PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
17-10-10, 13:11
Εγώ την άποψη μου γράφω.
Την δική σου δεν την έχω δει.

Εχουν οι γνωστοι κατοικοι της middle earth αποψη; :p

DOU
17-10-10, 13:15
Η χρονια μοιαζει χαμενη,εχοντας αλλαξει ηδη 2 προπονητες σε 4 μηνες,ακομα κ καποιο ονομα να φερει ο ζαγορακης μεχρι να μαθει την ομαδα,να αξιολογησει το υλικο,να ερθουν τα καλα αποτελεσματα...Πως την πατησε ετσι ο ζαγορακης ειναι περιεργο,αδικαιολογητη η διοικηση.

jog
17-10-10, 13:15
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να ξαναχάνεις από γκολ του.............Βύντρα?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σώνει τον Παναθηναϊκό ο............Τζόρβας?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ , να μην δέχεται γκολ το δίδυμο............Γιόσου-Μπουμσόνγκ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σε κερδίζει ο προπονητής που έκαναν μάγκα ο Πιλάβιος με τον Πατέρα και η μόνη του δουλειά ήταν δημόσιος υπάλληλος χωρίς ΑΣΕΠ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ όλοι αυτοί οι παραπάνω αστείοι να διώχνουν τον Δερμιτζάκη και να μας στέλνουν εμάς στον πάτο?

Έτσι.

Συνεχίστε έτσι. Η Β είναι κοντά.
Στον δρόμο που χάραξαν οι σουπεράδες.

subzer0
17-10-10, 13:16
Εχουν οι γνωστοι κατοικοι της middle earth αποψη; :p

Εκτός και αν το σετάκι Βύντρα-Τζόρβας-Γιόσου-Μπουμπσόγνκ-Νόπλιας φέρνει γέλια μόνο σε εμένα.
Τότε μπορεί να είμαι λάθος.

aroutis
17-10-10, 13:20
Εκτός και αν το σετάκι Βύντρα-Τζόρβας-Γιόσου-Μπουμπσόγνκ-Νόπλιας φέρνει γέλια μόνο σε εμένα.
Τότε μπορεί να είμαι λάθος.
Bαλε και τον Γκοβού... μέχρι τουλάχιστον να σταματήσει να μπεκρουλιάζει..

subzer0
17-10-10, 13:24
Bαλε και τον Γκοβού... μέχρι τουλάχιστον να σταματήσει να μπεκρουλιάζει..
Τον ξέχασα και αυτόν.
___________
Συνομιλία χτες στο Facebook με έναν φίλο μου Παναθηναϊκό.
Έγραψε.

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για το ισόπαλο αποτέλεσμα που κατάφερε να αποσπάσει από τον Παναθηναϊκό...

Απάντησα

Ακόμα και τώρα κράζεις?
Ότι και να λες γκολαρα μας έβαλε.

Ξανααπάντησε

Goal που σκοράρει παίχτης του Παναθηναϊκου με το Νο 24,δε κατοχυρώνεται εκτός αν είναι στη δική του εστία.

Εγώ φταίω μετά?

Rebel Scum
17-10-10, 14:42
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να ξαναχάνεις από γκολ του.............Βύντρα?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σώνει τον Παναθηναϊκό ο............Τζόρβας?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ , να μην δέχεται γκολ το δίδυμο............Γιόσου-Μπουμσόνγκ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σε κερδίζει ο προπονητής που έκαναν μάγκα ο Πιλάβιος με τον Πατέρα και η μόνη του δουλειά ήταν δημόσιος υπάλληλος χωρίς ΑΣΕΠ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ όλοι αυτοί οι παραπάνω αστείοι να διώχνουν τον Δερμιτζάκη και να μας στέλνουν εμάς στον πάτο?

Το θέμα ακριβώς είναι ότι τα παραπάνω πρέπει να σας ανησυχούν...ο ΠΑΟΚ απλά δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο...ακόμα και στο δεύτερο που έκανε 2 φάσεις (αυτό έλειπε κιόλας) ήταν ανύπαρκτος.

Κι όλα αυτά απέναντι σε ένα Παναθηναϊκό με προβλήματα και με σοβαρές ελλείψεις.

Και δεν θεωρώ την ήττα το θέμα...από τις πολύ πιθανές μέσα σε ένα πρωτάθλημα...αλλά το πως εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ. Και δεν φταίει κανένας διαιτητής και Πιλάβιος για την εικόνα σας.

subzer0
17-10-10, 14:53
Το θέμα ακριβώς είναι ότι τα παραπάνω πρέπει να σας ανησυχούν...ο ΠΑΟΚ απλά δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο...ακόμα και στο δεύτερο που έκανε 2 φάσεις (αυτό έλειπε κιόλας) ήταν ανύπαρκτος.

Μα το έγραψα.
Πιάσαμε πάτο. Τι να με ανησυχήσει παραπάνω?



Κι όλα αυτά απέναντι σε ένα Παναθηναϊκό με προβλήματα και με σοβαρές ελλείψεις.

Και ο ΠΑΟΚ είχε ασόβαρες παρουσίες , πχ Σαλπιγγίδης. :p


Και δεν φταίει κανένας διαιτητής και Πιλάβιος για την εικόνα σας.
Του βρήκαμε άλλοθι τώρα?
Νομίζεις όταν μιλάω για τον Πιλάβιο μιλάω μόνο για το κακό που έχει κάνει στην δική μου ομάδα από τότε που βγήκε?
Αν νομίζεις έτσι τότε να γιατί ο Πιλάβιος ζει και βασιλεύει.

Zus
17-10-10, 15:27
Μα το έγραψα.
Πιάσαμε πάτο. Τι να με ανησυχήσει παραπάνω?




Ο τρόπος που επέλεξες να γράψεις για τα χάλια σου ήταν το θέμα. Όταν ηρεμήσεις ψυχολογικά τα ξαναλέμε για τις απόψεις μας.

subzer0
17-10-10, 15:44
Ο τρόπος που επέλεξες να γράψεις για τα χάλια σου ήταν το θέμα. Όταν ηρεμήσεις ψυχολογικά τα ξαναλέμε για τις απόψεις μας.

Ήρεμος ψυχολογικά είμαι για αυτό και έγραψα σήμερα και όχι χτες.
Τα χάλια μου σαν ομάδα παραμένουν , αλλά τα πράγματα έγιναν χειρότερα για όλα αυτά που ανέφερα πιο πάνω.

Να είσαι σίγουρος πάντως πως αν το παιχνίδι έληγε 1-0 με γκολ του Σισέ , δεν ήταν ο Τζόρβας τερματοφύλακας αλλά ο Φερναντέζ , στην άμυνα του ΠΑΟ ήταν διαφορετικοί παίχτες και προπονητής του Παναθηναϊκού ήταν κάποιος άλλος , δεν θα έγραφα αυτά που έγραψα.

Ακόμα και αν έληγε 5-0 το παιχνίδι θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα , γιατί να βλέπεις αυτό (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/109404-LIVE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%9F%CE%91%CE%9A%CE%91) , δεν αντέχεται.

Nozomi
17-10-10, 16:02
Αυτός ο Δερμιτζάκης μου έδινε την εντύπωση ότι ήταν αλλού γι' αλλού...

Εδώ ο κόσμος χάνονταν, και το μαλλί πάντα περιποιημένο και ζελεδιασμένο, ενώ τα μουράτα σακάκια έδιναν και έπαιρναν.

