PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

xabikos
16-11-10, 00:14
Σαφώς και αυτά που έγιναν στο γήπεδο δεν ήταν σωστά. Για κανέναν λόγο δεν πρέπει να πετάμε οι οπαδοί το παραμικρό μέσα στο γήπεδο. Κατά την γνώμη έχουν δίκαιο ο άνθρωποι της ΑΕΚ να διαμαρτύρονται. Συνέβησαν κάποια πράγματα που δεν μας τιμούν και πρέπει να εκλείψουν από το γήπεδο μας. Δεν φοβάμαι να το παραδεχτώ και να πω πως να έγιναν πολύ άσχημα πράγματα και δεν με νοιάζει αν γίνονται και σε άλλα γήπεδα. Εγώ θέλω πρώτα να τα εξαλείψουμε εμείς αυτά και μετά αν γίνουν να κατηγορήσουμε τους άλλους.
Αλλά από αυτά τα γεγονότα μέχρι αυτά που γράφονται εδώ μέσα υπάρχει μια μεγάλη απόσταση. Δεν μπορώ να δέχομαι μαθήματα ήθους και συμπεριφοράς από κάποιους που έδειραν τον ίδιο το προπονητή τους. Τότε δεν είδα τόση ευαισθησία από τους φίλους της Αεκ. Όπως επίσης το να αναφέρονται προκρίσεις και πρωταθλήματα και κύπελλα απλά για την μας της πεις οκ ναι έχεις περισσότερα. Ε και;

Είναι τουλάχιστον ντροπή να μιλάτε για διαιτησία όταν έχει γίνει το παρακάτω μπροστά στα μάτια του διαιτητή και αυτός να μην βγάζει κόκκινη. Έτσι είναι το fair play και το ποδόσφαιρο; Δεν θα ξεχάσω με τη μανία πήγε ο Τζεμπουρ πάνω στον Γκαρσία.
http://olapaok.gr/podosfairo/Garcia/article635749.ece/ALTERNATES/w620/garcia-djebbour.JPG

Για τον οποίο Γκαρσία το μόνο που έχει κάνει είναι η ύπουλη γροθιά στον Ντιόγκο. Όσο θυμάμαι ποτέ δεν πήγε σε μια φάση αντιαθλητικά να σακατέψει ένα άλλον ποδοσφαιριστή και ενδεχομένως να γλιτώσει. Αν κάνει καμιά τέτοια ενέργεια την άλλη μέρα θα τον κρεμάσουν όλα τα αθλητικά μέσα.

Όσο για τον επόμενο αγώνα μάλλον θα τον δω ως διασκέδαση μιας και θα φάμε τρίμπαλο όπως και να έχει. Γιατί έτσι πρέπει μιας και δεν έχουμε ομάδα. Να πω από τώρα τι θα γράφουν οι αντίπαλοι μας. Με Σακελαρίου και Γκαρσία θέλετε να μας κερδίσετε ρε; Πως είναι δυνατόν; Εμείς δώσαμε τόσα λεφτά. Άσχετα βέβαια αν ο Σακελαρίου και ο Γκαρσία κέρδισαν στα ίσα την τρίτη της Ισπανίας!

subzer0
16-11-10, 00:35
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη για την όλη συζήτηση που έγινε προηγουμένως.
Εγώ ήθελα μόνο να καταλάβω που αδικήθηκε η ΑΕΚ , που υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος και η κουβέντα έφτασε μέχρι την Μακάμπι (???????????????) και ακόμα δεν πήρα την απάντηση που ήθελα.
Sorry για αυτούς που με διάβασαν.

NiKapa
16-11-10, 00:50
Σαφώς και αυτά που έγιναν στο γήπεδο δεν ήταν σωστά. Για κανέναν λόγο δεν πρέπει να πετάμε οι οπαδοί το παραμικρό μέσα στο γήπεδο. Κατά την γνώμη έχουν δίκαιο ο άνθρωποι της ΑΕΚ να διαμαρτύρονται. Συνέβησαν κάποια πράγματα που δεν μας τιμούν και πρέπει να εκλείψουν από το γήπεδο μας. Δεν φοβάμαι να το παραδεχτώ και να πω πως να έγιναν πολύ άσχημα πράγματα και δεν με νοιάζει αν γίνονται και σε άλλα γήπεδα. Εγώ θέλω πρώτα να τα εξαλείψουμε εμείς αυτά και μετά αν γίνουν να κατηγορήσουμε τους άλλους.
Αλλά από αυτά τα γεγονότα μέχρι αυτά που γράφονται εδώ μέσα υπάρχει μια μεγάλη απόσταση. Δεν μπορώ να δέχομαι μαθήματα ήθους και συμπεριφοράς από κάποιους που έδειραν τον ίδιο το προπονητή τους. Τότε δεν είδα τόση ευαισθησία από τους φίλους της Αεκ. !

Διαβασε απο δω και κατω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19912&page=1561
Εσεις ερχοσαστε στο Οακα κυριλε και δειχνουμε στα ματριξ την προεδρα σας εν δραση ..ουτε βριζουμε ουτε δερνουμε/φτυνουμε ουτε εχουμε καθε καραγκιοζη να τριγυρναει
Ευτυχως που σας κοψαμε και τα εισητηρια γιατι την τελευταια φορα ριχνανε φωτοβολιδες στην παιδικη κερκιδα τα χαιβανια ..
Τ

Ο αλλος θελει να του εξηγησω το 80-20 ο αφελης..οταν ο καθε διαιτητακος ανεχεται αυτα τα κολπα του Ερασιτεχνικου κατι λεει ..αλλωστε δεν χρειαζεται να πειστει κανεις για τιποτα ,ο καθενας το βλεπει οπως θελει
Εληξε το ματς και κερδισατε στο σκορ 2-1 και μπραβο..στα αλλα χασατε και θελετε και τα ρεστα ,να μην σας τιμωρησουν για να τα κανετε αυτα συνεχως οοοταν σας παιρνει και εχουν ορεξη οι σεκοιυριταδες και λοιποι ..
ο πληυθντικος παει ομαδικα ,οχι προσωπικα

xabikos
16-11-10, 01:22
Διαβασε απο δω και κατω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19912&page=1561
Εσεις ερχοσαστε στο Οακα κυριλε και δειχνουμε στα ματριξ την προεδρα σας εν δραση ..ουτε βριζουμε ουτε δερνουμε/φτυνουμε ουτε εχουμε καθε καραγκιοζη να τριγυρναει
Ευτυχως που σας κοψαμε και τα εισητηρια γιατι την τελευταια φορα ριχνανε φωτοβολιδες στην παιδικη κερκιδα τα χαιβανια ..
Τ


Είδες πουθενά να γράφω ότι εγώ είμαι υπέρ αυτών που έγιναν. Όσο και αν προκλήθηκε ο κόσμος από τον διαιτητή και κάποιους παίχτες της Αεκ αυτά δεν δικαιολογούνται και δεν πρέπει να γίνονται. Τα καταδικάζω στο 100%. Τέλος.



Ο αλλος θελει να του εξηγησω το 80-20 ο αφελης..οταν ο καθε διαιτητακος ανεχεται αυτα τα κολπα του Ερασιτεχνικου κατι λεει ..αλλωστε δεν χρειαζεται να πειστει κανεις για τιποτα ,ο καθενας το βλεπει οπως θελει
Εληξε το ματς και κερδισατε στο σκορ 2-1 και μπραβο..στα αλλα χασατε και θελετε και τα ρεστα ,να μην σας τιμωρησουν για να τα κανετε αυτα συνεχως οοοταν σας παιρνει και εχουν ορεξη οι σεκοιυριταδες και λοιποι ..
ο πληυθντικος παει ομαδικα ,οχι προσωπικα

Σόρυ αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. Τι εννοείς ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει. Δηλαδή ο Τζιμπούρ πήγαινε για την μπάλα ενώ έχει σφυρίξει ήδη ο διαιτητής για φάουλ μια φάση πιο πριν; Πες μας πως το βλέπεις εσυ. Γιατί εγώ λέω ότι πήγε να του δώσει το γόνατο στο χέρι αλλά δεν υπολόγισε σωστά. Έτσι τιμούν οι παίχτες σας το fair play; Γι αυτό το γεγονός δεν άκουσα κάποιο σχόλιο. Γιατί όσο εγκληματικό είναι το μπουκάλι στον Δέλλα άλλο τόσο είναι αυτό που έκανε ο Τζιμπούρ στον Γκαρσία.

