν τα λέγαμε κορόιδευες.

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 0 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εντάξει... Το χόντρυνες.
Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω αυτό που έγινε στη Λάρισα.

Θέμα τύχης είναι που δεν έχουν πεθάνει αρκετοί, πέρσι ας πούμε στο Παναθηναικός - Ολυμπιακός άνετα θα μπορούσε να είχε πεθάνει κάποιος αλλα τη γλυτώσαμε με ένα "κομμένο νύχι".

subzer0
14-10-10, 21:23
Έτσι φαίνεται και δεν είναι μονο αυτό, όταν τα επεισόδια δεν είναι στον περιβάλοντα χώρο η επιτροπή δεν έχει καμμία αρμοδιότητα (Σέρρες), όταν τα λέγαμε κορόιδευες.


Κατ' αρχήν είμαι υπέρ της τιμωρίας για επεισόδια στον περιβάλλοντα χώρο. Όπως υπάρχει και στην Ευρώπη.
Και για αυτήν την τιμωρία που έφαγε ο ΠΑΟΚ είμαι υπέρ.

Απλά να μας πούνε ένα πλαίσιο , τι ισχύει πως και πότε θα τιμωρείσαι. Πλέον αρχίζουν και πέφτουν αυστηρότατες τιμωρίες με το κιλό , πρέπει να γνωρίζει ο κόσμος.

Για αυτό λέω για την αστυνομία.
Γιατί θυμάμαι ένα παιχνίδι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός στην Τούμπα μετά τον Κουκουλάκη και το κύπελλο , που ο Ολυμπιακός είχε ζητήσει την υποστήριξη του ΝΑΤΟ και είχαν έρθει αστυνομικοί από την Αθήνα και βγάλε εσύ άκρη μετά.

Spanos
14-10-10, 21:37
Κατ' αρχήν είμαι υπέρ της τιμωρίας για επεισόδια στον περιβάλλοντα χώρο. Όπως υπάρχει και στην Ευρώπη.
Και για αυτήν την τιμωρία που έφαγε ο ΠΑΟΚ είμαι υπέρ.

Απλά να μας πούνε ένα πλαίσιο , τι ισχύει πως και πότε θα τιμωρείσαι. Πλέον αρχίζουν και πέφτουν αυστηρότατες τιμωρίες με το κιλό , πρέπει να γνωρίζει ο κόσμος.

Για αυτό λέω για την αστυνομία.
Γιατί θυμάμαι ένα παιχνίδι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός στην Τούμπα μετά τον Κουκουλάκη και το κύπελλο , που ο Ολυμπιακός είχε ζητήσει την υποστήριξη του ΝΑΤΟ και είχαν έρθει αστυνομικοί από την Αθήνα και βγάλε εσύ άκρη μετά.

Σχετικά με το νομικό πλαίσιο, υπάρχουν κάποια άρθρα που αναφέρει το σκεπτικό της απόφασης (http://www.superleaguegreece.net/pedocs/258_2010_PAOK.pdf)

Φυσικά σηκώνει μεγάλη συζήτηση αυτό που λές, δηλαδή αν έρθει μια καρμανιόλα τύπου Κουκουλάκη και ο κόσμος βγεί απ' τα ρούχα του, αγανακτήσει δικαιολογημένα, εκεί τι γίνει; Θα σε χειρουργήσει ο κάθε Κουκουλάκης και απο πίσω η επιτροπή θα σου ρίχνει αγωνιστικές κελεισμένων με δικαιολογία την δήθεν πάταξη της βίας, την οποία ουσιαστικά προκαλούν οι παράγοντες της ΕΠΟ;

subzer0
14-10-10, 21:51
Σχετικά με το νομικό πλαίσιο, υπάρχουν κάποια άρθρα που αναφέρει το σκεπτικό της απόφασης (http://www.superleaguegreece.net/pedocs/258_2010_PAOK.pdf)

Φυσικά σηκώνει μεγάλη συζήτηση αυτό που λές, δηλαδή αν έρθει μια καρμανιόλα τύπου Κουκουλάκη και ο κόσμος βγεί απ' τα ρούχα του, αγανακτήσει δικαιολογημένα, εκεί τι γίνει; Θα σε χειρουργήσει ο κάθε Κουκουλάκης και απο πίσω η επιτροπή θα σου ρίχνει αγωνιστικές κελεισμένων με δικαιολογία την δήθεν πάταξη της βίας, την οποία ουσιαστικά προκαλούν οι παράγοντες της ΕΠΟ;

Και όχι μόνο αυτό.
Το θέμα με την αστυνομία είναι χρόνιο και γνωστό.
Ο Θεσσαλονικιός , κατεβαίνει στην Αθήνα και λέει οτι εκεί οι αστυνομικοί είναι κωλόπαιδα , το αντίθετο λένε οι αστυνομικοί.

Κάτι έγινε μετά το ΠΑΟΚ - Άρης , όπως και κάτι έγινε και μετά το ΠΑΟΚ - Βόλος.
Τώρα όμως Κυριακή 24/10 η αστυνομία στην Θεσσαλονίκη θα ρεπάρει..........

skapetis
15-10-10, 11:45
Τι να πεί και ο Μπλιώνας που είναι 3 μέτρα κάτω απο τη γή...

Και η καημένη η κοπέλα που της κόψατε πέρσι τα δάχτυλα στο οακα :whistle:

Zus
17-10-10, 11:22
Tόλμησαν και έριξαν στρακαστρούκες σε ελληνικό γήπεδο οι κάφροι? Ανήκουστο.

subzer0
17-10-10, 12:53
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να ξαναχάνεις από γκολ του.............Βύντρα?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σώνει τον Παναθηναϊκό ο............Τζόρβας?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ , να μην δέχεται γκολ το δίδυμο............Γιόσου-Μπουμσόνγκ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σε κερδίζει ο προπονητής που έκαναν μάγκα ο Πιλάβιος με τον Πατέρα και η μόνη του δουλειά ήταν δημόσιος υπάλληλος χωρίς ΑΣΕΠ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ όλοι αυτοί οι παραπάνω αστείοι να διώχνουν τον Δερμιτζάκη και να μας στέλνουν εμάς στον πάτο?

Zus
17-10-10, 13:01
Δεν είναι κρίμα τέτοιο ταλέντο να χαραμίζεται στο ADSLgr? :lol:

subzer0
17-10-10, 13:03
Χα χα τι αστείο.
Σταμάτα σε παρακαλώ μου πονάει το στομάχι από τα γέλια.
Σταμάτα , σταμάτα.

Zus
17-10-10, 13:04
Χα χα τι αστείο.
Σταμάτα σε παρακαλώ μου πονάει το στομάχι από τα γέλια.
Σταμάτα , σταμάτα.

Εγώ πάλι θα σε παρακαλέσω να συνεχίσεις τα αστεία :respekt:

subzer0
17-10-10, 13:05
Εγώ πάλι θα σε παρακαλέσω να συνεχίσεις τα αστεία :respekt:

Μάλλον εσύ είσαι ο γελοτοποιός εδώ μέσα.
Εγώ την άποψη μου γράφω.
Την δική σου δεν την έχω δει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.