Ίσως είναι άδικο να κρίνουμε απ' την εμφάνιση, αλλά συχνά λέει πολλά για το ποιόν κάποιου.

button
17-10-10, 18:26
δεν πάμε καλά καθόλου καλά

Spanos
17-10-10, 18:57
Αυτός ο Δερμιτζάκης μου έδινε την εντύπωση ότι ήταν αλλού γι' αλλού...

Εδώ ο κόσμος χάνονταν, και το μαλλί πάντα περιποιημένο και ζελεδιασμένο, ενώ τα μουράτα σακάκια έδιναν και έπαιρναν.

Ίσως είναι άδικο να κρίνουμε απ' την εμφάνιση, αλλά συχνά λέει πολλά για το ποιόν κάποιου.


Ο Γκαρσία περπατάει, το μονο που έκανε σε ολο το παιχνίδι ήταν μια αντιαθλητική κλωτσιά στον Μπουμσόνγκ και εσένα σε πείραξε το ντύσιμο του Δερμιτζάκη; Όποιον και να φέρει προπονητή αν η ενδεκάδα βγαίνει απο την κερκίδα, όπως τώρα, δεν υπάρχει μέλλον.

button
17-10-10, 19:22
Γιατι ο μουσλι ειναι για 90 λεπτα οχι δεν ξερω τι προσπαθεί και τους δίνει συνέχειά ευκαιρία

Zus
17-10-10, 20:03
@sub

Τα παράπονά σου στην gazeta όχι σε μένα.

Αν ζητάς επιχειρήματα και απόψεις(τουλάχιστον από μένα) να αποφεύγεις αυτού του είδους τα πόστ.


Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να ξαναχάνεις από γκολ του.............Βύντρα?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σώνει τον Παναθηναϊκό ο............Τζόρβας?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ , να μην δέχεται γκολ το δίδυμο............Γιόσου-Μπουμσόνγκ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σε κερδίζει ο προπονητής που έκαναν μάγκα ο Πιλάβιος με τον Πατέρα και η μόνη του δουλειά ήταν δημόσιος υπάλληλος χωρίς ΑΣΕΠ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ όλοι αυτοί οι παραπάνω αστείοι να διώχνουν τον Δερμιτζάκη και να μας στέλνουν εμάς στον πάτο?

subzer0
17-10-10, 20:10
@sub

Τα παράπονά σου στην gazeta όχι σε μένα.

Αν ζητάς επιχειρήματα και απόψεις(τουλάχιστον από μένα) να αποφεύγεις αυτού του είδους τα πόστ.

Μάλλον θα είμαι ο μόνος στο κόσμο που θα θεωρεί αυτό το πακέτο αστείους.
Ή μήπως όχι? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3753166#post3753166)

Zus
17-10-10, 21:16
Μάλλον θα είμαι ο μόνος στο κόσμο που θα θεωρεί αυτό το πακέτο αστείους.
Ή μήπως όχι? (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3753166#post3753166)

Παραπάνω με αποκάλες γελοτοποίο μετά από αυτό το πόστ σου. Κόμπλεξ και πίκρα μαζεμένα σε 4 γραμμές.



Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να ξαναχάνεις από γκολ του.............Βύντρα?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σώνει τον Παναθηναϊκό ο............Τζόρβας?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ , να μην δέχεται γκολ το δίδυμο............Γιόσου-Μπουμσόνγκ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ να σε κερδίζει ο προπονητής που έκαναν μάγκα ο Πιλάβιος με τον Πατέρα και η μόνη του δουλειά ήταν δημόσιος υπάλληλος χωρίς ΑΣΕΠ?
Δεν είναι κρίμα ρε ΠΑΟΚ όλοι αυτοί οι παραπάνω αστείοι να διώχνουν τον Δερμιτζάκη και να μας στέλνουν εμάς στον πάτο?


Έπειτα μου ζητάς σοβαρή απάντηση και γνώμη μετά από link στο gazzeta και συνομιλίες με φίλους σου στο fb. Το μόνο σοβαρό αντεπιχείρημα ου μπορώ να παραθέσω, είναι comments σε βιντεάκια στο youtube από τον χθεσινό αγώνα. Όλο και κάποια μαργαριτάρια θα πετύχω αν ψάξω.

Επειδή κουράζουμε, αν περιμένεις άλλη απάντηση pm me.

subzer0
17-10-10, 21:26
Παραπάνω με αποκάλες γελοτοποίο μετά από αυτό το πόστ σου. Κόμπλεξ και πίκρα μαζεμένα σε 4 γραμμές.





Έπειτα μου ζητάς σοβαρή απάντηση και γνώμη μετά από link στο gazzeta και συνομιλίες με φίλους σου στο fb. Το μόνο σοβαρό αντεπιχείρημα ου μπορώ να παραθέσω, είναι comments σε βιντεάκια στο youtube από τον χθεσινό αγώνα. Όλο και κάποια μαργαριτάρια θα πετύχω αν ψάξω.

Επειδή κουράζουμε, αν περιμένεις άλλη απάντηση pm me.

Δεν χρειάζεται κανέναν pm.
Πες μου μόνο αν είναι της φαντασίας μου το οτι όλος ο κόσμος γελάει γενικά με όλους τους παραπάνω.
Πες μου αν είναι της φαντασίας μου , οτι και οι Παναθηναϊκοί κράζουν γενικά όλους τους παραπάνω , μέσα σε αυτούς και ο φίλος μου από το FB (εκτός και αν έχω πέσει στον μοναδικό Παναθηναϊκό , που κράζει τον Βύντρα).

Για να ξέρω δηλαδή.

odd
17-10-10, 21:41
Εν πάσει περιπτώσει ρε sub, τι να κάνουμε; Από αυτούς τους αστείους έχασες και δίκαια. Από ότι φαίνεται οι παίχτες του ΠΑΟΚ είναι ακόμα πιο αστείοι...

subzer0
17-10-10, 21:50
Εν πάσει περιπτώσει ρε sub, τι να κάνουμε; Από αυτούς τους αστείους έχασες και δίκαια. Από ότι φαίνεται οι παίχτες του ΠΑΟΚ είναι ακόμα πιο αστείοι...

Επιτέλους κάποιος που συνεννοούμαστε. :oneup:

Αυτό λέω κι εγώ , με την διαφορά πως κάποιοι δικοί σας είναι επανειλημμένως κραγμένοι στο πανελλήνιο.
Και επειδή ακριβώς είναι αυτοί που είναι με πείραξε πιο πολύ.
Το έγραψα και πιο πάνω πως αν έχανα 1-0 με γκολ του Σισέ και τερματοφύλακα τον Φερναντέζ δεν θα με πείραζε τόσο.

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω την μανία σας να τους υπερσπίζετε όταν τους κράζουν οι άλλοι , την ίδια ώρα που τους κράζετε εσείς ίσως και παραπάνω.

Rebel Scum
17-10-10, 22:20
Μα το έγραψα.
Πιάσαμε πάτο. Τι να με ανησυχήσει παραπάνω?

Και ο ΠΑΟΚ είχε ασόβαρες παρουσίες , πχ Σαλπιγγίδης. :p

Του βρήκαμε άλλοθι τώρα?
Νομίζεις όταν μιλάω για τον Πιλάβιο μιλάω μόνο για το κακό που έχει κάνει στην δική μου ομάδα από τότε που βγήκε?
Αν νομίζεις έτσι τότε να γιατί ο Πιλάβιος ζει και βασιλεύει.