NiKapa
16-11-10, 01:47
Τέλος.

Σόρυ αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. Τι εννοείς ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει. Δηλαδή ο Τζιμπούρ πήγαινε για την μπάλα ενώ έχει σφυρίξει ήδη ο διαιτητής για φάουλ μια φάση πιο πριν; Πες μας πως το βλέπεις εσυ. Γιατί εγώ λέω ότι πήγε να του δώσει το γόνατο στο χέρι αλλά δεν υπολόγισε σωστά. Έτσι τιμούν οι παίχτες σας το fair play; Γι αυτό το γεγονός δεν άκουσα κάποιο σχόλιο. Γιατί όσο εγκληματικό είναι το μπουκάλι στον Δέλλα άλλο τόσο είναι αυτό που έκανε ο Τζιμπούρ στον Γκαρσία.

Θα τα ξαναπω σε σενα , εγω οταν ειδα την φαση θεωρησα οτι δεν ειχε προθεση να τον χτυπησει κυνηγησε την μπαλα ,εσυ που το ειδες το θεωρεις εγκληματικο ,οκ ..

Δεν θελω ουτε μπορω να σε μεταπεισω ουτε εσυ εμενα ,αντικειμενικος δεν το επαιξα ,στην ενταση του ματς ετσι το ειδα ,το πεναλτυ το δικο σας το ειδα οπως και του Τζιμπουρ βεβαια ,αλλα τι να λεμε τωρα και τα βαζουμε μεταξυ μας ,ο ανθρωπος ειναι ανικανος ,ετσι τα κανει σχεδον παντα για να κλεβει την παρασταση ,εμας μας εχει σκοτωσει πιο πολλες φορες ,περισυ τον καναμε καρτουν μετα την Ξανθη

Εμενα με ενοχλησαν τα χουλιγκανικια εκ του ασφαλους και αυτο που με ενοχλει πιο πολυ ειναι οτι γινονται σχεδον μονο με μας σε καθε επισκεψη κι ως ποτε δηλ ???
Το αγωνιστικο το αφησα εξω απο την ληξη του ματς ,το εχω γραψει κιολας εδω..
Τοσο απλο ειναι και οποιος θελει καταλαβαινει ;)

xabikos
16-11-10, 01:49
Θα τα ξαναπω σε σενα , εγω οταν ειδα την φαση θεωρησα οτι δεν ειχε προθεση να τον χτυπησει κυνηγησε την μπαλα ,εσυ που το ειδες το θεωρεις εγκληματικο ,οκ ..

Μετά από αυτό για μένα δεν έχει νόημα η συζήτηση.

NiKapa
16-11-10, 01:51
Μετά από αυτό για μένα δεν έχει νόημα η συζήτηση.
Επισης..δολοφονικο ηταν του Γεωργιαδη ;) τα γραπτα εχουν μεινει κατσε και διαβασε τι λεγαν ορισμενοι εδω τοτε
Καληνυχτα

subzer0
16-11-10, 01:52
Μετά από αυτό για μένα δεν έχει νόημα η συζήτηση.

+1000 :oneup:
Είπαμε αλλοίωση αποτελέσματος.

Burning Skies
16-11-10, 10:16
Μετά από αυτό για μένα δεν έχει νόημα η συζήτηση.

:oneup::oneup:

Eastwood
16-11-10, 16:27
Πραγματικά θα ήταν κρίμα αν μια ΑΕΚ που πέρυσι πήρε αποτέλεσμα στην Τούμπα με μιάμιση φάση κατάφερνε και φέτος το ίδιο. Ευτυχώς ο Βιεϊρίνια είχε διαφορετική άποψη και στην κατάλληλη χρονική στιγμή έδωσε τη νίκη στην ομάδα που είχε μακράν την καλύτερη παρουσία μέσα στο γήπεδο.

Ο Κάκος αποδεικνύει ότι είναι είτε εμπαθής επικίνδυνος είτε ανίκανος, διαλέξτε ό,τι θέλετε. Συμφωνώ με όσους γράφουν ότι αν είχε κάνει ο Γκαρσία το ίδιο πράγμα στον Τζεμπούρ θα ζητούσαν όλοι οι δημοσιογραφίσκοι της τηλεόρασης την απέλαση/φυλάκιση/διαπόμπευσή του. Αυτή είναι η γνωστή δημοσιογραφική αντικειμενικότητα, την έχουμε μάθει όλοι. Εγώ τουλάχιστον εδώ και αρκετό καιρό αρκούμαι στο να βλέπω φάσεις από τα παιχνίδια στο YouTube ή έστω να κλείνω τον ήχο της τηλεόρασης όταν τις βλέπω εκεί.

Πάμε τώρα για ένα καλό αποτέλεσμα στο Καραϊτάβλι, εκεί όπου πέρυσι βαρεθήκαμε να τους κερδίζουμε. Η ομάδα έχει καλό momentum από τα προηγούμενα παιχνίδια αυτήν την εποχή και αυτό ίσως μας βοηθήσει την Κυριακή.

subzer0
16-11-10, 16:56
Ο Κάκος αποδεικνύει ότι είναι είτε εμπαθής επικίνδυνος είτε ανίκανος, διαλέξτε ό,τι θέλετε. Συμφωνώ με όσους γράφουν ότι αν είχε κάνει ο Γκαρσία το ίδιο πράγμα στον Τζεμπούρ θα ζητούσαν όλοι οι δημοσιογραφίσκοι της τηλεόρασης την απέλαση/φυλάκιση/διαπόμπευσή του. Αυτή είναι η γνωστή δημοσιογραφική αντικειμενικότητα, την έχουμε μάθει όλοι. Εγώ τουλάχιστον εδώ και αρκετό καιρό αρκούμαι στο να βλέπω φάσεις από τα παιχνίδια στο YouTube ή έστω να κλείνω τον ήχο της τηλεόρασης όταν τις βλέπω εκεί.


Μιλώντας για δημοσιογράφους.

Τotal... AEK

Επιστολή διαμαρτυρίας στη Nova έστειλε σήμερα η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, για τα όσα ακούστηκαν στην χθεσινοβραδινή εκπομπή “Total Superleague” του συνδρομητικού καναλιού.

Με την επιστολή του, ο ΠΑΟΚ κατηγορεί τη Nova για μεροληπτική στάση, καθώς στο ρεπορτάζ του αγώνα του Σαββάτου, που επιμελήθηκε ρεπόρτερ της ΑΕΚ (και όχι οι δημοσιογράφοι του ανταποκριτικού της γραφείου στη Βόρεια Ελλάδα), ακούστηκε δύο φορές ότι στη φάση του πρώτου γκολ του ΠΑΟΚ υπάρχει καθαρό χέρι του Βιεϊρίνια, πριν πασάρει στον Φωτάκη, χαρακτηρίστηκε άδικη η αποβολή του Μανωλά και έγινε η εκτίμηση ότι αν δεν υπήρχε η αποβολή το παιχνίδι θα έληγε 1-1, δεν έγινε κανένα σχόλιο στο χτύπημα του Τζιμπούρ στον Γκαρσία, αλλά και στην ανατροπή του Βιεϊρίνια από τον Λαγό στο 87’, ενώ έγινε κριτική στον Κάκο, ο οποίος -όπως ειπώθηκε στο ρεπορτάζ- δεν σταμάτησε το παιχνίδι, την ώρα, που γίνονταν αυτά, που γίνονταν στον πάγκο της ΑΕΚ.