Απλά είδα τον τελευταίο καιρό μια τάση να "αποκρύπτονται" τα προβλήματα του ΠΑΟΚ και να ασχολείστε με τα εξωαγωνιστικά και τα διάφορα λαμόγια. Αυτά δεν ξεκίνησαν φέτος υπήρχαν και (δυστυχώς) θα υπάρχουν. Το θέμα είναι τι κάνει η ομάδα σου αγωνιστικά και μετά ασχολείσαι και με το παρασκήνιο.

Εγώ θα ξαναπώ ότι έχω πει πολλάκις....πρέπει να μπει χρήμα στην ομάδα....αλλιώς πολεμάς τα κανόνια των άλλων με πέτρες.

Και δεν μιλάω μόνο για τα παρασκηνιακά.

Όπως λες αυτοί οι πραγματικά αστείοι παίκτες του ΠΑΟ έμοιαζαν ήρωες μπροστά στους δικούς σας....

NiKapa
17-10-10, 22:26
Αστειους μπορεις να τους πεις μονο αν εχεις καλυτερους ,αλλιως :innocent:

subzer0
17-10-10, 22:36
Απλά είδα τον τελευταίο καιρό μια τάση να "αποκρύπτονται" τα προβλήματα του ΠΑΟΚ και να ασχολείστε με τα εξωαγωνιστικά και τα διάφορα λαμόγια. Αυτά δεν ξεκίνησαν φέτος υπήρχαν και (δυστυχώς) θα υπάρχουν. Το θέμα είναι τι κάνει η ομάδα σου αγωνιστικά και μετά ασχολείσαι και με το παρασκήνιο.

Εγώ θα ξαναπώ ότι έχω πει πολλάκις....πρέπει να μπει χρήμα στην ομάδα....αλλιώς πολεμάς τα κανόνια των άλλων με πέτρες.

Και δεν μιλάω μόνο για τα παρασκηνιακά.

Όπως λες αυτοί οι πραγματικά αστείοι παίκτες του ΠΑΟ έμοιαζαν ήρωες μπροστά στους δικούς σας....

Κάνεις λάθος.
Μόνο εγώ ασχολούμαι με τα παρασκήνια. Είναι και το χόμπι μου άλλωστε.
Οι σύνδεσμοι στις ανακοινώσεις που έβγαλαν έκραξαν τον Ζαγοράκη που ζήτησε την διαγραφή του Τσινιάρη.

Από εκεί και πέρα τα προβλήματα υπάρχουν και δεν θα τα λύσω εγώ.
Αν είχα το μαγικό ραβδί να λύσω τα προβλήματα θα ήμουν ο Σαμαράς.
Και να σου πω την αλήθεια δεν βλέπω και φως για φέτος.

Τουλάχιστον όταν έχεις πιάσει πάτο , κοιτάς μόνο προς τα πάνω. Αυτό έιναι το μοναδικό θετικό της όλης υπόθεσης.


Αστειους μπορεις να τους πεις μονο αν εχεις καλυτερους ,αλλιως :innocent:

Ίσως.
Μου φτάνει όμως που δεν τους έχω στην ομάδα μου.
Εσύ αλήθεια θα ήθελες στην ομάδα σου , τον Γιόσου , του Τζόρβα , τον Βύντρα και τον Μπουμσόνγκ?

Rebel Scum
17-10-10, 23:40
Κάνεις λάθος.
Μόνο εγώ ασχολούμαι με τα παρασκήνια. Είναι και το χόμπι μου άλλωστε.
Οι σύνδεσμοι στις ανακοινώσεις που έβγαλαν έκραξαν τον Ζαγοράκη που ζήτησε την διαγραφή του Τσινιάρη.

Από εκεί και πέρα τα προβλήματα υπάρχουν και δεν θα τα λύσω εγώ.
Αν είχα το μαγικό ραβδί να λύσω τα προβλήματα θα ήμουν ο Σαμαράς.
Και να σου πω την αλήθεια δεν βλέπω και φως για φέτος.

Τουλάχιστον όταν έχεις πιάσει πάτο , κοιτάς μόνο προς τα πάνω. Αυτό έιναι το μοναδικό θετικό της όλης υπόθεσης.


Δεν το προσωποποιώ sub....το εθνικό μας σπορ είναι το παρασκήνιο. Εδώ οπαδοί του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ ξεστομίζουν κουβέντες περί αδικίας...απλά αυτοί κάποια στιγμή το κόβουν γιατί δεν τους παίρνει και ασχολούνται με τα της ομάδας.

Στον ΠΑΟΚ και σε οποιαδήποτε ομάδα που δεν είναι ευνοημένη όμως το θέμα αυτό διογκώνεται (επειδή έχουν πράγματι αδικηθεί) και τα κακώς κείμενα της ομάδας μπαίνουν κάτω από το χαλί με αποτέλεσμα να ξυπνάνε ένα πρωί και να βλέπουν μια προβληματική κατάσταση.

Όταν το κάνει ο Εργοτέλης πχ δεν έχει και πολλή σημασία γιατί κανείς δεν τους ακούει και οι στόχοι της ομάδας έχουν ταβάνι.
Όταν όμως το κάνει ο ΠΑΟΚ που έχει βλέψεις για κάτι παραπάνω δημιουργείται μια αρρωστημένη κατάσταση που ανατροφοδοτεί τη μιζέρια.

subzer0
18-10-10, 00:07
Δεν το προσωποποιώ sub....το εθνικό μας σπορ είναι το παρασκήνιο. Εδώ οπαδοί του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ ξεστομίζουν κουβέντες περί αδικίας...απλά αυτοί κάποια στιγμή το κόβουν γιατί δεν τους παίρνει και ασχολούνται με τα της ομάδας.

Στον ΠΑΟΚ και σε οποιαδήποτε ομάδα που δεν είναι ευνοημένη όμως το θέμα αυτό διογκώνεται (επειδή έχουν πράγματι αδικηθεί) και τα κακώς κείμενα της ομάδας μπαίνουν κάτω από το χαλί με αποτέλεσμα να ξυπνάνε ένα πρωί και να βλέπουν μια προβληματική κατάσταση.

Όταν το κάνει ο Εργοτέλης πχ δεν έχει και πολλή σημασία γιατί κανείς δεν τους ακούει και οι στόχοι της ομάδας έχουν ταβάνι.
Όταν όμως το κάνει ο ΠΑΟΚ που έχει βλέψεις για κάτι παραπάνω δημιουργείται μια αρρωστημένη κατάσταση που ανατροφοδοτεί τη μιζέρια.

Και σου ξαναλέω οτι στον ΠΑΟΚ δεν ασχολούνται με το παρασκήνιο. Ο Ζαγαράκης και αν θέλεις και η διοίκηση γενικότερα , όσοι έχουνε μείνει δηλαδή.
Ούτε τώρα που αποδεδειγμένα ο Πιλάβιος σπάει πλάκα με τον ΠΑΟΚ με αυτά που κάνει.
Ας πούμε , ήξερες οτι στα τελευταία 36 παιχνίδια του ΠΑΟΚ στα 18 τον έχει σφυρίξει Αθηναίος διαιτητής και οτι Θεσσαλονικιός διαιτητής σε ντέρμπι στην Αθήνα , τον έχει σφυρίξει πρόπερσι σε ένα ΑΕΚ - ΠΑΟΚ και αυτό κατά τύχη γιατί μια μέρα πριν τον αγώνα τραυματίστηκε ο Κουκουλάκης και μπήκε στην θέση του ο Καλόπουλος?