Η ΠΑΕ με την επιστολή της κάνει λόγο για ανεπίτρεπτη συμπεριφορά απέναντι στον ΠΑΟΚ, ζητά από τη Nova να επανορθώσει στην ίδια εκπομπή την ερχόμενη Κυριακή και τονίζει ότι απαιτεί να υπάρχει ίδια μεταχείριση απέναντι σε όλες τις ομάδες.

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=3876

Πραγματικά αυτοί οι Πανουτσοκαρπετόπουλοι δεν παλεύονται με τίποτα.
Η εμπάθεια τους με τον ΠΑΟΚ και τον Ζαγοράκη δεν έχει προηγούμενο.
Βλέποντας αυτήν την ανακοίνωση της ΠΑΕ , αν και δεν τους έχω δει , είμαι σίγουρος για το τι έχουν πει.
Τους είχα δει και μετά το ΠΑΟΚ - Άρης για 2 λεπτά πριν φύγω λόγο νεύρων με αυτά που άκουγα , που είχαν πει οτι η διαιτησία του Τσινιάρη ήταν πάρα πολύ καλή. Ξέχωρα από τα πέναλτι κτλ , στην Ελλάδα του 2010 , ένας διαιτητής που έχει σφυρίξει 40 φάουλ στο πρώτο ημίχρονο , θεωρείται από τους ντεμέκ καλύτερους δημοσιογράφους , οτι έκανε πάρα πολύ καλή διαιτησία.

Κι άλλος ένας στην ΕΡΑ έλεγε πως ο Μανωλάς δεν βρήκε τον Κριστιάνο (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) και οτι του Βιερίνια δεν ήταν πέναλτι.

Κατά τα άλλα , εμείς είμαστε οι κολλημένοι.

Πως να μην φωνάζουν μετά κάποιοι για αλλοιώσεις και τα λοιπά.

Eastwood
16-11-10, 22:34
Όπως έχουμε γράψει και αλλού: Please don't feed the trolls.

subzer0
16-11-10, 23:18
Όπως έχουμε γράψει και αλλού: Please don't feed the trolls.

Έτσι ακριβώς.

ΥΓ. Το ρεπορτάζ λέει πως η κάρτα στον Τζεμπούρ δεν ήταν για το καρατιά αλλά για τον διαπληκτισμό με τον Γκαρσία.
Για να καταλάβετε για τι πράγμα μιλάμε.

subzer0
17-11-10, 14:54
Μικραίνει η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ προχώρησε τελικά σε καταγγελία στον αθλητικό εισαγγελέα Κώστα Σιμιτζόγλου, παρότι στα γραφεία της Λίγκας κατά τη διάρκεια της συνεδρίασής της, υπήρχε η αίσθηση πως δεν θα κάνει τελικά κάτι τέτοιο.

Ο ΑΕΚ, μέσω του προέδρου της Σταύρου Αδαμίδη, καταγγέλλει την συμπεριφορά του ΠΑΟΚ, την φιλοξενία του στο γήπεδο της Τούμπας και γενικά, παρουσιάζει μονόπλευρα αρκετές υπερβολές προφανώς επιδιώκοντας την τιμωρία του ΠΑΟΚ και τον αποπροσανατολισμό της κοινής της γνώμης, το οποίο και προφανώς είναι προβληματισμένο από το ποδοσφαιρικό έκτρωμα που παρουσιάστηκε στο γήπεδο της Τούμπας.

Η ΑΕΚ στη καταγγελία της, προφανώς και δεν θα αναφέρει τους λόγους που δέχτηκε κάρτα ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Αραμπατζής – χειρονομίες στην εξέδρα – προφανώς και δεν ανέφερε τι έκανε ο γενικός αρχηγός της Βασίλης Δημητριάδης – χειρονομίες στην εξέδρα και βέβαια, προφανώς και δεν θα ανέφερε πως ποδοσφαιριστής της πέταξε μπουκάλι στη κερκίδα – Τραϊανός Δέλλας.

Με λίγα λόγια η ΑΕΚ πίστεψε πως μπορεί να έρθει στη Τούμπα, να διακόψει το παιχνίδι όταν έμεινε με παίκτη λιγότερο και να χειροκροτηθεί από το κοινό της ομάδας.
Ελπίζουμε στη καταγγελία να υπάρχει η άμεση παρέμβαση των ανθρώπων σεκιούριτι του ΠΑΟΚ όταν η κατάσταση εκτραχύνθηκε με συμμετοχή των μελών της ΑΕΚ γεγονός αυτό.

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=3896

Έχω κι άλλες προτάσεις στον Κύριο Αδαμίδη.
Την επόμενη φορά που θα έρθει ο Πλατινί και θα τον ξανααφήσει στην απ' έξω (όπως έκανε και πρώτη φορά που ήρθε και έφαγε μόνο με τον Μαρινάκη και τον Πατέρα) και τον ξαναπαρακαλέσει να φάει και μαζί του , μπορεί και να τα καταγγείλει και εκεί τα γεγονότα.

Επίσης του έχω και ακόμα έναν λόγο για την ήττα της ΑΕΚ , μετά τον Κάκο και την ζούγκλα. Οι ΠΑΟΚτσήδες στο ημίχρονο δεν σταμάτησαν να φωνάζουν και συνέχισαν να κάνουν κερκίδα. Αν είναι δυνατόν.

Πρέπει όμως ο Κύριος Αδαμίδης να μας εξηγήσει πως είναι δυνατόν να μιλάει για ζούγκλα και να μην έχει γίνει το παραμικρό ούτε όταν ο στημένος , εμπαθής Κάκος δεν αποβάλει τον Τζεμπουρ και ξαφνικά η ζούγκλα να εμφανίστηκε μετά την αποβολή του Μανωλά? Μήπως κάποιος την επιδίωξε την ζούγκλα? Ρωτάω εγώ τώρα.

Seitman
17-11-10, 15:03
Η ειρωνεία ξέρεις ποιά είναι ε???

Αν αποβάλλονταν όταν έπρεπε ο Τζιμπούρ, δε θα τραυματίζονταν!!!! :whistle:

wi fi thief
17-11-10, 20:50
Έχω κι άλλες προτάσεις στον Κύριο Αδαμίδη.
Την επόμενη φορά που θα έρθει ο Πλατινί και θα τον ξανααφήσει στην απ' έξω (όπως έκανε και πρώτη φορά που ήρθε και έφαγε μόνο με τον Μαρινάκη και τον Πατέρα) και τον ξαναπαρακαλέσει να φάει και μαζί του , μπορεί και να τα καταγγείλει και εκεί τα γεγονότα.

Επίσης του έχω και ακόμα έναν λόγο για την ήττα της ΑΕΚ , μετά τον Κάκο και την ζούγκλα. Οι ΠΑΟΚτσήδες στο ημίχρονο δεν σταμάτησαν να φωνάζουν και συνέχισαν να κάνουν κερκίδα. Αν είναι δυνατόν.

Πρέπει όμως ο Κύριος Αδαμίδης να μας εξηγήσει πως είναι δυνατόν να μιλάει για ζούγκλα και να μην έχει γίνει το παραμικρό ούτε όταν ο στημένος , εμπαθής Κάκος δεν αποβάλει τον Τζεμπουρ και ξαφνικά η ζούγκλα να εμφανίστηκε μετά την αποβολή του Μανωλά? Μήπως κάποιος την επιδίωξε την ζούγκλα? Ρωτάω εγώ τώρα.

σοβαρα μιλας τωρα;

δινεις δικιο σε οσους πεταξανε μπουκαλια στο δελλα και σε οσους κανανε ντου στον παγκο; (μεταξυ των οποιων, οπως καταγγελει η ΑΕΚ και μελη της security)

μιλαω για οποιοδηποτε δελλα και οποιοδηποτε παγκο...

τι ρωτας δηλαδη για τον κακο; ειπε τιποτα ο αδαμιδης (ή καποιος απο την επισημη ΑΕΚ) για κανενα κακο;

ο αδαμιδης κατηγγειλε βιαιοπραγιες κατα του παγκου της ΑΕΚ, το γιατι εγιναν και ποιος τις προκαλεσε θα το βρει ο αθλητικος δικαστης.

αυτα που γραφεις παραπανω εχουνε καμια σχεση με το γεγονος αυτο;

κριμα (και απιστευτο) να διαβαζω αυτα που διαβαζω απο εσενα (και μαλιστα παραθεση απο λιβελο οπαδικοτατου site το οποιο ισχυριζεται οτι ο αραμπατζης φταιει επειδη προκαλεσε και ο δελλας φταιει επειδη πεταξε το μπουκαλι πισω και προκαλεσε και αυτος τα καλοπαιδα ολα...) τον οποιο φαινεται να υιοθετεις και να υπογραμμιζεις κιολας οτι μικραινει η ΑΕΚ... (να που αρχισες κι εσυ να μιλας για μεγεθη και για μικρους-μεγαλους, απιστευτο και θλιβερο και απο ΠΑΟΚτζη και απο εσενα να λες καποιον «μικρο»..., με αιφνιδιασες πληρως και λυπαμαι...)

subzer0
17-11-10, 22:43
σοβαρα μιλας τωρα;

δινεις δικιο σε οσους πεταξανε μπουκαλια στο δελλα και σε οσους κανανε ντου στον παγκο; (μεταξυ των οποιων, οπως καταγγελει η ΑΕΚ και μελη της security)

μιλαω για οποιοδηποτε δελλα και οποιοδηποτε παγκο...

τι ρωτας δηλαδη για τον κακο; ειπε τιποτα ο αδαμιδης (ή καποιος απο την επισημη ΑΕΚ) για κανενα κακο;

ο αδαμιδης κατηγγειλε βιαιοπραγιες κατα του παγκου της ΑΕΚ, το γιατι εγιναν και ποιος τις προκαλεσε θα το βρει ο αθλητικος δικαστης.

αυτα που γραφεις παραπανω εχουνε καμια σχεση με το γεγονος αυτο;

κριμα (και απιστευτο) να διαβαζω αυτα που διαβαζω απο εσενα (και μαλιστα παραθεση απο λιβελο οπαδικοτατου site το οποιο ισχυριζεται οτι ο αραμπατζης φταιει επειδη προκαλεσε και ο δελλας φταιει επειδη πεταξε το μπουκαλι πισω και προκαλεσε και αυτος τα καλοπαιδα ολα...) τον οποιο φαινεται να υιοθετεις και να υπογραμμιζεις κιολας οτι μικραινει η ΑΕΚ... (να που αρχισες κι εσυ να μιλας για μεγεθη και για μικρους-μεγαλους, απιστευτο και θλιβερο και απο ΠΑΟΚτζη και απο εσενα να λες καποιον «μικρο»..., με αιφνιδιασες πληρως και λυπαμαι...)

Το site είναι δημοσιογραφικό και δεν είναι οπαδικό. Ο τίτλος δεν με εκφράζει. Εγώ ήθελα να παραθέσω την είδηση. Δεν θα παραθέσω την είδηση από το contra , γιατί δεν μου είπε το contra για τις χειρονομίες του Αραμπατζή και του Δημητριάδη. Χτες ας πούμε την είδηση με την καταγγελία των Πανουτσοκαρπετόπουλων που έκανε ο ΠΑΟΚ δεν την βρήκα σε κανέναν ντεμέκ αντικειμενικό site.

Εγώ δεν δικαιολογώ κανέναν. Αυτοί που κάνανε οτι κάνανε πρέπει να συλληφθούν και να πάνε φυλακή.
Εμένα αυτό που μου την σπάει είναι οτι ο Αδαμίδης και οι κίτρινες φυλλάδες συντηρούν 3 μέρες τώρα ένα κλίμα , οτι στην Τούμπα είχαμε τρομοκρατία και ζούγκλα για 90 λεπτά και οτι ο η ΑΕΚ είναι αδικημένη από τον Κάκο και οτι υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος.

Αυτό το πράγμα δεν το δέχομαι και δεν το δέχομαι γιατί δεν έγινε.

Δεν μπορεί ο Αδαμίδης να κάνει καταγγελία για οτι έγινε στον πάγκο της ΑΕΚ , να κατεβαίνει με την σημαία του εξυγιαντή αλλά προηγουμένως να έχει μπει στα αποδυτήρια των διαιτητών στην Τούμπα για να τους κράξει (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/115635-%CE%A4%CE%B1-%C2%AB%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%B5%C2%BB-%CE%BC%CE%B5-%CE%9A%CE%AC%CE%BA%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%93%CE%B9%CE%AC%CF%87%CE%BF). Αυτά τα 2 δεν πάνε.

Το Σάββατο είχαμε τρομοκρατία από τον Κάκο για πολλοστή φορά στην Τούμπα και παρόλο αυτά δεν έγινε το παραμικρό μέχρι την κόκκινη του Μανωλά.

wi fi thief
17-11-10, 22:50
Ο τίτλος δεν με εκφράζει.

Εγώ δεν δικαιολογώ κανέναν. Αυτοί που κάνανε οτι κάνανε πρέπει να συλληφθούν και να πάνε φυλακή.
Εμένα αυτό που μου την σπάει είναι οτι ο Αδαμίδης και οι κίτρινες φυλλάδες συντηρούν 3 μέρες τώρα ένα κλίμα , οτι στην Τούμπα είχαμε τρομοκρατία και ζούγκλα για 90 λεπτά και οτι ο η ΑΕΚ είναι αδικημένη από τον Κάκο και οτι υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος.

πολυ χαιρομαι που τα διαβαζω αυτα, τα περιμενα απο εσενα.

οσο αφορα τις κατακιτρινες κιτρινομαυρες φυλλαδες μαζι σου! ειναι Αθλιοι (και πολλα αλλα που δεν γραφω για να μην φαω ποινες...), καταστροφεις της κοινωνιας, του ποδοσφαιρου και της ΑΕΚ.

η καφριλα σε ολο το μεγαλειο της, ειναι υπευθυνοι κατα 99% για τη βια και οσα βλεπουμε στο ποδοσφαιρο και οχι μονο.

η ΑΕΚ ειναι αδικημενη απο τον κακο σε μια μονο περιπτωση (στη φαση του μανολα) ευνοημενη σε δυο φασεις (κοκκινη τζεμπουρ, και το πεναλτυ στο βιερινια αν ηθελε το εδινε και δεν ελεγε κανεις τιποτα) και αντιμετωπη με μια κακη διαιτησια (και αυτη και ο ΠΑΟΚ και το ποδοσφαιρο) στο υπολοιπο παιχνιδι

Seitman
17-11-10, 23:07
Παιδιά να κάνω λίγο τον πυροσβέστη?
Πότε επιτέλους θα καταλάβουμε ότι αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα από αυτά που κάποιοι άλλοι βάζουν για να μας χωρίσουν?
Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε. Γιατί τρωγόμαστε σαν τα κοκόρια?
Πάμε σαν τα πρόβατα, ναι σαν τα πρόβατα, και γεμίζουμε τα γήπεδα να δούμε αυτό που ονομάζουν ελληνικό ποδόσφαιρο.
Δε μας αρέσει αυτό που βλέπουμε, αλλά εμείς εκεί... Να φωνάζουμε και χτυπιόμαστε. Αυτά βλέπουν οι "διοικούντες" και τρίβουν τα χέρια τους. Για λοιπόν ας μην πατήσει κανένας στο γήπεδο, να δούμε αν θα συνεχίσουν να κάνουν με ξένα κόλλυβα μνημόσυνο.

subzer0
17-11-10, 23:22
πολυ χαιρομαι που τα διαβαζω αυτα, τα περιμενα απο εσενα.