Δηλαδή όπως λες κι εσύ καλό είναι να μην ασχολούμαστε με τα παρασκήνιο αλλά ο εθνοσωτήρας Πιλάβιος όπως βλέπεις το έχει παραξηλώσει.

Και στο φινάλε τώρα που είσαι σε πάρα πολύ δύσκολη θέση , πρέπει να ασχοληθείς και λίγο με το παρασκήνιο , γιατί αδίστακτοι άνθρωποι σαν αυτούς που κάνουν κουμάντο τώρα , δεν θα έχουν τον παραμικρό ενδοιασμό να σε στείλουν όσο πιο κάτω γίνεται.

Zus
18-10-10, 00:36
Συνεχίζεις να τους αποκαλείς αστείους, διασκεδάζοντας μας... Anyway


Σε αφήνω στο παράλληλο σύμπαν σου.

subzer0
18-10-10, 00:39
Συνεχίζεις να τους αποκαλείς αστείους, διασκεδάζοντας μας... Anyway


Σε αφήνω στο παράλληλο σύμπαν σου.

Συνεχίζεις να μην απαντάς αν αυτό είναι μόνο δική μου άποψη και δεν είναι άποψη και άλλων οπαδών ανάμεσα τους και Παναθηναϊκών.



Σε αφήνω στο παράλληλο σύμπαν σου.

subzer0
18-10-10, 07:07
Και μέσα σε όλα να υπάρχει και η κόντρα για τα "φιλικά" που δίνουν οι αιώνιοι.
Οι δε κόκκινοι επιμένουν παραπάνω.
Άλλα νούμερα και αυτοί.

xabikos
18-10-10, 21:02
Δυστυχώς τα πράγματα στην ομάδα δεν πηγαίνουν καθόλου καλά. Και δεν μιλάω μόνο για τα αγωνιστικά. Αλλιώς μας είχε συνηθίσει η διοίκηση και ειδικά ο Ζαγοράκης. Είχαμε μάθει ότι πρέπει να περιμένουμε και να δίνουμε χρόνο σε έναν προπονητή για να μας δείξει την δουλειά του. Δυστυχώς όμως και αυτός κάνει τα λάθη που δεν έκανε στο παρελθόν και είναι κρίμα. Προτιμούσα την παλιά καθαρά ποδοσφαιρική λογική που είχε. Και πάνω στο θέμα παραθέτω την πιο καλή άποψη που διάβασα:


Αργησε, αλλά τελικά... τα κατάφερε ο Θοδωρής Ζαγοράκης. Μπορεί να μη διαθέτει τα λεφτά άλλων, μπορεί να στάθηκε αρκετές φορές «απέναντι» στα «θέλω» των οπαδών του ΠΑΟΚ, όμως στο φινάλε ακολούθησε κι αυτός τον κλασικό-πατροπαράδοτο δρόμο των Ελλήνων παραγόντων.

Ουσιαστικά, την ώρα που το Σάββατο άφηνε τη θέση του στο ξημέρωμα της Κυριακής 17 Οκτωβρίου, ο Ζαγοράκης «βαφτιζόταν»... πραγματικός παράγων του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Εχοντας «φάει» δεύτερο προπονητή μέσα σε διάστημα λιγότερο των τριών μηνών, μπήκε στο μεγάλο «κλαμπ» εκείνων που άγονται και φέρονται από την αστεία, επικίνδυνη οπαδική λογική, η οποία θεωρεί πως κάθε φορά που καρατομείται ένας προπονητής όλα τα προβλήματα λύνονται!
Κάποτε, όχι πολύ παλιά, ο Ζαγοράκης είχε γυρίσει την πλάτη στα ουρλιαχτά των οπαδών του ΠΑΟΚ, διατηρώντας τον Φερνάντο Σάντος στη θέση του. Τότε, ανάμεσα στα άλλα, είχα σημειώσει ότι του βγάζω το καπέλο για την καθαρά ποδοσφαιρική του συμπεριφορά (δίχως ποτέ να έχω δηλώσει θαυμαστής του Πορτογάλου).
Σήμερα, όμως, ο Ζαγοράκης δεν είναι πια ο ίδιος. «Σαλαμοποιείται» μέρα με τη μέρα κάτω από την πίεση εκείνων που απαιτούν και ΔΕΝ συγχωρούν την άρνηση στα «θέλω» τους. Το κεφάλι του Δερμιτζάκη ζήτησαν στο πιάτο, αυτό τους πρόσφερε ο Ζαγοράκης.
Οταν με εκείνον προπονητή ο ΠΑΟΚ απέκλεισε τη Φενέρ, ο Ζαγοράκης αισθανόταν δικαιωμένος για το άμεσο «τέλειωμα» του Μπερέτα. Τα ξημερώματα της Κυριακής απλά «δικαίωσε» εκείνους που πιστεύουν ότι πλέον λυγίζει από την πίεση.
Ανθρώπινο είναι. Και διόλου εύκολο να το διαχειριστείς. Μόνο που, όταν συμβεί μια φορά, το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω. Να το θυμάται αυτό ο Θοδωρής Ζαγοράκης όταν του ζητήσουν και το δικό του κεφάλι στο (αχόρταγο) πιάτο τους.
Η πρόσφατη συμπεριφορά τους -δείγμα μέγιστης αχαριστίας- αποτελεί καθρέφτη προθέσεων...

Του Βασίλη Βεργή από εδώ (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10536&subid=2&pubid=75606657)
Δυστυχώς φοβάμαι πως κάπως έτσι θα εξελιχθούν τα πράγματα. Κατά την γνώμη μου αυτό που πρέπει να γίνει είναι να σχεδιαστεί και πάλι ένα πλάνο τριετίας με κάποιον άνθρωπο που μπορεί και θέλει να το πραγματοποιήσει. Δεν γίνεται ο προπονητής να κρίνεται από το κάθε αποτέλεσμα. Επίσης θα πρέπει όλοι εμείς να ξεχάσουμε τον Σάντος και να στηρίξουμε τον καινούριο προπονητή. Ακόμη είναι προφανές πως η συγκεκριμένη ομάδα έχει κλείσει τον κύκλο της. Έχει μερικούς βασικούς παίχτες σε μεγάλη ηλικία. Βέβαια δεν πρέπει να απαξιώνουμε όλους τους παίχτες μιας και μερικοί είναι πολύ καλοί. Θα πρέπει όμως να γίνουν αλλαγές σιγά σιγά και αυτές οι αλλαγές θα πρέπει να γίνουν όλες από τον καινούριο προπονητή.