οσο αφορα τις κατακιτρινες κιτρινομαυρες φυλλαδες μαζι σου! ειναι Αθλιοι (και πολλα αλλα που δεν γραφω για να μην φαω ποινες...), καταστροφεις της κοινωνιας, του ποδοσφαιρου και της ΑΕΚ.

η καφριλα σε ολο το μεγαλειο της, ειναι υπευθυνοι κατα 99% για τη βια και οσα βλεπουμε στο ποδοσφαιρο και οχι μονο.

η ΑΕΚ ειναι αδικημενη απο τον κακο σε μια μονο περιπτωση (στη φαση του μανολα) ευνοημενη σε δυο φασεις (κοκκινη τζεμπουρ, και το πεναλτυ στο βιερινια αν ηθελε το εδινε και δεν ελεγε κανεις τιποτα) και αντιμετωπη με μια κακη διαιτησια (και αυτη και ο ΠΑΟΚ και το ποδοσφαιρο) στο υπολοιπο παιχνιδι

Λάθος με παρεξήγησες αλλά εγώ φταίω για αυτό με το τρόπο που τα έγραψα.

Απλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι , αυτή η φάση με τον Τζεμπούρ και τον Γκαρσία με έχει βγάλει έξω από τα ρούχα μου , επειδή όπως έγραψα υπάρχει καθαρά θέμα δόλου και εμπάθειας του Κάκου αν όχι με τον ΠΑΟΚ αλλά με τον Γκαρσία σίγουρα. Αν γινόταν η ίδια ακριβώς φάση , με άλλο διαιτητή δεν θα είχα τόσα νεύρα. Όλα τα άλλα που έγιναν έρχονται πολύ πίσω για μένα , αν και δεν θα έπρεπε.
Δεν ήταν απλά μια φάση , που άλλωστε τέτοιες έχουμε δει πολλές στην Ελλάδα. Ήταν μια φάση μήνυμα , μια φάση που δεν μπορώ για κανέναν λόγο να βρω διακιολογία , μια φάση που θα μπορούσε να έχει βάλει μπουρλότο στο παιχνίδι.
Αυτό που έκανε ο Γκαρσία , που πέταξε την μπάλα έξω , δεν το έχω δει ποτέ στην ζωή μου. (http://www.youtube.com/watch?v=iXveG7bKc_0&t=1m35s)

Για αυτό και συνεχίζω να βγαίνω έξω από τα ρούχα μου όταν διαβάζω για αλλοίωση αποτελέσματος , για ζούγκλες και τέτοια , μετά από αυτό που έγινε.
Και πιο πολύ νευριάζω με κάτι Πανουτσοκλαρπετόπουλους που δεν το ανέφεραν καν στην εκπομπή τους.
Δεν ήταν ένα ακόμα ανθρώπινο λάθος , όπως όλα τα άλλα που έχουμε δει , για να προχωρήσουμε απλά παραπέρα.
Ναι κολλάω σε μια φάση τι να κάνω?

Έτσι το βλέπω εγώ.

wi fi thief
17-11-10, 23:32
εγω θα αγορασω μια ΠΑΕ που δεν θα φοβαται να χανει.

τα δυο πρωτα χρονια θα εχει γενικη απαγορευση εισοδου (θα παιζω συνεχως κεκλεισμενων εντος εδρας)

απο τον τριτο χρονο και μετα, θα επιτρεπεται η εισοδος μονο σε οσους συνοδευουνε ενα παιδι κατω των 11 ετων. δεν χρειαζεται να ειναι γονεις, και 17 χρονων να ειναι ο αλλος θα μπορει να μπει αν συνοδευει εναν 10χρονο.

εχω λεφτα και θα σας παρω το πρωταθλημα αλα αμπραμοβιτς και θα με χαζευετε απο το νοβα (μακρια και αγαπημενοι... :p)

........Auto merged post: wi fi thief πρόσθεσε 10 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Λάθος με παρεξήγησες αλλά εγώ φταίω για αυτό με το τρόπο που τα έγραψα.



παρεξηγησεις και γινονται :oops: και λυνονται :cool:

υποψιαζομουνα και ευχομουνα οτι σε παρεξηγησα και να που εχω δικιο :)

xabikos
21-11-10, 15:00
Πολύ δύσκολο το σημερινό παιχνίδι για την ομάδα μας. Και γίνεται ακόμη πιο δύσκολο γιατί κατά την γνώμη μου έγινε πολύ λάθος προσέγγιση και από τους παίκτες αλλά και από ένα μεγάλο μέρος του κόσμου. Δηλώσεις του τύπου πάμε για την νίκη και μόνο αυτό και πέρσι τους κερδίσαμε δυο φορές απαγορεύονται. Τέτοιες δηλώσεις τις κάνεις μόνο αν είσαι ξεκάθαρα ανώτερη ομάδα και πιστεύεις τόσο πολύ στις δυνατότητες σου ότι θα κερδίσεις. Και σίγουρα αυτή την στιγμή σαν σύνολο είμαστε πιο δεμένοι αλλά ο αντίπαλος έχει πολλές καλές μονάδες.
Επίσης δεν πρέπει με τίποτα να δυναμιτίζεις το κλίμα. Τέτοια ματς για να τα πάρεις το πας λάου λάου νικάς και απλά συνεχίζεις. Αυτό που καταφέραμε τώρα είναι να συσπειρώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τον αντίπαλο και να φανατίσουμε όσο δεν πάει τον κόσμο που θα βρεθεί το γήπεδο. Και ξέρουμε όλοι πολύ καλά πόση πίεση ασκεί ο κόσμος στο Καραϊσκάκη. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά σήμερα δεν μας δίνω πολλές ελπίδες και αν χρειαστεί θα βοηθήσει και ο διαιτητής.
Αν πάλι με βγάλει ψεύτη η ομάδα μου και πάρει μια νίκη τότε θα σημαίνει πολλά περισσότερα από τρεις βαθμούς μιας και θα είναι μια νίκη που θα την θέλει πάρα πολύ και ο αντίπαλος. Ας ελπίσουμε να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο παιχνίδι, να κερδίσει ο καλύτερος και πιο τυχερός και να ασχοληθούμε όσο το δυνατόν λιγότερο με τον Παμπορίδη.

MaFiOzOs_GR
21-11-10, 16:20
Ας ελπίσουμε να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο παιχνίδι, να κερδίσει ο καλύτερος και πιο τυχερός και να ασχοληθούμε όσο το δυνατόν λιγότερο με τον Παμπορίδη.

Αυτό ακριβώς, αν και φοβάμαι ότι θα έχουμε μια από τα γνωστά....
Η ομάδα είναι σε καλή φόρμα πάντως και με ανεβασμένη ψυχολογία οπότε είμαι αισιόδοξος! :D

Άντε γερά σήμερα!! :clap:

Burning Skies
21-11-10, 17:18
Ας μην προκαταβαλλουμε παιδια και παλι καταστασεις (πχ. διαιτησια) διοτι μας βλεπω μετα τους χαμενους να τα ριχνουμε οπως και να εχει εκει (δικαιως ή αδικως) οποτε θα χαθει και παλι το νοημα.