Προσωπικά νομίζω πως αν ερχόταν ο Λε γκεν θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Αλλά όπως και να έχει εμπιστευόμαστε ακόμη την διοίκηση.

alfagamma
18-10-10, 22:13
Δυστυχώς τα πράγματα στην ομάδα δεν πηγαίνουν καθόλου καλά. Και δεν μιλάω μόνο για τα αγωνιστικά. Αλλιώς μας είχε συνηθίσει η διοίκηση και ειδικά ο Ζαγοράκης. Είχαμε μάθει ότι πρέπει να περιμένουμε και να δίνουμε χρόνο σε έναν προπονητή για να μας δείξει την δουλειά του. Δυστυχώς όμως και αυτός κάνει τα λάθη που δεν έκανε στο παρελθόν και είναι κρίμα. Προτιμούσα την παλιά καθαρά ποδοσφαιρική λογική που είχε. Και πάνω στο θέμα παραθέτω την πιο καλή άποψη που διάβασα:

Δυστυχώς φοβάμαι πως κάπως έτσι θα εξελιχθούν τα πράγματα. Κατά την γνώμη μου αυτό που πρέπει να γίνει είναι να σχεδιαστεί και πάλι ένα πλάνο τριετίας με κάποιον άνθρωπο που μπορεί και θέλει να το πραγματοποιήσει. Δεν γίνεται ο προπονητής να κρίνεται από το κάθε αποτέλεσμα. Επίσης θα πρέπει όλοι εμείς να ξεχάσουμε τον Σάντος και να στηρίξουμε τον καινούριο προπονητή. Ακόμη είναι προφανές πως η συγκεκριμένη ομάδα έχει κλείσει τον κύκλο της. Έχει μερικούς βασικούς παίχτες σε μεγάλη ηλικία. Βέβαια δεν πρέπει να απαξιώνουμε όλους τους παίχτες μιας και μερικοί είναι πολύ καλοί. Θα πρέπει όμως να γίνουν αλλαγές σιγά σιγά και αυτές οι αλλαγές θα πρέπει να γίνουν όλες από τον καινούριο προπονητή.

Προσωπικά νομίζω πως αν ερχόταν ο Λε γκεν θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Αλλά όπως και να έχει εμπιστευόμαστε ακόμη την διοίκηση.


Κουράστηκα με αυτό το παραμύθι.
ολοι αυτοί που υποστήριζαν τον Δερμιτζακη νομίζετε ότι θελαν το καλό του ΠΑΟΚ?
ναι συμφωνώ οτι πρέπει να κάνεις υπομονή με έναν καινούργιο προπονητή, αλλά με ποιον? με τον Δερμιτζακη? τον προπονητή της β' και γ' εθνικής που ήρθε για να μάθει?
ας σοβαρευτούμε καλύτερα.
και να μην ακούω σχόλια του τύπου "πέρασε στους ομίλους"... δεν καταλαβαίνετε οτι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα ήταν αποτυχία που δεν περάσαμε απο τον Ajax?
διαφωνεί κανείς οτι με Santos η κάποιον άλλον μεγάλο προπονητή μπορ ει να ήμασταν και στους ομίλους του τσου λου?
διαφωνεί κανείς οτι η ομάδα στα πρώτα παιχνίδια (στην ευρωπη) ήταν σαν σε αυτόματο πιλότο? και οτι κάθε επομενη κυριακη βλέπαμε έναν χειρότερο ΠΑΟΚ?
διαφωνεί κανείς οτι δεν υπήρχε πειθαρχία και οτι έγιναν μπάχαλο τα αποδυτήρια?
νομίζετε οτι για όλα αυτά φταίω εγω? μήπως φταίει ο scouter που απέλυσαν?
δεν νομίζετε οτι για αυτά φταίει μόνο ενας? Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ?
ας ηρεμήσουμε λοιπόν και να δούμε τι έκανε ο Ζαγορακης φέτος (απουσία Βρυζα).
έφερε ενα τεχνικό (ο Βρυζας) που τελικά "δεν έκανε" για τον ΠΑΟΚ γιατί δεν ήταν Santos και ήθελε να στήσει την ομάδα οπως αυτός ήθελε.
μπορεί να μην ήταν και κακό αυτό, αλλά, οταν πας να παίξεις την ιστορία σου, την σωτηρία σου και την αλλαγή εποχής ΔΕΝ κάνεις τέτοιες αλλαγές.
δεν φταίει όμως ο Μπερετα, ο Ζαγορακης φταίει.... έκανε οτι έκανε και ο Γουμενους (φτου γμτ παλι λερώθηκα) στην πιο κρίσιμη στιγμή της ιστορίας μας , την στιγμή που μπορούμε να "ρεφάρουμε" και όλα να αλλάξουν, που μπορούμε να ξεφύγουμε απο τα όρια της πόλης μας, αυτήν την στιγμή λοιπόν το "παίζει" κότα....
δεν κάνει την ΥΠΕΡΒΑΣΗ και μάλιστα δυο φορές κάνει το ίδιο λάθος.
διώχνει τον Ιταλό και φέρνει το φέρελπι αλλά "λίγο" Δερμιτζακη.
δεν θα πω οτι είναι φίλος του και διάφορα άλλα τέτοια, θα πω όμως "ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΣΤΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?"
και εκει που φωνάζουμε για μια "αλλαγή" μήπως και δεν χάσουμε το τρένο στην Ελλαδα στην σουπαλιγκα γίνετε το αναπάντεχο.
παραίτηση Δερμιτζακη και (άκουσον άκουσον) θα φέρουν λεει μεγαλοοο προπονητή απο τας Ευρωπας... ΡΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?
αυτά που έπρεπε να κάνουν τον ΜΑΙΟ το κάνουν τώρα?
α, ξέχασα μια μικρή λεπτομέρεια... ΑΜΚ καίγεσαι Ζαγορακη τώρα μην χάσεις τους πελάτες σου...

τελικά όλοι είναι ίδιοι, όλου είστε ίδιοι, με έχετε απογοητεύσει
οτι και να πω άκρη δεν θα βγει.
θα βγουν κάποιοι και θα με βρίσουν γιατί "έθιξα" τον Ζαγορακη (λες και έχει το αλάθητο), άλλοι πάλι θα με πουν γκρινιάρη και ότι δεν με ικανοποιεί τίποτα.
άλλοι θα πουν πως είμαι εχθρούς, αφού δεν θέλω κάποιον απο τα ονόματα που άκουσα.

Η αλήθεια ειναι μια. πληρώνουμε (μετοχές, διαρκείας, μπουτίκ...)και αυτοί μας κοροϊδεύουν. είναι οι ίδιοι με άλλα ονόματα με άλλα πρόσωπα ... άλλα κάνουν τα ίδια όπως αυτοί που βρίζαμε. το θεμα είναι ποιος θα το κάνει καλύτερα, πιο αθόρυβα και χωρίς να εχει συνέπειες.
Ζαγορακη με κούρασες, άλλα περίμενα.
περίμενα να εισαι μάγκας. να εισαι άντρας. να τολμάς να κάνεις κατι που θα έφερνε αλλαγές στην ομάδα, αλλα και όταν δεν το τολμάς να επιμένεις οτι δεν πρέπει να κάνουμε υπέρβαση και να κρατάς χαμηλά την μπάλα (στα οικονομικά) οσο και αν σε πιέζουν, οχι με την πρώτη δυσκολία να μας κοροϊδεύεις και να φέρνεις προπονητές που κάνουν τουλάχιστον τα διπλά απο οτι ο Σαντος που "έδιωξε"

δεν με ενδιαφέρει ποιοι θα με βρίσουν. αυτοί όμως που δεν θα με βρίσουν (ακόμα και αν δεν συμφωνήσουν φωναχτά) είναι αυτοί που ξέρουν και καταλαβαίνουν. για αυτούς τα έγραψα και για μένα να μου φύγει ο βραχνάς του αλλαλουμ στην ομάδα μας. και γιατι βαρέθηκα τον κάθε δημοσιογραφακο να μας δουλεύει και να μας παρασύρει, να υποτιμά το μυαλό μας, να μας ταιζει (τουλαχιστον να προσπαθεί) κουτόχορτο και ολα αυτά για να γεμίσουν οι τσέπες το.

tommygun
18-10-10, 23:05
κανεις δεν ειναι τελειος. δεν υπαρχει ασπρο μαυρο.
Αν φυγει και ο Ζαγορ, με ποιον θα μεινετε?

εγω περυσι την Ανοιξη φανταζομουν οτι ο ΠΑΟΚ φετος θα διεκδικησει το πρωταθλημα.
Αλλα εφυγε ο Σαντος, δεν αντικατασταθηκε ουτε εγκαιρα ουτε επαξια, εφυγε και ο Βρυζας,
τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα.

Αν ομως φυγει και ο Ζαγορακης τι θα γινει?
θα διαλυθει το συμπαν.
Ηδη ο Ζαγορ δεν μπορει να σηκωσει ολο το βαρος μονος του, αλλα αν φυγει και αυτος, ποιος θα τολμησει να σηκωσει αναστημα και να παρει το πραγμα επανω του?

xabikos
18-10-10, 23:21
Το να κατακρίνουμε και να απαξιώνουμε ότι έχει γίνει μέχρι τώρα για μένα είναι απαράδεκτο. Σαφώς και ο Ζαγοράκης έχει κάνει λάθη και μάλιστα μεγάλα. Το ότι έφυγε και ξαναγύρισε ίσως ήταν το μεγαλύτερο. Από αυτό μέχρι όμως να τον συγκρίνουμε με τις προηγούμενες διοικήσεις είναι τουλάχιστον αστείο. Σίγουρα το ότι ανέβηκε επίπεδο η ομάδα δεν το έκανε μόνος του ο Ζαγοράκης αλλά τον βοήθησαν πολύ κυρίως ο Βρύζας αλλά και ο Σάντος. Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως αυτός βγήκε μπροστά, αυτός έφερε τον Σάντος και αυτός έπεισε και τον Βρύζα να γίνει τεχνικός διευθυντής.
Εμένα αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι έπεσε στην ίδια παγίδα και γίνεται και αυτός ένας κοινός παράγοντας στον τρόπο λειτουργίας.
Όσο για το αν θα περνούσαμε στους ομίλους με έναν κανονικό προπονητή στους ομίλους του Ch L αμφιβάλλω πολύ. Ίσα ίσα που αν ερχόταν κάποιος γνωστός και θεωρητικά ικανός προπονητής και αποτύγχανε η ομάδα θα καταστρεφόταν οικονομικά.
Κάθε φορά που κρίνουμε την διοίκηση θα πρέπει να σκεφτόμαστε πως υπάρχουν μεγάλα χρέη από πίσω και πρέπει να λαμβάνοντα πάντα υπόψη. Απλά λόγω των αγωνιστικών επιτυχιών πέρσι ξεχάσαμε όλοι, και η διοίκηση, πως πρώτος στόχος παραμένει η οικονομική εξυγίανση.

DOU
18-10-10, 23:44
Εμενα μου προκαλει εντυπωση πως ξεγελαστηκε ολοκληρη η διοικηση του παοκ στο θεμα του προπονητη,εφυγε ο σαντος και ηταν σαν να τους κοπηκαν τα ποδια,δεν ηξεραν τι να κανουν ,ποιον να φερουν.

Ολες οι κινησεις που εγιναν ηταν σε λαθος κατευθυνση,αρχικα το φιασκο του ζορζε κοστα που υποτιθεται πηγε ο κονσεισαο να τον κλεισει αλλα δεν εγινε τπτ,μετα η επιλογη του μπερετα απο τον βρυζα ο οποιος υποτιθεται οτι ηξερε την ιταλικη αγορα και ο ζαγορακης εμπιστευτηκε την επιλογη του βρυζα,ο οποιος μπερετα εκδιωχθηκε γιατι οι παικτες δεν τους αρεσε η προπονηση κλπ.

Επομενη αμφιλεγομενη κινηση ο δερμιτζακης,τον οποιο σκεφτοταν ο ζαγορακης να τον φερει απο πριν αλλα δεν ηταν σιγουρος εαν θα κανει το κλικ στο κοσμο γιατι ηταν νεος,απειρος,προερχοταν απο μια μικρη ομαδα,τελικα μετα το φιασκο μπερατα,αποφασισε να φερει τον δερμιτζακη γιατι ισως δεν υπηρχε ο χρονος να βρεθει κατι καλυτερο απο το εξωτερικο.

Επομενως δεν μιλαμε απλα για μια λαθος επιλογη που εγινε το καλοκαιρι η οποια δεν βγηκε,μιλαμε για το ιδιο λαθος 3 φορες.Απο την αλλη μερια,εφυγε ο σαντος,εφυγε ο κονσεισαο,εφυγε ο βρυζας,προσφατα τα βροντηξε ο βιολιδης,αυτες οι μαζικες αποχωρησεις δεν πρεπει να προκαλεσουν προβληματισμο,δεν μπορει ολοι αυτοι να εφυγαν για παραδειγμα επειδη υπηρχε απλα διαφορα φιλοσοφιας.

odd
19-10-10, 12:27
Ε όχι και να φύγει ο Ζαγοράκης. Και να ρθει ποιος; Ο ΠΑΟΚ επί Ζαγοράκη βγήκε από την αφάνεια. Χωρίς μεγάλο μπάτζετ διεκδίκησε πρωτάθλημα.

alfagamma
19-10-10, 16:03
Κανείς δεν λέει να φύγει ο Ζαγορακης, είναι και θα είναι ενα μεγάλο κεφάλαιο.
όσο για την σύγκριση με την εποχή Γουμενου (φτου γμτ..) την αναφέρω μόνο για την περίοδο που είχαμε προκριθεί στα προκρ. του τσου λου. οπως και τώρα έτσι και τοτε (για άλλους λόγους) δεν έγιναν οι απαραίτητες κινήσεις.

εκεί όμως που επικεντρώνω ειναι στο οτι τώρα ΔΕΝ χρειάζεται η υπέρβαση που θέλει να κάνει. ειναι αργά.
έπρεπε τον μαιο να κάνει αυτα που εχει σκοπό τώρα.

NiKapa
19-10-10, 16:13
Παντως ο Σερβος ακουγεται καλη περιπτωση ,εχει φαει τους παγκους τοσα χρονια ..Λεγκουεν κτλ δεν παιζει ..
Ο Σαντος εφυγε για συγκεκριμενους λογους ..τοσο αντεξε ,θα επρεπε να ειχε στηριχτει περισσοτερο

Δυστυχως αποδειχτηκε οτι οι περιπτωσεις Ντεμη-Ζαγορ ειναι μονο για μεταβατικες περιοδους ,μπορει ο Παοκ να μην εχει τον μεγαλομετοχο/λεφτα πισω εστω και τσιγγουνη αλλα εχει τρελαμενο κοσμο που αιμοδοτει την ομαδα χρονια τωρα ετσι η αλλιως..
Ψυχραιμια και σωστη διαχειρηση θελει και υπομονη

Spanos
19-10-10, 18:27
Καλά για τον Γκαρσία μη πείτε τίποτα δυό μέρες, μη θίξετε την ιερή αγελάδα της επανάστασης, κατα τ'αλλα γελάτε με τους παίκτες και τους προπονητές των άλλων...

NiKapa
19-10-10, 18:30
Καλά για τον Γκαρσία μη πείτε τίποτα δυό μέρες, μη θίξετε την ιερή αγελάδα της επανάστασης, κατα τ'αλλα γελάτε με τους παίκτες και τους προπονητές των άλλων...