Εγω ευχομαι να δουμε μπαλα, κατι σπανιο στα ντερμπι, και να κερδισει ο καλυτερος.

subzer0
21-11-10, 19:55
Έχει δίκιο ο Burning.
Το συνηθίζουμε άλλωστε ετσι κι αλλιώς να χάνουμε το νόημα μετά από τέτοια παιχνίδια (βάζω και τον ευατο μου πρώτο - πρώτο). Το θέμα ειναι να μην το χάνουμε και πριν από αυτο.
Να έχουμε έναν καλο αγώνα πάνω από όλα.

leros2004
21-11-10, 21:46
Τσάμπα γκολ, τσάμπα κάρτα τσάμπα μάτς θα χάσουμε ....

subzer0
21-11-10, 22:34
Από τα πρώτα πράγματα που σου μαθαίνουν όταν ξεκινάς να παίζεις μπάλα είναι οτι δεν κανείς παράλληλες μπαλιές στην άμυνα. Πολύ περισσότερο αν είσαι Βιτόλο που έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να κανείς πάσα ούτε στα 5 μέτρα ξεμαρκαριστος.

Από εκεί και πέρα αν έβλεπε ο Χάβος οτι ο Ίβιτς είχε νεύρα μπορεί να την γλιτωναμε την κόκκινη.
Παρ´ολα αυτά είναι απορίας άξιο πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο ΠΑΟΚ έφαγε κόκκινη και ο Ολυμπιακος όχι. Είναι απορίας άξιο πως ο Ίβιτς ήταν ο μοναδικός παίχτης στο πρώτο ημιχρονο που έφαγε κάρτα για διαπλικτισμο. Και επίσης είναι απορίας αξιο που χάθηκαν μερικά ριπλέυ της ΝΕΤ ( κλοτσιά Ντουντου στον Γκαρσια , χέρι στο τοίχος).

Ο Ολυμπιακος μου άρεσε πάρα πολύ όταν μείναμε με 9 παίχτες. Ηταν παρα πολυ καλός σε εκείνο το σημείο.

Πάντως αυτό που με προβληματίζει παρα πολυ σαν φιλαθλο , ειναι πως ο ένας έχει έναν παιχτη ( Σισέ ) και κανένα άλλο , ο άλλος έχει έναν παίχτη ( Μιραλάς ) και κανέναν άλλο και ειναι πανευκολα 10 βαθμούς μπροστά από τους άλλους.

Rebel Scum
21-11-10, 22:43
Μεγάλη βλακεία του Ίβιτς. Μπορούσε να το γυρίσει το ματς ο Παοκ.
Η διατησία έπαιξε λίγο έδρα αλλα μέχρι εκεί .
Θαύμασα πάλι τον ποδοσφαιρικό εγκέφαλο πού λέγεται Γκαρσία.

apok
21-11-10, 22:46
Χωρις καμια διάθεση για ειρωνία, κάζο ή οτιδήποτε παρόμοιο ( ειδικα προς εσένα ) αυτός ο ένας παιχτης που θα πάρει στους ώμους του την ομάδα ( μιλαω για τον τζιμπρίλαρο ), που θα μπει στα αποδυτήρια στο ημίχρονο και θα χώσει γκάζια, αυτος ο παίχτης απο μόνος του ειναι 10 βαθμοι.
Ειδικα για τον τζιμπρίλαρο που έχει ήδη 10 καθαρά γκολ.

Είναι κάτι που λείπει απο τον Παοκ που ναι μεν έχει ομάδα.. συνολο.. αλλά λείπει αυτός που θα κάνει τη 1/2 ευκαιρία γκολ :)

subzer0
21-11-10, 22:54
Χωρις καμια διάθεση για ειρωνία, κάζο ή οτιδήποτε παρόμοιο ( ειδικα προς εσένα ) αυτός ο ένας παιχτης που θα πάρει στους ώμους του την ομάδα ( μιλαω για τον τζιμπρίλαρο ), που θα μπει στα αποδυτήρια στο ημίχρονο και θα χώσει γκάζια, αυτος ο παίχτης απο μόνος του ειναι 10 βαθμοι.
Ειδικα για τον τζιμπρίλαρο που έχει ήδη 10 καθαρά γκολ.

Είναι κάτι που λείπει απο τον Παοκ που ναι μεν έχει ομάδα.. συνολο.. αλλά λείπει αυτός που θα κάνει τη 1/2 ευκαιρία γκολ :)

Μα αυτό λέω κι εγώ.
Πρέπει όλους τους άλλους να μας προβληματίσει ο Σισέ και ο Μιραλάς και το τι κάνουν μέσα στο γήπεδο και όχι μόνο τα γκολ.
Σε παίρνουν απο το χεράκι και προχωρας.

Oionos
21-11-10, 22:57
AΠΙΣΤΕΥΤΗ βλακεία του Ίβιτς.
(Για καποιους λιγοτερο καλοπιστους -Βουτυρο στο ψωμι του Παμποριδη.)
( ο οποιος Ιβιτς νωριτερα στον αγωνα (24') συγκρατουσε τον Ζουελα που αντεδρασε στο ρεσιταλ
του μεγαλου πε..φτη Αβρααμ Παπαδοπουλου.)

Δικαια η νικη του Ολυμπιακου (αξιοποιησε τα λαθη αντιπαλου και τις ευκαιριες που του δωθηκαν) ,η εκταση της νικης ομως δεν αντιπροσωπευει την εικονα του ματς.

Φανταστικη η αποκρουση του Παρντο στην κεφαλια του Φωτακη.

apok
21-11-10, 22:57
Μα αυτό λέω κι εγώ.
Πρέπει όλους τους άλλους να μας προβληματίσει ο Σισέ και ο Μιραλάς και το τι κάνουν μέσα στο γήπεδο και όχι μόνο τα γκολ.
Σε παίρνουν απο το χεράκι και προχωρας.

Αν και κανω high jacking στο θέμα δεν είναι ίδιοι.

Ο Μιραλάς σου κάνει τη φάση γκολ, ο γάλλος σου κάνει ΚΑΙ τη φάση ΚΑΙ το γκολ

Burning Skies
21-11-10, 23:09
Δεν κανει ο Μιραλας τις φασεις; Μαλλον ξεχασες το γκολ που σας καρφωσε στο ΟΑΚΑ. :p
Αλλο ενα τετοιο θυμουνται οι Πανιωνιοι.

Raven84
21-11-10, 23:24
Συμφωνώ με τον apok .
O Μιραλάς έχει αυτό το τρομερό μειονέκτημα ότι δεν εκτελεί πέναλτι για να ειναι 1ος σκορερ.:p

Για 8 δευτερόλεπτα ΑΠΟΛΥΤΗΣ καφρίλας ένα συγνώμη από μένα (ΒΜ εσύ κοιμησού μην ενοχλείσαι:down:) προς τους φίλους του ΠΑΟΚ...

Στα αγωνιστικά τα πράγματα ήταν ξεκάθαρα οπότε λόγος για σεντόνια δεν υπάρχει.

Burning Skies
21-11-10, 23:36
Για 8 δευτερόλεπτα ΑΠΟΛΥΤΗΣ καφρίλας ένα συγνώμη από μένα (ΒΜ εσύ κοιμησού μην ενοχλείσαι:down:) προς τους φίλους του ΠΑΟΚ...


Σε τι αναφερεσαι; (προφανως μου διεφυγε διοτι δεν παρακολουθουσα συνεχως το ματς)

Raven84
21-11-10, 23:40
Σε τι αναφερεσαι; (προφανως μου διεφυγε διοτι δεν παρακολουθουσα συνεχως το ματς)

Ένα ηλίθιο σύνθημα....

apok
22-11-10, 00:55
Δεν κανει ο Μιραλας τις φασεις; Μαλλον ξεχασες το γκολ που σας καρφωσε στο ΟΑΚΑ. :p
Αλλο ενα τετοιο θυμουνται οι Πανιωνιοι.

Βλέπεις οτι στο γαυρονημα δεν μπαίνω πλέον.
Τεσπά, επειδή πετάγεσαι.. ας σου απαντήσω εδώ.. δες το 2 goal του Γάλλου με τον Ηρακλή και θα καταλάβεις τι εννοώ ΚΑΙ τη φάση ΚΑΙ το goal.