Εμ δεν μπορω να διαφωνησω ουδετερα μιλαω χωρις φοβο και παθος ..ο Γκαρσια εκανε τσαλιμακια του Μπερετα του Δερμιτζακη του Χαβου..
Ελεος ,ετσι ομαδες δεν γινονται

xabikos
19-10-10, 19:30
Κανένα πρόβλημα δεν έχουμε να καταδικάσουμε και τον Γκαρσία. Για μένα δεν υπάρχουν αγαπημένα παιδιά και επαναστάτες. Το ποδόσφαιρο έχει φύγει από αυτές τις εποχές χρόνια τώρα. Είναι καθαρά επαγγελματικό και ο κάθε παίχτης κρίνεται μόνο για την αγωνιστική παρουσία του. Ο περσινός Γκαρσία είναι απαραίτητος για την ομάδα γιατί είχε πολύ καλή απόδοση. Ο φετινός δεν έχει θέση στην ομάδα όπως και πολλοί ακόμα παίχτες. Προσωπικά νταηλίκια και μαγκιές δεν μου αρέσουν. Ποδοσφαιριστές είναι, αν θέλουν να τιμωρήσουν τον άλλον ας του ρίξουν 5 γκολ!

NiKapa
19-10-10, 20:16
Κανένα πρόβλημα δεν έχουμε να καταδικάσουμε και τον Γκαρσία. Για μένα δεν υπάρχουν αγαπημένα παιδιά και επαναστάτες. Το ποδόσφαιρο έχει φύγει από αυτές τις εποχές χρόνια τώρα. Είναι καθαρά επαγγελματικό και ο κάθε παίχτης κρίνεται μόνο για την αγωνιστική παρουσία του. Ο περσινός Γκαρσία είναι απαραίτητος για την ομάδα γιατί είχε πολύ καλή απόδοση. Ο φετινός δεν έχει θέση στην ομάδα όπως και πολλοί ακόμα παίχτες. Προσωπικά νταηλίκια και μαγκιές δεν μου αρέσουν. Ποδοσφαιριστές είναι, αν θέλουν να τιμωρήσουν τον άλλον ας του ρίξουν 5 γκολ!
Δεν θελω να παρηξηγηθω ουτε πνευμα πουλαω..νομιζω οτι αυτο επρεπε να γινει τον Μαιο επισης ,αλλιως καντε τον Γεν.Αρχηγο που λέγαμε παλια ειτε β.προπονητη ειτε Τεχν διευθυντη και μενα γυαλιζει το ματι μου ωρες ωρες αλλα δεν σηκωνομαι να φυγω ουτε δερνω

Rebel Scum
19-10-10, 20:32
Καλά για τον Γκαρσία μη πείτε τίποτα δυό μέρες, μη θίξετε την ιερή αγελάδα της επανάστασης, κατα τ'αλλα γελάτε με τους παίκτες και τους προπονητές των άλλων...

Καλά κάτσε να πει τίποτα ο δικός μας ο κλαψομού...ς σε κάνα στραβωμένο Σισέ και βλέπουμε..

Αν ο προπονητής δεν είναι αφεντικό δεν γίνεται τίποτα.

Όσο για τον Γκαρσία συγκεκριμένα είναι γνωστός ο δύσκολος χαρακτήρας του...και στην περίπτωση του ΠΑΟΚ το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο "λίγος" Δερμιτζάκης αλλά και το ότι και η διοίκηση κλονίζεται από την γκρίνια.

Spanos
19-10-10, 20:43
Καλά κάτσε να πει τίποτα ο δικός μας ο κλαψομού...ς σε κάνα στραβωμένο Σισέ και βλέπουμε..

Αν ο προπονητής δεν είναι αφεντικό δεν γίνεται τίποτα.


Γιατί να πεί και με ποιό δικαίωμα απο τη στιγμή που η ΠΑΕ είναι σε όλα εντάξει απέναντι του και τελικά είναι απόλυτος επαγγελματίας, δε δημιούργησε ποτέ κανένα πρόβλημα με προπονητή τον οξύθυμο τεν Κάτε, είχε φάει πάγκο με ΑΕΚ, αλλα ούτε με τον άγνωστο Νόμπλια.

Rebel Scum
19-10-10, 20:58
Γιατί να πεί και με ποιό δικαίωμα απο τη στιγμή που η ΠΑΕ είναι σε όλα εντάξει απέναντι του και τελικά είναι απόλυτος επαγγελματίας, δε δημιούργησε ποτέ κανένα πρόβλημα με προπονητή τον οξύθυμο τεν Κάτε, είχε φάει πάγκο με ΑΕΚ, αλλα ούτε με τον άγνωστο Νόμπλια.

Δεν μιλάω για τον Σισέ συγκεκριμένα...έχει δείξει επαγγελματισμό και θα μου έκανε εντύπωση αν έκανε τέτοια. Αλλά σε εμάς το πλεονέκτημα είναι η ισχυρή διοίκηση και ο μουσάτος που έχει το καρότο και το μαστίγιο.

Αλλά αυτά δεν αναιρούν το ότι τύποι σαν τον Νιόπλια και τον Δερμιτζάκη είναι λίγοι για τέτοιες απαιτήσεις....μαθητευόμενοι μάγοι, δημοσιοσχεσίτες, θεωρητικοί και εν τέλει αναλώσιμοι. Εκτός αν η ομάδα έχει την υπομονή να περιμένει μέχρι να (και αν) μάθουν. Για Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ πολύ απίθανο.

Εγώ τον Νιόπλια από όταν έβαλε τα κλάματα τον ξέγραψα.

Όπως και τις γελοίες δηλώσεις του Δερμιτζάκη που αφήνει παράθυρο για το μέλλον.

subzer0
19-10-10, 20:59
Καλά για τον Γκαρσία μη πείτε τίποτα δυό μέρες, μη θίξετε την ιερή αγελάδα της επανάστασης, κατα τ'αλλα γελάτε με τους παίκτες και τους προπονητές των άλλων...

Τι θες να πούμε.
Ότι ο Ζαγοράλης που δεν έχει τιμωρήσει τον Μπουσαϊντι , τον Ζουέλα , τον Χαλκια για πειθαρχικά παραπτώματα , τιμωρεί τον παίχτη που τον ρώτησε αν πρέπει να φυγει ο Μπερέτα , για ένα θέμα που χτες δεν υπήρχε - όπως έλεγαν απο την διοίκηση - αλλά σήμερα υπάρχει?
Ο Γκαρσια φταίει για όλα αυτά?

Δεν μας κάνει? Μάλλον γιατί γέρασε.......ενάμιση μήνα μετα τους αγώνες με την αγώνες με την Φενερ που έβγαλε ΟΛΗ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ , μέσα στην Τουρκία. Τότε μας έκανε , τώρα γερασε.

Ας τελειώσει επιτέλους το παραμύθι πως ο Ζαγορακης ξέρει μπάλα και για αυτό ξέρει τι κάνει στο θέμα διοίκηση.
Αν ήξερε μπάλα δεν θα είχε φέρει αναλωσιμους προπονητές με μικρότερο ειδικό βάρος απο τις φίρμες. Ή ο ένας ή ο άλλος.
Αν ήξερε μπάλα δεν θα άφηνε το ένα πειθαρχικό παράπτωμα πίσω από το άλλο , ατιμωρητα.
Αν ήξερε μπάλα θα άλλαζε πρόπονητη στην διακοπή.
Αν ήξερε μπάλα θα προστάτευε την ομάδα και δεν θα άφηνε τον Πιλαβιο να σπάει πλάκα κάθε αγωνιστική με τον ΠΑΟΚ αφού πρώτα έχει πάρει διαβεβαιώσεις ο Ζαγορακης πως θα ειναι ενταξει απέναντι του.



Και τέλος μην ειρωνευεσε εσύ Spanos για επαναστάσεις.
Για ποια επανάσταση μπορείς να μας πεις εσύ? Για το Γουέμπλεϊ?

Crosswind
20-10-10, 09:16
Την έκανε ο Γκαρσία με την οικογένειά του πρωινιάτικα, (μάλλον) για την πατρίδα του.

subzer0
20-10-10, 14:33
Ισπανία πάει τελικά , ανεξάρτητος , για να ειναι κοντά στην ομάδα.
Πραγματικά ότι να ´ναι.

Seitman
20-10-10, 14:38
Τι πήγε να κάνει εκεί δηλαδή???

Crosswind
20-10-10, 16:19
Τελικά λαλακίες έλεγε ο Μίνος το πρωί. Η gazetta έχει δηλώσεις του μάνατζέρ του:

"Οταν έγινε η κλήρωση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ και ορίστηκε η ημερομηνία του αγώνα Βιγιαρεάλ-ΠΑΟΚ, η σύζυγος του Πάμπλο, κανόνισε ένα ταξίδι στην Βαλένθια που βρίσκεται πολύ κοντά στο Βίλα-Ρεάλ, όπου η οικογένεια έχει ιδιόκτητη κατοικία. Εκεί θα διευθετούσε κάποιες προσωπικές υποθέσεις της και παράλληλα θα είχε την ευκαιρία δει τον αγώνα.

Μετά από όσα έγιναν με τον Πάμπλο, η σύζυγός του θα έκανε το ταξίδι αυτό μόνη της. Έτσι, το βράδυ της τρίτης, ο Πάμπλο μου ζήτησε να επικοινωνήσω με τον τεχνικό διευθυντή του ΠΑΟΚ και να του ζητήσω, αν ήταν δυνατό, να του δοθεί άδεια για να ταξιδέψει και αυτός στη Βαλένθια για να ηρεμήσει από την ένταση που υπήρξε και να επιστρέψει μετά από δύο μέρες. Του χορηγήθηκε πενθήμερη άδεια (σ.σ. νωρίτερα ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΠΑΕ, Κυριάκος Κυριάκος είχε διευκρινίσει ότι η τιμωρία του Γκαρσία ισχύει και για το ματς με τον Πανιώνιο). Το πρωί πήγε με τη σύζυγό του και μπόρεσε να βρει θέση στην ίδια πτήση της Alitalia και έτσι μέσω Ρώμης ταξίδεψε για Βαλένθια. Ο Πάμπλο θα επιστρέψει το βράδυ της Παρασκευής και τη Δευτέρα λογικά θα γίνει το ραντεβού με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για συζητήσουν. Ό,τι άλλο ακούστηκε είναι στη σφαίρα της φαντασίας» εξήγησε ο Έλληνας ατζέντης"

alfagamma
21-10-10, 00:32
Τι θες να πούμε.
Ότι ο Ζαγοράλης που δεν έχει τιμωρήσει τον Μπουσαϊντι , τον Ζουέλα , τον Χαλκια για πειθαρχικά παραπτώματα , τιμωρεί τον παίχτη που τον ρώτησε αν πρέπει να φυγει ο Μπερέτα , για ένα θέμα που χτες δεν υπήρχε - όπως έλεγαν απο την διοίκηση - αλλά σήμερα υπάρχει?
Ο Γκαρσια φταίει για όλα αυτά?

Δεν μας κάνει? Μάλλον γιατί γέρασε.......ενάμιση μήνα μετα τους αγώνες με την αγώνες με την Φενερ που έβγαλε ΟΛΗ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ , μέσα στην Τουρκία. Τότε μας έκανε , τώρα γερασε.

Ας τελειώσει επιτέλους το παραμύθι πως ο Ζαγορακης ξέρει μπάλα και για αυτό ξέρει τι κάνει στο θέμα διοίκηση.
Αν ήξερε μπάλα δεν θα είχε φέρει αναλωσιμους προπονητές με μικρότερο ειδικό βάρος απο τις φίρμες. Ή ο ένας ή ο άλλος.
Αν ήξερε μπάλα δεν θα άφηνε το ένα πειθαρχικό παράπτωμα πίσω από το άλλο , ατιμωρητα.
Αν ήξερε μπάλα θα άλλαζε πρόπονητη στην διακοπή.
Αν ήξερε μπάλα θα προστάτευε την ομάδα και δεν θα άφηνε τον Πιλαβιο να σπάει πλάκα κάθε αγωνιστική με τον ΠΑΟΚ αφού πρώτα έχει πάρει διαβεβαιώσεις ο Ζαγορακης πως θα ειναι ενταξει απέναντι του.



Και τέλος μην ειρωνευεσε εσύ Spanos για επαναστάσεις.
Για ποια επανάσταση μπορείς να μας πεις εσύ? Για το Γουέμπλεϊ?

ειχα αρχησει να πιστευω οτι μονο εγω εβλεπα τα πραγματα ετσι, ευτυχως ειναι και αλλοι. ρε φιλε δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα.

ξεχασες ομως το μεγαλυτερο "τρυπημα" απο τον Πιλαβιο.
οχι μονο πηρε τον Σαντος σε μια περιοδο που ο ΠΑΟΚ τον ηθελε για να εχει ελπιδες στο ονειρο αλλα πηρε και τον Βρυζα που κρατουσε καποιες ισοροποιες και εκανε πολυ δουλεια στο ποστο του.
αφου δεν ενεδωσε στις προτασεις των βαζελογαβρων σκεφτηκαν και ειπαν αφου δεν τον εχουμε εμεις ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ. ετσι τον "κατηφορησαν" στην εθνικη σε μια περιοδο που το μπαχαλο ειχε αρχισει να "διχαζει" καποιους στην ΠΑΕ.

Rebel Scum
21-10-10, 01:08
ειχα αρχησει να πιστευω οτι μονο εγω εβλεπα τα πραγματα ετσι, ευτυχως ειναι και αλλοι. ρε φιλε δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα.

ξεχασες ομως το μεγαλυτερο "τρυπημα" απο τον Πιλαβιο.
οχι μονο πηρε τον Σαντος σε μια περιοδο που ο ΠΑΟΚ τον ηθελε για να εχει ελπιδες στο ονειρο αλλα πηρε και τον Βρυζα που κρατουσε καποιες ισοροποιες και εκανε πολυ δουλεια στο ποστο του.
αφου δεν ενεδωσε στις προτασεις των βαζελογαβρων σκεφτηκαν και ειπαν αφου δεν τον εχουμε εμεις ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ. ετσι τον "κατηφορησαν" στην εθνικη σε μια περιοδο που το μπαχαλο ειχε αρχισει να "διχαζει" καποιους στην ΠΑΕ.

Ο Σάντος ήταν προπονητής στον ΠΑΟ αν θυμάσαι.

Με αυτή τη λογική δεν πάτε πουθενά...ο Σάντος έφυγε ακριβώς επειδή είδε ότι με τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες στον ΠΑΟΚ η περσινή του πορεία θα ήταν δύσκολο να επαναληφθεί ή τέλος πάντων δεν πήγαινε πιο πάνω. Οπότε έφυγε σαν νικητής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.