Burning Skies
22-11-10, 01:01
Βλέπεις οτι στο γαυρονημα δεν μπαίνω πλέον.
Τεσπά, επειδή πετάγεσαι.. ας σου απαντήσω εδώ.. δες το 2 goal του Γάλλου με τον Ηρακλή και θα καταλάβεις τι εννοώ ΚΑΙ τη φάση ΚΑΙ το goal.

Ουτε εγω στο βαζελονημα, χαιρω πολυ ;)

Δες και εσυ τα 2 γκολ που σου ανεφερα για να καταλαβεις στο πολλαπλασιο αυτο που σου λεω. Μιλαμε για γκολ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ απο φασεις που δημιουργησε ο ιδιος ο Βελγος.

ErrOr
22-11-10, 01:02
1ον) Να πεις για τα 2 πέναλτι(Βιερίνια,Σαλπιγγίδης και βάλε και 3ο αν βάλουμε και το χέρι στο τοίχος),να πεις για το ότι αυτός ο Αβραάμ θα πρέπει πριν το ματς να παίρνει κίτρινη και στο 10λεπτο να βγαίνει με 2η,για την καρατιά του ντουντού στον Γκαρσία που για άλλη μια φορά καρατιά πάνω στον Γκαρσία του κοστίζει άλλη μία κίτρινη!(όλως τυχαίως!)
Για τις 2 καρατιές πριν την αποβολή που τρώει ο Ίβιτς πριν φάει την κόκκινη και δεν δίνει ούτε φάουλ.
2ον) Ξέρω τα κλασσικά ...τι μιλάς μωρέ μπαοκτσή 3-0 έληξε και φταίνε το λάθος του Βιτόλο,η αποβολή του Ίβιτς και ο παικταράς ο Μιραλάς.
Είναι με τι γυαλιά θες να το δεις...
Είναι ΟΛΑ ΜΑΖΙ όμως...
Γιατί αυτός ο ανύπαρκτος οσφπ ακόμα και μέσα στην έδρα του με sold out δεν με φοβίζει και ας έληξε με μαγική εικόνα 3-0.(όπως ούτε και ο παο του Σισέ)
Φαντάσου με 9 παίκτες παίζαμε και αντί να κάνουν fair play προσπαθούσαν να βάλουν και άλλα γκολ! χαχαχαχαχαχχαχαχα
Από κάτι τέτοια δείχνουν πόσο έχει μικρύνει ο οσφπ
Όσο για τον Παμπονιρίδη τι να πεις! 4 λεπτά καθυστερήσεις σε ένα ματς 3-0 και να παίζει με 9 παίκτες ο αντίπαλος λόγω τραυματισμού!
ΑΜΠΑΛΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ!

Προσωπικά κρατάω από το σημερινό ότι δεν με κέρδισε ο οσφπ αλλά έχασα δικό μου ματς!
Μάθημα για την συνέχεια...
Όσο για την διαιτησία του Παμπονιρίδη,τα ίδια έγιναν και με την αεκ μέσα στην Τούμπα,τα ίδια και στην Καβάλα και πάει λέγοντας...
Απλά με τον οσφπ τα λάθη μας τα πληρώσαμε και αύριο οι φυλλάδες θα γράφουν για την φανέλα, τον τιμωρό Μιραλάς και τα κλασσικά...
Το ότι ο Βαλβέρδε είπε ότι μας έκαναν γιογιο όσο έπαιζαν με 11 παίκτες θα περάσει bye....

Υγ: Για άλλη μια φορά έδειξε ο Γκαρσία το πόσο μεγάλος παίκτης είναι.(στην καρατιά του αντιπαθέστατου ντουντου)
και πόσο μεγάλος μάγκας είναι με την τρέλα που πουλάει.(οι αλλόθρησκοι τρολλάρετε όσο θέλετε,το ξέρω ότι το κάνετε από ζήλια γιατί δεν παίζει στην ομάδα σας!)
Υγ: Ακόμα και ο Ελ Ζαρ που έχει λίγο καιρό που ήρθε και κατάλαβε τι παίζει πούλησε τρέλα!
Μπουκάλι τον πετάξανε και αντί να πέσει κάτω και να κάνει την μυξοπαρθένα,ύψωσε το ανάστημα του...:oops:
Αυτές τις μαγκιές ΝΑΙ τις γουστάρω!
Τα καγκουριλίκια δεν μ αρέσουν.



btw welcome back :P

apok
22-11-10, 01:06
Ουτε εγω στο βαζελονημα, χαιρω πολυ ;)

Δες και εσυ τα 2 γκολ που σου ανεφερα για να καταλαβεις στο πολλαπλασιο αυτο που σου λεω. Μιλαμε για γκολ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ απο φασεις που δημιουργησε ο ιδιος ο Βελγος.

Ναι το παρατήρησα.. κοντεύουν να σε φτάσουν βαζελοι στο post count στο βαζελονημα ;)
..keep on.

Gordito
22-11-10, 01:31
Αυτές τις μαγκιές ΝΑΙ τις γουστάρω!
Τα καγκουριλίκια δεν μ αρέσουν.


Γιαυτο δεν προκειται ΠΟΤΕ να κανεις την 'υπερβαση' και να παρεις πρωταθλημα. Γιατι εχεις τετοια νοοτροπια.

Εσυ γουσταρεις παιχτες να κανουν χειρονομιες στην εξεδρα και να χτυπανε εκτος φασης τον αντιπαλο.

Ευγε.

........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 3 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κατα τα αλλα, πολυ θα με συμφερε να παρει ο ΠΑΟΚ απο το ματς. Αλλα αποδειχτηκε πολυ 'λιγος'.

Κατι εκανε στο πρωτο ημιχρονο κυριως λογω της ανικανοτητας του Οσφπ.
Στο Β' πιεζε πολυ περισσοτερο ο ΟΣΦΠ, αντιο ζωη.

Μετα ολο νευρα και κλοκλο και απο μπαλα τιποτα.

Rebel Scum
22-11-10, 01:36
Κατα τα αλλα, πολυ θα με συμφερε να παρει ο ΠΑΟΚ απο το ματς. Αλλα αποδειχτηκε πολυ 'λιγος'.

Κατι εκανε στο πρωτο ημιχρονο κυριως λογω της ανικανοτητας του Οσφπ.
Στο Β' πιεζε πολυ περισσοτερο ο ΟΣΦΠ, αντιο ζωη.

Μετα ολο νευρα και κλοκλο και απο μπαλα τιποτα.

Την πίεση του ΟΣΦΠ πού την είδες; Όταν έμειναν με 10; Αν δεν τα είχε κάνει πουτ@ανα ο Ίβιτς ο ΠΑΟΚ είχε πολλές πιθανότητες να κάνει ένα γκολ.

Burning Skies
22-11-10, 02:17
Ναι το παρατήρησα.. κοντεύουν να σε φτάσουν βαζελοι στο post count στο βαζελονημα ;)
..keep on.

Βαζελοι;; Εγω βλεπω Τζιγγερικους, Πατερικους και αντιγαβρους. Εχετε και βαζελους εκει; :p

subzer0
22-11-10, 03:10
Γιαυτο δεν προκειται ΠΟΤΕ να κανεις την 'υπερβαση' και να παρεις πρωταθλημα. Γιατι εχεις τετοια νοοτροπια.

Εσυ γουσταρεις παιχτες να κανουν χειρονομιες στην εξεδρα και να χτυπανε εκτος φασης τον αντιπαλο.

Ευγε.

........Auto merged post: Gordito πρόσθεσε 3 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Κατα τα αλλα, πολυ θα με συμφερε να παρει ο ΠΑΟΚ απο το ματς. Αλλα αποδειχτηκε πολυ 'λιγος'.

Κατι εκανε στο πρωτο ημιχρονο κυριως λογω της ανικανοτητας του Οσφπ.
Στο Β' πιεζε πολυ περισσοτερο ο ΟΣΦΠ, αντιο ζωη.

Μετα ολο νευρα και κλοκλο και απο μπαλα τιποτα.

Όπως πάντα , άστοχη η άποψη σου.

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 11 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Και κάτι ακόμα.
Μπορει να φωνάζει ο ΠΑΟΚ για τον Παμποριδη , μπορει να έχει δίκιο , μπορεί όχι , μπορεί τιμωρηθεί ο τύπος , μπορει και όχι. Η ουσία είναι οτι δεν κάνει. Δεν κάνει για τετοιου είδους παιχνίδια , δεν κάνει για διαιτησία γενικώς και το έχει αποδείξει πάμπολλες φορές.
Και όμως αυτός ο τύπος σφύριξε αυτό το παιχνίδι γιατί προφανώς δεν υπάρχει άλλος ( δεν θέλω να σκεφτομαι οτι σφύριξε αυτό το παιχνίδι για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένα συμφέροντα ).
Πέρυσι τα 2 παιχνίδι του ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη τα είχε σφυρίξει άψογα ο Δαλουκας.
Φέτος μετά "τα εγκλήματα εις βάρος της ανθρωπότητας" που έκανε ο Δαλούκας , και ύστερα από απαίτηση του Μαρινακη πήγε σπίτι του , ενώ ποτέ την προηγούμενη χρόνια δεν υπήρχε παιχνίδι που ο Ολυμπιακος να έχει παράπονα από αυτόν.

Καταλαβαίνετε τώρα γιατί ο Μαρινακης ήθελε τοσο πολυ να φαει τον Δαλουκα.

Και επαναλαμβάνω δεν εκφράζω παράπονα οτι με αδίκησε. Εκφράζω παράπονα για το οτι δεν κάνει για διαιτητής.

Burning Skies
22-11-10, 04:03
Συμφωνω οτι ειναι ακαταλληλος ο Παμποριδης.

Spanos
22-11-10, 04:42
O Παμπορίδης είναι προστατευόμενος του Χατζηαποστόλου. Ο Χατζηαποστόλου, για όσους δε ξέρουν, είναι αναπληρωτής πρόεδρος της ΕΠΟ απο την εποχή Γκαγκάτση, έβλεπε αγώνες απο τη σουίτα με Κόκκαλη - Γκαγκάτση και έχει ταχθεί υπέρ της πρότασης Μαρινάκη για για ενεργοποίηση Βασσάρα (http://www.redplanet.gr/html/ent/277/ent.275277.asp) στην ΚΕΔ.

Το θέμα φυσικά είναι οτι φαγώθηκαν Δαλούκας και Κάκος με την πρώτη και έμεινε στο τέλος ο Παμπορίδης ως ο μοναδικός ικανός να διατητεύσει το σημερινό ντέρμπι όταν ο συγκεκριμένος διαιτητής δεν έδωσε πέρσι το χέρι στο Άρης - Ολυμπιακός, ακύρωσε κανονικό του Αστέρα φέτος στο Καρασισκάκη και γενικά έχει δείξει οτι συμπαθεί τον Ολυμπιακό.

Έχουμε γίνει γραφικοί να λέμε τα ίδια και τα ίδια, να δείτε που στο τέλος ολοι οι διαιτητές που δίνουν σφύριγμα σε άλλη ομάδα πλήν Ολυμπιακού θα φαγωθούν, θα γίνουν διεθνείς οι αρεστοί και θα σφυρίζουν παιχνίδια της ΟΥΕΦΑ ή σε καμμιά Σαουδική Αραβία.

Rebel Scum
22-11-10, 11:55
Παρότι έκανε λάθη ο Παμπορίδης, θα μπορούσε να δώσει το πέναλτι στον Σάλπι, δεν είδα να ήταν σε αποστολή.

subzer0
22-11-10, 12:00
Ο Παμποριδης πριν 13 μέρες στον αγώνα Ολυμπιακός Βολου - Κέρκυρα , αποχώρησε στο ημίχρονο γιατί κλαταρε και στην θέση του μπήκε ο τέταρτος. Χτες τον βάλανε να σφυρίξει σε ντέρμπι.

Gothic
22-11-10, 12:17
Υγ: Για άλλη μια φορά έδειξε ο Γκαρσία το πόσο μεγάλος παίκτης είναι.(στην καρατιά του αντιπαθέστατου ντουντου)
και πόσο μεγάλος μάγκας είναι με την τρέλα που πουλάει.(οι αλλόθρησκοι τρολλάρετε όσο θέλετε,το ξέρω ότι το κάνετε από ζήλια γιατί δεν παίζει στην ομάδα σας!)
Υγ: Ακόμα και ο Ελ Ζαρ που έχει λίγο καιρό που ήρθε και κατάλαβε τι παίζει πούλησε τρέλα!
Μπουκάλι τον πετάξανε και αντί να πέσει κάτω και να κάνει την μυξοπαρθένα,ύψωσε το ανάστημα του...:oops:
Αυτές τις μαγκιές ΝΑΙ τις γουστάρω!
Τα καγκουριλίκια δεν μ αρέσουν.
Με μπουμπούκια σαν εσένα έχουν γεμίσει τα γήπεδα και σε λίγο θα έχουν ποιοτικότερο πρωτάθλημα και τα Νησιά Φερόε.

Να νομίζεις ότι ζηλεύουμε που δεν έχουμε τον κάθε αλήτη που παίζει κίκμποξινγκ στο γήπεδο και αντί να κράζεις το ζώο που πέταξε τη μαλαματίνα του στον παίκτη να κρατάς μόνο το ότι ύψωσε το ανάστημα του και όχι πως το γήπεδο είχε γίνει πεδίο βολής για μεθυσμένους υπάνθρωπους.

Μάγκας και μεγάλος παίκτης είναι όποιος συγκρατεί τα νεύρα του γιατί τον πληρώνουν σε ένα μήνα όσα δεν θα βγάλουμε εμείς σε 10 χρόνια για να είναι επαγγελματίας. Αλλά φαίνεται πως μερικοί πηγαίνετε στο γήπεδο για να δείτε πολεμικές τέχνες και όχι μπάλα.

Μπράβο σου. Και μπράβο στους ομοϊδεάτες σου που δεν βρέθηκε ένας να σε κράξει. :clap:

subzer0
22-11-10, 12:52
Με μπουμπούκια σαν εσένα έχουν γεμίσει τα γήπεδα και σε λίγο θα έχουν ποιοτικότερο πρωτάθλημα και τα Νησιά Φερόε.

Να νομίζεις ότι ζηλεύουμε που δεν έχουμε τον κάθε αλήτη που παίζει κίκμποξινγκ στο γήπεδο και αντί να κράζεις το ζώο που πέταξε τη μαλαματίνα του στον παίκτη να κρατάς μόνο το ότι ύψωσε το ανάστημα του και όχι πως το γήπεδο είχε γίνει πεδίο βολής για μεθυσμένους υπάνθρωπους.

Μάγκας και μεγάλος παίκτης είναι όποιος συγκρατεί τα νεύρα του γιατί τον πληρώνουν σε ένα μήνα όσα δεν θα βγάλουμε εμείς σε 10 χρόνια για να είναι επαγγελματίας. Αλλά φαίνεται πως μερικοί πηγαίνετε στο γήπεδο για να δείτε πολεμικές τέχνες και όχι μπάλα.

Μπράβο σου. Και μπράβο στους ομοϊδεάτες σου που δεν βρέθηκε ένας να σε κράξει. :clap:

Ολυμπιακος είσαι και τα λες όλα αυτά?

@ ADSLgr.com All rights reserved.